Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Bydlení iDNES.cz
pátek 2. 6. 2023, 13:02

zdroj: Bydlení iDNES.cz

http://bydleni.idnes.cz/

Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Soused svým chováním ohrožuje sebe i nás. Navenek hraje roztomilého staříka

Sousedovi je přes devadesát let, dosud fungoval normálně, ale poslední měsíce se jeho zdraví zhoršilo, hlavně po psychické stránce. Obávám se, že má demenci. Vytápí sousedy, zapomíná klíče, mluví nesmysly, má vidiny, popisuje Kamila svůj problém pro seriál Sousedské války.

dnes v noci

Co se líbí novinářům: podívejte se na nejlepší interiér roku 2022

Projekt rekonstrukce bytu v domě z přelomu 19. a 20. století v pražském Bubenči byl ušitý na míru mladým klientům. Inspirací pro architekty byli společně s prostorem a místem samotným právě majitelé, jejich požadavky i životní styl.

dnes v noci

Dům si postavil v prý nejkrásnějším městě na světě. Nemá důvod ho opouštět

Granada, opěvované historické centrum Andalusie, s pestrým mixem kultur, národností a historie má další novou stavbu, která z ulice sice působí jako „obyčejná vila“, ale je domovem i ateliérem slavného granadského výtvarníka Paco Pometa.

čtvrtek v noci 1/6/23

Staví kostely, mosty i hrady jen z kartonových krabic. Teď už i v Česku

Jedinečný happening se uskuteční ve Žďáru nad Sázavou. Za pomoci veřejnosti vznikne monumentální stavba z 1 600 kartonových krabic vycházející z projektů geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho, od jehož smrti letos uplyne 300 let. Vše bude probíhat pod taktovkou designéra Oliviera ...

čtvrtek v noci 1/6/23

Rozpadlou dřevěnici objevili náhodou. Bez komínu a s půdou plnou sazí

Mít chaloupku v Šumiaci, obci v Banskobystrickém kraji, je snem mnoha slovenských chalupářů. Rázovité místo na pomezí třech národních parků, kde se snoubí divoká příroda s originální lidovou architekturou, přitahuje jako magnet. Pochopíte proč.

středa v noci 31/5/23

Dům slavné Marilyn Monroe má zelenou vanu i magnezitové schody

Jsou hvězdy, které zajímají svět i desítky let po své smrti: jak vypadaly i jak bydlely. Možná vás překvapí, že společnost Warners Bros se starala i o ubytování svých mladých hvězd, kam samozřejmě patřila Marilyn Monroe.

středa v noci 31/5/23

Enčev z Agrometalu má křiklavě žlutý dům. Po návratu z dovolené to byl šok

Každý mu před sedmi lety, kdy se stěhoval z hlavního města, říkal, že se zbláznil. Milan Enčev však na názory svých známých a hereckých kolegů nedal. Sbalil si kufry a přesídlil do domečku na Kolínsku.

úterý v noci 30/5/23

Odborníci radí, jak snížit spotřebu energií či zaplatit rekonstrukci

Většině lidí už přišlo vyúčtování za topení a teplou vodu za loňský rok. Mnozí z těch, kterým přišly vysoké nedoplatky, teď chtějí svou situaci řešit, ať už výměnou oken, zateplením střechy či fasády. Odborníci tak poradili, jak s technickou, tak s finanční stránkou.

pondělí odpoledne 29/5/23

Zámek Kinských prošel skvělou proměnou. Láká na valašskou přírodu

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí je jednou z posledních architektonických památek starobylého městečka Krásno nad Bečvou. Od konce čtyřicátých let 20. století tu sídlí valašskomeziříčské muzeum, dnes pobočka Muzea regionu Valašsko.

pondělí v noci 29/5/23

Mladý pár si zařídil byt v retro stylu, přesto mu nechybí moderní komfort

Veronika Kacz miluje design a pracuje v Bonami, firmě zabývající se designem. Oblíbila si Prahu a byt, s jehož proměnou jí pomohla kolegyně interiérová designérka. Do prostoru se dostaly moderní komfort, rodinné vzpomínky a ikonické styly dvacátého století.

pondělí v noci 29/5/23

Na vysněná kachlová kamna čekal šest let. Ohřejí celý velký dům i vodu

Když Martin stavěl rodinný dům pro svou ženu, sebe a dvě děti, chtěl, aby centrem jejich společného prostoru byla kachlová kamna. Došlo však na ně až za šest let, kdy se rozhodl přestavět obývací část domu. Proměny se ujala designérka Iva Lukšová.

neděle v noci 28/5/23

Při rekonstrukci domu se odstranily staré nánosy, zůstaly obnažené cihly

Dům z padesátých let minulého století si postupně prošel několika rekonstrukcemi, včetně nekoncepční přístavby a nástavby. Cílem současného zásahu byl proto „úklid“ vnitřního prostoru.

sobota v noci 27/5/23

Uprostřed domu mají patio se vzrostlým stromem, všude je tak světlo

Původní dům se prostě nepovedl. Byl špatně posazený na pozemku, jeho architektura a dispozice byly komplikované a provoz nefungoval. Jenže zlikvidovat všechno? Ne, tak udržitelnost nefunguje. A tak se studio JRA Jaroušek Rochová architekti rozhodlo recyklovat nosné konstrukce a využít je ve svém ...

pátek v noci 26/5/23

Obyvatelé Ďáblic si mohou oddychnout, developer jim bydlení nezkazí

Na pražském sídlišti Ďáblice se nebudou stavět další domy. Omezí se i možnost přistavět nová patra na nynější budovy. Přístavba může vzniknout pouze u školy a školky, proměnit se mají bývalé prodejny Včela. Přibude zeleň a změní se síť cest v parku. A obyvatelé si mohou konečně oddychnout.

pátek v noci 26/5/23

Zarostlý dům vysekali z hromady roští. Přístavba ho pořádně přifoukla

Pohádku o Šípkové Růžence připomíná příběh vily na okraji Curychu. Dekády zarostlý dům probudila mladá rodina zpátky k životu a už tak dostatečně velkorysou stavbu nafoukla o přístavbu obytné zimní zahrady.

čtvrtek v noci 25/5/23

Velké nápady pro malé i větší děti udělají radost i dospělým

Zatímco dospělí mají své veletrhy aut, módy či designu, děti mohou jen čekat, zda jim pořadatelé „dospěláckých“ výstav něco málo nabídnou. S jedinou výjimkou, a tou je speciální akce s jasným označením: Dětský festival mini. Ten bude mít v Praze už své čtrnácté pokračování.

čtvrtek v noci 25/5/23

Neznámý poklad. Pod hladinou Vltavy se skrývá nejstarší jez ve střední Evropě

V Praze se skrývá poklad. Nevšímavě ho míjíme jen proto, že nám přijde obyčejný. Staroměstský jez u mnohem slavnějšího Karlova mostu se teď opravuje, hotovo by mělo být na jaře příštího roku. Jeho historii a tajemství rozkrýval Magazín Víkend DNES.

středa v podvečer 24/5/23

Ze snu o malé chatce je masivní srub u Dobré Vody. Božský klid rozhodl

Manželé bydlí spokojeně ve dvougeneračním domě se synem a jeho rodinou. Paní čím dál víc toužila po malé chatičce, kam by jezdila o víkendech odpočívat. Její sen se nakonec proměnil v masivní srub pro trvalé bydlení celé rodiny.

středa v noci 24/5/23

Exmanžel Pamely Andersonové přišel o peníze. Prodej domu zhatilo strašidlo

Tommy Lee, zakladatel skupiny Mötley CrĂĽe a exmanžel Pamely Andersonové se sídlo v Los Angeles snažil prodat sedm let. Až po obrovské slevě našel kupce. Proslýchá se totiž, že v domě straší duch indické ženy s popálenou tváří.

středa v noci 24/5/23

Za první zimu s tepelným čerpadlem snížili účet za energie na polovinu

Snaha snížit náklady na vytápění a přání topit pohodlně a s minimem práce, to jsou většinou důvody pro pořízení jiného zdroje, než je kotel na uhlí, který se už dostal na „černou listinu“. S ohledem na problémy s plynem stále víc lidí zvažuje pořízení tepelného čerpadla.

středa v noci 24/5/23

Chaty v Praze a dalších městech lákají na zahrady, dobré ceny a klid

Chaty se zahrádkou ve městě, třeba v zahrádkářských koloniích, jsou již desetiletí naprostým hitem. Oblíbené útočiště v zeleni má často zavedenou vodu, elektřinu a je pohodlně dostupné veřejnou dopravou i autem. Vybrali jsme sedm nejzajímavějších. Podívejte se.

úterý v noci 23/5/23

Interiér s růžovým kuchyňským ostrůvkem nadchl i mezinárodní porotu

Interiér nového rodinného domu ve funkcionalistickém stylu navrhla Martina Šandová ze studia ti architekti. Pokud byste čekali funkcionalistickou „strohost“ i uvnitř domu, nenajdete ji. Místo toho vás uvítá hravý a barevný prostor, výrazně ovlivněný třemi malými dětmi.

úterý v noci 23/5/23

Barabizna v centru Prahy je pryč. Nádherný dům zdobí a slouží všem

Historický dům v pražské Truhlářské ulici už nějakou dobu opět žije přítomností. Stal se sídlem Střediska volného času Jednička.

pondělí v noci 22/5/23

Útulný loft vám vyrazí dech, najdete tu i paludárium a další vychytávky

Rodina se dvěma dětmi vyměnila funkcionalistickou vilu s bazénem na venkově za byt v centru Brna. Získala totiž prostorný loft v unikátní budově, která jako jediná v moravské metropoli zcela nenásilně naplňuje environmentální strategii.

pondělí v noci 22/5/23

Miluje zvláštní filmy Davida Lynche. Její ložnice připomíná jeden z nich

Úřednice Miriam se přestěhovala do malé obce za Prahou. V rodinném domě ze 70. let se rozhodla proměnit svou podkrovní ložnici. A protože miluje filmy režiséra Davida Lynche, ložnice by se měla jeho tvorbou inspirovat. Úkolu se ujal designér Petr Šlejmar.

neděle v noci 21/5/23

Moderátorka Marcela Augustová s manželem postavili chalupu svépomocí

Na chalupu nejezdí desítky ani stovky kilometrů, z domova to mají totiž jen 70 metrů! Televizní moderátorka Marcela Augustová s manželem Tomášem si nedávno na parcele u svého rodinného domu postavili ještě jeden menší pro návštěvy a zvládli to včetně zařízení interiéru svépomocí.

sobota v noci 20/5/23

Dům z roku 1957 vypadá po rekonstrukci jako nedávno postavený

Architekt Thornton Abell proslul jako autor, jehož domy v moderním stylu jsou vynikající směsí vnitřního a venkovního bydlení, prosklených stěn i přírodních akcentů. Návrhářky Stacy Jacobson a Breta Thoeny z BOTO DesignArchitects jeden z jeho domů z poloviny 20. století upravily pro současnost.

pátek v noci 19/5/23

Kocour močí po chodbách a žere z cizích misek. Soused ho kastrovat nechce

Bydlíme v menší obci v bytovém domě se společnou zahradou. Soused si pořídil kocoura, kterého má volně puštěného. Lítá po zahradě, ohrožuje naše malé domácí mazlíčky a močí do bot. Celý dům zapáchá, popisuje Lukáš své problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 19/5/23

Chata se sklápěcí terasou je nedobytná pevnost. Zloději nemají šanci

Zdá se, že ještě nikdo nevymyslel nic krásnějšího a praktičtějšího, než je klasická áčková stavba, která připomíná obyčejný stan. Praktickou černou dřevostavbu s běloskvoucím interiérem si jako letní sídlo pořídila mladá dvojice nedaleko nejpopulárnější estonské pláže.

čtvrtek v noci 18/5/23

Špaletová okna poslouží jako lednice i skleník. Levná ovšem nejsou

Historické objekty, starší činžovní domy, chalupy a roubenky, to jsou stavby, u nichž se nejčastěji setkáte se špaletovými okny. Výjimkou ale nejsou ani soudobé a moderní stylové domy.

čtvrtek v noci 18/5/23

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (30.5., 29.5., 28.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (květen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru