Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. únor 2024
pondělí 20. 5. 2024, 20:30

archiv zpráv pro 12. únor 2024

Dělostřelecká tvrz fascinuje. Ikonická Bouda se vrátila do roku 1938

Dělostřelecká tvrz Bouda v Těchoníně v Pardubickém kraji byla jediná z pěti stavebně dokončených tvrzí československého opevnění z let 1935–1938, která celá desetiletí unikala snahám znovu ji využít k vojenským účelům.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Za šest dnů dostala stará chata novou obří terasu i interiér

Majitelé si chatu na západním pobřeží Norska pořídili před rokem na inzerát. Rádi by ji vylepšili, protože pro rodinu se třemi dětmi není snadné vařit jen na plynovém dvouvařiči a vystačit si s jediným solárním panelem, který stačí sotva pro blikající žárovky.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Mozková mlha ovlivňuje soustředění a rychlost reakcí. Podívejte se, jak jí můžete předcházet

Mozkovou mlhu si každý představí jako obraz zamračené mysli v bílém obláčku. Přestože jste se s tímto termínem nejspíš již setkali, dost možná vám nic konkrétního neříká. Co je to mozková mlha? A jaký vliv může mít na vaši duševní pohodu?

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nemáte zahradu? Takhle si můžete vypěstovat zeleninu na balkoně. Klidně už teď v zimě

Nemáte dům ani zahradu, ale bydlíte v bytě s balkonem či terasou? Pak nemusíte zoufat, i vy si můžete vypěstovat na svém balkoně vlastní zeleninu či ovoce. I na tak malém prostoru můžete mít pařeniště nebo skleník, ve kterých si vypěstujete vše, co máte rádi, a to i v zimě.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Rýže z brokolice nebo květáku je skvělá nejen při hubnutí. Takhle snadno si ji připravíte doma

Brokolicová a květáková rýže si získala velkou oblibu v rámci redukčních diet. Zároveň představuje skvělý způsob, jak zařadit do jídelníčku více zeleniny – a to i u dětí. Podívejte se, jak si ji doma připravit a s čím ji můžete zkombinovat.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete cestovat bez obav? Tohle je 5 nejbezpečnějších zemí světa, kam se nemusíte bát na dovolenou

Zprávy jsou plné pohrom a vy si říkáte: copak není na světě místo, kde je bezpečno? Absolutní jistotu vám samozřejmě nezaručí nikde, nicméně existují státy, kde je bezpečnost vyšší než jinde. V tomto článku objevíte ty nejbezpečnější země světa.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Želatina je nová superpotravina. Zlepší pleť i vlasy, vyléčí klouby, pohladí žaludek. Ale není pro vegany

Želatina je jednou z forem kolagenu a ten je hlavní bílkovinou v těle. Je to vlastně jakési lepidlo, které drží naše kosti, kůži, svaly a šlachy pohromadě. A tak vůbec není na škodu ho tělu přidávat, protože s věkem se produkce kolagenu v našem těle snižuje.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak z koupelny vytvořit oázu pohody? Vyberte si odolný a stylový koupelnový nábytek

Dobře vybraný koupelnový nábytek povýší místnost určenou k očistě na oázu pohody a relaxace. Co vše do ní patří? Záleží jen na vašich potřebách, velikosti a stylu koupelny.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete malý domek s velkým obývákem? Takhle vypadá splněné 4 + kk přání z Dobříše

Rodinný dům v nově se rozvíjející čtvrti v městské části Dobříš â€“ průmyslová zóna, byl pro architekty opravdovou výzvou. Přáním bylo navrhnout jednoduchý dřevěný 4 + kk bungalov, který měl být racionální a měl nést industriální odkaz k území, ve kterém se novostavba nachází.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zelenec přežije i nejlínějšího zahradníka, říkávala babička. I proto je tahle pokojovka tak oblíbená

Zelenec je oblíbená a odolná pokojová rostlina známá svými kaskádovitými listy a schopností čistit vzduch. Náš komplexní průvodce v péči o tuto oblíbenou pokojovku vám poskytne cenné informace a tipy, které zajistí, že se vaší rostlině bude dařit a zůstane nádherným doplňkem vaší „domácí ...

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Žemlovka, nad kterou nikdo neohrne nos? Tady jsou tipy, jak ji přivést k dokonalosti

Zemlbába neboli žemlovka patří mezi jídla, která mají své nadšené fanoušky i zaryté odpůrce. Se správným receptem a dobrými ingrediencemi se ale z postrachu školních jídelen hravě stane luxusní pochoutka.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tenhle nátěr změní zeď, nábytek nebo dveře v nekonečnou tabuli. Podívejte se, k čemu je to dobré

Už vás nebaví řešit dětské čmáranice na stěnách? Nebo se ztrácíte v záplavě předávání rodinných informací? Vyřešte dvě mouchy jednou ranou. Stačí část zdi nebo nábytku opatřit speciálním nátěrem a rázem vznikne „věčná“ tabule.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hrůzná statistika z USA: Vloni 656 masových střeleb. Zbraní zemřelo téměř 19 tisíc lidí

Ve Spojených státech amerických došlo v roce 2023 celkově k 656 masovým střelbám. Vyplývá to z dat americké neziskové organizace The Gun Violence Archive (GVA), která dále uvedla, že vlivem střelných zbraní loni celkově zemřelo téměř 19 tisíc Američanů a dalších více než 36 tisíc bylo ...

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zloděj v Německu napíchl v noci zaparkovanou cisternu, aby si načerpal benzin. Uvnitř bylo mléko

Kuriózní delikt řeší policisté v západoněmeckém Laudenbachu. Neznámý pachatel tam v noci „napíchl“ odstavený cisternový přívěs, zřejmě ve snaze vylepšit si zásoby pohonných hmot. V tanku ovšem nebyl benzin ani nafta, ale mléko.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nákladové nádraží Žižkov čeká totální proměna. Podívejte se, takhle by mohlo vypadat

Bývalé Nákladové nádraží Žižkov v Praze stále čeká na své znovuzrození. A spolu s ním i rozsáhlé území, do něhož je zasazené. Podívejte se na studentskou urbanistickou vizi, která nabízí řešení.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat v Novém Městě na Moravě, když se nasytíte biatlonu? Tohle zajímá i ty, kteří nefandí

Zítra se k nám po 11 letech vrací Mistrovství světa v biatlonu. Ale už dnes si můžete užít slavnostní zahájení. A co pak, když okouknete závody a budete chtít v Novém Městě na Moravě a v okolí zažít ještě něco víc?

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Babiš by jako kandidát na premiéra jednání o vládě zkomplikoval, míní politolog

Pokud by Andrej Babiš po vítězných parlamentních volbách trval na tom, že bude premiérem, zkomplikuje tím koaliční vyjednávání, myslí si politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak seznámit dvě kočky, abyste nepřišli o ruce? Tenhle postup budete potřebovat

Příchod nového kotěte do domácnosti je významnou vzrušující událostí pro celou rodinu, ovšem s výjimkou vaší stávající kočky. Jak kočku připravit na příchod nového chlupatého člena rodiny?

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nominujte osobnosti na ceny Architekt roku a Architekt obci. Zaslouží si to

Do 3. května 2024 lze nominovat významné osobnosti do soutěží Architekt roku 2024 a Architekt obci 2024. Cenu Architekt roku získává každoročně odborník, který se v období uplynulých pěti let svým inspirativním přístupem zasloužil o architekturu v České republice. Ocenění Architekt obci pak přebírá ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

MVRDV přestaví bývalou průmyslovou zónu v Šanghaji na kulturní a volnočasovou čtvrť

Zbourat staré továrny a jiné industriální budovy je snadné. Přestavět je tak, aby lépe sloužily občanům už výrazně složitější. Další takový případ konverze se plánuje na okraji čínské Šanghaje, kde vznikne přestavbou průmyslové zóny Gate M West Bund Dream Center. Konverzi ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Proměna Masaryčky pokračuje: Z bývalé pošty budou moderní kanceláře a prosklená kavárna

Další část komplexu budov u Masarykova nádraží v Praze čeká proměna. Novou podobu i využití získá objekt bývalé pošty v Hybernské ulici. V roce 2022 ho získala společnost Penta Real Estate za 220 milionů korun. Architektonický návrh připravil Jakub Klaška, který spolupracoval už na projektu ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pokud se netrefí do jednoho, tak do toho sousedního určitě. Kapitán popsal přesnost navádění ruských střel

Že si Rusové nedělají starost s přesností navádění svých střel ani s určením jejich cílů, potvrzují archivní záběry dnes už zesnulého kapitána první třídy Igora Krochmala. Rozhovor, který v těchto dnech začal opět hojně kolovat po internetu, pochází už z roku 2022, kdy Krochmal velel ruské ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelská armáda osvobodila dva rukojmí v Pásmu Gazy

Izraelská armáda v pondělí uvedla, že speciální jednotky osvobodily v Rafáhu na jihu Pásma Gazy dva rukojmí unesené členy teroristického hnutí Hamás při jeho barbarském útoku na Izrael ze 7. října. Informuje o tom list The Times of Israel (TOI), podle něhož byli osvobozeni 60letý Fernando ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Duben uprostřed února pokračuje

Nadprůměrně teplá zima bude nadále pokračovat, rtuť teploměru se může místy vyšplhat nad 10 stupňů. Připravit se můžeme také na větší oblačnost a častý déšť. Díky této kombinaci tak počasí druhého únorového týdne bude připomínat spíše to aprílové. Pouze ve středu, na sv. Valentýna, mohou ráno ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tajemství zateplení: Kdy se staré izolace zbavit a kdy ji stačí zesílit? Podívejte se, co rozhoduje

Před zateplením starého domu se majitelé často setkávají s dilematem, zda odstranit stávající, nedostatečnou tepelnou izolaci, nebo ji doplnit novou vrstvou. Odpověď na tuto otázku závisí na mnoha faktorech, včetně stávajícího stavu izolace, ekonomických úvah a požadovaných izolačních vlastností.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Cukrovka, rakovina, obezita: Nepřivolávejte nemoci používáním těchto špatných tuků!

Ne všechny tuky jsou stejné. Některé jsou spojovány s negativním vlivem na zdraví, ale u jiných bylo zjištěno, že mají významný přínos pro zdraví. Znalost rozdílů vám pomůže určit, kterým tukům se vyhnout a které konzumovat s mírou.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Odhalte tajemství tlakových myček: Tlak a průtok jsou nejdůležitější klíče k čistotě

Výběr tlakové myčky, lidově označované jako "vapka", je rozhodující pro efektivní a ekonomické čištění domácností i veřejných budov. Tento článek vám nabídne průvodce při výběru správné tlakové myčky, s důrazem na klíčové parametry jako tlak, průtok vody, teplota vody a materiál čerpadla.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Turisté se opět projdou po Červeném mostě v Babiččině údolí. Rudá konstrukce září novotou

Turisté v Babiččině údolí se už zase mohou projít po památkově chráněném Červeném mostě, který spojuje břehy řeky Úpy nedaleko zříceniny hradu Rýzmburk mezi Slatinou nad Úpou a Žernovem u České Skalice. Lesy České republiky dokončily rekonstrukci památky, jež tu stojí od konce 19. století. ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký ministr obrany po hospitalizaci předal úřad náměstkyni

Americký ministr obrany Lloyd Austin pověřil výkonem svých povinností náměstkyni Kathleen Hicksovou. Učinil tak poté, co byl v neděli opět převezen do nemocnice kvůli naléhavému problému s močovým měchýřem. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odvoláním na mluvčího Pentagonu Patricka ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Karlos Vémola: Když mám večer špatnou náladu, jdu ke lvům a spím s nimi

„Půjdu radši první, ať vás něco nesežere,“ prohodí Karlos Vémola (38), když vcházíme do jeho domu za Prahou. Myslí to vážně? Těžko říct. K rozhovoru usedneme v obýváku, za jehož okny nás pozorují lvi, v akváriu se před našimi zraky prohánějí žraloci, z vedlejší místnosti cítíme odér ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Provoňte si byt nejen na Valentýna. Tyhle aromadifuzéry patří právě teď mezi nejoblíbenější

Chcete být víc v pohodě? Omezit stres, zlepšit náladu a také zdraví? Zapojte do hry váš nos pomocí interiérových vůní. Můžete čichat přímo k lahvičce s přírodním esenciálním olejem. Ale mnohem snáz to půjde s některým aromadifuzérem.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vyprali jste s oblečením omylem i papírový kapesník? Víme, jak celou situaci zachránit.

Zapomněli jste zkontrolovat kapsy a s prádlem jste vyprali i papírový kapesník, který se rozmělnil na milion kousků a přilepil se na všechno vyprané oblečení? Nemusí to být zas taková pohroma. Poradíme vám, jak to napravit.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máte doma cestovatele, kutila nebo nadšeného kuchaře? Tady jsou tipy na dárky nejen k Valentýnu

Svátek zamilovaných se blíží, a pokud ještě nemáte vymyšlený dárek pro svého partnera, přijde vám vhod následující výběr.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dodržte tyto zásady a vašim orchidejím se bude dařit jako nikdy předtím. Krásné květy určitě oceníte

Orchideje můžete vidět za oknem nejedné české domácnosti. A když se o ně budete dobře starat, odmění se vám krásnými květy různých barev. A pokud vám nepokvetou, děláte něco špatně. Ale co? Podívejte se, jak na pěstování orchidejí.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nové Mini Coopery přijíždějí i se spalovacími motory

Mini Coopery dostaly pod kapotu tříválec o výkonu 156 koní a čtyřválec o výkonu 205 koní, oba spalující benzin. Kromě toho je rozdílů u konvenčního vozu oproti elektromobilu naprosté minimum.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestující v návalu vzteku stiskl ve vlaku nouzové tlačítko. Pozdě zjistil, že na toaletě chybí papír

Šestadvacetiletý muž neudržel nervy na uzdě, když si tento týden ve vlaku mířícím do německých Cách odskočil na záchod a až na poslední chvíli zjistil, že v ní chybí toaletní papír. V návalu vzteku proto stiskl nouzové tlačítko, a to opakovaně, takže v krizovém centru společnosti Deutsche Bahn ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenští policisté brutálně zasáhli proti řidiči, který měl ve voze tříleté dítě

Policisté v Žilině pronásledovali osobní vůz, jehož řidič lehce poškodil jiný vůz. Po jeho zastavení následoval tvrdý policejní zásah s namířenými zbraněmi, bez ohledu na to, že ve voze seděla řidičova tříletá dcera.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté mimo službu zneškodnili střelkyni v texaském obřím kostele

Dva policisté mimo službu zastřelili ženu, která v neděli začala střílet v obřím kostele Lakewood Church ve městě Houston v americkém státě Texas. Zranění utrpěli dva lidé včetně dítěte, které do evangelikálního svatostánku přišlo spolu se střelkyní. S odvoláním na texaskou policii o tom ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Baví mě točit o střetu generací, říká režisér Tomáš Pavlíček nejen o svém filmu Přišla v noci

Jeho poslední film Přišla v noci sbíral ocenění na Cenách české filmové kritiky a má osm nominací na České lvy. Kromě toho režisér Tomáš Pavlíček točí také seriály. V rozhovoru říká, že si toho váží, protože může zkoušet stále něco nového.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elektrárna se změnila na pivovar, který pořád roste. Podívejte se, kudy teď teče Proud

Elektrárna vystavěná v roce 1905 v areálu Plzeňského Prazdroje v rámci ambiciózního Spalkova projektu zabezpečovala výrobu elektrické energie pro pivovar i pro část města do roku 1995. Od roku 2019 se objekt mění na pivovar s plánovaným výstavem 10 tis. hl ročně. Podívejte se, jak v budoucnu ...

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pečujete správně o své kuchyňské nože? Takhle můžete výrazně prodloužit jejich životnost

Sekání, krájení, řezání, loupání, drcení… Okolo nožů se v kuchyni točí úplně všechno, péči o ně byste proto měli věnovat speciální pozornost. Nejen aby vám dlouho vydržely, ale také aby vám šla práce lépe od ruky a nedošlo ke zranění. Není totiž nic nebezpečnějšího než tupý nůž.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Sám sobě architektem: Správný poměr je základem harmonie v interiéru. Podívejte se

Pro první pocit z interiéru je měřítko klíčové. Přehnaně velké působí monumentálně až pompézně a příliš malé tristně. Podívejte se, jak by to mělo být správně, abyste měli z interiéru dobrý pocit.

pondělí ráno 12/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Prosím, zvažte se, vyzývají severské aerolinky cestující před odletem

Severské aerolinky Finnair začaly vážit na letišti v Helsinkách cestující. Nejde však o povinnost, ale o zcela dobrovolnou činnost, která napomůže sběru důležitých dat. Od pondělí 5. února, kdy měření začalo, už na váhu vstoupilo přes 600 pasažérů. Další budou mít příležitost vyjma aktuálního ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Štáb seriálu Sex O’Clock si vybral k natáčení zlínský Památník Tomáše Bati

Druhá řada českého komediálního seriálu Sex O’Clock vzniká v těchto dnech ve Zlíně. Filmový štáb natáčí po celém městě, nevynechal ani Památník Tomáše Bati.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Nebezpečí? ANO

Asi víte, a když nevíte, tak se teď dozvíte, kvůli čemu přepadlo Rusko Ukrajinu. Řekl to nejdříve petrohradský gubernátor Alexandr Bělov, který své vojáky na Ukrajině oslovil s tím, že tu věc viděli, a není proto třeba dodávat, proč musí svrhnout kyjevský režim. Téměř v každém projevu se ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitel klubu zaplatil přes 160 milionů za půlminutový klip proti antisemitismu

Rostoucí projevy antisemitismu znepokojily majitele amerického fotbalového klubu New England Patriots Roberta Krafta natolik, že spustil osvětovou kampaň proti nenávisti zaměřené vůči Židům. Její součástí je několik klipů, ten poslední nechal odvysílat přímo během finále NFL, které je známé jako ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seniory okradl o miliony, které pak prohýřil v nevěstincích. Soud ho vydal do Bulharska

Přes rok pátrali bulharští kriminalisté po Rumenu R., který podvodem připravil několik seniorů v okolí Plovdivu o celoživotní úspory. Loni na podzim jej na základě mezinárodního zatykače zadrželi policisté v Plzni, kteří následně zjistili, že většinu z ukradený peněz prohýřil v nevěstincích.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak oživit intimitu ve vztahu

Sex je důležitou součástí každého dobře fungujícího vztahu. Po určité době se však stává, že z něj začne vyprchávat vášeň a partneři z milování nemají takový prožitek, jak tomu bylo na začátku. Pokud jste se dostali do této fáze a znovu toužíte po oživení intimního života, máme pro vás hned ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Ono je to jedno

Ono je to jedno. Když euro přijmeme, dojde ke zdražení. Stejně jako když ho nepřijmeme…

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Víte, jaké nádobí funguje na indukci?

Na indukci potřebujete speciální nádobí s magneticky vodivým dnem. Zda je vaše nádobí vhodné, zjistíte snadno díky přiložení magnetu. Jestliže se budou magnet a hrnec vzájemně přitahovat, je hrnec pro vaření použitelný.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Devítiletá Nina trpí vzácnou formou leukémie a potřebuje dárce kostní dřeně. Zatím se ale nenašel

Koncem loňského září byla malá Nina hospitalizována v nemocnici, od té doby se z ní už nedostala. Na onkologii motolské nemocnice strávila i Vánoce. V začátcích to přitom vypadalo jen jako únava, postupně se ale ukázalo, že devítiletá holčička má myeloidní leukémii. V současnosti potřebuje ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turisté nemají zájem, podnikání v Českém Švýcarsku po požáru skomírá

Nezájem turistů trápí podnikatele na území národního parku České Švýcarsko. Jeden z nejoblíbenějších cílů tuzemských i zahraničních návštěvníků Edmundova soutěska je po předloňském ničivém požáru stále uzavřený a je velmi pravděpodobné, že zůstane nepřístupný i letos. Podnikatelé vyhlížejí ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stránky karlovarských hasičů napadli podvodníci. Po účastnících soutěže chtějí čísla kreditek

Hasičský záchranný sbor (HZS) Karlovarského kraje vyhlásil v neděli odpoledne na svých facebookových stránkách tipovací soutěž o malé dárky s hasičskou tematikou. Krátce po desáté hodině večer hasičský účet oznámil, že soutěž byla napadena virem - podvodníci se snaží vytáhnout z účastníků ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útok nožem na ukrajinské basketbalisty v Německu, jeden je po smrti

Neznámý pachatel nožem zaútočil na dva ukrajinské basketbalisty hrající za mládežnický tým ART Giants v německém DĂĽsseldorfu. Teprve sedmnáctiletý Volodymyr Jermakov útok nepřežil, jeho spoluhráč Arťom Kozačenko leží na jednotce intenzivní péče. Informuje o tom list The Kyiv Independent. Podle ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pagani odhalilo ještě extrémnější huayru. Model R Evo má větší přítlak i bez střechy

Ryze okruhové Pagani Huayra R Evo je delší, silnější a má větší přítlak než předchůdce. Jeho dvanáctiválec dává 900 koní.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opakované používání katetrů? Ohrozí to pacienty, odmítají odborníci poslanecký návrh

Ambiciózní návrh poslanců na opakované používání katetrů, stentů na vyztužení tepen a jiných speciálních jednorázových prostředků narazil u nemocnic i odborných společností. Tlaku na ekologičtější nakládání s odpady nechtějí ustupovat.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Duda omilostnil muže, který zneužíval dceru. Ve funkci zůstal, všímají si po rezignaci Novákové polská média

Po rezignaci maďarské prezidentky Katalin Novákové, kterou smetl skandál s udělením milosti zástupci ředitele dětského domova, který kryl sexuální zneužívání dětí, čelí z podobných důvodů opětovné kritice i polský prezident Andrzej Duda. Ten zůstává ve své funkci, ačkoliv už v roce 2020 udělil ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Irsko představuje slabý článek bezpečnosti Evropy, říká britský think tank

Irsko představuje bezpečnostní riziko pro bezpečnost Velké Británie a Evropy, varovala britská nevládní organizace Policy Exchange. Rusko a Čína (ale i Írán) by mohly neutrální zemi použít jako základnu pro své operace i jako zadní vrátka, uvedla ve zprávě, kterou podpořili dva bývalí britští ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Delikátní pomsta. Švéd si udělal guláš z medvěda, který jej napadl a vážně zranil

Delikátní pomstu uchystal 42letý Švéd medvědovi, který mu loni v létě přivodil vážné zranění. Huňáč jej kousl do obličeje tak, že muž přišel o pravou tvář a kus nosu. Švéd ale ještě stačil medvěda zabít, načež maso uložil do mrazáku. Nyní si z něj udělal tacos a guláš.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Húsíové zasáhli další loď v Rudém moři

Jemenští povstalci Húsíové, kteří jsou napojeni na Írán, v pondělí oznámili, že zaútočili na nákladní loď v Rudém moři. Podle nich se mělo jednat o loď plující pod americkou vlajkou. Agentura Reuters s odkazem na službu sledující námořní lodě United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) ale ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spalovací Fiat 500 stále žije, dostal limitovanou edici Collezione 1957

Sběratelská edice stárnoucího Fiatu 500 chce nabídnout styl a hromadu odkazů na původní „cinquecento“ z 50. let minulého století. Vznikne v 1957 kusech.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sexuální predátor si u žalobkyně vyjednal podmínku. Hrozilo mu přitom 12 let

Už jako mladistvý navazoval František S. přes internet kontakty s dívkami pod 15 let, kterým zasílal pornografické fotky a videa. V dospělosti ale přitvrdil a ze školaček mámil jejich nahé snímky a pak je vydíral. Jedna z nich se přitom psychicky zhroutila. Za mřížemi ale sexuální predátor ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo modlení tanec. V jedné z nejstarších anglických katedrál se konala tichá diskotéka

Běžně tam lidé chodí rozjímat a rozmlouvat s bohem. Během čtvrtka a pátku se však v Canterburské katedrále v jihovýchodní Anglii konala mše úplně jiného druhu. Věřící vystřídali během takzvané tiché diskotéky tanečníci. Příchozí si nevšední večírek podle všeho užili, někteří kritici však ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové sestavili na Donbasu 30 km dlouhý „vlak“ s 2100 vagony

Rusové sestavili na Donbasu 30 kilometrů dlouhý vlak, který tvoří 2100 vagonů. Upozornil na to Institut pro studium války s odvoláním na ukrajinský analytický server DeepState UA. Účel „car-vlaku“ není jasný, může však jít o druh bariéry proti případnému ukrajinskému útoku směrem na ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny energií na trhu klesají, část dodavatelů upravuje nabídky

Ceny elektřiny a plynu na energetickém trhu v posledních měsících dál klesají, nyní na to zareagovali i někteří velcí dodavatelé v Česku. Společnost ČEZ od poloviny února zlevní své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu (MWh), ceníky postupně snižuje také ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Usher na Super Bowlu předvedl velkou show. Podívejte se na top 10 nejlepších vystoupení fotbalového finále

Finálový zápas amerického fotbalu Super Bowl je jedna z nejsledovanějších sportovních událostí Spojených států. Téměř stejně populární jako zápas samotný je ale i přestávková show. Každý rok se během ní pořádá jedno živé hudební vystoupení, které vždy obstarávají ti nejznámější umělci. Letos ...

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nedal přednost, smetl dvě auta. Šest zraněných při nehodě v Ostravě

Šest lidí bylo v neděli pozdě večer zraněno při nehodě, ke které došlo v Ostravě na křižovatce ulic Novinářská a 28. října. Podle policie nehodu zřejmě způsobil čtyřiadvacetiletý řidič, který nedal přednost při vjíždění na hlavní silnici.

pondělí dopoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší reklamy Super Bowlu. Jaké byly ty letošní i ty z uplynulých let

Super Bowl, finálový zápas organizace NFL v americkém fotbale, je jedna z nejsledovanějších sportovních událostí Spojených států. Téměř stejně populární jako zápas samotný je ale i přestávková show a reklamy. Za reklamní prostor během Super Bowlu se platí obrovské sumy a firmy si tak na ...

pondělí v poledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nizozemsko musí zastavit vývoz součástek stíhaček F-35 do Izraele

Nizozemský odvolací soud v pondělí rozhodl, že Nizozemsko musí do sedmi dnů zastavit dodávky všech součástek do stíhacích letounů F-35 do Izraele. Informuje o tom nizozemský list Nos, podle něhož tak soud dal za pravdu lidskoprávním organizacím, které tvrdí, že dodávky dílů do stíhaček ...

pondělí v poledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejstarší divadlo střední Evropy se posune o dvacet let do budoucnosti

Společné dílo izraelské režisérky Yael Ronen a herce a scenáristy Dimitrije Schaada kabaret (R)Evoluce zavede diváky v důvěrně známých situacích z každodenního života dvacet let do budoucnosti. Scény jako vystřižené ze života každého z nás ukazují s notnou dávkou černého humoru úskalí rozvoje ...

pondělí v poledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Valentýn se blíží. Češi utrácejí za zájezdy, šperky i erotické pomůcky

Úterní svátek zamilovaných zvedl i poptávku Čechů po prodloužených víkendech doma i v cizině, sladkostech či květinách. Utratí za ně na svatého Valentýna stovky i tisíce korun.

pondělí v poledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sociální sítě zaplavil trend mafiánských manželek

Módní trend takzvané mafiánské manželky neboli mob wife, který zaplavil TikTok a další sociální sítě, je více než jen francouzská manikúra a kožichy. Zaměřuje se na nápadné symboly bohatství získaného mimo mantinely právního státu, napsal list The New York Times (NYT).

pondělí v poledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klimatické extremistky v Lyonu vychrstly polévku na Monetův obraz

Klimatičtí fanatici dali o sobě opět vědět útokem na cenné umělecké dílo. V lyonském Muzeu krásných umění vychrstly dvě extremistky polévku na známý obraz francouzského impresionisty Clauda Moneta Le Printemps (Jaro).

pondělí v poledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Falešný finanční poradce obral seniora na Náchodsku o víc než tři miliony

Až osm let hrozí falešnému finančnímu poradci, který z téměř osmdesátiletého muže z Náchodska vylákal přes tři miliony korun. Senior si přitom myslel, že jsou peníze posílány jako investice, a proto neváhal transakce potvrzovat. Policie šetří oznámení jako podvod.

pondělí v poledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Amazon stahuje knihy o rakovině krále Karla III. Obává se, že je napsala umělá inteligence

Společnost Amazon zastavila prodej několika knih, o nichž panuje podezření, že je napsala umělá inteligence. Stalo se tak kvůli obavám, že obsahují nepravdivé informace o diagnóze rakoviny pětasedmdesátiletého britského krále Karla III.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pět pádů z výšky za pár dní. Tragická bilance moravskoslezských záchranářů

Tragickou bilanci mají výjezdy moravskoslezských záchranářů k pádům z výšky během několika posledních dní. Při pádech zemřeli dva lidé, další tři utrpěli vážná zranění. Jednotlivé případy prověřuje policie.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Demonstranti v Polsku vysypali obilí z ukrajinských kamionů. Potrestejte viníky, požaduje Kyjev

Obilí ze tří ukrajinských kamionů vysypali polští demonstranti na silnici na hraničním přechodu Dorohusk-Jagodzin. Na nedělní incident už ostře reagovala i ukrajinská ambasáda ve Varšavě, která polské úřady vyzvala k dopadení a potrestání viníků. Polská policie už oznámila, že případ vyšetřuje. ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nákupní horečka pokračuje. Akcie Nvidie letos vzrostly o dalších 50 procent

Raketový růst výrobce grafických procesorů Nvidia nezná konce. Po loňském roce, v němž akcie společnosti přidaly hlavně díky boomu v oblasti umělé inteligence (AI) kolem 240 procent, od začátku roku vzrostly o dalších 50 procent. Nákupní horečka připomíná davové šílenství, které panovalo před ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zrušený nástupce BMW i8 si bral inspiraci z legendární M1

BMW i8 mělo dostat nástupce, jehož koncept automobilka ukázala světu před čtyřmi a půl lety v Mnichově. Stopku mu však vystavil rok 2020. Šéfdesignér automobilky nyní zveřejnil, jak měl vypadat produkční model.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Saturnova „Hvězda smrti“ ukrývá pod ledovým povrchem oceán, místo vhodné pro život

Astronomové ho přirovnávají - zejména kvůli jeho vnější podobnosti - ke Hvězdě smrti z filmové sci-fi Star Wars. Ukazuje se ale, že by mohl být pohostinnější, než se dříve myslelo. Saturnův měsíc Mimas obsahuje podle studie zveřejněné minulý týden pod svým ledovým povrchem s krátery, zhruba ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dívka na Chomutovsku nevědomky snědla proužky s HHC, policie musela případ odložit

Dívka z Chomutovska snědla želatinové proužky, nevěděla ale, že jsou s obsahem HHC. Po požití psychoaktivní látky skončila v nemocnici, kde musela být hospitalizovaná. Kriminalisté následně případ odložili, protože je psychoaktivní látka v Česku stále legální.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nábytek inspirovaný Marilyn Monroe tvarově kopíruje její půvaby

Americká filmová herečka a modelka Marilyn Monroe je jednou z módních ikon, které nechaly svůj otisk nejen v módním průmyslu, ale i v tom interiérovém. Některé kousky přijdou vhod do elegantně a noblesně zařízených prostor, jiné pak vyniknou v popartovém stylu.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská armáda Starlink nepoužívá, dušují se Peskov i Musk

Kreml v pondělí odmítl obvinění Ukrajiny, že Rusko používá satelitní internetový systém Starlink amerického podnikatele Elona Muska. Na tiskové konferenci to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, podle kterého Moskva tuto technologii necertifikovala.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je mi čtrnáct. Mladík z Olomouce poslal dívce fotku svého přirození, záhy čelil vydírání

Posílat intimní fotografie přes internet není příliš prozíravé. Přesvědčil se o tom mladý muž z Olomouce, poté co dívce, s níž si psal, poslal snímek svého přirození. Záhy čelil vydírání, kterému se naštěstí nepodvolil, a vše oznámil na policii. Novinky o případu v pondělí informovala ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový Aston Martin Vantage nabízí 665 koní a slibuje ještě lepší zážitek z jízdy

Aston Martin Vantage dostal s novým modelovým rokem výrazně přepracovaný motor V8, jehož výkon stoupl o 155 koní. Změn je ale mnohem více a slibují ještě lepší zážitek z jízdy.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto na Teplicku chrlilo z výfuku černý dým. Řidič byl s emisemi desetinásobně za hranou

S technickým stavem svého auta si hlavu příliš nelámal řidič na Teplicku, který na sebe při jízdě upozornil hustým černým dýmem z výfuku. Všimla si ho i policejní hlídka, která ho okamžitě poslala na stanici technické kontroly. Test následně prokázal desetinásobné překročení emisních limitů.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na nádraží v Šumperku oloupil dívku, za pět minut se udal. Hrozí mu deset let

Špatné svědomí zřejmě dohnalo čtyřiadvacetiletého mladíka, který oloupil v Šumperku osmnáctiletou dívku o telefon. Krátce po činu z něj zavolal na policii a udal se. Nyní mu za loupež hrozí až deset let za mřížemi. Stíhán je vazebně. Novinky o tom v pondělí informovala šumperská policejní ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzhledově velmi atraktivní. V jihlavské zoo se vylíhla dvojice ohrožených leguánů

Únorovou porodní statistiku v jihlavské zoo zahájili leguáni fidžijští. Dva exempláře ohroženého druhu se vyklubaly z vajec ve zdejším Tropickém pavilonu v minulém týdnu a zatím to vypadá, že jde o samice. Informovala o tom mluvčí zahrady Simona Kubičková.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud Tušlovi potvrdil 19 měsíců vězení za pronásledování lékaře Kubka

Za pronásledování šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka a výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra v době koronavirové epidemie v pondělí odvolací Městský soud v Praze potvrdil Patriku Tušlovi souhrnný trest 19 měsíců vězení. I s dalšími tresty tak celkově Tušl ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: PET lahve jako umění? V botanické zahradě najdete plastovou masožravku nebo krokodýla

Před 14 lety sklidila se stejným konceptem pozitivní ohlasy, letos se rozhodla autorka Veronika Richterová na svou výstavu PET Tropicana navázat. Ve spolupráci s botanickou zahradou v Praze umístila do skleníků přes 90 objektů vyrobených ze zrecyklovaných plastových lahví. Inspirovala se ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena vystřelila na manžela, prý měla strach. Neví ale z čeho

Krajský soud v Pardubicích začal v pondělí rozplétat případ pokusu o vraždu, kterého se měla dopustit Iveta N. (53), která loni v červenci obrátila zbraň proti svému manželovi. Nezastřelila ho jen náhodou. Střela poté, co prorazila skleněnou výplň dveří,  uvázla ve zdi obývacího pokoje.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plesová etiketa aneb Jak se vyhnout nepříjemným přešlapům

Plesy jsou událostmi, na kterých si všichni přejeme být svědky nezapomenutelných a radostných chvil. Nicméně i na těchto společenských akcích lze udělat několik faux pas vedoucích k tomu, že se daný večer stane pro některé účastníky nepříjemným. Proto je žádoucí snažit se tato potenciální ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Páteřní cyklostezka povede po proudu Ohře. Již nyní je jednou z nejvyhledávanějších

Výstavba páteřní cyklostezky podél Ohře, která vede napříč Karlovarským krajem, bude pokračovat po proudu řeky směrem k Ústeckému kraji. V letošním roce má začít výstavba 1,7 km dlouhého úseku mezi Dalovicemi a Všeborovicemi.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žebříček: Franta mimozemšťan, Aristokratka a teambuilding. Kinům vládnou české komedie

Češi milují české, případně slovenské komedie, alespoň to tak vypadá podle žebříčku návštěvnosti kin za uplynulý týden. Do čela, co se týče diváckého zájmu, se dostala novinka Franta mimozemšťan. Následuje Aristokratka ve varu a již týdny se daří i titulu Jedeme na teambuilding.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to nepřiměřené. Prodejci produktů s HHC hrozí vládě kvůli chystanému zákazu soudy

Téměř tři desítky firem prodávajících produkty obsahující látku HHC vyzvaly vládu, aby přehodnotila zákaz prodeje těchto výrobků. Krok podle nich poškodí podnikatele a povede ke „zbytečným soudním sporům“, stát by prý měl jít spíše cestou regulace. K zákazu chce vláda přistoupit v reakci na ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mimořádné naleziště na jihu Francie odkrývá historii polárních ekosystémů

Před šesti lety objevila dvojice nadšených paleontologů na jihu Francie lokalitu, na které byly zachovány kromě běžných zkamenělin jako trilobiti či ramenonožci i zbytky organismů bez tvrdých částí těl. Místní společenstvo z doby před stovkami milionů let bylo pojmenováno Cabrières biota. Na ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mongolský exprezident setřel Rusko svou imperiální mapou

Bývalý mongolský prezident Cachjagín Elbegdordž si několik dní po lžích ruského prezidenta Vladimira Putina, které zazněly v rozhovoru s americkým moderátorem Tuckerem Carslonem, utahuje na síti X z Ruské federace. V příspěvku totiž Putinovi ukázal absurditu jeho argumentu „práva na ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S koupí dovolené se nevyplatí čekat. First minute má podle cestovek jen výhody

Doba letních dovolených se neúprosně blíží, ačkoli to zatím roční doba příliš nenaznačuje. V lednu a únoru nicméně vrcholí prodeje first minute zájezdů, které podle Novinkami oslovených cestovek přinášejí spoustu výhod. Vyjma širšího výběru jsou to i lepší ceny či nižší zálohy. Jak naznačují ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

O provozování elektrických jednotek Moravia Jihomoravského kraje se hlásí tři firmy

Tři dopravci se ucházejí o provozování vlaků ve vlastnictví Jihomoravského kraje. Sedmatřicet jednotek Moravia, které kraj nakoupil, zatím obsazují České dráhy. Nový dopravce má získat desetiletý kontrakt. Kraj teď čeká vyhodnocení nabídek.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americká ropná firma Diamondback převezme rivala Endeavor

Americká energetická společnost Diamondback Energy převezme za 26 miliard dolarů (zhruba 609 miliard Kč) firmu Endeavor Energy Resources, která je ve Spojených státech největším soukromým producentem ropy a plynu v Permské pánvi. Společnost Diamondback v pondělí v tiskové zprávě uvedla, že ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BMW řady 5 Touring přichází v šesté generaci jako praktický kombík s možností elektrického pohonu

Oblíbený sedan řady 5 od německé automobilky BMW přichází jako povedený kombík. Pojmenovaný je BMW řady 5 Touring a disponuje aktuálním designérským jazykem značky a to hned v několika úpravách. Nejvýraznější je čistě elektrická verze, ale vyrábět se budou ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Napadení na plzeňské ubytovně. Cizinka čelí obvinění z pokusu o vraždu

Z pokusu o vraždu obvinili kriminalisté 46letou ženu, která podle nich na plzeňské ubytovně pobodala 38letého muže. Útočnice skončila ve vazbě stejně jako druhý 33letý agresor, jenž muže napadl pěstmi.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsme zlí a krutí agresoři, liboval si ruský moderátor

K označení Rusů jako zlých a krutých agresorů se hrdě přihlásil tamní moderátor Sergej Mardan. „Říkají, že jsme agresoři a extrémně zlí, krutí lidé a tak dále,“ prohlásil ve vysílání ruské státní televize. „Vždycky na to odpovídám: Ano, ano, máte pravdu,“ dodává na záběrech, na které ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Otec znásilňoval malou dceru. Trest 4,5 roku mu soud zpřísnil o dvě léta

Nemohl se ovládat, protože je nemocný. Proč mu ale ukládat drakonicky vysoký nepodmíněný trest, když primárně se musí léčit, aby trestnou činnost neopakoval. S takovým odůvodněním poslal loni v prosinci Krajský soud v Plzni do vězení na 4,5 roku V. K. z Karlovarska za opakované znásilňování ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plyn na burze zlevňuje, cena je nejníže od léta

Velkoobchodní cena plynu na burze v Rotterdamu, která je pro evropský trh určující, pokračuje v sestupné tendenci. V pondělí odpoledne se cena jedné megawatthodiny (MWh) plynu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) s dodáním v březnu propadla přibližně o 3,5 procenta na ...

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Audi R8 přežilo svou smrt, automobilka prodloužila výrobu

Výroba supersportu Audi R8 měla podle původních plánů skončit s rokem 2023, kupé s atmosférickým motorem V10 uprostřed ale přežilo a výroba pokračuje i v tomto roce.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kauzu tragického pádu mostu ve Vilémově znovu otevře soud

Odvolací soud v Pardubicích musí znovu otevřít kauzu tragického pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. Nejvyšší soud (NS) zrušil podmíněné tresty uložené čtveřici stavařů, u dalšího odmítl dovolání. Při stavebním neštěstí v roce 2014 zemřeli čtyři lidé, dva utrpěli zranění.

pondělí odpoledne 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedním z významných hráčů v obchodu s pohledávkami v Evropě je česká firma. Doma ale nepůsobí

Dnešním hostem podcastu Hlas na poušti Milana Mikuleckého je Martin Machoň, předseda představenstva a majitel společnosti APS Holding. Jeho společnost se zjednodušeně řečeno zabývá obchodem s pohledávkami, nicméně je to obchod jiného formátu, než jaký lidi na první poslech napadne. O tom, jak ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

AC/DC ohlásili evropské turné. Do Prahy nepřijedou, představí se ale v Bratislavě

Australští rockeři AC/DC dnes oznámili podrobnosti o svém letošním evropském turné. Koncertní série začne 17. května v německém Gelsenkirchenu. Praha na seznamu zastávek není, 21. července však skupina vystoupí v Bratislavě. Z původní sestavy v ní zůstal pouze zakladatel a kytarista Angus ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Díry v rozpočtech škol bude řešit Fiala

Na posílení rozpočtu regionálního školství se musí dohodnout celá vládní koalice, uvedl po pondělním jednání s odbory ministr školství Mikuláš Bek (STAN). Někteří ředitelé škol poukazují na to, že hrozí, že nebudou mít na financování pozic nepedagogických pracovníků. O tématu by měl Bek v úterý ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Výstava motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác

V obchodním centru Arkády Pankrác byla otevřena výstava motocyklů italské značky Ducati pro veřejnost. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen současné modely, ale též historické a závodní. Součástí výstavy bylo i odhalení dvou limitovaných modelů Ducati Streetfighter V4 Lamborghini a Diavel ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České vědkyně: Žen je v ČR ve vědě stále málo, mužské prostředí je ale příznivé

Zastoupení žen ve vědě je stále znatelně menší než mužů. Podle dat Národního kontaktního centra (NKC) - Gender a věda Sociologického ústavu Akademie věd ČR počet výzkumnic klesl z 27,6 procenta v roce 2020 na 27,4 procenta v roce 2022.

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přihlášku na SŠ podala přes elektronický systém více než polovina letošních uchazečů

Přihlášku na střední školu (SŠ) přes elektronický systém DiPSy podala k pondělku (12. února) více než polovina letošních zájemců o studium. Elektronicky se na školy přihlásilo 59 tisíc uchazečů, přičemž jen v neděli systém přijal rekordních 9940 přihlášek. Podávání přihlášek je možné do ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Horor v letadle: Cestující před smrtí vykašlal „litry krve“

Cestující na palubě letu z Thajska do Německa zemřel poté, co jeho spolucestující s hrůzou sledovali, jak mu z úst a nosu tryská krev. Zdravotní sestra, která byla jednou z cestujících, švýcarskému listu Blick popsala, že posádka stroje aerolinek Lufthansa letadlo nechala otočit až po hodině ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vraha z fakulty policie lokalizovala doslova za rohem, za dvacet minut střílel

Pohyb studenta, který v prosinci rozpoutal masakr na filozofické fakultě v Praze, policie skrz jeho zapnutý mobil lokalizovala v místech vzdálených kolem 200 metrů od školy zhruba dvacet minut před tragédií. Vyslané hlídky ale hledaného mladíka v ulicích pražského Josefova nenašly. Vyplývá to ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pes na Trutnovsku zaútočil na muže, ukousl mu kus ucha

Přišel i se psem za kamarádem do Vítězné na Trutnovsku na kávu a poté se společně pustili do oprav brzd na trabantu. Kříženec ridgebecka a rottweilera náhle na muže zaútočil a zakousl se mu do pravého ucha. Majitel zvířete, které už třikrát útočilo na lidi, byl obviněn a hrozí mu roční vězení. ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Švýcarský podnik odmítl půjčovat lyže Židům, už se o něj zajímá policie

Svaz židovských obcí ve Švýcarsku kritizuje restauraci na hoře Pischa nad známým alpským letoviskem Davos kvůli oznámení, že nebude půjčovat lyže a sáňky židovským zájemcům. Informuje o tom agentura AP. Podnik vyvěsil plakát v hebrejštině, na němž informoval, že „našim židovským bratrům“ ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušan přijel debatovat do Mostu. Hned na úvod slyšel výzvu k demisi

Ministr vnitra Vít Rakušan přijel v pondělí debatovat v rámci svého turné „bez cenzury“ do Mostu. Do restaurace Severka, kterou proslavil kultovní televizní seriál Most, přišly s šéfem hnutí STAN diskutovat desítky lidí. Podobně jako při předchozích výjezdech ministra, i tentokrát byla ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lékař skončil kvůli alkoholu ve vazbě. Stovky dětí z Tachovska nechal ve štychu

Mnohokrát se dětský lékař Muhsin Al Kannany dušoval, že už se nenapije a nebude řídit. Jenže svoje slovo nedodržel. Soud ho poslal minulý týden do vazby. Ve štychu tak nechal přibližně 1500 svých pacientů z Tachovska.

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jana Švandová: Se svými partnery jsem si rozuměla, utekla jsem od nich jen dvakrát

Herečka Jana Švandová letos oslaví 77. narozeniny. Do hereckého důchodu se ale nechystá, naopak. Letos má práce nad hlavu. Před sebou má natáčení seriálů i premiéru filmu, který natočila v loňském roce. V rozhovoru pro Novinky se herečka rozpovídala nejen o své práci, ale také o útěku od ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové větrají strategické bombardéry schopné nést jaderné zbraně

Dva strategické bombardéry Tupolev Tu-95MS, které mohou nést jaderné zbraně, se objevily v pondělí i s doprovodem stíhaček nad vodami Barentsova a Norského moře. Podle ruského ministerstva obrany šlo o plánovaný let. V uplynulých dnech se Tu-95MS objevily nad Čukotským mořem, Japonským mořem ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Otčím z Teplicka podle žaloby zneužíval nevlastní dceru, přišla na něj FBI

Ústecký krajský soud řeší případ muže z Teplicka obžalovaného z provádění sexuálních praktik na nevlastní dceři. Podle státní zástupkyně si vše natáčel na mobil a zveřejňoval na internetu. Případ odhalil americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který ho předal kolegům v Česku. Muži hrozí ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zakázat HHC nemá smysl. I alkohol je nebezpečnější, říká pirátská expertka na drogy Michailidu

Máme mnohem nebezpečnější látky, například alkohol, HHC by mělo být regulováno, ne zakázáno, míní členka Rady vlády pro koordinaci drogové politiky Jana Michailidu (Piráti). Debatu o HHC rozproudilo několik případů otrav cukrovinkami s touto látkou u dětí a mladistvých z poslední doby.

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Falešní řemeslníci od lidí na opravy střech vylákali přes 2 miliony

Šest mužů ve věku od 28 do 64 let obvinili jablonečtí kriminalisté. Pod záminkou, že provedou rekonstrukci střech a plotu, vylákali od lidí přes dva miliony korun. Za podvod ve spolupachatelství a v organizované skupině jim teď hrozí až 8 let vězení. Tři z údajných podvodníků skončili ve ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Moldavsku našli šáhed s nevybuchlou municí

Mezi částmi dronu Šáhed, které moldavské úřady objevily v neděli na moldavském území nedaleko hranice s Ukrajinou, bylo i 50 kilogramů nevybuchlé munice. Uvedla to agentura AP s odvoláním na moldavskou policii.

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký ministr obrany je na JIP

Kvůli naléhavým problémů s močovým měchýřem byl americký ministr obrany Lloyd Austin přemístěn na jednotku intenzivní péče. Oznámil to v pondělí Pentagon, který zveřejnil zprávu lékařů, již se v Národním vojenském zdravotnickém středisku Waltera Reeda o Austina starají.

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rada vlády přijala definici anticikanismu

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny přijala v pondělí pracovní definici takzvaného anticikanismu. Uložila vládní zmocněnkyni Lucii Fukové, aby tuto formulaci o protiromských postojích předložila vládě ke schválení. Po jednání to uvedla sama Fuková.

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ptačí chřipka úřaduje, u rybníka na Hradecku našli 40 mrtvých labutí

Ptačí chřipka zasáhla populaci labutí na Královéhradecku. Už v pátek byla na rybníku v Kosičkách a na jeho březích nalezena těla dvaceti uhynulých labutí. Dalších dvacet se tu objevilo v pondělí. V laboratoři byla u nich prokázána patogenní ptačí chřipka subtypu H5N1.

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ostudný, říká Fiala o výroku zpravodajky OSN, že útok Hamásu na Izrael je „odpovědí na útlak“

Ostudný, odmítl pro Novinky premiér Petr Fiala (ODS) výrok zpravodajky při OSN pro okupovaná palestinská území Francesky Albaneseové, která označila loňský teroristický útok Hamásu na Izrael za „odpověď na útlak“. Uvedla to v reakci na středeční prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela ...

pondělí v podvečer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bitcoin poprvé od roku 2021 přesáhl hranici 50 000 dolarů

Bitcoin v pondělí zdražuje o 5,17 procenta a poprvé od roku 2021 přesáhl psychologickou hranici 50 tisíc USD (1,17 milionu Kč). Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměně pomáhá očekávání, že americká centrální banka (Fed) letos sníží základní úrokovou sazbu.

pondělí večer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič jel na mokré silnici na Zlínsku rychlostí 199 km/h

Rychlost skoro 200 km/h naměřili policisté o víkendu řidiči na mokré silnici u Tlumačova na Zlínsku. V pondělí o tom informoval policejní mluvčí Radomír Šiška.

pondělí večer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zábavním parkem v Göteborgu otřásl výbuch, plameny seškvařily tobogán

Mohutný požár provázený silnou explozí postihl v pondělí budovaný akvapark ve švédském Göteborgu. Město zahalil černý hustý dusivý dým, úřady vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli ven, neotvírali dveře a okna a sledovali zprávy v místním rozhlase. Göteborští záchranáři ohlásili 14 lehce ...

pondělí večer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jižní Kalifornii zasáhlo 13 zemětřesení během 25 minut

Jižní Kalifornii zasáhly během noci na pondělí dvě desítky otřesů, z nichž 13 přišlo během pouhých 25 minut. Nejsilnější mezi nimi byl otřes o síle pěti stupňů, který postihl město El Centro, správní centrum okresu Imperial, informoval list The Guardian.

pondělí večer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tři rotvajleři roztrhali Itala při ranním běhu

Tři rotvajleři zaútočili v parku italské obce Manziana severně od Říma na 39letého muže a zabili ho. Zohavené tělo našli náhodní kolemjdoucí ve chvíli, kdy už oběti nebylo pomoci.

pondělí večer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU se shodla na pravidlech využití zisků ze zmrazených ruských peněz

Země Evropské unie se v pondělí shodly na pravidlech, která otevírají cestu k možnému využití zisků ze zmrazených aktiv Ruské centrální banky k podpoře Ukrajiny. Střediska pro mezinárodní vypořádávání plateb, která v rámci unijních sankcí zadržují aktiva ruské banky, budou muset dodržovat ...

pondělí večer 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Globální ekonomika směřuje k měkkému přistání, říká šéfka MMF

Mezinárodní měnový fond (MMF) je přesvědčen, že světová ekonomika směřuje k takzvanému měkkému přistání, tedy že se jí podaří vrátit se k nižší inflaci, aniž by se objevila recese. Úrokové sazby se pak začnou snižovat přibližně v polovině roku. Na Světovém summitu v Dubaji to v pondělí řekla ...

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelské aerolinky Israir ztratily zájem o Smartwings

Izraelská letecká společnost Israir ztratila zájem o převzetí českých aerolinek Smartwings. Informují o tom v pondělí některé specializované weby, které se odvolávají na prohlášení firmy Israir určené pro akciovou burzu v Tel Avivu.

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Střelkyně z Texasu měla stejnou pušku jako vrah z pražské fakulty a přivedla s sebou dítě

Americká policie zjistila totožnost ženy, která v neděli začala střílet v obřím kostele v Texasu. Stále ale podle stanice CNN neví, co měla společného se zhruba pětiletým dítětem, které si na místo činu přivedla. Útočnici zastřelili dva policisté mimo službu, dítě skončilo v kritickém stavu ...

pondělí v noci 12/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru