Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
úterý 24. 4. 2018, 8:36

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

První 3D vytištěný rodinný dům ve Francii bude přidělen potřebné rodině

Ve francouzském Nantes otevřeli pro veřejnost první trojrozměrně tištěný rodinný dům v zemi. Na projektu pracovali studenti místní univerzity pod vedením profesora Benoita Fureta. Dům by měl už v červnu získat své první obyvatele z řad čekatelů na byt, další podobné budovy radnice města plánuje ...

dnes ráno

Renatu Retrovou-Brierley to táhne z Prahy do přírody

Je radost prohlížet si tvorbu malířky a módní návrhářky (dámské oblečení a kabelky) Renaty Retrové-Brierley, ale z jejího vyprávění o přestavování interiérů jejích dosavadních (i plánovaných) domovů by jednoho mohly ruce bolet! Tak je bývalá fotomodelka činorodá, odvážná a originální.

pondělí odpoledne 23/4/18

Okolí bazénu sluší designové prvky, základem je bezpečnost

Veškeré povrchy kolem bazénů vypadají v katalozích výrobců na první pohled krásně, hladce a – kluzce. Zdání klame. Kvalitní plochy u vody jsou vždy protiskluzové, navíc mrazuvzdorné.

pondělí dopoledne 23/4/18

Plevele je nejpraktičtější zbavit se v době, kdy teprve začíná růst

Jaro je časem, kdy trávník potřebuje nejvíce pozornosti a péče. Kdo ji zanedbá, bude se s následky potýkat po zbytek roku. Právě na jaře, kdy začínají rašit trávové rostlinky, raší společně s nimi i první plevel. Kdo se ho chce zbavit s předstihem, začne už nyní, než stačí vykvést a rozmnožit se.

pondělí ráno 23/4/18

Dopřejte oknům jarní očistu

Na jaře nás čeká mytí oken a jejich pravidelný servis. Natírají se dřevěné rámy, kontroluje a seřizuje se kování, těsnění. Péče se vyplatí, díky ní při otevírání křídla nedrhnou a okna mají delší životnost.

neděle dopoledne 22/4/18

Když se zahrada promění v rozkvetlý ráj

Přijměte pozvání do rozkvetlého ráje zahradní architektky Kateřiny Pospíšilové, který je přímým důkazem toho, že ne vždycky musí kovářova kobyla chodit bosa.

sobota ráno 21/4/18

Vhodným domovem se pro mladou rodinu stal přízemní byt v novostavbě

Byt v novostavbě ve středních Čechách si pro nové bydlení vybrali manželé s malým synkem. Zaujala je poloha v přízemí s navazující soukromou předzahrádkou, která jen přes plot sousedí s dětským hřištěm.

pátek odpoledne 20/4/18

Zásady správné vertikutace

Na jaře je potřeba věnovat trávníku obzvláštní péči, má-li se z něj do léta stát pěkný, hustý zelený koberec. Práci na něm po jeho očištění je třeba začít správně provedenou vertikutací.

pátek dopoledne 20/4/18

Altán i pergola poslouží stejně, fandí siestě i vaření

Pergola je lehká okrasná stavba, která původně sloužila jako podpora popínavých rostlin. Naproti tomu altány nabízely odpočinek a soukromí. Rozdíly v jejich využití se dnes ale už stírají.

pátek ráno 20/4/18

Nápadité příbory ve tvaru hracích kostek, letadla nebo zvířat udrží děti déle u stolu

Mnoho rodičů občas řeší problém, že jejich dítě prostě nechce jíst. V takové chvíli obvykle nejlépe funguje hra a vhodně zvolené příbory. Ty navíc podpoří dětskou představivost. Máme pro vás tipy na zajímavé designové kousky, které pobaví děti i rodiče a dodají stolování hravost.

čtvrtek odpoledne 19/4/18

Terasy a patia propojují dům s okolím

Terasa rozšiřuje obytnou část stavby a otevírá ji zahradě. Podobnou službu nabízí patio jako vnitřní otevřený prostor na balkóně nebo zelené střeše.

čtvrtek dopoledne 19/4/18

Nedostatek místa ve městě může řešit dům nad parkovací plochou

Hledání zastavitelných ploch v hustě obydlených městech je trendem po celém světě. Jeden z posledních projektů v této oblasti představil šéf britského architektonického studia Zed Factory, Bill Dunster. Dům, který k postavení nepotřebuje ve skutečnosti pozemek, protože jej lze vyzdvihnout například ...

čtvrtek ráno 19/4/18

Kranzova vila v Brně měla díky popínavé zeleni barevně splynout se zahradou

Nadčasová brněnská vila architekta Kranze z 30. let minulého století má tvary, které jsou v kurzu i dnes a vídáme je u nově stavěných městských vilek. Záměrem projektanta ovšem nebylo vytvořit jen funkční a střídmý objekt. Zamýšlel se i nad bezprostředním okolím stavby. Jeho záměrem bylo budoucí ...

středa odpoledne 18/4/18

Čtyřčlenná rodina tráví volný čas v moderním venkovském domě

Moderní a maximálně komfortní dům čtyřčlenné rodiny nestaví svá pozitiva na odiv. Není nudný ani neviditelný, a přitom obdivuhodně dobře zapadá do svého prostředí vinařské vesnice a dokonale respektuje okolní krajinu jižní Moravy.

středa dopoledne 18/4/18

Majitel obytné dodávky si vše potřebné vozí s sebou, včetně záhonků

Rozpad dlouhodobého vztahu inspiroval sedmačtyřicetiletého Gabriela k zásadní změně v životě. Veškerý svůj majetek prodal a svou dodávku vlastníma rukama proměnil v obytný vůz. Nyní cestuje po Spojených státech z místa na místo a vede nezávislý život. Společnost za volantem mu dělají záhonky ...

středa ráno 18/4/18

Potkan vyšlechtěný v laboratoři je inteligentní a nenáročný kamarád

Krysa a potkan jsou pro mnohé lidi dost odporná zvířata, s nimiž by se nikdy nechtěli setkat. Přesto existuje nemalá skupina chovatelů, kteří právě potkany doma mají. Potkan totiž nemusí být symbolem zla, špíny a nemocí, může se z něj stát skvělý domácí mazlíček s překvapivě vysokou inteligencí.

úterý v poledne 17/4/18

Dům ve městě jim nevyhovoval. Postavili si nový v dosahu hor

Navštívili jsme osobitý rodinný dům v malebné horské krajině pod Lysou horou, který si nechali od architekta navrhnout manželé se dvěma dětmi.

úterý dopoledne 17/4/18

Nenápadnou chatku v lesích lze kdykoli převézt jinam

Nenápadnou chatku s chytře řešeným interiérem navrhli do prostředí lesů u města Bath v jihozápadní Anglii architekti z ateliéru Invisible Studio.

úterý ráno 17/4/18

Zpěvák Petr Kroutil se z koncertů rád vrací do vesnického domku

Kapelník, saxofonista, skladatel, aranžér a zpěvák Petr Kroutil studoval dva roky na nepálské univerzitě v Káthmándú hru na flétnu, po pražské Ježkově konzervatoři byl i na ročním stipendiu v americkém Bostonu na Berklee College Of Music. A den před naší návštěvou se vrátil z koncertování v Los ...

pondělí odpoledne 16/4/18

Zapuštěný bazén vydrží desítky let, při výběru nezapomínejte na doplňky

Zvolená konstrukce a filtrace jsou pro spokojenost s bazénem rozhodující. Proto na těchto komponentech nešetřete, volte špičkovou kvalitu. I když u klasických bazénů je vyšší vstupní investice, jsou odolnější než nadzemní a jejich životnost si nezadá s životností nemovitosti.

pondělí dopoledne 16/4/18

Zdravý domov není samozřejmostí. Je třeba vědět, jak si ho zajistit

Zdravý domov je něco, co většina lidí považuje za samozřejmost. Zdaleka ne všechny domy ale skutečně zdravé jsou, a tak je třeba se o jejich stav, materiály a další vlastnosti zajímat. Mnohé z nedostatků lze řešit, je ale třeba vědět, jak na to.

pondělí ráno 16/4/18

Co zvážit před nákupem ryb do jezírka

Mnoho majitelů zahrad má hezká jezírka, která už postupně osídlily různé druhy živočichů - žáby, hmyz, ptáci... Stále se však neodhodlali k tomu, pořídit si do nich obyvatele nejtypičtější - ryby. Jejich koupi je ovšem potřeba zvážit z několika úhlů a nic nepřehlédnout, pokud se jim má v jezírku ...

neděle dopoledne 15/4/18

Užijte si rozkvetlé jaro všemi smysly

Nic nenasytí hladové oči tak jako první jarní květy. Zajděte se na ně podívat do záhonu nebo si domů přineste rychlenou kytičku v květináči.

sobota ráno 14/4/18

Vila Kubových patří k největším a nejluxusnějším stavbám meziválečné éry v Brně

Brněnská vila stavitele Aloise Kuby a jeho bratra architekta Viléma Kuby, která vznikla v roce 1936, je znakem luxusu meziválečné éry. Je na ní vidět, že stavebníkova firma prosperovala a na stavbu tedy byly potřebné prostředky. Za její podobou stojí i dobré projekční schopnosti Viléma Kuby.

pátek odpoledne 13/4/18

Rekonstrukce přízemí rodinného domu se podařila přesně podle přání majitelů

Přízemí dvougeneračního rodinného domu čekala náročnější rekonstrukce. Manželé si chtěli upravit přízemní byt na pohodlné bydlení a patro přenechat dceři. Podívejte se, jak se vše povedlo.

pátek dopoledne 13/4/18

První trojrozměrně tištěný betonový dům v Evropě bude brzy dokončen

Žádné rovné zdi, všechny stěny v libovolně oblých tvarech a velká rychlost stavby. Takové jsou přednosti prvního trojrozměrně vytištěného betonového domu v Evropě, který vytvořila dánská společnost 3D Printhuset. Na předměstí Kodaně začala na konci loňského roku tisknout kancelářskou budovu, která ...

pátek ráno 13/4/18

Nadměrná kondenzace zničila majitelce novou terasu

To, že kondenzace uvnitř skladeb střech a stěn domů může být vážný problém, se přesvědčila paní Mirka na svém rodinném domku. Při jeho přestavbě nebyla správně navržena nová skladba terasy a paní Mirku po roce dost překvapilo, že si na terase připadá jako “na vodě” a může být ráda, že se ...

čtvrtek odpoledne 12/4/18

Ochraňte svůj pozemek elegantně a účinně, vsaďte na kvalitní oplocení

Zahrada kolem domu je prostor, který poskytuje zejména soukromí. Abyste se tu cítili dobře, musíte zajistit také určitou míru bezpečí a ochranu před hlukem či zvědavými pohledy. Už proto se vyplatí pozemek oplotit.

čtvrtek dopoledne 12/4/18

Jak zařídit malý byt aneb Vyhrajte boj o centimetry

Interiér menších rozměrů prověří naši kreativitu, znalost optických klamů a schopnost efektivně využít prostor od podlahy až po strop. A to není vše!

čtvrtek ráno 12/4/18

Z půdního bytu se po úpravě stal moderní domov

Půdní byt s galerií na spaní byl vybudován jako prostory k pronajímání a v době našeho focení teprve čekal na své nové obyvatele. Zařízení interiéru se ujal Pavel Volín, majitelův známý.

středa odpoledne 11/4/18

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.4., 20.4., 19.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2018)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2018)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2018 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru