Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 7 dní
sobota 8. 5. 2021, 5:24

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 7 dní.

Hmyzí hotel de luxe pro včelky samotářky

Podejte pomocnou ruku včelkám samotářkám a postavte jim luxusní obydlí, jakému neodolají. Pak už jen se zatajeným dechem sledujte a počítejte, kolik huňatých okřídlených tělíček v něm najde domácí štěstí.

sobota dopoledne 1/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brusel vystavuje nejvýznamnější a nejzvláštnější židle za více jak 100 let

V belgickém Design Museum Brussels byla nedávno zahájena výstava Chair. Stoel. Chair. Defining Design. V rozsáhlé expozici najdeme desítky židlí, křesílek, lehátek a stoliček, které změnili klasické vnímání židle. Návštěvníci mají možnost poznat nejzajímavější kousky od konce ...

sobota dopoledne 1/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Prosek je skrytý poklad. Rozvíjí se tiše a stranou, říká interiérová designérka

Interiérových studií funguje na trhu mnoho. Některá vám navrhnou podobu bytu, jiná doporučí nábytek, který prodávají. Studio Design Living Concept nabízí kompletní realizaci – od návrhu po nastěhování včetně stavebních úprav a zařízení interiéru na míru.

sobota odpoledne 1/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Sen o rodinném domu za Prahou si splnili na zahradě s košatým ořešákem

Čtyřčlenná rodina se rozhodla stavět na zahradě ve Zvoli. Manželé si zvolili moderní ekologickou dřevostavbu, kterou jim navrhl architekt Ondřej Kaluš a zrealizovala společnost Chytrý dům.

neděle v noci 2/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Užijte si siestu pod širým nebem

Zdřímnout si po obědě, dopřát si chvilku klidu s knížkou či při poslechu hudby můžeme v teplých měsících na terase, balkonu nebo přímo v zahradě mezi stromy.

neděle dopoledne 2/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Mostě byl otevřen minipivovar s restaurací postavený z režného cihlového zdiva

Architekti z pražského ateliéru ADR navrhli a postavili pro síť pivovarů M3 nový Minipivovar Most. Na kopci ve svahu dostal objekt jednoduchý obdélníkový tvar. Postaven je z režného cihelného zdiva s prosklením na obou koncích. Zde je průhled ...

neděle dopoledne 2/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

CitroĂŤn slaví 60 let od uvedení extravagantního sedanu Ami 6

Francouzská automobilka CitroĂŤn slaví 60 let od prvního představení extravagantního sedanu Ami 6. Vůz navrhl designér Flaminio Bertoni a to i ve verzi kombi, která se stala ještě oblíbenější než sedan. Model se prodával deset let do roku 1971 a prodalo ...

neděle v podvečer 2/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Režisér Hřebejk rekonstruoval svůj dům čtyři roky. Výsledek stojí za to

Filmový režisér Jan Hřebejk je proslulý svou precizností a zároveň pohodou při natáčení. Stejně přistoupil i ke kompletní rekonstrukci svého řadového domu. Trvala čtyři roky, ale na konečném výsledku je to také vidět. Málokdy se potkáte s interiérem, který tak jasně vypovídá o svých uživatelích.

pondělí v noci 3/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům propadl státu. Manželé z něj vykouzlili pohodlné rodinné bydlení

Zahrada, stáje a stodola. Tyto tři podmínky mladé manželské dvojice splňoval polorozpadlý dům, který proměnili ve stylové a pohodlné bydlení.

pondělí v noci 3/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dominique Perrault postaví 700 metrů dlouhé inovační a designérské centrum

Francouzský architekt Dominique Perrault vyhrál s návrhem svého ateliéru soutěž o podobu Shenzhen Innovation and Creative Design Institute. Megalomanskému školnímu kampusu bude dominovat více jak 700 metrů dlouhá horizontální budova, díky jejímuž designu bude zachován výhled ...

pondělí v noci 3/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Budova s knihovnou a dvěma divadly připomíná příď zaoceánské lodi

Srdcem školního kampusu soukromé mezinárodní školy Pinghe v čínské Šanghaji je nová budova, v níž se doplňují dvě různé kulturní instituce - knihovna a divadlo. I proto ji architekti z tamního ateliéru OPEN Architecture pojmenovali Bibliotheatre.

pondělí ráno 3/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdicí materiál umí snížit útratu za teplo

Užitné vlastnosti obvodového zdiva vycházejí vstříc zvyšujícím se nárokům na energetickou úspornost stavby. Trendem jsou proto výrobky s vysokým tepelným, ale i akustickým odporem, které usnadňují zateplení, nebo ho vůbec nepotřebují.

pondělí ráno 3/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům z poloviny minulého století vypadá jako nový. A návdavkem je i vyšší

Rekonstrukci a úpravu domu z poloviny minulého století si v brazilském městě SĂŁo Paulo objednali u tamního architektonického ateliéru M MagalhĂŁes Estúdio manželé se třemi malými dětmi. Architekti stavbě se dvěma podlažími přidali třetí a dům upravili pro potřeby každodenního života moderní ...

pondělí ráno 3/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Střecha je korunou na hlavě domu

Střecha je dominantní část domu, vyžadujeme od ní skvělé praktické vlastnosti i vzhled. Při rekonstrukci či stavbě nového domu se určitě obraťte na odborníka, který pomůže s jejím výběrem. Doporučí vhodný typ střešní krytiny vzhledem k typu domu, povaze střechy a místním povětrnostním vlivům.

pondělí dopoledne 3/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nekonečný balkon má plochu větší než osm středně velkých bytů v Praze

Také byste si uměli představit, že máte o něco větší balkon? A co kdyby byl skoro nekonečný? Zhruba tak se asi cítí obyvatelé luxusního penthousu v americkém Miami, kteří se na tom svém mohou procházet neustále dokola a dokola a dokola... Kdyby nic jiného, výhledy z něj stojí vážně za to.

pondělí odpoledne 3/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novozélanďan navrhl mobilní přístroj na sluneční energii vyrábějící pitnou vodu

Mladý novozélandský designér a vynálezce Henry Glogau před časem vynalezl destilační přístroj na sluneční energii. Z dešťové nebo mořské vody vyrábí pitnou vodu, kterou ocení především v rozvojových zemích. Jeho novinkou je mobilní destilační přístroj na stejném ...

pondělí v podvečer 3/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Retro místnosti přeplněné dekoracemi se proměnily v moderní bydlení

Dům z první republiky už něco pamatuje. Roman jej ještě společně s tchánem asi před 30 lety zrekonstruoval, pro syna s rodinou přestavěl i podkroví. Na sebe s manželkou, která touží po nové kuchyni, mu už nezbyl čas. Syn Jakub by si tak přál její proměnu jako odměnu pro svoje rodiče.

úterý v noci 4/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Podívejte se na dům s pašeráckými jeskyněmi, které využíval i kapitán Cook

Nahlédněte do stylového interiéru domu, který stojí v anglickém městě Hastings. Zajímavý dům s modrou fasádou doplňují pašerácké jeskyně svatého Klementa. Ty měl údajně používat v 18. století i slavný kapitán James Cook.

úterý v noci 4/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nizozemský pár v důchodu bydlí tak jako nikdo v sousedství

Nenápadný starší pár Elize Lutzová a Harrie Dekkers z nizozemského Eindhovenu započal novou kapitolu svého bydlení. Nastěhoval se do domu, který byl celý vytištěný z betonové směsi. Minimálně ve své zemi se tak tito dva stali prvními trvalými obyvateli tohoto typu obydlí.

úterý ráno 4/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní stínicí prvky a jejich užitečné funkce

Intenzivní paprsky, které se v létě opírají do oken a přehřívají interiér, nikdo nechce. Úspěšně je zastavíme díky venkovním a interiérovým žaluziím. Moderní stínicí prvky zároveň nabízejí užitečné funkce: úsporu energie, zvýšenou bezpečnost a komfort ovládání. Jsou samozřejmě i vítaným ...

úterý dopoledne 4/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

La Garage je parkovací dům pro Nike se sportovištěm pro přiléhající školu

V americkém městě Beaverton ve státě Oregon byl pro sportovní značku Nike postaven parkovací dům La Garage, který se zcela vymyká běžným parkovacím domům po světě. Moderní či spíše nadčasová stavba spojuje architekturu se sportem a to především ve svém okolí. ...

úterý dopoledne 4/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Závěsná houpací křesla jsou ideálním kouskem pro četbu v exteriéru

Pokud patříte mezi vášnivé knihomoly nebo si jen rádi pohodlně posedíte na zahradě, terase či na balkoně, pak by ve vašem nábytkovém vybavení exteriéru nemělo chybět závěsné houpací křeslo. Obliba těchto kousků stoupá i díky tomu, že nyní trávíme více času v klidu domova.

úterý odpoledne 4/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nátěr v nejbělejším možném odstínu odrazí přes 98 procent světla

Je to zhruba půl roku, co se vědci z Purdueovy univerzity v americké Indianě mohli světu pochlubit vytvořením nejstudenějšího odstínu na světě. Ten odrážel 95,5 procenta slunečního záření. Nyní ovšem přicházejí s novým odstínem, který je ještě bělejší a ještě studenější. Jejich nejbělejší nátěr ...

úterý odpoledne 4/5/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda představila čtvrtou generaci vozu Fabia s výraznějším designem

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila čtvrtou generaci oblíbeného modelu Fabia. Na rok 2021 přichází ve výrazně upraveném designu následující současný designérský jazyk značky. Novinka je delší, má menší odpor vzduchu, větší zavazadlový prostor, menší spotřebu ...

úterý večer 4/5/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Z pekárny jsou kanceláře i s dodávkou a kinem se sedačkami z boeingu

Vytvořit ze starého nové bývá sice obtížné, ale pro architekty často mnohem inspirativnější, než navrhovat na „zelené“ louce. Ze staré pekárny z 80. let tak vznikly moderní kanceláře, které už dokonce reagují na zvýšenou potřebu práce z domova, tedy home office.

středa v noci 5/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (5.5., 4.5., 3.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru