Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 9. březen 2022
čtvrtek 28. 9. 2023, 10:49

archiv zpráv pro 9. březen 2022

Je dvakrát větší než Bílý dům, ale jeho luxus děsí i případné majitele

Jeden z nejdražších domů na světě, příhodně pojmenovaný „The One“, je dvakrát tak velký jako Bílý dům. Od počátku však jeho stavbu provázely komplikace, dokončení se zpozdilo hned o několik let, což developerovi způsobilo vážné finanční problémy. Žalob a dluhů se objevilo nespočet.

středa v noci 9/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Davide Mattioli se přestěhoval. Nový domov našel opět na Šumavě

Českou republiku si zamiloval, ale zapustit natrvalo kořeny na jednom místě, to ne. Zpěvák Davide Mattioli (53) se opět přestěhoval, tentokrát ho osud zavál do srdce Šumavy a jejích hlubokých hvozdů.

středa v noci 9/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům v lyžařském středisku měl netradiční inspiraci

Svah ve velkém zimním středisku láká tisíce návštěvníků. Jen kousek od hlavních lyžařských tras stojí atraktivní špičatá budova, pro kterou si architekti vzali opravdu netradiční inspiraci.

středa v noci 9/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kaple v severním Portugalsku má i meditační místnost

Místo, kde se kaple s meditační místností nachází, je pro tuto stavbu jako stvořené. Nachází se na menší mýtině uprostřed pahorku, který je jinak plný porostu silných a vysokých stromů, ale i kamenů.

středa v noci 9/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Tipy pro ještě praktičtější kuchyni

Kde se dobře vaří, tam se opravdu lépe daří. Zní to jako klišé, ale když vytuníte svou kuchyni k dokonalosti, vaření se pro vás stane radostí.

středa v noci 9/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Fotky ze zimní zahrady jsou jako pohlazení po duši

Ve dnech, kdy nás lekají zprávy o válce na Ukrajině, si každý snaží najít nějaký způsob, jak alespoň na chvíli pozapomenout a trochu si vydechnout a odpočinout. Skvělý lék na to má naše čtenářka paní Jana. Když je jí ouvej, zajde do své zahrady na Přerovsku a fotí. Abychom se i my mohli na ...

středa ráno 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už jste to někdy viděli? Takhle vypadá rozkládací dům v praxi

K neobvyklému, a pro někoho jistě i hodně riskantnímu kroku se rozhodl Australan Zackary South. Pořídil si totiž rozkládací dům, který mu dopravili v přepočtu za 462 tisíc korun z Číny. Na videu zachytil, jak rozložení stavby sbalené do velikosti přepravního kontejneru vypadalo.

středa ráno 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rafinované podkroví v secesním domě nabízí hravý design

Vršovický secesní dům z roku 1900 v Praze prošel kompletní a náročnou rekonstrukcí, jejíž součástí byla i půda, v níž nově vznikly i menší byty. Zařízení jednoho z nich se ujala designérka Hana Čermáková a pozvala nás k zhodnocení své práce.

středa dopoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rekonstruovanou vilu ovládl skandinávský styl

Báječný výhled, klid a kouzlo místa učarovaly bývalé gymnastce Tereze Salte natolik, že se rozhodla společně s manželem zakoupit vilu u Prahy a postupně ji zrekonstruovat. A protože její muž je z Norska, kde také dlouho žila, bylo jasné, že Skandinávie se stane velkou inspirací.

středa dopoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S trendy boho stylem ladí podnosy z přírodních materiálů a s rostlinnými motivy

Volnomyšlenkářský boho styl je v posledních letech hodně trendy. Patří k němu přírodní materiály i rukodělné výrobky. Prim hrají dřevo, korek, mramor, proutí, bambus nebo rákos. Díky nim dostane interiér přírodního ducha. Podnosy z nich pak skvěle zapadnou do interiéru v tomto oblíbeném stylu.

středa dopoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V centru Nového Města na Moravě přistavěli do dvora nenápadný rodinný dům

Ve dvoře historického měšťanského domu v Novém Městě na Moravě vznikla novostavba od ateliéru Igloo Architekti. Moderní a přesto zcela patřičná přístavba je navržena pro čtyřčlennou rodinu. Příjemný je nenásilný vzhled budovy, zastřešený balkón, propojení domu ...

středa dopoledne 9/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Na šaty jí stačí dva šuplíky, za oknem svého budoáru má výhled jako milionáři

Život na cestě nemusí nutně znamenat život v tábornických podmínkách. Obytná dodávka, v níž už rok brázdí Spojené státy 59letá Američanka Beverly Brownová, připomíná nejvíce ze všeho dámský budoár. Nechybí v něm ani krajky a bílý dřevěný nábytek. Jistou skromnost ale přece jen projevit musela, ...

středa dopoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žižkovský vysílač slaví 30 let od otevření pro veřejnost

Futuristicky působící vysílač, který stojí na pražském Žižkově, je od svého otevření 17. února 1992 jednou z nepřehlédnutelných dominant hlavního města. Stavba architekta Václava Aulického vzbuzovala od počátku rozdílné reakce - někomu se štíhlé tvary 216 metrů vysoké věže líbí, kritici pak ...

středa v poledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila Karla Kaisera je jako stvořená pro romantiku v moravské metropoli

Brněnská vila původního majitele Karla Kaisera je nejstarší stavbou vzniklou v rámci první vilové kolonie ve svahu nad Lužánkami. Stavba má působivé romantizující detaily, díky kterým patří k tomu nejlepšímu, co z architektonického hlediska v této lokalitě kdy vzniklo.

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domácí kancelář by měla šetřit oči i záda

Proměnili jste během posledních dvou let jídelní stůl či kuchyňský ostrůvek na kancelářský stůl? Možná je čas vybudovat si doma profesionální home office. Vsadíte-li na kvalitní výrobky, vaše oči a páteř vám poděkují!

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designové doplňky v barvě roku Very Peri

Toužíte po tom, aby vaše bydlení získalo nevšední nádech, a nevíte, čím jej ozvláštnit? Inspiraci naleznete ve zvláštním odstínu Very Peri, který Pantone Color Institute vyhlásil za barvu letošního roku. Symbolizovat má změny, kterými nyní prochází celý svět.

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bydlení pro dva v centru hlavního města

Mladý, z domova pracující pár si přál zrekonstruovat byt 3+kk v centru Prahy. Jeho záměrem bylo, aby vznikly tři obytné místnosti s jasně oddělenými zónami pro odpočinek, společenské aktivity a práci.

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pár proměnil cirkusovou maringotku v malý domov na kolech

Když se otci Frankieho Lorda podařilo sehnat vysloužilou cirkusovou maringotku, bylo to skoro jako spása. Angličané Frankie Lord a Olivia Dannová z Pennu totiž marně čekali na stavební povolení pro svůj dům. Toho se nedočkali. A tak se jim stará červená bouda na kolečkách velmi hodila. Během ...

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nominaci na Czech Grand Design má bezmála osmdesátka tvůrců

Ceny Czech Grand Design představující ty nejlepší designéry a jejich práci odhalily nominace za uplynulý rok. Jednou z nejzajímavějších kategorií soutěže je Designér roku, v níž je na vítězný titul nominována desítka autorů a designérských studií. Pojďme si výbor z jejich děl společně ...

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Základem úprav malého bytu bylo propojení kuchyně a obýváku v kompaktní celek

Cílem rekonstrukce malého bytu v pražské Libni bylo maximálně využít prostor pro mladou rodinu. Důraz byl kladen na propojení kuchyňského koutu se zbytkem prostoru. Ten je zároveň jídelnou a obývacím pokojem. K tomu slouží mimo jiné ostrůvek, u kterého lze vařit i bavit se přitom s přáteli.

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barvy v zahradě najdete i uprostřed zimy

Rozveselit zahrádkáře barvami v době, kdy se venku střídá mráz a obleva, je úkol, jakého se ochotně ujímá jen hrstka trvalek. Nesakrujte na rozmary počasí a pořiďte si některé z nich, ať je zahrada pěkně pestrá!

středa odpoledne 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ateliér Zaha Hadid Architects navrhuje tři nové futuristické stanice ukrajinského metra

V ukrajinském Dnipru (dříve Dněpropetrovsk) probíhají od roku 2016 práce na nových stanicích čtyřkilometrového prodloužení trasy místního metra. Trojici nových stanic (Teatralna, Tsentalna a Muzeina) navrhli architekti z ateliéru Zaha Hadid Architects. Budou mít futuristické a oblé linie, které ...

středa v podvečer 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Se sádrokartonem vytvoříte stavební otvor raz dva

Rychlá výstavba, snadná montáž, možnost stavění na jakémkoliv podkladu a také jednoduchá příprava stavebního otvoru pro interiérové dveře – to jsou hlavní výhody suché výstavby se sádrokartonem.

středa v podvečer 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pokryvné jalovce obléknou půdu do zeleně

V rozmanité rodině jalovců (Juniperus) najdeme jedince, kteří netouží po nebeských výškách. Naopak. Chtějí se tulit k zemi, chránit ji a skrývat věčnou zelení jako pod peřinou.

středa v podvečer 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hudba a příroda se ve skleněné síni prolínají pod nebem plným zlatých hvězd

Nová koncertní síň, která se jen před pár dny otevřela milovníkům hudby v maďarské Budapešti, upoutá pozornost už sama o sobě. Má totiž všechny stěny ze skla, a tak je do jejích útrob pěkně vidět. Co je ale důležitější, vidět z ní je hlavně ven. Na okolní stromy v parku. To vše pod baldachýny ...

středa v podvečer 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V kurzu jsou elegantní úchytky i retro styl

Malé, velké, subtilní, dominantní, anebo snad žádné? Stačí si jen vybrat. Mějte ale na paměti, že kuchyňské úchytky ovlivňují vzhled nejen dvířek, ale i celé kuchyně. Jsou onou pověstnou třešničkou na dortu!

středa v podvečer 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve výloze v Madridu se vlní kinetická instalace Reflection z dopravních zrcadel

Umělecká skupina SpY vytvořila v centru španělského hlavního města kinetickou instalaci nazvanou Reflection. Pohybující se socha v jedné dlouhé výloze je složena ze 20 vypouklých dopravních zrcadel, které se vlní a hypnotizují kolemjdoucím. Seskupení je uměleckým ...

středa večer 9/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Václav Vydra se drží u koní

Už třicet let herec Václav Vydra, v lednu čerstvý šestašedesátník, se svojí ženou Janou Bouškovou obývá chalupu u Slap. Na statek, kde prožívá většinu svého volného času a kde má spolu s dalšími ustájeno svých šest neokovaných koní, to má pár kilometrů. V pražském „záchytném“ bytě ...

středa večer 9/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (25.9., 24.9., 23.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru