Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 10. květen 2020
pátek 22. 9. 2023, 23:20

archiv zpráv pro 10. květen 2020

Hezký, úsporný, pohodlný. To je dům manželů, kteří se odmítli vzdát snů

Dům na maličkém pozemku vytrženém ze spárů řepkového pole. S takovým řešením se Radan s manželkou nehodlali spokojit. Prohlídli si v okolí Prahy třicet parcel a měli vybráno. Teď už jen postavit vysněný dům, a i to se podařilo na výbornou.

neděle v noci 10/5/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Z čeho postavit dům? Klasiku dohánějí moderní materiály

Zvolit klasiku v podobě keramických cihel, či pórobeton? Nebo sáhnout ještě po jiném moderním materiálu? Tak to je oříšek, který musí rozlousknout každý, kdo se rozhodne pro stavbu nebo přístavbu rodinného domu či chalupy.

neděle v noci 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Keramika v koupelně miluje velké formáty

Keramické obklady a dlažba jsou tradiční materiály do koupelny. Mohou nás ještě výrobci něčím překvapit a nabídnout něco nového? Určitě ano. Trendem jsou maximální velikosti s minimální spárou a precizní povrchová úprava, která zvyšuje užitné vlastnosti.

neděle v noci 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak dopřát dětem víc pohybu v bytě? Pořiďte jim houpačku

Trávit dny v uzavřeném prostoru s dětmi je pro řadu lidí bezesporu hodně náročným obdobím. Děti navíc milují pohyb a ocení cokoliv, co by jim ho mohlo v bytě trochu nahradit. Dospělí zase ocení, když budou jejich ratolesti na chvíli zabavené a dopřejí jim čas na odpočinek. Pomoci k tomu mohou ...

neděle v noci 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Islandská módní designérka Ýrúrarí ručně plete výstřední roušky

Ýr Jóhannsdóttir je módní návrhářka z Islandu, která ve světě fashion designu vystupuje pod označením Ýrúrarí. Specializuje se na pletenou módu. Ručně plete svetry, ale i další kusy oblečení. Jsou plné barev a hravých nápadů. Nyní ukázala několik roušek, jejichž ...

neděle dopoledne 10/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pes je přítelem na celý život, ne rozptýlením při karanténě

Na spoustu lidí působí dlouhodobý pobyt o samotě doma neblaze a každý se snaží tento stav řešit po svém. Jak zjistila charitativní organizace na podporu životní úrovně psů v Británii Dog Trust, zájem Britů o pořízení či adopci psa v uplynulém měsíci rapidně vzrostl.

neděle dopoledne 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lednici si kupujte vždy na míru

Dokud lednice funguje, bereme ji jako samozřejmost. Jakmile se však pokazí, je to téměř pohroma. Naštěstí ji lze rychle nahradit. Jak vybrat správně?

neděle v poledne 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dominantou bytu je prosklený box. Jeho hlavní kouzlo ale vyfotografovat nelze

Když se mladí manželé s prvním potomkem rozhodovali, zda si nechat renovovat svůj byt ve španělské Barceloně, dozvěděli se o možnosti koupě jiného bytu, v Gironě. Od začátku bylo jasné, že jej bude třeba kompletně rekonstruovat. Ale měl jednu velkou výhodu - byl nedaleko rodičů mladé paní. A to ...

neděle odpoledne 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

K moři se zatím jen tak nepodíváme, připomeňme si ho alespoň v ložnicích

Milovníci dovolených u moře v časných jarních a letních termínech si letos na své příliš nepřijdou. Nemusejí ale hned věšet hlavu. V náročnějším období přijdou bezpochyby vhod i vzpomínky, které povzbudí k těšení se na příští dovolenou. Moře si můžeme připomenout i coby inspiraci ...

neděle odpoledne 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na zahradě postavil modulový domek pro svou maminku

Malý modulový domek na Benešovsku ve středních Čechách postavil pan Roman u sebe na zahradě pro svou maminku, která náhle ovdověla a zůstala sama ve velkém domě. Situace vyžadovala rychlou reakci, proto zvolil právě modulovou dřevostavbu.

neděle odpoledne 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Carlo Ratti navrhl domácí ozonový šatník Pura-Case zbavující oděvy škodlivin

Italský designér Carlo Ratti se svým studiem navrhl domácí ozonový šatník Pura-Case. Je mobilem ovládaný a měl by z běžně nošených šatů i módních doplňků odstranit většinu mikroorganizmů, virů a bakterií. Volně stojící či závěsné zařízení je nyní ...

neděle odpoledne 10/5/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Oslavte letos Velikonoce decentními připomínkami v interiéru

O tom, že letošní Velikonoce nebudou stejné jako obvykle, není pochyb. Opomenout tento svátek a důvod k oslavě by ale byla škoda. Pokud už nebudete chystat klasické koledy a plést pomlázky, zkuste si Velikonoce připomenout jen drobnými detaily, které pobaví, rozzáří a zpestří všední interiér.

neděle odpoledne 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hyacintovec vnáší do zahrady barvu čisté oblohy

Zahrádkáři všude po světě ho vítají s otevřenou náručí. Aby ne, když hyacintovec do jarní pohody vnáší vzácnou barvu čisté oblohy. Navíc dlouho kvete a ledacos vydrží. Proč tedy britským ochráncům přírody přidělává vrásky na čele?

neděle v podvečer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už žádné kopie Eiffelovky. Čína zakázala napodobeniny cizích budov

Napříč Čínou jsou k vidění kopie zahraniční architektury od anglických městeček, přes alpské vesnice po pařížskou Eiffelovu věž. Nyní se ale čínská vláda ve snaze propagovat lokální architekturu rozhodla učinit výstavbě takových budov přítrž. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

neděle v podvečer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechte hortenzie na Velikonoce znovu rozkvést

O Velikonocích se říká, že jsou to svátky vzývající nový život. Tak proč ho nevdechnout odkvetlým květům hortenzií, které jsme z keřů ostříhali v předjaří? Znovu zkrásní díky pastelovým barvám ve spreji a s trochou šikovnosti a fantazie se promění v originální slavnostní dekorace. Nechte se ...

neděle v podvečer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytvořte si z terasy či patia relaxační zónu

Propojení venkovní zeleně s interiérem domu zajistí terasa, kterou vybavíme podobnými prvky, jaké jsou typické pro náš domov. Totéž platí pro větší balkon, verandu, pro tzv. patio, což je vnitřní otevřený dvůr třeba na zelené střeše, v otevřeném prostoru v blízkosti domu.

neděle v podvečer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při řešení interiéru panelového bytu našel využití parametrický design

Parametrický design je efektivní nástroj pro vytváření nejen nekonvenčních tvarů, ale zejména optimalizovaných struktur, které ve finále mohou ušetřit čas, materiál i peníze. V České republice jde zatím o metodu nepříliš rozšířenou. Využití našel například při úpravě bytu na pražské Bořislavce.

neděle v podvečer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jiří Stivín přebudoval starý mlýn na jedinečný domov

Jestli se o některých zabydlených prostorech říkává, že by tam mohly stěny vyprávět, tak u Jiřího Stivína by zcela jistě mohly i hrát. Jazzový skladatel a multiinstrumentalista přebudoval rodinné dědictví - bývalý mlýn ve Všenorech - na příjemný a jedinečný domov, ale i na nahrávací studio ...

neděle večer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pro vyhlídku na Pacifik si majitelé nemohli přát lepší dům

Zaoblené všechny úhly, dům zasazený na vršek skaliska s nádherným výhledem na oceán a jasné čisté linie nápadně připomínající české funkcionalistické vily. Tak vypadá charakteristický rukopis architektů z australského studia Luigiho Rosselliho. Tentokrát ale, v případě domu nazvaného Vyhlídka ...

neděle večer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekt Ferdinand Leffler: Zahrada zrcadlí povahu svého majitele

„Letos si chci pořídit i slepice,“ vypráví mi tvůrce stovek zahrad v Česku, ale i v Kostarice, Kanadě a na Zanzibaru, architekt Ferdinand Leffler (41). Snaha o užitkovost pozemků kolem domů podle něj dorazila dokonce i do satelitních městeček.

neděle večer 10/5/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.9., 18.9., 17.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru