Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
pátek 28. 4. 2017, 20:03

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Jak proměnit koupelnu či toaletu v zábavné a hravé prostředí

Nejen rodiče malých dětí ocení rady, jak proměnit toaletu či koupelnu v netradiční hernu. Nudný prostor, který především děti k osobní hygieně příliš nemotivuje, se může díky umyvadlům ve tvaru fotbalových nebo basketbalových míčů proměnit v zábavnou místnost, ze které se nikomu nebude chtít odejít.

dnes odpoledne

Majitelka dodala přechodnému domovu osobitou atmosféru

Základní požadavek Evy na přechodné bydlení byl zdánlivě nekonkrétní, aby bylo fajn. „Kladu velký důraz na pocit,“ vysvětluje majitelka.

dnes dopoledne

Dodejte zahradě ty správné tvary

Zástřih si žádají v průběhu roku nejen keře, živé ploty a stromy, ale také trávníky a květiny v záhoncích či v květináčích. Nejde jen o pěkný vzhled, zastřižení umožní vegetaci dobře růst a houstnout.

dnes ráno

Plán na oživení kolejišť může do jejich okolí přinést nový život

Jedním z problémů velkých měst jsou tzv. mrtvá místa, která vznikají například v okolí kolejišť. Nádraží, která dříve vznikla na okraji města, obklopila ze všech stran nová zástavba, ale prostor kolem nich zůstal jaksi hluchý, nevyužitý. Italský Milán má hned dvě taková místa. Plán na jejich ...

dnes ráno

Čím a jak měřit délky a úhly

Dvakrát měř a jednou řež. V dílně by se toto přísloví mělo tesat do kamene. Nejdřív je ale potřeba mít vhodné měřidlo. Většinou potřebujeme měřit délku a úhel.

čtvrtek odpoledne 27/4/17

Polovina Čechů je spokojena se svým bydlením

Polovina Čechů je spokojena se svým bydlením a téměř každý z občanů naší země touží mít svou vlastní nemovitost. Vyplynulo to z dubnového průzkumu, který pro společnost Ekonomické stavby provedla agentura Ipsos.

čtvrtek odpoledne 27/4/17

Kvalitní střešní krytina je dobrou investicí i prevencí k ochraně domu

Střecha je významnou investicí, proto vybíráme střešní krytinu, která garantuje dlouhou životnost. Jinak budeme bojovat s plísní v podkroví, izolaci, omítkách a se zatékáním do domu.

čtvrtek dopoledne 27/4/17

Sekačka: Vyberte tu správnou

Duben jak ze žurnálu. Časté deště a relativně vysoké teploty. V důsledku toho roste tráva jako z vody a řada lidí právě stojí před rozhodnutím koupit novou sekačku. Pokud si nejste stoprocentně jisti, jak vybrat ten správný stroj, přinášíme vám pár tipů.

čtvrtek ráno 27/4/17

Kombinace retra a severského stylu dodala interiéru potřebnou lehkost

Manželé Mariana a Oldřich koupili dům v Praze k investičním důvodům. Mají spolu tři děti, a tak počítají s tím, že jim nemovitost přijde v budoucnu vhod. Dům obýval donedávna starší manželský pár a jeho zařízení zůstalo nezměněno zhruba od 60. let minulého století. Mladí majitelé proto jako první ...

čtvrtek ráno 27/4/17

Poloprůsvitná ekologická stavba má ve městech zlepšovat kvalitu prostředí

Platforma Mini, která se zaměřuje na kreativní architektonická řešení, se spojila s architekty z newyorského studia So - Il, aby v italském Miláně představila vizionářské řešení nové městské stavby. Instalace Mini Living - Breathe je kreativním objektem určeným do již zastavěných míst. Jde o dům, ...

středa odpoledne 26/4/17

Květiny všeho druhu k dokonalému domovu patří

S panem Oldřichem Vackem, ředitelem Botanické zahrady hlavního města Prahy, která sídlí v Troji, jsme se sešli na kus řeči ve vzorovém bytě nově vznikajícího developerského projektu v Praze 5-Jinonicích. Zajímal nás jeho názor na bydlení, ale povídali jsme si i o pokojových a zahradních květinách, ...

středa dopoledne 26/4/17

Kousek dětského světa na zahradě i v pokojíčku

I děti by měly mít svůj vlastní prostor na zahradě, kde si mohou hrát a odpočívat. Myslete na jejich potřeby.

středa ráno 26/4/17

Propojení zoo a obytných prostor se vyplatilo, hosty nevšední interiér baví

Luxusní hotelové apartmány v australské Canbeře nabízejí originální výhled z oken. Přímo před prosklenými plochami se totiž prohánějí divoké šelmy. Interiéry jsou laděny do afrického stylu, čímž umocňují nevšední zážitek. Důraz je v tomto případě kladen na těsné propojení světa zvířat a lidí.

středa ráno 26/4/17

Začal jubilejní 25. ročník soutěže Stavba roku, přihlášky lze posílat do konce května

Až do konce května mají možnost zájemci z řad architektů, stavitelů, investorů, projektantů, dodavatelů nebo třeba uživatelů přihlašovat své domy a další díla bez rozdílu typologie či velikosti do prestižní celorepublikové soutěže Stavba roku 2017. Jediným kritériem pro účast v soutěži je kvalita ...

úterý odpoledne 25/4/17

Plot má slušet domu a chránit naše soukromí

Před pohledy okolí chrání plot plný a vysoký minimálně 1,5 m. Pletivo a plotové díly kladené dále od sebe soukromý prostor vnějšímu světu otevírají. Nízké plůtky a dekorativní plotové díly zase oživí zahradu.

úterý dopoledne 25/4/17

Majitelé si splnili sen o vlastním domě

Mladý pár si v Žamberku postavil jednu z často prodávaných typových dřevostaveb v Česku, Largo 98. Ani stavba domu z katalogu se ale neobešla bez úprav. Z původního plánu stavět dále od silnice, ve vyšší úrovni terénu, museli majitelé kvůli rozhodnutí úřadů upustit.

úterý ráno 25/4/17

Ilustrátorka Ilona Polanski se zabydlela v podkroví šestipodlažního činžáku

Byt ilustrátorky Ilony Polanski není pro starý. V podkroví šestipodlažního činžáku bez výtahu je moderně a nebojácně zařízený. Stojí za to tam vystoupat schody! A také výhled z terásky přes okolní střechy na pražské Vršovice je bonusem.

pondělí odpoledne 24/4/17

Bez dřezu to nejde, je potřebný i v moderní kuchyni

Zdá se, že v době myček nádobí je dřez v kuchyni přebytečný, ale opak je pravdou. Ukazuje se, že některé typy nádobí do myčky prostě nepatří a že dřez stále potřebujeme.

pondělí dopoledne 24/4/17

Architekt si postavil neotřelý příbytek ve tvaru kovbojské boty

Řemeslník a architekt Dan Phillips je v městečku Huntsville v americkém Texasu známý mj. tím, že rád do svých stavebních projektů zapracovává již použité materiály. Za hranice městečka se ovšem jeho věhlas rozšířil především díky obří kovbojské botě, kterou postavil, a která je ve skutečnosti ...

pondělí ráno 24/4/17

Japonský supermoderní vlak může směle konkurovat luxusním hotelům

Nový japonský vlak Train Suite Shiki-Shima nabízí cestujícím luxus, za který by se nemuseli stydět ani provozovatelé těch nejlepších hotelů. Cestování v něm je nejen extrémně pohodlné, může být i inspirací pro jedince, kteří si zařizují stísněné prostory a chtějí je opticky zvětšit. Designérům se ...

neděle dopoledne 23/4/17

Poklady z rozkvetlé jarní zahrady

Využijte nádheru rozkvetlé zahrady a pusťte ji přes práh bytu! Naplňte vázy barevnými květy trvalek a větviček ze stromů i keřů a uvidíte, jak se pousmějete pokaždé, když o ně zavadíte pohledem.

sobota dopoledne 22/4/17

Sošky kaktusů jako náhrada za živé květiny

Ne každému se daří pěstovat rostliny v bytě. Někteří lidé to prostě neumí, jiní nemají na potřebnou péči čas, někoho to jednoduše nebaví. Rostlinné dekorace ale k útulnému interiéru neodmyslitelně patří a je škoda se o ně ochuzovat. Řešením mohou být umělé květiny, které ale často působí kýčovitým ...

pátek odpoledne 21/4/17

Designérka navrhla praktičtější řešení bytu pro pětičlennou rodinu

Pětičlenná rodina (rodiče a tři děti, starší chlapec a dvě děvčata) si přála upravit stávající bydlení. Zásadní bylo rozdělení některých místností a také zřízení vlastních pokojů pro děti a ložnice pro rodiče.

pátek dopoledne 21/4/17

V historickém domě s cihlovou fasádou vznikly moderní byty

Tradiční řadový dům ve viktoriánském stylu, uprostřed památkové zóny v anglickém Winchesteru, sloužil od 60. let minulého století jako kancelářská budova. Nový majitel, který jej koupil před dvěma lety, se ovšem rozhodl vrátit mu jeho původní účel a proměnit jej zpět v rezidenční objekt. S tím ...

pátek ráno 21/4/17

Křepelky dříve lidé chovali pro jejich typický zpěv, dnes hlavně kvůli vajíčkům

Křepelka polní a její volání „pět peněz” se dříve v naší přírodě dost často hlasitě rozléhalo. Intenzivní zemědělství ale její stavy zdecimovalo natolik, že v současnosti patří mezi ohrožené druhy ptáků. Přesto se křepelky a jejich vejce objevují v obchodech a restauracích. Je to díky ...

čtvrtek odpoledne 20/4/17

Vhodně zvolená fasáda dům zateplí i ochrání

Fasáda umí hodně: dům zkrášlí, zateplí a ochrání před nepříznivými vlivy. Zda se nám líbí či nikoli záleží na odstínech a rozmístění barev, typu povrchové struktury, použitých materiálů a fasádních systémů.

čtvrtek dopoledne 20/4/17

Majitel prodává luxusní dům obložený vápencem, chce za něj miliardu korun

V přepočtu zhruba jednu miliardu korun požaduje majitel za svůj vápencem obložený moderní dům v americkém San Francisku. Stavba se pyšní nejenom velkým prostorem, ale především nádherným výhledem na zátoku, světoznámý most Golden Gate Bridge i proslulou bývalou věznici Alcatraz.

čtvrtek ráno 20/4/17

Dekorace z peří pomohou zjemnit strohý interiér

Velkým trendem současnosti jsou brutalistní interiéry. Ty ale samy o sobě působí strohým, chladným a surovým dojmem. Proto se vyplatí je zjemnit, dodat minimálně ložnici a prostorům sloužícím k relaxaci a odpočinku prvky, které budou prostory naopak zjemňovat a dodají jim na něžnosti.

středa odpoledne 19/4/17

Stísněný byt proměnil architekt ve vysněné místo k životu

Radek bydlel od dětství na sídlišti. Když se mu naskytla možnost získat své první bydlení v bytovce v klidné lokalitě plné zeleně a s úžasným výhledem na pražské panorama, neváhal ani minutu. Jak už to tak ale bývá, vždycky je něco za něco.

středa dopoledne 19/4/17

Umělkyně navrhla luminiscenční tapety, které promění pokoj v malý vesmír

Mladá umělkyně maďarského původu Bogi Fabian se stala před dvěma lety slavnou takřka během pár hodin. Stačila k tomu chvíle, kdy se na internetu poprvé objevily ukázky jejích prací s luminiscenčními barvami. Stěny interiéru vymalovala tak úchvatnými motivy, že si její dílo okamžitě získalo nejenom ...

středa ráno 19/4/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (25.4., 24.4., 23.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru