Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 17. březen 2024
pondělí 20. 5. 2024, 20:17

archiv zpráv pro 17. březen 2024

Tři slečny mají konečně fantastický pokojíček. Je to super, hlásí nadšeně

Manželé Blanka a Martin se společně se svými třemi dcerami nedávno rozhodli opustit ruch hlavního města a koupit si dům za Prahou. Vybrali si praktickou řadovku. Jejich nové bydlení má však jeden háček: oni mají tři dcery, ale dům jen dva dětské pokoje. Proměny se ujal designér Petr Šlejmar.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Muž zabil na předměstí Filadelfie tři lidi, policie ho zatkla

Ozbrojený muž v sobotu zabil na předměstí amerického města Filadelfie tři lidi. Policie jej dopadla po několikahodinovém zátahu v hlavním městě státu New Jersey Trentonu, informovala agentura AP s odvoláním na policii.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bobkovišeň roste jako z vody, ani se nenadějete a máte kvetoucí živý plot. Dejte pozor na stříhání

Bobkovišeň je jedním z nejoblíbenějších okrasných keřů v zahradách. Mnoho majitelů zahrad oceňuje tuto rostlinu pro její rychlý růst a využívá ji k výsadbě živých plotů. A tak je důležité udržovat ji řezem, aby se větve bohatě zahustily. Poradíme vám nejen se správným řezem, ale také s pěstováním ...

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zásuvky, prodlužovací kabely a přetížení okruhu jsou hrozbou. Dejte pozor na zapojení spotřebičů

V dnešní době, kdy je každá domácnost vybavena množstvím elektrických spotřebičů, je zásadní pochopit, jak s nimi nakládat bezpečně. Správné zapojení do elektrické sítě a znalost toho, jak přístroje ovlivňují celkovou zátěž okruhů, může zabránit vypadnutí energie, ale i potenciálním požárům.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak správně připravit tofu? Pozor na nejčastější chybu začátečníků, radí Pavel Ovesný

Tofu je velmi univerzální a zdravá surovina, která zvládne nahradit maso i mléčné výrobky. Podle čeho vybírat a jak ho správně připravit? Zeptali jsme se odborníka na rostlinné stravování Pavla Ovesného.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Může po vás chtít pronajímatel příspěvek do fondu oprav? Na tohle si dejte pozor!

Vlastníci bytů mají zpravidla povinnost pravidelně přispívat do fondu oprav, který spravuje společenství vlastníků jednotek. Tato povinnost vyplývá z občanského zákoníku a slouží k financování oprav společných prostor v domě, jako jsou například schodiště, výtahy či zahrada.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vysejte teď astry a dejte pozor na mrazíky. Na podzim se dočkáte krásně barevné zahrady

Sice je do podzimu a podzimní nádhery aster daleko, ale abychom si mohli květenství vlastních aster v příštím podzimu a i v dalších letech dokonale vychutnat, je nutné je vysít už během března nebo dubna.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architektův svatební dar: Pohodové bydlení i se zahradou nad garáží

Na hustě zastavěné stráni pražského Suchdola stojí mezi původní prvorepublikovou zástavbou nový dům. Není velký a vzhledem zapadá do okolí. Od svých sousedů se ale přesto odlišuje – zatímco oni mají maličké zahrady v kopci, on stojí na travnaté terase nad garáží, která poskytuje luxusní rovnou ...

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Samotářské včely jsou Hmyzem roku 2024. Pomozte jim přežít v hmyzím hotelu

Česká společnost entomologická vyhlašuje v roce 2024 Hmyzem roku samotářské včely. Veřejnost chce seznámit s jejich krásou a významem, ale také poukázat na problematiku úbytku těchto volně žijících opylovačů. K jejich přežití můžete pomoci stavbou hmyzího hotelu.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Klíč k úspěchu pěstování je správný substrát. Jaký je nejlepší? Tady je seznam!

Rostlinám v květináčích, ale i těm na záhoně, musíme dopřát správný substrát, ve kterém rostou. Na trhu najdete jak univerzální přípravky, tak speciální substráty přizpůsobené konkrétním druhům rostlin. Pojďme se blíže podívat na jednotlivé druhy.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Elektronické podání daňového přiznání pro OSVČ se blíží. Tohle byste o něm měli vědět

Elektronické podání daňového přiznání za rok 2023 je povinné pro všechny OSVČ v České republice. Jak to funguje a jaké jsou termíny? Tato nová povinnost přináší změny v komunikaci s finančním úřadem a zvyšuje efektivitu procesu. Podívejte se, co potřebujete vědět.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hledáte nejlepší místo pro zrcadlo v interiéru? Záleží na místnosti a světelných podmínkách

Zrcadlo je náš společník, bez kterého bychom si interiér dokázali jen stěží představit. Navíc umí dodat malé místnosti objem a přidat světlo do jinak tmavého interiéru. Kam ho ale pověsit, abyste si tím neuškodili, a naopak udělali dobře sobě i svému bytu?

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nejlepší zahradní trendy 2024 mají styl. Když je dodržíte, zahradu si užijete nejen vy

Zahrady se stávají více než jen zelenými plochami nebo prostory pro pěstování zeleniny. Aktuálním trendem je transformace zahrady do místa spojeného s přírodou, rodinou a přáteli. Moderní zahradní design je osobní, reflektuje hodnoty a životní styl majitelů. Rozdělení na zóny poskytuje klidná ...

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tahle důležitá pravidla pro stavbu nízkoenergetických domů ovlivňují spotřebu energií

Následující body v daném pořadí mohou hrát zásadní roli nejen v investičních, ale i provozních nákladech domu. Cenu stavby dokáže v prvních čtyřech bodech ovlivnit tým architekta a energetického specialisty, proto se na této části nevyplatí šetřit.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kam o víkendu? Vyrazte na zabijačku, asijskou kuchyni nebo Festival delikátních chutí

Začněte nový týden plánováním víkendových výletů, ať se máte na co těšit. Máme pro vás tipy na akce, kde se opravdu dobře najíte.

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

KVÍZ: Zvládnete nové otázky do autoškoly?

Zda byste letos získali řidičské oprávnění, nezávisí jen na tom, co si z autoškoly pamatujete nebo jak dobrý jste řidič. Soubor otázek byl totiž znovu aktualizován. Nenecháte se nachytat?

neděle ráno 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Bez izolace to nejde. Udrží teplo a chrání před vlhkostí

Tepelná izolace je část skladby stavební konstrukce, jejíž význam narostl především v posledních letech. Souvisí to jednak s cenami energií pro vytápění a potřebou chránit drahocenné teplo, izolace ale mohou rovněž chránit při parných létech a významně promlouvají i do ochrany před vlhkostí.

neděle ráno 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Noc dronů. Ukrajinci měli zasáhnout volební místnost, Rusové taktéž nezaháleli

Ukrajinský útok drony v neděli ráno údajně zasáhl volební místnost v Záporožské oblasti. Tu Rusko zčásti okupuje, a proto zde třetím a posledním dnem pokračují ruské prezidentské volby. S odvoláním na místní, Ruskem dosazené úřady o tom informovala agentura TASS. Budova začala hořet, nikdo ...

neděle ráno 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy: Auta jsou náš život. Dakar životní sen

Odmalička se věnují sportu. Začínaly s tenisem, ovšem skončily u aut, v prostředí moto závodů, které dobře znají. Díky tátovi je ostatně pořád obklopuje. Jak ukazují jejich výsledky, udělaly dobře. Přesvědčit se o tom můžete sami. Aliyyah a Yasmeen Kolocovy jsou i hrdinkami nové dokumentární ...

neděle ráno 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vyrobit domácí sýr? Tady je snadný postup krok za krokem. Určitě si pochutnáte

Přemýšlíte, jak proměnit obyčejné mléko na lahodný sýr přímo ve vaší kuchyni? Vítejte v úžasném světě domácího sýraření, kde se tradice snoubí s moderními postupy a kde každý může být sýrařem. Připravte se na cestu plnou kultury, koagulace a kreativity.

neděle ráno 17/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Klus si stěžuje na špatné adrese – Alex Švamberk

Tomáš Klus pocítil potřebu se vyjádřit ke konfliktu mezi Izraelem a Hamásem. Vadí mu, jak dopadá na obyčejné Palestince, a přál by si, aby skončil. Obviňuje Izraelce z páchání etnické čistky a kritizuje naši vládu, že Izrael podporuje, i když okupuje jiný stát.

neděle ráno 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Práce mi dává smysl. Baví mě, i když se leckdy musím hecnout, říká farmářka

Na polích v Polabí, kde hospodaří, se činil už její pradědeček. Soukromým farmářem se po revoluci stal i tatínek. Když mu ale zákazníky odvedly supermarkety, nechal se zaměstnat v oboru. „Teď ho zaměstnávám já,“ směje se pětadvacetiletá zelinářka Hana Součková ze středočeských Semic. A také ...

neděle ráno 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple mění pravidla. Takto se budou nově instalovat aplikace do iPhonů

Zástupci společnosti Apple tento týden oznámili, že v rámci Evropské unie (EU) změní způsob, jakým mohou lidé instalovat do svých iPhonů aplikace. Nově si programy budou lidé moci stahovat do svých chytrých telefonů přímo ze stránek jednotlivých výrobců. Americký softwarový gigant tak reaguje na ...

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior v Liberci ignoroval zákaz a zabořil fabii do čtyřmetrového výkopu

Čtyřiaosmdesátiletý řidič fabie nerespektoval v sobotu před půl sedmou večer zákaz vjezdu v ulici Americká v Liberci. Nevarovala ho ani informace o prováděných výkopových pracích. Pokračoval v jízdě, ujel asi padesát metrů, až svou jízdu ukončil v přibližně čtyři metry hlubokém výkopu.

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po roce a ani v něm nebydlela. Rihanna prodává svůj penthouse v L.A., který dříve vlastnil Mathew Perry

Není to ještě ani rok, co si zpěvačka Rihanna koupila luxusní penthouse v budově Century v Los Angeles, a nyní jej prodává dál. Kdo sleduje zprávy ze světa VIP osobností pravidelně, určitě si vzpomene, že jde o byt, jehož hlavní atrakcí je takřka nekonečná, ladně zaoblená prosklená stěna ...

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům na Mallorce má interiérové stěny zcela bez omítek a stropy z betonu i keramiky

Na největším z baleárských ostrovů na Mallorce vyrostl rodinný dům En Bateria, který navrhlo Nora Studio. Prostor mezi dvěma domy vyplnila jednoduchá hmota z dutých cihel a s betonovými stropy. Zajímavostí je, že interiér domu zůstal zcela bez omítek a přiznané tak ...

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Francouzský poklad v krizi. Výrobu camembertu ohrožuje nedostatek plísně

Křupavá bageta, sklenička červeného vína a k tomu vláčný a krémový camembert. To je výjev natolik francouzský, že se stal i námětem obrazů. Teď je však tradiční pochutina, považovaná mnohými za národní klenot, v ohrožení. Na vině je nedostatek štětičkovce camembertského, plísně, která se při ...

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velští labouristé slaví zvolení „prvního černého lídra v Evropě“

Do čela velšské labouristické strany byl zvolen Vaughan Gething a příští týden se ujme postu prvního ministra Walesu (tamní ekvivalent premiéra). Labouristé to prohlašují za historický výsledek, protože se Gething stane „prvním černým lídrem Evropské země“.

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Temelín odstaví první výrobní blok kvůli opravě klapky

Jaderná elektrárna Temelín v neděli v poledne odpojí od přenosové sítě první výrobní blok kvůli opravě klapky na jednom ze tří systémů technické vody.

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Držel proti sobě nůž, po zásahu policie taserem na něj spadl a zemřel. Případ vyšetřuje GIBS

Okolnosti policejního zásahu s tragickými následky z Chomutovska vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Muž s psychickými problémy způsobenými vážnou nemocí držel proti sobě na zahradě rodinného domu nůž a po příjezdu policistů ho jeden z nich zasáhl elektrickým paralyzérem, ...

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Josef Rataj otevírá v Praze největší pop-artovou galerii ve střední Evropě. Konkurenci necítím, říká

Mít svou vlastní galerii je pravděpodobně snem každého umělce. Vysnil si ji i pop-artový umělec Josef Rataj. Svou Rataj Factory otevře v centru Prahy v dubnu. Do prostoru se vejde přes 300 děl, a to nejen výtvarníkovy obrazy, ale také sochy a jiné doplňky. Novinky si s kamerou prostor prošly ...

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dodávky munice od Čechů zastaví postup Rusů, řekl ukrajinský plukovník

Dodávky munice na Ukrajinu byly obnoveny a do konce března bude jejich objem stačit k úplnému zastavení postupu ruské armády, komentoval plukovník ozbrojených sil Ukrajiny v záloze a vojenský expert Roman Svitana českou iniciativu na zprostředkování dodávek dělostřeleckých granátů.

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Protest proti Putinovi u ruských voleb: Desítky zatčených

V souvislosti s ruskými prezidentskými volbami byly v neděli v různých ruských městech zadrženy desítky lidí, upozornil server OVD-Info, který se specializuje na monitorování zásahů policie. Opozice vyhlásila na nedělní poledne protestní akci Poledne proti Putinovi. Jde o nápad zesnulého ...

neděle dopoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pellegrini je favoritem prezidentských voleb, zvítězil by v obou kolech

Za necelý týden proběhne na Slovensku první kolo prezidentských voleb a podle průzkumů veřejného mínění je nadále favoritem voleb předseda parlamentu a vládní strany Hlas-sociální demokracie Peter Pellegrini (48). Do druhého rozhodujícího kola by se dostal také exministr zahraničí Ivan Korčok ...

neděle v poledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nefungovaly policejní weby. Vypadá to na hackerský útok

Weby české policie přestaly v neděli dopoledne fungovat, nebylo možné se k nim připojit z důvodu přetížení. Policie na sociální síti X informovala, že byla nejspíš terčem hackerského útoku. Po poledni se provoz webů vrátil k normálu.

neděle v poledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

E-mail potvrdil, že je Babiš riziko, řekl Kupka. Jste zbabělci, kontroval Nacher

Uniklá korespondence šéfa ANO Andreje Babiše podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) jen potvrdila slova šéfa diplomacie Jana Lipavského, že je Babiš bezpečnostní riziko. Řekl to v pořadu na Primě. Poslanec Patrik Nacher (ANO) zase označil vládní soky za zbabělce, protože se prý chystají brzdit ...

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli neoprávněné policejní razii přišli o dům, vysoudili přes 23 milionů

Ke Gregorymu a Terese Almondovým z amerického státu Alabama před pár lety vtrhli do domu ozbrojení policisté a mimo jiné zabavili značnou sumu peněz v hotovosti. Manželé tak kvůli tomu nemohli plnit své závazky a o dům přišli. Na začátku roku se však konečně dočkali odškodnění.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemědělec vyložil balíky slámy před budovu České televize

Před budovu České televize (ČT) v Praze v neděli před polednem umístili zemědělci balíky slámy. Důvodem měla být podpora jednoho z hostů živě vysílaného pořadu Otázky Václava Moravce, ve kterém bylo na programu právě téma zemědělství. Podle policie se jednalo o přestupek a řidiči, který ho má ...

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drbny v akci aneb Co ženy pohání k pomlouvání druhých

Drby jsou nedílnou součástí společnosti. Až na pár výjimek snad každý člověk někdy nejen vyslechl nějakou „pikantnost“ ze života jiných, ale možná se i na nějakém drbu sám podílel. A není ani žádným tajemstvím, že drby jsou často doménou žen.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Počátkem týdne hrozí mrazíky, velké nebezpečí pro rozkvetlé ovocné stromy

Začátkem příštího týdne mohou v noci a k ránu na některých místech klesnout teploty na jeden až pět stupňů pod nulu. Mráz může poškodit kvetoucí ovocné stromy, varovali v neděli meteorologové.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Brně rozkvétají desetitisíce konikleců

Jako v pohádce si mohou připadat návštěvníci Přírodní rezervace Kamenný vrch na jihozápadním okraji Brna. Právě v těchto dnech tam totiž rozkvétá záplava konikleců velkokvětých. Konkrétně je jich okolo 52 000, což dělá Kameňák největší lokalitou s těmito rostlinami ve střední Evropě. Letošní ...

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na ruskou ambasádu v Moldavsku hodil neznámý muž Molotovovy koktejly

Na budovu ruské ambasády v moldavském hlavním městě Kišiněv hodil v neděli neznámý muž dva Molotovovy koktejly. Na ambasádě probíhají v neděli prezidentské volby, v tutéž chvíli u ní stálo ve frontě množství lidí, kteří čekali, až budou moci odvolit. Muže zadržela policie.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při protestu v Praze hořela busta Putina

Desítky lidí se v neděli na Václavském náměstí v Praze účastnily protestní akce namířené proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi u příležitosti konce prezidentské volby v Rusku. Na Můstku nainstalovali kostku s nápisy Praha proti Putinovi, kterou lidé vybarvovali. Na závěr jedna ...

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin se bojí války s NATO, tvrdí estonská premiérka

Britská televizní stanice BBC odvysílala rozhovor s estonskou premiérkou Kajou Kallasovou. Součástí rozhovoru byla i otázka na hrozby ruského prezidenta Vladimira Putina jaderným konfliktem. Podle Kallasové Putin jen zasévá strach, aby se vyhnul tomu, čeho se sám bojí, a to je válka s NATO.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volební účast v Rusku překročila číslo z před šesti let

Účast v probíhajících ruských prezidentských volbách několik hodin před koncem hlasování překonala účast z roku 2018, jež byla 67,54 procenta. Podle agentury TASS to vyplývá z údajů na webových stránkách ruské volební komise a na elektronických volebních platformách.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elektrický tahač Tesla Semi by se měl vyrábět i v Evropě, uvedl Musk

Šéf společností Tesla navštívil německý závod Tesla Gigafactory v Berlíně pouze na pár hodin, přesto se mu opět povedlo vyvolat pozdvižení zmínkou o rozšíření výroby.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Válek: Fabrika na penicilin v ČR čeká na schválení Evropské komise

Žádost o notifikaci továrny na penicilin už má na stole Evropská komise. Pokud bude postup schválen, můžeme začít stavět, řekl v diskuzním pořadu na Nově ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Surovost, neúcta a sex bez čárek a otazníků

První část knižní trilogie švédské autorky Karin Smirnoffové Můj bratr je zjevením, ať už to vnímáme jako poctu, nebo pochybnost. Neplýtvá souzněním, nějakou chvíli se špatně čte, přesto rychle přitáhne pozornost a pak je těžké se od ní odpoutat.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Humpolce vytáhl kůrovec na světlo vzpomínku na středověkou vesnici

Kůrovcová kalamita posvítila u Humpolce na dávnou historii. Pokácený les obnažil místo zaniklé středověké vesnice i pozdější kapličky. Humpolecká radnice aktuálně řeší, jak s další podobou památeční lokality naložit.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výchovné se omezí, přestane se valorizovat

Pravidla pro nárok na výchovné se za necelé tři roky změní. U budoucích penzistů ho postupně nahradí fiktivní vyměřovací základ. A změna se dotkne i lidí, kteří jej pobírají. V současnosti se totiž tento příplatek k důchodu pravidelně valorizuje, tedy navyšuje stejně jako zbytek penze. To ale ...

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko navrhne zákaz dovozu ruského obilí do Evropy

Česká republika navrhne příští týden na jednání Evropské rady zakázat dovoz ruského a běloruského obilí do Evropské unie. V České televizi to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Česko čekají v týdnu další protesty zemědělců, ministr ale bude na služební cestě mimo republiku.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká značka Optiqa navrhla brýle Josef inspirované Josefem Čapkem a Josefem Ladou

Designérská dvojice Ondřej Vicena a Michal Pavlát ze studia Optiqa navrhla ve spolupráci s českým výrobcem brýlí Okula brýle Josef, které jsou inspirované kulatými obrubami nošenými například Josefem Čapkem nebo Josefem Ladou. Dříve ve 30. letech sériově vyráběné brýle pro ...

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Medvěd útočil v ulicích Liptovského Mikuláše. Lidé sdílejí záběry

V ulicích středoslovenského města Liptovský Mikuláš běhal v neděli medvěd, který zaútočil i na lidi. Záchranáři hlásí dva zraněné. Policistům se podařilo medvěda vytlačit mimo město. Medvěd běhal po ulicích a děsil lidi, kteří před ním utíkali. Došlo přitom i ke zranění.

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zachránila slepici a teď s ní cestuje. Kur si zasurfoval a byl i hostem v rádiu

Před dvěma lety adoptovala zdravotně postiženou slepici Wendy, která si na novou paničku zvykla natolik, že se od ní nehne na krok. Třiačtyřicetiletá účetní a profesionální hlídačka zvířat Lauren Williamsová ze západoaustralského Perthu tak svou společnici bere i na výlety daleko od domova. Wendy ...

neděle odpoledne 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři zranění po nárazu auta do stromu na Strakonicku. Policie pátrá po dodávce, která ujela

Čtyři zraněné, z toho dva těžce, si v neděli vyžádala vážná nehoda osobního auta, které vyjelo ze silnice na Strakonicku, načež vrazilo do stromu. Podle svědectví havárii předcházela snaha řidiče vyhnout se dodávce nebo menšímu nákladnímu autu, které jelo z protisměru středem vozovky. Policie po ...

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden: Jeden kandidát je starý a mentálně nezpůsobilý. A ten druhý jsem já

Americký prezident Joe Biden v nočním projevu označil svého soupeře v prezidentském klání Donalda Trumpa za mentálně nezpůsobilého k působení v čele Spojených států. Trump, který neuznal výsledek posledních prezidentských voleb a pokoušel se jej zvrátit, zase v sobotu prohlásil, že pokud ...

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Niger vyhodil ze svého území americké vojáky

Nigerská junta, která se loni v zemi dostala k moci pučem, v sobotu s okamžitou platností ukončila s Američany vojenskou dohodu o přítomnosti vojáků v zemi. Spojené státy využívaly svou základnu v Nigeru k monitorování radikálních islamistů v celé oblasti Sahelu.

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Netransparentní, nedemokratické, fraška. MZV ztrhalo ruské volby

Ruské prezidentské volby neproběhly transparentně a demokraticky, uvedlo v neděli české ministerstvo zahraničí (MZV). Kreml je podle české diplomacie pořádal v podmínkách systematického potlačování ruské společnosti, absenci nezávislých médiích a jakékoli opozice. MZV také poukázalo na to, že ...

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

WSJ: Česko nakupuje munici pro Ukrajinu i od spojenců Ruska

Při shánění munice pro Ukrajinu využívá Česko kontakty z období studené války. V době zablokované zbrojní pomoci ze Spojených států, pomalého nárůstu výroby munice na Západě a tenčících se zásob ukrajinské armády nakupuje Praha i od zemí, které vystupují jako spojenci Moskvy. V neděli to uvedl ...

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Podněstří vybuchl odstavený vrtulník. Separatisté tvrdí, že šlo o útok z ukrajinské strany

V separatistickém Podněstří v Moldavsku v neděli explodoval vrtulník Mil Mi-8. Místní separatistické úřady v neděli odpoledne oznámily, že tamní vojenskou základnu zasáhl dron z Ukrajiny. Informaci zveřejnila agentura AFP. Moldavské úřady uvedly, že nic nepotvrzuje, že by výbuch byl důsledkem ...

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin ve volbách drtivě vyhrál, ukazují průběžné výsledky. Medvěděv už gratuloval

Odhady po ruských prezidentských volbách a první výsledky sčítání potvrzují očekávané vítězství současného prezidenta Vladimira Putina. Po sečtení 56 procent vede s 87,26 procenta. Podle průzkumů mezi hlasujícími měl dostat kolem 87 procent hlasů. K vítězství mu blahopřál bývalý prezident ...

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechoďte mimo obytné části. Liptovský Mikuláš vyhlásil kvůli medvědovi mimořádnou situaci, šelmu čeká smrt

Po zasedání krizového štábu v souvislosti s útoky medvěda hnědého vyhlásilo město Liptovský Mikuláš v neděli mimořádnou situaci. Obyvatele požádalo, aby se nepohybovali v ranních a večerních hodinách mimo obytné části. Po medvědovi pátrají záchranné týmy a má být „odstraněn“.

neděle v podvečer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj: Putin ochořel mocí

Ruský prezident Vladimir Putin je opilý mocí a chce vládnout až do své smrti, reagoval v neděli ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na průběžné výsledky ruských prezidentských voleb, jež ukazovaly na Putinovo očekávané drtivé vítězství. Hlasování označil za nelegitimní.

neděle večer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nález mrtvoly u kolejí zastavil vlaky mezi Plzní a Strakonicemi

Nález mrtvoly blízko kolejí u Plzně zastavil dnes odpoledne na více než dvě hodiny provoz vlaků na železniční trati mezi Plzní - Jižní Předměstí a Strakonicemi. Podle vyšetřovatelů šlo o muže, kterého srazil vlak.

neděle večer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Unijní lídři volají po příměří v Gaze, humanitární situaci mají za nepřijatelnou

Mezinárodní společenství nemůže nechat obyvatele Pásma Gazy napospas hladomoru, Izrael a radikální hnutí Hamás musí vytvořit podmínky pro vystupňování dodávek humanitární pomoci lidem sužovaným válkou. Takto se v neděli po jednáních s regionálními lídry vyjádřili německý kancléř Olaf Scholz ...

neděle večer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tragická nehoda u Tachova. Za volantem seděl skoro devadesátiletý řidič, spolujezdkyně nepřežila

Jedna mrtvá, tři zranění. To je bilance tragické dopravní nehody dvou osobních aut, k níž došlo v neděli odpoledne na okresce II/199 mezi Tachovem a obcí Trnová.

neděle večer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Pane Havle, proč už vás neslyšíme?

Byl slavným dramatikem. Legendárním česko(slovenským) politikem, čitelným symbolem lidskosti. Řeč je o Václavu Havlovi, který je hlavním hrdinou nového dokumentu Tady Havel, slyšíte mě? režiséra Petra Jančárka. To protagonista v roce 2009 poprosil, aby zachytil poslední roky jeho života. ...

neděle večer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poplach na Ukrajině: Hejna dronů zamířila i na západ země

Kvůli útokům dronů Šáhid byl v neděli postupně vyhlašován vzdušný poplach ve většině ukrajinských oblastí, postupně od východu na západ, kde platil i pro Volyň a Lvov. Nad Ukrajinou letělo několik skupin dronů.

neděle večer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V okupovaném Berďansku při ukrajinském ostřelování zemřela členka volební komise

V Rusy okupovaném ukrajinském přístavu Berďansk zemřela při ukrajinském ostřelování členka místní volební komise. Podle státní agentury TASS to v neděli uvedlo ruské ministerstvo vnitra. Informaci nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů, Berďansk se nachází desítky kilometrů od nejbližší ...

neděle večer 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jdeme správnou cestou, ale máme ještě úkoly. Putin mluvil v projevu po volbách o válce

Ruský prezident Vladimir Putin v povolebním projevu uvedl, že se Rusko ubírá správnou cestou, ale že je před ním ještě mnoho konkrétních úkolů. Poděkoval také všem, kteří šli k volbám. Stávající vládce Kremlu podle odhadů i průběžných výsledků v ruských prezidentských volbách, jež skončily ...

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fica popudilo Pavlovo hodnocení

Slovenský premiér Robert Fico (Směr) řekl, že někteří politici v České republice se rozhodli obětovat cenné slovensko-české vztahy a hrubě zasahují do slovenských vnitrostátních záležitostí. Opětovně tak reagoval na zrušení plánovaného společného zasedání vlád České republiky a Slovenska ze ...

neděle v noci 17/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.5., 16.5., 15.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru