Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 22. září 2023
úterý 23. 7. 2024, 14:13

archiv zpráv pro 22. září 2023

Modrá barva, zlato a mramor se staly základem pro elegantní byt v centru

Rekonstrukce bytů v centru města si přímo říká o zachování genia loci dané lokality a zpravidla i celého domu. To je i případ pražského bytu 2 + 1, jemuž měla proměna dodat patřičnou eleganci a vzdušnost.

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Z mého klidného bydliště je Čoklistán. Sousedčina „kabelková krysa“ hodiny vyje

Za pandemie jsem se nastěhovala do nového bytového domu a užívala si klidné bydlení. Uběhlo pár let a můj domov se změnil v Čoklistán. Nejhorší je kabelkový psík mé sousedky, který stojí na balkoně a štěká od rána do noci, popisuje Iva svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Muž v USA vjel podle navigace na most, který už devět let nikam nevedl. Pozůstalí žalují Google

Rodina v Severní Karolíně zažalovala americkou společnost Google kvůli neaktualizovaným mapám. Přesně před rokem totiž podle ní kvůli tomu zemřel při návratu z narozeninové oslavy své dcery Philip Paxson. Navigace Google Maps ho zavedla na most, kterému místní již devět let říkají Most do nikam. ...

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požár komína určitě nechcete. Obětujte pár tísíc za údržbu a zachráníte miliony

Krbová kamna, krby nebo kotle jsou útulnými prvky domova, ale s léty provozu se mohou dřív nebo později objevit problémy s komínem. Praskliny v cihlách nebo ve spárách zdiva mezi cihlami jsou včasným varovným znamením, že váš komín potřebuje pozornost.  

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Pozor na bylinky v těhotenství. Některé pomáhají, jiné mohou způsobit potrat

Bylinky můžete užívat i v těhotenství. Některé lze ale konzumovat až v posledním trimestru, jiné svědčí miminku po celou dobu těhotenství a některé nesmíte pozřít celých devět měsíců. Pojďme se podívat na to, které to jsou.

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Povedená rekonstrukce změnila stísněný byt a prázdnou půdu na úžasný mezonet

Rekonstrukce bytu může být někdy oříšek, zejména pokud se rozhodnete stísněný prostor 3 + 1 v posledním patře bytového domu rozšířit o dříve nevyužívané podkroví. Ale když hodně chcete, tak to dokážete!

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Lesk jako blesk v moderních kuchyních. Tohle je zbaví šmouh a otisků

Rozhodli jste se pro moderní kuchyňskou linku s vysokým leskem? Pak jistě víte, že si žádá i kvalitní péči. Poradíme vám, jak tyto povrchy udržovat a čeho se vyvarovat, aby vám kuchyň sloužila dlouhé roky a zůstala stále jako nová. 

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Revoluční tipy pro boj s mšicemi. Konečně zmizí z okrasných keřů a rostlin

Rostliny na zahradě kvetou, keře nás těší svou nádhernou zelení, a najednou – co to? Mšice! Ty malé, lepkavé ničitelky zahrady. V tomto článku vám představíme pár ověřených, ale i naprosto revolučních způsobů, jak se těchto malých potvůrek elegantně a efektivně zbavit. Připravte se na návrat do ...

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Klidně se posaďte nebo poválejte. Skvělý sedací nábytek do domu i na pláž

Sedět, povalovat se nebo si dát chvíli nohy nahoru? Lákavější představa než hodiny strávené na sebepohodlnější židli. Když si pořídíte kus originálního sedacího nábytku, oživíte tím interiér a navíc uniknete každodenní rutině.

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Uhlíková ocel ovládá trh: Překvapivé využití v chlazení a vytápění!

Ocel je v průmyslu i drobné výrobě nejrozšířenější železný kov. Její užitné i estetické vlastnosti využijí konstruktéři i designéři. Aby vyhověla tak širokému spektru požadavků, jaké na ni koncoví zákazníci kladou, je třeba správně nastavit její složení. Třeba tak, jako u uhlíkové oceli.

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Úchvatné Bonifacio stojí na útesech, které se mohou zřítit. Pospěšte na výlet

Na nejjižnějším cípu největšího francouzského ostrova najdete pozoruhodné město, které se rozkládá na vysokých křídových útesech a z výšky shlíží na Středozemní moře a nedalekou Sardinii.

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Česku bude vládnout design. Už od 4. do 8. října, jako obvykle v Praze

Největší svátek designu u nás se blíží. Jmenuje se Designblok, představí desítky firem, značek a tvůrců a odehraje se na mnoha místech v Praze. Proč byste si tuhle opravdu výjimečnou akci neměli nechat ujít?

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Bez práce nejen koláče. S těmito chytrými roboty se v kuchyni nenadřete

Multifunkční kuchyňské spotřebiče zastanou roli hned několika přístrojů naráz. Vybrali jsme pro vás dvě novinky, s nimiž vám půjde vaření jako po másle.

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Tanky Abrams půjdou na Ukrajinu již příští týden, řekl Biden. Střely ATACMS zatím ne

První americké tanky Abrams budou na Ukrajinu dodány už příští týden, řekl po čtvrteční schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jeho americký protějšek Joe Biden. Americký ministr zahraničí Antony Blinken ve čtvrtek zároveň zveřejnil nový balíček americké pomoci Ukrajině. Ukrajinou ...

pátek v noci 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příběh Amy: Zneužil mě můj bratranec, spolužačka mi pak udělala ve škole peklo

Amy toho ve svém dětství zažila hodně. Začalo to ve 13 letech nechtěným orálním sexem na školních záchodech. Další traumatizující událost přišla o rok později na rodinné dovolené, kde ji zneužil vlastní bratranec. Svůj příběh vypráví v rámci podcastu Pod svícnem.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Antisystémové strany volí téměř třetina Evropanů, ukázala analýza

Podrobná analýza více než stovky vědců napříč kontinentem ukazuje, že podíl lidí upřednostňujících v Evropě antisystémové, vesměs populistické strany za posledních třicet let výrazně narostl. Na začátku třetí dekády 21. století je volí 32 procent lidí, z nich asi polovina se kloní ke krajní ...

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chata v Plzeňském kraji má plechovou sedlovou střechu a interiér odkazující ke klasickým chalupám

Na nevelkém téměř šestisetmetrovém pozemku na okraji utajené obce v Plzeňském kraji postavili pražští architekti z ateliéru Re:Architekti drobnou dvoupodlažní chatu s tradiční sedlovou střechou pokrytou vlnitým plechem. Nenásilně řešená chata ze dřeva má velká okna směrem ...

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Proč je lepší dýchat nosem než pusou

Dýchání je nezbytnou životní funkcí, díky které získáváme kyslík potřebný pro fungování našeho těla. Mnoho lidí si možná neuvědomuje, že způsob, jakým dýcháme – zda nosem, nebo ústy – může mít důležité důsledky pro celkové zdraví. Proč je dýchání nosem zdravější než ústy?

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České dráhy opět zdraží jízdné

České dráhy s novým jízdním řádem od prosince zvýší ceny jízdného v průměru nejvýše kolem devíti procent. Největší tuzemský železniční dopravce vlastněný státem tedy chystá pro cestující mírnější zdražení než loni, kdy to bylo mimořádných patnáct procent. Skupina ČD se loni po třech letech ztrát ...

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj přijel do Kanady, vystoupí tam v parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se přesunul do Kanady, kde se setká s premiérem Justinem Trudeauem a vystoupí v tamním parlamentu. Informovala o tom kancelář kanadského premiéra poté, co skončila Zelenského návštěva USA.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejstaršímu motocyklovému závodníkovi je 98 let

Leslie Harris z Nového Zélandu závodí na motorkách již od roku 1953 a této své záliby se nehodlá vzdát ani ve svých 98 letech. Stal se tak oficiálně nejstarším motocyklovým závodem na světě.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové knihy: Midwoodová, Giraud a Palán

Láska je nevyzpytatelná a zjevuje se i na místech, kde by ji nikdo nečekal. Třeba v osvětimském koncentračním táboře mezi dozorcem a vězenkyní, tak jak je tomu v románu Dívka v pruhovaných šatech. Další kniha, Žít rychle, je zase intimní zpovědí francouzské autorky, kterou inspirovala hudba ...

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konec stávky australských plynařů, světový trh s LNG si může oddechnout

Odbory po nátlaku regulátora odvolaly stávku zaměstnanců ve dvou závodech společnosti Chevron na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Západní Austrálii. Protest od srpna ovlivňoval světové trhy se zemním plynem.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po kompletní rekonstrukci a úpravě dispozice je tento byt v panelovém domě jako znovuzrozený

Mladý pár si nechal rekonstruovat svůj byt 3+kk v panelovém domě v pražských Kobylisích. Kromě kompletní rekonstrukce doznal byt i úpravy příček, rozvodů, podlah a vybavení. Na své majitele po zásahu architektky Anety Vičánkové tak čekal jako znovuzrozený.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina padlých mobilizovaných Rusů byla na frontě jen krátce, ukazuje analýza nezávislého serveru

Redakce ruského investigativního webu Važnyje istoriji po detailním prozkoumání informací o třech tisících mobilizovaných Rusech došla k závěru, že většina padlých byla na frontě méně než pět měsíců. Mnozí museli bez pořádného výcviku rovnou do první linie.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vietnamský VinFast chce ještě letos začít dodávat elektromobily do EU

Vietnamský výrobce elektromobilů VinFast chce ještě v letošním roce zahájit dodávky svých vozů do Evropy. Firma již obdržela povolení od regulačního úřadu, řekla agentuře Reuters ředitelka automobilky Le Thi Thu Thuy.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po ruském útoku u Doněcku je 13 zraněných

Nejméně 13 lidí utrpělo ve čtvrtek večer zranění při ruských útocích na město Kurachove v Doněcké oblasti na východní Ukrajině. Dnes o tom s odvoláním na tamní úřady informuje agentura Reuters.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novou covidovou vakcínou už očkují

Zatímco u praktických lékařů se očkování proti covidu teprve rozjíždí, v některých nemocnicích se k nejnovějšímu typu vakcíny dostaly už první stovky lidí. Zájem se začíná pomalu zvedat, zejména mezi staršími lidmi. Naočkovat se mohou rovnou i proti chřipce.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polští vojenští letci budou trénovat starty a přistání na silnici

Cílem manévrů, které proběhnou příští týden, je natrénovat starty a přistání vojenských letadel na veřejné komunikaci, aby letectvo bylo schopné fungovat i v případě krize, kdy by byla zničena jeho základna.

pátek ráno 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

K českým kořenům či identitě se v USA přihlásilo 1,4 milionu lidí

K českým kořenům či identitě se ve Spojených státech ve sčítání lidu z roku 2020 hlásilo na 1,4 milionu lidí. Ukazují to údaje, které zveřejnil federální úřad Census Bureau, který má sčítání na starost. Mezi bělošskými etniky tak byla česká identita šestnáctá nejčastěji zmíněná. Nejvíce lidí se ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Na Rusko nelze spoléhat. Teď to poznali Arméni –â?  Alex Švamberk

Ázerbájdžán de facto dostal pod kontrolu Náhorní Karabach. Dohoda, která ukončila boje, jež zahájili Azeři, je ve skutečnosti bezpodmínečnou kapitulací. Arméni ovládající Náhorní Karabach musejí odevzdat zbraně a rozpustit se musí i vláda mezinárodně neuznané republiky Arcach vyhlášené na jeho ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velké sucho. Letošní sezona vodáků na Teplé Vltavě je mizerná

Pravidla pro splouvání letos výrazně poznamenala vodáckou sezonu na Teplé Vltavě. Sucho, které je i na Šumavě, se projevilo na výšce hladiny, a na řeku tak vyrazilo jen pár lidí. Dokonce i v červenci se dala tato oblíbená přírodní řeka sjíždět pouze jeden den.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Asistenti mají zůstat nejen spádovým dětem

Jednání o nových pravidlech pro asistenty pedagoga se zadrhla. Původní návrh vláda stáhla v červenci kvůli připomínkám ze strany odborné veřejnosti. Vyhlášku nyní probírají koaliční experti. Nejasno je zatím v několika bodech. Zřejmě však školám, které přijímají více postižených dětí, nadále ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinské obrněnce už na jihu pronikly za poslední obrannou linii Rusů

Geolokované záběry podle Institutu pro studium války (ISW) potvrdily, že se Ukrajincům s obrněnými vozidly podařilo proniknout v Záporožské oblasti za poslední, tedy třetí ruskou obrannou linii. ISW to uvedl ve své čtvrteční zprávě.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tři kroky, jak probudit unavený vztah

Nejeden vztah upadne po nějakém čase do stereotypu a nudy. Nečinně přihlížet, že se tak děje, je téměř jistou předzvěstí konce. Nemusí to tak ale dopadnout, někdy stačí využít vlastní kreativitu a pozvednout tak vztah na uspokojivější úroveň.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzka přišla v padesáti o práci a krátce nato vyhrála v loterii 2,7 miliardy

Neuvěřitelný životní zvrat zažila tento měsíc žena z bretaňského Lorientu. Nedávno přišla v 50 letech o práci, ale krátce v loterii vyhrála superjackpot ve výši 109,3 milionu eur (2,7 miliardy korun).

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozor na přehnané ceny u zničených bytů

Zdevastovaný byt bývá možností, jak se dostat k levnějšímu vlastnímu bydlení. Pozor ale na přemrštěné ceny i u totálně zničených jednotek. Nabídková cena nutně neznamená, že se jedná o standardní prodejní cenu v okolí.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Cesta z ráje

Nedá se nic dělat, Evo. Každá cesta z ráje začíná jablkem poznání…

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tak tohle je pořádná porce roztomilosti! Neuvěříte, k čemu je tento malý robot určen

Zabezpečení svého domu v brzké budoucnosti budete moci svěřit nikoli jen psovi či kamerám. Švýcarská startupová společnost totiž vyrobila Ascento - bezpečnostního robota určeného ke kontrole pozemků.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Miliardy mu štěstí nepřinesly. Teď pojídá sto pilulek denně a chce žít navěky

Být stále mlád, to je skromný cíl amerického 46letého podnikatele Bryana Johnsona, který vede válku proti stárnutí. Svému boji za věčnost s odhodláním zasvětil svůj život. Denně spořádá přes 100 prášků, vzdal se alkoholu i společenského života.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslanci pro dnešek s balíčkem skončili, sejdou se zase ve středu

Sněmovna se v pátek sešla na mimořádné schůzi ke třetímu čtení vládního konsolidačního balíčku. Opozice měla opět dlouhé projevy, v pátek proto poslanci nestihli hlasovat. Znovu se sejdou ve středu 27. září. Jednat o balíčku mohou i několik týdnů. Finálně hlasovat lze podle jednacího řádu ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli neplodnosti a dalším potížím zhubla přes osmdesát kilo, změnilo jí to celý život

Pětadvacetiletá Audrey Kintzová byla obézní odmala, v jednadvaceti letech ale její váha dosáhla neskutečných 165 kilogramů. Přestože byla stále velmi mladá, trápilo ji mnoho zdravotních problémů od bolesti zad, kolen, vysokého krevního tlaku, přes žaludeční problémy, záněty střev až po ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Běžec u Prahy nakopl psa. Jeho majitele pak bodl do krku a utíkal dál

Policie šetří případ pobodání, který se stal v Sedlčánkách, které jsou součástí Čelákovic. Jeden muž měl napadnout druhého kvůli psovi, podle svědka mu probodl krční tepnu. Incident se měl stát na břehu řeky Labe mezi běžcem s retrívrem a dvěma muži, kteří chytali ryby a měli s sebou menší psy.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V křižovatce u Benešova se srazila dvě auta, řidič nepřežil

Při nehodě dvou osobních aut u Bystřice na Benešovsku zemřel sedmasedmdesátiletý řidič osobního auta. Podle policistů vjel do křižovatky, kde se jeho vůz srazil s jiným autem.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nešlo o malý kybernetický incident. Mezinárodní trestní soud pracuje omezeně

Mezinárodní trestní soud (ICC) tento týden oznámil, že zaznamenal „kybernetický bezpečnostní incident“. První zprávy naznačovaly, že nejde o nic vážného. Nyní se však podle agentury Reuters ukázalo, že s následky se potýká ICC stále. Soud pracuje v omezeném režimu.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražská zoo musela utratit nemocnou lední medvědici

Pražská zoo musela utratit lední medvědici Bertu. Zvíře trpělo vážným onkologickým onemocněním, které se ukázalo být nevyléčitelné. Devatenáctiletá Berta strávila v Praze celý život. Samec Tom tak zůstává jediným ledním medvědem.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pobodání školačky v Brně: Policie obvinila muže z pokusu o vraždu dítěte

Policie v pátek obvinila z pokusu o vraždu dítěte muže, který je podezřelý, že ve středu odpoledne pobodal přímo na rušné ulici v širším centru Brna školačku. Muži v případě odsouzení hrozí až výjimečný trest.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pafko: Zdvojnásobení přesčasů není rozumné

Navýšit lékařům přesčasovou práci a ohánět se dobrovolností, to je podle předního chirurga a dlouholetého přednosty III. chirurgické kliniky ve FN Motol Pavla Pafka nevhodné. Zákonodárci by si podle něj měli uvědomit, že zdravotnictví stojí z velké části na ženách, které chtějí mít rodinu.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lithium u Horního Slavkova se má těžit, až bude závod na zpracování

Zahájení těžby lithia z někdejšího odkaliště u Horního Slavkova na Sokolovsku se za více než dva roky, kdy byla příprava těžby po administrativní stránce prakticky dokončena, významně neposunulo kupředu. Čeká se totiž na vybudování zpracovatelského závodu. Ten chce postavit v průmyslovém ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obžalobu Cimického ze znásilnění a vydírání začne soud projednávat v listopadu

Případ psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání, začne Obvodní soud pro Prahu 8 projednávat 7. listopadu. Soudce zatím naplánoval na listopad čtyři jednací dny, zasedne vždy v úterý. Pětasedmdesátiletý lékař a spisovatel už v minulosti obvinění ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedmileté děti zkopaly na Mladoboleslavsku devítiletého. Požadovaly peníze

Devítiletého chlapce napadli na Mladoboleslavsku dva sedmiletí hoši. Podle policie chtěli peníze, a když jim je chlapec nevydal, zbili ho. Trestně stíháni být nemohou, lze jim ale uložit výchovné opatření.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Papírový dům se vrací. Příběhem Berlína

Co je pro ostatní riziko, je pro něj zábava a adrenalin. Pro koho? Pro hlavního hrdinu Berlína z populárního seriálu Netflixu Papírový dům (La casa de papel). Ten bude mít totiž pokračování v podobě seriálu Berlín v hlavní roli opět s Pedrem Alonsem. Série bude mít šest epizod, které by ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Recepty na slavné a oblíbené dorty

Ve všech zemích napříč kontinenty se pečou tisíce druhů dezertů. Avšak dortů, které se skutečně proslavily a dobyly svět, mnoho není. Se čtyřmi z nich vás seznámí cukrářka Olexandra Semeňuk, která působí v restauracích La Veranda, Babiččina zahrada a The Bistro.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

140 000 pokusů o přechod hranice do USA za dva týdny. Situace ohrožuje už i pomoc Ukrajině

Rekordních 142 tisíc pokusů o nelegální překročení hranice USA z Mexika evidují za první polovinu září američtí celníci. Oznámil to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador, který naléhavě žádá o schůzku ve Washingtonu. Američtí republikáni zatím podmiňují souhlas s další miliardovou ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nákupní horečka vypukla. Nejlepší iPhony 15 Pro jsou beznadějně vyprodané

V pátek se začaly v Česku i zahraničí oficiálně prodávat čtyři nové iPhony 15. Zatímco základní modely jsou v obchodech běžně k dostání, dvě pokročilejší varianty se rozebraly už v rámci předobjednávek – jsou beznadějně vyprodané. Případní zájemci si na dodání počkají minimálně měsíc.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Archeologové našli v rakouském dole 2200 let starou dětskou botu

Výjimečný objev učinili archeologové, kteří zkoumají prastarý důl sloužící k těžbě soli nedaleko Salcburku. V jeho hlubinách se jim podařilo najít 2200 let starou dětskou botu, informoval zpravodajský server Live Science.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V obchodech v Německu je zaděláno na razantní zlevňování. Všeho

Klesající cenová hladina u prvovýrobců, nechuť spotřebitelů přizpůsobovat se zvýšeným cenám i snížená poptávka v některých oborech. To jsou hlavní důvody, proč by se všichni, kdo v Německu nakupují zboží a služby, měli vbrzku dočkat nižších cenovek.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřela mi dcera, oznámil starosta Náchoda Birke

Rodinu dlouholetého starosty Náchoda a bývalého poslance ČSSD Jana Birkeho zasáhla tragédie. Na plicní embolii zemřela jeho mladší dcera.

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Turistce naservírovali kraba za více než 15 tisíc korun. Na restauraci zavolala policii

Přivoláním policie skončila nedávná návštěva turistů v singapurské restauraci Seafood Paradise. Podnik totiž hostům za místní specialitu, chilli kraba, naúčtoval 938 singapurských dolarů, tedy více než 15 tisíc korun. Personál údajně strávníky mystifikoval ohledně cen a gramáže, avšak ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za trestnou výpravu na souseda padly podmínky. Útočníci ho musí odškodnit

Podmíněné tresty od dvou do tří let uložil v pátek Krajský soud v Plzni čtveřici mužů, která v květnu 2019 v Němčicích na Klatovsku zbila souseda. Součástí rozsudku je povinnost obžalovaných Zdeňka Hadravy (47), Ladislava Šilhavého (48), Pavla Kroupy (37) a Martina Vávry (43) napadeného ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ústupky Microsoftu zabraly. Největší herní obchod dostane v Británii zelenou

Ve Velké Británii došlo k důležitému zvratu. Místní regulátor naznačil, že patrně schválí americkému Microsoftu díky ohlášeným ústupkům převzetí herního studia Activision Blizzard. Největší herní obchod v celkové hodnotě 69 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč) by tak mohl být po měsících čekání ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurečka prezidenta neposlechl. Měsíc navíc na kampaň k důchodům nechá bez osvěty

Měsíc, který dal prezident Petr Pavel svým pozdním podpisem penzijní novely vládě navíc, aby mohla lépe informovat veřejnost o změnách, které přijdou, zůstal nevyužitý. Jak Právu sdělilo ministerstvo práce (MPSV), další infokampaň chystá teprve na podzim. Její jarní část, která stála 16 milionů ...

pátek dopoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Móda pro milovnice pohodlí

V dnešní uspěchané době, kdy se snažíme skloubit pracovní povinnosti, společenské aktivity a osobní čas, se pohodlnost stává stále důležitější. V jakém oblečení se budete cítit nejlépe?

pátek v poledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jistě by uspěly jen tři strany, ukazuje průzkum na Slovensku týden před volbami

Místo v novém slovenském parlamentu mají podle průzkumů veřejného mínění jisté pouze strana Směr-sociální demokracie Roberta Fica, hnutí Progresivní Slovensko (PS) Michala Šimečky a strana Hlas-sociální demokracie Petra Pellegriniho. Ostatní musí o voliče v posledním týdnu tvrdě zabojovat, aby ...

pátek v poledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo už naplnilo zásobníky plynu takřka z 95 procent

Německé zásobníky zemního plynu jsou už teď naplněny takřka z 95 procent, což je zákonem stanovený cíl pro 1. listopad. Vyplývá to z přehledu zveřejněného Spolkovou agenturou pro sítě, která má úlohu síťového regulátora. Německu se tak i bez ruských dodávek této suroviny daří ukládat plyn pro ...

pátek v poledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Audi Q4 e-tron prošlo modernizací, má nový elektromotor a rychlejší nabíjení

Tesla Model Y ujídá z koláče prodejů elektrických SUV stále více, konkurenční Audi Q4 e-tron tak přijíždí s dílčí modernizací. Věnuje se především technické stránce.

pátek v poledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělec Tadeáš Podracký: Znovuzrození to vše propojuje

Tadeáš Podracký tvoří na pomezí volného umění a designu. V rámci festivalu Prague Art Week, který se koná od 21. do 24. září, vystavuje v Galerii Kuzebauch nové objekty vycházející z předmětů běžné potřeby. Jeho expozice tam bude přístupná až do 10. listopadu.

pátek v poledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci ťali na Krymu do srdce: Zasáhli velitelství ruské Černomořské flotily

Velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymu čelilo raketovému útoku, oznámil v pátek šéf tamní okupační správy Michail Razvožajev. Na webu už kolují záběry poničené budovy. Ukrajinci se na námořní cíle ve městě zaměřili už v polovině září, kdy oznámili zničení ruské ponorky ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Už jsme tady, zůstaňte v klidu. Ukrajinci shazují letáky na ještě okupovaný Enerhodar

Pět tisíc letáků slibujících obyvatelům okupovaného Enerhodaru brzké osvobození shodily drony nad tímto městem v noci na pátek. Akce přišla krátce poté, co ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při návštěvě Spojených států mluvil o chystaném osvobození Bachmutu a dalších dvou měst, která však ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chorvatský hotel údajně vypouští fekálie do zátoky, kde se koupou turisté

Velký rozruch propukl na chorvatském ostrově Brač poté, co se na internetu objevilo video, podle nějž jeden z místních hotelů vypouští do moře fekálie. Odpadní vody prý stékají rovnou do zátoky Osibova, kde se koupou turisté.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Erdogana trápí LGBT výzdoba v OSN. Žádná tam ale není

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan si ve čtvrtek postěžoval na výzdobu v sále, kde se konají plenární zasedání Organizace spojených národů. Podle něj měla propagovat LGBT komunitu. Ve skutečnosti se ale jednalo o barvy symbolizující sedmnáct cílů udržitelného rozvoje, které si OSN vytyčila.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bentley představilo vlastní dětskou tříkolku

Zakázková divize Bentley vytvořila novou tříkolku pro děti. Obsahuje designové detaily, které se často vyskytují na vozech ve speciálních verzích Mulliner.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Domov důchodců, útulna či glamping. To jsou letošní vítězové soutěže Stavby s vůní dřeva

Studentská soutěž mladých architektů zaměřená na dřevostavby a práci se dřevem ve stavebním průmyslu zná své vítěze. Odborná porota i veřejnost měly letos již pojedenácté možnost ocenit nejlepší díla teprve začínajících autorů, kteří představili své vize, jak by také mohla architektura vypadat. ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropská komise vyměřila Intelu miliardovou pokutu

Jedna pokuta byla sice zrušena, ale druhou ve výši několika miliard korun naopak společnosti Intel Evropská komise v pátek udělila. Americký výrobce byl takto potrestán za zneužití svého dominantního postavení na trhu s počítačovými čipy, když výrobcům počítačů nabízel slevy, aby používali jeho ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odbory požadují růst tarifních platů o desetinu, i Jurečka chce lidi lépe zaplatit

Odbory žádají růst platových tarifů od ledna o desetinu, kvůli reálnému poklesu platů kvůli inflaci. Odboráři dál zůstávají ve stávkové pohotovosti, uvedl v pátek předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula po jednání s ministrem práce a sociálních věcí Marianem ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena vyhrála soudní spor s bankou ohledně poplatku za předčasné splacení úvěru

Žena z Přerovska vyhrála soudní spor s bankou, která jí za předčasné splacení hypotečního úvěru vyměřila poplatek za úrokovou ztrátu ve výši 44 000 korun. Na základě rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 4 a posléze i odvolacího Městského soudu Praha jde ze strany banky o bezdůvodné ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud potrestal covidovou vzpouru vězňů. Až 4,5 roku za mřížemi a peníze pro vězeňskou službu

Na čtyři a půl roku a na dva roky poslal v pátek mostecký okresní soud za mříže dvojici obžalovaných za vzpouru vězňů v Bělušicích na Mostecku. Recidivista Tomáš Opelt spáchal podle soudu zločin, a proto je jeho trest vyšší, Josef Lukáč se dopustil přečinu.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Paraglidista na Karlovarsku visel na stromě 25 metrů nad zemí. Musel pro něj vrtulník

Vrtulník policie s lezcem zachraňoval ve čtvrtek paraglidistu visícího na stromě. Havaroval kousek od vzletové dráhy na Karlovarsku.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Městečko ve Vermontu uzavřelo silnice kvůli influencerům fotícím padající listí

Pomfret, ležící nedaleko Woodstocku ve státě Vermont, dočasně uzavřel některé silnice vedoucí do města kvůli přílivu neukázněných influencerů. Provoz na stále otevřených cestách pak byl omezen. Problémem nejsou turisté jako takoví, ale chování těch sezonních na soukromých pozemcích.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svět knihy v Plzni. Novinky Špitálníkové, Rudiše i Kotlety

Specialistka na Severní Koreu Nina Špitálníková vydává svůj první román Severka a spisovateli Jaroslavu Rudišovi vychází novinka nazvaná Návod k použití železnice. Oba své knihy představí během čtvrtého ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň. Prostor ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další úlovek Jamese Webba. Na Jupiterově ledovém měsíci odhalil zdroj uhlíku

Kosmický dalekohled Jamese Webba detekoval oxid uhličitý (CO2) na povrchu Jupiterova ledového měsíce Europa, jednoho z největších měsíců této největší planety Sluneční soustavy. Analýza ukazuje, že vzniklý uhlík pravděpodobně pochází z podpovrchového oceánu daného měsíce.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Auto skončilo po střetu se srnou v příkopu. Policie na místě našla falešné peníze a zfetovaného řidiče

Nezvyklé okolnosti mělo prověřování nehody na Náchodsku, kde mělo osobní auto skončit v příkopu po střetu se srnou. Policisté nakonec v autě našli padělané bankovky za více než půl milionu korun a plynovou zbraň. Ještě před tím jim šel naproti po silnici od nehody muž, který ale tvrdil, že ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

České dráhy doprodaly pozemky na Smíchovském nádraží za dvě miliardy

České dráhy prodaly zbývající část pozemků na Smíchovském nádraží v Praze za necelé dvě miliardy korun. Přes 126 000 metrů čtverečních pozemků odkoupí společnost Sekyra Group. Vyplývá to z informací v registru smluv. České dráhy v páteční tiskové zprávě uvedly, že dohromady tak za pozemky na ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: V dlouhé válce začínají téct nervy, v Kremlu si mohou mnout ruce – Alex Švamberk

V poli ruské jednotky nezáří, Ukrajinci se pomalu prokousali ruskými obrannými liniemi v Záporožské oblasti, a navíc uspěli jižně od Bachmutu, odkud Rusové přesunuli jednotky právě do Záporoží. Přesto v Kremlu nemusejí propadat chmurám. Proukrajinská koalice dostává trhliny, což bylo vidět ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ať ty hnidy v noci nespí. Ruské opoziční novinářky v Česku terčem výhružek

Dvěma ruským novinářkám investigativního serveru Važnyje istorii žijícím v Praze chodí výhrůžky. Ty jsou adresovány redakci webu a obsahují i místo bydliště žen a další informace ze soukromí včetně například jména psa jedné z Rusek. Na případ upozornil Mezinárodní Výbor na ochranu novinářů ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsem u někoho na dvorku a nemám letadlo, volal po pádu pilot F-35

Americká média zveřejnila záznam telefonátu pilota zříceného amerického bitevníku F-35 s operátorkou tísňové linky. Pilot se o víkendu katapultoval nad venkovskou oblastí Jižní Karolíny a snesl se na dvorek jednoho z domů. Po dopadu vysvětloval, že neví, kde skončil jeho stroj.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

EU bude požadovat, aby auta na e-paliva neměla žádný dopad na klima

Evropská unie bude požadovat, aby auta na syntetická paliva, takzvaná e-paliva, byla stoprocentně uhlíkově neutrální, pokud se budou prodávat i po roce 2035. Uvádí se to v návrhu právního předpisu EU, do kterého nahlédla agentura Reuters.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Horší načasování zvolit nemohli. Pracovníci Applu zahájili celostátní stávku

Není žádným tajemstvím, že chytré telefony iPhone jsou pro Apple klíčovým produktem, na celkových tržbách mají téměř poloviční podíl. Prodejní premiéra letošních patnáctek má však ve Francii hořkou pachuť, tamní zaměstnanci Applu vyhlásili celostátní stávku. Snaží se tak domoci vyšších mezd, jako ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Seniorka zkolabovala na kostelní věži v Mnichově. Záchranáři ji museli z vyhlídky slaňovat

Spektakulární záchrannou akci provedli v Mnichově hasiči se zdravotníky, když s pomocí lan zachraňovali starší ženu z vyhlídky na věži farního kostela sv. Petra v historickém centru města.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

CitroĂŤn udělal z velkoprostorového vozu SpaceTourer obytný vůz v retro stylu náklaďáčku Type H

Francouzská automobilka CitroĂŤn se opět nese na retro vlně a pozitivním ohlasu její nedávné retro dodávky Berlingo přestavěné v Caselani. I letos proběhla spolupráce těchto značek a výsledkem je předělaný velkoprostorový vůz SpaceTourer na stylový obytný vůz ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Sto let od otevření chaty na Dobrošově, stojí nad mohutným pevnostním pásmem

Na den svatého Václava, 28. září, se chystá u Jiráskovy chaty na Dobrošově velká sláva. Uplyne sto let od jejího otevření v roce 1923. Pojmenovali ji po spisovateli Aloisi Jiráskovi (1851–1930), rodákovi z nedalekého Hronova, který byl ve své době velmi váženým mužem a jehož historické ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sonda OSIRIS-REx má o víkendu odevzdat vzorky sesbírané na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se v neděli pokusí o jedinečný manévr. Ve výšce 102 tisíc km nad Zemí uvolní schránku se vzorky z asteroidu Bennu, která o několik hodin později dopadne v poušti amerického státu Utah. Pokud se akce podaří, bude to pro ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pořádně přituhuje. Prominentní američtí spisovatelé ženou tvůrce ChatGPT k soudu

Sdružení autorů (Authors Guild) podalo předminulý týden žalobu na společnost OpenAI, která stojí za umělou inteligencí ChatGPT. K té se nyní přidalo dalších 17 prominentních amerických spisovatelů, kteří si nechtějí nechat líbit, že jsou jejich díla využívána k učení tohoto chatbota.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konflikt řidičů v Uherském Hradišti skončil střelbou

Střelbou vyvrcholil v pátek odpoledne konflikt dvou řidičů u supermarketu v Uherském Hradišti. Střelec, který druhého muže zasáhl do nohy, byl už dopaden. Případem se zabývají kriminalisté.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nové hodinky od Applu zaujaly. Některé verze jsou vyprodané

Vedle nových iPhonů 15 si v pátek odbyly premiéru také dvoje nové chytré hodinky s logem nakousnutého jablka. Řeč je o Watch Series 9, což je nástupce nejprodávanější série hodinek od Applu, a prémiovém modelu Watch Ultra 2. Zájem o některá provedení je tak enormní, že jsou vyprodaná.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Roky jednání a nic. Správa železnic chce vyvlastnit pozemek kvůli přejezdu ve Studénce

Ani více než pět let trvající vyjednávání nepřimělo posledního vlastníka pozemků v sousedství železničního koridoru ve Studénce k souhlasu s výkupem pro účely vybudování podjezdu, který nahradí jeden z nejrizikovějších přejezdů v Česku. Správě železnic proto došla trpělivost a připravuje ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf polské diplomacie se pustil do Ukrajiny, Duda mírní napětí

Polský ministr zahraničí Zbigniew Rau se ostře obul do Ukrajiny, když uvedl, že prohlášení jejích politiků jsou pro polskou společnost škodlivá a urážlivá. Prezident Andrzej Duda se naopak snažil napětí panující již několik dní mírnit.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KaczyĹ„ského PiS v průzkumech vede před Tuskovou partají

Tři týdny před parlamentními volbami v Polsku zůstává nejsilnější stranou vládní konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa KaczyĹ„ského. Aktuálně má podporu 35,1 procenta voličů. Opoziční liberálové z Občanské platformy (PO) expremiéra Donalda Tuska na ztrácejí devět procentních ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Bezradný tanec kolem kupy násilí čili Řezník a střízlík

Než Američanka Alaina Urquhartová napsala svůj první thriller, jenž vyšel v českém překladu pod názvem Řezník a střízlík, získala vzdělání v oborech trestní soudnictví, psychologie a biologie.

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslanci pro dnešek s balíčkem skončili, sejdou se zase ve středu

Sněmovna se v pátek sešla na mimořádné schůzi ke třetímu čtení vládního konsolidačního balíčku. Opozice měla opět dlouhé projevy, v pátek proto poslanci nestihli hlasovat. Znovu se sejdou ve středu 27. září. Jednat o balíčku mohou i několik týdnů. Finálně hlasovat lze podle jednacího řádu ...

pátek odpoledne 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Před volbami přituhuje i v Polsku, napaden byl opoziční politik

Polský opoziční poslanec Borys Budka, který patří k hlavním tvářím Občanské koalice, úhlavního soupeře vládního tábora v nadcházejících volbách, byl dnes napaden v nákupním středisku v Katovicích. Policie mezitím devětačtyřicetiletého útočníka, který poslanci nadával, strčil do něj a zničil mu ...

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko se vrátí do olympijské rodiny, věří Peskov v konec sankcí. O invazi pomlčel

Ruští sportovci se zase budou moci zúčastnit olympijských her pod vlajkou své země, je přesvědčen Kreml. Podle jeho mluvčího Dmitrije Peskova nynější sankce ohrožují budoucnost celého olympijského hnutí. Nezmínil však invazi Moskvy na Ukrajinu, kvůli níž ruští a běloruští sportovci nynějším ...

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko plánuje zvýšit příští rok rozpočtové výdaje o 26 procent

Rusko se chystá na příští rok zvýšit rozpočtové výdaje o 25,8 procenta na 36,6 bilionu rublů (8,7 bilionu Kč). V pátek to podle agentury Reuters uvedl ruský premiér Michail Mišustin. Moskva potřebuje peníze na válku na Ukrajině a na organizaci prezidentských voleb, které chystá na březen.

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V noci v domech v Praze a okolí kradl a sledoval spící lidi. Policie zadržela kulhavého slídila

Policie dopadla muže, který nejméně od roku 2015 v noci procházel domy v Praze a Středočeském kraji, když tam lidé spali, a kradl peníze i maličkosti. Spáče také pozoroval, v jednom případě si sedl vedle spící dívky. O vývoji v případu v pátek informoval mluvčí policie Jan Rybanský.

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za zastřelení souseda v Liberci dostal muž se zhoršeným zrakem 16 let

Za vraždu souseda v Liberci a za nedovolené ozbrojování dostal v pátek sedmapadesátiletý Václav Rác trest 16 let vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozhodl o tom senát liberecké pobočky Krajského soudu v Ústí nad Labem.

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamera na uniformě zachytila záchranu života předávkované dvouleté dívky v USA

Duchapřítomnost amerických policistů zachránila život teprve dvouleté dívence. Když v úterý dorazili na místo ohlášeného bezvědomí malého dítěte v Portage ve Wisconsinu, našli ho bez známek života.

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Důležitá zbraň na dosah. Ukrajina má slíbené balistické střely ATACMS

Americký prezident Joe Biden měl slíbit svému ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému, že Spojené státy pošlou taktické balistické střely ATACMS, které mají dolet až 300 kilometrů. S odkazem na tři informované americké činitele a jednoho úředníka z Kongresu o tom v pátek informovala ...

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf armádní agentury spravující nemovitý majetek nečekaně skončil. Oboustranná dohoda, uvedla obrana

V čele Agentury hospodaření s nemovitým majetkem (AHNM) spadající pod ministerstvo obrany tento týden nečekaně skončil Michael Šrámek. Důvody nejsou jasné, resort se omezil pouze na konstatování, že jde o „oboustrannou dohodu“.

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělec Jakub Vlček. A jeho fascinace mužem a ženou

První velkou výstavou od požáru, který před čtyřmi lety spolykal všechna jeho díla, se nyní veřejnosti představuje Jakub Vlček z Vraclavi. Sochař a kreslíř vystavuje v Městské galerii Vysoké Mýto sedmdesát portrétů a tři desítky soch, a to až do 22. října.

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Celoruská tragédie aneb Osud mobilizovaných po roce

Až polovina ruských vojáků, která byla mobilizována loni v září, na frontě nepřežila ani pět měsíců. Vyplývá to z dat investigativního portálu Važnyje istorii a analytiků z bezpečnostní komunity Conflict Intelligence Team (CIT), již přezkoumali informace o třech tisících mrtvých okupantech, ...

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KaczyĹ„ski označil Hranici za paskvil, Hollandová má tělesnou stráž

Předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) a místopředseda vlády Jaroslaw KaczyĹ„ski v pátek zkritizoval jako „ostudný a odpudivý paskvil“ film Hranice (Zielona granica) režisérky Agnieszky Hollandové, který se začíná promítat v polských kinech. Nenávistné útoky proti filmu ...

pátek v podvečer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německá ministryně chce stálé kontroly na hranici a nasazení německých policistů v Česku

Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) chce kvůli složité migrační situaci obnovit stálé hraniční kontroly na hranici s Českem a Polskem. Podle portálu welt.de to řekla v rozhovoru pro připravované nedělní vydání listu Welt am Sonntag, pro které dále uvedla, že by také chtěla nasazení ...

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Záchrana migrantů na moři je povinnost civilizace, řekl papež

Evropané by měli zachraňovat migranty připlouvající po moři, je to povinností naší civilizace. Prohlásil to v pátek papež František během prvního dne návštěvy jihofrancouzského města Marseille. Kdo se snaží bránit záchranným akcím, dopouští se gesta nenávisti, dodala hlava katolické církve. Právě ...

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čím dál víc lidí staví svépomocí. Nemají peníze

Tento rok stavebnictví příliš nepřeje. Rostou ceny nemovitostí a úvěrů, zdražuje se stavební materiál a hledají se cesty k úsporám. Peníze nejsou a při rekonstrukcích i výstavbě nového bydlení chtějí lidé šetřit na využití stavebních firem, 60 procent lidí chce své bydlení vylepšit svépomocí, ...

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Dům a zahrada

Nezvládneme to, popřel Merkelovou vlivný politik CDU

Německo už to nezvládne, negoval v souvislosti se sílící migrační krizí někdejší slavný výrok kancléřky Angely Merkelové politik opoziční křesťanské demokracie (CDU) Jens Spahn. Bývalý německý ministr zdravotnictví patří dnes k nejvlivnějším členům CDU.

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kanada pošle Ukrajině další vojenskou pomoc za miliardy a vycvičí piloty

Kanada pošle Ukrajině další vojenskou pomoc ve výši 650 milionů kanadských dolarů (zhruba 11 miliard korun). V kanadském parlamentu to v pátek řekl premiér Justin Trudeau, a to před vystoupením ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který Ottawu v pátek navštívil.

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano

Ve věku 98 let zemřel v pátek večer v Římě bývalý italský prezident Giorgio Napolitano. Informovala o tom italská tisková agentura ANSA. Již před několika dny média oznámila, že bývalé hlavě státu se značně přitížilo.

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cesta do tmy Jiřího Svobody. Matador televizních filmů se na předpremiéře obul do nového šéfa ČT

Filmař Jiří Svoboda, který proslul snímky Sametoví vrazi nebo Zánik samoty Berhof, se poslední tři dekády věnuje téměř výhradně televizní tvorbě. Při předpremiéře dramatu Cesta do tmy na festivalu Finále Plzeň se ale v pátek nechal slyšet, že s projekty pro Českou televizi končí, a to kvůli ...

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci ťali na Krymu do srdce: Zasáhli velitelství ruské Černomořské flotily

Velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu na Krymu čelilo raketovému útoku, oznámil v pátek šéf tamní okupační správy Michail Razvožajev. Na webu už kolují záběry poničené budovy. Ukrajinci se na námořní cíle ve městě zaměřili už v polovině září, kdy oznámili zničení ruské ponorky ...

pátek večer 22/9/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.7., 19.7., 18.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru