Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
čtvrtek 23. 3. 2017, 1:12

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Světový den vody je letos zaměřen na téma odpadních vod

Tématem letošního Světového dne vody, jenž připadá na 22. března, jsou vody odpadní. Organizace zabývající se životním prostředím a vodohospodářstvím poukazují při té příležitosti na skutečnost, že 80 % odpadních vod, které lidstvo celkově vyprodukuje, se vrací do ekosystému zpět, ovšem bez ...

středa odpoledne 22/3/17

Masivní vila v Roudnici nad Labem má rysy inspirativního nového brutalismu

Tvrdě působící vila v Roudnici nad Labem ilustruje meziválečné tradice funkcionalismu, svým výrazem připomíná tvary takzvaného nového brutalismu. Užitými materiály a detaily rozhodně nezapře dobu vzniku. Dnes se brutalistní materiály typu beton, železo a další opět vracejí do módy. Stavba je tak ...

středa odpoledne 22/3/17

Policový systém Zig Zag ovládl ceny Czech Grand Design, získal i ocenění Edida

Studio deForm letos získalo titul Designér roku a stalo se i Czech Grand designérem roku 2016 napříč kategoriemi soutěže. Ocenění mu vynesla dřevěná hra i dubový policový systém Zig Zag, který vyniká jednoduchostí, bytelností a účelností. Nedávno získal i mezinárodní designovou cenu Edida pro ...

středa v poledne 22/3/17

Starou pekárnu u Kolína majitelé rekonstruovali v duchu severského stylu

V malebné vesnici u Kolína v zeleném údolíčku kdysi stával mlýn s pekárnou. Mlýn se své renesance nedočkal, pekárnu její noví majitelé zachránili a přebudovali na útulné severské bydlení.

středa dopoledne 22/3/17

Částečně šikmý dům působí dojmem, jako by se ukláněl

V terasovitém prostředí rezidenční čtvrti japonského města Odawara vyrostl moderní rodinný dům, jehož tvar je zčásti plochý a zčásti sklopený k zemi, takže někomu může připomínat hluboce se uklánějící postavu. Autory stavby jsou architekti ze studia Cubo Design Architect.

středa ráno 22/3/17

Trendy metalické detaily a mramorový vzor dodají interiéru punc luxusu

Letošním velkým hitem v interiérech je kombinace teplých metalických odstínů s leštěným přírodním kamenem. Zlaté, bronzové a měděné prvky dodají prostoru na hřejivosti a útulnosti. Mramor zase vnese do interiéru noblesního ducha a nadčasovost. Jde o materiály, které spolu skvěle ladí.

úterý odpoledne 21/3/17

Domov na zkoušku aneb Jakou atmosféru nabízí pasivní dřevostavba

Prohlídka vzorového domu je nedocenitelnou pomůckou pro všechny, kdo si přejí získat přesnou představu o svém budoucím bydlení. V jednom takovém v obci Budíkov na Českomoravské vrchovině můžete „na zkoušku“ dokonce strávit víkend a na vlastní kůži si užít pohodlí a atmosféru pasivní dřevostavby.

úterý dopoledne 21/3/17

Kamenný dům získal nové podkroví, hlavní slovo dostaly starožitnosti

Kamenné stavení v Brdech koupila investorka koncem roku 1988. Tehdy si dům vyžádal zásadní rekonstrukci, která trvala šest měsíců. Střecha podkroví ale dostala moderní izolaci teprve nedávno.

úterý ráno 21/3/17

Architekt Jan Hájek má zahradu i park na dosah

Úžasných činžovních vil je v Praze na Hanspaulce více, ale ne každou i dnes obývají celé rodiny tak, jak si to představovali jejich stavitelé. Do jedné takové se před dvaceti lety přiženil Jan Hájek. Jeho žena je také architektka a dům postavil její děda.

pondělí odpoledne 20/3/17

Užijte si pohodu na břehu zapuštěného bazénu

Hlavní výhodou zapuštěných bazénů je delší životnost ve srovnání s nadzemními, ale také snadný přístup do vody. Navíc v zahradě vypadají mnohem lépe, protože nepřekážejí ve výhledu.

pondělí dopoledne 20/3/17

Rekonstrukci panelákového bytu zvládli mladí majitelé sami

Už od první návštěvy bytu v panelovém domě, kdy se teprve rozhodovali, zda si jej koupí, měli pětadvacetiletý Petr s o tři roky mladší Bělou z Břeclavi jasno, jaké úpravy v něm provedou. Byt si pořídili, ale do rekonstrukce se nakonec mohli pustit až po dvou letech bydlení. Čas to nebyl marně ...

pondělí ráno 20/3/17

Udělejte si z pití čaje vlastní rituál

Voňavý čaj, porcelánový servis a chvilka zastavení. To si dopřejeme každé odpoledne, neboť nám to prospěje na těle i na duši. Levné sáčkové čaje nahradíme kvalitním sypaným a z pití si uděláme obřad. Sami nebo s přáteli.

neděle dopoledne 19/3/17

Barevná jarní symfonie v zahradě

Také už se třesete na první svěží barvy? Nespoléhejte jen na drobné cibuloviny. Ještě působivější dokážou být stromy a keře, které v listech a jehlicích rozehrávají symfonii všemožných odstínů, jen co je zahřeje jarní vzduch!

sobota ráno 18/3/17

Češi loni vytřídili téměř 20 tisíc tun starých elektrospotřebičů a zařízení

Češi v loňském roce vytřídili historicky největší množství vysloužilých elektrozařízení, konkrétně 19 818 tun. K nejčastěji likvidovaným vysloužilým spotřebičům patřily mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, přímotopy, meteostanice, set-top boxy a mobilní telefony.

pátek odpoledne 17/3/17

Ze starého bytu vznikl útulný domov pro mladé manžele

Mladý manželský pár dlouho hledal byt, který by jim vyhovoval. Ve vysněné lokalitě Družstevního ochozu v Praze čekali na volný byt. Po jeho koupi bylo jasné, že musí projít kompletní rekonstrukcí včetně dispoziční změny.

pátek dopoledne 17/3/17

Co nesmí chybět v kůlně správného zahrádkáře

Možná tomu nebudete věřit, ale práce na zahradě může být za odměnu. Stačí pracovat s kvalitním náčiním, které se nerozletí do všech stran s prvním střihnutím nebo seknutím do polínka.

pátek ráno 17/3/17

Okrasná zahrada zaujme pestrou škálou chodníčků a schodů

Jen pár kilometrů od Brna a malý kousek od lesa bydlí náš čtenář Martin, který nám poslal fotografie své zahrady.

pátek ráno 17/3/17

Stojanové vrtačky umožňují kolmé a přesné vrtání

Snad každý kutil má elektrickou ruční vrtačku. Méně rozšířené jsou vrtačky, které nemusíme držet v ruce, protože jsou součástí mechanismu, jenž dovoluje jejich pohyb nahoru a dolů. Jde o vrtačky stolní či sloupové.

čtvrtek odpoledne 16/3/17

U garážových vrat rozhoduje design i bezpečnostní prvky

Hezký design, komfortní ovládání a bezpečný chod – to jsou kritéria, která očekáváme od garážových vrat. Musí být v souladu s českými normami, a tak požadujeme certifikaci, volíme jen prověřené firmy s dlouholetou zkušeností.

čtvrtek dopoledne 16/3/17

Ze starých stájí vznikl příjemný moderní domek

Mladí majitelé vlastní bývalé stáje na jednom z kopců na Ibize. Rozhodli se je proměnit v moderní domek, který si ale uchová původního ducha. S prosbou o návrh se obrátili na holandské architekty z ateliéru Standard Studio.

čtvrtek ráno 16/3/17

Dům v Roudnici nad Labem od architekta Lábuse zaujme rozdílností fasád

Soukromí majitelé z Roudnice nad Labem se rozhodli zvolit stavbu od jedné z nejvýraznějších žijících legend české architektury. Rodinný dům jim navrhl Ladislav Lábus se svým ateliérem Lábus AA. Lákavý výhled z pozemku na město a malebnou krajinu Podřipska dal podnět k otevřenosti domu do vnějšího ...

středa odpoledne 15/3/17

Dům ve svažitém pozemku ovládla středomořská atmosféra

S Petrou Adamovou se známe už dlouhá léta, a přestože naše cesty vedly po odlišných kolejích, často jsme se potkávaly. Já zvolila příjemnou a přímou jízdu rychlíkem do vydavatelství časopisů o bydlení, Petra naskočila do šinkanzenu řítícího se nejistou dráhou podnikání v oboru koupelen…

středa dopoledne 15/3/17

Deset věcí, které si rozmyslete před návštěvou architekta

Nejen pro čerstvého majitele pozemku, který je v pěstování úplný začátečník, může být pomoc odborníka cenná. Ani pro zkušené pěstitele mnohdy není snadné vytvořit celkovou koncepci zahrady. Právě s ní vám architekt díky znalostem souvislostí, nadhledu a zkušenostem pomůže.

středa ráno 15/3/17

Zimní zahrada se proměnila v přístavbu, s domem doslova srostla

Dům, který se jmenuje Delfíní, stojí v samém srdci památkové rezervace anglického Winchesteru. Když se majitelé rozhodli proměnit jeho zimní zahradu v přístavbu, bylo zřejmé, že architekti, kteří se práce ujmou, budou muset mít převelice citlivou ruku. Nově dostavěná část nakonec působí dojmem, ...

středa ráno 15/3/17

Designér navrhl křeslo ze dvou prken, určeno je pro denní snění

Na italském nábytkovém veletrhu Salone del Mobile, který je nejznámějším designovým veletrhem na světě, bylo představeno jednoduché minimalistické křeslo s názvem Daydream vzniklé jen ze dvou částí. Jde o desky, které na první pohled připomínají obyčejná prkna. Po zaklesnutí do sebe ale vznikne ...

úterý odpoledne 14/3/17

Jak vybírat koupelnovou sanitu, aby vyhovovala celé rodině

Umyvadlo, vana a toaleta jsou základem každé koupelny. Jak je vybrat, aby vyhovovaly všem členům rodiny?

úterý dopoledne 14/3/17

Původní dům se rozlomil. Místo rekonstrukce čekala majitele stavba nového sídla

Pohromou začala práce architektů britského ateliéru AR Design Studio na rozšíření prázdninového domu. Uprostřed procesu plánování došlo v místě, kde stavba stojí, k posunu půdy a objekt se během jediné noci rozlomil vedví. Bylo jasné, že místo rozšíření domu se projekt změnil na návrh nového ...

úterý ráno 14/3/17

Pritzkerovu cenu za architekturu letos získalo trio kreativních španělských autorů

Mezinárodní porota se letos rozhodla udělit prestižní Pritzkerovu cenu za architekturu hned třem autorům, kteří působí v jednom architektonickém ateliéru. Uvádí to pořádající nadace Hyatt Foundation na svém webu. Španělé Rafael Aranda, Carme Pigemová a Ramon Vilalta se tak mohou chlubit prestižní ...

pondělí odpoledne 13/3/17

Jak správně rozčlenit šatník

Oblékání do práce si přejeme zvládat v klidu a se vkusným výsledkem. Dobrým pomocníkem nám je v takových chvílích správně členěný šatník.

pondělí dopoledne 13/3/17

V Rusku vytiskli betonový dům během 24 hodin

Postavit dům během pouhých 24 hodin není díky technologii trojrozměrného tisku problém. Právě takový výkon předvedla mladá sanfranciská firma Apis Cor společně s ruskou společností PIK, které se zaměřily na 3D tisk budov v jednom celku. Zkušební dům „vytiskly” v ruském Stupinu.

pondělí ráno 13/3/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.3., 19.3., 18.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru