Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
pondělí 10. 12. 2018, 9:36

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Vánoční dekorace čerpají nejen z přírody

Chcete-li se doma o Vánocích cítit nejen dobře, ale jít také cestou letošních trendů, načerpejte nápady z dílen světových designérů. Nechte se inspirovat a vytvořte si jedinečné prostředí, ve kterém vám a vašim blízkým bude báječně.

dnes dopoledne

I přístřešek na auto zasluhuje péči

Přístřešek na automobil chrání vůz, ale co ochrání před deštěm, sněhem, kroupami a UV zářením samotný přístřešek? Na jeho konstrukci se totiž často používá dřevo. A tomu stačí pravidelné ošetření impregnací a lazurami.

neděle dopoledne 9/12/18

Proměňte zimní zahradu v ptačí bistro

Správně založená zahrada nabízí dostatek potravy pro ptačí strávníky, kteří v krušném stisku mrazu často zápasí o holý život. Jaké rostliny bychom měli pěstovat, aby opeřenci získali potřebnou energii a těšili nás spokojeným švitořením celou zimu?

sobota ráno 8/12/18

Dopřejte nejen dětem adventní výzdobu plnou světel

S adventem začíná vánoční výzdoba, na kterou se těší všechny děti. Kromě stromečku v obývacím pokoji milují i světýlka, figurky a zvířátka na zahradě, před vchodem do domu nebo v oknech. Nechte se inspirovat!

pátek v poledne 7/12/18

Mladý muž našel nový domov v bývalé továrně

V bývalé továrně, kterou developer citlivě přestavěl na pohodlné bydlení, se nachází byt s vlastní historií. Tento objekt učaroval úspěšnému mladému muži, který se rozhodl pro pořízení bytu s dispozicí 2+kk.

pátek dopoledne 7/12/18

Stavba ve tvaru futuristicky ztvárněného psa poslouží i jako robotický vinný bar

Nevšední umělecké a architektonické dílo s názvem CyberDog neboli Kybernetický pes mohou návštěvníci objevit na Praze 13 v Butovicích. Je dílem architekta Tomáše Císaře a výtvarníka a sochaře Davida Černého, šéfa studia Black N´Arch. Jde o inovativní architekturu, která má sloužit jako ...

pátek ráno 7/12/18

Je poslední vhodná chvíle ke kontrole sněhových zábran a sněholamů

Pokud patříte k lidem, kteří řeší věci za pět minut dvanáct, máte nejvyšší čas zkontrolovat stav krytiny a zabezpečení proti padajícímu sněhu na střeše svého domu. Pojďme si společně v krátkosti připomenout, na co se při prohlídce střechy zaměřit.

čtvrtek odpoledne 6/12/18

Vychytávky na pečení cukroví zabaví děti i rodiče

Pečením podle výzkumu společnosti Seznam.cz každoročně strávíme v průměru až šestnáct hodin. Aby to vás i děti bavilo, připravili jsme vám inspiraci v podobě kousků, které zpestří výrobu i servírování cukroví. Děti pak přípravu nebudou vnímat jako nutnou práci, ale spíš jako zábavnou hru.

čtvrtek dopoledne 6/12/18

V Rakousku se rozzářil nejnazdobenější dům půl milionem žároviček

Více než půl milionu žároviček použila rakouská rodina k vánoční výzdobě svého domu a zahrady. Tím vytvořila v současnosti nejnazdobenější dům Evropy.

čtvrtek ráno 6/12/18

Vila Ernsta Regenharta je honosnou rezidencí, inspiraci našla v opulentním baroku

Textilní magnát Ernst Regenhart s manželkou Louisou si ve svahu pod vrcholem Zlatý chlum u města Jeseník nechali postavit honosnou rezidenci inspirovanou barokem podle projektu vídeňských bratří Mayrederů. Parkově upravený areál pak obohatil ještě neobarokní zahradnický domek. Areál realizoval ...

středa odpoledne 5/12/18

Na útesu vysoko nad mořem vyrostl moderní dům

Skalnatý útes nad mořem okouzlil majitele natolik, že se rozhodli pro koupi obou polovin starého dvojdomku, který tu stál. S přáním propojit je, přistavět, celkově sjednotit a zrekonstruovat celý objekt se obrátili na architekta Martina Franka ze studia Deconcept.

středa dopoledne 5/12/18

Dům na břehu jezera připomíná obrázek na vánoční pohlednici

Trvale udržitelný dům, postavený v západní části Skotské vysočiny (West Highlands), se ve Velké Británii stal Domem roku 2018. Je vítězem tamní prestižní architektonické soutěže vypisované každoročně Královským institutem britských architektů (RIBA). Dům, jenž by se hezky vyjímal na vánočních ...

středa ráno 5/12/18

Působivá a skromná Útulna se stala jedním z finalistů České ceny za architekturu

Na první pohled nenápadná, ale pro pobyt příjemná experimentální dřevostavba s příznačným názvem Útulna letos bodovala v soutěži Česká cena za architekturu. Stavba od architekta Jana Tyrpekla vznikla ve Vratěníně. Nachází se v ní velmi příjemný interiér, ze kterého jsou krásné výhledy do okolní ...

úterý odpoledne 4/12/18

Inspirativní nápady podtrhly půvab činžovního bytu

Martina Alinče Dvořáková napsala výpravnou knihu o vaření s názvem Máma mele vločky. Společně s manželem Janem, který je architekt, ve stejné době rekonstruovala i prvorepublikový byt.

úterý dopoledne 4/12/18

V USA bydleli v 80 let staré dřevostavbě. Rozhodli se pro ni i doma

Manželé Hana a Lubomír už toho s dřevostavbami něco zažili. Při svém šestiletém pobytu v USA bydleli v dřevostavbě, která byla stará více než 80 let. Všechno v ní fungovalo a dobře se v ní žilo. Tak se rozhodli postavit si dřevostavbu i tady doma v Česku. A rozhodně nelitují.

úterý ráno 4/12/18

Taje bývalého statku a domova výtvarníka a spisovatele Martina Patřičného

„Když člověk vydá desátou knihu, tak už si může říkat spisovatel. Nebo ne?” ptá se uprostřed své dílny na bývalém statku ve vesničce Debrno nad severním okrajem Prahy Martin Patřičný. Řečnickou otázku si položil asi proto, že je hlavně výtvarníkem tvořícím obrazy z kousků dřeva.

pondělí odpoledne 3/12/18

Předvánoční úklid s přehledem a bez stresu

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi se blíží velký úklid. Není důvod podléhat panice. Možná se vám bude hodit pár šikovných tipů, s nimiž uklidíte domácnost raz dva!

pondělí dopoledne 3/12/18

Mladá zpěvačka známá svými různorodými zájmy si pořídila útulnou chatu

Americká zpěvačka Lana Del Rey je známá svým širokým záběrem aktivit a zájmů. Když v minulých dnech přidala do sbírky svých nemovitostí chatku v losangeleské čtvrti Echo Park, podle některých tak učinila opět krok potvrzující její eklektický styl života. Samotná chatka chytí za srdce každého ...

pondělí ráno 3/12/18

Na Manhattanu vyroste stavba připomínající navršené hrací kostky

Nevšední stavba Radio Tower & Hotel má vzniknout na Amsterdam Avenue v oblasti Washington Heights v severním Manhattanu v americkém New Yorku. Budova má mít 22 podlaží a je prvním velkým projektem architektonické společnosti MVRDV ve Spojených státech. Kombinuje hotelové, maloobchodní a kancelářské ...

neděle dopoledne 2/12/18

Zahrada s laskavou duší

Zelený ráj Kateřiny Čtvrtníčkové je velký nejen rozlohou, ale také duší. Dokonale se v něm snoubí půvab starých stromů s krásou pomoci týraným pejskům z množíren.

sobota ráno 1/12/18

Fascinující podmořský svět můžete mít v malém i doma

Skoro každý, kdo byl na dovolené u moře, zkusil když ne potápění, tak alespoň plavání se šnorchlem. Podmořský svět je pro suchozemce prostě okouzlující. Kdo by nezatoužil mít alespoň kousek této krásy i doma?

pátek odpoledne 30/11/18

Vybavení dětského pokoje vyžaduje rozvahu i odvahu

Samostatnou místnost, vyčleněnou jako dětský pokoj, dnes považujeme za samozřejmost. Déle ale trvalo, než získal naši odpovídající pozornost. Jeho vybavení nebyl dříve přikládán takový význam, jak by bylo nutné. V posledních letech se ale i v přístupu k zařízení dětského pokoje mnoho změnilo.

pátek dopoledne 30/11/18

Vrcholně elegantní dům vyrůstá přímo z vody

Hlavní sídlo holdingové společnosti Kirk Kapital prozrazuje už na první pohled, že je dílem výtvarníka. Cihlovou fasádu zdobí velice elegantní křivky. Autorem návrhu domu je dánský výtvarník Olafur Eliasson a tým z jeho ateliéru Studio Other Spaces pod vedením architekta Sebastiana Behmana. Dům ...

pátek ráno 30/11/18

Proč jsou v novém nepodsklepeném domě vlhké podlahy a zdi

I domy, které nemají sklep a jsou přímo na terénu, mohou mít problémy s hydroizolací „spodní stavby” a vlhnout zespoda. O jednom takovém případu se můžete dočíst v aktuálním článku.

čtvrtek odpoledne 29/11/18

Nastal čas pečení, zapojte do něj celou rodinu

Příprava na Vánoce může probíhat v klidu a beze spěchu. Důležité je sdílení s rodinou, ne nablýskané lustry! Cukroví ale milujeme všichni a k Vánocům patří. Zapojme do pečení i děti. Sladké kousky potěší, i když nebudou mít dokonalý tvar.

čtvrtek dopoledne 29/11/18

Nový dům v horském městečku je jako dílo chytré horákyně

Navrhovat domy v alpských střediscích není pro architekty právě nejjednodušší úkol. Zadání totiž mnohdy připomínají úkol pro chytrou horákyni, neboť tato městečka mívají velice přísná pravidla určující, jak nové stavby mohou vypadat. Když se v obci Castelrotto (Kastelruth) v italském Bolzanu ...

čtvrtek ráno 29/11/18

Suchánkova vila je cennou ukázkou stavby inspirované lidovou architekturou

Stavební mistr František Boháč z Vamberku vytvořil na začátku 20. století stavební plány domu pro továrníka Jaroslava J. Suchánka. Pod jeho taktovkou vznikla malebná vilka, která patří k tomu nejlepšímu, co se dá ve městě Vamberk z architektury vidět.

středa odpoledne 28/11/18

Povedená proměna dodala bytu více světla i úložných prostor

Byt s rozlohou 90 m2 a dispozicí 3+kk měl projít částečnou obnovou. Majitelé si na to sami netroufali, a tak si k rekonstrukci přizvali interiérovou designérku Ivu Šmídovou.

středa dopoledne 28/11/18

Vtipně navržená chata vypadá, jako by se měla co chvíli svalit

Chatu jako ubytování pro hosty a časem také jako venkovní příbytek pro děti, až povyrostou, si vymysleli na svém pozemku klienti anglického ateliéru AR Design Studio. Jeho architekti navrhli vtipně vyhlížející dům, jenž působí dojmem, jako by se nakláněl, a proto jej bylo třeba ze strany podepřít.

středa ráno 28/11/18

Nejpozoruhodnější kousek do domácnosti inspirovaný motorem

Milovníci aut si mohou i doma připomínat svou vášeň. Nejnověji díky kávovaru na espresso, který je vymodelovaný z klasického autopříslušenství značky Porsche a navržený tak, aby poskytl milovníkům vozů této značky další zážitek z jejích půvabů. Fandové se tak mohou probouzet za zvuku motoru, který ...

úterý dopoledne 27/11/18

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (7.12., 6.12., 5.12., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (prosinec 2018)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (listopad 2018)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2018 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru