Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 21. únor 2024
úterý 23. 4. 2024, 1:14

archiv zpráv pro 21. únor 2024

Pozemek na Kokořínsku získali od památkářů. Roubence v CHKO nic nebránilo

Manželé si nedaleko hradu Kokořín postavil svou vysněnou poloroubenku. Původně chtěli hledat starou roubenku k rekonstrukci v horách, protože rádi lyžují. Nakonec je odradila vzdálenost, a tak se začali rozhlížet právě na Kokořínsku, které mají z domova „za rohem“.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Prostopášník, génius a letec Howard Hughes si uměl užívat život i ženy

Elon Musk své doby Howard Hughes byl brilantní podnikatel, mezi jehož zájmy patřilo letectví, filmová produkce a nemovitosti. Jako celoživotní fanoušek letadel absolvoval svou první lekci létání ve čtrnácti letech, vytvořil několik světových rekordů a přežil čtyři letecké havárie.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Parádní proměna podkroví: 1 pokoj má 3 funkce. Skvěle se vypořádal se zkosením a trámy

Proměna podkroví v řadovém domě jednoho středočeského města nabízela hned několik oříšků k rozlousknutí. Pokoj má tvar pětiúhelníku, dvě podkrovní okna a spoustu trámů, dokonce i v podlaze. Ale designérky Lucie a Halka ze Studia In2 vzaly všechna omezení jako výzvu, inspirujte se.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vyzrát na odpalované těsto? Máme návod i tipy na skvělé zákusky. Vyzkoušejte je

Odpalované těsto má pověst strašáka, ale není třeba se ho bát. Potřebovat budete jen pár obyčejných ingrediencí, hrnec, vařečku a trochu trpělivosti.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ošetřovné pro OSVČ? Ani podnikatelé, kteří platí nemocenské pojištění, jej nedostanou

Podnikatelé si platí nemocenské pojištění, přesto nemají nárok na stejné pojistné plnění jako zaměstnanci. To platí například u nároku na ošetřovné.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zahradničení nahradí posilovnu i jógu. Tady jsou další důvody, proč začít ještě dnes

Založení zahrady je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu. Je jedno, zda máte k dispozici malou terasu, nebo rozsáhlý prostor, o který se musíte starat. Zahradničení v sobě spojuje pobyt na čerstvém vzduchu, cvičení i meditaci a to vše ulevuje od starostí všedních dní.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Pohled na stavby očima profesionálů

Stavba domu či bytové jednotky bývá jedním z největších finančních závazků v životě. Jak se ale orientovat v současné cenové situaci na stavebním trhu a najít cestu k úspoře, aniž byste museli obětovat kvalitu? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali přímo u zástupců předních stavebních firem a ...

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak se zbavit molice a ochránit rostliny před ničivými škodami? Tady je návod!

Molice jsou drobný hmyz, který může způsobit značné škody na rajčatech, okurkách, paprikách a dalších rostlinách. A to včetně okrasných květin. Jejich přítomnost může být problém zejména ve sklenících, kde mají ideální podmínky k rozmnožování. Jak molice identifikovat a jak se jich zbavit?

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pozor, vlastníci domů! Za chybějící stavební dokumentaci nově můžete dostat pokutu až 400 tisíc

Od 1. ledna 2024 (pro rodinné domy od 1. července 2024) platí nový stavební zákon, který přináší zásadní změny pro vlastníky nemovitostí. Především se týká povinnosti uchovávat stavební dokumentaci odpovídající aktuálnímu stavu stavby, přičemž za její neexistenci hrozí pokuta až 400 000 Kč.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaření v páře je zdravé a zvládnete jej i bez drahých hrnců. Tihle osvědčení pomocníci stačí

Příprava jídel na páře má spousty výhod a není zdaleka tak složitá, jak si mnoho lidí myslí. Naopak – ušetří vám čas, práci i peníze.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vobořil: Nižší tresty za drogové delikty? Státní zastupitelství je arogantní

Na úřadu vlády se podle informací Novinek chystá návrh, který počítá se snížením trestů za drogové trestné činy. Záměr má zastánce v národním protidrogovém koordinátorovi Jindřichu Vobořilovi, který se netají tím, že je zastáncem dekriminalizace. Zvažované mírnější tresty mají ale i své odpůrce, ...

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vteřinové lepidlo je neřád. Jak ho odstranit z kůže, oblečení, plastu i dřeva? Tady je postup

Vteřinové lepidlo je fantastický nástroj pro rychlé opravy a projekty. Když se ale dostane tam, kam nemá, dokáže často způsobit ošklivé skvrny na mnoha površích. Nic však není definitivně ztraceno. Zde je průvodce, jak se vypořádat s tímto lepkavým nepřítelem na různých materiálech.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dobytí Avdijivky se zapíše do ruských učebnic historie, chlubil se Šojgu před Putinem

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu prohlásil, že vojenská operace na dobytí Avdijivky se zapíše do ruských učebnic historie. Informuje o tom list Kommersant, podle něhož to Šojgu řekl na schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, kde šéfa Kremlu Šojgu informoval, jakým způsobem ruská armáda ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Investovat do umění lze i nízké částky. Zhodnotí se i o tisíce procent

Investice do umění nejsou pouze pro bohaté. Dobré dílo se dá koupit i za jednotky tisíc, řekla kurátorka Valérie Horváth z galerie J&T Banky Magnus Art. Například u díla začínajícího umělce pak může být po čase zhodnocení i v tisícovkách procent. „Zároveň vás může těšit i dobrý pocit ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obalujete si nervy tukem a bojujete tak se stresem? Takhle při tom neztloustnete

Měli jste někdy chuť sníst kousek čokoládového dortu nebo sáček chipsů po emocionálně vypjaté situaci? Nejste sami. Studie ukazují, že stresující události aktivují systémy spojené s metabolismem, poznáváním a odměnou. Takže se začneme odměňovat…jídlem…

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ve svahu uprostřed 100 let staré vinice na ostrově Samos vyrostl z kamene a skla dům Liknon

Ve svahu uprostřed 100 let staré vinice na řeckém ostrově Samos vznikl částečně pod zem zahloubený dům Liknon. Navrhlo jej místní K-Studio a to jako místo návštěvnické základy při prohlídce původu brandy značky Metaxa. Domov značky je postaven z kamene, dřeva a má ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Držení za ruku minimalizuje stres a prohlubuje vztahy

Součástí romantických vztahů bývají i intimnosti, kam patří i doteky. A právě ty z „nejobyčejnějších“, jako je držení za ruce, mohou mít významný vliv na duševní zdraví.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alpine ukazuje elektrický hatchback při testování. Ostrá verze Renaultu 5 dostane název A290

Ostrá verze chystaného elektromobilu Renault 5 je za rohem. Značka Alpine novinku ukáže v červnu, zatím prezentuje lehce maskovaný prototyp během zimního testování.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Diskusi o povinné vojně se nevyhneme, prohlásil Řehka

Válečný konflikt s Ruskem nelze vyloučit, a proto by měla armáda podle jejího šéfa současně s modernizací techniky zvýšit počet vojáků, záložáků, a navíc zvážit zavedení povinné nebo dobrovolné vojenské služby.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na kolejích newyorského metra našli lidskou nohu. Zjišťuje se, komu patří

O víkendu byla na kolejích newyorského metra v obvodu Bronx nalezena lidská noha. Detektivové vyšetřují, komu končetina patří a jak se na koleje dostala. Jde jen o poslední z řady incidentů, které se v podzemní dopravě v americké metropoli v posledních týdnech udály.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seriál Problém tří těles láká na ohromující sci-fi podívanou

Slavný román Problém tří těles, první část epické sci-fi trilogie Vzpomínka na Zemi, se dočkal seriálového zpracování americkou produkcí. Podívejte se na ukázku, jak bude svět z pera Liou Cch’-sina vypadat.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Znáte zaručené metody čištění dlažby? Takhle se vypořádáte s odolnými skvrnami a nečistotami

Aby dlažba vypadala stále jako nová, je zapotřebí provádět pravidelnou údržbu, jelikož z nečistot vznikají skvrny. Ty běžné, od hlíny, prachu, mechu či napadaného listí, se dají zavčas odstranit pomocí vysokotlakého čističe, případně za použití běžných, ekologicky odbouratelných saponátů.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Hypotéky a úvěry pomáhají získat vlastní bydlení

Jak v současnosti vypadá trh s nemovitostmi? Změnily se sazby hypoték a jak na ně reagují banky? Zeptali jsme se na nejpovolanějším místě – přímo v bance.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chtěl vystoupat na Everest, ale neměl finance. Poradil si po svém

Sedmatřicetiletý Brit Sean Gee vždycky toužil po výstupu na Mount Everest, s ohledem na vysoké ceny za povolení na nejvyšší horu světa našel alternativní řešení - ekvivalent nadmořské výšky Everestu vystoupal i sestoupil za jediný den ve svém čtyřpokojovém domě na schodech.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američanka propagující na YouTube přísnou výchovu jde do vězení za týrání dětí

Americký soud poslal za týrání potomků do vězení ženu, jejíž videa doporučující přísnou výchovu dětí získala velkou sledovanost. Matka šesti dětí si v úterý u soudu ve státě Utah vyslechla verdikt, na jehož základě stráví ve vězení nejméně čtyři a nejvíce 30 let. Během emotivní řeči v soudní ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nádraží z filmových básníků v Kladně půjde k zemi. Nahradí ho moderní budova se zelenou střechou

Historická budova hlavního kladenského nádraží stojí na svém místě od druhé poloviny 19. století. Brzy bude ale minulostí. Je ve špatném stavu a ustoupí proto nové, moderní stavbě. Pojďme si tedy ukázat, jak bude vypadat. S kamerou jsme zavítali i do vyklizených prostor stávající železniční ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nedejte zlodějům šanci a pořiďte si bezpečnostní dveře. Tady jsou rady na jejich výběr

Zloději se nejčastěji snaží překonat vchodové dveře. Pokud ale narazí na překážku v podobě odpovídajícího zabezpečení, obvykle snahu o vloupání vzdají, než aby riskovali odhalení. Jak tedy zajistit, aby vaše dveře zloděje odradily?

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ušetříte letos za poplatek za psa? Platí téměř všichni pejskaři, ale výše záleží na místu pobytu

Téměř každý, kdo si domů pořídí psa, musí jít na obec či město a svého čtyřnohého mazlíčka tam přihlásit. To obnáší také placení pravidelných poplatků. Kolik vás bude pes stát? A kdo poplatek za psa platit nemusí?

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Domácí meteostanice jsou často přesnější než online předpověď. Tohle všechno vám prozradí

Zavři okna a vezmi si deštník! To není varování starostlivé maminky, vyčíst ho můžete z displeje domácí meteostanice. Upozornění na blížící se průtrž mračen je jen část jejích dovedností.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Británie může dál dodávat zbraně do Izraele, žádost o zákaz soud zamítl

Britský nejvyšší soud zamítl požadavek propalestinských skupin, aby byly zastaveny dodávky britských zbraní do Izraele, napsal list The Guardian v noci na středu. S právním požadavkem na přezkoumání vývozních licencí na zbraně dodávané do Izraele přišly v prosinci palestinská organizace na ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedna obec, dva farmáři. Protesty vidí různě

Sídlí jen pár set metrů od sebe a ztělesňují dva různé přístupy k zemědělství i ke čtvrtečnímu protestu. První je malý farmář hospodařící na sto hektarech. Green Deal mu nevadí a klidně by většinu dotací zrušil. Nedaleké družstvo obhospodařuje téměř čtrnáct set hektarů a k tomu má ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Včasná akce rozhoduje. Jak řešit přetrvávající primitivní reflexy u dětí?

V počátečních fázích života dítěte mají primitivní reflexy zásadní význam, mohou totiž výrazně ovlivnit jeho fyzický a psychický vývoj. V České republice se s potížemi, které se pojí s přetrvávajícími primitivními reflexy, potýká přibližně 20 % populace. Pozvání do mateřského podcastu přijala ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Idles, Paloma Faith, Mother Mother, Dukla, Jáchym Bašek, Ihsahn i Cast

Z alb, která vyšla v posledních dnech, si pozornost jistě zaslouží novinka britských Idles, osobní nahrávka ostrovní zpěvačky Palomy Faith a novinka Kanaďanů Mother Mother, která zve na pražský koncert 24. března. Na české scéně stojí za to upozornit na desku skupiny Dukla i na digitální album ...

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedni poslanci chtějí vyšetřovat střelbu na fakultě, druzí Hrad za Miloše Zemana

Koalice a opozice chtějí zřizovat vyšetřovací komise. Poslanci za ANO usilují o prošetření zásahu při tragické střelbě na filozofické fakultě. Ti vládní by zase rádi rozplétali hospodářské a bezpečnostní kauzy Hradu z časů Miloše Zemana.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tahle mouka je vážně číslo! Ale víte vůbec, co to znamená? Tady je vysvětlení, bude se hodit

Nejčastěji kupujeme hladkou, polohrubou a hrubou, ale co dělat, pokud narazíme na mouku, která je označena pouze číslem? V článku se dozvíte, co se pod ním ukrývá a jaký typ vybrat, aby se vám pečení povedlo.

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Brzké hnojení trávníku na zahradě přinese jeho zkázu. Kdy je ideální čas začít? Poradíme vám!

Majitelé okrasných trávníků před domem, ale i prostorných zahrad za domem se často předhánějí v tom, kdo bude mít krásnější, hustější a zelenější trávník. Kromě pravidelné zálivky si můžete pomoct i pravidelným hnojením. Kdy s hnojením začít, abyste nenadělali více škody než užitku?

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trendy bydlení z Francie: Přírodní barvy a materiály, exotika i techno. Tohle se vám bude líbit

Začněme minusem. Není možné, aby všechny trendy v bydlení, které míří ze světa, byly životaschopné i u nás. A teď plus: Přesto má většina aktuálních trendů, jež se nedávno představily v Paříži, velkou šanci na úspěch i v Česku. Jak je to možné?

středa ráno 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Volkswagen ID.7 Tourer odhalen, nabídne obří kufr a dojezd až 685 kilometrů

Nový Volkswagen ID.7 Tourer je jedním z prvních čistě elektrických kombíků vyšší střední třídy v Evropě. Jeho zavazadlový prostor pojme až 1714 litrů, maximální dojezd by měl dosahovat 685 kilometrů.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Banka udělala muži ze života peklo. Nepochopila, co znamená opatrovník

Má sice lehké mentální postižení, je ale plně svéprávný. Přesto mu banka z přehnané opatrnosti znemožnila nakládat s jeho penězi. Třiapadesátiletý muž ze středních Čech proto zůstal tři týdny bez možnosti vybírat si peníze ze svého účtu. Bankovní úředníci jej ignorovali 1,5 roku a komunikovali ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena dostala výpověď z bytu kvůli hlučnému sexu. Jsem hluchoněmá, bránila se u soudu

Sedmatřicetiletá žena ze sasko-anhaltského Halle dostala výpověď z bytu, když si na ni sousedky opakovaně stěžovaly, že je příliš hlučná při sexu. Nájemnice ale tvrdí, že je od narození hluchoněmá a že ona sama nic neslyší. Napadla proto výpověď u soudu, ten se jí ale nezastal.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plzeň touží po Chlumu s rozhlednou, kopec koupí od biskupství

Peklo se to dlouho, ale zřejmě je hotovo. Plzeňská radnice si po několikaletém vyjednávání plácla s biskupstvím na odkoupení rozlehlých pozemků, které římští katolíci získali v restituci na vrchu Chlum. Otevírá se tak cesta k obnovení turistické chaty pod rozhlednou na vrcholu.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič narazil v Pardubicích s ukradeným autem do stromu

Policisté v Pardubicích vypátrali nezvěstného řidiče, který zmizel od nabouraného auta. Ukázalo se, že automobil ukradl a ani nemá řidičské oprávnění. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Raketa Trident, jež může nést jadernou hlavici, při britském testu podruhé v řadě selhala

Zkušební odpal rakety Trident II D5 z britské ponorky HMS Vengeance skončil 30. ledna neúspěchem. Raketa odpálená z vod u Floridy dopadla záhy do moře, a neskončila tak v jižním Atlantiku u západního pobřeží Afriky, jak měla. Je to už druhý neúspěšný testovací odpal této rakety v řadě.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Ostravě spustili unikátní program. Dívkám na základních školách město nakoupí hygienické vložky

Ostrava se rozhodla řešit složitou situaci mnohých dívek na základních školách ve městě, které mají kvůli nedostatku financí v rodině problém se zajištěním nezbytných menstruačních pomůcek. Město spustilo projekt za půl milionu korun a do škol nakoupí hygienické vložky, aby je školačky měly ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Dánsko překročilo Rubikon – Alex Švamberk

Ukrajinci se stáhli po měsících bojů z téměř obklíčené Avdijivky a Kreml mohl slavit postup o osm kilometrů v době Mnichovské bezpečnostní konference. Na té dánská premiérka Mette Frederiksenová oznámila, že věnuje Ukrajině „celé dělostřelectvo“, protože jedním z důvodů ústupu byl ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Ampule pro nesmrtelnost

Tohle je ampule pro nesmrtelnost. Až budete mít odpovídající důchodový systém, může být vaše…

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co bude slušet vaší podlaze?

Dřevo, laminát, koberec, vinyl, PVC, dlažba… Podlahové krytiny, které ovlivňují, jak se doma cítíme a jak jsme s nimi spokojeni. Není totiž jedno, jaký mají odstín, povrchovou úpravu, užitné vlastnosti. Každý materiál má svá specifika a v dobrém je ukáže, jen když krytinu v interiéru správně ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Putine, udělej pořádek,“ dal si při protestu na traktor polský farmář

Polská policie a prokuratura se zabývají transparentem, který vybízel ruského prezidenta Vladimira Putina, aby udělal pořádek s Ukrajinou, Bruselem a nynějšími polskými vládci. Traktor s tímto transparentem a ozdobený sovětskou vlajkou se objevil během úterních protestů polských rolníků proti ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nebuďte líní, pěstujte řeřichu. Nic zdravějšího neexistuje

Na řeřichu nedal dopustit už nejslavnější lékař starověku Hippokrates. A 21. století mu dává za pravdu, řeřicha je opravdu mega zdravá. Díky ní budete mít základní živiny pořád po ruce.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Věcná břemena a exekuce: Tohle jsou skrytí zabijáci vaší úvěrové smlouvy

Při zajišťování úvěru nemovitostí si ověřte, zda na dané nemovitosti neleží žádné právní vady, jako jsou věcná břemena, předkupní práva nebo exekuce. Tyto vady mohou výrazně ovlivnit schopnost využít nemovitost jako zástavu. V tomto článku se podíváme na to, jak se potenciálním problémům vyhnout.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proč umí obyčejný jogurt nebo kysané zelí zlepšit náladu? Tady je vysvětlení, budete se divit

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které se přirozeně vyskytují v potravinách, jako jsou třeba jogurt či kimchi. Tyto zdraví prospěšné látky jsou také k dispozici ve formě pilulek nebo prášku. Probiotika zlepšují zdravé trávení a často se používají k léčbě průjmu nebo nadýmání. A existují důkazy, ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kauza H-System: Potvrzeno, družstvo Svatopluk musí zaplatit správci konkurzní podstaty 18 milionů

Stavební bytové družstvo Svatopluk, jež sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit správci konkurzní podstaty Josefu Monsportovi osmnáct milionů korun. Jedná se o žalobu za ušlé nájemné. Nárok potvrdily už pražské soudy, dovolání družstva nyní jako nepřípustné ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena v Chomutově urazila plynovou hadici a vyhrožovala sebevraždou. Zadržela ji zásahovka

Žena v chomutovském panelovém domě vyhrožovala sebevraždou, předtím v bytě urazila plynovou hadici. Když vyjednávání nikam nevedlo, byla do akce povolána zásahová jednotka. Policie předtím musela dům evakuovat.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

WP: Bidenův prapradědeček dostal milost od prezidenta Lincolna

Záznamy amerického národního archivu ve Washingtonu až dosud ukrývaly příběh, který spojuje současného amerického prezidenta Joea Bidena s jedním z jeho nejznámějších předchůdců, Abrahamem Lincolnem. Ten během americké občanské války udělil milost Bidenovu prapradědečkovi, kterého odsoudili po ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiktivní pan Novák připravil důvěřivého muže z Karvinska o půl milionu

Komu není rady, tomu není pomoci. Toto přísloví se vybavuje stále častěji kriminalistům při vyšetřování finančních podvodů s kryptoměnou. Podobně tomu je i v nejnovějším případu, kterým se zabývá policie v Českém Těšíně. Podvedený muž přišel téměř o půl milionu korun, peníze skončily ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak tahat z lidí tisíce. Ordinace nabízejí preventivní balíčky, jejich přínos je pochybný

Preventivní „balíčky“ služeb u lékaře se stávají novou formou nadstandardu. Na některých klinikách obsahují infuze s vitamíny nebo třeba zjištění nádorových látek v těle. Pacienti pak mohou připlácet stovky až tisíce korun za položky, které bývají součástí běžně hrazených prohlídek. Sporný ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trump ho chválil za boj s drogami, teď budou exprezidenta Hondurasu soudit za řízení „narkostátu“

Pět let poté, co jej tehdejší americký prezident Donald Trump zahrnoval chválou za „zastavení drog“, stane bývalý honduraský prezident Juan Orlando Hernández před soudem kvůli obviněním, že řídil „narkostát“ a přijímal od překupníků drog milionové úplatky. Mezi těmi měla být i bývalá ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útok nožem na ukrajinské basketbalisty v Německu má druhou oběť

Osmnáctiletý ukrajinský basketbalista Arťom Kozačenko zemřel v úterý v nemocnici poté, co byl 10. února se svým spoluhráčem Volodymyrem Jermakovem pobodán v německém DĂĽsseldorfu. Jermakov byl na místě mrtev, Kozančenka odvezla záchranní služba a až do své smrti byl na jednotce intenzivní ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pět obviněných v kauze nemocnic, státní zástupce pro ně žádá vazbu

Státní zástupce navrhl poslat do vazby pět obviněných v případu Krajské zdravotní v Ústí nad Labem a Nemocnice Jihlava. O návrzích bude ve středu rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 9.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chátrající budova nádraží Vyšehrad bude do konce března pod plachtou

Schůzku s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad a její závěry považuje starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS) za významný pokrok v jednáních o budoucnosti nádraží a jeho budovy. Vedení obce se například dozvědělo, že do konce března by měl být zdevastovaný objekt zakrytý, aby se zabránilo dalšímu ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Buď oni, nebo my. Na Ukrajině se vede civilizační válka

Od velkého ruského útoku na Ukrajinu uplynou v sobotu dva roky. Tehdy se poprvé jasně ukázalo, že nejde o válku občanskou, ale o střet mezi dvěma národy. Ukrajinistka Lenka Víchová ve výročním podcastu Novinek Zbytečná válka označila konflikt za civilizační. V tom s ní souhlasil zvláštní ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vznikne největší španělský operátor, EK dala fúzi zelenou

Evropská komise (EK) podmínečně schválila fúzi španělských aktivit telekomunikačních společností Orange a MásMóvil v objemu 18,6 miliardy eur (472 miliard Kč). Jejich spojením vznikne z hlediska počtu zákazníků největší španělský mobilní operátor. Schválení je podmíněno tím, že firmy ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zadlužení Čechů loni vzrostlo o 5,1 procenta

Zadlužení obyvatel Česka v roce 2023 meziročně vzrostlo o 5,1 procenta na 3,31 bilionu korun. Objem dluhu ohroženého nesplácením se zvýšil o 6,2 procenta na 29,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů bankovního a nebankovního registru klientských informací, které ve středu poskytla ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko zakazuje beletrii se „zakázanými informacemi“

Ruská federace nařídila tržišti Megamarket stáhnout z prodeje 252 knih s údajnou LGBT propagandou. Jsou mezi nimi například Obraz Doriana Graye od Oscara Wildea, Nětočka Nězvanovová od Fjodora Michajloviče Dostojevského, Dekameron od Giovanniho Boccaccia nebo Čtyři roční období od Stephena ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Těšte se na masové scény. Do ostravského divadla vtrhnou Smetanovi Braniboři

Obnovenou premiéru Smetanových Braniborů v Čechách uvedou ve čtvrtek v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Slavnostním představením opery pak začne 2. března a následně 4. května každý ze dvou programových bloků, v němž ostravské divadlo uvede v devíti po sobě jdoucích dnech osm ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Připravte své záhony na jaro: Tohle jsou klíčové kroky pro zdravou půdu a úspěšný růst rostlin

Jaro je za dveřmi, a s ním přichází čas připravit záhony na novou sezónu. Správná příprava půdy je totiž základem úspěšného pěstování, protože zdravá a živinami bohatá půda je klíčem ke zdravým rostlinám. V dnešním článku vás provedeme procesem přípravy půdy na jarní výsadbu.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vybrat pracovní stůl do domácí kanceláře? Rozhodují víc rozměry než materiál. Tady je průvodce

V době, kdy stále víc lidí pracuje z domova, se stává nezbytným mít vhodný pracovní stůl zdobící domácí kancelář. Jak vybrat správný pracovní stůl pro vaše potřeby? Dnes se s vámi zaměříme na klíčové parametry a vlastnosti, které by měl ideální pracovní stůl mít.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

Dům, který vyrostl v rozvojové části na okraji města, naplňuje přání a životní styl majitelů, má výhled do kraje, ale také atrium – svůj vnitřní svět pro případ, že by rostoucí okolní zástavba přehlušila domácí atmosféru.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zákaz řízení mladíka nezajímá. Jezdí autem zfetovaný, přestože za to byl už ve vězení

Nepoučitelný je zřejmě dvaadvacetiletý muž, kterého přistihla v noci na středu policejní hlídka, jak zfetovaný řídil osobní auto v Křenovicích na Přerovsku. Má přitom zákaz řízení a kvůli jeho porušení a jízdě pod vlivem návykové látky už byl ve vězení. Vrátil se z něj na konci minulého roku.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čeští fyzici vyrobili speciální magnetický nanografen ve tvaru motýla

Českým fyzikům se povedlo vyrobit unikátní molekulu magnetického nanografenu. Grafen je supertenká forma uhlíku podobná strukturou grafitu, která ale běžně nemá magnetické vlastnosti. Nanočástice má po přiblížení mikroskopem tvar podobný motýlím křídlům. Na každém vrcholu „křídla“ jsou nepárové ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cate Blanchettová jako lovkyně lidí. Borderlands představuje první vteřiny

Mluví se o něm jako o jednom z očekávaných (kino)hitů letošního roku. Vedle klasických diváků má oslovit i milovníky počítačových her. Snímek Borderlands totiž vychází z jedné z nich, z té legendární, Borderlands. Do hlavní role lovkyně lidí obsadil režisér Eli Roth Cate Blanchettovou. ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéfredaktoři 6 let po Kuciakově vraždě: Fico opět útočí na novináře, nikdy mu ale neuhneme

Od vraždy investigativního novináře webu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové uplynulo šest let a šéfredaktoři několika slovenských médií upozornili, že Robert Fico opět útočí na novináře. „Nikdy mu neuhneme. Nikdy nebudeme ticho,“ uvedli šéfredaktoři ve svém ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gerasimov se našel, předal okupantům vyznamenání

Náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov se letos poprvé objevil na veřejnosti při předávání státních vyznamenání ruským vojákům, kteří dobyli ukrajinské město Avdijivka. Informuje o tom ruské ministerstvo obrany na Telegramu. O osudu Gerasimova se v posledních ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sestru nechala vyhladovět na chodbě mezi odpadky. Dostala 15 let

Vlastní nemohoucí sestru nechala dlouhé měsíce ležet na karimatce mezi odpadky a trpět proleženinami, dokud nezemřela hlady. Za zvlášť trýznivou vraždu vyměřil ve středu soud osmačtyřicetileté ženě z Poděbrad 15 let vězení. Verdikt není pravomocný.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výbuch na Domažlicku vyšetřuje policie jako obecné ohrožení

Výbuch v Horšovském Týně na Domažlicku policisté kvalifikovali jako obecné ohrožení. Stále však pátrají po člověku, který před vchod panelového domu nástražný systém umístil.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedna z nejmalebnějších italských destinací bude dostupnější než kdy dřív. Otevřou tu letiště

Na úbočí zelení porostlé skály stojí v kaskádách městečko Positano. Se svými barevnými domky a malebným okolím patří mezi nejfotografovanější místa Itálie. Nejde však o jediné lákadlo Amalfského pobřeží kousek od Neapole. Od léta bude navíc tato populární destinace dostupnější než kdy dřív, ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podivný přírůstek u divočáků v brněnské oboře. Pro netradiční zbarvení selat není vysvětlení

Netradičně si zahrály geny u divočáků v brněnské oboře Holedná, kam míří na procházky tisíce lidí. Z pěti selátek mají tři klasické a všem dobře známé pruhované zbarvení, dvě jsou ale bílá s černými tečkami a připomínají spíše buclaté dalmatiny. Nejde o výsledek křížení s domácími prasaty. ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička vychrstla na obsluhu myčky v USA limonádu. Napadená dívka jí to vrátila vysokotlakým čističem

Kuriózní spor zachytila kamera v americkém státu Indiana. Na osmnáctiletou studentku Anne, která si vydělává jako obsluha myčky aut, vychrstla neurvalá řidička z okénka kelímek limonády. Teenagerka si to nenechala líbit a na řidičku v otevřeném okénku nasměrovala spuštěný vysokotlaký čistič.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velké čínské firmy budují lidové milice

Nejméně šestnáct velkých čínských firem včetně velké soukromé mlékárenské společnosti ustavilo své milice, označované jako oddíly Lidových ozbrojených sil, uvedla ve čtvrtek stanice CNN. Plyne to ze zpráv čínských státních médií.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové nastoupení na cvičišti čekali na velitele. Pozabíjely je ukrajinské rakety

Ruskou základnu a vojenský výcvikový prostor u Volnovachy v okupované ukrajinské Doněcké oblasti zasáhly dva projektily z raketometu HIMARS. Při útoku mělo zahynout nejméně 60 ruských vojáků. Krom toho ukrajinské ozbrojené síly hlásí také sestřelení dalšího ruského letounu, od soboty již ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toxický vztah nemusí znamenat násilí. Braňte se i negativní energii, manipulaci a ponižování

Toxické vztahy spojuje hned několik charakteristických znaků. Mezi nimi neustálé hádky, obviňování, ale také dusná atmosféra. To, že jste v toxickém vztahu, poznáte snadno. Co už tak snadné není, je odchod z něj. Čtěte dál a zjistěte, jak poznat toxický vztah na první dobrou. A jak se z něj vymanit.

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nenechte si ujít třetí číslo Domu&Zahrady ročníku 2024. Provede vás přípravou na jaro

Před pár hodinami skončil Valentýn, děvčata mají možná radost ze spousty květin a růžového nářadí, kluky snad potěšilo dobré jídlo, čtení, sekačky a pily. I na našem webu jsme připravovali řadu receptů a návodů, jak se dobře najíst a napít. Dělali jsme vše pro to, abyste se do čtení nového časopisu ...

středa dopoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dotlačil mě Solovjov. Ruský voják a bloger Andrej Morozov se zastřelil

Několik ruských telegramových kanálů ve středu oznámilo, že ruský vojenský bloger a voják Andrej „Murz“ Morozov spáchal sebevraždu. Informuje o tom zpravodajský list Meduza, podle něhož svůj záměr Morozov oznámil právníkovi Maximu Paškovovi už v úterý. Sám bloger o svém úmyslu na Telegramu ...

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V atentátu na prezidenta Haiti má mít podle soudu prsty jeho manželka a expremiér

Mezi padesátkou obviněných v souvislosti s atentátem na haitského prezidenta Jovenela MoĂŻseho z roku 2021 je i bývalý premiér země a MoĂŻseho vdova, píše s odkazem na dokument uniklý do místního tisku britský deník The Guardian. Právě první dáma prý měla mít v úmyslu prezidenta v úřadu ...

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík ukradl ve Zlíně nákup i s košíkem, před policií se schovával pod postelí

Neobvyklým případem krádeže potravin se od úterý zabývají zlínští policisté. Teprve 19letý muž ukradl potraviny z prodejny ve Zlíně. I s košíkem z obchodu utekl a s lupem se před policisty schoval doma pod postelí.

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel bývalý poslanec ANO Roman Procházka

Ve věku 55 let zemřel bývalý poslanec za hnutí ANO a člen Kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Roman Procházka. Ve Sněmovně Procházka zasedal v letech 2013 až 2017.

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oprava Barrandovského mostu zavře strakonickou rampu

Během letošní fáze rekonstrukce Barrandovského mostu, která startuje 11. března, zůstane zavřená rampa ze Strakonické ulice. Pokud by sloužila, podle náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by na jednu z nejvytíženějších komunikací v metropoli přivedla další auta, která by ještě víc ...

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová pravidla mobilizace by paralyzovala ekonomiku, varují ukrajinské podniky

Přední obchodní asociace požadují změny v návrhu legislativy reformující ukrajinský mobilizační proces. Domnívají se totiž, že uštědří silnou ránu již tak velmi oslabené ukrajinské ekonomice. Zákonodárci by tento měsíc měli návrh projednat ve druhém a posledním čtení.

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V osmdesáti naplavou kilometry, senioři pokořují pomyslný La Manche

Elán i kondici mohou závidět osmdesátileté Anně Jerhotové z Českých Budějovic i daleko mladší ročníky. Do důchodu neodešla, pracuje jako fyzioterapeutka a na bazéně plave kilometry. Do projektu Přeplavme svůj La Manche se přihlásilo jen na jihu Čech přes tři sta seniorů.

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zakladatelka Zásilkovny Kijonková po 13 letech odejde z vedení skupiny Packeta

Zakladatelka logistické služby Zásilkovna Simona Kijonková po 13 letech odejde z vedení skupiny Packeta, která Zásilkovnu provozuje. Zásilkovnu založila v roce 2010 a jako generální ředitelka ji vedla až do prodeje na přelomu loňského a letošního roku. Ve funkci ji má po dokončení transakce ...

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie hledá 12letou dívku, před třemi dny zmizela u Prahy cestou do školy

Středočeská policie odvolala pátrání po dvanáctileté dívce z Jesenice u Prahy. Ta byla od pondělí pohřešovaná poté, co nedorazila do školy a ani domů. Je v pořádku.

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko vydalo gruzínského „vora v zakoně“ do USA, kde ho viní i z nájemné vraždy novinářky

České úřady ve středu na letišti v Praze předaly policejní eskortě z USA Gruzínce Polada Omarova, který je podezřelý z řady zločinů včetně zosnování vraždy íránské novinářky v New Yorku. Muže zadrželi loni v lednu specialisté z Útvaru rychlého nasazení v Praze, ministr vnitra Pavel Blažek ...

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž na Plzeňsku visel několik hodin na plotě hlavou dolů. Skončil ve vážném stavu

Ve vážném stavu skončil třiašedesátiletý muž z Horní Lukavice na jižním Plzeňsku. Když přelézal plot, zachytil se a visel hlavou dolů dlouhé hodiny. Sundat ho museli až hasiči.

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

10 důvodů, proč se těšit na jaro aneb Trendy pro nadcházející sezonu

Mrazy povolují a móda se pomalu začíná vybarvovat. Jaké trendy nás letos čekají?

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak využít prostor v garsonce na maximum? Pořiďte si tenhle multifunkční nábytek

Bydlíte v malém bytě, kde se potýkáte s nedostatkem místa? Příkladem takového bydlení může být garsonka, ve které je jedna místnost natolik víceúčelová, že při jejím zařizování mnohdy potřebujete služby bytového designéra. Chcete-li to ovšem vyřešit sami, přinášíme vám několik praktických tipů.

středa v poledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Žena se vplížila do letadla bez letenky. Po přistání ji hned zadrželi

Nejmenovaná žena se vplížila do letadla American Airlines bez letenky a odcestovala z Nashvillu do Los Angeles. Dopravce černou pasažérku odhalil během letu, a tak byla po přistání v Kalifornii ihned zadržena a předvedena k výslechu. Bezpečnostní agentura uvedla, že žena před letem ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Martin Scorsese převzal čestného Zlatého medvěda

Poctu velikému tvůrci americké i světové kinematografie Martinu Scorsesemu uspořádal v úterý 74. ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Na tiskové konferenci představil umělecký ředitel festivalu Carlo Chatrian jedenaosmdesátiletého umělce nejen jako mimořádného filmaře, ale i jako ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena z Tábora přiznala, že si přepadení dvěma cizinci vymyslela. Prý měla den blbec

Kriminalisté vyřešili únorové přepadení ženy, které se mělo stát v Táboře na cestě mezi Mateřskou školou Hastrmánek a rybníkem Komora. Přepadení nahlásila žena na policejní linku. Historku o tom, že ji napadli dva cizinci a chtěli jí ukrást kabelku, si vymyslela, jak po prověření okolností ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Syn postřelil u Prahy otce do hrudníku, protože mu měl vyhrožovat

Policie stále vyšetřuje úterní večerní střelbu v Měšicích u Prahy. Podle informací Novinek 20letý mladík postřelil svého otce, který mu měl vyhrožovat. Starší z nich skončil s vážným zraněním v nemocnici. Policie zatím nikoho neobvinila.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orlová zchátralé koupaliště neopraví, zbourá ho. Místo něj vznikne volnočasový areál

Město Orlová na Karvinsku se nakonec rozhodlo neopravit bývalé zchátralé koupaliště. Důvodem jsou vysoké náklady na rekonstrukci zařízení i jeho provoz. Radnice zbytky koupaliště zdemoluje a prostor promění ve volnočasový areál. Už má i architektonickou studii.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž ukradl na Rychnovsku auto. Osudnou se mu stala cesta pro cigarety

V pátek 9. února ukradl původně neznámý pachatel na Rychnovsku neuzamčené vozidlo Renault Thalia, zaparkované na nezabezpečené zahradě. Zloděj se s vozem vypravil do Náchoda, aby navštívil kamaráda. Zřejmě se domníval, že mu ze strany zákona nic nehrozí. Byl to však omyl. Osudnou se mu stala ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský velvyslanec v ČR jde na kobereček kvůli Navalnému

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) si ve středu kvůli smrti předáka ruské opozice Alexeje Navalného v ruské trestanecké kolonii na Sibiři předvolal na úřad ruského velvyslance v České republice Alexandra Zmejevského. Novinkám to sdělil tiskový mluvčí ministerstva zahraničí Daniel ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak bleskově omládnout? Zkuste přerušovaný půst, radí výživová poradkyně celebrit

Neznáme nikoho, kdo by nechtěl vypadat mladší. Co pro to musíte udělat? Co je zásadní? Každý den se hýbejte a správně si poskládejte jídelníček. Lepší rada, která vede k dlouhověkosti v dobré kondici, neexistuje. Ale proč se vyplatí z mnoha stravovacích režimů zvolit právě přerušovaný půst?

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Slovenka, která močila na korán a vyhrožovala prezidentce, dostala definitivně tři roky vězení

Nejvyšší soud Slovenské republiky shledal jednatřicetiletou Sheilu Szmerekovou vinnou z extremismu a vyhrožování na internetu a poslal ji na tři roky do vězení, informují o tom slovenská média s odvoláním na mluvčí soudu. Szmereková se zviditelnila močením na korán a vyhrožovala také ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zapomenutý plyšák si vyzkoušel práci v hotelu, pak se vrátil domů

Když čtyřletý chlapec z Floridy zapomněl v hotelu milovaného plyšáka, takřka se mu zhroutil svět. Zaměstnanci hotelu pro to však měli pochopení, a tak roztomilého psíka nejen našli, ale ještě mu ukázali celou řadu činností, které hotelový personál vykonává.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá žena naletěla fotce známého českého politika, který jí sliboval bohatství. Přišla o 116 tisíc

Mladá žena se nechala napálit reklamou s fotkou předního českého politika, která ovšem kryla podvod s velkým výdělkem. Celkem přišla o více než 116 tisíc korun.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další malér Boeingu. Letadlu se ve vzduchu poškodilo křídlo

Americká letecká společnost United Airlines musela v pondělí předčasně ukončit svůj let ze San Franciska na západním pobřeží USA do Bostonu na východním pobřeží. Kvůli poškozenému křídlu přistál Boeing 757-200 se 165 cestujícími v Denveru v centrální části země.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skončil jsem jako Navalnyj, prohlásil Trump ke své desetimiliardové pokutě

Bývalý americký prezident Donald Trump v televizi Fox News přirovnal svoji více než desetimiliardovou pokutu, kterou jemu a jeho firmám uložil minulý týden newyorský soud, k uvěznění a smrti Alexeje Navalného, největšího ruského opozičního předáka a oponenta prezidenta Vladimira Putina. ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladíka těžce zraněného po pádu z pražské rozhledny uvedli do umělého spánku

Mnohočetná zranění ve středu utrpěl mladý muž po pádu z více než dvaceti metrů z rozhledny Doubravka v pražské části Kyje. Záchranáři mladíka uvedli do umělého spánku a přepravili do nemocnice.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při nehodě na Domažlicku zemřela bývalá záchranářka a její matka. Policie hledá svědky

Policisté hledají svědky tragické nehody, která se stala minulý čtvrtek na Domažlicku. Při neštěstí zemřela bývalá záchranářka i její matka.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Promrzlého Navalného měli zabít ranou pěstí do srdce. Klasická metoda KGB, říká aktivista

Alexej Navalnyj byl pravděpodobně po několikahodinovém vystavení teplotám pod bodem mrazu zabit ranou pěstí do srdce. Tvrdí to lidskoprávní aktivisté. Jejich zdroj uvnitř vězeňské kolonie, kde Navalnyj v pátek zemřel, potvrdil, že této metodě zabití dříve používané operativci KGB, odpovídaly ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elektrická Dacia Spring prošla výraznou proměnou, stále však slibuje nejnižší ceny

Nejdostupnější elektromobil na evropských trzích prošel rozsáhlou modernizací, která přináší moderní design exteriéru a interiéru. Bohatší je také výbava, po stránce techniky se ale nic nezměnilo.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izolace střechy PUR pěnou funguje i v mrazech. Na jaro čekat nemusíte!

Efektivní izolace střechy je během zimních měsíců klíčová pro udržení tepla a snížení energetických nákladů. Stříkaná polyuretanová (PUR) pěna představuje v této souvislosti vynikající řešení, jehož aplikace je možná i v nízkých teplotách.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt Ivo Nahálka: Přeměna nádraží Vyšehrad by měla skončit v roce 2026

Novým majitelem chátrajícího nádraží Vyšehrad v Praze 2 se stal pražský developer Karlin Port Real Estate ve spolupráci s investiční skupinou Aristo. Zakladatel firmy Milorad Miško Miškovič slibuje 170 mikrobytů a ateliérů, přízemní promenádu s obchody a službami. V plánu je výstavba dvou ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na slovensko-ukrajinské hranici zadrželi ruského mladíka. Měl namířeno do Česka

Dvacetiletý Rus byl zadržen na slovensko-ukrajinské hranici, kterou se snažil ilegálně překročit. Podle vlastních slov měl namířeno do České republiky, kde žijí jeho přátelé. Informoval o tom web unn.ua.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelští poslanci drtivě odmítli uznání palestinského státu

Izraelští poslanci ve středu drtivou většinou odmítli „jednostranné“ uznání vzniku palestinského státu. Demonstrativní deklaraci ve 120členném Knesetu podpořilo 99 poslanců, pouze devět zákonodárců bylo proti, informují izraelská média, aniž by zmiňovala ty, kteří se hlasování zdrželi. ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policejní důstojník se spolčil se zlodějem a předělával kradená auta. Půjde na 5,5 roku do vězení

Teplé místečko policejního důstojníka vymění za pobyt za mřížemi kapitán Miloš Veselý. Ten totiž místo toho, aby bojoval proti zlodějům aut, se s jedním spolčil. A k tomu navíc sám předělával kradená auta, aby je mohl přihlásit jako nikdy nekradené vozy. O svých chybách teď bude moci přemýšlet ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový sportovní hatchback Cupra Born VZ nabídne 326 koní a větší baterii

První čistě elektrický model španělské značky Cupra přijíždí v ostré verzi VZ, která výrazně navyšuje výkon a zlepšuje dynamické parametry. Upravená baterie pak slibuje dojezd až 570 kilometrů.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínští giganti Shein a Temu zahltili kapacitu světové letecké přepravy

Rychlý vzestup čínských e-shopů zaměřených na tzv. fast fashion (rychlá móda), jako jsou Shein a Temu, převrací vzhůru nohama světovou leteckou nákladní dopravu. E-shopy soupeří o omezený prostor v letecké přepravě, aby vyhověly spotřebitelům v požadavku na co nejrychlejší dodání zboží ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženy chtěly v Sokolově ukrást v nákupním košíku 200 kusů zboží a sedm kilo masa

Dvě ženy ze Sokolovska se pokusily na začátku prosince loňského roku ukrást z jednoho z obchodních domů v Sokolově 200 kusů potravin a hygienických potřeb. Navíc zhruba sedm kilo masa. To vše si naložily do jednoho nákupního košíku. Když je ochranka už mimo obchodní dům oslovila, nechaly lup ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uříznu ti hlavu a budeš lítat vzduchem. Za týrání manželky půjde důchodce do vězení

Se svojí manželkou zacházel 70letý Josef S. jako s onucí a nechutně jí nadával. Přesto mu o 10 let mladší žena pro zachování klidu v rodině opakovaně odpouštěla, ačkoliv vnitřně trpěla strachem, který se nakonec negativně podepsal na jejím zdraví. Za dlouhodobé týrání půjde despotický důchodce ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelci spustili mohutnou razii proti Hamásu ve městě Gaza

Izraelské obranné síly (IDF) potvrdily spuštění nové mohutné razie ve čtvrti Zajtún ve městě Gaza. Nyní hlásí úspěchy v podobě zabitých operativců Hamásu a nalezených zbraní. Izraelští vojáci s teroristy nadále bojují i v Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vyděračský virus Rhysida už nestraší, experti nabízejí dekryptor zadarmo

Vyděračské viry patří mezi škodlivé kódy, které dovedou na napadeném zařízení napáchat nejvíce škody. V případě ransomwaru Rhysida to ale už neplatí. Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Avast totiž vytvořili dekryptor, prostřednictvím něhož je možné zašifrovaná data opět zpřístupnit. ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud poslal do vazby pětici obviněných v kauze nemocnic včetně šéfa jihlavské nemocnice

Státní zástupce navrhl poslat do vazby pět z celkem deseti obviněných v případu Krajské zdravotní v Ústí nad Labem a Nemocnice Jihlava. O návrzích ve středu rozhoduje Obvodní soud pro Prahu 9, který uvalil vazbu zatím na čtyři ze stíhaných. Vpodvečer pak byl poslán do vazby i zbývající ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete přimět orchideje Phalaenopsis k opakovanému a dlouhému kvetení? Tady je 7 tipů dokonalé péče

Phalaenopsis je jednou z nejoblíbenějších pokojovek, a to zejména pro snadnou péči a úchvatná květenství, která vydrží až tři měsíce. Běžně prodávané rostliny jsou vyšlechtěné, a proto jsou mnohem odolnější než původní druhy z tropických pralesů jihovýchodní Asie. Připravili jsme pro vás několik ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Praha adoptovala a obnovila hroby purkmistrů. Vrátila se i kopie sochy od Josefa Václava Myslbeka

Na pražských Olšanských hřbitovech byly obnoveny hroby čtyř pražských purkmistrů a starostů z 19. století, kteří město vedli do roku 1922, v němž se zrodila Velká Praha a primátorský titul.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volkswagen ID.7 Tourer je čistě elektrický kombík s prosklenou střechou a velkým zavazadlovým prostorem

Necelý rok od představení modelu ID.7 patřícího do vyšší střední třídy přichází Volkswagen ID.7 Tourer. Čistě elektrický model má velký zavazadlový prostor s objemem až 1 714 litrů a dojezdem až 685 kilometrů na jedno nabití. Lákadlem bude prosklená střecha, velká ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak se chovat v neobvyklé situaci? Mendelova univerzita se kvůli bezpečnosti zaměřuje na prevenci

Mendelova univerzita v Brně realizuje v souvislosti s prosincovou událostí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze řadu bezpečnostních opatření. Zaměřit se chce především na prevenci, tedy na informovanost zaměstnanců i studujících, jak se v případě mimořádné události zachovat. ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pro získání dluhu udělám cokoli, říká věřitel, který před hutí Liberty odchytává manažery

Dobrý den, můžu vám předat vizitku? Myslete na mě. Díky. Good morning, can you help me? Thank you. Přesně tak oslovuje české i zahraniční manažery huti Liberty Ostrava mířící do práce Pavel Bánovský, majitel společnosti BANSTEEL. Snaží se tak vymoci z huti alespoň část dlužných částek za dodávky ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Číňané jsou pryč. Smartwings opět plně v českých rukou

Smartwings se dostávají znovu pod plnou kontrolu českých akcionářů. V úterý společnost Prague City Air českého podnikatele Jiřího Šimáněho dokončila nákup 49,92 procenta akcií aerolinek, které jí prodala společnost Rainbow Wisdom Investment Limited. Ve středu o tom informovala mluvčí Smartwings ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německá ekonomika letos poroste jen o 0,2 procenta

Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst jen o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to ve středu oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Za důvody zhoršení výhledu označil hospodářské dopady války na Ukrajině a také pokles světového obchodu, ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dobytí Avdijivky Rusy přimělo Ukrajince z okolních měst k odchodu

Ruské dobytí Avdijivky na východě Ukrajiny znepokojilo obyvatele okolních měst a mnozí - většinou senioři - nyní odcházejí do bezpečnějších regionů. Měsíce se schovávali před neustálou nepřátelskou palbou, sledovali, jak se čtvrti mění v trosky, a teď se k nim blíží frontová linie, napsala ve ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lvice v Ostravě je moc dominantní. Lev si proto vymění místo se zkušenějším samcem z Polska

Do ostravské zoo přivezli tento týden z polského Krakova samce lva indického. Naopak do Krakova odjel ostravský lev indický. Důvodem výměny lvů je snaha zvýšit šanci na jejich potomky. V posledních letech se totiž rodí stále méně mláďat těchto ohrožených zvířat.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žďárské slatě nebo vrchol Antýglu. Turistům se otevřou dosud nepřístupná místa na Šumavě

Rada šumavského národního parku schválila nová klidová území, jejichž rozsah se zmenší. Turisté se tak podívají do řady dosud nepřístupných lokalit. Rozhodnutí ještě musí posvětit ministerstvo životního prostředí.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina financuje válku proti sobě. Nakupuje ruské LPG

Ukrajina sama pomáhá plnit ruský rozpočet tím, že od agresora nakupuje zkapalněný ropný plyn (LPG). Pomáhá tak financovat válku proti sobě, upozornil ukrajinský server Ekonomická pravda. Ruský LPG se na Ukrajinu nedostává přímo, ale přes Evropskou unii, kde neplatí zákaz na jeho dovoz.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejnovější PlayStationy 5 zlevnily na historické minimum

Krátce před Vánocemi uvedla společnost Sony na tuzemský trh dva nové PlayStationy 5, které jsou často označovány slůvkem Slim. Jsou totiž kompaktnější než předchůdce. Uplynuly sotva dva měsíce a obě pětkové novinky již nabízejí atraktivnější cenovky. Vyplývá to z informací nákupního rádce ...

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na zvýšení příspěvku na péči v prvním stupni nejsou peníze, uvedla koalice

První stupeň příspěvku na péči se nezvýší z jednoduchého důvodu. Ve státním rozpočtu na to nejsou peníze, zaznělo na sociálním výboru Sněmovny z řad vládní koalice. Podle opozice ale lidé, kteří jej pobírají, dostávají směšnou částku.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opravené nádraží je nový klenot Českých Budějovic. Podívejte se, jak vypadá

Ještě před pár lety se o tomto nádraží říkalo, že je u nás snad nejhorší. Dnes budete žasnout. Vlakové nádraží v Českých Budějovicích prokouklo díky pětileté rekonstrukci. A zpříjemní vám i cestu do města.

středa odpoledne 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Spolupředseda německé krajně pravicové AfD odsoudil „divadlo“ kolem smrti Navalného

Spolupředseda německé krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) Tino Chrupalla odsoudil „divadlo“ kolem smrti ruského opozičníka Alexeje Navalného. Obvinil také Ursulu von der Leyeonovou, že úmrtí a Navalného vdovu Juliji využívá k zajištění znovuzvolení do čela Evropské komise.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové Porsche Panamera odhaluje dva plug-in hybridní šestiválce, už mají i české ceny

Automobilka Porsche rozšiřuje nabídku pohonných jednotek pro čtyřdveřový model Panamera o dva plug-in hybridní motory V6. Nabízí působivý výkon i elektrický dojezd.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obavy expertů se naplnily. Agent Tesla útočí stále častěji

Ještě koncem loňského roku to vypadalo, že jeden z nejrozšířenějších škodlivých kódů současnosti – Agent Tesla – je na ústupu. Bezpečnostní experti však varovali, že před Vánocemi začal tento nezvaný návštěvník nabírat opět na síle. Posléze se naplnily jejich obavy, když se v lednu ukázalo, ...

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OSA zvedla poplatky, hospody se bouří

Poplatky za pouštění hudby v restauracích, barech či kavárnách se od ledna opět zvedly. Ochranný svaz autorský (OSA) je spolu s dalšími kolektivními správci děl, kteří zastupují majitele autorských práv, od ledna zvýšil o 10,7 procenta, což odpovídá průměrné míře loňské inflace. Mnozí ...

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak na jarní detoxikaci? Vyzkoušejte tyto účinné bylinky, klidně z vlastní zahrádky

Zbavovat tělo škodlivých látek můžete kdykoliv, ovšem nejčastěji je tato ozdravná kúra doporučována v prvních měsících roku. Toxiny se do těla dostávají jídlem, dýcháním i kůží a vedou k oslabení imunity. Jak se jedů zbavit? Zkuste bylinky.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zemřel Polák, který neprávem seděl 18 let

Polák Tomasz Komenda, který byl nespravedlivě odsouzen na dlouhá léta do vězení, podlehl rakovině plic ve věku 46 let, napsala ve středu polská média. Počátkem roku server Onet uvedl, že prokuratura, která skoro šest let zjišťovala, kdo zavinil neoprávněné zatčení a odsouzení, celý případ kvůli ...

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Španělská policie zatkla kněze podezřelého z obchodování s viagrou

Španělská policie zatkla katolického kněze kvůli podezření z ilegálního obchodování s léky na potenci Viagra. Želízka cvakla i na rukou dalšího muže, který s duchovním bydlel ve stejném domě a byl údajně jeho „obchodním partnerem“.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž vypsal odměnu za dopadení toho, kdo způsobil výbuch na Domažlicku

Deset tisíc korun nabízel Michal Holý za dopadení člověka, který stojí za výbuchem v Horšovském Týně na Domažlicku. Svůj facebookový příspěvek ale později smazal. Policisté vyzývají, aby se svědci nebo kdokoliv jiný obraceli přímo na ně.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tisíce lidí na Slovensku si připomínají 6 let od vraždy Jána Kuciaka

Před šesti lety zavraždili v obci VeÄžká Mača v okresu Galanta investigativního novináře webu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou. Vzpomínková shromáždění se ve středu konala ve čtyřech desítkách měst po celém Slovensku i v zahraničí. V Bratislavě se na Náměstí ...

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Telefon na Davida Gahana nemám, ale Depeche Mode na nás uvidí z hotelu, říká organizátor fanouškovských akcí

Čtvrteční a sobotní koncerty britské skupiny Depeche Mode v pražské O2 areně budou pro její největší fanoušky důvodem být nejenom na nich, ale i na přidružených akcích. Od čtvrtka do časného nedělního rána se bude v metropoli odehrávat Prague Depeche Mode Weekender.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie hledá 12letou dívku, před třemi dny zmizela u Prahy cestou do školy

Středočeská policie odvolala pátrání po dvanáctileté dívce z Jesenice u Prahy. Ta byla od pondělí pohřešovaná poté, co nedorazila do školy a ani domů. Je v pořádku.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desky z rýžových slupek nahradí dřevo. Jsou odolnější a dají se recyklovat

Nový materiál resysta splňuje nejnáročnější požadavky na udržitelnost. Pro výrobu je využíván odpad z potravinářského průmyslu, konkrétně slupky od rýže, které běžně nemají další využití. Resysta jich obsahuje 60 %, k nim se přidá 22 % kamenných solí a 18 % minerálního oleje. Vznikne tak mimořádně ...

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

PŘEHLEDNĚ: Kde budou zemědělci ve čtvrtek protestovat

Ve čtvrtek ráno a dopoledne bude rušno na hraničních přechodech i v mnoha městech. Zemědělci na svých strojích vyrazí protestovat proti byrokracii, nespravedlivým dotacím v Evropské unii a levným neomezovaným dovozům potravin z Ukrajiny.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj, nepleť se do naší politiky, vzkázal do Kyjeva polský náměstek ministra

Zrušení bezcelního režimu mezi EU a Ukrajinou požadují polští zemědělci, kteří od loňského listopadu protestují na silnicích po celé zemi. Navíc od 9. února částečně nebo úplně blokují hraniční přechody pro nákladní dopravu, aby tak zabránili dovozu výrazně levnějšího ukrajinského obilí do Polska.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyřletá dívka z Česka se zranila na rakouské sjezdovce, zasáhla ji lyže

Leteckou přepravu do nemocnice si vyžádalo zranění, které utrpěla čtyřletá dívka z České republiky v lyžařské oblasti Nassfeld v jihorakouské spolkové zemi Korutany. Podle webu listu Volksblatt jí zranění způsobil 14letý český občan, který skákal přes malý můstek.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko poslalo Ukrajině už přes 200 kusů techniky. Za pomoc nabízí Německo další tanky

Po středečním jednání vlády oznámil Petr Fiala (ODS), že Česko již dodalo Ukrajině napadené Ruskem na 215 kusů techniky. Za pomoc dostalo Česko kompenzaci ve výši zhruba 19 miliard korun. Česko by navíc mohlo od Německa získat další tanky Leopard 2A4 za pomoc Ukrajině.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lékaři propustili Martínka z nemocnice domů

Motolští lékaři ve středu pustili dvouletého Martínka z nemocnice. Chlapec trpí vzácným nervosvalovým onemocněním, kvůli kterému podstoupil před třemi týdny speciální léčbu ve Francii. Vrátil se v neděli a z letiště zamířil ještě na pár dnů na pozorování do Fakultní nemocnice v Motole. Vše se ...

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak pěstovat pivoňky na zahradě? Tady je tajemství krásných květů

Chcete do své zahrady vnést trochu krásy a elegance? Řešením jsou pivoňky! Tyto nádherné květiny můžete pěstovat v nejrůznějších barvách. Potěší vás nejen svým vzhledem, ale i omamnou vůní. Čtěte dál a zjistěte, jak pěstovat pivoňky, které porostou jako z vody.

středa v podvečer 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pochybnosti o Středulovi. Měli ho v prosinci vyloučit z odborů kvůli neplacení příspěvků

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula je terčem pochybností, zda je právoplatným šéfem odborů. Podle informací deníku Blesk neplatil členské příspěvky, za což jej jeho základní organizace OS KOVO Vítkovice vyloučila.

středa večer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sesypaný písek zabil holčičku na floridské pláži, chlapec skončil v nemocnici

Smrtí pětileté holčičky a hospitalizací o dva roky staršího chlapce skončila v úterý v americkém státě Florida jejich plážová hra. Na dvojici se sesypaly okraje velké jámy, kterou děti vyhloubily v písku. Není přitom jasné, jak dlouho zůstaly děti uvězněné, než dorazili záchranáři, uvedla ...

středa večer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malá kuchyně a velké možnosti? Rady pro chytré využití malých kuchyní vám určitě pomohou

Kuchyně je srdce domácnosti. Je to místo, kde se připravují pokrmy, sdílejí zážitky a tvoří vzpomínky. V malých kuchyních se však často setkáváme s výzvou, jak využít omezený prostor co nejefektivněji. Přinášíme vám proto tipy, jak proměnit malou kuchyni ve funkční a hezkou místnost.

středa večer 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Bojím se žít v mrtvém těle. Poslední cesta postižené Francouzky k eutanazii

Francouzka Lydie Imhoffová se narodila jako hemiplegik, tedy s plně ochrnutou polovinou těla. Ve svých 43 letech trpěla také téměř plnou slepotou a vypovídala jí službu jedna z končetin. Rozhodla se proto podstoupit eutanazii, která ale ve Francii není legální. Za dobrovolným ukončením života ...

středa večer 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspiraci jsem našla v Japonsku, uvádí v rozhovoru módní designérka Zuzana Osako

Ilustrátorka a módní designérka Zuzana Osako vsadila na folklor a tradiční česká řemesla. Její podnikání a životní styl ovlivnil také několikaletý pobyt v Japonsku. To nejlepší z něj přenesla do svého domova v Roztokách.

středa večer 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Podívejte se na trendy barvy, které letos ovládnou kuchyně českých domácností

Institut Pantone už informoval o barvě roku, kterou je nádherný odstín Peach Fuzz. Pořád ale zbývá několik společností, které se zaměřily i na další barvy. Podívejte se, které to jsou a jak je můžete vnést i do své kuchyně.

středa večer 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Írán poskytl Rusku stovky balistických střel

Írán poskytl Rusku stovky výkonných balistických střel země–země, uvedla ve středu s odvoláním na šest nejmenovaných zdrojů agentura Reuters. Podle ní jde o důkaz prohlubování vojenské spolupráce mezi oběma zeměmi, na USA uvalily sankce.

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvíz: Odhalte tajnosti Karlova mostu v Praze. Vážně uhádnete opravdu všechny otázky?

Náš nejznámější Karlův most se proslavil architekturou, svým stářím nebo legendou o vejcích použitých při jeho stavbě. Ale to asi víte. Dokážete odhalit i jiné tajnosti legendárního mostu?

středa v noci 21/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.4., 19.4., 18.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru