Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 30 dní
sobota 17. 4. 2021, 5:22

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 30 dní.

Palác na hradě Helfštýn byl po rekonstrukci obohacen o moderní prvky

Zřícenina hradu Helfštýn, který byl založen ve 14. století, musela být z bezpečnostních důvodů v roce 2014 uzavřena. V nedávné době se hrad opět otevřel pro veřejnost. Po rekonstrukci paláce hradu od Atelier-r se část hradu proměnila na návštěvnicky ...

sobota dopoledne 3/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kladenská chlouba od Davida Vávry. Na stoleté divadlo je město opět hrdé

Stoletou existenci oslavilo Městské divadlo Kladno důkladnou rekonstrukcí, která ho ve všech směrech přenesla do 21. století.

úterý v noci 6/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Drahé bydlení je vyhnalo na vodu. Hausbót si přestavěli za pět měsíců

Tash a Lee z anglického Birminghamu si splnili sen o vlastním bydlení. Za pět měsíců předělali starý hausbót na příjemné obydlí. Podívejte se, jak to v jejich plovoucím domě vypadá.

pátek v noci 19/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vyhrát první místo v architektonické soutěži lze i v karanténě

Je velmi konkrétní zadání v architektuře něčím, co svazuje fantazii či originalitu? Odpověď na tuto otázku hledala poprvé studentská soutěž, jejíž už 13. ročník vyhlásila společnost Central Group. Budoucí architekti měli navrhnout vzhled pěti sekcí bytového domu v nové rezidenční čtvrti v Praze 6.

pátek dopoledne 19/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Zrekonstruovali starý statek a ve skále vybudovali i potápěčské centrum

Eva a Petr Klierovi našli v malé obci u Rakovníka bydlení, šanci pro podnikání, a dokonce poklad. Při rekonstrukci starého statku vyčistili prostor ve skále a doma si mohli vybudovat i potápěčské centrum.

neděle v noci 21/3/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vila Ritter, jedna z nejkrásnějších staveb v Karlových Varech, má rytířského ducha

Působivá vila Ritter patří mezi nejcennější samostatné stavby vilového charakteru v Karlových Varech a představuje příklad architektury, která vyznává návrat „rytířského ducha”. Pro zdůraznění této inspirace byla dekorována množstvím věžiček a arkýřů s cimbuřím a pětibokým výstupkem na ...

středa v podvečer 24/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila od architekta Stříteckého nenápadně zapadla do davelské krajiny

Do svého domu v Davli, který navrhl před devíti lety zesnulý architekt Jiří Střítecký, nás pozval pan Martin Vlček. Moderní stavba je zajímavá nejenom po technické stránce, ale zaujme i z hlediska estetického.

středa večer 24/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Starému mlýnu vládne romantika a břečťan

Velkolepý Stříbský mlýn ční nad levým břehem řeky Jihlavy už od časů, kdy se v nedalekých moravských Ivančicích překládala Bible kralická. Nahlédněte s námi do jeho malebných zákoutí jako stvořených nejen k valentýnským románkům.

středa večer 24/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hravé věšáky poslouží stejně jako ty klasické, zároveň vyniknou i jako dekorace

Pokud vám váš interiér připadá už trochu nudný a okoukaný, zkuste do něj zakomponovat hravé věšáky. Právě kousky, které slouží svému účelu, ale mají i dekorativní funkci, udělají s prostorem divy. Interiér totiž nemusíte mít přeplácaný dekoracemi, stačí, když vhodně zvolíte funkční prvky.

čtvrtek v noci 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozdíl mezi vně a uvnitř se ve vile místy zcela stírá

Na západním okraji města, v klidné rezidenční čtvrti brazilského SĂŁo Paula, postavili architekti z ateliéru UNA arquitetos zajímavě řešenou vilu. Svým obyvatelům její železobetonová náruč nabízí spoustu stínu v horkých dnech a přitom spoustu světla v interiéru. Díky nápaditému řešení se ...

čtvrtek dopoledne 25/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Radek Baborák si užívá modernu ve staré zástavbě

Moderní interiér ve staré řadové zástavbě si nechali od architekta vymyslet manželé Baborákovi. Nadčasová dostavba včetně promyšlené úpravy zahrádky dává dohromady už přes deset let harmonický celek, který si hornista a dirigent s violoncellistkou a jejich dcerami náležitě užívají.

pondělí odpoledne 29/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Beata Hlavenková je ve vile spokojená

Zpěvačka, pianistka a skladatelka vlastních písní, ale i filmové hudby, Beata Hlavenková rozhodnutí opustit s rodinou Prahu nelituje. Pravda, do nového bydliště v Černošicích to neměli před pěti lety až tak daleko. Ale změna to byla.

sobota dopoledne 3/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byt pro „technaře“ je hodně odvážný a pro někoho možná i šílený

Klub, hotelové apartmá, nebo byt? Od každého něco. Nový projekt ateliéru Perspektiv dokonale odráží osobnost svého majitele. Je odvážný, extravagantní, nebojí se neotřelých kombinací ani milovníků kvalitní hudby.

neděle v noci 4/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Z historické destilerie zničené požárem vzniklo hezké bydlení s dobovou atmosférou

Budovy z poloviny vyhořelých historických destilerií v nizozemském Schiedamu proměnili architekti z místního ateliéru STATS Architecten v obytný komplex se šesti byty, v nichž se nenásilným způsobem propojuje moderní svět se starým.

úterý ráno 6/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní dřevostavby nabízejí jedinečnou architekturu

Obliba dřevostaveb stále roste, a není divu. Mají životnost srovnatelnou se zděným domem a jejich energetická náročnost je nízká. Nutná je však kvalitní tepelná izolace obvodových stěn. Pro mnohé je také důležité, že dřevostavba je ekologická, nezatěžuje životní prostředí.

čtvrtek odpoledne 8/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komik Jimmy Fallon prodává svůj byt. Oči vám z něj budou přecházet

Americký komik a moderátor zábavné talkshow Jimmy Fallon nabídl k prodeji svůj penthouse na Manhattanu. Ten vznikl postupným spojováním čtyř bytů rozložených ve třech podlažích. Interiér nenechá návštěvníka ani na chvíli vydechnout. Tak pestře zařízená domácnost se totiž hned tak nevidí. Zájemce ...

pátek v noci 9/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byt v domě ze 16. století renovovali s láskou i úctou k památce

Byt v měšťanském domě z období 16. století byl dva roky neobývaný. Noví nájemníci ho vlastními silami přebudovali na svěží a útulný interiér, ve kterém tak rádi přebývají, že i pouhé bytí doma považují za svého koníčka.

pátek ráno 9/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výukové centrum Vysoké školy polytechnické v Jihlavě vzniklo i z části bývalé věznice

Vysoká škola polytechnická Jihlava se už pár měsíců může pochlubit novým výukovým centrem. Architekti z ateliéru Qarta dostali nelehký úkol navrhnout novostavbu na nepříliš vhodný pozemek. Novou posluchárnu však napojili na stávající blok a dali ji výraznou fasádu. Interiér ...

pátek dopoledne 9/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

V Beskydech vyrostl moderní víkendový dům částečně ukrytý do svahu

V jižní části Moravskoslezských Beskyd v chráněné krajinné oblasti vyrostl víkendový dům, která navrhl architekt Pavel Míček. Dům je z části zahlouben do svahu s výhledem do krásné okolní krajiny. Použité materiály jsou beton a dřevo. Design stavby je pak ...

pondělí v poledne 12/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Velký bílý žralok prodal svou poslední nemovitost v USA. Byl to ranč zdobený desítkami paroží

Legenda profesionálního golfu, Australan Greg Norman, jemuž se přezdívá Velký bílý žralok, prodal na druhý pokus svůj dům. Velký dřevěný ranč nazývaný Ranč sedmi jezer leží nedaleko města Meeker ve státě Colorado. Kupec za něj zaplatil v přepočtu zhruba 888 milionů korun.

středa večer 14/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soused nemá peníze na plot. Jeho agresivní psi týrají celou vesnici

Bydlíme v malé obci, kde jsou chaty, chalupy i rodinné domy. Náš soused má agresivní psy a nemá plot. Psi pobíhají všude kolem a my se bojíme vyjít ven. Stává se, že nás psi napadnou a útočí na našeho psa na vodítku, popisuje Jarmila problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 16/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Finalisté ceny Czech Grand Design jsou známi, svou tvorbu představí ve veřejném prostoru

Ocenění Czech Grand Design každoročně představuje ty nejlepší tuzemské designéry a jejich práci. Ve středu 31. března odpoledne bylo vyhlášeno dvacet čtyři finalistů, kteří se utkají o prestižní tituly a svou tvorbu představí na veřejně přístupné výstavě v Praze na Kampě. Jde o ideální tip na ...

pátek odpoledne 16/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvougenerační dům nabízí propojení se zahradou starší generaci, výhled do okolí té mladší

Dvojice vzrostlých, lehce zkroucených borovic jako by chránila zahradu dvougeneračního domu v klidné rezidenční lokalitě v oblasti Kantó v centrální části japonského ostrova Honšú. Právě zahrada, obehnaná vysokou betonovou zdí, je středobodem života obyvatel domu. Poskytuje nejenom příjemný ...

čtvrtek ráno 18/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Každá žena ocení toaletní stolek

Toaletní stolek je královstvím dámy, která o sebe pečuje. Jde o elegantní a zároveň praktický solitér, jenž má zásuvky, přihrádky, a hlavně velké zrcadlo. Žena se zde líčí, upravuje, češe, jednoduše krášlí. Je to její soukromé místo, kde může být dlouho, jak jen chce.

čtvrtek dopoledne 18/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete prodat byt či dům? Ukažte jejich potenciál

Styling nemovitosti neboli tzv. home staging – toto spojení by si měli zapamatovat hlavně ti, kteří se chystají na prodej nemovitosti. Dokáže totiž zvýšit její atraktivitu pro případné kupce a odhalit její skrytý potenciál.

čtvrtek odpoledne 18/3/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (14.4., 13.4., 12.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru