Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 26. květen 2023
sobota 23. 9. 2023, 0:56

archiv zpráv pro 26. květen 2023

Obyvatelé Ďáblic si mohou oddychnout, developer jim bydlení nezkazí

Na pražském sídlišti Ďáblice se nebudou stavět další domy. Omezí se i možnost přistavět nová patra na nynější budovy. Přístavba může vzniknout pouze u školy a školky, proměnit se mají bývalé prodejny Včela. Přibude zeleň a změní se síť cest v parku. A obyvatelé si mohou konečně oddychnout.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Uprostřed domu mají patio se vzrostlým stromem, všude je tak světlo

Původní dům se prostě nepovedl. Byl špatně posazený na pozemku, jeho architektura a dispozice byly komplikované a provoz nefungoval. Jenže zlikvidovat všechno? Ne, tak udržitelnost nefunguje. A tak se studio JRA Jaroušek Rochová architekti rozhodlo recyklovat nosné konstrukce a využít je ve svém ...

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Habeck střemhlav. Ministrův sešup podemílá zelenou revoluci

Ještě před rokem vše nasvědčovalo tomu, že si Robert Habeck, charismatický politik číslo jedna německé strany Zelených, obratně a neúnavně utkal s německou veřejností pouto, které by ho v příštích volbách vyneslo do kancléřského křesla.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zákon o bezpečnostních agenturách vázne

Státu chybí zákon, který by upravoval činnost soukromých bezpečnostních agentur. V současnosti regulace neexistuje, což má za následek nefunkční trh, problémy s nízkou kvalitou zaměstnanců, jejich nedostatečnou právní ochranu i špatné mzdy.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nastává čas ovoce. Vyberte nejlepší odšťavňovač

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy z vlastního odšťavňovače se těm krabicovým džusům z obchodů nevyrovnají. Chutnají úplně jinak a navíc si vždy budete jisti, že pijete šťávu z kvalitních surovin. Jak ale vybrat odšťavňovač, abyste se vyhnuli zklamání a aby šťáva chutnala přesně podle vašich ...

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Burza nejoblíbenějších balkonových rostlin. Ode dneška až do neděle v Praze

Chcete osvěžit svoje balkony a terasy? A ještě nemáte vybráno? Tradiční i výjimečné muškáty neboli pelargonie si můžete vybrat na muškátové burze, která se pořádá dnes, zítra a také v neděli v trojské botanické zahradě v Praze.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Stát si dává dotační prázdniny. Nikdo ale neví, s čím přijde po prázdninách

Od konce června bude pozastaven provoz dotačního programu Nová zelená úsporám. Stát připraví novou verzi, jenže o ní se zatím neví, jak vlastně bude vypadat. Může se stát, že podmínky budou mnohem přísnější. A pravděpodobně i budou.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Kdy vyvazovat okurky? Nejde o čas, ale o velikost

Ahoj, zahrádkáři a milovníci okurek! Dnes se podíváme na to, kdy a jak vyvazovat okurky, a nejen to. Prozkoumáme také, kdy je čas na výsev okurek, jak a kdy je zaštipovat a jak často je sbírat. Takže popadněte své zahradnické rukavice a pojďme na to!

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jde o zdraví! Chybná instalace kuchyňské linky vás může ohrozit plísní

Věděli jste, že nedostatečným odsazením kuchyňské linky od stěny může snadno dojít ke kondenzaci vlhkosti a vytvoření nebezpečných plísní? Toto nebezpečí nepodceňujte, protože je častější, než by se mohlo zdát.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Víte, co je alcázar a kde ho ve Španělsku najdete?

Nejkrásnější je prý ten v Seville. A úplně jiný náboj má alcázar v Segovii. Ve Španělsku je jich totiž více. Další zajímavé alcázary najdete ve městě Córdoba, v Toledu, ale i jinde. Stačí si vybrat.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak lišácky zvětšit obytný prostor? Nadstavit netradičně patro, jako právě tady!

Tenhle projekt byl zajímavý hned z několika důvodů. Renovace a přístavba domu znamenala výzvu jak statickou, tak i dendrologickou. Architekti ze studia LOC si s tím ale poradili skvěle.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Co všechno potřebujete mít na střeše kromě krytiny? Je toho hromada

Pro bezpečnou a zdravou střechu stejně tak, jako pro bezpečí těch, kdo se nachází v jejím okolí, jsou střešní doplňky rozhodující.

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Dům a zahrada

Robert Nebřenský z Vltavy: Krása musí mít drápky

Frontman skupiny Vltava Robert Nebřenský (59) má v malém českém rybníčku téměř kultovní postavení. Je to značka, o které se nepochybuje, a snad právě proto neváhá udělat si legraci sám ze sebe.

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve čtyřiceti opustila práci a stala se dcerou na plný úvazek. Dostává kapesné 13 tisíc

Na čínských sociálních sítích způsobil značný rozruch příběh ženy, jež ve čtyřiceti letech opustila dobře placenou práci, aby opět žila s rodiči, kteří jí za to navíc ještě platí. Sama to označuje za zaměstnání plné lásky.

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příběh Valérie: Nutil mi prášky na spaní, opilý nás málem zabil. Policie mě zklamala

Varovné signály si Valérie ze začátku neuvědomovala. Její nový přítel se k ní nastěhoval, veškerý čas chtěl trávit společně a všechno se zdálo být v pořádku. První problémy přišly, když si Valérie uvědomila, že několik měsíců neviděla svoje kamarády, rodinu a v podstatě nikam nemohla jít sama. ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Semily mají novou mateřskou školu s organickými tvary a převislou střechou stínící interiér

Osmitisícové město Semily se od minulého roku může pochlubit novou mateřskou školou. Přízemní novostavba s organickými tvary zaujme svou převislou betonovou střechou a fasádou, kde se střídají barevné panely se skleněnými plochami. Bonusem školky, která ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak zpomalit biologické stárnutí

Říká se, že věk je jen číslo. Ten chronologický, který určuje, kolik je nám skutečně let, určitě. Existuje ale i věk biologický, který ukazuje na to, jak staré naše buňky jsou na základě jejich aktuálního stavu. Rozdíly mezi nimi pak mohou být poměrně razantní.

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Závod v Le Mans, patrně nejslavnější vytrvalostní automobilový závod světa, slaví 100 let

Letošní čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans bude jubilejní – první konání proběhlo před 100 lety. Zúčastnilo se tehdy 33 běžných produkčních vozů a vítězný tým ujel za 24 hodin přes 2200 kilometrů.

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Korespondenční volba se odkládá. Obstrukcí ve Sněmovně by už teď bylo moc

Projednávání korespondenční volby ve Sněmovně se zřejmě odkládá na podzim. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) přitom už v únoru bojoval za to, aby o ní dolní komora jednala co nejdříve. Opozice ale vyhrožuje obstrukcemi jak u tohoto zákona, tak i u konsolidačního balíčku. Hrozilo by tak, že by ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domácnosti mohou na energetické úspory získat od státu statisíce

Když se mluví o dotacích na energetické úspory, většina lidí se domnívá, že se jedná pouze o peníze na fotovoltaické panely k vlastní výrobě elektřiny či na tepelná čerpadla. Z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) lze ale získat finanční podporu na daleko větší množství projektů, které pomohou ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové Knihy: Hogelandová, Frankopan a Glassová

Všechny cesty kdysi vedly do Říma. Dnes vedou do Pekingu, píše autor ve své knize Nové hedvábné stezky. Svět se zkrátka mění. Vědí to i ženy, které si sdílejí svá tajemství. Právě o tom vypráví publikace Na dlouhé povídání. Tajemství musí odhalit i Emma Makepeacová, členka elitní špionážní ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bílý dům a republikáni se blíží dohodě o navýšení dluhového stropu

Bílý dům a republikánští zákonodárci se přiblížili dohodě o navýšení dluhového stropu Spojených států, která by odvrátila hrozící platební neschopnost federální vlády. Napsal to list The New York Times (NYT) s odvoláním na své zdroje a v podobném duchu informuje také agentura Reuters. Dluhový ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exploze hlásí Kyjev, Dnipro, ale také ruský Krasnodar

Z ukrajinské metropole Kyjeva a východoukrajinského Dnipra byly v noci na dnešek hlášeny exploze po ruském vzdušném úderu, informuje server RBK-Ukrajina a stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Zatím nejsou informace o zraněných, správa ukrajinského hlavního města hlásí sestřelení všech ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krása tohoto výjimečného domu vyniká za šera

Výjimečný dům, v němž se snoubí kvalitní řemeslo s ojedinělou atmosférou a tradicí, navrhl japonský architekt Hitoši Saruta z ateliéru CUBO design architect. Jde o modelovou stavbu stojící v Tokiu, jež má naznačovat, jakým směrem by se měla ubírat moderní japonská architektura. S úctou ...

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dotace pro bytové domy zvýhodní seniory

Bytové domy, ve kterých bydlí například senioři nebo příjemci příspěvku na bydlení, budou od září v rámci vybraných dotací z programu Nová zelená úsporám finančně zvýhodněny. Lepší podmínky při žádosti o dotace získají i žadatelé z vyloučených oblastí nebo obce.

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Válečný konflikt ve Sněmovně

Podpisem smlouvy s USA berete na sebe odpovědnost za oběti válečného konfliktu ve Sněmovně…

pátek ráno 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala: Euro teď není téma

Vzhledem k aktuální ekonomické situaci není zavedení eura tématem pro toto volební období, řekl to premiér Petr Fiala (ODS), podle něhož je nejprve nutné dát do pořádku rozpočet a snížit inflaci.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V rakouském Hallstattu je sůl nad zlato

Městečko Hallstatt vám vezme dech. Trůní na břehu jezera pod vápencovými skalami. Je tak krásné a unikátní, že si dokonce v Číně postavili jeho kopii. Jeho věhlas mu ale daly solné doly.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mohlo to být lepší, nebylo to špatné. Robert Sedláček uvádí divadelní hru o Haasovi a Mandlové

Minulý pátek měla v pražské Viole premiéru divadelní inscenace Hugo Haas a Adina Mandlová. Hru si napsal a zrežíroval Robert Sedláček: „Mandlová i Haas jsou ideálními bergmanovskými figurami. Oba si s sebou nesou pytel problémů, běsů, ale pořád to nějak táhnou dál. Ani nevědí proč. Řeší jen, ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jste šikovní, v životě si poradíte, napsali rodiče v Polsku dětem a zmizeli v horách

Polská média už několik dnů sledují případ rodičů z Varšavy, kteří svým dospívajícím synům doma nechali vzkaz a zmizeli. Po manželském páru pátrá policie. Portál onet.pl ve čtvrtek napsal, že není vyloučené, že dvojice z polské části Tater přešla na Slovensko.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonec zabil u Nagana svou matku, další ženu a dva policisty

V Japonsku zatkli v pátek ve 4:37 (ve čtvrtek 21:37 SELČ) 31letého muže podezřelého ze čtyřnásobné vraždy, který o den dříve zabil svou matku, další ženu a poté dva zasahující policisty. Nato se zabednil v domě svého otce, starosty městečka Nakano v prefektuře Nagano, uvedl list The Guard.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hokejový rozhodčí Jan Hribik: Diváky vnímám, ale nadávky mě neurážejí

Česko vyslalo na hokejový šampionát kromě hráčů i tři rozhodčí. Ten hlavní je Jan Hribik (40). Ačkoli toužil po kariéře hokejisty, s píšťalkou se na ledě ohání už od patnácti. Proč říká, že je mu na ledě nevýhodou mladistvý vzhled? Jak vzpomíná na své angažmá v Rusku? A jaké to je, být ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ideální věkový rozdíl ve vztahu podle vědců

Říká se, že láska je slepá. Nebo když se opravdu zamilujete, věk neřešíte, protože je to jen číslo. Možná na tom něco bude, i tak ale zůstává pravdou, že čím větší věkový rozdíl mezi partnery, tím více podezřívavých pohledů vztah vyvolává. Opravdu na věkovém rozdílu nezáleží? Co když může být ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tři scénáře podle Medvěděva. Všechny počítají s tím, že Ukrajina jako stát zmizí

Místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv narýsoval – podle svých slov – tři pravděpodobné scénáře ukončení „speciální vojenské operace“, jak Moskva nazývá svou invazi na Ukrajinu. Všechny počítají s tím, že Ukrajina jako stát přestane ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Českého potápěče na Novém Zélandu stáhl lodní šroub, muž utrpěl vážné zranění

V novozélandském Aucklandu utrpěl tento týden vážné zranění český profesionální potápěč, který prováděl údržbu trajektu v místním přístavu. Informoval o tom server New Zealand Herald, podle něhož muže vtáhl pod hladinu lodní šroub poté, co posádka zapnula motor. Úřady nehodu vyšetřují.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rodinný dvojdům pro surfaře

Jednoduchý, ale osobitý dům, kde nic důležitého nechybí a nic zbytečného nepřebývá. Takový byl záměr architekta Jakuba Chocholy, když navrhoval dům v pražských Klánovicích pro svého klienta, jenž holduje surfingu. Mottem domu je citát slavného architekta Miese van der Rohe „Méně je více“. ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mluvte na miminka, formuje to strukturu jejich mozku

Povídání dospělých, kterému jsou děti v raném věku vystaveny, může přispívat k utváření struktury jejich mozku. Vědci objevili souvislost mezi hladinou myelinu u kojenců, což je tukový ochranný obal nervů, a řečí jejich rodičů, napsal list The Guardian.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dron zasáhl areál Gazpromu v Bělgorodu

Ve čtvrtek krátce před půlnocí zasáhl dron areál ruského plynárenského giganta Gazprom nedaleko Bělgorodu. Na Telegramu to uvedl gubernátor oblasti Vjačeslav Gladkov, podle nějž se incident obešel bez obětí i zranění.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruského novináře vyhodili kvůli rozhovoru s Prigožinem

Ruská propagandistická platforma Telega Online dala výpověď mediálnímu technologovi Konstantinu Dolgovovi. Osudným se mu zřejmě stal několik dnů starý rozhovor s Jevgenijem Prigožinem, ve kterém majitel Wagnerovy skupiny kritizoval ministra obrany Sergeje Šojgua a další ruské elity.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za volantem plug-in hybridní Alfy Romeo Tonale: Zaujme nejen dynamikou

Tonale „do zásuvky“ přichází na trh výrazně později oproti konvenčním verzím, ale stálo za to si počkat. Sporťákem sice není, ale má hromadu síly a elektrický pohon krásně vykrývá slabiny toho konvenčního. Přidejte bytelnost a dobrou výbavu a výsledkem je zajímavé, byť opravdu ne levné auto.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Rusové v nedbalkách - Alex Švamberk

Nájezd ukrajinských odpůrců Vladimira Putina z Ruského dobrovolnického sboru a Legie Svoboda Rusku do Bělgorodské oblasti připravil Rusku nepříjemné probuzení. Putinovi odpůrci bez problémů překročili hranice a obsadili malé území včetně vesnice Kozinka. Rusku trvalo skoro dva dny, než je ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovinsko před letní sezonou zdražuje mýtné

Slovinsko po deseti letech zdražuje mýtné za jízdu po dálnicích a rychlostních silnicích. Ve čtvrtek o tom rozhodla slovinská vláda s tím, že nové ceny budou platit od 15. června. Řidiči zaplatí v průměru o 6,8 procenta více než dosud.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pod dozorem ozbrojenců. Z Vídně do Brna dorazily rukopisy královny Elišky Rejčky

Do brněnské pevnosti Špilberk dorazily unikátní rukopisy královny Elišky Rejčky, které jsou spjaté s počátky kláštera na Starém Brně. Část vzácného souboru se do České republiky vrátila po 240 letech z Vídně, kam se dostala za vlády Josefa II. Veřejnost si může neobyčejný komplet rukopisů ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala se omluvil budoucím důchodcům za selhání státu

Premiér Petr Fiala (ODS) se omluvil lidem, kteří čekají na vyměření důchodu déle, než je zákonem stanovená hranice 90 dnů. Na vině je podle něj velký zájem o předčasné penze i chybějící digitalizace státní správy, kdy je třeba dokládat rozličné dokumenty. Prodlení Česká správa sociálního ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Tohle jsou nejzajímavější stromy světa. Znáte je všechny?

Stromy. Podle odhadů jsou jich na světě až tři biliony. Jsou nejen krásné, ale hlavně nekonečně užitečné. V u nás běžných druzích se vyzná skoro každý. Jak dobře ale znáte cizokrajné přírodní velikány, které vynikají půvabem, využitím či rozměry? Otestujte své vědomosti v našem kvízu. A pozor, ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oblíbené recepty z mletého masa

Tentokrát vzal do ruky vařečku šéfkuchař tišnovské restaurace Na Humpolce Oskar Klanert a ukáže nám, jak se dá pracovat s mletým masem.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinští piloti se budou zacvičovat na F-16 pod vedením Dánska a Nizozemska

Výcvik ukrajinských pilotů na americké stíhačky F-16 povedou Dánsko a Nizozemsko a ostatní zainteresované země se připojí. Oznámil to americký ministr obrany Lloyd Austin s tím, že země jako Norsko, Belgie, Portugalsko a Polsko se již nabídly, že na výcvik přispějí.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohřeb Tiny Turnerové bude uzavřený, jen pro nejbližší

Jak informoval mluvčí zpěvačky Tiny Turnerové, která ve středu ve věku 83 let zemřela, pohřební obřad bude uzavřený, uskuteční se jen pro její rodinu a přátele. „Žádám vás, abyste respektovali soukromí rodiny,“ uvedl v prohlášení. Zdůraznil také, že nebude komentovat další dotazy médií na ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Dej sem peníze, nebo tě zabiju!“ hrozila pěstí žadatelka o dávku úřednici v Přerově

Kvůli sociální dávce vyhrožovala zabitím ve čtvrtek odpoledne žena (62) úřednici v jedné kanceláři přerovského magistrátu. Nyní podezřelé hrozí až tři roky vězení, případ policie řeší jako vyhrožování úřední osobě.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Česku hrozí vznik požárů, varují meteorologové

V západních oblastech republiky panuje půdní sucho a meteorologové proto vydali výstrahu před nebezpečím vzniku požárů. V následujících dnech totiž očekávají převládající slunečné počasí beze srážek.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RETRO HOKEJ: Krutá prohra s Ruskem rozplakala Říhu, který už další šampionát nezažil

Letošní hokejové mistrovství světa se hraje už pouze ve finském Tampere a zná všechny semifinalisty. V boji o medaile zůstala poslední čtyři mužstva, ostatní odjela domů. Novinky.cz pro vás připravují retro seriál, který vám každý den připomene, co se stalo před lety na šampionátech.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá řidička v BMW na Jičínsku zlomila strom. Vůz skončil na střeše

Zřejmě ne zcela soustředěná na cestu byla podle policie 21letá řidička vozidla značky BMW, se kterým havarovala na Jičínsku. Nejdřív sjela do příkopu, kde zlomila strom, načež se vozidlo převrátilo na střechu. Zdravotníci dívku přepravili do nemocnice.

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi tráví na sociálních sítích méně času. Nejpopulárnější je Facebook a YouTube

Průměrný Čech stráví na sociálních sítích téměř dvě a půl hodiny každý den, konkrétně je to 147 minut. I když se to může zdát jako vysoké číslo, ve skutečnosti je to o 17 minut nižší hodnota než v loňském roce. Vyplývá to z nedávného průzkumu AMI Digital Indexu, který pravidelně mapuje ...

pátek dopoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak si vybrat svatebního fotografa

Svatba je jedním z nejdůležitějších dnů ve vašem životě, a není proto divu, že na ni chcete mít nezapomenutelné vzpomínky. Podle čeho vybírat fotografa a jaké jsou nejčastější prohřešky při svatebním focení?

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šestipatrovou budovu poblíž nádraží v Sydney zachvátil rozsáhlý požár. Zřítila se

S mohutným duněním se zřítila šestipatrová budova v centrální části největšího australského města Sydney, kterou ve čtvrtek zachvátil rozsáhlý požár. Jde o bývalou továrnu Henderson Hat, informovala stanice BBC.

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přijetí 34 žáků do třídy by mohlo snížit kvalitu výuky, obávají se zástupci škol

Přijetí 34 žáků do třídy ve středních školách by mohlo vést ke snížení kvality výuky. Takovému naplnění tříd mohou bránit i prostorové možnosti školních budov, školy proto nemusí kapacitu tříd navýšit ani v případě, že je k tomu vyzve jejich zřizovatel. Vyplývá to z vyjádření předsedkyně ...

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf kambodžské krokodýlí asociace spadl k plazům do výběhu, našli z něj jen kousky

Tragický osud postihl 72letého Luana Nama z Kambodži. Majitel krokodýlí farmy v Siem Reapu a zároveň prezident zemské asociace při snaze o přemístění jednoho ze svých krokodýlů spadl do výběhu mezi několik desítek predátorů, kteří ho roztrhali na kusy. Uvedla to agentura Reuters.

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nýrsko si připomene zkázu kostela. Před padesáti lety vyletěl do povětří

Střelmistr naposledy obešel kostel Čtrnácti svatých pomocníků v Nýrsku na Klatovsku. A zkontroloval nálože trhaviny. „Než dal pokyn k odstřelu, mezi lidmi se zhostilo absolutní ticho. Pak zazněla rána a kostel se pomalu sunul k zemi,“ vzpomínala Jitka Hladíková na zkázu, které před ...

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krkonošský národní park slaví 60 let. U jeho zrodu stáli dva muži

U zrodu Krkonošského národního parku, který letos slaví šedesát let od svého vzniku, stáli dva klíčoví muži. Dvaadevadesátiletý profesor Josef Fanta a horník Miroslav Klapka (1930–2016).

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novorozence z Mostu vezla sanitka do Brna, cestu jí razili policisté

Náročný transport novorozeneckého pacienta napříč Českem řešili v úterý záchranáři s policií. Dítě umístěné ve čvrttunovém inkubátoru vezli sanitkou z Mostu do Brna, kde jim museli policisté udělat místo v dopravní zácpě. Akci zaznamenala policejní kamera.

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lexus poutá na dvě velká SUV, šestimístné LX a off-road GX nové generace

Značka Lexus odhalí 8. června dvě velká SUV. Vůbec první model LX bude postaven na Toyotě Grand Highlander, zatímco nová generace modelu GX nabídne opět luxusní alternativu k aktuální Toyotě Land Cruiser. Oba modely míří primárně na severoamerický trh, prodej v Evropě není potvrzen.

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sňatky gayů a leseb? Vládní poslanci se bojí blamáže

Naděje gayů a leseb, že budou moci vstupovat do manželství, po letech politických slibů opět pohasínají. Přitom zákon, který by povýšil registrované partnerství, je až na detaily hotov. Na vině je především nejednota uvnitř vládní koalice, zejména odpor lidovců a části ODS.

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Muž, který stál v cestě. Dlouhé řeči mužů v nehezkých oblecích

Film scenáristy Ivana Fíly a režiséra Petra Nikolaeva Muž, který stál v cestě je poctou Františku Krieglovi, jedinému československému politikovi, jenž nepodepsal takzvaný moskevský protokol, který legalizoval invazi vojsk Varšavské smlouvy 21. srpna 1968.

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Praze se srazila sanitka s autem. To skončilo převrácené v kolejišti

V Praze se v pátek dopoledne srazila sanitka s osobním autem. To skončilo převrácené v kolejišti. Převozová sanitka FN Motol bez pacienta měla vyjíždět z čerpací stanice.

pátek v poledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva české filmy v soutěžní sekci Cinéf v Cannes, ani jeden nebodoval

Zatímco českým celovečerním hraným filmům se na velké filmové festivaly prorazit moc nedaří, Il Boemo v loňském San Sebastianu byl jedním z mála, české studentské filmy mají zejména v Cannes velmi dobrou pověst a dost pravidelně se účastní soutěžní sekce Cinéf (dříve Cinéfondation).

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Technologičtí giganti svádí boj o umělou inteligenci

Umělá inteligence je fenoménem dnešní doby. Technologičtí giganti počítačového světa se tak logicky předhánějí, kdo ukousne z rozvíjejícího se trhu více. Microsoft a Google už boj svádějí, přidat se chystá Apple.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na východním Slovensku nejspíš zabil metanol dva lidi

V košické lokalitě Moňov potok u výpadovky na Prešov se měli metanolem otrávit tři lidé, z toho dva zemřeli. V pátek o tom informovala televize Markíza s tím, že jedna osoba byla převezena do nemocnice.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zoo v Miami dopálila Nový Zéland. Nechala lidi hladit ptáka kiviho

Novozélandskou veřejnost pobouřilo, že zoo v Miami za poplatek umožňovala lidem dotýkat se ptáka kiviho, jenž je jedním ze symbolů Nového Zélandu. Tato zvířata totiž vyžadují velice opatrné zacházení, zejména pokud žijí v zajetí. K situaci se vyjádřil dokonce i novozélandský premiér.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maybachy v novém balíčku Night nabízejí temný luxus

Luxusní vozy Mercedes-Maybach budou nově k dispozici v designovém balíčku Night Series, která nabídne zajímavá nová kola, akcenty z růžového zlata a další prvky.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž mlátil partnerku v obchodním domě v Jičíně. Skončila v bezvědomí

Lidé nakupující v obchodním domě v Jičíně byli tento týden svědky brutálního napadení ženy, na niž zaútočil její opilý partner. Žena skončila v bezvědomí v nemocnici a sedmadvacetiletý agresor byl záhy dopaden.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejrozsáhlejší požár v historii ČR v Českém Švýcarsku byl založen úmyslně. Ve vazbě je 36letý muž

Kriminalisté obvinili 36letého muže, kterého podezírají ze založení loňského obřího požáru v Českém Švýcarsku. Soud muže poslal do vazby. Šlo o nejrozsáhlejší požár v historii České republiky.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Karel III. poskytl dům garderobiérce své zesnulé matky, aby nepsala další knihu

Britský král Karel III. se svérázným způsobem vypořádal s hrozbou úniků důvěrných informací o životě panovnické rodiny ze zdroje, který by mohl hodně vyprávět. Je jím bývalá důvěrnice a garderobiérka královny Alžběty II. Angela Kellyová. Syn nedávno zesnulé panovnice ji přiměl, aby přistoupila ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mimořádný nález. Na trase budované D35 objevili části antické nádoby

Archeologové v trase budoucí dálnice D35 u obce Milovice u Hořic na Jičínsku letos našli pozůstatky antické nádoby z 5. století před naším letopočtem s figurálními motivy. Zbytky nádoby našli vědci na nově objeveném sídlišti z časné doby laténské, tedy z období Keltů. Představuje import ze ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pasažér provětral airbus. 250 metrů nad zemí otevřel nouzový východ

Horké chvíle v chladném průvanu zažili v pátek cestující airbusu společnosti Asiana Airlines před přistáním v jihokorejském Tegu. Z dosud neznámých příčin jeden z pasažérů otevřel ve výšce asi 250 metrů nouzový východ, čímž interiér letadla náležitě provětral.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nizozemci navrhli kampus pro vývoj umělé inteligence. Z výšky připomíná monoskop

Architektonický ateliér MVRDV vyhrál soutěž o návrh Innovation Park Artificial Intelligence (IPAI) v německém Heilbronnu s nápadným kruhovým půdorysem. Cílem architektů bylo navrhnout dostatečně prestižní kampus, tak aby mohl konkurovat světově uznávaným technologickým centrům od amerického ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kuba utahuje šrouby. Mediální zákon cílí na nezávislá internetová média

Kubánský parlament ve čtvrtek jednomyslně schválil nový restriktivní mediální zákon, který podle kritiků a odborníků postihne především nezávislá média na internetu. Informuje o tom v pátek agentura AFP.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bartoš k rodným číslům: Ta částka nesedí. Kolik to bude stát? Nevím

Ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) v pátek na tiskové konferenci odmítl analýzu, podle které plánované rušení rodných čísel přijde stát a soukromý sektor na 56 miliard. Podle něj se totiž rodná čísla rušit nebudou, pouze se bude jejich používání utlumovat. Na otázku, ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senátoři překvapili, všichni tři soudci navržení Pavlem do ÚS jsou velmi kompetentní, míní Kysela

Rozhodnutí ústavně-právního výboru Senátu nedoporučit na ústavní soudce bývalého předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu a bývalou šéfku Soudcovské unie Danielu Zemanovou bylo překvapivé, řekl Právu prezidentův poradce Jan Kysela.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzský výrobce pneumatik Michelin prodal své aktivity v Rusku

Francouzský výrobce pneumatik Michelin prodal své aktivity v Rusku. Kupujícím je Power International Tyres, distributor pneumatik v zemi. Firma to uvedla ve svém pátečním sdělení. Podrobnosti o prodejní ceně podnik nezveřejnil. Michelin prodal svou společnost Russia Tire Manufacturing Company ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podpora NATO i EU na Slovensku klesá. Čtvrtina lidí vnímá pozitivně Putina

Jen 58 procent Slováků by v případném referendu hlasovalo za setrvání země v Severoatlantické alianci. Vyplývá to z průzkumu organizace Globsec zveřejněného v pátek. V České republice podporuje členství země v NATO 85 procent lidí, ještě vyšší má podle průzkumu podporu v Maďarsku nebo ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kopání i tahání za vlasy. Cestující se porvali u výdeje zavazadel

K masivní potyčce došlo v pondělí na chicagském letišti O’Hare. Několik cestujících se krátce po výstupu z letadla začalo slovně napadat, u výdeje zavazadel pak došlo i na fyzické útoky; kopání, údery pěstmi i tahání za vlasy. Policie nakonec zatkla 18letého muže a 20letou ženu, kteří se ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Exploze hlásí Kyjev, Dnipro, ale také ruský Krasnodar

Z ukrajinské metropole Kyjeva a východoukrajinského Dnipra byly v noci na dnešek hlášeny exploze po ruském vzdušném úderu, informuje server RBK-Ukrajina a stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Zatím nejsou informace o zraněných, správa ukrajinského hlavního města hlásí sestřelení všech ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Erdogan si v neděli chce jít pro prodloužení své dvacetileté vlády

Turecko v neděli čeká druhé kolo prezidentských voleb. Současný prezident Recep Tayyip Erdogan (69) v něm stojí proti Kemalu Kiliçdarogluovi (74), kandidátovi koalice, již spojuje především snaha ukončit Erdoganovu autokratickou vládu.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Davy lidí v Jemnici prezidenta překvapily

Druhý den návštěvy Kraje Vysočina zahájil prezident Petr Pavel v Jemnici na Třebíčsku. Pro historické městečko to byla zjevně pocta, a to nejen na oficiální úrovni. Na první pár Česka čekaly v ulicích davy lidí a sám prezident přiznal, že takovou atmosféru nečekal.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zranění v panické tlačenici na diskotéce ve Slušovicích: Policie obvinila 29letého jednatele

Z obecného ohrožení z nedbalosti obvinila policie 29letého muže v souvislosti s loňským incidentem na diskotéce ve Slušovicích, kde se v tlačenici zranilo pět lidí. Hrozí mu až osm let vězení. Podle kriminalistů muž jako jednatel společnosti, organizátor a člen ochranky nezajistil bezpečí pro ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Testy na lidech mohou začít. Úřady daly mozkovým čipům od Muska zelenou

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil společnosti Neuralink povolení k první klinické studii na lidech, informovala agentura Reuters. Jde o zásadní milník pro firmu Elona Muska, která chce dávat lidem čip do hlavy, aby mohli ovládat elektroniku.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nehoda zablokovala dálnici D1 u Brna, kolona má 13 kilometrů

Provoz na dálnici D1 na 204. kilometru u Brna ve směru na Ostravu komplikuje nehoda motorkáře a osobního vozu. Nehoda je se zraněním. V pátečním odpoledním provozu rychle narůstá kolona. Je dlouhá už 13 kilometrů.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rýsuje se nový telefonát mezi Scholzem a Putinem

Mezi německým kancléřem Olafem Scholzem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem se rýsuje nový telefonát o situaci na Ukrajině. Oba politici spolu naposledy mluvili - rovněž telefonicky - loni 2. prosince asi hodinu.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází kompilace písniček Karla Gotta

V pátek 2. června vyjde komplet tří CD mapujících zajímavou písňovou spolupráci. Pod názvem Láska bláznivá / Karel (Gott) zpívá Karla (Svobodu) se skrývá kolekce se čtyřiašedesáti skladbami, které sestavil hudební publicista Miloš Skalka.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruským úředníkům, kteří vlastní majetek v zahraničí, hrozí vyhazov

Poslanci ruské Státní dumy tento týden v prvním čtení jednomyslně schválili zákon, který zakazuje ruským úředníkům pracujícím s utajovanými informacemi vlastnit nemovitost v zahraničí nebo mít v zahraniční bance účet. Opatření se vztahuje také na jejich rodinné příslušníky.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Posselt: Sudetští Němci odmítají kontroly na hranicích s Českem

Sudetští Němci odmítají znovuzavedení kontrol na hranicích s Českou republikou, což po spolkové ministryni vnitra Nancy Faeserové požadují Sasko s Braniborskem. V pátek to v Řezně u příležitosti začínajícího sudetoněmeckého sjezdu prohlásil šéf sudetských Němců Bernd Posselt.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie v Berlíně vyšetřuje Waterse kvůli kabátu, který měl na koncertě

Policie v Berlíně vyšetřuje spoluzakladatele britské rockové kapely Pink Floyd Rogera Waterse kvůli možnému šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině. Informuje o tom internetový portál týdeníku Der Spiegel. Případ souvisí s Watersovým koncertem z minulého ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž se pokusil oběsit na stromě v centru Prahy

Muže, který se rozhodl sáhnout si na život, zachraňovala městská policie a zdravotníci v parku v Praze 1. Sebevrah již bezvládně visel na stromě, když ho strážníci sundali na zem a začali oživovat. Se zdravotníky se jim pak podařilo obnovit životní funkce a muže ve stabilizovaném stavu ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf Cermatu prozradil, kolik stál letošní tisk testů na přijímačky a maturity

Za tisk a kompletaci letošních testů státní maturitní zkoušky a jednotných přijímacích zkoušek zaplatilo Centrum zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV/Cermat) 4,5 milionu Kč. Výrobu testových materiálů v tomto školním roce poprvé zajišťoval Cermat bez smlouvy se společností Konica Minolta. Ta ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Motoristická slavnost Legendy 2023 zaplní na víkend park v Holešovicích tisícovkou aut a motorek

Desátý ročník automobilové slavnosti Legendy proběhne od soboty 27. května do neděle 28. května 2023 tradičně v parku výstaviště v pražských Holešovicích. Letošním hlavním tématem jsou Německé hvězdy, ale těšit se můžete krom veteránů a ikonických vozů dob ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Výtvarníci Lu Jindrák Skřivánková a Alex Jindrák mají Dark Light Metallic

Kontrast světla a tmy, to je hlavní téma, které zajímá výtvarníky Lu Jindrák Skřivánkovou a Alexe Jindráka. Jejich nový multimediální projekt Dark Light Metallic, který vytvořili společně s animátorem Ondřejem Rakušanem, pracuje s videotechnologií a rozšiřováním vizuality i reality pomocí ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zadržení 10 vysokoškoláků z Prahy: Cizinci prali peníze získané od žen, které skočily na legendu o lékaři

Deset vysokoškoláků, kteří podle policie obírali ženy na známý trik s lékařem, zadržela v uplynulých týdnech pražská policie. Od poškozených získali 1,5 milionu korun a okamžitě je převáděli na zahraniční účty. Všichni zadržení jsou cizinci.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konkurence pro Západ. Dvacítka dalších zemí chce pod křídla Číny a Ruska

Západu roste konkurence. Dvě desítky zemí světa před nadcházejícím summitem hospodářského uskupení BRICS v Jižní Africe projevily zájem o vstup, nebo alespoň o status podporovatele. Má se jednat o země z Asie, Blízkého východu i Afriky. Pořadatelé summitu už avizovali, že se budou možným ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na dně Jihočínského moře se našel porcelánový poklad nevyčíslitelné hodnoty

Čínští vědci začali s průzkumem dvou vraků na dně Jihočínského moře, které byly objeveny loni na podzim. Prvotní průzkum ukázal, že se na místě nachází značné množství porcelánových předmětů z období dynastie Ming.

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ANO navrhuje vícegenerační hypotéky. Hašení požáru benzínem, varuje ekonom

Hnutí ANO oprášilo při současných vysokých cenách nemovitostí a nedostatku bytů, na které kvůli vysokým úrokovým sazbám hypoték dosáhne stále méně lidí, návrh na vícegenerační hypotéky. Ty by mohly mít splatnost až 50 let, zatímco nyní Česká národní banka (ČNB) prosazuje hypotéky nejvýše na tři ...

pátek odpoledne 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Srbská armáda má bojovou pohotovost. Vojáci se přesouvají blíž k hranicím s Kosovem

Srbský prezident Aleksandar Vučič v pátek uvedl armádu do bojové pohotovosti. Zároveň podle agentury Tanjug nařídil jednotkám, aby se přesunuly blíž k hranici s Kosovem.

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

NERV nedoporučila opatření s rodnými čísly. Z vládního webu to ale zmizelo

Národní ekonomická rada vlády (NERV) nedoporučila ministru pro místní rozvoj Ivanu Bartošovi (Piráti) pokračování v útlumu rodných čísel. Stanovisko bylo původně zveřejněno na vládním webu, ale v pátek po Bartošově tiskové konferenci k tomuto tématu odtamtud zmizelo. Tématem se prý odborníci ...

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Autobus v Praze srazil dva chodce, muž byl v bezvědomí. Zřejmě šli na červenou

Dva chodce srazil v pátek odpoledne autobus MHD v Praze. Oba skončili v nemocnici, zřejmě šli na červenou.

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Screening dopadl dobře, řekli rodičům, dcera se ale narodila postižená. Soud přiznal odškodnění

Nejvyšší soud (NS) dal za pravdu rodičům, kteří žádají o odškodnění za chybu nemocnice. Ta nesprávně vyhodnotila screeningové vyšetření vývojových vad v těhotenství a rodičům sdělila, že výsledky dopadly dobře, pak se ale páru nečekaně narodila dcera s Downovým syndromem. Rodiče dívky tvrdí, že ...

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínský zmocněnec jednal s Lavrovem o Ukrajině. Ten mu děkoval za vyváženost

S ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem jednal v Moskvě o možnostech a podmínkách ukončení války na Ukrajině čínský zmocněnec Li Chuej. Ze sídla ruské diplomacie odjel asi po půldruhé hodině, aniž by předstoupil před novináře a sdělil o jednání informace.

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

VZP dostane seznam žadatelů o penzi, nebude po nich pak chtít odvody

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) by měla kvůli zdravotním odvodům dostat od sociální správy seznam lidí, kteří čekají na vyřízení důchodu. Přestane je pak vyzývat k úhradě pojistného. Dohodli se na tom v pátek zástupci ministerstva práce, České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) ...

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Případ muže podezřelého z poškození auta s ukrajinskou značkou bude řešit soud

Státní zástupkyně podala návrh na potrestání muže, který podle policie po březnové protivládní demonstraci na Václavském náměstí poškodil projíždějící auto s ukrajinskou SPZ. Uvedla to v pátek Česká televize (ČT). Návrh projedná soud.

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příští zastávka Libuš. Pražané se mohou projet na prodloužené tramvajové trase

O necelé dva kilometry dále se od sobotního rána dostanou cestující na části spojů pražské tramvajové linky číslo 17. Ta z dosud konečné zastávky Sídliště Modřany zamíří přes tři nové zastávky až do ulice Novodvorská, kde bude končit v zastávce Libuš. Plány na prodloužení trati z Modřan měl ...

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Palackého tisícovka s rikšami i velorexy. Z Novojičínska vyrazila karavana 133 motostrojů

Až do sobotních odpoledních hodin budou moci obyvatelé České republiky potkávat jezdce na motocyklech, skútrech, tříkolkách i čtyřkolkách hlavně československé výroby. Jde o účastníky recesistické vytrvalostní jízdy pro odvážné nadšence nazvané Palackého tisícovka, kteří v pátek odpoledne vyjeli ...

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský útok v Dnipru zničil nemocnici i veterinární kliniku

Ruský raketový útok na ukrajinské město Dnipro z noci na pátek má na svědomí životy dvou civilistů, pětadvacet dalších zranil a tři lidé se stále pohřešují. Aktualizovaná čísla zveřejnil na svém účtu na Telegramu Serhij Lysak, šéf tamní vojenské správy. Druhou oběť záchranáři nalezli v troskách.

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pracovníci firmy v Polsku čekali zvýšení platu, dostali všichni okamžitou výpověď

Přes 80 pracovníků polské firmy Motortech v Charzynu na severu Polska, kde se vyrábějí součástky do plynových motorů, dostalo od zaměstnavatele nečekanou pozvánku do jednoho z hotelů v nedalekém Kolobrzegu. Jelikož se firmě dlouhodobě daří, očekávali, že na podnikové akci jim slavnostně oznámí ...

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plácnutí po zadku zavede Barbie a Kena do vězení v Los Angeles

Co se stane, když se Ken a Barbie vydají mezi lidi? Opustí Barbieland? A umí kráska bránit svou čest, když ji kdosi poplácá na ulici po zadku? Ano, umí, proto také skončí ve vazbě, a to i s Kenem. Očekávaný snímek Barbie představil trailer. Do kin jde v Česku 20. července.

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za smrt mladíka při přijímacím rituálu belgický soud potrestal 18 studentů

Belgický soud v pátek potrestal 18 vysokoškolských studentů za smrt mladíka při drastickém přijímacím rituálu do univerzitního spolku. Dvacetiletý student zemřel v prosinci 2018 kvůli otoku mozku, když musel vypít velké množství alkoholu, rybího tuku a dlouho stát polonahý venku ve studené ...

pátek v podvečer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kameny na trati zastavily vlaky u pražských Čakovic, policie zadržela tři děti

Kameny, klacky a kovové sítě na kolejích zastavily v pátek v podvečer vlaky z Prahy směrem na Neratovice. U zastávky Praha-Čakovice policie zadržela tři děti ve věku kolem deseti let, které předměty na trať zřejmě položily. Na místě je nachytal strojvedoucí, který stačil vlak před překážkou ...

pátek večer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dva muži u Temelína zemřeli při práci v šachtě horkovodu

Dva muži zemřeli v pátek v 16 hodin v Nové Vsi u Temelína na Českobudějovicku při práci na odvětrávání šachty horkovodu. Právo o případu informovala mluvčí jihočeské policie Martina Joklová. Muži byli zaměstnanci jaderné elektrárny Temelín.

pátek večer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena na Znojemsku si vyvěsila vlajku wagnerovců

Zatímco OSN viní wagnerovce, členy polovojenské žoldnéřské skupiny ruského oligarchy Jevgenije Prigožina, z masakru v africkém Mali a zpravodajství plní informace o zvěrstvech, která páchají na Ukrajině, na zahradě na Znojemsku vlaje jejich vlajka. Jejím vyvěšením se chlubí facebookový profil ...

pátek večer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin chce v Rusku zavést pětiletku pro podnikatele

Vladimir Putin chce v Rusku vyhlásit pětiletku tvůrčí podnikatelské práce. Uvedl to v pátek na setkání se členy strany Dělovaja Rossija. Informovala o tom agentura TASS a řada dalších ruských médií.

pátek večer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Legie Svoboda Rusku zveřejnila video z vpádu do Bělgorodské oblasti

Ozbrojená skupina Legie Svoboda Rusku, která se přihlásila k pondělnímu nájezdu na ruskou Bělgorodskou oblast, zveřejnila sestříhané video, které podle ní ukazuje jakési shrnutí jejího útoku. Je na něm vidět mimo jiné ničení ruské armádní techniky, přestřelky, výbuchy a pohyby obrněnců ...

pátek večer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chodce v Praze zabila tramvaj

Tramvaj v pražské Plzeňské ulici zabila v pátek večer chodce. Ten chtěl na zastávce Bertramka přejít kolejiště za tramvají. Srazila ho souprava v protisměru. Tramvajová doprava z Anděla do Motola je přerušena.

pátek večer 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Polsku zřídili komisi pro posuzování vlivu Ruska. Je to prý bič na Tuska

Polský parlament v pátek odhlasoval zřízení zvláštní vyšetřovací komise zkoumající vliv Ruska na vnitřní bezpečnost Polska v letech 2007 až 2022. Komise bude mít pravomoci prokuratury i soudů a proti jejímu rozhodnutí nebude odvolání. Zřízení komise v Sejmu svou většinou hlasů prosadila ...

pátek v noci 26/5/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.9., 19.9., 18.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru