Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
neděle 5. 2. 2023, 8:32

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Poslední šance od státu, jak se zbavit dluhů

Nejen lidé, ale i firmy dostanou šanci, jak se snadněji zbavit svých dluhů. Třeba na daních nebo sociálním pojištění. Oddlužovací akce nese název Milostivé léto a týká se takzvaných správních exekucí. Jaké jsou podmínky?

dnes v noci

Jak na kruhy pod očima?

Na každého z nás se čas od času při pohledu do zrcadla vyvalí obrovské kruhy pod očima. Kolikrát ani nevíme, z čeho je máme. A není se čemu divit, příčin, stejně jako možností, jak se jich zbavit, je celá řada.

dnes v noci

Nejvěrnější plemena psů - velká nebo malá?

Říká se, že pes je nejlepší a nejvěrnější přítel člověka. O některých čtyřnohých plemenech to však platí dvojnásobně. Kteří psi jsou ti nejvěrnější?

dnes v noci

Tak trochu jiné zateplení podkroví

Jeden z našich čtenářů přemýšlí o dozateplení podkroví. Ovšem trochu jiným způsobem, než je standardní. Bude to fungovat?

dnes v noci

Jak využít marmolit v interiéru

Marmolit je netradiční druh povrchu, který dokáže oživit jakoukoliv stěnu v exteriéru, ale i v interiéru. Přečtěte si, co je marmolit a jak tento dekorativní materiál tvořený z přírodních kamínků použít i u vás doma.

dnes v noci

To jsou ale tlapy! Tahle výstava bude bavit děti i dospělé, navíc je zdarma

Nenechte si ujít ojedinělou foto výstavu Doteky Afriky zachycující v maxi detailech nohy afrických zvířat. Což se vám ani v zoologické zahradě nepodaří. Najdete ji v Praze, trvá do 30. března a vstupné se neplatí.

sobota dopoledne 4/2/23

Nastartujte begonie na novou sezónu

Begonie (Begonia Ă— tuberhybrida) jsou krásné a rozmanité rostliny, které se často používají k ozdobení interiérů a exteriérů. Abyste jim mohli dopřát novou sezónu plnou květů a zeleně, je důležité je správně připravit. Období od poloviny února do března je ideální k vyjmutí hlíz ze zimoviště.

sobota v noci 4/2/23

Jak vyčistit hrnky se skvrnami od čaje?

Nenajde se domácnost, ve které na hrncích nezůstávají skvrny od čaje. Tyto nevzhledné mapy nejdou pořádně umýt, a tak dokonale čistých hrnků ubývá. Poradíme, jak se těchto skvrn přírodně, ale efektivně zbavit už navždy.

sobota v noci 4/2/23

DIY. Vyrobte si kokedamu, tady je návod. A pro netrpělivé videopostup

Interiérové rostliny zasazené do substrátu ve tvaru koule a obalené mechem, které visí někde v prostoru, už asi znáte. Líbí se vám kokedamy? Tak na nic nečekejte a vyrobte si je. Není to tak složité, jak by se mohlo zdát.

sobota v noci 4/2/23

Podívejte se, jak bydlí Jennifer Lopez. Nyní sídlo prodává za necelou miliardu!

Slavná herečka a zpěvačka Jennifer Lopez nabídla své úžasné sídlo v Bel-Air za 42,5 milionu dolarů. Pokračuje totiž v hledání nového rodinného domu se svým manželem, hercem Benem Affleckem. Prohlédněte si jak to u ní doma vypadá.

sobota v noci 4/2/23

Luxusní slané špenátové palačinky 2x jinak

Sladké palačinky nemusíte, ale kdyby byly slané, dali byste si říct? Upečte si palačinky, které si zamilovaly špenát. A určitě se totéž stane i vám.

sobota v noci 4/2/23

Úžasný trik, jak extra rychle oloupat zázvor

Zázvor je velmi oblíbený, protože zabíjí viry, bacily a zároveň skvěle chutná. Pokud jste nemocní, sáhněte po něm a udělejte si dobrý čaj. Hodí se i do různých jídel převážně indické kuchyně. Jedinou jeho nevýhodou je zdlouhavé loupání. A proto máme pár triků.

pátek v noci 3/2/23

Vypěstujte si kanadské borůvky na balkoně. Víme, jak na to

Pro borůvky nemusíte chodit v létě do lesa. Vypěstovat si je můžete na zahradě i na balkoně. Základ úspěchu tkví ve speciálních odrůdách do nádob. Jak vybrat tu správnou a jak se o borůvky starat? To vám prozradíme v dnešním článku.

pátek v noci 3/2/23

Češi plánují rozhlednu, která by mohla konkurovat Eiffelovce

Česko je zemí vyhlídek. Třeba nepotrvá dlouho a světlo světa spatří také netradiční projekt propojující věžovou stavbu s přírodou a zábavou. Pak si ji užije každý, i vaše děti a vnuci, jelikož svou životností bude konkurovat Eiffelově věži.

pátek v noci 3/2/23

Síla přírody v kořenových čistírnách dělá ze špinavé vody čistou

Jednou z možností, jak ekologicky naložit s odpadní vodou u domu mimo dosah kanalizační sítě, je kořenová čistírna založená na principu půdní filtrace.

pátek v noci 3/2/23

Jak vyřešit roh v kuchyni, abyste měli více místa

V kuchyni hraje roli každý centimetr čtvereční. Proto přijde vhod i místo v rohu kuchyňské linky. Pokud si lámete hlavu, jak jej využít a nenechat jej prázdný, jste na správném místě.

pátek v noci 3/2/23

Valentýn netradičně. Chcete přespat na zámku?

Těšíte se na Valentýna? Tak si to nenechte zkazit a užijte si svátek zamilovaných na některém romantickém zámku. Že ho neslavíte? Nevadí, naše zámecké tipy využijete klidně jindy. Třeba i na jaře.

pátek v noci 3/2/23

Domy v Jeseníkách v modřínovém hávu

Ne moc často představujeme bytové domy. Jsou ale výjimky, když nás nějaký projekt opravdu zaujme. Třeba tenhle z Jesenicka, který je obložený modřínovým šindelem.

čtvrtek v noci 2/2/23

Chcete být trendy? Pak by ve vašem interiéru neměl chybět odstín Viva Magenta

Viva Magenta není kouzlo z Harryho Pottera, ale název barvy roku 2023. Tu stejně jako každý rok vyhlašuje institut Pantone. Líbí se vám stejně jako nám? Pak se podívejte, jak s ní můžete čarovat i u vás doma.

čtvrtek v noci 2/2/23

Jak si zařídit domácí tělocvičnu

Důvodů, proč mít doma vlastní malou tělocvičnu, je celá řada, od času ušetřeného na cestě do fitness centra až po maximální svobodu při cvičení. Pohyb si lze dopřát, kdykoli zbude chvilka času a chuť.

čtvrtek v noci 2/2/23

Pozor na čištění uší. Ať nemáte potíže se sluchem!

Čistíte si uši? A čistíte si je správně? Používat tyčinky, nebo raději spreje? To vše si dnes povíme.

čtvrtek v noci 2/2/23

Nejčastější zimní alergeny a jak s nimi zatočit

Je zima a vy začínáte podivně smrkat, kašlat nebo vám slzí oči? Možná za to může některý z typických zimních alergenů. Když v zimě více topíme a málo větráme, vytváříme skvělé podmínky pro roztoče a plísně. Ty často stojí za alergiemi.

čtvrtek v noci 2/2/23

Kdy se dítě může léčit v lázních zdarma? Jak to funguje prakticky?

Máte chronicky nemocné dítě, nebo po úrazu či se doléčuje po vážné nemoci? Neztrácejte čas a domluvte se s pediatrem na vyslání svého potomka do lázní. Co se vám hodí vědět?

čtvrtek v noci 2/2/23

Dotaz z poradny: Je tohle zabezpečení domu dostatečné?

Otázka bezpečnosti domu je vždy otevřená. Nic není nedobytné a vždy jde pouze o to, jakou práci si dá zloděj k překonání překážek a kolik mu to zabere času. Samozřejmě, že čím lepší zabezpečení domu, tím lepší. Náš čtenář pak plánuje zlepšit úroveň ochrany.

čtvrtek v noci 2/2/23

Rozumějte vašemu morčeti. Má jednoduchý jazyk

Tyto roztomilé kuličky vypadají na první pohled jako němá tvář, ale opak je pravdou. Hned první den, kdy se morče stane součástí vašeho života, zjistíte, že nejde o velkého mazla. Navíc je poměrně hlučné. Víte, co to znamená a proč to dělá? Naučte se jeho řeč.

středa v noci 1/2/23

Máte správně utěsněná kamna? Poradíme, jak to zjistit a jak těsnění vyměnit

Chvíle strávené u rodinného krbu by měly přinášet pohodu, relax a teplo. Správné těsnění je proto stěžejní, aby do místnosti z kamen neproudil vzduch a kouř. V následujících řádcích poradíme, jak poznat, že kamna těsní, a jak to případně napravit.

středa v noci 1/2/23

Jak rozpustit životu nebezpečné krevní sraženiny?

Srážení krve je přirozený proces, díky kterému nevykrvácíme při říznutí do prstu. Ale některé druhy krevních sraženin jsou nebezpečné a mohou skončit i smrtí. Poradíme, jak jim předejít přírodně.

středa v noci 1/2/23

Jak šetřit na pravidelných výdajích?

Současná doba nutí šetřit spoustu z nás. Některé výdaje jsou však na první pohled „neseškrtatelné“. Většinou ty povinné. Pokud jste omezili zbytné výdaje na minimum, ale i přesto byste potřebovali ušetřit víc, poradíme vám, jak ukrojit také z výdajů povinných.

středa v noci 1/2/23

Návod na domácí leštěnku ze včelího vosku

Kvalitní dřevěný nábytek je čím dál více v kurzu. Působí útulně, vyvolává pocit tepla a při správné péči vydrží roky. Proto potřebujete leštěnku na nábytek, který rozleští drobné skvrny, prasklinky a odstraní zašlost. Nemusíte ale kupovat drahé přípravky v obchodě. Máme pro vás návod, jak si ...

středa v noci 1/2/23

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (2.2., 1.2., 31.1., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru