Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Bydlení iDNES.cz
sobota 13. 4. 2024, 10:49

zdroj: Bydlení iDNES.cz

http://bydleni.idnes.cz/

Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Bez manželova chrápání se konečně vyspí. Žena se dočkala oddělené ložnice

Jana se s rodinou nedávno přestěhovala z malého bytu v centru Prahy do většího domu na předměstí, ve kterém si může dovolit mít vlastní ložnici. Oddělené spaní vyřeší problém s manželovým chrápáním a Jana se konečně vyspí. Proměny pokoje se ujala návrhářka Lucie Poláková.

dnes v noci

Chaty v Česku, do kterých se okamžitě zamilujete. Jsou krásné a na prodej

Češi jsou velkými milovníky chat a chataření. Nejoblíbenější jsou ty, které jsou obklopené přírodou, stojí u lesa a nabízejí klid a soukromí. Kdo touží po romantice, grilování, opékání špekáčků či zpěvu u táboráku, může si vybrat z těchto zajímavých nabídek na prodej.

pátek v noci 12/4/24

Jak bydlí Simona Krainová: bytu v podkroví vévodí fotografie majitelky

Architekt či designér by při navrhování interiéru měl důsledně respektovat styl a potřeby klienta. Přesně tímto pravidlem se řídila Monika Drbalová ze studia Tempus Design, když navrhovala proměnu původního bytu Simony Krainové.

pátek v noci 12/4/24

Nikdo jí nevěřil. Přestavbu dodávky zvládla úplně sama a má vysněný domov

Neplatí nájem, bydlí v dodávce. Angličanka Tamzin Imogen Adamsová se úplně sama pustila do přestavby bílé dodávky na bydlení. Všechny práce zvládla bez jakékoliv pomoci. Většina lidí jí to nevěří. A o to víc je na výsledek pyšná. Teď má svůj vysněný domov.

čtvrtek v noci 11/4/24

Nejdražší hotel světa rozzářily české lustry, klasické i moderní

Ikonická stavba nově otevřeného resortu One&Only One Za’abeel v Dubaji, jejíž hodnota se vyšplhala na neuvěřitelných 22,43 miliard korun, připomíná svým tvarem písmeno H. Skláři z české Preciosy pro ni vyrobili více než 300 ručně foukaných svítidel z českého křišťálu, které zdobí bezmála 70 ...

čtvrtek v noci 11/4/24

Jeden z nejlepších domů architekta Koeniga je úžasný i po třiceti letech

Pierre Koenig je ikona mezi architekty moderního hnutí druhé poloviny minulého století, kteří se zaměřovali na funkční design, harmonii s přírodou, geometrické linie a použití oceli a skla. Během své slavné kariéry vytvořil řadu nejpozoruhodnějších domů v jižní Kalifornii.

středa v noci 10/4/24

Herečka Vrzalová má v Praze krásný podkrovní byt s výhledem na Petřín

V podkroví činžovního domu našla svůj domov herečka Aneta Vrzalová. Dvoupodlažní byt obývá s malým synem a kočkou. Jde o otevřený prostor s krásným výhledem na Petřín, kde je v noci slyšet splav.

středa v noci 10/4/24

Rekonstrukce bytu promyšlená do detailů včetně toho, co bude za pár let

Hlavním místem v bytě pro mladou rodinu, ale i setkávání s kamarády je kuchyň. Má osobitý vzhled s ostrůvkem se subtilní kovovou konstrukcí a jídelním stolem až pro šest stolujících.

úterý v noci 9/4/24

Z truhlárny a školy na úpatí Brd je bytový dům s mezonetem s dlouhou skříní

Ve stínu brdských kopců, kde ráno mlha schová krajinu do tajemství, vyrostl z původní truhlárny a staré školy nový bytový dům. První paprsky slunce, které se probíjejí skrz hustou ranní mlhu, pomalu odkrývají kontury brdských smrků i štít nového domu.

úterý v noci 9/4/24

Heřmanice vyhrály nad povodněmi. Nádrže přitahují místní i turisty jako magnet

Když začaly naše území koncem minulého století trápit povodně, byly ohrožené obce nucené se k tomuto problému s výhledem do budoucna postavit. Heřmanice u Frýdlantu se postaraly o účinnou ochranu, která navíc slouží k rekreaci místních obyvatel.

pondělí v noci 8/4/24

Legendární srub už posloužil pro natočení řady kultovních seriálů

Okouzlující farma Blackberry Creek je jako vzácný drahokam „uhnízděná“ přibližně dvaceti minut jízdy autem od centra Los Angeles v kouzelném Topanga kaňonu. Ten propojuje San Fernando Valley s pobřežím Malibu. Farmu si zamilovali nejen filmaři.

pondělí v noci 8/4/24

Chatu vylepšují už přes půl století, teď je konečně podle jejich gusta

Chata v Kytlici v Lužických horách dostala zhruba před 55 roky podobu „áčka“. Dnes ji využívá už druhá generace rodiny a stále se stará o její vylepšení, třeba přístavbou hygienického zázemí. Vysněný cíl je však stále v nedohlednu, a tak se majitelé přihlásili do televizního pořadu České chaty ...

neděle v noci 7/4/24

Z bytu 1+1 je skvělé 2+kk. Odvážné rekonstrukci pomohlo radikální řešení

Renáta získala v dědictví malý byt v pražské vile, ze kterého by ráda vytvořila útočiště pro sebe a svou dospělou dceru. Úkolu se ujala designérka Markéta Daňková, která musela změnit dispozici bytu.

sobota v noci 6/4/24

Sexuální společnice až do bytu nám ničí život. Hekání u sousedů nebere konce

Bydlíme v širším centru Prahy v činžáku ve vlastním bytě. Vedlejší byt nabízí soused ke krátkodobému pronájmu. V poslední době se v něm střídají různí mladíci, kteří si objednávají placené společnice, popisuje Zdeněk svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 5/4/24

Konečně útulný byt. Majitelé si ponechali kousky z předchozího bydlení

Magnetem pro oko v rekonstruovaném bytě ve Zlíně jsou dva obklady stěn, oba z přírodních materiálů, jeden ze štípaného kamene, druhý z dřevěné dýhy. Inspirací pro moderní tvář staršího bytu se totiž stala příroda.

pátek v noci 5/4/24

Manželé z Česka si v Arizoně postavili vysněný dům. Na povolení čekali týden

S manželkou žijeme v Arizoně v městě Tucson. Před třemi lety jsme se rozhodli, že si konečně postavíme dům podle našich představ a potřeb, píše Zdeněk ve svém příspěvku do seriálu Češi v zahraničí.

čtvrtek v noci 4/4/24

Tři byty, 39 místností, garáž pro pět aut. Okamurův tubusový dům je hotový

Dům Tomia Okamury v Praze 6 vyvolával už od roku 2013, kdy se objevily první návrhy venezuelského rodáka Christiana Kereze, plno diskusí. Dokonce zaznívaly pochybnosti, zda jej příslušné úřady schválí. Nakonec ovšem „tubusový“ cihlový dům s třemi byty a 39 pokoji prošel.

středa v podvečer 3/4/24

V největší evropské sklářské peci vznikl další unikát. Češi prostě umí

Blížící se milánský týden designu znamená i horečné přípravy u těch, kteří se chtějí pochlubit tím nejlepším. Chybět nemohou ani čeští skláři. Společnost Lasvit připravila svou prezentaci „Re/Creation“ v Palazzo Isimbardi, kde kromě jiného představí monumentální venkovní instalaci Porta z ...

středa odpoledne 3/4/24

Známá spisovatelka Petra Soukupová žije s dcerou a psy v Praze u Stromovky

Domov spisovatelky a scenáristky Petry Soukupové se nachází u pražského parku Stromovka a poskytuje jí veškeré pohodlí, které pro svůj život i práci potřebuje. Světlý byt je domovem nejen pro ni a její jedenáctiletou dceru Marlu, ale i dva pejsky, Perlu a Milu, a sbírku téměř šedesáti pokojových ...

středa v noci 3/4/24

Dům vypadá jako sada různě sestavených kvádrů. Nechybí vyhlídková věž

Projekt Martinko Studios je mistrovským dílem. Může se pochlubit pěti ložnicemi, z nichž všechny mají vlastní koupelny, stejně jako dvě další toalety a střešní terasu s panoramatickým výhledem. Tento dům je skutečným ztělesněním současného stylu a sofistikovanosti.

středa v noci 3/4/24

V Aši mají krásný moderní park. Myslí na Čechy i Němce a stál 54 milionů

Park představuje významný krok k obnovení urbanistické rovnováhy města a k prezentaci jeho historického dědictví. Projekt propojuje minulost a současnost, přináší edukaci i odpočinek a stává se místem, kde se město setkává s vlastní historií.

úterý v noci 2/4/24

Jak dopadne rekonstrukce panelákového bytu, když chybí čas i finance

Byt v panelovém domě ve Slaném prošel výraznou proměnou. Požadavkem majitelů byl vkusný interiér v nadčasovém stylu, k dispozici však měli jen omezený rozpočet. V bytě bydlí tříčlenná rodina, a to rodiče a dospívající syn.

úterý v noci 2/4/24

Proměna bytu trochu šokuje. Kuchyň, koupelna i skříně jsou v jednom bloku

Takovou proměnu jen tak neuvidíte. Koncept projektu rekonstrukce bytu v jednom z prvních činžovních domů v Praze postaveném ve funkcionalistickém stylu byl totiž založený na třech hlavních nosných prvcích: prostor (prázdno), světlo a solitéry v něm.

pondělí v noci 1/4/24

Roubenka postavená kolem roku 1861 se uvnitř dočkala razantní změny

Proměna za šest dní jako v Norských domech snů? Na to zapomeňte, spíš za několik měsíců. S proměnou malebné roubenky z roku 1861 (!) nedaleko Jilemnice v nadmořské výšce kolem 900 metrů se začínalo v létě, předání však bylo až v zimě. Důvodů bylo hned několik.

neděle v noci 31/3/24

Dům měl stát jen jeden týden. O 93 let později se objevil v Kalifornii

Ikonický hliníkový dům navrhli v roce 1931 architekti Albert Frey a A. Lawrence Kocher. Třípodlažní dům z hliníku a skla byl první svého druhu v USA a návštěvníky stavebního veletrhu šokoval. Ve výstavní síni na Manhattanu stál pouhý týden. Nyní se po 93 letech objevil v Kalifornii.

sobota v noci 30/3/24

Rihanna chce za penthouse zesnulého Perryho půl miliardy. Vlastnila ho rok

Luxusní penthouse ve 40. patře mrakodrapu The Century v Los Angeles, který má čtyři venkovní terasy s úchvatným výhledem na město, prodává popová hvězda za 25 milionů dolarů, v přepočtu více než půl miliardy korun.

pátek v noci 29/3/24

Koupili rozpadlý zámek Hošťálkovy. I přes tragédii mu vracejí barokní krásu

Jako mnoho jiných památek u nás měl i zámek Hošťálkovy v Moravskoslezském kraji to štěstí, že se ho ujali osvícení soukromí majitelé, kteří mu postupně vracejí zašlou slávu.

čtvrtek v noci 28/3/24

Z ostudného vstupu a nevyhovující koupelny je teď pýcha domu

Občas je nutné předělat jen část domu, důvody bývají různé. Někdy finanční, často se řeší jen nevyhovující část. V tomto případě šlo o kompletní přestavbu vstupní části rodinného domu, což byla vlastně přístavba, v níž bylo umístěné zádveří a koupelna spojená s WC.

čtvrtek v noci 28/3/24

Starou lesní chatu nahradila nová, má půvab a nabízí i teplo domova

Lesní chatu k demolici nedaleko Prahy měla nahradit nová, regulace však byly jasné: plocha musí být stejná. Majitelé si navíc přáli získat prostor, který nabídne útulnost a teplo domova.

středa v noci 27/3/24

Herečka Špindlerová bydlí ve vysněném bytě v centru Prahy s dětmi i zvířaty

Herečka Petra Špindlerová bydlí s dětmi a zvířaty v centru hlavního města. Na místě oceňuje plnou občanskou vybavenost i blízkost parku. Byt si vyzdobila suvenýry z Indie, jelikož má k této zemi silný vztah.

středa v noci 27/3/24

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (10.4., 9.4., 8.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru