Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
neděle 24. 9. 2023, 22:24

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Pokojovkám hnědnou listy? Víme, co děláte špatně!

Objevily se na vašich pokojovkách hnědé okraje listů? Ať už zasychá lem, špička, nebo celé listy, příčina nemusí být v nedostatku vody, ale naopak v nadměrném nebo nevhodném zalévání.

dnes v noci

Jak si vyrobit podzimní věnec? Použijte kaštany, šípky nebo břečťan

Mezi podzimní dekorace nepatří jen halloweenské dýně, ale také barevné věnce z podzimního listí, šípků, kaštanů a mnoha dalších darů přírody, které vás nemusí stát ani korunu. Proč si tedy takový věnec nevyrobit na dveře či na stůl? Zvládnete ho snadno!

dnes v noci

Pošírovat, konfitovat, flambovat… Znáte všechny tyto kuchařské techniky?

Víte, jaký je rozdíl mezi blanšírováním a pošírováním? A co znamená konfitovat nebo drezírovat? Projděte si s námi známé kuchařské pojmy a techniky.

dnes v noci

Kolik betonu se vejde do bubnu? Vyberte tu správnou míchačku!

Míchačka na beton je na staveništi užitečná od okamžiku položení základů až po zhotovení dokončovacích prací. Je však třeba si dobře rozmyslet, kde ji pořídit a jakou vybrat. Podle jakých kritérií míchačku vybrat, aby splňovala vaše potřeby?

dnes v noci

Tajemství stavebního mistra: Spojení dřeva a betonu bez chyb

Připevňování dřeva k betonu je práce, která se často objevuje při přestavbách a rekonstrukcích. Pokud stavíte příčky ve sklepě nebo v domě se základovou deskou, budete muset připevnit dřevěné podkladové desky, které budou sloužit jako základ pro stěnové sloupky. To se však neobejde bez hřebíků.

dnes v noci

Jak se dělá domácí pita chleba? Stačí 5 ingrediencí a rozpálená pánev

Nadýchané pita placky chutnají skvěle plněné i podávané jako příloha k masu, zeleninovým salátům a pomazánkám. Jejich domácí výroba je snadná a můžete do ní zapojit i děti.

dnes v noci

Zálohy pro OSVČ na zdravotní a sociální zase porostou. Kolik zaplatíte?

Stejně jako každý rok, i rok 2024 bude pro OSVČ znamenat zvýšení záloh na zdravotní a sociální pojištění. A o kolik to bude, když se do věci vloží platnost konsolidačního balíčku?

dnes v noci

Myčku vynalezla žena. Nebavilo ji totiž mýt nádobí po večírcích

Za geniální spotřebič, který za nás umyje špinavé talíře, hrnce i sklenice, vděčíme Američance Josephine Cochranové. Možná vás překvapí, že její „stroj na mytí nádobí“ byl patentován už v roce 1886.

dnes v noci

Zahrada Lucie Benešové je plná květů a máty. Ráda ji přidává do jídla a pití

Zahrádka Lucie Benešové je její malé království, o které se však stará s o to větší radostí. Může se na ní setkávat s rodinou a přáteli, je i klidným místem pro učení textů pro její hereckou práci.

dnes v noci

Architekt Jan Rampich bez obalu: Udržitelný rodinný dům? Dřevo může zklamat

V čase letošního rozverného léta jsem zasedl k zamyšlení na téma, které je ve společnosti stále frekventovanější, totiž co bude dál, kam se ten svět vlastně řítí. Jako by si ta část lidstva, k níž náležíme, začala konečně vážně uvědomovat, že je co udržovat, co ztratit. Jaký rozdíl proti druhé ...

dnes v noci

Nádherná zahrada na svažitém pozemku. Takhle kvete od jara do podzimu

Svažitý pozemek nepravidelného tvaru bývá při navrhování zahrady velkou výzvou. Zejména pokud má být ryze rekreační a celoročně atraktivní. 

dnes v noci

Jak vybrat správnou míchačku? Kompletní průvodce pro stavebníky

Chcete stavět nebo rekonstruovat dům? V tom případě se neobejdete bez míchačky betonu. Ale jaká míchačka je pro vás vhodná? Jaké má mít vlastnosti, aby vám šlo stavění pěkně od ruky? Poradíme vám, podle jakých kritérií míchačku betonu vybrat.

sobota odpoledne 23/9/23

Toaletní stolek si ženy zamilují. Je to jen jejich koutek

Toaletní stolek neslouží jen jako elegantní a vkusná dekorace, ale také plní svůj účel. Ženy díky němu mají vše, co k líčení potřebují, hezky po ruce. I když ho můžete umístit kdekoliv doma, nejlépe mu bude v ložnici. A jak vybrat správný právě pro vás?

sobota v noci 23/9/23

Od podzimu se musíte začít starat o ptáčky

Víte, co mají ptáčci a zahrádkáři společného? Lásku k zeleni a volné přírodě! Jak ale zajistit, aby se vaši křídlatí kamarádi cítili v chladných měsících jako v ráji? Čtěte dál a dozvíte se, jak připravit zahradu na zimní období tak, aby v ní ptáčci zpívali radostí, i když ve sněhu.

sobota v noci 23/9/23

Buďte rádi, že Den architektury trvá týden. I tak všechno nestihnete

Včera jsme vás zvali na největší přehlídku designu u nás, dnes přidáváme další bonbonek – největší festival architektury. Ten však na rozdíl od designu proběhne ve 135 městech a vesnicích naší krásné země a nabídne asi 450 exkurzí a vycházek. A zadarmo! Byla by věčná škoda tuhle šanci prošvihnout.

sobota v noci 23/9/23

Přivítejte podzim švestkovou galetkou. Chutná božsky

Sezona švestek je v plném proudu a toho je třeba využít. Upečte si tuto francouzskou galetku, v níž vynikne nejen jejich chuť, ale i půvab.

sobota v noci 23/9/23

Jak pěstovat fíkus: Praktický průvodce pro zahradníky a nezahradníky!

Chcete, aby váš fíkus nejen přežíval, ale i vzkvétal? Pak jste na správném místě. V tomto článku se dozvíte, jak pečovat o tuto úžasnou pokojovou rostlinu a co je potřeba k jejímu šťastnému a dlouhému životu.

sobota v noci 23/9/23

Polévka z Toskánska z chleba a fazolí? Je vynikající!

Z italských polévek je u nás populárnější minestrone, ale až ochutnáte její příbuznou ribollitu, určitě se u vás v kuchyni zabydlí také. Je plná zeleniny, fazolí, voňavých bylinek a zužitkujete do ní starší pečivo, které už nikdo nechce jíst.

sobota v noci 23/9/23

Tenhle dům má 6 koupelen a skleněnou podlahu nad vinotékou

Herečka Kaley Cuoco se rozhodla pro koupi domu ve Westlake Village v Los Angeles. Za tento prostorný a nádherný dům zaplatila 6,4 milionu dolarů. Co kromě prosklené podlahy, skrze kterou lze vidět do vinotéky, se v sídle ještě nachází?

sobota v noci 23/9/23

Zkoušeli jste zatloukat hřebíky do betonu a selhali jste? Tady je řešení!

Potřebujete vytvořit šalování pro sloupek na základové desce či jiný stavební prvek vytvořený metodou ztraceného bednění? V tom případě se neobejdete bez hřebíků. Jak ale zatlouct hřebíky do betonu? Poradíme vám a ukážeme správný postup. 

sobota v noci 23/9/23

Strom, který plodí lahodné ovoce přímo na kmeni. A vypěstovat ho můžete i u nás

Jaboticaba patří k nejzajímavějším ovocným stromům na světě, její plody totiž rostou přímo z kmene. Přirozeně se vyskytuje pouze v Jižní Americe, ale vypěstovat si ji můžete i v našich podmínkách.

sobota v noci 23/9/23

Vaše domy bez pardonu: Kouzlo městských domů 1. díl

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat. V těch našich toulkách po českých, moravských, slovenských, ale ...

sobota v noci 23/9/23

Čím dál víc lidí staví svépomocí. Nemají peníze

Tento rok stavebnictví příliš nepřeje. Rostou ceny nemovitostí a úvěrů, zdražuje se stavební materiál a hledají se cesty k úsporám. Peníze nejsou a při rekonstrukcích i výstavbě nového bydlení chtějí lidé šetřit na využití stavebních firem, 60 procent lidí chce své bydlení vylepšit svépomocí, ...

pátek večer 22/9/23

Bez práce nejen koláče. S těmito chytrými roboty se v kuchyni nenadřete

Multifunkční kuchyňské spotřebiče zastanou roli hned několika přístrojů naráz. Vybrali jsme pro vás dvě novinky, s nimiž vám půjde vaření jako po másle.

pátek v noci 22/9/23

Česku bude vládnout design. Už od 4. do 8. října, jako obvykle v Praze

Největší svátek designu u nás se blíží. Jmenuje se Designblok, představí desítky firem, značek a tvůrců a odehraje se na mnoha místech v Praze. Proč byste si tuhle opravdu výjimečnou akci neměli nechat ujít?

pátek v noci 22/9/23

Úchvatné Bonifacio stojí na útesech, které se mohou zřítit. Pospěšte na výlet

Na nejjižnějším cípu největšího francouzského ostrova najdete pozoruhodné město, které se rozkládá na vysokých křídových útesech a z výšky shlíží na Středozemní moře a nedalekou Sardinii.

pátek v noci 22/9/23

Uhlíková ocel ovládá trh: Překvapivé využití v chlazení a vytápění!

Ocel je v průmyslu i drobné výrobě nejrozšířenější železný kov. Její užitné i estetické vlastnosti využijí konstruktéři i designéři. Aby vyhověla tak širokému spektru požadavků, jaké na ni koncoví zákazníci kladou, je třeba správně nastavit její složení. Třeba tak, jako u uhlíkové oceli.

pátek v noci 22/9/23

Klidně se posaďte nebo poválejte. Skvělý sedací nábytek do domu i na pláž

Sedět, povalovat se nebo si dát chvíli nohy nahoru? Lákavější představa než hodiny strávené na sebepohodlnější židli. Když si pořídíte kus originálního sedacího nábytku, oživíte tím interiér a navíc uniknete každodenní rutině.

pátek v noci 22/9/23

Revoluční tipy pro boj s mšicemi. Konečně zmizí z okrasných keřů a rostlin

Rostliny na zahradě kvetou, keře nás těší svou nádhernou zelení, a najednou – co to? Mšice! Ty malé, lepkavé ničitelky zahrady. V tomto článku vám představíme pár ověřených, ale i naprosto revolučních způsobů, jak se těchto malých potvůrek elegantně a efektivně zbavit. Připravte se na návrat do ...

pátek v noci 22/9/23

Lesk jako blesk v moderních kuchyních. Tohle je zbaví šmouh a otisků

Rozhodli jste se pro moderní kuchyňskou linku s vysokým leskem? Pak jistě víte, že si žádá i kvalitní péči. Poradíme vám, jak tyto povrchy udržovat a čeho se vyvarovat, aby vám kuchyň sloužila dlouhé roky a zůstala stále jako nová. 

pátek v noci 22/9/23

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.9., 20.9., 19.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru