Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 14 dní
čtvrtek 28. 5. 2020, 6:03

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 14 dní.

Nejznámější zahrádkářský pár Británie karanténu neřeší. Jejich království vyžaduje péči neustále

Zatímco spoustě lidí ve Velké Británii změnila karanténa styl života, manželský pár, který je vítězem několika národních zahrádkářských soutěží, má stále plné ruce práce. Jejich „Zahrada čtvera ročních dob”, která je oprávněnou pýchou průmyslového kraje na sever od Birminghamu, vyžaduje ...

pátek dopoledne 22/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jásavý, jásavý a ještě jednou jásavý. Takový je domov ženy z Velké Británie

Až oči člověku přecházejí při virtuální prohlídce, kterou natočila na svůj mobilní telefon osmadvacetiletá Britka Natasha McBrinnová z anglického Boltonu. Výzdoba její domácnosti může milovníky živých dekorací a květinových vzorů nadchnout. Slabším povahám ale po chvíli začnou záběry nápadně ...

čtvrtek ráno 14/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šikovný student si postavil saunu. V bunkru z druhé světové války

Britský student si splnil dávný sen a na zahradě rodičů si vybudoval saunu, v bunkru. Měl na to čas, protože mu kvůli pandemii koronaviru zavřeli univerzitu.

čtvrtek dopoledne 14/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Salon krásy Sfera rozbíjí jednolitý šedý interiér ručně vyrobenými barevnými závěsy

Ruský architekt a interiérový designér Eduard Eremchuk dokončil v Moskvě nový sdílený salón krásy Sfera. Interiéru v jednolité šedé barvě dominují pouze ručně vyrobené barevné závěsy, které jsou inspirované teplotními mapami. Výsledný dojem je jedinečný. Sfera je modulární ...

čtvrtek v poledne 14/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Terakota, barva pálené hlíny, se po letech vrací do moderních interiérů

Světlejší hnědá barva - terakota - inspirovaná tóny pálené hlíny, je po letech zapomnění opět v módě. Naposledy ji masivně užívali designéři bruselského stylu z 60. a 70. let minulého století. Dnes je tato zemitá a teplá barva opět trendy a decentně krášlí uměřené moderní interiéry.

čtvrtek odpoledne 14/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studenti z UMPRUM vystavují tramvaj a další výsledky spolupráce s českými značkami

V úterý byla ve výstavní síni Masné krámy v Plzni otevřena výstava výstava Přihraj! Studenti pražské UMPRUM na ní prezentují výsledky i tvůrčí procesy spolupráce s velkými českými značkami jako Škoda Transportation, Brokis a další. Výstava bude otevřená do začátku ...

čtvrtek odpoledne 14/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Všechno prodali a začali žít jinak. Místo bytu mají předělanou dodávku

Žili v kanadském Québecu a vlastně jim nic nechybělo. Vadilo jim ale, že jsou stále unavení. Vše změnilo radikální rozhodnutí. Prodali veškerý svůj majetek, koupili starou dodávku a začali žít jinak.

pátek v noci 15/5/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Místo starých skladů získali moderní hotel, který je tvarem připomíná

Staré doky, sila, továrny. To vše jsou místa, která lákají developery i architekty k proměně. Platí to i o hotelu Holiday Inn Gdaňsk City Center, který vznikl přímo v historickém centru Gdaňsku na ostrově Granary v ústí řeky Motlawy.

pátek v noci 15/5/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Ložnice manželů dostala po letech nový kabát. Je k nepoznání

Svůj dlouholetý sen si splnila naše čtenářka, paní Edita z Kruhu v Podkrkonoší. Po 34 letech od svatby si s manželem dopřáli novou ložnici. Při jejím návrhu a výrobě, jak poznamenává, se obešla bez odborníků. Stačilo spojené úsilí všech členů její rodiny.

pátek ráno 15/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klasický panelákový byt s nepřehlédnutelnou tváří moderny

Nezáleží na tom, zda jde o luxusní obývací halu, nebo hravý dětský pokoj, interiéry v pojetí designérky Kristiny Prokšové vypadají zkrátka pokaždé skvěle. Jsou moderní a přitom velmi útulné. V tomto případě se designérka zabývala přestavbou panelákového bytu.

pátek dopoledne 15/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Líbeznicích postavili hasičskou zbrojnici ve stylu tradičních hospodářských stavení

Na sever od Prahy v obci Líbeznice postavili architekti Ehl & Koumar  novou hasičskou zbrojnici a zázemí technických služeb. Moderní jednotný vzhled budov odkazuje na tradiční hospodářská stavení. V interiéru dominuje červená barva. „Objekty hasičské zbrojnice ...

pátek dopoledne 15/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Porsche slaví 70 let své tovární sbírky aut ve Stuttgartu-Zuffenhausenu

Před 70 lety 26. května 1950 získal první nový vůz Porsche jeho nový majitel. Od té doby se již vozy nepředávají za továrnou na poli, ale vznikla takzvaná tovární kolekce, která nového majitele provádí nemalou historií značky. Setkat se zde můžeme i s raritními ...

pátek v poledne 15/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Interiér inspirovaný cirkusem ocení hlavně početné rodiny

Velké rodiny s malými dětmi to mají při zařizování bytu bezpochyby těžké. Obývací pokoj i kuchyň se obvykle mění v neuspořádanou hernu, která jen těžko koresponduje s ostatním vybavením. Dobrým tipem pro rodiny je inspirovat se cirkusovým prostředím, které nebude působit dětinsky, ratolesti ...

pátek v poledne 15/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dveře domu otevřete jediným dotykem prstu, okna pomocí automatiky

Do svažitého pozemku na pravém břehu Vltavy zapustil své základy dům, který i díky moderním materiálům a technologiím nabízí svým majitelům maximální přísun denního světla, ale i další úžasný komfort.

sobota v noci 16/5/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zahrada plná líbezných melodií

Svažitá brněnská zahrada vás sice neohromí svou velikostí, zato má množství útulných koutků a bujných zátiší, ve kterých to bez ustání bzučí, funí, švitoří a cvrliká. Jak je to možné?

sobota dopoledne 16/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mezonetový byt v pražském Podolí odhalil rekonstrukcí železobetonovou konstrukci

Interiérové studio SMLXL dokončilo v pražském Podolí rekonstrukci mezonetového bytu v pavlačovém domě z 90. let. Minimalistický interiér s industriálními prvky získal svůj styl odhalením stěn a stropů na původní konstrukční prvky. Doplňkovou barvu k šedé ...

sobota odpoledne 16/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Biker Friedl dřevo vytěžil, nařezal a rodině postavil velkorysý dům

Biker Jiří Friedl patřil před lety k naší cyklistické špičce. Když se rozhodl skončit s vrcholovým sportem, vrátil se na rodinnou biofarmu v Dolní Radechové, kde chovají skot a zabývají se i dřevovýrobou. A právě ze dřeva z vlastního lesa si Friedlovi postavili masivní dřevostavbu.

neděle v noci 17/5/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na zlínském sídlišti Jižní Svahy revitalizovali přes 40 let starý veřejný prostor

Zlínští architektu ze studia Ellement navrhli a na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně nedávno dokončili revitalizaci více jak 40 let starého veřejného prostoru v okolí prvního segmentového domu. Obdélníkový tvar v cihlově červené barvě zaujme motivy kruhu tvořící místo pro ...

neděle v noci 17/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Originální obývák má nábytek z palet

Z dřevěných kousků, jako jsou třeba palety a bedny, sestavíme vlastní neokoukaný nábytek, který může být dominantou obývacího pokoje.

neděle dopoledne 17/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Student UMPRUM navrhl netopýří dron suplující cestování v době karantény

Aidan Zukowski je mladý student průmyslového designu na pražské UMPRUM a zároveň jedním z těch, kteří navrhují v době zákazu uzavřených škol na dálku. Jeho netopýří dron Cobat reaguje na možnou karanténu a uzavřené hranice. Nabízí s pomocí virtuální ...

neděle večer 17/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Co lze udělat ze staré chalupy. Rozpadlé usedlosti vdechli nový život

Zrekonstruovat starou usedlost na penzion není až tak neobvyklé. Ovšem proměnit venkovskou usedlost se stodolou a několika dalšími hospodářskými stavbami na příjemný prostor, který milují dospělí i děti, to vyžaduje spoustu invence i citu.

pondělí v noci 18/5/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Ze skladiště v Chrudimi je opět kostel. A v něm Muzeum barokních soch

Kostel sv. Josefa v areálu bývalého kapucínského kláštera v Chrudimi dostal po letech chátrání novou podobu a nyní slouží jako Muzeum barokních soch.

pondělí v noci 18/5/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na obranu proti nudě si mladí manželé postavili romantickou pevnost

S nutností setrvávat doma v rámci karantény se vyrovnával a vyrovnává každý po svém. Snad všude bylo hlavním cílem se nějak zabavit, aby se člověk vyhnul nudě. Mladý manželský pár z Malajsie na to šel romanticky.

pondělí ráno 18/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co patří a nepatří do kompostu

Mít na zahradě kompost je tak trochu jako mít na zahradě poklad. Dobře uzrálý je tím nejlepším přírodním hnojivem, které si může každý zahrádkář vytvořit sám. Ne každý si je ale jistý, co do takového správného kompostu patří, a co už ne. Pojďme si to připomenout.

pondělí ráno 18/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vybranou nemovitost si pořádně proklepněte

Byt či rodinný domek kupuje většina lidí jen jednou. Rozhodnutí, kde a jaký si pořídit, patří jednoznačně mezi ty nejdůležitější v životě. Proto je na místě postupovat racionálně, vše si dobře rozmyslet. A hlavně si vybranou nemovitost důkladně prověřit.

pondělí dopoledne 18/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (25.5., 24.5., 23.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2020)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2020)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2020 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru