Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
úterý 22. 8. 2017, 13:14

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Budova s názvem Five usiluje o titul Stavba roku, spojuje starou a moderní architekturu

V aktuálním ročníku soutěže Stavba roku se objevila i pražská administrativní budova s názvem Five. Jde o dům, který na první pohled vypadá, jako by vyrostl na původní staré stavbě. Skvělé propojení staré a nové části dalo vzniknout jednotnému objektu, který těží z estetiky budovy, má moderního a ...

dnes odpoledne

Ostrovní ráj se stal ideálním místem pro letní dům

Formentera, menší a klidnější soused ostrova Ibiza, zůstává jedním z posledních čistých a nepřelidněných přírodních rájů ve Středozemním moři. Právě zde, v malé obci Portossalé, našel mladý španělský učitel své letní útočiště. Úsporná koncepce vedla k zajímavým nápadům.

dnes dopoledne

Kostel svatého Václava v Sazovicích připomíná svitek papíru

Po osmdesáti letech se obyvatelé Sazovic na Zlínsku dočkali vlastního kostela. Na jeho stavbu se sami složili, oslovili respektovaného architekta Marka Jana Štěpána, který se návrhům sakrálních objektů věnuje. Letos mohl být jejich kostel, zasvěcený svatému Václavu, konečně vysvěcen. A není to ...

dnes ráno

Sedm rad, jak správně zacházet s vyžínači a křovinořezy

Menší a méně přístupné, nebo rovnou divoce zarostlé plochy na zahradě potřebují jednou za čas také zkultivovat. K tomu ideálně slouží vyžínače a křovinořezy. Aby práce byla co nejpohodlnější, je dobré znát pravidla správného zacházení. Znáte je i vy?

pondělí odpoledne 21/8/17

Na co si dát pozor při výběru komínového systému

Bez komínu se neobejde žádný dům. Obvykle dáváme přednost pevným palivům a plynu před teplem z tepláren a elektrickým vytápěním. Aby komín správně a bezpečně fungoval, vyžaduje pravidelnou kontrolu.

pondělí dopoledne 21/8/17

UFO fascinuje architekty. Stavby inspirované létajícími talíři najdete po celém světě

Fascinace jinou civilizací je pro lidi obecně velkou studnicí inspirace. Divoké představy o podobě a způsobu života mimozemské civilizace se často zhmotňují právě v architektuře. Vybrané stavby vznikající po celém světě jsou toho důkazem. Spojuje je odvážné architektonické řešení i futuristický ...

pondělí ráno 21/8/17

Cestovatelé vnesli do svého bytu exotiku

Majitelé prostorného bytu v historickém domě v centru hlavního města si zařídili nově rekonstruovaný domov tak, aby vybavení a doplňky zrcadlily jejich osobnosti a záliby.

neděle dopoledne 20/8/17

Tavolníky nezklamou, zahradu ozdobí od jara do podzimu

K tavolníkům nemusíme přistupovat v rukavičkách, aby prospívaly a dělaly radost nám i včelám a motýlům na skalce, v záhonu mezi trvalkami či v živém plotu. Vybereme-li pečlivě ze široké palety druhů a odrůd, budou nás krásou svých květů provázet od jara až do podzimu.

sobota ráno 19/8/17

Slavný designér Benjamin Hubert navrhl designové křeslo pro vozíčkáře

Proslulý anglický designér Benjamin Hubert navrhl hodně zdařilé kolečkové křeslo, které má ergonomické tvary a je plně funkční. Oproti klasickým vozíčkům jde o designový kousek, na který je radost pohledět. Může se stát stálou součástí interiéru těch, kteří mají doma postiženého, ale chtějí, aby ...

pátek odpoledne 18/8/17

Architekt se při rekonstrukci bytu inspiroval profesí majitele

Celkové vyznění rekonstrukce původního třípokojového bytu na pražském Jižním Městě naznačuje, že nový majitel profesí IT specialisty doslova žije.

pátek dopoledne 18/8/17

Zahrada, v níž se zastavil čas

Se svažitými pozemky vedou někteří majitelé velké boje, které ne vždy skončí šťastně. Pokud i vás čeká úprava takového pozemku, inspirujte se rodinnou zahradou v Jindřichově Hradci, ve které se svahy staly spíše výhodou než nějakou překážkou.

pátek ráno 18/8/17

Na skleněné chloubě Varšavy se podíleli i Češi

V loňském roce v živě se rozvíjející části Varšavy vyrostla elegantní výšková budova, která dostala název Warsaw Spire (Varšavská jehla). Budova je výjimečná nejenom svým vzhledem, ale také faktem, že získala již řadu ocenění. Na skleněné fasádě a interiérech se podíleli i Češi. Letos byla budova ...

pátek ráno 18/8/17

Estonské prefabrikované domky vynikají jednoduchostí i rychlostí výstavby

Jednoduché a bez zbytečných dekorací. Takové jsou prefabrikované domy Koda s železobetonovým skeletem od estonského studia Kodasema, které na vybranou parcelu přiveze nákladní auto a umístí jeřáb. Stavby mají zhruba třicet metrů čtverečních a jsou tak zajímavou alternativou pro ty, kteří nechtějí ...

čtvrtek odpoledne 17/8/17

Co by měl splňovat nábytek na terasu, balkón či lodžii

V létě chceme odpočívat venku. Je jedno, zda máme velkou terasu, lodžii či malý balkón. Všude lze relaxovat, stačí zvolit odpovídající velikost nábytku, který se přizpůsobí danému prostoru.

čtvrtek dopoledne 17/8/17

Moderní hrad s cimbuřím i brněním shlíží na rušnou vesnici a mořské pobřeží

V samém srdci španělského pobřeží Costa del Sol, ve vesničce Esteponia, stojí luxusní vila vybudovaná ovšem jako napodobenina středověkého hradu. Co by někteří nazvali bohapustým kýčem, jiné naplňuje nadšením a obdivují se jejímu vybavení. Nechybí jí hlavní věž, okraje zdí zdobí cimbuří a také ...

čtvrtek ráno 17/8/17

Dům od architekta Horáka v Hradci Králové je vzdušnou a nadčasovou stavbou

Architektonicky zdařilý dům v Hradci Králové od architekta Karla Horáka má geometrické tvary se zaobleným nárožím směřujícím do zahrady. Dvoupatrová podsklepená stavba vznikla evidentně podle funkcionalistických vzorů, vyniká plochou střechou s terasou, hladkými fasádami a prolomenými pásovými okny.

středa odpoledne 16/8/17

Ve vile z roku 1930 našli domov i místo pro ateliér

V Praze pro Magdalenu Rochovou a jejího partnera Radka Jarouška připadaly v úvahu k bydlení jen dvě lokality, které se jim líbily – Vinohrady v okolí Riegrových sadů a šestý pražský obvod. Hledali místo, kde by mohli mít vedle bytu i ateliér.

středa dopoledne 16/8/17

Váš bazén zázračně omládne – dopřejte mu novou fólii

Máte už hezkých pár let na své zahradě jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších typů rodinných bazénů v Česku – bazén fóliový, s jádrem z hlubokotažného ocelového plechu?

středa ráno 16/8/17

Venkovské sídlo slavného spisovatele je zasazeno do nádherné přírody

Nádherné, sněhobílé venkovské sídlo v americkém Connecticutu se kromě krásy vlastní i krás okolní krajiny může pyšnit ještě jednou zajímavostí - kdysi ho vlastnil světoznámý americký spisovatel Mark Twain. Dům je v současnosti na prodej, v přepočtu za 41 miliónů korun.

středa ráno 16/8/17

Studenti navrhli energeticky soběstačné rodinné domy

Český ostrovní dům je projektem podporujícím stavbu energeticky soběstačných domů u nás. Díky stejnojmenné studentské architektonické soutěži vznikla dvacítka návrhů domů, které vyrobí celoročně tolik energie, že pokryjí svoji spotřebu a jsou nezávislé na inženýrských sítích.

úterý odpoledne 15/8/17

Koupelnovým trendům vládnou velkoformátové obklady imitující mramor, onyx i beton

Pokud si chcete zařídit koupelnu podle aktuálních trendů, určitě volte velkoformátové obklady. Jejich předností je jednoduchá údržba a moderní vzhled. Velké oblibě se dnes těší hlavně kopie přírodních materiálů. Hitem jsou onyxy, mramor calacatta, carrara, travertin, oblíbený je i beton, břidlice ...

úterý dopoledne 15/8/17

Zahrada s chalupou majitelům učarovala natolik, že se tam přestěhovali nastálo

Starou a zanedbanou chatu se zahradou v Číhošti na Havlíčkobrodsku si před devíti lety koupila naše čtenářka Helena s manželem. Postupem let ji opravili, vylepšili a nakonec zjistili, že se jim tam tak moc líbí, že si na zahradě přistavěli i rodinný domek. Do něj se pak přestěhovali natrvalo.

úterý ráno 15/8/17

Počítačový expert a písničkář Jan Pokorný bydlí v domě, který stavěl jeho praděda

Že pohodlné a příjemné bydlení nemusí být demonstrací utracených peněz, dokumentuje i naše návštěva u šestadvacetiletého počítačového experta Jana Pokorného, který je i stále úspěšnějším písničkářem Pokáčem. Jeho popularitu dokládá i nová deska Vlasy. Pravda, to se mu to v pohodě bydlí, když dům ...

pondělí odpoledne 14/8/17

Jak spolehlivě zkrotit horko v bytě či kanceláři

Dlouhotrvající vedro zatěžuje organismus, který pak napíná síly ke svému ochlazení. Jenže tím trpí mysl, což je nepříjemné zejména v pracovních dnech. Co s tím?

pondělí dopoledne 14/8/17

Dům připomínající chatu či honosný stan skvěle zapadl do městské zástavby

Patrový rodinný dům, jenž se svým provedením odkazuje spíše k rekreačním objektům než k tradiční městské zástavbě, si nechala postavit mladá rodina z japonského města Koka v prefektuře Šiga. Navrhli jej pro ni architekti z místního studia ALTS Design Office.

pondělí ráno 14/8/17

Nápadité odšťavňovače mohou posloužit i jako designový doplněk

V poslední době je v oblasti výživy velkým hitem pití vody se šťávou z čerstvě vymačkané limety nebo citrónu. Tento zdraví prospěšný zvyk se promítá i do světa designu, ve kterém vznikla celá řada šikovných pomocníků, kteří usnadní získání šťávy a zároveň poslouží i jako stylová kuchyňská dekorace.

neděle dopoledne 13/8/17

Květenství rostlin ve tvaru svíce promění zahradu v umělecké dílo

Jedním ze zaručených způsobů, jak k okrasným záhonům přilákat víc zvědavých očí, je použití rostlin se svícovitými květenstvími, která se jako rakety připravené ke startu tyčí k nebi.

sobota ráno 12/8/17

Zábava i pohyb pro celou rodinu. Pořiďte si trampolínu

Přemýšlíte, jak dětem (ale i sobě) zpříjemnit poslední dny prázdnin a vyhnat je na chvíli od mobilů či počítačů? Pak jim pořiďte trampolínu! Jak ale vybrat takovou, která zaručí vaší rodině nejen spoustu zábavy, ale i náležitou bezpečnost?

pátek odpoledne 11/8/17

Rekonstrukce panelákového bytu se obešla bez náročného bourání

Sympatický manželský pár zralého věku se rozhodl pro kompletní rekonstrukci panelového bytu 3+1. Dispozice je notoricky známá a bohužel neumožňuje nějaké zásadnější změny. To ovšem v tomto případě ani nebylo cílem.

pátek dopoledne 11/8/17

I užitková zahrada může mít za sebou pestrou minulost

Zahradu společně s domem uprostřed obce v okrese Praha-západ zdědila naše čtenářka Helena po prarodičích. Pracovala na ní už jako dítě, a jak píše, za ta léta spolu prošly dlouhou cestu. Její podobu a účel v průběhu let majitelka několikrát radikálně měnila. Postupně ale přišla na chuť dříve tolik ...

pátek ráno 11/8/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.8., 18.8., 17.8., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (srpen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červenec 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru