Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
pátek 28. 4. 2017, 20:03

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Úžasná krása nejstarších květin – magnolií

Magnolie rostly na Zemi už v dobách, kdy tu běhali dinosauři a dokonce ještě dřív. Magnolie se za miliony let změnily jen málo, ale stále jsou krásné.

dnes v noci

Jak vybrat bazén

Výběr vhodného bazénu se může mnohým zdát jako nikdy nekončící příběh. Je toho opravdu dost, co musí člověk vzít v potaz. Mít bazén hned vedle domu, smět se osvěžit, kdy nás napadne, to je velmi lákavá představa. Ovšem dnes existuje nespočet tvarů, velikostí i materiálů bazénů. Aby bazén vydržel ...

čtvrtek v noci 27/4/17

Typický pozemek pro stavbu v ČR stojí 1,5 milionu korun

Statistika nuda je, má však cenné údaje. To si můžeme říci pokaždé, když se podíváme do statistik serveru Sreality.cz, který dokáže v tom ohromném množství nabídek vygenerovat hromady dat. Třeba ta, že průměrný stavební pozemek v ČR má rozlohu 1200 m² a stojí 1 500 000 Kč.

čtvrtek v noci 27/4/17

TIP: Jak připravit bydlení pro zvířecího miláčka

I vaši psi mohou bydlet v komfortu a luxusu. A ten mu můžete velmi jednoduše dopřát i vlastními silami. Postavit boudu není tak obtížné.

středa v noci 26/4/17

Podívejte se do kuchyní českých celebrit

Pojďte se podívat téměř pod pokličku českých celebrit. Jaké mají kuchyně, jaký mají vkus? Potrpí si na pořádek, modernu, nebo mají raději rustikální dřevo?

středa v noci 26/4/17

Vypěstujte si mátu: citronovou, jablečnou nebo čokoládovou

Voňavá bylinka, která má široké použití v kuchyni, léčitelství, kosmetice i domácnosti, je celkem nenáročná na pěstování a můžete ji mít nejen na zahradě, ale i doma v květináči.

úterý dopoledne 25/4/17

Jak si připravit byt na stará kolena? Odstraňte prahy a upravte chodby

Člen rodiny s omezenou pohyblivostí nebo dokonce nepohyblivý či na vozíku znamená ohromný problém i pro bydlení. Naše čtenářka Radka nám napsala svůj příběh a žádost o radu, jak by mohla uzpůsobit svůj dům pro manžela, který je po nehodě upoután na invalidní vozík.

úterý v noci 25/4/17

Česká architektura: Tak jednoduše, jak to jen jde

Kvalitní bydlení nemusí hledat nové a nové formy. Co takhle bydlení jednoduché, ořezané do základních prostorových tvarů? Zbavené zbytečností a oslovující bazální čistotou.

úterý v noci 25/4/17

Tak tohle se nepovedlo - architektonické přehmaty

Občas se stane, že někde nějaká stavba nevyjde o pár centimetrů. Nebo něco nefunguje tak, jak má. Ale pak jsou takové architektonické přehmaty, kterým se člověk prostě musí od plic zasmát. Podívejte se a zasmějte se s námi:

pondělí odpoledne 24/4/17

Komín svépomocí? Proč ne, ale raději neimprovizujte

Chcete se pustit do výstavby komína svépomocí? Prosím, ale držte se osvědčených postupů a prověřených výrobců, aby výsledek neohrozil bezpečnost vašeho bydlení. Ostatně statistiky mluví za vše. Konstrukční chyby při výstavbě komína nebo špatně udržované spalinové cesty ročně způsobí až 300 požárů.

pondělí odpoledne 24/4/17

Hortenzie - nadčasová hra květů

Jakmile řekne chladné zimní období definitivně sbohem, probouzí se zahrada k novému životu. Zkuste ji oživit například překrásnými hortenziemi, které vás záplavou nádherných bohatých květů budou těšit po celé léto. Hortenzie patří vedle růží k nejoblíbenějším kvetoucím okrasným dřevinám, jež na ...

pondělí dopoledne 24/4/17

Recenze knih o architektuře i květinách

Hromádka knih na recenzi se konečně ztenčila. Hned tři knihy jsem vzal, jednu předal osobě povolanější, než jsem já a zbylé dvě sám poctivě přečetl. Tohle si o nich myslím(e).

pondělí v noci 24/4/17

Příprava zahrady na jaro

Jaro je v plném proudu a zahrady se probouzejí ze zimního spánku. Co je třeba udělat, aby byl váš trávník bohatý a vaše záhony připravené na sezonu? Přinášíme vám několik osvědčených tipů.

pondělí v noci 24/4/17

Moderní dvojdům pro čtyři rodiny

I v Praze se mluví o zahušťování zástavby. Jak takové zahušťování v praxi, ale chytré praxi vypadá, se půjdeme podívat až do vzdáleného Toronta. Tady postavili moderní dvojdům pro čtyři rodiny.

neděle v noci 23/4/17

Tom Jones prodává dům, který byl jeho domovem 20 let!

Máte-li rádi exotiku v bydlení, pak neváhejte a nechte se inspirovat bydlením populárního zpěváka Toma Jonese. Ten prodává za 8 milionů dolarů svou rezidenci v Beverly Hills.

sobota dopoledne 22/4/17

Těsnění v oknech je jednoduché, a přitom tak důležité

Čekali jsme jaro a zatím přišel mráz… A okny nám zase začalo do bytů a domů táhnout. Proč? Co když je třeba špatné těsnění?

pátek dopoledne 21/4/17

Vyšlete roboty do akce!

Inženýři švédské společnosti Husqvarna, kteří dali svou odbornost do služeb zahradnictví, vyvíjejí novou hi-tech zahradní techniku pro každodenní použití. Cíl je jasný: usnadnit a zpříjemnit běžné povinnosti spojené s příchodem jara a teplých dnů, jako je pravidelné sekání trávníku.

čtvrtek v podvečer 20/4/17

Pomocníci v kuchyni: 3. Podle čeho vybrat varnou desku?

Také stavíte nebo rekonstruujete novou kuchyň, nebo vám jen „odešly“ staré spotřebiče a potřebujete je vyměnit za lepší? V našem miniseriálu si povíme, podle jakých kritérií si vybírat spotřebiče, bez kterých se v kuchyni neobejdeme: ledničku, myčku, varnou desku a troubu.

čtvrtek dopoledne 20/4/17

Světová architektura: Dům na minimálním pozemku

Dá se něco postavit na pozemku o 97 m2? U nás by to asi nešlo, ale v Japonsku to jde. Podívejte se jak.

čtvrtek v noci 20/4/17

Rozdýchejte svůj trávník

Přestože počasí se chová dost nevypočitatelně, práce na zahradě jsou v plném proudu. Pokud máte na té svojí trávník, nečekejte s péčí o něj a poskytněte mu kvalitní ozdravnou kúru už teď.

středa odpoledne 19/4/17

Úsporné zářivky jsou jedovaté. Je třeba je recyklovat

V roce 2016 odevzdali Češi k recyklaci 726 tun světelných zdrojů, ve kterých bylo obsaženo zhruba 25 kilogramů rtuti. Tolik rtuti by stačilo zcela otrávit 79 Máchových jezer nebo dvě Slapské přehrady.

středa v noci 19/4/17

Květnové číslo časopisu Dům&Zahrada už si můžete koupit

Z jara se pomalu dostáváme do léta a stavební práce pokračují ve zběsilém tempu. Všichni chtějí stihnout co nejvíc. A my se zaměřili na domy, kde spěchat není nutné. Montované domy totiž vyrobí v hale přes zimu a na místě je složí za pár dní.

úterý v noci 18/4/17

Tak trochu jiné nakupování

Nevíte si rady při plánování interiérů? Netušíte, jestli se vám líbí styl klasický, nebo moderní, jestli se vám to, či ono bude doma hodit? U nás se objevují nové formy prodeje. Zajímavé, neotřelé, kde si vše můžete předem vyzkoušet.

úterý v noci 18/4/17

Kamenná vlna? To se vyplatí!

Kamenná vlna využívá přírodní sílu kamene k obohacení moderního bydlení a k zlepšení kvality života.

pondělí dopoledne 17/4/17

Měkká vlna jako základ pro dobrý růst

Z ovčí vlny se dá uplést nejen svetr. Ovčí vlna může být také velkým přínosem pro vaše rostliny. COMPO BIO dlouhodobá hnojiva s ovčí vlnou jsou perfektním řešením pro všechny ekologicky smýšlející zahradníky.

pondělí v noci 17/4/17

Zavíječ zimostrázový zlikviduje buxus během pár dní

Béžoví motýli s tmavě hnědými okraji křídel. Krásní. Jenže jejich housenky jsou novým strašným morem pro buxusy neboli zimostrázy. Během pár dní dokážou sežrat kompletně i desítky let vzrostlé keře.

pondělí v noci 17/4/17

Vyrovnejte podlahu suchou cestou

Rekonstrukce podlah se nemusí táhnout dlouhé týdny. Nemusí být ani doprovázena větráním, topením a sledováním vlhkosti vzduchu kvůli vysychání betonu. Podlahu totiž lze vyrovnat suchou cestou a ihned ji používat!

pondělí v noci 17/4/17

Zlatá výhra pro váš dům

Betonová taška BRAMAC Classic Protector PLUS je nositelem prestižní ceny Zlatá taška 2017. Na první pohled jde o klasický model střešní tašky, který dokonale souzní s českou architektonickou tradicí. Pod tradičním vzhledem ale najdete vyspělou technologii výroby střešních krytin.

pondělí v noci 17/4/17

Herečka Lori Loughlin prodává dům za 35 milionů dolarů

Herečka Lori Loughlin a její manžel Mossimo Giannulli dali do prodeje svůj dům v Bel-Air. Požadují za něj 35 milionů dolarů.

sobota ráno 15/4/17

Vyzdobte si domov – velikonočně

Pro mnoho lidí jsou Velikonoce nejkrásnějšími svátky v roce. Proč? Oslavují jarní slunovrat, odchod zimy a „znovuzrození“ přírody a všeho živého. Jsou to svátky optimistické, radostné, jsou předznamenáním nových začátků. A jelikož už dnes máme Velký pátek a Velikonoční pondělí se kvapem blíží, ...

pátek ráno 14/4/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (25.4., 24.4., 23.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru