Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 16. květen 2005
sobota 2. 7. 2022, 6:31

archiv zpráv pro 16. květen 2005

Zlatá pečeť For Arch - příležitost pro vydavatele odborné literatury

Již pošesté je veřejná neanonymní soutěž ZLATÁ PEČEŤ doprovodnou akcí mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Pořadatel soutěže, ABF, a.s. - Nakladatelství ARCH , každoročně představuje nejzajímavější odborné publikace z oboru urbanismu, architektury, stavitelství, bydlení a interiéru. Kritéria pro hodnocení publikací jsou široká. Patří k nim jak výběr tématu, užitečnost a přínos oboru, tak kvalita redakčního, grafického a knihařského zpracování. Nezanedbatelným momentem při hodnocení je i počet vydaných výtisků a cena publikace, nebo její dostupnost pro širší okruh uživatelů.

pondělí v noci 16/5/05 | zdroj: eStav.cz

Lišky na Pelechově vám neřeknou, jak jste dobří

Zdeněk Lhotský je majitelem unikátního studia tavené skleněné plastiky v Pelechově u Železného Brodu, které před deseti lety zachránil před krachem. (16.05.2005)

pondělí v noci 16/5/05 | zdroj: CZECHDESIGN.CZ

Vlastní práce klienta jako princip návrhu

„Dobrá architektura je příliš drahá“ – tento rozšířený předsudek dokáže mnoho architektů pořádně rozlítit. Bearth a Deplazes dokázali svým domem Willimann-Lötscher v Seveignu poblíž Svatého Mořice ve Švýcarsku pravý opak. Dům je situovaný na horském svahu a přestože je relativně malý, obývá jej pětičlenná rodina. Působivá architektura nabízí jeho obyvatelům velmi kvalitní obytný prostor za rozumnou cenu.

pondělí ráno 16/5/05 | zdroj: e-architekt.cz

Revit aCADemy - soutěž v projektování

Pro všechny architekty a stavební projektanty, studenty, či profesionální týmy připravila společnost AAC Solutions již druhý ročník soutěže s názvem Revit aCADemy. Revit aCADemy je pořádána za podpory společností Autodesk a HP a mediální podpory časopisu Computer Design. Jak již název "Revit aCADemy" napovídá, jde o klání v projektování s využitím nejmodernější CAD/BIM aplikace pro projektování a architektonické navrhování - Autodesk Revit, která se stále více uplatňuje i v České republice.

pondělí ráno 16/5/05 | zdroj: e-architekt.cz

ČESKÁ PŘÍSNOST | Rozhovor s Rostislavem Šváchou

Rozhovor Rostislava Koryčánka s Rostislavem Šváchou se uskutečnil 19. 1. 2005 v kanceláři ČKA v Brně. Rostislav Koryčánek: V souvislosti s vaší novou knihou (Švácha, R.: Česká architektura a její přísnost. Prostor, Praha, 2004) mě nejvíce zajímá právě vámi použitý termín „česká přísnost “. Toto slovní spojení v sobě skrývá morální apel, ale není mně stále zcela jasné, v čem tento apel ve vztahu k architektuře spočívá.

pondělí ráno 16/5/05 | zdroj: e-architekt.cz

Ekologické teplo v Boskovicích - inspirace pro další obce

Obyvatelé jihomoravského města Boskovice se léta potýkali s neutěšeným stavem své teplárny a centrálního rozvodu tepla . Z iniciativy boskovických radních došlo k výrazné modernizaci. Rekonstrukce přinesla jak značné snížení spotřeby paliva, snížení celkové ztrátovosti, tak zejména i výrazné nižší ekologickou zátěž pro obec i okolí.

pondělí v poledne 16/5/05 | zdroj: eStav.cz

Architektonická anonce vítězných autorů Grand Prix 2005

Výsledky prací českých i zahraničních architektů se každoročně vystavují v prostorách Národní galerie Veletržního paláce v Praze. Stejně tomu se tak děje i v tomto roce při příležitosti XII. ročníku přehlídky architektonických realizací Grand Prix Obce architektů.Letošní vernisáž se uskutečnila 4. k ...

pondělí v poledne 16/5/05 | zdroj: Architekt.cz

Právě vyšel Zákon o geologických pracích a jeho prováděcí předpisy s komentářem

Zákon o geologických pracích je převážně veřejnoprávním předpisem a upravuje zejména vztahy mezi orgány státní správy a osobami, vůči nimž směřuje výkon státní správy v oblasti projektování, provádění a vyhodnocování geologických prací. Zákon obsahuje také některé soukromoprávní prvky a upravuje i problematiku správního dozoru a správní odpovědnosti. Autoři Petr Šponar a Ondřej Vícha zaměřili komentář nejen na aplikaci zákona o geologických pracích, ale i na související právní předpisy. Odkazují také na významnější soudní rozsudky a správní rozhodnutí týkající se předloženého zákona. Publikaci vydává Nakladatelství ARCH v edici Stavební právo, na které spolupracuje s Českou společností pro stavební právo, Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

pondělí odpoledne 16/5/05 | zdroj: eStav.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (29.6., 28.6., 27.6., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru