Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
středa 21. 2. 2024, 15:55

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Chcete přimět orchideje Phalaenopsis k opakovanému a dlouhému kvetení? Tady je 7 tipů dokonalé péče

Phalaenopsis je jednou z nejoblíbenějších pokojovek, a to zejména pro snadnou péči a úchvatná květenství, která vydrží až tři měsíce. Běžně prodávané rostliny jsou vyšlechtěné, a proto jsou mnohem odolnější než původní druhy z tropických pralesů jihovýchodní Asie. Připravili jsme pro vás několik ...

dnes odpoledne

Izolace střechy PUR pěnou funguje i v mrazech. Na jaro čekat nemusíte!

Efektivní izolace střechy je během zimních měsíců klíčová pro udržení tepla a snížení energetických nákladů. Stříkaná polyuretanová (PUR) pěna představuje v této souvislosti vynikající řešení, jehož aplikace je možná i v nízkých teplotách.

dnes odpoledne

Jak bleskově omládnout? Zkuste přerušovaný půst, radí výživová poradkyně celebrit

Neznáme nikoho, kdo by nechtěl vypadat mladší. Co pro to musíte udělat? Co je zásadní? Každý den se hýbejte a správně si poskládejte jídelníček. Lepší rada, která vede k dlouhověkosti v dobré kondici, neexistuje. Ale proč se vyplatí z mnoha stravovacích režimů zvolit právě přerušovaný půst?

dnes odpoledne

Jak využít prostor v garsonce na maximum? Pořiďte si tenhle multifunkční nábytek

Bydlíte v malém bytě, kde se potýkáte s nedostatkem místa? Příkladem takového bydlení může být garsonka, ve které je jedna místnost natolik víceúčelová, že při jejím zařizování mnohdy potřebujete služby bytového designéra. Chcete-li to ovšem vyřešit sami, přinášíme vám několik praktických tipů.

dnes v poledne

Nenechte si ujít třetí číslo Domu&Zahrady ročníku 2024. Provede vás přípravou na jaro

Před pár hodinami skončil Valentýn, děvčata mají možná radost ze spousty květin a růžového nářadí, kluky snad potěšilo dobré jídlo, čtení, sekačky a pily. I na našem webu jsme připravovali řadu receptů a návodů, jak se dobře najíst a napít. Dělali jsme vše pro to, abyste se do čtení nového časopisu ...

dnes dopoledne

Toxický vztah nemusí znamenat násilí. Braňte se i negativní energii, manipulaci a ponižování

Toxické vztahy spojuje hned několik charakteristických znaků. Mezi nimi neustálé hádky, obviňování, ale také dusná atmosféra. To, že jste v toxickém vztahu, poznáte snadno. Co už tak snadné není, je odchod z něj. Čtěte dál a zjistěte, jak poznat toxický vztah na první dobrou. A jak se z něj vymanit.

dnes dopoledne

Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

Dům, který vyrostl v rozvojové části na okraji města, naplňuje přání a životní styl majitelů, má výhled do kraje, ale také atrium – svůj vnitřní svět pro případ, že by rostoucí okolní zástavba přehlušila domácí atmosféru.

dnes dopoledne

Jak vybrat pracovní stůl do domácí kanceláře? Rozhodují víc rozměry než materiál. Tady je průvodce

V době, kdy stále víc lidí pracuje z domova, se stává nezbytným mít vhodný pracovní stůl zdobící domácí kancelář. Jak vybrat správný pracovní stůl pro vaše potřeby? Dnes se s vámi zaměříme na klíčové parametry a vlastnosti, které by měl ideální pracovní stůl mít.

dnes dopoledne

Připravte své záhony na jaro: Tohle jsou klíčové kroky pro zdravou půdu a úspěšný růst rostlin

Jaro je za dveřmi, a s ním přichází čas připravit záhony na novou sezónu. Správná příprava půdy je totiž základem úspěšného pěstování, protože zdravá a živinami bohatá půda je klíčem ke zdravým rostlinám. V dnešním článku vás provedeme procesem přípravy půdy na jarní výsadbu.

dnes dopoledne

Proč umí obyčejný jogurt nebo kysané zelí zlepšit náladu? Tady je vysvětlení, budete se divit

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které se přirozeně vyskytují v potravinách, jako jsou třeba jogurt či kimchi. Tyto zdraví prospěšné látky jsou také k dispozici ve formě pilulek nebo prášku. Probiotika zlepšují zdravé trávení a často se používají k léčbě průjmu nebo nadýmání. A existují důkazy, ...

dnes dopoledne

Věcná břemena a exekuce: Tohle jsou skrytí zabijáci vaší úvěrové smlouvy

Při zajišťování úvěru nemovitostí si ověřte, zda na dané nemovitosti neleží žádné právní vady, jako jsou věcná břemena, předkupní práva nebo exekuce. Tyto vady mohou výrazně ovlivnit schopnost využít nemovitost jako zástavu. V tomto článku se podíváme na to, jak se potenciálním problémům vyhnout.

dnes dopoledne

Nebuďte líní, pěstujte řeřichu. Nic zdravějšího neexistuje

Na řeřichu nedal dopustit už nejslavnější lékař starověku Hippokrates. A 21. století mu dává za pravdu, řeřicha je opravdu mega zdravá. Díky ní budete mít základní živiny pořád po ruce.

dnes dopoledne

Trendy bydlení z Francie: Přírodní barvy a materiály, exotika i techno. Tohle se vám bude líbit

Začněme minusem. Není možné, aby všechny trendy v bydlení, které míří ze světa, byly životaschopné i u nás. A teď plus: Přesto má většina aktuálních trendů, jež se nedávno představily v Paříži, velkou šanci na úspěch i v Česku. Jak je to možné?

dnes ráno

Brzké hnojení trávníku na zahradě přinese jeho zkázu. Kdy je ideální čas začít? Poradíme vám!

Majitelé okrasných trávníků před domem, ale i prostorných zahrad za domem se často předhánějí v tom, kdo bude mít krásnější, hustější a zelenější trávník. Kromě pravidelné zálivky si můžete pomoct i pravidelným hnojením. Kdy s hnojením začít, abyste nenadělali více škody než užitku?

dnes ráno

Tahle mouka je vážně číslo! Ale víte vůbec, co to znamená? Tady je vysvětlení, bude se hodit

Nejčastěji kupujeme hladkou, polohrubou a hrubou, ale co dělat, pokud narazíme na mouku, která je označena pouze číslem? V článku se dozvíte, co se pod ním ukrývá a jaký typ vybrat, aby se vám pečení povedlo.

dnes ráno

Domácí meteostanice jsou často přesnější než online předpověď. Tohle všechno vám prozradí

Zavři okna a vezmi si deštník! To není varování starostlivé maminky, vyčíst ho můžete z displeje domácí meteostanice. Upozornění na blížící se průtrž mračen je jen část jejích dovedností.

dnes ráno

Ušetříte letos za poplatek za psa? Platí téměř všichni pejskaři, ale výše záleží na místu pobytu

Téměř každý, kdo si domů pořídí psa, musí jít na obec či město a svého čtyřnohého mazlíčka tam přihlásit. To obnáší také placení pravidelných poplatků. Kolik vás bude pes stát? A kdo poplatek za psa platit nemusí?

dnes ráno

Nedejte zlodějům šanci a pořiďte si bezpečnostní dveře. Tady jsou rady na jejich výběr

Zloději se nejčastěji snaží překonat vchodové dveře. Pokud ale narazí na překážku v podobě odpovídajícího zabezpečení, obvykle snahu o vloupání vzdají, než aby riskovali odhalení. Jak tedy zajistit, aby vaše dveře zloděje odradily?

dnes ráno

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Hypotéky a úvěry pomáhají získat vlastní bydlení

Jak v současnosti vypadá trh s nemovitostmi? Změnily se sazby hypoték a jak na ně reagují banky? Zeptali jsme se na nejpovolanějším místě – přímo v bance.

dnes ráno

Znáte zaručené metody čištění dlažby? Takhle se vypořádáte s odolnými skvrnami a nečistotami

Aby dlažba vypadala stále jako nová, je zapotřebí provádět pravidelnou údržbu, jelikož z nečistot vznikají skvrny. Ty běžné, od hlíny, prachu, mechu či napadaného listí, se dají zavčas odstranit pomocí vysokotlakého čističe, případně za použití běžných, ekologicky odbouratelných saponátů.

dnes ráno

Obalujete si nervy tukem a bojujete tak se stresem? Takhle při tom neztloustnete

Měli jste někdy chuť sníst kousek čokoládového dortu nebo sáček chipsů po emocionálně vypjaté situaci? Nejste sami. Studie ukazují, že stresující události aktivují systémy spojené s metabolismem, poznáváním a odměnou. Takže se začneme odměňovat…jídlem…

dnes ráno

Vteřinové lepidlo je neřád. Jak ho odstranit z kůže, oblečení, plastu i dřeva? Tady je postup

Vteřinové lepidlo je fantastický nástroj pro rychlé opravy a projekty. Když se ale dostane tam, kam nemá, dokáže často způsobit ošklivé skvrny na mnoha površích. Nic však není definitivně ztraceno. Zde je průvodce, jak se vypořádat s tímto lepkavým nepřítelem na různých materiálech.

dnes v noci

Vaření v páře je zdravé a zvládnete jej i bez drahých hrnců. Tihle osvědčení pomocníci stačí

Příprava jídel na páře má spousty výhod a není zdaleka tak složitá, jak si mnoho lidí myslí. Naopak – ušetří vám čas, práci i peníze.

dnes v noci

Pozor, vlastníci domů! Za chybějící stavební dokumentaci nově můžete dostat pokutu až 400 tisíc

Od 1. ledna 2024 (pro rodinné domy od 1. července 2024) platí nový stavební zákon, který přináší zásadní změny pro vlastníky nemovitostí. Především se týká povinnosti uchovávat stavební dokumentaci odpovídající aktuálnímu stavu stavby, přičemž za její neexistenci hrozí pokuta až 400 000 Kč.

dnes v noci

Jak se zbavit molice a ochránit rostliny před ničivými škodami? Tady je návod!

Molice jsou drobný hmyz, který může způsobit značné škody na rajčatech, okurkách, paprikách a dalších rostlinách. A to včetně okrasných květin. Jejich přítomnost může být problém zejména ve sklenících, kde mají ideální podmínky k rozmnožování. Jak molice identifikovat a jak se jich zbavit?

dnes v noci

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Pohled na stavby očima profesionálů

Stavba domu či bytové jednotky bývá jedním z největších finančních závazků v životě. Jak se ale orientovat v současné cenové situaci na stavebním trhu a najít cestu k úspoře, aniž byste museli obětovat kvalitu? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali přímo u zástupců předních stavebních firem a ...

dnes v noci

Zahradničení nahradí posilovnu i jógu. Tady jsou další důvody, proč začít ještě dnes

Založení zahrady je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu. Je jedno, zda máte k dispozici malou terasu, nebo rozsáhlý prostor, o který se musíte starat. Zahradničení v sobě spojuje pobyt na čerstvém vzduchu, cvičení i meditaci a to vše ulevuje od starostí všedních dní.

dnes v noci

Ošetřovné pro OSVČ? Ani podnikatelé, kteří platí nemocenské pojištění, jej nedostanou

Podnikatelé si platí nemocenské pojištění, přesto nemají nárok na stejné pojistné plnění jako zaměstnanci. To platí například u nároku na ošetřovné.

dnes v noci

Jak vyzrát na odpalované těsto? Máme návod i tipy na skvělé zákusky. Vyzkoušejte je

Odpalované těsto má pověst strašáka, ale není třeba se ho bát. Potřebovat budete jen pár obyčejných ingrediencí, hrnec, vařečku a trochu trpělivosti.

dnes v noci

Parádní proměna podkroví: 1 pokoj má 3 funkce. Skvěle se vypořádal se zkosením a trámy

Proměna podkroví v řadovém domě jednoho středočeského města nabízela hned několik oříšků k rozlousknutí. Pokoj má tvar pětiúhelníku, dvě podkrovní okna a spoustu trámů, dokonce i v podlaze. Ale designérky Lucie a Halka ze Studia In2 vzaly všechna omezení jako výzvu, inspirujte se.

dnes v noci

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru