Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 3. červen 2023
úterý 23. 7. 2024, 13:41

archiv zpráv pro 3. červen 2023

Prohlédněte si nejvyšší dřevěnou stavbu v Česku či domek na vodě

Dřevo se ve stavebnictví hlásí stále důrazněji o slovo. A zdaleka nejde jen o rodinné domy nebo drobné stavby typu dětských hřišť, stále častěji se objevuje i u kancelářských staveb, škol, či dokonce obchodů. To ukázala i soutěž Dřevěná stavba roku 2023.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jídelní stůl nesmí být ani velký, ani malý. Jaký má být správně? Víte to?

U jídelního stolu se toho děje hodně. Kromě toho, že si u něj užíváme jídlo, zde také zažíváme příjemné chvíle se svými blízkými. K tomu, abyste si tyto chvíle mohli opravdu užít, byste se měli ke stolu vejít všichni. Víte, jak vybrat rozměry jídelního stolu?

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zbavte se kuny, jinak vám totálně zničí dům

Kuna, ta malá šelma, která dokáže obrátit váš pozemek vzhůru nohama. Její přítomnost může způsobit spoustu starostí a škod. Ale nezoufejte, máme pro vás několik tipů, jak ji dostat pryč a jak ji spolehlivě vlákat do pasti.  

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Neuvěřitelná rekonstrukce středověké tvrze, kterou ocenili i odborníci

Tvrz Kobylků z Kobylí v Podolí představuje pozoruhodně dochovaný příklad panského sídla drobné šlechty z druhé poloviny 16. století. V roce 2017 byla dokončena dlouholetá obnova, která stavbě citlivě navrátila autentickou podobu a umožnila záchranu všech památkových hodnot tvrze.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Robotickou sekačku musíte dobře vybírat. Stojí hodně a špatný výběr může bolet

Robotické sekačky jsou snem snad každého majitele zahrady, který touží po perfektně udržovaném trávníku – i bez osobního přičinění. S pořízením takového stroje je dobré počítat už při plánování zahrady.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Nejslavnější zahradnická show světa: inspirujte se u nejlepších!

Zahradničení vás baví, rostliny milujete, ale do Londýna jste teď neměli cestu? Nevadí. Zjistili jsme, co se dělo během světově proslulé RHS Chelsea Flower Show, přidáme několik nápadů a nastíníme aktuální trendy v zahradách.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Odpudivé krtonožky mohou napáchat na zahradě velké škody. Víte, jak na ně?

V porovnání s ostatními škůdci jsou krtonožky poměrně velké. Přestože se v České republice vyskytují v hojném počtu, nejsou známé tolik, jako třeba mandelinky nebo slimáci. Přesto umí napáchat nepříjemné škody. A my vám dnes řekneme, jak se krtonožek na zahradě můžete zbavit.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Plzeň a pivo! Udělejte si výlet. A i děti si v západočeské metropoli užijí

Zajímá vás architektura, historie, gastronomie nebo hledáte vyžití pro děti? V Plzni najdete všechno.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Lahodná a rozkvetlá jak zahrada. To je úžasná focaccia, kterou musíte vyzkoušet

Jídlo jako umělecké dílo. Přesně tak vypadá italská focaccia se zeleninou a bylinkami poskládanými do tvarů květin. Příprava je snadná, potřebovat budete jen pár ingrediencí a špetku kreativity.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak na jarní únavu bez kafe? Dejte si kopřivy!

Neříkejte, že jste ještě neslyšeli o léčivé síle kopřiv! Tento přírodní lék je zbrusu nový trend pro boj s jarní únavou. Díky jejímu vitaminovému a minerálnímu obsahu zatočíte s jarní únavou jednou provždy.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jsou rostliny, kterých se slimáci bojí? Ano!

Trápí vás slimáci? Tomu je konec! Vkročte do zahrady s novým plánem a změňte ji na pevnost, kterou žádný slimák nezvládne dobýt. Chcete vědět, jak na to? V našem článku to zjistíte.

sobota v noci 3/6/23 | zdroj: Dům a zahrada

Po operaci hned domů. Rozjíždí se velká reforma zdravotní péče

Méně času v nemocnici, víc v domácím prostředí. V Česku se rozjíždí velká reforma zdravotní péče, která má odlehčit nemocnicím, ušetřit pojišťovnám a výrazně zefektivnit péči o pacienty.

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Benátky do listopadu hostí 18. Bienále architektury a nechybí ani expozice České republiky

Na konci května bylo v italských Benátkách zahájeno 18. mezinárodní bienále architektury La biennale di Venezia 2023. Účastní se jej 64 států z celého světa, architektonických ateliérů, architektů i umělců. Nechybí ani účast České republiky a to ve vlastním ...

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Proč ještě nezačala protiofenziva? Ukrajinští ženisté vyrážejí v noci do polí likvidovat vlastní miny

Zatímco se Ukrajina připravuje na protiofenzivu, první překážkou, kterou musí její vojáci překonat, není ruská obrana, ale její vlastní. Ukrajina stejně jako Rusko položila podél frontové linie tisíce min. K postupu na okupované území se nyní ukrajinské jednotky potřebují dostat přes tyto linie. ...

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé, kteří loni fixovali drahé energie, mají naději na lepší tarif

Desítkám tisíc lidí, kteří loni fixovali za vysoké ceny elektřinu nebo plyn, svitla naděje, že od ledna, až skončí zastropování cen vládou, nebudou platit i desetitisíce ročně navíc. První dodavatelé už začali zvažovat, že jim od Nového roku předloží novou smlouvu s lepší nabídkou.

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Vlnách. S buřty a vínem, s Mádlem, Kotkem a padajícím Majerem

„Víno ještě máme, nebo přinesu?“ ozývá se u táboráku u chatičky stojící kdesi u středočeských Chocerad. Skrytá v lese nabízí ideální možnost pro party, na níž se právě opékají buřty, ale i filmaře. Skupinka lidí se vesele baví za zvuků hudby 60. let. Předzvěst léta? Nikoli, natáčení ...

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Test nového Mitsubishi ASX: Převlečený renault je pořád dobrý

Mitsubishi ASX sice je přeznačkovaným Renaultem Captur, jenže ten je vážně dobrý a v Japonsku měnili jen design. Hybridní ústrojí se složitou převodovkou funguje na jedničku a spotřeba je příjemně nízká. Také ergonomie interiéru je velmi dobrá a výbava je bohatá, jenže za plug-in tak, jak před ...

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nandu pampovému z Olomoucka hrozilo utracení. Na poslední chvíli se přihlásil zájemce

Osmičlennému týmu odborníků z olomoucké zoo se podařilo ve čtvrtek v podvečer odchytit nandu pampového, ptáka podobného pštrosovi, který několik dnů pobíhal po loukách v okolí olomoucké městské části Chomoutov. Nikdo se k ptákovi vysokému zhruba jeden a půl metru nehlásil a hrozilo mu ...

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Sympatičtí Def Leppard přetlačili těžkopádné Mötley CrĂĽe

Prague Rocks je jednodenní přehlídka, jež se koná již pár let a která letos prakticky odstartovala tuzemské festivalové léto. Svým obsazením mimoděk podotkla, že to bude léto pozoruhodné. V pátek večer totiž přijeli na letiště do pražských Letňan američtí Mötley CrĂĽe, britští Def Leppard, ...

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V motolské nemocnici léčí závratě po operaci mozku pomocí virtuální reality

Závratě či citlivost na vizuální vjemy. To často trápí pacienty, kteří podstoupí operaci mozku. Tým lékařů z pražské Fakultní nemocnice v Motole se snaží jejich obtíže zmírnit pomocí virtuální reality. Rehabilitační systém vyvinuli spolu s vývojáři ze společnosti Prozeta.

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Programátorem se díky moderním technologiím může stát každý

Svět nyní vstupuje do nové počítačové éry a díky generativní umělé inteligenci (AI) může být každý člověk programátorem. Na veletrhu výpočetní techniky Computex na Tchaj-wanu to řekl šéf americké společnosti Nvidia Jensen Huang. Nvidia patří ke klíčovým hráčům na trhu grafických čipů a její ...

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Patricie Pagáčová: I negativní věc vás někam posouvá, něco naučí

Nejvíc si ji diváci pamatují, ještě jako Patricii Solaříkovou, z nekonečného seriálu Ulice, kde strávila přes čtrnáct let. Od té doby je čtyřiatřicetiletá herečka Patricie Pagáčová na televizních obrazovkách stálicí a její účet na Instagramu sleduje přes půl milionu lidí.

sobota ráno 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj: Jsme připraveni to spustit

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru, který v sobotu zveřejnil list Wall Street Journal, prohlásil, že jeho země je připravena zahájit protiofenzivu proti ruským okupantům. Dosud Ukrajina čekala na dodávky dalších zbraní.

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Havárie na pařížském aerosalonu zpečetila osud Tu-144

Nadzvukový Tupolev Tu-144 nasazoval před půlstoletím po působivé letové ukázce na pařížském aerosalonu na přistání, už měl vysunutý podvozek a kachní plochy. Těsně před dosednutím ale začal prudce stoupat. Dosud není jasné, zda to bylo v rámci ukázky v plánu. Ve výši 1200 metrů ale náhle ...

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Moskva už není v bezpečí. Co na to Rusové?

Ve dnech 17. a 18. května tohoto roku byl společnými silami Putinovy Rosgvardije a ruské pravoslavné církve proveden masivní oblet území Ruské federace, která jsou potenciálně ohrožena drony. Pro účel ochrany zmíněných území byla aktivována divotvorná ikona svatého Serafima Sarovského. Oblet ...

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Latnatec snese na zem modré z nebe

Modrá - barva, kterou nás latnatec kytkokvětý (Ceanothus thyrsiflorus) zláká k seznámení. Čím si ještě kromě nádherně modrých květů zaslouží náš zájem? Chová se téměř vzorně a je stálezelený, takže s ním není nuda ani v zimě.

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kde si letos na dovolené nejvíc připlatíte? Žebříčku zdražování suverénně kraluje Maďarsko

Nejhorší evropskou dovolenkovou destinací z pohledu inflace představuje letos pro průměrnou rodinu Maďarsko, kde si lidé proti loňsku připlatí 28,4 procenta. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus.

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V restauraci v Tchaj-peji servírují ramen s mohutným stejnonožcem

Tchajwanská restaurace The Ramen Boy se pochlubila limitovanou edicí ramenu, jehož hlavní ingrediencí je nepřehlédnutelný čtrnáctinohý korýš. O netradiční pokrm je v hlavním městě zájem, na čekací listině podniku bylo podle serveru CNN krátce po zařazení stejnonožce do menu zapsáno více než ...

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plameny pohltily pilu ve Slavonicích

Několik hasičských jednotek likvidovalo v noci na sobotu požár rozlehlého objektu pily ve Slavonicích na Jindřichohradecku. Budovu nakonec zcela pohltily plameny. Oheň způsobil škodu za více než deset milionů korun. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn ani ohrožen na životě.

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lékař přišel o práci, protože dítěti předepsal zmrzlinu a videohry

Brazilský lékař přišel koncem května o práci poté, co si matka devítiletého chlapce stěžovala na jeho neprofesionální přístup. Kromě léků totiž malému pacientovi předepsal čokoládovou zmrzlinu a mobilní hru Free Fire.

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší kanceláře jsou v průměru menší, zato kreativně zařízené. Toto je deset nejkvalitnějších

Špičkovým pracovním prostředím a kancelářským designem se může pochlubit hned deset vítězů již sedmého ročníku soutěže Kanceláře roku. Odborná porota vybírala ze 75 přihlášených prostor, které na rozdíl od minulých ročníků nejsou pouze ve velkých městech. Porotci si pochvalovali vysoce kreativní ...

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďarská vláda ukázala mapu Ukrajiny bez Krymu

Maďarské úřady zveřejnily propagační video volající po co nejbližším možném míru na Ukrajině. V rámci záběrů byla ukázána i mapa napadené země, ovšem bez poloostrova Krym. Ani maďarská vláda přitom protiprávní ruskou anexi Krymu z roku 2014 oficiálně neuznává.

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejmladší česká kastelánka je doma ve Vranově nad Dyjí

Není běžné, aby lidé na návštěvu památkového objektu dorazili s karimatkou, dekou i polštářem a více než hodinovou prohlídku strávili vleže na zádech. Na zámku Vranov nad Dyjí na Znojemsku jde přitom o jeden z mnoha nápadů, s nimiž sem loni na podzim nastoupila nová kastelánka Kateřina ...

sobota dopoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina kuřáků netuší, že jim odvykání uhradí pojišťovna

V Česku jsou dva miliony kuřáků a mnozí by se nejraději svého zlozvyku zbavili. Nedovolí jim to však závislost na nikotinu, navíc mnoho kuřáků ani neví, že jejich nemoc se dá léčit. Řekla to Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné ...

sobota v poledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kočka trpěla v železech. Za nastražení pasti soud zrušil chovateli trest

Několik hodin trpěla kočka sklapnutá v kovových čelistech nášlapné pasti. I přes následnou léčbu zůstala trvale omezena v pohybu. Pro Okresní soud v Chebu to byl jasný případ trýznivého zacházení se zvířaty a muže, který železa nastražil, bez pardonu potrestal za zločin týrání zvířat ...

sobota v poledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prigožin zuří: Ruští vojáci nastražili miny na ustupující wagnerovce

Jevgenij Prigožin opět přitlačil ve své rétorice otevřeného vystupování proti nejvyšším ruským vojenským představitelům. Tentokrát přišel s obviněním, že příslušníci ruské armády se pokusili vyhodit wagnerovce ustupující z Bachmutu do povětří.

sobota v poledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Legendární Igráček málem zmizel. Teď opět putuje po Česku: s rouškou i jako voják

Igráček se narodil v 70. letech minulého století v Mnichovicích u Prahy. První vyrobenou postavičkou byl v roce 1976 zedník. Po revoluci v roce 1989 nastal vlivem příchodu zahraničních výrobců úpad firmy a legendární postavička málem zmizela ze světa. V roce 2010 přišel velký návrat ...

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Bratislavě vydražili československou známku za 2,25 milionu korun

Čtyřkorunová zelená poštovní známka s černým převráceným přetiskem Pošta Československá 1919 se v sobotu v Bratislavě vydražila za 1,9 milionu korun. Vyplývá to z webu aukčního domu Petr Flaška. S aukční přirážkou za ni kupec zaplatil 2,25 milionu korun, řekl za aukční dům Tomáš Hejda. ...

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rychlík srazil u Rajhradu člověka, trať mezi Brnem a Břeclaví hodinu stála

Rychlík Moravan jedoucí z Olomouce do Brna v sobotu okolo 9:00 srazil a usmrtil člověka mezi Rajhradem u Brna a Modřicemi u Brna. Vlaky na hlavní trati z Brna do Břeclavi a dál do Rakouska hodinu stály, krátce po 10:00 byl provoz obnoven po jedné koleji.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čaputová varuje, že po slovenských volbách může být ohrožena další pomoc Ukrajině

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová varovala, že Slovensko může podlehnout dezinformacím šířeným proruskou propagandou a výsledky zářijových parlamentních voleb mohou ohrozit další slovenskou pomoc Ukrajině. Řekla to v rozhovoru pro web Politico.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Deset důvodů, proč lidé pomlouvají druhé za jejich zády

Všichni víme, že pomlouvání a drby nejsou nic hezkého. Přesto jim věnujeme svůj čas, máme častokrát tendenci sami pomlouvat, i když může jít o maličkosti. Často za tím stojí naše nesplněná přání a potřeby.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stanjura zaskočil kolegy. Chce ještě víc ořezat platy od státu

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) tento týden zaskočil některé své vládní kolegy prvním návrhem státního rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem 235 miliard korun, a hlavně výraznějším krácením peněz na platy lidí pracujících ve veřejné správě. Ti se tak musí obávat toho, že jim ...

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volkswagen představil limitovaný Golf R 333

Německá automobilka Volkswagen oficiálně představila novou limitovanou edici modelu Golf R s označením 333.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladý řidič nepřežil čelní střet s kamionem v protisměru na Benešovsku

Tragické následky měla v sobotu nad ránem nehoda na Benešovsku, kde se osobní auto střetlo s kamionem. Podle policie řidič auta vjel do protisměru, kde čelně vrazil do náklaďáku.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Přeshraniční služba. Levné nákupy z Polska až do domu

Obrovské rozdíly cen zboží mezi Českou republikou a Polskem jsou živnou půdou pro firmy, které se snaží zprostředkovat nákup a jeho převoz do Česka. Často využívají toho, že polské e-shopy zboží přes hranice nezasílají.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Armáda musí počítat i s nejhoršími scénáři, válka žádá extrémní opatření, připomíná expert

Konflikt mezi Ruskem a NATO je nejkrajnějším scénářem, který není v zájmu Vladimira Putina, řekl Právu Zdeněk Petráš z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany. Popsal také, za jakých podmínek může nastat ukrajinská ofenziva i co znamenají dronové útoky na ruském ...

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Smetl na přechodu ženu s kočárkem, trest odmítá

Celoživotní následky hrozí ženě, která přecházela s kočárkem po přechodu, kde ji srazil taxikář. Muž nejprve bezohledný způsob jízdy přiznal, když si ale u soudu vyslechl trest, otočil a začal tvrdit, že matku s kočárkem přehlédl.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prigožin kdysi napsal a ilustroval knížku pro děti, obsahuje i doposud neznámou fotografii

Šéf ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny, který si kdysi odseděl devět let ve vězení za loupeže a podvody a čelí obvinění z válečných zločinů na Ukrajině, má patrně další, překvapivou tvář. Před dvaceti lety Jevgenij Prigožin napsal a ilustroval dětskou knížku.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Téměř pětina protileteckých krytů na Ukrajině nesplňuje bezpečnostní kritéria

Ukrajinské ministerstvo vnitra provedlo kontrolu téměř pěti tisíc protileteckých krytů, ve kterých Ukrajinci přečkávají ruské nálety. Zjistili, že skoro pětina z nich je nevhodná k použití.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Erdogan složil přísahu, chce hledat cesty ke smíření

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu složil v parlamentu přísahu na další období ve funkci. Do Ankary kvůli tomu přijely přes dvě desítky lídrů států a vlád, i šéf NATO Jens Stoltenberg, kteří by se měli odpoledne účastnit ceremonie v prezidentském paláci.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bojuje proti autobotičkám, prodává k nim klíče. Policii to nevadí

Muž z americké Atlanty se rozhodl bojovat proti nasazování botiček na kola aut. Proto lidem prodává klíče k nejrozšířenějším typům botiček, aby mohli v klidu odjet i se špatně zaparkovaným vozem.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odsouzený neplatič výživného zmizel z pracoviště v Praze, uprchlíka s vytetovanou slzou hledá policie

Z nestřeženého vězeňského pracoviště v Praze 10 v sobotu nad ránem zmizel neznámo kam muž odsouzený ze naplacení výživného. Pátrá po něm policie. Jako výrazná poznávací znamení policie zmínila řadu tetování, jako například slzu po okem i kresby na krku.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dezinformátorka Peterková vyzvala k podání kárné žaloby, dopis dostane i prezident

Odsouzená dezinformátorka Jana Peterková v sobotu vyzvala ministra spravedlnosti, předsedkyni pražského městského soudu a Českou advokátní komoru k zahájení kárného řízení se soudkyní a advokátem z jejího trestního procesu. V pondělí se hodlá obrátit také na prezidenta Petra Pavla, sdělila. ...

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požár skládky nebezpečného odpadu na Přerovsku: Lidé by neměli větrat

Až do nedělního rána likvidovalo šest jednotek hasičů následky sobotního požáru skládky s nebezpečným odpadem v Hradčanech na Přerovsku. Nasadili velkoobjemové cisterny i vrtulník s bambi vakem. Vítr rychle šířil dým do kraje, lidé z okolních obcí preventivně neměli větrat.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vojtěch Dyk letos vyrazí na koncerty s kapelou D.Y.K. Příští rok pojede i na Slovensko

Zpěvák Vojtěch Dyk má s autorským hudebním projektem D.Y.K. namířeno na pódia. V září letošního roku zahájí koncertní sérii nazvanou V Přítomnosti tour. Spojí v ní skladby ze svého alba D.Y.K. s těmi novými. Pokračovat bude příští rok v březnu na Slovensku.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Počet obětí tragédie na indické železnici stoupl na 288, nejvíce v tomto století

Přinejmenším 261 lidí zahynulo a dalších 600 se zranilo při srážce expresu s nákladním vlakem na trati v indickém státě Odiša. Tragédie je nejhorší železniční nehodou v Indii v tomto století. Při historicky nejhorší vlakové nehodě v zemi v srpnu 1995 zahynulo 358 lidí.

sobota odpoledne 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Druhý Bachmut? Rusové se hádají, kdo může za úspěchy v okolí Marjinky

Pozornost ruského informačního prostoru se v posledních dnech přesunula z Bachmutu k Marjince, desetitisícovému městu ležícímu necelých 30 kilometrů od Doněcku. Upozornila na to analýza amerického Institutu pro studium války (ISW). Přestože Rusové město nedobyli, už plánují, kdo si za případné ...

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schillerová: Rozpočet je neopravitelný

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) sestavil letošní rozpočet na základě nereálných údajů. Měl by přinést jeho novelu a rezignovat, řekla Právu místopředsedkyně ANO Alena Schillerová.

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Válka se na bojišti nerozhodne, vyrazil šéf maďarské diplomacie na obranu Orbána

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó míní, že válka na Ukrajině se nerozhodne na bojišti. „Tam jsou jen mrtví. Každý jeden den války znamená smrt stovek, možná tisíců (kdo to může říct přesně) lidí,“ napsal. Hájil přitom maďarského premiéra Viktora Orbána, který varoval, že chystaná ...

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Původ viru? Řada dat je ztracená. Hnát někoho k zodpovědnosti je zbytečné, míní experti

I když některé odborné články ukazují na to, že virus SARS-CoV-2 unikl z laboratoře ve Wu-chanu, řada dat je ztracená a s jistotou se to už zřejmě nikdy prokázat nepodaří. I kdyby se Čínu podařilo pohnat k zodpovědnosti, je to zbytečné. Obrovské ztráty utrpěla i ona. V tom se shodují hosté ...

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pilot malého letadla nezvládl přistání na letišti ve Strakonicích, stroj zůstal na zádech

O štěstí může mluvit pilot i jeden cestující v malém letadle Cessna 152. V sobotu odpoledne nezvládl přistání na strakonickém letišti, přesto vyvázli oba z havárie bez zranění. Právo o tom informoval mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Devítiletá Vika zabitá před zamčeným krytem byla nadějná judistka. Týden před smrtí získala zlatou medaili

Milá a odvážná dívka, která před časem přišla o otce a byla velmi nadějnou judistkou. Tak vzpomínají na devítiletou Viku, která tento týden zahynula se svou matkou při ruském ostřelování Kyjeva před zamčeným krytem. Příběh dívky přinesl web Ukrajinska pravda, který vyzpovídal její trenérku.

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při vpádu do Ruska použili partyzáni zřejmě také české pušky

Milice, které v květnu rozpoutaly střety v ruské Bělgorodské oblasti u hranic s Ukrajinou, použily zahraniční zbraně včetně českých pušek BREN nebo belgických FN SCAR, upozornil americký deník The Washington Post. České ministerstvo obrany podle něj odmítlo jeho informace komentovat.

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Detailní skeny Titaniku objevily na mořském dně ztracený náhrdelník

Nejnovější digitální skeny potopeného vraku Titaniku odhalily poklad. Je jím zlatý náhrdelník, údajně vyrobený ze zubu již vyhynulého megalodona, tedy dosud největšího známého žraloka. Společnosti Magellan a Atlantic Productions, které za celým projektem stojí, mají ale zakázáno nalezené předměty ...

sobota v podvečer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský ministr školství: Děti do 15 let by vůbec neměly na internet

Děti mladší patnácti let by neměly používat sociální sítě ani internet, je přesvědčen ruský ministr školství Sergej Kravcov. Podle něj tento názor sdílejí i experti. V rozhovoru s televizí Pervyj kanal šéf ruského školství také řekl, že sám své dceři k 15. narozeninám pořídil pouze tlačítkový ...

sobota večer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Japonské prodejní automaty budou v případě zemětřesení nabízet jídlo zdarma

Prodejní automaty v japonském pobřežním městě Ako budou v případě, že oblast postihne silné zemětřesení nebo tajfun, nabízet jídlo a pití zdarma. Podle expertů patří Ako mezi regiony, kde je poměrně vysoká pravděpodobnost, že v budoucnu k silným otřesům půdy dojde, píše list The Guardian.

sobota večer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozepře v plzeňském bytě skončila pobodáním, útočníkovi hrozí 18 let vězení

Kriminalisté stíhají 22letého muže za to, že se podle nich v pátek kolem šesté hodiny v podvečer pokusil zavraždit o 22 let staršího muže v jednom z bytů v Táborské ulici v Plzni. Napadený muž utrpěl bodnořezná zranění.

sobota večer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden podepsal zákon, kterým se USA vyhnou platební neschopnosti

Americký prezident Joe Biden podepsal zákon pozastavující platnost pravidel o dluhovém stropu do počátku roku 2025. Federální vláda by jinak přestala být na počátku příštího týdne schopna splácet své závazky, USA by tak byly poprvé v historii v platební neschopnosti.

sobota večer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič se spolujezdcem nepřežili nehodu na hlavním tahu na Jičínsku

Při dopravní nehodě osobního automobilu na Jičínsku zemřeli v sobotu odpoledne dva lidé. Nehoda se stala na hlavní silnici I/35 u obce Konecchlumí mezi Hořicemi a Jičínem. Silnice je v místě nehody uzavřena, policie odklání dopravu.

sobota večer 3/6/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.7., 19.7., 18.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru