Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 3. únor 2024
pátek 24. 5. 2024, 3:40

archiv zpráv pro 3. únor 2024

Vodojem pro věznici předělali na obytný dům, přidali zavěšené patro

Do dražby chodí nejrůznější věci i stavby. Vydražit ovšem vodojem z šedesátých let minulého století s představou, že ho předělám na obytný dům k pronájmu, to chce už pořádnou fantazii. A také spoustu peněz. To však manželský pár netušil.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Cermat spustil systém elektronických přihlášek na střední školy

Cermat v noci na sobotu otevřel elektronický systém přihlášek na střední školy. Systém měl být spuštěn už ve čtvrtek, Cermat to ale kvůli problémům s nahráváním příloh odložil. Systém v sobotu ráno běžel bez problémů, stejně tak i odpoledne, kdy několik minut čelil útoku hackerů.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V posteli máte miliony roztočů a jejich fekálií. Fuj! Odkryjte triky, jak je můžete eliminovat

Na první pohled se zdají být neviditelní, ale roztoči, ti drobní pavoukovci menší než milimetr, jsou tichými spolubydlícími v domácnostech po celém světě. A ano, pravděpodobně obývají i váš oblíbený prostor pro odpočinek – postel. A škodí.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hlasujte pro českou hrušku v anketě Evropský strom roku. S kým bude soutěžit? Podívejte se

Od 1. do 22. února proběhne hlasování ankety Evropský strom roku, v němž najdeme zástupce z 15 zemí. Českou republiku reprezentuje nezdolná hruška z Mrákotína a do hlasování se můžete zapojit i vy.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hledáte nápoje na snížení cholesterolu? Podívejte se na tyhle zaručené tipy

Trápí vás vysoký cholesterol? Jeho snížení nemusí být pouze výsadou léků. Příroda nabízí řadu nápojů, které vám pomohou udržet "zlý" LDL cholesterol na uzdě, zatímco "dobrý" HDL cholesterol posilníte. Od zeleného čaje přes sójové nápoje až po smoothie z rostlinného mléka, objevte přírodní způsoby, ...

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máme pro vás 5 tipů pro uklizený a zorganizovaný domov. Ušetříte tím spoustu času

V zimě trávíme uvnitř svých domovů nejvíc času z celého roku. A není nic nepříjemnějšího, než když vaši domácnost ovládá nepořádek a chaos. Máte čas? Výborně. Poradíme vám, jak na jednodušší a lepší organizaci vaší domácnosti.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co si můžete vypěstovat sami na parapetu? Možností je víc, než byste čekali!

Chcete pěstovat zeleninu, ale nemáte víc než okenní parapet? Nevadí. Zeleninový záhon totiž můžete založit kdekoliv, ať už bydlíte v domě se zahradou, v bytě s terasou, anebo nemáte ani malý balkon.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zpěvák PartyNextDoor prodává svůj dům. Má u něj basketbalové hřiště i parkování pro 4 auta

Kanadský zpěvák se rozhodl prodat svůj kalifornský dům o rozloze 8000 metrů čtverečních za 3,5 milionu dolarů. Toto sídlo svého nového majitele potěší nejen 6 ložnicemi a 7 koupelnami. Nechybí ani hudební studio, basketbalové hřiště nebo tropický bazén.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete mít zahradu pro klidný odpočinek a meditaci? Tohle budete potřebovat

Většinou se pro dům se zahradou rozhodnou lidé toužící po zeleni a čerstvém vzduchu dostupnými hned za dveřmi. Případně chtějí relaxovat bez složitého cestování a ve svém. Řešením je meditačně odpočinková zahrada.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kopaničářskou Janúšovu chalupu v Žítkové zachránili před zničením. Teď vypadá skvěle

Krajina Moravských Kopanic je charakteristická rozvolněným osídlením s roubenými a hliněnými chalupami rozesetými na svazích kopců. Jednou z nich je zachráněná Janúšova chalupa, kterou zachránili před zničením.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

3DDen tiskne věci z vylovených plastů. Podívejte se, co všechno dokáže

Figurky vytištěné s přesností na setiny milimetru, medaile, reklamní předměty, dekorace do domácností i designový nábytek. To všechno dokáže pomocí 3D tisku zpracovat česká společnost 3DDen, která zpracovává i plasty vylovené ze světových moří a oceánů.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak na renovaci kuchyně rychle a levně? Tady máte návod. Dopřejte jí hlavně nový nátěr

Co se starou kuchyňskou linkou, která stále dobře slouží, ale už vypadá děsivě? Když ji nemůžete vyměnit za novou, zrenovujte ji. Zbavte ji staré barvy a natřete ji nanovo.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Es Devlin otevřela výstavu vtahující návštěvníky do fascinujícího světa výjimečné scénografie a umění

Aktuálně velmi vyhledávaná britská scénografka a výtvarnice Es Devlin otevřela v newyorském muzeu Cooper Hewitt výstavu An Atlas of Es Devlin. Do poloviny srpna 2024 přibližuje svět, nejzajímavější realizace i nápady designérky, která tvoří pro slavné hudebníky, skupiny, módní ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pětina Čechů tají své příjmy před partnery, mají i tajné účty

Více než polovina českých párů považuje příjmy domácnosti za společné, pětina Čechů před svým partnerem některé z nich tají. A nepřiznávají ani veškeré výdaje. Muži se nejčastěji nesvěřují s pořízením elektroniky, ženy s nákupem oblečení či bot. Vyplývá to z průzkumu Indexu prosperity ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američanka už dvakrát zachránila matce život, darovala jí ledvinu a kus jater

Julia Harlinová z amerického Marylandu dostala na konci roku od své dcery Eileen ten nejcennější dárek: ledvinu, která jí zachránila život. Přitom zhruba o rok a půl dříve jí Eileen darovala také část jater. V obou případech přitom byla jedinou vhodnou dárkyní.

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak probudit zahradu po zimě? Tady jsou návody pro únor a březen

Únor a březen jsou na zahradách měsíce, kdy člověk už vidí, že se opět začíná něco dít. Z promrzlých záhonů a koláčů sněhu začínají vykukovat květy bělavých sněženek, zářivě žlutých, světle fialových nebo modrých krokusů i fialových bramboříků…

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ukrajinci informovali USA o plánu odvolat Zalužného

Ukrajinská vláda podle dvou zdrojů agentury Reuters v pátek informovala Bílý dům o plánech na odvolání velitele ozbrojených sil generála Valerije Zalužného. Informace je další významnou indicií, že muž, který ukrajinskou obranu proti ruské invazi vede už od února 2022, funkci skutečně opustí.

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Režisér Michal Samir: Karlos je primitivem stejně jako já. Taky miluju jednoduchost i krásné věci

Jeho život provázejí náhody i časté přesuny. Michal Samir je a byl doma jak v Česku, tak ve Velké Británii. Režii vystudoval na jedné z nejlepších světových škol, v ČR jej proslavily projekty pro „masy“. „Nechci dělat cosi pro pár tisíc lidí,“ říká muž, jenž na sebe výrazně upozornil ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plameny nade mnou, mrazivá krása pode mnou

„Přečtěte si bezpečnostní pokyny, tady se můžete držet,“ ukáže pilot na vnitřní madla a zatáhne za páku. Plameny zatančí do výšky několika metrů, balon lehce cukne a začneme stoupat. Na nervozitu není čas. Strach z výšek si zatím dává pauzu. Během pár sekund se vznášíme nad zasněženým ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vandal vytloukl okna na faře v Orlických horách

Na osmdesát výplní oken různých rozměrů poničil neznámý pachatel na objektu roubené fary v Sedloňově v Orlických horách. Poškodil i dřevěné součásti budovy a vystříkal tam práškový hasicí přístroj. Předběžná škoda byla odhadnuta na téměř 20 tisíc korun. O jeho řádění se policisté dozvěděli ve ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z Eiffelovky bude minaret, plánoval Hamás

Izraelská armáda během operace v Pásmu Gazy objevila dokumenty, které ukazují další záměry teroristů z Hamásu. Podle listu The Jerusalem Post jeden z nich představuje, jak Hamás nakreslil, že by se z pařížské Eiffelovy věže měl stát minaret.

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Olomoucké syrečky nevoní, ale jsou zdravé. 5 důvodů, proč byste jim měli přijít na chuť

Legenda mezi českými sýry má své příznivce i odpůrce. Pokud olomoucké tvarůžky nepatří mezi vaše oblíbené pochoutky, možná vás přesvědčí benefity, které jejich konzumace přináší.

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zákaz mobilů ve školách funguje dobře, pochvalují si Nizozemci

Žáci jsou klidnější, soustředěnější a konečně se opět baví o přestávkách mezi sebou. Takové výsledky přinesl zákaz používání mobilních telefonů a chytrých hodinek na školách v Nizozemsku, který od letošního roku platí dokonce i pro střední školy. Podle pedagogů není ani mnoho prohřešků, jejich ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vážně nemocné děti čekají na dárce kostní dřeně i několik měsíců

Na transplantaci kostní dřeně čekají někteří pacienti řadu měsíců. Jsou mezi nimi i vážně nemocné děti, kterým nezabrala náročná léčba chemoterapií. Ideálního dárce kostní dřeně se snaží lékaři najít i přes registry v cizině. S větším počtem českých dárců by měly rodiny ale větší šanci, že se ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Josef Polášek: Na poznávací výlety jezdíme se ženou sami. Říkáme tomu svatební cesty

Divadelního herce Josefa Poláška (58) proslavily filmy jako Divoké včely, Mistři nebo František je děvkař, ale také kultovní reklamy. Nedávno jsme ho opět vídali mezi chataři v komediálním seriálu Osada a nyní se s ním setkáváme v dokumentárním seriálu jako s průvodcem po českých hospodách. ...

sobota ráno 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Děti skončily kvůli bonbonům s HHC v nemocnici. Některé i na psychiatrii

Policie stále vyšetřuje případ otravy několika žáků z Karlových Varů, kteří se předávkovali želé bonbony s obsahem HHC látky. Školáci skončili v péči lékařů. Nejde však o ojedinělou situaci, potvrdily oslovené nemocnice na jihozápadě Čech.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ministr Hladík: Zálohovat PET lahve dává ekonomický smysl

Zavést zálohování PET lahví a plechovek je nutnost. Jinak nebude možné zabezpečit, aby nové lahve vzniklé z těch recyklovaných byly potravinářsky nezávadné, řekl Novinkám ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Fiala stárne

Asi už stárnu. Jakmile si začnu číst nějakého pravicového ideologa, začnou se mi klížit oči…

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Premiér Petr Fiala je vlajkonoš nerůstu – Petr Šabata

Hrubý národní produkt měří všechno kromě toho, kvůli čemu stojí za to žít. Tahle trefná věta Roberta F. Kennedyho, mladšího bratra slavného amerického prezidenta a ministra spravedlnosti v jeho administrativě, by se teď hodila vládě Petra Fialy jako komentář k mizerným číslům o české ekonomice.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poodkrytá tajemství pohádkové zahrady

Pohádkou můžete jen tak listovat - nebo vstát z lenošky a na vlastní kůži ji zažít v zahradě. Inspiraci, jak za domem vytvořit svět plný fantazie, vám přinášíme z anglického hrabství Durham.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Číně se šíří dezinformace o občanské válce v Texasu

Na čínské sociální síti Weibo se v posledních dnech v různých podobách šířila dezinformace, podle níž se americký stát Texas chystá vstoupit do občanské války s federálními úřady kvůli sporům s Bílým domem ohledně migrace, píše stanice BBC.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Paříži probíhá další ročník výstavy Rétromobile, k vidění jsou nádherné klasické vozy

Na pařížském výstavišti Porte de Versailles se koná již osmačtyřicátý ročník výstavy klasických automobilů Rétromobile, jehož nádherné exponáty opět přilákaly mnoho návštěvníků.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž útočil nožem na lidi na pařížském nádraží

Na pařížském nádraží Gare de Lyon pobodal útočník ráno tři lidi, jeden z nich je zraněn vážně. Podezřelého muže policisté zadrželi. Podle policie první výsledky vyšetřování nenasvědčují, že by šlo o teroristický útok. Podezřelý zřejmě trpí psychickými problémy.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Postrach nizozemských restaurací. Muž odešel 127krát bez placení

Osmapadesátiletému muži se v Nizozemsku několik let dařilo odcházet z restaurací bez placení. Povedlo se mu to přinejmenším 127krát, ale nakonec narazil, když záchranářům nahlásil jiné jméno a adresu než majiteli restaurace.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PŘEHLEDNĚ: O kolik víc vám sebere stát od únorové výplaty

O několik set až o několik tisíc korun méně najdou na aktuální únorové výplatní pásce všichni zaměstnanci. Důvodem je konsolidační balíček vlády, který znovu zavedl placení nemocenského pojištění zaměstnanci, což se projeví právě nyní.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech se zřítil z ledopádu v Alpách, padal 12 metrů

Český turista se v pátek zranil při pádu na ledopádu nedaleko rakouského města Bad Gastein. S odvoláním na salcburskou zemskou policii o tom v sobotu informovala agentura APA.

sobota dopoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž musí zaplatit odškodné 400 000 manželce, které příliš zapáchal

Žena z Turecka podala žádost o rozvod, kterou zdůvodnila špatnou osobní hygienou svého manžela. Soud jí vyhověl, a muži navíc přikázal zaplatit v přepočtu téměř čtyřsettisícové odškodné za příkoří, která manželce způsoboval svým zápachem.

sobota v poledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ČR chce nakupovat munici pro Ukrajinu mimo EU

Česká republika chce, aby Evropská unie nakupovala munici pro Ukrajinu i mimo oblast EU, napsal s odvoláním na diplomaty server Politico. Ministr zahraničí Jan Lipavský řekl, že takový požadavek je logický.

sobota v poledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko zasáhne velmi silný vítr, varují meteorologové

V neděli a v pondělí zasáhne Českou republiku silný západní vítr, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vedle toho meteorologové očekávají v horských oblastech i vydatnější srážky, byť pouze ve vrcholových oblastech by se mělo jednat o sníh či sníh s deštěm.

sobota v poledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babiš: Ustoupíme od F-35, pokud nebudou včas

Stíhačky F-35 nepotřebujeme. Doufám, že pokud je Američané nedodají v termínu, půjde od dohody ustoupit, uvedl v rozhovoru pro Novinky a Právo předseda ANO Andrej Babiš.

sobota v poledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Reportáž. Pierre Richard: Mistr nemotornosti je stále tak trochu tady i jinde!

Pierre Richard se v představení Je suis lĂ , mais je ne suis pas lĂ ! (Jsem tady, ale nejsem tu!) snaží přesvědčit publikum, že ve své postatě není zdaleka tak roztržitý jako ve svých filmech! Ale může skutečně uniknout své legendě? Novinky vyrazily na jeho vystoupení do druhého ...

sobota v poledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velké firmy mají mít ve vedení třetinu žen, plánuje vláda

Velké společnosti, jejichž akcie se obchodují na kapitálovém trhu, by měly mít povinnost zajistit, aby v jejich vedení byly alespoň ze třetiny zastoupeny ženy. Počítá s tím návrh zákona, který dostane na stůl vláda.

sobota v poledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Luskouní samička Šiška slaví první narozeniny

Před rokem se v pražské zoo slavil obrovský úspěch, když se zde podařilo odchovat první mládě luskouna nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Samička Šiška přišla na svět 2. února 2023 a k jejím narozeninám si zoo připravila tento víkend speciální komentované krmení jak v sobotu, tak ...

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ombudsman kritizuje, že Česko stále ještě nemá systém sociálního bydlení

Každý čtvrtek prala okenní závěsy pronajatého bytu v Praze, protože předtím bydlela na ubytovně, kde to kvůli vlhkosti smrdělo zatuchlinou. Ženu zvyk málem připravil o bydlení kvůli stížnostem sousedky. Spor urovnali sociální pracovníci. Ombudsman Stanislav Křeček zjistil, že pracovníků ...

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jizerská 50 byla zrušena

Pořadatelé v sobotu zrušili letošní ročník Jizerské 50. Kvůli nedostatku sněhu a teplému počasí se závod neuskuteční. Hlavní závod se měl běžet v neděli 11. února.

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč je tak těžké mluvit o sexu

Komunikace ve vztahu je velmi důležitá, a to včetně intimností. Bohužel otevřeně hovořit právě o sexu a milování je pro většinu lidí velmi těžké, přestože si moc dobře uvědomují, že kvůli tomu mohou vzniknout značná nedorozumění. Zkusíme vám odpovědět na otázku, proč se tak děje.

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Let na Lanzarote se proměnil ve spontánní koncert, který roztančil cestující

Cesta na dovolenou je očekávaná událost, ale někdy hodiny v letadle jako by neutíkají. To však nebyl případ cestujících mířících v minulých dnech z Belfastu v Severním Irsku na Kanárské ostrovy. Jedním z pasažérů byl totiž folkový hudebník Sean Magee, který se rozhodl ukrátit dlouhou chvíli ...

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Iráku a Sýrii udeřily také strategické bombardéry B1. Vzlétly z USA

Úderů na íránské revoluční gardy a proíránské milice v Iráku a Sýrii se zúčastnily také strategické bombardéry B1. Podle agentury Reuters letectvo načasovalo operaci, která byla součástí odvety na útok na americkou základnu v Jordánsku, při němž zahynuli tři američtí vojáci, tak aby bylo jasné ...

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Politoložka Dvořáková: Koalice ANO a ODS? Část občanských demokratů je ochotná do toho jít

Stabilitě pětikoaliční vlády pomohl rok bez voleb. Letos nás ale čekají hned troje volby a ve stranách vypukne panika, že ztrácejí svoji identitu. Tak vidí situaci politoložka Vladimíra Dvořáková. O soudržnosti vládní koalice, výjezdech Víta Rakušana do regionů i nadcházejících volbách jsou ...

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drony zasáhly jednu z největších ropných rafinerií v Rusku

V plamenech se octla část ropné rafinerie Lukoil v ruském Volgogradu po nočním útoku ukrajinských dronů. Podle gubernátora Volgogradské oblasti Andreje Bočarova hořet začalo v důsledku pádu sestřeleného bezpilotníku, informovalo estonské rádio ERR.

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový Ford Mustang konečně přijíždí na evropské trhy, ale s citelně nižším výkonem

České zastoupení Fordu začalo přijímat objednávky na novou generaci ikonického sportovního vozu Ford Mustang, včetně ostřejší verze Dark Horse. Konečně známe parametry a ceny.

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obrovská demonstrace v Berlíně. Lidé protestují proti pravicovému extremismu

Přes 150 000 lidí se v sobotu v Berlíně sešlo na demonstraci proti pravicovému extremismu. Uvedla to berlínská policie. Pořadatelé tvrdí, že se akce účastní 300 000 lidí. V plánu mají vytvořit obrovský lidský řetěz. Lidé se shromažďují před budovou Říšského sněmu.

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel poslední italský korunní princ

Ve věku 86 let v sobotu zemřel poslední italský korunní princ Viktor Emanuel Savojský. Syn Umberta II., posledního italského krále, žil dlouhodobě ve Švýcarsku, připomněl list Corriere della Sera s tím, že datum ani místo pohřbu zatím nebyly zveřejněny.

sobota odpoledne 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pilot bombardéru se v Rusku stal cílem útoku. Víme o vás, napsala k tomu ukrajinská rozvědka

Ukrajinská rozvědka (HUR) v sobotu zveřejnila informaci, že se v ruském městě Engels v Saratovské oblasti stal cílem střeleckého útoku velitel posádky strategického bombardéru Tu-95 major Oleg Sergejevič Stegačev. Utrpěl střelná poranění, zda žije, není jasné. HUR v této souvislosti bez ...

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sestřelili jsme Húsíům dvanáct dronů, hlásí Američané

Sedm dronů nad Rudým mořem, jeden nad Adenským zálivem a čtyři v pevninské oblasti Jemenu ovládané húsíjskými rebely sestřelila americká armáda. Cílem operace bylo chránit svobodu plavby, oznámilo regionální armádní velitelství CENTCOM podle listu The Jerusalem Post.

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Superhrdinové ze všech galaxií zamířili do Plzně

Člověče nezlob se tady nečekejte. Ale kouzelný svět moderních deskových i počítačových her, komiksů, sci-fi, fantasy a příslušných převleků ano. V plzeňském Depu se v sobotu 3. února konal CO.CON, třetí ročník jednoho z největších takto zaměřených festivalů v Česku, areál zaplnily zhruba dvě ...

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biatlon upíná oči sportovního světa na Vysočinu. Místním mění život

Obrovská dopravní omezení, potíže s parkováním, všude spousta lidí, hluk. Ale také nadšení a radost, pozitivní reklama světových rozměrů a finanční návratnost. To všechno představuje mistrovství světa v biatlonu, které už za pár dnů zasáhne do běžného způsobu života obyvatel Nového Města na ...

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tradiční masopustní ostatky přilákaly do Příkaz na Olomoucku stovky lidí

Stovky lidí přilákaly v sobotu do Příkaz na Olomoucku zdejší ostatky, jak se na Hané lidově nazývají poslední dny masopustního období. V obci vyvrcholilo masopustní veselí před dobou půstu, kterou ukončí až Velikonoce.

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Syn pil na školní akci alkohol a dostal trojku z chování. Jeho otec se kvůli ní se školou soudil

Neobvyklý případ rodičovské umanutosti musela řešit justice. Na soud se totiž obrátil otec gymnazisty, který dostal trojku z chování. Žalobu na školu podal sám jako zákonný zástupce, ovšem jeho syn byl v té době již plnoletý. Když neuspěl, obrátil se i na Nejvyšší správní soud. Ani zde ale se ...

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osmiletý chlapec v Anglii zemřel poté, co spolykal magnetické kuličky na hraní

Ve čtvrtek začal v britském městě Harrogate soudní líčení v případu smrti osmiletého chlapce, který zemřel na následky požití magnetických kuliček. Před smrtí trpěl dva dny obrovskými bolestmi břicha, rodiče ale netušili, že kuličky spolknul. Podle koronerky šlo o nešťastnou náhodu.

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech ilegálně přešel hranice z Arménie do Ázerbájdžánu. Byl zadržen

Ázerbájdžánské úřady zadržely českého občana, který ilegálně přešel hranici z Arménie. Informovala o tom v sobotu ázerbájdžánská státní agentura APA.

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Chile hoří stovka požárů, zabily už desítky lidí

Bezmála stovka aktivních požárů sužuje v těchto dnech centrální část Chile v regionu, který sousedí s metropolitní oblastí Santiaga de Chile. Plameny už zabily nejméně 19 lidí a podle ministerstva vnitra počet obětí nejspíš ještě poroste, protože do některých míst se ještě nedostali záchranáři.

sobota v podvečer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž vyhrožoval ve Vinohradské nemocnici, že se vrátí se zbraní

Policisté v sobotu vpodvečer zadrželi muže, který ve Vinohradské nemocnici v Praze vyhrožoval zdravotníkům, že se vrátí zpátky se zbraní. Policisté si pro něj dojeli na ubytovnu.

sobota večer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cermat spustil systém elektronických přihlášek na střední školy

Cermat v noci na sobotu otevřel elektronický systém přihlášek na střední školy. Systém měl být spuštěn už ve čtvrtek, Cermat to ale kvůli problémům s nahráváním příloh odložil. Systém v sobotu ráno běžel bez problémů, stejně tak i odpoledne, kdy několik minut čelil útoku hackerů.

sobota večer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tragická srážka auta s chodcem u Prahy. Muž byl na místě mrtvý

V centru Davle na Praze-západ byl v sobotu v podvečer sražen chodec projíždějícím autem. I přes veškerou snahu záchranářů muž na místě zemřel.

sobota večer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Otužilci si v Plzni udělali karneval. Ledovou krustu jim prosekali hasiči

Je sobota odpoledne a do promrzlého plzeňského Boleveckého rybníka se hrne parta lidí v bláznivých kostýmech. Sobotní Bolevák nabídl pětistupňovou vodu s ledovou krustou, kterou před akcí rozlámali hasiči. Karneval otužilců. Trochu recese, trochu charita. Ale také důkaz, že otužilecký boom ...

sobota večer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přišla v noci. Hororová komedie ovládla Ceny filmové kritiky

Kritici o ní mluvili jako o českém filmu roku. Diváci ji ale v kinech moc nevyhledávali. Kvality ale hororová komedie Přišla v noci potvrdila, a to v sobotu večer při rozdávání Cen české filmové kritiky. Získala tři včetně sošky pro nejlepší film. V závěsu úspěšnosti byl animovaný snímek ...

sobota večer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dendrolog z Brna studuje ikonické osikovce v USA. Klimatická změna jim překvapivě prospívá

Když podzim zbarví do zlata listy topolů v osikových hájích Severní Ameriky, jde prý o naprosto dechberoucí pohled. Fotografie těchto osikovců jsou doslova ikonické. Stromy mohou být kořeny navzájem propojeny tak, že každý háj vytváří jeden organismus. I osikovce čelí současné klimatické změně. ...

sobota večer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Manželky ruských vojáků se sešly před Kremlem. Policie z místa odvezla všechny novináře

Ruská policie v sobotu zadržela nejméně dvacet novinářů, kteří se zúčastnili akce manželek mobilizovaných vojáků z hnutí Puť domoj (Cesta domů) u kremelské zdi v Moskvě. Informovala o tom agentura Meduza s odkazem na ruské nezávislé telegramové kanály.

sobota večer 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Suchý únor musel ustoupit tradici. Expedice Račín stmelila region už po čtyřicáté

Čtvrtou desítku ročníků v sobotu odškrtla sportovně – recesivní akce se startem a cílem v Radostíně na Žďársku. Na lyžích či pěšky se tu lidé každoročně vydávají po stopách dávného výletu čtyř kamarádů, kteří po osvěžení v hospůdce v Račíně ztratili orientaci.

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slováci mají psychotesty u zbraní už 13 let, v Česku nejsou kapacity

Prosincová střelba na filozofické fakultě v Praze rozvířila i debatu o povinných psychotestech pro žadatele o zbrojní průkaz. Zatímco Slovensko zavedlo několikahodinové placené testy už před třinácti roky a nyní tam úřady zvažují další zpřísnění zákona, v Česku se o nich zatím jen diskutuje. ...

sobota v noci 3/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.5., 20.5., 19.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru