Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 13. říjen 2021
středa 21. 2. 2024, 15:28

archiv zpráv pro 13. říjen 2021

Bankovní dům nabízí nejen kanceláře, ale i kavárnu či galerii s uměním

Domy finančních společností vždy vypadaly jako úctyhodné stavby vzbuzující respekt a důstojnost. Moderní bankovní budovy však už mívají jinou podobu – respektují okolí a nabízejí přívětivou tvář zvenčí i uvnitř. To je i případ nového sídla J&T na rozhraní pražského Karlína a Libně.

středa v noci 13/10/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Moderátorka Sandra Pospíšilová si užívá rodiny v novostavbě u Brna

Moderátorka zpráv na CNN Prima News Sandra Pospíšilová (35), kterou diváci znají především pod dívčím jménem Parmová, je v současnosti dvojnásobnou matkou a užívá si mateřskou dovolenou v krásné novostavbě poblíž Brna.

středa v noci 13/10/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jak a čím na podzim hnojit stromy

Na podzim je nutné zazimovat zahradu, což obnáší i hnojení, aby rostliny přežily dlouhou zimu bez úhony. Tato péče se týká i stromů. Jak a čím na podzim hnojit stromy, aby dobře prosperovaly, případně nesly bohatou úrodu i další sezonu?

středa v noci 13/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Obrazem: nejnovější design v Čechách

Máte rádi moderní design? Tak to jste jistě zavítali na Designblok. My se tady zaměříme na některé věci, které jste na něm mohli vidět, ale i ty, které jistě stojí za pozornost a jsou na našem trhu celkem nové.

středa v noci 13/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Bedla vysoká má jedovaté dvojnice. Znáte je?

Bedla vysoká je právem oblíbená a hojně sbíraná. Je také považovaná za relativně bezpečnou houbu, tedy takovou, u které nehrozí vysoké riziko záměny. Ale i ona má své nejedlé, ba dokonce jedovaté dvojnice. Které to jsou a jak je poznáme?

středa v noci 13/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

​5x o novém nádobí. Na co hledět kromě materiálu?

Než po letech vyměníte staré nádobí za nové, zjistěte si o něm víc, než jen z jakého materiálu je vyrobené. Je to sice základ, ale abyste byli spokojení, musíte hledět i na další parametry.

středa v noci 13/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Návěs kamionu proměněný v obytný dům je k mání v tombole, lístek vyjde na 600 korun

Mladý pár během 18 měsíců proměnil návěs kamionu v obytný dům. To by nebylo v současné době až tak nevšední, podobné proměny se těší čím dál větší oblibě. Tento je ovšem k mání v tombole za 20librový lístek. Tedy v přepočtu za necelých 600 korun.

středa ráno 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třípodlažní vila v brněnské Masarykově čtvrti poskytuje plný komfort k různým účelům

Velkorysý rodinný dům v brněnské lokalitě Masarykova čtvrť od architektů Aleše Buriana a Gustava Křivinky vznikl na samém začátku 21. století. Právem jde o jednu z nejlepších vil vzniklých v lokalitě. Obyvatelům totiž poskytuje dostatek soukromí i komfort v několika částech, které jsou ...

středa ráno 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volbu digestoře ovlivní nejen velikost kuchyně

Jestliže jste vlastníky menší kuchyně, postačí vám logicky digestoř s menším výkonem motoru. Výkonnější zařízení hledejte v případě, že je kuchyň propojena s další místností. Je to často s jídelnou, obývacím pokojem. Zajistit zde čerstvý vzduch bez pachů je rozhodně důležité.

středa dopoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V horách v Saúdské Arábii staví resort Desert Rock zapuštěný do skalních masivů

Na západě Saúdské Arábie vzniká unikátní projekt několika relaxačních resortů na vodě, v poušti a nově i v horách. Americký architektonický ateliér Oppenheim navrhl unikátní skalní resort Desert Rock, který nabídne řadu luxusního ubytování zapuštěného přímo do skalních ...

středa dopoledne 13/10/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Český dům plný chytrých technologií je zcela soběstačný

Uprostřed pole nedaleko Českého Krumlova stojí od konce léta dům, k němuž nevedou žádné kabely ani potrubí. Zcela soběstačný dům čerpá energii, teplo i vodu z vlastních zdrojů a podle jeho stavitelů se má stát jedinečnou ukázkou budoucnosti bydlení. Proto jej doplnili i moderními vychytávkami, ...

středa dopoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vysloužilá vodárna dostala druhou šanci na život

Vdechnout nový život budově, která už dávno dosloužila, je mnohem zábavnější, smysluplnější, ale také statečnější než ji srovnat se zemí a postavit něco zbrusu nového. Proč tedy neproměnit starou vodárnu v elegantní mezonet?

středa dopoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila v Nebušicích nabízí dostatek soukromí i společenského prostoru

Na samém začátku 21. století navrhl architekt Stanislav Fiala v Praze-Nebušicích působivou stavbu, která obyvatelům poskytla dostatek soukromého i společenského prostoru. V letních měsících při dobrém počasí se vila zdařile propojuje s okolním přírodním prostředím a tvoří s ním v zásadě ...

středa v poledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům v Petrovicích nabízí výhled do zeleně z každé obytné místnosti

Architekti Petr Kolář a Aleš Lapka se spoluautorkou Štěpánkou Hájkovou vytvořili v pražských Petrovicích jednoduchými a velmi kultivovanými prostředky komfortní moderní rodinný dům. Jeho velkou předností je fakt, že u každé obytné místnosti se mohou obyvatelé domu dívat do zahrady na vzrostlou ...

středa odpoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpívající lípa ze Svitavska je Stromem roku 2021

Letošním stromem roku se stala Zpívající lípa z Telecí na Svitavsku. Je zároveň v pořadí 20. vítězem celonárodní soutěže, kterou pravidelně vyhlašuje Nadace Partnerství. O jejím vítězství rozhodla veřejnost ve svém hlasování. Na druhém místě skončilo Dubisko valašisko tvrdé z Kozlovic na ...

středa odpoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Připomeňte si vůni moře

Léto a dovolená jsou za vámi. Na svěží závan moře, na plachetnice, které se pohupují na hladině, slunění na pláži, na to vše už jen nostalgicky vzpomínáte. Jako na moři si ale můžete připadat i doma. Stačí interiér osvěžit prvky v námořnickém stylu.

středa odpoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyřčlenná rodina se dvěma psy žije v proměněném autobusu. Televizi zapne jednou za čtrnáct dní

Ztráta hned několika nejbližších příbuzných urychlila rozhodnutí rodiny Mansfieldových z Austrálie vzdát se patrně pohodlnějšího, ale rozhodně nákladnějšího života v rodinném domě a pustit se na cesty po celém světadíle pouze v upraveném autobusu. Své děti rodiče sami učí, nepořídili jim ...

středa odpoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve výběru nejlepších staveb Grand Prix architektů je několik děl od slavných autorů

Letošního, 28. ročníku soutěže Grand Prix architektů – Národní ceny za architekturu se účastnilo 231 architektonických projektů. Porota nyní zveřejnila výběr pětapadesátky z nich, které postupují do finále. Nechybí mezi nimi několik děl, jež nasbírala ocenění i v jiných architektonických ...

středa odpoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chatku na spadnutí nahradil romantický domek s mořskými vlnami na střeše

Uprostřed pozemku v kalifornském Los Angeles architekti z tamního ateliéru Byben & Skeens nahradili starou chatku na spadnutí moderním, neméně romantickým multifunkčním prostorem. Ten majitel může využívat nejenom jako pracovnu při psaní, ale zároveň i jako pokoj pro hosty.

středa odpoledne 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitel ukrývá zahradu v japonském stylu za víc než milion korun za nenápadným domem

Jezírko s koi kapříky, bonsaje i malé kamenné pagodky, nic z toho této zahradě v japonském stylu nechybí. Málokdo v sousedství ale o ní vůbec ví. Angličan Greame Tate a jeho žena Lynne z Rossingtonu v hrabství Yorkshire ji mají totiž schovanou za velice nenápadným domkem.

středa v podvečer 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zanedbaný terminál Černý Most projde velkou modernizací a zazelená se

Silně zanedbaný dopravní terminál Černý Most v Praze, který spojuje autobusovou dopravu s metrem, projde zásadní rekonstrukcí. Podle návrhů studia Re:Architekti bude zasypána podzemní část terminálu pro autobusovou dopravu, modernizována nástupiště, omlazena budova, vysázena zeleň ...

středa v podvečer 13/10/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Srdcem domu v horách se stala zimní zahrada

Pozemek na horských hřebenech, v krušnohorské osadě Mníšek, ležící asi kilometr od hranice s Německem, nabízí jedinečné panorama. Klimatické podmínky však odpovídají nadmořské výšce přesahující 750 metrů, svědčí o nich i sousedství větrné elektrárny. Právě zde vyrostl elegantní dům.

středa v podvečer 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Betonu a kameni to v zahradě sluší

Beton a kámen nejčastěji slouží k výstavbě příjezdových cest, chodníků, plotů, opěrných zídek, tvoří terasové plochy. Jejich potenciál je však daleko širší. Nevěříte?

středa v podvečer 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Černá v koupelně? Nebojte se experimentovat

Barva elegance a luxusu, to je černá. A platí to i v koupelně, jakkoliv se vám to může zdát netradiční. Kolik a jakých černých prvků v koupelně použijete, přitom záleží jen na vašem vkusu a odvaze.

středa večer 13/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.2., 17.2., 16.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru