Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
čtvrtek 23. 3. 2017, 1:11

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Udělejme interiér zajímavým

Design fandí minimalismu, ale spousta lidí v něj nevěří. Zabydlenost, pohodlí, barvy, měkkost. To jsou synonyma pro domáckost, kterou vyznává většina našeho obyvatelstva. Tak si pojďme udělat pěkné domácí prostředí.

dnes v noci

Světová architektura: Světlo do plechu

Ze silnice je tenhle dům zvláštní na mnoho způsobů. Tvarem i obložením falcovým plechem. Ano, je netradiční, je moderní a je plný světla. A to byl účel.

středa v noci 22/3/17

Recenze: Dvě knihy pro silnější chutě

Hromádka knih v kanceláři se zase rozrostla o další kousky a opět se mi začala sesouvat ke straně. A tak jsem musel alespoň dvě z nich odejmout a přečíst a v tomto případě i vyzkoušet. Jsou to totiž knihy o tom, jak dostat Z a DO jídla co nejsilnější chuť.

úterý v noci 21/3/17

Přihnojujte na jaře ovocné stromy, aby dobře plodily

Pokud na své zahradě pěstujete ovocné stromy, teď je vhodná doba na jejich přihnojování. Docílíte tím, že na podzim vás odmění nejen vyšší úrodou, ale i kvalitními plody.

pondělí dopoledne 20/3/17

Už je vám zahradní gril malý? Je libo pořádný krb?

Rozhodujete se, zda si pořídit do zahrady či na terasu běžný plechový zahradní gril, a nevíte, zda je to to pravé pro vás? Anebo již tento váš gril už dosluhuje a vy se rozhodujete, zda zakoupit obdobný typ, nebo něco zcela odlišného? Můžete do svých úvah zařadit i zahradní grilovací krb. Ve ...

pondělí v noci 20/3/17

Proč si postavit montovaný rodinný dům

Že čas jsou peníze, si uvědomí každý, kdo staví rodinný dům. Rychlá výstavba s sebou nese mnohem nižší vedlejší náklady. Díky moderním stavebním technologiím je možné postavit a obydlet rodinný dům za několik málo měsíců.

pondělí v noci 20/3/17

Právo stavby aneb Stále lze stavět na cizím pozemku

Jednou z nejzásadnějších změn, kterou s účinností od 1. 1. 2014 vnesl do českého právního řádu nový občanský zákoník (NOZ), je znovuzavedení staré římské právní zásady „superficies solo cedit“ (z lat. „povrch ustupuje půdě“). Tato zásada sjednocuje vlastnictví pozemku a stavby do rukou ...

pondělí v noci 20/3/17

Světová architektura: Expanze životního prostoru

Dan a Rachel si pořídili v historickém Winchesteru starší domek. Žilo se jim v něm dobře, ale když se rodina rozrostla, potřebovala víc místa. Ze staršího domu se stal Bílý dům.

neděle v noci 19/3/17

Panství ze seriálu Vraždy v Midsomeru jde do prodeje

Jste-li milovníkem staré anglické architektury a zároveň klasických detektivních seriálů a máte-li na svém kontě dost peněz, pak si nenechte ujít úžasné sídlo, ve kterém se natáčelo několik dílů ze seriálu Vraždy v Midsomeru.

sobota ráno 18/3/17

Vneste jaro do svého domova

První jarní den sice astronomicky ještě nenastal, ale jaro už je cítit všude kolem nás. Přineste si ho kousek i k sobě domů díky jednoduchým, ale půvabným dekoracím.

pátek dopoledne 17/3/17

Dotaz z poradny: Jak dostavět zádveří

V našem starším domě nám hodně chybí zádveří. Chtěli bychom jej dostavět, jenže náš dům je zateplený (5cm polystyren na cihle Porotherm). Musíme kvůli napojení zádveří odstraňovat kus zateplení, nebo by bylo lepší realizovat zádveří jako stavbu bez napojení na dům? Jde nám tak o založení atd.

pátek v noci 17/3/17

Aby všechna dvířka byla ve správné poloze

Špatně posazená dvířka skříní a skříněk jsou častou chybou. Ale ne zásadní. Stačí šroubovák a malá chvíle a hned je všechno v pořádku. Poradíme, jak na to.

čtvrtek ráno 16/3/17

Okrasná zahrada a jaro

Jaro se nezadržitelně blíží a na našich zahradách zavládne co nevidět čilý ruch. Jaké květiny na jaře vysadit, abychom se mohli v létě těšit z krásně rozkvetlé zahrady? Přinášíme několik tipů.

středa v poledne 15/3/17

Na rozhlednu k Popradu

Dnes vás nepozveme do domu či bytu. Podíváme se do kraje. Podíváme se na Tatry z vrcholu Zámčisko. Tedy zatím jen z projektu vyhlídkové věže od Henkai architekti.

středa v noci 15/3/17

TOP DOMY 2017: Vyhlášení vítězů

Soutěžní anketa TOP DOMY, spojená se speciálem časopisu DŮM&ZAHRADA – TOP DOMY, zná své vítěze pro rok 2017. Rozhodla odborná porota i vy, čtenáři.

úterý v poledne 14/3/17

Časopis DŮM&ZAHRADA č. 4 je na stáncích

Jaro je tady, ale my se budeme zabývat pasivními domy. Proč? Protože na jaře se začíná stavět. Protože když stavíte, už musíte přemýšlet „pasivně“. Protože tahle zima nás přesvědčila, že s tím oteplováním to není až tak horké.

úterý v noci 14/3/17

Březen v zahradě: čas předpěstovat si sazeničky a osít záhonky

Přestože se zima ještě snaží nevzdat se své vlády tak snadno, kvetoucí sněženky a krokusy prozrazují, že jaro se blíží. Půda se ohřívá, a proto nemeškejte a začněte s výsadbou.

pondělí ráno 13/3/17

Zelená střecha potřebuje prvotřídní provedení

Zájemci o zelenou střechu se nejvíce zajímají o to, jakou trvanlivost má. Nebude jí zatékat během pár let? Bude, pokud to firma neudělá pořádně. Nebude, když ji dotáhnou do detailu.

pondělí v noci 13/3/17

Tři tipy, jak ušetřit na hypotéce

Hypoteční úvěr patří mezi nejvýznamnější finanční rozhodnutí každé rodiny. Pokud se v blízké budoucnosti chystáte na nákup bytu, stavbu vlastního rodinného domu nebo rekonstrukci stávajícího bydlení, máme pro vás tři šikovné tipy, které vám pomohou ušetřit nemalé peníze.

pondělí v noci 13/3/17

Developerské projekty v Praze na jednom místě – chystá se výstava BYDLENÍ, nové projekty

To nejlepší z nabídky pražských a středočeských developerů najdou lidé na výstavě BYDLENÍ, nové projekty, která se uskuteční v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Třiadvacátý ročník začíná již ve čtvrtek 23. března a potrvá až do neděle 26. března. Na výstavě se představí desítky jak developerských ...

pondělí v noci 13/3/17

Jak se dá dotáhnout podkroví k dokonalosti

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

neděle v noci 12/3/17

Dům otce Hobitů Tolkiena na prodej!

Tak tohle opravdu není ledajaký průměrný dům! Domov autora Pána prstenů či Hobita J. R. R. Tolkiena je na trhu, a to za „pouhých“ 375 000 liber, tedy skoro 12 milionů korun.

sobota ráno 11/3/17

Jak mít koupelnu krásnou a moderní

Kdo stavěl nebo rekonstruoval koupelnu, ten zná to dlouhé přemýšlení a vybírání sanity, skříněk, obkladaček… Těch krásných věcí je tolik. Jak tedy vypadá dnes moderní koupelna?

pátek v noci 10/3/17

Dítě v bezpečí - Domov bez nástrah

Podle statistik dochází k největšímu množství úrazů u malých dětí v prostředí domova. Naše domy a byty jsou zkrátka stavěné pro dospělé. Proto i úplně běžné věci jako šuplík, varná konvice, elektrická zásuvka nebo vodovodní baterie dospělému slouží, ale malé dítě mohou velmi těžce poranit.

čtvrtek odpoledne 9/3/17

Úložný prostor v interiéru: Důraz na design a praktičnost

Pokud žijete v menším bytě a jste pouze single, případně v páru, potřebujete opravdové minimum prostoru. I přesto si ale často člověk povzdechne, že všude okolo je spousta věcí, jež není kam uskladnit.

čtvrtek odpoledne 9/3/17

Netradiční architektura: Muzeum Finů ve Švédsku

Uprostřed švédských lesů stojí osamocená škola. Stará škola. Nevyužívaná. A z ní udělali muzeum. Zajímavé. Moc zajímavé.

čtvrtek v noci 9/3/17

Co právě kvete: Petrklíče

Petrklíč je jedna z prvních květin zvěstujících jaro. A jelikož teploty už vystoupaly nad nulu, sněhová pokrývka slezla, petrklíče vykoukly. Nádhera!

středa v noci 8/3/17

Jak vybrat domácí kino (II.)

Domácí kino je dnes součástí mnoha domovů. Přehrávače DVD už jsou stejně rozšířené, jako kdysi VHS. Domácí sbírky DVD už ale pomalu vytlačují modernější technologie, ale stále musíme ty staré disky na něčem přehrát. A stačí k tomu už pár korun.

úterý v noci 7/3/17

Skvělý tip, jak získat dům za hubičku

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat dům? Na jaře obvykle nakoupíte stavební materiály za nejlepší ceny. Pokud ale nechcete, aby vaše cesta za vysněným bydlením připomínala běh na dlouhou trať, zaregistrujte se na stránkách www.pro-dum.eu. Vyplněním jednoduchého formuláře získáte unikátní nabídku ...

pondělí v poledne 6/3/17

Sněženky jako poslové jara

Přestože nesou ve svém názvu sníh, jsou tím prvním poslem jara, kterého můžete spatřit na zahradách a v lesích.

pondělí dopoledne 6/3/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.3., 19.3., 18.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru