Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 21. březen 2022
pondělí 15. 4. 2024, 18:21

archiv zpráv pro 21. březen 2022

Dům z roku 1875 konečně dostal styl, je útulný a pohodlný

Manželé Runne a Grete převzali nedávno dům, který je ve vlastnictví rodiny už od roku 1875. Za posledních padesát let se zaplnil spoustou nábytku, dekorací i památek, které interiér doslova dusí. O proměnu domu se proto musel postarat designér.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vylepšili jste si chalupu? Pošlete svůj příběh a honorář vás nemine

Češi mají chalupaření v krvi. Staré chalupy zachraňují a dál s láskou vylepšují. Pošlete nám svůj chalupářský příběh a inspirujte čtenáře menšími i většími úspěchy. Zveřejněné příspěvky odměníme.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Už jste to někdy viděli? Takhle vypadá rozkládací dům v praxi

K neobvyklému, a pro někoho jistě i hodně riskantnímu kroku se rozhodl Australan Zackary South. Pořídil si totiž rozkládací dům, který mu dopravili v přepočtu za 462 tisíc korun z Číny. Na videu zachytil, jak rozložení stavby sbalené do velikosti přepravního kontejneru vypadalo.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rafinované podkroví v secesním domě nabízí hravý design

Vršovický secesní dům z roku 1900 v Praze prošel kompletní a náročnou rekonstrukcí, jejíž součástí byla i půda, v níž nově vznikly i menší byty. Zařízení jednoho z nich se ujala designérka Hana Čermáková a pozvala nás k zhodnocení své práce.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

5 tipů na pokojové rostliny čistící vzduch

Pokojové rostliny si do bytu pořizujeme zejména proto, aby nám vytvořily útulné a příjemné prostředí. Věděli jste ale, že pomáhají vyčistit vzduch a zlepšují tak kvalitu vašeho spánku?

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak správně uvařit rýži? Vyhněte se nejčastějším chybám

Uměla ji udělat vaše maminka, babička, dokonce i tchyně. O čem je řeč? O rýži, která byla uvařená vždy tak akorát. Patříte k těm, kterým se to bohužel nedaří? Pak mrkněte na naše tipy, jak správně uvařit rýži. Nakonec ji budete mít nejlepší z celé vaší rodiny.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní koupelně sluší zelené myšlení

Když chcete v koupelně uplatnit o špetku „zelenější“ přístup, nemusíte ji hned celou bourat. Něco se dá udělat rychle, jiné potrvá nějaký čas, ale radost z ekologických přístupů budete mít hned.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jaká jsou nejjedovatější zvířata na světě?

Většina lidí si myslí, že nejjedovatější zvíře je had. A není se čemu divit, hadi svým jedem každý rok zabijí až 30 tisíc lidí. Smrtelně nebezpečných zvířat ale žije na světě mnohem víc. Která to jsou? 

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Musí se měnit plynový kotel kvůli přimíchávání vodíku?

Evropská unie připravila několik velkých souhrnných plánů na přesun evropské energetiky na zelenější verze. Součástí je i přimíchávání vodíku do plynu. Zvládnou to naše kotle, ptá se čtenář?

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Dům a zahrada

Rekonstruovanou vilu ovládl skandinávský styl

Báječný výhled, klid a kouzlo místa učarovaly bývalé gymnastce Tereze Salte natolik, že se rozhodla společně s manželem zakoupit vilu u Prahy a postupně ji zrekonstruovat. A protože její muž je z Norska, kde také dlouho žila, bylo jasné, že Skandinávie se stane velkou inspirací.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S trendy boho stylem ladí podnosy z přírodních materiálů a s rostlinnými motivy

Volnomyšlenkářský boho styl je v posledních letech hodně trendy. Patří k němu přírodní materiály i rukodělné výrobky. Prim hrají dřevo, korek, mramor, proutí, bambus nebo rákos. Díky nim dostane interiér přírodního ducha. Podnosy z nich pak skvěle zapadnou do interiéru v tomto oblíbeném stylu.

pondělí v noci 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnská zmrzlinárna Ještě jednu má interiér zdobený sochou držící zmrzlinu

V památkově chráněném měšťanském domě v ulici Minoritská v Brně byla nedávno otevřená nová zmrzlinárna Ještě jednu. Interiér malého prostoru navrhl ateliér Holky rády architekturu. Interiéru dominuje vysoká klenba stropu, hravé půlkruhové svítidlo, umyvadlo připomínající jižanskou kašnu ...

pondělí ráno 21/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Větrný mlýn žije svůj druhý život jako moderní rodinný dům

Druhý život vdechli architekti z polského ateliéru o4 architekci starému větrnému mlýnu u města Lublin. Proměnili jej v moderní rodinný dům, jenž se pyšní jedinečným charakterem. Navíc působí v krajině sice výrazně, ale přirozeně.

pondělí ráno 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žižkovský vysílač slaví 30 let od otevření pro veřejnost

Futuristicky působící vysílač, který stojí na pražském Žižkově, je od svého otevření 17. února 1992 jednou z nepřehlédnutelných dominant hlavního města. Stavba architekta Václava Aulického vzbuzovala od počátku rozdílné reakce - někomu se štíhlé tvary 216 metrů vysoké věže líbí, kritici pak ...

pondělí ráno 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila Karla Kaisera je jako stvořená pro romantiku v moravské metropoli

Brněnská vila původního majitele Karla Kaisera je nejstarší stavbou vzniklou v rámci první vilové kolonie ve svahu nad Lužánkami. Stavba má působivé romantizující detaily, díky kterým patří k tomu nejlepšímu, co z architektonického hlediska v této lokalitě kdy vzniklo.

pondělí ráno 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Garážová vrata volte domu i autu na míru

Garážová vrata dostupná na trhu vyhoví rozličným požadavkům týkajícím se jejich optimálních rozměrů i designu. Typů vozů i způsobů využití garáže je totiž spousta.

pondělí dopoledne 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domácí kancelář by měla šetřit oči i záda

Proměnili jste během posledních dvou let jídelní stůl či kuchyňský ostrůvek na kancelářský stůl? Možná je čas vybudovat si doma profesionální home office. Vsadíte-li na kvalitní výrobky, vaše oči a páteř vám poděkují!

pondělí dopoledne 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designové doplňky v barvě roku Very Peri

Toužíte po tom, aby vaše bydlení získalo nevšední nádech, a nevíte, čím jej ozvláštnit? Inspiraci naleznete ve zvláštním odstínu Very Peri, který Pantone Color Institute vyhlásil za barvu letošního roku. Symbolizovat má změny, kterými nyní prochází celý svět.

pondělí dopoledne 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pár proměnil cirkusovou maringotku v malý domov na kolech

Když se otci Frankieho Lorda podařilo sehnat vysloužilou cirkusovou maringotku, bylo to skoro jako spása. Angličané Frankie Lord a Olivia Dannová z Pennu totiž marně čekali na stavební povolení pro svůj dům. Toho se nedočkali. A tak se jim stará červená bouda na kolečkách velmi hodila. Během ...

pondělí dopoledne 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vivian Ploumbis vzpomíná v pražské vile na Kypr

Že by život někoho vydal na román, je poměrně časté rčení. Ale u naší hostitelky se tomu tak stalo. K povídání o životě v Praze Troji nám Vivian Avraamidou Ploumbis nabídla tradiční kyperský koláč - slaný se sýrem. Vynikající! A výhled přes Vltavu (jak z přistávajícího letadla - z vily ...

pondělí odpoledne 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Základem úprav malého bytu bylo propojení kuchyně a obýváku v kompaktní celek

Cílem rekonstrukce malého bytu v pražské Libni bylo maximálně využít prostor pro mladou rodinu. Důraz byl kladen na propojení kuchyňského koutu se zbytkem prostoru. Ten je zároveň jídelnou a obývacím pokojem. K tomu slouží mimo jiné ostrůvek, u kterého lze vařit i bavit se přitom s přáteli.

pondělí odpoledne 21/3/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prodrive Hunter je extrémně výkonný off-road vzniklý ze speciálu závodícího na Dakaru

Britská automobilka Prodrive, která se v podstatě specializuje na motorsport, se rozhodla proměnit model Bahrain Raid Xtreme jezdící rallye závod Dakar na silniční verzi. Sériová verze nese označení Prodrive Hunter, má v podstatě identický jen mírně upravený design, ...

pondělí odpoledne 21/3/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (12.4., 11.4., 10.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru