Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 7. září 2022
čtvrtek 25. 7. 2024, 20:26

archiv zpráv pro 7. září 2022

První jízda s Volkswagenem ID. Buzz: Stylový busík

Reinkarnace Volkswagenu Transporter T1 z 50. a 60. let do moderní, elektromobilní doby se povedla velmi dobře. Jak zjišťujeme při prvním svezení, ID. Buzz je pohledný a pohodlný velký elektromobil, který navíc slibuje slušný dojezd a rychlé nabíjení. I když není všechno dokonalé.

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala: Česko a Polsko obnovily spolupráci na plynovodu Stork II

Česko a Polsko obnovily spolupráci na přípravě plynovodu Stork II, projekt má podporu obou zemí. Novinářům to v úterý večer na Ekonomickém fóru v polském lázeňském městě Karpacz řekl premiér Petr Fiala (ODS).

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ani hnízdečko lásky nezachránilo vztah Brada Pitta a Jennifer Aniston

Byla to velká láska, která hvězdný pár Jennifer Aniston a Brad Pitt přiměla krátce po svatbě pořídit si krásný romantický dům v jižní Kalifornii a věnovat celé tři roky jeho rekonstrukci a náročným úpravám.

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Kutil Pepa Libický se usadil ve Staré Huti. Cesta byla hodně trnitá

Podle Pepy Libického platí přísloví: Co Čech, to kutil. Moderátor hobby pořadu Libovky Pepy Libického je jedním z nich. Svou zručnost neprokazuje jen před kamerou, ale i za ní. Jeho útulný domov je toho jasným důkazem.

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Co dělat se zlomenou větví jabloně při sběru ovoce?

Při pěstování ovocných stromů se může stát, že se nalomí nebo zcela zlomí některá větev. Ať už je důvodem silný vítr, velké sucho, nebo přílišná úroda, kdy větev nezvládne tíhu plodů, je důležité vzniklou škodu ošetřit. Jak na to?

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Proč jsou dobrá světla s pohybovým čidlem?

Už odzvonilo časům, kdy pro rozsvícení světla potřebujete najít vypínač. Technologie jdou totiž stále dopředu a výjimkou nejsou ani svítidla. V čem je přesně výhoda světel s pohybovým čidlem?

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

5 míst, která jistě zapomínáte pravidelně čistit

Když vejdete do místnosti, obvykle hned zjistíte, co je třeba uklidit. Hromada špinavého oblečení, které čeká na vyprání, kuchyňský dřez plný špinavého nádobí nebo prach usazený na poličkách. Jakmile jsou všechny tyto věci uklizené, snadno se zapomene na ty ostatní. Které to jsou?

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Originální mozaiku můžete mít kdekoliv v bytě. I v mozaikách je spousta novinek

V záplavě velkoformátových obkladů a dlažeb se zdá být drobná mozaika poněkud na okraji zájmu. Zdání klame, právě v tom je její největší výhoda. Nabízí neskutečnou variabilitu, k níž můžou velké formáty jen vzhlížet.

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jitrocel není jen plevel, ale i skvělá léčivka

Jitrocel je rozšířený nejen v České republice, ale i po celém světě. K životu toho nepotřebuje mnoho, roste v nejrůznějších prostředích – i proto se občas chová velmi invazivně, téměř jako plevel. Některé z těchto druhů jsou však prospěšné a stojí za to mít je ve své zahradě.

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vyčistit ucpaný odpad? Přinášíme tři zaručené způsoby

Snad každý z nás někdy musel řešit problém ucpaného odpadu. Ať už jde o sprchu, vanu, nebo umyvadlo, čas od času se to zkrátka stane. Máme pro vás tři zaručené triky, jak si s nemilou situací poradit.

středa v noci 7/9/22 | zdroj: Dům a zahrada

V Bruselu se otevírá velká výstava českého designu mapující 30 uplynulých let

Hned na dvou místech v belgickém Bruselu byla otevřena velká výstava Design a transformace, která má všeříkající podtitul Příběhy českého designu 1990–2020. Uplynulých 30 let českého designu se zde vypráví příběhy slavných českých značek a designérů i nedávno ...

středa v noci 7/9/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Herečka ze seriálu Gilmorova děvčata koupila dům ve španělském stylu za 66 milionů korun

Americká herečka Lauren Grahamová, znám divákům zejména ze seriálu Gilmorova děvčata, si v minulých dnech koupila nový dům poté, co prodala svůj dosavadní. Herečka se zjevně rozhodla uskromnit, neboť se rozhodla přesunout do domu, který je menší a levnější. Lokalitu ovšem zvolila stejnou. Její ...

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší a nejhorší potraviny pro zdraví vašeho srdce

Kardiovaskulární onemocnění jsou nejčastější příčinou smrti jak u žen, tak u mužů. Důležité je proto dbát na včasnou prevenci, která zahrnuje zdravý životní styl i vyvážený jídelníček. Jaké potraviny vašemu srdci prospívají a jaké mu naopak škodí?

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nizozemský Haarlem zakáže reklamy na maso

Nizozemské město Haarlem se stane prvním na světě, kde se na veřejných prostranstvích zakáže reklama na maso. Krok má snížit spotřebu a tím pádem i emise skleníkových plynů, píše list The Guardian.

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Australanka dostala omylem desetimilionovou refundaci. Teď musí vše vrátit

Australanka Thevamanogari Manivelová má oči pro pláč. Od společnosti obchodující s kryptoměnami Crypto.com totiž dostala při refundaci namísto 100 australských dolarů (1670 korun) přes 10 milionů (16,7 milionu). Poté, co si se sestrou zakoupila luxusní dům, firma při auditu zjistila, že došlo ...

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Více než milion Čechů žije na pokraji chudoby, pětina z nich nemá na základní životní potřeby

Výrazný růst cen potravin či například energií postihuje především domácnosti, které prakticky s vypětím sil přežívají tzv. od výplaty k výplatě. V Česku na pokraji chudoby žije přes milion lidí a jen šestina z nich z výdělků bez problémů zaplatí své základní životní potřeby. Pětina už má ...

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zubařka zachránila labuť precizní operací. Veterináři ji udali

Jako členka plzeňské záchranné stanice živočichů pomáhá Hana Makoňová (39) už dvacet let s odchytem a ošetřováním zraněných zvířat. Profesí zubní lékařka má za sebou i nespočet invazivních zákroků přímo v terénu, kterými na poslední chvíli zachránila desítky zvířat od jisté smrti.

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Záporožské jaderné elektrárně si hrajeme s ohněm, varoval šéf MAAE

Hrajeme si s ohněm, mohlo by se stát opravdu něco katastrofálního, prohlásil Rafael Grossi, šéf mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), na zasedání Rady bezpečnosti OSN k situaci v Záporožské jaderné elektrárně na Ukrajině. Varoval, že v jaderném zařízení, které je od března obsazené ...

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Lenny, Yungblud, Blind Guardian, Megadeth i King’s X

Vzpoura rockerů, tak by se dala nazvat aktuální várka alb, která vešla na trh. Lenny v sobě našla rockový oheň, Yungblud, Blind Guardian, Megadeth i King’s X ho už v sobě měli a znovu ho zažehli. Poslední tři jmenovaní nechali své fanoušky na své novinky čekat rekordně dlouhý čas.

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koalice Spolu boj o Hrad vzdala

Ještě před několika měsíci se strany nejsilnější vládní koalice Spolu holedbaly, že do prezidentské volby přispějí vlastním silným kandidátem. Nyní je prakticky jisté, že ODS, TOP 09 a KDU-ČSL společného kandidáta, který by měl šanci konkurovat favoritům, nepostaví. Právu to přiznalo hned několik ...

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polští žáci se učí zvládat zbraně. Školy tudíž musí zřídit střelnice

Od začátku letošního školního roku se v Polsku v učebních osnovách objevila výuka střelby ze vzduchových a kulových zbraní. Po ruské invazi na sousední Ukrajinu o tom rozhodl ministr školství Przemysl Czarnek.

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnský festival Serial Killer se letos zaměří na švédskou tvorbu

Na brněnském festivalu Serial Killer bude mít českou premiéru nová řada seriálu Larse von Triera Království Exodus. V soutěži se jako obvykle utkají vybrané seriály ze střední a východní Evropy. Zvláštní pozornost přehlídka věnuje švédské tvorbě, přijedou zástupci britské televize BBC nebo ...

středa ráno 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo dortu chemoterapie. Smutné druhé narozeniny

Až do letošního dubna byl Honzík z Frýdku-Místku normálním zdravým dítětem a Zuzana a Aleš Sobkovi jeho šťastnými rodiči. Pár dní před druhými narozeninami však uslyšeli hroznou zprávu: jejich syn onemocněl vzácným typem akutní lymfoblastické leukémie, dětského onemocnění krvetvorby.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědci: NASA musí postavit speciální laboratoř. Jako prevenci před „marťanskou epidemií“

Když v roce 1973 astronom Carl Sagan (1934–1996) ve své knize popisoval možnost vyslání člověka na Mars, představil problém, který tehdy dalece přesahoval složitost i náklady takové mise: podle jeho tehdejších slov je možné, že na rudé planetě život už existuje a že se „nebude chovat ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hypotéky přestaly zdražovat. Pokles v nedohlednu

Zdražování hypotečních úvěrů se v Česku koncem prázdnin zastavilo. Průměrná nabídková úroková sazba hypoték činila počátkem září 6,23 procenta, za poslední měsíc se tak snížila o 0,05 procentního bodu. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu, který odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec Štěpán Kozub: Strachu se nedá moc čelit, jen se mu vysmát

Štěpán Kozub patří v šestadvaceti letech k nejvšestrannějším mladým hercům. Jako člen uskupení Tři tygři se proslavil na divadelních prknech divadla Mír, díky seriálům Lajna či sKORONAmizině se stal komediální hvězdou internetu, docela jiné role mu nabídly Případy 1. oddělení nebo Dukla 61.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší chyby, kterých se ženy dopouštějí při rozchodu

Ukončit vztah, který nemá budoucnost, není jednoduché, i když víte, že muž po vašem boku to cítí třeba jinak. Jak se rozejít a nadělat minimum škod? Ideální je vše ukončit co nejvíce v dobrém, bohužel mnohé ženy volí jinou taktiku.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proměna dodala klasickému městskému bytu dramatické barevné akcenty

Maximálně otevřený a prosvětlený prostor s dramatickými barevnými akcenty – tak by se dala ve zkratce shrnout proměna, kterou prošel jeden z klasických městských bytů v centru španělského Madridu.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruské soukromé armády utrpěly velké ztráty

Žoldnéřské jednotky působící na straně Rusů na okupovaných částech Ukrajiny utrpěly vysoké ztráty, uvedl ve středu ukrajinský generální štáb. Podle něj jsou ztráty místy více než čtyřicetiprocentní. Zprávu není možné ověřit.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pravidla elegantního stylu podle herečky Angeliny Jolie

Slavná hollywoodská herečka Angelina Jolie oslaví za tři roky kulaté padesáté narozeniny. Její módní styl si prošel divokou evolucí. Od kožených kalhot a rockerských tílek ale uběhl už nějaký čas. Nakonec se Angelina našla v jednoduchém elegantním stylu, který inspiruje ženy po celém světě.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinské děti odvedly ty české od počítačů a telefonů

Pokud by se sestavoval žebříček ukázkové integrace ukrajinských uprchlíků, na předních příčkách by rozhodně nechyběla Olešnice na Blanensku. V malém městečku o necelých sedmnácti stovkách obyvatel na pomezí jižní Moravy, Vysočiny a Pardubického kraje žije třicet Ukrajinců.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko může na východní hranici NATO nasadit až 1200 vojáků, schválili poslanci

Česko bude moci nasadit v příštích dvou letech na východní hranici Severoatlantické aliance (NATO) k posílení obrany až 1200 vojáků. Předpokládá to plán zahraničních misí české armády mezi lety 2023 a 2024, který ve středu schválila Sněmovna. Současné mise jsou platné do konce letošního roku.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sázka, která nevyšla. Salvador míří po zavedení bitcoinu k bankrotu

Ve středu uplynul rok od doby, kdy byl v Salvadoru zaveden bitcoin jako oficiální platidlo. Tato středoamerická země tak vsadila na kryptoměny jako první na světě. Zatím nic ale bohužel nenasvědčuje tomu, že by to byl krok správným směrem. Chudá země totiž ještě více zchudla. A podle některých ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku přibývají případy záškrtu. Poprvé po 27 letech

Od května, kdy se v České republice objevila u pacientky z Vysočiny raritní forma záškrtu, eviduje Státní zdravotní ústav (SZÚ) další tři případy. Nákaza se potvrdila u dvou dětí v Moravskoslezském kraji a u starší ženy ze Zlínského kraje. Před tím se u nás záškrt naposledy objevil v roce ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin: Válku na Ukrajině jsme nezačali, právo neporušujeme a sankcemi jsme nic neztratili

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu na plenárním zasedání Východního ekonomického fóra (VEF) ve Vladivostoku řekl, že sankce uvalené Západem jsou krátkozraké a představují hrozbu pro celý svět. Uvedl, že sankce ničí Evropu. Zopakoval, že Rusko vzhledem k jeho velikosti není možné izolovat. ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senior ve felicii vjel do protisměru. Následnou srážku nepřežil

Tragické následky měla úterní nehoda na Třebíčsku, kde se střetla v protisměru dvě osobní auta. Řidič (79) auta značky Škoda Felicia nehodu nepřežil, v druhém autě se zranili tři lidé. Okolnosti nehody policie prověřuje.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finále uvede detektivního Docenta, Vojtu Dyka, Krále Šumavy i drama o privatizaci

Už 23. září začíná největší festival českých filmů a seriálů Finále Plzeň. Za šest dní stihne zhruba stovku projekcí.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Strojvůdci si stěžují na časté poruchy a nejasné předpisy

Strojvůdcům v Česku nejčastěji vadí poruchy na vlacích či železniční infrastruktuře. V provozu se s nimi setkává až 60 procent z nich, a to i několikrát do měsíce. Práci jim komplikuje také administrativní zátěž nebo špatné zázemí pro odpočinek. Vyplývá to z průzkumu, který představil ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na soud s Babišem se budou vydávat vstupenky

Na projednávání kauzy Čapí hnízdo, kde na lavici obžalovaných usedne předseda hnutí ANO Andrej Babiš, budou pro veřejnost vydávány vstupenky. Kapacita jednací síně je podle mluvčího Městského soudu v Praze Adama Weniga 80 míst. Babiš čelí obžalobě spolu s Janou Nagyovou kvůli padesátimilionové ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko by mohlo zneužít zprávu MAAE k uznání okupace, varuje institut

Ruský prezident Vladimir Putin by mohl zneužít strachu z jaderné katastrofy v záporožské elektrárně a dotlačit Mezinárodní agenturu pro atomovou energii, aby uznala, že Rusko je zapojeno do správy elektrárny. Uvedl to v úterý Institut pro studium války (ISW) s tím, že by tak Kreml mohl nepřímo ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lavrov žádá vysvětlení k částem zprávy MAAE o Záporožské jaderné elektrárně

Rusko žádá dodatečné vysvětlení k některým částem zprávy Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) o Záporožské jaderné elektrárně, napsala to agentura Reuters s odvolání na informace ruského šéfa diplomacie Sergeje Lavrova.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Budějovic vrazilo auto do kapličky a začalo hořet. Záchranku přivolal sám vůz

Souhra šťastných okolností a techniky zachránila život mladému řidiči po nehodě u Českých Budějovic, kde narazil se svým vozidlem do kapličky. Auto, které začalo hořet, samo vyslalo o havárii informaci záchranné službě. Mezitím hluk nárazu slyšeli obyvatelé z vedlejšího domu, kteří přiběhli ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena ukázala trik, který šetří peníze za zavazadla v letadle. Video se stalo virálním

Tedi Ivanovová z Belgie se na sociální sítí TikTok pochlubila trikem, díky kterému se jí daří při cestování letadlem ušetřit na poplatcích za nadpočetní zavazadla. Oblečení, které by normálně dala do kufru, nacpala místo toho do povlaku polštáře a bez problému prošla bezpečnostní kontrolou. Video ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Ruské naděje padly, odchod Johnsona Moskvě nepomohl

Naděje, které dával Kreml najevo při pádu Borise Johnsona, se nenaplnily. Britští konzervativci totiž rozhodli, že ho nahradí bývalá ministryně zahraničí Liz Trussová, která zastávala vůči ruské agresi stejně tvrdě odmítavý postoj jako skončivší britský premiér.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku havarovalo letadlo s olympijským medailistou, po pádu začalo hořet

U obce Petrovice na severu Slovenska havarovalo v úterý večer malé letadlo, které měl pilotovat olympijský medailista z Turína Radoslav Židek (40). Po pádu začalo letadlo hořet a Židek měl utrpěl popáleny na 30procentech těla. Při pádu byl zraněn také jeho bratr a oba byli převezeni do ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička, která se dvěma promile v krvi zabila policistu, vyfasovala 13 let

Za zběsilou jízdu v opilosti a následnou dopravní nehodu, při které zahynul policista, má Jitka Rudović (41) strávit 13 let za mřížemi. Pražský městský soud ženu ve středu uznal vinnou z obecného ohrožení. Rudović se řítila Prahou se dvěma promile v krvi a ohrozila nejméně 18 lidí. Soud ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z pošlapaných židovských náhrobků vznikl památník

Židovská obec v Praze mnoho let upozorňovala na podezřelý původ dlažby v dolní části Václavského náměstí. Indicie naznačovaly, že dlažební kostky, použité za minulého režimu k vydláždění náměstí, jsou vyrobené z rozřezaných židovských náhrobků. Při obnově náměstí v roce 2020 se její tušení ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dálnici D8 zastavil převrácený kamion s koňmi. Řidič byl opilý

Kamion převážející koně se ve středu dopoledne převrátil na dálnici D8. Řidič podle policie nadýchal 1,6 promile alkoholu.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tříletá holčička v Ostravě vběhla pod auto, v nemocnici zemřela

Dívka ve věku necelých tří let vstoupila v úterý v Ostravě-Michálkovicích nečekaně pod kola osobního automobilu. Utrpěla vážná zranění, kterým následně v nemocnici podlehla.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička na Opavsku nedala na přednost na křižovatce. Jeden mrtvý a dva zranění

Jednačtyřicetiletý muž nepřežil ve středu ráno srážku dvou osobních aut nedaleko Větřkovic na Opavsku. Další dva lidé při nehodě utrpěli zranění.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezletilý cyklista bez přilby vjel pod trolejbus. Je těžce zraněný

Chvíle nepozornosti a mizerná ochrana při jízdě na kole stojí za těžkým zraněním nezletilého chlapce ve Zlíně. Skončil pod koly trolejbusu, jehož řidič ani při okamžitém brždění nemohl podle policie střetu zabránit. Událost z úterního odpoledne policisté dál prověřují.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poradce Fialy: Strop elektřiny bude 6 až 10 korun za kWh

Cena elektřiny by se měla pro domácnosti i firmy zastropovat na úrovni šesti až deseti korun za kilowatthodinu. Právu to v úterý řekl jeden z hlavních poradců premiéra Petra Fialy (ODS) Jakub Kajzler.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První taxíky ve střední Evropě měla Praha. Už před 115 lety

Před dlouhými 115 lety se Praha stala prvním městem v tehdejším Rakousku-Uhersku, které mělo k dispozici takzvané autodrožky, tedy taxi. Do metropole je tehdy dovezla mladoboleslavská automobilka Laurin & Klement.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Ukrajině po tlaku stáhli pochybnou změnu protikorupčního zákona

Snaha části ukrajinských poslanců o úpravu pravidel pro obsazení postu šéfa Národního protikorupčního úřadu (NABU) zatím nevyšla. Návrh zákona, kterým by se rušil požadavek, aby uchazeči o tento klíčový post ve státní správě nespolupracovali s politickými stranami a nebyli jejich členy, byl ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na ulice Nice padají už několik nocí desítky netopýřích mláďat

Na ulice jihofrancouzského města Nice již několik nocí v řadě padají desítky netopýřích mláďat. Dobrovolníci chodí každou noc opatrně sbírat malé exempláře chráněné tadaridy evropské (tadarida teniotis) a odnášejí je do bezpečí. Příčina hromadných pádů mláďat je pro obyvatele města i odborníky ...

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polák vypěstoval nejdelší okurku na světě, bez manželky by to nezvládl

Polskému zahradníkovi Sebastianu Suskimu žijícímu v anglickém Southamptonu se podařilo vypěstovat nejdelší okurku na světě. Plod okurky seté z čeledi tykvovitých má podle Guinnessovy knihy rekordů úctyhodných 113,4 centimetru.

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Síkela: Česko chce vyjmout otázku zastropování cen ruského plynu z jednání Rady EU

Česká republika se pokusí vyjmout otázku možného zastropování cen plynu z Ruska z programu pátečního jednání ministrů zemí EU odpovědných za energetiku. Na středečním zasedání senátního výboru pro hospodářství to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

středa dopoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

A dost. Pobaltské státy zavírají Rusům hranice

Litva, Lotyšsko a Estonsko se dohodly na omezení vstupu ruských občanů cestujících z Ruska a Běloruska, uvedli ve středu jejich ministři zahraničí. Oznámení přichází týden poté, co Evropská unie nebyla schopna najít shodu na plošném zastavení vydávání víz.

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trussová kompletně obměnila vládu

Nová britská premiérka Liz Trussová krátce po úterním nástupu do funkce jmenovala řadu nových členů kabinetu. V úřadu skončil mimo jiné ministr financí Nadhim Zahawi, kterého nahradil dosavadní ministr obchodu Kwasi Kwarteng. Trussovou, která za vlády svého předchůdce Borise Johnsona vedla ...

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrozí další silné bouřky, varovali meteorologové

Českou republiku zasáhnou ve středu a ve čtvrtek silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) je ve středu odpoledne a večer očekává v západních oblastech, ve čtvrtek již na celém území. Bouřky mohou být doprovázeny přívalovými srážkami krupobitím a silným větrem.

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PPF a Home Credit definitivně odcházejí z ruského trhu

PPF a její společnost Home Credit dokončily prodej svého stoprocentního podílu v ruské Home Credit & Finance Bank (HCFB). Kontrolu nad firmou získala skupina individuálních investorů. Součástí prodeje, který znamená definitivní odchod Home Creditu z ruského trhu, byly i některé dceřiné ...

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin: Rusko nemá problém s prodejem svých energií, poptávka je vysoká

Rusko nemá žádný problém s prodejem svých energetických surovin, poptávka je vysoká po celém světě a například vývoz energií z Ruska do Číny je na vzestupu. Na ekonomickém fóru ve Vladivostoku to ve středu řekl ruský prezident Vladimir Putin. Sankce, které západní státy na Rusko uvalily za jeho ...

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koho volit v Ostravě? Seznam kandidátů na primátora v komunálních volbách

Českou republiku čekají 23. a 24. září 2022 volby do zastupitelstev obcí, městských obvodů a městských částí. Součástí je i volba primátorů krajských měst. Novinky vám přinášejí přehledný seznam kandidátů na post primátora Ostravy, včetně krátkých medailonků a stran, za které kandidují.

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třináctileté dívky jely na elektrokoloběžce po chodníku. Srazily seniorku

Dvě třináctileté dívky srazily minulý týden v České Lípě 75letou chodkyni, která šla po chodníku. Žena utrpěla středně těžké zranění.

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kras zve do běžně uzavřených jeskyní

Milovníci potemnělého světa krápníků a výprav do podzemí budou mít v září a říjnu mimořádnou šanci nahlédnout i do čtyř jeskyní Moravského krasu na Blanensku a Brněnsku, které jsou běžně nepřístupné turistům.

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bentley Flying Spur má novou verzi Speed, zachovává unikátní motor W12

Flying Spur, od ukončení výroby modelu Mulsanne největší limuzína od Bentley, si zachovává dvanáctiválcový motor, nově jej ale balí výhradně do verze Speed.

středa v poledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Grilování německého kancléře Scholze vyústilo v ostrou hádku kvůli energetice

V ostrou hádku se změnilo středeční jednání Spolkového sněmu. Opoziční konzervativní unie CDU/CSU obvinila vládu v čele s kancléřem Olafem Scholzem, že nedělá dost pro zajištění energetické bezpečnosti a na podporu německých podnikatelů a obyvatel. Nervy ztratil i kancléř, který reagoval ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nelegální migrace: ČR hranice zavřít nechce, ani Německo

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zatím nechce zavírat hranice ani přes zvyšující se počet nelegálních migrantů. Těch přede dvěma týdny v rámci cvičení na slovensko-české hranici policie chytila takřka tři sta. Trvalou ostrahu zatím nechystají ani v Německu, kde po tom volal šéf policejních ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple ukáže čtyři nové iPhony. A to nejspíše není všechno

Ve středu večer středoevropského času se v americkém Cupertinu bude konat očekávaná tiskovka společnosti Apple. Díky předchozím únikům je už jasné, že k vidění budou hned čtyři iPhony 14. Ukázat by se nicméně měly i další nové produkty.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Macy Gray zazpívá v Praze i v Brně

Americká zpěvačka a skladatelka Macy Gray vystoupí 30. října v Brně (Sono Centrum) a 31. října v pražské Lucerně. Již přes dvacet let objíždí neo-soulová hvězda svět. Evropu má moc ráda a v ČR hrála už mnohokrát. Jak sama říká, v Evropě je publikum hudebně otevřenější a má tu paradoxně ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domácnosti šláply na brzdu. Tržby v maloobchodě dál klesají

Meziroční pokles maloobchodních tržeb v červenci mírně zrychlil na 7,2 procenta z červnových revidovaných 6,9 procenta. Projevil se nižší prodej pohonných hmot, nepotravinářského zboží i potravin. Tržby obchodníků klesají v Česku třetím měsícem v řadě. Vyplývá to z údajů, které ve středu ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dům Miloslava Petráčka je příkladem moderního bydlení někdejší střední manažerské vrstvy

Působivá brněnská vila navržená architektem Ivanem Rullerem pro šéfa brněnského Chemoprojektu Miloslava Petráčka je jednou z prvních vilových staveb s brutalistními rysy ve městě. Charakter tohoto architektonického směru dává stavbě kombinace pohledového betonu, vyspárovaného zdiva, kamenných ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsou Líně potřeba, nebo se můžou zastavět? Obrana nechce říct výsledek analýzy

Ministerstvo obrany na konci srpna dokončilo analýzu, která měla vyhodnotit, zda do budoucna potřebuje pro své využití letiště Líně na Plzeňsku. Jeho zrušení na konci července posvětila vláda. Výsledek analýzy však resort odmítá sdělit s odkazem na neveřejnost materiálu. Kdyby obrana letiště ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Agrofert koupil Top Hop, který dodává chmel pro plzeňský Prazdroj

Koncern Agrofert koupil předního pěstitele chmelu skupinu Top Hop. Rozloha chmelnic Agrofertu stoupne o 550 hektarů, když dosud obhospodařoval 160 hektarů chmelnic. Informoval o tom mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

DPP vypsal konkurz na členy představenstva včetně šéfa Witowského

Pražský dopravní podnik (DPP) ve středu vypsal výběrová řízení na všechny pozice ředitelů, což se týká i celého představenstva včetně generálního ředitele Petra Witowského. Učinil tak na pokyn vedení Prahy, která podnik stoprocentně vlastní. ČTK to sdělil mluvčí města Vít Hofman.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahoďte lahve, pijte z fontán, nabádají v Benátkách turisty

Benátské úřady se snaží bojovat proti vzrůstajícímu znečištění a odpadu. Turisty proto vyzývají, aby přestali používat jednorázové plastové lahve a namísto nich pili z veřejných pitných fontánek. Cestovní ruch je totiž v severoitalském městě zodpovědný za zhruba 40 procent vyprodukovaného ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tohle není vojenský materiál? Snímky a zpráva MAAE usvědčují Putina ze lži

Ruský prezident Vladimir Putin se ve středu ve Vladivostoku dušoval, že v areálu Záporožské jaderné elektrárny není žádné ruské vojenské vybavení a že bezpečnost naopak ohrožuje Ukrajina. Nejen zpráva, ale také záběry pořízené inspektory Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) tato ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do škol má nově přijít i „wellbeing“. Není jasné, jak to učit

Velkou revizí Rámcových vzdělávacích programů (RVP) se má do školní výuky dostat též důraz na tzv. wellbeing (pocit tělesné a duševní pohody). V českém prostředí nicméně pro výuku wellbeingu zatím chybí metodická opora, upozorňují zástupci České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drtí nás dělostřelecká palba. Přesto postupujeme, říkají zranění z ukrajinské fronty

Ukrajinská ofenziva čelí na jihu tvrdému ruskému odporu. Plyne to z vyjádření zraněných ukrajinských vojáků pro televizi CNN a list The Washington Post. I přesto, že je Rusové zasypávají palbou, takže mají ztráty, Ukrajinci postupují.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Investoři jsou v Česku opatrnější. Do kryptoměn poslali letos o miliardu méně

Češi v srpnu nakoupili kryptoměny za zhruba 200 milionů korun, což je zhruba stejně jako ve stejný měsíc loni a zároveň podobný objem jako letos v červenci. Za osm měsíců roku objem obchodů v ČR meziročně klesl o jednu miliardu na 2,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropská komise navrhuje půjčit Kyjevu dalších 120 miliard

Evropská komise navrhuje půjčit Ukrajině dodatečných pět miliard eur (123 miliard korun) na zmírnění problémů plynoucích z pokračující obrany proti ruské ozbrojené agresi, oznámila ve středu předsedkyně unijní exekutivy Ursula von der Leyenová. Nejnovější část finanční pomoci vyžaduje souhlas ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie pochybila, odložení reklamní větve kauzy Čapí hnízdo není pravomocné

Policie podle Vrchního státního zastupitelství v Praze pochybila, když odložila reklamní větev kauzy Čapí hnízdo. V případu jde o podezření na daňový delikt. Rozhodnutí o odložení případu tak není pravomocné.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Paxlovid bude v lékárnách do dvou týdnů, slíbil Válek

Lék na covid-19 Paxlovid bude dostupný pacientům k vyzvednutí v lékárnách do dvou týdnů. První dodávka už dorazila do ČR, uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). O dodávkách léku ministerstvo vyjednávalo od začátku letošního roku, například na Slovensku mohou lékaři ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EK navrhne cenový strop na ruský plyn i povinné omezení spotřeby elektřiny

Evropská komise (EK) navrhuje zavést cenový strop na plyn dovážený z Ruska. Exekutiva Evropské unie počítá i s využitím neočekávaných zisků energetických firem na pomoc ohroženým spotřebitelům či s povinným omezením spotřeby elektřiny v nejvytíženějších hodinách.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muzeum Lidice je už po rekonstrukci

Po dlouhodobé rekonstrukci je otevřené muzeum v Památníku Lidice na Kladensku připomínající vyhlazení obce nacisty v roce 1942. Patrná změna je hlavně u samotného vstupu, kde vznikla nová recepce. Nutné však bylo zajistit statiku celého objektu.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Snad bude zima pro Německo co nejhorší, doufal poslanec AfD na zapnutý mikrofon

O pořádný skandál se v Německu postarali politici pravicové Alternativy pro Německo (AfD). Při diskusi v Berlíně technici zapomněli o přestávce vypnout mikrofon a v živě přenášeném přenosu tak z úst politiků zaznělo, že doufají, že bude následující zima pro Německo co nejhorší.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PŘEHLEDNĚ: České firmy, které opustily ruský trh

Z ruského trhu se po zahájení ruské invaze na Ukrajinu 24. února stáhly už stovky zahraničních firem. Mezi nimi je i řada českých. Nabízíme jejich přehled.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva různé světy ohebných displejů. Co umí nové mobily od Samsungu

Na konci minulého roku se na pultech tuzemských obchodů zabydlely dva nové smartphony s ohebným displejem od společnosti Samsung – Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4. Oba patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu k dispozici, každý však využívá skládací konstrukci jiným způsobem.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci zvažují uzavření Záporožské jaderné elektrárny. Nemá zásoby topného oleje

Ukrajina zvažuje, že z bezpečnostních důvodů uzavře Rusy okupovanou Záporožskou jadernou elektrárnu. Řekl to ukrajinský expert na jadernou bezpečnost Oleh Korikov. Má obavy, že by mohl dojít topný olej pro záložní generátory.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové KTM X-Bow GT-XR je závodním autem na značkách

Silniční varianta aktuální generace KTM X-Bow byla oficiálně odhalena, říká si GT-XR a od závodní předlohy se příliš neliší.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel překladatel Harryho Pottera Vladimír Medek

Zemřel překladatel knih o Harrym Potterovi a mnohých dalších titulů Vladimír Medek. Bylo mu 82 let. Oznámil to na Facebooku měsíčník pro světovou literaturu PLAV.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci dostali účinné polské drony warmate

Ukrajina se pochlubila záběry prvních dvaceti dronů warmate, které patří mezi vyčkávající munici. Po vypuštění létají nad cílovou oblastí, dokud se neobjeví vhodná chvíle pro útok. Jejich dodání oznámil na svém kanálu na Telegramu ministr pro digitální transformaci Myhajlo Fedorov.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina už vyvezla 2,5 milionu tun obilovin

Z Ukrajiny vyplulo po uzavření dohody o přepravě obilí přes Černé moře 100 nákladních lodí s 2,5 milionu tun komodit. Vyplývá to z údajů tureckého ministerstva obrany a společného koordinačního centra (JCC) v Istanbulu, které kontroluje lodě plující do ukrajinských přístavů a opačným ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byli jsme to my. Ukrajina se přihlásila k ostřelování Krymu

Ukrajina se přihlásila k zodpovědnosti za ostřelování Ruskem anektovaného Krymského poloostrova včetně ruské vojenské letecké základny Saki.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropu v létě sužovalo nejhorší sucho za posledních 500 let, naznačují družicová data

Sucho v Evropě bylo letos v létě nejhorší za 500 let. Naznačují to data z programu Copernicus, programu pro dálkový průzkum Země, který řídí Evropská komise ve spolupráci s Evropskou vesmírnou agenturou (ESA).

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělkyně osadila své bentley diamanty za stovky milionů

Britská umělkyně Debbie Winghamová vytvořila pravděpodobně nejdražší bentley na světě – jinak vcelku běžné kupé Continental GT první generace pokryla diamanty, které podle agentury AP dosahují celkové hodnoty 9,2 milionu dolarů, v přepočtu 229 milionů korun.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

STAN chce elektrárnu do každé domácnosti a obce

Vládní hnutí STAN chce podporovat domácí a obecní elektrárny a výrobny tepla, aby se Česko co nejrychleji dostalo ze závislosti na ruském plynu.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dotace na byty pro uprchlíky netáhnou

Do konce srpna ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) přijalo 160 žádostí od měst a obcí na rekonstrukce bytů a ubytoven v programu Ukrajina za zhruba 208 milionů korun. Zájem výrazně zaostal za očekáváním, protože k dispozici je 900 milionů. Ministerstvo proto prodloužilo lhůtu pro přijímání ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obchodovali s drogami na dětském hřišti, skončilo to střelbou

Mladíka podezřelého z postřelení jiného muže zadrželi po bezmála ročním vyšetřování policisté v Praze. Za vším byl podle policie původně drogový kšeft odehrávající se na dětském hřišti v Praze 5. Obchod skončil střelbou a loupeží. Zadržení muže zásahovou jednotkou zachytila kamera policie.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Růst ekonomiky EU byl silnější, než se původně zdálo

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,7 procenta, v meziročním srovnání se pak hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 4,2 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to ve středu uvedl statistický úřad Eurostat. Růst je tak ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slyšel jsem hlas boží, vysvětlil obžalovaný. Spolubydlícímu prořízl hrdlo

Urazili jsme boha. Zabít ho, to byl jeho požadavek. Tak jsem vzal nůž a šel jsem. Těmito slovy popsal osmatřicetiletý muž osudné chvíle z července loňského roku, kdy zezadu přistoupil ke svému invalidnímu spolubydlícímu a bez varování mu prořízl hrdlo. Protože byl muž v době činu nepříčetný, ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Američanka se cítí být vlkem, duševní onemocnění odmítá

Naia ĹŚkamiová z amerického Seattlu se cítí být vlkem. Ačkoliv dle svých slov občas vyje, nasazuje si vlčí ocas či uši a ve volném čase tráví čas ve vlčích rezervacích, tvrzení některých lidí, že je duševně nemocná, odmítá, píše deník Daily Mail.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sofi Tukker: Nahráli jsme Tom’s Diner pro rok 2022

Americké duo Sofi Tukker vystoupí ve středu 7. září v pražském klubu Roxy. Představí i písně ze svého druhého alba. Vydalo ho v dubnu a jmenuje se Wet Tennis. Jaké emoce na něj Sophie Hawley-Weldová a Tucker Halpern vložili a co má jejich píseň Summer In New York společného se Suzanne Vega?

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potravinové doplňky i falešné investice. Jaké triky zkouší podvodníci na Čechy

Antivirová společnost Eset zachytila v posledních dnech hned několik útočných kampaní zacílených na tuzemské uživatele. Kyberzločinci přitom při svých nájezdech zneužívají legitimní nástroje – například Google AdSense nebo WordPress. Prostřednictvím nich lákali důvěřivce na falešné investice ...

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Upravené vakcíny na covid už jsou v Česku

Do Česka dorazily upravené vakcíny na nové varianty koronaviru od firmy Pfizer/BioNTech. Ve čtvrtek s nimi začíná očkovat například pražská Fakultní Thomayerova nemocnice, k dispozici má zhruba 2800 dávek. Nemocnice o tom informovala na Facebooku.

středa odpoledne 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muže odsoudili za znásilnění pětileté dcery. Dostal podmínku

Za znásilnění pětileté dívky vlastním otcem padl podmíněný trest. Tříleté vězení s odkladem na nejdelší možnou dobu pěti let uložil senát Krajského soudu ve Zlíně osmatřicetiletému muži. Ten vinu před trestním senátem popřel. Hlavním důkazem proti němu byla nahrávka s výpovědí dítěte.

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny ropy padají, dostaly se na úroveň před válkou

Ceny ropy ve středu odpoledne klesly proti předchozímu dni o více než tři dolary a dostaly se na nejnižší úroveň od doby, kdy Rusko zahájilo vojenskou invazi na Ukrajinu. Upozornila na to agentura Reuters s tím, že důvodem jsou obavy z omezené poptávky, kterou podněcuje hrozba recese ...

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

A dost. Pobaltské státy zavírají Rusům společné hranice

Litva, Lotyšsko a Estonsko se dohodly na zákazu vstupu ruských občanů cestujících z území Ruska a Běloruska, uvedli ve středu jejich ministři zahraničí. Oznámení přichází týden poté, co Evropská unie nebyla schopna najít shodu na plošném zastavení vydávání víz.

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž uvázl ve výtahu. Hasiči mu vyprošťovali zaklíněnou ruku

Vrtulník záchranářů spěchal ve středu odpoledne na Prahu-západ k muži, který měl zaklíněnou ruku ve výtahu. Vyprostit ho museli hasiči.

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: S Cristinou GroČ™anovou o filmu Běžná selhání

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hrozí další silné bouřky, varovali meteorologové

Českou republiku zasáhnou ve středu a ve čtvrtek silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) je ve středu odpoledne a večer očekává v západních oblastech, ve čtvrtek již na celém území. Bouřky mohou být doprovázeny přívalovými srážkami krupobitím a silným větrem.

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Barrandovský most dostane oddělený pás, pojede se v něm 80 km/h

Magistrát prověřil téměř dvě desítky variant úprav Barrandovského mostu, které by měly usnadnit dopravu na tomto vytíženém dopravním uzlu a okolních silnicích. Po první etapě rekonstrukce stavby z 80. let, která by měla skončit v závěru září, si řidiči mířící na Brno budou zvykat na levý jízdní ...

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsme svědky skonu Ruska, míní bývalý velitel americké armády v Evropě

Někdejší velitel americké armády v Evropě Ben Hodges má jasno. Nastal čas naplánovat, co udělat s Ruskem, až prohraje válku. Generál ve výslužbě to napsal na Twitteru s tím, že Ruská federace ve své stávající podobě nepřežije. Bylo by proto prý nejlepší Rusko „deimperializovat“.

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pod stoletým bukem. Manželé zrekonstruovali starou roubenku v Lužických horách

Když dědeček Sandry koupil v roce 1953 v tehdy Bohem zapomenuté vesnici Kytlice malou chaloupku přitulenou k pískovcové skále, netušil, že pro následující generace se tohle místo stane jedním z nejdůležitějších v jejich životě. „Všichni tři sourozenci jsme se do téhle obce zamilovali a postupně ...

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Záplava novinek od Applu. Ukázaly se čtyři iPhony 14 a troje chytré hodinky

Společnost Apple odhalila na slavnostní akci v americkém Cupertinu hned několik nových produktů, se kterými se bude snažit zaujmout v rámci nadcházející vánoční sezony. Ukázaly se čtyři chytré telefony iPhone 14, sluchátka AirPods Pro a v neposlední řadě hned troje chytré hodinky Apple Watch. ...

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlatý oříšek opět hledá mimořádné dětské talenty

Talent nemá žádné hranice. Takto může znít motto již 24. ročníku soutěže Zlatý oříšek, která bude opět hledat a oceňovat nadané děti ČR. Je jedno, v jakém oboru dítě vyniká – zda je nadějný sportovec, budoucí matematik, skvěle tančí či hraje na hudební nástroj. Každý talent je vítán, lákají ...

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sněmovna v prvním kole podpořila růst schodku rozpočtu na 330 miliard

Poslanci ve středu v prvním čtení projednali navýšení deficitu státního rozpočtu o 50 miliard na 330 miliard korun. Jednání provázela několikahodinová rozprava, kterou do značné míry zaplnila kritika opozice hnutí ANO a SPD. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) hájil návrh vlády zejména ...

středa v podvečer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina protestuje proti kresbě v maďarské učebnici

Mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleg Nikolenko oficiálně požádal Maďarsko o úpravu učebnice zeměpisu pro žáky osmé třídy základních škol. Kyjevu se nelíbí kresba, na níž je znázorněný ruský medvěd, který se přetahuje o ukrajinskou vlajku s postavičkami znázorňujícími Spojené státy ...

středa večer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Západu se nechce soudit Putina, stěžují si Ukrajinci

Západní státy podporující Ukrajinu v jejím boji s Ruskou federací se zdráhají podepsat pod ustanovení speciálního trestního tribunálu, jenž by mohl soudit Vladimira Putina a další politiky, kteří jsou za nevyprovokovanou agresi zodpovědní. Britskému listu Guardian to řekl zástupce ukrajinské ...

středa večer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Apple představil iPhone 14 včetně přepracované vrcholné verze iPhone 14 Pro a Max

Americký výrobce elektroniky Apple, který prvním modelem změnil svět mobilních telefonů, přichází s očekávanou čtrnáctou edicí mobilu iPhone 14. Uveden byl hned ve čtyřech verzích a to jako základní iPhone 14, větší iPhone 14 Plus a prémiový iPhone 14 Pro ...

středa večer 7/9/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ukrajinci osvobodili území v Charkovské oblasti

Ukrajinským silám se v Charkovské oblasti podařilo znovu dobýt některá místa obsazená Ruskem. Ve středečním večerním projevu to podle agentury Reuters oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

středa večer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obviněný v kauze Dozimetr byl svědkem na svatbě Vildumetzové, je i kmotrem jejího syna

Obviněný v kauze Dozimetr Zakaria Nemrah, který je nyní ve vazbě, šel manželovi místopředsedkyně Sněmovny Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) za svědka na svatbě. Vybral si ho i ke křtu jejich syna. Obojí potvrdila Vildumetzová ve středu Novinkám.

středa večer 7/9/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (22.7., 21.7., 20.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru