Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 10. květen 2024
středa 22. 5. 2024, 1:13

archiv zpráv pro 10. květen 2024

Sobotní finále Eurovize bude bez nás. Aiko v hlasování diváků neuspěla

Především evropští diváci rozhodli ve čtvrtek večer svým hlasováním o dalších deseti účastnících sobotního finále osmašedesátého ročníku písničkové soutěže Eurovision Song Contest ve švédském Malmö. Česká zpěvačka Aiko mezi nimi není. Neuspěla s písničkou Pedestal. Před začátkem druhého ...

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hoří les na Mladoboleslavsku, kvůli obtížnému terénu a tmě se muselo hašení ukončit

Les u Žehrova na Mladoboleslavsku ve čtvrtek večer zasáhl požár, kvůli obtížnému terénu byl nasazen i vrtulník. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř kvůli většímu počtu zasahujících jednotek, uvedl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soul odmítl poskytnout prostory LGBTQ+ festivalu, organizátoři ho uspořádají v ulicích města

Soulský festival queer komunity se tento rok bude konat přímo v ulicích hlavního města Jižní Koreje, oznámili organizátoři každoročního setkání jihokorejských členů a podporovatelů LGBTQ+ komunity. Reagují tak na předchozí zamítnutí žádosti o využití prostor spravovaných městskou administrativou.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Postavili dům za cenu bytu, mají zahradu i vlastní studnu

Za hlavní devizu domu v Porubě považují autoři projektu, architekti Marie a Petr Hýlovi to, že se jim za cenu bytu v městské zástavbě podařilo postavit dům, byť malý, ale s komfortem vlastní menší zahrady, navíc v docházkové vzdálenosti od MHD a občanské vybavenosti.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Luxusní sídlo boxera Muhammada Aliho jde do aukce. Vitráže navrhl Tiffany

Velké luxusní sídlo, které kdysi vlastnil legendární americký boxer Muhammad Ali, jde do aukce. Honosná rezidence stojí v elitní uzavřené čtvrti Hancock Park v Los Angeles. Vyvolávací cena je 8 milionů dolarů, v přepočtu 186 milionů korun. Uzávěrka nabídek je 15. května.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Moderní rodinný dům ve Vraném nad Vltavou nabízí klid, soukromí a přírodní jezírko

V harmonii s okolním prostorem, přírodou a moderními trendy vznikl v obci Vrané nad Vltavou rodinný dům, který spojuje funkčnost a estetiku. Jeho černá fasáda a přírodní koupací jezírko vytvářejí oázu klidu a soukromí.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vyčistit kuchyňský dřez od skvrn a vodního kamene? Vyzkoušejte tyto rady

V kuchyni se většinou snažíme mít pořádek a čisto. Přesto se může poměrně snadno stát, že se tu zabydlí nějaké ty nečistoty a bakterie. Mezi nejvíce riziková místa patří dřez. Jak ho snadno a rychle vyčistit, aby vypadal jako nový?

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kdo neskáče, není Čech! Tady jsou recepty na občerstvení pro hokejové fanoušky. Budou se vám hodit

Mistrovství světa v hokeji začíná a už dnes večer čeká českou reprezentaci první zápas. Máme pro vás tipy na občerstvení, které se k této sportovní slávě výborně hodí.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete být do léta jako proutek? Tyto bylinky vám pomohou shodit přebytečná kila

Shazování přebytečných kil se řeší snad každé roční období, ale nejvíce lidí chce aspoň trochu zhubnout právě teď. Bez pohybu a změny stravovacích návyků vám snížit váhu určitě nepůjde. Můžete ale na pomoc povolat i bylinky, které vám hubnutí ulehčí.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Do truhlíku, nebo do skalky? Šrucha velkokvětá pokvete jako divá kdekoliv na slunci

Nízkorostoucí rostlina kvetoucí v ohromující škále pastelových barev s dužnatými listy, které připomínají prstíky Mickey Mouse. Ideální do nádob, skalek nebo jako výplň prostoru na okraje záhonů. Co to je? Šrucha velkokvětá!

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Shaun White se rozhodl prodat, nebo pronajmout svůj dům. Neuvěříte, kolik za něj požaduje

Bývalý olympijský medailista Shaun White, známý svými úspěchy ve snowboardingu a skateboardingu, se rozhodl prodat, nebo pronajmout svůj dům v Los Angeles. Podívejme se podrobněji na to, co tato nemovitost nabízí a jak se k ní můžete dostat.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dobrá zpráva, cvrčky jíst nemusíte. Řeči o plánu globalistů mají jen podrývat důvěru v instituce

Křupaví cvrčci, sarančata a další hmyz, který v našich končinách nepatří do standardního jídelníčku. To je další téma, které kvůli šíření lží rozděluje společnost a je v poslední době velmi často součástí řetězových e-mailů. Ne, Evropa se nechystá na hmyzí diktaturu, nikdo nikoho nenutí jíst ...

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká studentka slaví úspěch, její návrh pro Helsinky míří do světového finále

Národní kolo 19. ročníku Mezinárodní studentské soutěže Saint-Gobain zná své vítěze. Letošního zadání – návrhu vhodného řešení lokality Viikki, která se nachází severovýchodně od Helsinek – se nejlépe zhostila Tereza Dudová z Fakulty stavební ČVUT v Praze pod vedením Ing. arch. Martina Starka.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Spory o děti řeší české soudy i podle ukrajinského práva

Po příchodu ukrajinských uprchlíků se musí české úřady a soudy potýkat se specifiky ukrajinského práva. Například na Ukrajině musí být v rodném listu uveden otec, a pokud nemůže nebo tam nechce být skutečný biologický rodič, uvádějí ženy místo něj jméno svého vlastního otce. Úřady to zejména ...

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V čínské zoo přebarvili psy na pandy

Zoologická zahrada v čínském městě Tchaj-čou vzbudila nemalé emoce, když se pokusila návštěvníky nalákat na takzvané pandí psy. Již z tohoto označení se dá odvodit, že jde o psy, jejichž srst je nabarvena tak, aby připomínali pandy.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seriál Česko v UNESCO: Kutná Hora je opravdová pokladnice středověku

Jedním z nejvýznamnějších královských měst byla Kutná Hora, která se bleskově rozvíjela díky bohatství ze stříbrných dolů. Její historické centrum, chrám sv. Barbory a katedrála Nanebevzetí Panny Marie patří mezi světové unikáty.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Šest znamení, že nejste připraveni na vztah

Jste skutečně připraveni milovat a být milováni? Víte, co je potřeba k úspěšnému a zdravému vztahu? A ještě lépe, víte vůbec, co hledáte u potenciálního partnera? Odpovědi na tyto otázky vám mohou napovědět, zda jste na lásku skutečně připraveni.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekti proměnili dvoupokojový byt tak, aby byl zábavný, prostorný a plný světla

Byt s klasickou dispozicí 2+1 v pražském Břevnově proměnili architekti během kompletní rekonstrukce ve funkční a praktičtější místo k bydlení. Prosvětlený domov má nyní jednodušší uspořádání a získal i novou estetickou kvalitu.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž na policejní stanici v Paříži postřelil dva policisty, skončili ve vážném stavu

Muž předvedený k výslechu na pařížskou policejní stanici ve čtvrtek večer vážně zranil dva policisty. V sídle policie se zmocnil zbraně jednoho ze strážců zákona a začal střílet. Informují o tom francouzská média. Se zraněními skončil v nemocnici i střelec.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Praze a Ostravě startuje hokejový šampionát. Na diváky čekají i fanzóny, vstup je zdarma

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě startuje v pátek večer. Zápasy 87. šampionátu se odehrají v pražské O2 areně a v ostravské Ostravar aréně. Lidé můžou do 26. května vyrazit také do fanzón, jež vyrostly v sousedství sportovních stánků. Do nich se dostanou zdarma.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Realitní šílenství v Amsterdamu. Parkovací místo za 12 milionů

Bizarní nabídka na prodej jednoho místa v parkovací garáži v Amsterdamu se objevila na stránkách jedné realitní kanceláře. Dosavadní majitel požaduje za plochu 18 metrů čtverečních neuvěřitelných 495 tisíc eur (12,4 mil. Kč).

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: My tu Bartošovou skutečně zabijeme

V pátek vstoupí na Voyo první díl 3. série miniseriálu Iveta. Zachytí konec života zpěvačky Ivety Bartošové (1966-2014). Režijně, scenáristicky je pod ním podepsaný opět Michal Samir. „Chtěl bych, aby se ti, co Ivetu zhlédnou, zamysleli nad tím, co je skutečně důležité, abychom na sebe všichni ...

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luhačovice zvou: Přijďte si užít legendární Sluneční lázně a zahájení lázeňské sezony

Když se řekne Luhačovice, každý si vybaví lázně. K jejich věhlasu kromě léčivé vody a nádherné okolní přírody přispěly i výjimečné stavby architekta Dušana Jurkoviče. Včetně areálu Slunečních lázní, který se po rekonstrukci opět otevírá veřejnosti.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Alarmující statistiky: Každý den zmizí 11 kol, jak se bránit? Nepodceňujte zabezpečení

Češi jsou nadšení cyklisté a v každé domácnosti určitě najdeme minimálně jedno jízdní kolo. Ať už u vás jezdí celá rodina, nebo jen jeden vášnivý cyklista, o kolo nechce přijít nikdo. Jak zajistit, aby od vás zloději odešli s prázdnou, a jak ochránit kola během cyklovýletů?

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nové knihy: Claudia & Nadja Beinertovy, David Attenborough a John Green

Marilyn Monroe byla světovou hvězdou i symbolem krásy. Publikace Marilyn – Soukromý život ikony Hollywoodu popisuje její cestu za slávou i složité mezilidské vztahy, které ji výrazně ovlivnily. Zajímavá bude bezpochyby také kniha o naší mateřské řeči od dvojice píšící pod pseudonymem Červená ...

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie zabavila 84letému muži zbrojní arzenál. Lékař se bál o život občanů

Policie zabavila 84letému muži z Náchodska arzenál 34 kusů funkčních zbraní a stovek nábojů. Může za to zdravotní stav seniora, který znepokojil jeho ošetřujícího lékaře. Ten policii kontaktoval kvůli obavě o život a zdraví ostatních občanů.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Jičínsku neunesl, že ho předjela mladá řidička. Vytlačoval ji ze silnice

Naštvanost 46letého řidiče dodávky Renault na 20letou řidičku, jež ho krátce předtím předjela, skončila v Kopidlně na Jičínsku nebezpečím vytlačováním ženiny škodovky ze silnice. Muž po riskantním manévru, který skončil poškozením ženina vozu, z místa nehody ujel.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jezevčík vykousl Britce kus tváře

Čtyřicet stehů po operaci, jež trvala pět a půl hodiny, a týdny pracovní neschopnosti si vyžádal úraz, který utrpěla 45letá žena z waleského města Swansea, když jí jezevčík její kamarádky vykousl kus tváře a sežral jej.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luhačovice zvou: Přijďte si užít legendární Sluneční lázně a zahájení lázeňské sezony

Když se řekne Luhačovice, každý si vybaví lázně. K jejich věhlasu kromě léčivé vody a nádherné okolní přírody přispěly i výjimečné stavby architekta Dušana Jurkoviče. Včetně areálu Slunečních lázní, který se po rekonstrukci opět otevírá veřejnosti.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní rodinný dům ve Vraném nad Vltavou nabízí klid, soukromí a přírodní jezírko

V harmonii s okolním prostorem, přírodou a moderními trendy vznikl v obci Vrané nad Vltavou rodinný dům, který spojuje funkčnost a estetiku. Jeho černá fasáda a přírodní koupací jezírko vytvářejí oázu klidu a soukromí.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vyčistit kuchyňský dřez od skvrn a vodního kamene? Vyzkoušejte tyto rady

V kuchyni se většinou snažíme mít pořádek a čisto. Přesto se může poměrně snadno stát, že se tu zabydlí nějaké ty nečistoty a bakterie. Mezi nejvíce riziková místa patří dřez. Jak ho snadno a rychle vyčistit, aby vypadal jako nový?

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Placky, polévka, omeleta, rýže... Zkuste květák 7x jinak a pokaždé bude chutnat skvěle. Přesvědčte se

Možností, jak připravit květák, je spousta, i když v české kuchyni kraluje zejména obalovaný, jako polévka nebo mozeček. Co vyzkoušet něco nového?

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Voda v bazénu má být čistá. Bez správného čerpadla riskujete zelený žabinec!

Téměř každá třetí nemovitost v ČR má na svém pozemku bazén. To s sebou kromě radosti z vodních hrátek přináší i potřebu filtrace vody nebo její odčerpání po zimní pauze. Se správným čerpadlem to ovšem není problém. Podívejme se tedy, na co se při výběru čerpadla zaměřit.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Rodinný dům v Okrouhlé má kulaté okno ve štítu a příjemné převisy nad podlouhlými stranami

Kousek od Nového Boru v malé obci Okrouhlá vyrostla novostavba rodinného domu, který je prvním z konfigurovatelných domů tohoto typu. Architektura domu se sedlovou střechou je příjemná svými nadčasovými tvary, kulatým oknem ve štítu a převisem nad oběma ...

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Na 600 tisíc lidí nemá praktika. Pomoci mají sdílené ordinace

Statisíce dospělých a dětí nemají svého praktického lékaře. A ti, kteří by chtěli, mají často problém nějakého sehnat. Změnit to mají sdílené ordinace, v nichž bude pracovat několik lékařů. Přijmout by mohli nové pacienty a rozšířit ordinační dobu. Věří v to i resort zdravotnictví, který ...

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Divokou vodou s dvojníkem Enrique Iglesiase

„Když na rafty v Portugalsku, tak rozhodně sem na řeku Paiva,“ vítá mě instruktor Pedro přímo u vody. Kromě toho, že vzhledem k nápadné podobě bych čekala, že z fleku zanotuje španělský hit Can You Hear Me, působí až nebezpečně sebevědomě. Na rozdíl ode mě. Na raft se chystám poprvé a k ...

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdo neskáče, není Čech! Tady jsou recepty na občerstvení pro hokejové fanoušky. Budou se vám hodit

Mistrovství světa v hokeji začíná a už dnes večer čeká českou reprezentaci první zápas. Máme pro vás tipy na občerstvení, které se k této sportovní slávě výborně hodí.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete být do léta jako proutek? Tyto bylinky vám pomohou shodit přebytečná kila

Shazování přebytečných kil se řeší snad každé roční období, ale nejvíce lidí chce aspoň trochu zhubnout právě teď. Bez pohybu a změny stravovacích návyků vám snížit váhu určitě nepůjde. Můžete ale na pomoc povolat i bylinky, které vám hubnutí ulehčí.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat s vytáhlými sazenicemi? Vyzkoušejte tyto tipy a brzy budou v pořádku

Rozhodli jste se vypěstovat si rostlinky ze semen, ale máte vytáhlé sazenice, které se mohou naklánět, polehávat či dokonce lámat? V tomto článku si řekneme, jak předejít vytahování sazenic za světlem a co se s vytáhlými sazenicemi dá vlastně dělat.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zařizujeme dětský pokoj: Tohle je základní výbava pro malé dobrodruhy

Zařizování dětského pokoje pro nejmenší členy rodiny je výzvou, která vyžaduje pečlivé plánování a přihlédnutí k jejich potřebám a bezpečnosti. Kromě hraček a veselých barev je důležité vybavit dětský pokoj vhodným nábytkem, který podporuje jejich rozvoj a zajišťuje pohodlí a bezpečí.

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Med a skořice nalačno? Takhle prospějí vašemu tělu, když je budete pít každé ráno

Slyšeli jste někdy o elixíru z medu a skořice? Termín elixír je použit oprávněně, protože tento nápoj má doslova magické vlastnosti. Skořice a med jsou známé svými zdravotními benefity a dohromady tvoří téměř nepřekonatelnou kombinaci. Co se stane, když je začnete pravidelně pít?

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

To je změna: Ze starého domu vytvořili luxusní rezidenci pro pětičlennou rodinu

Ladí k sobě starý dům a moderní přístavba? Leckdy velmi dobře. A co když je klasická původní část velmi stará a přístavba opravdu supermoderní? Posuďte sami!

pátek ráno 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Čínská automobilka BYD zvažuje výstavbu další továrny v Evropě

Čínská automobilka BYD se do roku 2030 hodlá stát předním výrobcem elektromobilů v Evropě a zvažuje zde výstavbu další továrny. Na konferenci o budoucnosti automobilového trhu pořádané listem Financial Times (FT) v Londýně to ve čtvrtek řekl šéf evropských aktivit podniku Michael Shu.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stát chystá nové dotace na dřevostavby. Zařadí je do oblíbeného programu

Ve vládě sílí snahy, jak podpořit výstavbu domů a veřejných budov ze dřeva. Vedle rozvolnění technických pravidel chce stát dřevostavbám pomoci také prostřednictvím dotace z populárního programu Nová zelená úsporám. Jeho úpravu aktuálně chystá ministerstvo životního prostředí. Nové dotace by ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V bitvě o elektroauta musíme přidat. Jinak hrozí problém

Čínské elektromobily postupně zaplavují Evropu i další trhy. Jsou levnější a přitom srovnatelně kvalitní s evropskými auty. Evropské automobilky proto musí přidat v mnoha oblastech, aby byly schopny čínským výrobcům konkurovat, říká viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Gratulace pro Putina

Stále žádná gratulace z Evropy? Tak že bych si tam pro ni došel?

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pět malých kroků k větší úspoře vody

Snížit spotřebu vody bez radikálních proměn domácnosti můžou nové návyky i pořízení levných či dražších inovací. Nechte se inspirovat.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedmnáctiletých řidičů jezdí už tisíce. Mentory jsou často jejich matky

Sedmnáctiletých lidí, kteří smějí od ledna zasednout za volant v doprovodu dospělého mentora jako spolujezdce, je už skoro pět tisíc. Drtivá většina z nich zatím provoz zvládá bez škraloupu. Mentorů se registroval dvojnásobný počet. Často jsou mezi nimi matky učňů a středoškoláků.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní rodinný dům ve Vraném nad Vltavou nabízí klid, soukromí a přírodní jezírko

V harmonii s okolním prostorem, přírodou a moderními trendy vznikl v obci Vrané nad Vltavou rodinný dům, který spojuje funkčnost a estetiku. Jeho černá fasáda a přírodní koupací jezírko vytvářejí oázu klidu a soukromí.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete mít živý plot už za 2 roky? Tady je 5 nejrychleji rostoucích rostlin. Vyberte si

Potřebujete na zahradě zajistit soukromí před zvědavými zraky vašich sousedů? Živé ploty jsou ideálním řešením. Aby vám ale plot vyrostl rychle, je třeba vybrat správnou odrůdu.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Rebarbora a jahody tvoří dokonalý pár. Upečte je pod máslovou drobenkou a máte dokonalý dezert

Skvělý moučník můžete upéct i bez těsta. Je to rychlé, snadné a výsledek chutná výborně – obzvlášť v kombinaci s vanilkovou zmrzlinou.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak udržet ovoce a zeleninu dlouho čerstvé? Nikdy vedle sebe neskladujte tyto potraviny

Některé věci se zkrátka nesnesou, a to platí i pro některé druhy společně skladovaného ovoce a zeleniny. Takže pokud nechcete, aby se váš nákup rychle proměnil v hnijící masu, čtěte pozorně.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Změny ve zdravotním pojištění: Dětem zubní péče zdarma, rodiče si zaplatí poměrnou část

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na nedostupnost stomatologické péče a vysoké ceny. Nová novela zákona o veřejném zdravotním pojištění přináší změny v oblasti hrazení zubní péče pro děti i dospělé. Podívejte se, jaké úkony budou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Stínění je efektivní štít proti horku i zvědavým pohledům. Stačí si dobře vybrat

Dříve bránily pronikání slunečních paprsků přes okna jen okenice a závěsy, současné stínicí systémy ale umějí podstatně víc. Dokážou aktivně pracovat s tepelnou pohodou, bezpečnostní ochranou i ekonomickým provozem budovy.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nenaleťte podvodníkům! Dejte si pozor na podvodné SMS z finančního úřadu

Dejte si pozor na nové podvodné SMS, kde se podvodníci snaží dostat z lidí jejich přihlašovací údaje k bankovní identitě. Za touto smishingovou akcí stojí podvodníci využívající strach z možného nedoplatku či přeplatku na daních.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Konec jedné éry. Apple definitivně skoncoval s lightning konektorem u iPadů

Premiéra nových iPadů Air a Pro v tomto týdnu přinesla jednu nečekanou změnu. Z nabídky společnosti Apple kvůli příchodu novinek vypadnul iPad deváté generace z roku 2021. Tím v podstatě končí jedna velká éra, neboť šlo o poslední jablečný tablet vybavený konektorem lightning.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Selhání na všech úrovních - Alex Švamberk

Na učitele ze základní školy v Boru u Tachova uvalili vazbu. Nejenže chodil se svou žačkou, ale ještě měl v počítači její nahé fotografie, takže zřejmě nešlo o čistě platonický vztah. Šokující na celém případu je, že tento učitel už jednou za podobný trestný čin strávil za mřížemi pět let. ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malý klučina v Táboře žertoval s chůvou, nakonec ji museli vysvobodit strážníci

O tom, že hlídání malých dětí není rozhodně jednoduché, se v tomto týdnu přesvědčila chůva malého chlapce v Táboře. Ten vymýšlel, jak by nemusel ve čtvrtek do školky, a tak když žena na chvíli odešla na balkon, zamkl dveře. Chůva se ocitla ve svízelné situaci.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Jak dobře znáte Berlín a jeho historii?

Berlín nemá eleganci Paříže ani tolik architektonických skvostů jako Řím, ale je zajímavý jinak. Svou nedávnou historií, kdy se město stalo dějištěm událostí, které ovlivňovaly dění v celé Evropě. Jizvy minulosti se ani přes stavební boom posledních tří desetiletí ještě nepodařilo zahladit. ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tržby ve službách po třech čtvrtletích poklesu vzrostly

Tržby ve službách v prvním čtvrtletí vzrostly meziročně o 1,3 procenta. Předtím tři kvartály po sobě klesly. V mezičtvrtletním srovnání tržby stouply ještě více, a to o 2,6 procenta, uvedl v pátek Český statistický úřad (ČSÚ).

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté vytáhli z kolejiště muže pár sekund před rozjetým vlakem

Vlastní život podle dostupných informací nasadila dvojice policistů, kteří se stali v Šenově u Nového Jičína svědky pokusu o sebevraždu. Opilého ležícího muže v kolejišti vytáhli jen pár sekund předtím, než by ho přejel rozjetý vlak.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šok v Eurovizi. Izraelka navzdory protestům postoupila do finále. A zřejmě s obrovským náskokem

Izraelská zástupkyně v Eurovizi Eden Golanová se navzdory několikaměsíčním protestům proti účasti její země probojovala ve čtvrtek do finále celoevropské soutěže. A pravděpodobně se tak stalo s velkým náskokem, jak vyplývá z údajů omylem zveřejněných v Itálii, kde získala přes 39 procent ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co dělá nezdravé jídlo s naším duševním zdravím

Ultrazpracované potraviny a jejich vliv na mnohé aspekty lidského života jsou v poslední době často probíraným tématem. Kde všude jsou vidět dopady nevhodného stravování a koho a jak ovlivňují?

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezaměstnanost v dubnu díky sezonním pracím klesla

Nezaměstnanost v Česku v dubnu klesla na 3,7 procenta, v březnu byla o 0,2 procentního bodu vyšší. Pokles způsobil hlavně rozjezd dalších sezonních prací. Úřady práce evidovaly ke konci dubna 280 078 uchazečů o práci, meziměsíčně o 8545 méně. Volných pracovních míst je dál méně než ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ninja ze střechy. Američanka tajně bydlela uvnitř štítu na střeše obchodu

V americkém státě Michigan 34letá žena skoro rok tajně bydlela ve výklenku za štítem střechy obchodu s potravinami. V prostoru o rozměrech zhruba 1,5 krát 2,5 metru měla dokonce počítač, kávovar či pokojovou rostlinu.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Festival Colours of Ostrava začal ve Stodolní. Dnes se koná v bývalých železárnách

Jednadvacátý ročník festivalu Colours of Ostrava se letos odehraje 17. až 20. července v Dolních Vítkovicích. Tam se ale v roce 2002 nenarodil. Ostravská přehlídka vznikla ve slavné Stodolní ulici. Potom se stěhovala.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ pro milovníky a znalce sýrů. Vyzkoušejte své znalosti a odpovězte správně na všechny otázky

Vyzkoušejte si své kulinářské znalosti v našem kvízu, jehož tématem jsou sýry z celého světa. Kolik správných odpovědí na konci získáte?

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Parádní dětské pokoje 5Ă— jinak. Tyhle interiéry vás určitě nadchnou a budou inspirovat

Dětský pokoj pro nejmenší má být hravý a bezpečný. U školáků se dnes víc než barvy řeší chytré členění místnosti. A pro všechny dětské pokoje, které vám představujeme, platí, že budou růst spolu s dětmi i bez zásadních změn.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Revoluce v energiích: Vaše firma může mít solární elektrárnu skoro zadarmo!

Stále více firem a dalších právnických osob investuje do budování vlastních fotovoltaických elektráren přinášejících celkovou nezávislost na proměnlivosti cen dodávek elektřiny. Firmy, ale také například zemědělská družstva, školy a další instituce díky tomu šetří přírodu, ale také vlastní náklady.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak kombinovat starý nábytek s novým? Využijte kouzlo kontrastu

Kombinace starého a nového nábytku může přinést do vašeho domova jedinečnost a osobitost. Jak vše zakomponovat do moderního interiéru tak, aby výsledek nepůsobil chaoticky?

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Rekonstrukce jako hozená rukavice: Podívejte se na proměnu bytu v Praze, kterou si navrhla architektka

Pohovka v designu tuby od zubní pasty, blok nábytku ukrývající i kuchyni a koupelny a fungující jako stěny pro obrazy nebo svítidlo, které je rukavicí. To jsou jen některá výjimečná řešení prostorného bytu v Praze, kam vás zveme na návštěvu.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tisíce robotických sekaček šetří práci na zahradách. Podívejte se, jak si nějakou vybrat

Robotické sekačky se postarají o trávník i bez vaší přítomnosti. Zvolíte si výšku sečení, vymezený prostor sekání a o zbytek se postará sekačka sama. Za pomocníka pro větší rozlohu a vyšší sklon pozemku si ale připlatíte.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Twisters: Lovci bouří versus hvězda sociálních sítích. O život jde všem

Do kin zamíří v červenci další (možná) sázka na jistotu. Americký snímek Twisters naváže na film Twister z roku 1996. Zachycuje svět bouří, tornád, která ničí vše, co potkají. Nyní do něj vstoupí Kate Cooperová (Daisy Edgar-Jonesová), jež se snaží o jediné: v drsných podmínkách přežít. Snímek ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vinná réva po mrazech obrůstá. Urodí-li se, bude z toho vzácný ročník

Komu se letos urodí víno, mohl by získat exkluzivní ročník. Vzácné bude hlavně v Čechách, kde před pár týdny pomrzly skoro všechny rašící rostliny. Réva sice obrůstá, úroda je ale nejistá.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA mají chystat cla na dovoz elektromobilů z Číny

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena připravuje zavedení cel na dovoz elektromobilů z Číny. Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž krok oznámí vláda příští týden. Ochranná opatření se mají týkat i baterií či solární techniky.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V brněnské zoo se poprvé rozmnožila mimořádně vzácná ryba z Nové Guineje

Mimořádně vzácná ryba duhovka (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno, se rozmnožila v brněnské zoo. V přírodě obývá malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná v Evropě.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podruhé do stejného místa. V Rusku zase hoří ropná rafinerie

Drony zasáhly v noci na pátek v ruské Kalužské oblasti ropnou rafinerii Pěrvyj zavod. Informují o tom ruská média, Ukrajinci se k útoku zatím oficiálně nepřihlásili.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bezdomovec, který měl v centru Plzně ubodat přítelkyni, je ve vazbě

Plzeňský soud poslal v pátek do vazby 37letého muže, který podle policie v úterý odpoledne v centru Plzně napadl nožem a usmrtil svoji o sedm let starší přítelkyni. Za vraždu mu hrozí až 18 let vězení.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čaputová se na rozlučkové návštěvě Kyjeva setká se Zelenským

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přicestovala v pátek na rozlučkovou návštěvu Kyjeva, kde se setká s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a dalšími ukrajinskými představiteli. Mandát Čaputové končí 15. června a ve funkci ji nahradí Peter Pellegrini.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jste hokejový fanda? Přihlaste se do fotosoutěže a vyhrajte podepsaný dres českého nároďáku

Na dveře klepe hokejové mistrovství světa, které po devíti letech opět hostí Česká republika. V naší kotlině nemáme jen skvělé sportovce, ale i oddané fanoušky. Ukažte, že jsme opravdovým hokejovým národem, a zapojte se do soutěže o největšího hokejového fanouška. Stačí poslat fotku a můžete ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PŘEHLEDNĚ: Mistrovství světa v hokeji. Termíny, fanzóny a doprava

Světový šampionát v ledním hokeji po devíti letech opět hostí Česká republika, konat se bude v Praze a Ostravě. Největší hokejový svátek potrvá přes dva týdny od 10. do 26. května 2024. Jak se na zápasy dostat, kde budou a co nabídnou fanzóny, podrobný program a kdy hrají Češi, najdete ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pošleme ukrajinské uprchlíky zpět do války, zní v Německu

Ukrajina potřebuje v boji s ruskými útočníky každého muže. Někteří však uprchli do Německa a v zemi sílí hlasy, že by Spolková republika měla v této věci Kyjevu pomoci.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kennedymu našli v mozku mrtvou larvu parazita. Na Bidena s Trumpem si věří

Nezávislý kandidát na amerického prezidenta Robert F. Kennedy jr. ve středu v listu The New York Times přiznal, že v roce 2010 měl výpadky paměti. Důvodem byla larva tasemnice, které se mu dostala do mozku, kde uhynula. Navíc prodělal otravu rtutí. Přesto říká, že oproti oběma stranickým ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V ČR se v 1. čtvrtletí ubytovalo 4,1 milionu turistů, o desetinu více

V českých hotelech, penzionech a kempech se v prvním čtvrtletí letošního roku ubytovalo 4,1 milionu turistů, což je meziroční nárůst o 9,9 procenta. Vzrostl počet zahraničních i tuzemských hostů. V ubytovacích zařízeních strávili turisté od ledna do března 10,6 milionu nocí, meziročně ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opakovaně použitelná lahev na vodu může obsahovat více bakterií než záchodové prkénko

Používání opakovaně použitelných lahví na vodu by v dnešní době mělo být samozřejmostí. Mít takovou lahev po ruce je nejen ekologické, ale také zdravé, jelikož nás to nutí pít častěji. Bohužel ne každý však věnuje dostatek pozornosti mytí těchto lahví, a tak se snadno může stát, že v sobě ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dají se ušetřit tisíce. Měsíční fixaci u elektřiny už nabízí i velký hráč

Téměř osm tisíc korun ročně teď mohou lidé s běžnou spotřebou elektřiny ušetřit při využití měsíční fixace ceny oproti standardním ceníkům s roční a delší fixací nebo na dobu neurčitou. Už delší dobu to nabízí například firmy Tedom nebo Lama, nedávno se k nim přidal první velký hráč, společnost ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak udělat zahradu přátelskou ke včelám? Dělejte tyto snadné věci a bude to u vás celý rok bzučet

Včely navštěvují květy, aby sbíraly nektar a pyl, které používají jako potravu pro sebe a své larvy. Jak se přesouvají z květu na květ, opylují zahradní i planě rostoucí rostliny. Bez opylování by nebyl život, neměli bychom co jíst. Proto bychom se měli snažit těmto dárcům života vynahradit to, co ...

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

O dotaci na kotel musíte požádat do konce srpna, později nedostanete ani korunu, varuje odborník

Pouhé čtyři měsíce, z toho dva prázdninové, zbývají na výměnu starého kotle na tuhá paliva emisní třídy 1 a 2. Poté je nebude možné legálně provozovat. Pokuty nejsou nízké – za vytápění starým kotlem je možné opakovaně udělit až 50tisícovou sankci.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Místo rekonstrukce domu postavili funkcionalistickou novostavbu. Takhle krásně vypadá

Ve vznikající zástavbě na východním okraji Prahy stojí nový dům, který navazuje na meziválečnou funkcionalistickou linku v pražské architektuře. Majitelé ho postavili jako své druhé rodinné sídlo a při stavbě zúročili všechny předchozí zkušenosti.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Při přepisu energií buďte obezřetní. Předejdete tak komplikacím

Přepis energií je nevyhnutelným krokem při stěhování, koupi nemovitosti nebo řešení dědictví. Bez správného provedení může dojít k černému odběru, ale i při úspěšném přepisu je třeba dávat pozor na komplikace. Zjistěte, jak na přepis energií a jak vyřešit případné problémy.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na co nezapomenout v květnu na zahradě? Podívejte se na náš praktický seznam

V květnu celá zahrada pučí, roste, kvete, a my nevíme, co dřív. Tento měsíc zkrátka máme nejvíc práce. Na co byste neměli zapomenout?

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Eva Le Peutrec navrhla mrakodrapy i centra měst. Teď má i vlastní kliku

Žila na čtyřech kontinentech a procestovala přes čtyřicet zemí světa. Navrhla dvacet pět mrakodrapů i dvoukilometrové centrum čínské metropole. Světově uznávaná architektka s českými kořeny Eva Le Peutrec napsala dvě knihy a před časem se pustila do autorského designu v malém měřítku.

pátek dopoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Muž ze středních Čech se loučil se životem, zachránili jej policisté z Volar

Rychlou pátrací akci ve čtvrtek zvládli policisté z Volar na Prachaticku. Zachránili život 38letému muži ze středních Čech, který chtěl ukončil život. Byl ve špatném psychickém stavu.

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České Versailles: Tereza Rosalie Kladošová představila svatební kolekci

Tereza Rosalie KladosĚŚovaĚ?, cĚŚeskaĚ? moĚ?dniĚ? designeĚ?rka a výtvarnice vystupujiĚ?ciĚ? pod stejnojmennou znacĚŚkou, představila ve Velkém sále trojského zámku svoji první svatební kolekci. Nápad se zrodil s vlastní svatbou návrhářky, kdy začala zkoumat utajené oblasti niterného vztahu ...

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový šestnáctiválec od Bugatti se zbaví turbodmychadel

Zcela nový motor pro budoucí model značky Bugatti nabývá jasnějších rozměrů. Opět půjde o šestnáctiválec, ale nikoli s částečně překrývajícími se válci do W, ale do V, bude tedy delší. Na rozdíl od posledního motoru nebude mít čtyři turbodmychadla, ale spolehne se na stratosférické plnění ...

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na kterých letištích se nejlépe najíte? Evropa se pyšní třemi premianty

Jídlo v letadlech nemá tu nejlepší pověst. Řada lidí se proto raději „předzásobí“ už na letišti při čekání na svůj spoj. A co se týče kvality pokrmů či nápojů, tak si pasažéři nejvíce pochutnají na singapurském letišti Changi a hned v závěsu za ním na tokijském letišti Narita. Tři z deseti ...

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proti levné konkurenci. Biden chystá nová cla i proti čínským elektromobilům

Americký prezident Joe Biden chystá další zásah proti Číně. Příští týden by měl oznámit své rozhodnutí zavést nová cla na strategická odvětví čínské ekonomiky. Týkat se mají například elektromobilů, baterií nebo solárních panelů.

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior v Jeseníku přejel oběma koly svého auta chodkyni na přechodu

Téměř neuvěřitelnou nehodou se od čtvrtka zabývají policisté v Jeseníku. Senior, přestože se s autem teprve rozjížděl, na přechodu nejen srazil chodkyni, ale navíc ji i oběma koly na jedné straně vozidla přejel. Pak zastavil. Pro ženu musel letět záchranářský vrtulník. Novinky o případu ...

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chlastá a otravuje lidi, řekl o rekordmanovi na záchytce starosta na Sokolovsku

Na první pohled vypadá jako dobrý voják Švejk v podání Rudolfa Hrušínského, ale když se opije, a to je takřka každý den, stává se z něj ve skutečnosti zlý a agresivní člověk. Řeč je o muži středního věku z Chodova, který je rekordmanem v počtu ročních pobytů v protialkoholní záchytné ...

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pacientovi s Neuralinkem se začal odpojovat čip od mozku

V lednu slavila společnost Neuralink úspěch, když vůbec poprvé implantovala čip do lidské lebky. Nyní však projekt firmy, za níž stojí podnikatel Elon Musk, narazil na zásadní problém. Zařízení se od pacientova mozku začalo oddělovat. Neuralink neuvedl, proč se tak stalo. Tvrdí ale, že implantát ...

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf armády Řehka přiznal vztah s poslankyní

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka, který ve čtvrtek oznámil, že je v manželkou v odluce, tvoří pár s poslankyní STAN a členkou sněmovního výboru pro obranu Michaelou Opltovou. Jako první v pátek informaci přinesl server Blesk.cz.

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Disney a Warner Bros spojí síly. V USA vznikne obří streamovací platforma

Boj o zákazníky na internetovém trhu s nabídkou filmů či seriálů pokračuje. Společnosti Walt Disney a Warner Bros. Discovery v létě začnou zákazníkům nabízet balíček streamovacích služeb Disney+, Hulu a Max. Zatím jenom ve Spojených státech, ale je pravděpodobné, že by se spojení portálů mohlo ...

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Projděte se v korunách stromů. Tyto stezky v oblacích vás určitě nadchnou

Projděte se mezi korunami stromů a prohlédněte si naši krajinu z ptačí perspektivy. V tomto článku se podíváme na některé z největších a nejzajímavějších stezek korunami stromů v České republice, na jejichž návštěvu rozhodně nezapomenete.

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Gaslighting je forma manipulace – často ji ale do poslední chvíle nepoznáte

Gaslighting je mnohem nebezpečnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Tato forma psychické manipulace postupně podkopává vaši důvěru v sebe sama a zpochybňuje vaše vnímání reality. Co gaslighting znamená, jak ho ve vztahu poznáte – a jak se mu účinně bránit?

pátek v poledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Temelíně začala modernizace bezpečnostních systémů

V Temelíně začala modernizace bezpečnostních systémů. Budou řídit důležitou část dieselgenerátorů, které slouží jako klíčový záložní zdroj elektřiny. Novinky o tom informoval mluvčí elektrárny Marek Sviták.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká republika předala Ukrajině první letecký simulátor pro výcvik pilotů na F-16

Velitel ukrajinského letectvy Mykola Oleščuk na Telegramu oznámil, že Česká republika předala Ukrajině první letecký simulátor pro výcvik pilotů stíhaček F-16. Dodané zařízení se nyní testuje, uvedl web listu Ukrajinska pravda s odvoláním na ukrajinské letectvo.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zastřelili špatného muže? Policista na Floridě po otevření dveří okamžitě pálil

Policisté na Floridě zastřelili 3. května třiadvacetiletého příslušníka amerického letectva Rogera Fortsona. Jeho rodina se domnívá, že si strážník při zásahu spletl dveře.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové se pokoušejí prorazit ukrajinskou obranu na severu, Kyjev vyslal posily

Ruská armáda se snaží prolomit obranu v pohraničí v Charkovské oblasti. Od noci oblast masivně ostřeluje. Ukrajinci do oblasti vyslali posily, uvedlo ministerstvo obrany v Kyjevě s tím, že dosavadní údery se podařilo odrazit, ale boje pokračují. Prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že na ruský ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ostravští celníci vyrazili do heren. Zabavili desítky automatů, cigarety, alkohol i drogy

Celkem 44 načerno provozovaných herních automatů zajistili moravskoslezští celníci při kontrolách, jež uskutečnili v uplynulých týdnech v provozovnách v Ostravě i okolních městech. Kromě toho narazili i na nekolkované cigarety, alkohol či drogy.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čekala vyplacení nemocenské dávky, podvodníkovi umožnila přístup k účtu

V domnění, že jí bude vyplacena očekávaná nemocenská dávka, komunikovala ve čtvrtek jedenačtyřicetiletá žena z Olomoucka s podvodníkem. Umožnila mu přístup ke svému účtu. Myslela přitom, že je ve spojení s Českou správou sociálního zabezpečení. Novinkám to v pátek sdělila policejní mluvčí Ivana ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tuhle reklamu jsme přehnali, omlouvá se Apple a stahuje ji

Rozdrcený metronom, plechovka s barvou i celá bicí souprava. Apple chtěl s novou reklamou na iPad Pro ukázat, jak je jablečný tablet kreativním zařízením. Místo ovací se ale na amerického technologického giganta snesla vlna kritiky. Podnik se nyní kaje a reklamu stahuje.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Duchapřítomní holiči v USA zachránili holčičku, která běžela do rušné křižovatky

Duchapřítomnost i rychlé nohy předvedli dva holiči z East Hartfordu v americkém státě Connecticut, kteří na poslední chvíli zabránili malé holčičce vběhnout do rušné křižovatky. Příhodu, jež měla díky nim dobrý konec, zachytila pouliční kamera.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V BMW ujížděl plzeňským strážníkům, převrátil ho na střechu. Ani nesměl řídit

Čtyřiadvacetiletý muž nesměl řídit, i přesto usedl za volant BMW a proháněl se po Plzni rychlostí 85 kilometrů v hodině. Nereagoval ani na výzvy strážníků, aby zastavil. Naopak před nimi začal ujíždět. Nakonec způsobil dopravní nehodu.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinští vojáci čekají na F-16, ruští na brokovnice

Zatímco Ukrajina čeká na první stíhačky F-16 jako součást nedávného balíčku zahraniční pomoci schváleného americkým Kongresem, ruské pozemní síly se podle magazínu Newsweek potýkají s nedostatkem brokovnic. Zbraň, kterou by někteří experti zařadili do kategorie historická, potřebují, aby se ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozzuřený hroch zaútočil na člun s turisty

Turisté, kteří se na konci března vydali pozorovat hrochy na řece Chobe na hranici mezi Namibií a Botswanou, se během okamžiku ocitli ve velkém nebezpečí. Jeden ze samců se totiž rozběhl k loďce a snažil se ji poškodit.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nádvoří brněnského Špilberku by mohla překrýt mobilní střecha, ochrání až tisíc diváků

Nádvoří brněnského hradu Špilberk, na němž se konají koncerty, divadelní představení a četné společenské akce, by mohlo v budoucnu získat vysouvací plátěnou střechu. Před deštěm a nepřízní počasí by ochránila až tisíc diváků. Projekt vznikl v rámci soutěže mladých architektů vypsané Muzeem ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pampeliška: královna jarního detoxu i talíře. Inspirujte se mlsnými jazýčky Francouzů a radami odborníků

Vyberte si. Chcete mít na zahradě parádní anglický trávník, nebo dáte přednost čistým játrům? V tom druhém případě úžasnou pampelišku neničte, ale pochutnejte si na ní. A kdo nemá zahradu, najde pampelišku v přírodě. Proč byste ji měli vzít na milost?

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Balkon jako únik před městským ruchem? Vytvořte si svůj zelený azyl

Představte si, že ráno vyjdete na balkon a slyšíte jemné šumění listí, cítíte vůni rozkvetlých květin a vidíte orosené bylinky či mladé výhonky zeleniny. Taková smyslová symfonie udá tón celému novému dni. Nechte se inspirovat a jednoduše si vytvořte vysněnou zahradu na balkoně či terase.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Izraelské tanky obklíčily východní část Rafáhu

Hlavní silnici oddělující východní a západní část Rafáhu na jihu Pásma Gazy zablokovaly v pátek izraelské tanky. Fakticky tak obklíčily celou východní část města, informovala agentura Reuters.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Promlčeno, řekl o žalobě na lékařku soudce. Sám byl za průtahy v případu pokárán

Bývalá předsedkyně posudkové komise ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) a zároveň lékařka Zdeňka Buriánková se už nemusí obávat žádného postihu kvůli podezření, že umožnila získat plný invalidní důchod muži, který měl vážné obtíže jen předstírat.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desítky hasičů bojují s požárem lesa na Mladoboleslavsku, způsobil ho zřejmě člověk

Les u Žehrova na Mladoboleslavsku ve čtvrtek večer zasáhl požár, kvůli obtížnému terénu byl nasazen i vrtulník. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř kvůli většímu počtu zasahujících jednotek. Zásah komplikuje složitý terén, hasiči se k místu dostávají vrtulníkem. Podle ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sovětský voják zavraždil Josefa Vašíčka, komunisté pak zkázu dokonali

Projektil proletěl přes celý dvůr a trefil vysokého hubeného muže pod levým ramenem. Střela pronikla do hrudního koše, prošla plícemi, vyletěla pod pravou paží a zaryla se do dřeva verandy. Muž v bílé košili padl na zem, silně krvácel a chroptěl. Během chvíle zemřel.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedmnáctiletého motorkáře srazilo na Klatovsku auto. Letěl pro něj vrtulník

Dvě vážné nehody se staly během pátečního dopoledne na Klatovsku a Plzeňsku. V obou případech šlo o střet osobního auta s motocyklem a u obou zasahoval vrtulník. V nemocnici skončili motorkáři, kteří utrpěli středně těžká zranění.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polský Budimex byl ze hry o D11 vyřazen

Polská firma Budimex vypadla z opakovaného tendru na dostavbu předposledního úseku dálnice D11 z pohraničního Královce do Trutnova. Firma zprvu zakázku za 11,4 miliardy korun vloni získala. Po intervenci druhého účastníka tendru, dceřiné společnosti Metrostavu MI Roads, u antimonopolního ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína prudce navýšila dovoz zařízení pro vývoj umělé inteligence

Čínský zahraniční obchod v dubnu ožil, data čínského statistického úřadu ukazují, že po březnovém poklesu vzrostl vývoz i dovoz. Za kladnými čísly však stojí zejména dovoz určitého typu zboží. Statistici totiž evidují výrazný nárůst u komponentů, které se využívají ve vývoji umělé inteligence ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britská elegance. Král Karel III. hostil zahradní oslavu

Britský král Karel III. se minulý týden vrátil po tříměsíční zdravotní pauze k pracovním povinnostem. Návrat oslavil velkolepou zahradní slavností v Buckinghamském paláci v Londýně. Společně s královnou Camillou předvedli nejen dobrou náladu, ale také pověstný módní styl.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedm káčat spadlo v Brně do kanálu, bezradná kačena chodila kolem. Strážníci zveřejnili video ze záchranné akce

Před takřka jistou smrtí zachránili strážníci v Brně sedm káčat, která spadla do kanálu. Na místo strážníky přivolala všímavá žena, která vše sledovala. Na místě našla hlídka kačenu bezradně chodící kolem kanálu zabezpečeného železným poklopem. Strážníci zveřejnili video ze záchranné akce.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Knihou Labuť a lovec se úspěšný detektivkář vypravil do pravěku

Ti lidé ani nemají svá jména. Také zvířata jsou často nazývána opisem, aby jejich duchové neslyšeli, jak se na ně lovci domlouvají. Pokud do pravěké tlupy přibude dívka, která byla ještě nedávno labutí, je to zcela pochopitelné. Zároveň i nebezpečné, Labuť totiž zná účinná zaříkávání a v osadě ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace v Maďarsku v dubnu poprvé za 15 měsíců vzrostla

Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v dubnu zrychlil na 3,7 procenta z 3,6 procenta v předchozím měsíci. Maďarská inflace tak zaznamenala první nárůst za 15 měsíců. Vyplývá to z pátečních údajů maďarského statistického úřadu.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Křivoklátsku se objevují kočky divoké

Test chlupů a trusu potvrdil, že dříve vymizelá kočka divoká se usazuje na Křivoklátsku. Vědci odhalili výskyt několika jedinců této šelmy ve středočeské chráněné oblasti. Dokládají to snímky z fotopastí a testy DNA.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie hledá ruského důstojnika, který řídil teroristický útok ve Vrběticích

Čeští policisté hledají od úterý ruského důstojníka vojenské rozvědky GRU Andreje Averjanova. Uvedl to server Seznam zprávy. Jeden z nejvyšších důstojníků měl řídit teroristický útok v muničních skladech ve Vrběticích a otravu Sergeje Skripala ve Velké Británii.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak proměnit interiér? Barvy a nábytek jsou protivníci i spojenci ve hře s prostorem

Proměnit místnosti nebo je opticky zvětšit či zmenšit dokáže řada triků. Nechte ošálit svůj zrak barvami, strukturou nábytkových dvířek, umístěním a velikostí nábytku, použitím zrcadla, ale i osvětlení či závěsů.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máte málo místa? Tyhle bylinkové věže ušetří prostor. Postavíte je snadno, levně a rychle

I na mini prostoru můžete pěstovat spoustu bylinek, stačí je "vyhnat" do výšky. Podívejte se, jak jednoduše se dá "postavit" bylinková věž. Třeba i na balkoně.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Policisté chytili vraha seniora z Nového Hrozenkova

Po více než půl roce dopadli policisté muže podezřelého z vraždy sedmdesátiletého seniora z Nového Hrozenkova na Vsetínsku. Svědkové tělo oběti objevili bez známek života v rodinném domě v místní části Horní Vsacko. Násilnou smrt potvrdila nařízená pitva.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Likvidovat bychom měli jen nejzávažnější invazní druhy rostlin, doporučují odborníci

Plošně zakázané by měly být pouze ty invazní nepůvodní druhy rostlin, které jsou svým šířením nebezpečné z hlediska zdravotních rizik či velmi významných dopadů na přírodu. Jedná se především o rostliny uvedené na seznamu invazních druhů celé Evropské unie jako např. bolševník, pajasan nebo ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opakuje experimenty nacistů, pustila se Zacharovová do moldavské prezidentky

Tvrdými slovy zaútočila na Moldavsko mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. Podle ní opakuje moldavská prezidentka Maja Sanduová kroky nacistů, když v zemi zavádí rumunštinu. Zacharovová to uvedla v rozsáhlém rozhovoru pro agenturu TASS publikovaném ve čtvrtek. Podobnou ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Autobus se po šílených manévrech zřítil v Petrohradě do řeky: sedm mrtvých

Sedm lidí zahynulo poté, co se v ruském Petrohradě zřítil autobus do řeky Mojky, přítoku Něvy. Úřady dříve uváděly čtyři mrtvé a šest vážně či kriticky zraněných. Agentura RIA Novosti uvedla, že policie řidiče autobusu zadržela.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bentley se ve speciální edici loučí s osmiválci bez elektromotoru

Letos se Bentley loučí nejen s motorem W12, konec čeká také osmiválec bez hybridního pohonu. Rozlučkou je nová řada Edition 8 zahrnující kupé Continental GT, kabriolet Continental GT Convertible a limuzínu Flying Spur. Osmiválec bude pokračovat v SUV Bentayga. Není ale jasné, jak dlouho.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Korespondenční volbu má skoro celá Evropa, Slovensko 20 let. A neděje se tam nic

Korespondenční volbu, kterou chce prosadit vládní koalice a opozice se jí ve Sněmovně horečně brání, přičemž varuje před „zmrzačením volebního systému“, má drtivá většina států Evropské unie. Tuto možnost - díky níž občané žijící v zahraničí odevzdají hlas, aniž by se kvůli tomu museli ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Císařských lázních můžete vidět koupající se Emu Destinnovou

Zní to neuvěřitelně, ale v nové expozici v Císařských lázních v Karlových Varech lze mimo jiné v historických koupelnách spatřit koupající se Claudii Cardinalovou, podobně Emu Destinnovou, ale třeba i prvního kosmonauta Jurije Gagarina. To mimo jiné nabízí nová stálá výstava nazvaná Tři světy.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ujížděl policii po klikaté okresce stočtyřicítkou, v autě měl ženu a dítě

Rychlostí okolo 140 kilometrů v hodině ujížděl na Ústeckoorlicku policistům po klikaté okresce 28letý řidič vozu Škoda Octavia. Muži v riskantní honičce nepřekážela ani žena s dítětem, které vezl.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté v Liberci trénovali zásah proti střelci, figuranty sehráli profesoři

Po Ústí nad Labem a Pardubicích trénovaly speciálně vycvičené hlídky policistů zásah proti aktivnímu střelci v univerzitním prostředí také v Liberci. V pátek opakovaně zasahovaly proti střelci v budově, kde má liberecká Technická univerzita třeba chemické laboratoře.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

BMW představuje ostřejší kupé M4 ve verzi CS

Nové BMW M4 CS se zařazuje mezi verze Competition a CSL, aby po vzoru M3 CS přineslo více výkonu a nižší hmotnost.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Libavé probíhají největší manévry americké armády na českém území

Největší vojenské manévry americké armády na českém území v těchto dnech zažívá vojenský prostor Libavá. Dvoutýdenního vojenského cvičení Immediate Response (Okamžitá odezva) se účastní 850 vojáků 29. pěší divize Národní gardy Virginie a dalších asi 350 českých vojáků 72. mechanizovaného ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemědělci budou znovu protestovat v Praze

Další zemědělské protesty budou ve středu 22. května v Praze. V pátek o tom rozhodli zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kde a jak žijí včely a čmeláci, které vídáme v českých zahradách? Tohle vás překvapí

Jak hmyz mizí z volné přírody, začínáme si uvědomovat jeho význam a oslavujeme každého čmeláka či včelku pasoucí se na květech naší zahrádky. Co o nich ale víme? Zajímá vás, jak žijí, nebo kde přezimují? O tom je tento článek.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní okénko: Rezervační smlouva může být past na kupující. Na tohle si dejte pozor

Advokáti považují za jeden z největších problémů při prodeji s realitní kanceláří rezervační smlouvu. Často jsou to bezcenné cáry papíru, které jen zajišťují provizi makléři, ale není v nich napsáno, jakou má kdo povinnost. Proto je dobré už tomuto prvnímu kroku ke koupi věnovat pozornost.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Bentley vyrobí limitovanou edici sporťáku Batur Convertible se skládací střechou

Dlouhé dva roky od představení uzavřené verze modelu Batur přichází britská automobilka Bentley s otevřenou verzí se sklápěcí střechou. Batur Convertible je důkazem pozvolného a promyšleného vývoje designu značky. Vyrobeno bude jen 16 exemplářů. Všechny budou mít pod ...

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Rodinným domem na Přerovsku otřásla exploze. Dvě ženy jsou zraněné

Ve sklepních prostorách rodinného domu v Jezernici na Přerovsku došlo v pátek dopoledne k explozi. příčina zatím není jasná. Následně na místě vypukl požár. Dvě ženy utrpěly zranění.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hromadná nehoda u Unhoště: několik zraněných

Hromadná nehoda čtyř aut uzavřela silnici v Unhošti u Prahy. Dvě auta zůstala stát na kolech, jedno skončilo na boku na silnici a další v příkopu. Záchranáři si do péče převzali nejméně čtyři zraněné, mezi nimi jedno dítě.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Respect zahájí Glassův minimalismus v podání dud

Festival Respect, jehož hlavní část proběhne v půlce června, zahájí v pondělí koncert v pražském Paláci Akropolis. Na něm se představí Aki Rissanen, finský hráč na unikátní nástroj omniwerk, a skupina osmi dudáků, kteří zahrají rané minimalistické skladby Philipa Glasse.

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete dokonalou skalku? Vytvořte rostlinám správné podmínky růstu. Tady je 10 druhů, které se hodí

Vytvoření malebné skalky na zahradě není jen o estetice, ale i o znalosti rostlin, které vyberete. Skalničky jsou fascinující rostliny, které přinášejí pestrost a krásu do vašeho venkovního prostoru. A jak docílit toho, aby byla vaše skalka krásná po celý rok?

pátek odpoledne 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Soud potvrdil čtyřměsíční trest pro Trumpova exporadce Bannona

Odvolací soud potvrdil čtyřměsíční vězení pro Steva Bannona, někdejšího vrchního stratéga bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trest dostal za dva případy pohrdání Kongresem. Bannon totiž odmítl spolupracovat se zákonodárci vyšetřujícími okolnosti útoku na sídlo Kongresu z 6. ledna ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenští fanoušci vzali Ostravu útokem

Slovensko má ode dneška druhé hlavní město, alespoň na necelé dva týdny. Stala se jím Ostrava, kde od pátku hraje zápasy ve skupině B světového šampionátu v ledním hokeji právě slovenská reprezentace. Na úvod se však fanoušci dočkali i zklamání, když jim organizátoři pustili pražský zápas ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Bílá Voda jako rozvleklá freska

Román Kateřiny Tučkové Bílá Voda se poprvé na jevišti objevil letos v únoru v Městském divadle Brno v dramatizaci a režii Dodo Gombára. Nyní ho uvedla i Činohra Národního divadla v Praze. Autorem dramatizace je Daniel Majling, režisérem Michal Vajdička.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Čerstvě narozený orangutan v pražské zoo se má k světu

Mládě orangutana sumaterského, které přišlo na svět začátkem května v pražské zoo, se má čile k světu. Narodilo se v místním pavilonu Indonéská džungle, kde ho mají možnost pozorovat i běžní návštěvníci a kam se v pátek vypravil i fotograf Novinek. Pohlaví mláděte zatím není jasné, jméno se ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černá Hora může do Evropské unie vstoupit během tří let, tvrdí šéf tamější diplomacie Ivanović

Proces začlenění Černé Hory do Evropské unie by mohl skončit do tří let, uvedl tamější ministr zahraničí Filip Ivanović po pátečním jednání se svým českým protějškem Janem Lipavským. Balkánský stát má status kandidáta již od prosince 2010. 

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toužíte v létě po chladné domácnosti? Tepelná čerpadla a solární panely nabízejí řešení

Tepelná čerpadla nabízejí nejen úsporné vytápění, ale i možnost chlazení domácností. Zjistěte, jaké typy čerpadel a metody chlazení jsou nejúčinnější a jak je lze kombinovat s fotovoltaikou pro maximální efektivitu.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Valné shromáždění posílilo pozici Palestiny. Zástupce Izraele skartoval Chartu OSN

Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci, která posiluje postavení Palestiny ve strukturách OSN a vyzývá Radu bezpečnosti ke schválení plného členství. Palestinskou žádost o schválení plného členství minulý měsíc odmítla Rada bezpečnosti kvůli vetu Spojených států. Británie a Švýcarsko se ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na koupališti v Neubrandenburgu se strhla hromadná bitka, zasahovalo 60 policistů

Rozsáhlá tříhodinová bitka se strhla ve čtvrtek večer na koupališti v Neubrandenburgu na severovýchodě Německa. Zapojilo se do ní asi 40 lidí, přičemž někteří z nich utrpěli zranění. Policie informovala, že v této souvislosti zatkla dvanáct „německých a syrských podezřelých“.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Během razie ve školním komplexu zabili teroristé čtyři izraelské vojáky

Během prohlídky školního komplexu ve městě Gaza zabili teroristé skupiny Hamás čtyři izraelské vojáky, uvedla v pátek armáda. Všem vojákům bylo 19 let.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osm let vězení a bičování. Íránského režiséra Rasúlofa odsoudili před cestou do Cannes

Oceňovaný íránský režisér Mohammed Rasúlof byl ve své vlasti odsouzen k osmi rokům za mřížemi, bičování, pokutě a konfiskaci majetku, řekl jeho právník agentuře AP. Podle něj se tak stalo krátce před plánovanou režisérovou cestou na filmový festival ve francouzském Cannes.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před lety hit, nyní trapas. Které dříve oblíbené trendy bydlení jsou definitivně passé? Podívejte se

Designové trendy jsou prostě takové: nápady, které se v danou chvíli mohou zdát jako dobrý nápad, po realizaci rychle zastarají. Tyto výstřelky často upřednostňují originalitu před klasickým vzhledem a funkčností, čímž vytvářejí styl, který vyvolává spíše zmatek než obdiv. Co letos definitivně ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Biden slíbil novou pomoc Ukrajině za 400 milionů dolarů

Americký prezident Joe Biden dnes schválil nový balík vojenské pomoci pro Ruskem napadenou Ukrajinu v hodnotě 400 milionů dolarů (9,2 miliardy korun), informovala agentura Reuters.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie eviduje desítky případů falešných vstupenek na mistrovství

Policie zaznamenala první den hokejového šampionátu desítky lidí s falešnými vstupenkami. Přes 40 jich bylo v Praze, několik v Ostravě. Policie to oznámila na síti X.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič nechtěl v Brně čekat před zavřeným tunelem, protisměrem to vzal přímo před přijíždějící policisty

Počkat pár minut, než se vyřeší situace v tunelu, nebo to střihnout v protisměru pryč? Před takovým „rébusem“ stál před několika dny mladý řidič v Brně před uzavřeným tubusem Královopolského tunelu. Rozhodl se pro druhou možnost, ke své smůle ale protisměrem odjížděl zrovna ve chvíli, kdy ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žalobce si trvá na svém: Farma Čapí hnízdo byla účelově vyvedena z Agrofertu

Státní zástupce Jaroslav Šaroch trvá na tom, že společnost Farma Čapí hnízdo byla vyvedena z Agrofertu účelově s cílem neoprávněného získání dotace. Uvedl to v odůvodnění odvolání proti zprošťujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo, ve které jsou obžalováni bývalý premiér a předseda hnutí ANO ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové se pokoušejí prorazit ukrajinskou obranu na severu, Kyjev vyslal posily

Ruská armáda se snaží prolomit obranu v pohraničí v Charkovské oblasti. Od noci oblast masivně ostřeluje. Ukrajinci do oblasti vyslali posily, uvedlo ministerstvo obrany v Kyjevě s tím, že dosavadní údery se podařilo odrazit, ale boje pokračují. Prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že na ruský ...

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příspěvek na péči bude vyšší. Vzroste o částku, které ani neuvěříte

Po několika letech beze změn dojde ke zvýšení příspěvků na péči o osoby závislé na pomoci druhých v rámci naplnění jejich životních potřeb. Máte doma i vy někoho, o koho se staráte? Pak na nic nečekejte a čtěte dál.

pátek v podvečer 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Nýrsku se srazili dva motorkáři. Jeden z nich nečekaně zabrzdil

Klatovští policisté vyšetřují od pátečního podvečera srážku dvou motorkářů v Nýrsku. Oba skončili v nemocnici. Příčinou nehody je nedodržení bezpečné vzdálenosti.

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Fanoušci před zápasem s Finskem

Fanoušci před úvodním utkáním České republiky s Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se přišli bavit do fanzóny. Nechyběly vlajky, zlatavý mok a dobrá nálada.

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozvolný rozjezd a pak vřava. V Praze začalo hokejové šílenství

Pozvolný rozjezd a hned vzápětí pořádná vřava. Zahájení světového turnaje v hokeji zápasem mezi Švýcary a Nory v Praze bylo pověstným klidem před bouří. Atmosféra začala houstnout s tím, jak se blíží zápas domácího týmu s Finy. Zatímco nálada ve fanzónách je skvělá, policie už zaznamenala ...

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skupina Home Credit prodá za dvě miliardy své podnikání v Indii

Skupina Home Credit, která patří české investiční společnosti PPF, prodává své podnikání v Indii. Za 80 milionů eur (téměř dvě miliardy korun) je získá skupina investorů vedená společností TVS Holdings. Transakci ještě musejí schválit indické regulační orgány, uzavřena by měla být do konce roku, ...

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soutěžte s DITON a vaše dílo vám může přinést až 30 tisíc korun

Společnost DITON, která letos slaví 25 let své existence a která se zaměřuje na výrobu betonových výrobků pro okolí domu, zahradu či terasu, vyhlašuje letos již pátý ročník soutěže „VYFOŤ, POŠLI, VYHRAJ“.

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ztrácíte se v úvěrech? Možná byste měli zvážit konsolidaci půjček. Pomůže vám zvládnout situaci

Každý, kdo se potýká s více půjčkami, ví, jak složité může být udržovat si přehled nad splátkami a úroky. Konsolidace půjček nabízí možnost spojit tyto závazky do jednoho, což může vést k lepší kontrole nad financemi i úsporám. Je to vhodná volba i pro vás?

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Záplavy v Brazílii vyhnaly z domovů 400 tisíc lidí

Kvůli záplavám, které od minulého týdne sužují jih Brazílie, muselo opustit své domovy na 400 tisíc lidí, uvádí bilance úřadů. Mrtvých je 116. Situace se zvolna zlepšuje ve městě Porto Alegre. Část hlavního města státu Rio Grande do Sul je však stále zaplavena a meteorologové navíc v příštích ...

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chřest pro začátečníky. Uvařte si skvělou krémovou polévku se sýrovými krutony

O chřestu se říká, že je králem jarní zeleniny, a protože jeho sezona trvá jen do června, je třeba ji náležitě využít. Pokud s ním zatím nemáte příliš zkušeností, zkuste tuto jednoduchou polévku a určitě zazáříte.

pátek večer 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zelenskyj: Do Charkovské oblasti vyšleme víc vojáků, na obranu dáváme vše potřebné

Ukrajina podle tamního prezidenta Volodymyra Zelenského vyšle více vojáků k obraně Charkovské oblasti, kde se nyní ruská armáda pokouší o průlom. Kyjev podle něj k obraně pozic poskytuje vše potřebné.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drama, které rozhodly penalty. Češi mají první výhru na MS

Byl to urputný boj, v němž vyprodaná O2 Arena (17 413 diváků) neviděla jediný gól ze hry a který rozhodl až nemilosrdný penaltový rozstřel. V něm nejprve Ondřej Kaše vykouzlil báječný bekhendový blafák, pak vše pečetil střelou kapitán Roman Červenka a Češi si tak připisují první výhru na ...

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Víte, jak zalévat pokojovky? Pokud dodržíte tyto rady, poděkují vám a nezničíte je

Zálivka rostlin je jako umění – vyžaduje cit, péči a pozornost. Jakmile poznáte potřeby svých zelených společníků, otevře se vám cesta k zářivým a zdravým rostlinám. Dnes se dozvíte užitečné tipy, jak zalévat rostliny tak, aby kvetly a prosperovaly.

pátek v noci 10/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru