Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 30 dní
čtvrtek 29. 9. 2022, 1:29

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 30 dní.

V Praze u Stromovky postavil robot tramvajovou zastávku technologií 3D tisku

Na okraji pražského parku Stromovka vyrostla první česká zastávka z betonu vyrobená technologií 3D tisku. Vyrobila ji speciálním robotickým ramenem česká značka So Concrete. Součástí zastávky je informační panel i lavička, stejně jako integrované LED osvětlení. Design zastávky navrhl ...

úterý ráno 13/9/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Stovky lidí chtěly prchnout z ruského Bělgorodu. Bojí se ukrajinského útoku

Stovky lidí se v noci na úterý snažily uprchnout z ruského Bělgorodu, který leží poblíž ukrajinských hranic, protože se bojí, že Ukrajinci zaútočí na ruská města.

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Můžeme jíst jeřabiny?

Jeřabiny, rostlina, která je neodmyslitelně spjatá s prosluněným podzimem. Co ale mnozí neví, je, že jsou i plné mnoha vitaminů. Jsou ale všechny jedlé, nebo jsou některé druhy výhodnější než jiné?

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Sázení ananasu? Potřebujete především čistou vodu

Rádi byste si doma vypěstovali ananas? Pak to zkuste – pěstování ananasu není nijak složité. Bude to vyžadovat jen váš čas, trpělivost a čistou vodu.

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Psi a rýma: Jak ulevit vašemu miláčkovi?

Rýma a kašel není jen ryze lidskou nemocí, potrápit dokáže i naše čtyřnohé mazlíčky. Jak rozpoznat příznaky nachlazení a co dělat, pokud pejsek není ve své kůži?

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Chytré hodinky. Proč se vyplatí připnout si je na zápěstí?

Chytré hodinky neboli smart watch umí nahradit mobil i hlídat tep a počet kroků. Ale to nejsou všechny důvody, proč je kolem sebe vídáme čím dál častěji.

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Až budete v Praze, přijďte se podívat na nový zvon #9801. Co symbolizuje?

Nový zvon #9801 se poprvé rozezněl v neděli 28. srpna a jeho hlas má všem připomínat, že během 2. světové války bylo u nás zrekvírovaných a roztavených právě 9801 zvonů. Až do konce září ho můžete vidět u čapadla na pražském Smetanově nábřeží. 

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Křečové žíly a recepty našich babiček

Křečové žíly trápí velké množství lidí. Často můžou značit větší problém nebo onemocnění. Proto vždy své potíže nejprve proberte s lékařem. Pokud chcete k doporučené léčbě od lékaře přidat i pár babských rad, pak vyzkoušejte masti od našich babiček.

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Dům a zahrada

Rakousko umí překvapit i někoho, kdo ho projezdil křížem krážem

Rakousko mnoho lidí považuje za dostupnou a dobře zmapovanou destinaci. Podle zakladatele cestovatelské platformy Kangelo Filipa Mayera je však u sousedů stále co objevovat. A to i během podzimu, kdy je stále možné vyrazit třeba na ferraty, pěší túry, za odpočinkem do lázní nebo třeba za vínem. ...

úterý v noci 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf GIBS se zastal policistů z mítinků: Je to mediální lynč

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radim Dragoun se v rozhovoru pro Právo zastal policistů, kteří zasahovali na politických mítincích lídra ANO Andreje Babiše. Připustil ale, že atmosféra ve společnosti je po těchto kritizovaných zákrocích rozjitřená. Také ho zarazila velká ...

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čeká nás příjemné září bez extrémních teplotních výkyvů

Žádné teplotní extrémy bychom v následujících čtyřech týdnech neměli zažít, slibují meteorologové v měsíčním výhledu Českého hydrometeorologického ústavu. Teploty by měly klesat zvolna. Pršet by mělo nejvíce v týdnu od 5. září, ale nepředpokládají se žádné extrémy.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký regulátor brzy schválí nové vakcíny proti omikronu

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) by už ve středu mohl schválit vakcíny proti variantě koronaviru omikron od společností Pfizer/BioNTech a Moderna. Tři zdroje obeznámené se situací to sdělily serveru Politico. Úřad prezidenta Joea Bidena chce vakcíny začít nabízet krátce po ...

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila v moderním venkovském stylu nabízí prostředí plné klidu a vyrovnanosti

Majitelé vily v brazilském městě Pedregulho si přáli zařídit její interiér tak, aby se proměnila v klidný přístav na venkově. Se svou představou se obrátili na bytového architekta Diega Revolla, s jehož prací měli již zkušenost z minulosti. Ten se rozhodl každou z místností zařídit ve velice ...

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Komentátor dostal za uši od kočky v přímém přenosu

Kočky dokážou být pěkně zvědavá a nevyzpytatelná zvířata a turecký sportovní komentátor HĂĽseyin Ă–zkök se o tom přesvědčil dokonce v přímém přenosu. Během jeho vstupu do studia se za něj vplížila kočka a packou ho udeřila několikrát za ucho.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inflace dopadá i na děti, rodiče omezují výdaje na školu

Nástup dětí do škol patří mezi finančně nejnáročnější období v životě mnoha českých rodin, které jsou nuceny počítat s několikatisícovými výdaji navíc. Mnohé rodinné rozpočty jsou kvůli letošnímu enormnímu růstu cen natolik napjaté, že se omezení výdajů za školní pomůcky, kroužky, či dokonce ...

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak snížit riziko předčasného úmrtí

Chcete si užívat delší a zdravější život? Vyberte si sportovní aktivitu, která vás baví, a pravidelně se hýbejte. Riziko předčasného úmrtí snižuje běh, plavání, jízda na kole, golf, tenis a jiné raketové sporty, dokonce i obyčejná chůze.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusy zaženeme na hranice, slibuje Zelenskyj

Plány ukrajinské armády se zveřejňovat nebudou, prohlásil v nočním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruští vojáci by podle jeho slov měli vědět, že je ukrajinské síly poženou až k hranicím. Zelenskyj tvrdí, že nastal čas, aby se ruští vojáci buď vzdali, nebo utekli.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vláda USA chce požádat Kongres o schválení prodeje zbraní Tchaj-wanu

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena chce požádat Kongres o schválení prodeje zbraní Tchaj-wanu za 1,1 miliardy dolarů (asi 27 miliard korun). Serveru Politico to řekly tři zdroje obeznámené se situací.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden mrtvý po střetu dvou aut na Novojičínsku, šestiletá holčička utrpěla vážné zranění

Jeden mrtvý muž a tři zraněné osoby, taková je tragická bilance pondělní srážky dvou vozů ve Frenštátě pod Radhoštěm. Všechny zraněné, šestiletou dívenku a dvě ženy, převezli záchranáři do Fakultní nemocnice Ostrava.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oslavy Slovenského národního povstání poprvé bez veřejnosti

Kontroverzní reakce vyvolalo rozhodnutí, že oficiální oslavy 78. výročí vypuknutí Slovenského národního povstání (SNP) se letos uskutečnily jen pro pozvané hosty. Veřejnost měla k Památníku SNP v Banské Bystrici přístup až v odpoledních hodinách.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Clevelandský orchestr vystoupí po 33 letech v Praze

Clevelandský orchestr (The Cleveland Orchestra) zahájí už 31. srpna své evropské turné v Labské filharmonii v německém Hamburku. V neděli 11. září vystoupí v pražském Rudolfinu jako host Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha, jehož je Právo hlavním mediálním partnerem.

úterý ráno 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ministři zahraničí EU v Praze otevřou cestu k zákazu víz pro ruské turisty

Změnu unijní strategie vůči Rusku začnou v Praze na neformálním setkání přezdívaném Gymnich projednávat ministři zahraničí EU. Debatovat se bude mimo jiné o zákazu víz pro ruské turisty na úrovni celé EU. Ve hře je také zneplatnění vízové smlouvy z roku 2007, což by ruským turistům výrazně ...

úterý dopoledne 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Test Lamborghini Urus: Býk na chůdách

První SUV od Lamborghini i přes koncernovou techniku svou značku nezapře. Takovou teatrálnost a zběsilost u jiného auta, které odveze rodinu na dovolenou, nenajdete.

úterý dopoledne 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko není schopné okupovat velká území na Ukrajině, tvrdí analytici NATO

Tajná zpráva analytiků Severoatlantické aliance zpochybňuje schopnost ruské armády nejen okupovat rozsáhlé oblasti Ukrajiny, ale současně i získávat územní celky. S odkazem na analýzu NATO to píše server týdeníku Focus.

úterý dopoledne 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Když se muž brání svatbě

Milujete se, žijete pod jednou střechou a cítíte, že spolu chcete zestárnout. Jenže, zatímco vy už slyšíte svatební zvony, partner stále žádost o ruku oddaluje. A co hůř, možná ani po svatbě netouží. I když by se mohlo zdát, že váš příběh je ojedinělý, opak je pravdou.

úterý dopoledne 30/8/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (26.9., 25.9., 24.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru