Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 15. červen 2005
sobota 24. 2. 2024, 10:51

archiv zpráv pro 15. červen 2005

DIPLOMKY 05

Od 16. – 30. června 2005 se koná v prostorách Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze výstava diplomových prací. (15.06.2005)

středa v noci 15/6/05 | zdroj: CZECHDESIGN.CZ

Secesní Jablonec

Dříve, než přejdu k dnešnímu tématu, děkuji za vaše zajímavé názory na umístění Muchovy epopeje. Dnes chci poukázat na pěknou knihu, která se zabývá skvosty moderní architektury města Jablonce.

středa v noci 15/6/05 | zdroj: Neviditelný pes - Architektura

Známe nejlepší stavby z Vysočiny pro rok 2004

Tituly Stavba Vysočiny 2004 byly uděleny. - Třetí ročník soutěže pořádalo Stavební sdružení Vysočina ve spolupráci s krajem Vysočina, krajskými reprezentacemi Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR i České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

středa v noci 15/6/05 | zdroj: eStav.cz

Josef Hoffmann v Nekončícím procesu

„Nekončící proces“ představuje zahájení několikaleté výstavní řady, kterou v Rodném domě Josefa Hoffmanna (1870–1956) v Brtnici bude pořádat rakouské Muzeum užitého umění (MAK). Jako spoluzakladatel Svazu rakouských výtvarných umělců Wiener Secession (Vídeňská secese), Wiener Werkstätte (Vídeňská dí ...

středa dopoledne 15/6/05 | zdroj: Architekt.cz

Právní úprava a praxe v oblasti posuzování vlivů na životní prostředí (EIA)

Dne 29.6. 2005 uzavře Nadace ABF svůj "školní rok" seminářem PRÁVNÍ ÚPRAVA A PRAXE V OBLASTI POSUZOVÁNÍ VLIVŮ NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (EIA) . Mgr. Libor Dvořák, pracovník legislativního odboru Ministerstva životního prostředí, objasní smysl a užitečnost institutu posuzování vlivů na životní prostředí, vyloží procesní kroky při posuzování vlivů na životní prostředí. Bude informovat i o možnostech získávání informací o procesu a o dokumentech pořizovaných v jeho průběhu, o možnostech eliminace střetů investora s veřejností i o spojitostech procesu posuzování vlivů na ŽP a následných povolovacích řízení.

středa odpoledne 15/6/05 | zdroj: eStav.cz

Miniprostor na spaní

Zdravý spánek vyžaduje především kvalitní postel a čerstvý vzduch, v samotné ložnici tedy kromě lůžka nic zvláštního nepotřebujete. Přesto si lidé často stěžují, že mají příliš malou ložnici.

středa odpoledne 15/6/05 | zdroj: e-architekt.cz

Výstava | Práce pro město

Zahájení výstavy prací mladých ostravských architektů. Kulturní program Marek Pražák. Od 18:00 proběhne diskuze seznamující s prací mladých architektů, věnovaných Ostravě.

středa odpoledne 15/6/05 | zdroj: e-architekt.cz

Prestižní stavby Vysočiny 2004

Stará radnice v Havlíčkově Brodě byla svědkem slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Stavba Vysočiny 2004. Třetí ročník regionální soutěže pořádalo Stavební sdružení Vysočina ve spolupráci s krajem Vysočina, krajskými reprezentacemi Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Akce se konala pod záštitou senátora Petra Pitharta. Do soutěže, která si klade za cíl seznámení nejširší odborné i laické veřejnosti s úrovní architektury a stavebnictví na území kraje Vysočina, bylo přihlášeno 25 staveb ( o 3 více než při loňském ročníku ).

středa odpoledne 15/6/05 | zdroj: e-architekt.cz

The Cooper Union School

Thom Mayne, zakladatež skupiny Morphosis, čerstvý držitež Pritzkerovej ceny za architektúru, predstavil v nedávnej dobe študentom projekt ich novej školy. Akademická budova združenej školy inžinierstva, umenia a architektúry sa nachádza na nezvyčajne neobmedzenej parcele, ktorej tri fasády vystupujú zo ocežovo-sklenenej haly. Pri vstupe zo severozápadného rohu sa hala predlžuje do medziposchodia, ktoré umožňuje priehžad na galériu o poschodie nižšie.

středa večer 15/6/05 | zdroj: architecture.sk

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.2., 20.2., 19.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru