Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 22. leden 2023
neděle 2. 4. 2023, 6:46

archiv zpráv pro 22. leden 2023

V CHKO Beskydy si postavili chalupu z betonu. Všechna nařízení splnili

V jižní části Moravskoslezských Beskyd, na louce, kterou ohraničují blízké lesy, stojí vysněná chalupa majitelů. Cesta za jejím vzhledem byla trnitá, ale vyplatila se.

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Turecko zrušilo návštěvu švédského ministra, aktivista ve Švédsku spálil korán

Turecko v sobotu zrušilo plánovanou návštěvu švédského ministra obrany Pala Jonsona v reakci na protiturecké protesty ve Švédsku, uvedla agentura AP. Krajně pravicový dánský aktivista Rasmus Paludan před tureckým velvyslanectvím ve Stockholmu odpoledne spálil muslimskou posvátnou knihu korán. ...

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak vymalovat chodbu? Inspirujte se barvami, které sluší každé předsíni

Vstupní chodba je jako vaše vizitka. Je to totiž první místo, které vidíte vy i vaše návštěva při vstupu do bytu či domu. Proto by tato místnost měla být dostatečně reprezentativní, příjemná a sladěná se zbytkem vaší domácnosti. V tom vám pomůže vhodně zvolená barva výmalby. Poradíme vám, jak ...

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Dům a zahrada

Má listy jako javor a plody jako kaštan. Kdo to je?

Chcete mít na zahradě listnáč, který aspiruje na titul nejhezčí dřevina podzimu? Vysaďte ambroně západní. Ale ani po zbytek roku vás tyhle netradiční stromy nebudou nudit. Čím jsou tak zajímavé?

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Dům a zahrada

Fantastické využití vaječných skořápek v domácnosti

Vajíčka jsou nedílnou součástí stravy a mnoho domácností má opravdu velké množství skořápek. Vaječné skořápky mohou být jen běžným odpadem, ale nemusí! Mohou totiž mít mnoho využití. Jsou bohaté na vápník, který je důležitý pro naše tělo, vlasy, nehty a mnohem více.

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Dům a zahrada

Problémy se zažíváním? Tyhle přírodní léky vám pomohou

Pokud vás trápí zažívací problémy, jako je nevolnost nebo nadýmání, mohly by vám pomoci i úplně obyčejné bylinky. Často mají totiž protizánětlivé a zklidňující účinky, což váš trávicí systém opravdu ocení. Které bylinky vám mohou posloužit jako dobrý pomocník v tomto souboji?

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Dům a zahrada

Máte kocovinu? Známe nejlepší přírodní lék

Au, kocovina! Jak dokáže být nepříjemná. A čím jsme starší, tím víc. Občas se jí ale prostě nevyhnete, ať se snažíte sebevíc. A proto je dobré znát pár přírodních léků, které ji zaručeně utlumí. Které to jsou?

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak postavit terasu ve stejné úrovni jako obývací pokoj

Terasa v hladkém přechodu s podlahou v obývacím pokoji je krásná, ale musí se správně odvodnit „práh“, který zde vlastně není. A jak na to?

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Dům a zahrada

Legendární vlak Orient Express dostane nový design a interiéry inspirované 20. léty

V říjnu 1883 vyjel z pařížského nádraží Gare de l’Est nejluxusnější vlak na světě Orient Express. Za pouhých 76 hodin dojel do Konstantinopole a dodnes je spojení Orient Express synonymem pro luxusní palác na železnici. Vlak jezdí dodnes avšak opravdovým lákadlem ...

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Farmář lidem roky tajně platil léky. Zjistili to až po jeho smrti

Muž z Alabamy nosil po deset let každý měsíc do lékárny peníze, aby tak pomohl lidem, kteří neměli na léky. Věděla o tom jen lékárnice, další lidé to zjistili až po jeho smrti na začátku roku. Po jeho vzoru dnes do „lékového fondu“ přispívají i další obyvatelé tamější komunity.

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Předražené jídlo pro armádu? Ukrajinský ministr obrany půjde na kobereček

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov dostal pozvánku do parlamentu, aby vysvětlil nákupy údajně předražených potravin pro armádu, o kterých informovala ukrajinská média. V sobotu o tom napsal ruskojazyčný servis BBC s odvoláním na místopředsedkyni parlamentního výboru pro národní ...

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Bidenově domě byly nalezeny další utajované dokumenty

V domě amerického prezidenta Joea Bidena ve Wilmingtonu ve státu Delaware pracovníci ministerstva spravedlnosti našli v pátek šest dokumentů označených jako utajované, informoval Bidenův právník Bob Bauer. Pocházejí z doby, kdy Biden působil v Senátu, a z období, kdy byl americkým ...

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herečka Sára Korbelová: Nebylo pro mě lehké říct si o pomoc

Stále častěji se objevuje v seriálech, pravidelně ji vídají diváci Ulice, kde představuje Kristýnu. Herecké a sportovní geny podědila po svém dědečkovi, hojně obsazovaném filmovém kaskadérovi. Ačkoli má Sára Korbelová (20) dostatek práce a její život se zdá být zalitý sluncem, dokázaly ji ...

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalý venezuelský ministr vnitra byl propuštěn z vězení

Soud ve Venezuele v sobotu po skoro pěti letech propustil z vězení bývalého ministra vnitra Miguela Rodrigueze Torrese a povolil mu odjet do Španělska. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na jeho příbuzné.

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Městem s nejhustší dopravou je Londýn, Praze patří 85. místo

Městem s nejhustší dopravou na světě byl v roce 2022 Londýn, Chicago skončilo těsně druhé. První českým městem v žebříčku je Praha na 85. místě.

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel Kožíšek: Kouzelník je hlavně herec, který dobře hraje kouzelníka

V 90. letech chytil Pavel Kožíšek (52) svou příležitost za správný konec. V odvětví zábavního průmyslu, kde u nás vyniká jen hrstka lidí, se od té doby drží na výsluní. Pomáhá mu v tom vlastní divadlo a nově také muzeum. Říká, že ten, kdo si udrží hravou dětskou mysl, se nemůže cítit ...

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slováci nepřišli. Referendum o předčasných volbách je neplatné

Sobotní hlasování o předčasném ukončení volebního období parlamentu referendem nebo usnesením parlamentu bylo na Slovensku pro nízkou účast neplatné. K urnám přistoupilo jen 27 procent voličů a podmínkou platnosti byla nadpoloviční účast.

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejkatastrofálnější smolařka mezi politiky: Kdo chce vše, nemá nic

Britská expremiérka Lizz Trussová, která setrvala v úřadu pouhých 45 dní, se stala nejkatastrofálnější smolařkou mezi politiky od druhé světové války. Její životopis Out of the Blue (Zčistajasna) vydalo loni v říjnu nakladatelství Harper Collins s podtitulem Zasvěcený příběh neočekávaného ...

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Amazon investuje desítky miliard dolarů do datových center v USA

Společnost Amazon Web Services (AWS), cloudová divize internetového obchodu Amazon, plánuje do roku 2040 investovat dalších 35 miliard USD (770 miliard Kč) do rozšíření datových center ve Virginii. Investice vytvoří 1000 nových pracovních míst. Uvedl to guvernér Virginie Glenn Youngkin.

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slavné české plakáty: Dnes jsou mnohdy cennější než obrazy

Díky vynálezu barevné litografie v roce 1837 se zrodily také plakáty a již o dva roky později byla v Londýně zřízena první plakátovací společnost pro inzerci a reklamu. Brzy poté se tu objevil i první plakátovací sloup. Nejstarší český plakát se narodil s určitým zpožděním, v roce 1891.

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Situace domácností se loni zhoršila. Stát vyplatil 20 milionů dávek

Úřad práce ČR (ÚP) nabízí potřebným 22 různých sociálních dávek. Loni lidem celkem vyplatil 20 746 583 příspěvků či doplatků, tedy o 3,6 milionu víc než v roce 2021.

neděle ráno 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinské jednotky odrazily ruské útoky u Bachmutu

Ukrajinští vojáci za uplynulý den odrazili ruské útoky u deseti obcí na Donbasu včetně Bachmutu, který je už měsíce místem nejzuřivějších bojů z celé fronty. Uvedl to ukrajinský generální štáb v ranním hodnocení událostí na frontě.

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soudkyně vyměnila po 30 letech talár za bílý plášť

Po téměř třiceti letech práce soudkyně bojovala Jana Řeřichová z Plzně se syndromem vyhoření. Nakonec 59letá doktorka práv justici opustila a našla se v jiné profesi. Už třetím rokem pomáhá ve zdravotnictví. I když místo stotisícového platu bere nyní zhruba pětinu, nelituje.

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sníh v Praze: autu hrozil pád ze srázu, sypač havaroval u nádrže

Sníh v sobotu působil na mnoha místech v Praze problémy v dopravě. Hasiči na pražském Petříně vyprošťovali auto hrozící pádem ze srázu, v Řeporyjích zase vyprošťovali sypač hrozící převrácením do retenční nádrže.

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designérka Lara Bohincová navrhla sedací nábytek inspirovaný ženským tělem

Slovinská návrhářka šperků a nábytku Lara Bohincová uvedla kolekci „Peaches“ neboli „Broskve“. Jde o nejoblejší a nejorganičtější kolekci, kterou navrhla. Nábytek je čistou oslavou ženskosti, ženské postavy a jejími ladnými křivkami. Bohincová pracující v severolondýnské čalounické ...

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na železničním přejezdu v Ostravě se srazil vlak s autem. Zemřely dvě děti

Na železničním přejezdu v Ostravě se srazil v sobotu dopoledne vlak s osobním autem. Dvě děti cestující v autě nehodu nepřežily, informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská. Na místě stále zasahují policisté a hasiči, provoz na trati mezi Opavou a Ostravou je nadále přerušený.

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Balkánská řeka se proměnila v plovoucí skládku

Na řece Drině na východě Bosny se opět nahromadily tuny odpadu, které se proměnily v plovoucí skládku. Informovala o tom agentura AP. Odpad se kupí za bariérou nedaleko města Višegrad obvykle v zimě a na jaře, když je v řece hodně vody. Odpadky tam přitom končí kvůli špatně spravovaným ...

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženu v Ostravě vážně zranil výbuch kotle

Čtyřiačtyřicetiletá žena utrpěla v sobotu vážná zranění při výbuchu kotle v Ostravě-Staré Bělé. V neděli to oznámil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

18 otázek pro finalisty prezidentské volby

Do týdne už bude jasno, kdo se stane čtvrtým prezidentem České republiky. Deník Právo oslovil oba finalisty Petra Pavla a Andreje Babiše se sérií anketních otázek.

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zastřelil 10 lidí a uprchl. Policie pátrá po vrahovi z Monterey Parku

Střelba v tanečním sále v kalifornském městě Monterey Park, které se nachází východně od Los Angeles a kde žije početná asijská komunita, si vyžádala životy deseti lidí a dalších deset jich bylo zraněno, uvedla agentura AP s odkazem na policii. Agentura Reuters s odvoláním na úřad ...

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na bohoslužbu za vlast zavítal Zeman, Babiš i Pavel

V katedrále svatého Víta na Pražském hradě začala v neděli v 10:00 bohoslužba za vlast. Přišel na ni končící prezident Miloš Zeman i oba jeho potenciální nástupci, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, s manželkami.

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel varoval před falešným videem o válce

Prezidentský kandidát Petr Pavel varoval v neděli před falešným videem, které podle něj již koluje internetem. V sestříhaném vyjádření zaznívá, že Pavel volá po zapojení Česka do války s Ruskem, aby mohla Ukrajina zvítězit. Ve skutečnosti ale Pavel pouze obhajoval důležitost posílání zbraní ...

neděle dopoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prodej ojetin se loni propadl o desetinu

Prodej ojetých aut v Česku loni klesl o 10,4 % na 661 tisíc vozů. Prodeje ovlivnila vysoká inflace, která způsobila pokles poptávky ve druhém pololetí. Někteří prodejci zaznamenali na podzim, kdy byla situace nejtíživější, pokles zájmu o ojetá auta o více než 30 procent.

neděle v poledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zámek Sychrov v zimě. Čím žije mimo hlavní sezonu

Sychrov na Liberecku, který patří k našim nejnavštěvovanějším zámkům, je jako jeden z mála otevřen celoročně. Jeho zaměstnanci tak musejí zimní generální úklid zvládnout za provozu – třeba tak, že průvodci mezi prohlídkami stěhují nábytek, vysávají, omývají porcelán nebo kontrolují, jestli ...

neděle v poledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obrana: Smlouva s USA o základně v Česku nemluví

Více než půl roku české ministerstvo obrany a ministerstvo zahraničí USA dojednávají smlouvu DCA, která má usnadnit pobyt amerických vojáků na území ČR. Český vyjednávací tým vede vrchní ředitel sekce obranné politiky a strategie ministerstva obrany Jan Jireš.

neděle v poledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volby by nyní vyhrál Pavel

Pokud by se nyní konalo druhé kolo prezidentských voleb, vyhrál by je podle agentury STEM Petr Pavel s 57,6 procenta hlasů. Nejnovější volební průzkum zveřejnila v pořadu Partie v neděli televize CNN Prima News. Druhý Andrej Babiš by získal 42,4 procenta hlasů.

neděle v poledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pošta se zpozdila a doručila dopis po 27 letech. Adresáta už nezastihla

Dlouhých 27 let trvalo britské poště, než doručila jeden dopis. Psaní z roku 1995 si ale původní adresát převzít nemohl, protože za tu dobu už změnil bydliště. Dopis se tak dostal do rukou Johna Rainbowa, který o značném zpoždění doručovací služby také informoval.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie polapila jihočeského kopáče vltavínů

Vězení hrozí nepoučitelnému hledači vltavínů, jednatřicetiletému muži z Jindřichohradecka. V pátek jej policisté přistihli, jak se snaží drahé kameny nalézt u jihočeské vesničky Nesměň nedaleko Trhových Svinů.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Drahé energie připravily domácnosti o desetitisíce korun

Výdaje domácností na energie se mezi červnem 2021 a červnem 2022 zvýšily v průměru o 45,2 procenta, na každého svého člena kvůli jejich zdražování přišly v průměru o více než deset tisíc korun. Na domácnost to pak bylo průměrně 23 734 Kč. Vyplývá to z analýzy Výzkumného ústavu práce ...

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženy v neobvyklých profesích. Samy mezi muži

Každá vyrůstala v jiné dekádě, tu nejstarší a nejmladší rozděluje málem jedna generace. Všechny tři ženy bez ohledu na mínění nejbližších a dobové společenské klima následovaly svůj sen a prosazují se v oborech, kterým (zatím) vévodí muži: v kriminalistice, herním vývojářství a motorsportu.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třicátá detektivka a první Lucemburská epopej spisovatele Vlastimila Vondrušky

Anděl smrti (Moba, 316 stran) je název třicátého detektivního příběhu Oldřicha z Chlumu, správce hradu Bezděz, z pera historika a prozaika Vlastimila Vondrušky.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

O výměnu řidičáku můžete žádat přes nový portál

Víte, dokdy platí váš řidičský průkaz? Více než 875 tisícům motoristů letos jeho platnost vyprší. Dalším desítkám tisíc řidičů podle údajů ministerstva dopravy propadl loni a dosud si ho nevyměnili. Řidičský průkaz platí deset let, u nákladních automobilů pět let. Pokud propadlý řidičák odhalí ...

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší oslavy nového lunárního roku od začátku pandemie

Lidé po celé Číně i v dalších částech světa v neděli oslavili začátek nového roku setkáními v rodinném kruhu a návštěvami chrámů. Lunární Nový rok je v Číně nejvýznamnějším svátkem – a poté, co vláda v prosinci po vlně protestů náhle zrušila politiku nulové tolerance covidu-19, jsou ...

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Důchody se zvýší až o tisíc korun, nastínil Jurečka mimořádnou valorizaci

Až o tisíc korun by mohly vzrůst důchody od června. Další mimořádnou valorizaci v neděli v Otázkách Václava Moravce na České televizi nastínil šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Johnson má psát premiérské memoáry, jaké nemají obdoby

Expremiér Boris Johnson (58) podepsal smlouvu o vydání pamětí na své působení ve funkci šéfa britské vlády. Dohodl se na tom s knižním vydavatelstvím HarperCollins Ruperta Murdocha, které mu podle deníku The Daily Telegraph slíbilo milionový honorář.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Scholz: Budoucnost Evropy stojí na spojenectví Francie a Německa

Budoucnost Evropy stojí na spojenectví Francie a Německa. Uvedl to v neděli německý kancléř Olaf Scholz v Paříži, kde navštívil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona při příležitosti 60 let od podpisu Elysejské smlouvy o spolupráci těchto zemí.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hackeři rekrutují i nezkušené. Vydělávají miliony

Už od začátku války na Ukrajině jsou v módě útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service). I když se může zdát, že jde o nahodilé akce hackerských aktivistů, ve skutečnosti si lidé zapojení do podobných kybernetických nájezdů vydělávají nemalé peníze. Dokládá to analýza počínání hackerské ...

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jihokorejská lunární sonda už pracuje. Zachytila východ Země nad Měsícem

Východ Země nad měsíční krajinou a další pozoruhodné černobílé snímky naší planety a její přirozené družice již zachytila první jihokorejská lunární sonda, která od loňského prosince krouží kolem Měsíce. Informovala o tom americká zpravodajská stanice CNN.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahráváte si s globální katastrofou, hrozí Západu Volodin

Zbraně dodané Kyjevu k úderům na Rusko budou znamenat jedinou odpověď, a to odvetná opatření za použití silnějších zbraní, prohlásil v neděli předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Volodin.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chevrolet Corvette E-Ray dostala upravený design a navíc elektromotor pro skvělý výkon

Americká automobilka Chevrolet už před čtyřmi lety představila aktuální generaci sporťáku Corvette, který má stále velmi působivý design. Novinkou je verze Chevrolet eAWD Corvette E-Ray, jenž modelu krom řady úprav designu a aerodynamiky přináší také vylepšení pohonu. Krom spalovacího ...

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Polsko chce poslat Kyjevu tanky Leopard i bez souhlasu Berlína

Polsko je připraveno poslat Ukrajině tanky německé výroby Leopard 2 i bez souhlasu Berlína. Agentuře PAP to v neděli řekl polský premiér Mateusz Morawiecki, který německou pozici označil za „nepřijatelnou“.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Benda prezidentovo omilostnění Nečasové vítá, Piráti ho zavrhují

Omilostnění Jany Nečasové přijali politici většinou s rozpaky, pouze premiér Petr Fiala (ODS) situaci nehodnotil. „Udělení milosti je pravomocí prezidenta republiky. Dál to pan premiér nebude komentovat,“ vzkázal Fialův mluvčí Václav Smolka.

neděle odpoledne 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při nehodě auta a autobusu na Lounsku zemřel člověk, další je vážně zraněný

U Rané na Lounsku v neděli při srážce osobního auta a autobusu zemřel jeden člověk a jeden se těžce zranil. Další tři lidi převezla sanitka na vyšetření do nemocnice, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Policie odklání dopravu v místě nehody přes Břvany a Lenešice.

neděle v podvečer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Promotéři Filip Hrbek a Ondřej Pojzl: Abychom na koncertech světových hvězd neprodělali, musí být skoro vyprodáno

Zvládli náročný loňský rok, chystají se na náročný rok letošní a naznačují, že v roce následujícím k nám přijedou světové hvězdy, které jsme už možná ani nečekali. Promotér Filip Hrbek z agentury Live Nation, která u nás vystoupení největších světových hvězd pořádá, a Ondřej Pojzl ze ...

neděle v podvečer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéfka europarlamentu má problém, nechala si zaplatit pobyt v luxusním hotelu

Jeden korupční skandál za druhým otřásá Evropským parlamentem. Malér má nyní na krku předsedkyně parlamentu Roberta Metsolaová, píše rakouský server Der Standard. Na veřejnost se dostala informace, že paní předsedkyně se svým partnerem strávila koncem loňského října nějaký čas v luxusním ...

neděle v podvečer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kydalka: O talár mám přijít kvůli věku

V květnu mu bude šedesát let, přesto je jedním z nejdéle sloužících mužů v taláru v Česku, soudí od roku 1988. Soudce pražského městského soudu Kamil Kydalka je znám svými kritickými veřejnými komentáři. Nyní Kydalkovi hrozí, že bude muset soudcovský talár svléct, což před kárným senátem ...

neděle v podvečer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babiš dorazil na debatu do ČT. Televizi odpouštím, řekl

Šéf ANO Andrej Babiš dorazil do předvolebního duelu České televize s druhým prezidentským kandidátem generálem Petrem Pavlem. Hned na úvod řekl, že změnil – co se týká jeho účasti – názor kvůli dopolední mši, kterou vedl arcibiskup Jan Graubner. „Odpouštím České televizi všechna léta ...

neděle večer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdy budou debaty s prezidentskými kandidáty

První kolo prezidentských voleb je za námi, do 2. kola postoupili generál ve výslužbě Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš. Oba kandidáty čeká horká fáze kampaně před 2. kolem, které rozhodne o tom, kdo bude příštím prezidentem republiky. Stejně jako před kolem prvním proběhne několik ...

neděle večer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezidentský duel na Novinkách bude ve středu dopoledne

Prezidentský duel na Novinkách, ve kterém se utkají finalisté volby hlavy státu, generál ve výslužbě Petr Pavel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, bude ve středu v 9 hodin. Původně měl být v pondělí v poledne, kvůli nemoci Petra Pavla byl ale odložen. Živou hodinovou diskusi obou kandidátů budou ...

neděle večer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku budou předčasné volby v září

Strany bývalé čtyřčlenné slovenské vládní koalice se dohodly na vypsání předčasných parlamentních voleb na 30. září, oznámil dosluhující premiér Eduard Heger. Jeho menšinovému kabinetu sněmovna v prosinci vyslovila nedůvěru. . V řádném termínu by se příští parlamentní volby v zemi konaly ...

neděle večer 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babiš: Pavel by se měl vzdát kandidatury a místo přenechat mně

Jestli chce generál Petr Pavel udělat něco pro Českou republiku, měl by odstoupit z prezidentských voleb. V duelu na ČT to v souvislosti s rozdělením společnosti řekl šéf ANO Andrej Babiš. Premiér Petr Fiala (ODS) podle něho totiž reprezentuje jednu polovinu společnosti a on by jako prezident ...

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

AKTUALIZACE: Prezidentský duel na Novinkách kvůli nemoci Pavla v pondělí nebude

Generál Petr Pavel zrušil pondělní prezidentský duel se šéfem ANO Andrejem Babišem ve studiu serveru Novinky.cz. Jako důvod uvedl zdravotní problémy. O náhradním termínu se jedná.

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéfka německé diplomacie otvírá cestu tankům Leopard na Ukrajinu

Pokud by Polsko odeslalo tanky německé výroby Leopard 2 Ukrajině, Berlín by nic nenamítal. Ve vysílání francouzské stanice LCI to uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (Zelení). Německý kancléř Olaf Scholz přitom dosud dodávky tanků Leopard Kyjevu třetími zeměmi odmítal.

neděle v noci 22/1/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (30.3., 29.3., 28.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru