Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 15. únor 2024
pondělí 20. 5. 2024, 1:42

archiv zpráv pro 15. únor 2024

Turisté se na visutém mostě přes čínský kaňon ocitli hlavami dolů

Pořádnou dávku adrenalinu si tento týden užila skupinka turistů v malebné oblasti kaňonu Longtan v centrální Číně. Při překračování tamního visutého mostu pro pěší neudrželi stabilitu a zůstali viset hlavami dolů.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krásné roubenky a domy na horách rovnou k nastěhování. Podívejte se

V českých horách je na prodej velké množství roubenek, chalup, domů i vil. Horské nemovitosti obklopuje krásná příroda a čerstvý vzduch. Sjezdovky mají často na dosah. Podívejte se na pět nejzajímavějších.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Co fušer a podvodník pokazil, jiný napravil. Hořkost však zůstala

Výměna vany za sprchový kout se zvrhla v horor. Majitelce zbyly jen „oči pro pláč“ a zdevastovaná koupelna. Naštěstí se díky rodině a šikovnému řemeslníkovi dočkala nápravy.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Tahle mouka je vážně číslo! Ale víte vůbec, co to znamená? Tady je vysvětlení, bude se hodit

Nejčastěji kupujeme hladkou, polohrubou a hrubou, ale co dělat, pokud narazíme na mouku, která je označena pouze číslem? V článku se dozvíte, co se pod ním ukrývá a jaký typ vybrat, aby se vám pečení povedlo.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nebuďte líní, pěstujte řeřichu. Nic zdravějšího neexistuje

Na řeřichu nedal dopustit už nejslavnější lékař starověku Hippokrates. A 21. století mu dává za pravdu, řeřicha je opravdu mega zdravá. Díky ní budete mít základní živiny pořád po ruce.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Věcná břemena a exekuce: Tohle jsou skrytí zabijáci vaší úvěrové smlouvy

Při zajišťování úvěru nemovitostí si ověřte, zda na dané nemovitosti neleží žádné právní vady, jako jsou věcná břemena, předkupní práva nebo exekuce. Tyto vady mohou výrazně ovlivnit schopnost využít nemovitost jako zástavu. V tomto článku se podíváme na to, jak se potenciálním problémům vyhnout.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proč umí obyčejný jogurt nebo kysané zelí zlepšit náladu? Tady je vysvětlení, budete se divit

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které se přirozeně vyskytují v potravinách, jako jsou třeba jogurt či kimchi. Tyto zdraví prospěšné látky jsou také k dispozici ve formě pilulek nebo prášku. Probiotika zlepšují zdravé trávení a často se používají k léčbě průjmu nebo nadýmání. A existují důkazy, ...

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Připravte své záhony na jaro: Tohle jsou klíčové kroky pro zdravou půdu a úspěšný růst rostlin

Jaro je za dveřmi, a s ním přichází čas připravit záhony na novou sezónu. Správná příprava půdy je totiž základem úspěšného pěstování, protože zdravá a živinami bohatá půda je klíčem ke zdravým rostlinám. V dnešním článku vás provedeme procesem přípravy půdy na jarní výsadbu.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vybrat pracovní stůl do domácí kanceláře? Rozhodují víc rozměry než materiál. Tady je průvodce

V době, kdy stále víc lidí pracuje z domova, se stává nezbytným mít vhodný pracovní stůl zdobící domácí kancelář. Jak vybrat správný pracovní stůl pro vaše potřeby? Dnes se s vámi zaměříme na klíčové parametry a vlastnosti, které by měl ideální pracovní stůl mít.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

Dům, který vyrostl v rozvojové části na okraji města, naplňuje přání a životní styl majitelů, má výhled do kraje, ale také atrium – svůj vnitřní svět pro případ, že by rostoucí okolní zástavba přehlušila domácí atmosféru.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nenechte si ujít třetí číslo Domu&Zahrady ročníku 2024. Provede vás přípravou na jaro

Před pár hodinami skončil Valentýn, děvčata mají možná radost ze spousty květin a růžového nářadí, kluky snad potěšilo dobré jídlo, čtení, sekačky a pily. I na našem webu jsme připravovali řadu receptů a návodů, jak se dobře najíst a napít. Dělali jsme vše pro to, abyste se do čtení nového časopisu ...

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ergonomie koupelny: Rozhoduje správná výška umyvadla, zrcadla, klozetu a vany. Tady jsou míry

Těžko se vám zvedá z WC mísy? Když si myjete ruce, musíte se hrbit? A v zrcadle vidíte celý obličej dobře pouze tehdy, když si stoupnete na špičky? Pak jste patrně podcenili ideální instalační výšku základních zařizovacích předmětů. Co je v koupelně správně?

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Při drahých energiích se vyplatí odejít i s pokutou

Domácnostem, které platí vysoké ceny za elektřinu nebo plyn, se může vyplatit změna dodavatele předčasně i přes riziko, že kvůli nedodržení smluvních podmínek budou nuceny zaplatit pokutu. Ušetřit mohou nejméně tisíce korun ročně.

čtvrtek v noci 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Libeskind postavil v Londýně lidem s rakovinou rozvlněné centrum Maggie’s

Maggie’s Centre je mezinárodně uznávaná instituce, která pomáhá a nabízí odbornou péči lidem s rakovinou. Centra staví renomovaní architekti. Nejnovější se otevřelo v Londýně na Royal Free a navrhl jej se zvlněnými zdmi a okny slavný architekt Daniel ...

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Student si postavil vlastní bydlení. Pojal ho jako domek na kolech

Ještě mu nebylo ani dvacet let a už bydlí ve vlastním domě. A aby toho nebylo málo, celoročně obyvatelný minidomek na kolech si postavil student střední školy převážně sám.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Teploty budou atakovat rekordy, o víkendu je srazí studená fronta

Ke konci pracovního týdne teploty opět vystoupají až k 15 °C, a to díky teplému jižnímu proudění, jež se bude do střední Evropy dostávat, na víkend se ale počasí zase zhorší. Novinkám to řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Zóna zájmu připomíná, jak snadné je odvrátit zrak

Mohlo by se zdát, že na téma druhé světové války a nacismu už nelze říct nic nového, že všechno bylo řečeno a zobrazeno mnohokrát. Britský scenárista a režisér Jonathan Glazer ve filmu Zóna zájmu, který dnes vstupuje do českých kin, však dokázal hrůzy holocaustu podat z nového, originálního ...

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toxický vztah nemusí znamenat násilí. Braňte se i negativní energii, manipulaci a ponižování

Toxické vztahy spojuje hned několik charakteristických znaků. Mezi nimi neustálé hádky, obviňování, ale také dusná atmosféra. To, že jste v toxickém vztahu, poznáte snadno. Co už tak snadné není, je odchod z něj. Čtěte dál a zjistěte, jak poznat toxický vztah na první dobrou. A jak se z něj vymanit.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Filmové premiéry: Sucho, Kočka a pes: Šílené dobrodružství, Píseň země, Zóna zájmu a Bob Marley: One Love

Vítěz z Cannes Zóna zájmu. Další film Bohdana Slámy Sucho, ale i snímek o jedné hudební legendě Bob Marley: One Love. To je část filmů, které ve čtvrtek vstupují do kin. Po komediích, které cílily na diváky v minulých týdnech, s sebou přinášejí pořádnou porci zamyšlení.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Průzkum v Británii potvrzuje výrazný náskok labouristů

Nový průzkum preferencí před letošními britskými parlamentními volbami potvrzuje dřívější data a ukazuje na výrazný náskok opoziční Labouristické strany. Strana Keira Starmera by v 650členné Dolní sněmovně získala 42 procent hlasů a 452 křesel. Naopak vládní konzervativci dál ztrácejí.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výroba VW California 6.1 se chýlí ke konci, nástupce přijde na trh ještě letos

Populární obytný vůz Volkswagen California 6.1 se již letos dočká nástupce. Zájemci o současnou generaci tak mají poslední týdny na objednání nového modelu z výroby.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Náznaky nevěry aneb Kdy komunikace na sítích začíná vadit

Co se týče vztahů, existují určité situace, které každý považuje za nevěru, aniž by o tom vážněji přemýšlel. Existují ale i mnohem menší a nenápadnější náznaky, které mohou poukazovat, že ve vztahu není tak úplně všechno v pořádku. A dá se to opravdu považovat za nevěru?

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Masivní útok na Ukrajinu. Rakety mířily na Kyjev, Lvov i Záporoží

Rusko provedlo ve čtvrtek brzy ráno masivní raketový útok na Ukrajinu. Exploze byly hlášeny z Kyjeva, ale také ze Lvova, Záporoží a Dnipra. Varování protivzdušné obrany platilo pro celé území napadené země.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden rozhodl o ochraně Palestinců v USA před deportací kvůli podmínkám v Gaze

Americký prezident Joe Biden podepsal exekutivní příkaz, který na příštích 18 měsíců chrání Palestince pobývající ve Spojených státech před případnou deportací. Podle agentury Reuters to ve středu večer oznámil Bílý dům, který v této souvislosti poukázal na zhoršující se humanitární podmínky ...

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak využít prostor v garsonce na maximum? Pořiďte si tenhle multifunkční nábytek

Bydlíte v malém bytě, kde se potýkáte s nedostatkem místa? Příkladem takového bydlení může být garsonka, ve které je jedna místnost natolik víceúčelová, že při jejím zařizování mnohdy potřebujete služby bytového designéra. Chcete-li to ovšem vyřešit sami, přinášíme vám několik praktických tipů.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Slevy na dani 2024: Podívejte se na jejich přehled a výši. Budou se určitě hodit

I v roce 2024 máte hned několik zajímavých možností, jak můžete snížit svůj daňový základ. Slevy na daňového poplatníka, invalidního důchodce, dítě, ale i studenta jsou běžné. Věděli jste ale, že v blízké době dojde k několika změnám? Některé slevy totiž můžete uplatnit naposledy.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Výrobce automobilových dílů Continental zruší 7150 pracovních míst

Známý německý výrobce komponentů pro automobilový průmysl plánuje uspořit 400 milionů eur v oblasti automobilových aktivit. Chce posílit konkurenceschopnost v době přechodu na elektromobilitu.

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pokus o první soukromé přistání na Měsíci. Modul Odysseus odstartoval

Z Kennedyho vesmírného střediska na floridském mysu Canaveral odstartovala ve čtvrtek v 7:05 SEČ raketa Falcon 9 společnosti SpaceX s přistávacím modulem Nova-C od americké firmy Intuitive Machines. Lander se v rámci mise IM-1 pokusí dopravit na povrch Měsíce vědecký náklad. Přes čtyři metry ...

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pacienti s atopickým ekzémem mohou díky nové léčbě žít téměř bez omezení

Touto nemocí trpí minimálně dva lidé ze sta, její závažnou formu má více než 21 tisíc Čechů. Atopický ekzém se projevuje zarudlou, svědivou a suchou pokožkou. Výrazně ovlivňuje kvalitu života pacientů, což potvrzuje i studie společnosti Value Outcomes o dopadech střední až těžké atopické ...

čtvrtek ráno 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turbany mohou ochránit hlavu lépe než cyklistické helmy, zjistili britští vědci

Britští odborníci podrobili nárazovým zkouškám turbany, jaké nosí sikhové, a ukázalo se, že tyto pokrývky hlavy se po stránce ochrany hlavy dokážou vyrovnat cyklistickým helmám, a v některých ohledech jsou dokonce i lepší.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Estonská premiérka pro Novinky: Rusko mě svým smyšleným zatykačem neumlčí

Estonská premiérka Kaja Kallasová prohlásila, že Rusko ji svým „fiktivním zatykačem“ nemůže nijak umlčet a že ona ani Estonsko v žádném případě neustoupí ve své podpoře Ukrajině ani v boji proti zločineckému ruskému režimu. Kallasová to řekla Novinkám v reakci na ruský zatykač, který na ni ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Emisní povolenky jsou nejlevnější od března 2022. Cena půjde ještě mnohem níž, tvrdí expert

Od začátku roku cena emisních povolenek v Evropské unii klesla o 30 procent, své dno přitom ještě zdaleka nenašla. Ve středu to uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na slova ředitele londýnského fondu Clean Energy Transition Pera Lekandera, který předvídá, že se cena propadne až k hranici ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potraviny, které nám při hubnutí dodají vše potřebné, zasytí a zaženou hlad

Hladovění při hubnutí není tou správnou cestou. Každý potřebuje skrze stravu získat maximum nutričně potřebných látek a potraviny, které zasytí a zároveň se díky nim předejde návalům hladu a chutí. I díky nim se tak člověk snáze dostane do kalorického deficitu, a tedy více kalorií vydá než ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ostrov Bali začal vybírat turistickou daň. Na Indonésany se nevztahuje

Indonéský ostrov Bali, který každoročně přiláká miliony lidí, začal ve středu vybírat turistickou daň. Návštěvníci ze zahraničí tak musejí za pobyt zaplatit 150 tisíc rupií (asi 225 Kč). Opatření se nevztahuje na domácí turisty.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohonné hmoty zdražují

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,68 Kč, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. O 61 haléřů na litru se zvýšila cena nafty, za litr teď řidiči dají ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonsko přišlo o pozici třetí největší ekonomiky světa. Předstihlo ho Německo

Japonsko loni přišlo o postavení třetí největší ekonomiky světa, z této pozice ho sesadilo Německo. V posledním čtvrtletí loňského roku se země nečekaně propadla do recese kvůli slabé domácí poptávce. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnila japonská vláda. Zpráva vyvolává nejistotu ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Kobercový nálety z Ptačího hnízda

Pro kobercový nálety na voliče je tohle ideální výchozí bod…

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domácí pracovna má být kreativní a zdravá

Prostor, v němž trávíme pracovní den, ovlivňuje psychiku, výkon i fyzické zdraví. Věnujeme proto pozornost nejen základnímu vybavení, ale také důležitým detailům, jako jsou dostatek světla i míst k ukládání.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V centru Moskvy likvidují velký požár nevyužívaných budov. Jedna se částečně zhroutila

V centru Moskvy ve čtvrtek ráno vypukl velký požár. Hořelo ve dvoře budovy Izvestija Hall, ve které sídlí stejnojmenný deník. Plameny postupně zachvátily plochu až 1500 metrů čtverečních. Oheň je v současnosti pod kontrolou.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zakázat plynové kotle v EU je nesmysl, říká šéf Pražské plynárenské

Plynu na trhu je dostatek a v zásobnících je ho dost. Zimu tak bez problémů přečkáme a ceny pro domácnosti letos budou dále klesat. Plyn má budoucnost a zvažovaný plán zakázat v Evropské unii nové plynové kotle je nerealizovatelný, řekl Novinkám a Právu ředitel Pražské plynárenské Ludvík ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová Lancia Ypsilon odhaluje detaily, značka plánuje expanzi do Evropy

Po odhalení limitované edice Cassina představuje automobilka Lancia svůj nový model Ypsilon v plné kráse a se všemi technickými detaily. Prozatím ale pouze v elektrické verzi.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volání po další stávce ve školách sílí

Nedostatek peněz ve školství vyvolává sílící výzvy k protestům. Odborářům, ale i učitelským iniciativám aktuálně vadí zejména nedostatek peněz na nepedagogické pracovníky, což už bylo jedním z důvodů k jednodennímu uzavření provozu na třech čtvrtinách škol loni v listopadu.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko zaznamenalo pokles inflace. Je nejníže od léta 2021

Z prosincových 5,9 procenta poklesla v lednu inflace na Slovensku na 3,9 procenta. Ve čtvrtek o tom informoval slovenský statistický úřad. Ceny zboží a služeb tak rostly nejpomaleji od léta roku 2021. Inflace na Slovensku zvolňuje nepřetržitě od loňského března, kdy byla dvouciferná.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rus odsouzený za vraždu na Brněnsku chtěl obnovu procesu. Tvrdil, že jen šokovaně přihlížel

Trest 17,5 roku si dál bude odpykávat ve věznici ve Valdicích Magomed Moldijev Israilov z Ruska. Ve středu totiž neuspěl totiž s návrhem na obnovu procesu v případu vraždy, za níž byl odsouzen ještě se svým kumpánem Sajdchusejnem Naurbajevem. Ten ve vězení nesedí, hned po činu zmizel ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matějská pouť již brzy otevře své brány

Nejznámější česká pouť v Praze-Holešovicích na jaře každoročně zve na desítky českých i zahraničních adrenalinových a zábavních atrakcí, stánky s občerstvením i suvenýry. Již 429. ročník se nezadržitelně blíží. Kdy letos matějská pouť začíná a jaké bude vstupné, najdete v článku přehledně.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dron zapálil sklad pohonných hmot v ruském Kursku

Noční útok ukrajinského dronu způsobil požár ve skladu pohonných hmot v ruském Kursku. Informuje o tom na svém webu list Kommersant. Oheň je již pod kontrolou, dva zásobníky jsou zničené, třetí ještě dohořívá.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konec zdražování, konec stresu, komentoval radostně Fiala dobré výsledky inflace

Meziroční lednový pokles inflace na 2,3 procenta je podle premiéra Petra Fialy „dobrou a radostnou zprávou“. Pro české občany a firmy to prý znamená konec zdražování, stresu a nejistoty z budoucnosti.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hamásník pálil na Izraelce z granátometu. Armáda ukázala videozáznam tvrdého trestu

Izraelské vojenské letectvo (IAF) zveřejnilo na síti X záběry bojovníka teroristického hnutí Hamás, který se z okna domu pokoušel granátometem zasáhnout izraelské pozice. Toho si izraelská armáda všimla a shodila na něj bombu.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dozorci ve Světlé drželi vězenkyni připoutanou k oknu, nesměla ani na záchod. Soud je osvobodil

Čtyři roky se táhlo vyšetřování a soudní projednávání případu vězenkyně, která si stěžovala na sedm dozorců, že ji týrali. V lednu 2020 ji připoutali za obě ruce k mřížím cely. V nepříjemných a trýznivých polohách strávila celkem tři a půl hodiny. Soud v Pardubicích v úterý obžalované ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Divoké valentýnské smutno Vypsané fixy

Oslava třicetin začala. Pardubická rocková Vypsaná fixa se dobrala jubilea a v plánu má pár speciálních koncertů. Ty úvodní se právě odehrávají v pražském Rock Café. První Krásně smutný koncert proběhl ve středu, na svatého Valentýna, druhý kapela zopakuje s přibližně stejným programem ve ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace zkrocena? V lednu klesla nad očekávání

Růst spotřebitelských cen už je blízko inflačnímu cíli České národní banky (ČNB). Meziroční míra inflace v lednu dosáhla 2,3 procenta, což je o 4,6 procentního bodu méně než v prosinci. Údaje ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za výrazným poklesem inflace stojí odeznění ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výrobní linka na penicilin musí počkat na verdikt EU

Penicilinová soběstačnost Česka zůstane nejméně několik měsíců jen přáním politiků. Už v lednu přitom chtěl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) oznámit, kdy nová výrobní linka vznikne a kdo se zhostí produkce. Aktuálně se čeká na verdikt bruselských úředníků, kteří rozhodnou, jakou ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvantový počítač v Ostravě vyjde na 165 milionů korun

Evropský společný podnik EuroHPC vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v národním superpočítačovém centru IT4Innovations při VŠB-Technické univerzitě Ostrava a stane se prvním kvantovým počítačem v Česku. Náklady na pořízení ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj míří do Francie a Německa, jednat by měl i s Pavlem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek navštíví Francii a Německo, kde bude jednat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronen a spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Informuje o tom ukrajinská prezidentská kancelář na svém webu, podle které by Zelenskyj měl jednat i  s ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V ikonické brněnské funkcionalistické budově po Čedoku by mohl být fast food

Čtyři firmy mají zájem o pronájem ikonické funkcionalistické budovy u brněnského hlavního železničního nádraží, v níž půl století sídlila cestovní kancelář Čedok. Objekt, v němž loni v srpnu cestovka své působení ukončila, patří městu. Představitelé Brna by tam v budoucnu rádi viděli ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslanci strávili za dva roky 372 hodin jen řečněním o pořadu schůze

Obstrukce se významně odráží i ve výdajích Kanceláře Poslanecké sněmovny, sdělila ve čtvrtek novinářům její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Od voleb v roce 2021 poslanci strávili 372 hodin jen debatováním o pořadu schůze. Jeden jednací den přitom podle šéfa Kanceláře Sněmovny ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to Bidenův chyták, řekl Kreml k informacím o ruské jaderné hrozbě ve vesmíru

Za „další chyták americké prezidentské administrativy“ označil tiskový mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov zprávy amerických médií o posunu v ruských plánech rozmístit ve vesmíru jaderné zbraně. O reakci jej požádali ruští novináři poté, co televize ABC uvedla, že se v této věci chystá uzavřený ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v kostýmu medvěda pobavil návštěvníky zoo, simuloval útěk skutečného zvířete

Zoopark v japonském městě Hirošima zorganizoval na konci ledna cvičení, při němž se zaměstnanci snažili odchytit uprchlého medvěda. Jeho roli však na sebe k pobavení všech návštěvníků vzal muž v roztomilém kostýmu.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skupinové znásilnění na setkání katolíků v Německu. Podezřelí jsou z komunity migrantů

Otřesný případ sexuálního násilí proti patnáctileté dívce na setkání mladých katolíků řeší německá kriminální policie. Vyšetřovatelé hovoří o „sexuálním útoku“ a „sexuálních aktech proti vůli poškozené“, která zatím nebyla schopna výslechu.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skialpinisté ničí sjezdovky a ohrožují bezpečnost lyžařů. Vlekařům se do zákazů nechce

Postrach skiareálů a sjezdařů představují někteří skialpinisté. Ti leckdy neopatrně stoupají po přehuštěných sjezdovkách a hlavně večer, po zavíračce areálů, sjíždějí dolů, čímž ničí čerstvě upravené tratě. Vlekařům vadí především tzv. hobíci, jak nazvali jezdce na skialpinistických lyžích, ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jestřáb Michl k příznivému poklesu inflace: Sazby zůstanou i tak vyšší, než bylo zvykem

Pokles inflace, která v lednu dosáhla meziroční míry 2,3 procenta a dostala se tak blízko dvouprocentnímu cíli České národní banky (ČNB), předznamenává, že centrální banka bude pokračovat ve snižování úrokových sazeb. Guvernér ČNB Aleš Michl ale ve čtvrtek na sociální síti X po zveřejnění ...

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženy ve vědě mají své místo. Rozmanitost je zde žádoucí

Když vás zajímají přírodovědné a technické obory, určitě byste to měly zkusit. Není nic lepšího než dělat, co vás baví, naplňuje a máte z toho radost, láká středoškolačky ke studiu zmíněných oborů, kde stále převažují muži, Jaroslava Óbertová, vědkyně a hlavní organizátorka akce Staň se vědkyní.

čtvrtek dopoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pilot zrušil let kvůli podivnému zápachu na palubě. Cítil ho ale jako jediný z posádky

Pilot nízkonákladové společnosti easyJet odmítl minulou středu odletět z Birminghamu. Na palubě totiž cítil podivný zápach, údajně jako jediný z posádky, a tak neoficiálně odpískal let a přinutil pasažéry, aby letadlo opustili. Ti pak několik hodin čekali bez jakýchkoli informací v hale, ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejnovější kolekce Michaela Korse se nese v duchu zlaté éry Hollywoodu

Módní návrhář Michael Kors v rámci newyorského týdne módy představil svou nejnovější kolekci podzim/zima 2024, která se nese v duchu zlaté éry Hollywoodu.

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ázerbájdžán na nás chce zaútočit, tvrdí arménský premiér

Arménský premiér Nikol Pašinjan prohlásil, že Ázerbájdžán plánuje „plnohodnotnou válku“ proti Arménii. Podle Pašinjana tomu nasvědčují všechny dosavadní akce Ázerbájdžánu, který loni v září v bleskové ofenzívě dobyl Náhorní Karabach. S odkazem na agenturu AFP o tom informuje americký ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hamáček míří do Strnadovy zbrojovky. Bude ředitelem pro vnější vztahy

Bývalý předseda ČSSD a exministr vnitra Jan Hamáček nastupuje do zbrojařsko-průmyslového holdingu Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada. Bude ředitelem pro vnější vztahy. Firma to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě.

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Australský premiér Albanese se v šedesáti na Valentýna zasnoubil

Australský premiér Anthony Albanese se ve svých šedesáti letech zasnoubil. Využil k tomu středečního svátku sv. Valentýna a požádal svou vyvolenou o ruku. A byl úspěšný.

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polský ministr zahraničí vyzval americký Kongres ke schválení pomoci Ukrajině

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski vyzval na čtvrteční tiskové konferenci se svým britským protějškem Davidem Cameronem americký Kongres, aby schválil balík pomoci pro Ukrajinu, uvedla agentura Reuters. Návrh zákona o pomoci Ukrajině schválil americký Senát v úterý, narazit ale může ve ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf Cermatu: Ještě čekáme kybernetický útok, ale už žádný punk

Systém elektronických přihlášek na střední školy vznikal „partyzánsky“, řekl ve středu ministr školství Mikuláš Bek (STAN) poslancům školského výboru k okolnostem a vývoji platformy. Šéf Cermatu Miroslav Krejčí očekává kybernetický útok 20. února, což je poslední den pro podání přihlášky. ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cisco propustí tisíce lidí

Masivní propouštění v technologickém sektoru pokračuje i v roce 2024. Americká společnost Cisco Systems, která se zabývá výrobou síťových zařízení, ve čtvrtek oznámila plán na snížení své pracovní síly o pět procent. V absolutních číslech to znamená, že o práci přijde zhruba 4250 lidí. Firma ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nissan Juke se vrací s ikonickou barvou a nabídne vylepšený interiér

Crossover Nissan Juke prošel s novým modelovým rokem drobnou modernizací, která zahrnuje návrat populární barvy, větší displej infotainmentu a celkové vylepšení kabiny.

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obžalovaný v případu rvačky na koupališti v Dubí k soudu opět bez omluvy nepřišel, rozsudek se odkládá

Rozsudek v případu brutálního napadení mladíka na koupališti v Dubí na Teplicku se opět odkládá. Stejně jako v úterý nedostavil se ani ve čtvrtek k hlavnímu líčení jeden z obžalovaných. Soud může zvážit policejní předvedení muže, který se ani neomluvil, nebo uvalení vazby. Novinářům to řekl ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové zatím nejsou schopni hlubokého průniku. Učí se ale rychle

Za stávající situace na frontě nejsou schopni Rusové dosáhnout průlomu do hloubky, uvedl v úterý ukrajinský vojenský expert Konstantin Mašovec. Nemají dostatečně účinnou protibateriovou palbu s dostatečným dostřelem, nejsou schopni ovládnout vzdušný prostor, drží se stejné taktiky a nereagují ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tříletý chlapec zemřel při závodech náklaďáků. Vidím to každý den, řekl u soudu strýc

Soud v Kladně se začal zabývat úmrtím tříletého chlapce, který zemřel loni pod koly nákladního auta při závodech v Černuci na Kladensku. Žaloba z jeho smrti viní čtyři lidi, mezi nimi hochovu tetu a strýce. Ten u soudu popsal, že se synovci věnoval od malička a v době střetu od něj byl ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Berlinale zahájí film Takové maličkosti

Irsko-belgický film Takové maličkosti se Cillianem Murphym v hlavní roli zahájí ve čtvrtek večer v Berlinale Palastu 74. ročník Mezinárodního filmového festivalu Berlinale.

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ekonomika EU i ČR poroste pomaleji, Brusel zhoršil odhad

Evropská komise (EK) zhoršila odhady letošního růstu ekonomiky Evropské unie i eurozóny a také ekonomiky České republiky. Hrubý domácí produkt (HDP) EU letos dosáhne růstu 0,9 procenta, původně přitom EK počítala s růstem 1,3 procenta. Odhad zhoršila i pro eurozónu, a to na 0,8 procenta ...

čtvrtek v poledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aktivně vyhledávají pohlazení. V Japonsku jsou populární kavárny s prasátky

Japonsko je známé jako země, kde je pro lidi ze Západu řada věcí nepochopitelných. Jistě se k nim zařadí i kavárny, kde se hosté mohou pomazlit s malými prasátky. V celé zemi je již deset takových podniků.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Hřbitov vštěpovaných pravd

Kdekdo zná anekdotu o moudrém rabínovi, kterého všichni prosili, aby na smrtelném loži prozradil, k čemu dospěl za dlouhá léta života. Víte, co řekl. „Všechno je jinak.“

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Muzeu MHD vyroste hala pro autobusy, představí pražskou autobusovou dopravu od roku 1929

Stavba nové haly pro autobusy, která roste v areálu Muzea MHD ve Střešovicích v Praze 6, potrvá dvacet měsíců. Práce by měly skončit v září roku 2025. Návštěvníkům nabídne osmnáct strojů, které v minulosti brázdily pražské ulice.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dopravu na D1 u Brna zastavila nehoda dodávky a kamionu

Dopravu na D1 u Brna zastavila ve čtvrtek dopoledne srážka dodávky s kamionem. Silnice byla na více než dvě a půl hodiny zablokovaná. Řidič dodávky utrpěl vážná zranění a po nehodě skončil v nemocnici.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko nechává jednotky útočit do úplného vyždímání

Ruské jednotky podnikají útoky až do chvíle, kdy přijdou o třetinu stavu, uvedl britský Královský institut spojených služeb (RUSI). Teprve poté je jednotka vystřídána. Jednotky přitom ztrácejí efektivitu už při mnohem menších ztrátách. Jejich ponechání v boji vysvětluje, proč jsou opakované ruské ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejméně pět mrtvých po útoku na ruský Bělgorod

Pět lidí včetně dítěte přišlo ve čtvrtek o život při útoku na ruský Bělgorod. Informuje o tom server listu Kommersant s odvoláním na místního gubernátora Vjačeslava Gladkova. Podle Rusů útočili Ukrajinci. Zraněno má být 18 lidí včetně pěti dětí.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nic takového nepotřebujeme. EU neprodlouží smlouvu o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu

Evropská unie nemá zájem o prodloužení smlouvy o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny dál do Evropy. Ve čtvrtek to řekla komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová, podle níž Unie nic takového nepotřebuje. Současná smlouva vyprší na konci letošního roku. Ukrajina už v lednu ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražské nádraží Vyšehrad se má stát perlou moderní architektury

Záchranu a smysluplné využití, včetně unikátního konceptu bydlení v podobě tzv. micro-apartments, slibuje nový majitel léta chátrajícího nádraží Vyšehrad v Praze 2. Náklady na proměnu památkově chráněné budovy mají dosáhnout 700 milionů korun. Výsledkem má být architektonický skvost, slibuje ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi kvůli drahotě začali více pěstovat zeleninu na zahrádkách

Inflační krize je konečně na ústupu. Jedním z jejích důsledků však je, že Češi kvůli rostoucím cenám zeleniny v obchodech stále častěji pěstují mrkve, okurky, rajčata či papriky na svých zahrádkách a políčkách. V době výrazného nárůstu výdajů za potraviny v posledních dvou letech tak aspoň ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je čas změnit sněmovní pravidla, myslí si Černochová

Společnost je od covidové krize rozštěpená, frustrovaná a agresivní. A to je i důvod, proč jednání poslanců jsou často vyhrocená a příkop mezi opozicí a vládní koalicí tak hluboký, říká ministryně obrany Jana Černochová. I proto podle ní uzrál čas, aby se konečně změnil jednací řád dolní ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za brutální sexuální útok na ženu v Hostivaři dostal cizinec čtyři roky. Bylo mu patnáct

Nezletilého cizince ukrajinské národnosti, který loni v létě brutálně zbil a pokusil se znásilnit ženu čekající na autobus v pražské Hostivaři, potrestal ve čtvrtek soud čtyřmi lety vězení. V době činu mu bylo 15 let a měl zkušenosti s boxem. Oběť byla po ranách pěstmi do obličeje ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za vydírání školačky nahými fotkami mu hrozilo 12 let. Dostal podmínku a oběti zaplatí 150 tisíc

S tříletou podmínkou a povinností zaplatit oběti 150 tisíc korun za psychickou újmu odešel ve čtvrtek od Krajského soudu v Plzni František Saraka (22), který po internetu vydíral nezletilou dívku nahými fotkami a chtěl po ní i sex. Muži přitom za několik trestných činů hrozilo až 12 let ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Avdijivky zemřel Čech

Český dobrovolník padl během víkendu v bojích o město Avdijivka na východě Ukrajiny. O úmrtí Čecha informoval na síti X dobrovolnický účet „Vozím drony na Ukrajinu“, následně ji potvrdilo ministerstvo zahraničí. Celkem už od začátku války v únoru 2022 oficiálně zemřeli čtyři čeští občané.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bankovní asociace snížila pro letošek odhad růstu HDP

Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) snížila pro letošní rok odhad růstu tuzemské ekonomiky na 1,2 procenta. Pro příští rok jej očekává 2,8 procenta. Inflace podle ní letos klesne na 2,7 procenta, v příštím roce pak dále na 2,2 procenta.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlaky nám pojedou přímo pod domy. Obce na trase se děsí tunelu Praha-Beroun

Staveniště pro dolování skoro 25 kilometrů dlouhého tunelu, betonárka, deponie vyrubaného kamení, to všechno budou muset po dobu několikaleté výstavby tunelu mezi Prahou a Berounem snášet lidé z obcí Tachlovice a Mezouň. Obce nezpochybňují význam tunelu pro dopravu, ale mají obavu z toho, co ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve hře je dvojnásobné zvýšení ceny ročního kuponu na MHD v Praze

Po roce u moci řeší městská koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Piráti a STAN zatím neveřejně téma zvýšení ceny jízdného v MHD. Objevil se i nápad, podle něhož by roční kupon už neměl stát 3650, ale dvakrát tolik - 7300 korun.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidiče na Písecku přemohl mikrospánek, s kamionem skončil na zahradě u domu

Až na zahradě domu skončil ve čtvrtek dopoledne se svým kamionem řidič v Albrechticích nad Vltavou na Písecku. Podle vlastních slov ho přemohl mikrospánek. K nehodě došlo po 11. hodině, nikdo se při ní naštěstí nezranil.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Čtyřlístkománie. K autorovým jubilejním 80. narozeninám uspořádala Praha 12 výstavu s autogramiádou

Letos oslaví kultovní komiks Čtyřlístek 55 let své existence a nejde o jediné jubileum, které se s tímto rokem pojí. Své 80. narozeniny bude mít také autor této ikonické čtveřice Jaroslav Němeček, jemuž v rámci této příležitosti připravila Praha 12 výstavu s názvem Čtyřlístkománie. Konala ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďarsko jako jediné v EU blokuje další balíček protiruských sankcí

Evropská komise a členské země Evropské unie už delší dobu pracují na tom, aby přijaly 13. balíček sankcí proti Ruské federaci kvůli napadení Ukrajiny. Podle plánů měl být schválen 24. února, v den druhého výročí ruského útoku na Ukrajinu. Schválení balíčku však zatím blokuje Maďarsko.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přesila je sedminásobná, vzkazují obránci Avdijivky

Ukrajinská armáda vyslala do bojů o východoukrajinskou Avdijivku čelící masivnímu ruskému náporu další brigádu. Ta vzkázala, že situace ve městě je „extrémně kritická“ a horší, než byly krvavé boje o město Bachmut. Kyjev mezitím potvrdil, že v některých částech Avdijivky se ukrajinská ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Ostravě to vře kvůli uzavření Bauhausu, kde má své aktivity unikátní městská galerie

Ostravská umělecká veřejnost vyzvala město, aby přehodnotilo svůj záměr ukončit k letošnímu 30. červnu aktivity v bývalém hobbymarketu Bauhaus, který využívá městská galerie současného umění PLATO jako komunitní centrum evropského střihu. V Česku jde o unikát.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Brně uměle vypěstovali minimozky s Alzheimerovou nemocí

Na laboratorně pěstovaných modelech mozku sledují výzkumníci z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně rozvoj Alzheimerovy nemoci. Tzv. mozkové organoidy jsou miniaturní, mají jen několik milimetrů. Vědci věří, že tyto „živé“ modely mozku mohou přispět i k vývoji léčiv. Zatím ale došli ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská tajná služba řeší podivné zmizení desítek letadel a helikoptér

Ruská tajná služba FSB řeší podivné zmizení bezmála šedesáti letadel a vrtulníků. Některé z těchto strojů přitom podle ní skončily v rukou ukrajinské armády, která se brání ruské invazi. Několik pracovníků ruské agentury pro leteckou dopravu Rosaviacija kvůli případu čelí trestnímu stíhání, ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vystrašený muž naletěl falešnému bankéři, přišel o 223 tisíc korun

Falešný bankéř opět úřadoval. Tentokrát podvedl 57letého muže z Ústeckého kraje, který během šesti hodin, kdy ho neznámý muž po telefonu naváděl, přišel o značnou sumu peněz.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lednová inflace byla nižší, než čekala ČNB

Lednová meziroční inflace 2,3 procenta byla nižší, než předpokládala Česká národní banka (ČNB). Její prognóza počítala se třemi procenty. Nižší než očekávaná byla i jádrová inflace, která je důležitá pro rozhodování ČNB a centrální banka ji svou politikou může nejvíc ovlivnit. Potraviny ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z Pardubicka týral partnerku, zadrželi ho náhodou za volantem

Čtvrt roku trvalo násilí, kterému byla podrobena pětadvacetiletá žena z Hradce Králové. V jejím bydlišti ji týral její o šest let starší partner z Pardubicka. Od poloviny listopadu ji fyzicky napadal. Způsobil jí několik vážných zranění, dvakrát dokonce byla hospitalizovaná v nemocnici. Teprve ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior z Přerova půjčoval platební kartu známým, teď má splácet úvěry

Na svou důvěřivost doplatil senior z Přerova. Lidem, s nimiž se náhodně seznámil, půjčoval svou platební kartu, až zjistil, že na jeho jméno někdo sjednal dva úvěry. Nyní je bude muset splácet. Novinky o tom ve čtvrtek informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chůze je pasé. V dubajském nákupním centru mají mezi značkami zvučných jmen jezdit elektromobily

Výstavba nového nákupního centra by v Dubaji, hlavním městě stejnojmenného emirátu a domově všemožných světových „nej“, obočí jen tak nepozvedla. Spanilá jízda elektromobily od značky ke značce, přičemž nejsou míněny ty dopravní, ale zaujme i tam. Vyjma nevšedního přemisťování mezi obchody ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izrael vtrhl do nemocnice v Chán Júnisu, zatkl tam přes 20 lidí a hledá rukojmí

Izraelské obranné síly (IDF) ve čtvrtek vtrhly do Násirovy nemocnice v Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy, kde podle armádního mluvčího Daniela Hagariho mělo teroristické hnutí Hamás držet izraelská rukojmí unesená při říjnovém útoku na židovský stát. Informuje o tom list The Times of Israel (TOI). ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový způsob zavádění kardiostimulátoru snižuje riziko selhání srdce

Kardiostimulátor elektrickými impulsy pomáhá při příliš pomalé činnosti srdce. V současné době se elektrody kardiostimulátoru zavádějí většinou do hrotu nebo přihrádky pravé komory nebo ouška pravé srdeční síně, případně na obě místa. Nově se vloží přímo do místa, kde v srdci elektrické impulsy ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zbrojovkou v ruském Bijsku otřásl výbuch

Silná exploze otřásla ve čtvrtek průmyslovým areálem ve městě Bijsk v Altajské republice, která je součástí Sibiřského federálního okruhu Ruské federace. Podle webu lenta.ru z areálu místní zbrojovky začal stoupat sloup dýmu.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slábnoucí koruna zdražuje benzin

Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic budou pokračovat v růstu a do konce měsíce se cenovky u naturalu i nafty přehoupnou přes průměrných 38 korun za litr. Důvodem je hlavně slábnoucí koruna vůči americkému dolaru.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mercedes-Benz dokončil odchod z Ruska, prodal svůj podíl ve společnosti Kamaz

Z ruského trhu odešla další západní automobilka. Společnost Mercedes-Benz tento měsíc získala všechna potřebná povolení a prodala svůj podíl v ruské společnosti Kamaz, vyrábějící nákladní vozy.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budu to poslední, co spatříš, hrozil mladík dívce z Klatovska. Musí na léčení

Z vazební cely rovnou do Psychiatrické léčebny v Dobřanech putoval ve čtvrtek Aleš Vanžura (20) z Pelhřimovska. Poslal ho tam klatovský okresní soud, který mu za nebezpečné vyhrožování uložil kromě čtyřletého podmíněného trestu s dohledem probačního úředníka také ochranné protitoxikomanské ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Olomouci našli na ostrůvku v řece utopence

Utopené tělo neznámé totožnosti nalezli dnes dopoledne na ostrůvku v řece Moravě v Olomouci. Zda se jedná o muže či ženu, policie zatím nezveřejnila. Novinkám to řekla olomoucká policejní mluvčí Miluše Zajícová.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do Česka přijede Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý 5. března navštíví Českou republiku. Ve čtvrtek o tom informovala Česká televize, které to potvrdil český velvyslanec v Paříži Michel Fleischmann. „Zatím k tomu nelze nic říci,“ odmítl komentovat celou věc Hrad.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž, který zaútočil mačetou na psychiatrii v Budějovicích, vyvázne bez trestu. Byl nepříčetný

Státní zástupce zastavil stíhání 29letého muže, který loni v červnu zaútočil mačetou na personál psychiatrického oddělení českobudějovické nemocnice, zranil tři sestry a sanitáře. Důvodem je psychická nemoc útočníka. V době činu byl podle znalců nepříčetný.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řetězce si podezřele zvýšily přirážku u cukru, zjistil antimonopolní úřad

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zjistil při mapování výroby a trhu s cukrem podezřelé skokové navýšení obchodní přirážky u cukru v obchodních řetězcích. K tomu mělo dojít koncem roku 2022. Antimonopolní úřad to uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě. Zda došlo k protisoutěžnímu ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V západní Indii řádí komáří tornáda, lidé se zavírají v domech

Zděšení mezi lidmi vyvolávají hejna moskytů, která se v těchto dnech rojí v západoindickém městě Puné a vytvářejí nad domy doslova bzučící tornáda. Postižené jsou hlavně oblasti podél místní řeky, jejíž hladina v důsledku povětrnostních podmínek stoupá.

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mezinárodní experiment potvrdil teorii českých vědců o třetí větvi magnetismu

Vědci poprvé prokázali tzv. altermagnetismus, který u konkrétní látky projevuje jak tradiční magnetické vlastnosti, tak i „skrytě magnetické“. Do současné doby byl pojem pouze teorií, kterou předpověděli čeští vědci před pěti lety. Mezinárodní tým odborníků nyní dokázal objev skrze fotoemisní ...

čtvrtek odpoledne 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva maskovaní pachatelé v Británii ubodali 16letého mladíka

Teprve šestnáctiletého mladíka ubodali dva maskovaní pachatelé v britském městě Bristol. Informuje o tom britská zpravodajská stanice BBC, podle níž policie místo útoku uzavřela a v okolí posílila hlídky. Deník The Guardian uvedl, že oba pachatelé z místa činu ujeli na kolech.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden Ukrajinu jen tak odevzdá, tvrdí Trump. Sám by jí prý pomohl víc

Americký exprezident Donald Trump se nyní snaží voliče přesvědčit, že by pro ochranu Ukrajiny udělal víc než současný šéf Bílého domu Joe Biden. Nynější americká administrativa Ukrajinu ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi odevzdá, prohlásil republikán na mítinku v Jižní Karolíně. Trump je ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ficova strana Směr podala trestní oznámení na novináře Šimečku, otce šéfa opozice

Nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie Roberta Fica podala ve čtvrtek trestní oznámení na novináře Martina Šimečku za podezření z trestného činu hanobení národa, čehož se měl dopustit tvrzením, že Slováci jsou malý zbabělý národ. Martin Šimečka je otcem předsedy nejsilnější opoziční ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maskovaný lupič přepadl bar na Chebsku a z trezoru si odnesl peněženky

Chebští kriminalisté pátrají po muži, který v pondělí minulý týden krátce po osmé hodině večer v masce přepadl podnik Bar – Club Stodola ve Velké Hleďsebi nedaleko Mariánských Lázní. Nejdříve nastříkal obsluze do obličeje slzný sprej a pak ukradl dvě nadité peněženky z trezoru.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bolid prozářil oblohu nad Středozemním mořem

Velmi jasný meteor, tzv. bolid, prosvištěl skrze noční oblohu v pondělí nad Středozemním mořem. Událost zachytil amatérský astronom Carlos Alcaraz ze Španělska, jeho videozáběry nyní zprostředkovala agentura AP.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvíce nominací na Ceny Anděl mají Viktor Sheen a November 2nd

Česká hudební akademie rozhodla o držitelích nominací pro letošní předávání Cen Anděl. Nejvíce, tři, mají raper Viktor Sheen a rocková kapela November 2nd. Vyhlášení výsledků se odehraje 30. března v pražském O2 universu a večerem, na který je v prodeji i omezený počet vstupenek pro ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči tahali ve Strakonicích zraněného muže z hluboké šachty

Do šachty s hloubkou asi šest metrů ve čtvrtek odpoledne spadl muž v areálu jedné z firem ve Strakonicích. Museli pro něj speciálně vycvičení hasiči. Muž utrpěl těžké zranění. Novinky o tom informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Kolik pravd se vejde do dialogu

Chemik Otto Hahn a fyzička Lise Meitnerová pracovali bok po boku více než třicet let na objevu štěpení uranového jádra. V roce 1946 byl tento objev odměněn Nobelovou cenou. Získal ji ale pouze Otto Hahn. To je výchozí situace hry francouzského autora Cyrila Gélyho Nobelovka, kterou uvedlo ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Hodit palačinkou a start! V Británii se konal tradiční běh

V anglickém městě Olney se u příležitosti začátku postní doby konal tento týden tradiční palačinkový závod. Do něj se mohou přihlásit pouze ženy žijící a pracující v tomto městě – a soutěží o to, kdo rychleji uběhne vzdálenost 380 metrů s pánvičkou v ruce, aniž by upustil palačinku. ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlivná Kimova sestra má plány s Japonskem

Ochotu zlepšit vztahy KLDR s Japonskem dala ve čtvrtek najevo vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una. Podle agentury Reuters Kim Jo-čong dokonce nevyloučila, že by vůdce v budoucnu mohl pozvat japonského premiéra Fumia Kišidu do Pchjongjangu.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslanecká pusa. A to kampaň do eurovoleb sotva začala

Kampaň do červnových evropských voleb se pomalu rozjíždí, a ani letos nebude nouze o předvolební bizáry. Poměrně uvolněnou komunikaci svých priorit v tomto týdnu zvolila lídryně kandidátky ANO Klára Dostálová, jež pusou na líčko děkuje za slova podpory a vyzdvihnutí svých kvalit své stranické ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Breivik u soudu neuspěl, v samovazbě a izolaci zůstane dál

Norský pravicový extremista Anders Breivik u soudu neuspěl se žalobou na stát, kterou se snažil dosáhnout ukončení své samovazby a izolace od světa.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koruna významně oslabila

Po čtvrtečním zveřejnění lednové inflace koruna přechodně oslabila až k úrovni 25,50 CZK/EUR. Ztrátu sice později smazala, trend oslabování kurzu je ale v posledních týdnech jasný. Česká národní banka (ČNB) by však kvůli tomu neměla přestat snižovat úrokové sazby ani intervenovat na trhu, řekl ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku zvažují plošnou amnestii na přestupky páchané v čase pandemie

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica (Směr) bude příští týden rozhodovat o udělení plošné amnestie na přestupky páchané v čase pandemie covidu-19. Kabinetu to navrhne zmocněnec vlády pro prověření opatření v čase šíření koronavirové nákazy Peter Kotlár.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domněle mrtvý admirál Sokolov definitivně mizí z velení Černomořské flotily

Admirál Viktor Sokolov, šéf ruské Černomořské flotily, o němž se myslelo, že zemřel při útoku na velitelství útvaru v září 2023, byl odvolán ze svého postu. Definitivně tak zmizí z velení flotily, informoval ve čtvrtek list Kyiv Post s odvoláním na ruské válečné blogery.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při autonehodě na Domažlicku zemřely dvě ženy

Dva lidské životy vyhasly ve čtvrtek odpoledne na Domažlicku. Při dopravní nehodě poblíž Mířkova zemřely ženy ve věku 84 a 64 let. Podle zjištění Novinek šlo o příbuzné.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin lituje, že na Ukrajinu nevpadl dřív. Carlson je podle něj nebezpečný

Ruský prezident Vladimir Putin nelituje, že napadl Ukrajinu, ale toho, že to neudělal už dříve. Šéf Kremlu to řekl v rozhovoru pro stanici Rossija 1, který se jinak týkal převážně jeho dřívějšího interview s americkým moderátorem Tuckerem Carlsonem. Putin si jej překvapivě nepochvaloval. Carlsona ...

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tržby Kofoly loni poskočily o 10 procent, přiblížily se k devíti miliardám

Desetiprocentní nárůst tržeb oproti roku 2022 zaznamenala loni nápojářská skupina Kofola. Dosáhly 8,69 miliard korun. Provozní zisk před odpisy EBITDA podle předběžných hospodářských výsledků vzrostl o 12,6 procenta na 1,25 miliardy.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena dostává každý rok k Valentýnu květiny od šest let mrtvého manžela

John Maver z Kalifornie sice již déle než šest let nežije, ale jeho manželce Dianě od něj přesto každý rok na svatého Valentýna přijde kytice růží a lilií. John to tak zařídil krátce před svou smrtí.

čtvrtek v podvečer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Izrael letěly desítky raket libanonského Hizballáhu

Severoizraelské město Kirjat Šmona se ve čtvrtek stalo terčem desítek raket, které z Libanonu odpálilo teroristické šíitské hnutí Hizballáh. Jde o pokračování série raketových útoků, která začala ve středu ráno, když při raketovém útoku z Libanonu na sever židovského státu zemřela izraelská ...

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

IEA: Růst poptávky po ropě zvolňuje, hlavně kvůli slabší spotřebě v Číně

Mezinárodní agentura pro energii (IEA) snížila odhad růstu poptávky po ropě na letošní rok na 1,22 milionu barelů denně, což je proti loňskému růstu jen asi polovina. Agentura to ve čtvrtek uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Za zpomalením růstu poptávky je podle ní zejména ...

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polka léta ničila dceřinu tvář toxickou látkou. Zároveň organizovala sbírky na její léčbu

Třiačtyřicetiletá Monika B. se v malé polské vesnici v Lubelském vojvodství dopouštěla mimořádné krutosti na své devítileté mentálně postižené dceři. Zatím neznámou toxickou látkou ničila malé Julii obličej a krk a proradně tvrdila, že děvče má od útlého věku vážnou nevyléčitelnou genetickou ...

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází druhý díl knihy Architekti o životě a tvorbě současných českých architektů

Na první díl knihy Architekti navazuje čerstvě vydaná česky psaná kniha Architekti 2, která vybírá deset českých nebo v České republice působících architektů. Přibližuje je jako osobnosti portrétními fotografiemi, jejich tvorbou i životními příběhy. Rozsáhlá publikace ...

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Italský parlament schválil dohodu, která umožní přesunout migranty do Albánie

Italský parlament schválil dohodu, jež umožní přesunout do Albánie část migrantů, kteří žádají o azyl v Itálii. Text dnes definitivně schválil Senát, píše agentura ANSA. V Albánii však o dohodě parlament ještě nehlasoval. Dohodu dnes ostře kritizovali italští biskupové, podle nichž výdaje na ...

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České matce hrozí v Itálii trest, protože nechala své děti v autě a šla lyžovat

Prokuratura v Tridentu stíhá čtyřicetiletou ženu z České republiky, protože nechala v autě své děti bez dozoru a šla lyžovat. Napsal to ve čtvrtek deník Corriere della Sera. Ženě hrozí za opuštění nezletilého dítěte až pět let vězení. Podobné případy nejsou mezi českými turisty v Itálii ...

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřešovanou dívku z Příbrami našli v Praze

Policie odvolala pátrání po 14leté dívce, po které pátrala v Příbrami a okolí. Byla vypátrána v Praze, kde si jí všimli svědci. Podle policistů je v pořádku.

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Húsíové zasáhli další nákladní loď

Jemenští rebelové z kmene Húsíů zaútočili na nákladní loď Lycavitos plující v Adenském zálivu. Plavidlo podle nich patří britskému vlastníkovi. Web listu Daily Mail uvedl, že Lycavitos pluje pod vlajkou Barbadosu z japonského přístavu Mizušima do Suezského průplavu.

čtvrtek večer 15/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru