Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 6. prosinec 2023
neděle 3. 3. 2024, 4:07

archiv zpráv pro 6. prosinec 2023

Dárky, které potěší ještě za řadu let. A nejen o Vánocích

Dárky do bytu mohou být ideálním řešením. Zejména pokud znáte vkus obdarovaného a sáhnete po kvalitním designu. A dokonce se můžete i pobavit, což dokazuje třeba příklad designového puzzle, které je radost skládat i mít potom v rámu. Jeho motivy navrhují slovenští výtvarníci.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Z kravína mají nádherné bydlení s bazénem a velkým pozemkem

Usedlost byla postavená v roce 1930 pro ustájení skotu. V roce 1999 došlo k rekonstrukci na prostorné bydlení. Nemovitost v americkém státě Massachusetts je k mání za v přepočtu 16 milionů korun.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dva Rusy odsoudili za to, že neodvrátili útok na sklad munice v Bělgorodu

V Rusku byli poprvé odsouzeni dva armádní činitelé za to, že neudělali dost pro odvrácení útoku ze strany Ukrajiny. Uvedl to deník Kommersant. Soud poslal na čtyři roky do vězení podplukovníka Anatolije Bondareva a majora Dmitrije Dmitrakova za to, že porušili pravidla bojové pohotovosti pro ...

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na předměstí Washingtonu vybuchl rodinný dům

Mohutná exploze zničila rodinný dům v Arlingtonu na předměstí Washingtonu DC. Došlo k ní poté, co policie vydala příkaz k prohlídce domu. Svědci ohlásili na policii, že muž střílí ve čtvrti světlice. Během exploze byl muž uvnitř domu a o jeho osudu nejsou informace.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na návštěvě u Gábiny Partyšové. Nehádali byste, že tenhle bungalov je ze dřeva

Život populárních osobností je hodně proměnlivý, proto i jim se vyplatí mít v záloze pevné body. Včetně místa pro život. Proč dřevostavbu, v níž oblíbená moderátorka Gábina Partyšová bydlí už pěknou řádku let, považuje za neuvěřitelnou?

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Podpora v nezaměstnanosti 2024: Dostanete ji dřív, ale za přísnějších pravidel. Tady je přehled změn

Zatímco doteď platilo, že se na podporu v nezaměstnanosti čekalo klidně i několik měsíců, od začátku příštího roku tomu bude jinak. Nově ji získáte dřív. A to i v případě, že jste obdrželi odstupné. Novela však nezapomněla i na spekulanty, kteří se snaží státní podporu zneužívat.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Voskovaný papír je zázrak. Podívejte se na 5 zajímavých způsobů jeho využití

Pamatujete si na voskovaný papír, který byl nejčastěji využívaný na poličkách ve spíži nebo do kterého se balily svačiny? Využít ho můžete i na úklid domácnosti! Máme pro vás několik praktických tipů, které vás jistě překvapí.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Překvapivé příčiny rosení plastových oken odhaleny! Podívejte se, jak rosení zabránit

S příchodem chladnějšího počasí se v mnoha domácnostech objevuje problém orosených oken. Tento jev může být nejen nepříjemný, ale i signalizovat potenciální problémy s izolací nebo ventilací. Přinášíme vám odborný pohled na příčiny a řešení tohoto běžného problému.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Které vánoční pohádky letos nemůžete vynechat? Tady je jejich přehled

U většiny z nás se vánoční čas neobejde bez svitu obrazovky, na které hrají naše oblíbené pohádky. Letos nás čeká směsice klasiky a novinek, které dodají tomuto svátečnímu období pravou atmosféru. Přinášíme vám průvodce tím nejlepším, co můžete letos na televizních stanicích objevit.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zima přichází: Jak zajistit, aby váš beton nepopraskal? Tady jsou nejlepší tipy

Při stavebních pracích v zimních podmínkách je nezbytné zajistit, aby beton dosáhl požadované pevnosti a kvality. Zvláštní význam zde mají přísady do betonu, které umožňují betonování i při nízkých teplotách. Tento článek vysvětluje, jak tyto přísady fungují a jak může mráz betonu uškodit.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Zubní revoluce: Který kartáček rozzáří váš úsměv? Tady jsou naše tipy a doporučení

Staňte se hvězdou čistoty svých zubů! Výběr správného zubního kartáčku může být jako výběr nového auta: mnoho možností, ale jen jeden je ten pravý pro vás. Přečtěte si, jak vybrat kartáček, který se stane vaším nejlepším přítelem v boji za zdravý úsměv.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Rozhovor se Zuzanou Osako: Inspiraci jsem našla v Japonsku, říká módní designérka

Ilustrátorka a módní designérka Zuzana Osako vsadila na folklor a tradiční česká řemesla. Její podnikání a životní styl ovlivnil také několikaletý pobyt v Japonsku. To nejlepší z něj přenesla do svého domova v Roztokách.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Červce poznáte podle bílých chomáčků. Mohou se stát zhoubou vašich pokojovek, které musíte ochránit

Červci umí zlikvidovat celou řadu pokojových rostlin pěstovaných v nádobách. Ano – i vaše oblíbené orchideje. A co víc, jejich likvidace je velmi obtížná. I proto je důležité nepodceňovat prevenci.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

S vánočním voucherem HELUZ získáte odměnu na nákup stavebního materiálu. Tenhle dárek se bude hodit!

Voucher HELUZ promění kouzlo Vánoc při nákupu cihel až na desetinásobek. Zakoupením Štědrého voucheru HELUZ za 5 000 korun získáte při následném odběru stavebního systému HELUZ v ceně 100 tisíc korun odměnu 10 tisíc korun. Odměna roste až do výše 50 tisíc korun při nákupu cihel za 500 tisíc korun.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Bílý dům zdobí přes 34 000 vánočních ozdob. Potěší zejména všechny dětské duše

První dáma Spojených států amerických se pustila do výzdoby Bílého domu. A pojala to vskutku netradičně. Designéři dům vyzdobili tak, že se v něm každý bude cítit, jako by se stal znovu dítětem.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Připravte si voňavou domácí čajovou směs. Bude to i skvělý jedlý dárek pod stromeček

Pokud milujete čaje a rádi zkoušíte nové chutě a kombinace, zkuste si připravit vlastní mix podle sebe. Čajové směsi jsou navíc oblíbeným vánočním dárkem a vlastnoruční výroba jim přidá speciální kouzlo navíc.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Máme pro vás 5 tipů, jak zařídit dokonale stylovou jídelnu. Vyzkoušejte je všechny

Jídelna patří k místům, kde rodiny tráví nejvíc společného času. A to nejen u rodinných večeří, ale také oslav a dalších důležitých okamžiků. I proto jde o místo, kde se všichni musí cítit příjemně. Když bude toto místo působit navíc i reprezentativně, neuděláte chybu.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Máte alarmující účty za vodu? Zde je řešení, jak vodou neplýtvat a ušetřit

Voda je základním zdrojem života, ale její nadměrná spotřeba se stává globálním problémem. V tomto článku prozkoumáme různé metody a technologie, které vám pomohou šetřit vodou při sprchování, snížit vaše účty a přispět k ochraně životního prostředí.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Krásnou vánoční hvězdu vyrobíte za 5 minut i z papírového pytlíku. Tady je návod krok za krokem

Vánoční dekorace nemusejí být drahé ani složité na přípravu. Na krásné vánoční hvězdy a vločky vám budou stačit obyčejné papírové sáčky, nůžky a lepidlo. Překvapí vás, jak je to snadné.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Jak upéct ty nejlepší vánoční perníčky? Vyzkoušejte tyhle osvědčené recepty

Naučte se péct perník, který ovládne vaše smysly! Od správného výběru koření až po tajemství dokonalého zdobení. Ponořte se do světa perníkového kouzla s námi!

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Mrazivé nebezpečí: Jak zima ohrožuje vaše solární panely? Podívejte se

Péče o fotovoltaické panely v zimě může znamenat rozdíl mezi efektivním a neefektivním solárním systémem. V tomto článku se zaměříme na důležité aspekty ochrany fotovoltaických panelů během chladných měsíců.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Bedrník anýz je voňavé koření i léčivá bylina. Uleví vám při kašli a trávicích obtížích

Anýz provoní sladké i slané pečivo, nakládanou zeleninu, kompoty i maso. Po staletí se uplatňuje také v lidovém léčitelství při dýchacích a trávicích potížích. Ve starém Egyptě sloužil i jako prostředek proti uštknutí hadem.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Dokonalá ložnice s úložnými prostory. Takhle ji můžete zařídit podle posledních trendů

Je vaše ložnice spíše než oázou klidu odkladištěm oděvů, sezonních věcí, lůžkovin nebo prádla na žehlení? Zjednejte pořádek. Není to tak složité a bude se vám lépe usínat i vstávat.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Kam jít v Praze bruslit? Máme pro vás aktuální přehled míst, kde si ledu užijete

Bruslařská sezóna v Praze zahájena! Od tradičních lokací jako Arkády Pankrác až po skryté klenoty jako Folimanka - v tomto článku najdete nejlepší místa pro bruslení pod pražským nebem. Ať už jste začátečník, nebo zkušený bruslař, Praha nabízí ledovou plochu pro každého.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle se povedlo. Obec zrekonstruovala zámek, že i památkáři byli nadšeni

Koncem roku 2011 získala obec Štědrá do svého majetku zdejší zámek. Přes omezené rozpočtové možnosti neprodleně zahájila komplexní obnovu rozlehlého objektu v souladu s principy památkové péče. Zámek, jemuž po dlouhých letech chátrání hrozil zánik, se tak podařilo zachránit.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Dům a zahrada

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou hledá v soutěži nejlepší výtvarný návrh fasády Pelantova schodiště

Od roku 1964 se může Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pochlubit betonovou přístavbou nazývanou Pelantovo schodiště. Výrazný prvek jinak secesní budovy, jímž uvnitř prochází návštěvníci muzea, nyní v otevřené výtvarné soutěži hledá ztvárnění vnější podoby fasády. ...

středa ráno 6/12/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Trápí vás únik moči při kašli? Poradíme vám, jak s tím bojovat

Únik moči při kašli či prudkém pohybu je typický pro stresovou inkontinenci. Děje se tak v důsledku zvýšeného nitrobřišního tlaku, ke kterému dochází vždy při kašli, běhu, skákání či zvedání těžkých břemen, a to v okamžiku, kdy jsou povolené svaly pánevního dna.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většinu trhu s potravinami ovládají oligopoly, říká analytik

Problémem Česka je malá konkurence a existence oligopolů ovládajících většinu trhu s potravinami. Přestože ale byla dynamika zdražování v Česku v nedávné době vyšší než jinde, stále máme jedny z nejnižších cen v Evropské unii, řekl Právu a Novinkám agrární analytik Petr Havel.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie zatkla tokijského taxikáře za to, že najel do holubů a jednoho zabil

Japonská policie v neděli zatkla řidiče taxislužby za to, že svým autem v Tokiu záměrně najel do hejna holubů a jednoho z ptáků usmrtil. Vyšetřovatelé stíhají padesátiletého muže za provinění proti zákonu na ochranu zvířat.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Manželky ruských vojáků jsou stále víc slyšet: Pusťte naše muže domů, udělali vše, co mohli

Stále početnější hnutí ruských žen požaduje návrat svých manželů, synů a bratrů z fronty, kteří byli mobilizováni po nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina pro boj na Ukrajině. Podle žen totiž muži nemají ve službě dostatek přestávek, kvůli čemuž se nevidí se svými manželkami a dětmi. ...

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za hypotéky s dlouhou fixací si lidé připlatí, celkově sazby stagnují

Banky sice nepatrně snížily sazby kratších fixací hypoték, dlouhodobé ale zdražily. Odrazilo se to na průměrné nabídkové sazbě, která podle prosincového Swiss Life Hypoindexu činí 6,02 procenta, o setinu více než předchozí měsíc. Přitom listopadový hypotéční monitor přímo od bank ukazoval už ...

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová alba: Peter Gabriel, Michal David i Lucie Vondráčková

Výrazné osobnosti ve svých žánrech přišly na začátku posledního měsíce v roce s novými alby. Peter Gabriel na to své nechal fanoušky čekat jednadvacet let, Michal David a Lucie Vondráčková zvolili kratší čas.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Hollywoodu skončila čtyřměsíční herecká stávka

Členové amerických hereckých odborů schválili dohodu s filmovými studii, která ukončila čtyřměsíční stávku v Hollywoodu. S tříletou smlouvou souhlasilo 78 procent odborářů. Ve středu to uvedla agentura AP. Herecký protest spolu se stávkou scenáristů letos ochromily americký zábavní průmysl.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevostavbu zdobí modřínová fasáda

Mladý pár snil o prostorném bydlení a velké zahradě. Dnes obývá dvoupodlažní dřevostavbu s dětmi a se psem. Volný čas všichni rádi tráví na terase i v blízkém ovocném sadu.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Teroristé nejsou psychicky nemocní - Alex Švamberk

Paříž zažila v sobotu večer brutální teroristický útok nožem, při kterém byl zavražděn německý turista narozený na Filipínách a dva další lidé byli zraněni. Informace o pachateli nikoho nepřekvapily. Slíbil věrnost Islámskému státu a policie ho znala - dokonce byl v roce 2016 odsouzen za ...

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte certifikát? A mohla bych ho vidět? Neodborní odborníci radí matkám jen na základě vlastních zkušeností

Kdo může radit rodičům, jak správně vychovávat, a kdo skutečně radí? Co je potřeba vylepšit v systému, aby lépe ochraňoval naše děti? Kam zaparkovat kočárek ve vánici? A proč jsou maminky tak důvěřivé a neověřují si informace? Souhrn aktuálních témat z mateřské komunity rozebírají v podcastu ...

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Část DNA údajných peruánských mimozemšťanů nepatří žádnému známému druhu

Kauza podivných malých těl nalezených v Peru pokračovala dalšími analýzami jejich DNA, které odhalily, že se z třiceti procent neshoduje s žádným lidstvu známým druhem. Ovšem zda jde skutečně o mimozemské bytosti, je zatím stále nejasné.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potraviny zdražovaly o pětinu. Teď poskočí o dalších sedm procent

Zdražování potravin v Česku nebere konce. Od loňského ledna do letošního října podle statistiků stouply jejich ceny v obchodech v průměru o pětinu. Od ledna poskočí o dalších sedm procent, řekl v úterý Novinkám a Právu prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

středa ráno 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Fotografka Marie Tomanová se vydává do duší mladých Newyorčanů

Fotografka Marie Tomanová patří k Čechům, kteří uspěli i na velkém americkém trhu. Od roku 2012 žije v New Yorku. Její původ ale můžeme hledat v moravském Mikulově, kam se s radostí vrací. Tento měsíc navštívila také Prahu, aby uvedla svou výstavu 5 East Broadway v galerii Fotograf. ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejstarší vánoční trh v Anglii skončil, protože byl příliš populární

Loni měl rekordní návštěvnost, a to se mu paradoxně stalo osudným. Vánoční trh v britském Lincolnu v minulém roce oslavil 40. výročí svého prvního konání 320 tisíci návštěvníky během čtyř dnů, a proto byl z obav o bezpečnost zrušen. Tamní obyvatelé se s rozhodnutím města odmítají smířit.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při tvrdých bojích v Pásmu Gazy se podařilo objevit zbraně u škol

V pásmu Gazy pokračují ve středu tvrdé boje, uvedla izraelská armáda podle listu The Times of Israel. Nálety si vyžádaly desítky obětí. U dvou škol byly objeveny zbraně, dodala izraelská armáda.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Minimální mzda stoupne o 1600 korun, řekl Jurečka

Minimální mzda se příští rok zvýší o 1600 korun na 18 900 Kč. Uvedl to ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) s tím, že se bude jednat o její nejvyšší nominální navýšení v historii. Nevyslyšel tak volání zaměstnavatelů, kteří chtěli navýšení o tisícovku, ani odborářů. Ti ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Během 24 hodin navštívili 99 hospod. Chtěli pokořit stovku, ale přepočítali se

Dvojice Australanů ze Sydney, Harry Kooros a Jake Loiterton (oba 26), pokořila světový rekord v počtu navštívených hospod za jeden den. Během 24 hodin stihli zavítat do 99 podniků, v nichž v konečném součtu utratili 1500 australských dolarů (cca 22 300 korun).

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V osmnácti začala mít problémy se srdcem. Po druhém těhotenství jí začalo selhávat

Nedostatek železa je pro srdce velmi nebezpečný. Kardiologové varují, že až padesát procent lidí, které sužují potíže se srdcem, nemá dostatek tohoto minerálu. Své o tom ví třicetiletá Lucie z Ostravy, jež se s arytmií potýká od svých osmnácti let.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Systematické mrzačení genitálií. Záchranáři v OSN popsali brutální sexuální násilí Hamásu

Na půdě OSN byly v noci na středu předloženy důkazy o brutálním sexuálním násilí teroristů z Hamásu při útoku na Izrael podniknutém 7. října. Zveřejněny byly i šokující detaily o mrzačení genitálií. Zazněla kritika lidskoprávních organizací, které k tomu mlčí. Americký prezident poté vyzval ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Fosilní palivo

Fosilní palivo je zakázaný, čerte. Uhlí zahoď, vezmi si paralyzér!

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studie: Emise oxidu uhličitého ve světě letos vzrostou o 1,1 procenta

Celosvětové emise oxidu uhličitého v letošním roce stoupnou o 1,1 procenta v porovnání s rokem 2022. Hlavním „tahounem“ tohoto nárůstu je Čína, Indie a letecká doprava. Podle agentury AP to vyplývá z aktuálně zveřejněné studie mezinárodní iniciativy vědců Global Carbon Project, která ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko chce z Azovského moře udělat svoje vnitřní

Ruské Státní dumě byl předložen návrh zákona, který by označil Azovské moře za vnitřní moře Ruské federace. Po loňském útoku na Ukrajinu ovládly ruské jednotky celé pobřeží Azovského moře i s přístavy Berďansk a Mariupol. Ruští poslanci předpokládají, že bude schválen do konce roku.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spodní prádlo pod stromeček

Vánoce jsou časem lásky, a co může být výrazem něhy a smyslnosti víc než krásné spodní prádlo. Elegantní krajkové detaily a špičková kvalita materiálů nejen zvýrazní ženskou krásu, ale i přidají jiskru do vášnivých chvilek. Vytvořte nezapomenutelný vánoční zážitek tím, že pod stromeček přidáte ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Už nemají iluze“. Výrazně přibývá ruských vojáků, kteří se snaží dezertovat

Počet žádostí ruských vojáků o pomoc při dezerci z armády se v posledních měsících výrazně zvýšil, uvedl podle serveru The Moscow Times ruský projekt nazvaný Iditě lesom, jenž pomáhá Rusům vyhnout se bojům na Ukrajině. Podle šéfa organizace Grigorije Sverdlina se většina vojáků rozhodla ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za nášivku wagnerovců dostal demonstrant další podmínku

Za veřejné schvalování válečných zločinů uložil ve středu Obvodní soud pro Prahu 1 Jakubu Jaškovi (31) půlroční podmínku. Jašek se objevil na pražské demonstraci s nášivkou Wagnerovy skupiny, nechvalně proslulé žoldnéřské armády, která na Ukrajině bojovala na straně Ruska. Verdikt není ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Silnice na východě Česka zasypal nový sníh, působí komplikace v dopravě

Husté sněžení trápí od ranních hodin východ republiky. Všechny komunikace jsou ve Zlínském kraji sjízdné se zvýšenou opatrností. Na mnoha z nich je vrstva čerstvě uježděného sněhu. V některých místech přeháňky snižují viditelnost. Problémy jsou i v dopravě.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Meziroční pokles tržeb v maloobchodě v říjnu zpomalil

Meziroční pokles tržeb v maloobchodě v říjnu zmírnil, když tržby klesly o 1,4 procenta. V září to bylo o 4,3 procenta. Ke snížení tržeb oproti loňsku došlo zejména u potravin a nepotravinářského zboží. Meziročně tržby obchodníků klesají už rok a půl. V meziměsíčním srovnání tržby ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V domě na Olomoucku začalo hořet od trámu ve stropě, škoda přes půl milionu

Požár v obytném domě na náměstí likvidovali hasiči v Náměšti na Hané. Příčinou požáru byl podle vyšetřovatelů hořící trám ve stropní konstrukci pod půdou. Škodu spočítali na 600 tisíc korun.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čistka už začala, Google maže neaktivní účty

Velká čistka už jede v Googlu na plné obrátky. Americká internetová společnost již letos v létě rozhodla, že od prosince začne mazat účty, které zůstaly neaktivní po dobu dvou let. Doposud přitom neplatilo žádné omezení, jak často se musí lidé k účtu přihlásit. Čistka se však týká pouze osobních ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Expert: Mezinárodní právo platí i pro Hamás. Dokud střílí rakety, Izrael se může bránit

Dočasně sjednané příměří na výměnu izraelských rukojmích za palestinské vězně je minulostí, boje mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás propukly s novou silou i na jihu Pásma Gazy. Má tento ozbrojený konflikt svá pravidla? Jak na něj pohlíží mezinárodní humanitární právo? V rozhovoru pro ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toyota se nechce vzdát sporťáků se spalovacími motory, zachránit je může vodík

Divize Gazoo Racing už sice pracuje na vývoji svého prvního čistě elektrického modelu, rozhodně se však nechce vzdát ani spalovacích motorů, jejichž život by mohl prodloužit vodík.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vůdce KLDR žádal ženy, aby víc rodily. Při projevu se rozbrečel

Severokorejský diktátor Kim Čong-un se rozbrečel v projevu k ženám, které prosil, aby mu pomohly zastavit pokles porodnosti v zemi. Informuje o tom britský deník The Independent, který s odkazem na Populační fond OSN uvedl, že se průměrný počet narozených dětí jedné ženě v Severní Koreji ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Skončila výjimka pro paliva z ruské ropy

Od středy nemůže Česko dovážet naftu a benzin vyrobené z levnější ruské ropy na Slovensku. Skončila výjimka ze sankcí vůči Rusku, která sousední zemi vývoz umožňovala, a zatím není jasné, zda ji Evropská unie prodlouží. Ceny paliv ale kvůli tomu významně nahoru nepůjdou, uklidňují experti české ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Posádka ISS musela nákladní loď Progress MS-25 zakotvit ručně

Osazenstvo na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) bylo nuceno v neděli manuálně „zadokovat“ ruskou zásobovací loď Progress MS-25, poté co plavidlo začalo po přiblížení k orbitálnímu komplexu „utíkat“ a nebylo v očekávané poloze pro zakotvení. Kosmonauti nakonec převzali nad ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na mrtvé planetě opera nebude! řval klimatický extremista na Wagnerovi v New Yorku

Šokující zážitek měli návštěvníci nedávného představení v newyorské Metropolitní opeře, když si vychutnávali romantickou operu Tannhäuser od Richarda Wagnera. Během druhého dějství ji narušili klimatičtí extremisté hlasitými výkřiky o znečištěné planetě a klimatické krizi.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Třináctý plat vyplatí téměř dvě pětiny firem

Vánoční odměnu, prémie nebo třináctý plat za letošní rok vyplatí 38,3 procenta firem. Nejčastěji se bude pohybovat v pásmu mezi 22 000 a 46 000 korunami. Část zaměstnanců je dostane už letos, část v lednu nebo v prvním čtvrtletí.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Bitva o Hernaniho nemá vítěze

Jako Bitva o Hernaniho vešla do dějin evropského divadla bouře kolem premiéry hry Victora Huga, při níž počátkem roku 1830 demonstrovali divadelníci přiklánějící se k romantismu svůj odpor vůči rigidním klasicistním pravidlům, jež ovládala francouzské jeviště. Bylo jim něco přes dvacet, stejně ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Michl: Pokud ČNB do konce roku sníží sazby, učiní tak rozvážně

Pokud Česká národní banka sníží do konce roku úrokové sazby, učiní tak pomalu a rozvážně a bude dál chránit ekonomiku před inflací. Poslancům z rozpočtového výboru to dnes řekl guvernér ČNB Aleš Michl. Nejbližší měnové zasedání Bankovní rady ČNB, kde se bude jednat o sazbách, se očekává ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Teslu Cybertruck už se vrhli úpravci, může být ještě dobrodružnější

Elektrický pick-up Tesla Cybertruck zatím udivuje především svou dynamikou a některými řešeními, známý úpravce vozů této značky se ale rozhodl rozvíjet především jeho dobrodružnou stránku. Elektrický pick-up proto ověsil spoustou vybavení pro náročnější výlety mimo civilizaci.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejsme pro všechny. Zubní ordinace se vymezila vůči rasistům a progresivní levici. Schytala za to postih

Preferovat pacienty podle jejich světonázoru nelze, rozhodl pražský městský soud, který se zabýval žalobou soukromé zubní kliniky. Ta dostala důtku od České stomatologické komory za to, že na webových stránkách specifikovala, jaké pacienty preferuje a pro koho naopak není.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejste restaurace. Španělský soud napařil pokutu síti kin za zákaz konzumace vlastního občerstvení

Rozsáhlá španělská síť kin Yelmo Cinemas dostala pokutu v přepočtu přes 700 tisíc korun za to, že zakazovala návštěvníkům nosit na filmové projekce vlastní jídlo a pití. Ti si to nenechali líbit a stěžovali si u organizace na obranu práv spotřebitelů. V reakci na to uložil Baskický úřad pro ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ulož.to bylo jen špičkou ledovce. Služby omezil i MultiShare

Změna fungování služby Ulož.to byla jen špičkou ledovce. Ke stejnému rozhodnutí v tomto měsíci dospěly i další služby, například web MultiShare.cz zcela zakázal na svých stránkách vyhledávání. Stahovat data ale prostřednictvím této služby mohou lidé i nadále.

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte doma kutila či zahrádkáře? Vyberte mu pod stromeček dárek, který potěší svou užitečností

Jako národ kutilů a zahrádkářů má snad každá rodina ve svém středu někoho, kdo svůj volný čas tráví v dílně, v garáži, na zahradě či kdekoli, kde může něco pěstovat, vyrábět, vylepšovat nebo alespoň opravovat. Za veškerou péči, kterou svému okolí věnuje, si bezesporu zaslouží nějaký pěkný dárek. ...

středa dopoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé se loučí s Karlem Schwarzenbergem

Veřejnost se až do pátku může rozloučit se zesnulým Karlem Schwarzenbergem. Rakev s urnou je vystavena v kostele Panny Marie pod řetězem patřícím řádu maltézských rytířů. Pro veřejnost bude kostel otevřen denně mezi 12. a 22. hodinou. Diplomat a bývalý ministr zahraničí zemřel ve Vídni ...

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena tahala peníze z mladistvého ve vlaku z Mostu do Prahy. Pak ho u nádraží znásilnila

Vyhovět prosbě ženy o peníze a dát se s ní do řeči, to se stalo osudným mladistvému na cestě vlakem z Mostu do Prahy. V cílové stanici ho měla navíc zatáhnout do křoví u budovy pražského hlavního nádraží, okrást ho a znásilnit. Podezřelé hrozí až desetileté vězení.

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak přežít zimu ve zdraví a bez antibiotik podle bylinkářky z Beskyd

Česko je podle hygieniků na začátku nepříznivé epidemiologické situace. Za poslední týden přibylo chřipkových i dalších respiračních nemocí. Lidé se proto snaží různými způsoby zvýšit si imunitu a vyhnout se tak onemocnění. Svůj recept na to, jak přežít toto náročné období ve zdraví a bez ...

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prodej elektrických a spalovacích aut se v ČR vyrovná v roce 2032, předpovídá Škoda

Prodej nových elektromobilů v Česku se vyrovná odbytu vozů s konvenčními spalovacími motory v roce 2032, což je zhruba o čtyři roky později, než se prodejní křivky protnou v Evropě. Vyplývá to z nové prognózy Škody Auto.

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Youtuber záměrně poslal letadlo k zemi, jde za to na půl roku za mříže

Trevor Jacob na konci roku 2021 vyskočil z malého letadla a nafilmoval svůj seskok a havárii letounu. Tvrdil, že šlo o nehodu, ale ukázalo se, že video bylo natočeno v rámci sponzorské dohody. V pondělí za to byl odsouzen k šesti měsícům ve vězení.

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vadí výzvy k zabíjení Židů? Záleží na kontextu, šokují prestižní americké univerzity

Šéfky prestižních amerických univerzit musely v úterý odpovídat na dotazy kongresového sněmovního výboru pro výuku a pracovní síly ohledně antisemitismu na amerických vysokých školách. Ani jedna z nich však nebyla ochotna připustit, že výzvy ke genocidě Židů jsou šikanou podle kodexů škol. Tou ...

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oběd na vrcholu mrakodrapu. Odvážní zájemci mohou v New Yorku přetvořit ikonickou fotografii

Je to jedna z nejznámějších fotografií v historii; jedenáct dělníků obědvá na ocelovém nosníku vysoko nad ulicemi New Yorku. Odvážní zájemci mohou nyní na nové atrakci ikonický snímek, který vznikl při stavbě Rockefellerova centra, přetvořit, a to bezpečně zajištěni, aby nedošli k újmě. Lístky ...

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okrádali bazarové prodejce švindlem s webovkou kurýra. Desítky obviněných z ČR a Ukrajiny

Desítky podezřelých z Česka a Ukrajiny měly způsobit škodu za více než 100 milionů při podvodech v internetových bazarech. Kriminalisté je obvinili z toho, že kradli bankovní identitu prodejcům, které tahali za nos pomocí napodobeniny webové stránky přepravce.

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Forman: V hlavní roli inscenace o slavném filmaři Adamczyk a Děrgel

Pražské Museum Kampa ve středu oznámilo dalšího člena V. I. P. divadelní společnosti. Na Letní scéně uvede 18. a 19. června 2024 premiéru své novinky Forman. Stojí za ní tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou, který ...

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sbohem, Česko. V ruské televizi se nevybíravě naváželi do střední Evropy

Bývalý ruský agent KGB Andrej Bezrukov vyjevil v propagandistické show Vladimira Solovjova v televizi Rossija-1 svou vizi o znovuvytvoření Rakouska-Uherska, které by podle jeho představ mělo být pod vojenskou ochranou Ruska. Záznam z nedělní debaty, ve které tento návrh zazněl, sdílel na síti ...

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Zlínsku převrátil felicii plnou mladíků. Jeli po neudržované silnici

Škoda Felicia plná mladých mužů skončila v úterý na střeše při jízdě obcí na Zlínsku. V klesání na neudržované silnici dostal řidič smyk. Nehoda se naštěstí obešla jen s lehkým zraněním.

středa v poledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražské croblihy končí, oznámil majitel Oh Deer Bakery

Pražská pekárna Oh Deer Bakery, která proslula svými jedinečnými croblihami, končí. Tři kamenné prodejny v Praze se zákazníkům naposledy otevřou příští pátek. Na facebookovém účtu pekárny to sdělil její zakladatel Lukáš Vašek. Jako důvod uvedl své vyhoření, což vedlo k předání výroby jiným ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč si vzít do letadla s dětmi lepicí pásku

Při přečtení titulku nepochybně napadl nejednoho rodiče způsob využití, který by byl v silném rozporu s právy dítěte a láskyplnou výchovou. Lepicí páska, konkrétně ta malířská, ale může podle kanadské blogerky notně zpříjemnit nejen let, ale i celou dovolenou s malým dítětem. Jak se dá využít ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Veřejná knihovnička Sonda zaujme moderními tvary

Veřejných knihovniček se v posledních letech po Česku vyrojila celá plejáda. Mnoho z nich vzniklo z již nevyužívaných telefonních budek nebo nevyužitých starých knihoven z dob minulých. Moderní veřejné knihovny, které by ale korespondovaly s dobovým městským mobiliářem, jsou málokde k vidění. ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Myšlenky na sebevraždu, deprese, sebepoškozování. Výzkum zmapoval problémy žáků na Ústecku

Třetina žáků vykazuje symptomy úzkostí nad hranicí, u které se doporučuje vyhledat odborníka, každá třetí dívka má osobní zkušenost se sebepoškozováním a pětina mladých přemýšlela, že by si sáhla na život. Ukázal to rozsáhlý výzkum mezi žáky 2. stupně ZŠ a středoškoláky v Ústeckém kraji. ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitel kasina v Aši, který baseballovou pálkou přizabil nezvaného hosta, přiznal vinu

Nezvaný host se domáhal vstupu do jednoho z kasin v Aši na Chebsku. Nakonec jej přišel umravnit sám vietnamský majitel podniku Hung Son Nguyen (36), který 30letého muže málem ubil k smrti baseballovou pálkou. Ve středu u Krajského soudu v Plzni vinu přiznal. Za pokus o vraždu mu hrozí až ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Praze srazila tramvaj předškoláka, je mimo ohrožení života

V Jindřišské ulici v centru Prahy srazila ve středu dopoledne tramvaj dítě v předškolním věku. Utrpělo úraz hlavy, ale je mimo ohrožení života. Kvůli nehodě byl zhruba na 20 minut přerušen provoz tramvají.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velvyslanec Alexis Dutertre jde z Česka radit Macronovi

Francouzský velvyslanec v České republice Alexis Dutertre končí. Stane se novým poradcem prezidenta Francie Emmanuela Macrona, bude se specializovat na Evropu.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Expremiér Johnson se omluvil pozůstalým za úmrtí v době covidu

Boris Johnson, který stál v čele britské vlády v době koronavirové epidemie, připustil, že jeho kabinet udělal „určité chyby“ byť se prý snažil učinit maximum. Předchozí výpovědi Johnsonových kolegů a podřízených ovšem expremiéra staví do nelichotivého světla.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pro školy nebyl dostatečný Žid. Nyní padl za Izrael

Představitelé státního náboženského školského systému v Izraeli zpochybnili v roce 2009 židovství teprve šestiletého přistěhovalce z Etiopie Aschalwua Samy. Pro armádu ale jako dospělý dobrý byl a po čtrnácti letech se z chlapce, který byl jen kvůli svému etnickému původu nucen čekat, až ho ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Němci vydali podezřelého z vraždy v Ústí nad Labem

Německá policie ve středu předala českým kolegům 38letého muže, který je podezřelý z vraždy muže v Ústí nad Labem. Byl na něj vydán evropský zatýkací rozkaz.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kiss tu budou dál. Jako hologramy

V sobotu 2. prosince se v Madison Square Garden v New Yorku uskutečnil poslední koncert dlouhého rozlučkového turné americké rockové skupiny Kiss. Muzikanti na něm v závěru překvapivě oznámili, že nic nekončí a že odteď budou vystupovat jinak, a sice jako hologramy.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fico ruší Úřad speciální prokuratury, který dohlíží na korupční případy Směru

Vláda slovenského premiéra Roberta Fica (Směr) navrhla zrušit Úřad speciální prokuratury, který dohlíží na vyšetřování nejzávažnějších kriminálních případů i na korupční případy předchozích vlád pod vedením strany Směr – sociální demokracie. Podle slovenských médií od 15. ledna 2024 přechází ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelská armáda zvyšuje tlak na jihu Pásma Gazy, humanitární situace je tam katastrofální

Izraelské tanky i vzdušné útoky aktuálně cílí zejména na město Chán Júnis, kam se v předchozích týdnech stáhly desetitisíce lidí vysídlených ze severní části Pásma Gazy. Nové „bezpečné zóny“, do nichž se židovský stát nyní snaží Palestince nasměřovat, jsou podle mezinárodních organizací ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mercedes CLE přijíždí ve verzi od AMG, má elektrifikovaný šestiválec

Nové kupé značky Mercedes-Benz dostalo od divize AMG přeplňovaný třílitrový řadový šestiválec, díky němuž sprintuje z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a dosahuje rychlosti až 270 km/h. Tím však schopnosti tohoto kupé zdaleka nekončí.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gamer z jihu Čech zalarmoval policii. Zachránil tím život spoluhráči z Kladna

„Hraji se svým kamarádem počítačovou hru Grand Theft Auto on-line a kamarád mi teď poslal fotku pořezané ruky. Bojím se, že vykrvácí,“ zněl telefonát na českobudějovickou policejní linku, kam volal mladík z jihu Čech v úterý večer. Uvedl, že nezná kamarádovo jméno, jen přezdívku a myslí si, ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novozélandské aerolinie chtějí jako první nasadit letadla na elektrický pohon

Air New Zealand se chce stát první leteckou společností na světě, která do své flotily zařadí letadlo poháněné výhradně bateriemi. U amerického výrobce si už objednala první stroj tohoto typu, s jehož komerčním nasazením, zatím pro nákladní přepravu, počítá od roku 2026.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko má další zápis na seznamu UNESCO, ruční výrobu skla

Čeští skláři s píšťalou a brusiči a rytci skla slaví velký úspěch. Ruční výroba skla, které se v Česku stále věnují stovky sklářských hutí a ateliérů, se dostala na seznam nehmotného dědictví UNESCO. O zápisu se rozhodlo ve středu před druhou hodinou českého času v africké Botswaně, kde se ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Porsche 911 si připsalo neobvyklý rekord, vyšplhalo se do nadmořské výšky 6734 metrů

Speciálně upravené Porsche 911 se v Chile vyšplhalo do výšky 6734 metrů nad mořem, čímž stanovilo nový světový rekord. Automobilka se navíc pochlubila, že vůz na cestě využíval její syntetické palivo.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polské adventní trhy frčí. Zájem Čechů je velký

Nejenom rostoucí ceny v Česku, ale také potřeba výjimečných zážitků a zjištění, že oslavit advent za hranicemi má své kouzlo. To jsou důvody, proč stále více Čechů míří na vánoční trhy do zahraničí, zejména do Polska. Letos tak ulicemi Krakova nebo Vratislavi zní čeština mnohem častěji než dříve.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za smrt dítěte při nehodě na Klatovsku chce žalobkyně trest pro motorkáře i babičku

Dopravní nehoda, při které loni v červnu na Klatovsku zemřel po srážce s motorkářem devítiletý chlapec, míří k soudu. Státní zástupkyně navrhuje podmíněný trest jak pro řidiče motocyklu (34), tak i pro babičku (70) mrtvého hocha, která ho dostatečně nehlídala. Oba dva podle šéfky klatovského ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Z bohaté nadílky se stává sněhová past

Očekáváné oteplení, které modely předpovídají na příští týden, by mohlo přinést rychlé odtávání sněhu a následné vzestupy hladin. Podle dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bylo počátkem tohoto týdne ve sněhu akumulováno přes 2,12 miliardy metrů krychlových vody, což je v historickém ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Touha po selfie na gondole skončila pro šestici koupelí ve studené vodě

Na podzimní selfie z italských Benátek zřejmě nikdy nezapomene šestice asijských turistů, jejichž touha po selfie snímku během plavby v gondole byla neúměrná situaci. Ikonické plavidlo v jednu chvíli jednostranně přetížili a převrhli, takže všichni i s gondoliérem skončili ve třináctistupňové ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Staň se superdialektologem, vyzývají školáky vědci

„Bedruška, medrunka, verunka, kokorunka, pinkalinka, bábrlinka, pólinka, mandelinka… Nebo berušce říkáš jinak?“ ptají se mimo jiné jazykovědci v letáku, kterým chtějí nalákat mladé odvážlivce ke spolupráci při mapování stavu současné češtiny. Cíl je jasný: zachránit nářečí českého jazyka ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kreml se snaží upevňovat a rozšiřovat své pozice ve střední Africe

Ruské vedení se snaží udržet a posílit pozice ve střední Africe, které mu tam pomohla získat Wagnerova skupina, uvedl Institut pro studium války. Rusko uzavřelo v pondělí smlouvu o spolupráci v oblasti obrany s juntou, jež se chopila moci v Nigeru.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osmnáctiletý mladík na Kolínsku pobodal muže u bankomatu

Zničehonic zaútočil v úterý na Kolínsku 18letý mladík na muže, který si právě vybral peníze z bankomatu. Bodl jej nožem s cílem získat peníze. Muž si sám přivolal pomoc a ještě stihl detailně popsat útočníka.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Železný končí s moderováním hlavních zpráv

Moderátor Jakub Železný končí s moderováním Událostí. V moderátorském týmu hlavní zpravodajské relace České televize jej nahradí Josef Kvasnička, který doposud působil jako regionální zpravodaj.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po referendu ve Venezuele si už Maduro brousí zuby na guyanskou ropu

Chuť venezuelského prezidenta Madura na anexi ropou bohaté provincie Esequibo, která je podle mezinárodního práva součástí Guyany, povzbudil kladný výsledek víkendového referenda. Navzdory bojovné rétorice však mnozí soudí, že Maduro si jen chce zvýšit popularitu před prezidentskými volbami, které ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soud potvrdil vyhazov učitelky z Prahy za zpochybňování zvěrstev Ruska na Ukrajině

Učitelka Martina Bednářová prohrála pracovněprávní spor s pražskou Základní školou Na Dlouhém lánu, která jí dala výpověď po jejím zpochybňování ruských válečných zločinů před žáky. Platnost výpovědi ve středu pravomocně potvrdil pražský městský soud.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bitcoin pokořil milionovou hranici

Teprve v pondělí pokořil bitcoin 900tisícovou hranici, naposledy byl kurz takto vysoko vloni v březnu. O dva dny později je ale hodnota o dalších 100 tisíc korun výše, nejznámější kryptoměna na světě ve středu krátce překonala hodnotu jednoho milionu. Vyplývá to z informací specializovaného ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nesystémové řešení? Vláda opakuje s platy lékařů scénář z roku 2011

Nutná je systémová změna zdravotnictví. Nárazové zvýšení platů a mezd nic dlouhodobě neřeší. Shodují se na tom lékaři, šéfové nemocnic i politici. Stejně jako před 12 lety. Protest za lepší pracovní podmínky je přitom do puntíku stejný.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vánoce mám už několik let spojené s prací, říká herec Igor Orozovič

Období vánočních svátků je pro herce a muzikanta Igora Orozoviče naplněno spíše prací než tradicemi. I přesto si ve vánočním shonu rád najde chvíli na zasloužený odpočinek s rodinou a přáteli.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Osobností roku je zpěvačka Taylor Swift

Americká popová zpěvačka Taylor Swift se stala letošní osobností roku amerického časopisu Time. Podle něj je „zdrojem světla“ a dokáže promlouvat k lidem po celém světě tak jako nikdo jiný. Třiatřicetiletá rodačka ze státu Pensylvánie si titul vysloužila v roce, kdy zahájila masivní světové ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lékaři jsou při chuti: Chtějí doživotní renty

Ačkoliv to nebylo součástí hlavních požadavků, které lékařská komora a odbory formulovaly během svého podzimního protestu, chtějí prosadit také zavedení výsluh pro lékaře. K jednání chtějí jejich zástupci využít příznivé situace poté, co dosáhli dohody na navýšení platů a mezd od příštího roku. ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spát venku se v takovém mrazu nedá! Tepličtí bezdomovci jsou rádi za židli ve vyhřáté místnosti

Na takzvané krizové židli mohou ode dneška trávit mrazivé noci tepličtí bezdomovci. V lázeňském městě není noclehárna, kterou by mohli využívat. Jediná možnost, jak přečkat noc v teple, je pro ně vsedě na židli. Těch mají na dvou místech ve městě k dispozici dohromady sedmnáct.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hlasový automat a SMS. Tak oberou důvěřivce falešní bankéři

Velmi sofistikovaný podvod zachytili bankéři ČSOB. Podvodníci do něj zapojují hlasový automat, podvodnou SMS a nakonec i falešného bezpečnostního experta. Jediným jejich cílem je získat od důvěřivců přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví a následně i nadvládu nad bankovním účtem, ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž zraněný po střelbě exmístostarosty Lovosic má trvalé následky

Trvalé následky má podle soudních znalců muž, kterého měl postřelit bývalý místostarosta Lovosic Miroslav Závada (dříve ODS). Poškozený rovněž trpí stresovou poruchou. Závěry odborníků ve středu zazněly u soudu v Ústí nad Labem, kde se projednává obžaloba, podle které Závada střelil muže do ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína zahájila provoz prvního jaderného reaktoru čtvrté generace na světě

Čína zahájila komerční provoz jaderného reaktoru nové generace, který je prvním svého druhu na světě. Ve čtvrtek to oznámila čínská státní agentura Nová Čína. Elektrárna čtvrté generace Šâ€™-tao-wan v severočínské provincii Šan-tung je podle ní navržena tak, aby efektivněji využívala palivo, byla ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie varuje: Podvodníci zneužili fotku prezidenta Pavla i ředitele ČEZ

Před podvodníky, kteří lákají k investicím spojeným se společností ČEZ, varuje policie v Moravskoslezském kraji. Na internetu se dokonce objevila reklama na takovou investici, ve které podvodníci umístili fotografie prezidenta České republiky a ředitele ČEZ.

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko rekrutuje vojáky na Ukrajinu už i v Nepálu

Nepálská policie tento týden zatkla 10 lidí podezřelých z podvodného verbování nezaměstnaných Nepálců do ruské armády. Nepálská vláda také uvedla, že apeluje na Moskvu, aby navrátila zpátky všechny nepálské vojáky, kteří v současnosti v ruské armádě jsou. Podle informací deníku Kathmandu Post ...

středa odpoledne 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Google bude médiím v Kanadě vyplácet ročně 1,6 miliardy korun

Po výhrůžkách o omezení zpravodajství v Kanadě mateřská společnost Googlu souhlasila, že bude vydavatelům platit za využívání jejich obsahu ve vyhledávání a dalších službách. Americká internetová společnost Alphabet bude každý rok přispívat částkou 100 milionů kanadských dolarů, tedy ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Orchestr doby osvícenství zazářil na Pražském hradě

Na pozvání hudebního festivalu Pražské jaro vystoupil v úterý 5. prosince ve Španělském sále Pražského hradu na mimořádném adventním koncertu jeden z nejvýznamnějších souborů historicky poučené interpretace Orchestr doby osvícenství (Orchestra of the Age of Enlightenment). Zaznělo Vánoční ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německo podpoří miliardami další gigafactory

Přestože muselo Německo zmrazit obří fond na klimatické výdaje, pro stavbu továrny na baterie do elektromobilů se spolkové vládě podařilo vyjednat výjimku. Částkou 700 milionů eur, v přepočtu 17 miliard korun, podpoří podnik švédské společnosti Northvolt ve Šlesvicku-Holštýnsku, informovala ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vědci certifikují rybníky, aby pomohli prodeji tuzemských ryb

Podpořit rozvoj rybníkářství v Česku a zároveň přimět obyvatele, aby více konzumovali tuzemské ryby, především kapra, by měl pomoci nově vytvořený certifikát Udržitelný chov ryb. Udělovat jej začali vědci z brněnské Mendelovy univerzity pod záštitou Rybářského sdružení ČR. Nyní je zájem ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Toyota odhaluje detaily hybridního hiluxu, na trh se dostane příští rok

Toyota nedávno modernizovala nabídku užitkových vozů na evropském trhu. Jednou z novinek se stal i mild-hybridní pick-up Toyota Hilux, který nyní poodkrývá svou techniku.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vítězi Logické olympiády se stali Richard Dobíšek, Vít Přibyl a Daniel Čief

Ve finále 16. ročníku Logické olympiády, do kterého se poprvé přihlásilo přes 100 tisíc soutěžících, si nejlépe vedli Richard Dobíšek, Vít Přibyl a Daniel Čief. Na půdě Poslanecké sněmovně řešilo logické úlohy finálového kola 192 chlapců a dívek. Do příštích let chystá organizátor soutěže ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Číňané mají problémy se splácením. Na černé listině jich je rekordních 8,5 milionu

V Číně výrazně přibývá lidí, kteří nejsou schopni včas splácet své závazky. Na černé listině úřadů už je více než osm milionů „neplatičů“, kteří jsou tak vylučováni z řady ekonomických aktivit. Počet těchto lidí představuje jedno procento pracujícího obyvatelstva země. Informoval o tom server ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spojené arabské emiráty přivítaly Putina velkolepě jako sultána

Pompézního uvítání se dostalo ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech (SAE), kam ve středu přicestoval na pracovní návštěvu. Podle agentury Reuters Rusové za okázalostí uvítání na letišti nijak nezaostávali. Putinův iljušin, na jehož palubě byl i čečenský ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Radnice i školy z Kopřivnice bojují proti automatu s konopnými produkty

Trnem v oku pro část obyvatel Kopřivnice se stal prodejní automat s konopnými produkty, který je v provozu od poloviny října v centru města. Místní základní školy už před ním varovaly rodiče žáků a současně požádaly vedení města, aby automat z pěší zóny zmizel.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Hofburgu praskla voda, sídlo rakouského prezidenta je zaplavené

Zcela pod vodou se ve středu odpoledne ocitl areál vídeňského Hofburgu, který je mimo jiné sídlem rakouského prezidenta. Příčinou je podle hasičů havárie vodovodního řádu.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velký politik, co měl nadhled a vliv, vzpomínají lidé na Schwarzenberga

Lidé se od středečního poledne přicházejí do pražského kostela Panny Marie pod řetězem rozloučit se zesnulým Karlem Schwarzenbergem. Fronta desítek lidí se tu vytvořila ještě před otevřením dveří kostela ve 12 hodin. Příchozí sdíleli s Novinkami, co pro ně známý politik, diplomat a šlechtic ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vychází nový Salon: Marnost ekologické modernizace i povídka Petra Stančíka

Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladý muž kopl na ulici v Chebu do hlavy seniorku

Naprostý hyenismus, tak nazvala na sociálních sítích policie případ, kdy 26letý muž v Chebu bezdůvodně kopl 69letou ženu do hlavy a pokusil se ji okrást.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Loučení s Karlem Schwarzenbergem

Ve středu byla v malostranském kostele Panny Marie pod řetězem vystavena rakev nedávno zesnulého Karla Schwarzenberga. Rakev je zahalena do schwarzenberské modro-bílé vlajky. Poslední rozloučení se Schwarzenbergem bude v katedrále svatého Víta v sobotu 9. prosince.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bojí se? Putinovo letadlo na cestě do SAE doprovodily stíhačky

Hned čtveřice stíhaček Suchoj Su-35S doprovodila iljušin s ruským prezidentem Vladimirem Putinem při cestě do Spojených arabských emirátů (SAE), konkrétně hlavního města Abú Zabí, kam Putin ve středu přicestoval na pracovní návštěvu.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Erdogan se odkopal, spojil Švédsko v NATO se schválením prodeje F-16

Turecký prezident Recep Tayyp Erdogan vyzval parlament, aby ratifikaci vstupu Švédska do NATO schválil ve stejnou dobu, kdy americkým Kongresem projde schválení prodeje bojových letounů F-16 do Turecka, informoval ve středu web Yeni Ĺžafak. Dosud Turecko odůvodňovalo blokování švédské ratifikace ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž pobodal v Plzni partnerku. Ta v nemocnici zemřela

Plzeňští kriminalisté od středečního odpoledne vyšetřují brutální útok na asi 50letou ženu. Podle informací Novinek ji v bytě ve Žlutické ulici pobodal nožem její druh, a žena poté v nemocnici ve večerních hodinách zemřela. Policisté násilníka krátce po činu zatkli.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okrádali bazarové prodejce švindlem s webovkou kurýra. Desítky obviněných z ČR a Ukrajiny

Desítky podezřelých z Česka a Ukrajiny měly způsobit škodu za více než 100 milionů při podvodech v internetových bazarech. Kriminalisté je obvinili z toho, že kradli bankovní identitu prodejcům, které tahali za nos pomocí napodobeniny webové stránky přepravce.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Joe Doucet navrhl vertikální a snadno škálovatelnou větrnou elektrárnu Airiva

Produktový designér Joe Doucet navrhl pro americkou značku Airiva inovativní větrné turbíny vyrábějící z větru elektrickou energii. Jedná se o modulární, škálovatelný a inteligentní systém pro výrobu elektrické energie, která může být spotřebována na místě nebo ukládána. ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: DesignMagazin.cz

Bývalý šéf čínské CITIC Bank dostal podmíněný trest smrti

Bývalý prezident čínského finančního ústavu CITIC Bank Sun Te-šun byl v listopadu odsouzen k trestu smrti s dvouletým odkladem. Soud ho shledal vinným z přijetí úplatků ve výši zhruba jedné miliardy jĂĽanů (asi 3,15 miliardy korun).

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

GALERIE: Jak to vypadalo před osmým kolem StarDance

Osmý večer taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí přinesl nejedno překvapení. Vypadl pár, který tvořil Josef Maršálek a Adriana Mašková, soutěžící tančili hned dva tance a v porotě chyběla nemocná Tatiana Drexler. To vše jste mohli vidět v sobotním přímém přenosu. My vám ale ukážeme, jak ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vyškovská zoo vybuduje expozici divokých morčat

Vyškovská zoo, která se zabývá chovem domácích a hospodářských zvířat z celého světa, což z ní dělá unikát mezi zahradami ve střední Evropě, vybuduje do jara expozici divokých morčat. Její návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost srovnat morčata, která chovají jako domácí mazlíčky, s těmi, ...

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velvyslanec Alexis Dutertre jde z Česka radit Macronovi

Francouzský velvyslanec v České republice Alexis Dutertre končí. Stane se novým poradcem prezidenta Francie Emmanuela Macrona, bude se specializovat na Evropu.

středa v podvečer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Štyrského Trauma zrození se prodalo za více než 92 milionů korun

Za 3,8 milionu eur včetně aukční přirážky (92,3 milionu korun) se ve středu v Paříži vydražil surrealistický obraz Trauma zrození českého malíře Jindřicha Štyrského. Obraz nabídla aukční síň Sotheby’s a jeho cena se odhadovala na 3,5 až pět milionů eur.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Střední Čechy dostávají nový příděl sněhu

Ve středních Čechách ve středu v podvečer velmi hustě sněžilo. Na mnoha silnicích se ještě nepodařilo odklidit zledovatělé a uježděné vrstvy z víkendového sněžení, a už na ně připadává další sníh.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řetězci Albert vzrostl zisk o 87 procent

Obchodnímu řetězci Albert vzrostl loni meziročně zisk o 87 procent na 1,98 miliardy korun. Tržby společnosti se zvýšily o 8,6 procenta na 66,75 miliardy korun. Plyne to z výroční zprávy firmy.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden půjde na kompromis o migraci, aby zajistil peníze pro Ukrajinu

Americký prezident Joe Biden je ochotný přistoupit na kompromis ohledně americké imigrační politiky, jejíž změnou republikáni v Kongresu podmiňují schválení další finanční pomoci Ukrajině. Podle agentury Reuters to ve středu řekl v projevu v Bílém domě.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

G7 vyhlásila embargo na ruské diamanty

G7 vyhlásila s platností od 1. ledna embargo na ruské diamanty. Od března se přidají i další omezení, uvedla skupina podle agentury Reuters.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český astronaut do vesmíru nepoletí. Nejsou peníze

Česká republika nevyužije nabídku americké společnosti Axiom na let do vesmíru pro českého astronauta Aleše Svobodu. V současnosti nejsou na krátkodobou misi peníze. Její cena by činila 60 milionů dolarů (1,35 miliardy korun).

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útočník na univerzitě v Las Vegas zastřelil tři lidi, policie ho zabila

Útočník ve středu na Nevadské univerzitě v Las Vegas zastřelil tři lidi, jeden člověk je vážně raněný, uvedla ve čtvrtek policie. Střelec je též mrtvý. Kriminalisté již zahájili vyšetřování. Podle zdrojů agentury AP je z činu podezřelý profesor, který neúspěšně usiloval o pozici vyučujícího na ...

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dohodu Válka s lékaři kritizoval i poslanec STAN

Dohoda o navýšení platů nemocničních lékařů a ostatního personálu, kterou by měl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pátek podepsat se zástupci lékařů a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), sklidila na sněmovním zdravotním výboru kritiku nejen opozice, ale také z koaličních řad.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rektorem Univerzity Hradec Králové bude fyzik Jan Kříž

Rektorem Univerzity Hradec Králové (UHK) by se měl od července příštího roku na následující čtyři roky stát současný děkan Přírodovědecké fakulty Jan Kříž. Na středečním zasedání ho zvolil akademický senát školy. Informoval o tom mluvčí univerzity Jakub Novák.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Nymbursku přejel mladého muže a ujel

Policisté pátrají po řidiči, který srazil v Kněžičkách na Nymbursku chodce a ujel. Třiatřicetiletý muž srážku s autem nepřežil.

středa večer 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala si neumí Kalouska představit na kandidátce Spolu

Premiér a šéf ODS Petr Fiala si nedovede představit, že by na kandidátce koalice Spolu pro volby do Evropského parlamentu v příštím roce byl i bývalý předseda TOP 09 a někdejší ministr financí Miroslav Kalousek.

středa v noci 6/12/23 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (29.2., 28.2., 27.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru