Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 28. únor 2024
pondělí 22. 4. 2024, 23:34

archiv zpráv pro 28. únor 2024

Sazby hypoték míří ke čtyřem procentům

Únorový pokles sazeb České národní banky spustil vlnu dalšího zlevňování hypoték. Banky snižují úroky hlavně u kratších fixací, zatímco ty delší některé z nich dokonce přestaly nabízet. Průměrná sazba hypotéky by letos mohla klesnout ke čtyřem procentům. Lidé tím oproti sazbám v posledním roce ...

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bydlení jako v pohádce. Tahle horská chaloupka vám připomene, co je v životě důležité

Zapomenout na starosti všedních dnů, odpočinout si a nabrat novou energii. Přesně to slibuje malebná chaloupka v horské vesničce u Kořenova. Chtěli byste si tady dát kafe nebo tu strávit víkend? Žádný problém.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ochraňte svoji révu před vlnovníky. Poradíme vám, jak se jich zbavit

Vinná réva čelí mnoha hrozbám, mezi nimiž jsou i vlnovníci. Tito drobní roztoči, známí svými škodlivými účinky na révu, zasahují především do listů a pupenů. Jak poznat jejich přítomnost a co udělat pro ochranu révy? To vše se dozvíte v tomto článku.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nestíháte vařit? Recept na bleskovou polévku z červené čočky vás zachrání

Červenou čočku oceníte ve dnech, kdy nemáte času nazbyt, ale nechcete se odbýt jen namazaným chlebem. Její předností je vysoký obsah živin a blesková příprava. Během chvilky z ní vyčarujete skvělé a zdravé jídlo – třeba tuto krémovou polévku.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ztracené klíče nebo zabouchnuté dveře řešte s rozvahou. Pozor na podvodníky, využívající vaší nouze

Zaseklý nebo zalomený klíč, zabouchnuté dveře nebo zámek, se kterým prostě nemůžete hnout. A k tomu vy jen s odpadkovým košem v ruce na chodbě domu. Jak tuto nepříjemnou věc vyřešit, aniž byste zničili zámek nebo platili předražené zámečnické služby?

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Modrá barva v interiéru uklidní, ale také příjemně překvapí

Modrá barva se řadí k nejoblíbenějším a nejuniverzálnějším barevným volbám v interiérovém designu. Její uklidňující a důvěryhodný charakter ji činí ideální volbou do různých místností. Dnes se podíváme na význam barev v interiéru, ale i na modrou a její účinky na lidskou psychiku.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Superpotraviny roku 2024 vám pomohou jíst dobře a zdravě. Vybrali jsme pro vás ty nejlevnější

Vyvážená a výživná strava úzce souvisí s celkovým zdravím a dobrou kondicí. Konzumací plnohodnotných potravin dodáváme tělu základní živiny, vitaminy a minerály nezbytné pro optimální fungování organismu. Nezapomínejte, že zdravá strava může pomoci předcházet různým zdravotním potížím.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Oslavy MDŽ: Od povinného jásání k respektu a uznání. S kytkou v květináči chybu neuděláte

Zapomeňte na rudé karafiáty a povinné verše. Mezinárodní den žen (MDŽ) je více než jen komunistickým svátkem a příležitostí k darování květin. Přinášíme vám přehled jeho bohaté historie, současného významu a tipy, jak tento den oslavit s respektem a originálně. A ano, dozvíte se i to, proč byste ...

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Speciál Jak ušetřit na stavbě: 10 změn nového stavebního zákona

Stavební řízení v ČR je oprávněně považováno za nepřiměřeně složité a dlouhé. S těmito problémy se měl vypořádat nový stavební zákon (NSZ) a jeho původní návrh také s tímto cílem vznikl. Jenže to by snad ani nebyla naše země, aby se zákon, který ještě ani nevešel v platnost, znovu nezměnil.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Do daňové přiznání se promítne řada změn. Podívejte se, co vás čeká

Každý nový rok přináší do života daňových poplatníků změny a novinky, které je třeba vzít v úvahu při vyplňování daňového přiznání. Co se letos změnilo a na co si dát pozor?

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Prosklené stěny domů jsou nádherné, mají však i své chyby

Velké posuvné prosklené stěny v soukromých domech nabízejí snadný přechod z interiéru do exteriéru. Zároveň však mohou připravit majitele o soukromí. A také o hodně peněz. Proto se ke slovu dostává kompromis, vyrovnaný poměr skla a klasických materiálů.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Chalupu se rozhodli opravit. Památkáři jim povolili upravit jen jedno okno

Chalupa po rodičích, která stojí v chráněné krajinné oblasti, prošla v dobách minulých dostavbami a opravami stylem bereme, co je. My se rekonstrukce ujali svědomitě. Památkáři nám nakonec povolili doplnění jednoho chybějícího okna, píše Tomáš do seriálu Splněný sen.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Kdo spí, ten jí! Spánek je palivem pro tělo i mysl. Dopřávejte si jej dostatek

Průměrný člověk stráví spánkem zhruba 1/3 svého života. Přesto většina Čechů spí málo. Proč je nedostatek spánku špatný? A proč byste si jej měli dopřát alespoň 7-9 hodin denně?

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nezapomeňte na jarní řez rybízu. Tohle udělejte u keřů a stromků, bude lepší úroda

Pokud chcete bohatou úrodu bobulí rybízu, musíte těmto keříkům věnovat každoroční péči. Toho docílíte už nyní na jaře, a to jarním řezem. Jak správně postupovat? Stačí dodržovat několik zásad, které jsme shrnuli v tomto článku.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zimní zahrada odpočívá, ale nuda na ní nebude. Postarají se o to i tyhle rostliny

Pokud vám zima na zahradě připadá nudná a neosobně studená, podívejte se na ni z jiného úhlu. V období zpomalení a odpočinku si můžete všimnout půvabných detailů, které byste v letní záplavě barev a práce snadno přehlédli.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vyděláte méně, ale budete mít vyšší sazbu daně z příjmu? Možná se tahle změna dotkne i vás

Po zrušení solidární daně někteří lidé stále musejí platit 23% daň z příjmů. Kdo je to a jak se situace změnila od roku 2021? Podívejte se na přehled.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Lucembursku vyroste nepřehlédnutelná budova Kyklos mající o 80 procent nižší uhlíkovou stopu

Slavný nizozemský ateliér UNStudio představil projekt kancelářské budovy Kyklos, která vznikne v bývalé industriální čtvrti Belval v Lucembursku. Z průmyslového areálu se stane městské centrum a nově představený bude poslední budovou uzavírající celou část. Projekt byl ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

McLaren Artura dostal otevřenou verzi

McLaren uvedl model Artura Spider jako svůj první hybrid se stahovací střechou. Novinka přináší větší výkon a řadu vylepšení podvozku a aerodynamiky, které budou použity také na aktualizované verzi kupé.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Změna práce po padesátce? Těžké rozhodnutí, které se ale může vyplatit

Změnit práci je pro mnoho lidí velmi stresující záležitostí v mladém věku, natož po padesátce. Strach z neznáma, ale také z neúspěchu a někdy i neschopnosti si najít jinou práci je vede k tomu, že místo změny raději v zaměstnání zůstávají, a to i když je již práce netěší anebo jsou za ni ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Generál: Rusko je při chuti, ale není v kondici zvrátit dějiny

Rusko na frontě postupuje, ale jeho zisky jsou malé a vykoupené obrovskými ztrátami. Brigádní generál v záloze František Mičánek v rozhovoru pro Novinky a Právo vysvětluje, proč je nepravděpodobné, že obsadí celou Ukrajinu.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli požárům v Texasu bylo uzavřeno zařízení na demontáž jaderných zbraní

Úřady v americkém státě Texas v noci na středu uzavřely kvůli rychle se šířícím lesním požárům hlavní americké zařízení na montáž a demontáž jaderných zbraní. Informuje o tom agentura The Associated Press (AP).

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senátní volby mohou sejmout Beka, shání si podporu

Senátní volby mohou udělat tečku za kariérou v celostátní politice u mnoha známých jmen. Mandát končí na podzim například ministrovi školství Mikuláši Bekovi (STAN), expředsedovi lidovců Jiřímu Čunkovi, pirátovi Lukáši Wagenknechtovi nebo neúspěšným prezidentským kandidátům Jiřímu Drahošovi, ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Láska je slepá 6. Pět párů si řeklo své „ANO“, kdo ho zopakuje za pár týdnů u oltáře?

Oblíbená seznamovací reality show Láska je slepá se vrací se šestou řadou. Pořad, který začal jako experiment, se u diváků ukázal jako sázka na jistotu. Dnes láká do svých buněk lidi z celého světa. Na finální rozhodnutí účastníků u oltáře si ale počkáme až do začátku března.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Starší pojištění majetku nemusí chránit nové věci. Dbejte na aktualizaci pojistných podmínek

Pojištění majetku je klíčovým krokem k ochraně vašeho domova, bytu nebo cenných věcí. Přestože může být lákavé odkládat tuto záležitost na neurčito, faktorem času můžete ztratit značné finanční prostředky, neboť hodnota vašeho majetku se může v průběhu času dramaticky změnit.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Po Benátkách i Sevilla. Radnice chce vybírat za vstup na ikonické náměstí Plaza de España

Španělská Sevilla, hlavní město autonomní oblasti Andalusie, se chystá zpoplatnit vstup na jedno ze svých nejkrásnějších veřejných prostranství - impozantní náměstí Plaza de España. Radnice 700tisícového města vyhledávaného turisty to oznámila s odůvodněním, že potřebuje zajistit finance pro ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden a Trump vyhráli primárky v Michiganu

Americký prezident Joe Biden a nejžhavější republikánský kandidát Donald Trump s přehledem vyhráli úterní primárky svých stran v americkém státě Michigan. Vyplývá to z odhadů, o nichž informuje americká televizní stanice CNN. Biden i exprezident Trump se stejně jako před čtyřmi lety podle ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koupili renesanční dům v Jáchymově, v jehož sklepení objevili stříbrnou štolu

Pohádku se šťastným koncem připomíná příběh rodiny Pincových. V roce 1998 se společně rozhodli, že si pořídí v Jáchymově na Karlovarsku renesanční dům nedaleko náměstí. Neodradila je tehdy ani skutečnost, že dům připomínal svým technickým stavem s děravou střechou a bez oken spíše ruinu ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na mytí oken fungují moderní prostředky i babské rady. Na tyhle určitě nezapomínejte

Součástí jarního úklidu je i čištění oken. Aby bylo jejich mytí co nejefektivnější, je třeba dodržet správný postup a použít nejlepší čisticí přípravky i pomůcky. Přečtěte si naše tipy, se kterými u vás doma umyjete všechna okna jedna dvě.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zahradnické tipy: Jak na perfektní živý plot? Tyhle věci budete potřebovat

Zdobí vaši zahradu živý plot? Pak jistě chcete, aby byl co nejhezčí. Kdy je třeba vzít do rukou zahradnické nůžky a vrátit porostu jeho krásu? Podívejte se na náš návod, jak tvarovat živý plot – rychle a jednoduše.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Po letech spojili síly, koupili starou loď, dali ji do pucu a teď cílí na závody

Na začátku byla vzkříšená touha znovu zažívat pocity dřiny na tréninku, euforie na závodech a radosti u vody. Na konci mají být vavříny z veteránských tuzemských i mezinárodních soutěží. Třešničkou na dortu triumf na letošním světovém šampionátu. Řeč je o skupině českých nadšenců, bývalých ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaměstnanec pařížské radnice si nechal ukrást plány na zabezpečení olympiády

Francouzskému úředníkovi ukradli ve vlaku laptop s bezpečnostními plány pro zajištění olympiády v Paříži. Zprávu stanice BFMTV potvrdila v úterý večer policie, napsal list The Guardian.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpověď ženy, která se i přes boj s vážnou depresí rozhodla stát mámou

Její cesta k uzdravení je trnitá, přesto odhodlaně bojuje. Příběh ženy bojující s depresí ukazuje, že i v těžkých chvílích lze zahlédnout záblesk světla. Tím může být třeba právě mateřství. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách přijala Iris Voříšková, která otevřeně mluví o životě ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel filmový architekt Jan Zázvorka

V 65 letech zemřel filmový architekt Jan Zázvorka. V minulosti se podílel mimo jiné na realizaci snímků 2Bobule, Bathory, Kouř, Chobotnice z II. patra či Slunce, seno, jahody. Svou tvorbou navázal na uměleckou rodinnou tradici. Jako synovec herečky Stelly Zázvorkové se také snažil o to, aby se ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Říkali nám ukrajinská prasata.“ Ruský červený kříž se měl vysmívat zajatcům na okupovaných územích

Příslušníci Ruského červeného kříže, který spadá pod Mezinárodní červený kříž, působí i přes mezinárodní zákaz na ukrajinských dočasně okupovaných územích, a dokonce „dohlíží“ na ukrajinské zajatce, kteří jsou drženi v ruských věznicích. Tam se jim během stravování podle výpovědi ...

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: MGMT, Mick Mars, Ace Frehley, Lament a Dymytry

V posledních dnech se urodila především rocková alba. S novou deskou se hlásí MGMT, Mick Mars nebo Ace Frehley, s tím nejlepším dosud vydaným kapela Dymytry, debutuje tandem Lament.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do garáže a pak domů? Přesně takhle se vstupuje do dokonale zařízeného bytu v Bratislavě

Představujeme vám zhmotněný sen mnoha lidí – nastěhovat se a hned bydlet, žádné dodělávky. Navíc je tento parádní interiér rodinného domu v Bratislavě nadupaný vychytávkami. Některé uvidíte hned, na jiné vás rádi upozorníme.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pozor na zálohy elektřiny: Neměli byste platit více, než je nutné, radí experti

Spolu s vyúčtováním energií lidé dostávají i předpis na nové zálohy. Často dochází k jejich navýšení, které dodavatelé omlouvají zvýšením regulované složky. Nicméně více než o čtvrtinu by neměl platit nikdo. To je třeba mít na paměti při uzavírání nových smluv či úpravě výše záloh.

středa ráno 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nadšenci pro jednu stopu se chystají do Brna, startuje Motosalon

Vyznavači jedné stopy už leští své stroje a chystají se k prvním vyjížďkám. Mnoho z nich se – pokud to počasí dovolí – jistě vydá po vlastní ose i na největší svátek motorkářů, který na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka do neděle. Oblíbený Motosalon se koná po čtyřleté přestávce ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rychlovlaky v Česku mají jezdit až 350 km/h

Příprava výstavby vysokorychlostních tratí v Česku je nejdál u projektů na jihu a severu Moravy, řekl Novinkám Jakub Bazgier, ředitel Stavební správy vysokorychlostních tratí ze Správy železnic. Záměrem je začít stavět za tři roky a vlaky budou moci jezdit rychlostí až 350 kilometrů za hodinu.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Válka je vůl

Shodli jsme se na tom, že válka je vůl. Lišíme se v tom, jak komunikovat s volem…

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bydlete ekologicky, uleví se přírodě i vaší peněžence

Třeba jen malé nepatrné změny v chování a ve vybavení domácnosti můžou vést k životnímu stylu šetřícímu nejen přírodu, ale i rodinnou peněženku. A není to složité.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pórek, jak ho neznáte: Zapečený se sýrem a smetanou se promění v luxusní jídlo

Pro mnoho lidí je pórek zeleninou do počtu, která se hodí maximálně do polévky. Ve skutečnosti toho ale zvládne mnohem víc. V tomto receptu se pozvolna peče ve smetanové omáčce posypané sýrem a chutná naprosto skvěle.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Páchne prádlo právě vytažené z pračky? Prozradíme vám, co je viníkem a jak si poradit

Vůně čerstvého prádla je tak oblíbená, že ji často najdete ve svíčkách, esenciálních olejích, či dokonce v pleťových vodách. Naše mysl si ji spojuje se svěžestí a čistotou. Jenže někdy prádlo po vyndání z pračky páchne zatuchle a vůbec ne příjemně.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Lékaře zoufale prosila o pomoc kvůli bolestem pánve, pomoci se jí dostalo až po dvou letech

Podle lékařů trpí stovky žen ročně bolestmi pánve zcela zbytečně. To vše je často způsobeno nesprávnou diagnózou. Proto se i Petra z Ústecka ocitla se svými problémy až ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. O dvou letech, kdy trpěla značnými bolestmi břicha a dalšími problémy, se ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny průmyslových výrobců poprvé od listopadu 2020 klesly

Ceny průmyslových výrobců v lednu klesly o 2,8 procenta, což je první meziroční pokles od listopadu 2020. V úvodním měsíci tohoto roku meziročně klesly také ceny zemědělských výrobců, které byly nižší o 19,8 procenta. V tomto případě se jedná už o devátý měsíc meziročního poklesu v řadě.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prostitutka a její doprovod oloupili klienta z Havířova

Až deset let ve vězení může strávit třiadvacetiletá prostitutka a její o rok mladší doprovod za loupežný útok na muže z Havířova. Zákazníka, který se s prostitutkou nedohodl na službě, podle policie násilím donutili převést na jejich účet peníze. Prý za marnou cestu.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neúspěch Křetínského ve Francii. Nedohodl se s Atosem na převzetí jeho divize

Francouzská technologická firma Atos ukončila jednání se společností EP Equity Investment (EPEI) českého podnikatele Daniela Křetínského ohledně převzetí své ztrátové konzultační divize Tech Foundations. Atos ve středu oznámil, že se s Křetínským nedohodli. Podle agentury Reuters jde o první ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tuny drog za miliardy. Kurýr a logistik z Liberce dostali nižší tresty za pomoc k odhalení superkartelu

V kauze mezinárodního drogového superkartelu, který pašoval hašiš a kokain za miliardy korun a drogy skladoval také v Liberci, padly první tresty. Soud v úterý potrestal kurýra a logistika skupiny, kteří spolupracovali s policií a přiznali se.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Srí Lanka nařídila opustit zemi až 300 tisícům Rusů a 20 tisícům Ukrajinců

Imigrační úřad na Srí Lance nařídil až více než 288 tisícům Rusů a necelým 20 tisícům Ukrajinců, aby opustili zemi. Odůvodňuje to obnoveným leteckým spojením mezi Ruskem a Srí Lankou s tím, že Ukrajinci už se také mohou bezproblémově vrátit domů. Informuje o tom srílanský list The Daily ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přijímačky na střední má posílit další zlepšovák

Digitalizací přihlášek ještě změny v přijímačkách na střední školy končit nemusí. Další novinka by především ulehčila život dětem, protože odbourává velkou část jejich stresu. Ředitelé škol zatím reagují zdrženlivě.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skiareálům v Jeseníkách došla trpělivost se skialpinisty. Zavedly pro ně pasy za dvě stovky

Některé lyžařské areály v Jeseníkách zavedly novinku: pasy pro skialpinisty. V Koutech nad Desnou a Ramzové si tak skialpinisté musí koupit vstup na sjezdovku za dvě stovky. Některým se to nelíbí.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Thajský pilot odrodil dítě během letu

Obrovská odpovědnost je u pilotů na denním pořádku. Daleko za hranici své komfortní zóny se ale neváhal vydat Thajec Jakarin Sararnrakskul, který předal řízení letadla své kopilotce a sám se postaral o ženu, která v pátek začala rodit během letu z Tchaj-wanu. Informuje o tom agentura Reuters.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský ministr obrany se vychloubá nadsazenými územními zisky

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu se na zasedání kolegia ministerstva obrany chlubil dalšími úspěchy ruské zimní ofenzívy. V úterý uvedl, že se ruské jednotky snaží vylepšit své pozice u Doněcku i směrem na Kupjansk a že během letoška obsadily už 327 km čtverečných. Podle Institutu pro studium ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Znáte výši ročního daňového bonusu za rok 2023? Podívejte se, jak se počítá

Někteří zaměstnanci mohou mít nárok na daňový bonus za celý rok 2023. A to ve vyšší výši, než je součet měsíčních daňových bonusů, které jste získali během roku. Jakou částku nad rámec již obdržených bonusů dostanete? A jaká pravidla v této situaci platí?

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vyberte si správnou tepelnou izolaci. Ušetříte za topení a bude se vám lépe bydlet

Kvalitní tepelná izolace obvodové konstrukce je rozhodujícím faktorem při úspoře provozních nákladů na energie za vytápění a chlazení. Také přispívá k lepšímu komfortu bydlení, zhodnocení nemovitosti a poměrně rychlé návratnosti vložených nákladů.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Poslanci nestihli hlasovat o manželství pro všechny, museli zahájit jinou schůzi

Poslanci se ve středu vrátili k manželství pro všechny v závěrečném, třetím čtení. O normě ale nestihli finálně hlasovat. V 11 hodin totiž ve Sněmovně začala mimořádná schůze k migračnímu paktu Evropské unie z popudu hnutí ANO. K manželství pro všechny by se zákonodárci ale měli ještě ve ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Láska a krutost v cirkusovém prostředí. Felliniho La Strada dostává baletní podobu

La Strada neboli Silnice. To je snímek režiséra Federika Felliniho z 50. let o kočovných cirkusových umělcích a nově také celovečerní inscenace. Pro Pražský komorní balet ji tvoří známý tanečník a choreograf Jiří Bubeníček se svou ženou, výtvarnicí Nadinou Cojocaru. Premiérově se balet ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britská organizace hledá sčítače tučňáků v Antarktidě

Britská charitativní organizace zaměřená na ochranu kulturního dědictví inzeruje volná místa na Antarktidě. Úspěšní uchazeči se budou muset přizpůsobit téměř neustálému dennímu světlu i mrazivým teplotám a obejít se bez splachovacího záchodu či tekoucí vody.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šalomoun: Zákon o lobbingu by se mohl týkat prezidenta i ředitelů škol

Zákon o lobbování, jehož schválení kabinet Petra Fialy (ODS) už měsíce odsouvá, by se mohl týkat i ředitelů škol. Ve vládě nad tím panuje diskuse, řekl Novinkám a Právu šéf Legislativní rady vlády Michal Šalomoun (Piráti). Ministři řeší také otázku, zda do normy zahrnout i prezidenta nebo ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

IKomunita řeší sdílení energie pro domy, obce a města

Komunitní energetika představuje revoluci ve výrobě a využívaní elektrické energie. Umožňuje energii vyrábět na jednom místě z obnovitelného zdroje a na jiných místech ji ve stejnou chvíli spotřebovávat. Jak může bytovým domům, obcím a městům v tomto ohledu pomoci nové technické řešení ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko rozjíždí volby prezidenta na Ukrajině

Ruské prezidentské volby sice začínají až 15. března, obyvatelé Ruskem okupovaných ukrajinských území si ale mohou „svého“ prezidenta zvolit v předstihu už od neděle. S odkazem na prokremelský list Izvěstija o tom informují The Moscow Times, podle kterých ruská Ústřední volební komise ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spolana Neratovice už počtvrté částečně evakuována. Kdosi opět nahlásil bombu

Už počtvrté musela do chemické továrny v Neratovicích vyjíždět policie. Část zaměstnanců se musela evakuovat, zbytek nebyl vpuštěn dovnitř. Kriminalisté pracují i s verzí, že za všemi telefonáty stojí jeden pachatel.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Specialista na měkkýše a korýše povede Jihočeskou univerzitu, jmenoval ho prezident

Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích povede čtyři roky Pavel Kozák (53). Na návrh akademického senátu ho v úterý 27. února do funkce rektora jmenoval na Pražském hradě prezident České republiky Petr Pavel. Funkční období nového rektora začne 1. dubna. Vystřídá tak současného rektora ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chceme začít okamžitě stavět. Poláci jsou otrávení z komplikací ohledně dostavby D11

Stížnost za každou cenu. Tak označuje vítěz loňského tendru o lukrativní zakázku na stavbu předposledního úseku D 11 z pohraničního Královce do Trutnova, polský Budimex, protest konkurenční české firmy MI Roads. Obstrukce, jimiž podle Poláků škodí Češi sami sobě, dostavbu strategické evropské ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navalného pohřbí v pátek v Moskvě

Tisková mluvčí zesnulého ruského opozičního politika Alexeje Navalného Kira Jarmyšová oznámila, že poslední rozloučení s ním proběhne v pátek 1. března ve 14:00 (12:00 SEČ). Jarmyšová to oznámila na sociální X jen den poté, co informovala o problémech se zajištěním prostorů pro pohřeb.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Sto let od Hubáčkova narození provází pokrytectví - Alex Švamberk

Od narození významného českého architekta Karla Hubáčka, autora oceňovaného hotelu a vysílače na Ještědu, uplynulo minulý týden sto let. Je to náležitě připomínáno, protože Hubáček se stal jediným českým nositelem prestižní ceny Augusta Perreta udělované mezinárodní unií architektů.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kybernetičtí záškodníci, kteří útočí na počítače s Windows nejčastěji

Ani v novém roce si kyberšmejdi nedají pokoj, v šíření škodlivých kódů rozhodně nepolevují. V Česku tak mohli tuzemští uživatelé v minulém měsíci narazit na celou řadu hrozeb – mezi ty nejčastější patří Agent Tesla, Formbook a Fareit. Vyplývá to z pravidelné analýzy antivirové společnosti ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Samsung není jediný, vlastní chytrý prsten chystá také Honor

Jihokorejská společnost Samsung letos debutovala s vlastním chytrým prstenem. I když mnoho detailů o modelu Galaxy Ring ještě tají, ze zájmu lidí na veletrhu MWC 2024 je jasné, že půjde o naprostý hit. Vlak si nechtějí nechat ujet ani další výrobci, a tak například Honor již v Barceloně ...

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Držák na bagetu či vlajka na voliči. Pět nezvyklých detailů nového Renaultu 5

Novému Renaultu 5 by k dostatečné pozornosti stačil už jen fakt, že jde o znovuzrozenou legendu. Nechybí mu však i vtipné odkazy na minulost či francouzský původ.

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle je světoznámý dánský hrad, který proslavil William Shakespeare. Příběh o Hamletovi tu žije dodnes

Hrad Kronborg leží u města Helsingør na ostrově Sjælland a patří k nejnavštěvovanějším památkám v Dánsku. Představuje nejen významný symbol dánské historie, ale zásadní roli sehrál i ve světové literatuře. Právě zde si kladl Hamlet zásadní otázku: být, či nebýt?

středa dopoledne 28/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jeep Avenger konečně dostane pohon všech kol, dorazí koncem roku

Podobně jako řada dalších modelů značky Jeep na evropském trhu také nejmenší model Avenger dostane elektrifikovaný pohon všech kol 4Ă—e. Objednávat půjde od konce roku.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Minimalismu odzvonilo. Na scénu přichází okázalá móda manželek mafiánů

Po roce 2023, který byl plný tichého luxusu, přichází nový směr, který ukazuje, kdo je tento rok šéfem. Kožešinové kabáty, krajkové braletky, černé kožené sukně, boty na jehlách, drahé brýle a nadýchané vlny – seznamte se s trendem mob wife.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamera zachytila nehodu policejního BMW. Osádka unikla smrti jen o vlásek

Jen o vlásek unikla smrti osádka policejního automobilu, který havaroval při pronásledování řidiče motocyklu v Paskově na Frýdecko-Místecku. Vyplývá to z videozáznamu vážné havárie, kterou zachytila kamera umístěná na čerpací stanici, u které k nehodě došlo.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík pod různými jmény podváděl na internetu, kde nabízel zboží. Dopadla ho policie

Na půl milionu korun si přišel při podvodech na internetu jednadvacetiletý muž z Karvinska. Prodával na internetu pracovní stroje a další boží, které však nikdy nedodal. Policie ho dopadla a stíhá ho za podvod celkem 20 lidí.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herní divize PlayStationu se otřese, Sony bude propouštět

Společnost Sony počítá s tím, že poptávka po konzoli PlayStation 5 v nadcházejícím roce citelně poklesne. To je hlavní důvod, proč se japonský elektronický gigant rozhodl propouštět. O práci přijde 900 lidí, což představuje osm procent zaměstnanců herní divize. Vyplývá to z interního sdělení ...

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozor na bankomaty Euronet. Účtují poplatek za nevyžádanou službu

Lidé by měli zbystřit při použití bankomatů nebankovní společnosti Euronet. Při pokusu vybrat peníze nebo se i jen podívat na zůstatek na účtu jim zařízení strhnou peníze za informaci o zůstatku, aniž ho lidem ukážou. Ve svém videu z cyklu Kluci z Prahy na serveru YouTube na to upozornil ...

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Islamisty unesená italská rodina se po dvou letech vrátila domů

Italský pár a jejich syn, kteří byli v roce 2022 v Mali uneseni islamistickou militantní skupinou, byli v pondělí propuštěni a v úterý se vrátili do své vlasti. V době únosu džihádisty napojenými na Al-Káidu rodina žila v komunitě Svědků Jehovových v Koutiale na jihu Mali.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Edinburgh chce kasírovat majitele krátkodobých pronájmů. Kvůli odpadkům v ulicích

Radu skotského Edinburghu zneklidňuje množství odpadu vyprodukovaného během krátkodobých pronájmů. Zvažuje proto, že bude od majitelů, kteří své nemovitosti nabízejí přes platformy typu Airbnb, vybírat poplatky. Ti už nyní musejí platit i další daně, a to kvůli regulacím, které ve městě platí od ...

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oslavovat ženy a jejich postavení ve společnosti je důležité

Mezinárodní den žen, který se slaví 8. března, má stoletou historii, která je spojena s požadavky žen na volební právo, právo na vzdělání, účast ve veřejném životě, ekonomickou nezávislost a dnes i na rovné příležitosti například v zaměstnání. Vyváženost v tomto směru totiž stále není ...

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Louka plná motýlů a ptactva. Chystá se metodika pro ekologické hřbitovy budoucnosti

Metodiku pro pohřbívání lidí v biocentrech, přírodní obdobě hřbitovů, vytvoří ještě do konce letošního roku tým odborníků, který se touto pro Česko novou oblastí zabývá. Dokument bude podkladem především pro radnice řešící neustálé rozšiřování svých hřbitovů.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Věk nejstarších stromů na Pradědu a Králickém Sněžníku přesahuje 400 let

Nejstarší stromy na nejvyšším vrcholu Jeseníků Pradědu a také na Králickém Sněžníku jsou staré více než 400 let. Ukázaly to výzkumy jesenických lesů, které se zaměřily na nejcennější lesní ekosystémy v těchto rezervacích. Pomocí analýzy letokruhů odborníci popisují, jak vybrané porosty vznikly. ...

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko by neváhalo použít jadernou zbraň jako šokovou terapii, odhalují uniklé dokumenty

Rusko je připraveno použít jaderné zbraně ve více případech, než dosud oficiálně přiznávalo, plyne z uniklých dokumentů, ke kterým se dostal list The Financial Times. Mimo jiné z nich lze vyčíst, že ruské jednotky cvičily i použití taktických jaderných zbraní v raných fázích konfliktu s velkou ...

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tělocvikář si podle žalobkyně posílal se žačkami nahé fotky. S jednou měl mít i sex

Tři roky vězení a desetiletý zákaz práce s dětmi v rámci školních a mimoškolních aktivit navrhla státní zástupkyně Katarina Peková pro dnes již bývalého učitele tělocviku Miroslava K. z jedné ze základních škol na Klatovsku.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Leteckou záchranku čekají změny, armáda už létat nebude

Letečtí záchranáři by mohli podle nové koncepce vznikající na ministerstvu zdravotnictví dosáhnout i do končin Česka, kam zatím pro zraněné a nemocné nemohli.

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako ze sci-fi filmů. Takto s námi bude umělá inteligence mluvit

Jaká nás čeká budoucnost po rozšíření umělé inteligence (AI)? Evidentně taková, jakou nám scenáristé servírovali v celé řadě sci-fi filmů. Pohybující se obrazovka, na které bude reálná tvář člověka, bude ve skutečnosti domovem AI. Přesně takové zařízení od společnosti Integrit jsme vyzkoušeli na ...

středa v poledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Student se vrátil k rodičům, 680 km do školy zvládá letecky. Je to levnější než nájem ve Vancouveru

K nevšední vynalézavosti přiměla nouze studenta univerzity v kanadském Vancouveru. Majitel bytu mu náhle zvedl nájem na sumu, kterou si mladík už nemohl dovolit. Odstěhoval se proto zpět k rodičům do 680 kilometrů vzdáleného Calgary, odkud létá na přednášky letadlem. A vyjde jej to levněji.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černý kašel v Česku: Třetina případů u teenagerů

Ordinace lékařů plní nakažení černým kašlem. Téměř třetinu z dosavadních 1217 případů černého kašle lékaři odhalili u teenagerů. Nakazilo se i 30 dětí do jednoho roku, které nemoc nejvíc ohrožuje. Informoval o tom Státní zdravotní ústav (SZÚ).

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Puštěným plynem ohrozila žena v domě v Chomutově desítky lidí. Policie ji obvinila z obecného ohrožení

Obvinění z obecného ohrožení čelí žena, která v Chomutově hrozila sebevraždou skokem z okna. Předtím v bytě pustila plyn, který se dostal do celého panelového domu. Zadržet ji musela zásahová jednotka, skončila v psychiatrickém zařízení.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za zběsilou honičku s policií 7,5 roku. Trest je spíš mírný, odmítla soudkyně odvolání opilého řidiče

Za volant sedl opilý a k tomu vezl v autě další tři lidi. Když uviděl policejní stopku, na nic nečekal a šlápl na plyn. Centrem Brna se hnal jako zběsilý rychlostí až 140 km/h, křižovatky projížděl na červenou, těsně míjel nástupní ostrůvky. Nakonec nezvládl řízení a při děsivé nehodě smetl ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

MWC 2024: Létající taxíky mají zatočit s kolonami

S dopravními zácpami bojují prakticky všechna velká města. Výrobci proto hledají cesty, jak tento zapeklitý problém vyřešit. Americká společnost Joby Aviation a jihokorejský SK Telecom ukázaly svou vizi na veletrhu MWC 2024 ve španělské Barceloně – létající taxíky. Nejde přitom o žádnou hudbu ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Severokorejská špionážní družice je funkční. Dohady ukončil orbitální manévr

První severokorejská špionážní družice je „naživu,“ řekl nizozemský odborník poté, co byly v jejím pohybu kolem Země zaznamenány změny. Ty naznačují, že Pchjongjang nadále může družici ovládat, ačkoliv její další schopnosti zůstávají neznámé.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nožem se ohnal po sokovi v lásce, usmrtil ale jeho malého syna. Hrozí mu až 20 let

Ústecký krajský soud se začal zabývat loňským konfliktem v Mostě, při kterém zemřelo čtyřleté dítě. Dvaatřicetiletý Michal Pokuta čelí obžalobě z pokusu o vraždu, usmrcení z nedbalosti a nebezpečného vyhrožování. Dítě, které měl jeho otec během incidentu v náručí, utrpělo bodnořezné zranění ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Křiklouni“ z Lanžhota nechtějí CHKO Soutok. Do lesa vstup nezakážeme, slibuje ministerstvo

Chráněnou krajinnou oblast tady nechceme, omezuje naše práva a ministerstvo porušuje vlastní pravidla. Petiční výbor odpůrců vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Soutok na Břeclavsku chce zastavení příprav. Apeluje, že území je již dostatečně chráněné a záměr není nutný.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražská stavba z lodních kontejnerů okouzluje technicistními prvky

V srdci Prahy 7 na Ortenově náměstí vyrostla dočasná stavba z recyklovaných lodních kontejnerů od studia Collarch. Svou hrubou industriální estetikou odkazuje k průmyslové historii Holešovic. Černá skořápka stavby skrývá příjemnou městskou kavárnu, která se velkoplošným prosklením v průřezech ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Indie představila čtveřici adeptů pro svůj první let do kosmu s posádkou. Výcvik měli v Rusku

Indická kosmická agentura ISRO v úterý představila čtveřici pilotů vojenského letectva, kteří byli zařazeni do užšího výběru pro první indický let do vesmíru s lidskou posádkou plánovaný na příští rok. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC. Adepti, kteří na oběžné dráze stráví tři dny, ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden v klíčovém státě čelí sílícímu odporu demokratů. Důvodem je Gaza

Rostoucí počet voličů demokratů v klíčovém americkém státě odmítá v listopadu hlasovat pro obhajujícího šéfa Bílého domu Joea Bidena, pokud nebude dosaženo příměří v Pásmu Gazy. Několik kampaní probíhá v Michiganu, který má ze všech amerických států největší podíl arabské populace a kde minule ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ANO má nejvlivnějšího českého europoslance. Charanzová s tím ale Babišovi sekne

Nejvlivnější českou europoslankyní je Dita Charanzová z hnutí ANO, ukázala nová analýza serveru EUmatrix.eu. V žebříčku 100 nejvlivnějších europoslanců se umístila na šestém místě. Spolu s ní se v první stovce objevili ještě čtyři Češi. Charanzová ale v Bruselu jako poslankyně končí, ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Naštvaný Izrael v OSN ostře cupoval Rusko

Izraelský vyslanec při OSN Gilad Erdan v pondělí vystoupil s dosud zřejmě nejostřejším projevem namířeným proti Rusku. V minulosti přitom židovský stát z různých důvodů našlapoval kolem ruských záležitostí velmi opatrně, tentokrát ale Izraelce zjevně rozpálila doběla chystaná návštěva zástupců ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Honda CR-V e:FCEV kombinuje vodíkový pohon s nabíjením

Populární SUV Honda CR-V dostalo novou verzi e:FCEV, která v sobě spojuje vodíkový pohon s palivovým článkem a bateriový pohon s dobíjením ze zásuvky.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaútočil na cestujícího v letadle propiskami. Myslel si, že patří k mafii

Julio Alvarez Lopez z USA se musí zodpovídat soudu za to, že v letadle napadl cestujícího. Zvolil si k tomu netradiční zbraň, a to propisky omotané gumičkami, jimiž měl pasažéra bodat. Domníval se, že jde o příslušníka mafie, který ho pronásleduje s úmyslem ho zavraždit.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desítky tisíc kubíků bahna. Bagry po 50 letech čistí rybníky v přírodní rezervaci na Tachovsku

Až 40 tisíc kubíků bahna vyveze těžká technika z Velkého a Malého Podveského rybníka. Bagry nádrže naposledy čistily před zhruba 50 lety. Jde o součást přírodní rezervace na Tachovsku, jedné z nejvýznamnějších ornitologických lokalit Plzeňského kraje.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Microsoft investuje do evropského Mistralu. Zabývá se AI

Hvězda evropského vývoje velkých jazykových modelů na poli umělé inteligence (AI), francouzský Mistral, se dočká peněz od softwarového giganta Microsoftu. Zatím se americká firma rozhodla do Mistralu dát 15 milionů eur (takřka 400 milionů Kč), které promění v zatím malý podíl ve firmě.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilec ujel deset kilometrů, při parkování v Českém Krumlově za volantem usnul

Až rok vězení hrozí sedmačtyřicetiletému muži, který jel před několika dny opilý z Chvalšin do Českého Krumlova. S více než dvěma a půl promile alkoholu v dechu ujel asi deset kilometrů. V českokrumlovské Chvalšinské ulici se snažil zaparkovat, přitom ale usnul a nevypnul motor.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šestnáctiletý student z Dvořiště se upsal armádě

Šestnáctiletý student Zdeněk Klásek z Českokrumlovska se upsal armádě. Po střední škole bude sloužit u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích. Důležitá je pro něho jistota zaměstnání a také stipendium. Právě na to se snaží budoucí specialisty z řad středoškoláků nalákat ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský zájezd do Severní Koreje: Rozpadající se letadlo, neustálý dohled a zákaz vycházení z hotelu

Není mnoho lidí, kteří by se za svůj život podívali do Severní Koreje, a není mnoho destinací, kam by mohli ruští turisté v současnosti vycestovat. Vybrané skupince Rusů se ovšem nyní naskytla příležitost uzavřenou zemi navštívit. Zda bude s jejich svědectvími o tamních podmínkách ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odejmutí registrace domovu pro seniory Hvězda bylo nezákonné, rozhodl soud

Kauza zlínského domova pro seniory Hvězda, kterému kraj a ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSDV) potvrdily začátkem loňského listopadu odejmutí registrace kvůli problémům s nedoložením bezdlužnosti, dostává nový rozměr. Krajský soud v Brně ve středu rozhodnutí ministerstva zrušil ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vítejte v roce 1968, v Československém rozhlase. Film Vlny Jiřího Mádla představuje první ukázku

Z rádia zní rokenrol, studentské revolty mění svět, ale v prestižní redakci Československého rozhlasu, kam nastoupí hrdina snímku, se odehrává jiný boj: doslova o život. Mnozí Čechoslováci stále věří, že socialismus lze reformovat. Jenže Moskva o to nestojí… Nový film Jiřího Mádla Vlny ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Home Credit prodá svá aktiva ve Vietnamu

Skupina Home Credit, divize PPF pro spotřebitelské financování, ve středu oznámila podpis rámcové dohody o prodeji aktiv Home Creditu ve Vietnamu. Plnění transakce dosahuje přibližně 800 milionů eur, tedy asi dvaceti miliard Kč. Vyplývá to z tiskové zprávy PPF. Kupující stranou je banka Siam ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spor matky s dcerou o majetek skončil trýznivou smrtí seniorky. Vrah jí vrtal do těla a polil ji kyselinou

Nebývale trýznivým způsobem zemřela poslední listopadový den roku 2022 v rodinném domě v Libišanech na Pardubicku sedmdesátiletá žena. Tu měla zavraždit vlastní dcera Nelly B. s partnerem Davidem K. O jejich vině se začalo ve středu jednat na pardubické pobočce Krajského soudu v Hradci ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Startupy už tvoří přes pět procent HDP Česka

Množství startupů, tedy nových rychle rostoucích firem zaměřených na využití vyspělých technologií, v Česku setrvale roste. Ročně jich podle zakladatele soutěže Vodafone Nápad roku Martina Kešnera přibudou více než čtyři stovky, celkem jich je přes 3700. A už se začínají významně podílet na celé ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neziskovky by měly zaučovat pečující. Nepotřebujeme to, zní z jejich řad

O školení nestojíme, o blízké se umíme dobře postarat, peníze nám ale scházejí jinde. Kritiku od lidí pečujících o své těžce nemocné příbuzné vzbudila část novely zákona o sociálních službách z dílny poslanců v čele s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou (KDU-ČSL), která je ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeho stavby šokují, často vypadají jako nedokončené. Známý architekt slaví 95 let

Nepoužívá téměř pravé úhly, což je u architekta hodně zvláštní. Jenže Frank Gehry, který se 28. února 2024 dožívá 95 let, se i díky tomu prosadil v celém světě a získal celou řadu nejprestižnějších ocenění. Přestože mnohé jeho stavby vypadají jako nedokončené. V Praze je Gehry spojen s Tančícím ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Největší ruská banka Sberbank loni měla rekordní zisk

Největší ruská banka Sberbank vykázala v loňském roce rekordní čistý zisk ve výši 1,5 bilionu rublů (téměř 383,2 miliardy Kč), což je více než pětinásobek zisku v roce 2022. Hospodářský výsledek Sberbank je znakem toho, že ruský bankovní sektor se po dopadu západních sankcí zotavil, napsala ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo manželství pro všechny bude partnerství, schválili poslanci. Bez adopcí

Stejnopohlavní páry nakonec nebudou moct uzavírat manželství, ale partnerství, schválili ve středu ve finálním, třetím čtení poslanci. Práva na adopci dětí mít homosexuálové nebudou, osvojení bude komplikované. Novela občanského zákoníku nyní zamíří do Senátu, pak ji musí podepsat prezident.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do olomoucké zoo přicestovaly z Německa dvě samičky vzácného daňka mezopotámského

Do olomoucké zoo přicestovaly v minulých dnech ze zoo v německém Kronbergu dvě dvouleté samice vzácného daňka mezopotámského. Právě německá zoologická zahrada má hlavní zásluhu na tom, že tento zvířecí druh dosud na světě přežívá. Olomoucké stádo čítá nyní sedm jedinců.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nizozemsko koupí od Česka devět samohybných houfnic DITA a dá je Ukrajině

Nizozemské ministerstvo obrany oznámilo, že tamní vláda od České republiky objednala devět samohybných houfnic DITA a plánuje je dodat Ukrajině. Poslední model tohoto moderního kanonu dokáže zasáhnout cíle vzdálené desítky kilometrů.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lipavský v Sydney horoval před krajany za korespondenční volbu

To, že Česká republika stále neumožňuje Čechům žijícím v zahraničí volit korespondenčně, považuje ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) za „skandální“. Řekl to v úterý večer místního času na setkání se zhruba stovkou krajanů v Sokolu v Sydney. Austrálie například volit poštou umožňuje od ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obří čínský developer čelí nucené likvidaci. Chce to jeden z věřitelů

Čínská realitní společnost Country Garden Holdings čelí nucené likvidaci, jeden z věřitelů se s tímto požadavkem obrátil na soud v Hongkongu. Firma to ve středu oznámila v povinném hlášení pro akciovou burzu. Country Garden patří k největším developerům v Číně a její problémy s nesplacenými ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seniorka naplnila svými úsporami dva bitcoinmaty, přišla o téměř 800 tisíc korun

Dokonale zmanipulovat 69letou ženu z Olomouce se podařilo falešnému bankéři. V domnění, že zabrání zneužití svého občanského průkazu a zachraňuje peníze na svém účtu, vložila své úspory do dvou bitcoinmatů. Během pár hodin přišla o 795 tisíc korun. Novinkám to ve středu sdělil policejní mluvčí ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodem naverbovali chudé Indy na frontu. Indie žádá, aby Rusové pustili její občany domů

Několik desítek Indů bylo s příslibem vysokého výdělku podvodnými náborovými agenty nalákáno k boji na ukrajinské frontě. Jednoho z najatých Indů minulý týden zabila ukrajinská raketa, píší indická média. Rodiče ostatních „nedobrovolných dobrovolníků“ nyní požadují, aby je indická vláda ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Má se tříleté dítě dozvědět, kdo je jeho biologický otec? Ne, rozhodl Ústavní soud

Má se tříleté dítě najednou dozvědět, že muž, kterého považuje za svého otce, není možná jeho biologický otec? Nikoliv, rozhodl ve středu Ústavní soud, když zamítl stížnost údajného biologického otce, který se domáhal určení příbuzenství s dítětem pomocí testu DNA.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nacher se stane členem hnutí ANO

Poslanec Patrik Nacher se po zhruba deseti letech konečně stane členem ANO. Za hnutí pravidelně kandiduje do Sněmovny i do pražského zastupitelstva. Vstup do hnutí mu v úterý schválilo předsednictvo pražského ANO, informoval ve středu předseda pražské organizace Ondřej Prokop. Na jeho vstup do ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Speciálně upravená motorka BMW Motorrad R 18 The Crown odkazuje designem k industriální éře

Slavný designér a konstruktér motorek Dirk Oehlerking vytvořil v minulém roce pro německou značku BMW, respektive její na motorky zaměřenou divizi BMW Motorrad, speciálně upravenou motorku R 18 The Crown. Se svou karosárnou Kingston Custom vytvořil motorku odkazující ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Evropské země chystají znovuotevření svých ambasád v KLDR

Německo, Británie a nejspíš i Švédsko připravují obnovení provozu svých zastupitelských úřadů v Severní Koreji, které byly uzavřeny v souvislosti s pandemií covidu-19. Podle agentury Reuters německá delegace kvůli znovuotevření svého velvyslanectví už navštívila Pchjongjang.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bezpečný prostor radikální nedůvěry. Polemika Alice Koubové s textem Václava Bělohradského

V eseji Věř systému, občane! (Salon Práva, 25. ledna) formuluje filozof Václav Bělohradský obavu, aby se sociální vědy nestaly obhájci „nereflektovaného konformismu“ a nepodsouvaly občanům za pomoci mobilizačního slovníku a klecových pojmů, že důvěra v systém je jejich občanskou povinností.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozůstalým po havárii lodě Mořská panna vyplatí odškodnění téměř 97 milionů

Odškodnění ve výši 1,5 miliardy forintů (téměř 97 milionů korun) přiznal soud pozůstalým po obětech havárie vyhlídkové lodě Mořská panna. Loď se potopila 29. května 2019 u budapešťského Markétina mostu a v Dunaji se tehdy utopilo 28 lidí.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Tři ženy. Tři generace akrobatek. Jedno působivé a vtipné představení o ženské síle

Tři ženy, tři generace hereček a akrobatek: 64, 35 a 25 let. Ručně pletené kostýmy. Neuvěřitelné fyzické dovednosti a vnitřní ženská síla… To je představení Casting Off oceněné titulem Nejlepší cirkusová inscenace z Fringe festivalů v Edinburghu, Adelaide a Melbourne. 28. a 29. února ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Živé knihy představí žákům a studentům život menšin

Dvaadvacetiletý Marek z Prahy je živou knížkou. Čtyři a půl roku se totiž účastní vzdělávacího projektu Živá knihovna, který cílí na prevenci diskriminace, rasismu, xenofobie a extremismu. Organizace Amnesty International, která ho pořádá zhruba deset let, bere na druhý stupeň základních škol ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

O víkendu začnou kvést meruňky. Překotný nástup jara děsí sadaře

Přežijí? Přijdou mrazy a zničí úrodu? Zatímco se lidé na procházkách radují z nalévajících se pupenů, sadaři dění sledují s velkými obavami. Překotný nástup jara nevěstí nic dobrého. Po pěti letech bez meruněk hrozí škody ještě větší.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Německu na ulici pobodal dvě děti, které se vracely ze školy

Dramatický zásah policie se ve středu kolem poledne odehrál v západoněmeckém Duisburgu, kde muž na ulici pobodal a vážně zranil dvě děti ve věku devíti a deseti let při cestě ze školy domů. Kriminalisté krátce po činu dopadli 21letého podezřelého.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Celá dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary začne sloužit v roce 2028

Ač se to může zdát neuvěřitelné, už za čtyři roky má být kompletně dokončena a předána do užívání dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary. Přitom ze zhruba 130 km dlouhého stávajícího silničního spojení zbývá ještě dokončit asi 63 kilometry dálnice. Investovat bude v součtu potřeba ještě ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Princ Harry prohrál soud ohledně nároku na ochranku v Británii

Vrchní soud v Londýně ve středu dal za pravdu britské vládě ve sporu s princem Harrym ohledně jeho nároku na ochranku při pobytu v Británii. Podle stanice BBC princ žádal, aby soud zvrátil rozhodnutí ministerstva vnitra, které mu snížilo status chráněné osoby poté, co přestal být aktivním členem ...

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už žádné překotné změny, zní ze škol

Čachry kolem peněz pro školy jejich ředitele rozladily. Shodují se, že neustálá improvizace z nejvyšších pater, nepředvídatelnost změn a nejistota celkové koncepce přináší rozčarování.

středa odpoledne 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud chtěl poslat ženu do vězení 25 let po činu. Zastal se jí Ústavní soud

Představte si situaci, kdy si odsedíte část trestu, jste podmíněně propuštěni z vězení, jenže po letech si justice vzpomene, že byste si měli zbytek trestu odsedět. Co na tom, že k činu došlo před více než 25 lety a že na váš trest soudy prostě zapomněly? Že to není možné? V tuzemsku ano, ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Anomálie v Rusku: Lidé v nejchudších oblastech loni výrazně zbohatli

Několik z nejchudších ruských oblastí v uplynulém roce zaznamenalo abnormální nárůst financí na bankovních účtech obyvatel. Odborníci tuto anomálii vysvětlují platbami vojákům bojujícím na Ukrajině nebo rodinám těch, kteří už padli.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dopravní peklo na silničním průtahu přes Břeclav potrvá rok a měsíc

Tři měsíce příprav letos na podzim a poté deset měsíců stavby v následujícím roce. Ředitelství silnic a dálnic představilo plán stavby nové mostní konstrukce přes odlehčovací rameno řeky Dyje na průtahu silnice I/55 přes Břeclav.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

K ISS v pátek zamíří čtveřice nových astronautů: tři Američané a jeden Rus

Čtyřčlenná posádka mise Crew-8 má po odkladech zamířit z floridského mysu Canaveral k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) tento pátek. Tři astronauty amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) na ní podobně jako při předchozích letech doprovodí kosmonaut ruské vesmírné agentury ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové vybírající šéfa Kremlu v Lotyšsku mohou porušovat tamní zákony, míní ministryně

Ruští občané žijící v Lotyšsku by mohli porušovat zákony pobaltské země, pokud budou volit v březnových ruských prezidentských volbách. Myslí si to alespoň lotyšská ministryně spravedlnosti Inese Libina-Egnereová, podle níž je hlasování v ruských volbách fakticky schvalováním ruské invaze na ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fanoušky bude napínat. Nothing ukázal jen kousek telefonu

Společnost Nothing, která sídlí v Londýně, se rozhodla fanoušky pěkně napínat. Na největším mobilním veletrhu MWC 2024, který právě probíhá ve španělské Barceloně, totiž uspořádala speciální akci, na které jsme se měli dočkat nové vlajkové lodi. Místo toho ale výrobce ukázal jen kousek telefonu.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: Protesty zemědělců i reportáž z izraelsko-palestinské restaurace v Berlíně

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ochraňte nás, žádají Putina separatisté z Podněstří. Je to naše priorita, zní z Moskvy

S žádostí „o ochranu“ před tlakem Moldavska se obrátili na ruského prezidenta Vladimira Putina politici v separatistickém Podněstří. Podle portálu Politico hledali také zastání u ruského parlamentu, tedy Rady federace a Státní dumy. Ochrana zájmů obyvatel Podněstří je ruskou prioritou, ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezidentský souboj na Slovensku můžou rozhodnout voliči třetího v pořadí

Slovenské prezidentské volby dost možná rozhodnout voliči třetího v pořadí z prvního kola. Podle průzkumů by v prvním kole voleb měl skončit na třetím místě bývalý předseda Nejvyššího soudu Štefan Harabin (66), a pokud jeho voliči ve druhém kole podpoří předsedu strany Hlas Petra Pellegriniho ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko vrátilo některé promlčecí lhůty, ústavní soud měl pozastavit část paragrafů

Ústavní soud Slovenské republiky ve středu pozastavil vícero paragrafů nedávno schválené novely trestního zákona. Do novely zasahoval také slovenský parlament, který hlasy všech 136 přítomných poslanců vrátil promlčecí lhůty v případě některých zločinů včetně znásilnění.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Nikdo to nepozná.“ Policie popsala, jak konspiroval autoritativní vládce českého tenisu Kaderka

Šepot v telefonních hovorech, psaní vzkazů na lístečky nebo opatření proti vynášení informací. To vše bylo podle policie součástí konspirace skupiny lidí kolem prezidenta Českého tenisového svazu (ČTS) a nyní obviněného Ivo Kaderky (60). Snažili se zastřít čachry se stamilionovými státními ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii získá kameraman Vladimír Smutný

Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii převezme v sobotu 9. března během slavnostního večera v pražském Rudolfinu kameraman Vladimír Smutný. Oznámili to organizátoři akce, jejímiž mediálními partneři jsou Novinky.cz a deník Právo.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Irka chtěla po pojišťovně miliony, zradilo ji házení vánočním stromkem

Kamila Grabska z irského města Ennis se u soudu domáhala peněz od pojišťovny, protože po autonehodě podle svých slov trpěla vážnými zdravotními následky. Pak se však ukázalo, že mezitím vyhrála charitativní soutěž v hodu vánočním stromkem, a soud tedy její požadavek smetl ze stolu.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sníh taje, ale některá lyžařská střediska se drží

Ačkoli obleva postupuje, jsou na českých horách skiareály, kde se stále lyžuje. Často se snaží udržet vleky v provozu do 17. března, kdy končí jarní prázdniny. Zhoršené podmínky leckde srazily ceny, většinou je zrušeno i večerní lyžování.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

MWC 2024: Jízdní kolo vyzbrojili umělou inteligencí a 5G

Co všechno se dá vylepšit na jízdním kole? Překvapivě mnoho, jak ukázala společnost Orbic na veletrhu MWC 2024, který právě probíhá ve španělské Barceloně. Její elektrokolo dostalo 5G konektivitu, a dokonce i systém umělé inteligence (AI). V praxi je to daleko užitečnější, než by se mohlo na ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Poslední lyžaři

Nezvykle teplé počasí komplikuje lyžování na českých horách. Velká část sportovních areálů kvůli nedostatku sněhu již ukončila sezonu. Tam, kde se ještě lyžuje, se musí lyžaři spokojit se špatným technickým sněhem a spíš jarními podmínkami.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Akademie věd podpoří 11 projektů ze svých pracovišť, které mohou najít uplatnění v praxi

Akademie věd ČR (AV ČR) podpoří finančně ve druhé výzvě Programu rozvoje aplikací a komercializace (PRAK) 11 projektů ze svých pracovišť, jejichž výsledky mají potenciál na uplatnění např. v průmyslu. Cílem je zrychlit přenos vědeckých poznatků z pracovišť AV ČR do praxe. Při druhé výzvě ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ani nevíme, jestli je to výhra, komentují poslanci výsledky hlasování o manželství pro všechny

Nevíme, jestli je to dostatečná výhra k tomu, abychom slavili, komentoval hlasování o manželství pro všechny jeden z předkladatelů návrhu Josef Bernard (STAN). Poslanci totiž ve středu schválili, že stejnopohlavní páry budou moct uzavírat místo manželství partnerství. Také jim nebudou umožněny ...

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Belgie dá pět miliard na munici pro Ukrajinu

Belgie oznámila, že dá 200 milionů eur (5 miliard korun) na nákup munice pro Ukrajinu. Připojí se tak k české inciativě, jejímž cílem je pořízení 800 000 dělostřeleckých granátů ráže 155 a 122 milimetrů, informoval web listu Ukrajinska pravda.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ochrana pro huť Liberty Ostrava trvá

Huť Liberty Ostrava bude i nadále chráněna před všemi věřiteli, kterých je více než 1300, všeobecným moratoriem. Po zhruba pěti hodinách neveřejného jednání o tom rozhodl Krajský soud v Ostravě. Samosoudce Viktor Břeska uvedl, že firma příští týden předloží věřitelům restrukturalizační plán.

středa v podvečer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přenechám místo mladším, uznal americký politik a končí

Lídr republikánů v americkém Senátu Mitch McConnell ve středu oznámil, že se v listopadu vzdá funkce. Jako důvod uvedl to, co je v USA tématem už mnoho měsíců především v souvislosti s kandidáty na prezidenta – věk. McConnell, kterému je 82 let, chce přenechat místo mladším.

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německá fregata sestřelila v Rudém moři dva drony

Loď německého válečného námořnictva sestřelila v rámci unijní mise na ochranu nákladní dopravy v Rudém moři dva bezpilotníky. Oznámili to ve středu představitelé německé vlády s tím, že nejspíš jde o „nejrizikovější nasazení německé armády za dlouhou řadu let“, uvedla agentura Reuters.

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko se připravuje i na střet s Čínou

Rusko, které válčí na Ukrajině, se připravuje i na možný konflikt s Čínou. Plyne to z dokumentů, ke kterým se dostal list The Financial Times. Ruské jednotky cvičily i použití nasazení taktických jaderných zbraní v případě útoku „z jihu“.

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Digitální tvůrci měli zlepšit svět. Dostali na to ale jen 48 hodin

Největší mobilní veletrh MWC 2024, který je právě v plném proudu ve španělské Barceloně, se stal historicky vůbec poprvé hostitelem hackathonu pro tvůrce. Ti dostali za úkol vymyslet nějaké vylepšení komunikací či sítí, které by pomohlo zlepšit svět. A zajímavé nápady se skutečně zrodily, i když ...

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dívce se nedařilo na vysoké škole, otec jí nechtěl platit výživné. Spor rozetnul až ÚS

Na stranu mladé ženy soudící se se svým otcem o výživné za dobu vysokoškolského studia se postavil Ústavní soud. Justice předtím ženě nevyhověla s odkazem na její opakované studijní neúspěchy, jenže podle konstitučního tribunálu nebyly při předchozím jednání dostatečně zohledněny dívčiny ...

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Země včetně ČR vyzvaly EU k sankcím proti Rusku kvůli Navalnému

Osm evropských zemí, včetně Česka, vyzvalo EU k přijetí sankcí proti ruským představitelům kvůli smrti opozičníka Alexeje Navalného, píše Reuters.

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Idahu odložili popravu, lékaři nedokázali zavést infuzi

V americkém státě Idaho byla ve středu odložena poprava sériového vraha Thomase Eugena Creeche, který je ve Spojených státech jedním z nejdéle čekajících odsouzenců na trest smrti. Důvodem odkladu byla neschopnost lékařů zavést mu infuzi pro smrtící injekci, informovala agentura AP. Platnost ...

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Není to jen designové pozlátko, notebook od Honoru zvládne i hry

Vypadá jako čistě designový laptop, ve skutečnosti má ale výkonu na rozdávání. V extrémně tenkém těle se totiž ukrývají velmi výkonné součástky. Řeč je o novém notebooku MagicBook 16 Pro, který do španělské Barcelony přivezla na veletrh MWC 2024 čínská společnost Honor.

středa večer 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Srážka auta, dodávky a kamionu na Jablunkovsku skončila zraněním řidiče a uniklou naftou

Zraněním řidiče a rozlitím 300 litrů nafty na silnici skončila ve středu odpoledne srážka osobního auta, dodávky a kamionu na Frýdecko-Místecku. O zraněného šoféra se postarali záchranáři, naftu, která vytekla s nádrže kamionu, zlikvidovali hasiči.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PŘEHLEDNĚ: Třetí den veletrhu MWC 2024. Umělá inteligence nechyběla

Třetí den největšího mobilního veletrhu MWC 2024, který probíhá tento týden ve španělské Barceloně, je za námi. Přinesl celou řadu zajímavých novinek. Na své si přijdou fanoušci umělé inteligence, nositelné elektroniky, ale také cyklisti a milovníci výkonných laptopů. Novinky sledovaly akci přímo ...

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo manželství pro všechny bude partnerství, schválili poslanci. Bez adopcí

Stejnopohlavní páry nakonec nebudou moct uzavírat manželství, ale partnerství, schválili ve středu ve finálním, třetím čtení poslanci. Práva na adopci dětí mít homosexuálové nebudou, osvojení bude komplikované. Novela občanského zákoníku nyní zamíří do Senátu, pak ji musí podepsat prezident.

středa v noci 28/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.4., 18.4., 17.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru