Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 7 dní
středa 28. 9. 2022, 23:47

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 7 dní.

Známe nejlepší architekty roku 2022. Mění okolí i život nás všech

Nejlepší může být pouze jeden, ale finalistů ve 14. ročníku soutěže Architekt roku 2022 bylo jako tradičně pět. Vybírala je odborná porota z těch, kteří se za posledních pět let svým přístupem významně zasloužili o českou architekturu, ať již vlastní tvorbou či podporou kvalitní architektury.

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Sedm dlouhých let práce na vysněném rodinném domě se bohatě vyplatilo

Na rekonstrukci starší řadovky na okraji belgického Gentu nikdo nechvátal. Majitelé se do domu nastěhovali před dvěma lety, ale na projektu se pozvolna pracovalo už od roku 2013. Klid a rozvaha byly tím nejlepším rozhodnutím.

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zelenskyj v OSN: Odeberte Rusku hlasovací právo ve všech institucích

Ukrajina chce mír, Evropa chce mír, svět chce mír, jenom jeden stát v OSN chce válku. V předtočeném projevu na Valném shromáždění OSN to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Představil pětibodový mírový plán, který podle jeho slov musí mezinárodní společenství co nejdříve přijmout.

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orbán se vyslovil pro zrušení protiruských sankcí

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval ke zrušení protiruských sankcí do konce roku. Podle webu magyarnemzet.hu to řekl ve středu večer na uzavřeném zasedání vedení vládní strany Fidesz ve městě Balatonalmádi.

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitelé věděli přesně, jak jejich dům má vypadat, jen potřebovali malé úpravy

Investoři se rozhodli pro konkrétní dům. Už jeden takový navštívili, a tak architektům z Gebas Atelier dali jasnou vizi – to chtějí. Samozřejmě ale upravené pro jejich požadavky. A těch nebylo málo. Takže díky inspiraci vznikl vlastně dům nový.  Návštěva v domě podle přesného přání

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Nač tu jsme? Proč udržujeme OSN při životě? Lipavský v projevu burcoval proti lhostejnosti

OSN je ve vážném ohrožení, Rusko rozvrací celý svět. Těmito slovy zahájil šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) svůj projev na Valném shromáždění OSN v New Yorku. Světové politiky vyzval, aby nebyli lhostejní vůči porušování mezinárodního práva. Připomněl, že Česko stále čeká na odpověď Ruska ...

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jezte hlívu ústřičnou, houbu dlouhověkosti

Prodloužit si život samozřejmě můžete i tím, že budete s rozmyslem vybírat potraviny, které si dáte na talíř. Proč mezi ně častěji zařadit hlívu ústřičnou?

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Proč neplodí rakytník?

Rakytník je plný vitaminů. Jeho pěstování je jednoduché, musíte jen dodržet pár zásad. Jaké přesně?

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Bříza vyčistí vaše tělo

Bříza roste skoro na každém rohu. Věděli jste, že tento oblíbený strom má také léčivé a blahodárné schopnosti? Bříza je občas přezdívaná jako královna detoxikace. K čemu je užitečná a jak ji použít?

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy sklízet jablka a jak je uskladnit, aby vydržela co nejdéle

Jabloň je ideální strom na každou zahradu. Na jaře je obsypaná krásnými květy a na podzim zase barevnými plody. Daří se jí v nížinách i na horách. Víte, jak se pozná, že jsou jablka správně zralá, jak je sklízet a správně uskladnit?

čtvrtek v noci 22/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Polovina Čechů omezila výdaje

Padesát procent populace už omezilo své výdaje. Devět z deseti Čechů navíc předpokládá, že si kvůli inflaci ještě více utáhne opasky. Jako hlavní úsporný nástroj volí více než polovina lidí aktivní vyhledávání slev a také omezuje zbytné výdaje běžného provozu.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zeman letos odvolí už jako lánský občan, nechal si tam postavit dům

Prezident Miloš Zeman bude letos v komunálních volbách poprvé volit v Lánech ve volební místnosti, a to v pátek ve 14 hodin. Právu to potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V norském fjordu postavili plovoucí vzdělávací centrum o lovu lososů Salmon Eye

Nedaleko norského města Rosendal ve vodách fjordu Hardangerfjord bylo postaveno malé konferenční centrum Salmon Eye nebolí Lososí oko. Plovoucí budovu s tvarem oka navrhlo místní studio Kvorning Design. Cílem centra je vytvoří fórum, inspirovat a informovat svět o lepším ...

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kim Kardashianová koupila dům, jenž patříval Cindy Crawfordové. Za 1,73 miliardy

Sídlo s červenou prejzovou střechou nepřehlédnutelně inspirované středomořskou architekturou je nejnovějším úlovkem americké televizní hvězdy Kim Kardashianové. Není ale zdaleka první slavnou majitelkou tohoto domu. Nemovitost v kalifornském Malibu, za niž utratila 70,4 milionu dolarů ...

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novela zákona má tělesné tresty na dětech označit za nepřijatelné, říká Laurenčíková

Záměry novely občanského zákoníku, která má fyzické tresty i psychické násilí na dětech označit za nepřijatelné, popsala v rozhovoru pro Novinky a Právo vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Laurenčíková.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Harryho kniha vyjde později, má se respektovat období smutku

Ohlášené paměti britského prince Harryho vyjdou pravděpodobně později, než se předpokládalo. Informoval o tom list The Daily Telegraph s odvoláním na nejmenované zdroje. Důvodem zpoždění je údajně období smutku v královské rodině po úmrtí Alžběty II.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobyt venku slouží jako duševní hygiena

Nová studie publikovaná v akademickém žurnálu Molecular Psychiatry vyzdvihuje důležitost trávení volného času v přírodě. Podle vědců stačí hodinová procházka v lese ke snížení stresu a zmírnění úzkosti.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden z nejobsazovanějších českých dabérů si splnil sen díky návratu animované legendy

Hlas Petra Neskusila na sebe poprvé ve větší míře přitáhl pozornost v české verzi pohádky Karlík a továrna na čokoládu. Od té doby má za sebou již tisíce dabingových projektů. Jak přiznal, úplně největší srdeční záležitostí je pro něj nyní namlouvání audioknih, přesto pro něj dabing zůstává alfou ...

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmové premiéry: Banger, Indián, To nic, drahá a Avatar

Adam Mišík hraje hlavní roli ve filmu Banger. Co se stane, když do obchodníkova těla vletí duch indiána, se dozvědí diváci filmu Indián. To nic, drahá, je americký mysteriózní thriller. Před prosincovou premiérou druhého Avatara jde do kin ten první.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nečekaná výměna zajatců. Rusko propustilo vojáky z Azovu za Medvedčuka

Rusko propustilo 215 Ukrajinců, které zajalo po vleklé bitvě o přístavní město Mariupol. Mezi propuštěnými zajatci jsou i velitel a zástupce velitele pluku Azov, který vedl většinu bojů. Kyjev na oplátku propustil 55 ruských zajatců a Viktora Medvedčuka, vůdce zakázané proruské strany, jenž ...

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nepřestaneme v podpoře, dokud Ukrajina nezvítězí, slíbila Trussová v OSN

Británie bude Ukrajině poskytovat vojenskou pomoc do té doby, než Kyjev vyhraje válku proti Rusku. Na Valném shromáždění OSN to slíbila nová britská premiérka Liz Trussová. Uvedla také, že ekonomická síla demokratických států může pomoci potlačit autoritářství.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Paliva dál zlevňují

V Česku paliva v uplynulém týdnu opět zlevnila, cena nafty se dostala pod 44 korun za litr. Za týden nafta na litru zlevnila o 73 haléřů, ve středu za ni řidiči platili v průměru 43,97 koruny za litr. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává ...

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Klatovsku vzplál rodinný dům, škoda přes milion

Plameny zachvátily v noci ze středy na čtvrtek stodolu a rodinný dům v Rozsedlech na Klatovsku. Požár už hasiči lokalizovali, i ráno však na místě zasahovali. Předběžná škoda přesáhla milion korun. Zásah zaznamenala kamera hasičů.

čtvrtek ráno 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové pokračují v ostřelování a vysídlování

Rusové násilím evakuovali obyvatele dvou obcí v Luhanské oblasti. Odvezli je dále od fronty do hloubi okupovaného území, uvedl ve středu ukrajinský generální štáb, který to označil za zločin. Ve čtvrtek ráno čelilo ostřelování Záporoží, ruské útoky v Doněcké oblasti si vyžádaly pět civilních ...

čtvrtek dopoledne 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko může díky digitální ekonomice zvýšit HDP o 360 miliard korun

Česko by mohlo do roku 2030 zvýšit díky digitální ekonomice své roční HDP o 15 miliard eur, tedy zhruba 360 miliard Kč. Tahounem růstu bude nadále elektronický obchod a rozvíjející se sektor informačních technologií. V celé střední Evropě by mohlo HDP díky digitálním technologiím vzrůst ...

čtvrtek dopoledne 22/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (25.9., 24.9., 23.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru