Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
pondělí 20. 11. 2017, 12:30

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Libavka poléhavá aneb Indiánská zubní pasta

Libavka poléhavá má výhodu, že je mrazuvzdorná. Tento malý plazivý keřík s plody připomínajícími brusinky proto uvítáte zejména tehdy, když nechcete mít na zahradě přes zimu jenom holou zem.

dnes dopoledne

Tři varianty kuchyně propojené s obývákem

Naše pravidelná čtenářka paní Biela nás požádala o pomoc s vyřešením kuchyně ve starém panelákovém bytě, kterou by rekonstrukcí chtěla propojit s obývacím pokojem. Poslala nám dlouhý seznam požadavků. Jak si s nimi poradí naši návrháři, se dozvíte v článku.

dnes v noci

Neuvěřitelná knihovna

Světová architektura posouvá své hranice nejrychleji v Číně. Tato země investuje do nových netradičních forem tolik peněz, jako celý zbytek světa dohromady. Příkladem budiž třeba netradiční knihovna v Tianjinu.

neděle v noci 19/11/17

Jason Biggs koupil pro svou rodinu nový apartmán

Populární představitel Jima Levensteina z komediální trilogie Prci, prci, prcičky Jason Biggs se svou manželkou spisovatelkou Jenny Mollenovou se rozhodli zainvestovat do nové nemovitosti.

sobota ráno 18/11/17

Miniseriál o nádobí. Jaký materiál je nejlepší? 3. díl – nerezové materiály

Dokupujete hrnce nebo pánve do kuchyně, nebo jste si pořídili novou varnou desku, na které to vaše stávající nádobí nemůžete používat? Který materiál je na vaření nejlepší? Co je zdravé a co ne?

pátek dopoledne 17/11/17

Sedm tipů, jak snížit účet za energie

Malá úspora je také úspora. A když se přidá jedna k druhé, už je viditelnější. Ke snížení účtu za energie stačí drobné triky, které nevyžadují žádnou investici ani zvláštní úsilí... jen je třeba na ně pamatovat.

pátek v noci 17/11/17

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

pátek v noci 17/11/17

Koupelnové novinky krásné i účelné

Pojďme si naplánovat koupelnu. Může, ale i nemusí to být koupelna zcela nová. Můžete naplánovat kompletní rekonstrukci nebo třeba jen drobnosti, jako pořadače do šuplíku.

pátek v noci 17/11/17

S tepelným zářičem si prodloužíte léto

Milujete grilovací sezonu nebo zkrátka rádi posedíte večer venku nad sklenkou dobrého vína? S tepelným zářičem vám bude teplo i bez horkého letního počasí.

čtvrtek dopoledne 16/11/17

Plastová okna a jejich mouchy: Jak je vychytat?

Říká se, že plastová okna jsou téměř bezúdržbová. My si teď vysvětlíme, co v tomto případě znamená slovo "téměř".

čtvrtek v noci 16/11/17

Děti pomáhají v předvánoční kuchyni: zábavně a bezpečně

Děti se na Vánoce těší... inu, jako malé děti. Předvánoční rituál pečení cukroví je magicky přitahuje a nemůžeme se divit, že u něj nechtějí chybět. Jak je do příprav zapojit a neztratit přitom nervy?

středa v noci 15/11/17

Recenze: Praha, zelenina a bylinky

Je před Vánoci a hromádka knih na recenzi se na všech redakčních stolech stále zvyšuje. I u nás. První předvánoční várka recenzí tak je tady. Podíváme se do neznámé Prahy, uvaříme si něco ze zeleniny a z bylinek si uděláme třeba nějakou pleťovou masku.

středa v noci 15/11/17

Vřesy a vřesovce zkrášlí vaše balkony v chladných dnech

Pěstovat vřesy na záhonech je krásné, ale poměrně náročné, protože potřebují přirozeně kyselou lehčí a dobře propustnou půdu, která mnoha jiným rostlinám nesvědčí. Ale pěstování v nádobách je snadné a efektní a váš balkon nebo terasa s nimi dostanou nový šmrnc.

úterý dopoledne 14/11/17

Ložnice: Pět tipů pro příjemný zimní spánek

Taky byste nejraději zalezli na zimu jako medvědi? Bohužel, do práce se musí, ale ložnice přesto může být útulným útočištěm, kde se bude v zimě spát jako v doupěti. Jak na to?

úterý v noci 14/11/17

Poslední číslo časopisu Dům&Zahrada tohoto roku je v prodeji

Už je to tady. Zima přišla, na silnicích je sníh a led a na zahrádkách ticho. Jen občas se zde mihne nějaký ptáček přilétající ke krmítku, zahrádkář rychle zakrývající poslední zapomenuté květiny nebo stavebník zkoumající, jestli ta nová okna drží. A uvnitř domů pak čtenáři našeho časopisu.

úterý v noci 14/11/17

Faunu na zahradě podpoří zimní úkryty pro ježky a užovky

Zahrada není jen o pěstování zeleně, okrasných květin a ovocných stromů. Hledají si sem cestu i drobní živočichové, kteří chrání úrodu před škůdci a posouvají nás do těsnějšího kontaktu s volnou přírodou. Jak je přilákat a udržet?

pondělí dopoledne 13/11/17

Společné bydlení manželů i nesezdaných párů

Vstup do manželství je zásadním životním rozhodnutím. Nejen manželé, ale i nesezdané páry si často kladou různé otázky v souvislosti s jejich bydlením. Nový občanský zákoník (NOZ) přinesl v § 743 a násl. podrobnou úpravu týkající se bydlení manželů, a to jak bydlení v soukromém vlastnictví, tak i ...

pondělí v noci 13/11/17

Zastávka Nižbor žije Tomášem Hanákem

Zastávka Nižbor, restaurace Tomáše Hanáka, bude v příštím roce vstupovat do šesté sezony. Toto poetické místo působí na veřejnost doslova jako magnet. A tak si na stránkách podniku můžete všimnout nenápadné poznámky: Pokud si chcete návštěvu užít, choďte nejlépe ve všední den a mimo hlavní sezonu.

pondělí v noci 13/11/17

Realizace nové podlahy bez vysychání, bez prasklin

Ať už jste se pustili do rekonstrukce, nebo finišujete novostavbu, je dozajista vaším cílem zkrátit dobu realizace na minimum. Čas jsou totiž peníze a na stavbě to platí dvojnásob. Stačí ale vybírat ty správné technologie a můžete si dobu výstavby/rekonstrukce zkrátit až o týdny.

pondělí v noci 13/11/17

Světová architektura: S bazénem v patře

O přístavbách domů jsme tu už napsali desítky článků. Ukázali jsme vám prosklené přístavby obývacích pokojů, bazény i celá ložnicová patra. Tahle cihelná přístavba je pro auto, návštěvy a bazén.

neděle v noci 12/11/17

Nahlédněte do nového domova skvělé tenistky Sereny Williams

Luxusní nemovitost v Beverly Hills zakoupila tenisová hvězda za 6 680 000 dolarů. Jak si bude žít jedna z nejlepších hráček, která kdy vstoupila na antukové kurty?

sobota dopoledne 11/11/17

Náčiní pro odklízení sněhu: Jste připraveni?

Silničáře první sníh určitě zase překvapí, ale my se na něj raději připravíme už teď. Okolí domu tak budeme moci udržovat čisté a bezpečné hned od chvíle, kdy kraj začnou zasypávat první sněhové vločky.

pátek v noci 10/11/17

Pojďte si tento víkend vyzkoušet pasivní dům na vlastní kůži

Předsudků a neznalosti se nejlépe lidé zbaví vlastní zkušeností a setkáním s lidmi, kteří už tyto zkušenosti dlouhodobě mají. Platí to ve všem. I v pasivních domech. A své předsudky a mezery ve vzdělání můžete zahladit právě tento víkend.

pátek v noci 10/11/17

Miniseriál o nádobí. Jaký materiál je nejlepší? 2. díl – keramika a sklo

Dokupujete hrnce nebo pánve do kuchyně, nebo jste si pořídili novou varnou desku, na které to vaše stávající nádobí nemůžete používat? Který materiál je na vaření nejlepší? Co je zdravé a co ne?

čtvrtek dopoledne 9/11/17

Kamélie: královna zimních zahrad

Někdy se jí říká zimní čajová růže, málem se jmenovala velbloudka. Kamélie japonská rozkvétá v zimních měsících, v bytě vytápěném ústředním topením ji ale pěstovat nelze. Potřebuje chlad a dostatečnou vlhkost vzduchu.

čtvrtek v noci 9/11/17

Kadeřávek – zdravá, křupavá zelenina, kterou můžete mít na zahradě i v zimě

Stejně zdravý a chutný jako kapusta, ale odolnější, takže jeho listy na záhonech můžete sklízet i během zimy – takový je kadeřávek, který si vydobyl své místo v našem jídelníčku.

středa dopoledne 8/11/17

Jak vybavit bezbariérovou koupelnu

Bezbariérový prostor není určen jen pro vozíčkáře. Potřebují ho všechny osoby s omezenou možností pohybu či orientace, tedy i starší lidé, osoby po úrazu nebo po těžké operaci v rekonvalescenci. Jak jim přizpůsobit koupelnu?

středa v noci 8/11/17

Ekologická alternativa zateplení (II.)

Zateplujete? Co takhle místo plastu na domě a rozprášených kuliček v širokém okolí začít myslet ekologicky a zateplit něčím, co na téhle planetě nenechá takovou stopu? Minule jsme se podívali na dřevovláknité desky a konopí, dnes budeme zateplovat papírem, ovčí vlnou a slámou.

středa v noci 8/11/17

Tepelné čerpadlo: oblíbený způsob vytápění, který ušetří peníze

Určitě jste už přemýšleli o tom, jak odlehčit finančnímu rozpočtu. Jednou z možností, jak snadno ušetřit peníze, je změnit způsob vytápění.

úterý večer 7/11/17

Podlahové vytápění: Elektrické, nebo teplovodní?

Vyhřívaná podlaha znamená naprostý komfort: můžete chodit po bytě naboso i v zimě, děti se mohou válet po zemi, aniž byste se obávali, že nastydnou. Který typ podlahového vytápění ale zvolit? Bude pro vás výhodnější elektrické, nebo teplovodní?

úterý v noci 7/11/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (17.11., 16.11., 15.11., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (listopad 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (říjen 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru