Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 20. březen 2022
sobota 24. 2. 2024, 11:18

archiv zpráv pro 20. březen 2022

Senzační vila vyrostla v Novém Jičíně. Dům je vzorem pohodového bydlení

V Novém Jičíně stojí od roku 2020 velmi zajímavá vila. Netradiční nízkoenergetickou stavbu s obřím atriem navrhl brněnský Atelier Štěpán. Vila získala titul Stavba roku za dokonalou ukázku individuálního bydlení s vysokou účelností a působivou architekturu.

neděle v noci 20/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Atraktivní zlatice není zlatý déšť

Tuto okrasnou dřevinu někdy zbytečně podceňujeme, zdá se jí být všude plno. Ale až si na zahradu vysadíte zlatici, teprve oceníte, jak vám zlepší každé jaro záplavou žlutých květů.

neděle v noci 20/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Prodej bytu s hypotékou? Poradíme vám, jak tento proces zvládnout

Změnili jste po letech názor, chcete se přestěhovat jinam a svůj současný byt prodat? Ale máte na něj hypotéku? Žádný problém – ani hypotéka vám totiž nezabrání v tom, abyste byt nebo dům bez potíží prodali. Dnes vám řekneme, jak prodat byt s hypotékou.

neděle v noci 20/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Návod, jak efektivně uspořádat knihovnu

Knihovna je jako výkladní skříň. Každý, kdo se na ni zadívá, udělá si obrázek o tom, kdo jste a co máte rádi. Proto je dobré mít knihovnu zorganizovanou a srovnanou. Přečtěte si návod, jak efektivně uspořádat knihovnu.

neděle v noci 20/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Aj Wej-wej otevřel ve Vídni velkou retrospektivní výstavu s tvorbou za 40 let

Čínský umělec, neúnavný aktivista a jeden z nejvýznamnějších umělců současnosti Aj Wej-wej vystavuje ve vídeňské galerii Albertina Modern. Velká retrospektivní výstava děl z posledních více jak 40 let let má název In Search of Humanity a do 4. září ...

neděle v noci 20/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Pěstování pažitky je snadné a nenáročné. Lze ji mít doma v květináči i venku na záhonku

Pažitka, známá také jako šnytlík, patří v české kuchyni mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější bylinky, respektive naťovou zeleninu. Pěstovat pažitku a mít tak neustále čerstvou zásobu po ruce je přitom velmi snadné. A to jak v květináči v bytě, v truhlíku na balkoně, tak na záhonku na ...

neděle dopoledne 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Anna Karan žije a tvoří ve své katedrále

Před patnácti lety vystoupila Běloruska Anna Karan v Praze na hlavním nádraží z vlaku. S rozhodnutím, že tu bude nejen studovat malířství, ale i žít. V současnosti ji najdete v Benešově. Nový domov objevila v bývalé chovné stanici býků. Zrekonstruovaný objekt slouží, až na tu její část, jako ...

neděle dopoledne 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jasmín nahokvětý rozsvítí zimní šeď

Že existuje jasmín, který nám svůdným odérem zamotá hlavu a krásně ovoní čaj, ví každý. Víte ale, že má houževnatějšího brášku, který může venku trávit celý rok a kvete, i když vzduch zebe, až zuby drkotají?

neděle v poledne 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na noc se zachumlejte do modré

Barva nebe a moře dokáže zklidnit naši mysl a připravit tělo na spánek. Modrá také přináší spokojenost, symbolizuje něhu, věrnost a důvěru. Do ložnice je tedy báječnou volbou!

neděle odpoledne 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řadovému viktoriánskému domu dodala rekonstrukce s přístavbou světlo a moderní šmrnc

Řadový viktoriánský dům v londýnské čtvrti Brook Green měl vše, co staré domy mívají - nedostatek světla, příliš mnoho místností a neustálý pocit chladu. Není divu, že se jej majitelé rozhodli nechat přestavět, prosvětlit a modernizovat. O pomoc požádali architekty z ateliéru s příhodným ...

neděle odpoledne 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Správná volba dveří zvýší hodnotu bytu

Každý den se jich mnohokrát dotýkáme a neustále jimi procházíme. Přitom si ne vždy uvědomujeme jejich význam, a to nejen praktický, ale i estetický. Ano, řeč je o dveřích. Jejich správná volba zvýší hodnotu bytu a bezpochyby i kvalitu bydlení. Jak se v nabídce zorientovat?

neděle odpoledne 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mazda představila vlajkový SUV model CX-60 s elegantním designem plným vášně

Japonská automobilka Mazda, která nedávno oslavila 100 let fungování, přichází se zcela novým SUV. Vlajkový model nese označení CX-60 a rozvíjí aktuální designérský jazyk značky. Bez zbytečných výstředností, s velkou porcí elegance a designem plným vášně přichází vůz zaměřený ...

neděle odpoledne 20/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

V domě na kopci bydlí s Editou Plickovou i skřítci

Vlastně tak trochu i návratem do dětství byla (a asi nejen pro mě) návštěva u malířky Edity Plickové. V domě vypínajícím se na kopci nad pražským Smíchovem. Je tak veliký, že není problém, aby jedna větší místnost v patře byla už hezkých pár desetiletí jejím ateliérem. Převážně tady pořád ...

neděle odpoledne 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apartmán Adolfa Hoffmeistera jako jedinečný showroom

Pražský byt v kubistickém domě z roku 1912 původně vlastnil spisovatel, právník a politik Adolf Hoffmeister. Inspirativní prostor zrcadlí jeho životní záliby a preference, vnímáme, že jde o „renesančního“ intelektuála i společenského člověka. Jeho apartmán ohromuje i po stole letech. ...

neděle v podvečer 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá rodina bydlí ve vzorovém domě 5+kk, jeho dispozice jí učarovala

Blízko Prahy si Kateřina a Kamil nechali postavit patrový rodinný dům s dispozicí 5+kk. Pozemek měli už delší dobu a rozhodovali se, co na něm postaví. Volba nakonec padla na dřevostavbu a mladí manželé nelitují. Jejich příběh má mnoho zajímavých momentů.

neděle v podvečer 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šetřete vodou a chraňte její kvalitu

K vodě se chováme hezky dvojím způsobem: neplýtváme jí a využíváme ji doma tak, aby putovala do kanalizace s co nejnižší ekologickou stopou. Nízkou spotřebu vody podporují nové pračky, myčky, toalety, sprchové hlavice i vodovodní baterie, její čistotu chrání tzv. zelené produkty.

neděle v podvečer 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sádrokarton urychlí stavbu i rekonstrukci

Systémů pro výstavbu příček existuje hodně. Oblíbeným řešením je suchá cesta s použitím sádrokartonových desek. Ty můžou mít hlavní slovo při stavbě a rekonstrukci domu, změně dispozic bytu i zabydlování podkroví.

neděle večer 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I zátky na víno mohou mít hravý a nápaditý design, který pobaví

Pokud chcete, aby bylo vaše stolování originální a neotřelé, pak zkuste zakomponovat i zátky v netypických tvarech. Využijete je na láhve od vína i jakékoliv jiné s užším hrdlem. Prim budou hrát hlavně motivy zvířat, které bezesporu zpestří jinak nudné tabule.

neděle večer 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dream Team - Mistři dílny: V klání o lepší karnevalovou masku soutěžil déšť s fénixem

Vytvořit karnevalovou postavu pro cirkus, ať již v podobě masky, kostýmu, či něčeho navíc, to byl další úkol pro modrý a červený tým soutěžící v pořadu Dream Team - Mistři dílny. Desítka kutilů dostala konečně příležitost dát volný průchod své kreativitě a nápaditosti.

neděle večer 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fotky ze zimní zahrady jsou jako pohlazení po duši

Ve dnech, kdy nás lekají zprávy o válce na Ukrajině, si každý snaží najít nějaký způsob, jak alespoň na chvíli pozapomenout a trochu si vydechnout a odpočinout. Skvělý lék na to má naše čtenářka paní Jana. Když je jí ouvej, zajde do své zahrady na Přerovsku a fotí. Abychom se i my mohli na ...

neděle v noci 20/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (21.2., 20.2., 19.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru