Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
pátek 2. 6. 2023, 13:45

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Důchodci si nechali postavit extrémně futuristický byt

Být důchodce neznamená bydlet jak v muzeu designu minulého století. Alespoň ne v Hongkongu. Tam se jeden důchodcovský pár (s dvěma dcerami) rozhodl zadat architektům renovaci interiéru ve stylu spíš pohledu do budoucnosti.

dnes v noci

Ohromující síla bezového květu. Užívejte ho často, je to neskutečně zdravé

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni, říká české přísloví. Oblíbená léčivka pomáhá s celou řadou neduhů a právě teď je na sběr bezových květů ideální čas.

dnes v noci

Víte, že chlazení je dražší než vytápění? Největší chyby s klimatizací 2. díl

Klimatizace v domácnosti je příjemná věc, ale musíte ji umět používat. Případné chyby se totiž podepisují na vašem zdraví i na vaší kapse. Zde jsou rady, jak správně používat domácí klimatizaci.

dnes v noci

Průzkum: Češi podceňují bouřky, své spotřebiče chrání jen čtyři lidé z deseti

Čtvrtina Čechů uvádí, že už jim problémy související s blesky zničily spotřebič, polovina respondentů svou elektrickou síť ale nechrání žádným speciálním zařízením.

dnes v noci

Vykouzlete si novou kuchyň i s prázdnou peněženkou

Chystáte se na rekonstrukci kuchyně, ale při zjištění, kolik bude stát, se vám ježí chlupy na těle? Přestože by se na kuchyni nemělo šetřit, existuje pár možností, jak se vyhnout zbytečným výdajům. Máme pro vás pár tipů.

dnes v noci

Podívejte se, jak kuna zničí každou střechu. A ani babské rady nefungují

Pokud v noci na půdě slyšíte neznámé zvuky, například dupání a pronikavé pištění, je pravděpodobné, že se tam usídlila kuna skalní. Začíná boj o čas, protože pokud se ve střeše trvale usídlí, dokáže během několika měsíců zničit zateplení střechy v hodnotě několika set tisíc korun.

dnes v noci

Na víkend na kolo a také za vínem!

Spojte dvě příjemné věci v jednu a užijete si hezký víkend. Nejprve si dejte do těla na kole, pak se odměňte vínem. Pořadí můžete obrátit, pak to jen s množstvím skleniček nepřehánějte, a než šlápnete do pedálů, ještě se mrkněte, co zajímavého můžete v Třebíči nebo v Mělníku vidět. 

dnes v noci

Tohle je světový unikát! Kde můžete vidět nově objevenou masožravku?

Až do této neděle trvá populární výstava masožravek v Olomouci. Právě v rámci ní máte jedinečnou příležitost vidět zbrusu novou masožravku, která má celosvětovou premiéru. Objevili ji vědci z olomoucké Univerzity Palackého a jmenuje se láčkovka stydlivá. Není nádherná?

dnes v noci

Není váš vzduch jedovatý? Jak to změříte?

Kvalita vzduchu v místnosti se měří pomocí různých přístrojů a senzorů, které mohou detekovat a kvantifikovat různé parametry vzduchu. 

dnes v noci

Kvíz: Co víte o kočkách?

Patří mezi nejpopulárnější domácí mazlíčky, kteří fungují i jako živý antistresor. Kdybyste uvažovali, že se také chcete zařadit mezi chovatele micek, měli byste o nich něco vědět. Nebo začněte alespoň naším testem.

čtvrtek v noci 1/6/23

Geniálně jednoduchý trik, jak se vyhnout drhnutí připečených zbytků

Šunkofleky milují děti i dospělí. Menší radost ale dělají těm, na které zbyde mytí připečených zbytků z pekáče. Chcete to příště zkusit jinak?

čtvrtek v noci 1/6/23

Lepek je všude. Jak se mu vyhnout? Jste si jisti, že nejste také celiaci?

Lepek je všude kolem nás a na první pohled může působit jako nepřemožitelný nepřítel. Ale nebojte se! Přečtěte si náš článek a objevte, co můžou celiaci jíst, a čemu se naopak musí vyhýbat.

čtvrtek v noci 1/6/23

Dostal váš bobkový list v zimě zabrat? Přežije? Jak ho nechat vzpamatovat?

Chladné zimní noci mohou být i pro některé z nás strašným utrpením. A pro bobkový list to platí dvojnásob. V tomto článku prozkoumáme, jak se postarat o svoji chladem zničenou rostlinku a navrátit jí zdraví a vitalitu.

čtvrtek v noci 1/6/23

Víte, že chlazení je dražší než vytápění? Největší chyby s klimatizací (I.)

Klimatizace v domácnosti je příjemná věc, ale musíte ji umět používat. Případné chyby se totiž podepisují na vašem zdraví i na vaší kapse. Zde jsou rady, jak správně používat domácí klimatizaci.

čtvrtek v noci 1/6/23

Kotle na uhlí končí. Ministerstvo připravuje revoluci v topení

Kotle na uhlí patrně od roku 2025 zcela skončí. Už se nebudou moct nabízet a postupně se také bude zdražovat uhlí a dokonce se přestane i prodávat. Přechod na nové vytápění tak bude nutností.

čtvrtek v noci 1/6/23

Úžasný dům v lese. Majitelé si do něj navrhli netradiční schodiště

V lesích nedaleko Ralska se nacházejí rekreační lokality, v nichž je i dnes možné získat příjemné pozemky pro víkendové objekty. Právě tam najdete velkoryse pojatý prosklený dům citlivě zasazený do vzrostlého borového lesa.  

čtvrtek v noci 1/6/23

Dům s falešnými střechami vzbuzuje rozporuplné pocity

Na předměstí Athén chtěli majitelé pozemku postavit malý, ale komfortní přízemní dům, kam by se vešel celý život a sny tříčlenné rodiny. Architekti ze studia Kipseli to však pojali dost netradičně.

čtvrtek v noci 1/6/23

Červen v užitkové zahradě: hlavně kroťte plevel a škůdce

V červnu už máme na svých zahrádkách většinu rostlin vysazenou či vysetou, ale tím naše práce zdaleka nekončí. Na jaké práce byste neměli zapomenout? 

čtvrtek v noci 1/6/23

Víte, co je vastu shastra? Je to zajímavý styl bydlení podle védského učení

Ve světě interiérového designu existuje spousta stylů bydlení. Patří mezi ně také indické učení vastu shastra, které je především o tom dostat do života a svého bydlení harmonii, klid, útulnost a prosperitu. Zkuste jej zařídit podle této odnože Feng šuej.

čtvrtek v noci 1/6/23

Rajčata na provázku: Kdy a jak je vyvázat, aby byla šťastná

Kdo by si nepřál mít v zahradě šťavnatá, červená rajčata, která jsou tak chutná, že je chcete sníst přímo z keře? Ale představte si, že jsou vaše rajčata příliš těžká a padají na zem. To je přece smutné, že? Naštěstí je tu záchranář - vývazek. Ale kdy je ten správný čas na vyvazování rajčat? 

středa v noci 31/5/23

Salmonelóza nehrozí jen u vajec. Pozor si dávejte i na melouny

Oblíbené letní ovoce může způsobit nepříjemné onemocnění. Dejte na rady hygieniků a předejděte potížím.  

středa v noci 31/5/23

I váš pes si může zlomit ucho. Jak to poznat a jak tomu předcházet?

Psi se svýma ušima dokážou dělat pěkné kusy. Stejně jako u lidí, i psí uši mohou občas potřebovat pomoc od páníčka, nebo dokonce veterináře. Při čem byste měli být na pozoru a jak si je mohou psi zlomit? To odhalíte v našem článku.

středa v noci 31/5/23

5 vlastností, které byste měli hledat u dobrého čárového laseru

Načrtnout rovnou čáru je ve stavebnictví poměrně zásadní dovednost, jak přesně vyznačit a uříznout materiál bez zbytečné ztráty potřebného materiálu. Existuje sice spousta způsobů, jak toho dosáhnout, ale s čárovým laserem si ušetříte práci i výdaje.

středa v noci 31/5/23

Když místo rekonstrukce přijde pohroma! Nejhorší chyby u sádrokartonu (2. díl)

Chybovat je lidské a i řemeslníci jsou lidé, ale to neznamená, že si svou dovednost musí tříbit zrovna u vás doma. Prozradíme vám, jakých nejčastějších chyb se dopouštějí amatérští sádrokartonáři.

středa v noci 31/5/23

Proč bazén, když můžete mít jezírko? Nekoupejte se v chloru, ale v přírodě

Přírodní koupací jezírka jsou stále oblíbenější alternativou k bazénům. Prozradíme vám, na co si dát při plánování jezírka pozor, kolik místa budete na zahradě potřebovat a jakými technologiemi může být jezírko vybaveno.

středa v noci 31/5/23

Zítra mají děti svátek. Nezapomněli jste... na dárek?

Do prázdnin už není daleko, a tak se může zdát, že je 1. červen věnovaný dětem záměrně. Něco jako předčasný dárek, než pro ně začne báječně dlouhé volno. Ale důvod je jiný. V každém případě to chce aspoň jeden dárek. Čím byste jim mohli udělat radost?

středa v noci 31/5/23

Dovolená s příručním zavazadlem: na jaké rozměry máte právo

Protože se rozměry pro kabinová zavazadla u jednotlivých aerolinek liší, není možné koupit zavazadlo univerzálních rozměrů, které budete moct použít všude. A vzhledem k tomu, že poplatky za překročení limitů jsou mnohdy vyšší než cena samotné letenky, je dobré znát povolené rozměry předem.

středa v noci 31/5/23

Jak vyčistit zámkovou dlažbu od plevele

Nejčastější řešení exteriérových povrchů bývá klasická zámková dlažba. Když je nová, je na ni radost pohledět. Jenže přejdou dvě zimy a na zámkové dlažbě se podepíše čas. Špína, šmouhy, skvrny, mech a plevel a sem tam nějaká prasklina. Co s tím? Poradíme vám, jak vyčistit zámkovou dlažbu, aby opět ...

středa v noci 31/5/23

Ohromné množství žampionů si můžete snadno vypěstovat i na zahradě

Milujete žampiony, ale nechce se vám je neustále kupovat? Pak byste měli vědět, že pěstovat žampiony můžete i na své vlastní zahradě. Nejen že budou kvalitní a čerstvé, navíc budou vždy po ruce. A co víc – jejich pěstování není nic složitého.

úterý v noci 30/5/23

Jarní únava: Které vitaminy jsou klíčem k naší záchraně?

Květiny kvetou, ptáci zpívají a vy se cítíte jako zombík z hororu? Vítáme vás v klubu jarní únavy! Nebojte se, v článku vám prozradíme správnou dávku vitaminů, které vás vrátí do života!

úterý v noci 30/5/23

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (30.5., 29.5., 28.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (květen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru