Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 1. březen 2024
pondělí 20. 5. 2024, 1:58

archiv zpráv pro 1. březen 2024

Nová pravidla pro práce na dohodu vláda odloží

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) navrhne odložit nově zavedenou povinnost platit odvody na pojistném z dohod o provedení práce z původní poloviny letošního roku na leden 2025. Termín, odkdy budou muset zaměstnavatelé tyto dohody registrovat, chce nechat na letošním červenci.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitelé vily použili na podlahy, nátěr stěn i nábytku stejný materiál

Elegantní vila v sobě spojuje vizi rafinovaného minimalismu s čistými liniemi a moderním stylem, který harmonicky splývá s okolní krajinou. Jednoduchost se snoubí s elegancí a čistým designem podpořeným použitými materiály.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Milovaný dům Freddieho Mercuryho v Londýně je na prodej za 890 milionů

V Londýně se prodává dům, který kdysi vlastnil zpěvák Freddie Mercury. Velkolepá nemovitost rockové legendy v Kensingtonu byla zhruba 30 let v péči jeho přítelkyně Mary Austinové, která ji nyní nabídla k prodeji za 30 milionů liber (přes 890 milionů Kč).

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Kazachstán natrvalo posouvá na východě čas

Kazachstán od noci na pátek na východě svého území nastálo posouvá čas o hodinu nazpět. Důvody jsou zejména zdravotní a ekonomické: podle úřadů země ročně přichází o 2 až 4 procenta HDP kvůli nevyspalým pracovníkům. Chce také umožnit lepší sladění cirkadiánních rytmů svých občanů. Informuje ...

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vaše podlaha může výrazně zvyšovat účty za teplo. Podívejte se, jakou máte vybrat

Při výběru podlahových krytin pro podlahové topení je nezbytné brát v úvahu tepelnou vodivost, tepelný odpor a vhodnost materiálu. V tomto článku se dozvíte, jaké typy podlahových krytin jsou pro podlahové vytápění ideální a jaké faktory je třeba zvážit pro optimální funkčnost a efektivitu vytápění.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Druhý největší kaňon na světě se ukrývá v Černé Hoře. A stojí za to ho vidět

Pokud milujete přírodu, turistiku a cestování mimo hlavní proud, napište si na seznam zajímavých destinací Národní park Durmitor v Černé Hoře. Výhledy na mohutné pohoří, ledovcová jezera a hluboký kaňon řeky Tara se vám nesmazatelně vryjí do paměti.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše tělo je posilovna zdarma. Cvičení pro začátečníky podle fitness trenéra zvládnete - 2. díl

Využijte svoje tělo jako posilovnu, kterou máte stále u sebe. Nabízíme vám sérii cviků pro začátečníky a slibujeme, že při pravidelném tréninku povede k posílení zad. Klidně začněte cvikem navíc, stačí se podívat na úvodní fotografii.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pusťte se do pěstování růží: Tady je návod na výsadbu, už v březnu je ideální čas

Chcete zahradu plnou voňavých růží? Pak stačí dodržet pár základních pravidel při jejich výsadbě a pěstování. Pojďme se na ně společně podívat.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sušené maso je skvělá zásobárna bílkovin, ale pozor na sůl. Takhle si ho vyrobíte doma

Sušené maso, známé také jako jerky, není žádnou novinkou moderní doby – připravovaly ho už jihoamerické domorodé kmeny. Dnes je oblíbenou pochoutkou pro všechny, kdo chtějí snadno doplnit energii a dopřát si porci bílkovin.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nedejte zlodějům šanci a pořiďte si bezpečnostní dveře. Tady jsou rady na jejich výběr

Zloději se nejčastěji snaží překonat vchodové dveře. Pokud ale narazí na překážku v podobě odpovídajícího zabezpečení, obvykle snahu o vloupání vzdají, než aby riskovali odhalení. Jak tedy zajistit, aby vaše dveře zloděje odradily?

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Znáte zaručené metody čištění dlažby? Takhle se vypořádáte s odolnými skvrnami a nečistotami

Aby dlažba vypadala stále jako nová, je zapotřebí provádět pravidelnou údržbu, jelikož z nečistot vznikají skvrny. Ty běžné, od hlíny, prachu, mechu či napadaného listí, se dají zavčas odstranit pomocí vysokotlakého čističe, případně za použití běžných, ekologicky odbouratelných saponátů.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Myčka neumývá nádobí, jak má? Tady je návod, co s ní musíte udělat

Nefunguje vaše myčka, jak má, a nádobí, které z ní vyndáváte, je plné šmouh a zbytků jídla? Než zavoláte opraváře, nebo pořídíte novou, prozkoumejte, zda jste něco nezanedbali. Po odstranění drobných závad většinou začne spotřebič fungovat, jak má, a vy můžete s klidem opustit dřez plný špinavého ...

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kávová kultura napříč Evropou: Melange, café au lait, RAF a další kávové záhady. Seznamte se

Cestujeme světem nejen prostřednictvím příběhů, fotografií či jídla, ale i kávy. Každá země má svou vlastní kávovou kulturu, která odráží její historii, tradice a dokonce i povahu lidí. Připojte se k nám na putování za poznáním, jakou kávu pijí lidé ve světě, a objevte s námi, jak se liší kávové ...

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nedřete se na zahradě s kbelíky a konvemi. Správné automatické zalévání ušetří čas a námahu

Na zahrádku jako dlaň postačí konev a vodovodní kohoutek. Pro větší plochy se už vyplatí instalace rozvodu. Moderní možnosti automatizovaného zalévání poskytují zahradničení větší potenciál, který by bylo škoda nevyužít. Úspora času a námahy je lákavá.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Oblékněte svůj interiér do jarního hávu. Poradíme vám, jaké doplňky a barvy zvolit

Jaro je obdobím nových začátků a svěžesti, což se může odrážet i ve vašem domově. Zde je šest tipů, jak přivítat jaro do vašeho interiéru a vdechnout mu nový život.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Drahý zajíc v pytli. Nerozbalené hokejové kartičky se prodaly za skoro 90 milionů

Více než deset tisíc ještě nerozbalených sběratelských kartiček se o víkendu v aukci prodalo za 3,72 milionu dolarů, tedy v přepočtu kolem 87,5 milionu korun. Cena se vyšplhala tak vysoko proto, že mezi nimi může být až třicet velmi vzácných kousků s mladým Waynem Gretzkym.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úroky na spořicích účtech pomalu klesají, stále však lze dostat i přes 6 procent

Zlaté doby na spořicích účtech zřejmě končí. Úrokové sazby v řadě případů pomalu klesají, ty nejvyšší jsou často podmíněny různými podmínkami. Pokles je znát také u termínovaných vkladů. Stále však lze dostat i šest a více procent.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Henning Larsen postaví pro CERN na okraji lesa kulatou výzkumnou budovu ze dřeva

Na francouzské straně hranice se Švýcarskem postaví dánský ateliér Henning Larsen novou budovu pro světově proslulé středisko CERN. Budova nazvaná B777 bude postavena ze dřeva a bude mít tvar kruhu. Stát má na okraji lesa a sloužit výzkumným pracovníkům jako kanceláře, dílny ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Hyundai letos v Evropě ukončí prodej spalovacích modelů sportovní divize N

Sportovním vozům divize Hyundai N se spalovacími motory zvoní v Evropě umíráček. Německé zastoupení značky oznámilo, že výroba skončí v první polovině tohoto roku.

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Věda odhaluje tajemství stoletých lidí

Dožít se vysokého věku, respektive žít co možná nejdéle a nejlépe, je snem či „cílem“ snad každého z nás. Ačkoli se doba dožití v moderní době stále prodlužuje, vypadá to, že dosažení magické stovky není pro všechny tak jednoduché, jak by se zdálo. Přesto se to některým lidem daří. Jaké je ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při zařizování garsonky platilo jedno hlavní pravidlo: Co nejméně bílé

Byt o velikosti 38 čtverečních metrů je součástí developerského projektu v centru Brna. Majitelé si garsonku pořídili jako investiční nemovitost k pronájmu. Byt si pronajali dva mladí zdravotníci Lucie a Honza. Zadání pro designéry proto znělo: nic v bytě nemělo obyvatelům připomínat jejich ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel bývalý kanadský premiér Brian Mulroney

Ve věku 84 let zemřel bývalý kanadský premiér Brian Mulroney. S odvoláním na oznámení jeho dcery o tom informuje agentura The Associated Press (AP). Hluboký smutek nad Mulroneyho smrtí na síti X vyjádřil současný kanadský premiér Justin Trudeau. Mulroney post předsedy kanadské vlády zastával ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Na Netflixu přistál divný Kosmonaut z Čech

Po světové premiéře na nedávno skončeném filmovém festivalu Berlinale v pátek přilétá na platformu Netflix její vlastní dílo, film z Kosmonaut z Čech. Natočil ho švédský režisér Johan Renck, podepsaný mimo jiné pod minisérií Černobyl oceněnou Zlatým glóbem.

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kouzelná rekonstrukce: Krkonošské moderní bydlení ve stoletém hospodářském stavení

Bývalé hospodářské stavení získalo novou funkci i podobu – slouží k trvalému bydlení rodině i hostům a nabízí vše, co si dnešní pohodlí žádá. Přesto ctí charakter tradiční architektury Krkonoš.

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Americký Kongres schválil další prodloužení rozpočtového provizoria

Kongres Spojených států schválil další prodloužení rozpočtového provizoria, které udrží část federálních úřadů v provozu do 8. března a zbylé do 22. března. Opatření, které má zabránit částečnému kolapsu vládních úřadů v noci na sobotu, nyní čeká na podpis amerického prezidenta Joea Bidena. ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Celer místo steaku? Maso to není, ale chutnat vám bude. Důležitá je dobrá marináda

Možná ve vás představa celerového steaku vzbuzuje nedůvěru, ale věřte, že vás příjemně překvapí. Chutná opravdu dobře, je dietní a navíc vás vyjde na pár korun. Máme pro vás návod, jak si ho připravit i s čím ho podávat.

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Macronův vzkaz Rusku a Ukrajině vyvolal harašení jadernými zbraněmi – Alex Švamberk

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu o stavu federace pohrozil Západu jadernou válkou. Takováto varování zaznívala z Ruska opakovaně. Tentokrát vládce Kremlu ale reagoval na vyjádření francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že nevylučuje působení vojáků pozemních sil členských zemí NATO ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dominik Hašek bude kandidovat do Senátu

Bývalý hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek potvrdil v podcastu PoliTalk, že se letos chystá vstoupit do politiky. Za TOP 09 nebo koalici SPOLU bude kandidovat do Senátu. Oficiálně chce vše oznámit příští měsíc.

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žádný hotel s restauracemi. Z Barrandovských teras jsou apartmány

Těžko říci, zda by někdejší první dáma Dagmar Havlová před 20 lety prodala funkcionalistické Barrandovské terasy, kdyby věděla, že se z nich má stát veřejnosti téměř nepřístupný rezidenční areál. Investor, podnikatel Michalis Dzikos, je rozprodává na apartmány.

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušanka, která věznila syna v přepravce pro psa, dostala 20 let

Soud v dolnorakouské Křemži (Krems) ve čtvrtek pozdě večer poslal na 20 let do vězení matku, která svého nyní 13letého syna věznila v přepravce pro psy, týrala ho hlady nebo ho v nevytopeném pokoji polévala studenou vodou. Informovala o tom agentura APA. Soud o tomto případu, kterému se ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Scholz vyzradil tajné informace o Britech a Francouzích pomáhajících Ukrajině a spustil se povyk

Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že Německo nepošle Ukrajině střely dlouhého doletu Taurus, protože by Německo muselo následovat Francii a Velkou Británii, které pomáhají Ukrajincům odpalovat střely Scalp a Storm Shadow. Informuje o tom britský deník The Telegraph. Bývalý náměstek ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Některým sektorům čínské ekonomiky se v tichosti daří

I přes všechny problémy, kterým v současnosti čelí, je na tom čínská ekonomika dobře. Na první dojem to sice vypadá, že v hospodářství Číny vládne chaos, některým sektorům se ale daří a ve světě získávají dominantní postavení. Jen svým růstem zatím nedokázaly převážit nad brzdou v podobě ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Kneblová, Wilde i Mácha

Česká šlechta patří neodmyslitelně k naší historii a její příběhy jsou stále zajímavé. Proto si publikace autorky Hany Kneblové určitě najde své čtenáře. Stejně jako třeba autobiografie, která prostřednictvím Beara Gryllse přibližuje natáčení legendárního pořadu Nutné k přežití. Kromě toho jsou ...

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skořicová voda nalačno je úplný hubnoucí zázrak. Zlepší vaše zdraví a snadno ji připravíte

Ranní šálek skořicové vody je díky svým téměř zázračným účinkům stále oblíbenější. Nakopne váš metabolismus líp než káva či čaj. Navíc má tento exotický drink úžasné účinky na hubnutí a přináší mnoho dalších zdravotních výhod. Naučíme vás, jak ji připravit.

pátek ráno 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Robotická tělocvična pomáhá lidem po mozkových mrtvicích, nádorech či úrazech

Rehabilitační ústav v Brandýse nad Orlicí otevřel tento měsíc moderní robotickou tělocvičnu. Šestnáct strojů je učených především pro pacienty s poškozením mozku. V budoucnu jim chce zařízení poskytnout komplexní intenzivní péči a postavit k tomu novou budovu za zhruba 350 milionů korun.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příběh Laury: Při znásilnění mámy otec telefonoval mé sestře. Dostal podmínku

Laura se odmalička potýkala s domácím násilím ze strany svého otce, který fyzicky napadal ji, její sestru i matku. Bil je, když se nikdo nedíval. Facky doplňovaly také psychické nátlaky a osahávání. Celý příběh vypráví v novém díle podcastu Pod svícnem.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve Špindlu se stále lyžuje. A mluví se dokonce i o Velikonocích

Veskrze jarní počasí těší všechny milovníky tepla. A zatímco stromy pučí a ptáci nadšeně vyzpěvují, čeští vlekaři většinově bědují. Mnohé tuzemské areály už vypnuly lanovky, dalším to hrozí po nadcházejícím víkendu. Špindlerův Mlýn ale zatím stále hlásí výborné lyžařské podmínky a plánuje ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pod ledem uplavala rekordní vzdálenost. Podívejte se na záběry

Sedmadvacetiletá Valentina Cafollaová, která má chorvatské a italské občanství, se postarala o nový světový rekord ve freedivingu. Pod ledem v italském jezeře Lago di Anterselva uplavala na jeden nádech s monoploutví 140 metrů. Záběry z místa poskytla agentura Reuters.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Putin objevil viníka druhé světové

Za 2. světovou světovou válku může Sovětský svaz. Kdyby se nebránil, byl by mír.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Láká vás divočina? Nemusíte za ní jezdit daleko, divokou přírodu objevíte i v Jizerkách

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? A chcete si odpočinout v přírodě? Tak vítejte v divočině! A u nás, v Česku. Proč vás zveme do Jizerskohorských bučin?

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Třicítkáři končí s pochody po pražské magistrále

Organizace Poslední generace, která v uplynulém roce blokovala dopravu v centru Prahy, oznámila, že další protesty už organizovat nebude. Tvrdí, že měly úspěch, ale je prý třeba dát politikům „prostor“, aby mohli připravit koncepci ke zklidnění dopravy na magistrále. Ještě na podzim ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřeb Navalného: Přišly tisíce lidí, rakev už opustila chrám

V Moskvě se v pátek koná pohřeb ruského opozičníka Alexeje Navalného. Na Borisovském hřbitově se kolem nainstalovaných zábran už s předstihem shromáždily tisíce lidí, kteří se s politikem chtějí rozloučit. Na místě jsou i policejní hlídky a vozidla anton pro převoz zatčených, informuje ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ekonomika loni klesla o 0,4 procenta

Česká ekonomika v loňském roce klesla o 0,4 procenta. V pátek to ve svém zpřesněném odhadu uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), který tím potvrdil svůj lednový odhad. V posledním loňském čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,2 procenta, mezičtvrtletně vzrostl ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurečka představil reformu penzí

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pátek představil dokončený návrh zákona s reformními změnami penzí. Přibyla do něj úprava dřívějšího důchodu pro náročné profese a odpuštění odvodů pracujícím starobním důchodcům.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třetí díl Šikmého kostela míří za čtenáři

Očekávaný závěrečný díl knižní trilogie Šikmý kostel spisovatelky Karin Lednické vyjde 18. dubna. Děj knihy bude procházet koncem čtyřicátých let, tedy dobou nastolování komunistické vlády, a následně lety padesátými, uvedla sama autorka.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slova o vyslání jednotek NATO na Ukrajinu jsem neřekl jen tak, prohlásil Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že každé slovo, které v pondělí pronesl o možném vyslání pozemních jednotek NATO na Ukrajinu, bylo pečlivě uvážené. Informuje o tom francouzská televize BFM TV. Podle průzkumu listu Le Figaro 68 procent Francouzů se slovy Macrona nesouhlasí. ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jestli všechno bylo skvělé, proč jsme v téhle situaci? Budanov naznačil správnost odvolání Zalužného

Náčelník ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov ve středečním rozhovoru v kanadské televizi CBC okomentoval nedávnou výměnu nejvyššího velitele ozbrojených sil Ukrajiny. Naznačil, že byla správná kvůli potřebě změny vývoje na bojišti. Nešlo podle něj o osobní spor.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vybrat lednici? Zorientujte se v základních i nadstandardních funkcích. Ovlivňují spotřebu a cenu

Základní funkcí lednice je udržovat potraviny v chladu nebo mrazu. Existuje ale i spousta dalších funkcí a benefitů, které udržují potraviny déle čerstvé, nabízejí vyšší komfort při používání lednice nebo šetří energii. S čím vším se v nabídce můžete setkat?

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Palestinský politik hájí Hitlera, k holokaustu měl prý jasný důvod

Hitler měl pro holokaust jednoznačné důvody, řekl v únoru ve vysílání egyptské televize Sada Al-Balad TV Jásir Abú Sido, představitel palestinské strany Fatah ovládající Palestinskou samosprávu. Židé podle něj plánovali Německo ovládnout a snižovali jeho ekonomické a morální hodnoty. Trvá ovšem ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neskutečně skutečná, řekla o Metodě Markovič: Hojer manželka elitního kriminalisty

„Je to až neskutečně skutečné. Jirka byl velký srdcař. Myslím, že by ho až dojalo, jak je to pravdivé,“ řekla po zhlédnutí posledního dílu seriálu Metoda Markovič: Hojer paní Eva Markovičová, vdova po výjimečném kriminalistovi.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Let nové posádky na ISS odložen na neděli, počasí ale opět nejisté

V pátek 1. března ráno našeho času měla k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) po odkladech zamířit mise Crew-8 se třemi astronauty amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) a jedním kosmonautem ruské vesmírné korporace Roskosmos. Nakonec však kvůli silnému větru raketa opět ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Geneticky cenné slepice hynuly i pod rukama svých stvořitelů

„Nejhorší bylo, když nás oblékli do těch skafandrů.“ Jedna z mála vět, o niž se podělila zaměstnankyně haly ve Vanči na Třebíčsku, kde byl ve středu v důsledku ptačí chřipky kompletně zlikvidován šlechtitelsky cenný chov drůbeže. Živé výsledky práce totiž pomáhali ničit i ti, kteří se na ní ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden mrtvý a dva zranění po nehodě osobního auta na Českolipsku

Tragické následky měla ve čtvrtek večer nehoda osobního auta na Českolipsku, kterou jeden člověk nepřežil. Další dva zranění lidé skončili v péči lékařů. Okolnosti nehody zjišťuje policie.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auta v mlze nejsou vidět, nebo oslňují. Jak používat mlhovky

Jaro je za rohem a mlhy jsou stále častější. Řada řidičů přitom má s používáním předních, ale především zadních světel do mlhy očividné problémy.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký exvelvyslanec přiznal, že byl přes 40 let kubánským agentem

Dlouholetý kariérní diplomat a bývalý velvyslanec Spojených států byl více než 40 let kubánským agentem. Třiasedmdesátiletý Victor Manuel Rocha to ve čtvrtek přiznal u soudu v americkém Miami, když změnil původní prohlášení, v němž trval na své nevině. Rozsudek si má vyslechnout 12. dubna.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S nožem a šroubovákem přepadali benzinky i domy. Lupiče z Táborska dopadla zásahová jednotka

Jihočeská zásahová jednotka zadržela dva muže z Táborska, kteří mají na svědomí několik loupeží po celém regionu. Přepadli obsluhu benzinky, vykrádali rodinné domy a kradli i auta. Při některých loupežích byli ozbrojeni. Lupiče policisté obvinili z několika trestných činů a jsou ve vazbě. ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Štědrý den uloupil v olomoucké herně 30 tisíc, skončil ve vazbě

Kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu loupeže třiatřicetiletého muže, který loni na Štědrý den loupil v jedné olomoucké herně. K činu se přiznal. Jako motiv uvedl finanční tíseň. Z herny si odnesl téměř 30 tisíc korun. Novinky o tom v pátek informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tchyně najala záškodníky. Na nevěstu před kostelem vylili červenou barvu

Měl to být jejich nejkrásnější den v životě, ale rodiče ženicha udělali synovi a jeho vyvolené ze svatby peklo. Do poslední chvíle se snažili sňatku zabránit, když si najali záškodníky, aby nevěstu v bílém postříkali během obřadu červenou barvou. A tím to zdaleka neskončilo.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Floridské chlapské hry oslavují křupanství, zločin a všemožné stereotypy

Florida je napříč Amerikou považována ze nejpodivnější stát celé Unie a její specifika se o uplynulém víkendu rozhodli oslavit organizátoři prvního ročníku recesistických Floridských chlapských her ve městě Saint Augustine. Soutěžilo se například v kradení kol, pojídání vepřového nebo chytání ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chlapec z Ostravy si na soud počká ve vazbě, loupil už jako nezletilý

Do vazby poslal ostravský okresní soud teprve patnáctiletého chlapce, který před několika dny v Ostravě-Přívozu oloupil devatenáctiletou dívku. Policisté zjistili, že jde o delikventa, který strávil několik let ve výchovném ústavu a ještě jako nezletilý měl na svědomí další loupeže.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pepa Sršeň ozvučil výstavní halu nejkrásnější motorkářskou hudbou

Motorkáři často v kožených bundách, tvrdý rock z reproduktorů, tu a tam burácení startovaných motorů a především nablýskané jednostopé či vícestopé stroje. Takové je od čtvrtka do neděle brněnské výstaviště, kde se po čtyřleté odmlce způsobené covidem opět koná největší přehlídka motocyklů, ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden a Trump vyrazili ve stejný den na hranici s Mexikem. Z migrační krize se vinili navzájem

Americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce Donald Trump ve čtvrtek navštívili horkou americko-mexickou hranici. Nebývalé množství ilegálních migrantů, které přes ni do USA přechází, je jedním z klíčových témat listopadových prezidentských voleb. Zatímco Trump ve městě Eagle Pass sliboval, že ...

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tupoušek pyšný, tetlucha kozí pysk a paznehtík. Tyhle rostliny mají vtipný název, ale mohou ublížit

Příroda je nevyčerpatelným zdrojem údivu, krásy a... humoru? Ano! Mezi květinami najdeme takové, jejichž názvy nás nutí se usmívat nebo dokonce nahlas zasmát. Představujeme vám výběr květin s názvy, které vás pobaví a možná i překvapí.

pátek dopoledne 1/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seniorce měl opravit koupelnu, práci jen rozdělal a ženu připravil o peníze

Pravděpodobně s jediným cílem, a tím byl nekalý zisk peněz, zareagoval 71letý muž na inzerát seniorky na internetovém portálu a přislíbil jí opravu koupelny. Práce totiž v dohodnutém rozsahu neprovedl. Seniorce po něm zůstala koupelna bez vany a umývadla, a ještě ji připravil o 80 tisíc ...

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na dálnici vytáhli řidiče z hořícího auta, zachránili mu život

V listopadu minulého roku vzplanul na dálnici D35 z důvodu technické závady osobní automobil. Ve vozidle zůstal řidič, který se vlivem šoku nebyl schopný sám dostat ven. Ostatní řidiči požár bez povšimnutí míjeli. Naštěstí kolem projížděli Josef Faltýnek a Jaroslav Hetmánek, kteří neváhali ...

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé dali zimě vale. Kupují vybavení na kolo a běh

S teplotami jako v dubnu se letos začalo prodávat cyklistické a běžecké vybavení dříve než před rokem, kdy bylo chladnější počasí a lidé se ještě orientovali na zimní sporty.

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budoucí největší vyhlídkové kolo světa se má rozjet do čtyř let

Projekt největšího bezpaprskového vyhlídkového kola světa byl zveřejněn již loni. Od té doby prošel designovými úpravami a nově byl oznámen termín jeho zhotovení. Se stavbou se v jihokorejském Soulu započne v roce 2025. První návštěvníky by kolo mělo svézt o tři roky později.

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hned po návratu z vězení začal mladík z Přerovska znovu prodávat drogy

Zřejmě nepoučitelný je pětadvacetiletý muž z Přerovska. Sotva se loni v dubnu vrátil z vězení, znovu se pustil do distribuce drog, za kterou za mřížemi pobýval rok. Nyní mu hrozí, že ve vězení stráví až deset let. Novinky o tom v pátek informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z Budějovic prodával dřevěného draka, přišel o skoro dvě stě tisíc

Muž z Českých Budějovic chtěl prodat na internetu dřevěného draka za čtyři tisíce korun. Podvodník, který předstíral zájem, ho během několika chvil připravil téměř o dvě stě tisíc. Muž totiž klikl na odkaz a vyplnil údaje k bankovnictví.

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Dítě mi zabíjel v náručí.“ Za smrt chlapce po výplachu žaludku zaplatí nemocnice rodičům 4,4 milionu

Domažlická nemocnice musí zaplatit manželům z Horšovského Týna 4,4 milionu korun jako odškodnění za smrt jejich malého syna, který v březnu 2020 zemřel po chybném zákroku tamního primáře Františka Zahálky. Vyplývá to z pátečního rozsudku domažlického okresního soudu.

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovna zvolila do Rady ČRo ředitele pražské zoo

Sněmovna v pátek zvolila členem Rady Českého rozhlasu (ČRo) ředitele pražské zoo Miroslava Bobka. Nahradí herce Vítězslava Jandáka, kterému skončil šestiletý mandát loni v červnu.

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rekuperace v bytě v paneláku? Jde to a my víme jak

Ačkoli se téma rekuperace, tedy řízeného větrání interiéru, zmiňuje obvykle v souvislosti s rodinnými domy, ve skutečnosti je možné tuto technologii mít i v bytech, a to i v paneláku. Možností, jak si užívat neustálého přísunu čerstvého vzduchu bez ochlazování interiéru, je hned několik.

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

K ultrazpracovaným potravinám by se mělo přistupovat stejně jako k tabáku, apelují vědci

Ultrazpracované potraviny mají negativní vliv na celý náš organismus. Podle vědců jsou úzce spjaty se zvýšeným rizikem 32 chorob včetně rakoviny, cukrovky 2. typu, poruch duševního zdraví a předčasného úmrtí. Přesvědčivé důkazy jim k tomu dodala doposud největší analýza studií, jež zahrnovaly ...

pátek v poledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při požáru na Českobudějovicku zemřela starší žena

Jihočeští hasiči zasahovali v noci na pátek v Kamenném Újezdu na Českobudějovicku při požáru podkroví domu. V zakouřeném objektu nalezli starší ženu bez známek života.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gustáv Husák stále slouží jako zrcadlo našich proher i vítězství

„Jaký rok byl nejhorší v českých dějinách? Rok 1913. Shořel smíchovský pivovar a narodil se Gustáv Husák…“ Odhlédneme-li od faktu, že tehdy v pivovaru nehořelo a Husákovo původní křestní jméno znělo Augustín, anekdota naznačuje stejně jako průzkumy veřejného mínění, že Češi Husákovi ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý muž střílel v Novém Městě na Moravě na policejní auto

K policejní stanici v Novém Městě na Moravě přišel muž, namířil a legálně drženou krátkou zbraní začal střílet na zaparkované auto a vše kolem. Když dostřílel, tak zbraň odhodil a zvedl ruce nad hlavu. Záhy byl ale zadržen. V autě tou dobou naštěstí nikdo neseděl.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lupička v Brně utekla s neplatnými bankovkami před psem na střechu. Sundávali ji hasiči

Scénu jako z béčkové komedie mají za sebou policisté a hasiči, kteří vyjížděli do brněnské městské části Tuřany. Na střeše za vikýřem jednoho z rodinných domů se totiž skrývala žena, která se vydala do objektu na lup. Na střechu ji zahnala majitelka domu, kterou probudil svým štěkotem ostražitý ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šance na 800 milionů na nepedagogy ještě je

Školy mají ještě šanci, že dosáhnou alespoň na část peněz na platy nepedagogických pracovníků. Celkem chybí osm set milionů korun na dva a půl tisíce pozic. Na čtvrtečním večerním neformálním zasedání vlády svitla naděje na dorovnání.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herní giganti propouštějí ve velkém. Další na řadě je EA

Americká společnost Electronic Arts (EA) je dalším herním gigantem, který se odhodlal k výraznému propouštění. V uplynulých týdnech podobné kroky ohlásily také společnosti Microsoft a Sony, které osekají své herní divize. Důvodem je pokles zájmu o videohry. Upozornila na to agentura Bloomberg.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vstupné na okruhy Pražského hradu po letech razantně zdražilo

Od 1. března razantně stouply ceny za prohlídkové okruhy Pražského hradu. Hlavní okruh vyjde dospělého na 450 místo dosavadních 250 korun, rodinu na 950 místo dosavadních 500 korun. Zvýšení cen oznámila prezidentská kancelář už v prosinci.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Návrhářky pomalé módy: Jsou mimo trendy a jejich oblečení vydrží věky

Textilní výrobu už dávno ovládly globální asijské firmy, které zaplavují svět levným sezonním oblečením. Navzdory tomu se však daří i malým lokálním tvůrcům, kteří vsadili na opačné principy – na oblečení, které dlouho vydrží, neplýtvá a neničí přírodu. Pomalá móda si už získala sympatie ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prvním společným elektromobilem Volkswagenu a čínského Xpengu bude SUV

Prvním elektromobilem vyrobeným v rámci partnerství mezi německou automobilkou Volkswagen a čínským výrobcem elektrických vozů Xpeng bude sportovně-užitkový vůz (SUV). Do roku 2026 chtějí společně uvést na trh dva modely elektromobilů. Loni v červenci firmy navázaly partnerství, když Volkswagen ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace v eurozóně v únoru zpomalila na 2,6 procenta

Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v únoru zpomalilo na 2,6 procenta z lednových 2,8 procenta. Přispěl k tomu další pokles cen energií, uvedl v pátek v rychlém odhadu evropský statistický řad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dálničních známek se den před zdražením prodalo rekordních 219 tisíc

Prodej elektronických dálničních známek dosáhl za jeden den historického rekordu. Těsně před úpravou cen ve čtvrtek motoristé koupili celkem 219 tisíc kuponů v hodnotě 316 milionů korun. Informoval o tom státní podnik Cendis.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plyn je na burze za minimum, ale lidem zlevní až za rok

Ceny zemního plynu na burze dosáhly dlouhodobých minim. V Evropě je plyn nejlevnější za tři roky a v USA dokonce od roku 2020. Do ceníků pro domácnosti se to ale plně promítne až příští rok.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spory z hluboké minulosti. Policie prozradila okolnosti vraždy a sebevraždy u Orlické přehrady

Policisté v pátek uveřejnili další informace k případu vraždy a sebevraždy u Kovářova u Orlické přehrady na Písecku. Podle zjištění Novinek tam v noci na čtvrtek zastřelil 70letý muž svou exmanželku a poté spáchal sebevraždu. Za vším jsou dlouhodobé spory mezi dvěma seniory, 70letým ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plné moci budou lidé moct vystavovat i v elektronické podobě

Plné moci budou lidé moct vystavovat zřejmě i v elektronické podobě. Ve vládní novele zákona o základních registrech to v pátek schválila Sněmovna, a to zrychleně už v prvním čtení. Nyní předlohu dostanou k posouzení senátoři.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlínský kraj zavádí stáže pro budoucí praktické lékaře, ti současní stárnou

Čtyřicet procent všech praktických lékařů ve Zlínském kraji je starších šedesáti let. Některým z nich je již osmdesát let. Situace je podle vedení Zlínského kraje vážná, i proto se snaží hejtmanství přijít s projekty podporujícími příchod mladých doktorů na východ Moravy.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie v Rakousku může zabavovat řidičům auta

Řidiči, kteří míří do Rakouska, si od pátku musí dávat velký pozor, aby nejeli rychleji, než povolují předpisy. Alpská republika totiž znova zpřísnila postihy pirátů silnic, které ale tentokrát počítají v extrémních případech i se zabavením auta a jeho vydražením.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podnapilý řidič vezl na Českobudějovicku dítě do školy

Řidiče za volantem osobního auta zastavili ve čtvrtek ráno policisté před školou v Ševětíně na Českobudějovicku. Téměř s jedním promile alkoholu sedl do auta a přivezl dítě do školy.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík v brněnském autobuse vytáhl na vrstevníka nůž a vzal mu 60 korun. Dostal dva roky

Nepříliš vítaný dárek si nadělil k plnoletosti mladík, který má navzdory nízkému věku už pěkných pár zářezů v trestním rejstříku. Nově totiž zakusí, jaké je to ve vězení. Tam se dostal kvůli tomu, že si v autobuse přisedl ke svému vrstevníkovi, začal si pohrávat s nožem a takto ze své oběti ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA prověří, zda dovoz aut z Číny nepředstavuje hrozbu pro národní bezpečnost

Spojené státy se rozhodly prošetřit, zda dovoz automobilů z Číny nepředstavuje hrozbu pro národní bezpečnost. Informoval o tom Bílý dům. Důvodem vyšetřování je podle něj skutečnost, že automobily shromažďují velké množství citlivých údajů o řidičích a pasažérech a využívají své kamery ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Emise CO2 spojené s energií loni vzrostly na rekordní úroveň

Světové emise oxidu uhličitého (CO2) související s energetikou dosáhly v loňském roce rekordu, uvedla v pátek Mezinárodní energetická agentura (IEA). Jako hlavní důvod jmenovala zvýšené využívání fosilních paliv v zemích, kde sucha brzdila výrobu ve vodních elektrárnách. Růst emisí brzdí ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finové mají pro strach uděláno: Ukrajinci mohou jejich zbraně klidně používat na cíle v Rusku

Finský ministr obrany Antti Häkkänen prohlásil, že Ukrajinci mohou používat Finskem dodané zbraně k ostřelování strategických cílů na ruském území. Häkkänen to řekl v rozhovoru pro finský list Yle, ve kterém dále vyzval Německo, aby Ukrajině dodalo rakety dlouhého doletu Taurus, jež německý ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Školačce poslal video s obnaženým tělem. Ta to nahlásila a policie recidivistu v podmínce zadržela

Ve vazbě skončil muž z Jihlavska, kterého ani podmíněný odklad trestu neodradil od zapovězených sexuálních choutek. Školačka, na kterou dostal zálusk, naštěstí včas vyhledala pomoc. Chlípníkovi tedy nejspíš hrozí maximálně pětiletý trest. O případu informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaký byl život Bedřicha Smetany? Velikána připomene hra na Mapy.cz

Oblíbená česká aplikace Mapy.cz, kterou provozuje společnost Seznam.cz, si ve spolupráci se studenty z 1. IT Gymnázia v Satalicích připravila novou hru o životě a díle Bedřicha Smetany. Zajímavý titul připomene výročí 200 let od narození tohoto českého hudebního velikána.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I na Azurovém pobřeží řádí v zimě smog. Města mají problém s dopravou

Nejen průmyslové regiony, jako je náš Moravskoslezský kraj, se potýkají se znečištěným ovzduším. Smog dokáže v zimě potrápit také turisty a obyvatele Azurového pobřeží ve Francii a Monaku. Největším problémem je nárůst dopravy ve městech.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ohrožoval lidi sekerou a nožem po celé Praze, svědci zachytili podezřelého

Až dvouleté vězení hrozí muži, kterého policie podezírá z bezdůvodného napadání lidí na různých místech v Praze, kde měl náhodně kolemjdoucím dokonce hrozit sekerou či nožem. Na agresora upozornili uživatelé sociálních sítí, kteří rovněž šířili jeho fotku s varováním. Policie muže vyšetřuje ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nepovolená shromáždění porušují zákon, uvedl Kreml k  Navalného pohřbu

Tiskový mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v souvislosti s pátečním pohřbem ruského opozičníka Alexeje Navalného připomněl, že nepovolená shromáždění porušují zákon. Informuje o tom ruský list Kommersant. Pohřeb Navalného, který ve věku 47 let zemřel v trestanecké kolonii, se koná v Moskvě, pietní ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První kolo prezidentských voleb na Slovensku by vyhrál Korčok

Exministr zahraničí Ivan Korčok by se stal vítězem prvního kola prezidentských voleb, ale v rozhodujícím druhém kole by ho porazil současný předseda parlamentu Peter Pellegrini. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury Median SK.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zakázkový Rolls-Royce je ve třetím exempláři inspirován starořeckým nebem na Zemi

Luxusní britská automobilka uvedla třetí z pouhých čtyř exemplářů roadsteru Droptail. Každý vůz za stovky milionů korun je na míru vytvořen pro zákazníka.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnští vědci hledají způsob, jak najít v mase hospodářských zvířat zakázané anabolické steroidy

Anabolické steroidy využívané v chovech hospodářských zvířat pomůže odhalit nově vyvíjená metoda brněnského Výzkumného ústavu veterinárního lékařství a Mendelovy univerzity. V Evropské unii je prodej masa z těchto zvířat, a to kvůli možnému ohrožení zdraví strávníků, zakázán. Tento negativní ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navalnyj byl pochován na Borisovském hřbitově v Moskvě

Ruský opozičník Alexej Navalnyj, který zemřel v trestanecké kolonii, byl v pátek pochován na moskevském Borisovském hřbitově. Rozloučení přihlížely tisíce lidí, kteří se shromáždili kolem rozestavěných zábran. Na místo dorazily i policejní hlídky a vozidla anton pro převoz zatčených. Úřady ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Liberci ho uctívají, v Bavorsku je autor Čarodějova učně naopak na obtíž

Gymnázium v bavorském Pullachu usiluje o vypuštění jména spisovatele Otfrieda Preusslera (1923–2013), libereckého rodáka a autora slavných dětských knih Malá čarodějnice nebo Čarodějův učeň, ze svého názvu. Důvodem má být kromě jiného i spisovatelova aktivní účast ve wehrmachtu.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin má strach z vlastních občanů, prohlásil šéf české ambasády v Moskvě Čistecký

Vedoucí českého velvyslanectví v Moskvě Jiří Čistecký prohlásil, že rozsah bezpečnostních opatření na pohřbu ruského opozičníka Alexeje Navalného je jasným důkazem, že se ruský režim bojí vlastních občanů. Čistecký to řekl Novinkám poté, co se osobně zúčastnil posledního rozloučení největšího ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britský admirál: Nejsme na prahu války s Ruskem, NATO má jasnou převahu

Podle nejvyššího velitele britských ozbrojených sil admirála Sira Tonyho Radakina není země na prahu války s Ruskem, protože NATO, jehož je Británie součástí, má nad Ruskem jasnou vojenskou převahu. Řekl to na londýnské konferenci, kde také uvedl, že ruská „vojenská slabost“ na Ukrajině ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toto je pro Gazu, slavil známý agitátor zvolení do britského parlamentu

Známý politický agitátor George Galloway se vrací do britského parlamentu díky překvapivému úspěchu v doplňovacích volbách v obvodu Rochdale. Bývalý labourista současné hlavě strany Keiru Starmerovi vzkázal, že tato volební výhra je pro Gazu.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schodek rozpočtu v únoru vzrostl na 102,5 miliardy

Schodek státního rozpočtu ke konci února vzrostl na 102,5 miliardy korun z lednových 26 miliard korun. V pátek o tom informovalo ministerstvo financí. Je to druhý nejhlubší únorový deficit po loňském roce, kdy hospodaření státu po dvou měsících bylo ve schodku 119,7 miliardy korun. Podle ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U jihočeského letiště by mohlo vyrůst výzkumné centrum pro modulární reaktory

V areálu jihočeského letiště v Plané u Českých Budějovic by mělo vyrůst velké nákupní centrum, zázemí pro společnost Smartwings nebo pro cargo dopravu, ale také například výzkumné centrum pro modulární reaktory. Záměr Jihočeského kraje, který areál vlastní, představil Novinkám hejtman Jihočeského ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Terasa naděje. Novinka těžce nemocným pacientům vrací vůli žít

Je to drobnost, ale dává chuť bojovat o život. V plzeňské fakultní nemocnici zásadním způsobem zmodernizovali metabolickou jednotku intenzivní péče. A kromě technologických vychytávek teď disponuje něčím, co jiná podobná zařízení nemají. Venkovní plochou, na kterou je možné vyvézt pacienta ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vandalové v Hamburku zalepili průhled rychlostního radaru samolepkami. Někdo je u toho vyfotil

Zřejmě jako pomstu úřadům pojali dva mladí muži v Hamburku svou noční výpravu k jednomu z rychlostních radarů. Na páteřní silnici jižního předměstí, kde to řidiče svádí ke svižnějšímu tempu jízdy, přistoupili ke schránce měřicího zařízení a samolepkami zalepili její skleněný průhled.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kurz bitcoinu pokořil nový rekord

Nový rekordní kurz má na kontě bitcoin. Ve čtvrtek se jedna virtuální mince obchodovala za 1 481 315 Kč, což je historicky nejvyšší hodnota. Jen za letošní rok se cena nejznámější kryptoměny na světě zvýšila o více než 30 %, vyplývá to z informací specializovaného serveru CoinMarketCap.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přestupný rok stále působí problémy, na Novém Zélandu nefungovaly benzinové pumpy

Přestupný rok se opakuje s železnou pravidelností každé čtyři roky. Přesto na něj stále není mnoho firem a společností připravených a každého 29. února provázejí zádrhele, selhání a problémy.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Martin Janecký a AgamFahy vystavují v Praze dechberoucí i hororové objekty ze skla

V pražské galerii Kuzebauch byla zahájena výstava Dreamlike, na které se představuje dílo dvojice AgamFahy a studia Janecký Glass. Až do konce dubna je možné prohlédnout si unikátní díla ze skla, které společně ze skla vytvořil sklářský výtvarník Martin Janecký podle ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Exekutiva rychlejší než ostrý drift, Jičín stíhá účastníky sobotního driftování

Jičínská radnice zahájila celkem třiačtyřicet správních řízení s driftaři, kteří řadě obyvatelům sedmnáctitisícového města v noci na neděli nedopřáli spánku. Trojici milovníků ostrých smyků zřejmě hrozí postih za trestný čin. Zbytek čekají pokuty za dopravní přestupky.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hubatá úřednice dostala padáka, zastání našla u Nejvyššího soudu

Úřednický stav není podle obecných zkušeností etalonem empatie či vlídného jednání. Jedovaté poznámky, které měla trousit úřednice jednoho z měst v ústeckém kraji, už ale byly na vedení úřadu příliš a žena proto dostala výpověď. Jenže s odchodem se nesmířila, a nakonec našla zastání až ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

Nejrychleji rostoucí společností v Evropě se stala česká firma Raylyst, přední distributor fotovoltaických produktů pro evropský trh. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného listem Financial Times a serverem Statista. Do žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem se dostalo ještě ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kanada by mohla vyslat vojáky na Ukrajinu, řekl ministr

Kanada by mohla na Ukrajinu vyslat omezený počet vojáků, připustil nyní tamní ministr obrany Bill Blair. Upozornil ale, že by muselo jít o striktně nebojové jednotky, které by daleko od frontové linie pomáhaly s výcvikem ukrajinských vojáků. Reagoval tak na vyjádření francouzského prezidenta ...

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Don Juan pobaví, ale neznepokojí

ArtWay je soubor mladých herců, který uvádí své inscenace v pražském Divadle Kolowrat. Pozornost věnuje zejména klasice, na repertoáru má Shakespearova Macbetha, Gogolovu Ženitbu i Čapkovu Věc Makropulos. Nyní k nim přibyl Molièrův Don Juan.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novinář natočil šváby hemžící se v palubní kuchyni

O letadlové stravě se traduje leccos. Pokud máte slabší žaludek a chcete si v budoucnu bez obav pochutnat na palubním menu v tisících metrů nad zemí, raději si puštění následujícího videa dobře rozmyslete. Hemžení v přípravně jídla natočil jeden z cestujících letecké společnosti IndiGo.

pátek odpoledne 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hynek z ČT: Stáhnout se bylo moje rozhodnutí. Máme ohledně něj varovné indicie, namítá televize

Dlouholetý reportér České televize Jiří Hynek se rozhodl stáhnout se z obrazovky veřejnoprávního média z vážných zdravotních, ale i rodinných důvodů. Odmítl, že by za jeho neplaceným volnem stály jiné problémy nebo snaha vedení televize se jej zbavit. Mluvčí televize Vendula Krejčová však ...

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Rusko vypustilo v pátek z kosmodromu Pleseck na severu Ruska balistickou raketu Jars. Udělalo to den poté, co ruský prezident Vladimir Putin varoval, že by Rusko mohlo použít jaderné zbraně v případě, že by se vojáci NATO přímo zapojili do konfliktu na Ukrajině.

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Ne válce!“ Pohřeb Navalného se proměnil v demonstraci proti konfliktu na Ukrajině

Videa z Moskvy ukazují, že zatímco v kostele Ikony Matky Boží probíhal pohřební obřad Alexeje Navalného, tisíce Rusů v policejním obležení skandovaly kromě jména zesnulého a hesla „Putin je vrah“ také „Ne válce“. Jde o jeden z největších projevů ruského odporu proti konfliktu na ...

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Macháček a Cina budou vyšetřovat paranormální jevy

Minulou neděli skončil v České televizi velmi úspěšný osmidílný seriál Smysl pro tumor, jehož každý díl sledovalo průměrně 1,35 milionu diváků. Nyní si veřejnoprávní televize přichystala na dalších osm nedělních večerů další novinku To se vysvětlí, soudruzi! Je z úplně jiného ranku, jedná se ...

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Rusku zadrželi šest desítek lidí uctívajících památku Navalného

Nejméně 91 lidí zadržely v pátek bezpečnostní složky v různých ruských městech na akcích uctívajících památku zesnulého opozičního předáka Alexeje Navalného. Uvedl to portál OVD-Info, jenž monitoruje aktivity ruských bezpečnostních sil a problematiku lidských práv.

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko si převzalo první dvě stíhačky F-16

V sídle společnosti Lockheed Martin v Greenville v Jižní Karolíně si slovenská delegace převzala první dvě stíhačky F-16 Block 70 vyrobené pro Slovenskou republiku. Slovensko objednalo čtrnáct kusů stíhaček F-16, ale ministr obrany Robert Kaliňák (Směr) před časem nevyloučil možné navýšení ...

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výborný: Vláda vyjde vstříc některým požadavkům zemědělců

Vláda vyjde vstříc části požadavků zemědělců, kteří hrozí protesty, oznámil v pátek po jednání se zástupci zemědělských organizací ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Rozhodnutí, zda se nakonec protesty budou konat, je tak podle něj na zemědělcích.

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volkswagen loni mírně zvýšil provozní zisk, letos čeká pomalejší růst tržeb

Německý automobilový koncern Volkswagen v loňském roce zvýšil provozní zisk o 2,1 procenta na 22,6 miliardy eur (zhruba 572 miliard Kč). V pátek to oznámila firma, jejíž součástí je také mladoboleslavská automobilka Škoda Auto.

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gustáv Husák stále slouží jako zrcadlo našich proher i vítězství

„Jaký rok byl nejhorší v českých dějinách? Rok 1913. Shořel smíchovský pivovar a narodil se Gustáv Husák…“ Odhlédneme-li od faktu, že tehdy v pivovaru nehořelo a Husákovo původní křestní jméno znělo Augustín, anekdota naznačuje stejně jako průzkumy veřejného mínění, že Češi Husákovi ...

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič v centru Štětína vrazil do lidí čekajících na tramvaj. Vjel do nich úmyslně

K mimořádné události došlo v pátek vpodvečer v centru polského Štětína. Třiatřicetiletý řidič osobního auta vjel do skupiny lidí čekajících na tramvaj. Záchranáři mluví zatím o 19 zraněných, z toho je šest dětí. Dvanáct lidí je zraněno těžce, dva jsou v kritickém stavu. Podle policie nešlo ...

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dobytek s řetězy zařezanými do kůže. Chovateli z Jihlavska hrozí trestní stíhání

Trestní oznámení hodlá podat Státní veterinární správa (SVS) na chovatele skotu v Krasonicích na Jihlavsku kvůli podmínkám pro ustájená zvířata. Informoval o tom tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček.

pátek v podvečer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hořící muž vyskočil v pražských Kobylisích z 10. patra

Smrt muže, který v pražských Kobylisích zemřel po pádu z 10. patra, prověřují kriminalisté. Podle prvotních informací se měl muž nejprve zapálit a poté skočit, s největší pravděpodobností tímto způsobem spáchal sebevraždu.

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko tvrdí, že je připraveno předat Ukrajině těla obětí havárie letounu Il-76

Rusko je připraveno předat Ukrajině těla osob, které letos v lednu zahynuly při havárii letounu Il-76 v ruské Bělgorodské oblasti, prohlásila podle agentury RIA Novosti ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová. Kyjev dříve zpochybnil tvrzení Moskvy, že letadlo přepravovalo ukrajinské válečné ...

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevím, jak bez tebe žít. Julia Navalná zveřejnila dojemný vzkaz manželovi

Vdova po kritikovi Kremlu Alexeji Navalném se nakonec pátečního pohřbu v Moskvě nezúčastnila a zůstala v zahraničí. Krátce po obřadu však Julija Navalná zveřejnila dojemný vzkaz, v němž se s manželem a otcem dvou svých dětí loučí.

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už žádný zápach a krysy. New York končí s pytli odpadků na chodnících

Se zvykem ponechávat pytle s odpadky na chodnících je v New Yorku konec, alespoň pro místních zhruba 200 000 podniků. Počínaje pátkem začaly všechny používat popelnice. Vedení nejlidnatějšího města Spojených států tímto opatřením bojuje proti zápachu v ulicích i proti krysám.

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA se zapojí do leteckého doručování pomoci do Pásma Gazy, slíbil Biden

Americký prezident Joe Biden v pátek oznámil, že americká armáda v nejbližších dnech shodí humanitární pomoc do Pásma Gazy. Washington podle něj udělá vše pro to, aby se přísun pomoci do palestinské enklávy zvýšil.

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič v Praze zdemoloval při nehodě 60 metrů svodidel

Na příjezdu do Prahy, v Karlovarské ulici, havaroval v pátek večer řidič BMW. S vozem přelétl přes svodidla a skončil převrácený na střeše.

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tragické následky požáru v Beskydech. Hasiči v domě našli mrtvou osobu

Tragickou dohru měl v pátek požáru rodinného domu v beskydské obci Návsí na Frýdecko-Místecku. Hasiči během zákroku našli uvnitř domu jednu osobu, které již ale nebylo pomoci.

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Propagandista Solovjov se pustil do Macrona: Jsi nacistický bastard

Ruský propagandista a moderátor televize Rossija-1 Vladimir Solovjov v reakci na slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o vyslání jednotek NATO na Ukrajinu prohlásil, že Macron je „nacistický bastard“ a „smradlavý kus h**na“. Dalšího Solovjovova výstřelku si všimla francouzská ...

pátek večer 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policista na procházkách našel během pár dnů dva funkční granáty

Nálezy munice nejsou nikterak neobvyklé. Nejčastěji se jedná o nebezpečné pozůstatky druhé světové války. Ovšem najít při procházce v lese během několika dnů hned dva granáty je přece jen neobvyklé.

pátek v noci 1/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru