Mladý ústecký stavař Jakub Štráchal opustil projekty developerů a přivezl do Česka koncept DublDom ruského architekta Ivana Ovchinnikova. Stavba dorazí na pozemek složená na kamionu. Nejlevnější stojí 850 tisíc korun. Další články k tématu:Ruský magnát si pořídil u Moskvy srub. Má v něm bazén i ...
Představte si, že si můžete pořídit klimatizaci, ale nebude nutné umístit na fasádu domu nevzhlednou vnější jednotku. Místo ní bude na vnější zdi vidět jen dvojice mřížek vstupu a výduchu vzduchu. Musíte však počítat s většími pořizovacími náklady v porovnání s běžnou splitovou jednotkou.Další ...
Pro architekty je vlastní dům či chalupa vždy velkou výzvou. A zvlášť ta, kde žila rodina už staletí. A takový je dům po prababičce, který přestavěla architektka Iva Křikavová. Je možné se vůbec oprostit od vzpomínek, od nánosů citů a úcty k vlastní minulosti a vrhnout se do něčeho nového?
Kancelářskou budovu v tokijském distriktu Šinjuku nechal majitel z velké části proměnit na rezidenční. Místo rozdělení každého podlaží na samostatné bytové jednotky však zvolil v Japonsku se rozmáhající systém společného bydlení, který je nejzajímavější pro mladé lidi. Projekt svěřil dvěma ...
Přemýšlíte o výměně oken nebo vybíráte okna pro nový dům? Stále nemáte jasno, jakému materiálu dát přednost, aby okna co nejlépe splňovala požadavky na funkčnost a vzhled? Podívejte se, jaké jsou přednosti jednotlivých materiálů.
Tapety jsou krásné, zajímavé, extravagantní, luxusní, ale hlavně mají univerzální využití v jakémkoli prostoru, ať už se jedná o ložnici, obývací pokoj, nebo kuchyň s jídelnou. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky materiálů, barev a vzorů.
Newyorské designérské studio UM Project a výrobce tapet Flavor Paper se spojili, aby vytvořili experimentální projekt Conduct. Jedná se o interiérovou tapetu, která v sobě spojuje funkční zařízení jako lampu, větrák nebo zrcadlo. Celý projekt má velmi osobitý vizuální přístup.
Rodinný dům Olgy a Petra Houžvičkových v Podivíně od architektonického tria ve složení Petr Hrůša, Petr Pelčák a Markéta Hrůšová má přezdívku Dům na vinici. Vznikl mezi lety 2001 až 2003 a je příkladem racionální architektury propojené s okolní krajinou. Architekti díky rozumné dispozici dopřáli ...
Dělení materiálu, broušení, leštění, kartáčování, pilování, hoblování, frézování, vykružování. To jsou činnosti, které zastane i vaše úhlová bruska, když ji doplníte vhodným příslušenstvím.
Designérka porcelánu Lucie Volková, která stojí za svou autorskou značkou Luckavo, rozšířila svoji Retro Edici porcelánových předmětů. K prvotnímu retro plecháčku z porcelánu nově přibyla retro bandaska sloužící jako váza a také retro misky evokující hluboké smaltované talíře.