Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
středa 21. 2. 2018, 10:09

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Léta strávená v paneláku jsou minulostí, rodina si užívá pohodu ve vlastním domě

Mladá čtyřčlenná rodina se po letech strávených v panelovém bytě v Praze rozhodla pro změnu. Toužila po větším klidu a zahradě pro trávení volného času v kruhu rodiny a přátel. Startem k tomuto snu bylo zakoupení pozemku v blízkosti Prahy.

dnes dopoledne

Cihlové stěny bistra zdobí mísy s ovocem

V rohovém domě z 19. století ve slovinské Lublani bylo už několik let nevyužívané přízemí. Dříve sloužilo kdejakému účelu. Bývalo v něm řeznictví i velkoobchod s vínem. Pak osiřelo. Nyní však získalo zpět svou důstojnost a do jeho cihlových zdí se vrátil ruch. Vzniklo v něm totiž bistro ve ...

dnes ráno

Jednorožci jsou trendy motivem pro výzdobu dívčích večírků

Motivy jednorožců v dívčích pokojích jsou velkým hitem posledních měsíců. Pokud chcete interiér vyzdobit pro pořádání narozenin nebo jiných oslav a chcete potěšit malé slečny, můžete volit právě tato fantazijní zvířata jako nejvýraznější dekorativní prvek. Kýčovitost k tomuto motivu do jisté míry ...

úterý odpoledne 20/2/18

Železobetonová konstrukce domu v piniovém lese nevyčnívá, je s ním v symbióze

Dům na Costa Esmeralda, pár kilometrů od argentinského města Piramar, na první pohled vypadá, jako by sem spadl z nebe nebo jako by jej ruka Stvořitele jednoduše posadila na písek mezi stromy. Ve skutečnosti žije syrová železobetonová konstrukce v symbióze se svým okolím.

úterý dopoledne 20/2/18

Jak pečovat o brambořík

Atraktivní vzhled květů předurčuje brambořík neboli cyklámen k vánoční výzdobě zejména sváteční tabule. Při troše péče však rostlina pokvete během celé zimy.

úterý ráno 20/2/18

Pro společenský ruch i soukromí, dům na venkově má dost místa pro obojí

Elegantní, vzdušný, prostorný. Tak bývá nazýván tento dům v Kalifornii, kousek nad vesnicí Healdsburg. Díky zdařilému návrhu, za nímž stojí architekti ze studia Feldmann Architecture, nabízí svým majitelům spoustu místa pro časté společenské akce, zároveň však, když večer pokročí, poskytne zrovna ...

úterý ráno 20/2/18

Nejlepším pasivním domem roku 2017 je Dům na větrném kopci

Soutěž Pasivní dům 2017 má své vítěze. Ve třetím ročníku soutěžní přehlídky o nejlepší pasivní dům bodoval Dům na větrném kopci od Archcon ateliéru, který navrhl i loňského vítěze. Dům je zajímavý střízlivým použitím přírodních materiálů, atraktivními vnitřními prostory a dobře řešenou střechou.

pondělí odpoledne 19/2/18

Ušetřete čas i síly s chytrými pomocníky v kuchyni

Vaření. Pro mnohé koníček, při kterém si odpočinou a mohou rozvinout svou kreativitu, pro jiné povinnost, jejímž jediným cílem je nakrmit rodinu. Ať už patříte do kterékoli skupiny (případně je střídáte podle nálady), poradíme vám, jací pomocníci vám práci v kuchyni usnadní, ušetří čas a pomohou ...

pondělí dopoledne 19/2/18

Starou nákladní loď proměnili architekti v luxusní obydlí

Nákladní loď z roku 1957 proměnili architekti z nizozemského studia ANA v luxusní obydlí. Plavidlo s názvem De Novatie lze zahlédnout na kanálech Amsterodamu, a na první pohled je zřejmé, že mu jeho „druhý život” velmi svědčí.

pondělí ráno 19/2/18

Jak se naladit na kvalitní spánek

S nevyspáním a následnou únavou během dne má zkušenost snad každý. Pronásleduje-li nás špatný spánek delší dobu, odrazí se to negativně na našem zdraví. Co s tím?

neděle dopoledne 18/2/18

Pestrá zátiší s pokojovými rostlinami zlepší náladu

Vytvořte si doma iluzi exotických destinací v barvách, kterým by záviděli i papouščí krasavci loriové. Pohled na pestrá zátiší s pokojovými rostlinami vás nadopuje energií a usnadní čekání na jaro.

sobota ráno 17/2/18

Pronajatý byt vyměnili za vlastní s terasou a dvěma koupelnami

Když manželé se dvěma dospívajícími dětmi plánovali pořízení nového bydlení, preferovali výhody velkého města. Děti jsou již téměř samostatné a zvyklé se ve městě pohybovat, do práce se rodiče naučili používat hromadnou dopravu. Výběr lokality proto zaměřili na okraj hlavního města, kde rodina žila ...

pátek dopoledne 16/2/18

Z garsonky do vlastnoručně rekonstruovaného domu. Majitelé si splnili životní sen

Čtyři roky trvala rekonstrukce rodinného domu, který zdědila po prarodičích naše čtenářka Veronika a její manžel Vítek. Většinu prací zvládli svépomocí, dnes žijí v moderně zařízeném domově, jemuž vévodí velký koníček hlavy rodiny – motorky.

pátek ráno 16/2/18

Jak se starat o štěňata a na co si dát pozor

Když si lidé pořizují štěně, mnozí ani netuší, v jakém věku je to nejlepší, jak se vůbec štěňata od narození u matky vyvíjejí a rostou. A už vůbec netuší, kolik práce s nimi chovatel má a kolik času jim musí věnovat. Pokud je to tedy seriózní registrovaný chovatel, který odchovává psy s průkazem ...

čtvrtek odpoledne 15/2/18

Podle barvy sádrokartonu zjistíte, co umí

Vedle standardních užitných vlastností má každý typ sádrokartonu přidanou hodnotu, ovlivňující jeho využití. Barva desky napoví, jaké a ve kterém konkrétním interiéru to bude.

čtvrtek dopoledne 15/2/18

Nevšední rodinný dům s ladnými křivkami se už letos stane realitou

Když před dvěma lety vyhráli architekti z amerického studia WATG Urban soutěž návrhů rodinných domů volných forem The Freeform Home Design Challenge, vypadal jejich projekt trojrozměrně tištěného domu jako velmi hezký sen. Ten by se ale měl stát už letos realitou.

čtvrtek ráno 15/2/18

Rokycanská vila okouzluje skromností i secesními motivy

Na konci Rokycan, pod příjezdem k nemocnici, na Pražském předměstí stojí dům, který si nechal postavit místní učitel František Kreidl. Pozdně secesní vilka s typicky geometrickým dekorem je dokladem stavitelské šikovnosti začátku dvacátých let dvacátého století ve venkovském a maloměstském ...

středa odpoledne 14/2/18

Z bývalé hospody vznikl moderní domov

Stálo to hodně úsilí, než se Monice a Honzovi podařilo přebudovat bývalou hospodu v pěkné a voňavé bydlení, ve kterém to „žije“ i bez výčepu a halasných hostů. O veselou náladu se tu starají jeho čtyři obyvatelé a časté návštěvy příbuzenstva i kamarádů.

středa dopoledne 14/2/18

Cesta k vysněné skalce nebyla snadná, po úpravě je největší okrasou zahrady

Skalku ve svahu vybudovala rodina naší čtenářky Lídy z Domažlicka. Vše nevycházelo od počátku podle plánu, a tak bylo třeba hledat jiná řešení. Výsledek dnes stojí za to.

středa ráno 14/2/18

Kalifornské studio vytváří obskurní sedačky z rakví

Nápady, jak využít nepotřebné objekty k vytvoření nového nábytku, jsou vždy vítané. V některém případě ovšem působí proměna poněkud rozpačitě. Kalifornské studio Vidal Herrera je toho příkladem - vyrábí totiž nábytek z rakví. Ne však z použitých, ale z těch, které mají nějakou výrobní vadu nebo ...

úterý odpoledne 13/2/18

Ukládejte chytře a přehledně

Řešíte-li úložné prostory ve svém domě či bytě, určitě víte, že nejefektivnější je vyčlenit jednu místnost pro šatnu. Jde to naplánovat hlavně v případě novostavby.

úterý dopoledne 13/2/18

U sídla obří společnosti vyrostl deštný prales

Jen několik kroků od sídla společnosti Amazon v americkém Seattlu vyrostla jako jeho součást trojice kulovitých prosklených útvarů, v nichž se ukrývá uměle udržovaný, leč plně životaschopný deštný prales. Systémy ve „skleněné housence” udržují nejenom potřebnou teplotu, ale také vlhkost ...

úterý ráno 13/2/18

Novým domovem Eleny Šulcové se stal podkrovní byt nedaleko Prahy

Není mateřská jako mateřská. Elena Šulcová při ní stačí organizovat dvakrát do roka v pražské Galerii Mánes už tradiční prodejní trhy Lemarket, které před osmi lety založila. Ten nedávný byl tedy vánoční a z vily u břehu řeky v Kralupech nad Vltavou připravuje další - jarní.

pondělí v poledne 12/2/18

Do garsonky se skvěle hodí rozkládací nábytek

Stohovatelné židle, rozkládací sedačky, pohyblivé stolky na kolečkách, měkké pufy, taburety a světlé odstíny na bytových textiliích. To vše patří do garsonky, která musí spolehlivě fungovat pro jednu či dvě osoby. Nechte se inspirovat!

pondělí dopoledne 12/2/18

Interiérům v letošním roce vládne červená barva

První měsíce roku patří veletrhům o bydlení. Pro designéry, architekty a samozřejmě obchodníky byl v lednu tím nejvýznamnějším veletrh IMM v německém Kolíně nad Rýnem. Jak lze u německého veletrhu očekávat, není jeho smyslem ani tak nějaká divoká show jako spíše zaměření na obchod. Přesto i zde ...

pondělí ráno 12/2/18

Valentýnskou atmosféru v interiéru navodíte motivy polibků v pop-artovém stylu

Pokud chcete na Valentýna (svátek zamilovaných) v interiéru navodit erotickou atmosféru, ale chcete se vyhnout klasickým okoukaným motivům srdcí, zkuste hledat inspiraci v pop-artovém stylu. Motivy komiksových polibků a objektů ve tvaru rtů dodají interiéru šťávu a umožní oslavit svátek s plnou ...

neděle dopoledne 11/2/18

Když si zahradu vezme do parády bílá zima

Spousta stromů, ať už stálezelených, či opadavých, se pyšní senzační figurou, která nejlépe vynikne, když zahradu rozzáří čerstvý sníh. Jaké druhy stromů nás ohromí svým půvabem, když si je vezme do parády bílá zima?

sobota ráno 10/2/18

Nechte zrcadlo vyniknout v celé jeho kráse

Která věc patří k nejpřehlíženějším v domácnosti? Zrcadlo! Ať už je bezrámové, má netypický tvar, zdobí ho pestrý lem, často před ním stojíme a díváme se jen na sebe. Přitom nám v mnohých ohledech dobře slouží.

pátek odpoledne 9/2/18

Proměna panelákového bytu s nádechem amerického stylu

Období, ve kterých se většina panelových domů stavěla, byla obdobími změn jak v architektuře, tak i ve světě. Ke stavbám se začaly používat nové technologie. Ty umožnily větší pokrytí a větší okna, nicméně vznikaly i malé domácnosti na způsob buněk. Jejich proměny jsou v současnosti mnohdy výzvou.

pátek dopoledne 9/2/18

Důkladné retro. Muž si zařídil celý dům ve stylu 40. let

Pamětníci nevzpomínají na 40. léta minulého století pokaždé s nadšením, neboť první polovina této dekády se nesla ve znamení druhé světové války. Nicméně, zrovna do této éry se doslova zamiloval Angličan Ben Sansom. Ve stylu 40. let si proto zařídil celý dům. Návštěva, která k němu zavítá, tak má ...

pátek ráno 9/2/18

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2018)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2018)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2018 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru