Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
čtvrtek 29. 9. 2022, 0:21

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Velký přehled finančních podpor od státu při stavbě domu

Pojem dotace má v našich končinách poněkud trpkou příchuť a cokoliv, co souvisí se státním aparátem, vzbuzuje ve stavebníkovi neurotické poryvy. Na druhou stranu i stát může při stavbě rodinného domu pomoci, což není od věci, zvláště v dnešní době.

středa v noci 28/9/22

Chybí vám doma místo? Vyrobte si závěsnou poličku

Když na podlaze už není volný prostor, podívejte se ke stropu. Určitě se na něj dá někde u vás doma zavěsit polička. A když na to přijde, nemusí zůstat jen u jedné.

středa v noci 28/9/22

Kdy instalovat krmítko pro ptáčky

Krmítko na zahradě je skvělá věc. Přilákané ptáčky můžete sledovat, jak se spokojeně krmí. Navíc jim pomůžete překonat těžkou zimu. Také ptáčci dokáží udržet vaši zahradu čistou od škůdců. Kdy krmítko ideálně na zahradě nainstalovat?

středa v noci 28/9/22

Zbavte se puklic na své zahradě. Poradíme vám, jak na to

Máte na rostlinách na své zahradě přilepené vypouklé flíčky krémové či hnědé barvy? Pak se může jednat o puklice, které sají mízu z rostlin podobně jako mšice. Puklice patří mezi škodlivý savý hmyz. Víte, jak se jich zbavit?

středa v noci 28/9/22

Jak vyčistit skvrny z bílé zdi

Už je to doba, co vaše zdi zely čistotou, ale do malování se vám zrovna dvakrát nechce? Víme, jak odstranit mastné skvrny, čáry od pastelek nebo fleky od zabití komára. Pomoci mohou prosté, a přitom velmi účinné babské rady.

středa v noci 28/9/22

Máte migrénu? Použijte tyto byliny

Bolest hlavy dokáže být hodně nepříjemná. Někdy je s námi plíživě celý den, někdy udeří tak ostře, že náš úplně ochromí. Brát si ale prášky pokaždé není rozumné. Můžou vám stejně dobře pomoci bylinky. Pokud vás trápí migrény, pak mějte doma připravenou mátu, kopretinu řimbabu a meduňku s oreganem.

středa v noci 28/9/22

Co je suchý beton a kde se používá?

Stavíte u vás doma něco? Rekonstruujete? Pustili jste se do podlah, bazénu nebo třeba plotu? Pak jste se možná setkali s pojmem suchý beton. K čemu je? Jaké má výhody a kdy ho použít?

středa v noci 28/9/22

Dům jak origami na pozemku šířky nudle

Některé architektonické výzvy jsou opravdu extrémní. Třeba tahle, kterou museli řešit architekti z ateliéru Timmins + Whyte. Dům, který měli přestavět, stojí na pozemku, kde byste kvůli šířce postavili asi tak garáž.

úterý v noci 27/9/22

7 znaků, podle kterých poznáte, že vás má kočka ráda

Kočky jsou tajemná stvoření. I přesto však dokáží projevovat svému majiteli bezpodmínečnou lásku. Dnes vás naučíme, jak rozpoznat jedinečné způsoby kočičí náklonnosti a lásky.

úterý v noci 27/9/22

Jak uskladnit bylinky

Máte úrodu bylinek větší, než stíháte spotřebovat? To známe. Naštěstí pro vás máme pár skvělých tipů, díky kterým uchováte bylinky čerstvé ještě několik týdnů po sklizni.

úterý v noci 27/9/22

Parádní výstava v Olomouci, kde najdete doslova tuny ovoce

Chcete na vlastní oči vidět, jak v reálu vypadá 40 tun ovoce a zeleniny? Nakoupit si rostliny pro ještě hezčí zahradu? Okoštovat ovocné destiláty anebo nejlepší marmelády? To vše a ještě něco navíc vás čeká od čtvrtka v Olomouci.

úterý v noci 27/9/22

Beznámrazová lednička. Jak funguje technologie No Frost?

Nejběžnější ledničky neboli dvoudvéřové kombinace chladničky s mrazničkou vybavenou technologií No Frost jsou praktické. Hlavně v tom, že nemusíte kvůli mrazničce čas od času vypínat spotřebič a zbavovat ho nánosů ledu. Jak to vlastně funguje?

úterý v noci 27/9/22

Musí se oškrabávat mechy a lišejníky ze stromů?

Ovocné stromy na zahradě jsou skvělá věc. Často na nich můžou růst mechy nebo lišejníky. Co v takovém případě dělat? Ponechat je tam, nebo odstranit?

úterý v noci 27/9/22

Nevyhazujte slupky od banánu. Raději s nimi hnojte

Možná už jste slyšeli o alternativních způsobech hnojiva. A co o banánových slupkách? Je to hotový zázrak! Nevyhazujte je, máme pro ně využití.

pondělí v noci 26/9/22

Jak se pozná perský koberec?

Koberců existuje ohromné množství. Učarovaly vám ty perské? Skvělé, ale ještě není vyhráno! Jak poznáte ten pravý?

pondělí v noci 26/9/22

Průzkum: Lidé žádají tepelná čerpadla, zelené střechy nechtějí

Zatímco dříve lidé nechtěli investovat do moderních technologií snižujících energetické nároky domu a nutila je k tomu až legislativa, se zvýšenými cenami energií sami vyhledávají tyto možnosti. Ovšem jak se ukazuje, ne všemu věří.

pondělí v noci 26/9/22

Už jste viděli ty nejkrásnější městské parky v Evropě?

Říká se jim zelené plíce města. Svůj park nebo zahrady, kam můžete na chvíli utéct před ruchem velkoměsta, má každé velké evropské město. Které jsou ale ty nejkrásnější?

pondělí v noci 26/9/22

5 rostlin vhodných do jílovité půdy

Jílovitá půda je jednou z nejnáročnějších zemin na pěstování. Je vlhká, hutná a na slunci ztvrdne jako cihla. I přesto se však najde spoustu rostlin, kterým se v jílovité půdě daří. Které to jsou?

pondělí v noci 26/9/22

Kdy se vyplatí přidat k nové závěsné toaletě staré štokrle?

Závěsné WC je moderní už pár let a výhody, které nabízí, ocení snad každý, kdo si ho pořídí. A jak se popasovat s jedním minusem? Snadno, stačí nízká stolička. Třeba po babičce.

pondělí v noci 26/9/22

Na kterých stromech přezimuje rez hrušňová? A jak je může tato choroba ohrozit?

Už jste někdy slyšeli o rzi hrušňové? Jde o houbovou chorobu stromů. Které dřeviny může postihnout? A jak proti ní lze bojovat? Nejen to se dozvíte v dnešním článku.

neděle v noci 25/9/22

Čím se srazí otok po podvrtnutém kotníku?

Podvrtnutý kotník se přihodí raz dva. Stačí špatně došlápnout nebo trochu uklouznout. Kotník se dostane do nepřirozené polohy, a pokud se objeví otok, je to znamení, že došlo i ke krevnímu výronu.

neděle v noci 25/9/22

Vybíráme hrací deku pro děti

Víte, proč byste měli mít doma hrací deku pro nejmenší? Nejenže vaše miminko zabaví, ale navíc rozvíjí i jeho motorické dovednosti. Můžete si ji pořídit v obchodě, nebo ji snadno vytvořit v pohodlí domova. Jak na to?

neděle v noci 25/9/22

Jak správně vyměnit zásuvky

Nastal čas vyměnit zásuvky? Pokud nechcete utrácet za elektrikáře, můžete tento úkon provést sami. Je však nutné dodržet několik kroků, které si teď představíme!

neděle v noci 25/9/22

Kim Kardashian koupila dům v exkluzivní oblasti Malibu za necelé dvě miliardy

Podnikatelka Kim Kardashian utratila 70,4 milionu dolarů za starý dům Cindy Crawford v Malibu. Soukromá nemovitost u pláže má čtyři ložnice, šest koupelen a 3,2 akru pozemku.

sobota v noci 24/9/22

Málokterý okrasný keř kvete tak dlouho jako abélie

Okrasné keře abélie jsou jako spolehliví zaměstnanci. Neohromují na první pohled, zato podávají úctyhodné výkony. Asi od června do počátku podzimu je zdobí drobnější květy, a než přijde zima, více oceníte jejich dekorativní listy.

sobota v noci 24/9/22

Z koriandru se vařil nápoj lásky

Koriandr známe snad všichni. Populární asijská bylinka podobná vzhledově petrželce. Chuť je ale hodně jiná. Někteří koriandr nesnáší, protože jim připomíná chuť mýdla nebo jaru, jiní se do něj okamžitě zamilují. Věděli jste, že se z něj vařil i nápoj lásky?

sobota v noci 24/9/22

Podívejte se, na jaký luxus se dá přestavět řadový dům

Tentokrát vám nenabídneme něco obyčejného. Tenhle dům je opravdová špička v prostornosti, kvalitě a luxusu. Jen kuchyně a společenský prostor mají rozměry 11 x 11 m.

sobota v noci 24/9/22

Luxusní kachní prsa s pečeným zelím

Dali byste si pečenou kachničku se zelím, ale odrazuje vás riziko vysušeného výsledku? Nemusíte péct celou drůbež. Když vsadíte na kachní prsa, chuťový zážitek se rovněž dostaví. A což teprve, pokud k lahodnému masu přidáte netradičně připravené zelí.

sobota v noci 24/9/22

Jak si vypěstovat zázvor pohodlně doma v květináči?

Podzim s sebou často přináší nachlazení a oslabení imunity. Jednou z cest, jak proti tomu přírodně bojovat, je konzumace zázvoru. Věděli jste, že si ho můžete vypěstovat z pohodlí domova? Řekneme si, jak na to.

pátek v noci 23/9/22

Co je to elektrosmog a jak ho omezit

Už jste někdy slyšeli o elektrosmogu? Určitě jste se s ním ve svém životě setkali, ale možná o tom ani nevíte. V dnešní moderní době totiž není prakticky možné vyhnout se elektromagnetickému záření.

pátek v noci 23/9/22

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (26.9., 25.9., 24.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru