Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 1. prosinec 2021
úterý 21. 5. 2024, 23:58

archiv zpráv pro 1. prosinec 2021

Na fotovoltaiku dostanete dotaci. Slunce nabízí energii (skoro) zdarma

Energetická soběstačnost a nezávislost na dodávkách z veřejné sítě, to je dnes kapitál k nezaplacení. Jednou z nejlepších a nejdostupnějších cest k energetické soběstačnosti je fotovoltaika.

středa v noci 1/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Parcela velká 24 metrů čtverečních si žádala nápad. Rodinný dům stojí

Pětipodlažní dům nazvaný TH house stojí od letošního roku na malé parcele ve velmi zahuštěné zástavbě vietnamské Hanoje. Autory zajímavého řešení rodinného domu jsou architekti Nguyen Duc Trung, Marek Obtulovič a Mai Lan Chi Obtulovičová ze studia ODDO architects.

středa v noci 1/12/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jak vyprovodit krtka ze zahrady

Pohled na krtince většinu zahrádkářů rozhodně nepotěší. A ačkoliv krtek není škůdcem v pravém slova smyslu, naopak je v mnoha směrech užitečný, většinou ho právě kvůli krtincům na zahradě nechceme. Nic ale není ztraceno, existují způsoby, které ho bez újmy na zdraví přimějí jít o dům dál.

středa v noci 1/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Překapávače kávy pro ty, kdo nechtějí turka ani espresso

Překapávání je jednou z možností, jak si připravit dobrou kávu. Netrvá to dlouho a výsledek je při správném postupu zaručený. Který překapávač pro vás bude tím pravým?

středa v noci 1/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Zahradní krmítko pro ptáky – ano, či ne?

Pokud máte zahradu, možná zvažujete pořízení krmítka pro ptáky. Pohled na hodující zpěváčky působí jako balzám na duši, navíc vás hřeje vědomí, že děláte dobrý skutek. Aby ale krmítko přinášelo opravdu užitek, je potřeba dodržovat určité zásady.

středa v noci 1/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Tipy na správné skladování cukroví

Do přípravy vánočního cukroví se pouští většina našich domácností. Neméně důležité je ale také jeho správné skladování, aby vydrželo v perfektním stavu až do Vánoc. Přinášíme osvědčené tipy, které vám zaručí, že vaše práce nevyjde vniveč.

středa v noci 1/12/21 | zdroj: Dům a zahrada

Obyčejný venkovský dům se proměnil na útulné stavení s červenou pumpou

V jedné z vesnic ve Středočeském kraji se podařila rekonstrukce domu, kterých najdeme tisíce. Majitelé se rozhodli jej opravit a z Prahy se tam přestěhovat natrvalo. Zadáním bylo dům modernizovat při zachování vesnického charakteru a kouzla. Dům byl ...

středa v noci 1/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Rodinný dům podobný Tádž Mahalu postavil muž jako dar své ženě

Tři roky trvala stavba zmenšené repliky Tádž Mahalu, která slouží jako rodinný dům. Příbytek ve státě Madhjapradéš nechal postavit indický podnikatel Anand Prakash Chouksey. Romantické duše jistě nadchne, že tak jako světově proslulá památka, i tento dům vznikl coby výraz lásky. Ind jej totiž ...

středa ráno 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U jídelního stolu seďte pohodlně a stylově

Dřevo, polstrování, kov či plast – nabídka materiálů, ale také stylů jídelních židlí je dnes opravdu bohatá. Design však není to jediné, čím byste se měli při výběru zabývat. Židle musejí být také praktické a pohodlné.

středa ráno 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barva červeného vína k podzimu patří. Letos je trendy kombinace se sametem

Tóny inspirované barvami spadaného listí neodmyslitelně patří k podzimu a k chladnějšímu období. Jednou z těch, které by v podzimním interiéru neměly chybět, je barva červeného vína, karmínově rudá, která může prostor krášlit až do Vánoc.

středa ráno 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chytré koupelnové baterie regulují průtok i teplotu

Vodovodní baterie jsou v koupelně spolu s umyvadlem, vanou či se sprchou nepřehlédnutelným designovým prvkem. Nabízejí však daleko více. Šetří vodu, urychlují nastavení její teploty, někdy brání opaření.

středa dopoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vysoká cena bytu nemusí být zárukou kvality

U většiny zboží se dá předpokládat, že vyšší cena znamená i vyšší kvalitu. Bohužel u bytů, které zákazník kupuje od developera, to tak úplně neplatí. Cena je v těchto případech dána místem, velikostí a polohou v rámci objektu. Cena ale prakticky vůbec neilustruje technickou kvalitu. Pan Jiří ...

středa dopoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům v Chrustenicích nabízí skvělé výhledy i neotřelá řešení v interiéru

Spokojený klient se rád vrací tam, kde splnili vše, co očekával. To platí i pro majitele, který se rozhodl po úspěšné rekonstrukci pražského bytu obrátit na stejné studio i s trochu větším úkolem, tentokrát rodinným domem v Chrustenicích.

středa dopoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lublaňský mrakodrap Nebotičnik má vazby na Česko

Možná jste si jí při své prázdninové návštěvě Slovinska také všimli. Výškovou budovu nazvanou Nebotičnik na třídě Slovenska cesta nelze přehlédnout. Je známým cílem turistů a jednoduchým orientačním bodem. Aby ne, ve 30. letech minulého století, kdy vznikla, byla devátou nejvyšší stavbou Evropy.

středa dopoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čím nahradit zničený zimostráz

A dost! Pokud už se nemůžete dívat na škůdcem zbědovaný zimostráz, je na čase dát šanci někomu z jeho náhradníků. Nabídka celoročně zelených keřů, které snášejí řez na výbornou, je překvapivě pestrá.

středa dopoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mistři zahrad: Mini zahrada s dvěma terasami a vířivkou

Majitelka řadového domu, paní Šárka, si přála mít na předzahrádce terasu s posezením, trávník, stromy a druhou terasu s vířivkou. Úkolu se ujala zahradní designérka Dana Makrlíková se svým týmem z pořadu TV Seznam Mistři zahrad a předvedla, jak vypadají skutečná kouzla s prostorem v praxi.

středa v poledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na titul Brick Award je nominováno osm rodinných domů s cihlovím

V mezinárodně uznávané soutěži Brick Award, určené pro nejlepší cihlovou architekturu z celého světa, se do finále v pěti kategoriích dostala celkem padesátka nejlepších projektů. Pojďme se podívat na kategorii nejlepších rodinných domů, které se probojovaly až do finále. Je jich osm a jejich ...

středa odpoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Takové výhledy mají ze svých luxusních bytů miliardáři. Maďarská umělkyně je v přestrojení nafotila

V přestrojení za miliardářku, která si chce koupit v některém z výškových domů nedaleko newyorského Central Parku byt, se maďarské umělkyni Andi Schmiedové podařilo dostat do míst, kam se běžný smrtelník nepodívá. V doprovodu realitních agentů navštívila byty v těchto domech a nafotila ...

středa odpoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polohovatelné stoly zpříjemní práci doma i na pracovišti

Dlouhé sezení u stolu při práci se neblaze podepisuje na zdravotní kondici člověka. Pravidelné zvednutí se, procházka, procvičení jsou tak nezbytné. Velmi šikovným řešením je pak používání polohovatelného pracovního stolu. Jeho výšku lze často pomocí jednoho tlačítka upravit tak, aby se při něm ...

středa odpoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Interiérový design preferuje střídmost

Stále se nosí minimalismus a návrat k přírodě. Tedy mít toho doma co nejméně, vlastnit jen to, co skutečně používáme. A to je dobře, neskladujte staré věci, raději je prodejte, ty nefunkční opravte nebo vyhoďte. S uvolněným prostorem získáte najednou spoustu místa, které lze prakticky využít.

středa odpoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Extravagantní BMW Concept XM naznačuje příchod nejvýkonnějšího modelu BMW M

Německá automobilka BMW zachází do extrémů svého designérského jazyka a představuje hodne expresivní koncept pojmenovaný BMW Concept XM. Naznačovat má budoucnost nejvýkonnějšího sportovního SUV značky BMW M. Nejvýraznější jsou ostré sochařsky pojaté linie, osvícené ledvinky v přední ...

středa odpoledne 1/12/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Herec Lumír Tuček je architektem s kytarou

Chaloupka na samotě s Vysočinou všude okolo by mohla být klidně součástí nějaké filmové pohádky, třeba o řemeslníkovi. A pan architekt Lumír Tuček - s duší rockera - by si v ní i nějakou tu roličku mohl střihnout. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy se scenárista, režisér a člen Pražské 5 mihl ...

středa odpoledne 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biodiverzní střecha pražského rodinného domu připomíná v létě rozkvetlou louku

Jak se ve velkoměstě přiblížit co nejvíce přírodě, to zajímavě vyřešili majitelé rodinné novostavby v Praze. Na střeše vytvořili biom, jenž v létě funguje jako rozkvetlá louka. Střecha vyhrála letošní osmý ročník soutěže Zelená střecha roku a patří mezi první tohoto typu u nás. Kromě rostlin je ...

středa v podvečer 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový dům? To je běh na dlouhou trať

Stavba domu začíná dlouho před tím, než poprvé kopnete do země. Než se totiž k tomuto zásadnímu kroku dostanete, budete muset vyřešit spoustu věcí a udělat několik zásadních rozhodnutí.

středa v podvečer 1/12/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (18.5., 17.5., 16.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru