Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
úterý 17. 7. 2018, 8:06

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

I interiér zařízený odpadem může působit luxusním dojmem, stačí si s ním pohrát

Prohlédněte si neobyčejně luxusní interiér domu, jehož veškerý nábytek je vytvořen z odpadu. Vznikl z běžných spotřebních materiálů a předmětů, které už své původní funkci dosloužily. Jde o cennou inspiraci pro všechny šikovné kutily, kteří mají rádi recyklované kousky do domácnosti.

dnes ráno

Designérský výstřelek aneb Kulaté křeslo, které zpevňuje záda

Studenti několika norských škol začali používat nevšední dřevěná kulatá křesla. Židle s názvem Rodeo Chair, navržená společnostmi Hareide Design a Frode Skretting, je určena pro použití ve školách, firmách a domácnostech. Její hlavní výhodou je zdravotní prospěšnost a ve srovnání s gymnastickým ...

pondělí v poledne 16/7/18

Zhoupněte se do pohody

Mírné pohupování je příjemné, uklidňující a konejšivé. Milují ho miminka i dospělí. Stačí uvelebit se v zahradním křesle nebo houpací síti a upadnout do nirvány.

pondělí dopoledne 16/7/18

Zpět k přírodě aneb Jak v Beverly Hills roste neobvyklý obytný komplex

Kopec a na něm 18 malých dřevěných domků připomíná nejnovější projekt, který vyrůstá v honosné losangeleské čtvrti amerického Beverly Hills. Nese název Gardenhouse (Zahradní domek) a jeho autory jsou architekti z čínského studia MAD Architects. Ti využili návrh rezidenčního objektu jako ...

pondělí ráno 16/7/18

Tapety s lesním motivem doladí interiéry zařízené v přírodním stylu

Pokud jste fandové elegantního přírodního stylu v interiéru a máte pocit, že byste chtěli tento dojem ještě umocnit, zkuste použít i tapety s motivem lesa. Ty prostoru dodají třetí rozměr a promění i celkem všední a fádní interiér obývacího pokoje nebo ložnice v kouzelné a přívětivé prostředí.

neděle dopoledne 15/7/18

Léto voní levandulí

Kvetoucí levandule, to je příliv radosti, výjimečné chuti, a hlavně nezaměnitelné vůně, se kterou si užijeme chvíle tvoření i sladké letní nicnedělání.

sobota ráno 14/7/18

Jak zpěvák a skladatel Zdeněk Hrachový zveleboval svůj dům

Skupině Fleret je letos pětatřicet let a její zakládající člen, zpěvák, kytarista a skladatel Zdeněk Hrachový nedá na jejich muziku s folklorními prvky dopustit stejně jako na bydlení u Vizovic. Zakoupený domeček zveleboval poslední roky.

pátek v poledne 13/7/18

Japonská zahrada promlouvá skrze kameny

Vášeň pro unikátní krásu přírodního kamene a pro vše, co z něho lze vytvořit, provází Milenu Hrtusovou, majitelku rodinné firmy Kameny CZ, od začátku podnikání. Navíc ji spojila s láskou k japonským zahradám.

pátek dopoledne 13/7/18

Robotické sekačky jsou hitem letošního léta

Hitem letošního léta jsou podle odborníků na zahradní mechaniku robotické sekačky trávy. Na našem trhu nejsou sice žádnou novinkou, první vlaštovky se objevily již před několika lety, ale teprve letos je jejich nabídka velká a zájem o ně zrovna tak.

pátek ráno 13/7/18

Trendem letošního prázdninového bydlení jsou plovoucí stany

Velký zájem a popularitu mají letos na sociálních sítích i webech věnovaných kempingu stany, které jsou schopné plavat na vodě. Stany - rafty se jim někdy říká. Nejdále je tato myšlenka rozvinuta u stanu GT Roof, jehož autoři rozvedli obojživelnost plátěného přístřešku naplno. Ten může nejenom ...

čtvrtek odpoledne 12/7/18

Chytře vymyšlená kuchyň šetří lidskou energii i zdraví

Při výběru kuchyně obvykle zohledňujeme míry místnosti pro ni vyhrazené. Měli bychom však vzít v úvahu i míry vlastní, a to hlavně kvůli zdravým zádům a bezpečnosti.

čtvrtek dopoledne 12/7/18

Na návštěvě ve venkovském domě, který majitelé zařídili v eklektickém stylu

Z Prahy na venkov se rozhodli přestěhovat manželé Tereza a Dominik. Unaveni ruchem hlavního města hledali především klid. Na rozdíl od mnoha jiných Pražáků však netoužili po klasické chalupě. A nechtěli ani moderní dům. Jejich srdce si proto hned na první pohled získal dům na návsi ve Vrbčanech. Má ...

čtvrtek ráno 12/7/18

Architektonicky podařená vila v Jihlavě dlouhodobě sloužila jako sídlo jednotek SS

Rozlehlé sídlo rodiny Seidnerových v Jihlavě vyprojektoval pražský architekt Adolf Foehr. Ten byl oblíbený především u německých zákazníků. Shodou okolností byla vila po vyhlášení protektorátu zabrána pro jednotky SS a sloužila jako prostor pro plánování vojenských operací.

středa v poledne 11/7/18

Drobná rekonstrukce se zvrtla, dům prošel kompletní proměnou

Několik let jsem se těšila na to, až pojedeme k Ivanovi na Moravu fotit. Pořád to totiž podle něho nebylo dokonalé. Dočkala jsem se a trpělivost se vyplatila. Další rozměr již hotovému interiéru totiž dala i jeho žena Dita.

středa dopoledne 11/7/18

Vinice, kde byste ji nečekali – na střeše domu uprostřed New Yorku

První vinici na střeše domu ve městě mají v americkém New Yorku. Jde o start-up projekt, jehož autorem je Devin Shomaker. O možnosti využít některou ze střech uprostřed města k založení vinohradu uvažoval už od svých studijních let ve vinařské škole. V Brooklynu se mu jeho sen splnil.

středa ráno 11/7/18

Na rozlehlém pozemku vyrostl moderní farmářský dům

Farmářský dům se čtyřmi ložnicemi, který stojí ve zvlněné zemědělské krajině americké Pensylvánie obklopený loukami a pastvinami, je jednou ze staveb oceněných v architektonické soutěži AIA Awards 2017.

úterý v poledne 10/7/18

Stará mladoboleslavská loděnice padla, staví se nová

Budova staré chátrající loděnice na břehu řeky Jizery v Mladé Boleslavi už padla k zemi. Na jejím místě se v nejbližších dnech začne stavět loděnice nová.

úterý dopoledne 10/7/18

Obchodní čtvrť podle návrhu Zahy Hadid by mohla v Praze stát v roce 2025

V Praze je nedostatek ikonických staveb, tím méně těch z pera světově proslulých architektů, zaznělo na nedávné odborné konferenci pořádané Sdružením pro architekturu a rozvoj (SAR). Jistě i proto se tak velkému zájmu odborné a laické veřejnosti těší připravovaný projekt společnosti Penta s názvem ...

úterý ráno 10/7/18

Jak bydlí a tvoří malíř Adam Jílek

I když je Adam Jílek rodák z Prahy, maluje hlavně zvířata. Jeho obrazy se už stačily dostat do soukromých sbírek nejen v Evropě, ale i v Saúdské Arábii, Austrálii a USA. Z malinkého žižkovského bytu jezdí tvořit do ateliéru v modřanském věžáku, kde bývaly dříve dílny a kanceláře.

pondělí odpoledne 9/7/18

Oživte svůj interiér roletou nebo žaluzií

K zastínění oken nás zpravidla donutí ostré sluneční paprsky a vysoké teploty. Pro ty, kteří hledají alternativu ke klasickým interiérovým záclonám, závěsům či žaluziím, nabízejí výrobci látkové roletové systémy.

pondělí dopoledne 9/7/18

Zchátralou kuču proměnili v luxusní chatu v hodnotě pětipokojového bytu

Husarský kousek se podařil manželům Katherine a Adamovi z britského Cornwallu. Na útesu nad zátokou Whitsand bay před pěti lety objevili a koupili zchátralou a opuštěnou chatku, kterou přestavěli na luxusní rekreační domek. S nádhernou vyhlídkou na moře. Nabízejí ji znovu k prodeji, ovšem tentokrát ...

pondělí ráno 9/7/18

Pozvěte stromy k sobě domů

Les a stromy působí na člověka přirozeným zklidňujícím dojmem. K navození pocitu uvolnění známého z pobytu v přírodě napomohou stromy, na kterých náš zrak čas od času spočine také doma, v interiéru. Spolehnout se můžeme na velkoformátové fotografie, podobně jako na sofistikované motivy na nábytku ...

neděle dopoledne 8/7/18

Pokochejte se barevnou přehlídkou ve stínu stromů

Zdá se vám, že kolem kmenů nemůže nic kloudného růst, když sem má sluníčko omezený přístup, půda postrádá vláhu nebo naopak vysychá jen pomalu? Omyl! I na zdánlivě nevyužitelném místě může vzniknout barevná skladba krásných rostlin.

sobota ráno 7/7/18

Budova Slovenského rozhlasu vypadá jako převrácená pyramida

Budovu Slovenského rozhlasu v Bratislavě nazývají místní „obrácená pyramida“. Dílo slovenských architektů Štefana Ďurkoviče, Barnabáše Kysslinga a Štefana Svetka bylo před časem vyhlášeno za národní kulturní památku.

pátek odpoledne 6/7/18

Moderní interiérové schody umějí levitovat v prostoru

Schody spojují podlaží, ale dokážou ještě něco navíc. Strhnout na sebe pozornost a být šperkem celého interiéru. Liší se od sebe tvarem, způsobem ukotvení a použitým materiálem.

pátek ráno 6/7/18

Gigantičtí plyšáci slouží jako postele i křesla pro dospělé

Všichni hraví dospělí, kteří měli, nebo stále mají vztah k plyšákům, jistě ocení nápaditý nábytek od jihoafrického umělce a designéra Porky Hefera. Jeho nábytek určený k odpočinku je inspirován říší ohrožených zvířat a v interiéru bude nejen sloužit své funkci, bude ho i dekorovat.

čtvrtek odpoledne 5/7/18

Vchodové dveře nás ochrání před požárem i zloději

Nic nenechávejte náhodě, nespokojte se s první levnou nabídkou. Při zabezpečení vlastního majetku preferujte certifikované bezpečnostní dveře, které nabízí zavedená firma na trhu. A to pouze ve 3. nebo 4. bezpečnostní kategorii.

čtvrtek ráno 5/7/18

Investičně náročná vila Zdeňka Lišky je stylově hodně rozmanitá

Vila pro manžele Liškovy a jejich rodiče je umístěná přímo na Kudlově v blízkosti ateliérů a zároveň na samotě uprostřed přírody. Stavba z šedesátých let minulého století je pozoruhodná svou stylovou rozmanitostí. Spojuje typologické a architektonické motivy z různých epoch i prostředí v ...

středa odpoledne 4/7/18

Řadový dům majitelé proměnili v ráj pro milovníky knih a koček

Nenápadná a tichá brooklynská čtvrť Windsor Terrace v americkém New Yorku zaujala manželský pár spisovatelů natolik, že s koupí řadového domu ani chvíli neváhal.

středa dopoledne 4/7/18

Desetiletou okrasnou zahradu zdobí kámen a keramika

Přibližně deset let věnuje péči své zahradě naše čtenářka Zdena. Před léty koupili s rodinou chalupu na Jindřichohradecku a jako mnoho dalších se do ní nakonec z paneláku přestěhovali natrvalo. Brzy nato se tvář zahrady změnila a nyní dělá radost nejenom své majitelce, ale celé její rodině. ...

středa ráno 4/7/18

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (14.7., 13.7., 12.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2018)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2018)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2018 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru