Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 30. březen 2024
pondělí 22. 4. 2024, 23:57

archiv zpráv pro 30. březen 2024

Dům měl stát jen jeden týden. O 93 let později se objevil v Kalifornii

Ikonický hliníkový dům navrhli v roce 1931 architekti Albert Frey a A. Lawrence Kocher. Třípodlažní dům z hliníku a skla byl první svého druhu v USA a návštěvníky stavebního veletrhu šokoval. Ve výstavní síni na Manhattanu stál pouhý týden. Nyní se po 93 letech objevil v Kalifornii.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Beránek z jogurtového těsta na poslední chvíli. Chutná skvěle a těsto máte hotové za pár minut

Velikonoční beránek je tradičním symbolem jara, někdy ale umí udělat neplechu. Máme pro vás osvědčený recept na jogurtového beránka i praktické tipy, díky nimž se zaručeně povede.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Změna zimního času na letní vás čeká už zítra. Tohle byste o ní měli vědět

Konec března se blíží a s ním i každoroční posun ručičky na hodinách. Co nás tento rok čeká a jaké má změna času dopady na náš každodenní život? Podívejme se na to, co nám přináší letní čas a jak ovlivňuje naše chování a zdraví.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nejodolnější rajče je to divoké. Zasaďte si ho a jiná už nebudete chtít

Tato rajčátka, která jsou přímými potomky původních planých rajčat, vás uchvátí snadností pěstování i chutí. I když jsou malá, v ústech po skousnutí vyvolají doslova explozi sladkosti, jakou byste u běžných rajčat jen těžko hledali. Na zahradě vám rozhodně nesmí chybět.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Předpovědi cen plynu: Čeká nás další cenový šok? Ve hře jsou tisíce navíc

V posledních letech jsme byli svědky strmého růstu, kdy plyn mnohým lidem ukázal, že vyčkávat s fixací se většinou spíše nevyplácí. Dnes už je situace příznivější, přesto vyvstává celá řada otázek. Nejen ohledně ceny, ale také budoucí dostupnosti plynu.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dům zpěvačky Keshy je k mání. Zaplatíte za něj neuvěřitelných 6 milionů dolarů

Kesha, známá popová zpěvačka a skladatelka, se rozhodla prodat svůj dům v Los Angeles za 6 milionů dolarů. Tato nemovitost nabízí luxusní a vysoce atraktivní vybavení, které z ní dělá skvělou investici pro každého, kdo touží po elegantním bydlení v srdci slunného Los Angeles.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Řezem péče o stromy nekončí. Rány musíte správně ošetřit. Podívejte se čím

K jarní péči o ovocné stromy patří jejich prořezání. Uříznout větev ale nestačí. Aby strom nenapadly plísně a aby řez neměl vliv na plodnost, musíte ránu po řezu správně ošetřit. Přečtěte si, jak na to a čím řez ošetřit.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Zateplení střechy a montáž tepelné izolace pod krokve

Podívejte se, jak pokračovat při zateplení střechy s využitím tepelné izolace a jak ji umístit pod krokve. Postup můžete využít při stavbě a rekonstrukci.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Cesta dluhu: Jak jednat s inkasní agenturou

Úroky, penále, sankce. To vše navyšuje výši dluhu, který člověk nesplácí bankám, dopravcům, mobilním operátorům či nebankovním společnostem. Ještě předtím, než dojde k exekuci, může dlužníka kontaktovat inkasní agentura, které dluh věřitel předal. Pokud si není jistý, proč se na něj agentura ...

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdy se mění čas

Březen a říjen patří změně času – každý rok na konci těchto měsíců si posouváme hodinky o 60 minut dopředu či zpět. Kdy letos nastane letní čas a o hodinu se zkrátí den?

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České zbrojovky hlásí rekordní tržby, bodují nejen na Ukrajině

České zbrojovky v důsledku války na Ukrajině a zvýšeného napětí ve světě nebývale prosperují. Některé za loňský rok hlásí rekordní výnosy. Například holding Colt CZ je vykázal ve výši téměř 15 miliard korun. Růst tržeb a zisku však Novinkám potvrdily třeba i Czechoslovak Group (CSG) či Omnipol.

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schillerová: Staneme se bohatou nevěstou a budeme si vybírat koaličního partnera

Hnutí ANO chce po svém návratu k moci obnovit Elektronickou evidenci tržeb, známou jako EET. „Hledáme formu, aby zase nedošlo ke zpolitizování tohoto systému,“ řekla Novinkám předsedkyně jeho poslaneckého klubu Alena Schillerová. Měl by podle ní být co nejlevnější a nejjednodušší.

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bílá sobota je pro křesťany dnem smutku. Velká noc ale přináší konec truchlení

Bílá sobota je nejdůležitějším dnem křesťanského roku a součást Svatého týdne – druhý den velikonočního tridua, kdy Ježíš ležel v hrobě. Blíží se už ale také jeho vzkříšení. Noc ze soboty na neděli, kdy došlo ke Kristovu zmrtvýchvstání, se nazývá Velká: proto tedy Velikonoce.

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velikonoce bez kýče? To bude těžké. Ale jde to slavnostně a s vaším stylem

Oslava Velikonoc je pro mnohé z nás velkou příležitostí, kdy pohostit celou rodinu i přátele a slavnostně prostřít stůl. My vám dnes ukážeme, jak by taková velikonoční tabule mohla vypadat a bez čeho se neobejde. Inspirujte se!

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tomáš Břínek TMBK: Provokuje kolážemi, kterými se trefuje do aktuálních kauz

Brněnská primátorka je zachycena na snímku s bílým práškem vzhledově podobným kokainu. Miláček bulváru jde už poněkolikáté do chomoutu. Co na to TMBK, nabízí se otázka. Pod internetovou zkratkou se ukrývá grafik Tomáš Břínek. Kolážemi s břitkými glosami aktuálního dění oslovuje posledních patnáct ...

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Méně vody, exotické rostliny a více robotů. I taková bude zahrada budoucnosti

Svět směřuje k větší automatizaci. Lidé si rádi práci usnadňují, ale zároveň se učí myslet ekologičtěji. I zahradní architektura v následujících desetiletích zaznamená větší změny. Jak asi budou za další generaci vypadat zahrady a jak se bude přistupovat k jejich údržbě?

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ital odhodil staré pohovky za obec. Policie mu je přivezla nazpět a vyklopila před dům

Nekompromisní účet vystavila policie v severoitalské obci Romano di Lombardia 43letému muži, který se chtěl příliš bezstarostně zbavit dvou opotřebených pohovek. Delikvent je v noci odvezl za obec a nechal ležet u silnice. Strážci zákona jej ale vypátrali, oba kusy nábytku nechali dovézt ...

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Staví se trasa pro obří náklady do Dukovan

Obrovské mnohasettunové součásti na rozšíření Jaderné elektrárny Dukovany připlují do České republiky po Labi z Hamburku. Po řece mají pokračovat až do Týnce nad Labem na Kolínsku. Tady už budou muset na souš. Nákladními auty pojedou až do Dukovan. Jenomže silnice na naplánované trase na to nejsou ...

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové opět útočili na ukrajinskou infrastrukturu

Ruské síly dnes v noci opět útočily na ukrajinskou energetickou infrastrukturu na jihu a jihovýchodě země. Akce trvala přes tři hodiny, uvedly dnes ráno ukrajinské úřady na platformě Telegram. Ukrajinské letectvo zničilo devět z 12 dronů Šáhid 136/131 v Dněpropetrovské, Oděské, Chersonské ...

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V minulosti balancoval s autem na hlavě, na stará kolena se předvedl s obřím velikonočním kloboukem

Brit John Evans se proslavil balancováním předmětů na hlavě, na které v roce 1999 dokonce udržel speciálně upravený automobil. Při příležitosti svých 77. narozenin si silák, který se pyšní více než stovkou světových rekordů, na hlavu umístil devatenáctikilogramový velikonoční klobouk a dokázal, ...

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Radek Holub: Mimo Prahu bývají lidé vstřícnější

Za víc než třicet let ztvárnil desítky vážných i komických rolí. Chybělo přitom málo a herec Radek Holub s nezaměnitelnou tváří a mimikou stál místo na jevišti na zápasnické žíněnce. Ve svých pětapadesáti je šťastný, když hraje se ženou Bárou a synem Tondou.

sobota ráno 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Reromuseum v Chebu vystavuje velkou sbírku keramických servisů od Bruselu po 70. léta

Až do 8. září je možné v Retromuseum Cheb navštívit výstavu Keramické servisy od Bruselu po 70. léta, která přináší prostřednictvím velké osobní sbírky autorky výstavy ucelený pohled na období asi dvaceti let. Bohatý rozsah expozice je cenný mimo jiné ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Lidé oprávnění aplikací neřeší, zadělávají si tím na problémy

Celá řada mobilních aplikací má po nainstalování oprávnění, která vůbec ke svému provozu nepotřebují. To jinými slovy znamená, že si tvůrci nechávají otevřená zadní vrátka, aby mohli dělat prostřednictvím zmiňovaných programů i jiné činnosti, než pro které byly aplikace navrženy. A většina ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do Česka dorazil prach ze Sahary

Velké množství saharského prachu se během noci z pátku na sobotu začalo dostávat do Česka. Prach zhoršuje ovzduší, zamlžuje oblohu a výrazně ovlivní dnešní teploty, které budou nižší, než se očekávalo. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zmijivská elektrárna u Charkova je zcela zničená

Ruský útok na Charkovskou oblast z minulého pátku totálně zničil Zmijivskou tepelnou elektrárnu. „Pomůžeme, co nejvíce budeme moci!“ slíbil ukrajinský ministr energetiky Herman Haluščenko poté, co navštívil ruiny elektrárny. Provozovatel elektrárny Centererho v současnosti vyklízí suť ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Putin chce formovat elity ze zločinců. Má to tradici

Teroristický útok v Moskvě nakonec využil Vladimir Putin k ještě většímu utahování šroubů v domácí politice. Bez důkazů označil za viníky teroru USA a NATO, jež podle jeho představ využily Ukrajinu, která zas zorganizovala islamisty.

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie jde po podezřelých nákupech zbraní a munice

Automat policii už od poloviny února upozorňuje, když někdo nakoupí nadměrné množství zbraní či munice. Takové lidi si policisté prověřují v databázích, volají jim nebo se za nimi vypraví domů či do zaměstnání a dotazují se. Policie záměrně nechce uvést, jaké množství zbraně či munice považuje za ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velikonoční kreativní hrátky

Suroviny pro velikonoční dekoraci nám uchystalo jaro v záhonech a dají se z nich dělat hotové zázraky! K nestárnoucí kombinaci něžných květů a svěží zeleně bylinek přidejte kraslice nebo ušatého zajíce a máte hotovo. Vyjímat se bude všude – v pokoji i na zahradě. Nezapomeňte na prostor ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na trhu je stále více vajec s barevnou skořápkou. Pro kupující hraje odstín roli

Třetina vajec spotřebovaných v Česku pochází z domácích chovů. V těch není tak velký tlak na počet snesených vajec jako v chovech intenzivních. Šlechtitelé se proto zaměřují také na vzhled drůbeže nebo na atypickou barvu skořápky. Ta může být nejen bílá nebo hnědá, ale také modrá či zelená.

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Retromuseum v Chebu vystavuje velkou sbírku keramických servisů od Bruselu po 70. léta

Až do 8. září je možné v Retromuseum Cheb navštívit výstavu Keramické servisy od Bruselu po 70. léta, která přináší prostřednictvím velké osobní sbírky autorky výstavy ucelený pohled na období asi dvaceti let. Bohatý rozsah expozice je cenný mimo jiné ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ze dřeva má být každá čtvrtá stavba, plánují ministerstva

Nové domy a byty by měly častěji než nyní vznikat jako dřevostavby. Trojice ministerstev to navrhuje v novém strategickém dokumentu nazvaném Surovinová politika pro dřevo. Doporučuje také, aby přírodní materiál začaly více využívat stát a obce v rámci veřejných zakázek. Především kvůli jeho ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči likvidují požár pily ve Frýdlantu nad Ostravicí

Hasiči od sobotního rána zasahují u požáru pily ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Požár likvidovalo 20 jednotek hasičů s 27 kusy techniky. Nikdo nebyl zraněn. Kvůli zplodinám v ovzduší byla povolána chemická laboratoř. Požár se podařilo lokalizovat a už se nešíří. Škoda je ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Písemný souhlas

Hej, máte písemný souhlas?!

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodiště Shakespeara má novou atrakci, údajně nejstarší výmol ve Velké Británii

Britské historické město Stratford nad Avonou je ve světě známé především jako místo, kde se narodil básník a dramatik William Shakespeare. Podle jeho obyvatel má však ještě jednu významnou atrakci – výmol.

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Armáda bude mít 121 tanků Leopard, 30 darem, za další zaplatí 50 miliard

Dlouho to byla zanedbávaná součást české armády, ale ve světle války na Ukrajině se tankové vojsko dostalo znovu do kurzu. Armáda by měla během několika let zcela obměnit sovětské tanky typu T-72 za 121 německých strojů Leopard.

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cyklista v Týně nad Vltavou zemřel po pádu z kola

Jihočeští policisté vyšetřují od sobotního rána nehodu cyklisty, který zemřel po pádu z kola. K nehodě došlo v centru Týna nad Vltavou před sedmou hodinou.

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj propustil svého nejbližšího poradce

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj propustil svého prvního asistenta Serhije Šefira, uvedla v sobotu prezidentská kancelář. Šefir patřil k Zelenského nejbližším spolupracovníkům, znají se už z dob, kdy oba pracovali ve filmovém průmyslu. Společně se Šefirem pak Zelenskyj propustil ještě ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se vymanit z neustálé negativity druhých

Každý má právo cítit se čas od času pod psa a v takových chvílích hledat pochopení u druhých. Problém však nastává v okamžiku, kdy lidé nedělají nic jiného, než že si neustále stěžují. A je jedno, zda důvodem jejich neustálé frustrace je někdo druhý nebo překážky a nespravedlnosti, kterým ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejdelší řeky. Kvíz, na který vás ve škole nejspíš nepřipravili

Nil, Amazonka, Volha… To jsou jen některé ze světových veletoků, o kterých jste se pravděpodobně učili i ve škole, jakkoliv to může být už dávno. Troufnete si ale na kvíz, kde nás zajímá i řada perliček nebo nejdelší řeky jednotlivých států? A pokud pohoříte, nesmutněte. Tentokrát jsme to ...

sobota dopoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motorkáři začali velikonoční svátky nehodami

Příjemné počasí Velkého pátku vylákalo na silnice motorkáře. Hned několik jich nebude na sváteční vyjížďku rádo vzpomínat. Zapletli se do dopravních nehod. Hasiči evidují několik výjezdů k jejich kolizím.

sobota v poledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž držel v Nizozemsku rukojmí. Lidé byli propuštěni, pachatel zatčen

Neznámý muž držel od sobotního rána několik lidí jako rukojmí v baru Café Petticoat v nizozemském městě Ede. Potvrdila to policie, která evakuovala 150 bytů v okolí a vyzvala veřejnost, aby se nepřibližovala. Pachatel postupně propustil všechna rukojmí a policie ho zadržela.

sobota v poledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za Češkami ve slovenských Tatrách musel vyrazit vrtulník

Slovenští záchranáři pomáhali v pátek dvěma českým horolezkyním, které sestupovaly žlabem pod horou Satan do Mlynické doliny ve Vysokých Tatrách a uvázly nad skalnatým prahem. Jedna z nich mezitím spadla pod skalní stěnu. Z terénu byla evakuována pomocí vrtulníku.

sobota v poledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechci být člověk jednoho hitu, říká renomovaný český designér skla Lukáš Novák

Jeho kariéru ovlivnilo dětství a dospívání na severu Čech i jedna spontánní cesta do Francie. Dnes patří sklářský designér Lukáš Novák mezi nejžádanější české umělce tohoto oboru, a to jeho profesní dráha začala teprve nedávno. Za sebou má však významná ocenění a vystavuje po celém světě. Jaká ...

sobota v poledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z vysloužilých soudkyň se na důchod staly úřednice. V Domažlicích radí mladým

Po dovršení 70 let věku jim zanikl mandát soudce. Trojice vysloužilých soudkyň nově působí jako úřednice na Okresním soudu v Domažlicích. Vyřizování běžné administrativní agendy od nich ale nečekejte. Jejich náplní práce je především radit mladým.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Město na jednom z nejstudenějších míst Evropy se vylidňuje, z deseti tisíc obyvatel zůstalo 400

Dronové záběry ukazují opuštěné domy v ruské obci Zapoljarnyj u města Vorkuta, nejchladnějšího města Evropy. Z původních deseti tisíc obyvatel podle oficiálních údajů zůstalo jen okolo čtyř set.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při izraelském ostřelování Libanonu utrpěli zranění čtyři pozorovatelé OSN

Na jihu Libanonu v sobotu utrpěli zranění čtyři pozorovatelé OSN, když prováděli pěší hlídku na libanonsko-izraelské hranici. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na misi OSN UNIFIL, která v prohlášení rovněž označila takový incident za „nepřijatelný“.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prach ze Sahary zhoršuje kvalitu ovzduší. Zpozornět by měli starší lidé, děti nebo těhotné ženy

Předpovědi meteorologů se naplnily, přes české území přechází výrazné množství saharského prachu. Český hydrometeorologický ústav informoval, že došlo k výraznému nárůstu prachových částic PM10, zejména v Jihočeském kraji. Odborníci doporučují dětem či seniorům situaci sledovat a při zhoršení ...

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francie vytváří koalici zemí ochotných vyslat vojáky na Ukrajinu, tvrdí poslanec

Francie vytváří koalici zemí ochotných vyslat na Ukrajinu své vojáky, tvrdí ukrajinský poslanec Oleksij Hončarenko. Podle něj by toto uskupení mělo vedle země galského kohouta zahrnovat Polsko a pobaltské státy, přičemž hledání dalších evropských účastníků mise pokračuje.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé vzali zoo útokem, v Praze i Olomouci zkolabovala doprava

Počasí o velikonočních svátcích zatím vybízí k letním aktivitám. Na Bílou sobotu příjemné teploty překračující 20 stupňů Celsia vylákaly spoustu lidí do zoologických zahrad. Jak v Praze, tak i Olomouci se na parkovišti a před vstupem do zoo vytvořily velké fronty lidí. Motoristé měli problém ...

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Petřín se zaplnil, jaro vytáhlo lidi do parků, chalupáře na zahrady

Teplé jarní dny vytáhly chataře a chalupáře do zahradnictví, aby mohli nakoupit na své zahrady, lidé ve městech zamířili do parků i na procházky k vodě. V Praze jsou v obležení sady pod Petřínem, jako by už byl máj.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Španělské restaurace mohou účtovat více za stoly na sluníčku nebo ve stínu

Španělská vláda rozhodla, že tamní restaurace si mohou účtovat více peněz za „prémiové“ stoly na sluníčku nebo naopak ve stínu, informují andaluské noviny The Olive Press. Restaurace o tom ale musí hosty informovat.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před 55 lety byl představen Fiat 128, Italové s ním předběhli konkurenci a ukázali nový směr

Italská továrna Fiat představila koncem 60. let minulého století vůz, který předběhl konkurenci a ukázal, jakým směrem se bude ubírat automobilový průmysl v dalších dekádách.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přijal oznámení o balíčku. Po pár kliknutích přišel mladík o peníze

Přestože žádný balíček nečekal, nechal se dvacetiletý muž z Olomouce obalamutit zprávou, že dorazil do skladu a pro jeho doručení je jen potřeba doplnit nějaké údaje. Po pár kliknutích přišel o tisíce korun. Novinky o tom informovala policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pálení odpadu neskončilo dobře, hasiči museli hasit střechu

Pálením odpadu začala v brněnské části Starý Lískovec v pátek odpoledne událost, která nakonec zaměstnala pět jednotek hasičů. Plameny se totiž dostaly až na střechu blízkého rodinného domu a ta začala hořet.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podváděla na dávkách, tvrdili o uklízečce z Ukrajiny úředníci. Chybí úmysl, uzavřela policie

Před válkou na Ukrajině uprchla Zinalda D. do České republice v  srpna 2022. Hned po příjezdu začala 57letá žena ze Záporoží pracovat v klatovské nemocnici. Požádala i o humanitární dávky, neboť jí bylo řečeno, že pokud si nevydělá nad 10 tisíc korun, tak má na ně nárok.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny Anděl: David Koller, J.A.R. či November 2nd. Do síně slávy vstoupil Jiří Korn

V Praze byly v sobotu v noci předány již po třiatřicáté hudební Ceny Anděl. Uspěly v nich mimo jiné kapely November 2nd nebo J.A.R. Bodovali také zpěváci a zpěvačky David Koller, Anna K., Pam Rabbit nebo Calin. Do síně slávy vstoupil zpěvák a tanečník Jiří Korn.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strom se zřítil na střechu domu

Přímo na dům padl v pátek před polednem obrovský starý strom v Českém Šternberku na Benešovsku. Padlý strom poškodil střechu.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lyžaři pojedou díky pardubickým vědcům jako namydlení

Jako namydlení pojedou lyžaři po aplikaci sloučeniny s obsahem speciální látky nanášené na skluznice lyží a snowboardů. Látku, jež výrazně zrychluje pohyb na lyžích, vyvinuli chemici z Univerzity Pardubice díky spolupráci s komerčním partnerem.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zvýšenou koncentraci saharského prachu hlásí i Slovensko, Německo či Švýcarsko

Zvýšenou koncentraci saharského prachu ve vzduchu v sobotu hlásí také Německo či Slovensko. Píší to zahraniční média a agentury. Velké množství saharského prachu se začalo dostávat do Česka během noci z jihozápadu. Ve Švýcarsku úřady odmítly obavy, že by velké množství prachu, které spadne na ...

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na lyže v Krkonoších vyrazily stovky lidí, slunce ale ztlumil saharský prach

Černá hora v Janských Lázních je jedním z posledních tří míst v Krkonoších, kde se dá lyžovat. I zdejší areál už ale v neděli ukončí sezonu. Využít předposlední příležitost sem na Bílou sobotu přijely stovky lidí.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„S Putinem jsme rozumně spolupracovali.“ Schröder nabídl pomoc k ukončení války

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se domnívá, že jeho přátelské vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem by mohly přispět k ukončení války na Ukrajině. Schröder, který stále působí ve firmách s ruským kapitálem, argumentuje tím, že měl se šéfem Kremlu mnoho let „rozumnou ...

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrkače z Dolních Věstonic při hrkání nakonec podpořil kostelní zvon

Jedinečná příležitost udělat pořádný kravál bez hrozby, že dostanou od někoho vyhubováno. To je obchůzka hrkačů obcí. Starou tradici oživili na řadě míst v zemi a platí to i pro Dolní Věstonice na Břeclavsku. Až do sobotního poledne čekala školáky obchůzka obcí.

sobota odpoledne 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pás tesáků a zubů. Píseční červi jako z velkofilmu Duna kdysi žili na Zemi

Vědci při zkoumání zkamenělin dravých červů objevili nový druh, který existoval ještě 25 milionů let po svém dříve předpokládaném vyhynutí. Pradávní červi rodu selkirkia měli hlavu pokrytou zakřivenými ostny a připomínali písečné červy ze sci-fi série Duna.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamion na Břeclavsku uvízl pod mostem, zablokoval dopravu

Kamion u Popic na Břeclavsku v sobotu odpoledne uvízl pod železničním mostem. Zastavil jak silniční, tak železniční dopravu na trati vedoucí do Vídně a na Slovensko. Nehoda se obešla bez zranění, informoval mluvčí policie David Chaloupka.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Díky splašenému mustangu zná hradeckou křižovatku celý svět

Řidič, který posilněn alkoholem sedl v Hradci Králové do zapůjčeného kanárkově žlutého Fordu Mustang, má v současné době nejspíš úplně jiné starosti. Ale třeba by ho mohlo potěšit, že jeho manévr rozesmál miliony lidí po celém světě. Video, které zachytilo počínání tohoto šoféra, se totiž stalo ...

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Razie v domě peruánské prezidentky kvůli luxusním hodinkám

Policie v noci na sobotu prohledala rezidenci peruánské prezidentky Diny Boluarteové kvůli podezření z nezákonného obohacování. Konkrétně jde o sbírku luxusních hodinek značky Rolex, které prý hlava státu neuvedla v majetkovém přiznání.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Objednají se a nepřijdou. Proti neukázněným pacientům brojí lékaři poplatky

Desetina pacientů nedorazí na předem domluvený termín vyšetření nebo kontroly u specialisty. Aby lékaři o peníze nepřišli a donutili pacienta přijít, zavádějí někteří z nich za objednání poplatek. Pokutu absentérům dát nemohou.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela malířka Věra Nováková

Ve věku 96 let v sobotu zemřela malířka Věra Nováková. Informovala o tom její vnučka Justina Kletečková. Nováková patří k nejoriginálnějším českým malířkám 20. století. Vedle klasické malby se věnovala také sochařství a knižním ilustracím.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Státní zaměstnanci si polepší možná už letos

Odboráři zastupující státní zaměstnance od začátku roku buší na dveře předsedy vlády Petra Fialy (ODS) a požadují vyšší platy. Premiér zatím výzvy k jednání neslyší, ale koaliční ministři podle informací Novinek chtějí o penězích jednat.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Glosa: Co fotila Battaglia v Palermu, se ví. Co Koudelka, to se uvidí

Na streamovacích platformách jsou k dohledání skvělé či „horké“ věci, o nichž se píše a mluví, i hory zapomenutelné a zaměnitelné produkce, u níž si říkáte: Kolik lidí si tohle asi pustí? A pak je tam ještě jedna kategorie: dobré nenápadné věci, u nichž je škoda, že tam jen tiše dlí, ...

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Táborníci v Austrálii dobíjeli mobily z autobaterie a způsobili požár na tisících hektarech půdy

Gigantický lesní požár způsobila skupina táborníků, když se usadila v cílové lokalitě jižně od australského Perthu a nabíjela si smartphony s pomocí autobaterie. Výsledkem byla pohroma, při níž plameny sežehly 3100 hektarů lesních a křovinatých porostů.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Teplé počasí v Praze

Slunečné počasí a teploty nad dvacet stupňů Celsia lákaly v sobotu o Velikonocích k procházce po náplavce nebo k posezení v parku. Rušno bylo i na cyklostezkách podél Vltavy.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli písku ze Sahary vyhlásili meteorologové smogovou situaci

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu vyhlásil smogovou situaci pro Jihočeský kraj a Vysočinu a později i pro Moravskoslezský kraj a Brno. Důvodem je výskyt velkého množství saharského písku v ovzduší.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Internetoví podvodníci okradli důvěřivce o tři miliony za jediný den jen na jižní Moravě

Nejméně tři miliony vylákali internetoví podvodníci na lidech, kteří toužili zbohatnout, v případech, jež během pondělí zpracovávali kriminalisté specializující se na trestnou činnost v kyberprostoru.

sobota v podvečer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V serpentinách u Slap zahynul motorkář

Při nehodě u Rabyně nedaleko slapské přehrady zemřel v sobotu odpoledne motorkář. Silnice mezi Novou Rabyní a Blaženicemi byla uzavřená.

sobota večer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin se nezúčastnil žádné veřejné akce k útoku u Moskvy. Neznamená to, že netrpí, řekl Peskov

Ruský prezident Vladimir Putin se ani po týdnu od útoku na komplex Crocus City Hall u Moskvy, při kterém zahynulo 144 lidí, nezúčastnil žádné pietní akce na veřejnosti. Putin ani nenavštívil zraněné v nemocnici či pozůstalé, píše v sobotu agentura AFP. Podle Kremlu to však neznamená, že by byly ...

sobota večer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku pátrají po medvědovi, kterého zřejmě postřelil houbař

Myslivci společně s policisty na Slovensku pátrají po medvědovi, kterého v sobotu zřejmě postřelil houbař. Na zvíře později stříleli i myslivci. Podle odborníků může být zraněný medvěd agresivnější a představuje tak pro obyvatele větší nebezpečí.

sobota večer 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proti vládě demonstrovaly tisíce Izraelců

Tisíce Izraelců v sobotu demonstrovaly proti vládě Benjamina Netanjahua. Demonstranti v Tel Avivu podle médií požadovali vypsání předčasných voleb a podniknutí kroků k rychlému propuštění rukojmích zadržovaných palestinským teroristickým hnutím Hamás, napsala agentura DPA.

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči likvidují požár pily ve Frýdlantu nad Ostravicí

Hasiči od sobotního rána zasahují u požáru pily ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Požár likvidovalo 20 jednotek hasičů s 27 kusy techniky. Nikdo nebyl zraněn. Kvůli zplodinám v ovzduší byla povolána chemická laboratoř. Požár se podařilo lokalizovat a už se nešíří. Škoda je ...

sobota v noci 30/3/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.4., 18.4., 17.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru