Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 11. květen 2024
středa 22. 5. 2024, 1:18

archiv zpráv pro 11. květen 2024

Rodina si postavila pohodlný dům z betonu na úpatí Kremnických vrchů

Pohodlný jednopodlažní minimalistický rodinný dům z pohledového betonu stojí v místě Suchý vrch, na východním úpatí hlubokých a kouzelných Kremnických vrchů na Slovensku.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

FOTO: Nad Českem se objevila polární záře

K Zemi dorazila sluneční geomagnetická bouře. Díky jasnému nebi byla i na našem území pozorovatelná polární záře. Ta je podle Českého hydrometeorologického ústavu nejsilnější od roku 2003. Americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) ji označil za bouři nejvyššího, pátého stupně.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drama, které rozhodly nájezdy. Češi mají první výhru na MS

Byl to urputný boj, v němž vyprodaná O2 Arena (17 413 diváků) neviděla jediný gól ze hry a který rozhodl až nemilosrdný penaltový rozstřel. V něm nejprve Ondřej Kaše vykouzlil báječný bekhendový blafák, pak vše pečetil střelou kapitán Roman Červenka a Češi si tak připisují první výhru na ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desítky hasičů bojují s požárem lesa na Mladoboleslavsku, způsobil ho zřejmě člověk

Les u Žehrova na Mladoboleslavsku ve čtvrtek večer zasáhl požár, kvůli obtížnému terénu byl nasazen i vrtulník. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř kvůli většímu počtu zasahujících jednotek. Zásah komplikuje složitý terén, hasiči se k místu dostávají vrtulníkem. Podle ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč byste měli mít doma koberce? Pohodlí a estetika jsou jen začátek

Koberce se mohou stát zajímavou součástí vašeho domu. Pohodlí, estetika, zlepšení akustiky jsou jen některé z výhod, které přináší. Pojďme se podívat blíže na to, proč byste měli mít doma koberce i vy.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Každá zahrada je originál: Takhle si snadno poradíte s dlouhým a úzkým pozemkem

Jen málokterý pozemek má ideální parametry. Trápí vás stín, suchá kamenitá půda nebo nedostatek soukromí? Všechno se dá vyřešit, stejně jako dlouhá a úzká zahrada. Tu zajímavě osvěží praktické členění i optické klamy.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Letní otravy číhají na každém kroku. Dejte pozor na své psí miláčky

Léto pomalu klepe na dveře a s ním i období dlouhých procházek a výletů do přírody s našimi čtyřnohými mazlíčky. Toto roční období ale přináší kromě radovánek i spoustu nástrah. Na co byste si měli dát zejména pozor?

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Den matek: Kdy vznikl a proč ho slavíme? Příběh Dne matek a jeho tradice

Den matek je skvělá příležitost, jak ocenit všechny maminky za jejich lásku, obětavost a úžasné schopnosti. Věděli jste ale, že tento svátek má hluboké historické kořeny sahající až do starověkého Řecka? Čtěte dál a zjistěte více o tom, odkud se tento den vzal a jak se slavil všude možně po světě.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt Jan Rampich bez obalu: Vikýře ANO, či NE? Někdy to jde bez nich

Architekt Antonín Balšánek, autor Obecního domu v Praze a Městského divadla v Plzni, píše ve své knize Architektura střech doby barokové v Praze (r. 1931): „Střecha se svou architektonikou jest činitelem nad jiné významným. Štíty, vikýře, atiky, atikové výstavky, komíny, vížky a věže, a konečně ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přenosné projektory doma i venku snadno nahradí televizi. Promítat můžete na stěnu nebo na strop

Nastala doba zmenšování tvaru a zvyšování kvality. Telefon má výkon notebooku, tablet nahradí stolní počítač, sluchátka znějí kvalitněji než věžové reproduktory. Miniaturizaci se nevyhnuly ani projektory. S novými světelnými zdroji dokážou vytvořit zážitek jako z kinosálu. Navíc v přenosném balení, ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní okénko: Romantici, pozor! Záchrana památek má řadu úskalí

Možná milujete historii, jste zruční a trpěliví. Láká vás představa, jak zachráníte prastarou nemovitost, která je levně k mání, a pak s pocitem dobře vykonané práce budete žít v místě, kudy procházely dějiny. Jste ochotní se uskrovnit v jedné obyvatelné místnosti a budovat… Takový sen má ovšem ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Starou sklárnu proměnil nový majitel na úžasné rekreační místo. Takhle teď vypadá

Ačkoli majitelé bývalé sklárny by to považovali za přehnané vyjádření, kdokoli se pustí do rekonstrukce starého objektu s respektem k materiálům a dobovým postupům, se dá považovat za hrdinu. Zbořit starý dům a postavit na jeho místě nový je totiž až několikanásobně levnější. Když má navíc ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sváteční tipy: Užijte si volno na Slavnostech perníku, v historické kafírně nebo na bylinkové exkurzi

Využijte volný den uprostřed týdne a dopřejte si odpočinek na zajímavých kulinářských akcích, kde můžete nejen ochutnat speciality české i zahraniční kuchyně, ale také se dozvědět mnoho zajímavých informací.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Malá kuchyň, mega styl: Jak si vyladit i malinkatou kuchyň k dokonalosti

Myslíte si, že malá kuchyně nemůže být stylová a funkční zároveň? Přesvědčte se, že i v omezeném prostoru se dá vytvořit útulné a designově propracované místo, kde bude radost vařit i trávit čas.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tipy na Prvního máje: Vyrazte za minipivovary, na piknik, cimbálové veselí nebo festival růžového vína

Užijte si sváteční den ve společnosti dobrého jídla a pití. Máme pro vás hned několik tipů na zajímavé akce, které nabídnou gastronomické speciality, ochutnávky vína či piva i příjemnou atmosféru.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Napadli vaši zahradu červci? Poradíme vám, jak je poznat a jak se jich zbavit

Červci jsou jedním z nejrozšířenějších a nejproblematičtějších škůdců. Jejich útoky mohou způsobit vážné poškození rostlin a snížit jejich vitalitu. Náš dnešní článek se zaměřuje na identifikaci červců, prevenci jejich útoků a metody léčby postižených rostlin.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Den matek se slaví už tuto neděli. Máme pro vás tipy na dárky, které udělají maminkám radost

Druhá květnová neděle je už více než 100 let významným dnem, během něhož se po celém světě oslavuje mateřství. Letos Den matek připadá na 12. května, a pokud ještě nemáte vybraný vhodný dárek, můžete se inspirovat našimi tipy.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zahradu pro zeleninu si ve vnitrobloku sami sestavíte z modulů, prozradil architekt

Možnosti pěstování vlastních plodin ve velkých městech jsou omezené, ale nikoliv nemožné. Oceněná diplomová práce architekta Martina Stupky nabízí řešení v podobě jednoduché, ale funkční modulární konstrukce, kterou si zvládne postavit každý sám.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní bytový textil je krásný a praktický. Tohle jsou nejlepší závěsy, povlečení, polštáře a koberce

Příjemné pocity, pohlazení pro oči i duši, osvěžení interiéru, funkčnost a možnost doteku. To jsou hlavní důvody, proč bytový textil najdeme v každém domově, liší se jen míra použití. V porovnání s jiným vybavením vždycky nabídne něco navíc. Ostatně zkuste se zachumlat do skříně nebo do vany.

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Desetiletý chlapec se málem udusil v písku, když hloubil na pláži tunel

Záchrana na poslední chvíli přišla pro desetiletého chlapce, který se svým o tři roky starším bratrem hloubil jámy na pláži na německém ostrově Wangerooge. Když je chtěl propojit tunelem, zasypaly ho masy mokrého písku, v nichž se málem udusil.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hledat lodě s migranty ze vzduchu? Itálie to neziskovkám zatrhla

 Najdi a zachraň (Search and rescue), tak zní první přikázání neziskových organizací, které ve Středozemním moři pátrají po lodích s migranty, aby běžence převezly do Evropy. Itálie jim teď pátrání ztížila, ne-li znemožnila.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krásnou tvář novorozence ovlivňuje příjem bílkovin v těhotenství, ukázal výzkum

Po krásném, tedy dokonale symetrickém obličeji, touží většina žen. Vědci nyní zjistili, že příjem bílkovin v těhotenství má vliv na vývoj a formování obličeje novorozence. Možná se tak otvírá možnost, v budoucnu ovlivňovat pouhou skladbou stravy budoucí matky, jak bude vypadat tvář jejího dítěte.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vybíráte dlažbu do kuchyně a obýváku? Odborníci poradí, jak neudělat chybu

Vybrat dlažbu jako podlahovou krytinu přináší kromě vizuálního sjednocení prostoru i další výhody. Dlažba je ideální do prostorů, které jsou náchylné na opotřebení, navíc je i nenáročná na údržbu, což z dlouhodobého hlediska šetří čas i peníze.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Znáte nejšpinavější místa v kuchyni? Kde se nachází nejvíc bakterií, určitě neuhádnete

Kuchyně je srdcem domova, a proto často také tím nejšpinavějším místem v domácnosti. Žije se tam, pracuje, ale i hodně uklízí. Přesto se ve většině domácností zapomíná na určité oblasti, kde se hromadí nečistoty. Tyto jsou nejčastější.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na co si musíte dát pozor při nákupu ojetého auta? Tohle rozhoduje

Koupě ojetého vozu může být náročným procesem, který je plný rizik a nejistot. Avšak s dostatečným povědomím a správnými postupy při výběru můžete toto riziko minimalizovat a najít spolehlivé auto, které vám bude sloužit spoustu let.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tato úžasná pokojovka vám podle feng-šuej přinese štěstí a peníze. Takhle vám poroste

Je prokázáno, že pokojové rostliny zvyšují kvalitu vzduchu a zlepšují náladu. Jsou však také základem bytového designu. Pokud hledáte rostlinu, o kterou se snadno pečuje, dobře vypadá a jako bonus přináší do domu prosperitu, nehledejte nic jiného než pachiru vodní.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Art of Noise je velká výstava designu 100 hudebních přehrávačů a 400 rockových plakátů

Americké muzeum SFMOMA pořádá až do polovina srpna výstavu Art of Noise, která se zaměřuje na hudbu a zvuk. Kurátoři vybrali nejzajímavější exponáty za posledních 100 let, kterou jsou spjaty s designem. Setkat se můžete s unikátními exponáty od slavných ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Mezi sousedy v Brně padaly facky kvůli mrtvému potkanovi na kapotě a neuklizenému psímu exkrementu

Vztahy mezi sousedy nebývají vždy růžové, ovšem jednání, k němuž se uchýlili dva muži v brněnských Tuřanech, se už vymykalo běžným třenicím. Na začátku byla taková banalita, jakou je neuklizený psí exkrement. Ten však vyvolal řetězovou reakci, na jejímž konci padaly facky. Rozmíšku mezi sousedy ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejhorší v Evropě. Nájmy v Praze jsou mezi evropskými metropolemi nejméně dostupné

Otřepaná fráze, že ten, kdo nemá na koupi vlastního bytu, může žít v nájemním, v Česku minimálně v případě jeho hlavního města neplatí vždy. Dostupnost nájemního bydlení v Praze je totiž oproti srovnatelným evropským metropolím nejnižší. Zatímco Pražané za nájem utrácejí v průměru téměř ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavebnictví v propadu, experti varují před kolapsem trhu. Nepomohly ani dotace

Zatímco důvěra v českou ekonomiku je nejvyšší od loňského května a stále roste, u stavebnictví klesá. Ukazují to data Českého statistického úřadu. Pokles nálady mezi spotřebiteli podle odborníků souvisí s vývojem úrokových sazeb za posledních pět let, který se do stavebnictví propisuje se zpožděním.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dům, kde žil Muhammad Ali, jde do aukce. Cena začíná na 8 milionech dolarů

Luxusní rezidence, kterou kdysi vlastnil legendární boxer Muhammad Ali, se chystá na aukci. Ve vyhlášené čtvrti Hancock Park v Los Angeles tento majestátní dům otevírá své dveře pro potenciální nové majitele.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tip pro skalničkáře! Výstava skalniček v zahradách u Faustova domu v Praze

Patříte mezi obdivovatele skalniček? Pak si rozhodně nenechte ujít tradiční květnovou výstavu Klubu skalničkářů Praha, který otevře brány svých zahrad na Moráni u Karlova náměstí. Součástí výstavy bude i prodej rostlin a poradenská služba.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Máte zahradu plnou plevele? Možná se tam skrývá poklad

Plevel nemusí být vaším nepřítelem, některé druhy mohou být užitečné. Podívejte se na to, jak mohou být plevelné rostliny prospěšné pro vaše zdraví i chuťové buňky a jak je můžete využít v kuchyni a domácí lékárničce.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

KVÍZ: Jak dobře znáte prvomájové tradice a Máchův Máj? Otestujte své znalosti v našem kvízu

Oddechněte si u našeho kvízu a otestujte své znalosti prvomájových tradic a symbolů. Zeptáme se nejen na polibek pod třešní, ale i méně známé chodníčky lásky a samozřejmě i nesmrtelný Máchův Máj.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Už i motocyklové přilby mají svou automatickou myčku

Automatická myčka, vytvořená speciálně pro motocyklové přilby, provádí za malý poplatek čištění v šesti krocích. A nezapomene ani na vůni. Úspěch právě slaví v Thajsku.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skladatel Ilan Eshkeri: Věřím, že se během svého života dostanu do vesmíru

V oboru patří ke světovým celebritám. Skladatel Ilan Eshkeri pracuje s největšími esy jak ve filmovém, tak televizním a hudebním průmyslu. Do Česka přivezl jeden ze svých nejzamilovanějších projektů: Space Station Earth. Pomocí muziky a obrázků pořízených z vesmíru v něm vypráví velký příběh ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kellner byl po pádu vrtulníku asi v šoku, Horváth tvrdí, že mu nepomohl

David Horváth, který jako jediný přežil pád vrtulníku na Aljašce, při němž zemřel v roce 2021 český miliardář Petr Kellner, popsal stanici Alaska’s News Source, co se stalo po nehodě. Čech vzpomíná, že po pádu zůstal uvězněný ve vrtulníku. Proto žádal o pomoc Kellnera, kterému se ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aktualizaci by si zasloužil také iPad mini, Apple ale otálí

Premiéru si v tomto týdnu odbyly dva nové tablety s logem nakousnutého jablka, společnost Apple odhalila iPad Pro a iPad Air. Milovníky modelů s kompaktnějšími displeji ale americký technologický gigant nepotěšil, populární iPad mini se totiž aktualizace ani po 2,5 letech nedočkal. A je to ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaké jsou dotace na tepelná čerpadla, pro koho jsou určeny a kde je získat? Tady je přehled

Tepelné čerpadlo může dobře nahradit kotel na uhlí i stará plynová topidla nebo drahé elektrické přímotopy. S investicemi do tepelného čerpadla navíc lidem pomáhají dotace. Státní příspěvek může cenu čerpadla i náklady na instalaci snížit o desítky tisíc korun. Podívejme se, jaké jsou letos ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Neplacení za energie a služby není jen tak. Za dluhy hrozí výrazné sankce

Neplacení za dodávku energií v bytu může být složitým problémem pro vlastníky i nájemce. Jaká jsou práva a povinnosti vlastníků a nájemců v takové situaci? A má taková situace vhodné řešení? Čtěte dál.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pod střechou venkovského domu najdete spoustu moderních prvků i výhled na hvězdy

Na začátku byl jasný plán – vytvořit jednoduchý současný dům, který nenaruší tradiční zástavbu české obce, ale naopak ji bude respektovat. Zároveň bude využívat moderní technologie tak, aby plně vyhovoval požadavkům mladé rodiny.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dovoz auta z Německa: Máme pro vás průvodce krok za krokem. Může se vám hodit

Chcete si pořídit nové auto, ale český trh vás zklamal? Možná je čas zamířit za hranice a vydat se do Německa. Dovoz auta z Německa může být lákavý, ale vyžaduje pečlivou přípravu. Přichystali jsme pro vás podrobného průvodce, který vám ukáže, jak na to.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

RegioJet otevřel nový salonek pro cestující na Hlavním nádraží v Praze. Služby jsou v ceně jízdenky

RegioJet na konci dubna na Hlavním nádraží v Praze slavnostně otevřel novou prémiovou lounge. V České republice se jedná o jedinečný prostor, který určuje novou éru cestovního komfortu na železnici.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Očima Saši Mitrofanova: Lež, velká lež, státní politika. Jako za SSSR

„Nazdar, soudruzi!“ – „Zdar, soudruhu ministře obrany!“ „Soudruhu nejvyšší veliteli!“ To zaznělo ve čtvrtek 9. května na Rudém náměstí v Moskvě, kde probíhala vojenská přehlídka ruských ozbrojených sil za účasti soudruha nejvyššího velitele Vladimira Putina. Tak se musí oslovovat ...

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V New Yorku jde do aukce osobní sbírka hodinek Sylvestera Stallona. Součástí je i netknutý kousek

Osobní sbírka nejméně 11 hodinek slavného amerického herce Sylvestera Stallona půjde 5. června v New Yorku do aukce. Mezi kousky, které se budou podle očekávání dražit za horentní sumy, nechybí například hodinky, které měl na sobě ve filmu Expendables: Postradatelní 2.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lukáš Příkazký: Jsem otec v totálním nasazení

Na jedné straně ho filmoví a televizní diváci nejvíc znají z postav, které moc rozumu nepobraly, na druhé straně v domovském Dejvickém divadle sklízí uznání jako Richard III. Devětatřicetiletý herec o své profesi nerad mudruje, jeho ambicí je být dobrým týmovým hráčem. A taky dobrým tátou.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Deštivé dny zvyšují i vlhkost bytu. Poradíme vám několik triků, se kterými nad vlhkostí vyhrajete

Řešení nadměrné vlhkosti není moc velká zábava. Z vlhkého vzduchu jsme celí ulepení a hůř se nám dýchá. Nepříjemný pocit ale není to jediné, co mohou vysoké hodnoty vlhkosti vzduchu způsobit. Jsou totiž hrozbou pro zdraví i domov. Jak se s vlhkostí vypořádat?

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Po 10 až 15 letech provozu mají fotovoltaiky až o pětinu nižší výkon. Důležitá je kontrola a údržba

Solární boom, který Česká republika zaznamenala zhruba před deseti až patnácti lety, přináší dnešním domácnostem již velké úspory, ale zároveň je potřeba po tolika letech brát v úvahu možné poklesy výkonu fotovoltaických elektráren.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nejlepší tipy na výlety pro single, pár i rodinu. Těchto 6 míst si zamilujete. A nejen v měsíci lásky

Česká republika nabízí mnoho kouzelných koutů, kam se tak rádi vracíme. My vás teď zveme na 6 míst, která slibují nezapomenutelné výhledy a pohledy. Na přírodu, město, architekturu i život. Vyberte si.

sobota ráno 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Řidič v Pelhřimově nacouval přímo do vstupních dveří supermarketu

Nápis „Vítáme vás“ nad vchodem do prodejny řetězce Penny v Pelhřimově dostal úplně jiný význam poté, co se do provozovny doslova vlámal jeden z řidičů. Ten zjevně nezvládl manévr při couvání a projel zadní částí vozu hlavním vstupem až dovnitř obchodu. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž zkolaboval před třebíčskou nemocnicí. Zachránil ho voják z vrtulníkové základny

Přestože je trénován, aby ovládal smrtící zbraně, dokázal zachránit lidský život. Profesionální voják sloužící na náměšťské vrtulníkové základně Zdeněk Smilek nezůstal lhostejný ve chvíli, kdy spatřil před třebíčskou nemocnicí kolabujícího muže. Okamžitě muži, který už nejevil známky života, ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak naplánovat kouzelné zahradní stezky

Chodníky, cesty a cestičky patří k základním stavebním prvkům zahradní architektury. Naplánujte si je v návaznosti na stávající praktické i budoucí vysněné prvky, které v zahradě časem teprve přibudou.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové se ženou na Charkov, pronikli až do hloubky pěti kilometrů, bojuje se u Hlybokého

Ruské síly dosáhly významných taktických úspěchů při ofenzivě v Charkovské oblasti, kterou Moskva zahájila v pátek, uvedl Institut pro studium války. Cílem je vytlačit Ukrajince od hranice s Bělgorodskou oblastí, aby ji Ukrajinci nemohli ostřelovat. Ukrajinský generální štáb v pátek večer ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Autobus se po šílených manévrech zřítil v Petrohradě do řeky: sedm mrtvých

Sedm lidí zahynulo poté, co se v ruském Petrohradě zřítil autobus do řeky Mojky, přítoku Něvy. Úřady dříve uváděly čtyři mrtvé a šest vážně či kriticky zraněných. Agentura RIA Novosti uvedla, že policie řidiče autobusu zadržela.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak odnaučit psa zlozvykům? Vyzkoušejte tyto tipy. Opravdu fungují!

Psi jsou skvělými společníky, ale často si osvojí zlozvyky, které mohou být frustrující pro jejich páníčky, ale mohou být i nebezpečné pro jejich zdraví. V tomto článku se podíváme na ty nejběžnější nešvary a jejich řešení.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Sám sobě architektem 3. díl: Bez správného poměru harmonie interiéru nedocílíte

Pro první pocit z interiéru je měřítko klíčové. Přehnaně velké působí monumentálně až pompézně a příliš malé tristně.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kopřiva je přírodní lék na spoustu neduhů. Tipy na její sběr, sušení, účinky a detox od odbornice

Kdy kopřivu sbírat? Proč pálí a jak se toho zbavit? Co skutečně pomáhá léčit? Kolik šálků kopřivového čaje byste měli vypít? Jak ji správně sušit? K čemu je zelený panák? A proč počkat s výrobou kopřivové tinktury raději na podzim? Čtěte dál a dozvíte se to.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Brně hořel obchod pod hlavním nádražím, čtyři lidé museli do nemocnice

Čtyři lidé, z toho jeden hasič, se nadýchali v noci na sobotu zplodin při požáru tří stánků v podchodu pod brněnským železničním nádražím. Plameny vyšlehly kvůli technické závadě na jednom z elektrospotřebičů. Okolí hlavního nádraží bylo při události plné hustého dýmu. Škody se odhadují na dva ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na přejezdu na Českokrumlovsku se srazil vlak s autem. Řidič zřejmě přehlédl výstražné znamení

Jihočeští policisté vyšetřují od sobotního rána dopravní nehodu u Horní Plané na Českokrumlovsku, kde se srazil vlak s osobním autem. Jeho řidič zřejmě vjel na železniční přejezd v době, kdy svítila výstražná světla. Záchranáři ho převezli do nemocnice.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poprvé po sedmi letech nebyl systém nemocenského pojištění ve schodku

Systém nemocenského pojištění skončil za letošní první čtvrtletí v přebytku 0,23 miliardy korun. Z deficitu se dostal po sedmi letech. Naposledy nebyl po prvním kvartále ve schodku v roce 2017. Po letošním obnovení nemocenských odvodů pro zaměstnance se příjmy za první tři měsíce meziročně ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie eviduje stovky podvedených fanoušků na MS, žena přišla o desítky tisíc

Pro zhruba 200 fanoušků se stal úvodní zápas českých hokejistů na mistrovství světa s Finskem (1:0 SN) smutným zklamáním, na páteční večerní utkání v pražské 02 areně se vůbec nedostali, i když za vstupenky zaplatili. Stali se totiž oběťmi podvodu, protože lístky nakoupili jinde než ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Autobus na dálnici u Salcburku několikrát narazil do betonového děliče a převrátil se na bok, 10 zraněných

Vážná dopravní nehoda se stala krátce před půlnocí na rakouské dálnici A1 poblíž města Thalgau. Slovenský autobus tam narazil do betonového středového děliče v úseku, který se opravuje. Autobus se s děličem střetl ještě několikrát, a nakonec se převrátil na bok, píše web deníku Kleine Zeitung. ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Cvičení US Army a českého pozemního vojska v Libavé

Dvě stovky vojáků americké a české armády se snažily při pátečním taktickém cvičení Immediate Response 2024 (Okamžitá odezva) sladit společný útok na vyvýšený cíl na kopci ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. Od 4. do 18. května se cvičení účastní 72. mechanizovaný prapor z Přáslavic ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architektura, historie i gastronomie. Gdaňsk má v rukávu několik es

Měšťanské domy jako vystřižené z velkofilmu, projížďky na řece a gastronomický ráj na nábřeží. Gdaňsk bývá přirovnáván k dánské Kodani, jen je pro Čechy výrazně dostupnější. A to jak vzdáleností, tak nesrovnatelně nižšími cenami. Ať už jste příznivcem historie, šperků, piva, alternativního ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Obstrukce

Ukaž, s čím budeš obstruovat. Abychom se, nedejbože, neopakovali…

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z nouze parádní ctnost. Takhle si architekt zrekonstruoval byt v paneláku

Jak to udělat, aby se na balkon dalo vyjít z obýváku, když je centrum bytu na jiné straně? Stačí otočit dispozici, prohodit pokoje. Ale to není jediná výhra, kterou nabízí tento panelákový byt v Praze po rekonstrukci. Podívejte se, jak ho architekt proměnil pro sebe, manželku a dceru.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Květen je mezinárodní Měsíc školních zahrad. Takhle se můžete zapojit i vy

Chcete sobě i dětem věnovat přírodní wellness zdarma? Chcete si otevřít vlastní venkovní laboratoř? Není nic jednoduššího než se přidat k mezinárodnímu svátku Měsíc školních zahrad.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete vidět poklad? Mince zatím na fotkách, ale zlaté šperky si můžete v Rakovníku prohlédnout naživo

Potvrzeno: výjimečné nálezy objevené před pár lety na Rakovnicku jsou opravdový poklad. Sbírku zlatých keltských mincí ještě prozkoumají odborníci, kdežto několik zlatých ozdob z dob dávno minulých je k vidění na výstavě až do června.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pro hypotéku je nutné znát skutečnou hodnotu nemovitosti. Jak řešit, když je nižší, než potřebujete?

Zájem o nové hypotéky roste a spolu s tím rychle ožívá i poptávka po nemovitostech. Developeři vyhlížejí zvyšování cen nových bytů a o více peněz si postupně začínají říkat také lidé, kteří prodávají ty starší. Může se tak stát, že kupní cena nebude odpovídat skutečnému stavu bytu. To ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena z Polska nejspíš zavraždila tříletou a pětiletou dceru. Stop se chtěla zbavit požárem

Celým Polskem otřásl nález ostatků dvou malých dívek v obci Wola SzczucíĹ„ska v Malopolském vojvodství. Policie těla objevila v požářišti za rodinným domem. S vysokou pravděpodobností je zabila jejich 40letá matka.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Irsku začalo natáčení pokračování seriálu Wednesday. Chybí Percy Hynes White

Zahájili jsme natáčení, oznámila společnost Netflix v souvislosti s oblíbeným seriálem Wednesday. „V letošní sezoně nastoupí do Nevermore Academy celá Addamsova rodina spolu s vysněnou sestavou ikon a nových tváří,“ uvedli tvůrci Al Gough a Miles Millar. Mezi herci, kteří byli obsazeni do ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč mě partner sexuálně nepřitahuje

Možná už jste se svým partnerem nějaký ten čas, a přestože si stále dobře rozumíte, po intimní stránce to mezi vámi vázne. Pokud máte pocit, že už vás prostě nepřitahuje tolik jako dříve, pak pro vás máme několik rad, jak intimní problém řešit.

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Medvěděv: Udeříme na Paříž a Londýn, a to nejen konvenčními zbraněmi

Místopředseda ruské bezpečnostní rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv pohrozil Francii a Británii údery na jejich metropole, a to nejen konvenčními zbraněmi, ale i „speciální municí“. Moskva by tak podle něj učinila v případě, že by Ukrajina ze svého území zaútočila na Rusko ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škola vyloučila studenty za rasismus, teď jim musí zaplatit tučné odškodné

Fotografie z roku 2017 se stala důvodem, proč byli dva studenti prestižní americké střední školy vyloučeni. Vedení školy je obvinilo z rasismu, protože tmavě natřenými obličeji parodovali černochy. Chlapci, jejich rodiče i právní zástupkyně však argumentovali tím, že šlo pouze o masky proti ...

sobota dopoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pekarová: Chtěli jsme jít příkladem, ve vládě by měl skončit i Bek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová hájí v rozhovoru pro Novinky nepovedené odvolání ministryně pro vědu Heleny Langšádlové a říká, že tím chtěli v koalici jít příkladem. Skončit by podle ní měl ministr školství za STAN Mikuláš Bek. Nesouhlasí ani s tím, aby se eurokomisařkou stala ...

sobota v poledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelci útočí na Rafáh, vůdce Hamásu má být v tunelech pod Chán Junísem

Vůdce teroristického hnutí Hamás Jahjá Sinvár se neschovává v Rafáhu, na který nyní Izraelci útočí. Má se ukrývat v tunelech pod Chán Junísem, napsal v sobotu list The Times of Israel s odvoláním na dva vysoce postavené izraelské představitele, kteří citovali zprávy tajných služeb.

sobota v poledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motorkář bez řidičáku způsobil na Plzeňsku vážnou nehodu. Pak napadl záchranáře

Záchranáři zasahovali v sobotu dopoledne u vážné dopravní nehody na výpadovce z Plzně na Karlovy Vary. U odbočky na Nevřeň se srazily dva automobily a motorka. V nemocnici skončilo pět lidí. Podle svědků je viníkem motorkář, který po ošetření fyzicky napadl záchranáře.

sobota v poledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polární záře: Takhle vypadala nad Prahou, v Teplicích a u vysílače Krašov

Lovci polární záře z České republiky mohou být zase o něco spokojenější. Nemuseli se trmácet na Island, Aljašku, do Finska, Švédska nebo do Norska. Polární záře ukázala svou krásu i nad Českou republikou. Tady je pár fotek.

sobota v poledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Alergie brzy postihnou polovinu populace. Tohle vám pomůže situaci zvládnout

Která alergie je nejčastější? Dají se alergie vyléčit? Jaký je rozdíl mezi alergií a astmatem? Které bylinky uleví od alergických potíží? A proč byste svému mazlíkovi po venčení měli "vyprášit kožich"? Víme vše! A prozradíme i něco navíc.

sobota v poledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Můžete jíst naklíčený česnek? Ano, ale má to háček… Záleží i na jeho přípravě

Česnek je základem mnoha pokrmů. Umíte si bez jeho specifické vůně představit bramborák, nebo lahodné těstoviny? Teď na jaře se ale často stává, že nacházíme vyklíčené stroužky. Co s nimi? Nejsou závadné?

sobota v poledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pojišťovací podvodníci mají nový trik

Programy na úpravu fotek prošly v posledních letech výraznou evolucí a díky technologii umělé inteligence nabízejí sofistikované úpravy, které s trochou cviku zvládne i amatér. Bohužel ale i tato technologie nalézá uplatnění ve špatných rukou.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stovky odpůrců rozšíření továrny Tesly se střetly u Berlína s policií

Na 800 lidí se v pátek zúčastnilo protestu proti rozšíření gigafactory Tesly v GrĂĽnheidu u Berlína. Někteří se střetli s policií, protože se pokusili proniknout do areálu firmy vyrábějící elektromobily.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaký je klíč k pohodlnému spánku? Výběr správného povlečení jej usnadní

Jak vybrat povlečení, ve kterém se vám bude usínat jako v bavlnce? Zásadní roli hraje materiál a s ním spojená lehkost, jemnost a hřejivost. Na co bychom se při výběru povlečení měli nejvíce zaměřit?

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dvě věže, multifunkční sály a spousta zeleně. Takhle může vypadat proměna Žižkova

Bývalé nákladové nádraží Žižkov v Praze stále čeká na své znovuzrození. A spolu s ním i rozsáhlé území, do něhož je zasazené. Podívejte se na studentskou urbanistickou vizi, která nabízí řešení.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Slavnosti svobody v Plzni začínají už zítra. Nabídnou návrat do historie i speciální pivo

Letošní květnové oslavy konce 2. světové války v Plzni opět nabídnou výjimečné zážitky a neopakovatelnou atmosféru. Těšit se můžete na setkání s potomky veteránů, dobové vojenské kempy, přehlídku vojenských historických vozidel, přelet dobových letounů a mnoho dalšího.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Má vaše dítě nadváhu? Zde jsou způsoby, jak mu to říct a nezničit mu sebevědomí

Nadváha u dětí je stále rostoucím problémem s vážnými důsledky pro jejich fyzické i duševní zdraví. Dnes se podíváme na přehled příčin a dopadů nadváhy u dětí a řekneme vám o tom, jak můžete tuto situaci řešit.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Mládě gorily nížinné má jméno, v Praze ho křtila slavná bioložka

Mládě, které se před měsícem narodilo v pražské zoologické zahradě, dostalo jméno. Samičku pojmenovala v sobotu jménem Gaia britská bioložka a ochránkyně přírody Jane Goodallová, která se zabývá výzkumem primátů.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kolem dětí poklízí školníci i kuchařky. Ředitelům chybí na platy

Kvůli omezení financí pro vzdělávací instituce se řada ředitelů škol potí už jen kvůli zajištění běžného provozu. Třetina škol se podle ankety školských odborů zbavuje nepedagogických pracovníků a nepomohla ani injekce na poslední chvíli, kdy vláda přislíbila krajům 800 milionů korun na dorovnání ...

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamera zachytila řádění tornáda: Během půl minuty padly všechny vzrostlé stromy před domem v Michiganu

Ničivou sílu tornáda se podařilo natočit díky bezpečnostní kameře na domě v Portage v americkém státě Michigan. Vzrostlé stromy padaly k zemi, jako by to byly sirky. Během půl minuty nezůstal stát na prostranství před budovou téměř žádný, informovala agentura Reuters.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seriál Sám sobě architektem: Symetrie v interiéru je zárukou klidu a krásy

Souměrnost bývá zárukou klidné energie a často i krásy. Ale někdy k dokonalosti potřebuje drobnou odchylku, aby nepůsobila nudně.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Voda může zničit váš domov. Tady je 5 tipů na snížení spotřeby a ochranu před katastrofou

Letošní teplotní výkyvy přinášejí úvahy o nedostatku vody ještě před letní sezonou. Možnosti, jak vodou neplýtvat ve vlastní domácnosti, přináší výsledky průzkumu uživatelského chování v domácnostech zpracované společností Resideo, odborníkem na kvalitní a bezpečné bydlení.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Medvěd vystrašil běžce na turistické stezce u Zlína, byl už blízko města

Na hojně frekventované Pasekářské turistické stezce v místní části Zlína Želechovické paseky vystrašil dospělý medvěd běžce. K setkání došlo v sobotu kolem poledne. Medvěd před běžícím mužem utekl do houští. Stalo se tak jen několik málo desítek metrů od nejbližších rodinných domů.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvě pobodané osoby v Chomutově, policie zadržela podezřelého

Policie se záchranáři zasahovala v sobotu odpoledne u dvou pobodaných osob v Chomutově. Jedna vážně zraněná osoba byla letecky transportována do nemocnice v Ústí nad Labem, další se středně vážným zraněním do Chomutova.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komplikace pro fanoušky MS. Vlaky na koridoru mezi Prahou a Ostravou stojí

Vlaky na koridoru mezi Prahou a Ostravou v sobotu odpoledne stojí. Příčinou je zastavený vlak, který se nachází mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem. Spoje tak mezi Prahou a Ostravou nabírají více než dvouhodinová zpoždění.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z Eurovize byl kvůli násilnému chování vyřazen Nizozemec

Finálového večera písňové soutěže Eurovize se nezúčastní Nizozemec Joost Klein. A to kvůli policejnímu vyšetřování a podezření na násilné chování Kleina vůči člence produkce. Oznámila v sobotu Evropská vysílací unie (EBU).

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Počtvrté v historii Země. Vědci prokázali, že dvě symbiotické formy života splynuly v jeden organismus

Když se to v historii Země stalo před asi 1,2 miliardy až 2 miliardami let poprvé, dalo to vzniknout veškerému složitému životu, jak ho známe dnes. Tehdy v rámci komplikovaného procesu předchůdci eukaryotických buněk (komplexních buněk s jádrem) „pohltili“ předchůdce mitochondrií (patrně ...

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Starý dub je o beznaději, která může už jen stmelit

Klasik britské kinematografie Ken Loach zažil svůj první mezinárodní úspěch v roce 1970 s dramatem Kes, výstižným portrétem dělníků v severní Anglii. Dostal Křišťálový glóbus pro nejlepší film karlovarského festivalu a Britský filmový institut ho zařadil mezi deset nejlepších britských filmů ...

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilý řidič vyletěl z rozestavěné dálnice D3, skončil napíchnutý na pylonech

Velké štěstí měl opilý řidič osobního vozidla, který v noci z pátku na sobotu havaroval na rozestavěné dálnici D3 a skončil napíchnutý na mostních pylonech šest metrů pod úrovní komunikace. Z nehody vyvázl jen s lehčím zraněním.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zloděj prchal před policií v přestrojení za blondýnu, chytili jej po pár metrech

Floridští policisté pátrali po muži, jenž měl mít na svědomí krádež člunu a užitkového vozidla. Zloděj se před nimi snažil uniknout v přestrojení za ženu, ale jeho lest byla odhalena prakticky okamžitě.

sobota odpoledne 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel: Rusko nám bude škodit, nespokojí se s částí Ukrajiny

Český prezident Petr Pavel v rozhovoru s rakouským listem Die Presse vyjádřil obavy, že Evropa je na začátku delší konfrontace s Ruskem. Zdůraznil přitom, že ale nemusí jít o konfrontaci vojenského rázu. Je zároveň přesvědčen, že Rusko nám bude škodit a nespokojí se s tím, že získá jen část ...

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polsko vybuduje nové opevnění na hranici s Běloruskem

Polsko vybuduje opevnění na své hranici s Běloruskem, aby čelilo migračnímu tlaku, který podle něj organizovaně vytváří Minsk. Při návštěvě polské východní hranice to v sobotu podle agentury DPA prohlásil premiér Donald Tusk.

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co se dělo po pádu vrtulníku s Kellnerem? První zpověď přeživšího Horvátha

David Horváth v roce 2021 jako jediný přežil havárii vrtulníku na Aljašce, během níž zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Nyní pro stanici Alaska’s News source poprvé popsal, co přesně se stalo bezprostředně po tragické události.

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volných míst je dost. Ale převažují nekvalifikovaná a špatně placená

Podle dat Úřadu práce připadá na jedno volné pracovní místo zhruba jeden nezaměstnaný. Problémem tak není množství volných pozic, ale jejich rozložení a kvalita. Přibližně u tří čtvrtin nabízených míst stačí uchazečům základní vzdělání, čemuž odpovídá i jejich finanční ohodnoceni, řekl Novinkám ...

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porcelánka Thun 1794 definitivně zavřela závod v Klášterci nad Ohří

Porcelánka Thun 1794 z Nové Role na Karlovarsku definitivně zavřela svůj závod v Klášterci nad Ohří. Důvodem byl velký pokles počtu zakázek v loňském roce a na začátku letošního.

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozvolný rozjezd a pak vřava. V Praze začalo hokejové šílenství

Pozvolný rozjezd a hned vzápětí pořádná vřava. Zahájení světového turnaje v hokeji zápasem mezi Švýcary a Nory v Praze bylo pověstným klidem před bouří. Atmosféra začala houstnout s tím, jak se blížil zápas domácího týmu s Finy. Zatímco nálada ve fanzónách byla skvělá, policie už zaznamenala ...

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko hlásí dobytí pěti vesnic, Ukrajina sestřelení letounu Su-25

Rusko podle svého ministerstva obrany v ukrajinské Charkovské oblasti obsadilo pět příhraničních vesnic – Borysivku, Ohirceve, Pletenivku, Pylne a Strileču. Moskva také tvrdí, že Ukrajina za posledních 24 hodin v bojích v různých částech země ztratila stovky vojáků. Uvedly to agentury ...

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrah, nebo hrdina? Slovenský poslanec zastřelil medvědici

Značný rozruch vyvolala v sobotu na Slovensku zpráva, že starosta obce Očová a poslanec slovenského parlamentu Rudolf Huliak vlastnoručně zastřelil mladou medvědici. Část slovenské veřejnosti přivítala, že poslanec osobně přispěl k regulaci medvěda hnědého, a druhá část upozorňuje, že řešením ...

sobota v podvečer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drama se šťastným koncem. Osmiměsíční holčička vypadla v Indii ze čtvrtého patra

Šokující drama, v němž šlo o život osmiměsíční holčičky, se odehrálo ve městě Čennaí na jihovýchodě Indie. Vše začalo tím, že dítě z nejasné příčiny vypadlo z náručí matce, která jej kojila na balkoně ve čtvrtém patře bytového komplexu.

sobota večer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obří timecruisery i tým, co uspěl u NASA. Kutilové se sjeli do Prahy

První den veletrhu novodobých kutilů Maker Faire, který se koná během tohoto víkendu na pražském Výstavišti, je za námi. Návštěvníci mohli okusit hromadu workshopů, k vidění byly ale i zajímavé projekty – obří timecruisery i světelné instalace. Vlastní projekt přivezl na akci také tým Lasar, ...

sobota večer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak polapit Krakonoše? Studenti navrhli hravou aplikaci pro turisty v Česku

Ona je z Taiwanu, on z České republiky. Dvojice studentů vyhrála v soutěži nápadů s návrhem hravé aplikace, kterou by v Česku mohli využívat turisté z Asie. Na různých místech by museli hledat a chytat postavičky inspirované českou mytologií.

sobota večer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinským uprchlíkům pomáhá v Česku i umělá inteligence

Umí česky i ukrajinsky, z hlasu pozná, na co se uprchlík z Ukrajiny ptá, a odpoví mu základní informace, například co dělat po příchodu do České republiky nebo jak umístit děti do školy. Virtuální hlasová asistentka Irena vznikla spoluprací Ministerstva vnitra a firmy Deloitte, využívá umělou ...

sobota večer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vinná réva zasažená mrazem znovu obráží. Kvalita hroznů by mohla být lepší

Vinná réva poškozená jarními mrazy na některých vinicích znovu obrůstá. Třeba v Kutné Hoře, kde natáčela kamera Novinek. Zatímco na Mělnicku nebo Mostecku jsou podle ministra zemědělství Marka Výborného škody téměř stoprocentní, na Kutnohorsku odhadují zhruba padesátiprocentní poškození letorostů. ...

sobota večer 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finále Eurovize provázely další protesty proti izraelské účasti

Zahájení finále písňové soutěže Eurovize ve švédském Malmö v sobotu provázel protest proti izraelské účasti ve světle pokračujícího izraelského vojenského tažení v Pásmu Gazy započatého po loňském přeshraničním teroristickém útoku Hamásu. Podle švédské policie se demonstrace zúčastnilo 6000 až ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obrat v úžasné atmosféře. Norové dostali od Čechů na MS na frak

Dostala se do potíží, prohrávala o dva góly, ale velmi solidním výkonem, v němž byla patrná energie a víra, se z trablů vyhrabala. Hokejová reprezentace porazila v úžasné atmosféře na světovém šampionátu Norsko 6:3. A ač to bylo dlouho gólově vyrovnané, dění na ledě vyznělo jasně pro Česko, ...

sobota v noci 11/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru