Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
neděle 13. 6. 2021, 16:10

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Pandemie pozměnila návyky při domácích pracích. Čtvrtina Čechů uklízí nyní častěji

Zatímco většina lidí během pandemie uklízí zhruba stejně často jako před ní, na čtvrtinu z nich nutnost zvýšené hygieny zapůsobila a úklid doma zintenzívnila. Při domácích pracích pak většina Čechů spoléhá především na vysavač. Vyplynulo to z průzkumu společnost STEM/MARK.

dnes dopoledne

Oáza klidu ve venkovské zahradě

Jen malý kousek od našich hranic, v srdci vinařského kraje Weinviertel v Dolních Rakousích, vzkvétá zahrada, která k tomu, aby nás okouzlila, nepotřebuje víc než hrstku barev.

sobota dopoledne 12/6/21

Jak ušetřit nejen při rekonstrukci

Rekonstrukce domu nebo bytu není nikdy levná záležitost. Tím spíš, když je třeba dopředu počítat s určitým navýšením rozpočtu, k němuž prakticky vždy nakonec dojde. Na druhé straně, proč hned na začátku nepřemýšlet o prvcích a variantách, které peníze rozumným způsobem ušetří? Poradíme vám ...

pátek odpoledne 11/6/21

Dominantou mezonetového obýváku se stala výrazná knihovna

Architekt byl osloven mladým párem, aby pro něj navrhl interiér obývacího pokoje v podkrovním mezonetovém bytě ze 30. let na pražském Veleslavíně. Rekonstruovaný byt má dispozici 3+kk s terasou, obývací pokoj se spolu s kuchyní a koupelnou nachází v jeho dolním podlaží.

pátek dopoledne 11/6/21

Středový loft zvětšil byt a pomohl s jeho uspořádáním

Projekt nazvaný UPHouse zaujme především milovníky minimalismu a neobvyklých řešení. Madridský byt pro mladou ženu, jež žije sama, zařídili moderním a nápaditým způsobem architekti ze španělského ateliéru Cumulolimbo.

pátek ráno 11/6/21

Na co si dát pozor při rekonstrukci bytu v panelovém domě

Koupě bytu v panelovém domě je dobrou investicí. Dnešní stav sídlišť má mnoho pozitiv. V sídlištích je dost zeleně a mají solidní infrastrukturu. Samotný koncept panelových domů má, díky své jednoduchosti, i řadu technických výhod. Když ale byt koupíme, asi jej budeme chtít upravit na současné ...

čtvrtek odpoledne 10/6/21

Rostliny do koupelny patří. Skvěle doladí přírodní styl

Interiér zařízený v přírodním stylu je v posledních letech stále více v kurzu, a tak není divu, že se tento trend promítá i do podoby koupelen a toalet. Ideálním tipem, jak celý prostor sladit a veškeré místnosti žánrově propojit, je použití rostlin v koupelnách. A je jedno, zda budou živé ...

čtvrtek dopoledne 10/6/21

V létě oceníte chládek se správným zastíněním

Exteriérová stínicí technika zachytí teplé sluneční paprsky ještě před oknem a nedovolí jim proniknout do interiéru. Jde o efektivní řešení, jak doma udržet příjemnou teplotu po celý den. Chrání také před nežádoucími pohledy zvenčí a v zimě před mrazem.

čtvrtek dopoledne 10/6/21

Historie, romantika, výhled. To jsou přednosti bydlení ve vodárenské věži na pláži

Velmi výjimečné bydlení nabízí stará vodárenská věž, která se tyčí nad okolní přízemní zástavbou na hranici mezi losangeleskými plážemi Sunset Beach a Seal Beach. Domov rozložený do čtyř podlaží s kruhovým půdorysem nabízí nejenom historické prostředí uvnitř technické památky, ale zároveň to ...

čtvrtek ráno 10/6/21

Eva a Eda si postavili vysněný dům s atypickým tvarem. Mají v něm prostor i klid

Eva a Eduard pocházejí oba z Jeseníků a vždy snili o tom, že si postaví rodinný dům se zahradou. Jejich čtyřčlenná rodina bydlí nyní v bungalovu netradičního tvaru s dispozicí 5+kk, který jim poskytuje příjemné soukromí. Jejich dřevostavba byla postavena podle individuálního návrhu ...

středa odpoledne 9/6/21

Jaro je příležitost pro nová okna, využijte toho. Zásadní je, kde mají sloužit

Okna musí splňovat tři základní požadavky: mechanickou odolnost, stabilitu a bezpečnost při užívání. Nákup začíná ve vzorkovně výběrem okna, ale montáží to nekončí. Výrobce by měl být svými službami k dispozici i 10 či 15 let poté, co jsme okna zakoupili.

středa odpoledne 9/6/21

Koberce s motivy květin rozzáří jarní i letní interiéry

Pokud přemýšlíte nad oživením a zpestřením interiéru, můžete vyzkoušet koberce s výraznými květinovými motivy. Prostor díky nim proměníte v rozkvetlou louku a perfektně tak ozvláštníte třeba interiér zařízený v oblíbeném přírodním stylu.

středa v poledne 9/6/21

Vila architekta Chomutovského patří k prvotřídním funkcionalistickým stavbám

Vilovou čtvrť pod Bechyňskou branou v Táboře občas obohatily zajímavé stavby i v době první republiky. K takovým počinům patří i funkcionalistická vlastní vila architekta Jana Chomutovského a jeho ženy Jožky v Novákově ulici, na dohled od vily Maria od sochaře a architekta Františka Bílka.

středa v poledne 9/6/21

Čas výsadby živých plotů je tu

Krásný živý plot, to je běh na dlouhou trať. O výsledku se ale do značné míry rozhoduje již na samém začátku, tedy při jeho výsadbě. Vše si proto dobře promyslete. A to nejen při výběru rostlin.

středa dopoledne 9/6/21

Hausbót kotvící v centru města nabízí kouzelnou atmosféru i historické prostředí

Výjimečný hausbót s výjimečnou historií i kotvištěm. Tak by bylo možné popsat šedesát let starou loď jménem Rock. Nyní funguje jako hausbót určený k trvalému bydlení, jenž je zakotvený nedaleko známého mostu Tower Bridge v samém srdci Londýna. K mání je v přepočtu za 26,1 milionu korun.

středa dopoledne 9/6/21

Česko zachvátila realitní horečka

Češi se s končící pandemií vrhli na nakupování nemovitostí. Kupují městské byty, chaty a chalupy na venkově, apartmány na horách. Tato nebývalá poptávka razantně zvyšuje ceny.

středa dopoledne 9/6/21

Nebojte se barev v kuchyni

Barvy dokážou povzbudit nejen naši náladu, ale také chuť k jídlu. Své místo si proto najdou i v takových prostorech, jako je kuchyň. Nebojte se experimentovat.

středa dopoledne 9/6/21

Rozrůstající se rodina chtěla nejen praktický, ale i odolný interiér svého domu

Interiér novostavby rodinného domu ve Starých Hodějovicích působí na první pohled především umírněně a ryze prakticky. Jednoduché linie, klasické materiály a celkově nadčasové pojetí jsou přitom jen kvalitní základnou pro hravé detaily a originální řešení z dílny studia InLab pod taktovkou ...

středa dopoledne 9/6/21

S tařičkou rozkvete kamení i nálada

Když jaro vyzve tařičku (Aubrieta) ke květu, přižene se jako příboj a barvami zaplaví vše, co se jí připlete do cesty. Ponořte zrak do růžovofialových hlubin a utopte v nich starosti všedních dní.

středa ráno 9/6/21

Třetí rekonstrukce napravuje to, co napáchaly úpravy domu v minulosti

Majitelé řadového domu z 19. století v australském Melbourne se rozhodli pro jeho rekonstrukci. Byla to už třetí, kterou za svou existenci prodělal. Jejím cílem bylo sladit ty předcházející tak, aby dům začal konečně fungovat jako celek. Záměr realizovaný architekty z místního atelieru Pierce ...

středa ráno 9/6/21

Chystáte se s nůžkami na živý plot? Ještě vydržte, ptáci vám za to poděkují

Existuje více doporučení, kdy je nejlepší stříhat živý plot. Ale přesto, že je svěží, hustý, bujný, a zdá se, že je tedy vše v pořádku, někomu jeho střih nemusí vůbec vyhovovat. Ptákům, kteří v něm hnízdí. Víte, kdy vám za tento zahradnický zákrok opravdu nepoděkují?

úterý odpoledne 8/6/21

Velký závazek. Mladík zdědil po předcích více než stoletý dům

Třiadvacetiletý Shaho Salih z iráckého města Kirkúk zdědil po předcích více než sto let starý dům. V jeho interiéru je možné dodnes obdivovat nádherně uchované reliéfy s osmanskými vzory. Jak říká, dům rozhodně nehodlá prodávat, naopak stejně jako generace jeho rodiny před ním jej chce uchovávat ...

úterý dopoledne 8/6/21

Nádoby na letničky překvapí rozmanitostí

Květináče a truhlíky na pěstování rostlin i bylinek zkrášlí balkon, terasu, schodiště i oblíbený koutek na zahradě. Většinou je snadno přeneseme. Řada z nich dokonce ulehčí zalévání. Nechte se inspirovat, sezona právě začíná!

úterý dopoledne 8/6/21

Vila ze 30. let od architekta Žáka i dnes dokazuje svou modernost a udržitelnost

Vila à la parník, tak se přezdívá funkcionalistické stavbě slavného architekta Ladislava Žáka, který postavil dům i herečce Lídě Baarové. Dům v pražských Vysočanech je unikátní nejen svou moderností a udržitelností, ale také nevšedními prvky, jako je zavěšená terasa a střešní ochoz. ...

úterý ráno 8/6/21

Herci Roman Říčař a Zuzana Kajnarová, manželé ze mlýna

Aby se manželský pár živil herectvím a k tomu otevřel penzion, tak k tomu v dnešní době nelze dodat než to, že mají pech. Takový double problém! Ale zpěvák a herec Roman Říčař podporován ženou - herečkou Zuzanou Kajnarovou - i celou rodinou to nevzdává. Po loňském „zkušebním“ létu ...

pondělí odpoledne 7/6/21

Na břehu Dyje vyrostl elegantní rodinný dům se zelenou střechou

Mezi rodinnými domy ve Znojmě, které tvoří nábřeží řeky Dyje, se nacházel pozemek, který tvořil jakousi proluku. A právě na něm vyrostl rodinný dům, kterého si z dálky možná ani nevšimnete.

pondělí dopoledne 7/6/21

Advokát Žampach si nechal postavit malebnou vilu inspirovanou německou architekturou

Architekt Heinrich Scherrer navrhl pro rodinu advokáta Franze Xavera Žampacha malebnou vilu v Mariánských Lázních. Jejím prostřednictvím vyjádřil historické vazby k německému prostředí. Stavba působí hodně výrazně a má i lidové folklorní prvky.

pondělí dopoledne 7/6/21

Bydlet ve městě, a přitom být stále jako na chalupě? Jde to

To, že člověk bydlí ve městě, ještě neznamená, že si svůj domov nemůže zařídit stejně, jako by byl na chalupě. Právě tak uvažovala naše čtenářka paní Martina. Se svým mužem Petrem si koupili menší domek na Bruntálsku, který si zařídili jako chaloupku. Díky tomu si v něm po celý rok užívají stejnou ...

pondělí dopoledne 7/6/21

Zabezpečení – slovo mají moderní technologie

Každoročně je u nás vykradeno několik tisíc domácností a chat. Nejhorší však není samotné odcizení věcí, ale brutální zásah do soukromí. Jak se takovému zážitku, pokud možno, vyhnout? Zloděje odradí hlavně dobré zabezpečení.

pondělí dopoledne 7/6/21

Pracovní stanice s příměsí mechu a lišejníku patří k nejlepšímu českému designu

Nábytek z kolekce Sileencio má nabízet zónu pro ty, kdo hledají místo pro koncentraci. Porotu soutěže Czech Grand Design zaujal natolik, že autorskému studiu LLEV vynesl titul Finalista v kategorii Designér roku. Pracovní koutek je inspirován představou kanceláře na ukryté lesní mýtině ve stínu ...

pondělí ráno 7/6/21

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (10.6., 9.6., 8.6., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červen 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (květen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru