Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 10. září 2020
neděle 10. 12. 2023, 2:16

archiv zpráv pro 10. září 2020

Nedostižný ráj na zemi. To je dům, ve kterém se perfektně žije i pracuje

Tento dům rozhodně neměl být nikdy manifestem luxusu. Majitelé chtěli obydlí, ve kterém by mohli jen žít, pracovat, skladovat úrodu a vyučovat. Příroda a upřímnost v této zvláštní stodole hraje prim. Stavení uprostřed australských kopečků se říká Dlouhý dům.

čtvrtek v noci 10/9/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Největší český architekt 20. století Josef Gočár dokáže dodnes fascinovat

Bývá označován za největšího českého architekta 20. století. Josef Gočár, jehož životní pouť se uzavřela před 75 lety, 10. září 1945, proslul kubistickými a funkcionalistickými díly. Jeho jméno je spojováno často s Hradcem Králové, z něhož udělal „salon republiky“.

čtvrtek v noci 10/9/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Herečka ze seriálu Hra o trůny prodává dům. Železný trůn v něm ale nenajdete

Velkolepá dřevěná knihovna vládne obývacímu pokoji v domě herečky Emilie Clarkeové, která se většině diváků zapsala nesmazatelně do mysli coby Danaerys Targaryen z televizního seriálu Hra o trůny. Dům je možné objevit v americkém Los Angeles a případný zájemce o něj by si měl připravit ...

čtvrtek ráno 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům šerifa má něco, co jitří fantazii

V klidné zelené čtvrti amerického města Fayette ve státě Missouri je možné objevit hezký cihlový dům. Také chodník, který lemuje jeho pozemek, je dlážděný cihlami. Je to dům, ve kterém v minulosti sídlil místní šerif. A jako takový má jednu zvláštnost. Část objektu zabírá vězení s devíti ...

čtvrtek ráno 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak připravit byt pro nájemníky

Zařizování bytu je pro někoho radost, pro jiného přímo vášeň a pro jiného zase třeba noční můra. Svá specifická pravidla má zařizování bytu, v němž majitel míní bydlet, trochu jinými pravidly je dobré se řídit, pokud zařizujeme byt, který je určený k pronájmu.

čtvrtek dopoledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dokonalá kuchyň? Kontrolujte ji od návrhu až po montáž

Položka za kuchyňskou sestavu je největší z vybavení interiéru. Kuchyň nám slouží často desetiletí, a je tedy jasné, že musí dokonale vyhovovat. To znamená být plně funkční, ergonomicky logická a reflektovat naše individuální potřeby.

čtvrtek dopoledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezapomínejte na péči o gril. Tipy, jak jej omladit

Sezona grilování je v plném proudu, grily si na zahradách užívají své. Mnoho lidí se k nim ale chová poněkud macešsky a nedopřeje jim ani tu základní péči. Patříte k nim také? Jestli ano, projděte si s námi základní pravidla péče o něj.

čtvrtek dopoledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vinohradskému bytu ze 30. let oblékli architekti moderní kabát

Když přišli architekti z ateliéru Archport do bytu na pražských Vinohradech, byl ve stavu, který nedoznal takřka pražádných změn od 30. let minulého století. Byly zde původní podlahy, původní povrchy stěn, dveře a rovněž tak rozvody. Nebylo divu, že si jeho majitel přál kompletní rekonstrukci ...

čtvrtek v poledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Foster postavil v Singapuru plovoucí obchod Apple Marina Bay Sands s tvarem koule

V singapurské zátoce Marina Bay byl otevřen jeden z nejextravagantnějších obchodů Apple. Navrhl jej opět Norman Foster se svým britským ateliérem Foster + Partners. Budova má tvar koule plovoucí na vodě s tím, že část je do vody jakoby ponořená. Apple Marina Bay Sands ...

čtvrtek odpoledne 10/9/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Seznamte se nejen s organickou tvorbou Architekta roku 2020 Zdeňka Fránka

Architekt Zdeněk Fránek sklízí velké uznání za svou tvorbu, naposledy obdržel titul Architekt roku. Jeho stavby jsou skromné, funkční a tvarově velmi čisté a patří k tomu nejlepšímu z české architektury. A to i proto, že skvěle zapadají do okolního prostředí. Fránek je také naším nejznámějším ...

čtvrtek odpoledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tapetování je opět in

Móda tapet se vrací. Výběr je ale mnohem větší než dříve. K dostání jsou v mnoha druzích, barvách a vzorech, takže oživí každý interiér a vdechnou mu originalitu. Navíc mohou i zakrýt drobné nedokonalosti stěn.

čtvrtek odpoledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedmdesátá léta jsou velkou inspirací pro letošní trendy textilie

Bruselský styl sedmdesátých let minulého století je letošní velkou inspirací pro trendy textilie. V kurzu jsou opět zemité tóny typu světle hnědá, okrová, oranžová nebo tmavší žlutá. Jde o barvy, které v posledních letech příliš příznivců neměly. To se ale letos mění.

čtvrtek odpoledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gene Simmons z kapely Kiss prodává svůj dům. Už jenom výhledy stojí za to

Americký zpěvák a baskytarista skupiny Kiss Gene Simmons prodává po sedmi letech svůj dům v Laurel Canyon, hornaté části amerického Los Angeles. Bydlet v domě po hudebníkovi proslulém výrazným černobílým make-upem a neobvykle dlouhým jazykem můžete, máte-li k dispozici necelých 49 milionů ...

čtvrtek odpoledne 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak mít v bazénu křišťálovou vodu

Během léta je bazén v plné permanenci. Do vody se však dostává i spousta nečistot, jako jsou třeba zbytky opalovacích krémů, listy či utonulý hmyz. Aby při tom všem voda v bazénu zůstávala křišťálově čistá, je nutné ji pravidelně dezinfikovat a chránit před bakteriemi a řasami. Jak na to?

čtvrtek v podvečer 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedací vaky vymodelují pohodlí

Asi to známe všichni. Přijdeme domů z práce a jediné, po čem toužíme, je pohodlně se usadit, natáhnout si nohy a pár minut v klidu relaxovat. Hitem posledních let jsou sedací vaky a renesanci zažívají i taburety.

čtvrtek v podvečer 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bublinový dům by na Marsu nikoho nepřekvapil. Na naší planetě vypadá zvláštně

Vtipně a zároveň i trochu ztřeštěně vypadá bublinový dům, jenž stojí v australském městě Karalee, v provincii Queensland. Tvořen je totiž v převážné míře kulovitými moduly, které jsou vzájemně pospojované. Působí tak spíše jako objekt stavěný nikoli na Zemi, ale na nějaké cizí planetě, nebo ...

čtvrtek v podvečer 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mercedes-Benz a Virgil Abloh vytvořili z třídy G závodní vůz Geländewagen

Německá automobilka Mercedes-Benz se spojila s módním návrhářem Virgilem Ablohem, aby společně vytvořili projekt Geländewagen. Jedná se o přepracovaný model třídy G, jenž byl řadou prvků přepracován na závodní model. Nejedná se však o žádný koncept ani plánovaný ...

čtvrtek večer 10/9/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Nejlepší pokoj pro studenta? Ten, který si zařídí podle svého

Starší školáci a studenti si styl prostoru, v němž se učí a odpočívají, chtějí zvolit sami. Rodiče si tedy s nápady na vybavení jejich pokoje nemusejí lámat hlavu. Hlavní slovo však mají, otevírat se bude jejich peněženka. Potomci přitom můžou přispět z kapesného nebo výdělkem z brigády.

čtvrtek večer 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osvětlení z peří dodá strohým místnostem něžnost a jemnost

Majitelé, kteří mají hodně strohé interiéry a přemýšlejí, jak jim dodat trochu lidštější a jemnější vzhled, mohou zkusit zvolit osvětlení se stínidly z klasického peří. To působí velmi žensky, elegantně a něžně. Hodit se bude zejména do ložnic a dámských pokojů.

čtvrtek večer 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž pomocí bezpečnostní kamery zachytil svou předělávku suterénu během karantény

Karanténa se pro spoustu lidí po celém světě stala celkem vítanou příležitostí, jak vylepšit svůj domov. Výjimkou není ani muž z amerického Kansasu, který volný čas strávil proměnou svého sklepa. Veškerou práci zachytil pomocí bezpečnostní kamery, kterou v suterénu umístil.

čtvrtek večer 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z bývalého výměnku vznikl moderní single domov

Bývalý výměnek, tedy malé obydlí v těsné blízkosti „hlavního“ rodinného domku, designérka Andrea Kiliánová ze studia Muuza proměnila na funkční single bydlení pro muže v nejlepších letech a jeho psí kamarádku.

čtvrtek v noci 10/9/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (7.12., 6.12., 5.12., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (prosinec 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (listopad 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru