Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 29. říjen 2021
sobota 13. 4. 2024, 21:27

archiv zpráv pro 29. říjen 2021

Praha chce mít nový koncertní sál, teď jej mohou navrhnout studenti

Je to obrovská výzva. Pražští radní schválili letos studii na vybudování koncertního sálu u stanice metra Vltavská, náklady mají být šest miliard. Totéž zadání si teď mohou vyzkoušet mladí autoři ve studentské soutěži, kterou vyhlásila společnost Central Group.

pátek v noci 29/10/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Smrk odvedle se nebezpečně naklání nad naši zahradu. Soused kácení odmítá

Bydlím v rodinném domě ve staré zástavbě na hranicích Prahy. Soused má na zahradě, blízko našeho plotu a rodinného domu, obrovský smrk, který je vysoký minimálně třináct metrů. Nyní se začal naklánět směrem k nám. Bojíme se, co bude, až spadne, popisuje Josef problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 29/10/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vánoční tipy: Elektrické spotřebiče pro domácnost

Vánoce se blíží a my vám tentokrát nabízíme tipy na vánoční dárky, které ocení celá rodina. Podívejte se na náš výběr kvalitních a užitečných pomocníků.

pátek v noci 29/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jakou zahradní zídku vybrat

Zahradní zídky, ať už z kamene, betonu, nebo dřeva, dokážou zahradě dodat charakter a zároveň jsou praktické. Zakomponujte si zídku do své zahrady i vy. Její stavbu navíc s největší pravděpodobností zvládnete sami, stačí si vybrat nejvhodnější typ.

pátek v noci 29/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Jak upravovat půdu kolem ovocných stromů

Názory na to, zda nebo jak upravovat půdu kolem ovocných stromů, se liší. Přinášíme přehled způsobů péče o prostor kolem kmenů. Jistě mezi nimi najdete ten pro vás správný.

pátek v noci 29/10/21 | zdroj: Dům a zahrada

Funkcionalistický palác Elektrických podniků byl citlivě rekonstruován

V roce 1935 byla do končena funkcionalistická budova Elektrických podniků podle návrhu architekta Adolfa Benše. Nedávno byla dokončena citlivá rekonstrukce této památkově chráněné budovy, která se stane převážně kancelářskou budovou s obchody, kavárnami a galeriemi ...

pátek v noci 29/10/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Lublaňský mrakodrap Nebotičnik má vazby na Česko

Možná jste si jí při své prázdninové návštěvě Slovinska také všimli. Výškovou budovu nazvanou Nebotičnik na třídě Slovenska cesta nelze přehlédnout. Je známým cílem turistů a jednoduchým orientačním bodem. Aby ne, ve 30. letech minulého století, kdy vznikla, byla devátou nejvyšší stavbou Evropy.

pátek ráno 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům v Chrustenicích nabízí skvělé výhledy i neotřelá řešení v interiéru

Spokojený klient se rád vrací tam, kde splnili vše, co očekával. To platí i pro majitele, který se rozhodl po úspěšné rekonstrukci pražského bytu obrátit na stejné studio i s trochu větším úkolem, tentokrát rodinným domem v Chrustenicích.

pátek ráno 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sprchový závěs a předložka patří k sobě

Závěs u vany nebo sprchového koutu zaujme na první pohled. Proto by měl místo určené k hygieně vzhledově dotvářet, nejlépe v souladu s koupelnovou předložkou, která svým povrchem hýčká bosá chodidla.

pátek ráno 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž si z kůlny na zahradě vyrobil tajný vyklápěcí bar

Lockdown na Brity dopadl opravdu krutě, chtělo by se s jistou dávkou pobavení poznamenat při sledování spousty videí, jimiž ostrované zaplavují internet. Skoro by se chtělo říci, že co Brit, to stavitel baru. Mnohé z nápadů jsou ale vážně inspirující. Jako například ten, který vytvořil Terry ...

pátek dopoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Den architektury oslaví výročí Jana Kotěry

Festival Den architektury i letos upozorní na kvalitní architekturu a představí ji v širších souvislostech. Speciálně bude připomenuto výročí slavného architekta Jana Kotěry. Od 1. do 7. října festival láká na 300 akcí v osmi desítkách měst a obcí v Česku i na Slovensku. V programu nechybí ...

pátek dopoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matka samoživitelka proměnila svůj domov za méně než sto tisíc

Velký respekt si zaslouží 34letá matka samoživitelka Victoria Robinsonová, která žije spolu se svými dcerami Jessicou a Amber v hrabství Hertfordshire, na východě Anglie. Třípokojový dům, který má v pronájmu, proměnila zcela jen vlastními silami. Díky tomu se jí podařilo náklady srazit na ...

pátek dopoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo tří pokojů má panelákový byt nově jen dva, v koupelně je vana i sprcha

Zprohýbané stropy, propsané panelové spáry, malé místnosti, mnoho dveří, nedostatek úložných prostor, hygienický standard z poloviny 20. století, a tak by se dalo pokračovat. Typické neduhy, které je třeba řešit u většiny rekonstrukcí panelového bydlení.

pátek dopoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vytápění: využijte obnovitelné zdroje energie

Majitelé zastaralých kotlů, pozor! Provoz zařízení nižší než 3. emisní třídy bude od září 2022 zakázán pod pokutou až 50 000 Kč. Nahradit ho může kotel na biomasu. Větší investici vyžadují solární elektrárna či tepelné čerpadlo.

pátek v poledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Interiérový design preferuje střídmost

Stále se nosí minimalismus a návrat k přírodě. Tedy mít toho doma co nejméně, vlastnit jen to, co skutečně používáme. A to je dobře, neskladujte staré věci, raději je prodejte, ty nefunkční opravte nebo vyhoďte. S uvolněným prostorem získáte najednou spoustu místa, které lze prakticky využít.

pátek odpoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvojice domů si je v mnohém podobná, přesto je každý jiný

Dvojici rozdílných, a přesto tolik si vzájemně podobných domů navrhli architekti z britského ateliéru Studio Saxe v přímořském městečku Santa Teresa v Kostarice. Jejich zdobným a zároveň velmi důležitým prvkem jsou panely z teakového dřeva, které polootevřené prostory chrání před nepříznivým ...

pátek odpoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zkontrolujte komín, termín už hoří

Tento měsíc je poslední šance na kontrolu a čištění komína, pokud jste mu letos ještě nevěnovali žádnou pozornost. V říjnu začíná topná sezona a sehnat kominíka bude čím dál obtížnější.

pátek odpoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Luxusní vila v pražské Troji má vkusně řešený interiér v přírodních tónech

V místě původních třešňových sadů v Troji, na severní hraně pražské kotliny, se nachází stavba s názvem „Vila 12”, která je velmi vkusně zařízena. Příslušenství ložnic či šaten doplňuje světlý dřevěný obklad. Barevnost interiérů je omezena na přirozené tóny vlastní jednotlivým materiálům.

pátek odpoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sametové dýně jsou pohádkovou dekorací, která vydrží celý podzim

Zatímco dekorace z opravdových dýní musíte po čase vyhodit, textilní kousky jimi inspirované vydrží v interiéru krásné celý podzim. V poslední době velmi trendy materiál, samet, se na nich objevuje coby hlavní materiál. Díky němu pak dýně působí noblesně a elegantně a zapadnou i do honosně ...

pátek odpoledne 29/10/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chevrolet Corvette Z06 přijíždí s řadou speciálních úprav a výkonem 679 koní

Aktuální osmá generace Chevrolet Corvette je v prodeji teprve rok a na novou generaci si budeme muset ještě chvíli počkat. Nyní byla však představena extrémně výkonná verze Chevrolet Corvette Z06, která vychází ze současného modelu, ale má extrémní výkon, motor posazený ...

pátek v podvečer 29/10/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (10.4., 9.4., 8.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru