Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 9. prosinec 2020
úterý 30. 5. 2023, 15:42

archiv zpráv pro 9. prosinec 2020

Místo hraček zde vznikají tvůrčí nápady. Fotbálek mají alespoň na zdi

Bývalá výrobní budova Chemoplastu, kde se po řadu let vyráběly hračky značky CHEVA a známý stolní fotbálek, se pod taktovkou Fandament Architects přeměňuje na industriální kanceláře pod názvem DEPO Business Parking.

středa v noci 9/12/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Hana Křížková si byt v Malém Berlíně zařídila podle sebe. Má ho moc ráda

Hvězda muzikálů Hanka Křížková (63) bydlí ve světlém pražském bytě s terasou. Hnízdečko přizpůsobila k obrazu svému. Proto je plné květin, obrázků i vzpomínek na rodinu a přátele.

středa v noci 9/12/20 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Čtyřčlenná rodina žije v malé vesnici vytvořené z vlastních minidomků

Rodinu Brinksových díky sociálním sítím, na nichž jsou aktivní zejména její náctileté děti, zná spousta lidí, kteří by jinak do Londýna, ovšem toho amerického, v Kentucky, stěží kdy zavítali. Zvláštností této rodiny je, že nežije společně v jednom domě, ale postupně si postavila maličkou vesničku ...

středa v noci 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak zamezit rosení oken

Zákazník investuje do drahých oken, ale když jsou neodborně namontována, začnou se rosit. A to v připojovací spáře oken, pod prochlazovaným prahem velkoformátových oken či posuvných systémů. Na první pohled vypadá ostění kolem oken stejně, ale pod povrchem se dějí věci...

středa v noci 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rotterdam do čtyř let získá novou ikonu, jejíž dominantou bude velké točité schodiště

S realizací svého prvního projektu kulturního rázu na půdě Evropy začali architekti čínského studia MAD Architects. Nizozemská Nadace Droom en Daad jim svěřila renovaci a proměnu rotterdamského skladiště Fenix, z nějž má do čtyř let vzniknout nové muzeum zaměřené na fenomén migrace.

středa ráno 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motivy velkých palmových listů jsou v kurzu. Interiér promění v oázu stvořenou k odpočinku

Rozměrné palmové listy coby motiv na textiliích i dekoracích jsou velkým trendem poslední doby. Zelená barva uklidňuje, v kombinaci s přírodním motivem jde o ideální vzor do všech prostor určených k relaxaci a odpočinku.

středa ráno 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tipy na dárky, kterými potěšíte

Letos se více než jindy při nákupu vánočních dárků obracíme na e-shopy, ať už zboží koupíme přímo na nich a vyzvedneme si je od dopravce, na výdejním místě, nebo na základě objednávky v kamenné prodejně.

středa dopoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podlahové vytápění se hodí pro většinu krytin

O vhodnosti či nevhodnosti konkrétní krytiny na podlahové vytápění by měl informovat její výrobce v popisu produktu. Většina podlah si rozumí s oběma systémy podlahového vytápění, s teplovodním i elektrickým. Existují však výjimky.

středa dopoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete stylovou židli? Inspirujte se ikonami

Je jasné, že židle má být stabilní a pohodlná. Ovšem když svým stylem a kvalitou čerpá z bohaté historie a je spojená s proslulým výrobcem či návrhářem, rozhodně vám nezevšední!

středa dopoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novým trendem bydlení se stává ložnice propojená s koupelnou

Mít koupelnu spojenou s ložnicí je běžné v hotelových pokojích, ne ve standardním bydlení. To se ale mění, je to proud, který teď má zelenou a je velmi praktický. Z odlehlé místnosti koupelny se totiž stává pohledový prvek, který je součástí interiéru ložnice.

středa dopoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hlavním účelem cihlové stavby je zpomalit lidem v okolí život

Mohlo to být jen obyčejné knihkupectví. Dvacáté v řadě, které by společnost Tsutaya otevřela. Její zakladatel si ovšem předsevzal, že svými prodejnami bude zároveň lidem zpříjemňovat život, nabídne jim kulturu a především místo, kde se budou cítit příjemně a kde se jejich život zpomalí. Zajímavě ...

středa dopoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domov, anebo hračka? V Yorkshiru postavili dům, který se skládá jako 3D puzzle

Je to ještě pořád dům, nebo prostě „jen” veliká hračka pro dospělé? I tak se asi v duchu zeptá nejeden člověk při pohledu na záběry z výroby nového typu sociálního bydlení. Je jím prefabrikovaný dům, který se na místě sestaví naprosto stejným způsobem jako trojrozměrné puzzle. Dva takové je ...

středa dopoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slaďte se doma barevně s přírodou

Interiér laďte do teplých odstínů podzimu a chladnějších tónů zimy. Vítané jsou zemité tlumené barvy, světle béžová, kaštanová, čokoládová, které zklidňují. Ani s bílou, mátově šedou a klasicky modrou neuděláte chybu. A nezapomeňte na zelené rostliny.

středa v poledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neodborný zásah do konstrukce krovu ohrožuje statiku celého domu

Krov je jedním ze statických prvků stavby se šikmou střechou. Musí zajistit stabilitu střechy a navazujících částí domu. Prvky, ze kterých se krov skládá, mají své určení a funkci a neodborný zásah do některých z nich může stabilitu krovu narušit.

středa v poledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple představil velká bezdrátová sluchátka AirPods Max potlačující okolní hluk

Americká značka Apple se po velkém úspěchu malých bezdrátových sluchátek AirPods pustila i do velkých sluchátek a představuje Apple AirPods Max. Sluchátka přes celé uši mají propracovaný design ve stylu Apple, teleskopické nastavení velikosti, prémiový zvuk, adaptivní ...

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dvojvila sládka a ředitele pivovaru v Plzni odráží prestiž jejich postavení

Ve třicátých letech dvacátého století uspořádal Měšťanský pivovar v Plzni soutěž na nový obytný dům pro vrchního ředitele a vrchního sládka a současně soutěž na obytné domy pro své zaměstnance. S ohledem na blízkost administrativní budovy pivovaru nakonec architekti zvolili klasicizující řešení ...

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak zvětšit a zkrášlit interiér? Třeba pomocí falešných zrcadlových oken

Pokud hledáte inspiraci, jak zkrášlit, zesvětlit a zvětšit interiér, zkuste do něj zakomponovat falešná zrcadlová okna. Ta dodají prostoru další rozměr a vytvoří iluzi prosvětlenější a prostornější místnosti. Podobně zafungují třeba i rozměrné obrazy s motivy oblohy.

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům obklopený džunglí nenechá nikoho chladným, perličkou je vana na terase

Obklopený palmovým lesem a v bezprostřední blízkosti oceánu stojí The River House. Projekt určený pro absolutní relaxaci těla i mysli na indonéském ostrově Bali, jehož spirit a tropické klima nenechají nikoho chladným.

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chodník budoucnosti zásobí energií klidně celý dům

Chodník budoucnosti, i tak by bylo možné nazvat nový typ dláždění vyráběný z recyklovaného plastu. Začala ho vyrábět maďarská společnost Platio a výjimečný je tím, že absorbuje sluneční záření, které proměňuje na elektrickou energii, jíž může zásobovat dům nebo různá elektrická zařízení.

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozdobou menšího bytu je dětská postýlka v podobě domečku

Mladí majitelé s malou dcerkou si koupili v brazilském městečku Perdizes šedesátimetrový byt, aby to měli do práce co nejblíže a zároveň mohli trávit společný čas co nejpohodlněji spolu. O zařízení bytu požádali architekty z ateliéru Studio Canto Arquitetura.

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší nápady, jak čelit klimatickým změnám, odhalila soutěž Adapterra Awards. Ocení je i laici

Nápady, jak čelit projevům klimatické změny, odměňuje v soutěži nazvané Adapterra Awards česká Nadace Partnerství. Do finále soutěže se letos probojovalo 21 projektů a návrhů, které si mezi sebou rozdělily dohromady 8000 hlasů. Nejvíce jich nasbíral projekt navrácení řeky Dyje do tří odstavných ...

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dekorace nejen na muffiny děti pobaví a budou motivovat k jídlu

Nápadů, jak zabavit děti v kuchyni, v této době není nikdy dost. Pokud chcete zaujmout jejich pozornost, nasytit je a zároveň s nimi strávit čas hrami, zkuste si s nimi ozdobit muffiny v pohádkovém stylu. Máme pro vás tipy na dekorace, které zvládnete vytvořit i sami.

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila Jana Alsterna je českou funkcionalistickou alternativou skandinávských horských staveb

Slavné architektonické duo Lubomír a Čestmír Šlapetové navrhlo ve Frýdlantu nad Ostravicí funkcionalistickou stavbu pro rodinu Jana Alsterna, která je inspirována i skandinávskou horskou architekturou. Dům má pultovou dřevěnou střechu. Vnější podoba je kombinací dřevěné části s okny, plochy se ...

středa odpoledne 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Základem úprav nového bytu se stalo propojení interiéru a exteriéru

Byt v novém developerském projektu měl sloužit mladému páru. Samotná dispozice byla řešena dobře a nebylo třeba ji upravovat. Zadáním bylo vytvořit domov, ve kterém bude pár pouze několik let, proto v něm není dětský pokoj, ale pánská pracovna.

středa v podvečer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hororový režisér nabízí k prodeji dům. Žádný horor to ale není

Dům s hrázděnou čelní fasádou zaujme hned na první pohled snad každého, kdo jej ve stráni Hollywood Hills amerického Los Angeles zaregistruje. Od ostatních se liší i dojmem jisté serióznosti. Není divu, patří totiž k původní zástavbě z 20. let minulého století a mezi okolními domy je svým ...

středa v podvečer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Netradiční dům má své tajnosti

Mladá rodina si pořídila velkorysý pozemek o velikosti 1200 m2, aby realizovala svůj sen: postavit si moderní rodinný dům podle individuálního projektu architekta. A protože jsou investoři otevření názorům, nebojí se experimentovat a mají rádi design, vznikl komfortní dům s originálním ...

středa v podvečer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bára Zmeková poprvé bydlí v hezkém podnájmu

V klání hudební ceny Anděl 2019 byla nominována za své album Lunaves hned ve dvou kategoriích: Objev roku a Sólová interpretka. Zpěvačka Bára Zmeková si písně sama skládá, nahrávky se často rodí v domácím studiu.

středa v podvečer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umakartové jádro je minulostí, byt pro mladého muže dostal úložný prostor navíc i barvy

Mladý muž se po studiu na vysoké škole rozhodl rekonstruovat úplně od základů malý pražský byt 3+1 v panelové domě. V předrevolučním panelákovém bytě bylo ještě původní umakartové jádro. Jeho vybouráním architekti dostali základní rozměr v prostoru, od kterého se dostali na rozměry kuchyně na ...

středa v podvečer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak přimět děti ke čtení? Zkuste je motivovat hravými knihovnami

Pokud chcete, aby děti měly hezký vztah ke knihám a ideálně v tomto náročném období i více četly, zkuste je motivovat hravými a nápaditými knihovnami. Kousky s motivy zvířat bezpochyby zpestří všechny dětské pokoje. Barevně uměřenější varianty pak neurazí ani v obývacích pokojích.

středa v podvečer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům Františka a Milady Opavských je cennou funkcionalistickou památkou

Elegantní vila Opavských v Ostravě má zachované některé původní funkcionalistické součásti jako elegantní hlavní schodiště, funkčně řešenou kuchyni, vestavěné dřevěné skříně, drobný kruhový světlík a romanticky působící dřevěné trámy na stropě jednoho z pokojů. Jde o cennou památku, která ...

středa večer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designér ze Škoda Auto navrhl ikonický model Felicia jako moderní kabriolet

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto letos slaví 125 let a u této příležitosti jí její vlastní designéři navrhli moderní vize slavných modelů minulosti. Jedním z nich je francouzský Martin Leprince, který navrhl nové pojetí ikonického vozu Felicia z let 1959 až 1964. ...

středa večer 9/12/20 | zdroj: DesignMagazin.cz

Podzimní krášlení s vřesem

Z bochánku vřesu vyčaruje líbezné podzimní aranže obratem ruky i ten, komu chybí cvičené oko floristy. Přidejte k němu barevné listí nebo třeba květák a těšte se z jeho neutuchající krásy!

středa večer 9/12/20 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (27.5., 26.5., 25.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru