Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. duben 2024
středa 22. 5. 2024, 1:50

archiv zpráv pro 12. duben 2024

Jak bydlí Simona Krainová: bytu v podkroví vévodí fotografie majitelky

Architekt či designér by při navrhování interiéru měl důsledně respektovat styl a potřeby klienta. Přesně tímto pravidlem se řídila Monika Drbalová ze studia Tempus Design, když navrhovala proměnu původního bytu Simony Krainové.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Chaty v Česku, do kterých se okamžitě zamilujete. Jsou krásné a na prodej

Češi jsou velkými milovníky chat a chataření. Nejoblíbenější jsou ty, které jsou obklopené přírodou, stojí u lesa a nabízejí klid a soukromí. Kdo touží po romantice, grilování, opékání špekáčků či zpěvu u táboráku, může si vybrat z těchto zajímavých nabídek na prodej.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Sezona českého chřestu letos začala dříve. Král jarní zeleniny skvěle chutná a působí jako elixír mládí

Začátek chřestové sezony patří mezi gastronomické události. Trvá totiž poměrně krátce a je potřeba ji využít na maximum. Kromě nezaměnitelné chuti totiž chřest nabízí i spousty benefitů pro zdraví.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Formaldehydu a arogantním prodavačům se při nákupu kuchyně rozhodně vyhněte

V době plné lákavých nabídek kuchyňského nábytku za "nejlepší ceny" je důležité neztratit z očí kvalitu a bezpečnost. Seznámíme vás s kritérii, která jsou při výběru nové kuchyně rozhodující. Od významu kvalitních materiálů, přes důležitost správné montáže, až po volbu spolehlivého dodavatele.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trendy keramických obkladů a dlažeb: Podívejte se na nové barvy a formáty

Keramické obklady a dlažby jsou neskutečně odolné a barevně i tvarově proměnlivé, těžko jim hledat konkurenci. Navíc stále zrají jako archivní víno.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak udržet kočky dál od vašich záhonů? Tyto metody jsou pro ně bezpečné

Ničí vám cizí kočky vaši zahradu? Nechcete, aby vám kálely mezi zeleninu, ale nevíte, jak je odradit, aniž byste jim ublížili? Existuje několik citlivých metod, jak roztomilé šelmičky udržet mimo váš pozemek. Pojďme se na ně podívat.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete na zahradě trávit více času? Pořiďte si venkovní kuchyni!

Na terase nebo zahradě u domu už nemusíte jen grilovat. Pokud máte dostatek prostoru, můžete si postavit plně vybavenou venkovní kuchyň. Jak si takovou zahradní kuchyni zařídit a kolik na ni budete potřebovat prostoru? Poradíme vám.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

FOTO a tip na víkend: Inspirace pro váš domov a zahradu na veletrhu v Letňanech

Nemáte víkendový program? Zajeďte do pražských Letňan na PVA výstaviště, uvidíte novinky pro zahradu, interiér a design. Část výstavy vám již nyní představíme na našich fotkách.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Snídáte kaše kvůli hubnutí? Hlídejte si dostatek bílkovin, jen mléko nestačí

Obilné kaše jsou oblíbenou volbou těch, kdo preferují sladké snídaně, ale zároveň si hlídají jídelníček. Často v nich ale chybí dostatek bílkovin, které jsou pro hubnutí zásadní. Tady jsou tipy, jak jejich množství navýšit.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Že za komunistů bylo líp? Sázka na nostalgii, data hovoří jasně

Je to formulka, kterou slyšel už asi každý z nás: „Za komunistů bylo líp“. Právě tato strohá věta je součástí několik let staré prezentace, která se často a pravidelně objevuje jako příloha řetězových mailů. Ačkoliv se její autor označuje jako antikomunista, podle vyznění samotné prezentace ...

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alarmy, kamery a ploty promění váš dům v nedobytnou pevnost. Nejlepší je jejich kombinace

V rodinném domě se chce každý cítit bezpečně, při pobytu uvnitř i na zahradě, ve dne i v noci. Na jistotu zabezpečeného domova chcete spoléhat třeba i během dovolené. Jenže vedle vniknutí zloděje může nepříjemnou situaci vyvolat také technická závada na rozvodech či následky extrémního počasí. ...

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vyberte si fotovoltaiku a nezapomeňte na údržbu. Poradíme vám, jak to zvládnout

S rostoucími náklady na energie se mnoho lidí obrací k fotovoltaickým elektrárnám a tepelným čerpadlům. Vzhledem k aktuálním cenovým trendům a státním dotacím je nyní optimální doba pro pořízení těchto systémů. Zároveň je třeba nezapomínat na pravidelný servis a údržbu panelů i čerpadel.

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

PŘEHLEDNĚ: Kdo bude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu

Volby do Evropského parlamentu se konají každých pět let, v České republice probíhají od roku 2004. Lidé volí europoslance, kteří se podílejí na tvorbě a schvalování legislativy nebo rozpočtu v rámci Evropské unie. V eurovolbách kandidují jak parlamentní strany, tak i menší politická ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvíz: Cestujeme za Antonínem Dvořákem. A kdo správně odpoví, získá 7 tipů na výlety

Traduje se, že hudba skladatele Antonína Dvořáka byla první, která zazněla na Měsíci. Což je poněkud z ruky. Kdežto správné odpovědi na naše kvízové otázky slibují 7 dostupných výletních cílů u nás doma. Včetně jedné novinky. Uhádnete všechna místa spojená se jménem slavného skladatele?

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Montáž elektrotechnické krabice do sádrokartonové desky

Nový videonávod vám představí správný postup pro montáž elektroinstalační krabice do sádrokartonové desky.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Foster + Partners navrhli obytný dům se spirálou zeleně na fasádě a restaurací na střeše

Pod vedením Normana Fostera navrhl britský ateliér Foster + Partners spirálovitou rezidenční věž The Star. Zajímavé na ní je umístění balkónů a jejich osázení zelení, které dohromady navozuje dojem spirál zeleně. Spirála zeleně bude od přízemí stoupat až po střešní ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

5 rad ohledně spánku, které je lepší ignorovat

Spánek je základním pilířem lidského zdraví a blaha. Všichni jsme slyšeli nejrůznější rady ohledně toho, jak dosáhnout lepšího spánku. Ale překvapivě některé z těchto rad mohou být zavádějící, a dokonce i kontraproduktivní.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko poslalo do Nigeru vojenské instruktory a systém protivzdušné obrany

Do Nigeru ve středu dorazili vojenští instruktoři a personál ruského ministerstva obrany. S odkazem na nigerskou státní televizi RTN o tom informuje agentura Reuters, která to dala do souvislosti s dohodou o posílení vzájemné spolupráce mezi tamní vojenskou juntou a ruským vládcem Vladimirem ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na fasádě Máje mají být obří motýli se stíhačkami, milovníkům staré Prahy to vadí

Plastiky sochaře Davida Černého v podobě stíhaček Spitfire s motýlími křídly, které mají přistát na fasádě obchodního domu Máj po několikaleté opravě, budí u památkářů nevoli. Podle různých zdrojů byly ze strany magistrátu povoleny, a to jako dočasné na jeden rok.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před osmdesáti lety se narodil písničkář Karel Kryl. Jeho texty předběhly dobu

Přesně před 80 lety se narodil lídr československého protikomunistického protestsongu Karel Kryl, který se stal jedním z největších symbolů vzdoru proti tehdejšímu režimu. Celá řada jeho písniček zlidověla a zůstává aktuální, a to i přesto, že s tvorbou začal téměř před šedesáti lety.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropa je bezmocná, nápor běženců nová pravidla nezastaví, tvrdí experti

Konečná podoba migračního balíčku je sice schválena, ale problém s přívalem žadatelů o azyl do Evropy to v následujících letech neřeší, upozorňují odborníci. Na uvedení nových pravidel do praxe mají státy EU dva roky a to je z pohledu expertů považováno za ambiciózní plán.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Videonávod: 20 chyb při práci se sádrokartonem. Určitě se jim vyhněte

Následující videonávod vás seznámí s nejčastějšími chybami montážníků při práci se sádrokartonem. Podívejte se, jakým chybám byste se určitě měli vyhnout.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Abeceda tepelných čerpadel vám pomůže při správném rozhodování o vytápění

Tepelná čerpadla jsou výkonná a užitečná, ale pouze pokud se zvolí správná varianta. Znalost základních pojmů pomůže při prvním rozhodování.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete při zalévání ušetřit až 70 procent vody? Naučíme vás vyrábět zavlažovací nádoby olla

Pomocí nádob olla si můžete usnadnit zalévání zahrady a taky výrazně ušetřit množství vody na zálivku. Tyto hliněné nádoby budou rovnoměrně zásobovat rostliny vodou po několik dní. Dva tisíce let stará zavlažovací technika může být přesně to, co vaše zahrada potřebuje! Naučíme vás ji vyrábět.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

FOTO: Největší přírodní divadlo v Japonsku. Země opět zrůžověla

Japonsko je celoročně oblíbenou dovolenkovou destinací. Zemi vycházejícího slunce ale dvakrát do roka přímo zaplaví turisté. Na podzim je důvodem barvení japonských javorů, na jaře lákají návštěvníky z celého světa něžné růžové květy sakur. Japonský svátek Hanami, jehož náplní je těšit se ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Ukrajině hořela po ruském útoku elektrárna

V elektrárně v ukrajinském městě Kryvyj Rih v Dněpropetrovské oblasti propukl v pátek ráno požár, který byl způsoben troskami sestřelených dronů Šáhid. S odkazem na telegramový kanál Jižních obranných sil Ukrajiny o tom informuje list RBC. Dněpropetrovská oblastní správa uvedla, že na místě ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Na Automotive Day ČVUT se ukázala i vodíková Tatra

Automotive Day 2024 představil elektromobily 14 automobilek, modely značek Volkswagen, BMW Peugeot, Lexus a Tesla a další. Tatra představila nákladní automobil poháněný elektrickým trakčním motorem v kombinaci s vodíkovými palivovými články Tatra Force eDrive.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA očekávají odvetný úder Íránu proti Izraeli, ale v omezeném rozsahu

Spojené státy předpokládají, že Írán uskuteční útok proti Izraeli v odvetě za bombardování íránského konzulátu v Damašku, ale ne v takovém rozsahu, aby zavlekl Washington do války na Blízkém východě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vyjádření nejmenovaného amerického ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Srdcem vily u jezera je rozlehlé nádvoří s vodními prvky

Bílé pavilony, jemný vánek, zelenající se tráva, kryté mosty zakřivené nad čistou vodou, malebná scenérie integrovaná s vnitřními prostory. Atmosféru toho všeho v sobě nese vila a její zahrada nedaleko čínského jezera Tchaj-chu v provincii Ťiang-su na východě země. Interiér, stejně jako ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Naše Miss mumie je stará asi 3000 let, pochází z Egypta a teď je na bytě v Kutné Hoře. Přijedete?

Kdyby se v Česku pořádala soutěž Miss mumie, staroegyptská krasavice Hereret by patrně zvítězila. Dodnes se považuje za nejpůvabnější mumii u nás, kterou společně s dalšími raritami aktuálně můžete vidět ve městě stříbra.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní okénko: Právní kutilství se na realitním trhu nevyplácí, varuje advokátka

Pověst realitních makléřů se obtížně vzpamatovává z doby, kdy se do akcí s nemovitostmi mohl pustit každý na základě volné živnosti. Podle toho to také často vypadalo. Ani všichni současní makléři nedělají tomuto povolání dobrou službu. Jak to vidí advokáti?

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pronajímejte bez starostí: Tady jsou triky, jak ulovit nájemníka snů!

Nemovitost může být skvělým investičním tahem, ale občas je těžké najít spolehlivé nájemníky. Ideálním podnájemníkem je takový, který byt neponičí, neobtěžuje nadměrným hlukem sousedy, nemá prodlevy s platbami nájmu a byt si pronajímá dlouhodobě. Poradíme vám, jak najít nájemníka, kterého chcete.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Potřebujete po Velikonocích odlehčit jídelníček? Máme pro vás 10 zdravých receptů. Vyzkoušejte je

Svátky jara provází spousty dobrého jídla, ale stejně jako po Vánocích můžete mít ze svátečního hodování těžký žaludek. Pokud cítíte, že je čas na odlehčení, máme pro vás tipy na deset zdravých receptů.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Kvadratura migračního kruhu – Alex Švamberk

Těsným výsledkem schválili ve středu poslanci Evropského parlamentu migrační balíček zahrnující deset legislativních návrhů pro zvládání migrace. Povedlo se to po deseti letech, stále však není jasné, zda vstoupí v platnost, protože ho ještě musí schválit všech 27 členských zemí EU. Proti se už ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nadšenec si v kolonii zahrádek na Karlovarsku vybudoval mezi záhony úzkokolejnou železnici

Lidé si většinou pořizují zahrádky proto, aby mohli utéct z bytu panelového domu do přírody, kde je možné aktivně odpočívat a vypěstovat si třeba svou vlastní zeleninu. Jen ale opravdoví nadšenci část takové zahrádky obětují pro vybudování zahradní železnice. Jedním z nich je Pavel Hoza ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ředitel VZP: Nemocnice zavírat nebudeme

Regionální nemocnice se nemusí bát zavírání, ujišťuje ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek. Rozsah nabízené péče se ale změní. Zánik čeká oddělení, která dlouhodobě nemohou sehnat lékaře a sestry. Typově některé porodnice, dětská oddělení nebo chirurgie. O pacienty se postarají ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chybí vám dokumenty k domu? Úřad vás může potrestat statisícovou pokutou

Zanedbané papírování se může vlastníkům nemovitostí prodražit. Pokud například koupí rodinný dům a neověří si, zda má zpracovanou projektovou dokumentaci, hrozí jim až statisícové pokuty od stavebního úřadu. Stejně tak se vlastníci mohou dostat do potíží ve chvíli, kdy dokumentaci neaktualizují ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Euroalergici

Já jsem jenom eurooptimista s alergií na pyl. Ale vás euroalergiků je mi fakt líto!

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Agresivní rodiče a drogové gangy. Mateřské školky v Německu musejí hlídat bezpečnostní agentury

Mateřské školky v mnohých německých městech musí hlídat bezpečnostní agentury. Důvod? Agresivní rodiče, kteří vyhrožují personálu školky a ohrožují ho, prodej drog v nejbližším okolí budovy či válka v Gaze, píše web týdeníku Focus.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S první africkou misí k Měsíci pomůžou odborníci z Brna

Bude velká jako krabice od bot a na cestu k Měsíci by mohla vyrazit již v příštím roce. Půjde o satelit Rwandy a současně o první africkou misi k oběžnici Země. Projekt vzniká pod záštitou brněnské kosmické společnosti TRL Space, která má se stavbou satelitů bohaté zkušenosti. Její rwandskou ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Brownová, Hynie a Delon

Někdy je opravdu obtížné rozhodnout o osudu někoho jiného. Zvlášť když se to týká odpojení či neodpojení od přístrojů, tak jak je to v knize Druhá smrt. Jednoduchý životní osud neměl ani Anthony Delon, syn slavného francouzského herce. Popisuje ho v knize Má rodina, můj příběh. Mimo to čeká ...

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Světová premiéra v Česku. Plzeň hostí unikátní výstavu světla

Ani změna času vám nepřináší dostatek světla? Pak se jděte podívat do bývalého františkánského kostela v Plzni. Historie si tu podává ruku se světelným uměním z Japonska, kterému porozumí všichni. I bez překladu. A některé světelné zážitky si užijete ve světové premiéře.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Inspirace pro každého: Od mini garsonky až po bydlení v bazénu

Dá se zařídit garsonka o ploše 17 m²? Proměnit nevyužívaný bazén v domě v bydlení? Zrekonstruovat řadový domek jako nudle? Projekty v soutěži Interiér roku dokazují – všechno jde, když se chce. Inspirujte se!

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak pěstovat eukalyptus v květináči? Tady je návod, jak mít kousek exotiky doma

Eukalyptus má nejen exotický vzhled, ale i charakteristickou vůni. Blahovičník můžete pěstovat jak venku na zahradě, tak i v květináči u vás doma. Dnes vám řekneme o různých druzích eukalyptu, ale i o jeho pěstování a péči.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Montáž CD profilů v šikmině. Tady je postup

Na parozábranu v šikmině namontujte CD profily. Poradíme vám, co k montáži budete potřebovat a jak se to dělá.

pátek ráno 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Do Brna k přijímačkám míří ještě více přespolních než do Prahy

Hojnou konkurenci mají uchazeči o studium maturitních oborů v největších městech republiky. Do pražských a brněnských škol se z přilehlých regionů hlásí tisíce deváťáků, kteří v pátek budou v metropolích v rámci prvního kola přijímaček na střední školy vyplňovat jednotné testy z češtiny ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dítě v neúplné rodině? V Rusku je to každé třetí

Každé třetí dítě v Rusku je vychováváno v neúplné rodině, většinou doma chybí otec. Počet matek samoživitelek v zemi dosahuje 4,85 milionu. Vyplývá to z analýzy výzkumného ústavu VNII Truda při ruském ministerstvu práce.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA, Jižní Korea a Japonsko uspořádaly cvičení ve Východočínském moři

Spojené státy společně s Jižní Koreou a Japonskem uspořádaly od 10. do 12. dubna vojenské cvičení ve sporném Východočínském moři v Tichém oceánu. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž se cvičení zúčastnila americká letadlová loď a několik torpédoborců.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kácet strom motorovou pilou? Nuda, jihomoravští hasiči ho odpálili trhavinou

Neobvyklý zásah za sebou mají jihomoravští hasiči. Ti byli ve čtvrtek přivoláni do Dubňan na Hodonínsku, kde stál pár metrů od silnice vzrostlý strom hrozící pádem na vozovku. Vzhledem k situaci na místě se hasiči rozhodli nepoužít klasický postup zahrnující pokácení za pomoci motorové pily, ale ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sníh se vrátí nejen do hor a ráno bude mrznout

Ačkoliv jsme ještě před pár dny zažívali letní teploty, již příští týden nám počasí připomene, že je duben a že k aprílovému počasí patří velká rozmanitost. V souvislosti s přílivem chladného oceánského vzduchu od severozápadu tak meteorologové očekávají sněžení, které se ovšem nemusí týkat ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snazší než život v civilu. Ukrajinští vojáci se na frontu vrací i po ztrátě končetin

Mnoho ukrajinských vojáků se dobrovolně vrací na frontu i poté, co již přišli o končetinu. Píše o tom agentura Reuters. Lidskoprávní organizace Pryncyp zastupující vojenský personál uvádí, že zatím během konfliktu přišlo o končetiny 20 až 50 tisíc Ukrajinců. Podle některých je návrat na ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Býk zaútočil na motocyklistu. Srazil jej rovnou pod náklaďák

Potkat krávu v Indii na ulici, třeba i volně žijící, patří ke koloritu této jihoasijské země. Scéna z města Bengalúru, kdy býk srazil motocyklistu pod kamion, ale mnohé šokovala.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smíchovská NEchata pro majitele milující pořádné výšlapy

V moderní budově s industriálními prvky odkazujícími na původní historickou tiskárnu na pražském Smíchově si majitelé přáli zařídit byt v klidném stylu. Měl se proměnit v harmonický domov, v němž budou mít důležité slovo přírodní materiály.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejoblíbenější psí sporty: Tady je 5 tipů pro vás a vašeho mazlíčka. Určitě najdete ten pravý

Sport je důležitý nejen pro zdraví lidí, ale i našich čtyřnohých mazlíčků. Psí sporty ale nejsou dobré jen na fyzičku a zábavu, ale podporují zároveň mozkovou aktivitu, výcvik a sociální interakci. Psích sportů existuje celá řada. My si dnes ale posvítíme na ty nejoblíbenější.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nahradí umělá inteligence lidi v zemědělství? Už se na tom pracuje

Možná vás překvapí, že umělá inteligence velmi rychle získává využití v zemědělství, odvětví, které je více než jiné spojováno s tradičními postupy. Nové technologie umožní mnohem efektivnější a šetrnější hospodaření. Navíc dokážou nahradit pracovní síly, kterých se v poslední době na farmách ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Otevřené ventilačky jsou pro kočky nebezpečné. Podívejte se, co vše jim mohou způsobit

Po chladných měsících se s příchodem jara ve velkém otevírají na domech a bytech oblíbené ventilačky, aby si lidé konečně užili svěží vzduch. Majitelé koček by však měli zpozornět, protože ventilačky pro jejich čtyřnohé miláčky představují vážné riziko zranění. Co mazlíčkům hrozí?

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní okénko: Podívejte se, proč je pro vás důležitý výběr realitního makléře

Jako většina kluků, kteří v dětství toužili být popelářem, i Michal Pich, majitel realitních a zpravodajských serverů Realityčechy.cz a Realitymorava.cz, radikálně změnil směr. Díky 22 letům zkušeností v oboru nemovitostí mimo jiné působí jako mentor a lektor v oblasti realit, do kterých rovněž ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

V každé ruce půllitr, v žíle 2,64 promile a na kole šněroval ulicemi Brna

Celá šířka vozovky byla málo čtyřiadvacetiletému Slovákovi, který ve čtvrtek v noci sedl na kolo v notně podroušeném stavu a vyrazil do ulic Brna. Aby toho nebylo málo, nejenže na bicyklu balancoval jen s vypětím všech sil, navíc držel v každé ruce půllitr. Strážníkům pak přiznal, že měl ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Romská kuchyně: chudá, ale chutná

Na pondělí 8. dubna připadl Mezinárodní den Romů. Připojte se k dodatečným oslavám a uvařte si typické romské jídlo. Ruku vám povede semifinalista soutěže MasterChef Pavel Berky.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bugatti Bolide prý ujede i vozům F1, ovšem jen za správných podmínek

Testování čistě okruhového supersportu potvrdilo jeho působivé schopnosti. Kromě vysoké maximální rychlosti nabízí i extrémní zrychlení na výjezdech ze zatáček.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Patnáctiletý kluk z Ostravy skončil ve vazbě. Poslední akcí jeho bohaté zločinné kariéry byla loupež

Nepoučitelným je zřejmě teprve patnáctiletý kluk, kterého nyní ostravští kriminalisté obvinili z loupeže a dalších trestných činů. Troufl si totiž na dvakrát tak starého muže, kterého napadl a ukradl mu telefon a peněženku.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obyvatelům Kanárů vadí hordy „vykořisťujících“ turistů. Chystají protestní akce

Španělské Kanárské ostrovy jsou vzhledem ke své poloze skvělou celoroční destinací. Množství turistů v poslední dekádě však natolik vzrostlo, že už není po chuti některým místním obyvatelům, podle nichž návštěvníci ostrovy vykořisťují. Cestovní ruch začíná být neudržitelný, rostou také ceny ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z Kentucky fingoval své úmrtí, aby nemusel platit alimenty

Muži z Kentucky se podařilo získat přístup do počítačových systémů několika institucí i firem a díky tomu si například dokázat vystavit vlastní úmrtní list. Jedním z důvodů byla i skutečnost, že se chtěl zbavit placení alimentů, které musel posílat bývalé manželce.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PPF navýšila podíl v polském provozovateli výdejních boxů

Skupina PPF nejbohatší Češky Renáty Kellnerové se dohodla na koupi dalších deseti procent akcií polské logistické firmy InPost od společnosti Advent International. PPF tak má podíl přibližně 28,75 procenta na základním kapitálu InPostu, který provozuje samoobslužné schránky pro vyzvednutí zboží ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Povodně v Rusku: Evakuace v Kurganské oblasti a další stovky domů v Orenburgu pod vodou

V ruské Kurganské oblasti přes noc stoupla hladina vody o 1,4 metru. V pátečních ranních hodinách byli proto evakuováni obyvatelé vesnice Kaminskoje. Na Telegramu o tom informoval gubernátor oblasti Vadim Šumkov. Přes noc byly také zaplaveny stovky domů v Orenburgu.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kreml se obává nedostatku pohonných hmot. Šachuje s výrobou a uvažuje o návratu k benzínu E3

Hrozba chybějícího benzínu kvůli ukrajinským dronovým útokům tlačí ruskou vládu a ruské firmy, aby zvážily různé možnosti navýšení jeho výroby. Podle listu Kommersant už proto některé podniky omezily výrobu aromatických uhlovodíků (což je například benzen) a potřebnou surovinu přesměrovávají do ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Až dvoutunová nadváha. Policie se zaměřuje na soupravy převážející auta

Nadváhou trpěla řada vozidel, jež prošla o minulém víkendu na 81. kilometru dálnice D11 u Osic na Královéhradecku namátkovou kontrolou tonáže nákladu. Kontroly se týkaly hlavně tzv. autařů, kteří převážejí leckdy několik osobních aut na speciálních návěsech a lafetách. Výsledky přiměly ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bělgorod pořád bombardují, stěžovala si Ruska v odposlechu. Voják zmínil absolutní chaos

Na neustálé už tři týdny trvající bombardování si stěžovala obyvatelka Bělgorodu, která si telefonovala s ženou z jiného místa Ruska. Odposlechnutý hovor zveřejnila ukrajinská vojenská rozvědka HUR. Ta také zveřejnila telefonát vojáka, který si stěžoval, že v oblasti panuje děsivý chaos. ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chyběla mu rychlost. Američan nepřežil skok na lyžích přes dálnici

Jednadvacetiletý Dallas LeBeau zemřel v úterý poté, co se v americkém státě Colorado na lyžích neúspěšně pokusil přeskočit dálnici širokou přes 12 metrů. Informuje o tom americký list The New York Post. Podle úřadů mu při jeho „riskantním kousku“ chyběla rychlost a dostatečný odstup.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

110 let od Hrabalova narození: Muzeum kupí věci do spisovatelovy chaty

Stovky těch nejobyčejnějších věcí od štokrlete přes hrnce až po skříně, ale i psací stroj nebo spousty knih se hromadí v depozitáři Polabského muzea v Sadské na Nymbursku. Všechny tyto předměty tady čekají na dokončení rekonstrukce chaty po spisovateli Bohumilu Hrabalovi v nedaleké osadě Kersko.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nela se narodila s těžkým postižením. Přes velký hendikep rodiče nic nevzdali

Brzy šestiletá Nelinka z Toužimi na Karlovarsku se narodila s těžkým poškozením mozku, které v době těhotenství způsobila rozsáhlá infekce. Když přišla na svět, měla zanícená i játra a ledviny. Půl roku po narození zjistili lékaři u Nelinky epilepsii a za další rok mozkovou obrnu. Navíc ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Válka o teplou vodu: Bojler, nebo průtokový ohřívač? Tohle rozhoduje

Zatímco o vysavačích, pračkách či varných deskách existuje množství článků, bojlery a ohřívače vody zůstávají stranou. Přitom jsou opravdovými dříči – fungují mnoho let doslova 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Možná nejsou svými kyprými tvary až tak atraktivní, často se nabízejí pouze v nudné bílé ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sezona hradů a zámků začala, těšte se na spoustu novinek

Kam se letos vydat po stopách Habsburků? Které zámky nově nabídnou prohlídky pro neslyšící? Kde vás čeká jedna z nejkrásnějších moravských zahrad s kolonádou? Nenechte si ujít novinky na našich hradech a zámcích!

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ozbrojenci v noci přepadli dům na Domažlicku, rodinu svázali

Policisté pátrají od čtvrteční noci po ozbrojených mužích, kteří měli vniknout do domu na Domažlicku a ohrožovat jeho majitele s rodinou. Zřejmě šlo o loupežné přepadení. Podle prvních informací nebyl nikdo zraněn.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší německá ocelárna chystá masivní propouštění

Průmyslový konglomerát Thyssenkrupp, který je největším německým producentem oceli, kvůli špatné situaci na trhu výrazně omezí výrobu ve svých hutích v Duisburgu. Propouštění může zasáhnout tisíce zaměstnanců.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový most na Orlíku. S kamerou uvnitř největšího železobetonového oblouku v Česku

Stavba nového železničního mostu přes Orlickou přehradu se blíží do finále. Stavbařům se povedlo dokončit mostní oblouk, jenž překlenul údolí řeky. Uvnitř vznikla údržbová komora. My jsme se s kamerou vydali přímo dovnitř největšího železobetonového oblouku v Česku.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli uraženému ventilu plynové lahve evakuovali hasiči z výrobny v Hranicích 117 lidí

Únik plynu z tlakové propanbutanové lahve si vynutil v pátek ráno evakuaci pracovníků z výrobní haly firmy v Hranicích na Přerovsku. Příčinou byl uražený ventil na lahvi. Novinky o tom informoval mluvčí hasičů Josef Koláček.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína zůstává pro americké výrobce čipů důležitá. Sankcím navzdory

Čína zůstává pro většinu amerických výrobců čipů zásadním trhem navzdory snahám Washingtonu omezit prodej čipů do této země a snahám Pekingu o soběstačnost v odvětví polovodičů. Údaje společnosti S&P Global ukázaly, že tržby amerických čipových gigantů Intel, Broadcom, Qualcomm a Marvell ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtveřice z Karlovarska byla zproštěna obžaloby z obchodování s lidmi. Chyběly důkazy

Krajský soud v Plzni zprostil viny čtveřici z Karlovarska, která byla obžalovaná z obchodování s lidmi. Podle spisu osobám v tíživé situaci slibovala práci v Anglii. Místo dobrého výdělku údajně přišlo zotročování.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na zásadní změny ještě nenastal čas, zní z ODS

Kongres největší vládní strany ODS velké změny nepřinese. Přestože je premiér Petr Fiala (ODS) podle průzkumu CVVM nejméně důvěryhodným politikem, občanští demokraté za ním stojí jako jeden muž a zvolit mu chtějí i jeho dosavadní tým z vedení. Na revoluci nenastal čas, zní ze strany.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte doma psího fešáka? Přihlaste jej do soutěže Zlatá packa

Máte-li doma psího kamaráda, o němž nepochybujete, že je to ten nejkrásnější hafan na světě, máte příležitost přesvědčit o tom celé okolí. Právě pro vás a vašeho pejska je tu totiž nová soutěž o nejhezčího psa roku 2024 s přiléhavým názvem Zlatá packa. Účastí v ní navíc pomůžete i psům ...

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo rozbilo teroristickou buňku dětí, chtěly zabíjet

Německé úřady zadržely tři chlapce a čtyři dívky ve věku 13 až 16 let. Děti plánovaly jménem teroristického Islámského státu útoky nožem na policisty a křesťany v kostelech a ničení svatostánků Molotovovými koktejly, píše deník Bild.

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odpuzuje kávová sedlina slimáky? Zjistili jsme, jak běžný přírodní odpuzovač slimáků funguje

Odpuzuje kávová sedlina slimáky? Zatímco někteří zahrádkáři hlásí při použití kávy úspěch, jiní tvrdí, že to nefunguje a je to jen mýtus. Kdo má pravdu?

pátek dopoledne 12/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Slay, fufu nebo hokna a švíca. Je těžší porozumět generaci Z, nebo Brňanům?

Jak to dopadne, když se sejde rodilá Pražanka žijící v Brně a rodilý Brňan žijící v Praze? Nikoliv, takhle nezačíná žádný hospodský vtip, ale speciální díl podcastu Slepá mapa, který vyšel na apríla. Kromě probírání různých animozit či rivality mezi dvěma největší českými městy došlo také na ...

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mark Kristián Hochman: Být přepracovaný je dnes norma

Známý je z populárních seriálů, jako je Zlatá labuť nebo Smysl pro tumor, vyzkoušel si však i fyzickou práci na stavbě. „Celý můj svět se točil kolem divadla a najednou jsem zjistil, že existuje i svět někde jinde,“ říká devětadvacetiletý herec, který zažil pocity vyhoření a umí si ...

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlak v Praze srazil a usmrtil člověka. Trať na Beroun stála

Vlak v pražských Hlubočepech usmrtil v pátek dopoledne člověka. Provoz na trati číslo 171 mezi Smíchovem a Radotínem byl kvůli vyšetřování zastaven. Hasiči z vlaku evakuovali cestující, tragickou nehodu vyšetřuje policie.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilec chtěl zemřít v plamenech, tak v Plzni zapálil cizí chatu

V plamenech chtěl podle svých slov zemřít 38letý muž, který s těmito pohnutkami v noci na čtvrtek pod hrází Velkého Boleveckého rybníka v Plzni zapálil cizí chatu. Záměr se mu nezdařil, policisté jej obvinili z poškození cizí věci. Z vyšetřování vyšlo najevo, že se před činem notně posilnil ...

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior se domníval, že mu s investicí radí Babiš. Přišel o milion

Obětí podvodu pomocí umělé inteligence (AI) se stal dvaasedmdesátiletý muž z Olomouce. Naletěl na podvodné video. Domníval se, že mu na něm radí investovat známý politik. Reagoval na pokyny, až přišel o více než milion korun. Novinky o tom v pátek informovala policejní mluvčí Ivana Skoupilová. ...

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američané zachránili v Mikronésii tři trosečníky, došlo na nečekané rodinné setkání

Tři rybáři z Mikronésie skončili na opuštěném atolu, když jim vlny poškodily loď. Po týdnu je přijela zachránit americká pobřežní stráž a na místě se ukázalo, že jeden člen posádky je jejich příbuzný.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exmanželé se po letech odloučení sešli v pečovatelském domě. Chvíli jim trvalo, než se poznali

Stan a Nancy z Edinburghu se vzali již v roce 1957, ale v důsledku nepřízně osudu jejich manželství nevydrželo. Po třicetiletém odloučení se však znovu setkali v pečovatelském domě pro seniory. Sice jim chvíli trvalo, než se poznali, ale pak si hned domluvili rande.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena kšeftovala s cigaretami bez českých kolků. Hrozí jí milionová pokuta

Až milionová pokuta hrozí ženě z Jindřichohradecka, která prodávala přes webovou inzerci Bazoš.cz cigarety označené belgickým kolkem. Přišli na ni jihočeští celníci, kteří u ženy zajistili celkem dvacet tři kartonů, tedy čtyři tisíce šest set cigaret.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trolejbusy bez trolejí využijí na pravidelné lince v Brně

Troleje dolů a dál se pokračuje na elektřinu z baterií. Dopravní podnik města Brna spouští pilotní projekt využití parciálních trolejbusů na běžné lince bez trolejového vedení. Sloučí trolejbusovou linku 30 a autobusovou 43 do jedné, kterou budou obsluhovat výhradně parciální trolejbusy. Tedy ...

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Maďarsku zaregistrovali novou politickou stranu, Orbánovi půjde po krku

Maďarský právník a bývalý diplomat Péter Magyar (43) nechal zaregistrovat svou novou politickou stranu, které dal název TISZA (Tisztelet és Szabadság Párt, tedy Strana respektu a svobody). Podle průzkumu agentury Republikon by nová strana mohla hned na startu oslovit asi 11 procent maďarských ...

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třetí série Bridgertonových se představuje. Vezmou se Penelope a Colin?

O tomto projektu se měsíce mluví. Řeč je o třetí sérii amerického historického seriálu Bridgertonovi. K divákům se dostane v druhé polovině května. Nyní představuje první ukázku. Tvůrci slibují mimo jiné vášnivé romantické začátky vztahu mezi Penelope Featheringtonovou (Nicola Coughlanová) ...

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kia Tasman bude první pick-up značky, vůz pro práci i zábavu zamíří na globální trhy

Značka Kia oficiálně odhalila jméno svého prvního pick-upu, jehož premiéra proběhne v příštím roce. Globální model by měl být praktickým společníkem pro práci i stylovkou pro zábavu.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové na Krymu parkují tanky a systémy protivzdušné obrany v zemědělském podniku

Ruská armáda ukrývá tanky, systémy protivzdušné obrany a další vojenskou techniku v civilním zemědělském podniku v okolí města Džankoj na severu Krymského poloostrova. Informovali o tom ukrajinští partyzáni z hnutí Ateš, kteří pomocí souřadnic a fotografií přesně určili lokalitu úkrytu.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vražda v zahrádkářské kolonii na Mostecku. Žena ubodala partnera

Ústečtí krajští kriminalisté obvinili z vraždy devětačtyřicetiletou ženu, která podle nich nožem zabila o sedm let staršího partnera. Ženě hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Povstalci v Barmě dobyli významné město, tisíce lidí utíkají do Thajska

V pátek ráno se u thajských hranic nashromáždil proud lidí utíkajících z Barmy. Důvodem je vývoj v bojích mezi tamní vojenskou juntou a povstalci. Ti ve čtvrtek slavili významnou výhru, když získali kontrolu nad strategicky významným městem Myawaddy.

pátek v poledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie v kauze zakázek pro Liberec obvinila šéfa Syneru Syrovátka

Dalším obviněným v případu podezření z korupce kolem zakázek pro město Liberec je šéf stavební firmy Syner Group a prezident hokejového klubu Bílí Tygři Petr Syrovátko. V pátek si převzal policejní usnesení o trestním stíhání. Vinu odmítl, podle něj jde o nedorozumění. Kriminalisté tak ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čelní střet aut na Českokrumlovsku. Pro jednoho z řidičů letěl vrtulník

U Mirkovic na Českokrumlovsku se v pátek ráno srazila dvě osobní auta. Jeden z řidičů zůstal po nárazu v autě zaklíněný a museli ho vyprostit hasiči. S těžkým zraněním ho do českobudějovické nemocnice přepravil záchranářský vrtulník.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký propagandista sloužící Putinovi zmizel na Ukrajině neznámo kam

Američan Russell Bentley, který po začátku ruské invaze na Ukrajinu s cílem „osvobodit Ukrajinu“ podpořil ruskou vojenskou mašinérii a stal se Putinovým propagandistou, se v Doněcké oblasti ztratil neznámo kam. Informuje o tom ruský list Argumenty i Fakty.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zvýšení příspěvků na péči prošlo Sněmovnou

Zvýšení příspěvků na péči pro lidi se zdravotním postižením Sněmovna v pátek schválila ve vládou navržené podobě. Opoziční návrhy, požadující výraznější růst, poslanci nepodpořili. Materiál nyní poputuje do Senátu.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Buchtík: Po výměně Fialy v čele ODS není mezi voliči poptávka

Voliči vládní koalice neodcházejí k jiným stranám, ale někteří váhají, zda půjdou volit, jiní by možná přivítali personální změny ve vedení stran. Po výměně předsedy ODS a premiéra Petra Fialy, který bude v sobotu na kongresu obhajovat mandát, však poptávka není, říká v rozhovoru pro Novinky ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matematikář z internetu: Má videa pomohla u přijímaček desítkám tisíc dětí

Bezmála sto tisíc odběratelů má na svém YouTube kanálu učitel matematiky a někdejší vítěz ankety Zlatý Ámos Marek Valášek, jehož videa přispívají k popularizaci matematiky. Rozebírá mimo jiné i úlohy ke státním přijímačkám a je si jistý, že videa pomohla desítkám tisíc mladých lidí k úspěchu.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do Brna k přijímačkám míří ještě více přespolních než do Prahy

Hojnou konkurenci mají uchazeči o studium maturitních oborů v největších městech republiky. Do pražských a brněnských škol se z přilehlých regionů hlásí tisíce deváťáků, kteří v pátek budou v metropolích v rámci prvního kola přijímaček na střední školy vyplňovat jednotné testy z češtiny ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

To tady čtvrtstoletí nebylo. V lesích rostou jarní, letní, podzimní i zimní houby najednou

Počasí tropí psí kusy, dokladem čehož je i to, že snad poprvé nyní rostou na Znojemsku všechny sezonní druhy hub současně. Stále ještě rostou zimní houby a již lze najít i houby jarní, protože jsou ale některé dny slunečné, svými kloboučky se již v oblasti Podyjí chlubí i letní houby. A aby ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenská divize Volkswagenu slaví úspěšný rok, zvýšila výrobu i zisky

Automobilka Volkswagen se pochlubila úspěšnými výsledky své slovenské divize. Produkce vozidel vzrostla o 22,4 procenta, zisky o 15 procent, na výrobní lince bratislavského závodu se objevily zcela nové modely a pokračuje i nábor nových zaměstnanců.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnská Reduta přivede diváky do oranžového panelákového Pokojíčku od Pitínského

Jeden den v panelovém bytě na sídlišti. Věta, která vyvolává pocit, že se nic neděje. Ovšem nic nemůže být vzdálenější pravdě. Hra režiséra, dramatika a básníka J. A. Pitínského Pokojíček je plná nečekaných událostí, zvratů a koneckonců překvapivé je i rozuzlení. Režisérka Anna Davidová ji ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové vykopávky v Pompejích odhalily ohromující umělecké fresky

Archeologové našli ve starověkých Pompejích impozantní banketní sál s černými stěnami a mytologickými motivy z trojské války. Místnost objevili nedávno při vykopávkách na archeologickém nalezišti v blízkosti sopky Vesuv a nyní byla odhalena v celé své kráse, oznámilo ve čtvrtek podle agentury ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žalobce podal odvolání v kauze Čapí hnízdo

Státní zástupce Jaroslav Šaroch podal v pátek odvolání proti únorovému verdiktu pražského městského soudu, který v kauze Čapí hnízdo i napodruhé zprostil obžaloby z dotačního podvodu bývalého premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Novinkám to sdělil mluvčí ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Íránský útok přímo na Izrael? Možná už o víkendu, píše list

Izrael se připravuje na možný útok Íránu, očekává ho v pátek nebo v sobotu, píše s odkazem na své zdroje deník The Wall Street Journal. Z íránského tábora však přicházejí zprávy, že plány útoku se sice probírají, ale žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Íránský útok má být odvetou za zabití několika ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ferrari se pouští do výzkumu baterií pro elektromobily, vyrábět je ale nebude

Italský výrobce supersportů chce i v budoucnosti odebírat baterie od externích dodavatelů, přesto se podílí na novém výzkumném centru, kde chce lépe porozumět jejich obsahu.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlato pokořilo nový rekord

Cena zlata se vyšplhala na další rekordní maximum, poprvé v historii překonala hranici 2400 dolarů (57 000 korun) za troyskou unci (31,1 gramu).

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší města k objevování po svých? Praha je v první desítce

Městská turistika je od uvolnění restrikcí po pandemii neustále na vzestupu. Vyznat se v hromadné dopravě světových metropolí ale může být pro turisty leckdy oříšek. Pro ty, kteří nechtějí zkoumat mapy metra a jízdní řády autobusů, může být ideální inspirací nový žebříček turisticky atraktivních ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nižší plat než podřízení? O funkci ředitele školy není valný zájem

Za málo peněz přespříliš muziky. Spousta ředitelů škol nedostává od svých zřizovatelů plat odpovídající náročnosti a odpovědnosti práce. Obce a kraje se tak letos, kdy končí funkční období velké části ředitelů, potýkají s nedostatkem zájemců o tuto pozici. Často totiž mimo jiné i hrozí, že by ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina bude bez elektřiny a spustí se vlna uprchlíků. Sikorski kritizoval Kongres USA za otálení s pomocí

Polský ministr zahraničí RadosĹ‚aw Sikorski ve čtvrtečním rozhovoru pro americkou televizi CNN kritizoval tamní Kongres, že zdržuje rozhodnutí v otázce pomoci pro Ukrajinu. Té už docházejí rakety do systémů vzdušné obrany, takže další prodlevy dle Sikorskiho povedou ke zhoršení humanitární situace ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opusťte Írán, vyzvalo ministerstvo Čechy

Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci vyzvalo ministerstvo zahraničí české občany, aby necestovali do Íránu, a ty, kteří tam pobývají, vyzvalo k opuštění země. Spojené státy předpokládají, že Írán by mohl provést útok proti Izraeli v odvetě za bombardování íránského konzulátu v Damašku. To by ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Každý rok si lidé mohou měnit pohlaví i jméno, schválilo Německo

Německý parlament schválil návrh zákona, který umožní trans či nebinárním osobám snadno a bez psychiatrických posudků změnit úřední zápis o pohlaví. Pro zákon hlasovalo 374 poslanců, 251 bylo proti a 11 se zdrželo hlasování, uvedl web týdeníku Focus.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Noc s Brežněvovým koňakem, která rozhodla o nástupu Gustáva Husáka

Sovětský komunistický vůdce Leonid Iljič Brežněv si začátkem roku 1969 zapisoval do svých záznamů: „Dubček je neschopný politický organizátor. Označuje sám sebe za národního hrdinu a čeká, až zemře soudruh Svoboda, aby se stal prezidentem.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rammstein čelí další žalobě. Prý opsali riff od kapely Ninja Cyborg

V hudebním průmyslu jsou v posledních letech žaloby za plagiátorství vcelku běžné. Zasáhly i velké hvězdy, jakou jsou kupříkladu Rolling Stones, Led Zeppelin, Shakira, Dua Lipa, Madonna či Lady Gaga. Od roku 2019 se s jednou potýká německá skupina Rammstein.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Královédvorští nosorožci se zabydlují v komfortním domově

Komfortního domova si užívají od tohoto týdne v Safari parku Dvůr Králové nosorožci dvourozí východní - černí. Veřejnosti nepřístupné zázemí pro kriticky ohrožená zvířata představuje inspiraci pro ostatní zoologické zahrady po celém světě.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž ve Francii po hádce s manželkou ubodal malou dceru a syna. Sám se zabít nedokázal

Vraždu dvou dětí kvůli banálnímu manželskému sporu vyšetřují policisté ve francouzském městečku Forges-les-Bains, jež leží asi 30 kilometrů od Paříže. Muž se po nezdařeném pokusu o sebevraždu přiznal, že zabil své dvě děti, tříletou dceru a devatenáctiměsíčního syna. Policisté je nalezli ubodané ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý policista vlezl v noci omylem do cizího bytu na Plzeňsku. S majitelem praštil o zem

Byly dvě hodiny v noci, když se v bytě starších manželů v Plasích na severním Plzeňsku z ničeho nic objevil cizí muž. Sedl si v obýváku na gauč, přikryl se dekou a odmítl odejít. Až po delším naléhání se zvedl a v okamžiku, kdy mu chtěl 73letý majitel bytu sebrat přikrývku, s ním muž mrštil ...

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Benda: Migrační pakt se v příštích letech ještě změní

Evropská otevřenost, kterou reprezentovala bývalá německá kancléřka Angela Merkelová, po volbách do europarlamentu skončí, předpokládá šéf poslanců ODS a člen zahraničního výboru Marek Benda. Migrační pakt, který přijal europarlament, se proto podle něj změní.

pátek odpoledne 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zavinili nehodu? Pojišťovna bude vymáhat od zraněných peníze za péči, navrhuje ministerstvo

Způsobení dopravní nehody nebo vyvolání rvačky, u nichž se agresor či řidič zraní, může přijít lidi draho. Peníze za poskytnutou zdravotní péči by po nich mohla zdravotní pojišťovna zpětně vymáhat. A to v případě, že se prokáže, že spáchali trestný čin nebo přestupek. Počítá s tím novela ...

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svázaná rodina v domě na Domažlicku: Možná loupili falešní policisté

Do rodinného domu ve Filipově Hoře na Domažlicku v noci na pátek vtrhli ozbrojenci. Údajně měli černé kombinézy s nápisem policie. Podle dostupných informací svázali majitele německého původu Johanna G. i jeho blízké a žádali peníze. Z místa pak utekli, policie po nich stále pátrá.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Energetici už nebudou šlapat na Dlouhých stráních pěšky

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách má nový výtah, který zvýší bezpečnost jejího provozu. Jde o lanový přepravník, kterým se dopravují zaměstnanci elektrárny hlavně v zimě, kdy je cesta k horní nádrži zavátá sněhem. Unikátní zakázka přišla na 23 milionů korun.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté stíhají muže ze Slovácka za volné sdílení souborů. Způsobil škodu přes 48 milionů

Z porušení autorských práv obvinili policisté 35letého muže ze Slovácka, který na internetu nabízel zdarma ke stažení soubory s audiovizuálními díly. Podle nich tím způsobil skoro padesátimilionovou škodu a hrozí mu až osm let vězení.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Deset liber za přestup na britských letištích? Novinka může odradit cestující

Cestování do Velké Británie se může už letos mírně prodražit. Země se totiž rozhodla zavést elektronickou cestovní registraci (ETA), kterou si musí turisté ještě před vstupem zařídit. Poplatek, jenž činí 10 liber (necelých 300 korun), se bude muset hradit i při přestupech na letištích, což podle ...

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala odletí do Washingtonu za Bidenem

Premiér Petr Fiala (ODS) v neděli zamíří do Washingtonu, kde se v Bílém domě setká s  demokratickým americkým prezidentem Joem Bidenem. Kromě toho se během dvoudenní návštěvy USA setká s představiteli Kongresu včetně republikánského předsedy Sněmovny reprezentantů Mikea Johnsona, jenž již ...

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Věznice, kde týrali politické vězně, je dějištěm filmu. Objeví se v něm i bývalý předseda KSČM

V padesátých letech minulého století tady trpěli političtí vězni, teď je bývalý areál vazební věznice v Uherském Hradišti kulisou filmového dokumentu Vězení dějin, který za týden zamíří do kin. Režiséři Jan Gogola ml. a Matěj Hrudička dostali před kameru řadu osobností a pamětníků od hudebníků ...

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alfa Romeo Milano provokuje novým designérským jazykem a velmi stylovým interiérem

Po delším čekání přichází italská automobilka Alfa Romeo s běžným produkčním vozem. Nový model se jmenuje Alfa Romeo Milano a je to první čistě elektrický model značky. Na první pohled to na něm není příliš znát a to až na trochu výstřední design, který má ...

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Členové kapely Mirai se v novém klipu vrátili do dětství

Skupina Mirai dnes vydává nové album Tomodachi (Přátelé). Otvírá ho skladba nazvaná Easy, ke které vznikl videoklip. Na Novinkách má premiéru.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jednatel Sokola rezignoval, chce po aféře uklidnit situaci

Jednatel Sokola Josef Těšitel rezignoval. Podle svého vyjádření chce uklidnit situaci, která v tělovýchovné jednotě nastala poté, co vyšlo najevo, že bývalá asistentka starostky České obce sokolské okradla organizaci o 46 milionů.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vláda bude s odbory jednat o zvýšení platů státních zaměstnanců

Platy ve veřejném sektoru by pravděpodobně mohly vzrůst. Vláda a odbory totiž v tomto směru zahájí společné jednání. Odboráři požadují růst o patnáct procent. Změnit by se mohl i seznam náročných profesí, které budou mít nárok na předčasnou penzi bez krácení.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vybuchlo auto zrádce, hlásí Ukrajinska pravda

Zběh z ukrajinské tajné služby byl v pátek zraněn při výbuchu luxusní toyoty na severu Moskvy. Podle listu Ukrajinska pravda to byl bývalý důstojník SBU Vasyl Prozorov, který by z tajné služby vyhozen v roce 2018.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exředitele jihlavské nemocnice, obviněného kvůli úplatkům, propustili z vazby

Exředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev, obviněný za braní úplatků, byl ve čtvrtek propuštěn z vazby. Právu to potvrdil jeho advokát Roman Jelínek.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlak v Praze srazil a usmrtil člověka. Trať na Beroun stála

Vlak v pražských Hlubočepech usmrtil v pátek dopoledne člověka. Provoz na trati číslo 171 mezi Smíchovem a Radotínem byl kvůli vyšetřování zastaven. Hasiči z vlaku evakuovali cestující, tragickou nehodu vyšetřuje policie.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženu obviněnou z vraždy partnera poslal soud do vazby

Mostecký soud poslal v pátek odpoledne do vyšetřovací vazby devětačtyřicetiletou ženu, kterou kriminalisté viní z vraždy o sedm let staršího muže v zahrádkářské kolonii v Želenicích na Mostecku.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva muži odčerpávali na Slovensku naftu určenou pro Česko

Slovenská policie zadržela dva občany Lotyšska kvůli nelegálnímu odčerpávání nafty z produktovodu, který vede ze Slovenska do České republiky. K odčerpávání nafty docházelo v obci Kaplna u Trnavy na západním Slovensku.

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řádění opilého agresivního policisty v pražském baru: Začalo to hádkou leseb

Únorový konflikt v baru na pražském Smíchově, kdy opilý policista napadl několik mladých žen i ochranku, začal podle informací Novinek hádkou dívek o nevěře, do níž se muž vložil. Policista, kterému podle svědků nedělalo problémy rozdávat ženám rány pěstí, nyní čeká, zda ho obviní Generální ...

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU pošle Egyptu miliardu eur, aby snížil počet migrantů

Evropská unie schválila poskytnutí první miliardy eur (25,3 miliardy Kč) finanční pomoci Egyptu v rámci snahy podpořit tamní ekonomiku a docílit snížení počtu imigrantů z regionu. Informovala o tom v pátek Rada EU zastupující členské státy. Miliardový úvěr je součástí dlouhodobého balíku ...

pátek v podvečer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útok Íránu na Izrael se blíží, varují Američané. Mají letět drony i rakety

Na izraelské vojenské cíle může v rámci prvního útoku Írán udeřit stovkou dronů, desítkami řízených střel i balistickými raketami. Izrael před bezprostředním útokem, který může nastat už v noci na sobotu, podle stanice CBS News varovali američtí vojenští představitelé. Izraelský premiér Benjamin ...

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci hrají o čas

Dva roky po začátku ruské invaze jsou Ukrajinci opět v defenzivě a zesiluje jejich volání po zahraniční podpoře, stále však věří v úspěch. Kyjev podle zdroje francouzského deníku Le Figaro na své západní spojence apeluje, aby mu pomohli tento rok vydržet. Předpokládá, že příští rok bude znovu ...

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sázka je sázka, hradecká primátorka musela obléknout pardubický dres

Když v sobotu 23. března zvítězili pardubičtí hokejisté na domácím ledě 3:2 nad hradeckým Mountfieldem, a tím rozhodli o svém postupu do semifinále, potěšili tak nejen pardubické hokejové fanoušky, ale obzvlášť velkou radost měl i primátor Jan Nadrchal (ANO). Znamenalo to, že nemusí do ...

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V pražské zoo se letos narodilo druhé gorilí mládě

Pražská zoologická zahrada má nový přírůstek. V noci ze čtvrtka na pátek tam přišlo na svět mládě gorily nížinné, letos již druhé, po tříměsíční samici Mobi. Novinářům v pátek gorilího novorozence představil ředitel zoo Miroslav Bobek, prohlédnout si ho už mohli i návštěvníci pavilonu. V náručí ...

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cannes 2024 uvítá Gerwigovou, Lucase, Costnera a Coppolu

Už téměř za měsíc se na Croisette vrací 77. ročník filmového festivalu v Cannes. Začne v úterý 14. května ceremoniálem a skončí předáváním cen v sobotu 25. května. Představil už i oficiální výběr snímků, které odpromítá.

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Italští centristé popřeli, že by za ně měla kandidovat Dlabajová

Italská středová aliance Stati Uniti d´Europa (Spojené státy evropské, SUE) nejednala o tom, že by měla na kandidátce pro volby do Evropského parlamentu českou europoslankyni Martinu Dlabajovou. Řekl to šéf strany +Europa a poslanec Riccardo Magi, který se účastní úzkých jednání o fungování ...

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podivná nehoda z Jihlavska má obviněného, oběť si vybral náhodně

Ve vazbě skončil agresivní řidič z Jihlavska, který si za volantem silného vozu chladil žáhu na úplně neznámém člověku v dalším autě. Ten se vyhnul možná i fatálním důsledkům jen dílem náhody. Viníkovi hrozí až deset let vězení.

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel Roberto Cavalli

Ve věku 83 let dnes ve Florencii zemřel italský módní návrhář Roberto Cavalli. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Cavalliho proslavila spolupráce s filmovými hvězdami, jakými byly Brigitte Bardotová či Sophia Lorenová. V módě mu byl blízký výstřední styl a potisky inspirované ...

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ODS zrušila členství dvěma obviněným politikům z Liberce

Korupční kauza, která propukla tento týden na libereckém magistrátu, otřásla i zdejší politickou scénou. Výkonná rada ODS v návaznosti na závažné pochybnosti v Liberci zrušila členství dvěma členům, kteří jsou v kauze obviněni. Usnesením zároveň odebrala licenci libereckému místnímu sdružení.

pátek večer 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tři čtvrtiny německého vývozu zbraní míří na Ukrajinu

Německá vláda od začátku roku schválila vývoz vojenského materiálu v hodnotě 4,89 miliardy (123,8 mld. Kč) eur. Zboží za téměř tři čtvrtiny této částky je určeno pro Ukrajinu. Vyplynulo to podle stanice Deutsche Welle z odpovědi německého ministerstva hospodářství na interpelaci poslance Sevima ...

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do Brna k přijímačkám míří ještě více přespolních než do Prahy

Hojnou konkurenci mají uchazeči o studium maturitních oborů v největších městech republiky. Do pražských a brněnských škol se z přilehlých regionů hlásí tisíce deváťáků, kteří v pátek budou v metropolích v rámci prvního kola přijímaček na střední školy vyplňovat jednotné testy z češtiny ...

pátek v noci 12/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru