Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 7 dní
čtvrtek 23. 3. 2017, 1:12

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 7 dní.

Stojanové vrtačky umožňují kolmé a přesné vrtání

Snad každý kutil má elektrickou ruční vrtačku. Méně rozšířené jsou vrtačky, které nemusíme držet v ruce, protože jsou součástí mechanismu, jenž dovoluje jejich pohyb nahoru a dolů. Jde o vrtačky stolní či sloupové.

čtvrtek odpoledne 16/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze starého bytu vznikl útulný domov pro mladé manžele

Mladý manželský pár dlouho hledal byt, který by jim vyhovoval. Ve vysněné lokalitě Družstevního ochozu v Praze čekali na volný byt. Po jeho koupi bylo jasné, že musí projít kompletní rekonstrukcí včetně dispoziční změny.

pátek dopoledne 17/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U garážových vrat rozhoduje design i bezpečnostní prvky

Hezký design, komfortní ovládání a bezpečný chod – to jsou kritéria, která očekáváme od garážových vrat. Musí být v souladu s českými normami, a tak požadujeme certifikaci, volíme jen prověřené firmy s dlouholetou zkušeností.

čtvrtek dopoledne 16/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soused neplatič se jen veze. Dluhy v domě hradíme my, jeho ručitelé

Bydlím v bytě v osobním vlastnictví, kde někteří sousedé přestali platit například společnou spotřebu vody a fond oprav. SVJ jejich dluhy vždy rozpočítá mezi nás platící a my vše uhradíme. Vodu neplatičům nelze odpojit. Odmítám být nedobrovolným ručitelem, píše Jan do seriálu Sousedské války.Další ...

pátek v noci 17/3/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Chalupu po prababičce změnili k nepoznání. Stodolu připojili verandou

Rodinná historie, vztahy, zážitky z dětství... To všechno jsou věci, které dávají člověku kořeny a jsou součástí toho, čemu říkáme domov. A jsou i součástí příběhu jednoho domu, který nemusel mít, ale má dobrý konec. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení.Další články k tématu:Žena, která ...

sobota v noci 18/3/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Panství ze seriálu Vraždy v Midsomeru jde do prodeje

Jste-li milovníkem staré anglické architektury a zároveň klasických detektivních seriálů a máte-li na svém kontě dost peněz, pak si nenechte ujít úžasné sídlo, ve kterém se natáčelo několik dílů ze seriálu Vraždy v Midsomeru.

sobota ráno 18/3/17 | zdroj: Dům a zahrada

Big Bend bude ohnutý a nejdelší mrakodrap světa

Americké architektonické studio OIIO navrhlo pro newyorský Manhattan nejdelší mrakodrap na světě nazvaný The Big Bend. Nejedná se o nejvyšší budovu, ale díky ohnutí budovy v polovině o nejdelší strukturu. Zároveň jde o zajímavý koncept pro rychle se měnící metropoli.

neděle odpoledne 19/3/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dům prodali a raději si pořídili dva byty, které spojili v jeden

Ke koupi bytu v developerském projektu na okraji Prahy 4 zlákala Šárku a jejího manžela zdejší lokalita. Důvěrně ji poznala, když sem jezdívala za sestrou. Vždy oceňovala zdejší ticho, klid a množství zeleně. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt. Další články k tématu:Probourali se o ...

pondělí v noci 20/3/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Mjölk navrhli interiér pro liberecký Chicago Bar & Grill

Architektonický ateliér Mjölk navrhl ve svém domovském Liberci nový Chicago Bar & Grill. Interiér připomíná americké velkoměsto a to díky nezvyklému použití výkladních rolet, vlnitého plechu a obrovských svítidel. Nechybí ani zdobení stěn kresbami od studia Skubb.

pondělí v poledne 20/3/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Za domek velký 27 metrů čtverečních dal nový majitel 23 milionů korun

O bydlení na Britten Street v londýnské čtvrti Chelsea je velký zájem. Není tedy divu, že i za tento malý domek, zaplatil nový majitel 713 823 liber, v přepočtu 23 milionu korun. A to i přesto, že nemovitost potřebuje kompletní rekonstrukci. Další články k tématu:Cena miniaturního domku z roku ...

úterý v noci 21/3/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Trendy metalické detaily a mramorový vzor dodají interiéru punc luxusu

Letošním velkým hitem v interiérech je kombinace teplých metalických odstínů s leštěným přírodním kamenem. Zlaté, bronzové a měděné prvky dodají prostoru na hřejivosti a útulnosti. Mramor zase vnese do interiéru noblesního ducha a nadčasovost. Jde o materiály, které spolu skvěle ladí.

úterý odpoledne 21/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z paneláku odešli do domku. Největší problém byl se stavební firmou

Jiří s manželkou žijí v Brandýse nad Labem již třicet let. V paneláku ale zůstat nechtěli, tak ve stejné lokalitě koupili pozemek. Dům s dispozicí 4+kk o rozloze 144 metrů jim navrhl syn, architekt. Bydlí se jim nádherně, byť se stavební firmou byly problémy.Další články k tématu:Mají pasivní dům ...

středa v noci 22/3/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Masivní vila v Roudnici nad Labem má rysy inspirativního nového brutalismu

Tvrdě působící vila v Roudnici nad Labem ilustruje meziválečné tradice funkcionalismu, svým výrazem připomíná tvary takzvaného nového brutalismu. Užitými materiály a detaily rozhodně nezapře dobu vzniku. Dnes se brutalistní materiály typu beton, železo a další opět vracejí do módy. Stavba je tak ...

středa odpoledne 22/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ze starých stájí vznikl příjemný moderní domek

Mladí majitelé vlastní bývalé stáje na jednom z kopců na Ibize. Rozhodli se je proměnit v moderní domek, který si ale uchová původního ducha. S prosbou o návrh se obrátili na holandské architekty z ateliéru Standard Studio.

čtvrtek ráno 16/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aby všechna dvířka byla ve správné poloze

Špatně posazená dvířka skříní a skříněk jsou častou chybou. Ale ne zásadní. Stačí šroubovák a malá chvíle a hned je všechno v pořádku. Poradíme, jak na to.

čtvrtek ráno 16/3/17 | zdroj: Dům a zahrada

Aj Wej-wej vystavil v Praze obří instalaci Zákon cesty

Čínský umělec Aj Wej-wej v Praze v pátek pro veřejnost otevře novou výstavu Zákon cesty. Ve Veletržním paláci budete moci až do 7. ledna 2018 zhlédnout jeho rozsáhlou instalaci na téma uprchlická krize. Doplňuje ji několik starších uměleckých děl.

čtvrtek v poledne 16/3/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

La Modista představí klobouky inspirované 30. léty

Modistka Petra Kvarčáková navrhuje a ručně šije klobouky pod svou vlastní značkou La Modista. Na nadcházející designérské přehlídce Prague Design Week 2017 se budete moci setkat s její novou kolekcí inspirovanou 30. léty. Vyzkoušet si je budete moci od 10. do 16. dubna 2017 v Tančícím domě.

čtvrtek v podvečer 16/3/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Bydleli v paneláku, proto si přáli dům, který bude hýřit originalitou

Hlavní kritérium, které rozhodovalo o výběru pozemku pro stavbu domu, byl výhled. A co se týče výběru architekta, nejdůležitější byla pro rodinu investora originalita.Další články k tématu:Severní svah proměnil architekt ve výhodu: dům si bere slunce z jihuDesignový energeticky pasivní dům stojí v ...

pátek v noci 17/3/17 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dotaz z poradny: Jak dostavět zádveří

V našem starším domě nám hodně chybí zádveří. Chtěli bychom jej dostavět, jenže náš dům je zateplený (5cm polystyren na cihle Porotherm). Musíme kvůli napojení zádveří odstraňovat kus zateplení, nebo by bylo lepší realizovat zádveří jako stavbu bez napojení na dům? Jde nám tak o založení atd.

pátek v noci 17/3/17 | zdroj: Dům a zahrada

Okrasná zahrada zaujme pestrou škálou chodníčků a schodů

Jen pár kilometrů od Brna a malý kousek od lesa bydlí náš čtenář Martin, který nám poslal fotografie své zahrady.

pátek ráno 17/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co nesmí chybět v kůlně správného zahrádkáře

Možná tomu nebudete věřit, ale práce na zahradě může být za odměnu. Stačí pracovat s kvalitním náčiním, které se nerozletí do všech stran s prvním střihnutím nebo seknutím do polínka.

pátek ráno 17/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Páska Nimuno Loops umožní stavět z Lega kdekoliv

Americká značka Nimuno uspěla v crowdfundingové kampani a do výroby jde jejich páska Nimuno Loops. Jedná se o samolepící pásku, která umožní na v podstatě jakémkoliv povrchu stavět z kostek Lego. Drobný doplněk pro dánskou stavebnici rozšiřuje výrazně její možnosti.

pátek dopoledne 17/3/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

Vneste jaro do svého domova

První jarní den sice astronomicky ještě nenastal, ale jaro už je cítit všude kolem nás. Přineste si ho kousek i k sobě domů díky jednoduchým, ale půvabným dekoracím.

pátek dopoledne 17/3/17 | zdroj: Dům a zahrada

Češi loni vytřídili téměř 20 tisíc tun starých elektrospotřebičů a zařízení

Češi v loňském roce vytřídili historicky největší množství vysloužilých elektrozařízení, konkrétně 19 818 tun. K nejčastěji likvidovaným vysloužilým spotřebičům patřily mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, přímotopy, meteostanice, set-top boxy a mobilní telefony.

pátek odpoledne 17/3/17 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

After 5pm je kolekce uvolněných sklenic na víno

Z Číny pocházející a v New Yorku tvořící designér Yu Rong přijede po milánském týdnu designu do Prahy a na nadcházející mezinárodní designérské přehlídce Prague Design Week 2017 představí svou unikátní kolekce sklenic na víno After 5pm. Uvidíte ji od 10. do 16. dubna v Tančícím domě.

pátek večer 17/3/17 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.3., 19.3., 18.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru