Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
neděle 22. 10. 2017, 11:54

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Dům Ellen Pompeo v Hollywood Hills je jako zelená oáza

Sympatická hollywoodská herečka, známá svou rolí lékařky Meredith Grey ze seriálu Chirurgové, prodává svůj luxusní dům. Cení si ho na 2 miliony dolarů.

sobota dopoledne 21/10/17

Podzimní péče o pokojové rostliny

Dny se zkracují, je méně světla a příroda se ukládá k zimnímu klidu. Stejně tak většina pokojových rostlin, které na podzim vyžadují trochu jinou péči než v létě.

pátek v noci 20/10/17

Česká architektura: Jednoduchý dům

Pojďme se podívat do domu, který není zdánlivě nijak výjimečný. Kdybyste šli kolem, prošli byste kolem něj bez povšimnutí. Jenže tohle je typická ukázka stavby jednoduché a účelné. Je to odhalení fundamentu rozumově pojaté architektury.

pátek v noci 20/10/17

Bez vázy není vaše domácnost úplná

Můžete mít sebedokonaleji zařízený byt, ale pokud v něm chybí alespoň nějaké dekorace, vypadá takový byt neúplně. Teprve dekorace z něj totiž tvoří domov. Vázy s květinami vám pomohou váš domov zútulnit.

čtvrtek dopoledne 19/10/17

Kam s pračkou? Do koupelny, nebo do kuchyně?

Je obrovská, nevzhledná, a přitom ji každý doma potřebuje. V malém bytě si při hledání vhodného místa pro pračku nemůžeme moc vybírat. Kam s ní?

čtvrtek v noci 19/10/17

Dřezovou baterii nevybíráme jen podle vzhledu

Vodovodní baterie je zřejmě to poslední, co při rekonstrukci kuchyně řešíte. Celkový dojem ale závisí na každém detailu. A ani po technické stránce to s bateriemi není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

středa v noci 18/10/17

Nejlepším ekologickým projektem roku je pražský úsporný dům s mokřadní střechou

V pražském Foru Karlín byly v sobotu oceněny nejlepší ekologické projekty z České republiky. Absolutním vítězem 9. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal pasivní dům v pražském vnitrobloku, který si díky mokřadům rostoucím na střeše sám čistí vodu. Ekologická soutěž každoročně oceňuje nejlepší ...

středa v noci 18/10/17

Co je zapotřebí pro tepelné čerpadlo II.

Plánujete stavbu tepelného čerpadla, kde položíte zemní kolektor do půdy? Tady se dozvíte, s čím musíte počítat a co je zapotřebí.

úterý v poledne 17/10/17

Vše o tepelných čerpadlech – funkce a přehled typů

Tepelná čerpadla řadíme mezi alternativní zdroje energie, protože pracují na principu odnímání tepla z přírodního prostředí a tuto energii využijí pro ohřev vzduchu v místnosti, užitkové vody či vody v otopné soustavě.

úterý v poledne 17/10/17

Pojďte s námi na návštěvu červeného pasivního domu

Tenhle dům stojí v Pardubicích. Poznáte ho snadno. Je červený, elegantní a jednoduchý. Žádné „kuželky“ ani arkýře. A navíc je zcela pasivní.

úterý v poledne 17/10/17

Čas sázet tulipány: ozdoby jarních záhonů

Chcete, aby se vaše zahrada na jaře zabarvila pestrými květy tulipánů, které patří k nejoblíbenějším květinám u nás? Pak je právě teď správný čas k jejich sázení.

úterý dopoledne 17/10/17

Co dělat, když praskají zdi

Praskliny ve zdech jsou běžné u starších domů určených k rekonstrukci, ale mohou se objevit i u čerstvě postavených novostaveb. Co bývá příčinou a jak je můžete opravit sami?

úterý v noci 17/10/17

Předposlední číslo časopisu Dům&Zahrada tohoto roku je v prodeji

Listopad znamená, že zahrada je plná listí. Trávník byl naposledy posekán, stromům jsme přistřihli koruny a dům, ten už má okna zavřená a topení jede. Na stavbě se dohánějí poslední resty a přichází čas, kdy si sedneme do křesla a odpočineme si.

úterý v noci 17/10/17

Proč švestka kvete, ale neplodí

Tolik jste se těšili na švestky, strom se obsypal květy, ale přišel podzim a úroda žádná. Tento černý scénář zahrádkářů se někdy bohužel naplní. Co bývá příčinou?

pondělí v noci 16/10/17

Světová architektura: Nad řekou Nethe

Nad řekou Nethe stál kdysi jistě krásný dům. Jenže postavený v padesátých letech minulého století. Už nefunkční, zničený. Přestavbou vznikl dům, který je vlastně součástí celého přírodního parku, který dům obklopuje.

neděle v noci 15/10/17

Jennifer Lopez prodává opravdový luxus na Manhattanu!

Slavná herečka a zpěvačka se rozhodla prodat svůj luxusní mezonetový apartmán. Chce za něj rovných 27 milionů dolarů.

sobota dopoledne 14/10/17

Znáte dobře piktogramy na oblečení a řídíte se jimi?

Už se vám stalo, že jste z pračky vyndali modré nebo šedé tričko, ačkoliv původně bylo bílé? Nebo jste ze sušičky vytáhli svetr pro desetileté dítě, i když původně měl velikost M? Třeba jste přehlédli některý z důležitých piktogramů, kterými nám výrobci říkají, jak správně s daným kouskem prádla ...

pátek dopoledne 13/10/17

Dvě místnosti v jedné aneb Jak na příčky

Změna dispozice bytu bývá nejrazantnějším krokem při rekonstrukci. Pojďme si shrnout, jaké máme možnosti, když potřebujeme nerušený pokoj navíc. Nemusí to být jen sádrokarton.

pátek v noci 13/10/17

Kteří noví pomocníci na zahradu vám ušetří práci

Je podzim a tedy čas, kdy se nejvíce využívá nářadí – od nůžek a po rýče, od zahradního traktůrku až po obyčejné hrábě. Tak se pojďme podívat, co nového vám může usnadnit práci na zahrádce.

pátek v noci 13/10/17

Jak uskladnit zahradní nábytek, aby přežil zimu

Zima se neúprosně blíží a brzy se dotkne nejen záhonů, ale také venkovních křesel a stolečků, díky kterým byly naše letní večery tak kouzelné. Co dělat, aby zahradní nábytek vypadal jako nový i v příští sezoně?

čtvrtek v noci 12/10/17

Krb v pasivním domě? Ano, ale...

Mnoho lidí nemůže odolat plápolajícímu ohni v krbu. Jenže pasivní domy už s takovými věcmi nepočítají. Tedy spíš nepočítaly.

středa dopoledne 11/10/17

Vše o tepelných čerpadlech – topný faktor

Jak posoudit, jestli je tepelné čerpadlo opravdu účinné? Zkuste se zaměřit na topný faktor. Jde sice jen o orientační hodnotu, ale alespoň něco máte v ruce.

středa dopoledne 11/10/17

Inspirujte se: Interiérové vodní stěny a fontánky

Pohled na vodní hladinu nebo bublající potůček do nás vnáší klid a harmonizuje duši. Není proto divu, že lidé začali hledat způsob, jak tento pocit navodit i v městských bytech, odkud je to do přírody daleko.

středa v noci 11/10/17

Čas sklízet šípky. Jak jim zachovat co nejvíc vitaminu C?

Podzim je bohatý na mnoho druhů ovoce a zeleniny, jež nám rostou na záhonech, ale také na plody, které si můžete nasbírat v parku nebo v lese. Mezi ně patří i šípky, které jsou velkým zdrojem vitaminu C a obsahují léčivé látky, které příznivě působí na bolesti žaludku nebo močových cest.

úterý dopoledne 10/10/17

Trnka obecná láká ťuhýky a strnady

Možná si říkáte, zase jedno trnité houští, které je vám vnucováno na zahradu kvůli superzdravým kuličkám. Ale ne, na trnku se dneska podíváme trochu jinak.

úterý v noci 10/10/17

BRIGGS & STRATTON po sezoně

Před příchodem posledních dnů práce v zahradě stojí za to zapřemýšlet o přípravě sekačky na zimní spánek.

pondělí dopoledne 9/10/17

Loučíme se s létem a chystáme se na zimu

Příchod zimy znamená pro většinu z nás řadu příprav – nákup nového oblečení, výběr zimní dovolené, výběr dárků a tak dále. Podobně jako připravujeme sebe, musíme ale připravit i naši zahradu. A proč z takové zahradní přípravy neudělat společenskou událost?

pondělí dopoledne 9/10/17

Pizza, nebo lasagne? Vyzkoušejte speciální sady cibulovin!

Patříte mezi milovníky tulipánů, narcisů, hyacintů, sasanek, modřenců a dalších jarních květin? Máte rádi pestrobarevnou jarní zahradu plnou různých druhů květin a rádi si ušetříte pracné vysazování cibulí? Vyzkoušejte speciální kolekce cibulovin.

pondělí dopoledne 9/10/17

Sauna v paneláku? Nic neobvyklého

Zatímco ve Finsku je sauna součástí 4 z 5 domácností, v našich krajích to bylo až donedávna považováno za luxus. Časy se ale mění a malou saunu za dostupnou cenu si klidně můžete nastěhovat i do panelákového bytu.

pondělí v noci 9/10/17

Soutěž o Stavbu roku 2017 vyhrálo hned pět projektů

V Betlémské kapli byly uděleny ceny soutěže Stavby roku, která ukázala vysoký nárůst kvality českých staveb, a to co do architektury, tak i po technické stránce. Vždyť vítězných projektů bylo vybráno hned pět!

pondělí v noci 9/10/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.10., 18.10., 17.10., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (říjen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (září 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru