Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 16. duben 2023
úterý 23. 7. 2024, 13:44

archiv zpráv pro 16. duben 2023

Zpěvák Vohnout alias Kyklop postavil dům svépomocí i díky manželce

Zpěvák Pavel Vohnout alias Kyklop žije v rodinném domě kousek za Prahou. Na svém domově oceňuje především klid i dobrou dopravní dostupnost do hlavního města. S manželkou ho vybudovali prakticky svépomocí tak, aby šlo o dům i chatu zároveň.

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Vlci z Krkonoš turisty nevyženou. Většina ubytovatelů se úbytku hostů neobává

Zprávy o trvalém vlčím teritoriu v českých Krkonoších budí obavy, zda přítomnost vrcholových predátorů neovlivní turistický ruch v nejnavštěvovanějších českých horách. Někteří horští podnikatelé se vlků z důvodu možného úbytku hostů obávají, většina ale zůstává zcela klidná.

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rihanna si koupila penthouse, který v minulosti vlastnil Chandler z Přátel, a to s pořádnou slevou

Takhle se má vyjednávat! Pořádnou slevu při koupi svého nového bytu v Los Angeles získala americká zpěvačka Rihanna. Ve stejném domě, kde už jeden byt má, si nyní pořídila druhý. Ten je ve 40. podlaží a je více než dvakrát tak velký. Oproti původním 591 milionům korun za něj zaplatila ...

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak správně naaranžovat květiny do vázy

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? V dnešním článku vám ukážeme tipy na aranžování květin, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.    

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Které misky jsou nejkrásnější? Právě tyhle!

Pořizovat si další nádobí navíc má smysl, když slouží více účelům. A přesně tohle splňují moderní misky. I kdybyste je třeba jen chvíli nechali prázdné, perfektně ozdobí váš interiér.

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Byt, ve kterém bydlel Matthew Perry, koupila Rihanna. Za 21 milionů dolarů

Těhotná zpěvačka a úspěšná podnikatelka Rihanna rozšířila sbírku svých bytů o další kousek. Stal se jím rozlehlý penthouse, v němž bydlel i herec Matthew Perry. Jak vypadá 21milionové sídlo nacházející se v mrakodrapu?

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Dá se topit šiškami?

Napadlo vás někdy, že byste si v lese nasbírali pár šišek, a ušetřili tak za drahé dřevo? Je to ale dobrý nápad? Nejste v tom sami, topení šiškami se stává oblíbeným trikem mnoha lidí. Všichni v něm vidí úsporu peněz. Je to ale opravdu efektivní? 

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Téměř zázračné recepty na čištění spár

Jaro je tady a s ním i ten neodmyslitelný rituál - jarní úklid! Spousta z nás při tom má tendenci přehlížet malé detaily a věnovat se jen těm větším věcem. Čištění spár je často velmi nenáviděná činnost, ale jedná se o nečekaně důležitý úkol. 

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Vysejte si majoránku do květináče i záhonu! Teď je ten správný čas

Dokážete si představit guláš bez majoránky? Asi ne, že? A co teprve když do něj dáte majoránku čerstvě vypěstovanou. To vám pak jedlíci utrhají ruce a každá kuchařka bude chtít znát váš recept. Majoránka si rozhodně zaslouží místo ve vašem domě i zahradě. V tomto článku vám představíme jednoduché ...

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Dotaz z poradny: Vejde se do paneláku řízené větrání?

Panelové domy se stále silněji zateplují, majitelé vyměňují okna a nakonec všichni zjistí, že doma mají sice pěkně teplo, ale vlhko a dům jim plesniví. Někdo se nad tím zamýšlí a hledá řešení v rámci řízeného větrání s rekuperací.

neděle v noci 16/4/23 | zdroj: Dům a zahrada

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě má novou expozici na světové úrovni

Uherský Brod má nedlouho novou stálou expozici v Muzeum Jana Amose Komenského. U příležitosti 430 let uplynulých od narození Komenského vznikla pod vedením dvou ateliérů Horalík Ateliér a A77 expozice na světové úrovni. Koncept řešení interiéru je postaven ...

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Násilné střety si v Súdánu vyžádaly nejméně 56 životů a téměř 600 zraněných

Při násilných střetech mezi armádou a polovojenskými Jednotkami rychlé podpory (RSF) přišlo v Súdánu o život už 56 lidí. Dalších téměř 600 jich utrpělo zranění, uvedla agentura Reuters s odvoláním na výbor súdánských lékařů. Předchozí bilance listu The New York Times (NYT), stará jen několik ...

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požár v Dubaji si vyžádal 16 životů a devět zraněných

Požár v obytném domě v Dubaji ve Spojených arabských emirátech si v sobotu podle zdejších úřadů vyžádal 16 životů a devět zraněných. Uvedl to server zdejšího listu The National.

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Andělský objev roku Calin: Cítím, že se to láme

Calin je český r’n’b zpěvák a raper, jenž má moldavské kořeny. Ze sobotního andělského ceremoniálu si odnesl sošku za vítězství v kategorii Objev roku. Oceněn byl za desku Popstar, která vyšla loni v březnu.

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda zrenovovala téměř stoletou hispano-suizu. Patřila prezidentovi cukrovarského spolku

Téměř stoletá Škoda Hispano-Suiza 25/100 KS, která řadu let fungovala jako hasičské auto, se po důkladné renovaci představila na veletrhu Techno Classica v Essenu.

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Změna na Hradě nepřišla, senátor udiven

Hrad o nominacích do Ústavního soudu se senátory nejednal, změna po odchodu Miloše Zemana nepřišla, řekl Právu předseda ústavně-právního výboru Senátu Tomáš Goláň (ODS).

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Varšavské ghetto bylo srovnáno se zemí

Ve Varšavě začala v druhé půlce dubna 1943 poslední fáze likvidace židovského ghetta. Němci z něj už předtím poslali do vyhlazovacích táborů přes čtvrt milionu Židů. Zbylí obyvatelé ghetta se však vzepřeli a skoro měsíc nacistické přesile hrdinně vzdorovali. Nakonec bylo ghetto srovnáno se ...

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evženie de Montijo: Poslední francouzské císařovně krása život neulehčila

Rakouská císařovna Alžběta, manželka Františka Josefa, se považovala za krásnou dámu, jíž se může málokterá vyrovnat. Ale ve stejné době vyhlašovala veřejnost kromě Sisi, jak nazývali Alžbětu, za nejpůvabnější ženu století i Evženii, choť francouzského císaře Napoleona III.

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stalin jako Mickey Mouse? Ruští poslanci se domáhají stíhání ředitelky muzea

Komunističtí poslanci ruského parlamentu požadují od kriminální ústředny, aby trestně stíhala novou ředitelku Puškinova muzea výtvarného umění Jelizavetu Lichačovovou. A sice za to, že přirovnala sovětského vůdce Josifa Stalina ke komiksové postavičce Mickeyho Mouse. Uvedl to zpravodajský server ...

neděle ráno 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tragédie na Přerovsku. Policie vyšetřuje násilnou smrt čtyř lidí

Kriminalisté od sobotního večera vyšetřují v obci Olšovec na Přerovsku násilnou smrt čtyř lidí, uvedla policie. Jde zřejmě o tři vraždy a sebevraždu.

neděle dopoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejmenší psík na světě se vejde do dlaně. Na výšku má jen devět centimetrů

Čivavy se často označují jako psi do kabelky, ale dvouletá Pearl se dokonce vejde do dlaně. Minulý týden se tak oficiálně stala v současnosti nejmenším dospělým psem na světě. Historického rekordmana ovšem značně přerostla.

neděle dopoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po Polsku zakázalo dovoz ukrajinského obilí také Maďarsko

Maďarsko zakázalo dovoz zemědělských produktů z Ukrajiny, oznámila v noci na neděli tamní média. K podobnému kroku se nedávno rozhodla také Varšava. Maďarský zákaz má stejně jako v polském případě platit do 30. června.

neděle dopoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vypadá jako IKEA, ale není to IKEA. V Moskvě otevřel Švédský dům

IKEA opustila Rusko po vpádu na Ukrajinu stejně jako řada dalších zahraničních společností. Zalátat díru na trhu se v Moskvě snaží od soboty Švédský dům, který však kromě názvu nemá se Švédskem prakticky nic společného. Stojí za ním totiž běloruská nábytkářská společnost Swed House. Ta se ...

neděle dopoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Súdánu pokračují boje mezi armádou a milicemi

V Súdánu v neděli druhým dnem pokračují boje mezi armádou a vlivnými polovojenskými Jednotkami rychlé podpory (RSF). Bojuje se dál především v hlavním městě Chartúmu, uvedly světové agentury.

neděle dopoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rekordně silná koruna by mohla dále posílit, shodují se analytici

Česká koruna, která se v minulých dnech dostala na patnáctileté maximum – pod hranici 23,25 Kč/EUR –, by mohla v příštích měsících dále posílit. Shodli se na tom analytici. Česká měna by podle nich mohla zpevnit i pod 23 korun za euro. Její oslabení očekávají až po snížení úrokových ...

neděle dopoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

David Žbirka: Je ještě pár nevydaných písní

Čtyři sošky anděla hrajícího na šalmaj dostal v sobotu večer na pražském Výstavišti David Žbirka. Ocenění převzal za album svého otce Mira Žbirky nazvané Posledné věci, které vyšlo loni v květnu. On sám ho společně s Patrickem Jamesem Fitzroyem produkoval a nazpíval na ně duet Nejsi sám.

neděle dopoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonec jezdil 60 let bez řidičáku. Přišlo se na to náhodou

Dvaaosmdesátiletý Tošijuki Išibaši z japonského města Himedži doplatil na to, že řídil auto nepřipoutaný. Problém však nepředstavovala pokuta, ale zjištění, že japonský senior jezdil zhruba šedesát let bez řidičského oprávnění.

neděle v poledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší jaderný reaktor v Evropě už běží, stojí ve Finsku

Pravidelnou výrobu elektřiny v neděli s velkým zpožděním zahájil největší jaderný reaktor v Evropě Olkiluoto 3 (OL3). Finsko zahájilo výstavbu reaktoru v roce 2005 a původně měl být dokončen v roce 2009. Reaktor má zvýšit bezpečnost dodávek elektřiny v regionu po omezení dodávek plynu ...

neděle v poledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U hypotéky je pojištění nemovitosti nutnost

Podmínkou pro čerpání hypotečního úvěru je standardně pojištění. Banky se totiž jistí nejen zástavou, ale také právě pojistkou nemovitosti.

neděle v poledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za vraždami na Přerovsku stojí zřejmě přítel ženy, která přežila. Mrtvé je i dítě

Oběťmi vraždy v Boňkově na Přerovsku jsou podle všeho nezletilý syn a jeho babička se svým přítelem. Zraněna byla matka dítěte. Útočníkem byl zřejmě přítel zraněné ženy. Obyvatelé obce mluví o hrůzné události.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Prachaticku shořela ubytovna, lidé ji stihli včas opustit

V Houžné, která spadá pod Lenoru, na Prachaticku, kompletně vyhořela v sobotu časně ráno ubytovna. Škoda se vyšplhala ke dvaceti milionům. Pět ubytovaných budovu včas upustilo.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedinečný pohled do muzea Porsche. Proletěl jej dron

Technologická společnost DJI, která se specializuje na výrobu dronů, zveřejnila ve spolupráci s muzeem Porsche ve Stuttgartu ohromující záběry z průletu skrze celou budovu. Video umístěné na YouTube tak přináší jedinečný pohled na umístěné exponáty.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Baťův Zlín: Ševci nejsou, boty se zatím vyrábí dál

Loni zanikl ve Zlíně, a tím i v celé republice, středoškolský učební obor zaměřený na výrobu obuvi. V regionu, jejž kdysi pozvedlo právě obuvnictví, přitom v nedávné době vznikly nové značky, které sázejí na moderní design a víru, že Češi chtějí nosit české boty. Bude je mít kdo šít?

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko zase sází na výsadkáře, v bezprecedentních krvavých bojích u Bachmutu pomohli k postupu

Ve válce na Ukrajině mají zřejmě větší roli hrát ruská vzdušná výsadková vojska (VDV), uvedla v neděli britská rozvědka. Tvrdí, že by se ve vysoké funkci měl vrátit na Ukrajinu jejich velitel generálplukovník Michail Těplinskij, který byl z bojiště odvolán v lednu.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Berberské pohoří Dahar na zájem turistů zatím čeká

Nad obzorem v dálce stoupá rudě žhnoucí kotouč slunce, které pozvolna osvětluje dosud ztemnělou krajinu. Na dohled se rozprostírají jen nekonečné duny saharské pouště, které se teď začínají zlatavě třpytit. Postupně paprsky světla dosáhnou až k našemu stanovišti – mocným obvodovým zdem ruin ...

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parlamentní volby by vyhrálo ANO

Pokud by se v březnu konaly volby do Poslanecké sněmovny, vítězem by bylo se ziskem 29,5 procenta hnutí ANO. O dvě procenta méně by získala vládní koalice Spolu. Pokud by strany koalice kandidovaly samy, do dolní komory by se nedostali lidovci a TOP 09. Vyplývá to z šetření agentury Kantar ...

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Víc než polovina Čechů chce nižší schodek rozpočtu, ukázal průzkum

Padesát sedm procent občanů si myslí, že by letošní schodek státního rozpočtu, který činí 295 miliard korun, měl být nižší. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar TNS zveřejněného v neděli v České televizi.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Demonstranti dorazili k budově Úřadu vlády ČR

Na Václavském náměstí v Praze se v neděli odpoledne opět sešli lidé na protivládní demonstraci s názvem Česko proti bídě. Následně vyrazili na pochod Prahou a před půl šestou dorazili k úřadu vlády. Demonstraci svolala strana Právo Respekt Odbornost (PRO). Policie zajistila jednoho muže, který ...

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

GLOSA: Není nutno, aby bylo přímo veselo

Moderovat kulturní akci v prostředí, v němž nejste respektovaná osobnost, je těžká disciplína. Aktuálním důkazem toho bylo uvádění herce Kryštofa Bartoše na sobotním předávání Cen Anděl. Spíš to drhlo, než plynule klouzalo.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko a Ukrajina si na Velikonoce vyměnily zajatce

Mezi Ruskem a Ukrajinou se při příležitosti pravoslavných Velikonoc uskutečnila velká výměna zajatců. Podle šéfa kanceláře ukrajinského prezidenta Andrije Ermaka se jich vrátilo 130.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrchní soud zrušil rozsudek v korupční kauze soudce Elischera

Vrchní soud v Olomouci zrušil rozhodnutí v korupční kauze soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera. Případ se vrací na pražský městský soud, který v listopadu 2021 potrestal soudce za zneužití pravomoci, přijímání úplatků, neoprávněný přístup do počítačového systému a nadržování devíti ...

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejstarší gorila na světě oslavila 66. narozeniny, průměrný věk překonala o více než 20 let

Berlínská zoo má důvod k radosti. Jejich gorila Fatou, která je nejstarší na celém světě, oslavila ve čtvrtek 66. narozeniny. Gorily se přitom dožívají zhruba 40 let, průměrný věk tak překonala o více než 20 let, píše agentura Reuters.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tisíciletý déšť na Floridě: Vjezd do garáží se změnil v divokou řeku

Dramatické záběry z povodní ve floridském Fort Lauderdale zveřejnila v pátek agentura Reuters. Je na nich vidět, jak se vjezdem do garáží valí voda připomínající rozbouřený tok. Podle Národní meteorologické služby město zažilo tisíciletý déšť.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská palba ničila o Velikonocích i kostely

Záporožská oblast čelila v noci na neděli mohutnému ostřelování. Zasažen a téměř zničen byl o pravoslavných Velikonocích kostel v městečku Komyšuvacha. Na Telegramu o tom informoval vojensko-civilní správce oblasti Jurij Malaško, napsala agentura Ukrinforn.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Téměř sto exponátů od více než čtyřiceti autorů míří na přehlídku do Milána

Síla i křehkost českého skla a porcelánu naplno promluví v Mekce designu a módy, v italském Miláně. A bude to svátek, jaký tuzemská designérská scéna v novodobé historii nezažila. Téměř sto exponátů od více než čtyřiceti autorů bude k vidění na milánském týdnu designu, jenž se koná od ...

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RAM ukázal produkční verzi elektrického pickupu 1500 REV s efektní maskou a perfektním dojezdem

V lednu se americká automobilka RAM pochlubila velmi povedeným konceptem pickupu RAM 1500 Revolution Battery-electric Vehicle. Jen za pár měsíců přichází ukázka produkční verze, která je sice hodně vzdálená od konceptu, ale přesto svým designem zaujme. Výrazná je maska ...

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Černé víno je poctou stavitelům Mikulova

Z bílých hroznů bílé, z modrých červené, a k tomu ještě vína růžová. Taková jsou nejčastější zabarvení hroznového moku s tím, že červená nabízejí podle odrůd, zpracování a doby zrání ještě bohatou škálu odstínů.

neděle odpoledne 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kadyrov se odmítl setkat s propuštěnými zajatci, mají se vrátit na frontu ukázat odvahu

Čečenský prezident Ramzan Kadyrov se odmítl setkat s pěti propuštěnými zajatci, kteří se vrátili z ukrajinského zajetí do Grozného. Připustil, že zajetí není zločin, přesto mají napřed ukázat svoji odvahu, vrátit se na frontu a očistit své jméno i jméno jednotky.

neděle v podvečer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Manévry a jednání mají přesvědčit Čínu o významu Ruska, zbraně Peking dál odmítá dodat

Ruské manévry v Tichém oceánu mají ukázat Rusko jako rovnocenného partnera Číny, Moskva by se tak měla stát atraktivnější pro pekingské vedení, uvedl v sobotu Institut pro studium války (ISW). Vztahy mezi oběma zeměmi ochladly, když Čína označila vzájemné přátelství bez hranic ze prázdnou frázi ...

neděle v podvečer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinské ztráty nedosahují počtu obětí zemětřesení v Turecku

Ukrajina své ztráty (stejně jako Rusko) neuvádí, což vede ke spekulacím. Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov však v rozhovoru pro španělský list La Razon řekl, že obětí je méně než padesát tisíc.

neděle v podvečer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči uzavřeli vrata na Čertovce, hladina Vltavy v Praze stoupá

Pražští hasiči uzavřeli v neděli odpoledne preventivně vrata na Čertovce. Průtok ve Vltavě totiž dosahuje 400 kubických metrů.

neděle v podvečer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Plzni hořel byt, zřejmě jej podpálil nájemník

Hasiči vyjížděli v neděli ráno k požáru bytu v domě na plzeňské Skvrňanské třídě. Zřejmě jej zapálil sám nájemník, Rumun narozený v roce 1979.

neděle v podvečer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sázka Ukrajinců na ofenzivu je riziková

S nástupem jara se blíží začátek očekávané ukrajinské ofenzivy, do které by už měl Kyjev nasadit západní tanky a na západě vycvičené vojáky. Jestliže uspěje, může to mít rozhodující vliv na vývoj války i jednání. List The Financial Times ale upozorňuje, že sázka na ofenzivu je riziková.

neděle v podvečer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zajímavosti Volhy: Tři paruky pro Hádka, dva a půl tisíce kostýmů a více než 120 automobilů

Česká televize v neděli pustila již třetí díl retro seriálu Volha. Diváky zavádí do 70. a 80. let, čemuž odpovídají i kostýmy a výprava jednotlivých dílů. Herci tak oblékli oděvy, které frčely v době normalizace. A třeba Stanislav Majer alias kameraman Zikmund si před kameru vzal bundu po ...

neděle večer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin se setkal s čínským ministrem obrany

Ruský prezident Vladimir Putin se v neděli v Moskvě setkal s čínským ministrem obrany Li Šang-fuem. Podle agentury TASS o tom informoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

neděle večer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspekce chce obžalovat policistu z kauzy Dozimetr

V korupční kauze Dozimetr týkající se úplatků a manipulací zakázek pražského dopravního podniku padl první návrh na obžalobu. Vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ho v pátek podali na pražského policistu, který měl skupině kolem zlínského podnikatele Michala Redla či ...

neděle večer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Jsem Chcimír a nestydím se za to. Demonstranti pochodovali Prahou

V pořadí druhá demonstrace s názvem Česko proti bídě pořádaná předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem proběhla v neděli odpoledne na Václavském náměstí. Tisíce lidí se sešly k protestu, kde požadovaly demisi vlády. Po hodině a půl se demonstranti vydali Prahou na Úřad vlády ČR, kde demonstrace ...

neděle večer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soused ubodal muži na Mostecku německou dogu

Policie z Ústí nad Labem šetří incident mezi sousedy na sídlišti Janov v Litvínově, při němž v neděli okolo jedné hodiny odpoledne zahynul pes.

neděle večer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto na Uherskohradišťsku přejelo na silnici ležícího muže

Úmrtí třiapadesátiletého muže, kterého v sobotu večer přejelo auto, když ležel z dosud nezjištěných příčin na silnici II/490 mezi Uherským Brodem a Nivnicí, šetří Uherskohradišťští policisté. Novinkám to řekl zlínský policejní mluvčí Radomír Šiška.

neděle večer 16/4/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.7., 19.7., 18.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru