Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 4. září 2022
úterý 6. 12. 2022, 1:33

archiv zpráv pro 4. září 2022

Jak bydlí české celebrity. Zachraňují ruiny, které proměňují na domov

Kreslíř Petr Urban by svůj dům ve Smržovce nevyměnil ani za nic. Město ho neláká. Podobně je na tom zpěvačka Julia Hečková, pro kterou byla Praha příliš hlučná, a tak se usadila v domku se zahradou nedaleko metropole. Daleko od lidí se rozhodl žít s rodinou i zpěvák Voxel.

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Turecký výrobce dronů Bayraktar příští rok zdvojnásobí jejich výrobu

Turecká společnost Bayraktar, která v posledních měsících proslula zejména dodávkou bezpilotních letounů Ukrajině, chce v příštím roce zdvojnásobit výrobu dronů Bayraktar TB2. Chystá se tak za rok vyrobit více těchto dronů, než jich vyprodukovala dosud. Informovala o tom agentura Anadolu.

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte malou spotřebu plynu, ale vysoké zálohy? Řešení může být v láhvích

V důsledku plynové krize hledá mnoho lidí i firem alternativu k zemnímu plynu. V posledních měsících proto roste poptávka po LPG, a to ve formě čistého propanu dodávaného do zásobníku. Pro odběratele s nižší spotřebou plynu – typicky pro vaření, přitápění či ohřev vody – ale jde o zbytečně ...

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Přírodní dřevo v interiéru prostor zútulní a pocitově zahřeje

Toužíte po domově, který na vás bude působit útulným a hřejivým dojmem? Pak byste v něm měli využít dřevo v nejrůznějších formách. Protože na rozdíl od chladně působícího skla a kovu bude dřevo působit příjemně.

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Kam uložit návštěvu?

Rádi hostíte přátele a rodinu? Máte doma často návštěvy? Kde je nejlépe uložit? Pokoj pro hosty – na ten není místo. Starý gauč není úplně příjemný. Co s tím?

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Potravinami proti Alzheimerově chorobě

V dnešní době je v módě žít zdravě – často se ale soustředíme příliš na naše tělo a zapomínáme na náš mozek. Pro něj je ale také důležitá strava a pravidelné cvičení. Tím zachováte jeho kognitivní funkce mnohem déle. Jaká strava je ideální?

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Poláci kvůli Turówu řeší českou pískovnu

Ve sporu mezi Českou republikou a Polskem o negativní vlivy těžby v polském hnědo­uhelném dole Turów se překvapivě objevil nový argument. Polská strana se domnívá, že za poklesy hladin podzemní vody ve vodním zdroji v obci Uhelná, která je na české straně nejblíže k polskému dolu, může ...

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stoletá žena přelstila telefonního „šmejda“ a přihrála ho policii

Stoletou důchodkyni z německého Augsburgu kontaktoval ve čtvrtek telefonicky 33letý podvodník, aby z ní vytáhl peníze. Seniorka ho ovšem nahnala přímo do rukou policistů. Ti ji označili za „mazanou“.

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kriminalista Jan Štoček: Vraždy dětí vás zasáhnou, ať chcete nebo ne

Patří k nejznámějším postavám proslulé pražské mordparty. Je podepsán pod dopadením orlických vrahů, případů ale objasnil mnohem víc. Na vraždách působil od osmdesátých let minulého století a od policie definitivně odešel teprve v roce 2019. Zkušeností má proto na rozdávání. „Nejvíc mě ...

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V ČR může dojít k událostem srovnatelným s listopadem 1989, napsal TASS k demonstracím v Praze

Sobotní protivládní demonstrace v Praze nezůstaly bez povšimnutí v Rusku. Informovaly o nich například státní agentury TASS či RIA Novosti. TASS k protestům napsal, že by v ČR mohlo dojít k událostem srovnatelným s listopadem 1989.

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslední pocta Gorbačovovi: Bez Putina, ale s Orbánem a diplomaty ze Západu

Poslední rozloučení s prvním a jediným sovětským prezidentem Michailem Gorbačovem (91) se koná v sobotu ve sloupovém sále Domu odborů v Moskvě, kde se lid loučil jak s Vladimirem Leninem (leden 1924), tak s Josifem Stalinem (březen 1953). Tuto část Gorbačovova pohřbu „s prvky státního ...

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ladislav Zibura: Na cestách je nejlepší radit se s místními

Proslavil se tím, že putoval cizími zeměmi pěšky, všude mluvil s místními a začal o tom psát knížky. Dnes je Ladislav Zibura (30) nejvyhledávanějším českým autorem cestopisů. V době pandemie prozkoumal blíž i domov. Z výpravy, kterou podnikl v poněkud bizarním autě, vznikla jeho pátá ...

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příběh BMW 507 Elvise Presleyho je zajímavý jako zpěvák sám

Americký zpěvák Elvis Presley vlastnil během svého života řadu vozidel, mezi které patří i BMW 507. Vůz si „král“ koupil už ve 23 letech, když musel povinně odcestovat na vojenskou službu do Německa. Auto se pak na desítky let ztratilo a jeho příběh dodnes fascinuje.

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osvícený „upír“ Ulrich

Lidé měli z upírů hrůzu a na davovou hysterii pak doplácely nevinné oběti. Zřejmě k nim patřil i žďárský vrchní Ulrich: pokud pil poddaným krev, činil tak jen obrazně a výhradně za svého života. Přijít po smrti o hlavu si nezasloužil.

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plyn letos zdražil o 170 procent, ropa o 30 procent

Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila téměř o 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně, řekl analytik XTB Štěpán Hájek.

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obama získal cenu Emmy za namluvení seriálu o národních parcích

Bývalý americký prezident Barack Obama získal cenu Emmy za namluvení komentáře k dokumentárnímu seriálu společnosti Netflix Slavné národní parky (Our Great National Parks). Slavnostní udílení amerických filmových cen proběhne 13. září, některé méně zásadní kategorie ale porota vyhlašuje předem.

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bezpečnostní poradce Bílého domu: Není důvod doufat v Putinovu ochotu ukončit válku

S přihlédnutím k aktuálnímu dění Spojené státy nemají důvod doufat, že by byl ruský prezident Vladimir Putin ochoten ukončit válku na Ukrajině, uvedl dnes bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby v rozhovoru s ruskou opoziční televizí Dožď.

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čvančarové o dokumentech

Kameraman Čeněk Zahradníček s podtitulem: Vzestup a pád filmového týdeníku Aktualita (Toužimský&Moravec, 136 str., 599 Kč), to je název obrazové publikace bratrů Miroslava a Jaroslava Čvančarových. Firma Aktualita totiž v letech 1937 až 1945 připravovala pro kina takzvaný žurnál neboli ...

neděle ráno 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američané budou za testy a vakcíny proti covidu platit

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena očekává, že jí počátkem příštího roku dojdou finance z federálního rozpočtu na nákup a distribuci vakcín proti covidu-19. Pokud se do věci nevloží jednotlivé státy, pak si Američané očkování zaplatí.

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motiv korálů navodí v interiéru prázdninového ducha a připomene moře

Mořští žahavci ze třídy korálnatců, kterých jsou tisíce různých druhů, jsou zajímavým tématem i pro designéry. Kousky inspirované jejich vnějšími schránkami připomenou v interiéru moře, podmořský život a prostoru dodají uvolněnou prázdninovou atmosféru.

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Arctic Monkeys vydají novou desku už v říjnu

Členové Arctic Monkeys odhalili první detaily nového alba The Car. Oznámili, že vyjde 21. října a nabídne deset nových skladeb. Producentem nového materiálu byl opět James Ford, který se skupinou spolupracoval již při vzniku minulé studiové desky Tranquility Base Hotel & Casino (2018).

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potřebuji si dát pauzu, překvapil čečenský lídr Kadyrov

Prezident ruské autonomní republiky Čečenska Ramzan Kadyrov na sociální síť Telegram napsal, že si zaslouží od své funkce „pauzu na dobu neurčitou“, uvedla na svém webu Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Kadyrovo oznámení vyvolalo debatu, zda skutečně zvažuje odstoupení, nebo se jen ...

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Který živý plot můžete obřezat na dřevo a zase obrazí?

Máte na zahradě živý plot a zvažujete, že ho ořežete a použijete na dřevo? To není špatný nápad! Musíte ale vědět, které dřevo znovu vyroste a který strom tím zahubíte.

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Renzo Piano postaví v Hanoji operní dům Isola della Musica s tvarem mraku

Slavný italský architekt Renzo Piano navrhl pro vietnamské hlavní město Hanoj operní dům Isola della Musica, který dostane tvar obrovského mraku. Díky bezprostřednímu umístění u jezera bude efekt designu budovy, složené z několika různě velkých bílých kupolí, umocněn a bude působit, ...

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Cílem protiofenzivy je zdecimovat ruské síly a logistiku, řekl poradce ukrajinského prezidenta

Cílem ukrajinské protiofenzivy na jihu země je zdecimovat ruské invazní jednotky a rozkrýt a zničit jejich zásobování, řekl poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč deníku The Wall Street Journal (WSJ).

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na chlapce se na Tachovsku zřítil domek na hraní

Na devítiletého chlapce se zřítila v sobotu večer v Otíně na Tachovsku chaloupka na hraní. Dřevěná konstrukce, původně připevněná na stromě, padala z asi třímetrové výšky. Dítě utrpělo středně těžká zranění.

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko vydalo od začátku války na Ukrajině přes 424 000 víz dočasné ochrany

Za posledních sedm dní udělilo Česko uprchlíkům z Ukrajiny 4327 víz dočasné ochrany. Bylo to o 43 více než v předchozím týdnu. Od počátku ruské invaze koncem února získalo víza 424 302 ukrajinských běženců. Vyplývá to z údajů na Twitteru ministerstva vnitra. Dočasná víza jejich držitelům ...

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opočenská zbrojnice ohromuje pestrostí i rozsahem

Letošní sezona je pro zámek Opočno výjimečná nejen tím, ze se poprvé veřejnosti zpřístupnilo druhé patro včetně arkád, ale i obohacením interiérů o kusy z depozitářů a jejich autentickým uspořádáním podle historických fotografií. Ty nechal pořídit tehdejší majitel východočeského zámku kníže ...

neděle dopoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo chystá balík inflačních úlev za 1,6 bilionu

Německo chystá další balík opatření, která mají ochránit spotřebitele a podniky před dopady prudce rostoucí inflace, v hodnotě 65 miliard eur (1,6 bilionu korun). Uvedla to v neděli agentura Reuters s odvoláním na dokument, který zveřejnila německá vláda.

neděle v poledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vy počítáte drobné, my oběti, řekla Zelenská

Ekonomické dopady války na Ukrajině jsou pro spojence tvrdé, ale zatímco Britové počítají drobné, Ukrajinci počítají oběti. Stanici BBC to v rozhovoru řekla první dáma Ukrajiny Olena Zelenská. Podle ní je důležité neustále upozorňovat na lidské oběti války a přinášet jejich příběhy.

neděle v poledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Automatické nouzové brzdění ve tmě funguje hůř, říká výzkum

Mnoho vozidel se podle testování americké organizace IIHS potýká s problémy při funkci automatického rozeznání chodců a automatického nouzového brzdění. Velká část vozů totiž vykazuje horší reakce po setmění.

neděle v poledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nehodu kolotoče v Havířově šetří policie jako obecné ohrožení z nedbalosti

Nehodu řetízkového kolotoče v Havířově, při níž v sobotu odpoledne utrpělo zranění 17 lidí, šetří policie pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Právu to v neděli sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

neděle v poledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britský pár našel pod podlahou zlatý poklad. Má hodnotu milionů korun

O značném štěstí mohou hovořit britští manželé, kteří zcela náhodou zjistili, že se pod jejich kuchyní ukrývá poklad. Při výměně podlahy narazili na pohár po okraj naplněný zlatými, asi 400 let starými mincemi. Dohromady jich bylo 264, manželé je nyní dávají do aukce, kde jim mají vynést ...

neděle v poledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U vesnice na východě Slovenska se pohybuje tygr. Utekl ze zoo na Ukrajině

Fotopast na východním Slovensku zachytila mladého tygra, který uprchl z ukrajinské zoologické zahrady a překročil ukrajinsko-slovenské hranice. V sobotu o tom informovala slovenská policie.

neděle v poledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlak ve Vodňanech zachytil cyklistu a táhl ho pět metrů

Devětašedesátiletý cyklista se v sobotu večer podruhé narodil. Když ve Vodňanech na Strakonicku přecházel kolejiště, zachytil ho projíždějící vlak a táhl ho asi pět metrů. Muž naštěstí utrpěl jen lehká zranění, záchranáři mluví o zázraku.

neděle v poledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Papež František blahořečil svého předchůdce Jana Pavla I.

Papež František v neděli na vatikánském Svatopetrském náměstí blahořečil papeže Jana Pavla I. (1912–1978). To je první krok na cestě k jeho svatořečení. Informovala o tom agentura AFP.

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vyrostli v děcáku, přesto uspěli

Neměli na růžích ustláno. Rodiče se o ně nestarali, nebo je dokonce bili. Zažili samotu, ústrky, ponižování. Přesto se nakonec zvedli a svoje místo na slunci si vybojovali. Dnes tito lidé, kteří vyrostli za zdmi dětských domovů, pomáhají dalším generacím stejně znevýhodněných dětí.

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušan: Nepohrdám lidmi na demonstraci. Nervozita je obrovská

Šéf resortu vnitra Vít Rakušan (STAN) má pochopení pro lidi, kteří se sešli v sobotu na protivládní demonstraci na Václavském náměstí v Praze. Nervozita je podle něj ve společnosti veliká, protestujícími nepohrdá. V Partii na CNN Prima News dále slíbil, že nebude nikdo, komu by vláda nebyla ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Hospodářská katastrofa Západu

Mluví se o energetické krizi, ta je ale krizí hospodářskou a způsobili ji svou apokalyptickou politikou na snížení globálního oteplování západoevropští politici podporovaní direktivy Evropské unie.

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Síkela schválil státní půjčku EPH a Sev.en Energy na burzovní zálohy

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) schválil žádosti skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského a skupiny Sev.en Energy Pavla Tykače o půjčku na zálohy, které musí výrobci elektřiny skládat při obchodování na energetické burze. Ministr to v neděli řekl ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Alpách zahynula česká horolezkyně. Nepřežila stometrový pád

Při výstupu na Ortles, nejvyššího horu Jižního Tyrolska v Itálii, zahynula česká horolezkyně. Žena byla ve skupině šesti kolegů ve výšce 3300 metrů nad mořem, když uklouzla a při až stometrovém pádu zavadila o další dva horolezce, kteří „jako zázrakem nespadli“, informoval v neděli ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Síkela o rezignaci neuvažuje. Měl by ale lépe komunikovat, myslí si Rakušan

Šéf resortu průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) o své rezignaci neuvažoval ani vteřinu. Řekl to v neděli v Otázkách Václava Moravce v České televizi. Má také podporu vládní koalice, nicméně ministr vnitra Víta Rakušan (STAN) mu vytkl jeho komunikaci.

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Reakce kandidátů na prezidenta na protivládní demonstraci v Praze

Pochopení pro obavy lidí ze zdražování vyjádřili v reakci na sobotní protivládní demonstraci někteří prezidentští kandidáti. Část z nich ale také poukazuje na to, že odchodem z EU či NATO a příklonem k Rusku se situace nezlepší. Sobotního protestu na Václavském náměstí se podle policejních ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sovětské koncentrační tábory byly lepší než ty německé, perlil Putinův propagandista

Prokremelský televizní moderátor Vladimir Solovjov v ruské státní televizi vysvětloval, proč byly sovětské koncentrační tábory lepší než německé. Ty sovětské totiž podle něj uznávaly lidskou individualitu.

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko na prvním místě? Na protivládní demonstraci byl na pódiu i proruský aktivista

Sobotní protivládní demonstrace na Václavském náměstí se zúčastnil Žarko Jovanovič, český proruský aktivista a provozovatel internetové televize Raptor-TV, který se označuje za „agenta Kremlu“. Na fotografii byl zachycen vedle řečníků přímo na pódiu.

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj: Zima v Evropě bude těžká, Rusko chystá energetický úder

Evropané mají očekávat těžkou zimu kvůli ruské invazi na Ukrajinu, jež vedla posléze k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj takto varuje ve svém pravidelném videoposelství s tím, že Moskva chce Evropanům zničit normální život. Informovala o tom agentura ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PŘEHLEDNĚ: Možnosti EU k řešení vysokých cen energií

Klíčová schůzka unijních ministrů energetiky se blíží. Jednat se v pátek 9. září bude o společném řešení současné situace na trhu s energiemi, která se podle politiků vymkla kontrole. Pokud se dohoda na celoevropské úrovni nezrodí, je česká vláda připravena zavést další vlastní opatření. Jaké ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polská opozice o bilionech z reparací: zlaté oči

Požadavek polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS), který ve čtvrtek vznesl její předseda Jaroslaw KaczyĹ„ski (73), aby Německo zaplatilo Polsku reparace za škody způsobené během druhé světové války v odhadované výši 32 bilionů korun, nepovažují opoziční politici a nezávislá polská ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Advokátní komora řeší obhájce Hlínu z kauzy kolem Redla

Kontrolní rada České advokátní komory (ČAK) řeší možný střet zájmů advokáta Květoslava Hlíny, který obhajuje jednoho z obviněných v korupční kauze Dozimetr. Ta se týká manipulací zakázek pražského dopravního podniku (DPP). Pro tuto společnost přitom podle Radiožurnálu Hlína v minulosti sám ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Hradci otevřeli jednu z největších dobíjecích stanic pro elektroauta v zemi

V Hradci Králové funguje od pátku jeden z největších veřejných dobíjecích přístavů pro elektromobily v zemi a největší ve východních Čechách. Baterie e-aut mohou řidiči plnit „šťávou“ z dvanácti stojanů.

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Brně hořela slévárna, škoda jde do milionů

V sobotu pozdě večer vzplanul objekt slévárny v brněnských Chrlicích. Protože se požár rychle šířil, hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu. Před 23. hodinou tak na místě zasahovalo sedm jednotek. Vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na deset milionů korun. Při požáru naštěstí nebyl nikdo ...

neděle odpoledne 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stát chystá další kotlíkové dotace

Ministerstvo životního prostředí chce ještě letos krajům nabídnout další peníze na pokračování programu kotlíkových dotací. První výzvu vyhlásil resort v únoru a první žádosti začaly kraje přijímat od května. Příjem žádostí v první výzvě skončil 31. srpna. Suma tisíců podaných žádostí ...

neděle v podvečer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Bazén“ na Budějovické se dočká vylepšení

Pasáž, která spojuje ulice Antala Staška a Olbrachtovu u stanice metra Budějovická v Praze 4, se od jara příštího roku začne měnit. Radnice chce dlouhodobě opomíjený prostor se směsicí staveb a materiálů z různých dob kultivovat. V bazénu, jak mu přezdívá, přibudou místa na sezení, zeleň; ...

neděle v podvečer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kuba: Výrok Fialy o demonstrantech nebyl šťastný

Za nešťastný označil výrok předsedy vlády Petra Fialy (ODS) o demonstrantech na Václavském náměstí jeho stranický kolega Martin Kuba, který je jihočeským hejtmanem. Podle něj za organizací sice mohli stát proruští aktivisté, obavy protestujících ale nesouvisí nutně s dezinformační scénou.

neděle v podvečer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Foster navrhl londýnský obchod Apple Brompton Road se stropem z ohýbaného dřeva

Slavný britský architekt Norman Foster navrhl se svým ateliérem Foster + Partners nový obchod značky Apple Brompton Road, který najdete v samém srdci Londýna mezi obchodními domy Harrods a Harvey Nichols. Obchodní prostor se do ulice otevírá velkorysými skleněnými výlohami. ...

neděle v podvečer 4/9/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Stovky Ukrajinců pochodovaly Prahou, aby poděkovaly Česku za podporu

Centrem Prahy prošel v neděli po poledni Pochod vděčnosti, kterým chtěli Ukrajinci žijící v Česku vyjádřit poděkování za podporu, kterou jim a jejich zemi poskytuje Česká republika. Na Václavském náměstí se podle policie sešlo zhruba 500 lidí, akce se obešla bez incidentů, řekl mluvčí pražské ...

neděle v podvečer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Masakr na olympiádě v Mnichově

Dvacátá olympiáda v Mnichově měla být oslavou sportu a ukázat, jak se proměnilo Německo od roku 1936, kdy se berlínská olympiáda stala výkladní skříní nacistické Třetí říše. Místo toho se zapsala do historie vražedným útokem palestinských teroristů na izraelské sportovce, kterých nakonec zemřelo ...

neděle v podvečer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Hořovicích se srazilo auto s letadlem

Ke kuriózní nehodě došlo v neděli odpoledne na silnici, která u Hořovic na Berounsku prochází přes tamní letiště. Srazilo se tam menší letadlo s osobním automobilem.

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Americký velvyslanec v Rusku končí, podle ambasády jde do důchodu

Americký velvyslanec v Rusku John Sullivan opouští úřad, odchází do důchodu, informovala v neděli televize CNN s odvoláním na ambasádu Spojených států. Americká televize podotkla, že velvyslanec odchází v době nebývale vyostřených vztahů USA s Ruskem kvůli válce na Ukrajině.

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motorkář srazil na Plzeňsku 12letého chlapce, z místa ujel

Policisté pátrají po motorkáři, který v neděli na severním Plzeňsku srazil dvanáctiletého chlapce a z místa nehody ujel. Hoch, jenž řidiči vběhl do cesty, utrpěl středně těžká zranění a skončil v nemocnici.

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nad osvětlenými památkami se smráká

Zvykli jsme si na krásně nasvícené pamětihodnosti, kvůli stoupajícím cenám energií se ale nad osvětlenými památkami začíná smrákat. Otázka, jak snížit náklady na slavnostní a veřejné osvětlení, zaměstnává všechny odpovědné: od památkářů po radnice měst i obcí.

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Opilá“ pšenice i rýže zvládají sucho líp

Jednoduchý způsob, jak ochránit rostliny před suchem a škodami, které přináší, odhalili podle webu rakouské stanice ORF japonští odborníci. Pokud rostlinám před náporem sucha dodali etanol, základ alkoholických nápojů, vydržely bez vody až dva týdny. Vyplývá to ze studie zveřejněné časopisem Plant ...

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bild: Šéf německých policejních odborů chce hraniční kontroly s Českem

Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová by měla nařídit hraniční kontroly s Českem, odkud stále častěji bez potřebných dokladů míří do Německa migranti. Deníku Bild to řekl šéf německých policejních odborů Heiko Teggatz.

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stíhačky u Baltu startovaly kvůli „letadlu duchů“. To se nakonec zřítilo do moře

U pobřeží Lotyšska se v neděli po půl osmé večer zřítil soukromý proudový letoun Cessna 551. Pád letadla do Baltského moře potvrdila agentuře Reuters švédská záchranná služba. NATO vyslalo své stíhačky, aby sledovaly „nevyzpytatelný kurz“ stroje. Piloti údajně v kokpitu viděli bezvládná těla.

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na informatiku kladou od letošního roku větší důraz stovky škol

Zahájit výuku podle nových učebních plánů s důrazem na informatiku by mohlo od letošního školního roku kolem 1700 škol, tedy přibližně dvě pětiny základních škol a gymnázií v Česku. Vyplývá to z informací, které poskytlo ministerstvo školství. V minulém školním roce se podle něj k novým ...

neděle večer 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do světů Kamily Ženaté je třeba vstupovat s odstupem

Na vernisáži výstavy Světy výtvarnice Kamily Ženaté v pražské Galerii Moderna (trvá do 18. září) četla spisovatelka a dramatička Lenka Lagronová text, ve kterém v podstatě vysvětlila, jak k autorčiným obrazům přistupovat.

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češky si v rakouských horách vybraly cestu podle aplikace. Zaskočila je

Čtyři turistky z Česka musela v neděli na hoře Brunnkogel v rakouském okrese Gmunden zachraňovat horská služba, protože si vybraly příliš náročnou cestu. Dvě z nich se zranily, informoval portál meinbezirk.at.

neděle v noci 4/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (3.12., 2.12., 1.12., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (prosinec 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (listopad 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru