Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 7 dní
neděle 22. 10. 2017, 11:54

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 7 dní.

Jak zařídit levně byt po babičce: chce to vkus a odvahu kombinovat

Díky lásce k starému originálu a citu pro kombinaci s novým se Haně podařilo vybudovat si milé bydlení, jež má velmi osobitou atmosféru. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení.Další články k tématu:Perfektní proměna malého bytu. Problémy vyřešila posuvná příčkaZařídila byt pro rodinu sama ...

pondělí v noci 16/10/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nádraží v Bubnech se promění na moderní památník

Chátrající nádraží Praha Bubny se promění v Památník ticha ŠOA. Novou stanici navrhlo v architektonické soutěži studio ARN a připomínat má transport pražských židů z let 1941 až 1945. Budova nabídne hned několik prostor jako například galerii či přednáškový sál. Okolí budovy bude patřit uměleckým ...

neděle večer 15/10/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Proč švestka kvete, ale neplodí

Tolik jste se těšili na švestky, strom se obsypal květy, ale přišel podzim a úroda žádná. Tento černý scénář zahrádkářů se někdy bohužel naplní. Co bývá příčinou?

pondělí v noci 16/10/17 | zdroj: Dům a zahrada

Hledání domova skončilo. Moderní chalupu si postavili v CHKO Beskydy

Příkrý svah, za zády les a výhled do malebné krajiny, manželům bylo okamžitě jasné, že tady chtějí mít nový domov. „Rozhodnutím postavit si dřevostavbu jsme pak jen přirozeně respektovali místní tradici dřeva jako lokálního stavebního materiálu," říká majitel moderní chalupy v Beskydech. Další ...

pondělí v noci 16/10/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Německou věznici přestavěli na stylový Hotel Liberty

V německém městě Offenburg, které leží na jihozápadě země, byl otevřen Hotel Liberty, jenž vznikl konverzí bývalé věznice. Objekt přestavěný architektonickým ateliérem Knoblauch nabízí 38 pokojů, restauraci a bar s velmi speciální atmosférou. Designeři nechali v interiéru několik prvků, které ...

pondělí v poledne 16/10/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Užijte si pohodové chvíle na terase i na podzim

Když počasí přestane lákat k opalování a k pobytu u bazénu, využijeme terasu nebo prostor v zahradě ke společným snídaním nebo večeřím.

pondělí odpoledne 16/10/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na zlomené srdce si koupila byt. V říjnu ji nemile překvapil

Když si rodačka z Pardubic pořídila v sousedním Hradci Králové svůj vlastní byt, byla štěstím bez sebe. Spokojenost však trvala krátce. Přesně do chvíle, kdy se venku ochladilo a bylo třeba začít topit.Další články k tématu:Příliš drahý flek. Koupili si byt v novostavbě se střechou jako cedníkByt ...

úterý v noci 17/10/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Revír navrhl knihovnu Šumava inspirovanou přírodou

České designérské Studio Revír, které tvoří Martina Kleinová a Miroslav Nachlinger, navrhlo nový systém knihoven s názvem Šumava. Inspirovali se opět v přírodě, tentokrát u náhodného růstu. Design je postaven na jednoduchost, zaoblených tvarech, důmyslném způsobu spojování jednotlivých dílů a ...

čtvrtek v podvečer 19/10/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Toaleta kombinovaná s bidetem ušetří prostor, zvýší komfort i hygienu

Pokud hledáte způsob, jak si zlepšit život v jinak plně vybavené domácnosti, nebo vás k tomu vedou zdravotní problémy, máme pro vás tipy na kombinované toalety a bidety. Jejich velkou výhodou je úspora místa. Navíc získáte pohodlnější a hygieničtější toaletu.

pondělí ráno 16/10/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podzimní úklid zahrady očima odborníka

Právě jste nařezali a naštípali dřevo na zimu. Pod stromy leží hromady větví z podzimního prořezu a hromádky vyčesané travní plsti po vertikutaci. Teď ještě kdyby za vás někdo uklidil…

pondělí ráno 16/10/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Údržba oken není jen o mytí, pozornost věnujte i kování a rámům

Mytí oken není věda. Navíc existují pomocníci, kteří šetří námahu takovým způsobem, že je čištění prosklených ploch docela zábava. Údržba oken však spočívá i v kontrole jejich kování, těsnění a správného seřízení.

pondělí dopoledne 16/10/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bratislava vystavuje svěží český a slovenský porcelán

V bratislavské Galerii X je možné už jen do 21. října navštívit výstavu s anglickým názvem Cast and Burn, která představuje tvorbu jedenácti českých a slovenských designérů tvořící z keramiky a porcelánu. Expozice připravená kurátorkami Markétou Novákovou a Mirkou Podmanickou nabízí pohled na svěží ...

pondělí večer 16/10/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

V malém bytě 2+kk využili každý centimetr, přesto působí vzdušně

Katka s Martinem si svůj první společný byt vlastně nadělili ke svatbě. Termín nastěhování a datum obřadu se téměř shodovaly. Ale než k tomu došlo, byt se na čas proměnil v totální staveniště. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení.Další články k tématu:Útulný dům, který šetří majitelům ...

úterý v noci 17/10/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Předposlední číslo časopisu Dům&Zahrada tohoto roku je v prodeji

Listopad znamená, že zahrada je plná listí. Trávník byl naposledy posekán, stromům jsme přistřihli koruny a dům, ten už má okna zavřená a topení jede. Na stavbě se dohánějí poslední resty a přichází čas, kdy si sedneme do křesla a odpočineme si.

úterý v noci 17/10/17 | zdroj: Dům a zahrada

Co dělat, když praskají zdi

Praskliny ve zdech jsou běžné u starších domů určených k rekonstrukci, ale mohou se objevit i u čerstvě postavených novostaveb. Co bývá příčinou a jak je můžete opravit sami?

úterý v noci 17/10/17 | zdroj: Dům a zahrada

Sídlo oscarového herce zaujme svou střídmostí a španělským stylem

Slavný americký oscarový herec Robert Duvall, jehož diváci znají nejlépe ze snímku Kmotr, kde zazářil po boku Marlona Branda, prodal své romantické sídlo v Západním Hollywoodu v USA. Za nemovitost, kterou vlastnil deset let, obdržel v přepočtu 35 miliónů korun.

úterý ráno 17/10/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům v dělnické kolonii proměnil architekt v moderní domov

Součástí historického souboru dělnické kolonie, jež vznikla v průmyslové části jižního Londýna na přelomu 18. a 19. století, je i dům, jehož přestavba na moderní bydlení pro rodinu s dítětem získala řadu ocenění za to, že citlivě spojuje původní hodnoty industriální architektury s moderními prvky.

úterý dopoledne 17/10/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čas sázet tulipány: ozdoby jarních záhonů

Chcete, aby se vaše zahrada na jaře zabarvila pestrými květy tulipánů, které patří k nejoblíbenějším květinám u nás? Pak je právě teď správný čas k jejich sázení.

úterý dopoledne 17/10/17 | zdroj: Dům a zahrada

Reverence jsou koberce se vzory klimatických změn

Americký designér a výtvarník Fernando Mastrangelo navrhl pro značku Edward Fields kolekci koberců Reverence, která má odrážet aktuální stav naší doby, konkrétně klimatické změny dějící se na planetě Země. Celkem 12 různých tvarů s různými design odráží tání ledovců, vysychání jezer a další změny.

úterý dopoledne 17/10/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pojďte s námi na návštěvu červeného pasivního domu

Tenhle dům stojí v Pardubicích. Poznáte ho snadno. Je červený, elegantní a jednoduchý. Žádné „kuželky“ ani arkýře. A navíc je zcela pasivní.

úterý v poledne 17/10/17 | zdroj: Dům a zahrada

Vše o tepelných čerpadlech – funkce a přehled typů

Tepelná čerpadla řadíme mezi alternativní zdroje energie, protože pracují na principu odnímání tepla z přírodního prostředí a tuto energii využijí pro ohřev vzduchu v místnosti, užitkové vody či vody v otopné soustavě.

úterý v poledne 17/10/17 | zdroj: Dům a zahrada

Co je zapotřebí pro tepelné čerpadlo II.

Plánujete stavbu tepelného čerpadla, kde položíte zemní kolektor do půdy? Tady se dozvíte, s čím musíte počítat a co je zapotřebí.

úterý v poledne 17/10/17 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy se pustit do zazimování zapuštěného bazénu

Majitelům zahradních bazénů přibude k podzimním radostem a starostem další povinnost. Správně zazimovat venkovní bazén. Nadzemní bazénky stačilo vypustit a uschovat, trochu více práce dají zapuštěné bazény.

úterý odpoledne 17/10/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Praha vystavuje historii i současnost vily Tugendhat

Muzeum hlavního města Prahy otevřelo výstavu Vila Tugendhat 1928–2013, která podrobně provází jednou z nejvýznamnějších českých vil. Až do 28. ledna 2018 na ni můžete zhlédnout historii vily, kterou navrhl slavný Ludwig Mies van der Rohe, průběh náročné obnovy a zhodnotit i současný stav.

úterý v podvečer 17/10/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Majitel bytu na Vinohradech vsadil na bílou barvu a kazetové dveře

Bydlení na Vinohradech láká v Praze spoustu zájemců. A to přesto, že bez náročné rekonstrukce se zde obejdou jen těžko. V tomto případě však majitel teprve po jejím absolvování zjistil, že si s interiérem bez pomoci architekta neporadí.Další články k tématu:Nejlepší interiér roku 2016: loft s ...

středa v noci 18/10/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.10., 18.10., 17.10., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (říjen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (září 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru