Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 29. duben 2021
středa 21. 2. 2024, 15:25

archiv zpráv pro 29. duben 2021

Neděláme věci pro efekt, plníme sen stavebníka, říká architekt Václavík

„Rádi objevujeme nové souvislosti a možnosti, nebojíme se neprošlapaných cest,“ tvrdí o sobě architekti ostravské stavebně projektové kanceláře ATOS-6. Jestli je to pravda, se můžete přesvědčit z následujících tří ukázek jejich tvorby.

čtvrtek v noci 29/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům si postavili rovnou i s kadeřnictvím. Z oken obdivují horu Ibuki

Manželé si postavili v japonské prefektuře Šiga na ostrově Honšú vysněný rodinný dům. Nový domov vyhovuje jak rodinnému životu, tak jejich práci kadeřnice a holiče. Od provozovny je dělí jen schodiště.

čtvrtek v noci 29/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na vrcholku slovenské Malé PoÄžany vyrostla ukrytá restaurace s ubytováním

Architekti z ateliéru Compass postavil na vrcholu Malé PoÄžany na hřebeni Spišské Magury sérii menších budov pro letní i zimní návštěvníky areálu Bachledka. V nelehkém úkolu se jim podařilo ukrýt moderní stavby restaurace, ubytování a konferenčního centra ...

čtvrtek v noci 29/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Obyčejně vyhlížející modrý dům ukrývá starobylé poklady

Milovníkům hodně výjimečného bydlení se vztahem k historii bude na první pohled běžný dům s bledě modrou fasádou v anglickém Hastingsu připadat jako pohádka. Stojí totiž na útesu, v němž jsou jeskyně, které v průběhu tisíciletí sloužily nejrůznějším účelům. Nyní v nich je koupelna.

čtvrtek ráno 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní kamna: každé dílo je originál

Kachlová kamna a sporáky znaly už naše (pra)babičky. A současné generace je začínají objevovat znovu. Kromě toho, že jsou v interiéru krásným prvkem, mají totiž i spoustu výhod.

čtvrtek ráno 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvalitní fasáda dá domu novou tvář

Fasáda by měla být kvalitní, protože musí dlouho vydržet. Zároveň je její vzhled ale také vizitkou domu. Měla by být proto i hezká. Dosáhnout obou efektů není problém. Možnosti jsou dnes takřka neomezené.

čtvrtek dopoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak probudit zahradu do nové sezony

Na příchod jara čekají netrpělivě všichni zahrádkáři. A to přesto, že je na zahradě čeká spousta práce. Péči si totiž zaslouží každá její část. Záhony, stromy, keře, trávník, skalka, nezapomeňte ani na skleník. Čím začít?

čtvrtek dopoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zuzana Vančurová chalupu neopustí

Zpěvačka a dnes i kapelnice skupiny Antikvartet (nově celým názvem Antikvartet Dušana Vančury) Zuzana Vančurová žije se dvěma syny na chalupě nedaleko Třeboně. A tak ráda, že je rozhodnuta se z ní už nikdy neodstěhovat. Je tam krásně a klidno.

čtvrtek dopoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vypadá vila Mon Repos na ostrově Korfu, ve které se narodil princ Philip

V souvislosti s úmrtím prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., přicházejí lidé projevit svou úctu i k jeho rodnému domu, vile Mon Repos. Známá historická památka stojí na řeckém ostrově Korfu.

čtvrtek dopoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český on-line projekt Upstart shromažďuje produkty vzniklé upcyklací a recyklací

Jan Veselský se jako student doktorského programu na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně rozhodl založit platformu, která by shromažďovala produkty vyrobené v České republice a na Slovensku prostřednictvím recyklace či upcyklace. ...

čtvrtek v poledne 29/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Správné křeslo umocní pocit pohody

Hravá, otočná i houpací křesla si užijí děti ve svých pokojích, útulný ušák s podnožkou podpoří klid a relaxaci v obývacím pokoji. Do pracovny vybereme kancelářské křeslo, jídelní stůl obklopíme křesílky židlového typu.

čtvrtek v poledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chebská vila Karla Kreuzingera ze začátku 20. století si styl dochovala dodnes

Chebská vila průmyslníka Karla Kreuzingera z 20. století si drží stále svůj specifický půvab. Na stylovosti jí dodává elegantní kombinace hladkých ploch omítek s podezdívkou z hrubě tesaných žulových kvádrů. Fasádu vily ozdobil jen jednoduchý geometrický dekor dochovaný hlavně na některých ...

čtvrtek odpoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milovanou profesi připomenou doma tematicky řešené tapety

Pokud máte profesi, kterou můžete dnes vykonávat jen těžko, nebo prostě jen více pracujete na home office, možná vás zaujmou tipy na tapety tematicky určené pro různé profese. Pokud jich budete využívat jako pozadí, kolegy při online hovorech bezesporu vizuálně zaujmete. Na rozdíl od klasického ...

čtvrtek odpoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zajímavě řešený malý byt pro matku se synem

V brněnském bytě 2+kk žije matka se synem. Vešli se sem i před radikální proměnou, ale nebylo to ono. Co chtěli změnit a jak se to díky návrhům designérky povedlo? O tom se společně přesvědčíme.

čtvrtek odpoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavěli jste jako děti věže z kostek? V Miami bude přesně tak vypadat mrakodrap

Mrakodrap, který zcela změní vzhled floridského Miami. Tak už nyní přezdívají budově výrazného a snadno zapamatovatelného tvaru, jejímž autorem je místní architekt Sieger Suarez. Stavba vyroste na prestižní adrese 300 Biscayne Blvd. a sloužit bude jako hotel, jejž doplní několik luxusních ...

čtvrtek odpoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vilová čtvrť v karlovarské Křižíkově ulici si uchovává své půvaby dodnes

Jedním z nejpůsobivějších architektonických celků v oblíbených Karlových Varech jsou stavby v Křižíkově ulici. Majestátní a elegantní stavby patří k tomu nejkrásnějšímu, co lze v této lokalitě vidět. Půvab si tyto elegantní stavby zachovávají dodnes.

čtvrtek odpoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila Vyšehrad byla inspirována gotickou architekturou, dnes je z ní sanatorium

Architekt Robert Příhoda z Vídně na samém konci 19. století vypracoval projekt působivé vily Vyšehrad v Karlových Varech. Budova má prvky inspirované gotikou, které ale v modernějším pojetí působí romanticky. Během svého vzniku nesla vila název Waldert, teprve později byla nazvána vilou ...

čtvrtek odpoledne 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozkvetlá galerie plná něžných příběhů

Knihovna ani kredenc po babičce nebo třeba skříň, která dřív sloužila jako šatní, nemusí do výslužby na sběrný dvůr. Důvod jim dají rostliny ve vázách a květináčích. Zimní zahradu, lodžii či verandu tak můžete obohatit o originální symbiózu vlastní kreativity a přírody.

čtvrtek v podvečer 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dopřejte si doma jedinečnost

Více času stráveného doma nás přivádí na myšlenku, jak si vylepšit interiér. Dobrým nápadem je určitě designový kousek, který potěší oko, ale je zároveň pohodlný, má měkké křivky a barevně nás oslovuje. Nechte se inspirovat!

čtvrtek v podvečer 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedna z nejtenčích obytných budov světa vznikla kvůli sváru dvou bratrů

Turisté v bejrútské čtvrti Manara se často zastavují a pořizují si snímky jedné z místních budov. Z čelní strany není nijak výrazně zajímavá, hodně se podobá té sousední. Stačí ji ale kousek přejít a podívat se zpět. Objeví se tak úzká strana, že se člověku až nechce věřit, že v ní opravdu ...

čtvrtek v podvečer 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpestřete zahradu obytnou stavbou

Altán, pergola či zahradní domek poskytují od jara do podzimu nejen úkryt před nepřízní počasí, ale také soukromí při ranním cvičení, v čase oběda i siesty nebo při večerní party. Svébytný prostor si tak zaslouží citlivé řešení zohledňující styl celého pozemku.

čtvrtek večer 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Radek Baborák si užívá modernu ve staré zástavbě

Moderní interiér ve staré řadové zástavbě si nechali od architekta vymyslet manželé Baborákovi. Nadčasová dostavba včetně promyšlené úpravy zahrádky dává dohromady už přes deset let harmonický celek, který si hornista a dirigent s violoncellistkou a jejich dcerami náležitě užívají.

čtvrtek večer 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velký bílý žralok prodal svou poslední nemovitost v USA. Byl to ranč zdobený desítkami paroží

Legenda profesionálního golfu, Australan Greg Norman, jemuž se přezdívá Velký bílý žralok, prodal na druhý pokus svůj dům. Velký dřevěný ranč nazývaný Ranč sedmi jezer leží nedaleko města Meeker ve státě Colorado. Kupec za něj zaplatil v přepočtu zhruba 888 milionů korun.

čtvrtek večer 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skleníky urychlují a násobí úrodu

Najít správné stanoviště pro skleník není vždy snadné, důležité je najít slunné místo. Odborníci se shodují, že je ideální, když skleník stojí severojižním směrem. Tato orientace totiž zajišťuje po celé léto maximální množství světla. Pro zazimování rostlin a zimní osvětlení je zase vhodný ...

čtvrtek v noci 29/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru