Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 24. únor 2024
úterý 23. 4. 2024, 1:24

archiv zpráv pro 24. únor 2024

Někdo to rád horké v sauně. Nejzajímavější najdete na vodě i ve vlaku

Sauny v sobě spojují architekturu, design a životní styl. A zdaleka nejde jen o sauny, které milují ve Finsku. Kniha Sauna: průvodce světem horkých interiérů se věnuje tomuto fenoménu v českém prostředí. Dozvíte se v ní vše nejen o designu potíren a výběru vhodného dřeva, ale také o vlivu saunování ...

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

První elektrické lyže zaujaly jen desítky lidí. Přesto se začnou vyrábět

Francouzský startup Skwheel opravdu začne vyrábět první elektrické lyže, které si odbyly premiéru zkraje ledna na největším veletrhu spotřební a výpočetní techniky CES 2024 v americkém Las Vegas. Stane se tak navzdory tomu, že na rozjetí masové výroby přispělo jen pár desítek lidí.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vaše tělo je posilovna zdarma. Cvičení pro začátečníky podle fitness trenéra zvládnete i vy - 1. díl

Abyste se udrželi v dobré kondici, nemusíte chodit do posilovny. Když místo posilovacích strojů a náčiní využijete hmotnost vlastního těla, můžete cvičit kdekoliv. Kdykoliv. Doma nebo venku. A zadarmo!

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Karlos Vémola zvýšil laťku energetické soběstačnosti. Jeho dům má na střeše 80 FV panelů.

Rodinný dům Karlose Vémoly v Měchenicích představuje příklad efektivního využití fotovoltaiky v neobvyklých podmínkách. Díky 80 fotovoltaickým panelům s celkovým výkonem 33,6 kWp je dům schopen pokrývat významnou část své vysoké roční spotřeby energie, která přesahuje 100 MWh.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na tenhle luxusní dort nepotřebujete troubu, ale pánvičku. Výsledek všechny ohromí

Potřebujete sváteční dezert na rodinnou oslavu nebo přátelskou sešlost, ale do pečení se vám nechce? Máme pro vás geniální řešení – dort z palačinek.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hledáte nenáročnou pokojovku? Pořiďte si tchynin jazyk. Přežije, i když na něj zapomenete

Tchynin jazyk si pro svou nenáročnost získal pověst nezničitelné rostliny. Snad i proto se po krátké přestávce vrací na výsluní popularity, protože líných zahradníků, kteří zapomínají na své zelené přátele, nějak přibývá. Jestli mezi ně taky patříte, pak je tato pokojovka pro vás ideální.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jsou křepelčí vajíčka lepší než slepičí? V mnoha ohledech překvapí: Tady je přehled jejich předností

Drobná kropenatá vajíčka křepelek jsou v mnoha ohledech srovnatelná se slepičími vejci, mají však několik výhod navíc. V článku se dozvíte, jaké obsahují cenné látky, jak je uvařit i oloupat a jestli jsou vhodná i při hubnutí.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Místo písku a hrubé houbičky vezměte na lakovaný nábytek pivo a čaj. Potěší vás výsledek

Lakovaný nábytek je populární už několik dekád díky svému luxusnímu a elegantnímu vzhledu. Aby tento vzhled zůstal neporušený, je nutné věnovat mu pravidelnou a speciální péči. Podívejte se, jak pečovat o lakovaný nábytek s lehkostí.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Mořská oáza v Novém Jičíně: Tenhle interiér je inspirovaný přímořskými dovolenými

Interiér novostavby v Novém Jičíně odráží společnou zálibu mladé rodiny, kterou je cestování do přímořských destinací a plavby po moři. Dispozice nabízí soukromí pro každého člena a zároveň dostatečný prostor pro společné aktivity.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pojďte se naučit, jak správně řezat na jaře růže. Bez toho nebudou mít bohatý květ

Růže mají pověst květin, které se obtížně stříhají. Nenechte se však zastrašit jejich pichlavými větvemi a někdy neukázněným růstem, abyste uvěřili této mylné představě. Jakmile se naučíte jednoduchý postup, možná se budete na střih voňavých krásek těšit jako na relaxační činnost. Navíc se dočkáte ...

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Z bývalé trafostanice je unikátní mini dům. A dá se v něm i pohodlně bydlet

Chtěli byste chalupu, ale nemáte na ni? Inspirujte se tímto výjimečným nápadem, který chátrající trafostanici v Lipnici nad Sázavou proměnil v mini domeček. S hradem za zády. Láká k prozkoumání, třeba na víkend, a vybízí k následování, možná na celý život.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Darujte krev, udělejte dobrý skutek a snižte si základ daně. Není to složité, tady je přesný postup

Je hned několik daňových odpočtů, které vám mohou pomoci snížit daňový základ za rok 2023. Jednou z možností je darování krve. Jak v případě dárcovství postupovat? A jak vysoká bude vaše daňová úspora?

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architektonické skvosty skrz objektiv: Objevte nejfotogeničtější budovy světa

Patříte mezi nadšence, kteří se ze svých cest vrací vždy s velkým množstvím fotek? Podívejte se, odkud si můžete odvézt ty nejkrásnější záběry známých architektonických skvostů. Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nechcete chaos v ložnici? Pomohou tyhle skříně, zásuvky pod postel a úložné boxy

Je vaše ložnice spíše než oázou klidu odkladištěm oděvů, sezonních věcí, lůžkovin nebo prádla na žehlení? Zjednejte pořádek. Není to tak složité a bude se vám lépe usínat i vstávat.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Už nikdy více uvolněné obklady! Zkuste tyto ověřené triky odborníků a budou držet na místě

Vývoj keramických obkladů velkých formátů představuje jak technickou, tak řemeslnou výzvu pro pokládku. Tento článek vás provede nejlepšími praktikami, technikami a doporučeními.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hvězda seriálu The Walking Dead prodává svůj dům v lese. I se soukromým potůčkem

Herec, který ztvárnil nezapomenutelnou roli v postapokalyptickém světě seriálu The Walking Dead, nedávno oznámil svůj odchod ze svého domu v Serenbe v Georgii, který stojí uprostřed lesů a disponuje i vlastním potůčkem.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nastává ideální doba pro výsadbu stromů a keřů. Takhle hluboké jámy pro ně musíte vykopat

Chystáte se na jaře vysadit nové ovocné stromky či keře? Pak si přečtěte náš návod, jak a čím připravit jámy pro výsadbu dřevin. Aby totiž vaše nové stromky dobře prospívaly, je třeba dodržet několik zásad.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pět nejúčinnějších zbraní, které Ukrajina použila za dva roky války

Západ posílá Ukrajině zbraně všeho druhu od začátku bojů proti Rusku. Vojenští experti vybrali pět z nich, které podle jejich využití ve druhém roce války považují za nejúčinnější. Jde o raketomety HIMARS, protiraketové systémy Patriot, protitankové střely Javelin, střely Storm Shadow a bojová ...

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kutil si doma postavil solární dodávku. Baterie vzal z notebooků, motory ze sekaček

Letitá dodávka Daihatsu za pár tisíc prošla kompletní proměnou, po které její karoserii pokrývají solární panely a spalovací motor nahradily rovnou tři elektromotory.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trh s byty ožívá, pokles cen už končí

Realitní trh se loni po předloňském propadu opět rozhýbal, transakcí přibývá. Prodeje novostaveb v posledním čtvrtletí meziročně vzrostly téměř dvojnásobně, u starších bytů to bylo o 49 procent, v Praze dokonce o 55 procent. Prodeje rodinných domů posílily o 45 procent.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přidáno lékaři dostali, někteří to ale na výplatní pásce nevidí

Od ledna o pět až patnáct tisíc korun navíc. Takový slib si lékaři vydobyli od ministerstva zdravotnictví po protestech loni na začátku prosince. Dohodu sice většina nemocnic dodržela, na výplatnici některých lékařů to ale vidět není.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Zničená Kachovská přehrada, letní protiofenziva nebo ztracená Avdijivka. Ukrajina už dva roky odolává ruské agresi

Dva dlouhé roky už Ukrajina vzdoruje ruské agresi, přičemž zaznamenala několik úspěchů na bojišti, ale zároveň i ztrát. Mezi velké události válečného konfliktu během minulého roku můžeme zařadit zničení Kachovské přehrady, která následně zaplavila okolí, úspěšnou ukrajinskou protiofenzivu na ...

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prodej domu Billyho Joela připomíná komedii. Bude mít po slevách milionů dolarů štěstí?

Slavný americký zpěvák a klavírista Billy Joel se pokouší prodat svůj impozantní dům v Manalapanu na Floridě. Po několika letech, kdy neměl valného úspěchu, snižuje původně požadovanou cenu o 10 milionů dolarů. Doufám, že tentokrát kupce konečně objeví.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Historický dům v Kutné Hoře prošel úžasnou rekonstrukcí. Má i točité schodiště

Kompletní rekonstrukce domu v historickém jádru Kutné Hory významně změnila jeho vnitřní uspořádání. Na jádro domu s nezvyklým točitým schodištěm a vrchním světlíkem navazují místnosti v jednotlivých podlažích. Citlivě vybrané barvy a materiály ladí a souzní i s připojeným dvorkem a malou zahradou.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Víkendové plány pro masožravce. Vyrazíte na moravské uzené, vepřové hody, nebo zabijačku?

Jak si zpříjemnit začátek pracovního týdne? Naplánujte si víkendový výlet, na který se budete těšit. Tady jsou tipy na akce, kde nebude nouze o zábavu ani dobré jídlo a pití.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Fitch zlepšil výhled hlavního úvěrového ratingu ČR

Americká ratingová agentura Fitch Ratings v pátek změnila výhled hlavního úvěrového ratingu České republiky z negativního na stabilní. Agentura to uvedla v tiskové zprávě, podle níž rating Česka zůstává na stupni AA minus.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko podruhé za dva dny zaútočilo na Oděsu

Rusko v pátek pozdě večer podruhé za dva dny zaútočilo na ukrajinskou Oděsu. Zasáhlo obytnou budovu, přičemž jeden člověk zemřel a tři utrpěli vážná zranění. S odvoláním na guvernéra Oděské oblasti Oleha Kipera o tom informuje agentura Reuters.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to prostě role, říká Petr Uhlík o ztvárnění sériového vraha

Pětadvacetiletý herec Petr Uhlík je přesvědčivě odpudivý jako sériový vrah Ladislav Hojer, kterého hraje v seriálu Metoda Markovič: Hojer. Je také velmi uvěřitelný jako student adiktologie Max v sérii Adikts. I do svých divadelních rolí vklouzává na první pohled velmi lehce. Od svých rolí si ...

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zběsilá puma notně vyděsila biology

Velké štěstí měli dva výzkumníci, kteří se ve volné přírodě snažili uspat pumu, aby jí mohli nasadit sledovací obojek. Rozrušené zvíře totiž nejprve jednomu z nich přeskočilo nad hlavou a poté zběsile pobíhalo v bezprostřední blízkosti obou mužů.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vyrobte si domácí kosmetiku z léčivých bylinek. Ušetříte a za pár týdnů vám pomohou při regeneraci

V dnešní době, kdy se čím dál více lidí snaží žít udržitelnějším a zdravějším životním stylem, se stává domácí výroba kosmetiky s použitím přírodních bylinek stále populárnější. V tomto článku vám proto ukážeme, jak si doma můžete vytvořit vlastní přírodní péči.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Které choroby vévodí žebříčku smrti v Česku? Tohle jsou největší zabijáci!

Nestrkejte obrazně hlavu do písku, když jde o zdraví. Jinak nelze vyloučit, že se do statistických čísel úmrtí dostanete dříve, než by odpovídalo vašemu věku. Natož přání. Na které nemoci nejčastěji umíráme?

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Demolice jako divoká jízda: Co vše může jít špatně? Na tyhle věci nesmíte zapomenout

Demolice budovy je složitý proces, který vyžaduje důkladnou přípravu, koordinaci s úřady a využití správné technologie. Tento článek vás provede všemi fázemi demoličního procesu, od úvodních příprav až po finální úklid a recyklaci materiálů.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Čína zažívá boom „dračích dětí“

Čínský rok draka s sebou přináší více narozených dětí, což by mohlo zmírnit pokles populace a potěšit politické vedení země. S odkazem na čínský ekonomický deník Yicai o tom v pátek informovala agentura Reuters.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Propadlá silnice v Neapoli pohltila auta

Děsivá scéna se odehrála ve středu za úsvitu na jedné z neapolských ulic. Kolem páté hodiny ranní se náhle propadla silnice a s ní i dvě auta – jedno zaparkované a druhé, které místem zrovna projíždělo.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zalužnyj dál boduje. I když už nevelí

Dva roky úspěšně manévroval Ukrajinu v boji proti násobně silnějšímu nepříteli. Do třetího roku války země vstupuje pod novým velením, bez generála Valerije Zalužného, který letos v únoru v čele armády skončil.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvyšší čas na mír. OSN a padesátka států vyzvaly Rusy k ukončení války

Generální tajemník OSN António Guterres a více než 50 států vyzvali Rusko, aby ukončilo válku na Ukrajině a okamžitě se stáhlo z jejího území. Je nejvyšší čas na mír, řekl v pátek večer místního času (v noci na sobotu SEČ) v New Yorku Guterres, informuje agentura DPA. V sobotu to jsou přesně ...

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Michael Fassbender: Díky za dobré filmy, závodit ale nepřestanu

V Německu narozený 185 cm vysoký Ir se po čtyřleté přestávce vrátil na filmové plátno, a to hned se dvěma výbornými, byť žánrově odlišnými filmy. Thrillerem Zabiják a úsměvnou sportovní komedií Jeden gól slaví Michael Fassbender (46) podle kritiků skvělý hollywoodský návrat.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Jedna osmitisícovka vedle druhé. Co víte o Nepálu?

Nepál je dobře známý všem, kteří chtějí objevovat krásy Himálaje. Druhá nejvýše položená země světa ale nabízí kromě hor i mnohá další lákadla. Otestujte si v našem kvízu, co vše o nepálských reáliích víte, a o výsledek se podělte v diskuzi s dalšími čtenáři.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vajíčka pečená v troubě si zamilujete. Tady je 5 způsobů, jak je připravit. Pochutnáte si!

Naměkko, natvrdo, míchaná, jako omeletu nebo volské oko – to jsou nejčastější způsoby, jak si vajíčka připravujeme. Co je ale tentokrát zkusit upéct?

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Palubky v interiéru: Levný způsob, jak doma vytvořit luxus. Poradíme, jaké si vybrat

Ikonická podlaha z broušeného sušeného dřeva patří mezi ty nejtradičnější. Palubky ale lze využít i k tvorbě zajímavého interiéru. Pokud se je rozhodnete koupit, měli byste vědět, co přesně potřebujete.

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Velký přehled: Chytré funkce a vychytávky nových myček, s nimiž ušetříte. Umí právě tohle i ta vaše?

Nikdo už nepochybuje, že myčka nádobí šetří čas. Právě čas je to nejcennější, co máme. Život vám usnadní chytré programy a funkce či vybavení myček, které slibují také úspory. Co se vám bude nejvíce hodit?

sobota ráno 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Retromuseum v Chebu připomíná rozsáhlou výstavou přes 50 let módy vyráběné českou značkou Tosta

Až do 10. března nabízí Retromuseum Cheb výstavu Tosta 1946–1999 s podtitulem Pro každého něco až z Aše. Připomíná významnou textilní výrobu z tehdejšího Československa, která pronikala do všech sfér módy od rukavic přes košile a pyžama až po sportovní ...

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ruská stíhačka se zřítila v Chersonské oblasti

Ruská stíhačka Suchoj Su-34 se v pátek večer zřítila v okupované Chersonské oblasti. Podle prozatím neověřených zdrojů měla stíhačka útočit na ukrajinská města a krátce po útoku měla být sestřelena. S odkazem na telegramový kanál Krymský vítr o tom informuje ukrajinská agentura Ukrinform.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Navalnyj – mýtus a realita

Alexej Navalnyj byl podle mě mimořádný člověk, protože jeho pohrdání zlem bylo tak silné, že neváhal kvůli němu zemřít, jen aby se neušpinil o ty, které nenáviděl. To umí opravdu málokdo. Po jeho zavraždění (přirozená smrt to v žádném případě nebyla) zesílil Navalného mýtus, který ale vznikl už ...

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Něžné sněženky a další jarní otužilci si pro nás na konec zimy připravili překvapení plné romantiky

Že zima není jen chmurná a nevlídná, nám připomínají sněženky, které když z podzemních pelíšků vyrážejí na rande s dalšími otužilci, proměňují zahradu pomalu procitající ze zimního spánku v kvetoucí zázrak.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Původně měl být právníkem, stal se z něj český balonkový král

Sedmatřicetiletého Tomáše Okurka uchvátil dětský svět nafukovacích balonků. Původně měl tvoření z balonků jen jako koníček, v současnosti se tím živí a pořádá v Česku balonkové výstavy.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Někde jsme až moc závislí na Číně, řekl Lipavský v Indii

Česká republika, potažmo Západ, je podle ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) v některých oblastech příliš závislá na Číně. Proto je potřeba hledat nové možnosti a budovat nová partnerství, například s Indií. Lipavský o tom mluvil v pátek na konferenci Raisina Dialogue v indickém Dillí.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Víte, proti jakým nemocem očkovat svého psa? Zde je přehled povinných a důležitých očkování

Pokud patříte mezi chovatele – začátečníky, pak možná tápete v povinných a nepovinných očkováních. I proto se vyplatí, když si jednou provždy uděláte pořádek v tom, jaké vakcinace jsou pro pejska nezbytně nutné.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete tipy pro úspěšné rychlení zeleniny? Tyhle určitě využijete při domácím pěstování

Blíží se jaro a s ním i touha po čerstvé zelenině přímo z vlastní zahrádky. Jak však dosáhnout brzké úrody, když nemáte k dispozici skleník ani rozlehlou zahradu? Existuje hned několik jednoduchých tipů, jak si zeleninu vypěstovat i v omezeném prostoru, a to i bez potřeby vytápění.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní dřevostavba na břehu rybníka: Tohle bydlení si můžete klidně vyzkoušet

Krajina mezi Jihlavou a Telčí je pověstná hustými lesy a velkým množstvím rybníků. A také klidem a přírodními krásami stranou od ruchu a shonu velkých měst. Právě tento kout si zamilovali mladí manželé s tím, že si tu postaví chatu, kam budou jezdit relaxovat.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máme jasnou převahu, kalašnikov je nejlepší zbraň na světě, prohlásil Šojgu

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil na dočasně okupovaném ukrajinském území ruské uskupení vojsk Střed, která v února po několika měsících bojů dobyla ukrajinské město Avdijivka. Podle agentury Interfax se před ruskými vojáky chlubil, že je Rusko silnější než Ukrajina a že útočná puška ...

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřešovaná 16letá dívka se našla

Šestnáctiletá dívka, po které od půlnoci pátrala policie v obavách o její život, se našla a je v péči lékařů. Policie o tom informovala v sobotu dopoledne na sociální síti X.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U narkomana, který hrozil postřílením matek i dětí, našla policie munici i granátomet

Při domovní prohlídce u muže ze severního Plzeňska, který vyhrožoval ve čtvrtek na sociálních sítích zabíjením, policie nalezla několik kusů střeliva a také ruční protitankový granátomet. Muže obvinila z násilí proti skupině obyvatel a nedovolené ozbrojování.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala: Putinův režim je zrůdný

Premiér Petr Fiala (ODS) v den dvouletého výročí ruské invaze na Ukrajinu označil Putinův režim za zrůdný. Nemá podle něj smysl si namlouvat, že ruská agrese na Ukrajině skončí, a je v zájmu Česka tamním obyvatelům a vojákům pomáhat. Stejný apel zazněl i od dalších politiků.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přivítejte jaro ve své ložnici. Těchto 5 tipů na jednoduchou změnu se vám bude hodit

Máte už dost pochmurné zimy a rádi byste do své ložnice vnesli jarní atmosféru? Pak můžete, není to nic složitého. Stačí vědět, jak vybrat vhodný nábytek, dekorace nebo doplňky. Velkou změnu udělá i správné povlečení. Čtěte dál a pusťte se do proměny.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle je opravdový život. Seznamte se s nejlepšími fotkami českých a slovenských fotoreportérů

Chcete si připomenout zásadní události loňského roku? Podívejte se na vítězné fotografie prestižní soutěže Czech Press Photo. Nebo si zajděte na výstavu, která představuje oceněné fotky, ale i další snímky, které rovněž stojí za vidění.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Od ovací k zamrzlé pomoci. Svět čeká na rozhodnutí USA ohledně Ukrajiny

Je to jen 14 měsíců, dnes už to ale vypadá jako dávná minulost. Americkou Sněmovnou reprezentantů se rozléhal dlouhý a ohlušující potlesk demokratů i republikánů. „To je pro mě až příliš,“ musel mírnit ovace ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, oděný v typické olivově zelené vojenské ...

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vetchý, Kocáb, Pokáč, Lambora, Pechlát a Majer aneb Ukrajinu v tom nenecháme

Industriálním prostorem pražského Divadla X10 zní duté rány. Herec Jan Bárta právě demoluje obří polystyrenovou plochu visící od stropu. Symbolicky tím odděluje dvě části představení Na západní frontě klid/Zelené koridory. Zavádí diváky do let 1918 a 2022. Do válek, jež (opět) ničí Evropu. ...

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Předčasné penze bez krácení se mají týkat až 120 tisíc lidí

Svářeči, slévači, brusiči či dělníci v chemických výrobách. Možnost předčasného odchodu do důchodu se má v rámci chystané penzijní reformy od příštího roku podle informací Novinek týkat asi 120 tisíc lidí z nejnáročnějších povolání. Penze se jim na rozdíl od ostatních nebudou krátit.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Korejci vyvinuli rýži s buňkami hovězího masa. Má to být nová superpotravina

Korejským výzkumníkům se podařilo vyvinout rýži, jejíž zrna obsahují buňky hovězího masa. V budoucnu by mohlo jít o nutričně bohatou potravinu, jejíž produkce by zatěžovala životní prostředí podstatně méně než například chov hospodářských zvířat.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ocelárnu Putinova známého zachvátil mohutný požár

Ukrajinská armáda zaútočila drony na ruskou ocelárnu v Lipecku, kterou následně zachvátil mohutný požár. S odkazem na armádní zdroje o tom informuje agentura Unian, která uvedla, že majitelem podniku je známý ruského prezidenta Vladimira Putina Vladimir Lisin. Podle guvernéra Lipecké oblasti ...

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobyt v lesní školce jde dětem k duhu. Bažinka žije smíchem a radostí z pohybu v přírodě

Nespoutaná radost z pohybu v přírodě a z programu, který pro ně připravily jejich průvodkyně, vyzařovala z osmi dětí, které ve středu dorazily do Lesní mateřské školy Bažinka v Horce nad Moravou na Olomoucku. Celkem ji ve dvou třídách, nazvaných Káňata a Bobříci, navštěvuje 29 dětí ve věku ...

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči našli v domě ve Veselí nad Moravou mrtvého člověka

Hasiči našli v sobotu po nočním požáru domu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku mrtvého člověka. Jde o letošní první oběť u požáru v Jihomoravském kraji.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete mít zahradu plnou opylovačů? Nespěchejte na jaře s úklidem záhonů, můžete je zničit

Zahrada se pomalu probouzí k životu a vy se už nemůžete dočkat, až vyrazíte s nůžkami a hráběmi na důkladný jarní úklid. Z mnoha dobrých důvodů byste neměli spěchat. Prozradíme vám, proč počkat na vyšší teploty a jak připravit zahradu na letošní kvetení.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zajímavosti z veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO 2024 obrazem

Jubilejní 25. ročník veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO 2024 proběhl ve dnech 15. až 17. února 2024, představilo se na něm 170 výrobců z 8 zemí, kteří představili svoje produkty téměř 23 tisícům návštěvníků. Podívejte se na pár zajímavostí z výstavní plochy.

sobota dopoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Česká podpora polevuje

Ani po dvou letech války s Ruskem nepřestali čeští politici podporovat Ukrajinu. Oproti roku 2022 ale ochabla jejich razance. Nejčastěji jsou slyšet zejména prezident Petr Pavel a ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Opozice začala volat po snížení výdajů na obranu, přestože ruský agresor ...

sobota v poledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přes Teplice na Floridu. Válka zamávala se životem kadeřnice Oleny

Z ukrajinské Buče uprchla před válkou do Teplic, v Praze pracovala jako kadeřnice a ve stejném oboru působí nyní v americké Floridě. Takové jsou ve zkratce dva roky života v nuceném exilu Oleny Sydorové, která i zásluhou článku v Právu a na Novinkách po svém úprku před ruskými raketami do ...

sobota v poledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřešovanou seniorku z Náchodska našli mrtvou

Pohřešovaná jednadevadesátiletá žena z Nového Města nad Metují na Náchodsku byla v sobotu dopoledne nalezena mrtvá. Zhruba 1,5 až dva kilometry od jejího bydliště ji našli novoměstští strážníci.

sobota v poledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velkého králíka čekala téměř jistá smrt, dnes dělá radost tisícům lidí

Králík Alex by pravděpodobně skončil na pekáči, kdyby si ho na trhu nevšimli dva zachránci. Ti s ním nyní jezdí na nejrůznější akce, kde dělá radost mnoha lidem. Do jisté míry se tak dá označit za terapeutické zvíře.

sobota v poledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská připomíná jména vězněných. Aktivisté v Praze přelepili cedule

V noci na sobotu se proměnily cedule s názvem ulice Ruská v pražských Vršovicích. Smutné výročí dva roky trvající ruské invaze na Ukrajinu připomínají jména vězněných odpůrců a disidentů, kterými aktivisté přelepili cedule. Aktivitou se již zabývá policie.

sobota v poledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parádní proměna podkroví: 1 pokoj má 3 funkce. Skvěle se vypořádal se zkosením a trámy

Proměna podkroví v řadovém domě jednoho středočeského města nabízela hned několik oříšků k rozlousknutí. Pokoj má tvar pětiúhelníku, dvě podkrovní okna a spoustu trámů, dokonce i v podlaze. Ale designérky Lucie a Halka ze Studia In2 vzaly všechna omezení jako výzvu, inspirujte se.

sobota v poledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vyzrát na odpalované těsto? Máme návod i tipy na skvělé zákusky. Vyzkoušejte je

Odpalované těsto má pověst strašáka, ale není třeba se ho bát. Potřebovat budete jen pár obyčejných ingrediencí, hrnec, vařečku a trochu trpělivosti.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Praze začala matějská pouť

V sobotu dopoledne se otevřely brány holešovického Výstaviště pro návštěvníky tradiční matějské pouti v Praze. Počasí přálo, obloha jako vymetená. I díky tomu dorazily hned po otevření stovky lidí, ale úplně nabito v uličkách mezi atrakcemi rozhodně nebylo.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Svitav se srazila tři auta, jedno začalo hořet

Silniční tah I/35 nedaleko Svitav zablokovala v sobotu dopoledne nehoda tří aut, jedno z nich začalo hořet. V nabouraných autech jelo celkem šest lidí, z toho dvě děti. Všichni skončili v nemocnici. U nehody zasahují hasiči, policie i vrtulník Letecké záchranné služby. Silnice byla ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proti strachu, za Ukrajinu. Výročí ruské invaze připomínají koncerty i pochody

Koncerty, debaty i charitativní setkání. Dva roky od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu si připomínají lidé napříč Českou republikou. Nejvíce akcí se koná v hlavním městě. Před ruskou ambasádou vystoupí hudební skupiny a písničkáři. Na akci naváže pochod Prahou a shromáždění na Staroměstském ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První model luxusní řady Mercedes Mythos dorazí v příštím roce

Značka Mercedes-Benz plánuje vytvořit ještě luxusnější sérii vozů, která dostane označení Mythos. V hierarchii by se modely měly dostat ještě nad značku Mercedes-Maybach.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Most přes minulost aneb Jak odpustit a jít dál

Odpusť, zapomeň a jdi dál! Po rozchodu nejde jen o dobře míněnou radu našich blízkých. Schopnost odpustit je v naší kultuře považována za jednu ze ctností. Je to ale tak snadné? A co když se nám ani po letech nedaří vyhnat dávnou lásku z hlavy?

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navalná obvinila Putina z mučení mrtvého

Julija Navalná v sobotu vyzvala ruské úřady, aby vydaly tělo jejího manžela Alexeje Navalného k pohřbu, a obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina z toho, že nejenže nechal jejího manžela zabít, ale ještě k tomu mučí jeho mrtvolu, což už podle Navalné není jen nenávist, ale také satanismus ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Převoz miminka na operaci do Brna zkomplikoval defekt sanitky

Doslova v jízdu o život se v pondělí změnil transport pětitýdenního miminka ze Zlína na operační sál do brněnské dětské nemocnice. Sanitka bez lékaře s ním totiž dostala na dálnici D1 mezi Vyškovem a Rousínovem defekt. Zdravotníci s novorozencem náhle zůstali bezmocně stát v odstavném pruhu.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prigožin dobojoval přesně dva měsíce po vzpouře

Mířil vysoko a skončil neslavně. I tak lze zhodnotit životní dráhu někdejšího kriminálníka, později majitele restauračního byznysu pohybujícího se v nejvyšších patrech ruské politiky a nakonec šéfa ruské soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Každý normální člověk si přeje, aby válka skončila, řekl Zelenskyj na setkání se západními představiteli

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že každý normální si člověk přeje, aby válka skončila, a že Ukrajina vyhraje. Zelenskyj to uvedl na výročním setkání na letišti Hostomel u Kyjeva, o něž se v prvních dnech ruské plnohodnotné invaze bojovalo a které Ukrajinci ubránili.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matějská pouť již otevřela své brány

Nejznámější česká pouť v Praze-Holešovicích na jaře každoročně zve na desítky českých i zahraničních adrenalinových a zábavních atrakcí, stánky s občerstvením i suvenýry. Již 429. ročník odstartoval v sobotu 24. února. Do kdy letos Matějská pouť bude otevřená pro návštěvníky a jaké je ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ošetřovné pro OSVČ? Ani podnikatelé, kteří platí nemocenské pojištění, jej nedostanou

Podnikatelé si platí nemocenské pojištění, přesto nemají nárok na stejné pojistné plnění jako zaměstnanci. To platí například u nároku na ošetřovné.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Neumím si představit vládu s ODS. Je tam moc asociálních lidí, říká Schillerová

Je nebo není hnutí ANO ochotné jít v případě volebního úspěchu do koalice s SPD? Podle místopředsedkyně Aleny Schillerové jen těžko, protože referendum o vystoupení z Evropské unie je podle ní pro hnutí nepřijatelné. S ODS jsou zase vztahy na bodu mrazu, protože je tam „tolik asociálních ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Anglii odpálili půltunovou bombu z druhé světové války. Evakuovali tisíce lidí

Velký rozruch vyvolalo úterní ohlášení nálezu nevybuchlé německé bomby z druhé světové války, které si vyžádalo evakuaci tisíců lidí. Objevena byla na zahradě pozemku ve městě Plymouth v hrabství Devon na jihozápadě země. V pátek byla 500 kilogramů vážící bomba s největší opatrností převezena ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Robert Fico by blokoval případný návrh na vstup Ukrajiny do NATO

Za obrovskou chybu by slovenský premiér Robert Fico (Směr) považoval, pokud by se uvažovalo o vstupu Ukrajiny do Severoatlantické aliance. „Dokud budu premiérem, budu to blokovat,“ řekl Fico v sobotní rozhlasové diskusi odvysílané v den druhého výročí útoku Ruska na Ukrajinu.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahradničení nahradí posilovnu i jógu. Tady jsou další důvody, proč začít ještě dnes

Založení zahrady je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu. Je jedno, zda máte k dispozici malou terasu, nebo rozsáhlý prostor, o který se musíte starat. Zahradničení v sobě spojuje pobyt na čerstvém vzduchu, cvičení i meditaci a to vše ulevuje od starostí všedních dní.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

V sestřeleném ruském letounu zahynulo 10 důstojníků. Další stroje Rusové stáhli

V pátek sestřeleném ruském letounu A-50 zemřelo podle listu Ukrajinská pravda deset ruských důstojníků, z toho pět majorů. Pravda se odvolává na své zdroje v ukrajinské vojenské rozvědce (HUR). Podle ní Rusové kvůli pádu letadla stáhli dalších pět ze vzduchu.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněžka opět málem hrobem, tentokrát mladého Čecha

Zledovatělé úbočí Sněžky se stalo v sobotu odpoledne opět málem hrobem, tentokrát 32letého českého turisty. Muž měl utrpět po pádu tzv. žlabem smrti vážná zranění. Dvojice Poláků po podobném pádu do skoro kilometr hlubokého údolí říčky Lomniczky 30. ledna na místě zahynula. Týden poté česká dívka ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Společně za Ukrajinu. Na Staroměstském náměstí se sešly tisíce lidí

Pod heslem Společně za Ukrajinu se na pražském Staroměstském náměstí sešli ve čtyři hodiny odpoledne lidé k připomenutí druhého výročí stále pokračující ruské agrese. Stovky lidí pak dorazily na náměstí Kinských už o hodinu dříve a na to Staroměstské došly pochodem přes Karlův most.

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Pohled na stavby očima profesionálů

Stavba domu či bytové jednotky bývá jedním z největších finančních závazků v životě. Jak se ale orientovat v současné cenové situaci na stavebním trhu a najít cestu k úspoře, aniž byste museli obětovat kvalitu? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali přímo u zástupců předních stavebních firem a ...

sobota odpoledne 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Úřady vydaly tělo Navalného

Úřady vydaly matce Alexeje Navalného jeho tělo. V sobotu odpoledne to oznámila na sociální síti jeho bývalá mluvčí Kira Jarmyšová. Ljudmila Navalná se zatím nachází v ruském městě Salechard, jak bude pohřeb probíhat, zatím není známo.

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Berkshire Hathaway miliardáře Buffetta dosáhla rekordního čistého zisku

Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta dosáhla loni rekordního čistého zisku ve výši 96,2 miliardy dolarů (2,25 bilionu korun). Společnost však zvýšila i svůj provozní zisk na 37,4 miliardy dolarů (876 miliard korun), stojí v dokumentu, který firma ...

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fanoušci Depeche Mode se fotili na Karlově mostě. Na chvíli ho ucpali

Dobrá tisícovka fanoušků britské skupiny Depeche Mode se sešla v sobotu po čtrnácté hodině na Křižovnickém náměstí u Karlova mostu v Praze, aby vznikla jejich společná fotka. Ze Staroměstské mostecké věže je snímal fotograf Tomáš Martínek.

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se zbavit molice a ochránit rostliny před ničivými škodami? Tady je návod!

Molice jsou drobný hmyz, který může způsobit značné škody na rajčatech, okurkách, paprikách a dalších rostlinách. A to včetně okrasných květin. Jejich přítomnost může být problém zejména ve sklenících, kde mají ideální podmínky k rozmnožování. Jak molice identifikovat a jak se jich zbavit?

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Izrael je po pařížském jednání o rukojmích mírně optimistický

Izraelská delegace se vrací z pařížského jednání o rukojmích s mírným optimismem. Napsal to v sobotu server The Times of Israel s odvoláním na nejmenované diplomatické zdroje. Podle nich se podařil dojednat nástin dohody s palestinským teroristickým hnutím Hamás o propuštění rukojmích ...

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Díky odposlouchávání manželky vydělal na akciích balík. Kromě rozvodu mu hrozí i vězení

Manžela vysoce postavené manažerky ropné společnosti BP může přijít draho, že odposlouchával její pracovní hovory. Využil totiž toho, že slyšel utajené firemní informace, díky kterým se posléze na akciovém trhu obohatil, když vydělal v přepočtu desítky milionů korun. Tím se však dopustil ...

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Glosa: Kudy se vydá slavné Berlinale s novým vedením?

Když se v roce 2019 loučil po osmnácti letech v čele Mezinárodního filmového festivalu Berlinale jeho ředitel Dieter Kosslick, byla to událost srovnatelná s návštěvou světové filmové star. Kosslick se svým typickým černým kloboukem a červenou šálou si na rozloučenou užíval červený koberec ...

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozor, vlastníci domů! Za chybějící stavební dokumentaci nově můžete dostat pokutu až 400 tisíc

Od 1. ledna 2024 (pro rodinné domy od 1. července 2024) platí nový stavební zákon, který přináší zásadní změny pro vlastníky nemovitostí. Především se týká povinnosti uchovávat stavební dokumentaci odpovídající aktuálnímu stavu stavby, přičemž za její neexistenci hrozí pokuta až 400 000 Kč.

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Populace stárne, Česko na to není připraveno

V domovech pro seniory a lidi s demencí už nyní chybí dvanáct tisíc lůžek. A během následujících let bude jejich počet kvůli přírůstku starších seniorů nutné navýšit až o 25 tisíc. Česko se na to ale strategicky nepřipravuje, řekl Novinkám Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů ...

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vaření v páře je zdravé a zvládnete jej i bez drahých hrnců. Tihle osvědčení pomocníci stačí

Příprava jídel na páře má spousty výhod a není zdaleka tak složitá, jak si mnoho lidí myslí. Naopak – ušetří vám čas, práci i peníze.

sobota v podvečer 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trump: Černoši jsou na mé straně, protože jsem také obětí diskriminace

Bývalý americký prezident Donald Trump, který letos usiluje o znovuzvolení do funkce před listopadovými volbami, prohlásil, že černoši jsou na jeho straně, protože vidí, že je obětí diskriminace. Trump to řekl na předvolebním mítinku před republikánskými primárkami v Jižní Karolíně, kde je velkým ...

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Stovky lidí vyrazily Prahou během Dne za Ukrajinu

Na dvouleté výročí od začátku války na Ukrajině svolalo několik organizací po celé republice setkání v rámci takzvaného Dne za Ukrajinu. Nejvíce lidí se v sobotu odpoledne zúčastnilo pochodu Prahou přes Karlův most až na Staroměstské náměstí, kde se konalo shromáždění, na kterém vystoupil ...

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobřežní stráž pátrala po ztracených rybářích, našla ponorku se čtyřmi tunami kokainu

Pozoruhodný úlovek minulý týden zaznamenala kolumbijská pobřežní stráž. Na moři pátrala po dvou ztracených rybářích, ale místo toho narazila na ponorku převážející čtyři tuny kokainu.

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vteřinové lepidlo je neřád. Jak ho odstranit z kůže, oblečení, plastu i dřeva? Tady je postup

Vteřinové lepidlo je fantastický nástroj pro rychlé opravy a projekty. Když se ale dostane tam, kam nemá, dokáže často způsobit ošklivé skvrny na mnoha površích. Nic však není definitivně ztraceno. Zde je průvodce, jak se vypořádat s tímto lepkavým nepřítelem na různých materiálech.

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Řidič při nehodě v USA vyletěl z auta do vzduchu. Na zadním sedadle měl jednoroční dítě

Dechberoucí silniční honička se odehrála minulý týden ve městě North Olmsted v americkém státě Ohio. Policie pronásledovala muže, jenž nakonec ztratil kontrolu nad vozidlem, které se převrátilo a katapultovalo řidiče vysoko do vzduchu. Na zadním sedadle bylo jednoroční dítě.

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americká loď zničila balistickou raketu vystřelenou z Jemenu

Americká válečná loď USS Mason v sobotu zničila balistickou raketu vystřelenou z části Jemenu, kterou mají pod kontrolou proíránští povstalečtí Húsíové. Uvedlo to podle agentury Reuters regionální velitelství amerických ozbrojených sil CENTCOM. Podle něj cílem rakety byla americká přepravní loď ...

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drony z Prahy ve světě vítězí, české armádě by vědci pomohli

Drony konstruované pedagogy a studenty z pražského ČVUT patří mezi světovou špičku. Nepotřebují vedení pilota, v prostoru se orientují samy a dokážou plnit předem zadané úkoly – uhasí požár, zmapují terén, doručí balík. Pro vojenské účely ideální, však už si jich všimli Američané a zájem má ...

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obalujete si nervy tukem a bojujete tak se stresem? Takhle při tom neztloustnete

Měli jste někdy chuť sníst kousek čokoládového dortu nebo sáček chipsů po emocionálně vypjaté situaci? Nejste sami. Studie ukazují, že stresující události aktivují systémy spojené s metabolismem, poznáváním a odměnou. Takže se začneme odměňovat…jídlem…

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Znáte zaručené metody čištění dlažby? Takhle se vypořádáte s odolnými skvrnami a nečistotami

Aby dlažba vypadala stále jako nová, je zapotřebí provádět pravidelnou údržbu, jelikož z nečistot vznikají skvrny. Ty běžné, od hlíny, prachu, mechu či napadaného listí, se dají zavčas odstranit pomocí vysokotlakého čističe, případně za použití běžných, ekologicky odbouratelných saponátů.

sobota večer 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Hypotéky a úvěry pomáhají získat vlastní bydlení

Jak v současnosti vypadá trh s nemovitostmi? Změnily se sazby hypoték a jak na ně reagují banky? Zeptali jsme se na nejpovolanějším místě – přímo v bance.

sobota v noci 24/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.4., 19.4., 18.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru