Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 2. únor 2024
pondělí 20. 5. 2024, 2:31

archiv zpráv pro 2. únor 2024

V bytovém domě má na střeše vlastní elektrárnu pro klimatizaci i auto

Beatboxer, zpěvák a moderátor Endru žije s rodinou v bytovém domě, který postavil jeho otec. Na projektu se podílel další architekt z rodiny, jeho bratr Štěpán Havlík. Ten je také autorem hlavní části interiéru, za což získal zahraniční ocenění.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Pražské Záběhlice jsou skvělým místem pro život. A to i díky odříznutí

Klidná oáza vilových domků protkaná parky pozvolna přechází k činžákům, panelákům, industriální zemi nikoho a dálničnímu koridoru. Přes to všechno poskytují Záběhlice příjemné místo k žití, kde sousedské vztahy stále hrají prim. Článek přinesl magazín City Life.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Meta poprvé vyplatí akcionářům dividendu. Ztrojnásobila čtvrtletní zisk

Americká internetová společnost Meta Platforms ve čtvrtém čtvrtletí ztrojnásobila čistý zisk na více než 14 miliard dolarů (zhruba 320 miliard Kč) ze 4,7 miliardy dolarů před rokem. Firma v dnešní tiskové zprávě rovněž oznámila, že akcionářům poprvé ve své historii vyplatí dividendu. Akcie ...

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Takhle dobrou brokolicovou polévku jste ještě nejedli. Její tajemství? Rozpuštěný sýr!

Uvařte si brokolicovou polévku, která vás zasytí, zahřeje a bude vám opravdu chutnat. V tomto receptu hraje důležitou roli nastrouhaný sýr, díky němuž získá polévka výraznou chuť a dokonale krémovou konzistenci.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Exkluzivně: Ministerstvo rozdává miliony na soláry, podmínkou je zateplení. Tady je přehled

Ministerstvo životního prostředí oznámilo zvýšení dotací na instalaci fotovoltaiky pro majitele rodinných domů, kteří se rozhodnou pro komplexní zateplení. Tato změna, platná od 15. února, přináší nové příležitosti pro zvýšení energetické efektivity a podporu obnovitelných zdrojů energie.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Světový unikát na břehu fjordu. Prohlédněte si kostel, který spojuje křesťanství s vikingskou mytologií

Půvabný kostel z 12. století se nachází na břehu norského fjordu. Patří mezi nejzachovalejší stavby svého druhu a jedinečným způsobem v sobě spojuje vikingskou mytologii s křesťanskými tradicemi.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Mexická okurka je pikantní zázrak na stole. S tímhle receptem si nejlepší pickles připravíte sami!

Mexické okurky spojují křehkost s pikantností a každé kousnutí je chuťové dobrodružství. Tyto drobné, avšak výrazné plody překvapí svou rozmanitostí a zároveň jednoduchostí přípravy.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kouzlo zrcadlení: Tenhle designový byt v Bubenči je jako hra s odrazy. Pojďte se podívat

Byt v pražské Bubenči si noví majitelé přáli upravit tak, aby odrážel jejich životní styl a vkus. Výsledkem je osobitý prostor, v němž do sebe všechno perfektně zapadá.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Skleníky v ohrožení: Těžký sníh může způsobit katastrofu. Takhle jí můžete předejít

Zimní počasí přináší nejen radost ze sněhu, ale také různé výzvy, zejména pro majitele skleníků. V tomto článku se dozvíte, jak se vypořádat se sněhem a dalšími aspekty zimního počasí v kontextu péče o skleníky a jaké preventivní kroky můžete podniknout, aby váš skleník přečkal zimu beze škod.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak správně vysávat: Praktické tipy, jak udělat tuto domácí rutinu efektivnější a snazší!

Vysávání nepatří mezi oblíbené domácí činnosti. Pokud doma ale chcete mít čisto, bohužel se bez vysavače neobejdete. Obzvlášť pokud máte doma domácího mazlíčka. Jak často byste měli vysávat a jakých chyb se při vysávání vyvarovat, aby byla vaše práce efektivní?

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Srážky ze mzdy jsou letos vyšší. O kolik víc dlužníci zaplatí? Tady je přehled

V letošním roce došlo ke snížení nezabavitelného minima. To znamená, že dlužníkům zůstane z výplaty méně. O kolik víc dlužníci zaplatí? Podívejte se na výpočty.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle je moderní domek na vesnici. Nahoře se pracuje, dole je místo pro relaxaci. Podívejte se

V malebné vesničce na jihovýchod od Prahy stojí dům, který na první pohled trochu mate. Od vjezdu i ze zahrady totiž vypadá jako tradiční stavba, aby zapadl do okolí, uvnitř však skrývá odvážné řešení prostoru.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Cesta za super postavou je trnitá. Tohle vás na ní určitě zabrzdí, ale nevzdávejte to

Přiznejme si, že cesta k dosažení cílů v oblasti zdraví a kondice může být dlouhá a náročná. Proto jsou vždy po Novém roce posilovny přecpané, ale na konci ledna už v nich najdete jen původní osazenstvo a nováčků vydrží jen pomálu. Proč většina vzdá snahu o zlepšení fyzické kondice tak rychle?

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tepelná a oběhová čerpadla? Lidé si je často pletou! Podívejte se na jejich použití

Úspora energií je dnes klíčovým tématem pro majitele a správce nemovitostí. Tento článek se zaměřuje na důležitost efektivního využívání dvou různých, ale vzájemně se doplňujících technologií – oběhových a tepelných čerpadel. Prozkoumáme, jak tyto technologie přispívají k úsporám energie.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle je naše superpotravina. Tady je důvod, proč se pohanka zase dostává na výsluní

Když se řekne pohanka, asi každému se hned vybaví rutin a cévy. I když možná ani neví, o čem je přesně řeč. Ale pohanka je skvělá pro vaše zdraví i z dalších důvodů. Navíc chutná a v kuchyni s ní můžete doslova čarovat.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jako uhel a ta chuť! Zkuste poctivý černý chleba podle receptu slavné cukrářky

Milujete chleba? A chcete mít jistotu, že jíte opravdu zdravý tmavý chleba? Pak si ho nekupujte, ale upečte. Ideálně podle osvědčeného receptu. Jeden takový vám právě teď nabízíme.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trápí vás akné? Vyzrajte na problematickou pleť pomocí přírody, bez zbytečné chemie

Akné není jen výsadou puberťáků, najdou se muži i ženy, kteří bojují s červenými pupínky i po třicítce. Nemusíte však utrácet za drahou kosmetiku. Povolejte na pomoc zázračné bylinky, které vám v boji s akné mohou pomoci.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Stavby jdou pomalu, chybí přes 400 tisíc řemeslníků. Tady jsou důvody i cesty ke zlepšení

Kam se poděly zlaté české ručičky? Řemeslníků je dlouhodobě nedostatek, ale možná se blýská na lepší časy. Atraktivitu řemeslných profesí pomáhá zvyšovat nejen fakt, že není nouze o zakázky, ale i nadstandardní výdělky. Bude to stačit? Podívejte se, na jakých dalších okolnostech záleží.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Invalidní důchod: Jak o něj zažádat a jak dlouho to bude trvat? Tady je postup

Omezují vás vaše zdravotní problémy natolik, že nezvládáte pracovat naplno? Nebo máte dlouhodobé zdravotní obtíže, kvůli nimž nemůžete normálně fungovat? Pak možná zvažujete invalidní důchod. Jak se o invalidní důchod žádá a jak dlouho trvá jej vyřídit?

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Odtahová, nebo recirkulační digestoř. Podívejte se na jejich rozdíly a vyberte si tu pravou

Plánujete koupi nového digestoře do kuchyně? Pak si na výběru dejte záležet. Digestoří totiž existuje několik typů, nejznámější jsou komínové, vestavné a výsuvné. Základní členění je ale na digestoře odtahové a recirkulační. Víte, jaký je mezi těmito druhy rozdíl a jaký typ si koupit?

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat, když dítě nechce jíst? Zkuste mu jít příkladem a půjde to

Situaci, kdy nechce dítě jíst, znají téměř všichni rodiče. Dítě řekne, že jíst nebude, a nikdo do něj nic nedostane. Co dělat, pokud nejde o občasnou, ale vcelku pravidelnou situaci?

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Květiny promluví za vás. Jaké jsou ideální k Valentýnu? Naučte se tuhle květomluvu

Správně zvolená květina umí vykouzlit ta pravá slova ve chvíli, kdy vám docházejí. Podívejte se s námi na to, co mohou jednotlivé květiny naznačit.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kanadský zpěvák Rufus Wainwright prodává svůj dům z roku 1926. Podívejte se, jak je kouzelný

Kanadský zpěvák a písničkář Rufus Wainwright se rozhodl prodat svůj dům nacházející se v Los Angeles. Chce za něj 2,2 milionu dolarů. Kromě několika ložnic v něm najdete i úchvatnou knihovnu.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zelená úsporám Light a Oprav dům po babičce: Tyhle změny platí od 17. ledna 2024

V polovině ledna se znovu spustil dotační program Nová zelená úsporám Light a program Oprav dům po babičce byl doplněn speciálním výhodným úvěrem. Kdo využije všechna opatření, na která má v rámci programů nárok, může podle propočtů společnosti V-systém elektro ušetřit až 90 % nákladů na energie.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak na výběr dětské postýlky? Myslete hlavně na bezpečnost. Na ceně tolik nezáleží

Dětský pokoj je místem pro hru, učení, ale i odpočinek. A právě odpočinkem v dětském pokoji tráví naši nejmenší v prvních měsících života nejvíce času. Ptáte se, jak vybrat dětskou postýlku? Kromě designu nezapomeňte zvážit i bezpečnost.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sezónní pečení v lednu: Vyzkoušejte tyhle dobroty z jablek i kaštanů. Určitě si pochutnáte

Leden v kuchyni? Výzva přijata! Přestože se zdá, že zima je obdobím kulinářského spánku, ukážeme vám, jak ji proměnit v dobu plnou chutí a vůní. Díky sezónním potravinám, jako jsou jedlé kaštany nebo jablka, můžeme upéct úžasné poklady. Připravte se na recepty, které zahřejí nejenom tělo, ale i ...

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zámky, které zloději nenávidí: Tady je tajemství bezpečného domova

Mechanické zabezpečení je klíčovým prvkem ochrany majetku. Tento článek vám nabídne základní přehled o různých typech zámků a zabezpečovacích mechanismech, jejich výběru a důležitých aspektech, na které byste měli dbát při jejich pořizování.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dopady traumatu lze vyhodnotit až s odstupem několika let, říká psycholog Tomáš Kvapilík

V kontextu soudních rozsudků, které řeší domácí a sexualizované násilí, se občas objeví mylné představy o dopadech traumatických zážitků. Právě o traumatu a jeho zpracování hovořil v nové epizodě podcastu Pod svícnem psycholog Tomáš Kvapilík, který se věnuje psychoterapii a její osvětě na ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Adam Mišík staví mosty

Byl to jeho největší vlastní koncert po jedenácti letech na scéně. Zpěvák Adam Mišík se ve čtvrtek večer představil ve vyprodaném pražském klubu Roxy. Zazpíval to nejlepší a nejupřímnější, co v repertoáru má, převážně dívčí publikum viditelně potěšil zpěvem i pouhou přítomností a do hudebního ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete začít chovat rybičky? Poradíme vám, jak založit akvárium a jaké druhy rybek vybrat

Chcete si bydlení zpestřit o pohled do akvária plného barevných rybiček? Pak byste měli vědět, co všechno taková akvaristika obnáší. Základem je výběr dostatečně velkého akvária a druhů ryb, které v něm budou žít. S tím vším vám rádi poradíme.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše domy bez pardonu: Fasádní puzení

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Odhalujeme: Nebezpečí benzínu E10 pro vaši sekačku a jak se vyhnout problémům

S benzínem s označením E10 se od letošního ledna budeme postupně setkávat na všech čerpacích stanicích. Je potřeba tedy zapomenout na staré návyky a naučit se nová paliva správně používat i u zahradní techniky.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Může mráz popálit dýchací cesty? Takhle se vyhnete bolesti na plicích

Strávíte-li celý den sezením za stolem, je příjemné se jít po práci ven protáhnout a nadýchat čerstvého vzduchu, a to i za mrazivého počasí. Je to také velmi zdravé, takže proč ne? Jenže při extrémně nízkých teplotách se můžou dostavit nepříjemné pocity a pálení v dýchacích cestách.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zaha Hadid Architects postaví v Itálii ekologické vodíkové čerpací stanice pro malá rekreační plavidla

Doba i technologie jdou dopředu a vodík bude nejspíš palivem budoucnosti pro některá menší plavidla. Italská značka Tecma Solutions se spojila s britským ateliérem Zaha Hadid Architects aby pro ni navrhli ekologické čerpací stanice na vodík NatPower H. Postaveny by měly být ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Bytová designérka vytvořila na třiceti metrech domov v nadstandardní kvalitě

Ač má pouhých 30 čtverečních metrů, byt v novostavbě na pražském Smíchově patří do kategorie nadstandardních. Majitelka si jej vybrala jako místo pro občasné přespání v centru Prahy, proto pro ni jeho velikost nebyla až tak zásadní. Přesto bylo třeba využít ho na maximum a poradit si ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co se stane s naším mozkem po padesátce

Překročení padesátky může být spojeno s pozoruhodnými změnami, kterými prochází i náš mozek. Jednou z klíčových oblastí, které si všímáme, je úbytek mozkové kůry. Co to znamená pro naši kognitivní schopnost a jak můžeme podporovat zdraví mozku v této nové životní etapě?

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V průzkumu CNN vede Trump nad Bidenem, prezidenta by porazila i Haleyová

V průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnila americká zpravodajská televize CNN, vede bývalý prezident Donald Trump nad současnou hlavou státu Joem Bidenem. Stávajícího prezidenta by podle sondáže v preferencích porazila i Nikki Haleyová, která je zatím hlavní Trumpovou soupeřkou v republikánských ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Blesk udeřil, chlubili se Rusové úspěšným zásahem. Drahý iskander přitom poslali na maketu

O zničení ukrajinského systému protivzdušné obrany IRIS-T informoval ve středu ruský web LostArmour, který shromažďuje informace o ukrajinských válečných ztrátách. Moskva přitom vyzdvihovala, že šlo o přesný zásah raketou Iskander. Podle listu Kyiv Post ale ztráta protivzdušného systému Ukrajince ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zákaz domácích úkolů i v Česku? Poslanci změny připouštějí

Plošný zákaz domácích úkolů podle polského scénáře v Česku zřejmě nehrozí. Ministerstvo školství i poslanci z výboru pro vzdělání ve Sněmovně se shodují, že je lepší nechat rozhodnutí o domácích úkolech na školách a jejich ředitelích. Nějaké změny ale připouštějí.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle mládě dosud nikdo neviděl. Unikátní záběry čerstvě narozeného žraloka bílého

Vědci z Kalifornské univerzity u pobřeží Santa Barbary zachytili unikátní záběry čerstvě narozeného mláděte žraloka bílého. Video přináší nové informace o chování druhu, jenž je pro vědce stále záhadou, ale také otevírá další otázky.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OBRAZEM: Televize Nova slaví třicetiny, pojďte si zavzpomínat

Před třiceti lety, 4. února večer (tehdy byl pátek), odstartovalo z Národního muzea v Praze první vysílání televize Nova. Celý letošní rok se proto televize rozhodla slavit spolu s diváky.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za rychlejší vyhazovy z práce slibuje koalice vyšší odstupné

Zkrácení dvouměsíční výpovědní lhůty na polovinu, prodloužení tříměsíční zkušební doby či výpověď z práce bez udání důvodu. To jsou zvažovaná opatření vlády kvůli rozhýbání pracovního trhu. Koaliční strany se dušují, že ochranu zaměstnanců neoslabí. Urychlené výpovědi má kompenzovat vyšší ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenec přežije i nejlínějšího zahradníka, říkávala babička. I proto je tahle pokojovka tak oblíbená

Zelenec je oblíbená a odolná pokojová rostlina známá svými kaskádovitými listy a schopností čistit vzduch. Náš komplexní průvodce v péči o tuto oblíbenou pokojovku vám poskytne cenné informace a tipy, které zajistí, že se vaší rostlině bude dařit a zůstane nádherným doplňkem vaší „domácí ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak nebýt v únoru na šrot? Zkuste to bez alkoholu, nealko může být i víno. Ale pít se dají i jiné dobroty

Užijte si "suchý" únor neboli jeden měsíc bez alkoholu. A uvidíte, co se stane s vaším tělem i hlavou. Abyste však příliš netrpěli, vyberte si náhradní řešení. Do sklenky nalijte nealko víno, dopřejte si kvalitní čaj, ozdravte tělo kombuchou, zažeňte žízeň moštem…

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co je pro vás horší: Tuk, nebo cukr? Podívejte se, proč je v tom řada nejasností

Jen v málokteré oblasti se mění trendy tak rychle, jako ve výživě. V devadesátých letech byl tuk vyhlášen nepřítelem číslo jedna. Začaly se tedy vyrábět nízkotučné potraviny, v nichž byl tuk nahrazen povětšinou cukry. Populace tloustla dál. A tak se cukr dostal na listinu škodlivin, kdežto tuk byl ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt Jan Rampich bez obalu: Výraz domu: Exprese, nebo klid?

Exprese podle slovníku cizích slov znamená citově nadnesené vyjádření. Ne každý touží po sobě na zemi zanechat výraznou a nepřehlédnutelnou stopu, dům neklidný a plný napětí, překvapivých tvarů a neobvyklých proporcí. Velmi to souvisí s citovým ustrojením každého z nás.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máte nebo znáte statečného psa? Nominujte jej do ankety Statečné psí srdce

Anketa Statečné psí srdce má další pokračování. Její pořadatelé vyhlásili již 14. ročník, ve kterém budou oceněni profesionální i laičtí psi. Podívejte se na podrobnosti, možná doma nebo v okolí znáte čtyřnohého přítele, který by si ocenění zasloužil.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nové knihy: Altman, Bellmann či Šrámek

Jaro už pomalu klepe na dveře a nastane čas vyrazit do přírody. Možná i pod stan. Proto by se mohly hodit vybrané kapitoly z českého trampingu. No a když už budeme v přírodě, neztratí se ani atlas rostlin nebo průvodce pro malé a velké dobrodruhy. Ani nějaká ta klasika určitě v romantickém ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie stíhá tři lidi za přípravu nájemné vraždy. Pracovnice NKÚ chtěla zabít manžela

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v těchto dnech zahájili trestní stíhání tří fyzických osob pro přípravu zvlášť závažného zločinu vraždy a pro přečin nedovoleného ozbrojování, informoval mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Podle serveru iROZHLAS.cz je obviněnou ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kim Čong-un vyzval k přípravám na válku

Severokorejský vůdce Kim Čong-un při návštěvě loděnic v přístavním městě Nampcho vyzval k posílení vojenského námořnictva. Podle něj je to klíčový úkol v přípravě na válku, napsaly zahraniční agentury s odkazem na severokorejská státní média. V pátek ráno pak Jižní Korea informovala, že podle ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete malý domek s velkým obývákem? Takhle vypadá splněné 4 + kk přání z Dobříše

Rodinný dům v nově se rozvíjející čtvrti v městské části Dobříš â€“ průmyslová zóna, byl pro architekty opravdovou výzvou. Přáním bylo navrhnout jednoduchý dřevěný 4 + kk bungalov, který měl být racionální a měl nést industriální odkaz k území, ve kterém se novostavba nachází.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Emma Stone prodává dům, který je jako dělaný pro princezny. Tady se můžete přesvědčit

Herečka Emma Stone, kterou můžete znát například z filmů Cruella nebo Favoritka, se rozhodla prodat svůj dům nacházející se v Los Angeles. Bungalov vás zaujme svým pastelově laděným interiérem, v němž se budete cítit jako v pohádce.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Studená podlaha nad garáží? Koberec může být nečekaný spojenec!

Venku mrzne, fouká a teploty strmě padají pod bod mrazu. Období, kdy se snažíme udržet doma teplo a zároveň nezbankrotovat na vysokých účtech za energie, je tady. Aby vám z nich nemusel běhat mráz po zádech, poradíme, jak chytře ušetřit na nákladech za vytápění.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Rodinné dobrodružství: Jak plánovat dovolenou, kterou si všichni užijete? Tady je návod

Chystáte se na dovolenou s dětmi a už teď máte obavy, jak to vše zvládnete? Nezoufejte! S těmito tipy bude vaše rodinné cestování nejen snadnější, ale i plné nezapomenutelných zážitků a radosti.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Které hrady a zámky mají otevřeno i v zimě? Právě tyhle, tak hurá na výlet

Baví vás naše hrady a zámky? Nemusíte čekat na jaro, až začne hlavní turistická sezona, některé památky mají otevřeno i v zimě. Kde vás rádi uvidí a co zajímavého můžete na oplátku vidět vy?

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přicházejí jarní prázdniny: Podívejte se na jejich termíny a najděte si nejlepší výlety v ČR!

Jaro se blíží a s ním i jarní prázdniny! Ať už bydlíte kdekoli v Česku, přinášíme vám spoustu inspirace na výlety, které obohatí vaše volné dny a nezruinují váš rozpočet. Od historických měst až po zasněžené sjezdovky – připravte se na dobrodružství!

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Kdo by nechtěl mír - Alex Švamberk

S pokračujícími válkami v Gaze a na Ukrajině sílí volání po míru. Kdokoli však s něčím takovým přijde, je okamžitě označen za „chcimíra“, a pokud jde o válku na Ukrajině, tak za ruského švába. Mnozí přitom odmítají agresi Ruska i teroristický útok Hamásu a podobné nálepky je zahánějí do ...

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedno zrcadlo nestačí. Poradíme vám, kde všude v koupelně můžete použít zrcadlové plochy

Hlavním úkolem zrcadla v koupelně je zobrazit vaši maličkost, zejména obličej. Ale zrcadlová plocha umí daleko víc, lépe odráží světlo umělé i přirozené a zvětšuje prostor. A pořád to není všechno, zrcadlo se dá použít třeba i takhle.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hnojit, nebo nehnojit pokojové rostliny v zimě? Překvapí vás, na čem záleží

V zimě vyžadují pokojovky trochu jinou péči než po zbytek roku. Základní pravidlo zní: „Hnojíme a zaléváme pouze rostliny kvetoucí v zimě”.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete letos lépe vyjít s financemi? Tady je 8 tipů, které vám k tomu pomohou

Peněz není nikdy dost. A když je jich spíše málo, hodí se nějaký návod na to, jak je udržet a využívat smysluplně. Podívejte se, jak si poradit v době, kdy na rodinný rozpočet útočí vysoké ceny energií, potravin, produktů a služeb. Může se to hodit.

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na výběru předložky do koupelny si dejte záležet. Může zabránit vzniku úrazu

Pro někoho nezbytnost, pro jiného banalita. Řeč je o koupelnových předložkách. Kromě toho, že umí koupelnu dokonale zútulnit, mají velmi důležitou úlohu - zabránit uklouznutí. Jak vybrat takovou podložku, aby splňovala všechna vaše kritéria na bezpečnost a zároveň estetičnost?

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ikonické domy v ČR: Winternitzova vila. Můžete přijít na návštěvu a dokonce i přespat

Architektonický skvost najdete na pražském Smíchově, kde si ho nechali postavit Josef a Jenny Winternitzovi počátkem 30. let minulého století. Pro čtyřčlennou advokátovu rodinu a personál to byl opravdu velkorysý projekt, několik proměnlivých podlaží slibuje plochu 533 m².

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dlužíte na zdravotním pojištění? Stát vám možná něco odpustí

Dlužíte na zdravotním pojištění? Pak vám stát promine některé vaše dluhy, konkrétně promine penále a exekuční náklady. Jaké jsou podrobnosti?

pátek ráno 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pošlete nám své filmy o módě, vyzývá kanadský festival české umělce

Jste filmař/ka? Milujete módu a natočil/a jste krátký film s tímto tématem? Tak přesně pro vás může být výzva Kanadského mezinárodního festivalu krátkých módních filmů (CANIFF). Ten právě přijímá přihlášky projektů, které by mohly zaujmout ve světě.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vedení IKEM řeší zastrašování pacienta. Podalo trestní oznámení

Zcela neočekávatelné zastrašování a výhrůžky zažil jeden z pacientů Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Kdosi jej důrazně odrazoval od toho, aby před novináři ocenil práci lékařů, kteří mu před lety transplantovali srdce. Vedení nemocnice kvůli tomu podalo trestní oznámení.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Západu dochází munice a rakety. Zalužnyj představil svou analýzu války na Ukrajině

Nejvyšší vojenský velitel ukrajinské armády Valerij Zalužnyj v rozsáhlém eseji pro CNN analyzujícím válku Ruska s Ukrajinou upozornil, že se Rusku navzdory sankcím podařilo aktivizovat vojenskoprůmyslovou základnu. Naopak Západu dochází munice a rakety do systémů protivzdušné obrany. Rusko navíc ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Norský poslanec chce Nobelovu cenu za mír pro UNRWA, jejíž lidé se podíleli na masakru v Izraeli

Norský labouristický poslanec Ă…smund Grøver Aukrust nominoval na Nobelovu cenu za mír Úřad OSN pro palestinské uprchlíky (UNRWA), jehož skandál minulý týden rozkryl stát Izrael. Nejméně 12 pracovníků tohoto úřadu se totiž aktivně podílelo na útoku teroristického hnutí Hamás na Izrael ze ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zisk Monety Money Bank loni činil 5,2 miliardy

Čistý zisk Monety Money Bank loni vzrostl na 5,2 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2022 jde o nárůst o 0,3 procenta. Vedení peněžního ústavu, jehož akcie se obchodují na pražské burze a jehož největším akcionářem je skupina PPF, navrhuje vyplatit dividendu ve výši devíti korun za akcii.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čistě elektrický Jeep Wagoneer S se začíná představovat, v kabině má čtyři obrazovky

První globální elektromobil tradičního amerického výrobce SUV nabídne působivý výkon, čtyři obrazovky v palubní desce, bohatou komfortní výbavu a nebojí se terénu.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žalobce uzavřel v kauze podvodu ve Vlastivědném muzeu v Olomouci dohodu s obviněnými

Evropský pověřený žalobce uzavřel ve Zlíně dohodu o vině a trestu s trojicí obviněných osob, které jsou stíhány v souvislosti s projektem Vlastivědného muzea v Olomouci dotovaného z prostředků Evropské unie.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Čtyři bloky

A sakra, štěpná reakce se vymkla kontrole! Místo jednoho bloku už máme čtyři!!!

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Náznaky emocionálního zneužívání, které lidé často přehlížejí

Jakákoli forma zneužívání ve vztahu je nepřípustná. Bohužel mnoho lidí často řeší jen formu fyzickou; verbální či emocionální už tolik ne. Přitom i ty dokážou velmi ublížit a rozhodně nejsou o nic méně nebezpečné.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Další rána digitalizaci pod pás – Alex Švamberk

Digitální přihlašovací systém (DiPSy) na střední školy nebyl ve čtvrtek spuštěn. Vzhledem k problémům, které provází zavedení skoro každého digitálního systému v České republice, to nepřekvapuje. Na poslední chvíli odložené spuštění tak představuje další ránu důvěře v digitalizace.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strakoničtí vojáci v záloze trénovali v lipenské nádrži plavání pod ledem

Extrémní výcvik mají za sebou strakoničtí vojáci v záloze. Ten byl zaměřen na přežití v zimních podmínkách. Vojáci museli bez neoprenů pod ledové kry na hladině lipenské přehrady.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká hruška letos stanula proti tisíciletým patriarchům. Uspěje?

S počátkem února vypukl opět pomyslný boj o nejkrásnější strom Evropy. Soutěž Evropský strom roku má letos 15 účastníků z 15 zemí, kteří zvítězili v národních kolech. Mezi soutěžní země se vrací Litva, svého reprezentanta podruhé v řadě vyslala také Ukrajina. České barvy reprezentuje hruška ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Platby úřadu OSN pro palestinské uprchlíky UNRWA jsou výpalné teroristům, kteří nenávidí ty, co jim posílají peníze

Riziko rozšíření bojů na Blízkém východě se po zabití tří amerických vojáků na základně v Jordánsku opět zvětšilo. Ukazuje to snahy Íránu zvyšovat napětí, shodli se v podcastu Zbytečná válka redaktor Alex Švamberk s bezpečnostním analytikem Milanem Mikuleckým. Velkou pozornost v posledních ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

DJ Zedd prodává dům, který má od Joe Jonase a Sophie Turner. Za tohle chce balík!

DJ Zedd se rozhodl prodat svůj dům v Los Angeles, který dřív vlastnili Joe Jonas a Sophie Turner. Požaduje za něj 19 milionů dolarů. Dům má rozhodně co nabídnout – počítaje kinem, posilovnou a saunou a konče vlastním nahrávacím studiem a dvoupatrovým domem pro hosty.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Cestovní kalkulačka: Na kolik vás vyjde dovolená s dětmi u moře? Spočítejte si to

Plánujete dovolenou s rodinou, ale nevíte, jak hluboko budete muset sáhnout do peněženky? Přinášíme vám výpočty cen rodinných dovolených u moře, abyste si mohli vybrat to pravé pro vás a užít si pak zasloužený odpočinek bez finančních překvapení!

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ikonické domy v ČR: Prostorově i stylově ohromující Volmanova vila

Vila ve středočeských Čelákovicích patří mezi největší, které u nás vznikly v meziválečném období. Ohromí vás užitnou plochou a vybavením interiéru. Uvést ji do původního stavu ale stálo spoustu práce.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle koření vás v zimě pořádně zahřeje. Podívejte se na 7 druhů, které by ve vaší spíži neměly chybět

Od starověkých bylinných tradic až po moderní vědecké poznatky je prokázáno, že některá koření a bylinky přinášejí do našeho těla teplo. Dále tito kulinářští společníci obohatí chuť jídel a do organismu dodají zdraví prospěšné látky. Pojďme se blíže podívat na skrytou sílu konkrétních bylin a ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na vlně mexických chutí: Vydejte se s námi na cestu nejen za tortillou a guacamole

Cestování za jídlem je vždy vzrušující a konkrétně Mexiko nabízí gastronomické zážitky, které pohladí chuťové pohárky každého milovníka jídla. Od pikantních chilli papriček přes křupavé tortilly až po jemné guacamole, mexická kuchyně je kaleidoskopem chutí a barev. Pojďme ji prozkoumat!

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Blíží se únor a s ním i prořezávání ovocných stromů. Jak na to? Poradíme vám

Chcete se v létě radovat z bohaté úrody ovocných keřů a stromů? Pak je zapotřebí ještě před začátkem jara dřeviny a rostliny prořezat. Ideálním měsícem pro zastřižení větví a prořezání korun stromů je únor. Jakých stromů se prořez týká a jaký je správný postup?

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Čím udělat radost ženám o svátku zamilovaných

Žijeme v uspěchané době, kdy lidé často zapomínají na sebe, natož na péči o lásku k druhému. Ze vztahů se tak pomalu a jistě vytrácí vášeň a zamilovanost a nahrazuje je každodenní šeď. Valentýn je proto ideální příležitostí, jak každodenní stereotyp ozvláštnit romantickými gesty a vrátit ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík z Chebska ukradl své babičce peníze a platební kartu

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 20letého muže z Chebska, který okradl svou babičku o peníze a platební kartu přímo u ní doma. Byl proto obviněn ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženu z Havířova okradli o 190 tisíc. Většinu peněz pak zlodějka naházela do automatů

O naspořených 190 tisíc korun připravila seniorku z Havířova dvojice zlodějů. Muž a žena středního věku se k ní pod lstivou legendou vetřeli do bytu. Peníze z něj nepozorovaně ukradla žena, skutečnou výši ale před svým společníkem zatajila a přiznala mu jen nepatrný zlomek. Většinu peněz ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Číně se nepovedlo překonat Japonsko ve vývozu aut, letos to bude mít ještě těžší

Ačkoliv se čínský automobilový průmysl stává stále silnějším, ve vývozu automobilů se nakonec Číně nepodařilo překonat Japonsko, které tak i v roce 2023 zůstalo největším exportérem na světě.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americká policie nalezla zabetonované ostatky dítěte. Po dvou dalších pátrá

Policie ve městě Pueblo v americkém státě Colorado nalezla v kontejneru ve skladu zabetonované ostatky dítěte. V rámci vyšetřování této vraždy se navíc pátrá po dvou dalších dětech, které zmizely v Pueblu v létě 2018. O případu informuje agentura The Associated Press (AP).

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při úderu na letiště Belbek na Krymu mohl zemřít další ruský generál

Při středečním ukrajinském raketovém útoku na leteckou základnu Belbek na okupovaném Krymu byl mezi deseti ruskými důstojníky zabit i generálporučík Alexandr Tatarenko, napsal v pátek telegramový kanál Krymskyj věter. Zprávu následně přebrala velká ukrajinská média. Úder na základnu Belbek přitom ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevídaný případ znásilnění. Pachatel si sedl k ženě do auta, když čekala před školou na syna

Hrozivé okolnosti provázely případ ženy nalezené ve čtvrtek v pražské části Prosek. Policie v pátek zveřejnila informace o tom, že ji neznámý muž unesl v jejím vlastním autě, když čekala na syna u školy, načež ji znásilnil. Policie po pachateli pátrá.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mrtvá kočka v epoxidu vyvolala v galerii v Přerově bouřlivé reakce. Zakryli ji roletou

Emoce, vášně, bouřlivé reakce. To vše vyvolalo v Přerově vystavení díla Ukolébavka ukrajinské autorky Margarity Ivy ve Window Gallery v Přerově. Dílo představuje mrtvou kočku zalitou do epoxidu. Sběratel uměleckých děl Robert Runták, který ji v galerii vystavil, se proto po anketě, kterou ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxus v poušti. Saúdové plánují spustit vlastní verzi Orient expresu

Putování pouští má v Saúdské Arábii získat na zcela novém významu. Státní železniční společnost totiž chystá spustit první luxusní vlakovou soupravu, ve stylu slavného Orient expresu, která cestujícím nabídne jedinečný zážitek z jízdy mezi písečnými dunami. Podobně jako jiné projekty má i tento ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Korupčník, zločinec a fialový mimoň. Babiš si v zaslíbeném městě nebral servítky

Do České Lípy dorazila ve čtvrtek na výjezdní zasedání stínová vláda hnutí ANO v čele s lídrem hnutí Andrejem Babišem. Po ní následovalo setkání s občany České Lípy, kteří na debatu se zástupci ANO dorazili v hojném počtu. Své politické protivníky bývalý premiér na výjezdním zasedání stínové ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Předstírali, že uhořel. Policie obvinila tři muže za umlácení squatera v Českém Krumlově

Jihočeští policisté stíhají za vraždu tři muže ve věku 37, 32 a 27 let, kteří zaútočili v noci na čtvrtek 25. ledna na 54letého dalšího obyvatele squatu v pilíři pod lávkou v městské části Latrán v Českém Krumlově. Podle kriminalistů jej nejdříve umlátili, a aby zamaskovali násilnou smrt, ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový zákon přináší změny v povinném ručení. Podívejte se, co vás čeká a nemine

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla projde hned několika změnami. Začne jej upravovat nový zákon od Ministerstva financí. Ten byl na začátku roku schválen poslanci, nyní prošel i přes senát.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Prazdroj a Sibeeria vytvořily Cryonaut. Lednový speciál můžete ochutnat i vy

Plzeňský Prazdroj dlouhodobě spolupracuje s minipivovary, které si zakládají na vysoké kvalitě piva a nadšení pro pivovarské řemeslo. Od roku 2015 s nimi v rámci svého programu Volba sládků uvařil již třináct piv nejrůznějších stylů. Čtrnácté je Cryonaut.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Věděli jste, že i důchody mají svůj strop? Tady je jeho výše a další podrobnosti

Určitě víte, že výši důchodu ovlivňuje nejen to, kolik let jste pracovali, ale i to, kolik jste vydělávali. Čím více odpracovaných let a čím vyšší plat, tím víc dostanete v penzi. Víte ale, že vaše příjmy ovlivňují výši vaší penze jen do určitého limitu?

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Exkluzivní tipy: Ochraňte dům před zloději a mrazem během zimních prázdnin

Připravujete se na zimní dovolenou a chcete odjet s klidnou myslí? Zjistěte, jak správně připravit váš domov na vaši dočasnou nepřítomnost, od zabezpečení proti mrazu a vloupání až po úspory energie a péči o domácnost.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak správně vybrat sprchu a sprchový kout pro váš domov? Tady jsou tipy odborníků

Sprchování často vyhrává nad koupelí ve vaně. Je totiž rychlé, úsporné, méně náročné na prostor a také nabízí bezpečí a pohodlí i ve věku, kdy člověku ubývá sil.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Válka se sněhem: Kdy začít s odstraňováním sněhu ze střechy? Podívejte se, na čem záleží

V zimě často stojí majitelé domů před dilematem, zda shazovat sníh ze střechy, nebo ne. Podle expertů je klíčová nosnost střešního pláště a správná údržba, zejména u plechových střech. Jaké jsou mýty a fakta o nosnosti střech a jak správně pečovat o střechu v zimních měsících?

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

S příborovým nožem se vloupal do domu v Brně a ukradl kolo za 120 tisíc

Letité kriminální zkušenosti využil při vloupání do rodinného domu v Brně-Líšni dvaačtyřicetiletý muž. Do domu se totiž dostal za pomoci příborového nože a pak mu padlo do oka elektrokolo za 120 tisíc korun. Na bicyklu rovnou odjel, jenže zjevného nesouladu ve vizáži jezdce a kola si včera nad ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Přestaňte blbnout, chlapi!“ Šojgu vytkl pracovníkům zbrojařského závodu, že jedou moc na pohodu

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu při návštěvě zbrojovky v Jekatěrinburgu vytkl vedení závodu, že pracuje moc na pohodu, a vyzval zaměstnance, aby přestali „blbnout“ a zvýšili výrobu samohybných dělostřeleckých systémů. Informuje o tom agentura Reuters, která odkazuje na ruské ministerstvo ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vydal se na výlet po Jeseníkách. Pátrali po něm policisté i horská služba

Desítky policistů a horských záchranářů pátraly v Jeseníkách po 38letém turistovi, který se vydal na výšlap. Zalarmoval je batoh, který zapomněl u chaty Švýcárna. Turista se však po dvoudenním výletu vrátil zdravý domů. Novinky o tom v pátek informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena se odmítla vzdát sedadla v letadle, aby si matka mohla sednout vedle svého dítěte

Etiketa v letectví je tématem, které se řeší stále častěji. Je cestující povinen uvolnit místo, které si sám vybral a zaplatil, když jej o to další osoba požádá z dobrého důvodu? A která příčina je dostatečná? Nejnovější debatu vyvolala na sociální síti žena, která odmítla uvolnit své sedadlo ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policista zatkl poslíčka. Jídlo místo něj doručil sám

Policista z amerického státu Illinois se podílel na zatčení řidiče rozvážkové služby DoorDash, ale pak jeho misi dokončil. Jídlo sám doručil na správnou adresu.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vybrat tři školy?

Letos mají uchazeči o střední školy volnější ruku. V prvním kole přijímaček si vybírají místo dvou škol tři, šance uspět se tak zvyšuje. Jakou strategii zvolit, aby to u zkoušek klaplo? Přinášíme tři užitečné tipy, které s výběrem a pořadím oborů na přihlášce pomohou.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sjezdovky snů: Tady je přehled nejlepších lyžařských destinací v ČR a v Evropě

Hledáte ideální místo pro svou lyžařskou dovolenou v Evropě? V našem článku najdete tipy na lokality, které nabízejí nejen skvělé sjezdovky, ale hlavně příznivé ceny a úchvatné okolí. Představíme vám méně známé, ale o to kouzelnější destinace od Rumunska po Itálii, které potěší jak začátečníky, tak ...

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kam za ledopády v Česku? Máme pro vás tři nejkrásnější místa, která se vyplatí navštívit

Ledové království nemusíte vidět pouze v pohádkách. Česká krajina umí být v zimním období obzvláště okouzlující. Nabízí krásy v podobě dechberoucích ledopádů. Kde najdete ty nejkrásnější v České republice?

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vracíte se k pákovému kávovaru? Pak udělejte právě tohle a připravíte si nejlepší kávu na světě

Kdo má kávu opravdu rád, nelituje času při její přípravě. A té si v případě pákového kávovaru užijete do sytosti. Co je třeba vědět, abyste si pochutnali na opravdu dobré kávě?

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Návštěva dřevostavby v Jizerských horách: Takhle vypadá povedený domek pro rodinnou rekreaci

Když má pozemek dobré umístění, výhled do otevřeného prostoru a přírodu kolem, není třeba ke spokojenému bydlení dodávat mnoho. Pak záleží jen na životním stylu, zda bude dům vyhovovat trvalému bydlení, nebo poslouží spíš na víkendy.

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kam v Evropě za teplem? Podívejte se na naše tipy pro milovníky sluníčka!

Hledáte únik od zimy? Objevte s námi nejlepší evropské destinace, kde vás vysoká teplota a slunce nikdy nezklamou. Od Kanárských ostrovů až po idylický Kypr – přinášíme vám přehled míst, kde si zimu užijete ve velkém stylu!

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak snadno a ekologicky zlikvidovat plísně v domě? Zvládnete to s tímhle pomocníkem

Mít plíseň v domácnosti je víc než jen nepříjemnost. Představuje totiž zdravotní rizika. Plísně můžou způsobit dýchací potíže, zhoršení astmatu a alergické reakce, a proto je tak důležité se jich okamžitě zbavit. Jaký je nejjednodušší a nejlevnější způsob likvidace nežádoucího „podnájemníka“?

pátek dopoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Česká exportní banka loni zdvojnásobila zisk na rekordní miliardu

Česká exportní banka (ČEB) loni meziročně zdvojnásobila zisk před zdaněním z 530 milionů korun v roce 2022 na více než jednu miliardu korun. Je to nejvyšší zisk ČEB od jejího vzniku v roce 1995. Banka to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Podle předběžných výsledků poskytla loni vývozcům ...

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž obviněný z podpálení baru v Liberci plného lidí šel do vazby

Soud v pátek poslal do vazby 33letého muže, který je podezřelý z pondělního zapálení baru v Liberci. Při požáru utrpělo zranění 15 lidí. Muž je obviněný z obecného ohrožení a pokusu o vraždu, hrozí mu až výjimečný trest.

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Láska ve spektru 2 – Nic čistšího a krásnějšího jste už dlouho neviděli

Mají poruchu autistického spektra, nikdy neměli partnera, a nyní to chtějí změnit. Oceňovaná reality show se vrátila s druhou řadou z USA s novými tvářemi i s hrdiny z předchozí série. Jejich hledání lásky a překračování nelehkých překážek pokračuje a je to opět dojemná podívaná.

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světové ceny potravin v lednu klesly na téměř tříleté minimum, uvedla FAO

Světové ceny potravin v lednu klesly nejníže téměř za tři roky. Důvodem byl pokles cen obilovin a masa, který kompenzoval růst cen cukru. Ve své zprávě to v pátek uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velký návrat Mety. Zuckerbergovi vynesou dividendy 16 miliard

Akcionáře Mety Platforms jistě potěšila čtvrteční zpráva o tom, že společnost poprvé ve své historii začne vyplácet dividendy. Díky tomu si na velké peníze v řádu vyšších stovek milionů dolarů přijde i zakladatel firmy a jeden z nejbohatších lidí na světě Mark Zuckerberg, upozornila agentura ...

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Službička pro hokejovou legendu. Bývalé policejní šéfy soudí za pomoc k pojistnému podvodu

Tři bývalí chomutovští policisté, z toho dva z nich ve vysokých funkcích, měli před více než dvěma lety úmyslně zmanipulovat vyšetřování dopravní nehody nevlastní dcery bývalého hokejového reprezentanta Petra Klímy (58).

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zmlátil mladíka před barem tak, že ochrnul. Vyhazovač vyvázl s podmínkou

Za rvačku před barem, po které zůstal zmlácený mladík ochrnutý, dostal Denys Dakov (28) od Obvodního soudu pro Prahu 7 tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na pět let. Dakov předloni v pražských Holešovicích jako vyhazovač zmlátil o čtyři roky mladšího muže takovým způsobem, že má ...

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové iPhony 15 zabraly, Apple zvýšil zisk i tržby

Americký technologický gigant Apple v prvním finančním čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 13 procent na 33,9 miliardy dolarů (zhruba 775 miliard Kč). Tržby se zvýšily o dvě procenta na 119,6 miliardy dolarů. Zaznamenaly tak první nárůst za posledních pět čtvrtletí, a to zejména díky ...

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík zhatil útok na školáka v pražském parku. Policie hledá pachatele i statečného svědka

Útok na nezletilého chlapce na stezce v parku vyšetřují kriminalisté v Praze. Pachatel ho napadl zezadu, nakonec se ale dal na útěk, kam ho zahnal mladík, co šel zrovna poblíž. Policisté pátrají po násilníkovi i po statečnému svědkovi.

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svobodu zachráněného orla mořského z Horní Cerekve pohlídá vysílačka

S nestandardní výbavou se v pátek vydal zpátky do volné přírody na Pelhřimovsku orel mořský, který si toho na svobodě zatím moc neužil. Měl ale štěstí na lidi, kteří ho nenechali nepovedenému životnímu startu napospas. Jeho restart nyní ohlídá sledovací zařízení.

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poctivé recepty z českých superpotravin

Proč si vybírat superpotraviny z druhého konce světa, když jich celou řadu nabízí naše rodná hrouda. Oprašte s šéfkuchařem Radkem Davidem poctivé recepty, které svoji sílu staví na kysaném zelí, cibuli či červené řepě, a dodejte tělu zaslouženou dávku vitaminů.

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co udělá horká koupel s vaším tělem? Tady jsou důvody, proč byste jí měli dát šanci

Znáte snad lepší odpočinek než se po dlouhém dni naložit do teplé vany? Mnozí z nás jistě potvrdí relaxační účinky na tělo i mysl při horké koupeli, ale věděli jste, že může horká lázeň pomoci zlepšit vaše zdraví?

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat, když se ztratí pes? Hlavně zachovejte chladnou hlavu a držte se těchto pokynů

Jednou z největších nočních můr každého páníčka je, že se jejich čtyřnohý miláček zaběhne. Stačí nedovřená branka, zvěř v lese, háravá fena či leknutí na procházce a ztráta milovaného člena rodiny je na světě. Co dělat v takové situaci?

pátek v poledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

V australském přístavu uvázly na lodi tisíce kusů dobytka, které kvůli krizi v Rudém moři nedorazily do Izraele

Na 16 tisíc kusů dobytka uvázlo na trajektu v přístavu v australském Perthu poté, co se exportní loď mířící do Izraele musela po čtyřtýdenní plavbě vrátit kvůli nebezpečné situaci v Rudém moři.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušanova strategie může narazit

Ve strategii, jak zaujmout voliče, se ministr vnitra a lídr STAN Vít Rakušan chová, jako by se inspiroval u Andreje Babiše (ANO). Je možné, že se mu podaří vytvořit u vládních voličů dojem, že jsou Starostové jediná strana, která ve vládě nezapomněla, jak s lidmi mluvit, ale může i tvrdě ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byli v letadle zajatci? Tak vydejte těla, žádá Kyjev. Kreml dělá mrtvého brouka

Moskva ignoruje žádosti Kyjeva o vydání těl 65 těl ukrajinských zajatců, kteří podle ní zahynuli po sestřelu ruského letadla Il-76 v Bělgorodské oblasti. Tvrdí to alespoň představitel vojenské ukrajinské rozvědky (HUR) Andrij Jusov. Kreml tvrdí, že o žádné žádosti Ukrajinců neví, a proto jí ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Indie po osmi měsících pustila na svobodu holuba, kterého podezřívala ze špionáže pro Čínu

Indie osvobodila holuba, kterého osm měsíců držela v zajetí pro podezření, že je čínským špehem. Pták, který byl chycen v květnu nedaleko Bombaje, měl na nohou kroužky s písmem připomínajícím čínštinu, což vyvolalo obavy.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý senior nezvládl na okraji Prostějova vytočit kruhový objezd

Průjezd kruhovým objezdem nezvládl ve čtvrtek na okraji Prostějova 78letý řidič. Při kontrole vyšlo najevo, že se před jízdou posilnil alkoholem. Přiznal požití vodky a piva. Novinky o tom v pátek informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zfetovaná žena řídila v Olomouci auto, její spolujezdec se snažil skrýt drogy

Zfetovanou dvaadvacetiletou ženu přistihli policisté v Olomouci při kontrole za volantem auta zfetovanou. Jeden z jejích spolujezdců se před nimi snažil skrýt převážené drogy. Oběma hrozí až dva roky vězení. Novinkám to v pátek sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamion srazil ženu za přechodem pro chodce na Písecku. Na místě zemřela

Řidič kamionu srazil v pátek dopoledne chodkyni, která procházela za přechodem pro chodce u křižovatky ulic Táborská a Hřbitovní v Mirovicích na Písecku. Žena na místě nehody podlehla těžkým zraněním.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zranil žíravinou 11 lidí včetně dětí. Británie pátrá po muži, který dostal azyl navzdory sexuálnímu napadení

Po čtvrtečním útoku žíravinou, při němž bylo v Londýně zraněno 11 lidí včetně dvou holčiček ve věku tří a osmi let a jejich matky, pátrají policisté v Británii po pětatřicetiletém Abdulu Shokoorovi Ezedim. Policie varuje veřejnost, že muž je velmi nebezpečný. Britská média mezitím informovala, ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejdůležitější je, aby nám upřímně děkovali. Putin představil šestiletku pro okupovaná území

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje během příštích šesti let integrovat okupované části Ukrajiny. Plyne to z jeho vyjádření na kremelské „poradě k otázkám sociálně-ekonomického rozvoje nových regionů“ Ruska. Jasně z něj plyne, že Rusko nepočítá s tím, že by tato území vrátilo Ukrajině.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nad kontroverzními zvířecími kavárnami se v Jižní Koreji smráká

Uzavřen za sklem se povaluje mýval nebo páreček psounů. Kolem dokola sedí hosté usrkávající kávu a s úsměvem na rtech pozorují roztomilá zvířátka. V Jižní Koreji jde o poměrně běžný výjev, protože zvířecí kavárny tam zažily v poslední dekádě boom. Vyjma psů a koček se v nich však návštěvníci ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozsudek ve Feriho kauze soud nezveřejní

Anonymizované odůvodnění rozsudku v kauze bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho nebude veřejnosti poskytnuto. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 3, který exposlance nepravomocně odsoudil za dvě znásilnění a pokus o znásilnění k tříletému trestu odnětí svobody ve věznici s ostrahou. ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čepro: Kupní cenu za Robin Oil potvrdily dva posudky, vrátí se za osm a půl roku

Kupní cenu společnosti Robin Oil potvrdily dva nezávislé posudky. Fixní část část ceny, kterou společnost Čepro za firmu zaplatila, byla 2,4 miliardy Kč, další tvořily peníze a provozní kapitál firmy. Na páteční tiskové konferenci to uvedl předseda představenstva Čepra Jan Duspěva. Výslednou cenu ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko loni vyrobilo rekordní množství elektřiny z jádra

Po loňském spuštění třetího bloku jaderné elektrárny v Mochovcích vyrobilo Slovensko v roce 2023 nejvíc elektřiny z jádra ve své historii a země dosáhla historicky nejvyššího podílu elektřiny dodané bez emisí oxidu uhličitého. Na svém webu o tom v pátek informovala společnost Slovenské ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kosti z německé jeskyně přepisují ranou historii Homo sapiens v Evropě

Úlomky kostí objevené v jeskyni ve středním Německu ukazují, že se lidský druh vydal do studených vyšších zeměpisných šířek Evropy před více než 45 tisíci lety. Tedy mnohem dříve, než bylo dosud známo. Nález tak podle agentury Reuters přepisuje ranou historii druhu Homo sapiens na kontinentu, ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okolnosti nebo obřízka? Pizzerie překlepem v oznámení pobavila kanadské město

Mnoho úsměvů na tvářích vyloudil překlep, kterého se dopustila jedna pizzerie ve městě Timmins v kanadské provincii Ontario. Restaurace na dveřní vývěsce oznamovala, že večer bude mít zavřeno. Mělo to být kvůli neočekávaným „okolnostem“, ale v textu stálo, že je to kvůli neočekávaným ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zákaz plynových kotlů se blíží! Jaké jsou alternativy? Podívejte se

Ačkoli je zemní plyn pohodlným a poměrně ekologickým zdrojem energie, vedou se diskuse o jeho omezení. Je to dáno současnou i geopolitickou situací a také postupným odklonem od fosilních paliv. Je proto velmi pravděpodobné, že plynové kotle čeká podobný osud jako kotle na uhlí. A to už poměrně brzy.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tradiční svodidla nemusí zastavit těžké elektromobily, ukázal americký pokus

Výzkumníci z Univerzity v Nebrasce podnikli několik pokusů, během kterých narazili s elektromobily do běžně používaných svodidel. Ta však těžké vozy nedokázala bezpečně zastavit či vrátit na silnici.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdo jsou bakterie ruského světa? Ukrajinský web dal do seznamu i české politiky

Ukrajinský nezávislý web Texty zveřejnil seznam „bakterií ruského světa“, do něhož zařadil osobnosti a organizace z 19 evropských zemí, které považuje za proruské. Na seznamu se objevil například šéf hnutí ANO a neúspěšný prezidentský kandidát Andrej Babiš, Alena Schillerová (ANO) nebo ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polsko zmírňuje potratovou politiku

Polsko má nejpřísnější interrupční zákon v Evropě. Legální potraty jsou tam možné pouze v případě vážného ohrožení zdraví a života matky a tehdy, došlo-li k otěhotnění po znásilnění. Problém je ale v tom, že gynekologové legální potraty neprovádějí v podstatě vůbec s tím, že jim to ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrchní soud zrušil podmínku za vydírání školaček a sadistického devianta poslal do vězení

Státní zástupkyně Věra Brázdová uspěla u pražského vrchního soudu s odvoláním proti rozsudku Krajského soudu v Plzni, který loni v prosinci uložil studentovi České zemědělské univerzity v Praze tříletou podmínkou za vydírání nezletilých dívek přes internet.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Takřka za humny vyrostla největší tištěná budova v Evropě. Její vznik provázely problémy

Největší trojrozměrná tištěná budova vyrostla v německém Heidelbergu. Protože šlo o unikátní a inovativní stavbu, provázely její vznik nepředvídané potíže, které prodloužily plánovanou dobu dokončení. Nyní však již stojí a byla slavnostně otevřena. Co víc, začali se do ní stěhovat první ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z Jindřichohradecka chytil zlodějky, které kradly v domě jeho sousedky

Takového souseda by chtěl asi každý. Třiašedesátiletý muž v Olšanech na Jindřichohradecku chytil trojici zlodějek, která chtěla vykrást dům jeho sousedky. Jejich výmluvami, že se jim porouchalo auto a hledají pomoc, se nedal obelstít.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vesmírný prach zkresluje výsledky měření galaxií, upozornili čeští vědci

Při měření vzdáleností jednotlivých galaxií ve vesmíru je nutné dávat pozor na vesmírný prach v okolí jejich center. Ten totiž získaná data zkresluje. S revolučním zjištěním pro poznávání nekonečného kosmu přišel tým fyziků Michala Zajačka z Masarykovy univerzity v Brně. Nesrovnalosti zjistil ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Troja je jen další výpravný muzikál

Pražské Divadlo Broadway uvedlo muzikál Troja podle námětu producenta Oldřicha Lichtenberga. Vznikl další z řady výpravných muzikálů, který se příliš neliší od Kleopatry, Angeliky či jiných historických látek, v nichž hlavní je barvitá podívaná.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lesní správu Lány povede Pernica

Novým ředitelem Lesní správy Lány bude Michal Pernica. Vystřídá stávajícího šéfa Pavla Rusa. Pernica uspěl ve výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo 42 uchazečů. Jmenován bude v příštím týdnu.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herlíkovice: Tady zažijete pravou krkonošskou zimu

Herlíkovice představují jeden z velmi dobře dopravně dostupných areálů Krkonoš mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem a díky dvěma propojeným a charakterově odlišným lokalitám osloví široké spektrum lyžařů. Zatímco sportovně laděné sjezdovky Herlíkovic vám dají do těla, rodinný Bubákov nechá vaše ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli ptačí chřipce v Kosoříně likvidují i 150 tisíc vajec

Již druhý den zasahují hasiči na drůbeží farmě v Kosoříně na Orlickoústecku, kde byl potvrzen virus ptačí chřipky H5N1. Kromě zaplynování deseti hal oxidem uhličitým, odvozu uhynulých těl na 70 tisíc slepic a kohoutů je nutné zlikvidovat i 150 tisíc kusů vajec. Ta jsou umísťována do ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud zastavil kvůli chatrnému zdraví stíhání 81letého muže z Plzně za praní milionů

Plzeňský soud zastavil trestní stíhání 81letého Miroslava Pražáka, jehož firma Sonitus sloužila podle obžaloby jako pračka špinavých peněz mezinárodního gangu podvodníků z Ameriky a Německa. Důvodem je jeho špatný zdravotní stav.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bek by měl vyvodit odpovědnost, zní z KDU-ČSL

Za selhání elektronického systému pro podávání přihlášek na střední školy by mohly padat hlavy. Volání po vyvození osobní odpovědnosti ministra školství Mikuláše Beka (STAN) se začalo ozývat z KDU-ČSL.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kolem Země proletí půlkilometrový asteroid

V pátek odpoledne se očekává nejbližší průlet tzv. potenciálně nebezpečného asteroidu s označením 2008 OS7 kolem Země. Přiblíží se až na 2,8 milionu kilometrů, což je asi 7,4násobek průměrné vzdálenosti mezi námi a Měsícem. Kolem naší planety, pro kterou až 480 metrů dlouhé těleso ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stáhla si kalhoty v letadle a pasažérům vyhrožovala smrtí. Hrozí jí dlouhé vězení

Omezený prostor a restrikce v letadle mohou na leckoho působit stresujícím způsobem. Obzvláště když svou roli hrají omamné látky. Alkohol během letu se zřejmě zle nevyplatil ženě z Filadelfie, která se poté, co jí při klesání bylo zakázáno navštívit toaletu, obnažovala v uličce a vyhrožovala ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orlem unesené kotě nakonec našlo domov u starostky Dolních Věstonic

Kotě, které v sobotu 20. ledna zavlekl orel na ledem pokryté prostřední jezero novomlýnských nádrží, má nový domov. Našlo jej u starostky Dolních Věstonic, která se o ně začala starat poté, co je na břeh dopravili hasiči.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Psychologové z Univerzity Palackého chystají nové testy pro autoškoly, hledají adepty na testování

Psychologové z Univerzity Palackého (UPOL) společně s Asociací autoškol ČR připravují pro ministerstvo dopravy návrh nových testů pro autoškoly, které by měly včas odhalit rizikové řidiče. Jejich součástí by měly být videoklipy zaměřené na vnímání a předvídání rizika, které předpoví míru ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ptačí chřipka se objevila v dalším velkochovu

Veterináři zjistili v Pardubickém kraji další výskyt ptačí chřipky ve velkochovu drůbeže. Po Kosoříně se potvrdila i na farmě Sklené na Svitavsku.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chřipková epidemie nabírá na obrátkách

Počty osob s akutními respiračními infekcemi v tomto týdnu vzrostly o desetinu. Na 100 tisíc lidí připadá 1919 nemocných a nemocnost tak již výrazně přesahuje epidemický práh, který epidemiologové stanoví mez1 1600 až 1800 případy.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaké dotace stát proplácel? Ministerstvo financí seznam tají

Ministerstvo financí vedené Zbyňkem Stanjurou (ODS) tají informace o tom, jaké dotace stát proplácel, než jich část vláda v rámci úspor seškrtala. Novinky o seznam „šesti nebo sedmi papírů A3“, o němž Stanjura před měsíci hovořil, požádaly podle zákona 106 o svobodném přístupu ...

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zájem předčil očekávání. Smartphony Galaxy S24 s větší pamětí jsou vyprodané

Ve středu se v tuzemských obchodech – podobně jako v zahraničí – začaly prodávat chytré telefony z rodiny Galaxy S24. Zájem o novinky z dílny Samsungu byl tak velký, že modely s větší pamětí jsou v celé řadě obchodů vyprodané. Lidé je vykoupili už v rámci předobjednávek.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie v Doksech zastavila houbaře se sklenicí plnou lysohlávek

Policisté v Doksech na Českolipsku zastavili muže, který měl u sebe téměř 600 kusů usušených lysohlávek. Halucinogenní houby přenášel v zavařovací sklenici. Policistům 38letý houbař uvedl, že si je loni sám nasbíral a usušil, aby vyzkoušel jejich účinek.

pátek odpoledne 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidiči v Rakousku vzali čerpací stanici útokem. Obsluha zadala omylem nižší cenu nafty

Nezvykle živo bylo od pondělního večera do úterního rána na ulici Prager Strasse v dolnorakouské obci Horn asi 30 kilometrů od českých hranic. Tamní diskontní čerpací stanice totiž nabízela palivo pro dieselové motory za bezkonkurenčně nízkou cenu.

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svišť Phil svůj stín nespatřil, předpověděl brzký příchod jara

Svišť Phil z pensylvánského městečka Punxsutawney v pátek po opuštění nory nespatřil svůj stín. To podle každoročního amerického rituálu znamená, že jaro je za dveřmi, informovala agentura AP.

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté zasahovali ve vlaku na Kolín kvůli hlášenému útoku. Podezřelého odvezla záchranka

Policisté v pátek odpoledne zasahovali ve vlaku u Kolína, kde podle oznámení jeden z cestujících napadl průvodčího nožem. Incident se obešel bez zranění. Případem se zabývají kriminalisté, podezřelého převezla do nemocnice záchranná služba. Podle Českých drah šlo o výhrůžku, a ne přímo ...

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple odstartoval novou kapitolu. Brýle Vision Pro jsou venku

V pátek se začaly oficiálně prodávat nové brýle pro rozšířenou realitu od společnosti Apple, byť zatím jen v USA. Americký technologický gigant s nimi startuje úplně novou kapitolu podnikání, neboť jde o první zcela nový produkt od roku 2015, kdy se začaly prodávat první chytré hodinky Apple ...

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koruna je k euru nejslabší od jara 2022

Česká měna v pátek oslabila na 24,97 za euro, což je nejvyšší hodnota od května 2022. Za den ztratila 14 haléřů. Ještě více propadla k americké měně, a to o 18 haléřů na hodnotu 23,11 za dolar. Plyne to z informací na serveru Patria Online.

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co se děje, když je Matka v trapu

Když se všechno hroutí pod rukama, tedy vztah, rodina, práce a dostaví se pocit vyhoření, je největším štěstím potkat spřízněnou duši. A právě o přátelství, lásce, maminčiných životních radách i pocitu, že je všechno v troskách, je nový film Matka v trapu.

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskvu naštval Ekvádor. Jeho ruské zbraně mohou po výměně s Američany skončit na Ukrajině

Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová v pátek zkritizovala Ekvádor za rozhodnutí vyměnit své zbraně ruské výroby se Spojenými státy za ty americké, přičemž zbraně ruského původu mají putovat na Ukrajinu. Zacharovová označila ekvádorský postup za „ukvapený“ a učiněný „pod nátlakem“.

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Teploty nad nulou ohrožují Jizerskou padesátku. Organizátoři už pracují s krizovými variantami

Nejslavnější tuzemský lyžařský lauf má kvůli počasí velké problémy. Organizátoři jsou denně v kontaktu s meteorology. Ti ale výrazné ochlazení nebo přívaly sněhu neočekávají.

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ANO od začátku stojí na straně Ukrajiny a podporuje ji. Babiše nadzvedlo zařazení mezi „bakterie ruského světa“

Předseda hnutí ANO, bývalý premiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Andrej Babiš nese těžce fakt, že se společně s dalšími členy svého hnutí objevil na seznamu bakterií ruského světa. Do něho ukrajinský server Texty zahrnul osobnosti a organizace, které považuje za proruské. Novinkám ve svém ...

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Trafika a držhubné?“ V Brně vznikl post za sto tisíc měsíčně pro pirátskou zastupitelku

Opoziční zastupitelka Brna Monika Lukášová Spilková (Piráti) byla v týdnu zvolena předsedkyní výboru pro národnostní menšiny. Nově ale bude tento post vykonávat uvolněně, tedy na plný pracovní úvazek. Měsíčně si tak přijde na téměř sto tisíc korun. Hájí se tím, že její nová agenda je důležitá. ...

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škodovka od dubna zvýší mzdové tarify

Škoda Auto zvýší od dubna mzdové tarify o pět procent. Vedle toho dostanou zaměstnanci automobilky v květnu za rok 2023 variabilní bonus 96 000 Kč a jednorázovou odměnu 4000 korun, tedy celkem 100 000 Kč. Automobilka uzavřela mzdové kolektivní vyjednávání s odbory. Informovala o tom ...

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo legalizuje domácí pěstování konopí

Členové vládní koalice v Německu se dohodli na detailech legalizace konopí. Zákon by mohl začít platit 1. dubna, i když Spolkový sněm o něm bude hlasovat zhruba za dva týdny. Vzhledem k předběžnému souhlasu sněmovních expertních skupin se totiž schválení považuje za poměrně jisté, uvedla ...

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po pádu z londýnské galerie Tate Modern zemřel muž

Galerie Tate Modern byla v pátek dopoledne uzavřena poté, co z budovy spadl muž a zemřel. Podle stanice BBC na místo těsně po incidentu přijeli záchranáři, dotyčnému ale už nedokázali pomoci.

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pusťte hned Švédsko do NATO. Maďarsko začíná Američanům lézt na nervy

Okamžitě ratifikujte žádost Švédska o vstup do Severoatlantické aliance, riskujete trvalé poškození vztahů se Spojenými státy, vzkázali do Budapešti američtí senátoři Jeanne Shaheenová a Thom Tillis. Demokratka a republikán společně předsedají senátní pozorovatelské skupině pro NATO. Jejich ...

pátek v podvečer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Bořislavce jsou vystaveny sochy nahých žen vyrobené z kilometrů drátů českou sochařkou

Do 22. května je možné v Praze na Bořislavce navštívit výstavu Bez strachu, na které výtvarnice Veronika PsotkovaĚ? představuje řadu soch vyrobených z drátů. Odpadní materiál různé barevnosti tvaruje do ušlechtilých tvarů postav nahých lidí často v ladných ...

pátek večer 2/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Příliš zženštilý a erotický. Plakát s Ježíšem vyvolal vlnu kritiky

Bouři nevole vyvolal v Seville oficiální plakát k letošnímu Svatému týdnu s odvážným vyobrazením Ježíše Krista. Kritikům, kterých je v silně katolickém Španělsku více než dost, připadá postava Spasitele příliš zženštilá, erotická, provokativní, prostě celkově nevhodná, nebo dokonce urážlivá.

pátek večer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kapli v Žiželicích ohrožuje sesuv svahu

Sesuv svahu v Žiželicích na Lounsku nedaleko silnice I/27 ohrožuje kapli Navštívení Panny Marie a domy nad ní. Obec se prostřednictvím odborné firmy snaží nestabilní sráz zabezpečit, aby předešla nejhoršímu scénáři. Tedy, že by se při případném dalším pohybu půdy památka zřítila.

pátek večer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český TollNet a SkyToll vyhrály miliardový tendr na elektronické mýtné v Chorvatsku

Dohodu o vytvoření systému pro elektronický výběr mýta v hodnotě zhruba 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč) podepíše chorvatský státní provozovatel dálnic Hrvatske autoceste (HAC) s konsorciem zahrnujícím českou společnost TollNet a slovenskou firmu SkyToll. Firmy patří skupině PPF. Uspěly ...

pátek večer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva šestnáctiletí dostali v Británii doživotí za brutální vraždu kamarádky

Šestnáctiletá Scarlett Jenkinsonová a stejně starý Eddie Ratcliffe dostali v pátek u soudu v britském Manchesteru doživotní tresty za brutální vraždu své vrstevnice Brianny Gheyové. Na poměry rozsudků pro mladistvé je to velmi přísný trest, soudí list The Guardian. Dívce, která se otevřeně ...

pátek večer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel herec Carl Weathers

Ve věku 76 let zemřel v americkém Los Angeles ve čtvrtek herec Carl Weathers. Proslavil se ve filmové sérii Rocky, kde hrál roli Apolla Creeda, rivala hlavní postavy. Ztvárnil také roli Dillona v prvním díle Predátora.

pátek večer 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA útočily v Sýrii a Iráku

USA zahájily vlnu odvetných úderů na cíle v Iráku a Sýrii po útoku, který v neděli zabil tři americké vojáky v Jordánsku, uvádí agentury AP a Reuters s odvoláním na své zdroje. Útoky podle CNN míří na cíle podporované Íránem. USA jich zasáhly 85.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéfka turecké centrální banky rezignovala. Musím chránit rodinu, vysvětlila

Guvernérka turecké centrální Hafize Gaye Erkanová v pátek oznámila, že po necelém roce opouští svou funkci. Uvedla, že tak chce ochránit svou rodinu před tlakem médií a tvrdými útoky na sociálních sítích. Ve funkci byla teprve od června 2023.

pátek v noci 2/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru