Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
sobota 27. 11. 2021, 15:14

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Ještě jste nezačali sypat do krmítka? Tak už neotálejte

První sníh hlášený na tento víkend by měl být nejhlasitějším upozorněním pro každého, kdo rád pomáhá ptákům ve svém okolí s překonáním zimy. Je totiž nejvyšší čas začít sypat do krmítek. Připomeňme si proto, co do krmítka patří a co nikoli.

dnes dopoledne

Živé rostlinky vykouzlí doma tu pravou pohodu

Bytový textil, vkusné dekorace, příjemné barvy a živé rostlinky - to jsou tipy na úspěšnou proměnu interiéru. Jde to i s malými náklady, ale viditelným efektem. Barvy na doplňcích pro chladnější měsíce volte v tlumených teplých odstínech, zelenou nechte vyniknout na živých rostlinkách.

pátek odpoledne 26/11/21

Při nedostatečném větrání bytu se přes noc ve vzduchu nahromadí kritické množství škodlivých látek

V nedostatečně a nesprávně větraných bytech se zejména v noci zvyšuje koncentrace oxidu uhličitého, těkavých organických látek, prachových částic a plísní na kritickou úroveň. Vyplynulo to z výsledků měření kvality mikroklimatu v šesti běžných a používaných pražských domácnostech.

pátek odpoledne 26/11/21

Kouzlete s barvami a obklady na zdech

Chcete v interiéru udělat nějakou významnější změnu, ovšem bez nutnosti větších zásahů? Řešením může být nevšední úprava stěn. Možností se nabízí mnoho. Záleží jen na vašem vkusu a také odvaze.

pátek dopoledne 26/11/21

Vila neobyčejného tvaru nabízí z vrcholu kopce s vinicemi výhled do všech stran

Na vrcholku kopce v kraji vinařů v Jižním Tyrolsku vznikla moderní vila velmi neobyčejného vzhledu. Jak říkají její autoři, architekti z italského ateliéru Peter Pichler Architecture, inspirací pro její tvar byl samotný tvar kopce a okolní krajiny, do níž má neomezený, 360stupňový výhled.

pátek dopoledne 26/11/21

Po rekonstrukci se z bytu stala inteligentní domácnost pro mladé plná světla

Byt o velikosti 146 m2 s krásnými výhledy se nachází ve dvacet let starém bytovém domě. Jeho stav a dispozice byly pro nové majitele nevyhovující. Mladý sportovní a zcestovalý pár se těšil na moderní, vzdušné a světlé bydlení se všemi výhodami inteligentní domácnosti.

pátek dopoledne 26/11/21

Jak mít v dílně o všem přehled

Správný kutil má v dílně dokonalý pořádek a o všem přehled. Nářadí, pomůcek a vybavení je nespočet, proto jsou základem všeho kovové regály nebo policové systémy, protože je do nich hezky vidět. Praktické jsou i stohovatelné plastové boxy a organizéry, zejména pro uložení drobných dílků ...

pátek ráno 26/11/21

U jihokorejských břehů by mělo v roce 2025 vzniknout první plovoucí město

První plovoucí město na světě by mělo vzniknout u břehů Jižní Koreje už v roce 2025. Projekt nese název Oceanix a získal podporu agentury UN Habitat, která řídí Program OSN pro lidská sídla, a korejského metropolitního města Pusan. Plovoucí města jako toto by se v budoucnu mohla pro komunity ...

pátek ráno 26/11/21

Architektka navrhla sociální bydlení, ve kterém se nájemníci cítí jako plnohodnotní majitelé

Důstojné podmínky k bydlení a prostředí k opravdovému usazení s pocitem skutečného domova, takový byl cíl architektky Anny O’Gormanové z australského ateliéru Anna O’Gorman Architect. Ve městě Southport ve státě Queensland navrhla na společné parcele sedm domků, které mají společný dvorek ...

čtvrtek odpoledne 25/11/21

Pořizujete kvůli rostoucím cenám energie kamna? Pak nezapomeňte zkontrolovat komín

Prodejci a výrobci krbů a krbových kamen již několik týdnů hlásí zvýšený zájem spotřebitelů o tento druh zboží. Není divu, do stejného období se sešly hned tři faktory, které zájem o tuto komoditu přirozeně zvyšují - nástup topné sezony, snaha zbavit se starých kotlů a rostoucí ceny energií. ...

čtvrtek odpoledne 25/11/21

Nejlepším rodinným domem v České ceně za architekturu je letos Lazy House s krásnými výhledy do okolí

Dům s názvem Lazy House od architekta Petra Jandy a ateliéru brainwork je skvěle propojen s prostředím, ve kterém se nachází. Jde o jediný rodinný dům, který se letos stal finalistou v prestižní České ceně za architekturu. Podle porotců je mimořádným rodinným domem s kvalitní konstrukcí ...

čtvrtek dopoledne 25/11/21

Bydlení v minidomku z vlastnoručně zpracovaných stromů a se slepicemi v chatce

Ačkoli je nejvíce vyznavačů bydlení v mobilních minidomcích v Severní Americe a Austrálii, obrovský boom zažívá obliba tohoto životního stylu v současnosti rovněž ve Švédsku. Jako všude jinde, i v této severské zemi přitahuje především mladé lidi, kteří chtějí ušetřit za bydlení ...

čtvrtek ráno 25/11/21

Pozvěte domů přírodu v nečekaném hávu

Přírodní materiály v interiérech jsou rozhodně trendy. Na vyšší úroveň je pozvedneme, když vsadíme na motivy a dezény bytových doplňků, které se přírodou inspirovaly. Pohled na zvířata, ptactvo či pestrobarevné květy navíc v chladnějších měsících zlepší náladu. Nechte se inspirovat!

středa odpoledne 24/11/21

Rodinná vila tenisty Jana Kodeše poskytla dostatek prostoru k tréninku i odpočinku

Masivní pražská vila od architekta Milana Rejchla pro slavného tenistu Jana Kodeše odrážela úspěchy tohoto hráče. Poskytla mu perfektní soukromí, ale i prostor k tréninku a relaxu po sportu. Dodnes patří k nejzajímavějším vilám v Dejvicích.

středa odpoledne 24/11/21

Renovace domu v udržitelném rytmu

Designéři Mark Fekete a Viviana de Loeraová z architektonického studia Mark + Vivi zrekonstruovali dům ve čtvrti Pointe-Saint-Charles v kanadském Montrealu. Interiér nyní slouží jako studio i obytný prostor a designéři si ho navrhli přímo pro sebe.

středa dopoledne 24/11/21

Velká proměna malé zahrady

Mladá rodina si vysnila zahradu, na které bude moci trávit volný čas, grilovat, a hlavně relaxovat. Majitelé chtěli na zahradě také vodní prvek, masivní dřevěnou houpačku pro děti a ohniště na společné opékání buřtů. Proměny se ujala zahradní architektka Dana Makrlíková a její tým z pořadu ...

úterý odpoledne 23/11/21

Talíře s vánočním motivem dodají sváteční tabuli na hravosti

Vánoční slavnostní servis nemusí být nutně jen luxusní starožitný porcelán, může jít i o nápadité hravé nádobí s potiskem a vánočními motivy. To dodá stolování sváteční atmosféru a bezpochyby potěší malé i velké strávníky.

úterý odpoledne 23/11/21

V pohádkové říši zelených miniatur

Hornická obec Staříč vydala další ze svých pokladů! Tentokrát jím není černé zlato, ale čarokrásná zahrada manželů Holubových. Z uvítání, jakého se vám dostane, sotva překročíte její práh, budete zaručeně celí paf.

úterý dopoledne 23/11/21

Nadčasový interiér nikdy nezestárne

Mít byt vybavený podle módních trendů, kdo by to nechtěl. Pozor ale, aby se rychle neokoukal. Trendy se totiž rychle mění. A časté výrazné změny by se vám tak mohly prodražit. Lepší variantou je nadčasové řešení.

úterý dopoledne 23/11/21

Koberce tlumí hluk a drží teplo, vyniknou i jako originální dekorace

Koberce jsou jedinečný bytový doplněk, na který nedají mnozí dopustit. V celoplošném provedení pokrývají velkou část interiérové podlahové krytiny, s výjimkou koupelny a zádveří. V kusovém provedení jsou často dekoračním prvkem.

úterý dopoledne 23/11/21

Po úpravě má byt větší chodbu, koupelnu i více úložných prostor

Byt zakoupený v nově budovaném komplexu nemusí vždy přesně odpovídat představám majitele. Přestavba až po dokončení stavby je ale zbytečně náročná, časově i finančně. Mnohé úpravy se totiž dají zvládnout už ve fázi projektu, v rámci klientských změn.

úterý ráno 23/11/21

Dům v podobě bájného hada působí na pozemku roztomile hravým dojmem

Hnízdo Quetzalcoatla je název stavby, která vypadá jako obří had. Je dílem významného a svou prací nepřehlédnutelného mexického architekta Javiera Senosiaina. Dům je možné objevit ve městě Naucalpan de Juárez na severozápadě Mexika. Na první pohled zaujme svým výjimečný tvarovým a barevným ...

úterý ráno 23/11/21

Dům z filmu Noční můra v Elm Street je na prodej

Je jen málo kolemjdoucích, kteří si při pohledu na dům v losangeleské ulici North Genesee Avenue nevybaví dnes již kultovní horor Noční můra v Elm Street. Ač se jméno ulice neshoduje, dům vypadá takřka stejně jako ve snímku z roku 1984. Stylově, až do halloweenské půlnoci, je k mání v přepočtu ...

pondělí odpoledne 22/11/21

Jan Horník těží nejen doma ze svých nápadů

Vystudovaný fotograf a truhlář a zároveň designér samouk Jan Horník je autorem originálního nábytku, ale třeba i kuchyňských prkének, vařeček či lžic na boty. Před pár lety dospěl k rozhodnutí živit se v klidu a radostně tím, co jej opravdu těší a uspokojuje. Navíc má jednu ze svých dílen ...

pondělí odpoledne 22/11/21

Nejzelenější pavilon na Expu mají Singapurci

Nejzelenější pavilon na světové výstavě Expo v Dubaji představují Singapurci. Návštěvníci v něm mohou obdivovat přes 80 tisíc rostlin. Asijští autoři doufají, že svým dílem inspirují ostatní země k tomu, aby ve větší míře zahrnovaly zeleň do městského plánování.

pondělí dopoledne 22/11/21

Purpurové keře přitáhnou pozornost

Co se stane, když do zahrady vysadíme keř s tajemně purpurovými listy? Vznikne prostor, kde temperament a osobitost nepustí nudu ke slovu.

pondělí dopoledne 22/11/21

Vestavěnou šatnu svých snů pečlivě naplánujte

Vestavěnou skříň využijeme často od podlahy až po strop, přičemž zvládne šikminy v podkroví i atypický prostor pod schodištěm. Její vzhled a členění si však nejprve dobře promyslíme.

pondělí dopoledne 22/11/21

Lidstvo jako velryby na moři, taková by mohla být budoucnost bydlení

K tomu, aby člověk jako designér nebo architekt zaujal, stačí mnohdy jen dobrý nápad. A nejlépe dostatečně radikální. Příkladem je návrh mladého australského designéra Justiniana Khoo. Podle něj by se lidstvo v budoucnu mělo přesunout na plovoucí města, zatímco souš by zůstala ponechána tak, aby ...

pondělí ráno 22/11/21

Nová okna majitele nepotěšila. V zimě našel na vnitřní straně led

Blíží se zima a s ní se začnou v bytech a rodinných domcích objevovat problémy s kondenzací a netěsností v „obálce budovy“. Místem, kde se s kondenzací způsobenou netěsnostmi setkají majitelé bytů a domů často, jsou okna. Velmi dobře to ilustruje případ pana Karla z malého města ...

neděle dopoledne 21/11/21

Mistři zahrad: Z punkové neopečovávané zahrady zelená oáza

Stávající rohovou zahradu u bytu v centru města si majitelka přála zrekonstruovat a proměnit v oázu klidu pro relaxaci a odpočinek. Do práce se pustila zahradní architektka Dana Makrlíková a její tým z pořadu TV Seznam Mistři zahrad.

neděle dopoledne 21/11/21

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (24.11., 23.11., 22.11., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (listopad 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (říjen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru