Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 3. prosinec 2023
neděle 3. 3. 2024, 4:47

archiv zpráv pro 3. prosinec 2023

Školu v Kopřivnici ovládli hrdinové i padouši nejen ze Star Wars

Ještě v pátek dopoledne se z chodeb školy Milady Horákové v Kopřivnici ozýval dětský smích a křik. Od večera se ale škola proměnila v místo plné fantazie, v němž se setkávají například ikonické postavy Hvězdných válek, Star Treku a Jurského parku.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Na zasněženém Staroměstském náměstí se rozsvítil vánoční strom za hudby z Popelky

Málokterý rok doprovází rozsvícení vánočního stromečku na Staroměstském náměstí pravá zimní atmosféra. Letos každoroční tradice proběhla skoro jako v pohádce, protože ji kromě neustávajícího sněžení doprovodila i hudba z oblíbené Popelky. To všem před stovkami lidí, kteří zaplnili náměstí, takže ...

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpěvák Vlasta Horváth se usadil s manželkou a dcerami v domě za Prahou

Klid malé vesničky s kouzlem čisté přírody kousek od Prahy? Nic nemožného. V jedné takové bydlí i zpěvák a vítěz druhé řady pěvecké reality show Česko hledá SuperStar Vlasta Horváth.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Islamista v centru Paříže ubodal německého turistu, na Brita zaútočil zezadu kladivem před očima jeho manželky

Útočník v neděli v centru Paříže zabil jednoho kolemjdoucího turistu a dva zranil, uvedl francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Podle policejních zdrojů agentury AFP byl Francouz úřadům známý jako radikální islamista s psychickými problémy. Před zadržením prý volal Alláhu akbar (arabsky ...

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak na dokonalé vanilkové rohlíčky, které se rozplývají na jazyku? Tady je osvědčený recept

Vanilkové rohlíčky jsou podobně jako linecké cukroví symbolem vánočního pečení. Z talíře mizí jako první a není neobvyklé, že záhadně ubývají už z krabice, v níž čekají na svůj sváteční triumf. Vyzkoušejte tento osvědčený recept – úspěch zaručen.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Otopné systémy pro okapy: Zatopte rampouchům ve žlabech! Ochráníte tak dům i kolemjdoucí

Otopné systémy pro okapy jsou jednoduché, ale účelné zařízení pro zimní ochranu domů. Tyto systémy zabraňují akumulaci ledu a sněhu v okapních žlabech, čímž chrání okapový systém před poškozením, zlepšují bezpečnost budovy a eliminují riziko padajících rampouchů.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Rodičovský příspěvek stoupne o 50 000. Jeho reálná hodnota ale zázračná není. Podívejte se

Aktuální výše rodičovského příspěvku je 300 000 Kč. Senátoři nedávno schválili navýšení o dalších 50 000 Kč. Kdo má na novou výši příspěvku nárok? A jak je to v případě narození vícerčat?

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Tajemství těhotenského jídelníčku: Od zeleniny po zmrzlinu? Tady je pestrá a zdravá nabídka

Těhotenství není jen o růstu bříška, ale i o revoluci v kuchyni! V tomto článku se ponoříme do fascinujícího světa těhotenského stravování, kde se zdraví potkává s chutí.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zima není nudná. Podívejte se, jak úžasně dokáže čarovat na zahradě

Pokud vám zima na zahradě připadá nudná a neosobně studená, podívejte se na ni z jiného úhlu. V období zpomalení a odpočinku si můžete všimnout půvabných detailů, které byste v letní záplavě barev a práce snadno přehlédli.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Pečete cukroví a přebývají vám bílky? Tady je 5 tipů, jak je chytře využít

Velká část receptů na vánoční cukroví si žádá jako ingredienci pouze žloutky. Což znamená, že se během pečení začnou hromadit nevyužité bílky. Co s nimi? Tady je 5 praktických tipů.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Sbohem kabelovým zmatkům: Bezdrátové alarmy jako elegantní řešení. Takhle fungují

Bezdrátové alarmové systémy poskytují sofistikované řešení bezpečnosti pro domovy bez potřeby komplexní a nákladné kabelové instalace. Tyto systémy jsou flexibilní, snadno se instalují a nabízejí širokou škálu funkcí pro ochranu vašeho domova.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Na co je vhodné dávat vánoční poukazy? Tady je jednoduchý soupis nejčastějších tipů

Vánoční období je časem radosti, obdarovávání a také přemýšlení o tom, jak udělat radost nejen svým blízkým, ale i těm, kteří to potřebují nejvíce. V tomto článku se podíváme na to, jak mohou vánoční poukazy sloužit nejen jako skvělý dárek, ale také jako prostředek pomoci a podpory.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Ikonické domy v ČR: Bílkova vila. Pojďte si prohlédnout palác mystika

Zatímco chýnovské obydlí sochaře Františka Bílka připomíná chaloupku, jeho pražská vila vypadá jako monumentální umělecké dílo. Svým způsobem romantické, hodně mystické, asymetrické a na svou dobu naprosto výjimečné.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Trezor uschová miliardy, přesto se vejde do kapsy

Když se řekne trezor, většina lidí si představí menší či větší skříň z kovových plátů, do které můžeme ukládat všechny své cennosti. Miliardy ale dnes už můžete nosit doslova po kapsách, slouží k tomu Trezor s velkým T. Jde o kryptoměnovou peněženku, která se letos před Vánocemi dočkala již ...

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při požáru kotelny rodinného domu na Novojičínsku si žena popálila ruku

Čtyřiatřicetiletá žena se v sobotu ráno popálila při požáru kotelny rodinného domu na Novojičínsku. Plameny napáchaly škodu za zhruba 100 tisíc korun.

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká značka L’Antidote vyrábí z drahých kovů subtilní šperky předurčené k vrstvení

Za českou značkou s mezinárodním názvem L’Antidote stojí česká designérka Markéta Macháčková, která je sice původní profesí zdravotní sestřičkou, ale rozhodla se vyrábět šperky nejdříve pro děti a později i pro dospělé. Její kolekce náušnic, prstenů, náramků ...

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Hop nebo trop: Ukrajinský voják popsal, jak si v obklíčení zachránil život

Nekonečné útoky ruských protivníků, smrt spolubojovníků v přímém přenosu a nedostatek všeho. Ukrajinský voják popsal televizi CNN syrovou tvář války tak, jak ji zažíval v zákopech u východoukrajinského Bachmutu – aby nakonec smrti unikl jen o vlásek.

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozbrojenci přepadli zlatý důl v Peru, zabili devět lidí a 15 zranili

Ozbrojenci přepadli v sobotu zlatý důl v Peru a zabili přitom devět lidí. Dalších 15 jich utrpělo zranění, uvedla v neděli agentura DPA. Policie už má situaci pod kontrolou, sedm ozbrojenců zadržela.

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sanitky ve smyku. Řidiči slyšeli od instruktora při kurzu krizových situací hlavně pochvaly

Speciální kurz absolvovali v sobotu řidiči převozových sanitek nemocnice v Krnově. Na polygonu Centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě si v pravých zimních podmínkách vyzkoušeli, jak zvládat se sanitkou smyky nebo jak v plné rychlosti zastavit v kaluži.

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Špindlerův Mlýn zahájil zimní sezonu, sjezdovek si užívaly stovky lyžařů

Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn v sobotu zahájilo lyžařskou sezonu. Díky ochlazení a sněžení v posledních dnech se tak stalo o týden dříve, než skiareál plánoval. Od sobotního rána na špindlerovské sjezdovky vyrazily stovky lyžařů, uvedla Vendula Kalenská ze Skiareálu Špindlerův ...

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Martina Viktorie Kopecká: Čas od času chybuje každý z nás

Na podzim vydala knihu Zpověď farářky, v níž zveřejnila, že žije s partnerkou. Přestože jde o zmínku na pár řádcích, vzbudila tolik pozornosti, že zastínila mnohá jiná naléhavá zamyšlení, třeba nad otázkami, jimž se vyhýbáme, nad vztahy, křehkostí, smrtí i nadějí. A právě v nadcházejícím ...

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři mrtví po výbuchu na mši na jihu Filipín. Za útokem stojí zřejmě islamisté

Čtyři mrtvé a 50 zraněných si v neděli vyžádal výbuch během katolické mše v Marawi na jihu Filipín. S odvoláním na místní úřady o tom informuje agentura DPA. Policie vychází z toho, že šlo teroristický útok, za nímž stojí islamisté.

neděle ráno 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stávka lékařů pokračuje navzdory slibům premiéra, zákroky se často odkládají

Dohoda premiéra Petra Fialy (ODS), kterou trochu překvapivě uzavřel se zástupci nespokojených lékařů, se začíná drolit. Není totiž jasné, jak by se peníze navýšené z úhrad od pojišťoven mohly promítnout do platů lékařů, což premiér slíbil. Couvat začínají i protestující doktoři, kteří zřejmě ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina chystá znovuotevření kyjevského mezinárodního letiště Boryspil

Kyjevské mezinárodní letiště Boryspil, které je od počátku ruské invaze loni v únoru uzavřené, by mohlo v dohledné době obnovit provoz. Ukrajinské úřady naznačují, že už jsou schopny zajistit jeho bezpečnost.

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Anglický bar zavedl striktní pravidla, muži nesmějí oslovovat ženy

Na konci listopadu zahájil v Manchesteru provoz luxusní bar, který však více než opulentností, nabídkou či cenami zaujal soupisem ne vždy zcela tradičních pravidel. Podle nich mají například gentlemani zakázáno oslovovat cizí dámy.

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V království okrasných trav

Jakmile chomáče nepřehlédnutelného vzezření ovládnou scénu, nic jiného ke slovu nepustí. Chvějí se, vlají a kolébají a přitom ševelí a šustí. Jemné melodie lahodí sluchu jako šumění moře či prosecca. Nebyl to však jediný důvod, proč manželé Dvořáčkovi okrasné trávy do své zahrady v Holešíně ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Co víte o jedné z nejlevnějších exotik, kterou milují batůžkáři?

Srí Lanka je země zaslíbená batůžkářům. Návštěvníkům totiž nabízí mnoho a často za velmi málo peněz. Najdete tu národní parky se slony, památky UNESCO, některá místa jsou vyhrazena surfařům a na své si přijdou i milovníci ostřejších jídel. Ověřte si v našem kvízu, co o této asijské destinaci ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Vzpurná přítelkyně z fašistické Itálie

Jmenuje se Maddalena, ale všichni jí říkají Dareba. Hanlivé přízvisko je titulem románu Beatrice Salvioniové, která jeho příběh vystavěla na přátelství povahově nesouměrných dívek v kulisách Mussoliniho předsedání italské vládě. Ačkoli se autorka vehementně brání přirovnání své prvotiny ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Archeologové objevili dosud neznámý starověký jazyk

Na území bývalé starověké Chetitské říše v dnešním Turecku archeologové objevili dosud neznámý jazyk národa Kalašmanů, kteří žili na severozápadě říše. Jazyk byl zaznamenán pomocí klínového písma na hliněných tabulkách, které badatelé nalezli v ruinách hlavního města říše s názvem Chattušaš. Na ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Srážka nákladních vlaků v České Třebové: Škoda přes 150 milionů

Ke srážce dvou nákladních vlaků došlo v neděli krátce před šestou hodinou ráno v prostoru nákladového nádraží v České Třebové na Orlickoústecku. Škoda bude nejméně 150 milionů korun. Při ranní nehodě se zranil strojvůdce, vykolejilo 19 vozů a lokomotiva. Informoval o tom generální inspektor ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hasiči našli ve stavební buňce na Litoměřicku, která hořela, mrtvého člověka

Hasiči z Litoměřicka zasahovali v sobotu večer u požáru buňky s různými přístavky v obci Vědomice. Na místo se sjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Uvnitř našli osobu bez známek života, řekl v neděli ráno mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus.

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie našla 12letou dívku, která pravidelně utíká z domova

Policisté pátrali od pátečního večera po dvanáctileté dívce, která odešla z domova v pražských Řepích. V sobotu krátce před 20:00 oznámili na síti X, že dívka byla nalezena a je v pořádku. Dívka utíká z domova opakovaně, naposledy tento týden ve středu utekla i se svou desetiletou sestrou. ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fotografka Marie Tomanová: Z Mikulova na Times Square

Marie Tomanová, umělkyně původem z  Mikulova, se proslavila především v New Yorku, kde žije od roku 2012. Vystudovala malbu na Fakultě výtvarných umění v Brně, ale živí se jako fotografka. Vydala tři autorské fotografické knihy a vystavovala na fotografických festivalech jako Paris Photo či ...

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na ochranu klimatu potřebujeme nikoli miliardy, ale biliony, burcuje Leyenová

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala k razantnímu navýšení prostředků na financování ochrany klimatu. Jeho změny podle ní způsobují na světě „obrovskou nestabilitu a utrpení“.

neděle dopoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Teploty pod -12. Meteorologové varují před mrazem

Po vydatném víkendovém sněžení přijde mráz. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od nedělního večera do pondělního dopoledne. Teploty mohou padat až pod -12 stupňů Celsia. Další výstraha - platná pro pondělí a úterý - se týká závějí a sněhových jazyků.

neděle v poledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tři pobodaní při potyčce Ukrajinců na ubytovně ve Stříbře. Policie má podezřelého

Krvavou potyčku Ukrajinců na ubytovně ve Stříbře vyšetřují od sobotního večera tachovští kriminalisté. Tři z nich skončili po útoku nožem v nemocnici. Policisté zatím k případu žádné bližší podrobnosti nesdělili. Podle informací Novinek ale mají podezřelého.

neděle v poledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Krkonoších po sněžení stouplo nebezpečí lavin, na hřebenech je až 80 centimetrů sněhu

Lavinové nebezpečí v Krkonoších po dalším sněžení v neděli stouplo z prvního na druhý stupeň pětibodové stupnice. První lavinový stupeň platil od neděle 26. listopadu. Za poslední den napadlo asi deset centimetrů sněhu, na hřebenech Krkonoš je nyní 50 až 80 centimetrů sněhu, uvedla Horská ...

neděle v poledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

To nebyla ta správná cesta. Opilý Čech se v Rakousku netrefil na most a skončil v potoce

Čtyřicetiletý český řidič ztratil za tmy orientaci ve sněhové vánici poblíž Salcburku a netrefil na most. Se svým vozem skončil v potoce, načež se ukázalo, že měl 0,64 promile alkoholu v krvi.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vondráček: Premiér by měl vyměnit nekompetentní ministry, koalice se drží zuby nehty

Premiér Petr Fiala (ODS) by měl podle místopředsedy opozičního hnutí ANO Radka Vondráčka vyměnit „nafoukané a nekompetentní“ ministry. Ačkoliv se prý čelo pomyslného pelotonu mění, konkrétně jmenoval ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (STAN) či šéfa resortu zdravotnictví Vlastimila ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Škoda Karoq letos opustí bratislavský závod

Bratislavská továrna německé automobilky Volkswagen ještě letos ukončí montáž SUV Škoda Karoq, kterou zahájila na podzim roku 2020. Montáží tohoto modelu z kapacitních důvodů vypomáhala automobilce Škoda Auto, která tento model vyrábí také v Kvasinách. Slovenský závod Volkswagenu naopak získal ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na nádraží v pražských Holešovicích našli mrtvého muže, zřejmě umrzl

U nástupiště v areálu nádraží v pražských Holešovicích byl v neděli okolo poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Plzeňský Jesus Christ Superstar boduje pěveckými výkony i návratem k rockovému zvuku

Novou českou verzi nejslavnější rockové opery všech dob uvedli v sobotu v premiéře na Nové scéně Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. A lze konstatovat, že se zrodilo jedno z nejpůsobivějších českých zpracování tohoto díla.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jednání o dalším příměří zkrachovala, delegace Mosadu se vrací do Izraele

Úřad izraelského premiéra Netanjahua viní z neprodloužení předcházejícího příměří Hamás, ten to však odmítá. V Pásmu Gazy stále zůstává asi 136 rukojmích, většinou izraelských občanů; oživit jednání o příměří se chce pokusit francouzský prezident Macron.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vláda patrně zvýší minimální mzdu o 1600 Kč na 18 900 Kč, řekl Jurečka

Vláda pravděpodobně zvýší pro příští rok minimální mzdu o 1600 Kč na 18 900 korun. V nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Druhá varianta předpokládá podle návrhu ministerstva práce a sociálních věcí růst ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Válek bude v pondělí s pojišťovnami řešit růst mezd ve zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pondělí projedná s řediteli zdravotních pojišťoven kroky k růstu mezd a platů ve zdravotnictví. Uvedl to v nedělním pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova. Po jednání s pojišťovnami se ministr odpoledne sejde se zástupci lékařů, se kterými ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Úplné zničení Hamásu? To by znamenalo deset let války, varoval Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron zpochybnil reálnost cíle Izraele na úplné zničení islamistického hnutí Hamás. Podle šéfa Elysejského paláce by to mohlo znamenat, že nynější válka v Pásmu Gazy potrvá deset let.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Big Brother zná třetího vyřazeného

Celosvětově oblíbená reality show Big Brother se letos vrátila na české a slovenské televizní obrazovky. Celkem šestnáct soutěžících tráví čas společně v jednom domě bez jakéhokoliv kontaktu s vnějším světem. Diváci mohou sledovat veškeré dění i hlasovat každou sobotu o tom, kdo bude ze ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve 43 letech zemřela zpěvačka Haščáková z dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v 90. letech proslavilo hity jako Sen a Keď príde láska. Slovenské agentuře TASR to potvrdil bratr zesnulé umělkyně Andrej Haščák.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po Babišovi se neuklízí. Balíčkem vláda kompenzovala jen to, co sama navýšila, míní Kalousek

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek v souvislosti se státním rozpočtem na příští rok a ozdravným balíčkem odmítl opakovaná tvrzení vlády, že svými nepopulárními kroky dává dohromady veřejné finance po předchozí vládě Andreje Babiše. Označil to za propagandu. Podle něj balíčkem pouze ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ares Modena vyrobí velmi limitovanou sérii parádního roadsteru Wami Lalique Spyder

Italská automobilka Ares Modena, která se krom navrhování vlastních vozů věnuje i přestavbám aut a motorek, představila model Wami Lalique Spyder odkazující k 50. létům minulého století. Roadster vznikne jen ve 12 exemplářích. Styl interiéru byl inspirován secesí ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kuriózní podvodník z Moravy. V paruce hrál starého učitele hudby a zapůjčené nástroje pak prodával

Neobvyklého podvodníka dopadli v uplynulých dnech policisté v Brně. Devětadvacetiletý, v České republice žijící cizinec se vydával za učitele hudby, který pro svoji školu shání hudební nástroje. Instrumenty si ovšem vypůjčil, aby je pak prodal.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevolte Bidena za prezidenta, vyzývají američtí muslimové

Muslimští lídři v klíčových federálních státech USA se spojili k výzvě, aby členové jejich komunit v prezidentských volbách 2024 nepodpořili současného vládce Bílého domu. Důvodem je podle nich Bidenova jednostranná podpora Izraele v probíhajícím konfliktu na Blízkém Východě.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový kurz má učitelům pomoci pracovat s traumatizovanými dětmi

Nový online kurz zaměřený na podporu dětí s traumatem má pomoci učitelům i dalším profesionálům, kteří pracují s dětmi nejen ve školním prostředí. Kurz zdarma nabízí nezisková organizace Society for All (SOFA) a má zvýšit informovanost o traumatu, jeho dopadech i potřebě citlivého přístupu ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kyjev viní Moskvu ze zabití dvou ukrajinských vojáků, kteří se vzdávali

Ukrajinská armáda obvinila Rusko ze zastřelení nejméně dvou vzdávajících se ukrajinských vojáků v Doněcké oblasti. Takový čin by znamenal porušení ženevské konvence o válečných zajatcích, upozornil server The Kyiv Independent. Zrnité video, jež má incident zachycovat, se objevilo na sociálních ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rekord: Do jezera Barbora u Teplic vběhlo naráz 826 otužilců

Přesně 826 lidí se v neděli krátce po poledni ponořilo do ledové vody v jezeře Barbora na Teplicku. Společně tak stanovili český rekord v počtu otužilců ve vodě v jeden čas na jednom místě.

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šťastné a krvavé: Severská hororová komedie plná rozezlených elfů

K prosinci patří tradiční romantické filmy a pohádky, stejně jako svařené víno, sladkosti a těšení se na Vánoce. K titulům, které usilují o to stát se „klasikou“ tohoto období, nově přibývá jeden severský. Jde o norsko-finskou hororovou komedii Šťastné a krvavé. Jejími hlavními hrdiny ...

neděle odpoledne 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Bylo to jako domino.“ Letecké záběry po srážce nákladních vlaků v České Třebové

Se škodou, jež přesáhne 150 milionů korun, jde o jednu z největších železničních nehod v Česku. Na nákladové nádraží v České Třebové na Orlickoústecku vjel v neděli ráno nákladní vlak na červenou a narazil do jiného vlaku. Novinky pořídily záběry z místa nehody.

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koncert musela kapela kvůli sněhu zrušit, advent si připomenou až v létě

Na sobotní koncert v opavské části Kylešovice se členové skupiny P.E.T.R těšili. Ač jsou z různých části Česka, připravili si pro Kylešovický advent speciální program. Jenže sníh jim do jejich plánů hodil doslova vidle. Koncert se nekonal a kluci z kapely byli rádi, že z Kylešovic vůbec kvůli ...

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pod třemi běžkaři se uprostřed rybníka v Jevanech prolomil led

Pod třemi běžkaři se v neděli odpoledne v Jevanech u Prahy propadl led na rybníce. Dva z nich zachraňovali hasiči vrtulníkem.

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jihočeský kraj ruší kalamitní stav

Kalamitní stav v Jihočeském kraji končí, hejtman Martin Kuba (ODS) ho odvolal k nedělní 18. hodině. Silnice v kraji jsou sjízdné, dodávky proudu se podařilo obnovit.

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Eskortovaný muž střelil v polské Vratislavi dva policisty do hlavy, ti bojují o život

Čtyřiačtyřicetiletý muž, který se vyhýbal vězení za podvody a policie ho zadržela, v noci z pátku na sobotu v polské Vratislavi (Wroclaw) během převozu z jedné policejní stanice do druhé nečekaně střelil doprovázející policisty do hlavy. Jednomu pronikla kulka do lebky v blízkosti ucha, ...

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejvánočnější dům v Česku letos zdobí přes 260 tisíc světýlek

Se zdobením svého domu a pozemku začínali v roce 2017. Dnes jsou manželé Hlouškovi českými rekordmany a jejich vánočně osvětlenou zahradou projdou ročně tisíce návštěvníků. Svůj dům v Libišanech na Pardubicku nazdobili i letos, a to rekordním množstvím vánočních dekorací. Od první adventní ...

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Společná správa se Západním břehem, žádné vysídlování. USA předestřely představu o Gaze po válce

Žádné změny hranic, žádné vynucené přesuny obyvatelstva a v cílovém stavu palestinský stát pod jednotnou správou s výraznou mezinárodní podporou. Tak by podle americké viceprezidentky Kamaly Harrisové mělo vypadat řešení pro Pásmo Gazy po válce. S izraelskými představami se ovšem tento plán ...

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Tachovsku nepřežil náraz do sloupu. Oživování od druhého šoféra bylo nakonec marné

Tragicky skončila v neděli nehoda v obci Svatá Kateřina na Tachovsku, kde 47letý řidič za volantem citroenu narazil do sloupu veřejného osvětlení. O jeho život marně bojoval šofér, který projížděl kolem.

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Rudém moři přituhuje. Terčem útoku byl americký torpédoborec i civilní plavidla

Americký torpédoborec USS Carney a několik komerčních plavidel se v neděli v Rudém moři staly terčem útoku, oznámil Pentagon. Útok trval několik hodin a podle předběžných informací byl veden drony z území Jemenu. Jde o zatím nejvážnější podobný incident od začátku války mezi hnutím Hamás ...

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plzeň brázdí takřka 30metrová adventní tramvaj

Uvnitř září skoro šedesát vánočních ozdob, zvenčí připomíná načančaný štědrovečerní dáreček. Plzeňské ulice brázdí od nedělního podvečera speciální vánoční tramvaj.

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Protiofenziva nepřinesla očekávané výsledky. Bojujeme proti druhé nejlepší armádě na světě, připustil Zelenskyj

Protiofenziva ukrajinských ozbrojených sil zahájená letos v červnu nepřinesla podle prezidenta Volodymyra Zelenského očekávané výsledky. Za důvod označil nedostatek zbraní a vojáků. Řekl také, že Ukrajina bojuje proti „druhé nejlepší armádě na světě“.

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Jaro jako změna skupenství

Já se jara nebojím. Věřím, že jde pouze o změnu skupenství…

neděle v podvečer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tíha sněhu zbortila na Plzeňsku provizorní stáj, jedna kráva uhynula

Na šestičlenné stádo krav se v Neurazech na jižním Plzeňsku zřítil provizorní přístřešek. Pět zvířat hasiči zachránili, jedno uhynulo.

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Zasněžený víkend

Sněhový příděl dostala o víkendu i Praha. V neděli ráno ukazovaly měřicí stanice 15 až 20 centimetrů sněhu. A ideální podmínky na sáňky či lyže nenechaly obyvatele metropole chladnými. Zatímco údržbáři silnic a chodníků měli stále ještě napilno, lidé vyrazili na své oblíbené kopce. Anebo si ...

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zdenka Braunerová: Úspěšná v práci, neúspěšná ve vztazích

Zdenka Braunerová (1858–1934) proslula nejen jako malířka a grafička, ale organizovala nejrůznější akce pro mladé umělce a stala se patronkou několika z nich, např. Antonína Chittussiho či Viléma Mrštíka.

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kriminalisté vyšetřují vraždu na náměstí v Krásné Lípě

Jako vraždu vyšetřují kriminalisté smrt muže na náměstí v Krásné Lípě na Děčínsku. Podezřelého už zadrželi, sdělil policejní mluvčí Václav Krieger.

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pod lavinou v Rakousku zahynul český lyžař

Jednapadesátiletý český lyžař v neděli odpoledne zahynul pod lavinou v rakouském lyžařském středisku Mölltaler Gletscher. Muž se podle rakouských médií pohyboval mimo sjezdovku za situace, kdy byl v oblasti vyhlášen čtvrtý z pěti stupňů lavinového nebezpečí.

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mast na ex a pak hop! Tradičním skokem přes kůži se z šesti fuchsů stali horníci

Tradiční hornický zvyk, skok přes kůži, absolvovala ve Stonavě na Karvinsku šestice noviců hornického cechu. Při sessi, jak se slavná ceremonie jmenuje, teklo pivo proudem a všichni zúčastnění museli dodržovat řadu podmínek a používat pouze tradiční názvosloví.

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stávka lékařů pokračuje navzdory slibům premiéra, zákroky se často odkládají

Dohoda premiéra Petra Fialy (ODS), kterou trochu překvapivě uzavřel se zástupci nespokojených lékařů, se začíná drolit. Není totiž jasné, jak by se peníze navýšené z úhrad od pojišťoven mohly promítnout do platů lékařů, což premiér slíbil. Couvat začínají i protestující doktoři, kteří zřejmě ...

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Petra spí nahá i pod mostem, Václav má rampouch ve vousech. Mrazy bleskově naplnily azyl pro bezdomovce

Je neděle a nouzové centrum pro lidi bez přístřeší, které kvůli silným mrazům nechala o víkendu otevřít plzeňská radnice v areálu Depo, se otevírá v půl deváté večer. Po pár minutách je všech padesát tamních lůžek obsazených. Není divu, meteorologové varují, že teploty v noci na pondělí ...

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelský nápor na jih Pásma Gazy se zvyšuje. USA varují před civilními oběťmi

Izraelská armáda v neděli večer potvrdila, že soustřeďuje své útoky na cíle na jihu Pásma Gazy, zejména na město Chán Júnis. Americký ministr obrany Austin vyslal do Tel Avivu zatím nejsilnější varování s tím, že rostoucí počet civilních obětí přinese Izraeli „strategickou porážku“.

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bude další podívaná? Díra ve sluneční atmosféře se natočila k Zemi

V uplynulých dnech dorazily k naší planetě dozvuky slunečních erupcí, které způsobily geomagnetickou bouři. I ve středních zeměpisných šířkách mohli díky tomu lidé na vyjasněné obloze pozorovat polární záři. Polární záře se ale mohou vyskytnout i v následujících dnech, a to díky další aktivitě. ...

neděle večer 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Darů na dobročinnost letos ubývá, lidé šetří

Více než dvě pětiny dobročinných neziskových organizací zaznamenávají letos pokles darů. Na pomoc handicapovaným či lidem v nouzi loni dárci přispěli 15,4 miliardy korun, o 3,5 miliardy vyšší částkou než o rok dříve. Letošní vývoj je pro neziskovky méně povzbudivý, především v regionech.

neděle v noci 3/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (29.2., 28.2., 27.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru