Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 12. leden 2021
čtvrtek 30. 3. 2023, 7:44

archiv zpráv pro 12. leden 2021

Úžasné lázeňské domy najdete i na horách v blízkosti sjezdovek

Lázeňské domy, dokonce i v horských oblastech, na rozdíl od hotelů fungují. Tedy některé, situace se zde mění velmi rychle. Co však zůstává, je nádherná architektura, kterou jsou tuzemské lázně proslulé. Teď ji lze navíc obdivovat v klidu, bez záplavy turistů.

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Žijí celý rok v autobuse s dcerou a psem. Obydlí má 17 metrů čtverečních

Američané Will, Kristin, dcera Roam a pes Rush bydlí od dubna 2019 v přestavěném autobuse. Svůj nový minimalistický životní styl si nemohou vynachválit.

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Silvestrovský večírek v komorním stylu

Navzdory všem omezením lze nový rok oslavit báječně, s rodinou a ve větším klidu. Kdo chce širší společnost, pomůže si virtuálně, i když samozřejmě nic nenahradí živý kontakt... Přesto online hudební koncert s oblíbenou kapelou může netradičně zpestřit poslední den v roce.

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzský mediální magnát má nové sídlo v Paříži. Připomíná most

Spíše most, než běžnou kancelářskou budovu připomíná nové ústředí francouzské skupiny Le Monde, jež vydává spoustu titulů, včetně stejnojmenného večerníku. Smyslem nové budovy bylo svést všechny redakce a další oddělení pod jednu střechu. Poprvé za svou existenci se tak všech 1600 zaměstnanců ...

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pojízdné servírovací stolky zjednoduší podávání silvestrovských přípitků i pohoštění

Pokud si chcete během oslav Nového roku zjednodušit podávání sektu, chlebíčků a dalších dobrot, pak můžete využít jako praktického pomocníka servírovací stolek. Díky tomuto nábytkovému kousku můžete veškeré občerstvení připravit v kuchyni a pak ho rovnou najednou odvézt do obývacího pokoje nebo ...

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dětský pokoj je zábavou i útočištěm

Jak neudělat při zařizování pokoje pro děti chybu? Základem je pořídit kvalitní, nejlépe rostoucí nábytek, a měnit jen doplňky. Nezahltit pokoj zbytečnostmi, ale vytvořit zónu na klidný spánek a na hraní.

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lemus navrhl reproduktor Vintage s integrovaným koženým obalem

Dánská značka Lemus se zaměřuje na navrhování a výrobu bezdrátové elektroniky, která příjemně balancuje mezi minimalistickým designem, kvalitní technologií a rozumnou cenou. V jejich nabídce je řada bezdrátových reproduktorů, sluchátka, rádio či lampička ...

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Nenápadný dům je uprostřed města dokonale schovaný

Jmenuje se The Nook, tedy Kout, a je to jeden z nejzvláštnějších domů, které je možné v Londýně objevit. Hledat jej ale bude případný zájemce dlouho. Je totiž dokonale schovaný. Stojí pod úrovní ulice a shora jako by jej maskovala střecha porostlá travou.

úterý v noci 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vynechání prováděcího projektu se může v budoucnu nepěkně vymstít

V posledním letošním článku v rubrice Nemoci nemovitostí bychom se chtěli věnovat oblasti, kde často nemoci nemovitostí vznikají, kde je na ně často tzv. zaděláno. Tou je projekční příprava stavby.

úterý ráno 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak se zbavit vosku na ubrusu

Vánoce jsou chvílemi pohody a romantiky, téměř neodmyslitelně k nim patří zapálené svíčky, a to i v domácnostech, kde se s otevřeným ohněm člověk jindy nesetká. Často ovšem tato romantika po sobě na látkovém ubrusu zanechá stopy v podobě skapaného vosku. Poradíme vám, jak se jej zbavit.

úterý ráno 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designérka vytvořila rodině idylický domov plný slunce a pohodlí

Rekonstrukci přízemního domu v malebném prostředí kalifornského městečka Newport Beach svěřila čtyřčlenná rodina tamnímu studiu BRANA Designs. Po přestěhování z chladného Bostonu na ni čekal idylický, v kalifornském slunném stylu zařízený nový domov.

úterý ráno 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České firmy realizují invenci designérů

Designéři sledují novinky ve světě, jdou naproti moderním technologiím a finálním výrobkům vtisknou jedinečnou hodnotu. Jsou nejen krásné na oko, ale hlavně praktické a plně funkční. Ať už jde o vybavení do kuchyně, koupelny, pracovny či jídelny. Představíme vám některé inspirativní realizace.

úterý ráno 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům v metropoli nabízí mladému muži venkovskou atmosféru a nádherný výhled

Útulný domov zasazený do příjemné zahrady s přenádherným výhledem na Bospor navrhli a zařídili architekti z tureckého ateliéru Ofist jako v jistém smyslu přístav pro mladého muže, jenž střídá svůj pobyt mezi Londýnem a Istanbulem. Své dílo nazvali Kandilli House.

úterý ráno 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Druhý domov rodině nabízí maximální soukromí i pohodlí

Karlínský byt v novostavbě je druhým domovem rodiny, která žije v rodinném domě mimo Prahu. Není určen k pronájmu, ale pro soukromé ubytování členů rodiny, kteří často pobývají v Praze pracovně a míří sem i za kulturou. Na cestách mimo domov si tak mohou dopřávat maximální soukromí a pohodlí.

úterý ráno 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slavní a úpravy domova aneb Co během loňského roku herci, sportovci či zpěvačky zvládli

Kdy jindy než na počátku roku si s nadějí připomenout, že i to zlé může být k něčemu dobré? Také návštěvy začaly být vzácností a o to raději jsme se vrátili k milým hostitelům, kteří nás během minulého roku přijali u sebe doma.

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dcera slavného architekta je nadšenou propagátorkou minimalistického bydlení

Stále více Čechů přichází na chuť bydlení v tzv. minidomcích. Jejich výhodou je nejenom velmi rychlá realizace, ale i bleskurychlá stavba a v některých případech i možnost převézt si celý svůj dům na jiné místo, pokud se majitel stěhuje. Nadšenou propagátorkou tohoto typu bydlení je také Rita ...

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozdoby ve tvaru jídla a pití zpestří vánoční výzdobu interiéru

Letošní Vánoce jsou bezpochyby v mnohém jiné a v řadě směrů méně veselé než loni. Proč si je ale trochu nezpestřit? Třeba netradičními vánočními ozdobami ve tvaru jídla. Ty dodají hravého ducha každému vánočnímu stromku.

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní technologie vnášejí do kuchyní pohodu

Kuchyně je centrem rodinného života. A dnes, kdy trávíme doma mnohem více času než běžně, to platí dvojnásob. Ledničku plníme častěji, více vaříme a pečeme, je potřeba umýt více nádobí. Více času zabere i údržba spotřebičů. S chytrými kuchyňskými spotřebiči ale může být vše jinak.

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spát pod klenbou starou téměř 150 let? V této ložnici žádný problém

Spát v ložnici tohoto „domu” by si přál asi nejeden romanticky založený člověk. Vysoká dřevěná klenba, historické zdivo všude kolem a úzká vysoká okna zakončená lomeným obloukem jí dodávají příjemnou historickou atmosféru. Některé původní prvky pak nenechávají nikoho tušit, že odpočívá ...

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší vertikální farma v Evropě vzniká nedaleko Kodaně. Vyprodukuje až 1000 tun jídla

Lešení sloužící jako pulty pro pěstování salátů, bylinek a zelí sahá uvnitř průmyslové budovy bez oken od země až skoro ke stropu. Z půdy rostlinám pomáhá umělé osvětlení, které dodává prostoru podivný vzhled, takže má člověk skoro pocit, jako by se díval do útrob jakési vesmírné lodi. Ve ...

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahrada jako křišťálový palác

Mráz vládne drsnou rukou, prstíky má však jemné a zručné jako klenotník. Neohání se zlatem ani drahým kamením, k tvorbě křehkých detailů mu stačí voda z nebe.

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strašidelné pečení s nevšedními pomůckami pobaví děti i dospělé

Pečení vánočního cukroví je bezpochyby zábavnou činností i pro malé děti. Když ale trvá příliš dlouho, mohou se malí pomocníci začít nudit. Aby je příprava oblíbených cukrovinek ještě víc bavila, zkuste je motivovat hravými formičkami a dekoracemi, které dodají pečení strašidelného ducha.

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zachovat původní prvky a přidat trochu retro stylu, přáli si majitelé bytu

Majitelé navštíveného bytu žijí v domě, který byl postaven ve 30. letech 20. století. Přáli si, aby to bylo po rekonstrukci jejich bytu vidět. I proto ponechali autoři původní dispozici bytu s oddělenou kuchyní v severní části bytu.

úterý dopoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bílo-černé koberce jsou hitem sezony. Zapadnou do severského i boho stylu

Absolutním hitem poslední doby se na sociálních sítích stávají černo-bílé koberce. Oblíbené jsou zejména ty kárované. Instagramoví přispěvatelé a influenceři si je zamilovali zejména pro jejich jednoduchost a efektnost. I všednímu interiéru dovedou dodat severského ducha a doladí interiér ve ...

úterý v poledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poděkujte Trumpovi společnou koupí jeho rodného domu, vybízí jeho příznivce realitní kancelář

Rodný dům Donalda Trumpa v americkém New Yorku má za sebou velice turbulentní období. Za poslední čtyři roky je počtvrté na prodej. A jeho cena neustále stoupá. Nyní realitní kancelář očekává, že rekordní sumu 3 miliony dolarů (cca 65 milionů korun) mezi sebou vyberou příznivci dosluhujícího ...

úterý v poledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechcete, aby s vámi mazlíček nocoval? Pořiďte mu jeho vlastní postel

Ti, kdo mají měkkou postel, ve které je radost pobýt, se nemohou divit, že se může stát, že v ní bude chtít spát i jejich zvířecí mazlíček. Pokud se ale chcete v klidu vyspat sami, a přesto je vám pejska líto, můžete mu dopřát pelíšek, který si s klasickou postelí pro páníčka rozhodně nezadá.

úterý v poledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V jakém povlečení se vám bude krásně usínat

Příroda se pozvolna ukládá k zimnímu spánku. A nostalgická nálada dopadá i na nás. Máme chuť opět vytáhnout vonné svíčky a na pochmurné počasí se dívat skrz okno z tepla domova. K tomu se zachumlat do peřin a nechat se unášet zimní atmosférou.

úterý v poledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezapomeňte pořídit dárek pod stromeček i domácím mazlíčkům

Pokud existuje v každé rodině někdo, kdo si o svátcích zaslouží potěšit, obejmout a třeba obdarovat nějakým tím pamlskem, pak to jsou naši čtyřnozí kamarádi. Po celý rok se snaží udělat nám radost, a proto je pro spoustu lidí samozřejmé, že při promýšlení vánočních dárků nezapomenou ani na ...

úterý odpoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Precizní rekonstrukce – historické domy rozebrali kousek po kousku a pak znovu sestavili

Ukázkovou rekonstrukci předvedli restaurátoři v sibiřském Krasnojarsku. Historické dřevěné budovy pečlivě rozebrali trám po trámu a pak znovu postavili. Výsledek stojí za to.

úterý odpoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelená a červená předurčují cesmínu pro krášlení vánočních dekorací

Jen dvě barvy jsou neodmyslitelně spojené s vánočními svátky. Jsou jimi tmavě zelená a rudě červená. Oba tyto tóny najdeme na cesmíně (latinským názvem Ilex). Výhodou této rostliny je fakt, že vydrží dlouho čerstvá, proto je ideálním prvkem do vánočních dekorací a aranžmá.

úterý odpoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krásné nádobí dodá vašemu stolu osobitost

Talíře a příbory vybíráme většinou podle designu. Zkrátka se nám musí líbit. Musí ale také něco vydržet. Používáme je přece jenom každý den. Při výběru se proto zaměřte i na materiál, z něhož je jídelní servis vyroben. Není totiž porcelán jako porcelán.

úterý odpoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pokud rozsvítí vánoční výzdobu své zahrady, zaplatí pokutu téměř 300 tisíc korun

Protikoronavirová opatření mohou někdy vést až k paradoxním situacím. Své o tom ví Trevor Payne z městečka Cheslyn Hay v britském hrabství Staffordshire. Policie mu totiž oznámila, že pokud rozsvítí svou vánoční výzdobu na zahradě, dostane pokutu 10 tisíc liber. To je v přepočtu skoro 300 ...

úterý odpoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tipy na designové dárky z betonu

Ačkoli beton má většina lidí v mysli spojený zvláště s interiéry zařízenými v industriálním stylu, lze tento materiál použít i v jiném prostředí. Designéři mu totiž dokážou vtisknout velkou porci jemnosti a elegance, která zkrášlí i domov v minimalistickém stylu.

úterý odpoledne 12/1/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na belgické pláži svítí bariéra z laserových paprsků poukazující na rozdělení společnosti

Španělský umělec říkající si SpY se zaměřuje na veřejné umění. Nyní v přímořském belgickém městě Ostende vytvořil laserovou projekci nazvanou Barrier neboli Bariéra. Pětice super výkoných červených laserů má poukazovat na rozdělování společnosti, které provází aktuálně celý ...

úterý večer 12/1/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (27.3., 26.3., 25.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru