Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 17. duben 2024
úterý 21. 5. 2024, 23:57

archiv zpráv pro 17. duben 2024

Z levných domů pro vojáky zůstaly jen ukázky, dnes ovšem za miliony

S koncem druhé světové války vedla potřeba domů pro vracející se vojáky k explozi moderní architektury, zejména v Kalifornii. Praktické a levné domy byly potřeba, proto se tak prosadil modernismus, architektonické, ale také sociální hnutí, které předpokládalo, že budovy by mohly být odpovědí na ...

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zpěvačka Rezková bydlí v Letňanech. Překonala tragédii a život nevzdává

Jako na houpačce žije svůj život zpěvačka Šárka Rezková, prožila několik lásek a jednu životní tragédii. Přesto život nevzdává a s úsměvem nás přivítala ve svém bytě v pražských Letňanech.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Brněnské plytké moře ozdobilo Moravák o měsíc dřív

Po několikaměsíční přestávce je od pondělí opět v provozu fontána na Moravském náměstí, která si rychle našla přezdívku „moravské moře“. K napuštění plytké vodní plochy, která slouží v horkých dnech i jako brouzdaliště, došlo letos o téměř měsíc dříve než obvykle.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malé, ale šikovné: Kdy postačí mini aku šroubovák a kdy je lepší vrtačka? Tohle rozhoduje

Vybíráte mezi aku šroubovákem a vrtačkou? Prozradíme vám, jaký je mezi nimi rozdíl a proč je důležité zvolit správný nástroj pro vaši práci. Zjistěte, kdy postačí lehký šroubovák a kdy je nezbytná robustnější a výkonnější vrtačka.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trvalky, které rozzáří každý stinný kout a snadno se pěstují. Určitě vás nezklamou

Ne všechny rostliny potřebují přímé sluneční světlo. Spoustě trvalek se může dařit i ve stínu. Ať už chcete rozzářit tmavé kouty na zahradě, nebo oživit místo ve skrytu velkého stromu, tyto stínomilné květiny dobře porostou i tam, kde jejich protějšky bez plného slunce nemohou.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní rodinný dům u Prahy: Byl s ním trochu kříž a má jej v půdorysu

Moderní rodinný dům nedaleko Prahy vypadá jednoduše, přestože cesta za jeho tvary rozhodně přímočará nebyla. Detaily, které pobyt v něm zpříjemňují, totiž vyžadují pečlivé promyšlení a naplánování souvislostí.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vlny u řeky, na střeše a v chodbách: Zajímavý návrh budovy s řadou ekologických řešení

Do architektonické soutěže na provozní středisko Povodí Vltavy ve Strakonicích přihlásilo svůj projekt i hurá studio. Nezvítězilo, přesto jeho vize inspiruje. Nabízí řadu reálných ekologických řešení, která najdou uplatnění i v soukromém sektoru.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Místo mozečku zkuste květákovou omeletu. Chutná stejně dobře, ale na talíři vypadá mnohem líp

Květákový mozeček patří mezi stálice tradiční české kuchyně, na první pohled ale nepůsobí příliš lákavě. Zkuste místo něj připravit elegantnější variantu v podobě květákové omelety.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Bojujete s mandelinkou bramborovou? Neváhejte vyzkoušet tyto přírodní metody

Mandelinka bramborová, elegantní brouček s pruhovaným zbarvením, může poškodit vaše brambory a další lilkovité rostliny. Podívejte se na přírodní metody, jak se s ní vypořádat, a ochránit tak svou zahradu.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Štětec versus váleček: Který vyhrává v bitvě o dokonalý nátěr? Na tomhle záleží

Správný výběr nástroje může mít zásadní vliv na výsledek vašich malířských a lakýrnických aktivit. Skupina malířských nástrojů zahrnuje širokou škálu štětců a válečků, z nichž každý je určen pro specifické využití. V tomto článku prozkoumáme, jak vybrat ten správný nástroj a jak o něj pečovat.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na návštěvě v domě, kde se nebojí černé barvy. Vypadá opravdu úžasně

Zapomeňte na předsudky, i tmavé barvy či rovnou černá přitahují pozornost, aniž by působily smutně nebo ubíraly světlo v interiéru. Podívejte se, jak si s barvami a originálními zařizovacími prvky pohráli architekti v rámci rekonstrukce rodinného domu v Jenštejně.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Po stopách architektury první republiky: Budova spolku Mánes v Praze

Podívejte se s námi na budovu SVU Mánes, Masarykovo nábřeží 1, Praha 1 – Nové Město, čp. 25, jejímž autorem byl Otakar Novotný. Vznikla v letech 1927-1934 a je významnou kulturní památkou.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chováte ovce a nevíte, co s vlnou? Zahrádkáři si nemůžou vynachválit, jak pomáhá na záhonech

Chovatelé ovcí po jejich stříhání řeší nerudovskou otázku: Co s ní? S čím? S vlnou. Nikdo ji totiž nechce. Vlna je úžasný materiál a ze světa chodí zajímavé tipy na její využití při pěstování rostlin. Možná zaujmou i vás a vyřeší některé vaše problémy na zahradě.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Flipování bytů a domů: Vydělat nákupem a prodejem bydlení by chtěl každý, ale jde to bez rizika?

Představte si, že levně koupíte starší byt nebo rodinný domek, hned ho necháte opravit a okamžitě prodáte se ziskem. Tomuto způsobu obchodování se říká flipování. Vydělat snadno, rychle a bezpečně by chtěl každý, ale je to opravdu reálné?

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Klimatolog: Ochlazení i mráz jsou v dubnu normální, příroda je ale o měsíc napřed

Střídání teplot k dubnu patří stejně jako mráz. Ochlazení pomůže zadržet vláhu v půdě a zpomalit vývoj vegetace, říká v rozhovoru pro Novinky a Právo klimatolog Pavel Zahradníček. Stále však podle něj platí, že se v Česku otepluje - za posledních šedesát let se průměrná teplota zvýšila ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE. Fallout: Svržená bomba do pole seriálů. Postapokalyptické putování za ztracenou hlavou baví nejen přívržence her

Na adaptaci videohry Fallout se těšili hráči po celém světě. Výsledek nezklamal - putování Pustinou za doprovodu Johnyho Cashe by snad ani nemohlo. Vyvážený mix humoru, postapokalyptického dramatu, nečekaných odhalení a svižného vyprávění oslovil jak fanoušky hry, tak i ty, kteří se s Falloutem ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Život po ztrátě syna je kromě truchlení naplněn vzpomínkami a láskou. Odkaz malého Vincenta žije dál

V intimním díle podcastu Po mateřských stopách Anička zasvěcuje posluchače do svého světa plného lásky a nekonečného učení, který jí přinesla zkušenost se synem. Malý Vincent trpěl vzácným onemocněním, na které neexistuje léčba. Aniččin příběh osvětluje nejen bolest ztráty, ale i sílu, kterou ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kryse došla trpělivost a vystartovala na kočku

Ačkoli jsou kočky ve vztahu k hlodavcům odvěkými predátory, nemusí to platit vždy a za všech okolností. Ukázal to příklad z Bukurešti, kde se jedna ulice stala dějištěm pozoruhodné a současně zábavné interakce.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako pro páťáky. Přijímačky z matematiky byly letos příliš jednoduché, varují matikáři

Letošní přijímačky z matematiky pro žáky devátých tříd byly mnohem jednodušší než loňské. Výrazně proto naroste úspěšnost uchazečů. Jenže bohatší zisk bodů ještě nemusí znamenat snazší cestu na školu. Pokud loni uspěli uchazeči s dvaceti body, letos nemusí stačit ani třicet. Nevyváženost testů ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Videonávod: Podívejte se na správnou montáž sádrokartonové příčky

Podívejte se na správnou montáž sádrokartonové příčky. Seznámíte se se správným umístěním profilů a desek, s uchycením pomocí šroubů a s důležitou roztečí mezi nimi.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Za útok na Izrael uvalí USA na Írán nové sankce

Spojené státy uvalí nové sankce na Írán po jeho víkendovém útoku proti Izraeli. Cílit mají mimo jiné na výrobu raket a dronů, uvedl podle agentur poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan. Očekává, že spojenci budou krok USA brzy následovat.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babiš a jeho mír. Kampaň proti vládě a armádě rozjel naplno

Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš by poslal „do čela“ bojů všechny, kteří hovoří o válce a mají výjimku z branné povinnosti. Politici pětikoalice jsou podle něj největší váleční štváči v Evropě. Babiš se takto rozvášnil v jednom ze svých videí, kde zároveň kritizoval šéfa armády ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za trest do první linie. Šéfa ukrajinské kybernetické bezpečnosti poslali na frontu

Šéf kybernetického oddělení ukrajinské tajné služby (SBU) Ilja Vitjuk čelí vyšetřování kvůli luxusní nemovitosti, kterou koncem loňského roku zakoupila jeho manželka. Šéf SBU Vasyl Maljuk Vitjuka po dobu šetření suspendoval a poslal ho na frontu do první linie.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete pracovat v invalidním důchodu? Tyto smlouvy můžete uzavřít

Přiznání invalidního důchodu nemusí znamenat konec vašeho profesního života. Existuje několik možností, jak zkombinovat práci a invalidní důchod tak, aby to bylo v souladu se zákony a přineslo vám to peníze navíc.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Po rezignaci premiéra převzala v Haiti moc přechodná rada

Haitská vláda v úterý zveřejnila dekret, v němž jmenovala členy přechodné rady, která má převzít moc v zemi. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ní se tím země zmítaná násilím přiblížila k politické stabilitě poté, co premiér Ariel Henry minulý měsíc oznámil svou rezignaci ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se zbavit potravinových molů? Pomohou tyhle babské rady i moderní pasti

S potravinovými moly se nebojuje snadno. I když uklidíte celou domácnost a vyklidíte skříňky s potravinami, stejně se začas vrátí a boj může začít od začátku. Kde se moli berou, čím škodí a jak na ně vyzrát?

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vinařství Kolby se rozšířilo a v historické budově byly otevřeny rozsáhlé sklepy a Winebar

Na jihu Moravy v malé obci Pouzdřany bylo vloni otevřeno Vinařství Kolby, které navrhli architekti z ateliéru ORA. Jejich úkolem bylo stávající areál vinařství s historickou budovou v čele a velkými sklepy rozšířit o sklad vína, vytvořit návštěvnickou zónu a vše ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

KOMENTÁŘ: Pootočené kormidlo a zrcadlo, které nepřikrašluje

Těžko kdo očekával od víkendového kongresu ODS nějaké velké změny, pád pětikoaličního kabinetu nehrozí a daří se jí - byť často na sílu - prosazovat vládní program. Zdůrazňovaly se úspěchy, zejména zvládnutá inflace. Na sebekritiku nedošlo, byť pětikoalice už dlouho ani náhodou nepřipomíná dobře ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soutěžní desítka osobností StarDance je kompletní

Desítka soutěžících známých osobností, které budou na podzim tančit ve třinácté řadě StarDance, už je kompletní. Česká televize odtajnila muže, kteří předvedou své taneční umění. Jsou jimi herci Filip Blažek a Oskar Hes, spisovatel Patrik Hartl, paralympionik Jiří Ježek a hudebník Ondřej Ruml.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová výstava železničních modelů plní přání slavného sběratele

Doslova poklad se podařilo získat Technickému muzeu v Brně. Jde o celoživotní sbírku železničních modelů slavného pražského sběratele a také stavitele vagonů - a mnoho dalšího, co k železnici patří - Lubomíra Kysely (1949-2023). Několik set kusů převážně železničních, ale i tramvajových ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porozchodová klasika aneb Jak se projevuje efekt Bridget Jonesové

Rozchody nejsou jednoduché pro muže ani pro ženy. Pravda je ale většinou taková, že zatímco muži se z nich oklepou dříve, ženy se v nich utápějí mnohem déle, svůj smutek také často zajídají něčím velmi nezdravým. Odborníci takové chování označují jako efekt Bridget Jonesové.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V čečenském Grozném pojmenují čtvrť po Putinovi

V čečenské metropoli Groznyj vznikne čtvrť pojmenovaná po ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi, píše Meduza. Dojde k tomu oddělením a přejmenováním části stávající čtvrti, nyní pojmenované po Šejchu Mansúrovi, vojenském a náboženském vůdci, který v druhé polovině 18. století vedl ...

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Delší zkušební lhůta? Zvýší to nejistotu zaměstnanců, míní odbory

Odbory se tvrdě brání návrhu ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) na prodloužení zkušební lhůty a naopak zkrácení výpovědní doby. Bude to podle nich mít tvrdé sociální dopady a zvýší to nejistotu zaměstnanců.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Mirai, Igor Orozovič, Mark Knopfler a Blue Ă–yster Cult

Nejzajímavějšími alby vydanými v posledních dnech jsou nesporně novinky české kapely Mirai a českého herce a zpěváka Igora Orozoviče. Ze světa se k nim přidaly novinky Marka Knopflera, bývalého člena skupiny Dire Straits, a ztracené poklady amerických Blue Ă–yster Cult.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za čím vyrazit na Mallorku, Menorku a Ibizu?

Baleárské ostrovy omývané Středozemním mořem východně od španělské pevniny jsou českým turistům dobře známé. Nejvíce lákají jak dva největší Mallorca a Menorca, tak i proslulá Ibiza. Tušíte, který z nich je pro vás tím pravým a proč?

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavební trh čekají změny. Materiály s vysokou uhlíkovou stopou budou zakázané

Současným trendem v bydlení jsou nízkoenergetické a pasivní domy, jež jsou co nejméně závislé na externích zdrojích energie. Kromě toho stavitelé budou muset již zanedlouho sledovat i uhlíkovou stopu všech použitých materiálů.

středa ráno 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Mikroplasty jako riziko dnešní doby. Jak minimalizovat jejich usazování v organismu

Mikroplastům a nanoplastům se ve svém životě nevyhnete, existují ale způsoby, jak je eliminovat na minimum.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zima je zpět v plné parádě. Na horách napadnou desítky centimetrů sněhu

Nynější chladné počasí s podprůměrnými teplotami, které doprovází četné srážky, se naplno projeví během pátku. Meteorologové očekávají, že na horách může připadnout „několik desítek centimetrů sněhu“.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínský Dongfeng zvažuje v Itálii stavbu závodu s kapacitou až 100 000 aut ročně

Společnost Dongfeng Motor jedná s Římem o tom, že by vyráběla vozy v Itálii. Čínská automobilka zvažuje v Itálii výstavbu závodu s kapacitou až 100 000 aut ročně. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to řekl Čchien Sie, který má v autovýrobci na starost aktivitu v Evropě. Italská vláda se ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německá legalizace marihuany se netýká Oktoberfestu

Německá legalizace marihuany se nedotkne Oktoberfestu, rozhodla v úterý bavorská vláda. Konzumaci této látky zakáže též na veřejných místech, jako jsou bazény, parky nebo zahrádky restaurací. Konzervativní vláda Bavorska tak limituje celoněmeckou legalizaci držení malých dávek konopí ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přituhuje. Charkov se může stát druhým Aleppem, obává se starosta

Pokud američtí zákonodárci urychleně neschválí vojenskou pomoc pro Ukrajinu, Charkov se může stát druhým Aleppem, varoval starosta města Ihor Těrechov. Charkov podle něj nutně potřebuje posílit protivzdušnou obranu, aby mohl čelit ruským raketovým útokům, které ničí jeho infrastrukturu.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsem mírně optimistický, řekl Fiala o schválení podpory Ukrajině po jednání v Kongresu

Premiér Petr Fiala je po úterních jednáních v americkém Kongresu mírně optimistický ohledně schválení balíku americké pomoci Ukrajině. Schůzky hodnotí jako přátelské a otevřené. Kongresmani podle Fialy oceňovali roli Česka v pomoci Ukrajině, ale i českou iniciativu na shánění munice pro zemi ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kradl jsem z hladu, ale nevraždil, řekl u soudu muž obviněný z rozřezání bezdomovce

Přiznal se ke krádežím a jízdě bez řidičáku. „Ale vraždu jsem nespáchal,“ prohlásil v úterý před plzeňským okresním soudem Tomáš Huleš (42), kterého kriminalisté minulý měsíc obvinili z toho, že měl před rokem mladému bezdomovci uříznout hlavu, rozpárat břicho a jeho zohavenou mrtvolu hodit ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Salone del Mobile 2024: Ochutnejte crème de la crème českého designu

Italský Milán se letos stal hlavním městem designu už potřiašedesáté. Českou republiku na něm tento rok reprezentují ikonické značky, tuzemští výrobci nábytku a koupelnového vybavení a semestrální práce studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům, který se zasnoubil s valašskou architekturou

V malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd je krásný dům, který ctí valašskou tradici, ale nabízí moderní komfort. Okolní příroda, hora Radhošť a vezdejší klid kouzlo jedinečné stavby jen umocňují. Užijte si s námi alespoň pohledem objekt, v němž se krásně odpočívá a žije.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vandalové si v Ostravě hrají na arboristy, svévolně ničí stromy i keře

Vandalové ničící stromy a keře v ulicích trápí radnici ostravského obvodu Poruba. Jen v posledních týdnech způsobili škodu za desítky tisíc korun a některé stromy kvůli nim zřejmě nepřežijí. Situace došla tak daleko, že některé případy pustošení veřejné zeleně vyšetřuje policie.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Odsuď pocuď!

Evropská solidarita odsuď pocuď! U mě končí vyplacením evropských dotací!

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Videonávod: Podívejte se, jak správně použít a připevnit sádrokarton v šikmině

Následující videonávod vás seznámí se správným pracovním postupem při montáži sádrokartonových desek v šikmině.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Škola v přírodě je o zážitcích i utužování přátelství. Hendikepovaným dětem dává ale často ještě víc

Škola v přírodě již dávno není o tom, že si městské děti jezdí odpočinout do přírody. Kromě učení a objevování krás přírody je zde čeká spoustu dobrodružství a také utužování přátelství, což je v dnešní době o to důležitější. U hendikepovaných dětí má škola v přírodě často ještě mnohem ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Benzín už ve většině krajů stojí přes 40 korun. A cena poroste

K Praze jako nejdražšímu regionu, co se týče pohonných hmot, se v posledních dnech přidalo dalších sedm krajů. Ve všech už stojí nejprodávanější Natural 95 přes 40 korun za litr. A cena ještě poroste.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slabá koruna maže výhodnost nákupů v cizině. Vyplatí se teď hlavně drogerie

Ještě loni v létě se dalo při nákupu vozu Škoda v cizině ušetřit oproti Česku i sto tisíc korun. Teď se však rozdíly snížily a někde se karta i obrátila, takže auta v zahraničí vyjdou dráž. Podobně je tomu třeba i u nábytku, který byl taky dosud levnější. Důvodem je kromě obchodní politiky ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie chystá další Speed Marathon. Víme, kde bude v pátek měřit

Již tento pátek, tedy 19. dubna 2024, proběhne další akce Speed Marathon, během které budou policisté na vybraných místech dohlížet nejen na dodržování rychlostních limitů.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příště udeříme zbraněmi, jaké jste ještě neviděli, hrozí Teherán Izraeli

Odpověď na případnou izraelskou akci proti Íránu bude „rychlejší a silnější“, varoval náměstek ministra zahraničí islámské republiky Alí Bagheri Kani. Zatímco si Izrael rozmýšlí, jak zareaguje na víkendový íránský masivní útok drony a raketami, zástupci Teheránu se ho od odvety snaží odradit ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z deseti nejrušnějších letišť světa jsou dvě v Evropě

Londýn-Heathrow je nejrušnějším evropským letištěm, loni jím prošlo 79,2 milionu cestujících. Vyplývá to z žebříčku, který každoročně uveřejňuje Airports Council International. Druhým evropským zástupcem v top desítce je Letiště Istanbul, které v minulém roce odbavilo 76 milionů pasažérů.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nad základnou NATO v Rumunsku přelétly „neznámé drony“

Rumunské ministerstvo národní obrany vyšetřuje přelet „neznámých dronů“ nad základnou Severoatlantické aliance Mihail KogÄ?lniceanu v přístavním městě ConstanČ›a na pobřeží Černého moře. Informuje o tom rumunský list News.ro. V současnosti probíhá vyšetřování, které zatím neurčilo, kdo drony ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spektakulární stěhování. Na hladině Sanfranciského zálivu se vznášel dvoupatrový hausbót

Neobvyklá podívaná se začátkem minulého týdne naskytla obyvatelům Sanfranciského zálivu na západním pobřeží Spojených států. Po hladině tudy za slunného dne v poklidu proplouval mohutný hausbót. Jeho majitel se totiž musel z právních důvodů přestěhovat.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladý řidič na Českokrumlovsku nezvládl zatáčku a srazil se s náklaďákem

Vysoká rychlost byla příčinou středeční ranní nehody u Bujanova na Českokrumlovsku, při které se srazilo osobní auto s nákladním. Za volantem osobáku seděl 26letý řidič, který nezvládl řízení. V zatáčce dostal smyk, vjel do protisměru a čelně se srazil s nákladním autem, které řídil 69letý ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zaměřili se na mince ze záchodu, vysavače a parkoviště. Mladíkům hrozí roky vězení

Dva mladíci z Karlovarska upřeli svoji zlodějskou pozornost na mince. Postupně totiž vypáčili a vykradli v Karlových Varech mincovníky u veřejného záchodu, samoobslužného vysavače a parkovacího automatu. Ačkoliv si přišli jen na nějaké drobné, škoda kvůli poškozeným mincovníkům narostla na ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusům na Krymu vzplálo vojenské letiště, slyšet byly exploze

V noci na středu byly ve městě Džankoj poblíž vojenského letiště na Ruskem okupovaném Krymu slyšet výbuchy. Letiště následně zachvátil požár. Ruské telegramové účty posléze sdílely videa požáru.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vývoj cen v průmyslu a zemědělství: Levnější tuky či dřevo, dražší ovoce nebo energie

Ceny průmyslových výrobců zůstaly v březnu na stejné úrovni jako před rokem, meziměsíčně se nepatrně snížily, a to o desetinu procenta. V zemědělství ceny meziročně už pojedenácté v řadě klesly, tentokrát o 13,2 procenta. Oproti předchozímu měsíci ale vzrostly o 3,2 procenta. Údaje ve ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Práce šlechtí aneb V kolika letech může vaše dítě vyrazit na brigádu? Tady je přehled

Letní prázdniny přímo vybízejí k tomu, aby si studenti přivydělali pár korun navíc ke kapesnému. V kolika letech si mohou studenti (i žáci) přivydělat? A za jakých podmínek? Nejen o tom je náš dnešní článek.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Stíhačky i umělá lavina. Megalomanská show na rakouském ledovci zanechá diváky v němém úžasu

Ledovec Rettenbach, který je centrem lyžařského střediska a tradičním dějištěm úvodního závodu Světového poháru v alpském lyžování, se jednou za dva roky mění v přírodní amfiteátr, kde ožívá bájná pouť legendárního vojevůdce Hannibala přes alpské pohoří. Show s pěti stovkami účinkujících ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dana Makrlíková: Zahrada není pro lenochy. Kdo nechce pracovat, ať zůstane v paneláku

Zahradnice, která klame tělem, to je Dana Makrlíková. Na první pohled něžná blondýnka o sobě říká, že je neúnavný dříč s chlapským mozkem, který se ve vztazích projel na hodně divoké horské dráze. Co je dnes její nejlepší antidepresivum? A díky komu se rozhodla psát knihy o zahradách?

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá žena chtěla zachránit mobil z Ostravice, ve studené vodě ji uvěznil silný proud

O velkém štěstí může hovořit 21letá žena, která v pondělí odpoledne kvůli záchraně mobilního telefonu málem obětovala vlastní život. Společnými silami ji nakonec zachránili strážník z Frýdku-Místku, tříčlenná hlídka policistů a hasiči.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ODS chce jednat s ANO. Výpověď bez udání důvodu chce prosadit stůj co stůj

Okamžitá výpověď bez udání důvodu by měla být součástí nového zákoníku práce, míní ODS. Návrh chce ve Sněmovně prosadit navzdory odporu jejich koaličního partnera KDU-ČSL. Místopředsedkyně občanských demokratů Eva Decroix novinářům sdělila, že strana pro změnu shání podporu napříč Sněmovnou, jedná ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Striptérky žalují pánský klub kvůli socialistickému dělení spropitného

Dvě tanečnice, které pracovaly ve striptýzovém klubu v Alabamě, podaly proti svému bývalému působišti žalobu u soudu. Vadí jim, že se o peníze získané od zákazníků musely dělit s dalšími zaměstnanci, a tento systém považují za „socialistický“.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výrobce obrněných SUV má další sporťák, Retro RR1 stojí na základech porsche

Společnost Rezvani se proslavila především drsnými SUV, která kombinovala vysoký výkon a téměř vojenskou výbavu. Nyní ale představuje další sportovní model, jehož základem se stalo Porsche 911 generace 992.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tři Afričané zřejmě nechali v pekingském půlmaratonu zvítězit Číňana

Organizátoři pekingského půlmaratonu vyšetřují obvinění, že trojice afrických atletů v neděli nechala záměrně jako prvního doběhnout čínskou běžeckou hvězdu He Jieho. Vyplývá to z videa, na němž jej jeden z Afričanů popohání kupředu. Dva Keňané a jeden Etiopan následně zpomalili a doběhli na ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prozradila podvodníkům, kde má účty. Svitlo jí, až když krmila bitcoinmat úsporami

Další podvod z kategorie „falešný bankéř“ vyšetřují policisté z Olomouckého kraje. Šedesátiletá žena z Olomouce nejprve neznámému muži do telefonu prozradila, v jakých bankách má účty, dalším volajícím se pak nechala zmanipulovat tak, že se svými statisíci spěchala k bitcoinmatu. To, že by ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Partnerství pro stejnopohlavní páry je v Česku hotová věc

Senátoři na návrh klubu ODS a TOP 09 rozhodli, že se na středeční schůzi nebudou zabývat manželstvím pro všechny, resp. partnerstvím stejnopohlavních párů, a nechají předlohu projít tzv. marnou lhůtou. Znamená to, že předloha v podobě, ve které přišla z Poslanecké sněmovny, po třiceti dnech ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dubaj je pod vodou. Za den napršelo jako za rok a půl

Spojené arabské emiráty zasáhly na začátku týdne rekordně silné deště. To vedlo k zaplavení pouštního města Dubaj a významných dálnic. Odkloněna byla také letecká doprava a záplavy si v zemi vybraly i první oběť na životě.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové iskanderem útočili na civilisty v Černihivu, na místě je čtrnáct mrtvých

Ruská armáda ve středu ráno podnikla několik raketových úderů na civilní objekty ve městě Černihiv ve stejnojmenné ukrajinské oblasti. Informoval o tom starosta města Oleksandr Lomak na Telegramu, kde dále uvedl, že si útok vyžádal jedenáct mrtvých a 20 zraněných. Černihivská oblastní správa ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američanka si týden užívala plavbu na výletní lodi. Děti ve věku osm a šest let nechala samotné doma

Těžkou hlavu si s výchovou dětí nedělala 29letá Američanka z Texasu, která odjela na týdenní plavbu výletní lodí, přičemž osmiletého syna a šestiletou dceru nechala samotné doma. Po návratu putovala za mříže s obviněním z hrubého zanedbání péče o děti.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ficovi navzdory. Sbírka na munici pro Ukrajinu má na Slovensku raketový nástup

Na podporu české iniciativy ohledně nákupu munice pro Ukrajinu poslali Slováci za den už přes půl milionu eur (13 milionů korun). Organizátoři z občanské iniciativy Mír Ukrajině ve středu přiznali, že s takovým nástupem sbírky sami nepočítali, když první milník, který si určili ve výši ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chráníme tradiční hodnoty. V Rusku z básnické soutěže vyřadili transgender účastníky

Pořadatelé ruské básnické soutěže v letošním ročníku zakázali účast všem transgenderovým účastníkům. Podle organizátorů se k tomuto kroku uchýlili, aby v ruské společnosti chránili tradiční hodnoty. Informuje o tom agentura Reuters.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička na kluzké silnici dostala smyk a narazila do stromu, v nemocnici zemřela

Smrtí 47leté ženy skončila v úterý okolo sedmé hodiny večer nehoda na silnici druhé třídy mezi obcemi Chlum a Máslojedy na Královéhradecku.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jan Klusák slaví devadesátku

Devadesáté narozeniny ve čvrtek oslaví hudební skladatel, literát a herec Jan Klusák, který patří ke stěžejním osobnostem české kultury a umění. Je autorem symfonické, komorní, filmové i scénické hudby, oper Dvanáctá noc, Filoktétes, Zpráva pro akademii či Betram a Mescalinda.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fenoménu Temu hrozí v EU přísnější pravidla

Internetový obchod Temu je fenoménem dnešní doby. Nákupy doslova za pár korun zlákaly i celou řadu Čechů. Paradoxně rapidní nárůst popularity ale může být pro Temu nevýhodný, tomuto obchodu totiž kvůli tomu hrozí v Evropské unii (EU) přísnější pravidla. Upozornila na to agentura Reuters.

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američtí šerifové žádají Bidena, aby zarazil obchod české CSG. Zbrojař je ve Washingtonu s Fialou

Česká zbrojařská firma Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada čelí v USA dalšímu problému. Poté, co americký senátor James David Vance označil za bezpečnostní riziko Strnadův plán koupit část tamní společnosti Vista Outdoor, pod niž spadají přední výrobci malorážové munice, ...

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kakao je superpotravina. Zpomaluje stárnutí, svědčí srdci i mozku, léčí astma a podporuje hubnutí

Kakao je celoročně dostupné a tak běžné, až jsme si ho přestali vážit. Velká škoda. S vaším tělem totiž dokáže při pravidelné konzumaci zázraky, doslova od hlavy. Zlepšuje náladu a také přirozeně brzdí stárnoucí procesy. Co byste si měli u kakaa hlídat, když z něj chcete vyždímat maximum zdraví?

středa dopoledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Podvodník se vydával za ženu, sliboval sex a tahal z mužů peníze

Na téměř sto tisíc korun se v součtu vyšplhala škoda, kterou důvěřivým obětem způsobil jednatřicetiletý muž z Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Na internetovém portálu, kde lidé mimo jiné umísťují erotické fotografie a videa, se vydával za ženu a nabízel sex.

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recidivista ze Sokolova rozbil ženě kvůli drogám hlavu nunčakem. Dostal 22 let

Za svou známou přišel pro dávku pervitinu. Když mu nechtěla dát drogu na dluh, rozbil jí hlavu kovovým nunčakem. Za vraždu půjde Bartoloměj Horváth (50) z Chodova na Sokolovsku na 22 let do vězení. Ve středu o tom rozhodl Krajský soud v Plzni. Rozsudek není pravomocný.

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cigareta v ulicích Turína se pěkně prodraží. Město zavádí přísný zákaz kouření

Chuť na cigaretku se může v Itálii milovníkům nikotinu pěkně prodražit. Město Turín zakázalo kouření ve venkovních prostorech, pokud se v okolí kuřáka nacházejí ve vzdálenosti pěti metrů další lidé, píše web oe24.at. Starosta města Stefano Lo Russo označil toto rozhodnutí za vítězství „zdravého ...

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace v Evropě dál klesá

Inflace v eurozóně se blíží dvouprocentnímu cíli Evropské centrální banky. V březnu meziročně klesla na 2,4 procenta, zatímco v únoru byla o dvě desetiny procentního bodu vyšší. Ve středu to ve svém zpřesněném odhadu potvrdil evropský statistický úřad Eurostat. V Evropské unii se meziroční ...

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Našlo se 161 ukrajinských dětí, které uneslo Rusko. Byly v Německu

Šéf ukrajinské policie Ivan Vyhivskyj prohlásil, že se ukrajinským úřadům ve spolupráci s německými kolegy podařilo v Německu nalézt 161 ukrajinských dětí unesených Ruskem. Informuje o tom list Ukrajinska Pravda, podle kterého to Vyhivskyj oznámil při setkání se šéfem Spolkového kriminálního ...

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Knihovna v Brně zapojila umělou inteligenci, zdarma poskytuje její služby

Čte nahlas, text přečte i v jiném jazyce, než byl původní, podle zadaných úryvků či statí vyhledá knihy a publikace, ve kterých byly zveřejněny. Překládá a umí číst i starší typy písma, čte rovněžÂ nevidomým, obrací stránky. Porozumí originálu v cizím jazyce i v mateřštině. Toto a mnoho ...

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Dave Matthews Band roztleskával diváky i během písní

Americký Dave Matthews Band není obyčejná kapela, nýbrž respektované hudební těleso. Jeho fúze rocku, jazzu a folku, která v jeho rukou bujaře kvete již od počátku devadesátých let, dávno zaujala publikum v celém světě. U nás, pravda, trochu méně, takže na úterní koncert dorazily do pražského ...

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ráno bude mrazivé, varovali meteorologové

Noc ze středy na čtvrtek bude chladná a meteorologové proto vydali výstrahu před mrazy, které mohou poškodit kvetoucí vegetaci. Situace by se mohla opakovat i následující noc.

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak zvládnout jarní pylový útok a alergie? Pomůže vám změna chování a chytré aplikace

Jarní měsíce mohou být pro alergiky skutečnou zkouškou. Zatímco někteří si užívají probouzející se přírodu, jiní bojují s alergiemi. Pojďme se podívat na to, co na vás v přírodě právě teď "útočí" a jak si můžete ulehčit život pomocí chytrých aplikací.

středa v poledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Horlivý starosta neuspěl. Konference konzervativců v Bruselu po zásahu soudu pokračuje

Bruselská konference konzervativních a nacionalistických osobností NatCon, kterou v úterý na základě rozhodnutí starosty městské části přerušila policie, může ve středu opět pokračovat. Povolil to tamní soud. Mezi účastníky konference jsou například jeden ze strůjců brexitu Nigel Farage nebo ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovna podpořila nová zákonná pravidla studia a hodnocení pro doktorandy

Upravit podmínky studia doktorandů má vládní novela vysokoškolského zákona, kterou v úterý Sněmovna v prvním kole projednávání podpořila. Univerzity by podle předlohy měly přijímat ke studiu menší množství dobře vybraných uchazečů, kteří ale budou výrazně lépe ohodnoceni, řekl ministr školství ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Krym útočili Ukrajinci. Na letišti způsobili Rusům obrovské škody, píše list

Ruská armáda utrpěla po explozích a následném požáru na vojenském letišti u města Džankoj na Ruskem okupovaném Krymském poloostrově značné ztráty. Informoval o tom list Obozrevatel, jehož zdroj uvedl, že za explozemi stojí společný útok ukrajinské vojenské rozvědky (HUR) a Služby bezpečnosti ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Agent Tesla na ústupu, stále však jde o nejrozšířenější virus

Dramatický nárůst detekcí zaznamenal v prvních dvou měsících letošního roku malware Agent Tesla, který se zaměřuje na počítače s operačním systémem Windows. V březnu u něj evidovali bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset pokles, ale stále jde o nejrozšířenější virus vůbec.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Audi láká na svůj nejvýkonnější elektromobil

Automobilka připravuje modernizaci elektromobilu e-tron GT, který dostane i novou vlajkovou loď RS e-tron GT Performance. Očekává se vyšší výkon, lepší dojezd i sofistikovaný podvozek.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruské paradoxy: Za zabití dítěte osm let vězení, za kritiku války i 25

K osmi letům ve vězení byl v ruském Soči odsouzen Maxim Ljutyj, který nechal loni spolu s partnerkou vyhladovět svého novorozeného syna. Ten následně zemřel při cestě do nemocnice. Ljutyj sám propagoval na svém blogu tzv. pránickou dietu, při které lidé nejí ani nepijí.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Náplavka Radbuza vznikla, aby sloužila místním přesně podle jejich potřeb

Náplavka na Radbuze v Plzni je vysněný projekt architektonické kanceláře Jsme k světu a architektů Jakuba Mareše, Jana Rejta, Evy Kubjatové a Ivany Karlíkové. Architekti vznik projektu iniciovali a nechali jeho užitečnost prověřit festivalem.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozvání Rusů na francouzské oslavy? Nic potvrzeného nemáme, uvedla Zacharovová

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová prohlásila, že Rusko neobdrželo diplomatickou cestou pozvání na výročí vylodění v Normandii. Informuje o tom vládní agentura TASS. Zacharovová tak reagovala na zprávu francouzských médií, že se organizátoři chystají Moskvu pozvat.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za nezákonné propuštění náleží auditorovi NATO plná náhrada škody, rozhodl ÚS

Někdejší auditor Jan Vylita má nárok na ušlý výdělek, o který přišel kvůli nezákonnému odebrání bezpečnostní prověrky. Tu pozbyl poté, co požádal Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) o prověrku na vyšší stupeň utajení. Ušlý výdělek Vylitovi přiznal svým rozhodnutím ve středu Ústavní soud (ÚS).

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

NASA potvrdila, že v březnu zasáhl dům na Floridě zbytek odpadu z Mezinárodní vesmírné stanice

Tmavý kovový předmět o rozměrech malé plechovky, který minulý měsíc proletěl střechou obytného domu na jihu amerického státu Florida, byl kus odpadu vypuštěného z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). V pondělním prohlášení to potvrdil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA chtějí ztrojnásobit cla na čínskou ocel a hliník

Americký prezident Joe Biden chce ztrojnásobit cla uvalená na čínskou ocel a hliník dovážené do Spojených států. Ve středu to podle serveru CNBC oznámil Bílý dům. Čínský dovoz těchto kovů odsoudil jako nekalou konkurenci, která poškozuje americké pracovníky. Výše cla nyní v průměru činí ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Boj s vlhkostí v rekreačních objektech? Expert radí, jak se s ní vypořádat

Když přijde jaro, mnoho lidí bude víkendy od této chvíle až do konce léta trávit na svých chatách a chalupách. Vytoužený návrat do lůna přírody však může pokazit nevítaný host, který se v rekreačním objektu přes zimu usídlil – vlhkost a v některých případech i s ní spojená plíseň.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Korupce v insolvenčním odboru? Ministr spravedlnosti Blažek se obrátil na policii

Insolvenční odbor na ministerstvu spravedlnosti čelí podezření z korupce v souvislosti se zkouškami insolvenčních správců. Incident se měl odehrát před devíti lety, upozornila Česká televize. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) kvůli tomu podal na doporučení protikorupčního ředitele resortu ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Plzni zkolaboval, zřejmě užil „zombie drogu“

Strážníci a záchranáři oživovali muže, který se v pondělí odpoledne zhroutil v podchodu u plzeňského centrálního autobusového nádraží. „Podle svědka muž zkolaboval po užití fentanylu,“ sdělila mluvčí městské policie Jana Pužmanová. Jde o takzvanou „zombie drogu“, po jejímž užití lidé ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konkurenceschopnost EU a budoucnost automotive

V PressCentru ČTK v Praze 1 se ve středu 17. dubna od 14 hodin uskuteční debata na téma konkurenceschopnost Evropy a budoucnost automobilového průmyslu.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušan jako baron Prášil. Migrační výjimka pro Česko v paktu není

Migrační pakt schválený Evropským parlamentem ukládá zemím buď přijmout uprchlíky, nebo zaplatit do společného fondu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) tvrdil, že Česko nebude muset přinejmenším ze začátku nic přispívat ani nikoho přijímat, protože hostí uprchlíky z Ukrajiny. Žádná taková výjimka ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fazole z Teska obsahovaly čtyřnásobné množství herbicidu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila obchodnímu řetězci Tesco stáhnout z prodeje fazole, které čtyřnásobně přesáhly povolený limit pro herbicid haloxyfop. Ve středu o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Až příliš vykrojené. Americké atletky odmítají novou olympijskou kolekci

Společnost Nike odhalila nové dresy pro atletický tým USA a vyvolala v očích veřejnosti i u samotných sportovců velkou vlnu kritiky. Jeden vysoce vykrojený kousek se totiž uchází o všechno, jen ne o zlato.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zničené auto, zraněná spolujezdkyně. Divokou honičku zakončil muž bez řidičáku nárazem do zábradlí

Nárazem do zábradlí zakončil 35letý řidič osobního auta na Táborsku svůj pokus uniknout před policejní hlídkou. Jak se ukázalo, za volant sedl bez řidičáku a navíc pod vlivem marihuany.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V čele ruského nejvyššího soudu stanula Putinova spolužačka

Předsedkyní Nejvyššího soudu Ruské federace se ve středu stala spolužačka ruského vůdce Vladimira Putina Irina Podnosovová. Informoval o tom list Meduza, podle něhož byla Podnosovová jediným kandidátem na tuto pozici.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jon Bon Jovi čeká na úplné uzdravení hlasivek. Pokud ho nedosáhne, skončí s koncertováním

Jon Bon Jovi v novém rozhovoru pro The Sunday Times prohlásil, že na pódiu chce být jen v nejlepší formě. Pokud se mu nepodaří být skvělý jako vždy, jeho dny na cestách jsou minulostí.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kraje dostanou více peněz, navrhl Stanjura. Ty lidnaté ale budou tratit

Do pokladen krajů přitečou na úkor státního rozpočtu miliardy navíc. Celkem mají v příštích třech letech krajské rozpočty posílit o zhruba jedenáct miliard korun, které si rozdělí v rámci nového rozpočtového určení daní. Navrhlo to ministerstvo financí vedené Zbyňkem Stanjurou (ODS). Většina ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Student v USA byl zatčen poté, co odeslal falešný fax s rezignací ředitele školy

Student střední školy z městečka Baldwinsville v americkém státě New York byl údajně zatčen poté, co poslal fax, v němž se vydával za ředitele školy, který měl rezignovat. Školák byl dopaden na základě svého telefonního čísla, které ve faxu uvedl.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: Václav Bělohradský o systému, který je člověku vlkem, a rozhovor s rusistkou Alenou Machoninovou

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Léčba neplodnosti je také zkouška vztahu: Podívejte se, jak ji dobře zvládnout

Léčba neplodnosti je vyčerpávajícím procesem, který trápí spoustu párů, které touží vidět dvě čárky na těhotenském testu. Péče o duševní zdraví může mít během léčby neplodnosti velký vliv na to, jak léčba dopadne. Čtěte dál a podívejte se, co můžete dělat, pokud vaše pokusy o dítě končí neúspěchem.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

S čím přijeli čeští designéři a výrobci ohromit Milán: židle, sklo a vany

Týden nabitý designem čeká návštěvníky už 62. ročníku veletrhu Salone del Mobile Milano, který začal 16. dubna nejen na výstavišti Rho, ale také v celém Miláně. Potrvá do 21. dubna. Čísla letošního ročníku jsou impozantní: 174 457 metrů čtverečních výstavní plochy a více než 1 950 vystavovatelů z ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jsme připraveni. Írán oslavil útok na Izrael vojenskou přehlídkou

Írán je připraven čelit jakémukoli izraelskému útoku a jeho letectvo je nachystáno k akci. Prohlásili to ve středu íránský prezident Ebráhím Raísí a velitel leteckých sil na vojenské přehlídce, kterou Írán mimo jiné oslavil rozsáhlý víkendový dronový a raketový útok proti Izraeli, jejž označuje ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Plzni kopal do cestující ve vlaku, obsluze vyhrožoval zabitím

Policisté obvinili 31letého muže z loupeže a nebezpečného vyhrožování. Kopal do cestující ve vlaku, pak jí sebral telefon. Za dva dny zase vyhrožoval obsluze zabitím. Nakonec skončil ve vazbě.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U hazardu se Praha vzepřela také ministerstvu vnitra, chce rozhodnutí Ústavního soudu

Pražští radní se v pondělí postavili proti stanovisku ministerstva vnitra, které je vyzvalo, aby do 60 dnů město zjednalo nápravu u protihazardní vyhlášky. Antimonopolní úřad Praze za vyhlášku i za její předchůdkyni vyměřil pokuty za pět milionů korun, město reagovalo žalobou.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pošta v Jindřišské mění otevírací dobu

Česká pošta ruší od 1. května noční a nedělní provoz pobočky v Jindřišské ulici v Praze 1, upraví i sobotní otevírací dobu. Zákazníci můžou přijít od pondělí do pátku od 6 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 18 hodin.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli zakázce armády má policie podezření na zneužití pravomocí

Vojenští policisté, kteří v pondělí zasahovali na generálním štábu v pražských Dejvicích, mají kvůli zakázce na nákup vozidel Toyota Hilux pro armádu podezření na dva trestné činy – zneužití pravomoci úřední osoby a zjednání výhody při veřejné zakázce. V tiskové zprávě to ve středu uvedl ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škola v přírodě je pro hendikepované děti často jediná možnost strávit čas mimo domov. Rodičům ale na ni chybí peníze

Škola v přírodě již dávno není o tom, že si městské děti jezdí odpočinout do přírody. Kromě učení a objevování krás přírody je zde čeká spoustu dobrodružství a také utužování přátelství, což je v dnešní době o to důležitější. U hendikepovaných dětí má škola v přírodě často ještě mnohem ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezident si prošel areál ve Vrběticích. Starostové ho pak požádali o pomoc

Do areálu dvojice vybuchlých muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku zavítal ve středu dopoledne prezident Petr Pavel. Starostové jej na místě žádali o pomoc při urgenci hloubkového pyrotechnického průzkumu za hranicemi areálu muničních skladů.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brýle s virtuální realitou umožňují lidem proniknout do útrob Dlouhých strání

Brýle s virtuální realitou od minulé soboty výrazně zatraktivňují stále populárnější exkurze ve vodní přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně v Jeseníkách, kterou loni navštívilo přes 35 tisíc lidí. Umožňují návštěvníkům podívat se i do míst, na která se v rámci exkurzí nedostanou, například do ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozdrtil a zohyzdil tvář ukrajinskému příteli své příbuzné. Byla to sebeobrana, tvrdí

Kvůli pokusu o vraždu stanul ve středu před ostravským krajským soudem Vladimír Klempár z Ostravy, který loni v létě na ulici brutálně napadl svého známého – Ukrajince, který byl partnerem jeho příbuzné. Při razantním útoku mu rozdrtil a zdeformoval obličej.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Křetínský zvažuje, že se pokusí převzít vlastníka britské pošty

Český miliardář Daniel Křetínský zvažuje, že se pokusí převzít vlastníka britské pošty Royal Mail. Uvádějí to zdroje agentury Reuters a deníku Financial Times (FT). Český investor už vlastní ve firmě International Distributions Services (IDS), která je mateřskou společností Royal Mail, 27 procent ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Doporučujeme 5 tipů pro rozkvetlé koupelny. Takhle v nich budete mít jaro celý rok. A ušetříte za vodu

Na většinu z nás působí jaro blahodárně, je to balzám na duši. Poradíme vám, jak ho snadno dostanete do koupelny, aby jí to slušelo. A vy se radovali z květů celý rok a ještě to svědčilo alergikům.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dozorující prokurátoři v případu vraždy novináře Kuciaka končí

Dozorující prokurátoři případu vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové v červnu odcházejí z úřadu. Případ dostane nový prokurátor, který se bude muset seznámit s desetitisíci stran spisu, a řešení se tím prodlouží.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Uprchlý vězeň krade napříč kraji auta, za několik dní odcizil už páté

Policisté už několik dní pátrají po uprchlém vězni z České Lípy. Ten si svůj pobyt na svobodě zpestřuje opakovanými krádežemi aut. Už jich stihl ukrást nejméně pět, jedno převrátil na střechu. Policisté ho hledají v Libereckém, Středočeském a Plzeňském kraji. Zatím ale bez úspěchu.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezident Pavel se poranil na obličeji

S drobnou tržnou ranou na obličeji dorazil prezident Petr Pavel do Ostrožské Lhoty na Slovácku. Zranění není vážné, prezident si ho ošetřil sám.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilého řidiče autobusu zastavila v Praze policie. Před jízdou s cestujícími boural

Řidiče autobusového spoje MHD, který nadýchal alkohol, ve středu dopoledne zastavili policisté v Praze. Ve vozidle měl několik cestujících. Hledali ho kvůli drobné nehodě, kterou předtím způsobil při couvání.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pellegrini se stal nejdůvěryhodnějším slovenským politikem

Devětačtyřicet procent Slováků důvěřuje nově zvolenému slovenskému prezidentovi Petru Pellegrinimu. Stal se tak nejdůvěryhodnějším slovenským politikem a předstihl současnou hlavu státu Zuzanu Čaputovou i premiéra Roberta Fica.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Třinecku boural zdrogovaný motorkář a po něm i policisté, kteří ho pronásledovali

Síly zřejmě přecenil ve středu ráno motorkář, který se snažil ujet policejní hlídce v Bystřici na Třinecku. Jeho jízda skončila u cyklostezky havárií. Stejně však dopadli i policisté, kteří jej pronásledovali.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědci bijí na poplach. V Kongu odhalili zmutovaný kmen opičích neštovic

Zmutovaný kmen mpox (opičích neštovic) s „pandemickým potenciálem“ byl nalezen v Demokratické republice Kongo. Nový „klad“ virového druhu může být smrtelný a s ohledem na jeho výskyt v konžském hornickém městečku se vědci silně obávají masivního rozšíření nákazy. A to zejména kvůli ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič v Hradci uvázl v myčce

Kuriózní nehodu řešili v úterý večer policisté v Hradci Králové. Řidič nákladního vozu Iveco Daily uvázl v samoobslužné myčce u jedné z místních benzinek. Auto nemohlo dopředu ani zpátky. Vůz museli nakonec vyprostit hasiči.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech vyhrál téměř 130 milionů v Eurojackpotu

Evropská loterie Eurojackpot udělala z Čecha milionáře. Sázející z Prahy v úterý vyhrál druhé pořadí loterie, a může se tak radovat z pohádkové výhry téměř 130 milionů korun, uvedla společnost Sazka v tiskové zprávě.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tatra získala dvě ocenění za design, jedno připadlo vodíkovému stroji

Kopřivnická automobilka Tatra se pochlubila dvojicí prestižních ocenění Red Dot Award, která obdržela poprvé v historii. Získal je model Tatra Force ve čtyřdveřovém i speciálním dvoudveřovém provedení.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exprezident Zeman se omluvil Šarapatkovi

Zdeněk Šarapatka se dočkal omluvy od Miloše Zemana, který o něm lživě pronesl, že jej vyhodil pro neschopnost. Omluvu bývalému prezidentovi nařídil soud.

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navrhli nejkrásnější byty v Amsterdamu, teď se Team V chystá do Prahy

Bytový dům Haut v Amsterdamu je unikátní v mnoha směrech. Dřevěný mrakodrap s jednadvaceti podlažími patří k nejvyšším dřevostavbám na světě. Především je ale mimořádně ekologický a vyniká svojí udržitelností. Jeho autoři, nizozemské studio Team V, se právě chystají do Prahy. Vystoupí v rámci ...

středa odpoledne 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Lefenda vystřídala Karase v čele ostravské ČT

Novou ředitelkou ostravského televizního studia byla jmenována Gabriela Lefenda. Ve funkci nahradí Miroslava Karase, který z televize po dohodě odchází. Lefenda zvítězila ve výběrovém řízení a do funkce ji jmenovala Rada České televize na návrh generálního ředitele Jana Součka.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za nahlášení špatného parkování finanční odměna, ve Švédsku na to mají aplikaci

Někdo špatně zaparkoval. Rychle to vyfoťte, zdokumentujte prostřednictvím a získejte odměnu. Takto funguje aplikace Scout Park, která se používá ve švédském městě Uppsala nedaleko Stockholmu.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do Erasmu+ se mohou nově zapojit kraje a získat podporu pro školy

Do mezinárodní výměny s evropským stipendijním programem Erasmus+ se mohou nově zapojit kraje jako celek. Školy, které kraj zřizuje, tak mohou získat podporu z programu na období do roku 2027. Cílem má být finanční jistota, lepší plánování a snadnější zapojení menších škol. Novinářům to ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senát chce rozšíření milostivého léta. Návrh vrátí poslancům k novému projednání

Poslanci narazili s poslední verzí milostivého léta v Senátu. Návrh na odpuštění penále za dluhy na zdravotním pojištění se týká příliš úzké skupiny lidí. Senátoři po vyostřené debatě nakonec vrátili návrh do dolní komory. Žádají rozšíření okruhu dlužníků i na ty, po kterých pojišťovna dlužnou ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fico zabrousil do mezinárodního práva: Územní celistvost Ukrajiny je jen teorií

Slovenský premiér Robert Fico (Směr) se ve středu před poslanci z evropského výboru pustil do vod mezinárodního práva. Uznávání principu územní celistvosti je podle něj v případě Ukrajiny jen teorií. Rusové podle něj nikdy nevrátí Ukrajině anektovaný poloostrov Krym a neodejdou z Donbasu ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž opravoval znehodnocené samopaly, policie u něj našla arzenál

V České republice do začátku roku 2024 fungoval muž, který nelegálně prodával útočné pušky SA vz. 58 nebo opravoval již znehodnocené zbraně. Vše prováděl ve své dobře vybavené dílně. Policie ho zadržela a obvinila z nedovoleného ozbrojování.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

NSS definitivně potvrdil pokutu 8,3 milionu pro Booking.com

Nejvyšší správní soud (NSS) definitivně potvrdil pokutu 8,3 milionu korun, kterou v roce 2019 vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rezervačnímu portálu ubytování Booking.com. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na úřední desce soudu. NSS zamítl kasační stížnost společnosti ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za smrt čerstvě narozeného chlapečka poslal soud matku na 6 let do vězení

Na šest let do vězení poslal ve středu Krajský soud v Plzni 24letou ženu za smrt jejího čerstvě narozeného chlapečka, kterému při potížích s dýcháním nepřivolala zdravotnickou pomoc, ale léčila ho sama podle informací z internetu.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruské jednotky opouštějí Náhorní Karabach

Náhorní Karabach bude v nejbližších dnech zcela pod kontrolou Ázerbájdžánu. Ruské jednotky, které tam vstoupily po jedné z válek mezi Arménií a Ázerbájdžánem o ovládnutí regionu jako mírové síly, se začaly stahovat. Ve středu to potvrdil i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pusťte se do předpěstování okurek. Právě teď je ideální doba

Salátové okurky s nakládačkami patří kromě rajčat mezi nejoblíbenější zeleninu a vypěstovat je není vůbec náročné. A právě teď nastal čas jejich výsevu. Podívejte se, jak na to.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované

Česko daruje ukrajinské Službě státní ochrany pět nevyužívaných aut, z nichž jedno bude mít pancéřovou ochranu. Po jednání vlády to řekl šéf diplomacie Jan Lipavský (Piráti), který to ministerským kolegům navrhl.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička sjela autobusem na Českobudějovicku do škarpy, měla pozitivní test na drogy

Řidička linkového autobusu na trase Praha-České Budějovice sjela na hlavní silnici u Lišova ve středu odpoledne do škarpy a utrpěla podle prvních informací zranění lehčího rázu. Měla však pozitivní test na drogy. Kromě ní byli ve voze dva cestující, vyvázli bez zranění.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kalousek: Fiala a Rakušan o migračním paktu lžou

Bývalý předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek na sociální síti X ostře zkritizoval premiéra Petra Fialu (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Přední politici podle něj lžou o tom, že je v migračním paktu výjimka pro Česko, díky které by neplatilo do společného fondu ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spisovatel Petr Šesták: Auta jsou dobrým příkladem našeho bezohledného přístupu ke světu

Před dvěma lety spisovatel Petr Šesták v Salonu Práva vylíčil, jak to vypadalo, když Paříž omezovala automobilismus. Část reportáže pak použil v loňské knize Vyhoření (Host 2023), textu, jenž se pohybuje na pomezí protimotoristického pamfletu a románu. Porotu největší české literární ceny ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalý policista bojuje o návrat ke sboru. Soud mu dal za pravdu

Začalo to anonymním udáním, pokračovalo trestním stíháním za údajnou korupci, vyhazovem od policie bez nároků na výsluhy a odchodné, aby vše následně soud smetl ze stolu a stát se pak musel omlouvat a platit odškodné. Řeč je o případu nyní již bývalého pražského policisty Michala P., který se ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakousko výrazně omezuje nošení nožů na veřejnosti

Rakousko chystá zákaz nošení nožů na veřejnosti. Bude možné jej mít pouze v obale a uložený v zavazadle. Příslušnou předlohu zákona představilo ve středu tamější ministerstvo vnitra pod vedením Gerharda Karnera (Ă–VP). Dosud se omezení nošení některých zbraní na veřejnosti řešilo jen místními ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čechy mám rád, odmítá vinu Polák odsouzený za propichování českých pneumatik

Kauza propichování pneumatik českých aut před obchody v polské obci Křenovice dospěla k soudnímu rozhodnutí. Soud v Ratiboři ze série útoků uznal vinným 73letého Zygmunta H. a vyměřil mu peněžitý trest. Odsouzený, kterého se Novinkám následně podařilo kontaktovat v místě bydliště, se označuje ...

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidiče v Plzni čeká horké léto. Opravy ochromí i hlavní tahy

Uzavírky, objížďky, výluky. Řidiči i pasažéři městské hromadné dopravy to nebudou mít přes léto v Plzni jednoduché. Ke stávající porci oprav se hlavně přes prázdniny přidá řada dalších.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okouzlily vás magnolie? Tady vám prozradíme vše o jejich sázení a pěstování

Magnolie právě zažívají své nejkrásnější období. Možná i vás jejich úžasné květy okouzlily a chtěli byste jejich nádheru přenést do své zahrady. Přečtěte si, jak tyto úchvatné dřeviny sázet, jaké jim zvolit stanoviště a jak se o ně starat.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

I Polsko chce být součástí evropské železné kopule po vzoru Izraele

Vzhledem k ruským leteckým útokům na sousední Ukrajinu by mělo Polsko lépe chránit svůj vzdušný prostor, informoval v úterý po mimořádném zasedání vlády polský premiér Donald Tusk. Jednání se zúčastnili též dva nejvyšší představitelé armády.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Videonávod: Správná montáž zárubní dveří v sádrokartonové příčce a jejich opláštění

V dalším videu se můžete podívat na správnou montáž zárubní dveří a jejich opláštění. Dejte pozor na správné ohýbání a připevnění profilů, stejně jako na řezání a připevnění sádrokartonových desek. V některých případech je nutné místo profilů použít UA a suvné úhelníky.

středa v podvečer 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Fiala a premiér Belgie rozeslali dopis o ruském vměšování do voleb

Premiéři Česka a Belgie Petr Fiala a Alexander de Croo zaslali v úterý hlavám institucí Evropské unie a lídrům členských zemí dopis s výsledky vyšetřování ruského vměšování do voleb. Oznámila to předsedkyně Evropského parlamentu (EP) Roberta Metsolaová.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič citroĂŤnu se na Táborsku v protisměru střetl s fabií

Jednasedmdesátiletý řidič staršího modelu citroĂŤnu zemřel ve středu odpoledne po havárii na silnici II. třídy mezi Táborem a Slapy. Pravděpodobně udělal chybu při předjíždění a trefil čelně protijedoucí vozidlo.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Budějovický Budvar měl loni rekordní tržby 3,37 miliardy korun

Budějovickému Budvaru loni vzrostly tržby meziročně o 11 procent na rekordních 3,37 miliardy korun. Posílil jak domácí prodej piva, tak export, který tvoří 72 procent z celkové produkce.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci ukořistili špičkový T-72B3M Rusům pod nosem

Speciální verzi ruského tanku T-72B3M s několika rušičkami, které jej měly na různých frekvencích chránit před drony, se na počátku dubna podařilo ukořistit ukrajinským vojákům u obce Terny v severovýchodní části Doněcké oblasti. Obrněnec tam zůstal stát opuštěný po nepovedeném ruském útoku, ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec Měcháček se nemusí omlouvat XTV, že je proruská

Vrchní soud v Praze změnil předloňský verdikt prvoinstančního soudu, který přiznal televizi XTV, jejíž tváří je moderátor Luboš Xaver Veselý, nárok na zaplacení 30 tisíc korun a omluvu od herce Tomáše Měcháčka za to, že o XTV prohlásil, že je proruská a financovaná Rusy. Vrchní soud ve středu ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vezu vám granát. Nález zahrádkáře vyvolal manévry v centru Žďáru

Šok, manévry, ale i šťastný konec měl příběh zahrádkáře ze Žďárska. Ten objevil při práci v hlíně předmět připomínající granát a přivezl ho žďárským strážníkům až ke služebně v centru města. O případu z minulého pondělí ve středu informoval vedoucí žďárské městské policie Martin Kunc.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Udělejte těchto pár kroků a plevelu v betonové dlažbě se zbavíte rychle a jednoduše

Jaro je bezpochyby krásné, ale plevel, který s sebou toto roční období přináší, už nikoliv. Pampelišky a traviny se vám mohou líbit na louce, ale vaší příjezdové cestě na kráse nepřidají. Hledáte způsoby, jak se zbavit plevele v dlažbě rychle a jednoduše? Tak přesně takový návod pro vás dnes máme.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Lamborghini se loučí se supersportem Huracán speciální limitovanou edicí Huracán STJ

Italská automobilka Lamborghini roztančila poslední tanec s modelem Huracán a to přísně limitovanou edicí Huracán STJ. Jen deset šťastlivců bude vlastnit model se speciální úpravou posledních kusů modelu Huracán se skvělým desetiválcovým motorem V10 pod kapotou s výkonem ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ukrajinec, po jehož zásahu nožem zemřel v Brně Rom, je pravomocně nevinný

Ukrajinec Roman Rohozin, po jehož zásahu nožem loni v červnu u Brněnské přehrady zemřel Rom, je definitivně nevinný. Zprošťující rozsudek Krajského soudu v Brně nabyl právní moci, protože žalobce, který mu navrhoval pětiletý trest za zabití a ublížení na zdraví, se neodvolal.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako Top Gun proti Star Wars, líčí pilot obranu proti íránskému útoku

V noci na neděli sestřeloval íránské rakety a už odpoledne seděl ve své kanceláři a „likvidoval e-maily“. Rezervista, který se představil jen jako „major G“, označil zásah proti salvě 300 íránských dronů a raket za nejsložitější misi svého života. „Bylo to, jako když se Top Gun ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Foto: Ukrajinci demonstrovali před americkou ambasádou kvůli nedostatečné zbraňové pomoci

Nedostatečná pomoc Ukrajině ve srovnání s Izraelem. Alespoň tak to vnímají Ukrajinci žijící v Česku, kteří se shromáždili ve středu odpoledne před budovami americké, německé a francouzské ambasády, aby demonstrovali za větší pomoc napadené Ukrajině. Lidé se zde sešli s transparenty hlásajícími ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

StB si o něm vedla detailní záznamy, senior má díky nim vyšší důchod

Komunistická Státní bezpečnost (StB) si vedla detailní záznamy o osobách nepřátelských tehdejšímu režimu v Československu. Paradoxně to pomohlo ke zvýšení starobního důchodu jednomu ze sledovaných. Senior nebyl schopen doložit, že od září 1975 do června 1984 pracoval v Praze jako řidič. Případ ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto na dálnici D5 narazilo do kamionu

Nehoda na dálnici D5 poblíž Kladrub na Tachovsku zkomplikovala ve středu večer dopravu. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozu dostal na zasněžené vozovce smyk a ve velké rychlosti narazil do kamionu. Jeho spolujezdkyně utrpěla středně těžká zranění, letěl pro ni vrtulník.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senátoři zpřesnili definici tzv. anticikanismu

Vládou přijatá definice protiromských postojů, takzvaného anticikanismu, je podle senátorů nepřesná. Od mezinárodního znění se podle nich v některých místech odklání a posouvá význam. Přijali proto definici, která je podle nich věcně přesnější. Usnesení je právně nezávazné a několik senátorů se ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

3 české cestovatelské knihy lákají na cesty. Pěšky, na kole, v zahraničí i u nás doma

Neseďte doma, cestujte! Spoustu inspirace nabízí naše knižní tipy, které aspirují na bestsellery. Jak si užít delší cestu i krátký výlet? Neřešte kilometry, sbírejte zážitky.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chorvatská vládní strana vykročila k vítězství v předčasných volbách

Vládní strana Chorvatska HDZ je na nejlepší cestě vyhrát předčasné parlamentní volby. Vyplývá to podle agentury Ipsos z prvních odhadů výsledků. Volební účast překročila 59 procent.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Indonésie vyhlásila varování před tsunami po erupci sopky Ruang

Indonéské úřady vydaly varování před možnou vlnou tsunami po několika silných erupcích sopky Ruang, která vychrlila vysoko do ovzduší sopečný popel. Více než 11 000 obyvatel dostalo příkaz evakuovat se z ohrožené oblasti, informovala agentura AP.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli zakázce armády má policie podezření na zneužití pravomocí

Vojenští policisté, kteří v pondělí zasahovali na generálním štábu v pražských Dejvicích, mají kvůli zakázce na nákup vozidel Toyota Hilux pro armádu podezření na dva trestné činy – zneužití pravomoci úřední osoby a zjednání výhody při veřejné zakázce. V tiskové zprávě to ve středu uvedl ...

středa večer 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za nepodané přehledy na pojišťovny vám hrozí vysoká pokuta. Tak si pospěšte

Odevzdáním daňového přiznání administrativní kolotoč pro OSVČ zdaleka nekončí. Jejich povinností je také odeslat přehled o daňovém základu zdravotní pojišťovně a místně příslušné Okresní správě sociálního zabezpečení. Pokud se na to vykašlete, bude vám hrozit nemalá pokuta.

středa večer 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zasaďte nový strom, nebo zaplaťte. Ministerstvo chystá změnu pravidel pro kácení ve městech

Stromy ve městech a obcích by měly získat větší ochranu. Stát chce, aby lidé, firmy a instituce místo pokácených dřevin zasazovali nové. Pokud to nebude možné, mají nově platit poplatek. Úřad to navrhuje v rámci chystané změny zákona o ochraně přírody a krajiny.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU: Ukrajině je potřeba urychleně poskytnout protivzdušnou obranu

Summit EU se shodl, že Ukrajině je třeba urychleně poskytnout protivzdušnou obranu. Rovněž je podle představitelů unijních zemí důležité urychlit a zintenzivnit poskytování vojenské pomoci Kyjevu, včetně dodávek dělostřelecké munice a raket.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konopí z brněnské nemocniční pěstírny doputovalo k pacientům

Do nemocniční lékárny Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) v těchto dnech putují dvě dávky tobolek konopí pro léčebné použití. Nemocnice se tak stává průkopníkem v oblasti léčebného konopí. Léky z rostliny cannabis sice pacientům lékaři předepisují už několik let, až nyní se však ...

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevostavby rostou do nebe. Jsou úsporné a bezpečné, tvrdí odborníci

Dřevostavby často vnímáme jako nízkopodlažní energeticky úsporné objekty, jejichž tvůrci zůstávají spíše při zemi. Možná je na čase tenhle názor poopravit. Dřevostavby už mohou mít desítky pater a výškových metrů.

středa v noci 17/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru