Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Novinky.cz - Bydlení
neděle 22. 10. 2017, 11:53

zdroj: Novinky.cz - Bydlení

http://www.novinky.cz/bydleni/

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Zahrada, která po celý rok ladí s moderní architekturou domu

Před osmi lety se naši hostitelé rozhodli pro vytvoření moderní zahrady s přírodními akcenty. Naplnili své představy o venkovním prostoru a vymysleli přitažlivé řešení s použitím běžných prvků a materiálů.

sobota ráno 21/10/17

Plánujete přechod na solární systém? S přípravami začněte už na podzim

Pokud přemýšlíte o pořízení vlastního solárního zařízení k získávání sluneční energie, je podzim ideální dobou pro pečlivé naplánování a přípravu, doporučují odborníci ze Solární asociace. Systém je třeba mít dobře navržený, aby se odchod od dosavadního dodavatele energie rodině vyplatil a ...

pátek odpoledne 20/10/17

K rekonstrukci bytu přizvali i rodiče, s výsledkem jsou všichni spokojeni

Mladí manželé šli podobnou cestou, jako nespočet jiných začínajících párů. Při hledání bytu a posouzení finančních možností se rozhodli pro koupi staršího panelákového bytu, který si podle vlastních představ zrekonstruují.

pátek dopoledne 20/10/17

Rozjeďte dřevařskou symfonii se štípačkou

Palivové dřevo je právě nyní hodně aktuální téma. Jeho zpracování logicky vyžaduje určitou fyzickou práci, nějaký čas a mnozí kvůli tomu rezignují. Radši koupí už naštípané špalky, což je pohodlné, ale každý musí sáhnout hlouběji do kapsy.

pátek ráno 20/10/17

Galerie moderního umění po rekonstrukci lépe odpovídá svému účelu

Jedním z pětice držitelů ocenění Stavba roku 2017 se stala Galerie moderního umění v Hradci Králové. Architekti ze studia 3Q Project ji proměnili tak, že má konečně důstojné a zároveň moderní výstavní prostory, ale též zázemí pro návštěvníky i zaměstnance. Právě zdařilost provedených úprav nadchla ...

pátek ráno 20/10/17

Prodej dřevostavby s technickou komplikací

Pan Tomáš prodával dřevostavbu rodinného domku prostřednictvím realitní kanceláře. Makléř informoval pana Tomáše i paní Veroniku, která dům kupovala, o všech právních aspektech prodeje. Mimo jiné doporučil panu Tomášovi provedení inspekce nemovitosti a vypracování technického průkazu nemovitosti. ...

čtvrtek odpoledne 19/10/17

Na co dbát při péči o zahradní techniku

Čištění, případně promazání kloubů ručního nářadí zvládne i laik. Výměna oleje, paliva či broušení nožů u motorové techniky jsou náročnější.

čtvrtek odpoledne 19/10/17

Jak vybrat správné kotce a boudy pro psy

Majitelé, kteří mají psa na zahradě, hned na začátku musí vyřešit základní otázku - jaký pro svého čtyřnohého parťáka pořídit kotec a jakou zvolit boudu? Zas tak jednoduché to není.

čtvrtek odpoledne 19/10/17

Jak se před zimou postarat o zahradní techniku

Čištění, případně promazání kloubů ručního nářadí zvládne i laik. Výměna oleje, paliva či broušení nožů u motorové techniky jsou náročnější.

čtvrtek dopoledne 19/10/17

Tajuplná zahrada

Svou zahradu, trochu tajuplnou a hodně romantickou, koncipoval Miloš Vinš jako obraz. V jeho středu leží jezírko se zvlněnými břehy, rámují ho jehličnany a listnáče mnoha barev, tvarů a textur. Na každém kroku je co objevovat a také je možné v zeleni úplně zmizet.

čtvrtek ráno 19/10/17

Majitel si zařídil dvorek u domu ve vinařském stylu

Dvorek u domu ve středních Čechách si hezkým způsobem zařídil náš čtenář Jaroslav. Vyladil ho do stylu moravských vinných dvorků. A tak na něm nechybí ani ten nejdůležitější prvek - réva, jejíž plody každoročně sklízí a samozřejmě zpracovává.

čtvrtek ráno 19/10/17

Pelhřimovská vila připomíná romantický francouzský zámeček

Historizující architektura, která se inspiruje podobou francouzských barokních zámečků, nebyla v polovině dvacátých let 20. století nijak zvláštní. Dnes ale, s odstupem času, působí pohádkovým a romantickým dojmem. Přesně tak je tomu i u pelhřimovské vily, kterou navrhl architekt Jan Legát.

středa odpoledne 18/10/17

Nový byt se stal neplánovaným svatebním darem

Skoro se dá říct, že si Katka s Martinem svůj první společný vysněný byt nadělili ke svatbě. Termíny nastěhování a datum obřadu se téměř shodovaly. Než k tomu ale došlo, byt se na čas proměnil v totální staveniště.

středa dopoledne 18/10/17

Extravagantní dům připomíná osamělou květinu uprostřed pouště

Stavba extravagantního tvaru, kterou navrhl londýnský architekt James Whitaker, měla být původně kanceláří v Německu. Nakonec ale našla uplatnění jako netradiční rodinný dům uprostřed kalifornské pouště. Na první pohled připomíná obří pouštní květinu anebo chomáček chmýří. Dům je navržen z ...

středa ráno 18/10/17

Kdy se pustit do zazimování zapuštěného bazénu

Majitelům zahradních bazénů přibude k podzimním radostem a starostem další povinnost. Správně zazimovat venkovní bazén. Nadzemní bazénky stačilo vypustit a uschovat, trochu více práce dají zapuštěné bazény.

úterý odpoledne 17/10/17

Dům v dělnické kolonii proměnil architekt v moderní domov

Součástí historického souboru dělnické kolonie, jež vznikla v průmyslové části jižního Londýna na přelomu 18. a 19. století, je i dům, jehož přestavba na moderní bydlení pro rodinu s dítětem získala řadu ocenění za to, že citlivě spojuje původní hodnoty industriální architektury s moderními prvky.

úterý dopoledne 17/10/17

Sídlo oscarového herce zaujme svou střídmostí a španělským stylem

Slavný americký oscarový herec Robert Duvall, jehož diváci znají nejlépe ze snímku Kmotr, kde zazářil po boku Marlona Branda, prodal své romantické sídlo v Západním Hollywoodu v USA. Za nemovitost, kterou vlastnil deset let, obdržel v přepočtu 35 miliónů korun.

úterý ráno 17/10/17

Užijte si pohodové chvíle na terase i na podzim

Když počasí přestane lákat k opalování a k pobytu u bazénu, využijeme terasu nebo prostor v zahradě ke společným snídaním nebo večeřím.

pondělí odpoledne 16/10/17

Údržba oken není jen o mytí, pozornost věnujte i kování a rámům

Mytí oken není věda. Navíc existují pomocníci, kteří šetří námahu takovým způsobem, že je čištění prosklených ploch docela zábava. Údržba oken však spočívá i v kontrole jejich kování, těsnění a správného seřízení.

pondělí dopoledne 16/10/17

Podzimní úklid zahrady očima odborníka

Právě jste nařezali a naštípali dřevo na zimu. Pod stromy leží hromady větví z podzimního prořezu a hromádky vyčesané travní plsti po vertikutaci. Teď ještě kdyby za vás někdo uklidil…

pondělí ráno 16/10/17

Toaleta kombinovaná s bidetem ušetří prostor, zvýší komfort i hygienu

Pokud hledáte způsob, jak si zlepšit život v jinak plně vybavené domácnosti, nebo vás k tomu vedou zdravotní problémy, máme pro vás tipy na kombinované toalety a bidety. Jejich velkou výhodou je úspora místa. Navíc získáte pohodlnější a hygieničtější toaletu.

pondělí ráno 16/10/17

Pomocníci pro zpracování palivového dřeva

Levnější než koupě dřeva daných rozměrů, je nákup kulatiny, kterou si nařežeme a naštípeme sami. Potřebujeme na to dost času, energie i síly. Rozhodně se neobejdeme bez správného náčiní, techniky a ochranných pomůcek.

neděle dopoledne 15/10/17

Zlatobýl - dlouhověká trvalka, která ovládne celou zahradu

Nápadně žlutá květenství zlatobýlu hýří energií v době, kdy většinu ostatních trvalek už síly opouštějí. Ovšem pozor na něj! Je to divoch, a když mu k tomu dáte příležitost, ovládne celou zahradu.

sobota ráno 14/10/17

Středočeský kraj zná své nejlepší stavby pro letošní rok

Zcela samostatnou kategorií architektonické soutěže Stavba roku je Stavba roku Středočeského kraje 2017. Její vítěze vyhlásili organizátoři soutěže ve čtvrtek 12. října během slavnostního večera v kapli svaté Anny v areálu Horního zámku v Panenských Břežanech. Udělen byl jeden hlavní titul a s ním ...

pátek odpoledne 13/10/17

Při úklidu zahrady šetřete čas i záda

Jak si na podzim ulehčíme práci na zahradě? Pomohou nám kvalitní pomocníci, s nimiž to jde od ruky. Myslíme tím vhodné nářadí a stroje, které jsou stále výkonné, neodmlouvají, pracují kdykoliv bez řečí a hlavně rychle.

pátek odpoledne 13/10/17

Byt pro mladou studentku ovládly barvy

Vícepatrový rodinný dům v Praze 9 – Čakovicích patří po generace rodině lékařů. Ve sníženém přízemí domu byl byt orientovaný do soukromé zahrady, který čekal na svou rekonstrukci.

pátek dopoledne 13/10/17

Dům pro výrobce oblíbené dětské stavebnice je postavený z obřích kostek

Dánský architekt Bjarke Ingels navrhl dům pro vnuka zakladatele společnosti Lego, Kjelda Kirka Kristiansena, ředitele společnosti. Stojí v dánském městě Billund, kde v roce 1958 spatřila slavná kostička ve své současné podobě poprvé světlo světa. Budova slouží především jako výstavní prostor a má ...

pátek ráno 13/10/17

Elegantní ozdobnice zazáří v každé zahradě

Ozdobnice - hvězdy z říše trav - jsou atraktivní, vydrží celou věčnost, a když je vítr vyzve k tanci, obohatí záhony vzdušnou elegancí a ladným pohybem. Do puntíku vyhovují současným trendům zahradní architektury, zazáří však i v zahradě po babičce.

čtvrtek odpoledne 12/10/17

Předsíň je křižovatkou domácnosti

Předsíň je vstupním prostorem každého bytu, jeho vizitkou. Proto by měla být reprezentativní a příjemná. To znamená, že ji potřebujeme zařídit funkčně, účelně a vkusně.

čtvrtek dopoledne 12/10/17

Architekt navrhl chatu, která najde využití na zemi i na vodě

Chatu, která může zrovna tak stát na souši, jako plavat na vodě, postavil ruský architekt Ivan Ovčinikov. Ukázkový model pluje na jezeře na předměstí Moskvy, ovšem autor ujišťuje, že zrovna tak může být přemístěn například do hor a tam sloužit jako příbytek horolezcům. Transportovat lze domek ...

čtvrtek ráno 12/10/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.10., 18.10., 17.10., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (říjen 2017)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (září 2017)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2017 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru