Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
úterý 22. 8. 2017, 13:14

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Čas sázet jehličnany. Které se hodí pro vaši zahradu?

Druhá polovina srpna a první polovna září jsou ideálním obdobím pro výsadbu jehličnatých stromů. Nejste si jisti, který druh se hodí právě na vaši zahradu? Poradíme vám.

dnes dopoledne

Chystáte se vymalovat? Nebojte se barev

Bílou se nic nezkazí, výraznější barva ale dodá interiéru osobitý šmrnc. Podívejte se, jak si s barvami stěn pohrává současný design.

dnes v noci

Co jste možná nevěděli o černém bezu

Koncem srpna dozrává černý bez. Na tento pozoruhodný keř narazíte snad při každé procházce do přírody a byla by škoda jeho plody nevyužít. Jsou zdravé a v kuchyni najdou široké uplatnění.

pondělí dopoledne 21/8/17

Recenze knih: Svět skla a neznámá Praha

Letní měsíce umožnily zrušit zbytek hromádky knížek, která tu stála na stole a čekala na recenzi. Byly to knihy, na které jsem si musel nechat nejvíc času, protože to standardní knížky vážně nejsou.

pondělí v noci 21/8/17

Dvě betonové desky v olivách

V blízkosti vesnice AnsiĂŁo stojí nový dům. Investor měl několik podmínek pro stavbu – ta hlavní a převažující nad všemi byla, aby dům nezničil olivovníky, které na pozemku už několik stovek let stojí.

neděle v noci 20/8/17

Herečka Faye Dunaway prodává svůj luxusní byt v Hollywoodu

Herečka Faye Dunaway (76) se rozhodla prodat svůj byt v Los Angeles, který si pořídila teprve před dvěma lety. A částka, kterou by si za něj přála získat? 595 000 dolarů.

sobota dopoledne 19/8/17

Jak se zbavit potravinových molů?

Otevřete skříňku, ze které na vás vyletí malý hnědavý motýlek. Už zase! Kolikrát jste se už snažili zbavit se těchto nevítaných hostů, a pořád marně?

pátek dopoledne 18/8/17

Kupujeme nemovitost se zástavním právem

Prodej nemovitostí zatížených hypotečním úvěrem je dnes už běžnou záležitostí a není vyloučeno, že při honbě za vysněným bydlením na takovou narazíte i vy. Na co si dát pozor, aby převod proběhl bezpečně?

pátek v noci 18/8/17

Pět nápadů, jak získat víc místa v malé kuchyni

V malé kuchyni se potýkáme s nedostatkem úložného prostoru i s omezenou pracovní plochou. Místnost zázrakem nenafoukneme, ale každých pár centimetrů navíc se hodí. Možná vás inspirují následující tipy.

čtvrtek v noci 17/8/17

Solární střechy zlevňují

Postupně se objevují nové a nové firmy, které se snaží zachytit solární energii a využít ji v domech a bytech. Se zvyšující se nabídkou se zároveň snižuje i cena.

středa v noci 16/8/17

Jak prodloužit životnost zahradního nábytku

Nábytek na otevřené terase je vystaven deštivému počasí i horkému slunci, takže vyžaduje zvýšenou pozornost a péči. Nejvíce venku trpí pravé dřevo a ratan.

středa v noci 16/8/17

Jak a proč pěstovat arónii?

Temnoplodec neboli černý jeřáb je u nás nejznámější pod názvem arónie. Jeho namodralým až černým plodům se připisují velké léčivé vlastnosti.

úterý odpoledne 15/8/17

Automatické brány pro komfort i bezpečnost

Pohony na vjezdové brány už dneska nepředstavují nijak závratnou položku, a pokud stavíte dům, už asi ani nepočítáte s tím, že byste při příjezdu domů vystupovali z auta a otvírali bránu ručně. Pojďme si shrnout, jaké máte v tomto ohledu možnosti.

úterý v noci 15/8/17

Kupte si zářijové číslo časopisu Dům&Zahrada

Podzim klepe na dveře a chtěli bychom říct, že nastává nejlepší část roku – sklizeň ovoce. Jenže jarní mráz, kroupy a sucho udělaly z většiny české úrody jen smutného pohrobka. Ale berme to z lepší stránky – místo sklízení alespoň budete mít čas na náš časopis.

úterý v noci 15/8/17

Kupujete bazén? Poradíme vám, jak na to

Při výběru bazénu je dobré vzít v úvahu, kdo se v bazénu bude koupat. Pokud pořizujete bazén výhradně pro malé děti, nejvýhodnější bude volba malého nafukovacího bazénku s hloubkou od 25 do 50 centimetrů.

pondělí dopoledne 14/8/17

Jedovaté ozdoby zahrady: Na které rostliny obzvlášť pozor?

Většina okrasných rostlin může po požití způsobit nevolnosti, některé jsou ale přímo smrtelně nebezpečné. Riziko otravy hrozí zejména u zvířat a zvídavých malých dětí, které berou všechno do pusy.

pondělí v noci 14/8/17

Můj stůl

Zavonělo mi dřevo. Ve chvílích volna se na chatě v dílně věnuji novému projektu – stolu. Je to úžasný odpočinek.

pondělí v noci 14/8/17

Návštěva interiéru: Blue

Dnes vám ukážeme, jak se dá konvertovat starý dům, který by jinak musel být zbořen na byty pro mladé. Pět garsonek v modré rapsodii.

neděle v noci 13/8/17

Alyson Hannigan prodává svůj byt v Atlantě

Za 1,4 milionů dolarů se herečka Alyson Hannigan zbavuje svého apartmá v domě v Atlantě. Bez domova však nezůstane!

sobota dopoledne 12/8/17

Plíseň na rajčatech rozpoznejte včas, šíří se bleskově

Zákeřná plíseň je noční můrou pěstitelů rajčat. Rychle se šíří a dokáže znehodnotit celou úrodu. Odkud se bere a jak před ní můžeme rostliny ochránit?

pátek v noci 11/8/17

Obraz je make-up domácnosti

Krásný dům, krásný interiér. Ale něco tomu chybí? Co takhle holé zdi vylepšit obrazem? Může to být originál, reprodukce nebo třeba fotografie. Není to věda, ale pár pravidel to má.

pátek v noci 11/8/17

Nože pro každou příležitost

Každý šéfkuchař má dva až tři své oblíbené nože, se kterými dokáže zpracovat téměř vše, od zeleniny a ovoce, přes pečivo, až po maso. Nejdůležitějším kritériem je totiž ostří nože. A to by mělo platit i pro nás, pokud si pořizujeme nové nože do kuchyně.

čtvrtek dopoledne 10/8/17

Hledáme NEJ houbaře! Vyfoťte váš nej úlovek a pošlete nám ho

Pochlubte se nejlepším houbařským kouskem a dostaňte se s ním až do novin. Udělejte klidně snímek i jen mobilem a pošlete nám ho.

čtvrtek ráno 10/8/17

Čím důkladně vyčistit zanesené dno bazénu

Spolu s bazénem jste si pořídili filtraci, pravidelně do něj házíte chlorové tabletky, a přesto se vám na dně a na stěnách zachycují nečistoty. Chce to tedy ještě bazénový vysavač.

čtvrtek v noci 10/8/17

Jak zrenovovat bytové jádro bez bourání

Nevzhledného umakartového jádra se chce každý co nejdříve zbavit. Radikálním řezem bývá kompletní přestavba, kdy se umakart zcela odstraní a koupelna se záchodem se vyzdí a vydlaždičkuje. Existují ovšem i mnohem levnější a rychlejší řešení.

středa v noci 9/8/17

Akumulátory a solární panely na dům lze koupit i v IKEA

Ve Velké Británii začal švédský nábytkářský gigant IKEA prodávat už v roce 2013 solární panely. Teď se přidaly i akumulátorové sety, které mají využití elektrické energie získané se solárních panelů zvýšit.

středa v noci 9/8/17

Ostružiny – černý poklad zahrady

Sladkokyselé plody s výraznou chutí se hodí na koláče, do marmelád, ovocný salátů i zmrzlin, listy můžete využít k přípravě ostružinového čaje. Ostružiny také obsahují mnoho cenných vitaminů a minerálů – C, B, kyselinu listovou, karoten, draslík, hořčík, vápník, železo a bioflavonoidy.

úterý dopoledne 8/8/17

Inspirujte se: Minimalistické obývací stěny

Zatímco dříve se nábytkem zastavěla celá stěna obýváku, dnešní trend ho omezuje na minimum. Klade se důraz na design a optické zvětšení prostoru.

úterý v noci 8/8/17

Z patisonů připravíte bramboráky i skvělé lečo

Patisony nás na první pohled upoutají neobvyklým tvarem létajícího talíře a často i obrovskými rozměry. Jak na ně? Připravte si velké prkénko a ostrý nůž.

pondělí v noci 7/8/17

Architekt Halabala – slavnější dnes než ve své době

Jindřicha Halabalu zná prakticky každý, kdo někdy měl co dočinění s českým nábytkem. Je to ikona českého nábytkářství a jeho práce je dnes možná ještě cennější, než byla v době svého vzniku. Právem. K dokonalosti čas přidal i tu další důležitou přidanou hodnotu.

pondělí v noci 7/8/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.8., 18.8., 17.8., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (srpen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červenec 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru