Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 22. květen 2024
pondělí 15. 7. 2024, 6:50

archiv zpráv pro 22. květen 2024

Manželé okradli důchodkyni ze Slovácka o více než půl milionu, hrozí jim až pět let vězení

O více než půl milionu korun obral manželský pár ze Slovácka důvěřivou důchodkyni, když mu v dobré víře chtěla prodat zahradu za 330 tisíc korun. Manželé jí nakonec nedali ani polovinu z celkové částky.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxusní vila vypadá jako rekreační objekt. Styl, který začal v roce 1793

V Los Angeles je ztělesněním rafinovanosti stylu „architektura letoviska“ vila se čtyřmi ložnicemi a pěti koupelnami, kterou navrhl uznávaný architekt Robert Shachtman.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Fotbalová legenda Ladislav Vízek má rodinné útočiště v Dolních Chabrech

Neexistuje fotbalový fanoušek, který by neznal jméno Ladislav Vízek. Legenda, jež se do historie zapsala v pozici křídelníka, v dresu československé reprezentace odehrála padesát pět utkání a vstřelila třináct branek. Nyní nechal Ladislav nakouknout do svého soukromí na okraji Prahy.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nejčastější problémy rajčat vyřešíte snadno. Podívejte se, co musíte udělat

Rajčata jsou jednou z nejoblíbenějších plodin zahrádkářů, ale jejich pěstování s sebou nese spoustu výzev. Poznejte nejčastější problémy, které mohou postihnout vaše rajčata, a naučte se, jak jim předcházet a řešit je, aby byla vaše úroda bohatá a zdravá.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dokonalé saláty: Rychlé a chutné tipy pro vaše gurmánské chvilky

Milovníci rychlých a chutných jídel, pozor! Přinášíme vám výběr skvělých receptů na saláty, které vás překvapí svou jednoduchostí a zároveň lahodností.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trápí vás nepříjemný zápach z bot? Zkuste použít tyto osvědčené triky

Bojíte se po dlouhém dni v práci nebo po běhání zout boty, aby se z nich nezačal linout nepříjemný zápach? Máme pro vás několik osvědčených tipů, jak své obuvi vrátit svěžest a zbavit se nežádoucího odéru.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chlapi sobě. Podívejte se do bytu pro tátu se 2 syny, který navrhl designér. Líbí se i kočce

Zajímavé technické prvky, které se můžou hodit i vám, minimalismus a také černá barva se v tomto mezonetovém bytě použily naprosto oprávněné. Tady totiž bydlí "tři chlapi v chalupě" a interiér navrhoval další muž. Ale zdá se, že rodině šéfuje někdo úplně jiný.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Recepty z květů černého bezu, které neznáte. Udělejte si víno, likér či zmrzlinu

Květy černého bezu lákají svým vzhledem i vůní. Jsou jedlé a dají se z nich vykouzlit úžasné kulinární zázraky. Podělíme se s vámi o několik receptů, které nejsou příliš známé. Věděli jste, že z květů bezu se dá vyrobit šampaňské či skvělý koláč?

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Češi a plasty: Podle průzkumu třídí většina, ze znečištění prostředí viní častěji firmy než spotřebitele

Aktuální průzkum společnosti Perfect Crowd zjišťoval přístup Čechů k problematice plastového odpadu. Z odpovědí vyplývá, že většina lidí se snaží jeho dopad na životní prostředí aktivně snížit, ale větší odpovědnost za znečištění životního prostředí přisuzují častěji firmám než spotřebitelům.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ruský propagandista Solovjov si uřízl pořádnou ostudu

Za smrt íránského prezidenta Ebráhíma Raísího je zodpovědný izraelský agent, prohlásil podle agentury Unian ruský propagandista Vladimir Solovjov. „Jeho jméno je Eli Kopter,“ identifikoval špiona Mosadu v přímém přenosu. Ve skutečnosti to je ale jen anglické slovo helicopter (vrtulník) ...

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pouliční stánek v Mexico City získal michelinskou hvězdu

Stánek Tacos El Califa de León stojí v mexickém hlavním městě Mexico City již od roku 1968 a denně zákazníkům servíruje pouze čtyři druhy tacos. A letité úsilí o co nejlepší jídlo minulý týden přineslo nevídanou odměnu: michelinskou hvězdu, tedy mezi širokou veřejností nejprestižnější ...

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osvojte si tyto finanční návyky a změňte svůj život jednou provždy

Zlepšení finančních návyků může výrazně zlepšit vaše finanční zdraví a celkovou kvalitu života. Ať už chcete snížit dluhy, spořit na velké výdaje, nebo se cítit finančně jistější, měli byste si osvojit chytré finanční návyky.

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Základ pro šťastný život vaše děti už mají. Vše ostatní jsou jen malé dílky velké skládačky

Maminkám chce pomoci najít pravdivé informace a klid na duši. Ve volném čase se noří do výzkumů a studií, aby je později pochopitelně odprezentovala ve svých článcích a vyvrátila tak známé mýty a domněnky. Hostem podcastu Po mateřských stopách byla dětská lékařka z neonatologie Andrea Šustrová.

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská dělostřelba je nepřesná, v granátech kolísá objem prachové náplně

Rusko má problémy s přesností dělostřelecké palby. Dělostřelci si stěžovali, že prachové náplně v jednotlivých granátech neváží stejně, proto každý doletí do jiné vzdálenosti. Plyne to z dopisu vedení Služby pro raketové dělostřelecké zbraně, které odpovídalo na tuto stížnost.

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novým vietnamským prezidentem byl zvolen dosavadní ministr veřejné bezpečnosti

Novým vietnamským prezidentem se stal ministr veřejné bezpečnosti To Lam. Poté, co minulý týden obdržel nominaci vládnoucí komunistické strany, jej ve středu do funkce zvolil vietnamský parlament. Informovala o tom agentura Reuters. V březnu se pouhý rok po nástupu do úřadu vzdal funkce prezident ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plíživé známky deprese, kterým byste měli věnovat pozornost

S depresí se potýká řada lidí všude po světě. Zatímco někteří se s ní setkají čas od času, jiné trápí dlouhodobě. Jak poznat pomalé plíživé příznaky, že je vaše psychika v ohrožení?

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko už díky uprchlíkům z Ukrajiny bohatne. Za tři měsíce si stát polepšil o tři miliardy

Uprchlíci z Ukrajiny se českému státu začínají vyplácet. Za první tři měsíce tohoto roku odvedli do státní kasy o bezmála tři miliardy korun více, než z ní odčerpali. Pro představu, za tuto částku by se dalo podle údajů ministerstva financí postavit deset kilometrů dálnic nebo by se mohlo přidat ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tisícovka za procházku u Plitvických jezer. Pro jednoho

Kdo chce letos na vlastní oči vidět krajinu z legendárního filmu o Vinnetouovi, musí počítat s nemalými výdaji. Z ceníků pro letošní hlavní letní sezonu (od 1. června do 30. září), které zveřejnily na svých webových stránkách chorvatské národní parky, vyplývá, že vstup do národního parku ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Mirai natočili svou nejlepší desku

Bylo to patrné už na předešlém albu Maneki Neko (2021). Frýdecko-místecká poprocková skupina Mirai se začala odpoutávat od zvuku, kterým si na prvních dvou deskách zadělala na tuzemskou slávu, tedy od v podstatě dosti tradičního národního soundu, který se v evropském měřítku neprosazuje, nicméně ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Horké dny se dají zvládnout třeba s klimatizací, ale musíte ji správně nastavit

Rekordně teplý březen nám dává připomenout, že je potřeba se na letní horka zavčas připravit, například pořízením klimatizace. Může se stát, že až horko udeří, bude pro zvýšený zájem problém klimatizaci pořídit nebo sehnat firmu, která vám klimatizaci nainstaluje.

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Suchdolský dům s terasou má zahradu přímo nad garáží. Takhle pěkně vypadá

Na hustě zastavěné stráni pražského Suchdola stojí mezi původní prvorepublikovou zástavbou nový dům. Není velký a vzhledem zapadá do okolí. Od svých sousedů se ale přesto odlišuje – zatímco oni mají maličké zahrady v kopci, on stojí na travnaté terase nad garáží, která poskytuje luxusní rovnou ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sluncem políbení sopeční sourozenci vábí nejen plážemi

Subtropické klima, minimální srážky a téměř africké slunce lákají turisty na Kanárské ostrovy po většinu roku. Léto a s ním spojené koupání v Atlantiku ale přesto vábí nejvíce, a není se čemu divit. Tentokrát se blíže podíváme na krásy a zajímavosti ostrovů Gran Canaria, La Palma a Tenerife. ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko vypustilo družici schopnou ničit ostatní satelity, tvrdí USA

Rusko minulý týden vypustilo družici, která podle amerických tajných služeb představuje zbraň schopnou kontrolovat či ničit jiné satelity. Obíhat bude poblíž amerického vládního satelitu. Informovala o tom ve středu agentura Reuters s odvoláním na sdělení vesmírného velitelství Spojených států.

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jágra v Táboře museli vyměnit, fanynky ho okusovaly

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře patří už dvanáct let mezi nejvyhledávanější místa v jižních Čechách. Má tak už své vlastní příběhy a dozvíte se tam třeba, že čokoládového Jaromíra Jágra museli vyměnit, protože byl okousaný a umazaný od rtěnky. Velký čokoládový vlak pak měl stát původně na ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nad řekou Jizerou vyrostla ze dřeva malá Útulna se saunou obalená bílým pláštěm

Nedaleko od Jilemnice u obce Horní Sytová se nad řekou Jizerou vznáší malá Útulna se saunou. Navrhl ji Jan Tyrpekl a Studio Primitive jako takový malý experiment zkoumající základní potřeby člověka pro bydlení. Minimalistická stavba ze dřeva má bílý plášť a kompletně ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

KOMENTÁŘ: Absurdní žádost o zatykače na izraelské představitele – Alex Švamberk

Žalobce Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan v pondělí nepotěšil Palestince a šokoval Izraelce. Požádal o vydání pěti zatykačů kvůli podezření ze spáchání válečných zločinů – tři na vysoké palestinské představitele, včetně toho nejvyššího, Ismáíla Haníju, ale také na izraelského ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seniorovi, který chtěl investovat, přistálo na účtu čtvrt milionu. Byla to past

Dohromady o více než dva a půl milionu korun přišli dva muži z Pardubicka, kteří naletěli na podvod s investicemi do kryptoměn. Informovala o tom v úterý policie s tím, že obě oznámení dostala ve stejný den. Oběťmi jsou muži ve věku 56 a 74 let.

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejhorším jídlem na světě bylo vyhlášeno kari s rybími vnitřnostmi. V žebříčku jsou i dva české pokrmy

Kyselé thajské kari vyrobené z rybích vnitřností se dostalo až na samotný vrchol žebříčku stovky nejhorších jídel na světě. Obyvatelé asijské země však s hodnocením, zveřejněným online průvodcem TasteAtlas, nesouhlasí. Možná právě jejich pobouření přispělo k postupnému propadu pokrmu s názvem ...

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Billie Eilish, Slash, Zayn, Kerry King i New Kids on the Block

Hned několik velkých jmen se přihlásilo v minulých dnech s novým albem. V první řadě americká zpěvačka Billie Eilish, které se od roku 2019, kdy vydala svůj debut, daří stále více. S novinkou ale přišli i Slash, Kerry King, Zayn nebo New Kids on the Block.

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prohlédněte si byt zařízený ve stylu urban jungle

Prvorepublikový byt se pod rukama majitelů a architektky změnil v mladistvě šťavnatou oázu, plnou zeleně, světla a barev. Předcházela tomu ovšem velmi důkladná rekonstrukce s mírnou změnou dispozice.

středa ráno 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědci a lékaři zahájili unikátní studii o černém kašli. Hledají dobrovolníky

Státní zdravotní ústav eviduje od začátku letošního roku téměř 15 tisíc případů černého kašle, což odpovídá stavu z 60. let minulého století. K lepšímu porozumění nemoci a vývoji efektivnějších vakcín má přispět nový výzkum vědců z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR, ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seriál Eric: Zoufalý loutkář Benedict Cumberbatch hledá ztraceného syna

Seriál Eric přistane na konci května v nabídce Netflixu. Hledání ztraceného syna dovede zlomeného loutkáře daleko za hranice jeho zdravého rozumu. Společníkem na cestě se mu stane chlupatý modrý Eric, smyšlená postava nakreslená jeho synem. Kromě silného příběhu by seriál mohl přinést zajímavý ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako mučení. Izraelští zdravotníci popsali zacházení s palestinskými pacienty

Palestinci zadržení v Gaze jsou v izraelské vojenské nemocnici na základně Sde Tejman drženi připoutaní k lůžku se zavázanýma očima, v některých případech i nazí, a nucení nosit pleny, sdělili BBC izraelští zdravotníci. Minimálně v této nemocnici pak Palestinci běžně podstupují lékařské ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Audi bude s partnerem SAIC vyvíjet čínskou platformu pro elektromobily

Automobilka Audi, která patří do německého koncernu Volkswagen, se společně se svým čínským partnerem SAIC dohodla na vývoji nové platformy pro inteligentní a elektrická vozidla, která bude specifická pro Čínu. Oznámení přichází zhruba deset měsíců po podpisu přelomové smlouvy Volkswagenu ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na západě Čech napršelo kolem 100 milimetrů srážek

Až kolem 100 milimetrů srážek napršelo podle odhadů meteorologů za posledních 15 hodin v oblasti kolem Horšovského Týna. Nejbližší stanice v rámci srážkoměrné sítě Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), Staré Sedlo, která se nachází severně od Horšovského Týna, měla ve středu před ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Královédvorská zoo získala vzácného šimpanze čego

Safari park Dvůr Králové získal do svého chovu čtyřiadvacetiletého samce šimpanze poddruhu čego. Jde o největší poddruh šimpanze, v přírodě je vážně ohrožený. Samec ze zoo v Madridu má pomoci s obnovou přestárlého chovu dvorských primátů, jimž se příliš nechce se v zajetí rozmnožovat.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U žádosti o zatykač na Netanjahua tahala za nitky i manželka Clooneyho

Právnička Amal Clooneyová, manželka hollywoodské hvězdy George Clooneyho, tvrdí, že sehrála klíčovou roli při rozhodování o žádosti o vydání mezinárodního zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua kvůli situaci v Gaze.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

O poruše štítné žlázy se dozvěděla až na preventivní prohlídce u praktika

Že trpí poruchou štítné žlázy se devětačtyřicetiletá Helena z Prahy dozvěděla před třemi lety díky preventivní prohlídce u své praktické lékařky. Ta zjistila, že hodnoty hormonů štítné žlázy nejsou v jejím těle v normálu, a poslala Helenu na endokrinologii, kde další testy odhalily tzv. ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Játra v důchodu

Věk pro odchod do důchodu by se měl snížit. Jinak se ho moje játra ve zdraví nedožijou!

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženy trpí úzkostmi a vyhořením častěji, ukázala studie

Přibývá mladých lidí, kteří jsou vyhořelí a mají problémy se spánkem. Těžkou depresi pociťuje každý desátý, ukázala rozsáhlá studie Psychiatrické kliniky z 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Problémy pociťují intenzivněji ženy než muži. Psychiatři ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda Auto má novou centrálu. Sestěhuje přes dva tisíce pracovníků, místa budou sdílet

Více než dva tisíce především administrativních pracovníků stěhuje mladoboleslavská automobilka Škoda Auto do jednoho objektu, na dohled dosavadnímu „Pentagonu“ na třídě Václava Klementa. Má to ovšem háček. Pracovat tu mají sice dva tisíce lidí, ale kancelářských míst je o pět stovek méně.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na pohřbu íránského prezidenta se skandovalo „Smrt Americe a Izraeli“. Dorazil i šéf Hamásu

Íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Sajjid Alí Chameneí ve středu odsloužil pohřební obřad pro prezidenta země Ebráhíma Raísího, ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhjána a ostatní oběti víkendové havárie vrtulníku. K pozůstalým promluvil i nejvyšší šéf Hamásu Ismáíl Haníja.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Romantická ruina utopená v lesích. Návštěvu Opičího hradu si musí turisté zasloužit

Nestojí na žádném vysokém kopci, z nějž by dohlížela na okolní krajinu. Zřícenina hradu Helfenburk u ښtěku je naopak utopena v hlubokém lese, jako by ani netoužila být objevena a spatřena. Pohled na romantickou ruinu, jejíž siluetě dominuje jediná věž, si tak návštěvníci musejí zasloužit ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Demokracie zemřela. Kvůli opoziční reformě to vře v tchajwanském parlamentu i před ním

Zatímco před budovou tchajwanského parlamentu v úterý protestovaly stovky lidí, uvnitř se zákonodárci postrkovali, pokřikovali na sebe a rozbalovali transparenty. Důvodem jsou nové opoziční návrhy, které by parlamentu daly větší dohled nad konáním vlády. Podle kritiků návrhů se jimi opozice spolu ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Noční šichta kvůli povodním na Domažlicku. Voda zaplavila domy, ředitelka hlídala školu

Pernou noc za sebou mají lidé v Blížejově na Domažlicku, kudy se během úterního večera prohnala blesková povodeň. Voda se dostala do některých domů, do zařízení pro seniory i do školy. Ředitelka školy Dagmar Hanzalová s kolegyněmi budovu hlídala až do středečního rána.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milostivé léto nebude už tak milostivé. Na úlevu od dluhů u zdravotních pojišťověn dosáhne méně lidí

Sněmovna je přísnější než Senát. Poslanci v úterý schválili možnost odpuštění penále za zdravotní pojištění některým dlužníkům, kterou jim vrátili senátoři. Týkat se ale bude méně lidí, než horní komora zamýšlela. Přes peníze z úroků totiž VZP platí zdravotní prevenci. Normu ještě musí potvrdit ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajincům na Donbasu nezbývá než pod ruskými útoky manévrovat, boje jsou tam tvrdší než u Charkova

Za krajně obtížnou označil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj aktuální situaci na bojišti v Doněcké oblasti na východě země. Generální štáb uvedl, že na některých úsecích musejí ukrajinské jednotky kvůli ruským útokům manévrovat.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Norsko, Španělsko a Irsko uznají Palestinu jako nezávislý stát

Norsko uzná nezávislý stát Palestina, oznámil ve středu premiér země Jonas Gahr Støre. Toto rozhodnutí vejde v platnost 28. května. Krátce po Norsku oznámili tentýž krok oficiálně premiéři Španělska a Irska. V rámci Evropské unie plánují tentýž krok ještě Slovinsko a Malta.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Od Transgasu po hlavák aneb Prohlídka centra Prahy

Hlavní nádraží v Praze je místem, kudy projde okolo 70 tisíc cestujících denně. Do budoucna se v okolí plánují velké změny. V rámci komentované procházky s Open House Praha se účastníci mohli dozvědět o konceptu nové odbavovací haly na nádraží a o tom, jak vznikne plánovaná tramvajová ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smrt Matthewa Perryho: Úřady řeší, kdo mu poslal látku, která ho zabila

Smrt Matthewa Perryho vyšetřuje kromě amerického Úřadu pro potírání drog (DEA) i  federální inspekce Americké poštovní služby (USPS). Ta se snaží zjistit, zda hercovi ketamin, který mu byl nalezen v těle, neposlal někdo poštou. Informuje o tom americký list TMZ.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko chce změnit námořní hranice s Finskem a Litvou

Ruské ministerstvo obrany navrhlo změnit námořní hranice s Finskem a Litvou, konkrétně kolem ruských ostrovů u východní části Finského zálivu a kolem Kalinigradu. Informuje o tom agentura Reuters. Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis prohlásil, že se jedná o eskalaci ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britský prodejce Marks & Spencer zvýšil celoroční zisk o 58 procent

Britská maloobchodní společnost Marks & Spencer (M&S) v uplynulém finančním roce zvýšila zisk před zdaněním a úpravou jednorázových položek o 58 procent na 716,4 milionu liber (20,8 miliardy Kč). Výsledky překonaly očekávání analytiků díky reorganizaci, která podpořila růst tržeb v divizích ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel chemik Vojtěch Adam

Po krátké těžké nemoci v úterý zemřel chemik Vojtěch Adam, bylo mu 42 let. Jeho výzkum směřoval například k protinádorové léčbě. Vedl Ústav chemie a biochemie Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, získal prestižní grant Evropské výzkumné rady, publikoval stovky odborných textů. ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Sokolově plánují postavit novou živnostenskou školu za 600 milionů

Karlovarský kraj plánuje v příštím roce zahájit výstavbu nové budovy Střední školy živnostenské v Sokolově. Stát má vedle někdejší budovy gymnázia v městské části Šenvert, tedy za železničním nádražím. Náklady mají dosáhnout zhruba 600 milionů korun. Sloužit školákům pak má začít v roce 2027.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejsem lupič, tvrdí muž z Olomouce, jemuž za tři přepadení hrozí 12 let

Kauzu devětadvacetiletého Patrika Tótha, který se podle obžaloby loni v září a říjnu dopustil v Olomouci tří loupežných přepadení, začal ve středu projednávat senát olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi si víc půjčují a hůř splácí

Po krátkém zvolnění opět zrychluje zadlužování Čechů, více si aktuálně půjčují hlavně na spotřebu. Největší podíl na dluzích ale pořád mají hypotéky, 83 procent. Nárůst půjček i problémů s jejich splácením byl letos v prvním čtvrtletí nejvýraznější u mladé generace do 24 let. Vyplývá to ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nemocnice, kde leží Fico, je nejstřeženějším místem na Slovensku

Před týdnem spáchal ve městě Handlová jednasedmdesátiletý Juraj Cintula atentát na slovenského premiéra Roberta Fica. Předsedu vlády letecky převezli do nemocnice v Banské Bystrici, kde mu pětihodinovou operací zachránili život. Právě budova zdejší nemocnice je momentálně nejstřeženějším místem na ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trump lákal Američany na vytvoření jednotné Říše. Video s nacistickou rétorikou radši smazal

Americký exprezident a současný kandidát na prezidenta Donald Trump v pondělí zveřejnil na sociální síti Truth Social nové video, ve kterém lákal své voliče na „vytvoření jednotné Říše“, což je výraz, který je připisován nacistickému Německu. Zhruba po 15 hodinách jej ale po negativních ...

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Covid je stále nejčastější nemocí z povolání

Následky po prodělání covidu trápí tisíce lidí. Ačkoliv od ukončení pandemie uplynuly dva roky, covid je stále nejčastější nemocí z povolání. Loni ji úřady uznaly 6265 lidem, jak uvedl ve středu Státní zdravotní ústav. Šlo hlavně o pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách.

středa dopoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Postřelení Fica by mohlo být vyšetřováno jako teroristický útok

Týden po atentátu na premiéra Roberta Fica (Směr) jedná ve středu v Bratislavě vládní kabinet pod vedením vicepremiéra a ministra obrany Roberta Kaliňáka (Směr). Před jednáním vlády se sešla také Bezpečnostní rada státu. Generální prokurátor Slovenské republiky Maroš Žilinka po ní uvedl, že není ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tajemství péče o pleť Sophie Lorenové

Italská módní ikona dvacátého století Sophia Lorenová letos oslaví devadesáté narozeniny. Přestože o svém těle tvrdila, že za jeho dokonalost vděčí špagetám, v péči o pokožku byla vždy velmi svědomitá. Nesahá přitom po žádných drahých přípravcích, celý život preferuje dary přírody.

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Doba oddlužení se zkrátí na tři roky, rozhodli poslanci

Doba oddlužení se pro všechny zkrátí z pěti na tři roky. Nyní mají tříletou lhůtu pouze senioři a lidé ve druhém nebo třetím stupni invalidity. Rozhodli o tom ve středu poslanci, kteří schválili vládní novelu insolvenčního zákona. Proti zkrácení protestovaly například obce, ale i spolky, ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před zápasem s Kanadou zůstaly před stadionem desítky podvedených fanoušků

Obavy pražských policistů se naplnily. Úterní zápas českých hokejistů s Kanadou přinesl už před jeho začátkem zklamání pro desítky fanoušků, kteří se kvůli nákupu falešných lístků vůbec nedostali do haly. Kromě front u vstupu se tak tvořila fronta i u provizorní policejní služebny.

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lídr eurokandidátky AfD se stahuje z kampaně a končí ve vedení strany

Zhruba dva týdny před volbami do Evropského parlamentu se vedení strany Alternativa pro Německo (AfD) rozchází s lídrem kandidátky Maximilianem Krahem. Nebude vystupovat v kampani a končí v předsednictvu této strany, oznámil na sociální síti X. Kampaň do eurovoleb pozastavil také Petr Bystroň, ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Feriho nástupu do vězení už nic nebrání

V případu exposlance Dominika Feriho (ex-TOP 09), odsouzeného za znásilnění, nabyl právní moci rozsudek, podle nějž má Feri nastoupit tříletý trest vězení. Soud mu proto v řádu dní pošle výzvu k nástupu za mříže.

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cena plynu pro evropský trh je blízko letošního maxima

Velkoobchodní cena zemního plynu pro evropských trh s dodáním příští měsíc ve středu překročila 33 eur za megawatthodinu (MWh) a blíží se letošnímu maximu. Analytici vidí příčinu zejména ve vleklé údržbě a s ní souvisejících odstávkách na zpracovatelských zařízeních v Norsku. Proti stejnému ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toyota potřebuje sportovní SUV, připustil šéf divize Gazoo Racing

Po několika menších čistě sportovních vozech by divize Toyota Gazoo Racing mohla nabídnout i větší sportovně laděné SUV, které by praktičností oslovilo i rodiny.

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na evropských koncertech Taylor Swift vydělávají i v USA. Aerolinkám stouply prodeje letenek

Popová superstar Taylor Swift pumpuje prostřednictvím svého turné po Evropě do tamních ekonomik nemalé peníze. Na jejích koncertech ale přitom vydělávají i ve Spojených státech, odkud zpěvačka pochází. Aerolinky United Airlines hlásí velké nárůsty v prodejích letenek do Evropy, kam směřuje řada ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Představa o tobě. Snové popové klišé o komplikovaném randění

Starší žena si oblíbí výrazně mladšího muže. Základní premisa nové romance Představa o tobě videotéky Prime Video se inspiruje životem pěvecké hvězdy, kterou v záplavě fanynek zaujme čtyřicetiletá atraktivní matka náctileté dcery. Startuje pestrý výběr floskulí a stereotypů o tom, jak by zřejmě ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku je zablokováno 1295 domén. Některé ohrožují bezpečnost

V České republice je aktuálně blokováno 1295 internetových domén, některé přitom podle sdružení CZ.NIC ohrožují národní či mezinárodní bezpečnost. Proto byly zablokovány. Právě sdružení CZ.NIC je správcem českých domén s koncovkou .cz a rozhoduje o tom, jaké domény budou zablokovány, na základě ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Depardieu dal pěstí „králi paparazzů“

Četnými skandály opředený francouzský herec Gérard Depardieu dal o sobě opět vědět, když napadl italského bulvárního fotografa Rina Barillariho tak, že se paparazzo musel nechat ošetřit v nemocnici. Incident se odehrál v úterý odpoledne na zahrádce restaurace Harry’s Bar na luxusní římské ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Šumpersku zkolaboval. Srazila se kvůli tomu tři auta a zranili čtyři lidé

Čtyři zraněné si vyžádala nehoda tří aut, která se v úterý odpoledne stala u Chromče na Šumpersku. Stál za ní zřejmě náhlý zdravotní kolaps jednoho z řidičů, všichni zranění skončili v nemocnici. Škoda byla vyčíslena na 460 tisíc korun, okolnosti nehody policie dál šetří. Novinky o tom ve ...

středa v poledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lední medvěd Tom ze Zoo Praha nečekaně uhynul v Kazachstánu. Češi to chtějí vyšetřit

V zoo v kazachstánském Almaty uhynul lední medvěd Tom, který původně žil v pražské zoologické zahradě. Do Kazachstánu byl převezen koncem března. Kazachstánská strana podle ředitele Miroslava Bobka české kolegy nařkla, že medvěd byl nemocný a uhynul na intoxikaci organismu. Úhyn šelmy budí ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnský Animefest očekává rekordní návštěvnost, dorazí i tvůrce scén z filmu Kill Bill

Rekordní návštěvnost, a to přes 30 000 fanoušků komiksů, animovaných japonských filmů, ale i legendární Středozemě nebo seriálů, jako jsou Hry o trůny či Star Trek, očekávají od 24. do 26. května na brněnském výstavišti pořadatelé festivalu Animefest. Jde o největší festival popkultury ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonec čekal v cele smrti 46 let na popravu. Po propuštění mu hrozí opět trest smrti

Japonská prokuratura ve středu znovu navrhla trest smrti 88letému Iwaovi Hakamadovi, jenž byl propuštěn v roce 2014 z vězení poté, co strávil v cele smrti takřka půl století. Hakamada byl hlavním podezřelým v případu čtyřnásobné vraždy v prefektuře Šizuoka, jihozápadně od Tokia. Soud ho ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Student na strakonické škole vyhrožoval násilným činem. Sám se přihlásil policii

Už dospělý student vyhrožoval v tomto týdnu násilným činem na jedné ze středních škol ve Strakonicích. Policisté vyslali do školy hlídky, protože pojali podezření, že by mohl své výhrůžky uskutečnit. Muž se jim nakonec sám přihlásil. Policisté jej budou vyslýchat.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přeskočila Teslu, teď chce čínská firma dobýt Evropu novým, extrémně levným elektromobilem

Evropské automobilky čelí sílící konkurenci. Nyní jejich pozornost poutá hlavně čínská společnost BYD, která příští rok plánuje uvést na kontinentu svůj levný elektromobil Seagull. Jeho cena by neměla přesáhnout 20 tisíc eur, tedy v přepočtu půl milionu korun. Firmy vůz zneklidňuje natolik, že ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obyvatelé Veselova u Žlutic se mají konečně dočkat silničního obchvatu

Do tří let by měly přes obec Veselov u Žlutic, které leží nedaleko hlavního tahu na Prahu na silničním spojení s východní částí Karlovarska, přestat jezdit až řádově tisíce aut denně. Ředitelství dálnic a silnic totiž chystá přeměnu silnice I/6 v úseku Knínice - Bošov na dálnici, a to i se ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Po 8 týdnech odtáhli nákladní loď od zříceného mostu v Baltimoru

Osm týdnů musela vydržet posádka nákladní lodě Dali na palubě poté, co narazila do mostu Francis Scott Key u města Baltimore. Při srážce s jedním z pilířů na konci března se zřítila významná část mostu a po pádu do řeky zemřelo šest dělníků. Po odstranění zbytku trosek odtáhlo v pondělí pět ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové mají jasno. Za útokem na Fica stojí EU a USA

Pokus o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica je výsledkem nespokojenosti EU a USA s posilováním národně orientovaných politických sil, uvedla ve středu podle agentury RIA Novosti ruská Služba vnější rozvědky (SVR). Odvolává se při tom na vlastní zjištění. Vztahy západních zemí a Moskvy ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V USA se po žádosti o zatykač na Netanjahua jedná o uvalení sankcí na ICC

Republikáni v americkém Kongresu navrhují uvalení sankcí na Mezinárodní trestní tribunál (ICC). Kvůli žádosti o vydání zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joa’va Galanta se tento návrh nyní těší podpoře i ze strany demokratů. Americký ministr zahraničí ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sea Baby už není jen dron. Rusy čekají nová překvapení, hlásí Ukrajinci

Ukrajinská tajná služba SBU s pomocí bezposádkových člunů potopila celou řadu plavidel ruské Černomořské flotily. Nově je používá i k útokům na ruské pozice na Kinburnské kose, ze které se dá kontrolovat ústí Dněpru a Bugu do Černého moře. Pro tyto útoky na drony Sea Baby namontovala raketomety ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Síť lékáren Dr. Max loni navýšila čistý zisk o 40 procent

Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni vydělala 1,29 miliardy korun, její čistý zisk tak meziročně stoupl o 40 procent. O více než desetinu vzrostly také tržby řetězce, které loni činily téměř 27,4 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy provozující společnosti Česká lékárna holding, kterou ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stevardovi, obviněnému z pokusu nahrát nezletilou na toaletě letadla, hrozí 50 let vězení

Toalety v letadle jsou místem, jehož návštěvě se zejména u nízkonákladových společností část pasažérů snaží vyhnout. A nyní tomu tak možná bude dvojnásob. Před soudem v USA v červnu stane bývalý stevard obviněný z pokusu o natočení nezletilé dívky při používání toalety, k čemuž mělo podle ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Táborská zoo si pořídila mývala. Dostala výjimku ze zákazu chovu

Mývalí samec Rocket je nejnovějším přírůstkem v táborské zoo. Chov těchto zvířat je v celé Evropské unii zakázán, neboť jde o invazivní druh, táborská zoo ale ze zákazu dostala výjimku, protože se podílí na výzkumu dlouhověkosti zvířat. Jako jediná zoo v České republice tak může mývaly severní ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: Česká vězeňkyně gulagu, kniha Zrození genderu i vzpomínka na nobelistku Alici Munroovou

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdy k ISS odstartuje Starliner od Boeingu? Nový odklad vypadá na několik měsíců

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) opět odložil první pilotovaný let kosmické lodi Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Technici tak mají více času na vyhodnocování úniku helia v pohonném systému lodi, uvedla NASA v prohlášení – a nové datum startu nosné rakety ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovák se snažil uplatit české policisty. „Každý potřebuje nějakou korunku,“ řekl jim

Dvě pětistovky hodil policistům na sedadlo do služebního auta šestačtyřicetiletý Slovák s žádostí, aby přestupek jeho kolegy, který řídil auto s nezapnutým pásem, řešili neoficiální cestou. Nepochodil. Navíc mu hrozí až šest let vězení.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtrnáctiletého chlapce na kole zabilo auto na přechodu. Hlavně jeho chyba, řekl soud

Krutě se osud zachoval k teprve čtrnáctiletému chlapci, který se jel projet na kole v jedné z obcí na Brněnsku. Vjel totiž na přechod pro chodce a nevšiml si přijíždějícího auta. To, že se nerozhlédl a neměl nasazenou helmu, jej stálo život. Řidička přijíždějícího auta se totiž v osudnou ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda poodhalila příď modelu Elroq

Mladoboleslavská automobilka nabízí první pohled na produkční verzi chystaného elektrického crossoveru Elroq. Světová premiéra proběhne na podzim.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smrade, spratku, dobytku. Občas nám ostré slovo ujelo, přiznaly u soudu vychovatelky z jeslí

Výpověďmi dvou ze tří obžalovaných pokračovalo ve středu u lounského okresního soudu hlavní líčení s vychovatelkami z jeslí v Žatci, které žalobce viní z přečinu ohrožování výchovy dítěte. Obě připustily použití nevhodných slov vůči svěřeným dětem a řekly, že je to mrzí. Vinu všechny tři už ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodník se prozradil, když si bral jménem důvěřivého muže z Přerovska půjčku. I tak už si přišel na své

S vidinou tučné částky na bitcoinovém účtu přišel čtyřicátník z Přerovska v krátké době o statisíce korun, nakonec však může být rád, že škoda nebyla ještě větší. Podvodník, který získal mužovy citlivé údaje, si totiž jeho jménem vzal půjčku, a nedostal ji jen proto, že banka chtěla po jeho ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při navrhování domu s kulatými okny dostali volnou ruku a vyplatilo se

Tomáše Dvořáka a Vojtěcha Koláře z ateliéru IKA Brno oslovili klienti, kteří si koupili starší rodinný dům v obci, kde v současnosti bydlí, a přáli si ho upravit na dobu, až vychovají děti a zůstanou jen spolu. Architektům pak dali volnou ruku.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Egypt zmařil jednání o příměří. V tichosti změnil podmínky ve prospěch Hamásu

Egypští vyjednavači v tichosti změnili podmínky posledního návrhu na příměří mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás, který izraelští zastupitelé předtím podepsali na začátku května. Zmařili tak dohodu, která mohla vést k propuštění izraelských rukojmí, palestinských vězňů a také ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dal muži pěstí a ještě do něj kopl. Útočník z Karlína se sám přihlásil na policii, je mladistvý

Policii se přihlásil mladistvý útočník z Karlína, který zaútočil na jiného muže, jenž se zastal své známé. Mladík měl podle policie muži způsobit zlomeninu klíční kosti poté, co mu dal pěstí do obličeje a na zemi do něj ještě kopl. Podle kriminalistů bude prověřování případu ale složitější.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tady Vary uvedou v předpremiéře film Priscilla

V roce 1959 potkala čtrnáctiletá Priscilla Beaulieu na vojenské základně o deset let staršího Elvise Presleyho. Jejich setkání bylo osudové. Začali spolu žít, vzali se, měli dceru.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnská korupční kauza Stoka probublala k malým rybám, soud jim dal podmínky

Po odsouzení hlavních postav brněnské korupční kauzy Stoka si justice došlápla i na malé ryby, které se ušpinily při uplácení drobných zakázek radnice. Krajský soud v Brně ve středu potrestal podmínkami trojici mužů, kteří se tak přidali k dalším lidem, kteří již dříve uzavřeli dohody o vině ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za pokus o bratrovraždu z pomsty potvrdil soud 14 let

Odvoláním v případu pokusu o bratrovraždu se ve středu zabýval pražský vrchní soud. Čtyřicetiletý muž, který se pokusil loni v Litvínově ubodat svého o čtyři roky staršího bratra, se marně snažil dosáhnout nižšího trestu. Soud ale jeho odvolání jako nedůvodné zamítl, a tak muž stráví příštích ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko je mezi unijními státy, které chtějí potrestat Gruzii za zákon o zahraničních agentech

Několik unijních států včetně Česka, Estonska, Nizozemska či Švédska požaduje sankce proti Gruzii pro případ, že země definitivně přijme zákon o tzv. zahraničních agentech. Parlament v Tbilisi schválil kontroverzní návrh ve třech čteních, vetovala jej ale prezidentka Salome Zurabišviliová. ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vstupné do Benátek se podle kritiků míjí účinkem. Návštěvníci přibývají

Vstupné, které Benátky zavedly pro jednodenní návštěvníky, je zklamáním. Tvrdí to někteří městští zástupci, podle nichž se problematickou situaci s masovým cestovním ruchem i přes nové opatření nedaří usměrnit. Turistů je naopak čím dál víc. Zastánci poplatku naopak tvrdí, že jde o předčasné ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ústavní soud odmítl stížnost Gupty, Česko ho může vydat do USA

Indický občan Nikhil Gupta může být vydán ke stíhání do USA. Ind tam čelí obvinění ze spiknutí za účelem spáchání nájemné vraždy. Ústavní soud ve středu odmítl jeho stížnost.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladík v Brně ještě ani neměl řidičák a máminým audi vjel před strážníky do zákazu vjezdu

Značné pochyby o kvalitě právě absolvované autoškoly se možná vloudily na mysl brněnským strážníkům poté, co v jejich rukou skončil osmnáctiletý mladík. Ten si po závěrečné zkoušce od své matky půjčil její audi a v noci na úterý vyrazil do brněnských ulic. Nejenže mu neustále zhasínal motor, ale ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jednání zemědělců s vládou budou pokračovat, červnový protest zatím platí

Vyjednávání mezi ministry zemědělství, financí a zástupci zemědělců ani ve středu konkrétní výsledek nepřineslo. V plánu zatím zůstává i protest, který zemědělci kvůli atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica přesunuli ze středy na 4. června.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Západní munice zabrzdila Rusy u Charkova. Pálili jsme dnem i nocí, hlásí dělostřelci

Rychlý ruský postup na severu Charkovské oblasti pomohli zastavit dělostřelci, kteří dostali západní munici. Uvedli to vojáci ukrajinské 92. samostatné útočné brigády, které citoval list Independent. Vojáci podle svých slov pálili neustále, dnem i nocí.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Eurovolby v Rakousku se stávají generálkou pro parlamentní hlasování na podzim

Volby do Evropského parlamentu se pro Rakousko stanou jakousi generálkou pro parlamentní volby, které se mají konat letos koncem září. Zdá se, že jsou karty rozdány. Favoritem eurovoleb je podle průzkumů Svobodná strana Rakouska (FPĂ–). Ta podle komentátorů dlouhodobě těží z mdlého angažmá ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motorkář narazil při cestě z Ještědu do stromu, v nemocnici zemřel

Šestapadesátiletý motocyklista havaroval na silnici vedoucí od Ještědu do Křižan na Liberecku. Vážným zraněním v nemocnici podlehl. K tragické havárii na silnici III. třídy v katastru obce Křižany došlo v pondělí, ve středu o nehodě a úmrtí motocyklisty informovali policisté.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stav slovenského premiéra je stabilizovaný

Přesně týden po atentátu je zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica vážný, ale prozatím stabilizovaný. Život předsedovi vlády zachránila pětihodinová operace v Banské Bystrici. Minulou středu střílel na Fica ve městě Handlová jednasedmdesátiletý Juraj Cintula.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezident v Pardubickém kraji řídil lokomotivu

Ve středu časně zrána vyrazil prezident Petr Pavel s manželkou Evou do podhorské vísky Kunvald na Orlickoústecku. Místo, kde se zrodila v 15. století jednota bratrská, bylo první zastávkou druhého dne prezidentské návštěvy Pardubického kraje. Cílem ale nebylo putování po historii, nýbrž zdejší ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mateřské firmě čínského giganta Temu vzrostly tržby o 131 procent

Mateřská společnost čínského e-shopu Temu, firma PDD Holdings, překonala odhady analytiků a v prvním čtvrtletí vykázala meziročně razantní nárůst tržeb o 131 procent na 86,81 miliardy jĂĽanů (275,6 miliardy Kč). Vděčí za to právě silnému přijetí Temu ze strany spotřebitelů na mezinárodních ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo snížilo tresty za držení dětské pornografie

Držení dětské pornografie už nebude v Německu trestný čin. Příslušný zákon prošel minulý pátek tamějším parlamentem. Jakmile norma vstoupí v platnost, tresty za držení materiálů týkajících se zneužívání dětí se sníží a trestní obvinění se stane přestupkem, píše web Western Standard.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sexy krásky zaplavily první Miss AI. Vyhlášení výsledků se odsouvá

V tomto týdnu jsme se měli podle původních plánů dočkat vyhlášení historicky vůbec první Miss AI. Jak už samotný název napovídá, prim v této soutěži krásy měly hrát výtvory umělé inteligence. Sexy krásek se ale podle organizátorů sešlo nakonec tolik, že museli vyhlášení výsledků posunout.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nebezpečného muže podezřelého z násilí hledá policie na Mladoboleslavsku

Po muži podezřelém z ublížení na zdraví pátrá policie na Mladoboleslavsku, kde má muž bydliště a odkud jsou o něm dosud poslední svědectví. Kriminalisté zároveň varovali před rizikem, že hledaný může být nebezpečný.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové stáhli návrh změn námořních hranic s Finskem a Litvou

Ruské ministerstvo obrany ve středu odpoledne stáhlo ze svých webových stránek návrh zákona, na základě kterého Rusové chtěli změnit své námořní hranice s Finskem a Litvou. Na webu je teď uvedeno, že je „projekt vymazán“.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Terorismus se vyplácí, zlobí se Izrael. Stahuje velvyslance z Norska, Irska a Španělska

Poté, co se Norsko, Irsko a Španělsko rozhodly uznat nezávislý Palestinský stát, povolal Izrael své velvyslance z Osla, Dublinu a Madridu zpět domů na konzultace. Oznámil to izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac. Tan také odsoudil krok všech tří zemí, který už naopak pochválilo teroristické ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína dodává Rusku zbraně, máme důkazy, tvrdí britský ministr obrany

Britský ministr obrany Grant Shapps ve středu na tiskové konferenci prohlásil, že Čína již posílá nebo se chystá poslat Rusku zbraně pro použití ve válce proti Ukrajině. Odkazoval se přitom na americké a britské zpravodajské služby, které podle něho mají pro toto tvrzení důkazy. Informuje o tom ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sponzory eurovolby nepřitáhly. ANO paběrkuje, nejvíc dostává ODS a STAN

Sponzory politických stran letošní volby do Evropského parlamentu neoslovily. Napovídají tomu transparentní účty, na kterých partaje vybírají finanční dary na kampaň. ANO dostalo od ledna necelé tři miliony, výdaje přitom plánuje v částce blížící se k 50 milionům korun. Dary nepokryjí ani ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z bývalé textilky vznikne ve Frýdku-Místku nová čtvrť

Radnice ve Frýdku-Místku dokončila první díl z nově budované městské čtvrti. Bulvár má vzniknout na místě někdejší tkalcovny v areálu textilky Slezan, ohraničeného Těšínskou a Nádražní ulicí a železničním nádražím.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Daňový ráj v Bidenově městě. Na jedné adrese sídlí 285 tisíc firem

Zhruba 285 tisíc firem včetně známých nadnárodních korporací formálně sídlí v nenápadné nízké kancelářské budově na adrese 1209 North Orange Street ve Wilmingtonu ve státě Delaware. To je zhruba čtyřikrát víc, než kolik v tomto městě vůbec žije lidí. Mezi zmíněnými společnostmi je i firma ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud nechal plzeňského developera dostavět dům a pak mu zrušil stavební povolení

V zapeklité situaci se ocitla společnost Extra Multi Colore, které Nejvyšší správní soud v Brně (NSS) umožnil dostavět osmipatrový dům v Poděbradově ulici v Plzni. Stejný soud totiž nyní potvrdil rozhodnutí plzeňského krajského soudu, který v průběhu výstavby domu loni v březnu zrušil ...

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Baru došla trpělivost s agresivní mládeží. O víkendech pouští jen lidi nad 30 let

Podnik Donerick’s Pub v americkém státě Ohio měl již dost stále častějších potyček, k nimž v něm a jeho bezprostředním okolí docházelo. V ty nejexponovanější časy, tedy v pátek a sobotu večer, tedy zavedl věkový limit pro vstup. Dovnitř se dostanou jen lidé starší než třicet let.

středa odpoledne 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recidivista, který ničil, loupil a kradl po celé Ostravě, skončil ve vazbě

Škodu za téměř 400 tisíc korun způsobil během měsíce při loupežích a krádežích v Ostravě téměř dvacetinásobný recidivista (37). Jeho cílem byla auta i objekty, v jednom případě ukradl také motorku. Kde skončila, není jasné, policisté po ní stále pátrají.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pásové dopravníky v Bílině mohou být využity pro fotovoltaické panely

Střední díly pásových dopravníků z povrchových uhelných dolů by do budoucna mohly sloužit jako konstrukce pro fotovoltaické elektrárny, které se standardně zakládají do země. Na nestabilních podložích, jakými jsou výsypky nebo odkaliště, však obvyklé řešení použít nejde. Konstruktéři proto ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Absurdní házení do jednoho pytle. Politikům se nelíbí návrh zatykače na Netanjahua a zároveň šéfy Hamásu

Zařazení izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joa’va Galanta do jedné žádosti o mezinárodní zatykač spolu s lídry palestinského teroristického hnutí Hamás, jak to učinil prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan, je dle Novinkami oslovených politiků ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odbory v Liberty šokoval razantní návrh na snížení platů: Horší než v divokých devadesátkách

Musíme šetřit, snížíme mzdy. Tak obhajuje vedení huti Liberty Ostrava požadavek na pokles tarifních mezd od července o 25 procent. Podle odborářů jde o nemravný návrh, který nemá obdoby. „Týkalo by se to asi tří a půl tisíce lidí, v průměru by jim plat klesl o deset tisíc měsíčně,“ ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cannes 2024: Chiara Mastroianniová v roli svého otce

V úterý večer to v Cannes vypadalo, jako by mistrál chtěl unést z červeného koberce hvězdy francouzského filmu Marcello Mio a místo nich přivát dojemné vzpomínky na mimořádnou osobnost evropské kinematografie, italského herce Marcella Mastroianniho (1924–1996). Chiara Mastroianniová se pak na ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do pěti let nahradí AI většinu dovedností administrativních pracovníků

Rozšíření technologií a nástup generativní umělé inteligence (AI) přetváří pracovní role, mění charakter práce a vytváří poptávku po nových dovednostech a modelech práce. V Česku se pracovní trh nachází spíše v počáteční fázi využívání potenciálu AI, v horizontu pěti let bude ale možné ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Právní zástupkyně střelce na Fica to po týdnu vzdala

Přesně týden po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica se právní zástupkyně střelce Juraje Cintuly vzdala jeho zastupování. Martina Čierna řekla, že tak učinila z osobních důvodů. Zastupování Cintuly okamžitě převzal jiný advokát.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Známky s Pellegrinim se vyrábějí v Česku, jsou kruhové

V obci Hradištko u Prahy se vyrábějí známky s podobiznou nového slovenského prezidenta Petra Pellegriniho. Zájemci si známky mohou koupit hned po jeho inauguraci, která se uskuteční 15. června 2024.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lední medvěd Tom ze Zoo Praha nečekaně uhynul v Kazachstánu. Češi to chtějí vyšetřit

V zoo v kazachstánském Almaty uhynul lední medvěd Tom, který původně žil v pražské zoologické zahradě. Do Kazachstánu byl převezen koncem března. Kazachstánská strana podle ředitele Miroslava Bobka české kolegy nařkla, že medvěd byl nemocný a uhynul na intoxikaci organismu. Úhyn šelmy budí ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do britského parlamentu se vrátil „bionický poslanec“, přišel o ruce i nohy

Výjimečnou jednotu ukázali ve středu britští politici, když potleskem ve stoje přivítali zpět v dolní komoře poslance Craiga Mackinlayho, který kvůli sepsi přišel o obě ruce a nohy a má místo nich protézy. Konzervativec, který byl přes dva týdny v kómatu, chce nyní pomáhat lidem s podobnými ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britské parlamentní volby se překvapivě uskuteční už 4. července

Britské parlamentní volby se překvapivě uskuteční už 4. července. Oznámil to ve středu britský premiér Rishi Sunak. Původně se přitom očekávalo, že volby v Británii se budou konat nejdříve na podzim.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědci představili systém na transplantaci hlavy

Výzkumníci představili první systém transplantace hlavy na světě. Start-up v oboru neurovědy a biomedicínského inženýrství BrainBridge ohlásil unikátní technologii, která by prý mohla umožnit „naroubovat“ hlavu na tělo dárce. Proces transplantace, který bude zahrnovat pokročilou robotiku ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tacos, burritos a gyros jsou sendviče, rozhodl americký soud

Soud ve městě Fort Wayne v americkém státě Indiana minulý týden rozhodl, že mexické pochutiny tacos a burritos, stejně jako například řecký gyros, jsou ve skutečnosti sendviče. K tomuto závěru dospěl ve sporu o otevření restaurace Famous Taco v místech, kde nesmějí být žádné fastfoody.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čeští inženýři se podílejí na misi, která „půjde na rande s kometou“

V roce 2029 poletí do vesmíru nová evropská sonda, na které se významně podílí i brněnská společnost OHB Czechspace. Jak firma informovala ve středeční tiskové zprávě, mise Evropské kosmické agentury (ESA) jménem „Comet Interceptor“ bude zkoumat dosud neobjevenou kometu a má díky tomu za ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U ropovodu pro NATO v Německu našli výbušniny. Rozvědky varují před ruskou sabotáží

Stavební dělníci našli sklad výbušnin poblíž ropovodu, který je strategický pro zásobování NATO v Porýní-Falci. Není jasné, kdo tam výbušniny nainstaloval, německé a evropské tajné služby už nějakou dobu varují, že Rusko se v boji se Západem nevyhýbá ani sabotážím.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hraví a zvědaví. Radost z nových ledních medvědů v trojské zoo zastínil úhyn Toma

Aktuální příchod dvojčat ledních medvědů do pražské zoo poznamenala smutná událost. Lední medvěd Tom, který v březnu z Prahy odcestoval do zoo v Almaty v Kazachstánu, tam 4. května uhynul. Oznámil to ve středu ředitel pražské zahrady Miroslav Bobek. Představil zároveň dva medvědí nováčky, ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Europoslanci schválili 450 norem, teď už balí

Vydatné na schvalování norem bylo poslední volební období Evropského parlamentu (EP), které začalo v červenci 2019. Až do posledního plenárního zasedání se europoslancům podařilo schválit 359 legislativních spisů a na posledním devět desítek, což dohromady činí bezmála 450 schválených ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na jezeře Hofvijver v nizozemskému Haagu plave obří nafukovací hrnec a růžový altánek

Až do začátku června je možné zdarma každý den navštívit výstavu BlowUp Art The Hague, kterou najdete na jezeře Hofvijver v nizozemskému Haagu. Své výrazné a nepřehlédnutelné umění, sochy a instalace zde vystavují Studio Job, Marcel Wanders, Sigrid Calon a Studio ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Izraelské rodiny zveřejnily drastické video z únosu mladých vojákyň

Izraelské Fórum rodin unesených a pohřešovaných ve středu večer zveřejnilo video, které zachycuje pět mladých vojákyň unesených loni 7. října teroristickou organizací Hamás ze základny Nachal Oz, asi 1,2 kilometru od Pásma Gazy. Ženy sloužily jako tzv. armádní pozorovatelky, jejichž úkolem je ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Věznici na Pankráci chybí dozorci, bude v nouzovém režimu

Ministerstvo spravedlnosti žádá vládu zhruba o 1,2 miliardy korun navíc pro Vězeňskou službu ČR (VS). Upozornil na to ve středu server Česká justice. V doprovodném dokumentu úřad napsal, že sboru chybí peníze nejen na platy dozorců, ale také na potraviny pro vězně. V pankrácké věznici dosáhl ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

DiCaprio, Herzigová i retrívři. Do Prahy míří legendární fotograf Bruce Weber

Od 20. září nabídne pražský Dům U Kamenného zvonu výstavu světoznámého amerického fotografa Bruce Webera. Jmenuje se My Education a jde o vůbec první Weberovu velkou evropskou retrospektivu padesáti let jeho tvorby. Akce je proto považována za událost evropského významu.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusy od dezerce často odrazuje jen šeptanda, že to brzy skončí, zní z řad zběhů

Ruští vojáci, kterým se podařilo zběhnout z okupačních jednotek na Ukrajině a následně utéct do zahraničí, a také spolupracovníci projektu „Jděte lesem“, jenž Rusům pomáhá vyhnout se vojenské službě, uvádějí, že dezerce z válečné vřavy na Ukrajině není tak složitá, jak by se mohlo zdát. ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tragické turbulence. Dvacet cestujících z letu do Singapuru zůstává na JIP

Na jednotkách intenzivní péče zůstává ve dvou nemocnicích v Bangkoku ještě dvacet pasažérů letadla společnosti Singapore Airlines, které na cestě z Londýna do Singapuru zasáhly extrémní turbulence. Uvedla to jedna z klinik v thajské metropoli, kde Boeing 777 s 229 lidmi na palubě musel ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Není místo ve školce? Rodiče dostanou od obce peníze

Nemožnost dostat dítě do školky či jiného předškolního zařízení patří k hlavním příčinám toho, že se rodiče nevracejí z rodičovské včas na trh práce. Nově budou muset obce místo dětem starším tří let zajistit, nebo budou rodičům platit kompenzace.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty

Studentské volby do Evropského parlamentu letos vyhrála koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 15,2 procenta hlasů. Před pěti lety u studentů nejvíce uspěli Piráti, tentokrát byli třetí za Přísahou s Motoristy. Výsledky dvoudenní akce dnes na webu zveřejnila společnost Člověk v tísni, která ...

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dodavatelé elektřiny budou muset brát větší ohledy na zranitelné zákazníky

Lidé, kteří jsou ze zdravotních důvodů odkázáni na nepřetržitou dodávku elektrického proudu, budou mít od července nárok na speciální zacházení. Bez toho by se mohlo stát, že by se ocitli v ohrožení života.

středa v podvečer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové ve Vovčansku zastřelili civilisty, uvedla ukrajinská prokuratura

Ruská okupační armáda a ukrajinské síly svádějí těžké pouliční boje o město Vovčansk. Od začátku ruské protiofenzivy na místě dochází i k popravám ukrajinských civilistů, tvrdí ukrajinský web Militarnyi. Nejméně dva civilisté byli podle tohoto zdroje zastřeleni 15. května. Mělo jít o ženu na ...

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kapitánem lodi, která se na Dunaji srazila s člunem, je Čech. Hrozí mu tři roky

Minulou sobotu došlo na maďarském úseku Dunaje u obce Veröce ke srážce 110 metrů dlouhé hotelové lodě a motorového člunu, po které postupně našli těla tří obětí a čtyři lidé jsou nadále nezvěstní. Maďarská média ve středu informovala, že kapitánem hotelové lodě byl občan České republiky.

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo byznysu pomáhá český miliardář Ukrajině. E-shopem na zbraně i vynalézáním rušiček dronů

Mohl se věnovat byznysu nebo užívat zaslouženého důchodu. Podnikatel, mecenáš a jeden z nejbohatších Čechů Dalibor Dědek ale věnuje v posledních dvou letech hodně svého času událostem na Ukrajině a podpoře jejího boje proti ruskému agresorovi.

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polská armáda kupuje americké balony za 22 miliard

Polsko koupí čtyři americké balony včasné výstrahy s podvěšenými radary. Příslušnou dohodu v hodnotě 960 milionů dolarů (21,9 miliardy Kč) ve středu ve Varšavě podepsal polský vicepremiér a ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Polsko bude po USA teprve druhou zemí na světě využívající ...

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovenský parlament v prvním čtení schválil zrušení veřejnoprávní televize a rozhlasu

Národní rada Slovenské republiky (NRSR) odsouhlasila ve středu v prvním čtení vládní návrh zákona o zrušení veřejnoprávní instituce Rozhlas a televize Slovenska (RTVS). Zrušením RTVS skončí ve funkci generální ředitel Ä˝uboš Machaj. RTVS bude nahrazen novou veřejnoprávní institucí Slovenskou ...

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Minsk označil Česko, Polsko a státy v Pobaltí za nejagresivnější země

Minsk označil Česko, Polsko a Pobaltí za nejagresivnější země vůči Bělorusku. Obvinil je ze snahy stanout v čele toho, co označil za západní „protiběloruskou agendu“. Běloruské ministerstvo zahraničí to uvedlo ve svém prohlášení, kde zmiňuje úterní rozšíření seznamu zboží, které zakazuje ...

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motorkář se na Chrudimsku srazil s náklaďákem, nehodu nepřežil

Tragicky skončila dopravní nehoda, k níž došlo ve středu po dvanácté hodině na silnici I/37 v Chrudimi ze směru od Slatiňan. Zemřel při ní řidič motocyklu, který se srazil s nákladním automobilem.

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po finále fotbalového poháru v Plzni se na hřišti porvali fanoušci

Ostudnou dohru přineslo finále českého fotbalového poháru mezi Plzní a Spartou. Po skončení utkání na plzeňský trávník vnikli nejprve plzeňští a poté i vyprovokovaní sparťanští fanoušci. Týden po utkání v Mladé Boleslavi tak opět na hřišti zasahovali policejní těžkooděnci.

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polský školák přinesl na hodinu dárek od otce, nevybuchlý granát

Nevybuchlý německý granát z 2. světové války přinesl ve středu na vyučování prvňák ze základní školy v polském městečku Wlodava v Lublinském vojvodství nedaleko hranic s Ukrajinou. Podle prvotních zpráv zveřejněných přivolanou policií mu jej daroval jeho otec.

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakety SCALP zranily ruského generála

Generál Gennadij Anaškin, který velí ruským silám na ukrajinské jižní frontě, byl zraněn při útoku francouzských raket dlouhého doletu SCALP (v britské verzi Storm Shadow) na zdevastovanou kancelářskou budovu používanou velením ruské armády u okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny. Oznámil to ...

středa večer 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seniora, jenž vyhrožoval ve Svitavách romské rodině, stíhá policie

Osmasedmdesátiletého muže, jenž začátkem května vyhrožoval ve Svitavách romské rodině se sekyrou a vzduchovkou v ruce smrtí a nadával jim do „černých opic“, stíhá policie pro podezření z trestného činu výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel. Novinkám to potvrdila pardubická policejní ...

středa v noci 22/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (12.7., 11.7., 10.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru