Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 24. květen 2022
sobota 2. 7. 2022, 6:22

archiv zpráv pro 24. květen 2022

Proměna mezonetu působí útulně, i když zde vládne šedá, černá a bílá

Spousta současných bytových projektů je velmi unifikovaná. Novým majitelům tak nezbývá nic jiného, než se ještě v průběhu stavby obrátit na architekta, aby upravil vznikající byt přímo podle jejich přání. To je i případ interiéru mezonetového bytu se střešní terasou v jedné z malešických novostaveb.

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Sen o domě s bazénem za Prahou je na dosah. Zjistěte, co se prodává

Klidné místo nedaleko města. A tam rodinný dům se třemi ložnicemi, obývacím pokojem propojeným s kuchyní, zahradou a bazénem. To je sen většiny Čechů. Nový domov si můžete pořídit například za Prahou. Podívejte se, kde můžete bydlet.

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Čtenářský dotaz: Ovlivní výměna varné desky také digestoř?

Čas od času je třeba vyměnit starý spotřebič za nový a varná deska není výjimkou. Co je třeba vědět, když společně s novou varnou deskou chcete místo plynu indukci?

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Návod, jak odblešit kočku i celou domácnost

Ochrana koček před blechami je stejně důležitá, jako před klíšťaty. Fungují na ně podobné prostředky. Odblešit je ale třeba i pelíšky, škrabadla a celou domácnost. Přečtěte si, jak na to.

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Základní pravidla pro sázení okurek

Zahrádkářská sezóna se blíží. Sluníčko svítí, občas přijde déšť. To jsou ideální podmínky pro pěstování. Jak se starat o nejoblíbenější českou surovinu – okurky? Stačí dodržet pár základních pravidel, dopřát jim plno vody a nejlepší okurky široko daleko jsou vaše.

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Přeschlé rostliny? Možná je zachrání horká voda

Žádný učený z nebe nespadl – to samé platí o zahradnících. Pokud není zahradničení vaše silná stránka a teprve začínáte, je dost možné, že se setkáte s přeschlými rostlinami. Víte, že je možná dokážete zachránit za pomoci horké vody?

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Které hnojivo použít na rajčata?

Za okny svítí slunce, a to znamená jediné – zahradnická sezóna započala. Taky máte rádi rajčata? Zkoušíte si vypěstovat svá vlastní? Pak jistě oceníte rady ohledně jejich hnojení. Protože jen díky tomu budou vaše rajčata opravdu šťavnatá, plná chuti a nádherné barvy.

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Vila Tugendhat zve na nové letní prohlídky

Perla funkcionalismu od architekta Ludwiga Mies van der Rohe si pro své fanoušky připravila dva nové sezonní prohlídkové okruhy, během nichž máte šanci poznat tuto unikátní stavbu a její okolí zase trochu jinak.

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak daleko musí být hromosvod od fotovoltaických panelů?

Bezpečný hromosvod je základ. Stále více z nás má však na střeše kromě hromosvodu ještě fotovoltaické elektrárny. Jak daleko mají být od sebe, aby dobře fungovaly? A jsou zde ještě nějaké jiné háčky?

úterý v noci 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Vlašimská chata Polánka má ve štítu kruhové okno s krytou terasou

Nedaleko od města Vlašim vznikla podle návrhu architektky Lenky Míkové chata Polánka. Původně mělo jít o rekonstrukci původního stavení, ale kvůli špatnému stavu zde nakonec vznikla nová stavba. Rekreační objekt pro čtyřčlennou rodinu má jednoduchý design, sedlovou střechu a příjemný ...

úterý ráno 24/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

V mladoboleslavské věznici „seděl“ Tom Cruise i Ivan Trojan. Teď zde vzniknou byty

Mladoboleslavská věznice postavená za první republiky si prošla bohatou historií. Na přelomu tisíciletí si ji oblíbili filmaři – Tom Cruise zde natáčel Mission: Impossible, lokaci využil i český Šarlatán. Objekt ale brzy strhnou a na jeho místě vznikne přes 200 bytů. Než věznice půjde k zemi, ...

úterý ráno 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okna i žaluzie myjeme efektivně

Ideální počasí k mytí oken nastává, když je pod mrakem a kolem 20 °C. Umývat bychom je měli podle míry znečištění dvakrát až čtyřikrát do roka. Ne však když mrzne, protože to půjde špína špatně dolů a voda bude zamrzat. Velké teplo ale také škodí, protože voda na skle příliš rychle schne. Jak ...

úterý ráno 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sošky s přidanou hodnotou

Pořízení sošky do interiéru bývá výzvou pro naši kreativitu. Nejčastěji jsou vyrobené ze dřeva, z různě upraveného betonu, z plastu, kovu nebo skla. Výběrem konkrétního kousku demonstrujeme osobní vkus.

úterý dopoledne 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlašimská chata Polánka má ve štítu kruhové okno s ukrytou terasou

Nedaleko od města Vlašim vznikla podle návrhu architektky Lenky Míkové chata Polánka. Původně mělo jít o rekonstrukci původního stavení, ale kvůli špatnému stavu zde nakonec vznikla nová stavba. Rekreační objekt pro čtyřčlennou rodinu má jednoduchý design, sedlovou střechu a příjemný ...

úterý dopoledne 24/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Výměna neekologických kotlů se prý stihnout nedá

Výměna neekologických kotlů vázne. Stále jich zbývá vyměnit ve čtvrt milionu domácností, aktuální prodeje přitom naznačují, že výměna se do 1. září 2024 dotkne jen části z nich. Důvodem je aktuální nedostupnost nových zařízení i váhavý přístup uživatelů.

úterý dopoledne 24/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Piknikové deky se žlutými akcenty skvěle naladí na letní počasí

Pikniky jsou v Česku v teplých měsících velmi oblíbené. Abyste si užili letní atmosféru, můžete vsadit na kousky ve světlých barvách s akcenty žluté, která rozzáří všechny party v parcích. Připomene slunce a navodí pozitivní náladu.

úterý odpoledne 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Během lockdownu proměnila kuchyň v zelený ráj. Stačilo jí 29 tisíc korun

Během pandemie koronaviru se paní San Kingová z londýnského Richmondu rozhodla konečně plně ponořit do pěstování pokojových rostlin. A učinila tak nejen s velkým elánem, ale i nepřehlédnutelným smyslem pro estetiku. Za nový vzhled kuchyně utratila rovněž nepřehlédnutelných 1000 liber, tedy ...

úterý odpoledne 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novostavba: co potřebujete vědět, než začnete stavět

Toužíte po rodinném domě? Novém, postaveném podle vašich představ? Realizace takového snu není nic snadného. Samotná stavba je totiž až několikátý krok v pořadí toho, co budete muset řešit.

úterý odpoledne 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Heidi Janků má svůj kus ráje

Zjevně stále stejně skvěle vypadající zpěvačka Heidi Janků si svůj věk umí přiznat – s tím, že je to jen číslo – a nastřádanou energii z časů bez koncertů má na rozdávání. Využila ji i na rekonstrukci a modernizaci přízemí prostorného domu v Uhříněvsi. A ještě předtím vydala desku ...

úterý odpoledne 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozšíření domu z pěti různých materiálů nabízí klidné prostředí k odpočinku

Kámen, cihly, dřevo, beton a sklo, všechny tyto materiály využili architekti z ekvádorského studia El Sindicato Arquitectura na stavbu rozšiřující rodinný dům ve čtvrti San Juan de Cumbayá v Quitu. Její zajímavostí je skladba nosných zdí využívající hned několik z těchto materiálů najednou. ...

úterý v podvečer 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Samoživitelka s rakovinou žije se svými dvěma syny v minibytě. Přesto si nestěžuje

Když 37leté Jamacé Dickersonové lékaři zjistili rakovinu, byla to pro ni rána. Se svými dvěma syny ve věku sedm a pět let se musela velmi uskromnit a tak se v americkém Seattlu přestěhovala do bytu, který má jen 23 čtverečních metrů. O tom, jak bydlí, natočila video.

úterý v podvečer 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda Afriq je unikátní rallye verze postavená speciálně pro Dakar

Po roce představili studenti z učiliště Škoda Auto svůj speciálně postavený vůz. Tentokrát přepracovali model Kamiq do rallye verze nazvané Škoda Afriq. Řada skvělých nápadů, skvělé zpracování, odlehčení i pohon na všechna kola dělá z modelu další skvělý studentský počin. ...

úterý v podvečer 24/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Fasádu domu můžete vyšperkovat i se zateplením

O fasádě se často říká, že je tváří domu, jeho kabátem či obálkou. V každém případě představuje jakousi vizitku stavby a zpravidla je i jedním z jejích nejnápadnějších prvků. Vrtochy počasí ale vydrží bez ztráty kytičky jen taková, která je kvalitní.

úterý v podvečer 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Špatně vybraná klimatizace se může změnit ve žrouta peněz

S blížícím se létem mnoho lidí na poslední chvíli uvažuje o pořízení klimatizace. Mnoho společností má ale již do léta plno, což může svádět k unáhlenému nákupu stylem ber kde ber. To však bývá téměř vždy velmi nešťastný krok, který se do budoucna může nepěkně prodražit. Výběr klimatizace proto ...

úterý večer 24/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (29.6., 28.6., 27.6., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru