Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 30. duben 2021
čtvrtek 25. 7. 2024, 20:31

archiv zpráv pro 30. duben 2021

Co dokážou barvy v bytě. Návrat ke starým časům se opravdu povedl

Byt ve starém centru Barcelony ožil architektům přímo pod rukama. Stačilo jen odstranit nánosy času a to nejlepší z minulosti spojit s nároky současnosti. Výsledkem je dokonale funkční interiér s radostnou atmosférou, který nijak nepopírá původ ve stylu art deco.

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Se sousedem máme společnou studnu. Stále zalévá a my se bojíme o vodu

Bydlíme v obci za Prahou, kde jsme si koupili rodinný dům ze 70. let. Na hranici obou pozemků stojí studna. Vodu ze studny máme my i soused zavedenou do domu. Sousedé nešetří, stále zalévají a kropí a my se bojíme, že studna brzo vyschne, popisuje Josef problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Máte loď? Pak je tento dům stvořený přímo pro vás

Dům na nábřeží v anglickém městě Falmouth je místním velice dobře známý. Svým způsobem je totiž výjimečný. Je před ostatní jaksi předsunutý, jako by se jediný nebál moře. A aby to potvrdil, vystrkuje daleko nad jeho hladinu své vlastní soukromé molo. Tím se vskutku jiné domy v okolí chlubit ...

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nad proslulými ostravskými Bazaly opraví lávku

Novou podobu už brzy dostane nevzhledná betonová lávka nad proslaveným fotbalovým stadionem Bazaly v Ostravě. Proměněná lávka bude netradičně zakončena rámem, který zde lidem umožní udělat si panoramatické fotky s krásným výhledem na město. Promění se také její okolí.

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Správný set zahradního nábytku odolá počasí i stáří

Venkovní jídelní posezení je vítaným komfortem každé zahrady. Při výběru vsadíme na kvalitní materiály i zpracování. Zajímáme se o náročnost údržby. A vybereme pro něj vhodné místo.

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hromada práce mladý pár zaskočila. Jejich 200 let starý dům si ji ale zasloužil

Práce jako na kostele čekala na mladý pár Ellie a Ryana, kteří si koupili malý domek v anglickém městě Barnsley. Ten je 200 let starý a jeho zařízení, byť ne tak letité, si žádalo důkladnou renovaci. A tak se posledních 12 měsíců z této domácnosti ozývalo jen samé vrtání, škrábání, přibíjení ...

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letní rodinné sídlo ve Středočeském kraji je poskládáno ze čtyř malých domků

Pražský architektonický ateliér Ddaann dokončil na utajovaném místě ve Středočeském kraji letní rodinné sídlo. V podstatě na zelené louce nedaleko lesa postavili dům poskládaný ze čtyř různě velkých bílých domků a určený pro tři generace jedné rodiny.Navržen ...

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Varná centra, k nimž zahoříte láskou

Ideální varné centrum je stylem, rozměry a funkcemi šité na míru nám i kuchyni. Jeho stavebními prvky jsou digestoř, sporák či varná deska a vestavná trouba se špičkovými technologiemi.

pátek v noci 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svítící žárovkové řetězy jsou velkým trendem venkovního stolování

Kdo letos bude moci stolovat venku, bezpochyby toho bude využívat v plné míře a s plnou parádou. Neobvyklou oblibu si v posledních letech získávají světelné řetězy, které zpříjemní stolování v pozdějších večerních hodinách a zároveň mají i dekorativní funkci.

pátek ráno 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při velikonočním dekorování domova nezapomeňte na zajíčka

Je jasné, že letošní Velikonoce rozhodně budou opět netypické, a pokud je budete chtít oslavit, bude třeba se spolehnout na jiné aktivity než na klasické koledování. Inspiraci můžete nalézt u našich sousedů, v Německu. Tam koledu nosí velikonoční zajíček, který je také symbolem Velikonoc. Proč ...

pátek ráno 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Romantika k neuvěření. Mexický architekt navrhl do parku ke starému zámku stromové domy

Více romantiky pohromadě snad ani mít už nelze. Když se francouzská společnost Dartagnans vlastnící zámeček La Mothe Chandeniers u města Loudun rozhodla vypsat soutěž na řešení jeho parku, přistál jim na stolech i návrh až z Mexika. Co ale všechny upoutalo, byla neobyčejná prostota řešení ...

pátek ráno 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Staromládenecký dům Orlanda Blooma je opět na prodej, je o milion levnější

Elegantní, minimalisticky řešený přízemní dům na jedné z nejžádanějších adres v americkém Los Angeles je momentálně k mání. A jen o milion dolarů levněji než před dvěma lety. V současnosti si zájemce o staromládenecký dům herce Orlanda Blooma musí přichystat 7,999 milionu dolarů, tedy zhruba ...

pátek ráno 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Radikálnější proměna dopřála panelovému bytu více funkčního i prosvětleného prostoru

Typický byt v panelovém domě měl již svá nejlepší léta za sebou. Narození dětí následně ukázalo, že stávající uspořádání 3+1 je značně nevyhovující. Architekti přistoupili k radikálnější proměně, která velmi jednoduchým způsobem přinesla funkční, prosvětlený a otevřený prostor.

pátek ráno 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Negativa spojená s nedostatečně větranou střechou

Šikmé střechy nad obytnými prostory jsou z pohledu fungování trochu oříšek. Zvláště pokud se ve spojení s dřevěnou konstrukcí a klasickou skladbou střechy použije těsnější krytina, jako například asfaltový pás. Bez správného větrání pak může střecha úplně shnít. Paní Jindřiška by mohla vyprávět.

pátek ráno 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tradiční usedlost v srdci Vysočiny

Krásný pozemek na okraji malé obce v srdci Vysočiny nedaleko Telče se stal spolu s investorem, který byl otevřený spolupráci s mladými architekty, základem pro vznik velice tradiční rozlehlé usedlosti, která zapadá do okolního malebného prostředí.

pátek ráno 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na návštěvě v zahradě s hrnečkovým stromem

Nekvete, přesto je pěkně barevný. Nepadá z něj listí a v zimě je plný ptáčků. Že jste o něm ještě neslyšeli? Je to unikát živený fantazií keramičky Denisy Chvátalové z Horních Pasek u jihomoravských Osvětiman.

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekti proměnili nudnou budovu školy a školky v inspirativní přehlídku barev

Původní uspořádání Nanyangské základní školy a sousedící mateřské školy v Singapuru nebylo praktické a příliš nevycházelo vstříc přirozenému rytmu života obou zařízení. Architekti z australského ateliéru studio505 ve spolupráci s místními kolegy z LT&T Architects nejproblematičtější části ...

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finalisté ceny Czech Grand Design jsou známi, svou tvorbu představí ve veřejném prostoru

Ocenění Czech Grand Design každoročně představuje ty nejlepší tuzemské designéry a jejich práci. Ve středu 31. března odpoledne bylo vyhlášeno dvacet čtyři finalistů, kteří se utkají o prestižní tituly a svou tvorbu představí na veřejně přístupné výstavě v Praze na Kampě. Jde o ideální tip na ...

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designérka proměnila panelákový byt v interiérové divadlo

Klasický panelový byt v pražském Suchdole proměnila bytová designérka Iva Hájková v působivé interiérové divadlo. Kompletní rekonstrukcí doslova „na beton“ vytvořila příjemný a promyšlený interiér.

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velikonoční vajíčka ve skandinávském stylu zapadnou do minimalistických interiérů

Skandinávský styl je v Česku rok od roku oblíbenější. A není divu, severský design je rozhodně velmi inspirující. Proč si proto nepřipravit i velikonoční výzdobu a dekorativní vajíčka v uměřeném skandinávském stylu? Vévodí jim přírodní barvy a střídmé motivy.

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nenechte si ujít venkovní část pražské výstavy oslavující vliv Japonska na českou architekturu

Nová výstava v centru Prahy s názvem „Praha-Tokio”, která probíhá od 31. března do 13. června na Betlémském náměstí, mapuje, jak českou architekturu ovlivňuje architektura japonská. Pokud patříte mezi fandy uměřeného a střídmého japonského stylu a láká vás absolutní tvarový minimalismus, ...

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozdobte si na Velikonoce domácnost i zahradu půvabnými řebčíky

Hody, hody, doprovody, dejte řebčík kostkovaný! Nemáte-li kostkovaný, dejte aspoň bílý. A co třeba zlatě lemovaný? S řebčíky vykouzlíme jarní zátiší raz dva. Stačí přidat pár drobností a velikonoční sláva může začít!

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pět kroků k voňavému prádlu po vyprání

Otevřete pračku a z bubnu se line nepříjemný odér? Vyperete prádlo a nevoní, dokonce ani po uschnutí? Příčin je víc, každopádně již jeden krok k nápravě může vůni pračky a vypraného prádla zásadně ovlivnit. My jich nabízíme hned pět! Vyberte si!

pátek dopoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studené madlo zábradlí? V tomto domě už minulost

Říká se, že babičky si umí poradit za každé situace. A tak je jen výhodou mít nějakou nablízku. A nemusí to být pokaždé jenom ta vaše, příbuzná. Své o tom vědí obyvatelé sedmipatrového domu v čínském Ta-lien. Díky nápadu jedné z obyvatelek je pohyb po schodišti mnohem pohodlnější ...

pátek v poledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je nejvyšší čas pro založení trávníku

Toužíte po zahradě s krásnou souvislou zelenou plochou? Máte dvě možnosti: buď si položíte už hotový travní koberec, nebo si trávník vysejete sami. Druhá varianta je levnější. Vyžaduje ale dost práce.

pátek v poledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trendem letošního roku je stolování v přírodě. Stačí zvolit vhodný nábytek

Mnoho z nás trávilo drtivou část svého volného zimního času ve svém domově. O to víc tak letos láká pobyt v jiném prostředí, kterým nemusí být nutně jen cizina. I to, že si přenesete vhodný jídelní stůl a židle na nějaké krásné místo v přírodě, bezpochyby zpestří život.

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letošku vládnou odstíny žluté a šedé

Institut Pantone již 20 let každoročně vyhlašuje barvu, která udává trendy v módě, designu i běžném životě. Pro letošní rok společnost Pantone udělala výjimku a zvolila odstíny hned dvou barev – šedé a žluté.

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velikonoční výzdoba okolí domu je pro kolemjdoucí potěchou a vzpruhou

Začalo to před pěti lety, kdy se Dariush Dinarvandi z německého Berlína rozhodl s rodinou ozdobit stromek před domem velikonočními vajíčky. Jen tak pro potěchu oka. Nápad se sousedům zalíbil, a tak vznikla tradice. Dnes všichni zdobí společně celé okolí domu a zdá se, že čím více ozdob, tím ...

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní postel je aktivní, když spíme

Matrace během našeho spánku efektivně pracuje s vlhkostí i teplem, dýchá, její zóny se tvarují podle tělesných částí. Pomáhá jí přitom vhodný rošt. To vše se děje v postelovém rámu s postranicemi, chránícími rošt i matraci před sesunutím na zem.

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z historické destilerie zničené požárem vzniklo hezké bydlení s dobovou atmosférou

Budovy z poloviny vyhořelých historických destilerií v nizozemském Schiedamu proměnili architekti z místního ateliéru STATS Architecten v obytný komplex se šesti byty, v nichž se nenásilným způsobem propojuje moderní svět se starým.

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na návštěvě: Alexandra Dětinská maluje i pro dospělé

Asi nepřekvapí, že byt naivní malířky zdobí mnoho pestrých obrázků. I od jejích kamarádů. Alexandra Dětinská si na pražském Smíchově, blízko vltavského nábřeží, maluje okolní svět podle své fantazie. To ale neznamená, že třeba známé zámky nepoznáte.

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z bývalého hostince vzniklo velkorysé bydlení pro pětičlennou rodinu

Jarní focení nám lehce zkomplikoval sníh, i přesto jsme vyrazili a stálo to za to. Dům v Sudetech býval svého času vyhlášeným hostincem s příjemným posezením na terase na slunečné stráni. Stavení pochází z přelomu 18. a 19. století a díky poslední důkladné, leč citlivé rekonstrukci se stalo ...

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům s vyhlídkou a nekonečným bazénem používá rodina jen část roku, přesto láká k celoročnímu pobytu

Dům pro rodinu žijící v zahraničí navrhla brazilská architektka Gilda Meirellesová se svými kolegy z ateliéru Gilda Meirelles Arquitetura. Dům v brazilské oblasti Quinta da Baroneza slouží nejenom jako prázdninový, rodina v něm určitá období v roce bydlí i trvale. Tomu odpovídá i velikost ...

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspirace pouští vnese do interiéru klidnou atmosféru

Pokud hledáte inspiraci pro zařízení interiéru a místností, které mají sloužit primárně k odpočinku, možná vás zaujmou kousky, které imitují pouštní prostředí. Světlá písková barva a motivy písečných dun kombinované se střídmou vegetací vytvoří v interiéru atmosféru plnou klidu a míru.

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Secesní vila textilníka Fuchse působí romanticky i starobyle

Jedna ze dvou vil projektovaných architektem Ottou Steinlem v Kraslicích patřila podnikateli Wilhelmu Fuchsovi, který působil ve významném odvětví kraslického průmyslu a věnoval se textilní výrobě. Secesní vila byla postavena na začátku 20. století v dnešní Dukelské ulici v těsné blízkosti ...

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda Motorsport slaví 120 let připomínkou závodního modelu Octavia Touring Sport

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto oslavuje 120 let od založení Škoda Motorsport. Jedním ze vzpomínaných vozů je Škoda Octavia Touring Sport z roku 1960, která se po uvolnění poměrů na konci 50. let měla možnost opět vrátit na světové tratě. Speciálně ...

pátek večer 30/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (22.7., 21.7., 20.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru