Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Bydlení iDNES.cz
neděle 24. 9. 2023, 21:35

zdroj: Bydlení iDNES.cz

http://bydleni.idnes.cz/

Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Ve svahu nad Labem objevili záhadnou ruinu. Provoz zahájili vlastní svatbou

Na Lisu je dům z roku 1608, kde se dříve nacházel dubový lis na víno. Stojí na samotě na pravém břehu Labe pod bývalými vinicemi a od pradávna je místem setkávání, oslav a veselic. Majitelé nemovitost nedaleko Roudnice nad Labem objevili úplnou náhodou a okamžitě se do ní zamilovali.

dnes v noci

Bohyně Aurora by se asi divila, co její jméno přineslo architektuře

Původ názvu Villa Aurora v Pacific Palisades z roku 1927 nemá nic společného s výstřelem ze stejnojmenného křižníku, symbolu Velké říjnové socialistické revoluce. Architekti se nechali inspirovat jménem slavné římské rezidence postavené pro kardinála Francesca Maria Del Monte na konci 16. století.

sobota v noci 23/9/23

Z mého klidného bydliště je Čoklistán. Sousedčina „kabelková krysa“ hodiny vyje

Za pandemie jsem se nastěhovala do nového bytového domu a užívala si klidné bydlení. Uběhlo pár let a můj domov se změnil v Čoklistán. Nejhorší je kabelkový psík mé sousedky, který stojí na balkoně a štěká od rána do noci, popisuje Iva svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 22/9/23

Modrá barva, zlato a mramor se staly základem pro elegantní byt v centru

Rekonstrukce bytů v centru města si přímo říká o zachování genia loci dané lokality a zpravidla i celého domu. To je i případ pražského bytu 2 + 1, jemuž měla proměna dodat patřičnou eleganci a vzdušnost.

pátek v noci 22/9/23

Koupili starý autobus. Za šest let ho přestavěli na parádní dům s krbem

Tom Grantham a Kayley Barnesová si koupili přes eBay dvacet tři let starý linkový autobus. Postupně ho svépomocí přestavěli na pohodlný mobilní dům pro sebe a tři děti.

čtvrtek v noci 21/9/23

Zdálky vidíte hotel, zblízka zjistíte, že dřevostavby mají jiný účel

Golfovému hřišti Golf & Ski resort Ostravice v podhůří Moravskoslezských Beskyd dominují vedle kvalitně upraveného trávníku tři dřevostavby. Na první pohled vypadají jako hotel, nenechte se však mýlit, slouží jako provozní areál.

čtvrtek v noci 21/9/23

Známá muzikálová zpěvačka Prokešová se stěhování na pražský Chodov bála

Rodačku z Třebíče Felicitu Victorii Prokešovou (26) přivedla do hlavního města láska k hudbě. Od patnácti let, kdy začala studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka, vystřídala muzikálová zpěvačka hned několik domovů. Ten poslední nalezla v pražské městské části Chodov.

středa v noci 20/9/23

Stoprocentně recyklovatelná kancelářská židle je pohodlná i skvěle vypadá

Lidé nebo společnosti, které to s udržitelností myslí opravdu vážně a přemýšlejí, se nelepí k silnicím ani nepolévají umělecké památky barvami. Snaží se o konkrétní změnu, a tou je i první plně recyklovatelná kancelářská židle ACX, kterou navrhl designér Antonio Citterio pro společnost Vitra.

středa v noci 20/9/23

Na maličkém ostrůvku se mačká 500 lidí. Jsou zde nevěstince i hospody

Keňský ostrůvek Migingo na Viktoriině jezeře má rozlohu dva tisíce metrů čtverečních a je extrémně hustě osídlený. V roce 2009 se na něm mačkalo 131 lidí. Nyní by už měl mít kolem pěti set obyvatel.

úterý v noci 19/9/23

Chtěli klasický dům, ale se všemi vymoženostmi. Podívejte se na výsledek

Rodinný dům zasazený do malé středočeské obce v sobě harmonicky propojuje prvky tradičního vesnického stavení a současných staveb. Interiér i exteriér domu se nesou v příjemném minimalistickém neutrálním ladění, které nachází oporu v propojení s přírodou výrazným využitím dřeva.

úterý v noci 19/9/23

Hrad Loket skrývá v baště svůj nejcennější poklad. Nyní je opět přístupný

Západočeský hrad Loket skrývá ve svém areálu takzvaný Šlikovský archiv. Ten je považovaný za jednu z nejcennějších součástí této památky. Po zrestaurování je nyní přístupný veřejnosti.

pondělí v noci 18/9/23

Nové srdce bytu vzniklo z malé kuchyně a pokojíku pro služku

Měšťanské domy mívaly krásné byty, ale žilo se v nich jinak než dnes. Kuchyň rozhodně nebývala místem, kam se vodily návštěvy. Jenže dnes to bývá srdce bytu, kde se odehrává život rodiny. A přesně tak to navrhla architektka Pavla Kosová ze studia29.

pondělí v noci 18/9/23

George Clooney prodává své milované vily u jezera Como. Za vším stojí Amal

Herec George Clooney prodává svůj majetek u italského jezera Como za 100 milionů eur. Vlastní rozsáhlý pozemek s vilou Oleandra, vilou Margherita a dvěma domy za nimi.

neděle v noci 17/9/23

Američané si postavili v Los Angeles vlastní Benátky, které milují

Jen v USA a v Kanadě najdete hned čtrnáct měst či městeček, které dostaly jméno Benátky (tedy Venezia či Venice) po slavném italském přístavu. „Benátky“ neboli Venice založil tabákový milionář Abbot Kinney s partnery v roce 1905 jako přímořské letovisko.

sobota v noci 16/9/23

Domy v Česku s geniem loci slibují nádherné bydlení a jsou na prodej

V České republice se prodávají pohádkové mlýny, usedlosti, stavení i chalupy s rybníkem, ke kterým patří vždy velký pozemek a parádní genius loci. Podívejte se na nejzajímavější historické nemovitosti na prodej.

pátek v noci 15/9/23

Útulný dům si designérka vymazlila do každého detailu

Minimalistický, nadčasový, útulný, může fungovat zdánlivě nesourodá kombinace stylu a emocí? Novostavba na předměstí dokládá, že tvarově a barevně střídmý nemusí znamenat chladný či nudný. Je ovšem potřeba vědět, jak na to.

pátek v noci 15/9/23

Roubenku u Hřebečné postavila sama na dálku. Stálo to hodně sil i peněz

Markéta žije ve Švýcarsku, ale chalupu si nechala postavit u Karlových Varů. Koupila holou louku s krásným výhledem a celou stavbu řídila na dálku ze zahraničí. „Chtěla jsem moderní dřevostavbu v severském stylu, plnou denního světla a s útulnou atmosférou,“ přiznává.

čtvrtek v noci 14/9/23

Čeští architekti navrhli skvělý rekreační resort v Kostarice

Čeští architekti dobývají úspěšně Jižní Ameriku, od Dagmar Štěpánové přes Věru Hampl (má studio i v Brazílii) až nyní po studio archicraft. To vyhrálo mezinárodní soutěž na ubytovací komplex v Kostarice.

čtvrtek v noci 14/9/23

Moderátor stanice CNN Prima News Jaroslav Brousil je doma v Holešovicích

Moderátor stanice CNN Prima News Jaroslav Brousil obývá nový byt v pražských Holešovicích, který vyzdobil retro prvky, květinami a suvenýry z nejrůznějších cest.

středa v noci 13/9/23

Ze starého majáku je skvělé místo pro odpočinek

Ze starého vytvořit nový dům, to není nic překvapivého. Designérka Estela Gómez si ovšem pro rekonstrukci vybrala poněkud zvláštní typ stavby, a to starý maják. Vzniklo tak obydlí inspirované přírodou s výhledem na moře, klidné místo oddělené od ruchu a shonu španělského ostrova Formentera.

středa v noci 13/9/23

KVÍZ: Víte, jak se bydlelo za socialismu? Otestujte se

Odhaduje se, že panelové domy obývají až tři miliony Čechů. A ti, co tam žijí již delší dobu, si jistě vzpomenou, jak se v panelové džungli žilo kdysi, dávno před sametovou revolucí a trendem revitalizací. Víte to i vy?

úterý v noci 12/9/23

Bílý dům se skrývá ve svahu, vše zde pamatuje na pohodu a klid

Na louce nad městem stávalo veliké hospodářství, se stodolou, maštalí a chlévem. Svou velikostí působilo ve svahu až nepatřičně. Jenže jeho špatný stav nedával jinou možnost než vše zbourat. Na původním místě vyrostl příjemný nový dům, plný světla a klidu.

úterý v noci 12/9/23

Sídlo boháče Jeffa Bezose za 1,4 miliardy má vše a ještě něco navíc

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos žije se svou snoubenkou Lauren Sánchezovou v honosném sídle na předměstí Seattlu. Hodnota usedlosti je 60 milionů dolarů, v přepočtu 1,4 miliardy korun.

pondělí v noci 11/9/23

Bílý dům září v zeleném moři obilí. Architekti si jej postavili pro sebe

Ačkoliv jednoduchý dům s obdélníkovým půdorysem a se sedlovou střechou přesně respektuje místní ráz krajiny i zástavby, klidně byste si jej mohli představit někde u Středozemního moře. Je plný světla, převládá v něm bílá barva a světlé dřevo. A tak se kolem domu jen volně čeří zelené vlny trávy a ...

pondělí v noci 11/9/23

Byt na Vinohradech je po proměně nádherný. Překvapí koupelna i ložnice

Byt v Praze na Vinohradech s obytnou plochou 67 metrů čtverečních potřeboval kompletní rekonstrukci. Proměny se ujalo architektonické studio Collarch.

neděle v noci 10/9/23

Nejlepší stavby za rok 2023 u nás: od lávky až po lázně. Podívejte se!

O prestižní titul Stavba roku usiluje letos 38 projektů ze 110 přihlášených, další dvě nominace pak bojují o ocenění Zahraniční stavba roku 2023. Vítězové budou vyhlášeni 24. listopadu v Rudolfinu. Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň s ...

sobota v noci 9/9/23

Stal jsem se předsedou SVJ. Byla to největší chyba v mém životě

Před rokem jsem se stal předsedou společenství vlastníků jednotek (SVJ). V domě je celkem 15 bytů, všechno je strašný problém a já neustále s každým bojuji. Už mě nebaví být hrdinou, popisuje Jaroslav svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 8/9/23

Svůj ráj našla rodina na zrekonstruované chatě z 60. let na Slapech

Ilustrátor, grafik a fotograf Adam Dvořák jezdí k vodě na Slapy od dětství. Má na to krásné vzpomínky a bude míti další. Na zrekonstruované rodinné chatě se vzrostlou zahradou nejenom odpočívá, ale pracuje a sbírá podklady pro unikátní knihu.

pátek v noci 8/9/23

V České Kanadě si koupil lesní pozemek, na kterém si postavil parádní dům

Pan Martin je ze Znojma a rád chodí s batohem po lesích. „Až po Slavonice znám každý kousek země, takže jsem hledal pozemek jen o něco dál, ale zároveň aby to bylo do hodiny autem, protože dokud s manželkou Leou pracujeme, chtěli jsme dům užívat jen rekreačně,“ vzpomíná na začátky.

čtvrtek v noci 7/9/23

V podlahách se vrací padesát i sto let staré dekory. Retro je věčné

Retro nábytek, retro lampy, retro doplňky… Prostě retro styl je stále v módě a s chutí jej používají designéři i architekti. A nevyhýbá se ani dřevěným podlahám. Výrobci se vracejí s nostalgickými dekory i sto let zpátky.

čtvrtek v noci 7/9/23

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.9., 20.9., 19.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru