Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 9. duben 2024
středa 22. 5. 2024, 1:05

archiv zpráv pro 9. duben 2024

Z truhlárny a školy na úpatí Brd je bytový dům s mezonetem s dlouhou skříní

Ve stínu brdských kopců, kde ráno mlha schová krajinu do tajemství, vyrostl z původní truhlárny a staré školy nový bytový dům. První paprsky slunce, které se probíjejí skrz hustou ranní mlhu, pomalu odkrývají kontury brdských smrků i štít nového domu.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Rekonstrukce bytu promyšlená do detailů včetně toho, co bude za pár let

Hlavním místem v bytě pro mladou rodinu, ale i setkávání s kamarády je kuchyň. Má osobitý vzhled s ostrůvkem se subtilní kovovou konstrukcí a jídelním stolem až pro šest stolujících.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Záložák: Dřív se na nás dívali skrz prsty, teď nás profíci berou za sobě rovné

Ještě než před dvaceti lety vznikla profesionální armáda, parta vojenských nadšenců začala prosazovat myšlenku, že pořádné vojsko musí mít i své záložáky. Myšlenka se uchytila a v roce 2004, kdy skončila povinná vojenská služba, vznikly kromě pravidelné armády i Aktivní zálohy.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polská opozice zvítězila v regionálních volbách, mocensky ale ztratí

Polská opoziční strana Právo a spravedlnost (PiS) získala v nedělních regionálních a komunálních volbách nejvíce hlasů. Vládnoucí proevropská Občanská koalice (KO) premiéra Donalda Tuska si ale polepšila, když ovládla devět ze 16 vojvodství. Podle polských médií to vyplývá z konečných ...

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snídáte kaše kvůli hubnutí? Hlídejte si dostatek bílkovin, jen mléko nestačí

Obilné kaše jsou oblíbenou volbou těch, kdo preferují sladké snídaně, ale zároveň si hlídají jídelníček. Často v nich ale chybí dostatek bílkovin, které jsou pro hubnutí zásadní. Tady jsou tipy, jak jejich množství navýšit.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vyberte si fotovoltaiku a nezapomeňte na údržbu. Poradíme vám, jak to zvládnout

S rostoucími náklady na energie se mnoho lidí obrací k fotovoltaickým elektrárnám a tepelným čerpadlům. Vzhledem k aktuálním cenovým trendům a státním dotacím je nyní optimální doba pro pořízení těchto systémů. Zároveň je třeba nezapomínat na pravidelný servis a údržbu panelů i čerpadel.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kvíz: Cestujeme za Antonínem Dvořákem. A kdo správně odpoví, získá 7 tipů na výlety

Traduje se, že hudba skladatele Antonína Dvořáka byla první, která zazněla na Měsíci. Což je poněkud z ruky. Kdežto správné odpovědi na naše kvízové otázky slibují 7 dostupných výletních cílů u nás doma. Včetně jedné novinky. Uhádnete všechna místa spojená se jménem slavného skladatele?

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Montáž elektrotechnické krabice do sádrokartonové desky

Nový videonávod vám představí správný postup pro montáž elektroinstalační krabice do sádrokartonové desky.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Abeceda tepelných čerpadel vám pomůže při správném rozhodování o vytápění

Tepelná čerpadla jsou výkonná a užitečná, ale pouze pokud se zvolí správná varianta. Znalost základních pojmů pomůže při prvním rozhodování.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete při zalévání ušetřit až 70 procent vody? Naučíme vás vyrábět zavlažovací nádoby olla

Pomocí nádob olla si můžete usnadnit zalévání zahrady a taky výrazně ušetřit množství vody na zálivku. Tyto hliněné nádoby budou rovnoměrně zásobovat rostliny vodou po několik dní. Dva tisíce let stará zavlažovací technika může být přesně to, co vaše zahrada potřebuje! Naučíme vás ji vyrábět.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pronajímejte bez starostí: Tady jsou triky, jak ulovit nájemníka snů!

Nemovitost může být skvělým investičním tahem, ale občas je těžké najít spolehlivé nájemníky. Ideálním podnájemníkem je takový, který byt neponičí, neobtěžuje nadměrným hlukem sousedy, nemá prodlevy s platbami nájmu a byt si pronajímá dlouhodobě. Poradíme vám, jak najít nájemníka, kterého chcete.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní okénko: Právní kutilství se na realitním trhu nevyplácí, varuje advokátka

Pověst realitních makléřů se obtížně vzpamatovává z doby, kdy se do akcí s nemovitostmi mohl pustit každý na základě volné živnosti. Podle toho to také často vypadalo. Ani všichni současní makléři nedělají tomuto povolání dobrou službu. Jak to vidí advokáti?

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Potřebujete po Velikonocích odlehčit jídelníček? Máme pro vás 10 zdravých receptů. Vyzkoušejte je

Svátky jara provází spousty dobrého jídla, ale stejně jako po Vánocích můžete mít ze svátečního hodování těžký žaludek. Pokud cítíte, že je čas na odlehčení, máme pro vás tipy na deset zdravých receptů.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Inspirace pro každého: Od mini garsonky až po bydlení v bazénu

Dá se zařídit garsonka o ploše 17 m²? Proměnit nevyužívaný bazén v domě v bydlení? Zrekonstruovat řadový domek jako nudle? Projekty v soutěži Interiér roku dokazují – všechno jde, když se chce. Inspirujte se!

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Od léta každý měsíc rekordní. I březen byl nejteplejší v historii měření

Meteorologická služba Evropské unie Copernicus v pravidelném měsíčním přehledu oznámila, že byl letošní březen – nepřekvapivě – tím celosvětově nejteplejším březnem v historii měření. Zároveň jde o už desátý měsíc v řadě, který byl vyhodnocen jako ten nejteplejší v dějinách záznamů pro ...

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech dojel na kole z Prahy až do Tibetu. Na střeše světa si sáhl na absolutní dno

Před skoro dvaceti lety se v Praze vyhoupnul do sedla kola a vyrazil za životním dobrodružstvím. Jeho cílem byl Tibet, nakonec ale dojel ještě o kus dál, do Nepálu. Během tisíců najetých kilometrů zdolal několik pohoří, ale i jednu z nejvýše položených silnic světa. O extrémních zážitcích, ...

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak pěstovat eukalyptus v květináči? Tady je návod, jak mít kousek exotiky doma

Eukalyptus má nejen exotický vzhled, ale i charakteristickou vůni. Blahovičník můžete pěstovat jak venku na zahradě, tak i v květináči u vás doma. Dnes vám řekneme o různých druzích eukalyptu, ale i o jeho pěstování a péči.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Montáž CD profilů v šikmině. Tady je postup

Na parozábranu v šikmině namontujte CD profily. Poradíme vám, co k montáži budete potřebovat a jak se to dělá.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Osvětimany jsou stále Mynářovy. Návrh na jeho obžalobu místní neřeší

Penzion je obsazený do posledního místa a opravená je i konstrukce srubu s restaurací, který před dvěma lety vyhořel. V Osvětimanech na Slovácku, úzce spojených s podnikáním bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře, nic nenasvědčuje tomu, že policie nedávno podala návrh na jeho obžalobu ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světová premiéra v Česku. Plzeň hostí unikátní výstavu světla

Ani změna času vám nepřináší dostatek světla? Pak se jděte podívat do bývalého františkánského kostela v Plzni. Historie si tu podává ruku se světelným uměním z Japonska, kterému porozumí všichni. I bez překladu. A některé světelné zážitky si užijete ve světové premiéře.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nahradí umělá inteligence lidi v zemědělství? Už se na tom pracuje

Možná vás překvapí, že umělá inteligence velmi rychle získává využití v zemědělství, odvětví, které je více než jiné spojováno s tradičními postupy. Nové technologie umožní mnohem efektivnější a šetrnější hospodaření. Navíc dokážou nahradit pracovní síly, kterých se v poslední době na farmách ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vizionářská módní návrhářka Iris van Herpen ukazuje na výstavě Sculpting the Senses na 200 děl

Do 28. dubna je možné v pařížském muzeu Musée des Arts Décoratifs navštívit výstavu Iris van Herpen s podtitulem Sculpting the Senses. Světoznámá designérka, inovátorka, módní návrhářka a vizionářka Iris van Herpen ukazuje průřez svou tvorbou a nejvýraznější modely, ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Strach z intimity dokáže ochromit

Navození intimity v páru není nikdy jednoduchou záležitostí. Jde o emotivní, vzájemné sdílení pocitů, intelektuální sdílení nápadů a myšlenek. Jde nejen o fyzickou stránku věci, ale také o psychickou pohodu a nesexuální kontakt. A pokud se intimitu podaří budovat, může jít o skvělé sdílení ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pracovník mnichovské galerie moderního umění tajně vystavil vlastní obraz

Pracovník mnichovské galerie moderního umění v ní tajně vystavil vlastní obraz. Muž chtěl tímto způsobem dosáhnout uměleckého věhlasu, nyní ale případ řeší policie, podotkla agentura DPA. Podle deníku SĂĽddeutsche Zeitung byl muž technickým pracovníkem mnichovského muzejního areálu Pinakotéka ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na pohřeb dorazil i smrťák s rezavou kosou. Přála si to excentrická nebožka

Excentrická anglická seniorka si sama do posledního detailu naplánovala vlastní pohřeb. Mimo jiné si přála, aby na obřad dorazil smrťák s kosou. Smuteční hosté byli oblečeni v bílém a pak se odebrali do hospody, kam nebožka chodila na karty.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalý ekvádorský viceprezident, zatčený na mexické ambasádě, je v nemocnici

Bývalého ekvádorského viceprezidenta Jorgeho Glase, který byl minulý týden zatčen při kontroverzním zátahu na mexické ambasádě, převezli kvůli zdravotním problémům do nemocnice. Čtyřiapadesátiletý Glas byl v pondělí ráno nalezen ve své cele s příznaky kolapsu oběhové soustavy, uvedla vězeňská ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Režisérka Útěku z Utopie Madeleine Gavinová: V médiích chybí hlas obyčejných Severokorejců

Severní Korea je patrně nejuzavřenější zemí světa, o níž v mediálním prostoru panuje množství mýtů. Dokumentaristka Madeleine Gavinová ve filmu Útěk z Utopie ukazuje osudy uprchlíků, kteří se skrz Čínu, Vietnam, Laos a Thajsko složitě dostávají za svobodou. Snímek, jenž obsahuje i unikátní ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klimatolog: Při těchto teplotách může být v létě zásadní problém

Dubnové mimořádné teploty mohou mít z hlediska sucha zásadní dopad v létě. Přestože je půda nasycená, letos obzvláště bujná zeleň vláhu rychle vysaje, uvedl v rozhovoru pro Novinky a Právo klimatolog Miroslav Trnka z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd a šéf projektu Intersucho.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud zamítl další Trumpův pokus o odklad procesu ohledně platby pornoherečce

Odvolací soud v New Yorku v pondělí zamítl další pokus bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa odložit začátek procesu ohledně platby pro pornoherečku Stephanii Cliffordovou. Začít má příští týden, informovala agentura Reuters.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Žádní zastánci Cyrila Svobody nejsme.“ Lidovci budou rozhodovat o jeho budoucnosti ve straně

Žádní zastánci Cyrila Svobody nejsme, zní z předsednictva KDU-ČSL. Jeho členové tak reagují na návrh místopředsedy strany a ministra životního prostředí Petra Hladíka vyloučit bývalého předsedu strany. Důvodem jsou Svobodovy politické výroky i jeho rozhovor na proruském webu Voice of Europe.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejoblíbenější psí sporty: Tady je 5 tipů pro vás a vašeho mazlíčka. Určitě najdete ten pravý

Sport je důležitý nejen pro zdraví lidí, ale i našich čtyřnohých mazlíčků. Psí sporty ale nejsou dobré jen na fyzičku a zábavu, ale podporují zároveň mozkovou aktivitu, výcvik a sociální interakci. Psích sportů existuje celá řada. My si dnes ale posvítíme na ty nejoblíbenější.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní okénko: Podívejte se, proč je pro vás důležitý výběr realitního makléře

Jako většina kluků, kteří v dětství toužili být popelářem, i Michal Pich, majitel realitních a zpravodajských serverů Realityčechy.cz a Realitymorava.cz, radikálně změnil směr. Díky 22 letům zkušeností v oboru nemovitostí mimo jiné působí jako mentor a lektor v oblasti realit, do kterých rovněž ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přestaňte podporovat Izrael, vyzval Blinkena otec zabitého humanitárního pracovníka

Když americký ministr zahraničí Antony Blinken zavolal Johnu Flickingerovi, otci humanitárního pracovníka World Central Kitchen (WCK) zabitého izraelským dronem, aby mu vyjádřil soustrast, vyslechl si výzvu, že mají Spojené státy přestat podporovat Izrael. Naopak mají USA použít všechnu svou moc ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strážníci v Táboře řešili podnapilou mládež, byli to však herci ze seriálu České televize

Podnapilou mládež nahlásili v neděli večer táborským strážníkům lidé z Pražského sídliště. Operační důstojník okamžitě vyslal na místo hlídku. Zjistila však, že tam nejsou podnapilé děti, ale pouze herci, kteří v Táboře natáčí seriál Ratolesti. Ten je právě i o problémech mládeže.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína chce posílit strategickou spolupráci s Ruskem, řekl Lavrovovi jeho protějšek

Čína chce posílit strategickou spolupráci s Ruskem pod vedením prezidenta Vladimira Putina, řekl podle ruské státní agentury TASS šéf čínské diplomacie Wang I po setkání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Pekingu.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům v zeleni ukrývají zdi, skrz které je a zároveň není vidět

Soukromý dům v Karuizawě, v japonské prefektuře Nagano, je tak zvláštní, jak jen snad lze. Od kolem vedoucí silnice jej odděluje hned několik zdí z betonu. Skrz ně je z určitých úhlů pěkně vidět, z jiných jsou však pohledem neproniknutelné. A aby toho nebylo málo, navíc pohlcují oxid uhličitý.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brit je patrně prvním člověkem, který přeběhl celou Afriku. Stal se obětí loupeže i únosu

Vyběhl vloni 22. dubna z nejjižnějšího bodu Afriky, Střelkového mysu v Jihoafrické republice, s cílem dorazit do Ras Angela, nejsevernějšího bodu černého kontinentu v Tunisku. Po 352 dnech, 16 navštívených zemích a více než 16 000 kilometrech v nohách se mu to podařilo. Poslední ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tesla prý zastavila vývoj levného elektromobilu, Musk zprávu popírá

Projekt dostupného elektromobilu, jehož cena se měla pohybovat v přepočtu pod hranicí 600 000 Kč, měl být podle interních dokumentů zastaven, uvedla agentura Reuters. Přednost měl dostat vývoj robotického taxi.

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příjmy z prodeje hudby loni rostly

Byť se mnoho let hovoří o tom, že se tuzemskému hudebnímu trhu nedaří, výsledky za loňský rok jsou příznivé. I loni totiž pokračoval trend růstu digitální konzumace hudby. Celkový růst příjmů z ní dosáhl ve srovnání s předchozím rokem navýšení 17 procent. Poměr digitálních prodejů a prodejů ...

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Otevřené ventilačky jsou pro kočky nebezpečné. Podívejte se, co vše jim mohou způsobit

Po chladných měsících se s příchodem jara ve velkém otevírají na domech a bytech oblíbené ventilačky, aby si lidé konečně užili svěží vzduch. Majitelé koček by však měli zpozornět, protože ventilačky pro jejich čtyřnohé miláčky představují vážné riziko zranění. Co mazlíčkům hrozí?

úterý ráno 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Laureát mezinárodní Kocianovy houslové soutěže získá mistrovský nástroj, na který hrál virtuóz Josef Suk

Ve světovém měřítku to jsou zejména tzv. stradivárky, které se považují za vrchol houslařského umění, a každý houslista by si na ně chtěl aspoň jednou v životě zahrát. V českém prostředí patří k nejcennějším houslím ty z dílny mistra houslaře Jana Špidlena. Jedny z nich, na které navíc hrál ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Ostravě přišel krást šrot s dětským kočárkem

Dětský kočárek si přivezl muž, který se vloupal do firemního areálu v Ostravě-Přívoze a chtěl tam krást železný šrot. Zadržen byl díky všímavosti pracovníka bezpečnostní agentury a rychlé reakci policie. Při zadržení policie zjistila, že pachatel se krádeže dopustil v den svých osmadvacátých ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Párek zlodějů připravil spícího muže o ponožky přímo pod kamerami

O městském kamerovém systému zřejmě nikdy neslyšeli dva zloději (28 a 37) z Ostravy. Jinak by se totiž před pár dny nerozhodli okrást spícího muže na tramvajové zastávce. Za svou hloupost budou nyní pykat.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Důchodce se uspokojoval před školačkami ve žďárském bazénu. Přece byste nevěřili dětem, hájil se

Nepěkný zážitek si odnesly z návštěvy bazénu ve Ždáru nad Sázavou dvě školačky. Když si v šatnách fénovaly vlasy, objevil se tam důchodce, shodil ručník a začal masturbovat. Vyděšené školačky se cudně otočily zády, ovšem výjevu neunikly, neboť kolem byla zrcadla. Muž dostal podmínku ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Daňové přiznání lze stále ještě podat. A to přes internet

Termín pro podání papírového daňového přiznání sice dávno uplynul, ale lidé, kteří to nestihli, nemusejí zoufat a obávat se případných sankcí ze strany finančního úřadu. Mohou ho totiž ještě podat elektronicky.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová hrozba v Německu: Pop-islamisté

Vyšetřovatelé je označují za radikální pop-islamisty: mají oholené krky, jezdí v přepychových autech, nosí prvotřídní oblečení, nenávidí Izrael a rádi by v Německu zavedli islámské právo šaría a chalífát.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ostřelovaný Bělgorod skončil mezi nejlepšími městy pro život v Rusku

Ruské město Bělgorod, které ukrajinská armáda pravidelně ostřeluje a ve kterém působí několik ruských partyzánských skupin bojujících na straně Ukrajiny, se stalo čtvrtým nejlépe hodnoceným ruským městem v pohodlnosti a kvality životního prostředí. Vyplývá to z dokumentu ruského ministerstva ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pašeráci v Hongkongu převáželi zlato maskované jako součástky do kompresorů

Úřady v Hongkongu provedly největší zátah na pašeráky zlata v dějinách města, zabavily 146 kilogramů cenného kovu. Zlato v hodnotě přes deset milionů dolarů (234 milionů korun) bylo vytvarované do podoby strojních součástek a mělo být dopraveno do Japonska.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak najít práci, která vám skutečně zlepší život

Najít si dnes práci není zas tak složité, ale získat takovou, která by vás bavila, naplňovala a zároveň byla i finančně zajímavá, může být skutečný oříšek. Chcete-li být při hledání úspěšní, ten první a zároveň nejdůležitější krok musíte učinit sami a nejlépe ještě předtím, než vůbec začnete.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Moc gratuluji k vítězství!

Pane premiére, moc gratuluji k vítězství v prezidentských volbách!

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elon Musk čelí vyšetřování. Tentokrát v Brazílii za šíření dezinformací na síti X

Podnikatel Elon Musk bude na příkaz Nejvyššího soudu v Brazílii vyšetřován. Soudce tak rozhodl poté, co Musk neposlechl jiné soudní nařízení ohledně blokování některých dezinformačních účtů na síti X.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Rohanském ostrově vyroste škola oděná do střídmého zelenkavého kabátu

Nová základní škola na Rohanském ostrově v Praze 8 vyroste podle návrhu brněnského ateliéru Igloo Architekti. Pokud vše půjde hladce, práce začnou v letech 2026 až 2027 a potrvají do jara 2029. Budova pojme 918 žáků, nabídne 27 kmenových tříd, specializované učebny i sportoviště.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko si kvůli ukrajinským útokům na rafinerie zajišťuje benzin v Kazachstánu a v Bělorusku

Ukrajinské útoky na ruské rafinérie a zásobníky ropy a plynu nutí ruské vedení zajišťovat si náhradní zdroje benzinu. Agentura Reuters už na konci března uvedla, že Rusko zvýšilo dovoz benzinu z Běloruska. Nyní si zajišťuje jeho dodávky z Kazachstánu. Moskva zavedla už 1. března šestiměsíční ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sezona hradů a zámků začala, těšte se na spoustu novinek

Kam se letos vydat po stopách Habsburků? Které zámky nově nabídnou prohlídky pro neslyšící? Kde vás čeká jedna z nejkrásnějších moravských zahrad s kolonádou? Nenechte si ujít novinky na našich hradech a zámcích!

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přibývá falešných GPS signálů v oblastech bojů. Letadla se mohou ocitnout ve vzdušném prostoru jiného státu

Vysílání falešných signálů GPS v oblastech bojů, tzv. spoofing, je velkým nebezpečím pro leteckou dopravu. Palubní navigační systémy pracují s údaji satelitní navigace, a pokud dostávají falešné, mohou letadla odklonit a zavést i do nebezpečných oblastí. Problémem je spoofing hlavně na severu ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lichtenštejnové s nároky na majetek u Prahy u Ústavního soudu neuspěli

Neúspěchem skončila snaha Nadace knížete z Lichtenštejna a vládnoucího knížete Hanse-Adama II. získat pozemky na jihovýchodním okraji Prahy. Pozemků se Lichtenštejnové nedomohli u soudů a neuspěli ani s ústavní stížností. Plénum Ústavního soudu nenašlo žádný důvod k zásahu a konstatovalo, že ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chci do války na Ukrajině, prosí ruské úřady odsouzená exministryně z Krymu

Za korupci uvězněná regionální exministryně kultury na Rusy okupovaném Krymu požádala o účast ve válce s Ukrajinou. Věra Novoselská, známá i pod křestním jménem Arina, která byla loni v listopadu za braní úplatků odsouzená na 10 let za mřížemi, podala svou žádost už před několika měsíci ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jste semletí ruskou propagandou. Významní republikáni vyzývají kolegy k odhlasování pomoci pro Ukrajinu

Roste počet prominentních členů Republikánské strany nabádajících své kolegy ve Sněmovně reprezentantů k odhlasování pomoci pro Ukrajinu. V pondělí se k nim jako zatím poslední přidal ministr zahraničí z administrativy Donalda Trumpa Mike Pompeo. Ti republikáni, kteří pomoc Ukrajině blokují, ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do šumavské divočiny za bobry i pralesy. Správci parku zavedou návštěvníky do nepřístupných míst

Projít nejhlubším šumavským údolím, Kepelskými mokřady, kde se houpe zem pod nohama, lesy, ve kterých mravenci vytvářejí ohromná sídliště příbytků, i vidět bobry, jak hloubí dopravní vodní kanály. To jsou výpravy do divočiny, které i letos chystá pro návštěvníky Národní park Šumava.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vládní nařízení o zvýšení hlukových limitů platí, senátoři u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud (ÚS) v úterý nevyhověl stížnosti skupiny senátorů, kteří napadli nařízení vlády zvyšující hlukové limity ze silniční a železniční dopravy. Podle senátorů se nejedná o formalitu, ale o krok, který může mít negativní zdravotní i ekonomické dopady. ÚS návrh zčásti zamítl a zčásti ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezaměstnanost klesla pod čtyři procenta

Míra nezaměstnanosti v Česku se po dvou měsících vrátila pod čtyři procenta, v březnu se snížila na 3,9 procenta. Vliv mělo teplé počasí, uvedl Úřad práce ČR.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při požáru v Rusku zahynuly čtyři děti s jejich rodiči

Životy čtyř dětí a jejich rodičů si vyžádal požár domu ve Voskresensku u Moskvy, hlásí ruská média s odvoláním. Dvě další děti se podařilo sousedům zachránit. V domě žilo celkem osm lidí, napsal deník Kommersant.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

NASA vybrala vozidla, která by mohla letět na Měsíc a Mars

Agentura NASA vybrala tři společnosti, které postupují ve výběrovém řízení na nové lehké vozidlo pro kosmonauty. To by se během následujících let mohlo vydat na Měsíc i na Mars.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Až se vzbudí, bude v šoku. Šípková Růženka v zábavním parku dostala nová prsa

Nevšední problém řeší pracovníci zábavního parku Efteling poblíž nizozemského Tilburgu. Při osmiměsíční rekonstrukci zámku princezny Aurory vylepšili novátoři i samotnou figurínu spící krásky, známé rovněž jako Šípková Růženka, a to tak, že má nejen delší vlasy, ale i větší prsa.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přechod k jinému dodavateli energií může zákazníka přijít draho

Máte smlouvu na dodávky elektřiny nebo plynu na dobu určitou, ale chcete odejít ke konkurenci, která nabízí mnohem lepší ceny? Mohlo by se stát, že to vyjde pěkně draho. Původní dodavatel si totiž může účtovat velké částky za ušlý zisk a k tomu ještě smluvní pokutu.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Válka o teplou vodu: Bojler, nebo průtokový ohřívač? Tohle rozhoduje

Zatímco o vysavačích, pračkách či varných deskách existuje množství článků, bojlery a ohřívače vody zůstávají stranou. Přitom jsou opravdovými dříči – fungují mnoho let doslova 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Možná nejsou svými kyprými tvary až tak atraktivní, často se nabízejí pouze v nudné bílé ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jde po krku iPadu Pro. Novinka od Xiaomi je citelně levnější

Trh s počítačovými tablety ovládá neohroženě společnost Apple. Tedy alespoň zatím. Čínská společnost Xiaomi totiž uvedla do prodeje svůj nový tablet Xiaomi Pad 6S Pro 12.4, který je zatím asi nejvážnější konkurencí pro iPad Pro od Applu. Díky špičkovému výkonu zastane i funkce laptopu. Navíc láká ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recepty proti jarní únavě, plné darů přírody

Zažeňte jarní únavu jídlem! Příroda je plná rostlin, které se mávnutím kouzelné vařečky promění ve vitaminové bomby. Kopřivami počínaje, pažitkou konče. A co třeba takový žabinec? I z něj se dá vykouzlit něco moc svěžího, dobrého a zdravého.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie zasahuje v budovách radnice v Liberci

Ve dvou budovách liberecké radnice zasahují od úterního rána policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Informaci potvrdil primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj), důvod sdělit nesmí.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderátorka propagovala heslo Nekupujte u Židů. Ve veřejnoprávní televizi skončila

Německá veřejnoprávní stanice SWR s okamžitou platností zrušila pracovní poměr Helen Faresové, která moderovala show MixTalk, sdělilo Novinkám tiskové oddělení SWR. Faresová vyzývala k bojkotu nejen izraelských, ale obecně všech výrobků, které mají něco společného s Židy, a současně propagovala ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turecku nepovolili shazovat do Gazy humanitární pomoc, to na oplátku omezuje vývoz do Izraele

Izrael v pondělí zamítl žádost Turecka o povolení k připojení k zemím, které shazují humanitární pomoc do Pásma Gazy. V reakci na to Turecko o den později oznámilo, že omezuje vývoz zboží do Izraele. Omezení by se mělo týkat například železných a ocelových produktů nebo stavebního vybavení.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vražda a sebevražda na Brněnsku. Vedle mrtvých manželů ležela zbraň a dopis

Okolnosti úmrtí manželského páru prověřují od pondělí kriminalisté na Brněnsku. Případ vyšetřují jako vraždu a sebevraždu, na místě našli dopis na rozloučenou a zbraň.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Zabijte je všechny.“ Islámský stát hrozí teroristickým útokem na evropských fotbalových stadionech

Teroristická organizace Islámský stát (IS nebo též ISIS) v pondělí zveřejnila výhružný plakát znázorňující čtyři stadiony, na kterých se budou v úterý a ve středu odehrávat úvodní zápasy čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů. Na obrázku je vyobrazen terorista se samopalem v ruce a kolem něho jsou ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pořad The Grand Tour možná čeká restart, změnit se má i to nejdůležitější

Současná verze pořadu, moderovaná slavnou britskou trojicí, skončí již brzy. Amazon ale zvažuje vytvoření nové verze, která by měla dostat přepracovaný formát i zcela nové moderátory.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Německu ukradli přívěs s luxusním porsche. Auto za miliony se našlo na sídlišti v Táboře

Jihočeští kriminalisté zadrželi před několika dny tři muže, kteří v Německu ukradli luxusní sportovní vůz značky Porsche a kola k vozidlu BMW v závodní verzi. Vše v hodnotě 10 milionů korun. Dva ze zlodějů poslal státní zástupce do vazby. U soudu jim hrozí až osm let za mřížemi.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lobbistický zákon staví proti sobě ODS a Piráty

Zákon, který zavádí registr lobbistů, budou chtít Piráti ve Sněmovně zpřísnit. Vadí jim výjimka pro ČEZ a polostátní firmy, kterých se norma netýká. ODS zase hodlá jednat o zmírnění, aby se předloha nedotkla asistentů poslanců a prezidenta. Obě strany připouštějí, že by v budoucnosti mohla ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie navrhla kvůli sexuálnímu nátlaku obžalovat kouče z Prahy

Až čtyřleté vězení může hrozit 56letému životnímu kouči z Prahy, který se podle kriminalistů dopouštěl při své praxi sexuálního nátlaku vůči klientkám. Již dříve mu vyšetřovatelé kladli za vinu znásilnění, které měl spáchat v 90. letech, čin byl ale promlčený. Prověřování ovšem vedlo k dalším ...

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdravotní sestra na Slovensku ohrozila opiáty životy pacientů. Tři skončili na ARO

Zdravotní sestra z oddělení anesteziologie v Trenčíně podávala pacientům části hypnotika propofol z ampulek, které nespotřebovali u jiných pacientů. Ohrozila tím životy nejméně tří pacientů, kteří skončili na ARO. Zdravotní sestra byla propuštěna a případ vyšetřuje policie.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Začala stavba dalšího úseku D35 u Vysokého Mýta

O dalších 7,6 kilometru se prodlouží dálnice D35, která má být spolu s D11 v budoucnu severní alternativou přetížené D1. U Vysokého Mýta začala v pondělí stavba úseku mezi obcí Džbánov a Litomyšlí. Práce za 3,42 miliardy potrvají necelé tři roky.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Indonésii spatřili mládě vzácného nosorožce jávského

V indonéském národním parku bylo minulý měsíc spatřeno nové mládě vzácného nosorožce jávského. Narození mláděte asi nejvzácnějšího velkého savce světa zvyšuje naděje na záchranu tohoto kriticky ohroženého druhu, jak nyní informovala agentura AFP.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům na Plzeňsku byl navržen podle přání rodičů. Mají teď skvělé bydlení

Na začátku stála nenápadně vyřčená věta manželského páru, že by si rád na stáří dopřál dům podle svých představ. Její vyslovení a nastěhování do nového bydlení dělilo asi šest let.

úterý dopoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Radkin Honzák: Svět se kvůli vám měnit nebude. Změnit můžete jen sami sebe

Podle doyena české psychiatrie Radkina Honzáka nežijeme v nejtěžší době, kterou lidstvo muselo projít. Spíš se nám špatně hledají mantinely toho, co je správné a co nikoliv. Jak si vybírat z přemíry informací, které se na každého člověka denně valí, a hlavně, jak je zpracovávat?

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zfetovaného řidiče mercedesu na Chrudimsku nezastavila ani brána lesní obory

„To je nerozbitný a neprůstřelný,“ tvrdil policistům řidič (29) o svém stříbrném mercedesu, s nímž v sobotu před šestou hodinou večer prorazil bránu obory Janovice na Chrudimsku. Na tričku měl netopýra, v těle zakázané látky včetně kokainu a cítil se zřejmě nadmíru bezpečně.

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černá díra uprostřed Země. Úchvatný pohled na zatmění z oběžné dráhy

Miliony lidí v Severní Americe si mohly v pondělí naživo vychutnat působivé úplné zatmění Slunce a díky záběrům se jím zprostředkovaně kochal i celý svět. Miliardáře Elona Muska však jen tak něco „přízemního“ neuspokojí, a tak na své síti X sdílel video zatmění Slunce, které natočila jeho ...

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Eurovolby by vyhrálo ANO, šanci mají i menší neparlamentní strany

Pokud by se nyní konaly volby do Evropského parlamentu, získalo by největší podporu hnutí ANO následované koalicí Spolu. Podpora ANO se pohybuje na úrovni 27,5 procenta, Spolu by mohlo oslovit 20 procent voličů. Za nimi by se s podporou kolem 10 procent seřadila trojice hnutí STAN, společně ...

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hádali se kvůli Putinovi. Muž, který pobodal dva ukrajinské kamioňáky, jde do vazby

Do vazby poslal v úterý domažlický soudce Jan Švígler litevského řidiče kamionu, který v noci na neděli na Domažlicku napadl nožem a těžce zranil dva šoféry z Ukrajiny. Policisté cizince následně obvinili z dvojnásobného pokusu o vraždu. Hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Začínají oslavy 100. výročí úmrtí Franze Kafky

Dne 3. června 2024 uplyne sto let od úmrti spisovatele a pražského rodáka Franze Kafky. Na mnoha místech a v řadě akcí, knih, blozích, podcastech, a dokonce i videohrách se na něj a jeho odkaz bude vzpomínat. Do ulic Prahy vyjede i speciální tramvaj, která bude toto výročí připomínat.

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policejní radar změřil i holuba. Vyvolalo to zajímavou diskusi

Nevšední dopravní hříšník uvízl v radarové pasti dopravní policie v západoněmeckém Hagenu. V úseku, kde je povolená maximální rychlost 30 kilometrů za hodinu, uháněl čtyřicítkou. Za normálních okolností by to vydalo na pokutu 30 eur (760 Kč), ale přistižený nic platit nebude. Byl to holub.

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nova točí pokračování Metody Markovič i Studnu

Nový případ legendárního vyšetřovatele Jiřího Markoviče, seriál Studna či komediální série Pád domu Kollerů a řada dokumentů. Skupina Nova má v plánu překvapit své diváky pětadvaceti novinkami. Některé se už natáčejí, jiné jsou v přípravách. A k vidění budou v televizním vysílání nebo na ...

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Michal Horák přiměl k hravosti i filharmoniky

Spojení popových či rockových umělců s filharmonií už dnes není překvapivé. Když se nicméně pro takový krok rozhodne písničkář, jenž má nejblíže k folkové scéně, je to událost nečekaná a tím pádem přitažlivá. Královéhradecký Michal Horák, který nahrál tři řadová alba, tento krok učinil. ...

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražská zoo jako první na světě rozmnožila rybožravou sovu

Zoo Praha jako první zoologická zahrada na světě rozmnožila africkou rybožravou sovu ketupu Pelovu. Mládě se vylíhlo počátkem roku, matka ho sice vyhodila z hnízda, ale chovatelé ho zachránili. Po počátečních výkyvech v hmotnosti i občasné neochotě přijímat potravu je nyní ptáče vitální ...

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proruská aktivistka vyzývala k denacifikaci Česka. Dostala podmínku

Okresní soud v Ostravě v úterý vyměřil podmínku aktivistce a dezinformátorce Nele Liskové za opakované dehonestující výroky na adresu poslankyně za Českou pirátskou stranu Olgy Richterové, prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského, uprchlíků, homosexuálů a dalších skupin. Rozsudek zatím není ...

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinské drony zasáhly ruské letecké výcvikové středisko

V noci z pondělí na úterý dva ukrajinské drony zasáhly borisoglebské letecké výcvikové středisko v ruské Voroněžské oblasti. Gubernátor oblasti nejprve tvrdil, že byly drony zneškodněny, ale ruské telegramové účty následně jako důkaz sdílely videa exploze v areálu střediska.

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Státní vývozní pojišťovna EGAP má rekordní zisk

Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) v loňském roce zvýšila zisk na rekordních 1,8 miliardy korun. Meziročně jde o více než dvojnásobek.

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý Polák v Brně smetl autem seniora o holi, pak ujížděl pěší zónou

Jako by si spletl ulice Brna s počítačovou hrou. Tak si před několika dny počínal řidič Mini Cooperu, který ve smyku přímo před zraky strážníků srazil seniora o holi u nástupního ostrůvku tramvaje a pak před hlídkou ujížděl pěší zónou v centru Brna. Polsky hovořící řidič nakonec kapituloval až ...

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neúspěch u přijímaček není konec světa. S těmito kroky vaše psychika neutrpí

Nepřijetí na střední školu je emocionálně náročné. A to pro mnoho studentů, kterých se situace týká. Přestože je úspěch důležitý, nezapomínejte, že to není konec světa. A svých snů můžete dosáhnout i tak. Přinášíme vám několik kroků, s nimiž bude nepřijetí na střední školu snazší zpracovat.

úterý v poledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Recidivista měl znásilnit 12letou dívku. Podle znalkyně ale není pro společnost nebezpečný

Dvaasedmdesátiletý recidivista se hájí před Krajským soudem v Českých Budějovicích ze znásilnění dvanáctileté zdrogované dívky. Podle obžaloby mělo k činu dojít loni v červnu při jednom z večírků s mládeží, na statku v jihočeské vesničce. Podle soudní znalkyně netrpí muž deviací a není pro ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvod se štěňaty: Zájemcům si za ně řeknou o zálohu, pak si vypnou telefon

Těšil se na nového čtyřnohého kamaráda, kterého našel v inzerátu na internetu, místo toho přišel muž z Lovosicka o deset tisíc korun. A není sám, na koho to internetoví podvodníci zkusili. Policisté na Litoměřicku řeší v krátké době už třetí případ podvodného jednání při prodeji štěněte.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezabrzděný autobus na Slovensku usmrtil dceru primátora i dceru zastupitele

Oběti sobotní nehody autobusu ve Spišském Podhradí na východním Slovensku byly tři dívky ve věku 17 až 18 let. Podle slovenských médií byla jedna z obětí dcera primátora města Stará Ä˝ubovňa Ä˝uboše Tomky a další byla dcera městského zastupitele Michala Filičky.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Legendární minerálka Ida se vrátila do Náchoda. A je zdarma

„Je to voda krásná a plynu tak, že jí dělá chuť jako křen,“ shodují se pamětníci, když hovoří o minerálce Ida z Lázní Běloves, části Náchoda. Od soboty už nemusí jen vzpomínat. Veřejnosti se znovu otevřel prameník Jakub, kde si nyní denně od 9 do 20 hodin může každý načepovat minerálku ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Předsednictvo KDU-ČSL vyzvalo Svobodu, aby zvážil odchod ze strany. Ten nevidí důvod

Předsednictvo KDU-ČSL v úterý dopoledne v usnesení vyzvalo bývalého lidoveckého předsedu Cyrila Svobodu, aby zvážil odchod ze strany. Také se distancovalo od jeho aktivit, které se podle lidovců „neslučují s politickým směřováním strany“. Rozhodnout o vyloučení Svobody může celostátní výbor ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Driehausovu cenu za klasickou architekturu získal Peter Pennoyer. Navrhuje stavby, jejichž krása přetrvá

Driehausova cena pro architekty, kteří ctí a respektují architektonické a urbanistické tradice, letos patří Peterovi Pennoyerovi, sedmašedesátiletému americkému architektovi, který navrhuje stavby inspirované krásami tradiční architektury. Informovala o tom fakulta architektury v americkém ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Divočina s řidičem na Jižní spojce: uháněl 180 km/h, vytlačoval policii, skončil v lampě

Krajně nebezpečného řidiče v úterý dopoledne pronásledovali policisté v Praze, kde jim ujížděl zejména po Jižní spojce. Cestou vrazil do dodávky, pokoušel se vytlačit ze silnice policejní vozidlo a bezohlednou jízdou až 180 km/h ohrožoval ostatní řidiče. Další cestu mu zhatila kolona, kvůli ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nečinnost švýcarské vlády v boji s globálním oteplováním porušuje lidská práva, rozhodl soud

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dal v úterý za pravdu skupině postarších Švýcarek, které zažalovaly vlastní vládu. Podle nich nedělá v boji proti globálnímu oteplování dostatek, čímž ohrožuje jejich životy a porušuje jejich lidská práva. Tento rozsudek by mohl výrazně ovlivnit, jak ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko a Japonsko od druhé světové války nedokázaly uzavřít mír. Kreml teď přišel s tím, že za to mohou USA

Moskva a Tokio nedokázaly od konce druhé světové války uzavřít mírovou dohodu. Zatímco po léta se jako o hlavním problému mluví o sporech o území, v pondělí přišel mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov s dalším důvodem. Za vše podle něj může přítomnost amerických vojsk v Japonsku.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odejděte z EU, nepotřebujeme Putinovy trojské koně. Německý poslanec se obul do Slovenska a Maďarska

Maďarsko a Slovensko by měly opustit Evropskou unii, prohlásil Norbert Röttgen, poslanec německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) a její odborník na zahraniční politiku. Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini a premiér Robert Fico podle něj „otevřeně sympatizují“ s ruským ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda začala vyrábět omlazenou octavii. Mladou Boleslav však brzy uvolní elektromobilům

Z Mladé Boleslavi již sjíždí octavia s novou tváří. Výroba modernizovaného provedení se však ještě letos přestěhuje do Kvasin, čímž si Škoda uvolní kapacity především pro elektromobily Enyaq a Elroq.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odpuzuje kávová sedlina slimáky? Zjistili jsme, jak běžný přírodní odpuzovač slimáků funguje

Odpuzuje kávová sedlina slimáky? Zatímco někteří zahrádkáři hlásí při použití kávy úspěch, jiní tvrdí, že to nefunguje a je to jen mýtus. Kdo má pravdu?

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ještě nepěstujete ačokču? Paprikookurka si vás získá na zahradě i v kuchyni

Pokud pěstujete okurky, melouny, cukety či jiné zástupce čeledi tykvovitých, pak jste také bojovali s jejich chorobami a škůdci. A že jich není málo. Možná byste mohli také vyzkoušet ačokču, která okurky dokáže směle nahradit a na rozdíl od výše jmenovaných žádnými neduhy netrpí.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ekonom: Zvažované změny zákoníku práce příliš pracovní trh nerozpohybují

Nezaměstnanost se už delší čas nijak významně nemění a firmy stále těžko shánějí zaměstnance na některé pozice. Chystané změny zákoníku práce, jako jsou například úpravy zkušebních dob, jsou spíše okrajové a nebudou mít velký dopad na příliv nových zaměstnanců, řekl Novinkám analytik ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie obvinila Světlíka ze zkrácení daně

NCOZ obvinila podle Reportérů ČT podnikatele Jana Světlíka, majitele někdejší strojírenské skupiny Vítkovice Holding. Dopustit se měl trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Jan Světlík ve vyjádření pro Novinky obvinění odmítl jako absurdní.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Černá, bílá, jinak bahno

Věci se posuzují jinak v různých dobách a situacích. Když nastává čas kamení sbírat, potěší nás, že každý kamínek je jiný, a radujeme se z pestrosti výsledného díla. Ale co platí, když nastává čas kamení házet?

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opravy na pražské magistrále opět komplikují dopravu

I letos se řidiči na pražské magistrále potýkají s dopravními omezeními kvůli pokračujícím opravám této páteřní komunikace. Během dubna dojde k opravě vozovek i několika přemostění a  k položení nízkohlučného asfaltu v úseku od Táborské po Kongresovou.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko kvůli závadě zrušilo první start rakety Angara-A5 z kosmodromu Vostočnyj

Ruská vesmírná korporace Roskosmos v úterý zrušila chystaný první zkušební start těžké rakety Angara-A5 z kosmodromu Vostočnyj v Amurské oblasti na Dálném východě. Informují o tom zahraniční agentury. Podle šéfa Roskosmosu Jurije Borisova se na raketě objevila závada palivového systému.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilec se čtyřmi promile spadl do řeky. Podchlazený skončil v nemocnici

Českobudějovičtí městští strážníci pomáhali v pondělí před půlnocí namol opilému muži (52), který spadl do řeky v okolí parku Dlouhá louka. Z vody se sice dostal ještě před příjezdem strážníků, ale zakrvácený zůstal ležet na břehu řeky.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Putine, pomoz nám.“ Rusové vyšli do ulic kvůli záplavám

Rusové se ve městě Orsk v pondělí sešli na vzácném protestu, na němž požadovali finanční odškodnění za páteční protržení přehrady na řece Ural v Orenburské oblasti, která zaplavila přes 10 tisíc domů a vyhnala z nich několik desítek tisíc lidí. Informovala o tom agentura AP.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V opuštěném domě ve Varšavě našli čtyři zavražděné

Polská policie v opuštěném činžovním domě v centru Varšavy objevila těla čtyř mužů. Na základě podezření ze čtyřnásobné vraždy bylo zadrženo sedm lidí, z nichž první, údajně občan Ukrajiny, si vyslechne obvinění ještě během úterý. Na místě mohou stále být další těla.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nepodceňujte modernizaci: Staré domy volají po rekonstrukci a zateplení jim pomůže

Jaro nebo podzim. To je podle odborníků nejideálnější doba na zateplení domu. Vyhnete se mrazům, které nejsou vhodné pro montáž, ale i letním vysokým teplotám. A pokud vše stihnete před prázdninami, můžete si výsledek užít okamžitě. Zateplení totiž funguje i obráceně.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete trávník, který vám budou sousedé závidět? Pusťte se právě teď do vertikutace

Pokud chcete krásný trávník, nestačí ho pouze zalévat a sekat. Každý rok byste měli trávník provzdušnit vertikutátorem. Kdy se do vertikutace pustit a na co při tom myslet? Poradíme vám.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Divadelní festival Dream Factory zveřejnil program. Letošní motto zní Pod kůží

Pořadatelé ostravského divadelního festivalu Dream Factory zveřejnili program šestnáctého ročníku a zároveň spustili předprodej vstupenek. Největší činoherní přehlídka na severu Moravy a ve Slezsku se uskuteční od 24. do 30. května a nabídne několik desítek inscenací nejprestižnějších scén ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruské prestižní střely jsou šrot. Britové vysvětlují proč

Ruská federace má, pravděpodobně v souvislosti s uvalenými západními sankcemi, problémy s produkcí prestižních střel dlouhého doletu Ch-101 (v označení NATO AS-23a Kodiak). Informovalo tom britské ministerstvo obrany ve své pravidelné denní svodce v reakci na březnové selhání ruských střel, ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejmenší a největší důchod v Polsku vyrážejí dech

Minimální důchod v Polsku je v současnosti 1781 zlotých (zhruba 10 500 tisíc Kč), ale počítat s ním mohou pouze ti, kteří splňují zákonem stanovené podmínky. Ženy musí dovršit 60 let (muži 65 let) a odpracovaná musí mít minimálně dvě desetiletí (muži 25 let). Starší paní z Legnice ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polák jel po dálnici s přetíženou dodávkou. Vážila skoro dvojnásobek

Dálniční policisté chytli na Rokycansku 54letého cizince, který šoféroval přetíženou dodávku. Vůz vážil 6,8 tuny, tedy skoro dvojnásobek, než byla jeho povolená hmotnost. Podle zjištění Novinek šlo o polského řidiče, který se pokoušel z místa ujet a nechtěl zaplatit pokutu.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Realitní krize v Číně se prohlubuje

Potíže Číny s realitním sektorem, který tvoří zhruba třetinu ekonomiky země, nekončí. Po společnosti China Evergrande, které kvůli dluhům přes sedm bilionů korun nařídil soud likvidaci, hrozí stejný osud developerovi Shimao, upozornil server CNN.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svatý Vavřinec u Slepičích hor opět ožívá. Kostel opravují dobrovolníci už 30 let

Už třicet let zachraňuje parta dobrovolníků kostel sv. Vavřince v Klení na pomezí Novohradských a Slepičích hor. Středověká památka z roku 1334 byla ruinou a hrozilo, že se zřítí. Jen díky místním nadšencům dostává kostel nový kabát a může dalším generacím vyprávět svůj příběh.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž se o syna nikdy nestaral, teď ho čeká soud za pokus vraždy. „Dejme tomu vztahu ještě šanci,“ udivila justice

Ve kterém momentě by měl otec přijít o rodičovskou odpovědnost k synovi? Třeba pokud se o něj nikdy nezajímal, neplatil na něj a syn ho vůbec nezná? Ostatně jak by taky mohl, protože otec roky seděl ve vězení a nyní je ve vazbě, kde čeká na soud za pokus vraždy? Podle soudů by měl ale ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úplné zatmění Slunce cestující sledovali přímo z letadla

Že i cesta může být cíl, platilo víc než kdy jindy během pondělního letu Delta Airlines z Texasu do Michiganu. V hlavní roli totiž ani tak nebyla cílová destinace, nýbrž ničím nerušený pohled na zatmění Slunce z letadla. Cestující byli nevšední podívanou v oblacích uchváceni.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z Brna má zákaz řízení, ale jezdil si vesele dál. „A taky vidím kosmické lodě,“ uvedl

Když v noci na úterý zastavila na benzince v Brně hlídka strážníků, okamžitě se k ní hrnul muž, který měl neodolatelnou touhu se podělit o sdělení, že má zákaz řízení, ale jezdí vesele dál. Když přidal historky o cestování vesmírem, dostal dýchnout a test na drogy. Zakázané látky v těle ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nařídil mi to bůh. Šílená Američanka při zatmění Slunce zběsile střílela po autech

Dvaadvacetiletá Taylon Nichelle Celestineová při pondělním zatmění Slunce vyrazila na silnici v americkém státě Florida a zahájila palbu na projíždějící auta. Informuje o tom americká zpravodajská televize NBC News, podle níž pachatelka úřadům řekla, že jí střelbu v souvislosti se zatměním ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prahu brázdí tramvaj s hlavou Kafky. Láká návštěvníky na oslavy sta let od spisovatelova úmrtí

Po Praze začala jezdit tramvaj s portrétem Franze Kafky a citáty z jeho děl. Vůz má do metropole přilákat co nejvíce spisovatelových fanoušků a bude jezdit po celý letošní rok. Od předčasné smrti pražského, německy píšícího autora v červnu uplyne rovné století. Hlavní město i ministerstvo ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dětské oddělení Thomayerovy nemocnice je v tak dezolátním stavu, že zaměstnanci vypsali sbírku

Pediatrická klinika ve státem řízené Fakultní Thomayerově nemocnici je v tak nevyhovujícím stavu, že se tamní zaměstnanci rozhodli přes nadační fond uspořádat veřejnou sbírku. Takto získané peníze mají zaplatit projektovou dokumentaci. Nemocnice tvrdí, že jsou opravy v plánu a klinika bude další ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zrušte omezení prodeje o svátcích, vyzvaly svazy vládu

Hospodářská komora, Asociace nákupních center a Svaz obchodu a cestovního ruchu podporují snahu poslanců Jana Bureše a Pavla Staňka (oba ODS) ohledně zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě během vybraných státních svátků. Podnikatelské organice to uvedly v tiskové zprávě. Vláda má ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slezská univerzita zcela zrušila tělocvik. Studenti se bouří

Vedení Slezské univerzity v Opavě rozhodlo, že od následujícího studijního roku už se na škole nebude vůbec vyučovat tělesná výchova. Univerzita tento krok vysvětluje ekonomickými důvody, ale i tím, že rapidně klesl zájem o tyto sportovní nepovinně volitelné předměty. Někteří studenti ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslanci drželi minutu ticha za Baštu a Plzáka

Poslanci v úterý na úvod schůze drželi minutu ticha za poslance SPD, bývalého ministra za ČSSD a signatáře Charty 77 Jaroslava Baštu a za bývalého poslance hnutí ANO za Královéhradecký kraj Pavla Plzáka. Bašta zemřel v noci na pondělí, Plzák v sobotu.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britský politik dal muži ze seznamky telefonní čísla kolegů. Začaly jim chodit nahé fotky

Britský konzervativní poslanec podlehl nátlaku muže, kterého poznal na online seznamce, a dal mu telefonní čísla na několik svých kolegů. Těm pak začaly chodit flirtující zprávy, a některým dokonce i nahé fotky.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Grilovat se dá i v garsonce bez balkonu. Rychle, bezpečně a chutně

Neobvykle teplé počasí už láká na grilovačku. Dovolit si ji může každý. I v malé kuchyni v bytě bez balkonu. Když si pořídíte přenosný stolní gril na elektřinu, užijete ho kdekoliv, kde je zdroj. Klidně i na chalupě. Vlastní nebo cizí.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Tady je správná skladba izolace krovu. Na poměrech záleží

Následující video vám ukáže, jak má správně vypadat skladba izolace krovu a s jakými poměry nad a pod parozábranou je třeba počítat.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Mikrobioložka: Klíšťatům teplotní výkyvy nevadí

Teplé počasí, zvlášť s občasnými přeháňkami, přeje klíšťatům. Nerozhází je podle vedoucí Národní referenční laboratoře pro lymeskou borreliózu SZÚ Kateřiny Kybicové ani nárazové změny teplot. Šance, že si člověk nějaké z parku odnese, není malá.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění

Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Vodní dílo dovrší 90 let od napuštění 11. dubna.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smrt malého dítěte při závodech nákladních aut řeší kladenský soud

Tragickou smrt tříletého chlapce při závodech nákladních aut projednává kladenský soud. Neštěstí se stalo na konci dubna 2022 v Černuci na Kladensku, kde se konal závod těžkých nákladních aut v terénu někdejší pískovny. Jeden z vozů, opancéřovaná tatra, projížděl mezi diváky k vymezenému ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražský úřad práce nestíhá, lidé na dávky čekají i dva měsíce

Na výplatu sociálních dávek čekají lidé v některých regionech dva týdny, jinde přes dva měsíce. Nejhůř jsou na tom žadatelé v Praze, kde úřady práce nestíhají vyřizovat žádosti včas. Zatímco v Karlových Varech či Ostravě čekají žadatelé třeba na příspěvek na bydlení nebo přídavek na dítě ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Islamisté v Gaze se pochlubili videem, jak posílají rakety na izraelská města

Teroristické hnutí Palestinský islámský džihád, které působí vedle Hamásu v Pásmu Gazy, na Telegramu zveřejnilo propagační video přípravy raket v pokoji v obytném domě na severu Pásma Gazy. Tyto konkrétní rakety pak měly Brigády Al-Kuds 4. dubna vyslat na izraelské město Sderot.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opel Frontera se vrací, z offroadu je ale městský crossover

V devadesátých letech byl Opel Frontera známým terénním vozem. Jméno oživuje malý crossover, který v nabídce Opelu nahradí model Crossland. Počítá se spalovací i plně elektrickou verzí.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světoví vědci se po rekordně teplém březnu obávají „neprobádaného území“ změny klimatu

Pokud teploty do konce roku neklesnou, můžeme se se změnou klimatu posunout do neprobádaného území, řekl pro BBC přední vědec Gavin Schmidt, který vede Goddardův institut pro kosmický výzkum při americké vesmírné agentuře NASA. Jeho varování přichází poté, co se ukázalo, že letošní březen byl ...

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Penta se otevírá investorům. Loni jí stoupl zisk o 500 milionů

Investiční skupina Penta plánuje nový způsob, jak získat peníze na budoucí rozvoj. Připravuje fond určený takzvaným kvalifikovaným investorům, tedy movitějším klientům standardně připraveným investovat alespoň milion korun.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snadno, rychle a levně: Vyrobte si z policového regálu parádní skříňku

Máte policový regál, který nepotřebujete, zato byste užili další skříňku? Když přidáte dřevěné latě a jejich výplň nahradíte textilem, záhy vznikne parádní kus nábytku. Domů nebo na chalupu.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Práce s minerální vatou začíná správným řezem

Podívejte se, jak se pracuje s minerální vatou před jejím použitím. Postup se vám bude hodit při stavbě a rekonstrukci.

úterý odpoledne 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Izraelci poprvé použili Iron Dome z moře

Protiraketový systém Iron Dome namontovaný na lodi izraelského válečného námořnictva sestřelil v noci na úterý nepřátelský dron, který vstoupil do izraelského vzdušného prostoru nedaleko letoviska Ejlat. Oznámila to v úterý izraelská armáda s tím, že šlo o první operační použití systému z moře.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sbírka lékařů na opravu krčské dětské kliniky byla předčasně ukončena

Sbírka lékařů Pediatrické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice, kterou chtěli rozhýbat potřebnou modernizaci „jejich“ kliniky, byla předčasně ukončena. Iniciativa se nelíbila ministerstvu. Nemocnice ubezpečila, že opravy připravuje a zaplatí.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Nejkrásnější snímky zatmění Slunce

Úplné zatmění Slunce, které mohli lidé pozorovat nad Severní Amerikou během pondělního odpoledne, vygenerovalo mnoho krásných snímků od profesionálních i amatérských fotografů. Napříč 15 státy USA, kde byl takzvaný pás totality, se lidé vybavili brýlemi a pozorovali tento výjimečný jev. Naposled ...

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sošku anděla nevyčíslitelné hodnoty hledal i Interpol, skončila ve starožitnictví v Praze

Vzácnou dřevěnou sošku zpodobňující malého anděla, kterou zloděj loni sebral s dalšími cennostmi ze zámku na Litoměřicku, policie vypátrala ve starožitnictví v Praze 8. Anděl pochází z 18. století a patří k dílům, jejichž hodnotu nelze vzhledem jejich vzácnosti vyčíslit.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku se objevily billboardy „Bez Ruska nepřežijeme“

„EU a NATO nepotřebujeme“ a „Bez Ruska nepřežijeme“ hlásají kontroverzní billboardy, které se objevily u silnic po celém Slovensku. Podle slovenských médií stojí za těmito billboardy mimoparlamentní strana Demokraté, v jejímž čele stojí exministr obrany Jaroslav Naď.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina eviduje 54 válečných zajatců popravených Rusy

Úřad ukrajinského generálního prokurátora eviduje 27 obvinění ze zabití ukrajinských válečných zajatců Rusy. Celkem se vztahují k 54 vraždám ukrajinských vojáků. Uvedl to šéf oddělení pro potírání zločinů spáchaných během ozbrojených konfliktů Jurij Belousov.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zástupkyně MŠMT: Roste počet žáků běžných ZŠ, kteří mají závažnou vadu řeči

Počet žáků v běžných základních školách, kteří mají závažnou vadu řeči, se zvyšuje, od roku 2017 se zdvojnásobil. Na semináři k logopedii ve školství to řekla vedoucí oddělení speciálního vzdělávání, školských poradenských zařízení a primární prevence ministerstva školství Ivana Blažková. Roste ...

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zastřelil jsem bobra, přiznal myslivec policistům. Později je obvinil z nátlaku a vše popřel

Při prvním výslechu na policii přiznal Jiří Bohatý ze Sokolovska policistům, že na Libockém potoce u Kynšperka nad Ohří zastřelil chráněného bobra evropského. Zvíře pak podle svých slov vyvrhl a nechal ho v mrazáku u svého kamaráda.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové oslavují amerického vojáka, který s nimi bojuje

Na ruských telegramových kanálech koluje video vojáka s americkou vlajkou, kterou se chystá vztyčit v Avdijivce, aby ukázal, že správní Američané bojují na straně Ruska. Ruský vojenský korespondent Alexandr Koc zveřejnil i záběry, jak podepisuje kontrakt o službě v ruských ozbrojených silách. ...

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Andrej Danko za zničený semafor vyvázne s pokutou

Předseda vládní Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko zdemoloval v lednu semafor u přechodu pro chodce v bratislavské městské části Dúbravka a z místa ujel. Prokuratura případ nyní uzavřela a postoupila ho dopravnímu inspektorátu policie k přestupkovému řízení.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejkrásnější kytice pro každou příležitost: Tady jsou pěkně pohromadě, inspirujte se

Květinou neurazíte a uděláte radost. Do vázání kytice se můžete pustit sami, na větší projekty budete zřejmě potřebovat pomoc někoho zkušenějšího.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vyrobte si domácí čisticí prostředky bez chemie. Vyzkoušejte tyto recepty

Běžné čisticí prostředky obsahují vedle čisticích látek i látky toxické, čímž mohou ohrozit zdraví členů domácnosti i domácích mazlíčků. Na trhu je tak čím dál více nahrazují ekologické čisticí prostředky. Vyrobit si je ale můžete i doma. Podívejte se na návod.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Auto na Náchodsku vjelo do fronty lidí u zmrzlinového stánku

U supermarketu v Polici nad Metují vjelo v úterý odpoledne osobní auto do chodců, zraněno je podle informací Novinek osm lidí, jsou mezi nimi tři děti. Auto narazilo do lidí, kteří čekali ve frontě u zmrzlinového stánku. Zřejmě nešlo o úmysl. Vrtulník jedno zraněné dítě přepravil do nemocnice.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Sama proti drakovi. Mladá dáma Brownová bojuje za vzorovou oddechovou fantasy

Netflix se se snímkem Juana Carlose Fresnadilla vydal na malou odyseu po stopách vlastní verze matky draků. Mladá dáma je drahé televizní dílko na páteční večer potvrzující, že streamovací platforma kraluje ve výrobě jednoduchých bijáků na jedno použití.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidiči zírali. Natankovat k rumunské benzince si přiletěl také vrtulník

Bizarní scéna se začátkem dubna odehrála na čerpací stanici v podkarpatském rumunském městě Curtea de ArgeČ™. K tamní benzinové pumpě se k údivu přítomných řidičů snesl za bílého dne vrtulník, aby si doplnil palivo.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exploze ve vodní elektrárně v Itálii zabila čtyři lidi

Nejméně čtyři lidé přišli o život, pět utrpělo těžká zranění a tři se pohřešují po výbuchu ve vodní elektrárně Bargi na břehu přehradního jezera Suviana asi 50 kilometrů jižně od města Bologna. Podle listu La Repubblica na místě zasahovali zdravotníci, hasiči i policisté a karabiniéři.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Videonávod: Podívejte se na instalaci tepelné izolace pod parozábranu a vedení rozvodů

Podívejte se na správné použití tepelné izolace Isover Uni pod parozábranou a na vedení rozvodů elektřiny pod profily.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Pelhřimově mají všechno. I tyhle unikátní kraslice, pomlázky a dokonce i nejstarší řehtačku

O Muzeu rekordů Pelhřimov jste už určitě slyšeli. Má otevřeno i o Velikonocích a můžete v něm vidět spoustu rarit. Včetně miniaturních, nebo naopak obřích kraslic, nejstarší řehtačky nebo unikátních pomlázek. A jedna z nich je i z vousků vydry.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Odejděte z EU, nepotřebujeme Putinovy trojské koně. Německý poslanec se obul do Slovenska a Maďarska

Maďarsko a Slovensko by měly opustit Evropskou unii, prohlásil Norbert Röttgen, poslanec německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) a její odborník na zahraniční politiku. Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini a premiér Robert Fico podle něj „otevřeně sympatizují“ s ruským ...

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič renaultu zřejmě přehlédl na Českokrumlovsku motorkáře, oba skončili v nemocnici

Řidič renaultu pravděpodobně nedal u Velešína na Českokrumlovsku v úterý odpoledne při odbočování vlevo přednost protijedoucímu motorkáři. Oba muži skončili po srážce v nemocnici. Na místě zasahoval i vrtulník.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ne znamená ne, poslanci se shodují na nové definici znásilnění

V Poslanecké sněmovně nebývá zvykem, aby napříč koalicí a opozicí panovala shoda. Zářnou výjimkou je novela trestního zákoníku upravujícího definici znásilnění, ke které v úterý v rámci druhého čtení nikdo neměl připomínky a nepodal ani žádné pozměňovací návrhy. Novela stojí na principu „ne ...

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Demonstrant s nášivkou wagnerovců a „Z“ přistoupil na půlroční podmínku

Protivládní demonstrant Jakub Jašek uzavřel dohodu o vině a trestu v případu, kdy přišel na demonstraci s nášivkou s písmenem Z a logem ruské Wagnerovy skupiny. Za veřejné schvalování válečných zločinů dostal půlroční podmínku a roční zákaz účasti na veřejných politických shromážděních na ...

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pěstování modřenců: Poznejte tajemství jedné z nejkrásnějších jarních květin

Modřenec je jedním z prvních jarních poslů, který svými jemnými květy oživuje zahrady a balkony. Jeho nenáročnost a krása činí z pěstování modřenců oblíbenou činnost pro zahradníky všech zkušeností. Jak tyto krásné květiny správně pěstovat a užívat si jejich nádheru?

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co jíst na Zelený čtvrtek, abyste byli zdraví po celý rok? Máme pro vás 10 skvělých receptů

Zelený čtvrtek by se podle tradice měl promítnout i na talíři. Máme pro vás 10 receptů na zelená jídla, díky nimž dodržíte tradici a současně si pochutnáte.

úterý v podvečer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zbraně od ruského spojence skončily v ukrajinských rukou

Spojené státy předaly Ukrajině dodávku ručních zbraní a munice, kterou Írán, spojenec Ruska, původně poslal jemenským šíitským rebelům Húsíúm. Ještě na moři je ale zabavila americká armáda a její spojenci. Oznámilo to v úterý velitelství amerických ozbrojených sil CENTCOM.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Egyptolog Bárta chce do Senátu za STAN

Egyptolog a prorektor Univerzity Karlovy Miroslav Bárta chce zkusit štěstí v politice. V podzimních volbách do Senátu bude kandidovat za hnutí STAN. Jeho vedení bude kandidátku teprve schvalovat, ale informaci Práva a Novinek potvrdil přímo Bárta.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třiaosmdesátiletý motorkář se na Plzeňsku srazil s autem. Skončil v kritickém stavu

Vážná dopravní nehoda se stala během úterního podvečera v Kožlanech na severním Plzeňsku. Podle dostupných informací se srazil 83letý motorkář s osobním autem. Muž skončil v kritickém stavu.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodiče mladíka, který v USA zastřelil čtyři spolužáky, dostali 10 až 15 let

Jennifer a James Crumbleyovi stráví za mřížemi 10 až 15 let. Jejich syn zastřelil v roce 2021 čtyři studenty. Rodiče podle soudů selhali v zabránění vraždě, otec řádně nezajistil zbraň, matka zase ignorovala problémy svého syna. Jde o první případ, kdy byli potrestáni rodiče masového vraha.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šokující objem vody pro závlahu zahrady vás překvapí! Místo konve vsaďte na tahle čerpadla

S jarem přichází čas na závlahu zahrady, která je pro její revitalizaci po zimě zásadní. Věděli jste, že na optimální závlahu trávníku o velikosti 300 m² spotřebujete v létě 9000 litrů vody týdně? Pokud se tedy nechcete trápit s ruční konví, je pořízení zahradního čerpadla nezbytností.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Sám sobě architektem 2. díl: Stavební úpravy a čarování s příčkami

Často se stává, že starší nemovitost nevyhovuje současným nárokům na bydlení, ale zásadní dispoziční nedostatky lze najít i v novostavbách. Bouráním příček či výměnou dveří a oken lze snadno změnit dispozici, funkci a atmosféru bytu.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Šéf tajné izraelské jednotky pro kybernetickou bezpečnost se prozradil na sociálních sítích

Rozsáhlou digitální stopu, která prozrazovala jeho pravou totožnost, za sebou několik let nechával velitel tajné izraelské vojenské jednotky pro kybernetickou bezpečnost. Podle deníku The Guardian se skandál o prozrazení identity vysoce postaveného zpravodajského důstojníka Jossiho Sariela ...

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tvrdší kontroly než u alkoholu. Výbor posvětil novelu regulující psychoaktivní látky

Nikoliv do regálů prodejen, ale nejprve na čekací listinu. Nové kanabinoidy jako HHC by experti zkoumali dva roky a až poté rozhodli, jestli je zakázat, omezit prodej nezletilým nebo pustit do prodeje. Počítá s tím novela o návykových látkách, kterou podpořil sněmovní zdravotnický výbor. Resort ...

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nadšenci křísí albatros a vrátí ho na koleje

Je jí 77 let, ale posledních 12 roků postává v depu s vyhaslým kotlem. Teď parní lokomotivu, která kdysi tahala rychlíky z Prahy do Bratislavy, čeká návrat na koleje. Skupina nadšenců se na vzkříšení stroje nazývaného albatros dohodla s Českými drahami.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel fyzik Peter Higgs

Ve věku 94 let zemřel britský vědec a nositel Nobelovy ceny za fyziku Peter Higgs. S odvoláním na Edinburskou univerzitu o tom dnes informovala agentura AP. Teoretický fyzik už v roce 1964 předpověděl existenci částice nazvané později Higgsův boson. Existenci této „božské částice“ se ...

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vyrobit florarium? Tuhle úžasnou živou dekoraci si podle našeho návodu snadno vyrobíte doma

Florarium je rostlinné terárium, které může mít mnoho podob: od vcelku obyčejných až po divoké instalace plné rozmanitých tropických druhů. Inspirujte se naším návodem, jak si takové originální florarium snadno vytvořit doma.

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nejmenší a největší důchod v Polsku vyrážejí dech

Minimální důchod v Polsku je v současnosti 1781 zlotých (zhruba 10 500 tisíc Kč), ale počítat s ním mohou pouze ti, kteří splňují zákonem stanovené podmínky. Ženy musí dovršit 60 let (muži 65 let) a odpracovaná musí mít minimálně dvě desetiletí (muži 25 let). Starší paní z Legnice ...

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pergola na zahradě: Po správném umístění je to štít proti komárům a zvědavým sousedům

Pergola poskytuje ochranu před sluncem, deštěm a větrem, díky čemuž si odpočinek na čerstvém vzduchu můžete užívat za nejrůznějšího počasí. Současně je ale také estetickým prvkem, který dotváří vzhled terasy nebo zahrady. Jak pergolu vybrat a na co se zaměřit před jejím nákupem?

úterý večer 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Motorkářka se prohnala Dvorem Králové rychlostí 94 km/h

Slunečné, teplé počasí svádí některé řidiče k tomu, pořádně polechtat plynový pedál v místech, kde dopravní předpisy stanoví maximálně padesátikilometrovou rychlost. Přesvědčili se o tom policisté, kteří minulou středu naměřili ve Dvoře Králové nad Labem dvěma vozidlům dvojnásobnou rychlost, než ...

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dospělá Američanka se na sítích vydávala za 14letou dívku a zneužívala nezletilé chlapce

Policie ve floridské Tampě zatkla 23letou Američanku, která se na sociálních sítích vydávala za 14letou, čehož údajně využívala ke zneužívání nezletilých teenagerů. Měla je lákat mimo jiné tím, že jim posílala videa se sexuálním obsahem.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uvařte si jarní špenátovou polévku se sýrem cottage. Je lahodná, krémová a plná bílkovin

Tato svěží jarní polévka vám dodá energii, vitaminy a zároveň vás skvěle zasytí. Místo tradiční smetany se do ní přidává sýr cottage, který ji nejen zjemní, ale také obohatí o pořádnou porci bílkovin.

úterý v noci 9/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru