Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 7 dní
úterý 22. 8. 2017, 13:14

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 7 dní.

Černý dům Black House v sobě ukrývá světlou terasu

Architektonický ateliér AR Design Studio dokončil v anglickém Kentu zdařilý rodinný dům nazvaný Black House. Jak už název napovídá, je celá stavba oblečená do černé barvy. Minimalistický přízemní objekt s vnitřní terasou je usazen do zeleně a jeho luxusní interiér je vybaven vkusně a nadčasově.

čtvrtek v poledne 17/8/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak a proč pěstovat arónii?

Temnoplodec neboli černý jeřáb je u nás nejznámější pod názvem arónie. Jeho namodralým až černým plodům se připisují velké léčivé vlastnosti.

úterý odpoledne 15/8/17 | zdroj: Dům a zahrada

Zelené střechy chrání domy před horkem, lze na ně získat i dotaci

Zelené střechy už dávno nejsou ničím výjimečným. Ve svých návrzích je mívají architekti stále častěji, používají se však i při rekonstrukcích a zateplení rodinných domů. Na tento typ střech lze dokonce získat i dotaci z programu Nová zelená úsporám.Další články k tématu:Dům s výtahem ve svahu má ...

středa v noci 16/8/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Ve vile z roku 1930 našli domov i místo pro ateliér

V Praze pro Magdalenu Rochovou a jejího partnera Radka Jarouška připadaly v úvahu k bydlení jen dvě lokality, které se jim líbily – Vinohrady v okolí Riegrových sadů a šestý pražský obvod. Hledali místo, kde by mohli mít vedle bytu i ateliér.

středa dopoledne 16/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vespa oživila ikonický skútr Sei Giorni 300 z 50. let

Italská značka skútrů Vespa oživila jeden ze svých ikonických strojů a ve speciální číslované edici uvádí Sei Giorni 300. Původní závodní motorku z roku 1951 proměnili v moderní stroj, který má nejmodernější technické vybavení, ale přesto si udržuje původního ducha závodní Vespa GTS.

středa dopoledne 16/8/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pět nápadů, jak získat víc místa v malé kuchyni

V malé kuchyni se potýkáme s nedostatkem úložného prostoru i s omezenou pracovní plochou. Místnost zázrakem nenafoukneme, ale každých pár centimetrů navíc se hodí. Možná vás inspirují následující tipy.

čtvrtek v noci 17/8/17 | zdroj: Dům a zahrada

Světové příklady nájemního bydlení vystaveny v Brně

Čtvrteční vernisáží byla v Galerii Architektury Brno otevřena výstava Nájemní bydlení, která je moravskou reprízou přivezenou z Galerie Jaroslava Fragnera v Praze. Až do 15. září zde můžete zhlédnout světové příklady řešení nájemního bydlení, které poukazují na zapomenutý segment české ...

čtvrtek večer 17/8/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ze skladu, jehož dispozice vypadá jako porce pizzy, vznikne garsonka

Malý, ale šikovný. Tak by si představovala své bydlení dvaadvacetiletá Katka. Chce si zrekonstruovat nebytový prostor, který je součástí rodinného domu. Prostor v současné době využívá rodina jako sklad, tomu odpovídá i jeho stav. Další články k tématu:Záludnosti patrového lůžka: obtížný přístup, v ...

pátek v noci 18/8/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na skleněné chloubě Varšavy se podíleli i Češi

V loňském roce v živě se rozvíjející části Varšavy vyrostla elegantní výšková budova, která dostala název Warsaw Spire (Varšavská jehla). Budova je výjimečná nejenom svým vzhledem, ale také faktem, že získala již řadu ocenění. Na skleněné fasádě a interiérech se podíleli i Češi. Letos byla budova ...

pátek ráno 18/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekt se při rekonstrukci bytu inspiroval profesí majitele

Celkové vyznění rekonstrukce původního třípokojového bytu na pražském Jižním Městě naznačuje, že nový majitel profesí IT specialisty doslova žije.

pátek dopoledne 18/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se žije v miniaturním bytě o velikosti vagonového kupé

Zařídit byt s plochou 16 metrů čtverečních pro dvě dospělé osoby byl doslova nadlidský úkol. Architekti se však tohoto úkolu zhostili se ctí.Další články k tématu:Proměna malého bytu 3+1 aneb když klient naslouchá architektoviI malý byt lze zařídit nápaditě a levně. Architektka splnila zadáníMalý ...

sobota v noci 19/8/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Tavolníky nezklamou, zahradu ozdobí od jara do podzimu

K tavolníkům nemusíme přistupovat v rukavičkách, aby prospívaly a dělaly radost nám i včelám a motýlům na skalce, v záhonu mezi trvalkami či v živém plotu. Vybereme-li pečlivě ze široké palety druhů a odrůd, budou nás krásou svých květů provázet od jara až do podzimu.

sobota ráno 19/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Módní dům Dior slaví 70 let velkolepou výstavou

Slavný francouzský módní dům Dior slaví 70. výročí a tak v pařížském The Musée des Arts Décoratifs uspořádal monumentální výstavu. Až do 7. ledna zde můžete retrospektivní výběr, který návštěvníky zavede do světa vysoké krejčoviny Christiana Diora. V expozici najdeme více jak 300 šatů vyrobených od ...

sobota v poledne 19/8/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dvě betonové desky v olivách

V blízkosti vesnice AnsiĂŁo stojí nový dům. Investor měl několik podmínek pro stavbu – ta hlavní a převažující nad všemi byla, aby dům nezničil olivovníky, které na pozemku už několik stovek let stojí.

neděle v noci 20/8/17 | zdroj: Dům a zahrada

Cestovatelé vnesli do svého bytu exotiku

Majitelé prostorného bytu v historickém domě v centru hlavního města si zařídili nově rekonstruovaný domov tak, aby vybavení a doplňky zrcadlily jejich osobnosti a záliby.

neděle dopoledne 20/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chystáte se vymalovat? Nebojte se barev

Bílou se nic nezkazí, výraznější barva ale dodá interiéru osobitý šmrnc. Podívejte se, jak si s barvami stěn pohrává současný design.

dnes v noci | zdroj: Dům a zahrada

Ostrovní ráj se stal ideálním místem pro letní dům

Formentera, menší a klidnější soused ostrova Ibiza, zůstává jedním z posledních čistých a nepřelidněných přírodních rájů ve Středozemním moři. Právě zde, v malé obci Portossalé, našel mladý španělský učitel své letní útočiště. Úsporná koncepce vedla k zajímavým nápadům.

dnes dopoledne | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čas sázet jehličnany. Které se hodí pro vaši zahradu?

Druhá polovina srpna a první polovna září jsou ideálním obdobím pro výsadbu jehličnatých stromů. Nejste si jisti, který druh se hodí právě na vaši zahradu? Poradíme vám.

dnes dopoledne | zdroj: Dům a zahrada

České lavičky Smartcité dokáží nabíjet kolo i mobil

Česká značka Mmcité, která se specializuje na návrh a výrobu městského mobiliáře, přichází s novou kolekcí městského posezení s moderními a chytrými funkcemi. Smartcité je označení pro produkty vylepšené například o USB nabíjení mobilů a tabletů, nabíjení elektrokol, uzamykatelný prostor či LED ...

úterý večer 15/8/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak prodloužit životnost zahradního nábytku

Nábytek na otevřené terase je vystaven deštivému počasí i horkému slunci, takže vyžaduje zvýšenou pozornost a péči. Nejvíce venku trpí pravé dřevo a ratan.

středa v noci 16/8/17 | zdroj: Dům a zahrada

Solární střechy zlevňují

Postupně se objevují nové a nové firmy, které se snaží zachytit solární energii a využít ji v domech a bytech. Se zvyšující se nabídkou se zároveň snižuje i cena.

středa v noci 16/8/17 | zdroj: Dům a zahrada

Jako z jiného světa. Opuštěná UFO vesnice na Tchaj-wanu roky chátrá

Měly to být jednoduché lyžařské chaty, které by se daly rozmontovat a snadno přesunout na jiné místo. Jak se dostaly z Finska na Tchaj-wan, není úplně jasné. Pár let se v nich skutečně bydlelo, nyní chátrající domečky jako z Hvězdných válek lákají hlavně milovníky záhad, sci-fi a architektury. ...

středa v noci 16/8/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Venkovské sídlo slavného spisovatele je zasazeno do nádherné přírody

Nádherné, sněhobílé venkovské sídlo v americkém Connecticutu se kromě krásy vlastní i krás okolní krajiny může pyšnit ještě jednou zajímavostí - kdysi ho vlastnil světoznámý americký spisovatel Mark Twain. Dům je v současnosti na prodej, v přepočtu za 41 miliónů korun.

středa ráno 16/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Váš bazén zázračně omládne – dopřejte mu novou fólii

Máte už hezkých pár let na své zahradě jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších typů rodinných bazénů v Česku – bazén fóliový, s jádrem z hlubokotažného ocelového plechu?

středa ráno 16/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům od architekta Horáka v Hradci Králové je vzdušnou a nadčasovou stavbou

Architektonicky zdařilý dům v Hradci Králové od architekta Karla Horáka má geometrické tvary se zaobleným nárožím směřujícím do zahrady. Dvoupatrová podsklepená stavba vznikla evidentně podle funkcionalistických vzorů, vyniká plochou střechou s terasou, hladkými fasádami a prolomenými pásovými okny.

středa odpoledne 16/8/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.8., 18.8., 17.8., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (srpen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červenec 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru