Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 19. duben 2024
středa 22. 5. 2024, 0:09

archiv zpráv pro 19. duben 2024

Při rekonstrukci mezonetu pamatovali na spotřebu energií, bourali i příčky

Rekonstrukce bydlení je vždy velkým dobrodružstvím. To platí i o nedávné přestavbě dvoupodlažního bytu o rozloze 240 m² v cihlovém domě v Praze, u niž se majitelé rozhodli pro radikální změny, které odrážejí moderní trendy otevřeného prostoru a využití pokročilých technologií.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Parkoviště na sídlišti obsadily karavany, dodávky a teď tu zakotvila loď

Po zavedení placených zón u nás ve městě se majitelé aut rozhodli, že budou využívat naše sídlištní parkoviště, které je stále ještě zdarma. „Naše“ parkovací místa obsadily karavany, obytné dodávky a nyní se zde objevila i loď, popisuje Ondřej svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

USA v Radě bezpečnosti vetovaly palestinskou žádost o plné členství v OSN

Spojené státy ve čtvrtek svým vetem v Radě bezpečnosti zablokovaly palestinskou žádost o plné členství v OSN, informuje agentura Reuters. Podle USA by nezávislý palestinský stát měl být ustaven skrze přímá jednání mezi Izraelem a palestinskou samosprávou, nikoliv prostřednictvím OSN. Británie ...

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

VIDEO: Květinová focaccia potěší oči i žaludek. Tady je recept a postup krok za krokem

Focaccia se nazývá chléb chudých, ale ve skutečnosti se podává i v luxusních restauracích. Upečte si tuto květinovou variantu, která krásně vypadá a ještě lépe chutná. Je to snadnější, než si myslíte.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak zničit pampelišky? Vsaďte na tyhle metody, jsou vyzkoušené a fungují

Pampelišky jsou krásné, užitečné pro hmyz i léčivé, ale co naplat, v záhonech a v trávníku je obdivovat nebudeme. Jde o jeden z nejvytrvalejších plevelů, a trvale se jich zbavit, představuje pěkně tvrdý oříšek. Ale jde to. Přečtěte si, jak na to.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy se vrátí náklady na tepelné čerpadlo? Tady je přehled a příklady využití

V posledních letech se tepelná čerpadla stala oblíbeným způsobem zlepšení energetické efektivity a snížení nákladů na vytápění v domácnostech. Návratnost investic do tepelných čerpadel ale ovlivňují klíčové faktory. Proto analyzujeme reálná data a přinášíme expertní pohledy, abychom poskytli ...

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pila z katru, nebo diamantové lano? To jsou řešení pro nejtěžší případy vlhkosti budov

Boj s vlhkostí ve zdech je věčným tématem mnoha domácností. Podřezání zdiva je jednou z osvědčených metod, jak tento problém řešit. V našem článku se dozvíte, jaké techniky podřezávání existují a na co si dát pozor, abyste předešli rizikům spojeným s touto sanací.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

I malá koupelna se sprchovým koutem může vypadat dokonale. Poradíme vám, jak to udělat

Zařizování malé koupelny může být oříšek, hlavně když nemá ani pár metrů čtverečních. A dát do takto omezeného prostoru vše, co potřebujete, je velkou výzvou. Dnes vám však poradíme, jak zařídit malou koupelnu se sprchovým koutem (i v paneláku) levou zadní. Čtěte dál!

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete pěstovat bylinky, ale nemáte na zahradě moc místa? Vytvořte si bylinkovou spirálu

Bylinky se pěstují v bytě za oknem, na balkoně, terase, na obyčejném i vyvýšeném záhoně, na rovině i ve svahu, v menším i větším množství. A velmi efektní jsou také bylinkové spirály. Mají mnoho výhod a založit je není žádná věda.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Špína, voda a svaly. Bez nich by tohle 100 metrů široké „plátno“ v Lucembursku vůbec nevzniklo

Zeď přehrady v lucemburském městečku Vianden se změnila na obří plátno. Jen místo barev umělec použil špínu a to, co dobře znají majitelé domů a zahrad – vysokotlaký čistič. A ještě svoje svaly.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt Jan Rampich bez obalu: Střecha není korunou domu

Před dvaceti léty jsem napsal (a nebyl jsem zdaleka sám), že střecha je korunou stavby. Chtěl jsem zdůraznit její význam a podíl na celkovém vyznění architektury domu. Dnes toho lituji. Bylo to neuvážené.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Drony útočily na leteckou základnu v Íránu, ten neodpoví

Ve středoíránské provincii Isfahán se v pátek ráno ozvaly exploze. Íránská média tvrdí, že šlo o zásah protivzdušné obrany proti dronům. Americká média uvedla, že na zemi zaútočil Izrael, to však zatím ani jedna ze stran oficiálně nepotvrdila, mluvčí íránské kosmické agentury ale nepřímo útok ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V tomto penthousu žily ty největší celebrity, které znáte. Takhle vypadá a je na prodej

V tomto luxusním dvoupatrovém penthousu v letním britském středisku Falmouth v Cornwallu žilo hned několik celebrit. A v současnosti je na prodej – a to za 1,8 milionu liber. Přestože se myslelo, že byt patřil Robbiemu Williamsovi, spekulace byly vyvráceny. A jak byt vypadá?

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Comeback muškátů 2. díl – Historie: Kdy se botanici spletli a co muškáty spojuje s čápem

Královny balkonových rostlin u nás zdomácněly už dávno. Odkud k nám přicestovaly, proč se jim říká jednou pelargonie a jindy muškáty a kde se vzalo pojmenování čapí nůsky?

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Stanjura naštval Piráty i STAN, ostatní strany by místní rozvoj klidně zrušily

Když ministr financí Zbyněk Stanjura o víkendu na kongresu ODS řekl, že ministerstvo pro místní rozvoj je zbytné, nedotkl se tím jen šéfa pirátů Ivana Bartoše, který resort vede, ale i vládních kolegů za STAN. Jiné strany by ale s likvidací úřadu neměly problém.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I jedno těhotenství může zvýšit biologický věk

Nová přelomová studie potvrzuje, že růst nového života v těle matky si za devět měsíců vybírá svoji daň – a vícečetná těhotenství mohou mít kumulativní účinek.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trump otáčí. Poprvé napřímo přiznal, že USA musí pomoci Ukrajině

Přežití Ukrajiny v současné válce proti Rusku je důležité jak pro Evropu, tak i pro Spojené státy, prohlásil ve čtvrtek bývalý americký prezident a republikánský kandidát do listopadových prezidentských voleb Donald Trump. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž se jedná o jedno ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvouletého Émila zabil vlk, tvrdí starosta francouzské obce

Smrt dvouletého Émila z malé francouzské vesnice Le Haut Vernet navzdory úsilí vyšetřovatelů stále zůstává zahalena tajemstvím. Není jasné, jak chlapec zmizel ze zahrady prarodičů, ani jakým způsobem zahynul. Starosta obce François Balique má ale jasno. Je přesvědčen, že se dítě stalo obětí vlků, ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

DJ Farář láká mladé lidi do kostela na písně Taylor Swift

Evangelický kostel v německém Heidelbergu se snaží nalákat mladé lidi na nedělní bohoslužby a daří se mu to pomocí písní americké zpěvačky Taylor Swiftové. Zájem je tak vysoký, že místo tradiční jedné bohoslužby se o druhé květnové neděli budou konat rovnou dvě.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohlreichův pořad Česko na grilu nahrazuje Polda. Prima řeší další neúspěšný projekt

Televize Prima se rozhodla přeskládat svůj sobotní program. Z prestižního večerního vysílacího času stáhla po necelém měsíci pořad Česko na grilu, který moderuje Zdeněk Pohlreich. Nahradí ho osvědčená kriminálka Polda.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mlaskání, říhání, mističky v ruce: za evropské trapasy u stolu vás v Asii pochválí

Zajímá vás, proč v Asii říhání po jídle znamená pochvalu a proč mají na stole polévku po celou dobu stolování? Dovolte nám otevřít vám dveře do světa, kde naše stolovací hříchy jsou skrytými ctnostmi, a naučíme se, jak na asijské hosty udělat ten nejlepší dojem.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Norské město Bergen postaví nové centrum umění s nádechem brutalismu a modernismu

Čtvrtmilionové norské město Bergen bude mít nejmodernější koncertní sál v zemi. Dánský architektonický ateliér Henning Larsen vyhrál mezinárodní soutěž a ve čtvrti Grieg v centru města postaví novou budovu pro scénická umění a výstavy. Překvapivý je design dvou nových ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

České kulturní památky loni navštívilo méně lidí než před pandemií

Kulturní památky v Česku loni navštívilo více než 21 milionů turistů, což bylo zhruba o 17 procent více než předloni. Naopak ve srovnání s předcovidovým rokem 2019 bylo číslo nižší, a to asi o pět procent.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Znáte dvojčata automobilového průmyslu?

Vývoj nového automobilu je zdlouhavá a poměrně nákladná činnost, kterou si automobilky často usnadňují spoluprací a následným převzetím techniky či přeznačením již existujících modelů. Víte, které modely mají své dvojče a jak se jmenuje?

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na místě staré chaty vznikl rodinný dům, který převzal její tvar. Roli hrál citový vztah

Majitel pozemku s chatou na okraji Říčan u Prahy si přál postavit rodinný dům. Bylo zřejmé, že starou chatu, na kterou odmala jezdil, a k níž měl tedy velký citový vztah, bude třeba strhnout. Přesto však nezmizela úplně beze stopy. Její charakter se promítl do podoby nové stavby, která jej ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I v malé kuchyni dokážete vytvořit spíž. Předvedeme vám 5 tipů, jak to snadno udělat

V malých kuchyních může být vytvoření praktické spíže výzvou. Nicméně s dobrou organizací a využitím každého volného centimetru můžete přeměnit i ten nejtěsnější prostor na efektivně fungující úložiště. Zde je několik osvědčených tipů, jak na to.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Volby jsou už ve Washingtonu ve vzduchu, suvenýrům dominuje Trump

Zatímco uvnitř washingtonského Kapitolu český premiér přesvědčuje americké zákonodárce o důležitosti pokračování podpory Kyjevu, John se před impozantní budovou v horkém slunečném dni snaží o totéž. I když svými vlastními prostředky. „Miku Johnsone. Schval zákon o pomoci Ukrajině,“ ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Rakušan lakoval na růžovo – Alex Švamberk

Ministr vnitra Vít Rakušan čelí tvrdé kritice kvůli schválenému migračnímu paktu. Opozice kvůli tomu dokonce svolala mimořádnou schůzi Sněmovny, na které upozorňuje na skryté kvóty. I v koalici zaznívají hlasy, že měl dosáhnout více. Miroslav Kalousek jeho i premiéra Petra Fialu v prvním ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Stavropolu se zřítil ruský bombardér

V ruském Stavropolském kraji se zřítil do pole ruský bombardér Tu-22M3, zřejmě když se vracel z útoku na Ukrajinu. Stroj havaroval „po splnění bojového úkolu při návratu na letiště“, napsal na svém webu list Kommersant s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Jako předběžná příčina havárie ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Devatenáctiletý řidič narazil na D1 do návěsu, na místě zemřel

Devatenáctiletý cizinec ve čtvrtek zahynul poté, co svým autem u Humpolce na dálnici D1 narazil do zaparkovaného návěsu. Informovala o tom policejní mluvčí Dana Čírtková.

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Wollner, Potůčková či Smolíková

Pád na dno po letech na výsluní rozhodně není nijak příjemný. Zvlášť když vám schody namažou kolegyně, se kterými léta spolupracujete. Novinář Marek Wollner tohle všechno popisuje ve své knize Reportér na odstřel. Jiná kniha se zase vrací do doby, kdy zůstat v cizině (na západ od nás) znamenalo ...

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Moderní program Antifiala

Pryč se starým nefunkčním programem Antibabiš! Nabízíme moderní současnost reflektující program Antifiala!!!

pátek ráno 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odstartoval Speed Marathon, policie měří rychlost na tisícovce míst. Podívejte se, kde

Zas a znovu je tady celorepubliková akce nazvaná Speed Marathon. Policisté na vytipovaných místech budou v průběhu celého dne měřit rychlost. Nepůjde ale jen o statické radary, policie rychle jedoucí řidiče bude stíhat i z aut.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Australan léta sázel stejná čísla, a nic. Pak to změnil a trefil jackpot

Mnozí sázkaři celá léta zaškrtávají na tiketech stejná čísla v naději, že to jednou musí vyjít. Byl to i případ jednoho hráče ze Sydney, který se ale zničehonic rozhodl, že se od své zvyklosti odchýlí. Navolil proto zcela náhodnou číselnou kombinaci a hned napoprvé vyhrál jackpot.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brazilka přivezla do banky mrtvého muže a chtěla jeho jménem půjčku

Brazilská policie zatkla ženu, která se pokusila získat půjčku na jméno zemřelého staršího muže, o němž tvrdila, že je to její strýc. Na invalidním vozíku jej už mrtvého přivezla do banky a u přepážky se dožadovala 17 tisíc realů (76 500 Kč).

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skupiny Jelen a Rybičky 48 soudí, že je lepší se opít. Mají společný videoklip

Po loňském vyprodaném koncertě v pražské O2 areně se skupina Jelen připravuje na dva květnové koncerty v ostravském Gongu s Janáčkovou filharmonií (7. a 8. května) a vrátila se do prostředí divadel. Klipem k písní Je lepší se opít, který zachycuje spolupráci se spřízněnou kapelou Rybičky ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když mu kvůli suchu na farmě uhynuly všechny rostliny, šel na to jinak a má úspěch

Iráčan Ammar al-Hayani původně přednášel na bagdádské technologické univerzitě. Když si ale koupil před několika lety farmu, což byl jeho dávný sen, a kvůli suchu mu na ní všechno rostlinstvo uhynulo, rozhodl se začít experimentovat s novými principy zemědělství, které mají nižší nároky na ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Kouzelný les v Belgii opět obsypaly modré zvonky

Lány modrých květin, kam až oko dohlédne, a poklidná atmosféra lesa. Takovéto pohledy se naskytnou návštěvníkům, kteří v polovině dubna vyrazí do belgického lesa Hallerbos, známého díky kvetení nádherných hyacintovců britských. Tyto květiny, jež laikům nejvíce připomínají zvonky, vytvoří po dobu ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Indičtí vědci identifikovali gigantického prehistorického hada. Mohl měřit neskutečných 15 metrů

Vědci z Indického technologického institutu v Roorkee publikovali vědeckou zprávu o objevu pravděpodobně zatím největšího známého hada. Podle jejich propočtů byl dlouhý „jako školní autobus“ a žil před 47 miliony let.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dívka zemřela ve francouzské škole na infarkt poté, co muž pobodal její spolužačky

Čtvrteční útok ve francouzském městě Souffelweyersheim nedaleko Štrasburku, kdy muž poranil nožem dvě dívky u školy, má tragickou dohru. Čtrnáctiletá dívka, žákyně Collège des Sept-Arpents, dostala infarkt v době, kdy se útok vyšetřoval a děti byly ve škole. V pozdním odpoledni zemřela, napsal ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OKD dostalo od ministerstva souhlas pro těžbu až do ukončení činnosti

Těžební firma OKD získala kladné stanovisko ministerstva životního prostředí k pokračování hornické činnosti na Karvinsku. Tzv. EIA, což je posuzování vlivu těžby na životní prostředí, má nyní společnost nejen pro letošní a příští rok, ale až do ukončení činnosti.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třináct kilo prošlého masa. Restauraci na Znojemsku hrozí vysoká pokuta

Inspektorky Státní veterinární správy (SVS) z Jihomoravského kraje odhalily při kontrole restaurace v okrese Znojmo několik závažných porušení předpisů při skladování surovin živočišného původu. Jednalo se o skladování masa neznámého původu či s překročeným datem použitelnosti. Část surovin ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové spoření na stáří láká na daňové zvýhodnění, zájemců ale moc není

Lidí, kteří v něm mají uložené peníze, jsou maximálně nižší desítky tisíc. Nový druh spoření na stáří, dlouhodobý investiční produkt (DIP), zatím výrazně velký počet zájemců nepřilákal. Přitom v klasických penzijních fondech spoří 4,23 milionu lidí. Při výběru DIP je potřeba dát si pozor na typ ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

StarDance je kompletní. Dominik Vodička bude obhajovat titul tanečního krále

Sestava letošního, třináctého ročníku StarDance je kompletní. Po známých osobnostech se už také ví, kteří profesionální tanečníci budou bojovat o titul královny či krále tanečního parketu. Nechybí mezi nimi známé tváře. Vítěz loňské řady Dominik Vodička, účastník soutěže konkurenční televize Nova ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Šumavě je klasická zima. Minus osm a další přívaly sněhu

Na Šumavě v noci na pátek připadlo až 13 centimetrů sněhu. Čtvrteční ranní dopravní kolapsy se ale na Prachaticku neopakovaly. Na Kvildě bylo minus osm stupňů Celsia. Další přívaly sněhu očekávají meteorologové v pátek odpoledne a v sobotu. Počasí odpovídá zimnímu období.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výroba automobilů v Česku dosáhla za první čtvrtletí nového rekordu

Výroba osobních aut v Česku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,5 procenta na 394 443 vozů. Je to dosud nejvyšší produkční výsledek prvního kvartálu.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mleté maso: Recepty na skotské vejce, babiččinu sekanou, čevapčiči, lasagne

Sbalte si nože, hrnce a vařečky, vyrážíme na výlet. Naším parťákem bude mleté maso, které si připravíme po vzoru Italů, Američanů i divokého Balkánu. Nezapomněli jsme ani na tradiční českou sekanou jako od babičky.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Junk gun“ ransomware děsí experty. Útočit může na kohokoliv

Vyděračské viry z rodiny ransomwaru patří mezi nejobávanější škodlivé kódy vůbec. V poslední době ale jejich nebezpečnost povznesli kyberšmejdi na úplně novou úroveň. Před ransomwarem typu „junk gun“ varovali experti z kyberbezpečnostní společnosti Sophos, kteří na síti objevili hned několik ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oblékněte se podle celebrit: V pánském stylu

Oděvy inspirované pánskou módou bychom našli v každém dámském šatníku. Vděčíme za ně návrhářce Coco Chanel, která se zamilovala do pruhovaných triček návrhářů, ale i pánských obleků, které přetransformovala do dámské podoby. Jak nosit tento pánský styl, a přitom neztratit ženskost?

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve snaze vyhnout se chaosu mohou stavebníci v červnu zahltit úřady

Roky na něj naříkali, nyní se však developeři obracejí ke starému stavebnímu zákonu jako k poslední záchraně. Obávají se, že ten nový, který má naplno platit od července, jejich podnikání ještě více zkomplikuje. Ministerstvo pro místní rozvoj uklidňuje, že k tomu nedojde, podnikatelé mu ale ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Shelby představuje nový Super Snake, vyladěný Ford Mustang nabídne 841 koní

Společnost Shelby American představila svou první úpravu nové generace sportovního modelu Ford Mustang, která nese tradiční označení Super Snake. Vůz je dostupný jako kupé i kabriolet a nabízí výkon až 841 koní.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU se bez ruského LNG ještě neobejde, varoval energetický regulátor

Evropská unie stále potřebuje dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) z Ruska, aby se vyhnula energetickému šoku. Upozornil na to energetický regulátor EU Acer. Severské země přitom orodují za to, aby EU dovoz ruského LNG zakázala, informoval server Financial Times (FT).

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další bytová kauza v Brně. Policie obvinila z korupce šest lidí

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili šest lidí kvůli korupčnímu jednání v jedné z městských částí Brna. Dle jejich vyšetřování šlo o přidělování bytů. Jedním z obviněných je pracovník bytového odboru z městského úřadu.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britský důchodce navštívil za 24 hodin rekordní počet hospod. Vypil při tom 20 litrů tekutin

Devětašedesátiletý David Clarkson překonal světový rekord v počtu navštívených hospod během 24 hodin. V australském Sydney zavítal za jediný den do 120 podniků, přičemž v každém z nich vypil přinejmenším 125 ml tekutin.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko zasáhlo obytné domy v Dněpropetrovské oblasti. Mezi mrtvými jsou děti

Při ruských útocích v noci na pátek zemřeli v Dnipru dva lidé. Dalších šest včetně dvou dětí bylo zabito při útoku na nedalekém Synělnykovu. Zraněno bylo 29 osob, uvedla Ukrajinska pravda.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Anetě ochabují svaly, přesto se nevzdává. Našla se v šití čelenek a pomoci druhým

Šije čelenky, motivuje ostatní k dárcovství krve a chystá projekt sdílených lednic na ulici. Do toho všeho se Aneta, zvaná „Pinka“, pustila, i když sama trpí vážnou genetickou nemocí. Svalová dystrofie jí postupně bere síly, přesto se svými aktivitami zatím skončit nehodlá. Natáčela s ní ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dezinformátor Zítko k soudu nepřišel, jeho stoupenci ano. Za hysterického křiku je vyvedli

Aktivista a jedna z hlavních tváří domácí dezinformační scény Pavel Zítko se v pátek nedostavil k chomutovskému soudu, kde čelí obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy. Zhruba deset jeho podporovatelů bylo ze soudní síně vykázáno justiční stráží a těžkooděnci. Odcházeli s křikem ...

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novým ředitelem Správy pražského hradu se stane Vyhnánek

Novým ředitelem Správy Pražského hradu se od soboty stane dosavadní šéf hradního finančního odboru Pavel Vyhnánek. Ve funkci nahradí Vladimíra Sonntaga. O změně v pátek informoval Hrad.

pátek dopoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Důchodce s nožem přepadl prodejnu. Chtěl cigarety a peníze

Lupič v důchodovém věku přepadl v úterý před osmou hodinou večer v Karlových Varech jednu z prodejen se smíšeným zbožím. Na prodavačku vytáhl kuchyňský nůž a požadoval, aby mu dala cigarety a peníze. Ty chtěl na jízdné, aby mohl odjet pryč z Karlovarského kraje.

pátek v poledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Pestrobarevní motýli obsadili skleníky v botanické zahradě v Praze

Obří noční martináči nebo blankytně modří motýli z rodu Morpho. Tyto a další mohou návštěvníci vidět ve sklenících Fata Morgana v botanické zahradě v Praze v rámci výstavy Motýli: Dobrodružná cesta. Celkem dovezli organizátoři do tropických skleníků 5000 kukel z motýlí farmy ve Stratfordu ...

pátek v poledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stát vybral na mýtném za čtvrtletí 4 miliardy

Dopravci v prvním čtvrtletí za mýtné na českých silnicích zaplatili 4,01 miliardy korun, meziročně o 8,6 procenta více. V samotném březnu stát na mýtném vybral 1,49 miliardy Kč, což byl v meziročním srovnání růst o 9,5 procenta. Na výběr mýtného měly vliv zejména Velikonoce a nová emisní ...

pátek v poledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Islámský stát v Sýrii zabil při útoku na autobus 22 lidí, zřejmě hlavně Palestinců

Dvaadvacet provládních bojovníků bylo zabito ve čtvrtek pozdě večer při atentátu ve střední Sýrii. Uvedla to v pátek exilová organizace SOHR, monitorují dění v Sýrii, a krátkovlnná stanice Šam FM. Obě útok u města Suchna v guvernorátu Homs připisují Islámskému státu.

pátek v poledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řím láká turisty na Mussoliniho podzemní bunkr. Zažít v něm mohou i nálet

Šest metrů pod ulicemi Říma se ukrývá tajný bunkr postavený během druhé světové války pro fašistického vůdce Benita Mussoliniho. Se svými čtyři metry tlustými betonovými zdmi měl italskému diktátorovi poskytnout v případě potřeby ochranu, nakonec ale nebyl dokončen. Nyní se úkryt znovu otevírá ...

pátek v poledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple chystá vlastní chytrý prsten

Vedení společnosti Apple se zatím snaží držet všechny informace pod pokličkou, na internetu se ale již množí spekulace o tom, že americký technologický gigant chystá úplně nové zařízení. Údajně by mělo jít o chytrý prsten. Podobnou novinku již letos odhalil jihokorejský Samsung.

pátek v poledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to absurdní, ale jsou oblasti, kde se musí s Ruskem spolupracovat

Rusko se vyhraňuje proti Západu, označuje ho za nepřítele. Dokonce mu opakovaně vyhrožuje jaderným úderem. Přesto jsou oblasti, kde je potřeba s Ruskem spolupracovat, uvedl v podcastu Zbytečná válka vrchní ředitel bezpečnostní sekce ministerstva zahraničních věcí David Konecký.

pátek v poledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vítězka Magnesia Litera Alena Machoninová: Rusko je přesvědčené, že je zemí vítězů

Rusistka Alena Machoninová nechce, aby čtenáři její román Hella vnímali jako životopis Heleny Frischerové, která po vykonstruovaném procesu přežila deset let ve stalinském lágru, ale jako zpověď ženy, jež se nemůže vrátit do rodné země. Což je situace, již autorka se svou hrdinkou sdílí. Kniha ve ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínský hypersport Aion Hyper SSR poprvé dorazil do Evropy, má působivé parametry

Čínská automobilka GAC v Evropě poprvé prezentovala svůj čistě elektrický hypersport Aion Hyper SSR, jehož trojice elektromotorů slibuje 1225 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 1,9 sekundy.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stěžují si, a přitom nechtějí jednat. Pavel je z ANO zklamán

Prezident Petr Pavel v pátek vyjádřil zklamání z chování zástupců opozičního hnutí ANO, kteří zrušili svou účast na pondělním společném jednání prezidenta se zástupci koalice a opozice. Hnutí ANO si přitom opakovaně v minulosti stěžovalo, že jeho členové nebývají přizváni k diskusi nad ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na parkovišti před Ikeou v Praze vzplálo auto, prodavačka z něj zachránila psa

Prodavačka na parkovišti u obchodního domu Ikea na Zličíně zachránila z hořícího auta psa. Kromě vozu vzplál i keř před ním, požár uhasilo několik jednotek hasičů. Nikomu jinému se nic nestalo.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak bude vypadat nová lanovka na Ještěd? Favoritem je tramvaj na lanech

Jedna prostorná kabina, zavěšená na dvou lanech, která pojme 60 až 80 lidí. Varianta, které se pracovně říká tramvaj na lanech, získává zatím v Liberci nejvíce pozitivních ohlasů v diskusi o budoucí podobě nové lanovky na Ještěd.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Do Česka se vrátil sníh. Na Šumavě je klasická zima

Do Česka se vrátila zima. Ve vyšších polohách se drží souvislá sněhová vrstva a podle meteorologů má sněžení ještě pokračovat. „Na Šumavě nad 800 metrů může připadnout až 20 centimetrů sněhu i víc. Sněžení se dá očekávat také na Lipensku i v níže položených oblastech,“ sdělila v pátek ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jahůdky, motiv do dívčího pokoje, který neomrzí

Ti, kdo uvažují o zařizování dívčího pokoje a rádi by, aby působil hravým dojmem, možná vezmou zavděk motivem jahod. Jedná se o nadčasovou klasiku, která dodá interiérům na zajímavosti a hravosti. Přijde vhod do pokojů malých dívenek, ale i na chaty a chalupy zařízené v klasickém venkovském ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britští doktoři na dětech prováděli pokusy s infikovanou krví

Britští doktoři v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století infikovali více než 30 tisíc lidí virem HIV a žloutenkou typu C prostřednictvím krevních produktů z infikované krve. Dosud se tvrdilo, že krev, o které se vědělo, že je riziková, byla používána nouzově kvůli nedostatku jiné ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do kostela mu nechodili lidi. Kněz začal kázat po barech a hospodách

Kněz v malém městečku Bitti na Sardinii se rozhodl vyjít vstříc svým farníkům a místo toho, aby je nutil účastnit se bohoslužeb v kostele, chodí za nimi do barů a hospod. Po krátkém kázání si pak rád dá pivo.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bitcoin během pár hodin posílil o 100 000 korun

Vysoká volatilita, tedy kolísání hodnoty, je pro kryptoměny typická. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili fanoušci bitcoinu, který jen během pár hodin posílil o více než sto tisíc korun. Rekordnímu kurzu se ale nejznámější kryptoměna na světě zatím nepřiblížila. Vyplývá to z informací ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britům docházejí námořníci, rekrutují i neplavce

Britský server Sky News na konci minulého týdne přišel s informací, že Britské královské námořnictvo se potýká s tak velkým nedostatkem mužů, že se rozhodlo rekrutovat i nováčky, kteří potenciálně ani nemusejí umět plavat.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Usiloval mi o život, řekl soudu otec, kterému muž zabil čtyřletého syna v náručí

Proces v případu úmrtí čtyřletého chlapce na sídlišti v Mostě pokračoval v pátek u ústeckého krajského soudu výpovědí otce dítěte, který byl přímým účastníkem tragického incidentu. Z pokusu o vraždu, usmrcení z nedbalosti a nebezpečného vyhrožování je obžalován partner matky usmrceného ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fico našel slabé místo opozice. V křesťanských demokratech

Slovenský premiér Robert Fico (Směr) se snaží rozložit opozici a našel její nejslabší článek. Zaměřil se na Křesťanskodemokratické hnutí (KDH), které se necítí příliš dobře mezi liberálními opozičními stranami Progresivní Slovensko (PS) a Svoboda a Solidarita (SaS).

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byla to vražda, řekla policie k napadení muže v pražském autoservisu

Kriminalisté z pražského oddělení vražd kvalifikovali čtvrteční napadení v autoservisu jako vraždu. Jeden muž na místě zemřel, další byl zadržen. Co útoku předcházelo, neuvedli, stejně tak ani příčinu smrti.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU uvalila sankce na izraelské osadníky kvůli útokům na Palestince

Evropská unie v pátek poprvé uvalila sankce na radikální izraelské osadníky kvůli jejich útokům na Palestince na okupovaném Západním břehu. S odvoláním na diplomaty o tom informuje agentura DPA, podle níž členské státy sankce schválily v písemném řízení.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínský atlet přišel o výhru v půlmaratonu, protože ho soupeři z Afriky pustili

Organizátoři půlmaratonu v Pekingu odebrali zlatou medaili čínskému běžci Che Ťieovi poté, co zjistili, že trojice afrických soupeřů před cílem schválně zpomalila, aby ho nechala vyhrát. Informovala o tom agentura The Associated Press, podle níž byli všichni čtyři aktéři diskvalifikováni.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší letiště světa má Asie a Evropa

Po roce opět přišel čas na hodnocení těch nejlepších letišť na světě, které každoročně vydává portál Skytrax. V anketě mezi světoběžníky si nejlépe vedly svatostánky létání v asijských a evropských zemích. O stupně vítězů se již pěknou řádku let přetahují letiště v Kataru, Singapuru, Soulu ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový kurz ukáže učitelům, jak se mohou zapojit do řešení komplikovaných situací dětí

Přiblížit učitelům, jak se mohou zapojit do řešení náročného chování nebo složitých rodinných situací dětí, by měl nový kurz organizace Člověk v tísni. Cílem je představit pedagogům specifickou metodu sociální práce, takzvaný case management. Obsah kurzu je k dispozici i jako podcast, ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finsko razantně zpřísňuje azylový zákon, naštvalo tím německou vládu

Nová finská konzervativní vláda premiéra Petteriho Orpa razantně zpřísňuje azylový zákon, jehož prostřednictvím bude regulovat imigraci do své země. Nové azylové řízení se bude odehrávat na hranicích, aby se „zlepšilo posuzování neopodstatněných žádostí a zjednodušil se a zrychlil návrat těch, ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přijde raketový růst, nebo propad? Bitcoin čeká halving

V noci z pátku na sobotu čeká bitcoin tzv. halving, nebo chcete-li česky půlení. Jde o pravidelně se opakující proces, který probíhá zhruba jednou za čtyři roky. V minulosti jsme se po halvingu dočkali zpravidla výrazného růstu hodnoty. Jak to bude letos, když se bitcoin drží na historicky ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Mefisto o všem a o ničem

Román Mefisto Klause Manna z roku 1936 je jedním z výrazných děl mapujících nástup nacismu v Německu. A také strhujícím nahlédnutím do nitra člověka. Proslavil ho film režiséra Istvána Szabóa z roku 1981 i četná divadelní zpracování, jen v českém prostředí je jich více než pět. Nyní uvádí ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

O křesla v Evropském parlamentu se bude ucházet 30 subjektů

Ministerstvo vnitra zaregistrovalo kandidátní listiny všech 30 řádně přihlášených politických stran, hnutí a koalic, které se budou ucházet o hlasy voličů v červnových volbách do Evropského parlamentu. Resort o tom informoval v pátek.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polák v Gdaňsku zavraždil dělníka vysokozdvižným vozíkem

Násilnou smrtí skončil spor o vyplacení dlužné mzdy mezi 37letým gruzínským dělníkem a jeho bývalým šéfem přímo ve výrobní hale jedné loděnice v Gdaňsku na severu Polska. Rozzlobený Polák vysokozdvižným vozíkem úmyslně přitlačil mladého muže na sloup železné konstrukce a způsobil mu závažná ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lamborghini Huracán Sterrato dostalo speciální edici, odkazuje na jízdu v terénu

Lamborghini uvedlo novou limitovanou edici dobrodružně laděného supersportu Huracán Sterrato. Odkazuje na jízdu v extrémních podmínkách, pro kterou byl vůz stvořen.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ministerstvo plánuje, že veřejné vysoké školy dostanou příští rok o šest miliard více

Návrh rozpočtu vysokých škol pro příští rok počítá s navýšením o šest miliard korun. Na sociální síti to ve čtvrtek uvedl ministr školství Mikuláš Bek (STAN). Na vzdělávání na veřejných vysokých školách je nyní určeno 30,9 miliardy Kč. Navýšení peněz pro vysoké školství potvrdila také ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slováci vybrali na munici pro Ukrajinu už přes dva miliony eur

Na podporu české iniciativy nákupu munice pro Ukrajinu poslali občané Slovenské republiky přes dva miliony eur (přes 50 milionů korun). Sbírka občanské iniciativy Mír Ukrajině probíhá čtvrtý den a má obrovský ohlas. Slováci ze svého už teď dali na nákup munice víc než Slovinsko a Island ze svého ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž u íránského konzulátu v Paříži vyhrožoval, že se vyhodí do povětří

Na íránském konzulátu v Paříži vyhrožoval muž, že se vyhodí do povětří. Po několika hodinách sám vyšel z budovy a policie ho zadržela. Výbušniny se u něj nenašly.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič vypil litr vodky a pak převrátil tatru na bok

Vodkou u řadicí páky si ve čtvrtek večer dodával ve Všestarech na Královéhradecku kuráž 47letý řidič nákladního vozu Tatra. Smysly oslabené litrovou dávkou tvrdého alkoholu nakonec vedly k převrácení plně naloženého náklaďáku.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior přinesl na policejní služebnu v Prostějově tašku granátů

Osmdesátiletý senior přinesl v pátek ráno na policejní služebnu v Prostějově v ulici Újezd v igelitové tašce granáty. Měl je prý desítky let v rodinném domě a nyní na ně při úklidu narazil. Vyvolal policejní manévry. Pyrotechnik zjistil, že se jedná o 22 cvičných a jeden ruční granát.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Kdybych nebyl vyčerpanej, tak se to nestalo.“ Muž strčil družku do kolejiště metra a dostal 11 let

Tomáš Urban (50), který zákeřně zezadu strčil svou družku do kolejiště metra, si za pokus o vraždu odsedí 11 let vězení. Rozhodl o tom v pátek Městský soud v Praze. Urban se sice k činu přiznal, neb se poznal na kamerovém záznamu, tvrdil ale, že si nic nepamatuje. Prý proto, že byl vyčerpaný ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kampaň na podporu rozvoje ředitelů škol se zaměří na zvyšování jejich kvalifikace

Na podporu rozvoje ředitelů škol a zvyšování jejich kvalifikace se zaměřuje nová kampaň Vedeme školu, kterou spustil Národní pedagogický institut (NPI). Jejím cílem je mj. upozornit na náročnost pozice ředitele a zdůraznit téma pedagogického vedení. Součástí kampaně je web, na kterém najdou ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velký teror vraždil také stovky Čechů na Ukrajině, zastřelili i domovníka z konzulátu

Začátkem května 1937 zaslal generální konzul ČSR v Kyjevě Rudolf Brabec na Vyslanectví Československé republiky v Moskvě jednu ze svých pravidelných zpráv o situaci na sovětské Ukrajině.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička chtěla naskočit do rozjeté dodávky. Zranila se, vůz skončil v potoce

Naštěstí jen lehká zranění utrpěla pětačtyřicetiletá řidička dodávky při páteční nehodě v Plané na Tachovsku. Snažila se totiž naskočit do vozu, který se rozjel a následně skončil v potoce. Případem se zabývají policisté.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zranění v obličeji prezidenta Pavla. Jak k němu došlo…

Čerstvá tržná rána zdobí od středy obličej prezidenta Petra Pavla. Jak se Novinkám podařilo zjistit, přišel k ní při střelbě dlouhou zbraní na střelnici v České zbrojovce Uherský Brod při dvoudenní návštěvě Zlínského kraje.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tatra Trucks získala prestižní ocenění Red Dot za design vozu Tatra Force

Kopřivnická automobilka dnes především nákladních vozidel Tatra Trucks slaví poprvé v historii ocenění za design Red Dot. Obdržela jej v kategorii Product Design za model Tatra Force. Vůz navržený designérem Lukášem Tanečkem vznikla jako čtyřdvéřová verze a také dvoudvéřová verze ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Sobotní bitva pod hradem Veveří u Brna připomene legendární partyzánskou skupinu Olga

Jednou z největších akcí v České republice, která připomene konec druhé světové války, bude již tuto sobotu setkání milovníků historie pod hradem Veveří, majestátně se tyčícím nad Brněnskou přehradou. Hradní komplex se pomyslně přesune v čase do jara 1945, kdy Moravu za cenu obrovských ztrát na ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navalná: Putin mého manžela nikdy vyměnit nechtěl. Zabil ho, aby ukázal, že Krasikova získá i bez něj

Julija Navalná prohlásila, že ruský vůdce Vladimir Putin nikdy neměl v úmyslu vyměnit jejího zesnulého manžela, opozičníka Alexeje Navalného, za ruského vraha Vadima Krasikova, který v roce 2019 v Německu zavraždil Čečence Zelimchana Changošviliho. Navalná to řekla v rozhovoru pro britský ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilého čečenského ministra zadrželi v Dagestánu. Kadyrov pro něj poslal komando

Za mřížemi se octl v Dagestánu čečenský ministr pro mimořádné situace Alichan Cakajev kvůli řízení auta v opilosti. Dlouho tam ale nepobyl. Čečenského vůdce Ramzana Kadyrova totiž ministrovo zadržení rozčílilo natolik, že pro něj do basy poslal komando speciálních sil, informoval server Meduza.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté mohou v Brně cvičit zásah v hotelu, rodinném domě i v kanalizaci

Speciální policejní týmy mohou v Brně cvičit v objektech, kde se dá simulovat pokud možno co nejvíce situací, se kterými se pak mohou setkat při skutečném zásahu.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zákazník to nebyl, řekla pracovnice pražského autoservisu, kde se stala vražda

Autoservis v pražských Řepích, kde ve středu došlo k napadení, na jehož následky zemřel muž, v pátek normálně fungoval. Žádná policejní červenobílá páska, která by bránila vstupu, hlavní vrata otevřená. Krátce po obědě ale areál opouštěl policejní vůz.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dusno v pětikoalici houstne

Daňové slevy jsou předmětem nového sporu v pětikoaliční vládě. Lidovci je navzdory ministru financí Zbyňku Stanjurovi (ODS) chtějí valorizovat. Je to už třetí spor mezi KDU-ČSL a občanskými demokraty za posledních pár dnů. Strany se hádají i o zákoník práce, lidovce také znepokojila Stanjurova ...

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Problémy u ECB kvůli pokračujícímu podnikání v Rusku má i UniCredit

Nejen rakouská Raiffeisen Bank International (RBI), ale také italská UniCredit čelí výzvě Evropské centrální banky (ECB), která požaduje, aby banka omezila své obchodní aktivity v Rusku. V pátek o tom s odvoláním na dva zdroje obeznámené se situací informovala agentura Reuters.

pátek odpoledne 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babiš po volbách sliboval, že bude konstruktivní opozicí. Teď nechce vládě ani poradit

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš na začátku roku 2022 při vyslovování důvěry současné vládě premiéra Petra Fialy (ODS) sliboval, že jeho hnutí bude konstruktivní opozicí. Při pohledu například na průběh schůzí Poslanecké sněmovny nebo teď v souvislosti se „zrušeným“ jednáním o připravované ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Greenpeace skládali nábytek před IKEA

Desítka aktivistů hnutí Greenpeace v pondělí složila před odchodem IKEA na Zličíně nábytek od firem, které jsou podle nich spojené s kácením vzácných rumunských lesů. Aktivisté před nábytkářskou prodejnou demonstrativně sestavili dětskou postel a židli od rumunských dodavatelů Plimob ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý muž seděl v Ústí nad Labem na mostě a chtěl skočit do kolejiště

Muž sedící na oblouku Benešova mostu v Ústí nad Labem upoutal ve čtvrtek večer pozornost kolemjdoucích. Jeden z nich na potenciálního sebevraha upozornil operační středisko městské policie. Na místo se vydala hlídka strážníků, která ho od skoku do kolejiště odradila.

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nepoužívejte Facebook, doporučil vládě nizozemský úřad na ochranu údajů

S okamžitou platností přestaňte používat Facebook pro oficiální účely. Takové doporučení vydal v pátek nizozemský úřad pro ochranu osobních údajů Autoriteit Persoonsgegevens (AP) místní vládě kvůli nejasnostem ohledně toho, jak společnost Meta Platforms – provozovatel Facebooku – pracuje ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidiči ke Speed Marathonu: Na silnici se dějí hrozné věci. Je dobře, že nás kontrolují

Česká policie v pátek hlídkuje po celé zemi v rámci evropské akce Speed Marathon. Jejím hlavním cílem je donutit řidiče zpomalit a ukázat jim, že se i tak do cíle dostanou skoro stejně rychle. Na předem oznámených místech od rána stojí policisté s radary a hlídkovat budou až do půlnoci. Na ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Strašné zvíře“. Němečtí školáci našli kosterní pozůstatky pravěkých chobotnatců

Dvěma německým školákům, sourozencům Alexanderovi a Constantinovi, se podařilo najít pozoruhodné kosterní pozůstatky. Podle odborníků nejspíš výsledné vykopané kosti patřily prehistorickému předkovi slonů, který žil v oblasti, kde se nyní nachází město Mnichov, před více než 10 miliony let. ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko jede stále na dluh a trhá rekordy

Státní dluh se letos do konce března zvýšil o 110 miliard korun na 3,221 bilionu Kč. V pátek to oznámilo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak už teoreticky připadá dluh 296 tisíc korun.

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Arménie souhlasí s vrácením čtyř okupovaných vsí Ázerbájdžánu

Arménie souhlasila s tím, že vrátí Ázerbájdžánu čtyři strategicky umístěné vesnice, které okupuje od počátku 90. let, oznámilo v pátek podle agentury Reuters ázerbájdžánské ministerstvo zahraničí. Cílem je snížit napětí v oblasti, uvedl úřad arménského premiéra.

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stoltenberg: Země NATO dají Ukrajině další protivzdušné systémy a peníze

Země Severoatlantické aliance se shodly na poskytnutí dalších systémů protivzdušné obrany Ukrajině, která se brání ruské ozbrojené agresi. Po dnešní diskusi ministrů obrany ve formátu Rady NATO – Ukrajina to řekl generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg. Země, které zmíněnými systémy ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Andrej Babiš oznámil rozchod s manželkou Monikou

Předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš se rozchází se svou manželkou Monikou. Oznámil to v pátek odpoledne na svých sociálních sítích.

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bastard se vrací. Bude jiný, stále ale půjde o nekonečný boj dobra a zla

Když před více než třiceti lety (1993) předvedlo Městské divadlo Brno (MDB) divákům autorský muzikál Bastard, předháněly se kritiky v superlativech. Vyprodaná představení svědčila o jejich oprávněnosti a dílo podle libreta Stanislava Moši, který kus i režíroval, s hudbou Zdeňka Merty, které se ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Královéhradecký policejní ředitel Sehnoutka čelí kázeňskému řízení

Královéhradecký krajský policejní ředitel Petr Sehnoutka čelí kázeňskému řízení za údajný podíl na odchodu dvou vysoce postavených policistů v Královéhradeckém kraji. Sehnoutka měl porušit etický kodex a nutit k odchodu svého náměstka Jiřího Karáska a ředitele policie v Trutnově Pavla Škanderu.

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Silničáři se vracejí k zimní pohotovosti

S ohledem na chladné počasí a varování meteorologů před nízkými teplotami a sněhem drží Ředitelství silnic a dálnic ČR znovu zimní pohotovost. Ve skladech jen na dálnicích je k dispozici 30 tisíc tun soli, připraveno vyrazit do terénu je 650 řidičů. Novinářům to v pátek na dálnici D8 ve ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Děčíně poškodil plynové potrubí, takže hrozil výbuch domu. Skončil ve vazbě

Za pravděpodobně úmyslné poškození plynového potrubí v domě v Teplické ulici v Děčíně čelí obvinění ze zločinu obecného ohrožení 31letý muž. Soudce už ho poslal do vazby, hrozí mu až osm let vězení.

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úroda v ohrožení. Meteorologové aktualizovali výstrahu před mrazy

Teploty na přelomu týdne mohou v noci a nad ránem padat až k -5 stupňům Celsia, přičemž ty přízemní mohou být ještě nižší. Upozornili na to v pátek meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ti aktualizovali už dříve vydanou výstrahu před sněhem a mrazem, který může poškodit ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli napadení Navalného spolupracovníka kladivem zadrželi v Polsku dva tamní občany

Ve Varšavě byli zadrženi dva lidé podezřelí z útoku na Leonida Volkova, spolupracovníka ruského opozičníka Alexeje Navalného, oznámili v pátek litevští vyšetřovatelé. Dodali, že jde o polské občany a dopadeni byli už 3. dubna. Podle vyšetřovatelů Volkova přepadli v březnu v blízkosti jeho ...

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babišovi měli velkolepou svatbu na Čapím hnízdě

Byla to velká sláva. Na konci července 2017 se Andrej Babiš po 23letém vztahu oženil v areálu farmy Čapí hnízdo na Benešovsku se svou přítelkyní Monikou. Vztah jim vydržel 30 let, v pátek Babišovi na sociálních sítích uvedli, že se rozcházejí.

pátek v podvečer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před soudem, kde vybírali porotu pro proces s Trumpem, se zapálil muž

Před newyorským soudem, kde se vybírala porota do procesu s exprezidentem Donaldem Trumpem, se v pátek zapálil muž, uvedla televize CNN. „Vidím úplně ohořelou lidskou bytost,“ hlásila z místa reportérka stanice Laura Coatesová. Podle prvotních indicií čin muže zřejmě s Trumpovým procesem ...

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strýce mi asi snědli kanibalové, dal k dobru Biden. Papua-Nová Guinea se nebaví

Historka amerického prezidenta Joea Bidena o tom, jak tělo jeho strýčka za druhé světové války možná snědli kanibalové na Nové Guineji, na tomto tichomořském ostrově velké pobavení nevyvolala. Tamní představitelé a akademici slova šéfa Bílého domu označili za „urážlivá“ s tím, že vzájemným ...

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zavřete oči, odcházím. Kristian se vrací na plátna kin

Píseň Jen pro ten dnešní den zní v Orient baru v podání Rudolfa Antonína Dvorského a jeho Melody Boys a v přilehlém Moka salónku právě charismatický Kristian říká Zuzaně „Neříkejte nic, zavřete oči, odcházím, čekám, na shledanou.“ Scéna, kterou zná téměř každý z filmu Kristian režiséra ...

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Němci viní zatčenou dvojici z plánování útoků ve službách Ruska

V bavorském Bayreuthu zatkli dvojici mužů s německo-ruským občanstvím. Jsou podezřelí z toho, že plánovali sérii útoků na vojenské a průmyslové cíle s cílem narušit německou pomoc Ukrajině. Podle obvinění spolkové prokuratury Dieter S. a Alexander J. pracovali pro zahraniční rozvědku, Berlín ...

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První případ nákazy člověka virem ptačí chřipky A (H9N2) ve Vietnamu, hlásí WHO

Světová zdravotnická organizace (WHO) dostala informaci o prvním případu nákazy člověka virem ptačí chřipky A (H9N2) ve Vietnamu. Nákaza byla potvrzena devátého dubna, uvedla organizace v prohlášení. Riziko, které tento virus představuje pro obyvatelstvo, nicméně organizace vyhodnotila jako nízké.

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Autobus na plyn na Frýdecko-Místecku vzplál za jízdy. Zbyl z něj ohořelý šrot

Ohořelý šrot zůstal v pátek odpoledne z autobusu, který se vzňal v Dolních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku. Jeli v něm čtyři lidé, nikomu se nic nestalo. Škoda na vozidle je dva miliony korun.

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko vydá na Ukrajinu muže odsouzeného za vraždu řidiče Sazky

Česko vydá na Ukrajinu Timura Treťjakova odsouzeného na 22 let vězení za nájemnou vraždu řidiče Sazky a za pokus o vraždu arménského podnikatele. Uvedla to v pátek večer televize Nova, které to potvrdil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Táborský hasič v trenkách a bez výstroje vytáhl řidiče z potopeného auta

Na 4. září 2023 nikdy nezapomene 45letý hasič Petr Benda z Tábora. Měl ten den službu a vyrážel k zásahu, kdy řidič sjel s osobním autem do řeky Lužnice a zůstal v něm uvězněný. Benda se jako jediný vysvlékl do trenek a bez potápěčské výstroje se potopil do dvoumetrové hloubky.

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovna reprezentantů se přiblížila ke schválení pomoci pro Ukrajinu

Americká Sněmovna reprezentantů v pátek učinila zásadní procedurální krok, kterým se po měsících posunula o krok blíže ke schválení dlouho očekávané pomoci pro Ukrajinu, Izrael a Tchaj-wan ve výši 95 miliard dolarů (asi 2,25 bilionu Kč), píše agentura AP. List The New York Times (NYT) v této ...

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřební zřízenci táhli v rakouském domově důchodců rakev s nebožtíkem skrz jídelnu v době oběda

Jen těžko uvěřitelnou bezohlednost projevili zaměstnanci pohřební služby v Salcburku, když do tamního domova důchodců přijeli pro nebožtíka a rakev s jeho tělem pak přesouvali na pojízdném nosiči přes zcela zaplněnou jídelnu v době oběda.

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skupina českých seniorů uvízla v zatopené Dubaji

Když čtveřice českých seniorů - Radek, jeho manželka Ingrid, její bratr Luboš a jeho žena Jana - plánovala na duben cestu do Dubaje a Ománu, neměla tušení, že je v pouštní metropoli zastihnou nejsilnější deště za posledních 75 let. Novinky nyní čtenářům přinášejí jejich svědectví ze zatopené ...

pátek večer 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nehoda na šumavské historické rallye. Při rychlostní zkoušce se vážně zranil závodník v porsche

Velmi vážná zranění utrpěl 52letý rakouský závodník Michael Putz během páteční rychlostní zkoušky historické rallye, která odstartovala na Klatovsku. Vrtulník ho transportoval do nemocnice. Tam skončila i jeho o tři roky starší manželka a spolujezdkyně Elisabeth, která měla středně těžká zranění.

pátek v noci 19/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru