Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 14 dní
sobota 17. 4. 2021, 4:07

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 14 dní.

Palác na hradě Helfštýn byl po rekonstrukci obohacen o moderní prvky

Zřícenina hradu Helfštýn, který byl založen ve 14. století, musela být z bezpečnostních důvodů v roce 2014 uzavřena. V nedávné době se hrad opět otevřel pro veřejnost. Po rekonstrukci paláce hradu od Atelier-r se část hradu proměnila na návštěvnicky ...

sobota dopoledne 3/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kladenská chlouba od Davida Vávry. Na stoleté divadlo je město opět hrdé

Stoletou existenci oslavilo Městské divadlo Kladno důkladnou rekonstrukcí, která ho ve všech směrech přenesla do 21. století.

úterý v noci 6/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Beata Hlavenková je ve vile spokojená

Zpěvačka, pianistka a skladatelka vlastních písní, ale i filmové hudby, Beata Hlavenková rozhodnutí opustit s rodinou Prahu nelituje. Pravda, do nového bydliště v Černošicích to neměli před pěti lety až tak daleko. Ale změna to byla.

sobota dopoledne 3/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byt pro „technaře“ je hodně odvážný a pro někoho možná i šílený

Klub, hotelové apartmá, nebo byt? Od každého něco. Nový projekt ateliéru Perspektiv dokonale odráží osobnost svého majitele. Je odvážný, extravagantní, nebojí se neotřelých kombinací ani milovníků kvalitní hudby.

neděle v noci 4/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Z historické destilerie zničené požárem vzniklo hezké bydlení s dobovou atmosférou

Budovy z poloviny vyhořelých historických destilerií v nizozemském Schiedamu proměnili architekti z místního ateliéru STATS Architecten v obytný komplex se šesti byty, v nichž se nenásilným způsobem propojuje moderní svět se starým.

úterý ráno 6/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní dřevostavby nabízejí jedinečnou architekturu

Obliba dřevostaveb stále roste, a není divu. Mají životnost srovnatelnou se zděným domem a jejich energetická náročnost je nízká. Nutná je však kvalitní tepelná izolace obvodových stěn. Pro mnohé je také důležité, že dřevostavba je ekologická, nezatěžuje životní prostředí.

čtvrtek odpoledne 8/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komik Jimmy Fallon prodává svůj byt. Oči vám z něj budou přecházet

Americký komik a moderátor zábavné talkshow Jimmy Fallon nabídl k prodeji svůj penthouse na Manhattanu. Ten vznikl postupným spojováním čtyř bytů rozložených ve třech podlažích. Interiér nenechá návštěvníka ani na chvíli vydechnout. Tak pestře zařízená domácnost se totiž hned tak nevidí. Zájemce ...

pátek v noci 9/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byt v domě ze 16. století renovovali s láskou i úctou k památce

Byt v měšťanském domě z období 16. století byl dva roky neobývaný. Noví nájemníci ho vlastními silami přebudovali na svěží a útulný interiér, ve kterém tak rádi přebývají, že i pouhé bytí doma považují za svého koníčka.

pátek ráno 9/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výukové centrum Vysoké školy polytechnické v Jihlavě vzniklo i z části bývalé věznice

Vysoká škola polytechnická Jihlava se už pár měsíců může pochlubit novým výukovým centrem. Architekti z ateliéru Qarta dostali nelehký úkol navrhnout novostavbu na nepříliš vhodný pozemek. Novou posluchárnu však napojili na stávající blok a dali ji výraznou fasádu. Interiér ...

pátek dopoledne 9/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

V Beskydech vyrostl moderní víkendový dům částečně ukrytý do svahu

V jižní části Moravskoslezských Beskyd v chráněné krajinné oblasti vyrostl víkendový dům, která navrhl architekt Pavel Míček. Dům je z části zahlouben do svahu s výhledem do krásné okolní krajiny. Použité materiály jsou beton a dřevo. Design stavby je pak ...

pondělí v poledne 12/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Velký bílý žralok prodal svou poslední nemovitost v USA. Byl to ranč zdobený desítkami paroží

Legenda profesionálního golfu, Australan Greg Norman, jemuž se přezdívá Velký bílý žralok, prodal na druhý pokus svůj dům. Velký dřevěný ranč nazývaný Ranč sedmi jezer leží nedaleko města Meeker ve státě Colorado. Kupec za něj zaplatil v přepočtu zhruba 888 milionů korun.

středa večer 14/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soused nemá peníze na plot. Jeho agresivní psi týrají celou vesnici

Bydlíme v malé obci, kde jsou chaty, chalupy i rodinné domy. Náš soused má agresivní psy a nemá plot. Psi pobíhají všude kolem a my se bojíme vyjít ven. Stává se, že nás psi napadnou a útočí na našeho psa na vodítku, popisuje Jarmila problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 16/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Finalisté ceny Czech Grand Design jsou známi, svou tvorbu představí ve veřejném prostoru

Ocenění Czech Grand Design každoročně představuje ty nejlepší tuzemské designéry a jejich práci. Ve středu 31. března odpoledne bylo vyhlášeno dvacet čtyři finalistů, kteří se utkají o prestižní tituly a svou tvorbu představí na veřejně přístupné výstavě v Praze na Kampě. Jde o ideální tip na ...

pátek odpoledne 16/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozdobte si na Velikonoce domácnost i zahradu půvabnými řebčíky

Hody, hody, doprovody, dejte řebčík kostkovaný! Nemáte-li kostkovaný, dejte aspoň bílý. A co třeba zlatě lemovaný? S řebčíky vykouzlíme jarní zátiší raz dva. Stačí přidat pár drobností a velikonoční sláva může začít!

sobota dopoledne 3/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na okraji borovicového lesa vyrostl malý domek The Mushroom

Architekti z ateliéru ZJJZ postavili v čínském borovicovém lese malý domek The Mushroom. Má pohádkové tvary připomínající obří houbu. Dům s kruhovým půdorysem nabízí pouze malý užitný prostor. Důležité je spojení obyvatel s okolní přírodou. Domek se nachází ...

neděle v noci 4/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Je nejvyšší čas pro založení trávníku

Toužíte po zahradě s krásnou souvislou zelenou plochou? Máte dvě možnosti: buď si položíte už hotový travní koberec, nebo si trávník vysejete sami. Druhá varianta je levnější. Vyžaduje ale dost práce.

neděle dopoledne 4/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Avantgardní byt s odkazem na ruského malíře: vládne tu bílá a geometrie

Netradiční a racionálně obtížně uchopitelné bydlení v projektu Golden Mile se podařilo vybudovat designérskému studiu Maxim Kashin Architects v Moskvě. V interiéru se odráží inspirace ruskou avantgardou, zejména pak umělecké hnutí suprematismus.

pondělí v noci 5/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Duolingo Roll je toaletní papír učící vás cizí jazyk při návštěvě toalety

Oblíbení aplikace na učení cizích jazyků Duolingo se rozhodla podpořit výuku cizích jazyků originálním způsobem. Na trh přivádí toaletní papír Duolingo Roll, který je potištěn krátkými frázemi, jenž vám pomohou naučit se základy cizího jazyka. Ve veselém ...

pondělí v noci 5/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Velikonoční výzdoba okolí domu je pro kolemjdoucí potěchou a vzpruhou

Začalo to před pěti lety, kdy se Dariush Dinarvandi z německého Berlína rozhodl s rodinou ozdobit stromek před domem velikonočními vajíčky. Jen tak pro potěchu oka. Nápad se sousedům zalíbil, a tak vznikla tradice. Dnes všichni zdobí společně celé okolí domu a zdá se, že čím více ozdob, tím ...

pondělí ráno 5/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letošku vládnou odstíny žluté a šedé

Institut Pantone již 20 let každoročně vyhlašuje barvu, která udává trendy v módě, designu i běžném životě. Pro letošní rok společnost Pantone udělala výjimku a zvolila odstíny hned dvou barev – šedé a žluté.

pondělí dopoledne 5/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na návštěvě: Alexandra Dětinská maluje i pro dospělé

Asi nepřekvapí, že byt naivní malířky zdobí mnoho pestrých obrázků. I od jejích kamarádů. Alexandra Dětinská si na pražském Smíchově, blízko vltavského nábřeží, maluje okolní svět podle své fantazie. To ale neznamená, že třeba známé zámky nepoznáte.

pondělí v poledne 5/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

HyperloopTT ukázal udržitelný a futuristický design stanic pro hyperloop

Vypadá to, že technologie osobní i nákladní přepravy Hyperloop je velkou budoucností. Už řadu let se společnost Hyperloop Transportation Technologies neboli HyperloopTT snaží přicházet s dílčími projekty vedoucí k realizaci tras. Nyní přichází po spojení ...

pondělí večer 5/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

V bytě 3+1 vykouzlil architekt i koupelnu s oknem a malou pracovnu

Razantního liftingu se dočkal třípokojový byt nájemního domu z 80. let na jihu Čech. Dům se skeletovým systémem a vyzdívkami z příčkovek umožnil architektu Michaelu Malysovi uvolnit dispoziční řešení bytu, vytvořit smysluplné uspořádání a dosáhnout atraktivního omlazení interiéru.

úterý v noci 6/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Samsung představil vylepšenou televizi The Frame s možností rozšíření o police

Samsung po roce přichází se znatelně vylepšeným televizorem The Frame, který v interiéru vypadá jako obraz. Nová verze je o poznání užší, má širší nabídku barev rámů, větší kapacitu uložiště pro obrazy a přidává podporu policovému systému. Díky němu můžete televizor ...

úterý v noci 6/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Moderní postel je aktivní, když spíme

Matrace během našeho spánku efektivně pracuje s vlhkostí i teplem, dýchá, její zóny se tvarují podle tělesných částí. Pomáhá jí přitom vhodný rošt. To vše se děje v postelovém rámu s postranicemi, chránícími rošt i matraci před sesunutím na zem.

úterý dopoledne 6/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (14.4., 13.4., 12.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru