Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
středa 13. 12. 2017, 2:31

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Jak se správně starat o vánoční stromek v květináči

V posledních letech si lidé oblíbili pořizování vánočních stromků v květináčích. Buď se těší, že ho použijí i další Vánoce, nebo skončí zpátky v přírodě. K velkému zklamání ale strom většinou uhyne. Máme pro vás tipy, jak se o dřevinu postarat.

úterý odpoledne 12/12/17

S čím vám může pomoci energetický poradce

O tom, že existuje služba energetického poradce a s čím vším se na něj lze v případě potřeby obrátit, zatím stále ještě mnoho lidí netuší. A je to škoda. Jeho rady mohou rodinám ušetřit stokoruny i tisíce ročně. Detaily jsme zjišťovali u dodavatelů energií, kteří tuto službu nabízejí, a zdaleka ne ...

úterý odpoledne 12/12/17

Výtvarnice s rodinou rekonstruovala usedlost ve středomořském stylu

Krajina Českomoravské vrchoviny jen málokoho nechá chladným. Její magický půvab uchvátil i rodinu výtvarnice Pavlíny Lipkové. Do rekonstrukce bývalé zemědělské usedlosti se s manželem pustili naplno již v roce 2000 a vlastním srdcem i vlastníma rukama jí vdechli jedinečnou poezii.

úterý dopoledne 12/12/17

Dominantou domu herečky a cvičitelky Jane Fondové je prosklený výtah

O tom, že s prodejem realit to není snadné, ani když jste slavní, se přesvědčila letos herečka a propagátorka domácího cvičení Jane Fondová. Když na počátku roku s bývalým partnerem Richardem Perrym nabídli k prodeji svůj dům v americkém Beverly Hills, stěží čekali, že jeho cenu budou muset dvakrát ...

úterý ráno 12/12/17

Objevem roku na Czech Design Weeku se stala autorka pestrých váz

Pražský designový festival Czech Design Week vyhlásil vítěze nejlepších autorských počinů. V kategorii Objev roku cenu získala Dominika Petrtýlová za svou práci se sklem, cenu Best of Design si odnesla Kristýna Mikolášková za netradiční světelný objekt Dione, cenu za nejlepší instalaci obdrželo ...

pondělí odpoledne 11/12/17

Zabořte se do měkkých polštářů, nejsou jen na parádu

Pohovky obložte polštáři a válejte se! Nejsou tu jenom pro parádu, ale i na relax a snění. Mají rozmanité velikosti, tvary, barvy a v mžiku promění interiér. Líbí se vám extravagantní, decentní, slavnostní, nebo ve stylu retro?

pondělí dopoledne 11/12/17

Historie vánočního stromku: původně odháněl duchy

Zdobení živých zelených stromů světly a sladkostmi má kořeny už v pohanských dobách. Tehdy pod nimi lidé tancovali, aby oslavili bohyni slunce. Tradice zdobených vánočních stromků, jak ji známe my, je však mnohem mladší.

pondělí ráno 11/12/17

Australský robot sám staví domy z cihel

Trojrozměrný tisk ve stavebnictví představuje teprve zkoušenou a testovanou novinku. Zcela nový úhel pohledu vnesli do chápání této technologie australští inženýři, kteří se rozhodli pro moderní stavební metodu využít materiál z nejtradičnějších - cihly. A výsledek se zdá být dokonalý.

pondělí ráno 11/12/17

Náklady na svícení aneb Jak je to s vánočními dekoracemi

Je tu druhá adventní neděle. V mnoha domácnostech už svítí nejenom svíčky na adventním věnci, ale také nejrůznější elektrické vánoční dekorace, ať to jsou již řetězy, svícny apod. Málokdo si ale umí spočítat, na kolik taková zářivá vánoční atmosféra za prosinec vyjde.

neděle dopoledne 10/12/17

Co si pořídit letos na Vánoce do domácnosti? Klasické cibuláky

Přestože Vánocům většinou vévodí barvy červená, zelená, zlatá, stříbrná a bílá, Češi se rádi vracejí ke klasice. Tou může být například i tradiční český cibulákový porcelán. Chybět pak o svátcích v žádné domácnosti nesmí ani svíčky, byť třeba v netradičních tvarech. Prohlédnout si je a načerpat ...

sobota odpoledne 9/12/17

Netřesk dovede každou zahradu k dokonalosti

Někdy je maličkost to jediné, co zahradě chybí k dokonalosti. Přesvědčí vás o tom rostlinka zvaná netřesk. Co je tahle kuriozita vlastně zač a proč si zasluhuje medaili za výdrž a odolnost?

sobota dopoledne 9/12/17

Multifunkční vybavení domácnosti je v módě

Nové domácí spotřebiče i nábytek směřují k jednoduchosti a zároveň k rozšíření svých funkcí. Velký důraz se přitom klade na design.

pátek odpoledne 8/12/17

Překvapivá proměna mezonetového bytu v atypickém panelovém domě

Byt v panelovém domě se dá předělat na pěkné bydlení. Dokonce k tomu není mnohdy potřeba ani hromada peněz. Postačí jen dobrý nápad a síla pustit se do práce. Mnoho lidí ovšem nezná všechny nedostatky zastaralých bytů, a proto ani netuší, jak se dají změnit k nepoznání. Inspirovat se mohou ...

pátek dopoledne 8/12/17

Luxusní radiátory umí své majitele potěšit v mnoha ohledech

Základem výběru radiátorů do domácnosti je volba správného počtu, velikosti a výkonu jednotlivých těles. Je zřejmé, že takový odhad si neudělá majitel domu či bytu sám. Potřebuje na to obvykle projektanta, který mu ideální řešení navrhne. Jaké možnosti má investor, který touží po opravdu luxusních ...

pátek ráno 8/12/17

Pro lahodnou kávu nemusíte do kavárny. Zvládnete ji připravit i doma

Řadíte se mezi milovníky kávy, a tak jste v nedaleké pražírně či kavárně stálým zákazníkem? Pak vězte, že lahodný nápoj, který splňuje požadavky i těch nejnáročnějších gurmánů, můžete připravit v pohodlí domova.

čtvrtek odpoledne 7/12/17

Pečte cukroví s radostí

K Vánocům patří různé zvyky a tradice. Kromě stromečku, Ježíška, dárků, kapra a bramborového salátu patří k symbolům Vánoc i cukroví a vánočka. Někde peče babička, jinde celá rodina nebo si vystačí jen děti s maminkou.

čtvrtek dopoledne 7/12/17

Podzimní příprava půdy

Po sklizni nastává čas zahradnických prací, jako je zrytí záhonků, odstranění plevele, nakypření a pohnojení půdy, ale také nová výsadba.

čtvrtek ráno 7/12/17

Starou stodolu architekti proměnili ve stylový rodinný dům

Rodinný dům se stodolou na Jičínsku měli za úkol rekonstruovat architekti ze studia Blok_architekti. Jak se ale záhy ukázalo, stav rodinného domu byl natolik špatný, že by se náklady na jeho opravy a úpravy vyšplhaly do neúnosné výše. Naopak stodola se zachovala v překvapivě dobré formě. Architekti ...

čtvrtek ráno 7/12/17

Plzeňský obchodník si nechal postavit prostornou vilu, stala se památkou

Významný plzeňský obchodník a předseda správní rady Měšťanského pivovaru v Plzni Karel Svoboda s manželkou Boženou vybrali pro svůj dům místo s výhledem na město. Na velkém pozemku pak vznikla rozlehlá vila s jednoduchými funkcionalistickými rysy, která se později stala kulturní památkou.

středa odpoledne 6/12/17

Moderátor Pavel Cejnar si postavil vysněný dům

Pavel Cejnar vešel do povědomí veřejnosti, když coby veselý moderátor vnášel humor a nadsázku do televizního pořadu Jak se staví sen. Načerpané zkušenosti nyní plně zúročuje při zvelebování svého nově postaveného domu.

středa dopoledne 6/12/17

Dům v lese připomíná gigantický hřib

Nahlédněte s námi do úžasného interiéru originální stavby, která má imitovat tvar houby. Je inspirací pro ty, kdo zařizují problematické prostory s atypickými tvary nebo pro lidi, které už unavují obytné prostory ve tvaru kvádrů a krychlí a ocení kreativnější životní prostor inspirovaný přírodou.

středa ráno 6/12/17

Na co se zaměřit při předvánočním úklidu

Předvánoční úklid nemusí být strašákem hned z několika důvodů. Máme k dispozici spoustu práci usnadňujících pomocníků, a to nejen přístrojů, ale i členy rodiny a placené úklidové služby.

úterý dopoledne 5/12/17

Skandinávský recept na prohřátí a pevné zdraví

V zimních měsících se vlastní zázemí pro relax v teple opravdu hodí. Oblíbenou výbavou domácností se stala finská sauna, která tělu i mysli dopřeje dokonalé uvolnění přímo v klidu vašeho soukromí.

úterý ráno 5/12/17

O koupi zanedbané usedlosti rozhodlo podloubí

Bylo to jen obyčejné, léty zanedbávané venkovské stavení, ale našemu čtenáři Jiřímu se hned zalíbilo. Mělo totiž něco, do čeho se prostě zamiloval - podloubí. Nelenil, nemovitost koupil a společně s přítelkyní vynaložili spoustu času, energie a financí na její rekonstrukci. Jejich snaha se ...

úterý ráno 5/12/17

Čaj pomůže zahnat zimní splíny

Lahodný čaj pijeme ráno i večer, pro zahřátí i ochlazení, jen tak na chuť i pro zdraví. Pomůže nám uvolnit se i soustředit. Důvodů, proč ho vzít k sobě do života, je zkrátka mnoho. Vybírejme kvalitní sypaný a připravujme ho s rituálem.

pondělí odpoledne 4/12/17

Koberce umí víc než jen zahřát

Koberce v interiéru jsou příjemné na dotek, tlumí hluk, zlepšují akustiku, pohlcují prach i nečistoty, a navíc vypadají dobře! Do každé místnosti se vybírá koberec podle jiných parametrů. Co se vyplatí vědět, než se vydáte na nákup?

pondělí dopoledne 4/12/17

Jak si Češka stavěla rodinný dům v Chicagu

Dřevostavbu na předměstí amerického Chicaga si postavila společně se svým manželem naše čtenářka Barbora, která se do Spojených států přestěhovala před dvaceti lety. Zaslala nám snímky svého domu a my jsme využili příležitost k tomu, abychom ji vyzpovídali ze zkušeností, jak se staví v Americe.

pondělí ráno 4/12/17

Řezbář Jan Paďour utíká z domova do nedalekého ateliéru

Řezbář Jan Paďour patří k těm tvůrcům, kteří mají ke své radosti ateliér kousek od svého bydliště a tvorbě se věnují natolik intenzivně, že domů chodí někdy jen přespávat. „Ale jsem spořádaný manžel a otec tří dětí,” usmívá se jaroměřský rodák, když mě seznamuje s kouzlem místa Bastion IV. v ...

neděle dopoledne 3/12/17

Vyrobte si adventní věnec s vůní zahrady

Vytvořte si přírodní věnec, který každou adventní neděli rozzáří mihotavé plamínky svíčky! Sváteční výzdobě vtiskne přirozené kouzlo a domov osvěží stejně jako otevřené dveře do zahrady. Letos přichází advent v neděli 3. prosince. Máte tedy ještě chvilku se ve své zahradě pořádně rozhlédnout.

sobota ráno 2/12/17

Chov okrasných vodních ptáků vám udělá radost a přiblíží vás přírodě

Zahradní jezírka, rybníčky a další malé vodní plochy má, nebo si plánuje zřídit mnoho majitelů větších pozemků a zahrad. A jaké by to bylo jezírko bez vodního ptactva? Ale i jeho pořízení má svá úskalí, zkušení chovatelé doporučují se s nimi předem dobře seznámit.

pátek odpoledne 1/12/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (10.12., 9.12., 8.12., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (prosinec 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (listopad 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru