Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 9. březen 2024
pátek 24. 5. 2024, 3:38

archiv zpráv pro 9. březen 2024

Zvuk špičkových klavírů se rodí v lesních porostech Žďárských vrchů

Největší evropský výrobce akustických klavírů, česká firma Petrof, používá pro „duši nástroje“, rezonanční desku, speciální smrky ze Žďárských vrchů. Informaci potvrdil majitel zdejších lesů Constantin Kinský.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Thomas Mann odmítl několik architektů, dům mu postavil německý emigrant

Málokdo asi ví, že německý spisovatel Thomas Mann, laureát Nobelovy ceny za literaturu z roku 1929, byl držitelem československého občanství už od roku 1936. To mu umožnilo se vystěhovat do USA ještě před začátkem války. A postavit si zde dům.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Trénujeme na Velikonoce: Složte si ubrousky do tvaru zajíčka a za chvilku máte parádní dekoraci

Hezky prostřený stůl podpoří i parádně složené látkové ubrousky. Ale stejně tak můžou složené ubrousky ozdobit velikonoční zátiší. Nabízíme postup, jak látkový ubrousek proměnit ve velikonočního zajíčka. A přidáváme ještě tip navíc.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zařizujete zahradu i pro děti a jejich hry? Podívejte se, co v ní nesmí chybět

Herní trávník, na kterém si celá rodina zahraje kopanou, houpací síť mezi stromy, velkorysé pískoviště nebo třeba první pěstitelský záhonek… Na zahradě se toho pro děti i celou rodinu dá vymyslet spousta. Co v tomto multifunkčním prostoru nesmí chybět?

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nemocenské pojištění a náhrada mzdy za nemoc: Podívejte se, kolik a kdy vám přijde na účet

Na nemocenské máte nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Tedy za předpokladu, že splníte všechny zákonné podmínky. Víte, jak vysoké nemocenské můžete očekávat? A kdy vám peníze přistanou na účtu?

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dopřejte terase jarní očistnou kúru. Zkuste naše tipy, bude jako nová a prodloužíte jí život

Čištění dlažby a terasových prken je náročná práce, a není divu, že se jí vyhýbáme a klademe ji až na konec seznamu jarního „must-to-do“. Není to nejchytřejší metoda, protože ta práce odkladem nezmizí. A navíc znovuzrození místa pro odpočinek nemusí být nic tak hrozného. Pokud víte, jak na ...

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kde v zahraničí platí zelená karta a jaká je pokuta, když ji nebudete mít? Tady je přehled

Pokud cestujete po českých silnicích, je vaší povinností mít sjednané povinné ručení, jinak hrozí vysoké pokuty. Zelená karta je důkazem o sjednaném povinném ručení na území ČR, ale co když vyrazíte do zahraničí?

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Takhle vypadá moderní rodinná chata v horách. Ideální pro sportovce i klidné lenošení

Kompaktní lyžařská chata v kanadském pohoří Kootenay dokázala propojit členy rodiny navzájem a zároveň s okolní nespoutanou přírodou. Pojďte se s námi na moderní stavbu v lesích podívat.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak ušetřit za jídlo? Vsaďte na luštěniny. Máme 7 tipů na levná a chutná jídla pro celou rodinu

Šetřit peníze na jídle neznamená ošidit se na kvalitě nebo pestrosti. Luštěniny jsou toho důkazem – stojí pár korun, jsou zdrojem bílkovin a připravit z nich můžete guláš, karbanátky i boloňskou omáčku.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše tělo je posilovna zdarma. Cvičení pro začátečníky podle fitness trenéra zvládnete - 3. díl

Už jste se pustili do cvičení, při němž využíváte vlastní tělo místo posilovacích pomůcek? Pokud ne, nejprve se mrkněte na články uveřejněné na našem webu v sobotu 24. 2. a v neděli 25. 2. A pokud ano, směle pokračujte třetí sérií cviků, při nichž posílíte bříško, zadeček a nohy.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máte v garáži moc věcí? Pověste je na stěny, získáte přehled i prostor. A nemusíte nic vyhodit

Problém přeplněných garáží, sklepů a komor je věčným bojem mnoha domácností. Nová inovace v podobě chytrého závěsného systému slibuje nejen uklidit chaos, ale také zvýšit efektivitu využívání prostoru.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Víte, že z tuňáka v konzervě připravíte fantastické krokety? Podívejte se, jak na to

Tuňákové krokety jsou skvělý způsob, jak zařadit do jídelníčku rybí maso. Tradičně se smaží v oleji, ale pokud chcete méně tučnou variantu, můžete je upéct v troubě. Chutnat budou i dětem.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak koupit opravdu ekologické čističe? Pozorně čtěte, spousta firem se vás totiž snaží podfouknout

Ať se chystáte na jarní cídění domova, nebo úklid terasy pro nadcházející sezónu, použijte ekologické čističe, po kterých nezůstane chemický odér. Nenechte se nachytat nazeleno natřenými prostředky, které své přátelství k přírodě jen předstírají za účelem snadného výdělku.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nesovice plánují areál nové školy a školky. Takhle úžasně má vypadat

Jihomoravské Nesovice ještě mají starou mateřskou školku a základní školu, ale za pár let se to změní. V plánu je výstavba moderních objektů pro děti. Ovšem tradiční krabice nečekejte.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Naučte se správně roubovat ovocné dřeviny. Tady je návod, teď se vám bude hodit

Máte zahradu s ovocnými stromy? Pak si můžete díky roubování rozmnožit nebo posílit konkrétní odrůdu ovoce bez toho, aniž byste museli sázet nový strom. Zkuste si roubování na jaře klidně i na jedné jediné větvičce. Pokud se to podaří, je velmi pravděpodobné, že vás to nakopne ke smělejším plánům.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nemovitosti jako horké zboží: Hypotéky jsou levnější, poptávka stoupá, tvrdí odborníci

Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Řekněte si své „ano" na nejkrásnějších místech v ČR. Tenhle výběr se může hodit

Plánujete svatbu a sníte o tom, že si řeknete své "ano" na místě jako z pohádky? Česká republika je plná nádherných lokací, které mohou z vašeho velkého dne udělat nezapomenutelný zážitek. Vybrali jsme pro vás 5 míst, která považujeme za nejkrásnější.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nechcete péct beránka? Zkuste místo něj vláčnou velikonoční bábovku s podmáslím

Pokud nemáte formu na beránka, upečte si na Velikonoce tuto jednoduchou bábovku s podmáslím. Je úžasně vláčná a pomocí čokoládových vajíček nebo barevné cukrářské posypky z ní snadno vytvoříte sváteční moučník na uvítání jara.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Rekonstrukce střechy: Kdy je stavební povolení nutné a kdy se bez něj obejdete? Tady je vysvětlení

Stav střechy, včetně kvalitní střešní krytiny a izolace, je rozhodující pro ochranu interiéru před povětrnostními vlivy. Dojde-li k jejímu narušení, je důležité zjistit stav střechy a určit složitost nadcházející rekonstrukce. Zásadní otázkou je, zda potřebujete, nebo nepotřebujete stavební ...

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tipy na víkend: degustace šumivých vín, street food festivaly a Masarykův den

Druhý březnový víkend nabídne hned několik zajímavých akcí, na nichž můžete objevit spoustu nových chutí. Která vás láká nejvíc?

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pod povrchem: Objevte pět největších podzemních divů světa

Pod zemí se skrývá mnohem více, než by se mohlo na první pohled zdát. Od starověkých podzemních měst po historické zásobárny vody. Představujeme vám výběr nejúžasnějších podzemních staveb na světě, které odrážejí lidskou důmyslnost, odvahu a touhu po objevování.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Správce lyžařského střediska v Krkonoších má novou chatu. Pojďte se na ni podívat

Chata Bučina je nová budova, která byla v roce 2023 vybudována jako funkční a kompaktní objekt pro správce lyžařského střediska v intravilánu obce Horní Malá Úpa. Pojďte na návštěvu.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vytvořte útočiště pro drobné obyvatele vaší zahrady. Pomůže tenhle návod na hmyzí hotel

I naši hmyzí přátelé potřebují své místo k životu. A protože hmyz je pro naši zahradu velmi důležitý a zároveň jeho počet v posledních letech rapidně klesá, pojďme tomuto ohroženému druhu pomoci a postavme mu dřevěný domeček, který jim poskytne bezpečné zázemí.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vybrat řetězovou pilu? Rozhoduje výkon, pohon a délka lišty. Tady je srovnání

Při výběru řetězové pily je klíčové porozumět širokému spektru technických a bezpečnostních aspektů, které zahrnují nejen základní výkon a značku, ale i specifické funkce a ergonomii.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Péče o vinnou révu v únoru: Správný střih pomůže získat kvalitní úrodu

Únor přináší do zahrádek a vinic kromě starostí s přípravou záhonů i péči o vinnou révu. Je čas na přesný střih, kterým připravíte révu na jarní rašení pupenů a zajištění kvalitní úrody. Podívejte se na užitečné tipy a postupy pro správný únorový střih vaší vinné révy.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kam o víkendu? Do Království perníku, na oslavu narozenin Bedřicha Smetany nebo retro vlakem na pivo

Užijte si první březnový víkend ve společnosti dobrého jídla, pití a originálního doprovodného programu. Tady jsou 4 tipy, kam za nimi vyrazit.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Od afrických planin po arabské pouště: Vydejte se na kávovou cestu kolem světa

Připravte se na cestu plnou aromat a chutí, která vás provede kávovými tradicemi různých koutů světa. Od afrických farem, přes arabské salóny, až po asijské čajovny – zjistíme, jak se káva stala nápojem, který spojuje kultury a lidstvo.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vídeň otevřela výstavu s více než 90 díly Roy Lichtensteina u příležitosti jeho stých narozenin

Až do 14. července je možné ve vídeňské galerii Albertina navštívit výstavu Roy Lichtenstein, která byla uspořádána k výročí stého narození tohoto slavného popartového umělce. Rozsáhlá retrospektiva nabízí více než 90 obrazů, grafik, soch a dalších exponátů, které ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ruští špioni změnili v Evropě taktiku, jejich činnost bují

Přestože Evropa po napadení Ukrajiny vyhostila z ruských ambasád ve svých metropolích v součtu asi šest set diplomatů, mezi nimi dle předpokladu asi 400 špionů, aktivity ruských tajných služeb jsou na starém kontinentu prakticky na stejné úrovni jako za dob studené války, ne-li vyšší. Jen se ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vadí vám nežádoucí hosté ve vašem trávníku? Vertikutace je vyžene!

Jaro už klepe na dveře, blíží se první teplé prosluněné dny, zahrada začíná pomalu rozkvétat, ale co ten trávník? Dala mu zabrat nejen zima, ale možná obecně i nesprávná péče. Představa, že trávník se po zimě vzpamatuje sám od sebe a za chvíli bude krásně zelený a hustý, je totiž hodně mylná.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Sám sobě architektem 1. díl: Soulad krásy a funkce

Sebelepší místo i nejkvalitnější zařízení dokáže zabít špatně promyšlená dispozice nemovitosti, která obyvatelům nepřinese soukromí a klid. Na co je potřeba myslet, abyste se doma cítili dobře?

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Churros: sladká španělská pochoutka, která roztančí vaše chuťové buňky. Vyzkoušejte je!

Smažené churros trochu připomínají naše koblihy. Jsou sladké, křupavé a nejlépe chutnají namočené do rozpuštěné čokolády.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kdepak beton, tohle je z kartonů od vajíček. Vyrobte si parádní dekorace snadno, rychle a levně

Náš tip na handmade tvoření vás bude bavit. Využívá krabičky nebo plata od vajíček, které má doma každý. Navíc dekorace nemusíte vyrábět jen nové, s papírmašem opravíte i vaše poškozené srdcovky. Za pár korun.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vybrat kvalitní ručník nebo osušku? Tady je průvodce nákupem

Chcete-li udělat radost sobě, kamarádce nebo někomu jinému, výběr kvalitního ručníku nebo osušky může být důležitou volbou. Na trhu je celkem široká nabídka zboží, je dobré se v ní nějak zorientovat. Jak tedy najít správnou velikost a materiál? V tomto průvodci vám poradíme.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Litinové nádobí je náchylné k rezavění. Podívejte se, jak odstranit rez a obnovit ochranný povrch

Každý šéfkuchař vám potvrdí, že na smažení a grilování jsou litinové pánve nejlepší. Nejenže jsou prakticky nezničitelné, ale i jídlo na nich připravené chutná líp. Ale i tak dokonalý nástroj má své drobné chybky, litinové nádobí je totiž náchylné k rezavění. Naštěstí náprava není nijak složitá. ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sněhu moc nebylo, v létě nás čeká sucho, říká ekolog

Půda v Česku je ve špatném stavu. Průmyslové zemědělství z obrovských lánů polí udělalo „střechu“, ze které většina vody odtéká pryč. K tomu se přidávají zimy bez sněhu. I kdyby pršelo jako dosud, budeme vysychat, řekl Novinkám ekolog a vodař Jiří Malík.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senát USA schválil půl bilionu dolarů na fungování úřadů

Americký Senát schválil balíček zákonů, který zabrání tomu, aby se muselo omezit fungování části vládních úřadů a agentur. Pokud by tak neučinil, peníze by jim došly už o páteční půlnoci místního času (dnes v 6:00 SEČ). Balíček v hodnotě 467,5 miliardy dolarů (10,8 bilionu Kč) zajistí ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oskar Hes jako Josef Mašín: Role se mě nemohou držet roky

Jeho talentu filmaři rádi využívají, a tak jde pětadvacetiletý herec Oskar Hes z role do role. O té poslední ve filmu Bratři, kde hraje Josefa Mašína, jsme si povídali trochu víc, protože jde o téma, které dělí společnost. Za svůj výkon může v sobotu 9. března získat Českého lva. Co si mladý ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byli to loajální zaměstnanci. Kvůli penězům ale přešli na temnou stranu

Zbraně, ukradené osobní informace i viry naprogramované doslova na klíč. Na černém trhu se obchoduje s ledasčím. Kyberbezpečnostní společnost Check Point nicméně nyní upozornila, že v temných zákoutích internetu se stále častěji objevují také pracovní nabídky, které se snaží zlanařit loajální ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ford Mustang se začal vyrábět před 60 lety

Šedesátiny slaví možná největší ikona amerického automobilového průmyslu. Ford po devět generací měnil designový jazyk mustangu a dnes se s koněm na přídi prodává dokonce i elektrický crossover.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První člověk ve vesmíru Jurij Gagarin se narodil před 90 lety

Sovětský letec a kosmonaut Jurij Gagarin, od jehož narození uplynulo 90 let, získal věčnou slávu v dubnu 1961, když se jako první člověk vypravil do kosmického prostoru. Po historickém letu do vesmíru na Gagarina čekal kolotoč slávy, cest (první zahraniční vedla do ČSSR) a poct, mezi kterými ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rok fotil prezidenta. Generálova cesta na Hrad měla smysl, říká fotograf

Petra Pavla doprovázel již v době, kdy mu jeho příznivci začali nesměle říkat Generál a spolu s ním v ulicích vyhlíželi při kampani ty, se kterými by mohl debatovat. Brněnský fotograf Jiří Salik Sláma si hlavu státu pamatuje nejen z mítinků, při nichž praskala náměstí ve švech, ale ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američtí středoškoláci soutěžili v lízání arašídového másla z nohou a podpaží

Úřady v americkém státě Oklahoma vyšetřují nechutnou soutěž středoškoláků ve škole Deer Creek High School, kde s cílem vybrat peníze pro neziskovou organizaci zaměstnávající postižené lidi soutěžili v tom, kdo dříve olíže z nohou nebo podpaží dalších účastníků arašídové máslo. S odkazem na Fox ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaká je dokonalá víkendová snídaně? Zkuste nadýchané lívance z jogurtového těsta bez kynutí

Jogurtové lívance jsou ideální na víkendovou snídani, ale díky rychlé přípravě je zvládnete i ve všední den. A pokud by náhodou zbyly, můžete je klidně zamrazit na později.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Bydlení jako v pohádce. Tahle horská chaloupka vám připomene, co je v životě důležité

Zapomenout na starosti všedních dnů, odpočinout si a nabrat novou energii. Přesně to slibuje malebná chaloupka v horské vesničce u Kořenova. Chtěli byste si tady dát kafe nebo tu strávit víkend? Žádný problém.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ochraňte svoji révu před vlnovníky. Poradíme vám, jak se jich zbavit

Vinná réva čelí mnoha hrozbám, mezi nimiž jsou i vlnovníci. Tito drobní roztoči, známí svými škodlivými účinky na révu, zasahují především do listů a pupenů. Jak poznat jejich přítomnost a co udělat pro ochranu révy? To vše se dozvíte v tomto článku.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nestíháte vařit? Recept na bleskovou polévku z červené čočky vás zachrání

Červenou čočku oceníte ve dnech, kdy nemáte času nazbyt, ale nechcete se odbýt jen namazaným chlebem. Její předností je vysoký obsah živin a blesková příprava. Během chvilky z ní vyčarujete skvělé a zdravé jídlo – třeba tuto krémovou polévku.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Majitelé čtyřnohých mazlíčků zbystřete. Přichází jaro a s ním i alergie a klíšťata

Jaro je za dveřmi, a s ním i procházky se čtyřnohými přáteli do přírody. Toto období však nepřináší jen radost, ale také řadu výzev. Mezi ty největší patří klíšťata a alergie, které mohou psům způsobit nemalé potíže. Co tedy dělat, aby byli naši čtyřnozí členové rodiny v bezpečí?

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Plocha za kuchyňskou linkou je důležitá. Zvolte materiál, který bude ladit a snadno se udržuje

Výběr materiálu na plochu za kuchyňskou linkou není jen otázkou designu, ale také praktičnosti a funkčnosti. Přečtěte si víc o tradičních dlaždičkách, moderních materiálech a přírodních variantách, abyste se mohli rozhodnout, který materiál nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

V 90 letech střílí góly jak na běžícím páse

Má přezdívku Ninja a v průměru střílí minimálně hattrick za zápas. Fotbalovou kariéru přitom započal před dlouhými 75 lety. Nyní se devadesátiletý Brit Mike Fisher věnuje tzv. fotbalu v chůzi, kde hraje s o generaci mladšími kolegy. „Budu pokračovat, dokud budu střílet góly,“ směje se.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté se zásahem proti střelci v Uvalde otáleli 77 minut. Nepochybili, tvrdí vyšetřovatel

Rodiny obětí rozčílily závěry vyšetřování masové střelby na základní škole v Uvalde v Texasu. Podle nich se policisté při zásahu „nedopustili závažného provinění“. To i přesto, že se zakročením proti střelci otáleli 77 minut.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Helena Bonham Carterová: Nikdy jsem nebyla otrokem trendů

Cenami ověnčená oblíbená rodačka z Londýna je známá především svými rozmanitými rolemi a extravagantní módou. V celém svém životě tak Helena Bonham Carterová (57) potvrzuje, že nikdy nebyla otrokem trendů. Po postavách narkomanky, milenky vražedného holiče či sadistické čarodějky se nyní pyšní ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američané zabránili útokům dronů v Rudém moři

Americké a spojenecké síly v sobotu brzy ráno zabránily rozsáhlému útoku jemenských povstalců, když zničily 15 dronů v oblasti Rudého moře.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Andílek Victoria´s Secret pronajímá svůj byt. Neuhodnete, kolik za něj chce

Supermodelka Irina Shayk nabízí k pronájmu svůj exkluzivní byt ve West Village v New Yorku. A to za 30 000 dolarů měsíčně. Podívejte se do nitra tohoto luxusního domova, který nabízí nejen jedinečné vybavení, ale i výhled na řeku Hudson.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ztracené klíče nebo zabouchnuté dveře řešte s rozvahou. Pozor na podvodníky, využívající vaší nouze

Zaseklý nebo zalomený klíč, zabouchnuté dveře nebo zámek, se kterým prostě nemůžete hnout. A k tomu vy jen s odpadkovým košem v ruce na chodbě domu. Jak tuto nepříjemnou věc vyřešit, aniž byste zničili zámek nebo platili předražené zámečnické služby?

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Modrá barva v interiéru uklidní, ale také příjemně překvapí

Modrá barva se řadí k nejoblíbenějším a nejuniverzálnějším barevným volbám v interiérovém designu. Její uklidňující a důvěryhodný charakter ji činí ideální volbou do různých místností. Dnes se podíváme na význam barev v interiéru, ale i na modrou a její účinky na lidskou psychiku.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Superpotraviny roku 2024 vám pomohou jíst dobře a zdravě. Vybrali jsme pro vás ty nejlevnější

Vyvážená a výživná strava úzce souvisí s celkovým zdravím a dobrou kondicí. Konzumací plnohodnotných potravin dodáváme tělu základní živiny, vitaminy a minerály nezbytné pro optimální fungování organismu. Nezapomínejte, že zdravá strava může pomoci předcházet různým zdravotním potížím.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Oslavy MDŽ: Od povinného jásání k respektu a uznání. S kytkou v květináči chybu neuděláte

Zapomeňte na rudé karafiáty a povinné verše. Mezinárodní den žen (MDŽ) je více než jen komunistickým svátkem a příležitostí k darování květin. Přinášíme vám přehled jeho bohaté historie, současného významu a tipy, jak tento den oslavit s respektem a originálně. A ano, dozvíte se i to, proč byste ...

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tyhle pokojovky na výsluní být nemusí. Přinesou radost a svěžest i do stínu a pološera

Chcete oživit svůj domov zelení, ale bojíte se, že vaše temná předsíň není pro květiny to pravé ořechové? Není čeho se bát! Příroda je štědrá a nabízí nám řadu pokojových rostlin, které prospívají i v méně osvětlených prostorách. Odolné, nenáročné, a přesto nádherné.

sobota ráno 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Karlových Varech hořela ubytovna

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté sobotní požár ubytovny v Karlových Varech. Hasiči z budovy evakuovali čtyřicet lidí, jeden z nich skončil v nemocnici, protože se nadýchal zplodin.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při požáru bytu v Mostě našli hasiči mrtvého člověka

Při požáru mikrovlnné trouby v bytě v Mostě našli hasiči v pátek večer mrtvého člověka. Okolnosti vzniku požáru a příčinu úmrtí vyšetřuje policie. Škoda je podle prvního odhadu 400 tisíc korun.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Po Navalném

V ruském opozičním, což je většinou exilové, prostředí bylo hlavním tématem uplynulého týdne množství lidí, kteří se přišli rozloučit s Alexejem Navalným v den jeho pohřbu a v dalších dnech. Nejrozšířenější fotografií se stalo zachycení kopce květin na Navalného hrobu. Zdůrazňovalo se, že ...

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Silný boční vítr si hrál při přistání s letadlem. Pilot ho raději znovu zvedl

Silný boční vítr komplikoval v pondělí práci pilotům na londýnském letišti Heathrow. Kamera zachytila, jak letadlo britské letecké společnosti British Airways už bylo podvozkem na zemi, pilot ale nakonec přistávací manévr přerušil a stroj znovu zvedl do vzduchu.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vřesovec změní zimní den v rozkvetlý sen

Jaká louka kvete v zimě? Ta vřesovcová! Nespočtem kvítků se vzpírá ročnímu období a ve své silácké životnosti dokáže zvítězit nad ledem a sněhem. Pokud jste jejímu kouzlu dosud nepodlehli, teď je k tomu skvělá příležitost.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kemel: Řád a klid

Slíbil jsem vám řád a klid. Občas si ale od toho odpočiňte na motorce…

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stanjura: Češi začnou už letos bohatnout

Vládou naordinovaná kúra na ozdravení veřejných financí zabírá a také lidé se budou mít lépe, protože reálná mzda letos i příští rok poroste. Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS věří, že to voliči ocení a jeho strana v preferencích do voleb zase poroste.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je zdravější káva, nebo čaj? Odpověď vás určitě překvapí

Asi nic nerozpálí debatu víc než téma zaměřené na jídlo, anebo pití. K největším rivalům na tomto poli patří káva a čaj. Je to diskuze stará jako čas. Dnes se zaměříme na prozkoumání zdravotních přínosů těchto dvou nápojů. Který je výživnější a zdravější?

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Díváte se při jídle na seriály? Děláte chybu! Podívejte se, jak moc vám to škodí

V dnešním uspěchaném světě se multitasking stal normou – a to i v době jídla. K běžným návykům patří stravování se při sledování oblíbených pořadů. I když se to zdá neškodné, a dokonce příjemné, ve skutečnosti to má na vás negativní účinky - od zpomalení metabolismu až po přibývání na váze.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Starší pojištění majetku nemusí chránit nové věci. Dbejte na aktualizaci pojistných podmínek

Pojištění majetku je klíčovým krokem k ochraně vašeho domova, bytu nebo cenných věcí. Přestože může být lákavé odkládat tuto záležitost na neurčito, faktorem času můžete ztratit značné finanční prostředky, neboť hodnota vašeho majetku se může v průběhu času dramaticky změnit.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Speciál Jak ušetřit na stavbě: 10 změn nového stavebního zákona

Stavební řízení v ČR je oprávněně považováno za nepřiměřeně složité a dlouhé. S těmito problémy se měl vypořádat nový stavební zákon (NSZ) a jeho původní návrh také s tímto cílem vznikl. Jenže to by snad ani nebyla naše země, aby se zákon, který ještě ani nevešel v platnost, znovu nezměnil.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Do daňové přiznání se promítne řada změn. Podívejte se, co vás čeká

Každý nový rok přináší do života daňových poplatníků změny a novinky, které je třeba vzít v úvahu při vyplňování daňového přiznání. Co se letos změnilo a na co si dát pozor?

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vrátil úřadu vážnost, míní vláda. Opozice Pavla kritizuje za „aktivismus“

Je lidský, prozíravý a nadstranický. Spolupráci s prezidentem Petrem Pavlem, především v zahraniční politice, představitelé vládních stran po jeho prvním roce ve funkci chválí. Opozice nesouhlasí a hledá pozitivní slova jen těžko. Vadí jí, že se prezident proti krokům kabinetu Petra Fialy (ODS) ...

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Sněžce je extrémní počasí, řádí orkán

Na vrcholu Sněžky panují v sobotu dopoledne extrémní klimatické podmínky, varovala horská služba. Nárazy větru dosáhly již ráno rychlosti přes 118 kilometrů v hodině, a před polednem se dostaly na téměř 125 kilometrů v hodině, což odpovídá sílu orkánu. Kvůli tomu nejezdí ani horní úsek ...

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na ruskou továrnu na obojživelná letadla mířily desítky dronů

Ukrajinské drony v noci na sobotu útočily na ruskou továrnu na výrobu obojživelných letadel ve městě Taganrog. Podle agentury Ukrinform ji poškodily. Ruské zdroje mluví o 47 sestřelených ukrajinských dronech.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moučková odstoupila z funkce šéfky Sokola

Hana Moučková odstoupila z funkce starostky České obce sokolské. Oznámila to v sobotu na mimořádném jednání výboru obce, které se koná kvůli odhalení bankovního a úvěrového podvodu v ČOS.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rušné město vyměnili za idylický skotský ostrov. Zpátky by se už nevrátili

Poprvé ho navštívili kvůli práci a byla to láska na první pohled. Skotský ostrov Skye Joaně a Nathanovi Gullovým natolik učaroval, že se ho rozhodli vyměnit za rušný a hektický Edinburgh. Svého rozhodnutí ani trochu nelitují, konečně se prý mohou v životě pořádně nadechnout.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete vylepšit svou kuchyni? Tady je 10 důvodů, proč byste si měli pořídit kuchyňský ostrůvek

Současné době nahrává pořízení kuchyňských ostrůvků víc než kdy dřív. A to zejména kvůli oblíbenosti otevřených prostor. Pokud na něj máte dost místa, neváhejte. Máme pro vás 10 dobrých důvodů, proč si ho vybrat.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kupujeme zeminu: Naučte se jména a značení jednotlivých druhů, nebudete utrácet zbytečně

Základem úspěchu každého pěstitele ovoce, zeleniny i rostlin je výběr správné pěstební zeminy. A že je z čeho vybírat! Dnes vás proto provedeme typy zemin, s nimiž se můžete setkat.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na mytí oken fungují moderní prostředky i babské rady. Na tyhle určitě nezapomínejte

Součástí jarního úklidu je i čištění oken. Aby bylo jejich mytí co nejefektivnější, je třeba dodržet správný postup a použít nejlepší čisticí přípravky i pomůcky. Přečtěte si naše tipy, se kterými u vás doma umyjete všechna okna jedna dvě.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Od vegetariánství k uvolněnosti. Kotrmelce a mezníky Českých lvů

Letošním 31. ročníkem udílení Českých lvů vstupují domácí výroční filmové ceny do čtvrté dekády. Uteklo to jako voda, nicméně za ona tři desetiletí prošli Čeští lvi řadou mezníků, kotrmelců a trapasů, zažili mnoho radosti, zklamání i frustrací.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve Slezsku se narodila první skotská telata

Unikátní přírodní lokalita ve Slezsku, Kozmické ptačí louky, kde kromě vzácných živočišných druhů žijí i divocí koně, má první telata skotského náhorního skotu. Kvůli pastvě je zde začali chovat v roce 2022, býka Dunkana dovezli vloni na jaře.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko zasáhne silný vítr, varovali meteorologové

V části Česka bude v sobotu a v neděli foukat silný vítr. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před poryvy větru, který bude v nárazech dosahovat rychlosti přes 65 kilometrů v hodině.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko je jako nepředvídatelný alkoholik, prohlásila lotyšská premiérka

Lotyšská premiérka Evika Siliňová prohlásila, že Ruská federace se v současnosti chová jako nepředvídatelný alkoholik a narkoman. Siliňová to řekla v lotyšském rozhlasu na otázku, zda neustálé ujišťování lotyšské veřejnosti o bezpečnosti země nemá spíše opačný účinek. Informuje o tom lotyšský ...

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová expozice v Brně představí vesmír a jeho dobývání. Exponáty zapůjčila i NASA

Do nejvzdálenějších hlubin vesmíru zavede jeho milovníky výstava Space Mission, která se bude konat již od poloviny března na brněnském výstavišti. Tvořit ji bude 200 netradičních a po technické stránce naprosto mimořádných exponátů. Některé předměty na akci zapůjčil přímo americký úřad pro ...

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seitan je pšeničné maso, které se hodí do guláše i na gril. Takhle si jej snadno vyrobíte doma

Alternativa masa oblíbená především ve veganské a vegetariánské kuchyni si získává stále více příznivců i mezi lidmi, kteří maso běžně jedí. Vyrobit si ho můžete i doma – snadno a levně.

sobota dopoledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Biden: Orbán usiluje o diktaturu

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán si myslí, že demokracie nefunguje, a chce nastolit diktaturu. Prohlásil to podle webu Politico americký prezident Joe Biden v rámci kritiky svého předchůdce a zřejmě i soupeře v prezidentských volbách Donalda Trumpa, který setkáním s Orbánem pokračoval v ...

sobota v poledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ředkvičky jsou zdravá a chutná zelenina, kterou s tímhle návodem zvládne vypěstovat každý

Rychlostí růstu a nenáročností na pěstování si ředkvičky získaly své místo v zahrádkách i na balkonech po celém světě. V našem průvodci se podíváme na celý proces pěstování od výsevu ředkviček až po jejich sklizeň. Nebudou chybět ani způsoby, jak je využít v kuchyni.

sobota v poledne 9/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na Náchodsku hořel rodinný dům, škoda půl milionu korun

Jeden člověk se zranil při nočním požáru rodinného domu v České Metuji na Náchodsku, v části Vlásenka. Ohněm byla zasažena obytná část a střecha. Plameny způsobily škodu za přibližně půl milionu korun.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nemocnice chtějí zavést poplatek za pacienta na pohotovosti až 300 korun

Ani devadesátikorunový poplatek neodradí pacienty od návštěvy pohotovosti nebo urgentu. Částku proto chtějí nemocnice navýšit, ideálně na dvoj- až trojnásobek. Prosazují i zpoplatnění pobytu a stravy v nemocnici. Ministerstvo zdravotnictví se tomu zatím brání, obává se nedostupnosti péče.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena si chtěla vydělávat kladnými recenzemi. Přišla o statisíce

Chválit neznámé a osobně nevyzkoušené produkty na internetu a brát za to odměnu se 38leté ženě ze Znojemska zdálo jako snadné přilepšení domácímu rozpočtu. Nakonec ale přišla o 400 000 korun.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak posílit vztahy s blízkými tím, že začnete více myslet na sebe

Možná patříte také mezi ty, pro které je partner a rodina prioritou a děláte vše pro to, aby všichni kolem vás byli šťastní. Myslíte tedy především na ostatní a sami sebe necháváte na seznamu jako poslední. Zprvu to sice vypadá jako to nejlepší, co pro své vztahy s blízkými můžete udělat, ale ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto po vážné nehodě sotva drželo pohromadě, čínský řidič však pokračoval v jízdě

Po vážné nehodě v severní Číně řidič odhodlaně odjel se svým rozbitým vozem do opravny, uvádí agentura AP s odkazem na tamní média.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polský ministr zahraničí si umí představit vojáky NATO na Ukrajině

Přítomnost vojáků NATO na Ukrajině není nemyslitelná, řekl polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski na konferenci o Polsku jakožto členském státu Severoatlantické aliance. Na sociální síti X o tom informovalo polské ministerstvo zahraničí. Šéf polské diplomacie také uvedl, že vítá myšlenku ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porazila i Heineken či Guinness. Prohlídková trasa po Prazdroji je nejlepší v Evropě

Přihlásil se poprvé a hned vyhrál. Plzeňský Prazdroj získal ocenění za nejlepší pivovarskou návštěvnickou trasu v Evropě, předstihl tak mimo jiné i nizozemský Heineken či irský Guinness. Cenu World Travel Awards 2024 si zástupci podniku převzali ve středu během mezinárodního veletrhu cestovního ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA počítaly s reálnou možností ruského jaderného útoku

USA se na konci roku 2022 reálně připravovaly na možnost jaderného útoku Ruska na Ukrajinu. Bylo to v době, kdy Ukrajina získávala od Rusů zpět město Cherson. O postoji USA informuje s odvoláním na dva vysoce postavené představitele americké prezidentské administrativy stanice CNN.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rok na Hradě: Pavel sliby plní

Do prezidentského úřadu Petr Pavel nastoupil před rokem s razancí, která mu vydržela až dosud. Jeho kroky mají podle odborníků větší vliv v zahraniční politice než na domácí půdě. Některé sliby, které pronesl v inauguračním projevu, mu na seznamu úkolů ještě zbývají, mnohé ale už stihl splnit. ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ztráty práce se bojí 40 procent lidí nad 45 let

Obavy Čechů ve finanční oblasti výrazně poznamenala vysoká inflace. I nadále je tak trápí možnost, že opět výrazně zdraží energie či potraviny. Ale výraznou roli hraje také strach ze ztráty zaměstnání či v případě mladších generací vstup do vlastního života nebo rozchod s partnerem či ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prožidovským demonstrantkám zabránili v Norsku podílet se na akci k MDŽ

Skupiny žen, které se sešly v Norsku u příležitosti oslav MDŽ, vyvolaly konflikt mezi sebou navzájem. Ty, které spojily akci s propalestinskou demonstrací, bránily nastoupit do vlaku jiné skupině žen, které oslavy spojily s odporem proti násilí na židovských ženách.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osmáci vytvořili pomocí AI nahé fotky svých spolužáků v Beverly Hills. Vyloučili je

Pět žáků osmých tříd ze základní školy v americkém Beverly Hills bylo vyloučeno poté, co pomocí umělé inteligence vytvořili nahé fotky svých spolužáků a šířili je prostřednictvím komunikačních aplikací.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Prosperita není věčná aneb velké pády známých společností

Svého času patřily ve svém byznysovém odvětví k těm největším hráčům na trhu nebo mu dokonce zcela dominovaly. To ale netrvalo věčně a mnoho z nich skončilo v propadlišti dějin. Řeč je o společnostech, které kdysi nabízely prvotřídní produkty nebo služby, kvůli špatným rozhodnutím či vnějším ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejcennějšího Českého lva dostal film o Mašínech

V pražském Rudolfinu proběhlo slavnostní udílení výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev. Šlo již o 31. ročník. Nejvíce ocenění získaly seriál Volha a filmy Přišla v noci a Bod obnovy. Ovšem nejlepším snímkem za rok 2023 se stali Bratři režiséra Tomáše Mašína. ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel bubeník Modusu Stankovský

Ve věku dvaasedmdesáti let zemřel bubeník a zakládající člen legendární slovenské kapely Modus Ä˝ubomír Stankovský. Ve skupině Modus začínala například zpěvačka Marika Gombitová i Miro Žbirka. V roce 1977 zvítězil Modus s písničkou Úsmev na festivalu Bratislavská lyra.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umístění gigafactory na Karvinsku starosty šokovalo

Jako blesk z čistého nebe přišlo podle starostů Bohumína, Dolní Lutyně a Dětmarovic středeční rozhodnutí vlády o tom, že se u jejich obcí na zemědělské půdě a navíc v záplavové oblasti má stavět takzvaná gigafactory, tedy továrna na výrobu baterií do elektroaut.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na obzoru je extrémní změna počasí. Tohle se nestalo 250 let, tvrdí britští meteorologové

Nad Británií se formuje takzvané náhlé stratosférické oteplení, které může poslat teploty na ostrovech bez ohledu na blížící se jaro dost pod nulu. Obvykle se takový extrémní vývoj objevuje jednou za dva roky. V letošní zimě se ale ukázal už dvakrát a nyní hrozí potřetí. To britští meteorologové ...

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parní vlak najel u hranic s Německem na spadlý strom

Na trati mezi Františkovými Lázněmi a německým Bad Brambachem narazila v sobotu u obce Plesná parní lokomotiva do stromu. Provoz v úseku mezi Vojtanovem a státní hranicí byl přerušen.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strava v domovech seniorů: Výzkum ukázal na malý výběr

Malý výběr, krátký čas na jídlo, ale zato často dlouhé čekání mezi večeří a snídaní. I tak vypadá stravování lidí v mnoha domovech pro seniory. V některých případech si pak jejich obyvatelé třeba kvůli hygienickým pravidlům nemohou připravit vlastní jídlo podle své chuti.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiče u Brna zaměstnal mýval. Sundávali ho z pouliční lampy

Kuriózní zásah mají za sebou jihomoravští hasiči. Hodinu před sobotním polednem je zaměstnal medvídek mýval, který se dokázal dostat na sloup veřejného osvětlení ve Střelicích, ale zpět už mu to nešlo.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při práci na lešení spadl muž ve Vsetíně do říčky. Byly v ní betonové panely

Záchranné složky Zlínského kraje zasahovaly v sobotu dopoledne ve vsetínské části Dolní Jasenka. Při práci na lešení tam spadl muž z asi sedmimetrové výšky do koryta řeky.

sobota odpoledne 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Belinda Davidsová, dvojnice Whitney Houstonové: V Georgii jsem se show vkročila na nebezpečnou půdu

Hity I Wanna Dance With Somebody, I Will Always Love You nebo titulní Greatest Love of All nabízí jihoafrická rodačka Belinda Davidsová ve své koncertní poctě popové legendě Whitney Houstonové. Show opět představí i českému publiku, a to 15. března v pražském Divadle Hybernia a následující ...

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle v Evropě nikdo jiný nemá. Čech získal vzácný artefakt z Titaniku

Mezi sběrateli poštovní historie je to něco jako svatý grál, říká o artefaktu zachráněném ze slavného zaoceánského parníku Titanic jeho nový majitel z Česka. Unikátní adresní štítek z lodní pošty, jehož tržní cenu odhaduje na více než milion korun, chce v budoucnu ukázat i veřejnosti na ...

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sokol chce peníze po asistentce, která ho okradla. Po její sebevraždě se připojí do dědického řízení

Česká obec sokolská (ČOS) přišla kvůli podvodům bývalé zaměstnankyně o 46 milionů korun. Alespoň část z těchto ukradených peněz bude Sokol chtít získat zpět v dědickém řízení. Podezřelá z podvodu si totiž po provalení svých činů vzala život.

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči likvidují požár ve firmě na Mostecku, evakuováno bylo sto zaměstnanců

Sedm jednotek hasičů zalarmoval v sobotu odpoledne požár vzduchotechniky ve firmě Nemak v průmyslové zóně Joseph v Havrani na Mostecku. Před jejich příjezdem závod v průmyslové zóně opustilo zhruba 100 zaměstnanců.

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři nouzová přistání v jednom týdnu. Černá série americké společnosti pokračuje

Kvůli poruše hydrauliky bylo v pátek nuceno nouzově přistát v Los Angeles letadlo americké společnosti United Airlines na lince ze San Franciska do Mexika. O pár hodin později Boeing 737 Max provozovaný stejnou společností sjel po přistání na letišti v Houstonu z ranveje do trávy. Šlo ...

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Miss World se stala Češka

Češka Krystyna Pyszková se stala 71. vítězkou mezinárodní soutěže krásy Miss World. Uspěla ve finále v indické Bombaji, oznámili pořadatelé.

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moskevská policie má pohotovost. Kvůli západnímu varování před teroristickým útokem

Policie v Moskvě byla v sobotu uvedena do stavu zvýšené pohotovosti. Stalo se tak poté, co Spojené státy a další západní země varovaly své občany, že Rusku včetně jeho hlavního města o víkendu hrozí teroristický útok.

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemědělci z Polska, Česka a Německa protestovali v Trojmezí, s traktory zablokovali silnici

Dohromady asi 400 zemědělců z Polska, Česka a Německa v sobotu se 150 traktory demonstrovalo v polské části Trojmezí u Bogatyně, kde zablokovali silnici a způsobili dopravní zácpy.

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena se má starat. Irové se v referendu jasně odmítli vzdát tradičního pojetí rodiny

Irové v pátečním referendu jasně odmítli změny ústavy, oznámil v sobotu irský premiér Leo Varadkar. Hlasovalo se o návrhu, aby se vypustila formulace o ženách v domácnosti a rodině tvořené výhradně sezdanými páry.

sobota v podvečer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Karlových Varech hořela ubytovna

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté sobotní požár ubytovny v Karlových Varech. Hasiči z budovy evakuovali čtyřicet lidí, jeden z nich skončil v nemocnici, protože se nadýchal zplodin.

sobota večer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Papež: Ukrajina by měla mít odvahu vyvěsit bílou vlajku

Ukrajina by měla mít odvahu k vyvěšení bílé vlajky a k jednání o ukončení války s Ruskem. Řekl to podle sobotní zprávy agentury Reuters papež František v rozhovoru, který má švýcarská televize RSI odvysílat 20. března. Papež naznačil, že konflikt se pro Ukrajinu nevyvíjí dobře, a hovořil ...

sobota večer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při nehodě na Pardubicku se zranil motorkář, srazil se s BMW

Při dopravní nehodě v Dašicích na Pardubicku v části Zminný se zranil motorkář. Střetl se tam motocykl s osobním autem. Silnice II/322 byla v místě nehody téměř hodinu uzavřena. Zraněného motorkáře přepravila do nemocnice sanita.

sobota večer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena s dítětem v náručí se na Slovensku postavila před vlak. U kolejí zůstal kočárek

K velké tragédii došlo v sobotu u slovenské obce Beňadiková v okresu Liptovský Mikuláš na severu Slovenska. Podle webu noviny.sk se žena s dítětem v náručí postavila před přijíždějící osobní vlak. Neměly žádnou šanci přežít.

sobota večer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zavírání hospod je už za námi, věří hospodští

Od pandemie covidu-19 se potýkají se sérií krizí. Nejdříve nucené uzavírky, pak energetický a hned za ní inflační šok. Přesto se zdá, že další vlna uzavírání už hospodám nehrozí, a to ani v důsledku zvýšení daně z přidané hodnoty na čepované pivo od začátku roku.

sobota večer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dětským pohotovostem scházejí lékaři. Mladí praktici se službám vyhýbají

Na zavřené dveře by mohli v některých nemocnicích brzy narazit rodiče, kteří s dětmi přicházejí pro akutní ošetření. Sloužit na dětských pohotovostech chce stále méně lékařů. Nemocniční primáři proto volají po častějším zapojení praktických lékařů a vyzvali pojišťovny i ministerstvo ...

sobota večer 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novou lávku přes cyklostezku v Olomouci umístili speciálním jeřábem

Instalací ocelové lávky pokračovala tento týden loni na podzim zahájená stavba cyklostezky, která propojí olomouckou městskou část Černovír a Březce, místní část Štěpánova, jejíž součástí je i odbočka do další městské části metropole Hané Chomoutova.

sobota v noci 9/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.5., 20.5., 19.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru