Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 17. únor 2024
úterý 23. 4. 2024, 1:19

archiv zpráv pro 17. únor 2024

Domy na kuřích nožkách na svazích vzbuzují obdiv, ale také strach

„Stilts“ jsou domy majitelů „přejících si smrt“, tvrdí samozvaní experti. Myšlenka domů na kuřích nohách se přitom objevovala už v pohádkách a pokračovala až do architektonické módy dvacátých let 20. století. Mají své obdivovatele i dnes, i když v některých jedincích vyvolávají spíš závrať ...

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Kvíz: Odhalte tajnosti Karlova mostu v Praze. Vážně uhádnete opravdu všechny otázky?

Náš nejznámější Karlův most se proslavil architekturou, svým stářím nebo legendou o vejcích použitých při jeho stavbě. Ale to asi víte. Dokážete odhalit i jiné tajnosti legendárního mostu?

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Některé firmy straší, ale fotovoltaika se zdražovat nebude. Podle odborníků pro to není důvod

Navzdory poplašným zprávám v některých médiích není pro navyšování cen fotovoltaických elektráren v nejbližších měsících letošního roku důvod. Trh aktuálně neohrožuje stoupající cena fotovoltaiky, výpadky v dodavatelských řetězcích ani nová podoba dotačního programu NZÚ, která platí od 15. února.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zařiďte si mini byt: 5 tipů na úsporu místa, které zaručeně fungují

Zařizování malého prostoru se může stát výzvou, když nevíte, jak na to. Ale se správnými tipy a triky můžete vytvořit interiér, který bude nejen stylový, ale také funkční. Od využití multifunkčního nábytku po vhodnou organizaci prostoru. Máme pro vás 5 rad, jak zařídit i ten nejmenší byt.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše domy bez pardonu: Nečekaná síla oken

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nemůžete se zbavit plísní? Tyhle osvědčené metody sníží rizika jejich vzniku a fungují při odstranění

Máte doma vlhké stěny, zatuchlý vzduch, orosená okna, nebo jste si snad dokonce všimli, že se vám hůře dýchá a pálí vás oči? A nestraší vám doma náhodou plíseň? Pokud ano, tak tady máte návod, jak se jí zbavit, protože to je hodně nepříjemný a záludný společník, který vás časem připraví nejen o ...

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kotle na odstřel: Přes 150 000 kotlů se musí vyměnit a topenáři nestíhají, varují odborníci

Podle Ministerstva životního prostředí je v provozu asi 150 tisíc kotlů, které musí být kvůli novele zákona o ovzduší do srpna vyměněny. Asociace podniků topenářské techniky (APTT) číslo odhaduje dokonce ještě významně vyšší. Zájem o výměnu je však nízký a kapacity topenářů jsou nedostačující.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tohle jsou nejlepší drinky na Valentýna 7x jinak. Alko i nealko, přidáváme i něco navíc

Sv. Valentýn je za dveřmi, oslavte lásku a radost ze života s koktejlem v ruce. Naše drinky si snadno připravíte sami kdykoliv příští týden. Proto vám nabízíme 7 receptů, na každý den. Plus přidáváme 1 praktický tip o sektu a 1 zajímavost navíc.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní bydlení u Olomouce: Z pohovky dojdete až do vnitřního bazénu. Pojďte na návštěvu

Kousek od Olomouce stojí navenek relativně nenápadný rodinný dům. Uvnitř však skrývá vícero nevšedních detailů, a hlavně velké překvapení v podobě vnitřního bazénu propojeného s hlavním obytným prostorem.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Drottningholmský palác aneb Versailles severu. Takhle krásné je letní sídlo švédské královské rodiny

Drottningholmský palác se nachází na ostrově Lovön na předměstí Stockholmu. Přestože se jedná o soukromou královskou rezidenci, je otevřen veřejnosti a rozhodně stojí za návštěvu.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vybíráte tepelné čerpadlo? Nekupujte naslepo, podívejte se na dostupné typy a výši úspor

V posledních letech se tepelná čerpadla stala oblíbeným způsobem zlepšení energetické efektivity a snížení nákladů na vytápění v domácnostech. Návratnost investic do tepelných čerpadel ale ovlivňují klíčové faktory. Proto analyzujeme reálná data a přinášíme expertní pohledy, abychom poskytli ...

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hledáte něco zábavnějšího než obyčejné světlé kuchyně? Vyberte si z mnoha barev a desítek příkladů

Světlé kuchyně vám připadají stereotypní? A tmavá kuchyně zase nezapadá do vašeho interiéru? Inspirujte se barevnou škálou kuchyní! Stačí si pohrát s kombinací barev, a vytvořit tak inspirující a hravý prostor, který ihned zaujme a hlavně se v něm bude skvěle vařit.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Změna na frontě. Ukrajinci se stáhli z Avdijivky

Ukrajinské jednotky se stáhly z Avdijivky, aby nebyly obklíčeny, uvedl velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Je to největší změna na frontě od května 2023, kdy Rusové po dlouhých krvavých bojích dobyli Bachmut.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

HELUZ na veletrhu FOR Pasiv 2024 představí inovativní novinku pro rychlejší a jednodušší stavbu

Za pár dnů se otevírají brány 11. ročníku veletrhu FOR PASIV, který mimo jiné řeší úspory energií v novém bydlení. Již tradičně na něm představí HELUZ svůj systém cihelné výstavby, letos však přichází i s novou produktovou inovací, která se vyznačuje nejen nadstandardními hodnotami tepelné izolace, ...

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak upéct skvělou pizzu z celozrnné mouky? Není to žádná věda. Vyzkoušejte a pochutnáte si

Milujete pizzu, ale kvůli dietě se jí raději vyhýbáte? Upečte si tuto verzi z celozrnné mouky, která se hodí i do redukčního jídelníčku.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Podpořte detoxikaci jater při suchém únoru správnými bylinkami. Tohle je 5 nejúčinnějších

Patříte mezi odvážlivce, kteří se dali na dodržování suchého února? Ať už ano, nebo ne, kondici svých jater podpoříte nejen vynecháváním alkoholu, ale také bylinkami. Podívejte se, které bylinky jsou na detoxikaci jater nejlepší.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zbavte se blbé nálady: Tahle jídla a cvičení zvýší hladinu serotoninu. Budete se cítit mnohem lépe

Serotonin je chemický „posel“, který ovlivňuje mnoho funkcí v těle a mozku. Nízká hladina hormonu dobré nálady je jedním z faktorů, které mohou přispívat k depresi a úzkosti. Než požádáte lékaře o léky na předpis, zkuste si zlepšit náladu způsoby, které nic nestojí a navíc jsou velmi příjemné.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Byty na prodej nejsou, poroste zájem o bydlení v nájmu. Brzy tak bude bydlet až čtvrtina lidí v ČR

V České republice stále více lidí dává přednost nájmu před koupí bydlení. To je důsledkem rostoucích cen bytů a nedostatku dostupného bydlení, což nutí developery a investory zaměřit se více na nájemní bydlení. V Praze, Brně a dalších městech se tak rozvíjí trh s institucionálním nájemním bydlením.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nejstarší keramickou sošku můžete spatřit na vlastní oči. Podívejte se kde, ještě to stihnete

Na velikosti nezáleží. Archeologický unikát je velký 11,5 centimetru, přesto už pomalu 100 let budí pozornost na celém světě. Zobrazuje symbol ženské krásy a svůj domov opouští jen výjimečně. Nyní však můžete Věstonickou venuši vidět na vlastní oči v pražském Národním muzeu.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Lipavský: Za smrt Navalného může samozřejmě Putin

Ukazuje se, jak ruský prezident Putin nemilosrdně likviduje domácí opozici, vyjádřil se v rozhovoru pro Právo a Novinky ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architekt Jan Rampich bez obalu: Patrový, nebo bungalov? Tady jsou odpovědi

Běžně se v řeči snad všech národů světa stává, že se k označení nějaké nové věci či skutečnosti využije na základě jisté, i když často krajně neúplné podobnosti výraz, původně patřící k něčemu jinému, avšak obecně známému. Létáme kosmickou lodí, byť je podobná opravdové lodi asi jako mlýn v ragby ...

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak prodloužit životnost strojů a nářadí na zahradě? Nepodceňujte tuhle jarní přípravu

Pozor, dny se prodlužují a začíná rašit první tráva. Majitelé zahrad mají nejvyšší čas na kontrolu a přípravu zahradního nářadí. Pokud jste nezanedbali zazimování, půjde vám vše od ruky snáz.

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

David Koller: Lucie je pro mě uzavřená věc

Před několika dny oznámil zpěvák, hudebník a skladatel David Koller, že odchází ze skupiny Lucie. Udělal to podruhé, prvně sestavu opustil v polovině nultých let. O několik roků později se však vrátil a členem skupiny zůstane až do letošního léta, kdy by měla odehrát sérii koncertů na putovním ...

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Traktory začnou do Prahy najíždět v pondělí časně ráno ze šesti směrů

Zemědělci, kteří se v pondělí chystají na protestní jízdu v Praze, přijedou se svými traktory a dalšími stroji do metropole šesti trasami, najíždět začnou od páté hodiny ráno. Původní plány, které počítaly s příjezdy po dálnici, museli kvůli policii změnit. Pražský magistrát vyzval řidiče, aby ...

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům se staví od základů, ale bourá od střechy: Demolice domu má tahle jasná pravidla

Ať je z různých důvodů nutné demolovat starší dům, nebo jen jeho část, úředně, organizačně ani stavebně nejde o jednoduchou záležitost. Průvodce demolicí se v takovém případě určitě bude hodit.

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Slibovali odemčení iPhonu. Důvěřivci si virus nainstalovali sami

Bezpečnostní experti antivirové společnosti Eset varovali před novou falešnou aplikací MinaUSB patcher, která cílí na majitele mobilních zařízení a počítačů s logem nakousnutého jablka. Kyberšmejdi slibují, že jejím prostřednictvím odemknou širší možnosti iPhonu, tedy že slouží k tzv. ...

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ananas na pizze? Thajská restaurace zhřešila ještě více

Ananas na pizze rozděluje lidi na dva nesmiřitelné tábory. V hlavním thajském městě Bangkoku zašli ještě dál, tradiční italskou pochoutku tam v jedné z tamních restaurací servírují s durianem – ovocem, které je charakteristické svým silným zápachem.

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Rusko netoleruje žádné odpůrce – Alex Švamberk

Alexej Navalnyj je po smrti. Bude to znít cynicky, ale dalo se to čekat. Ruské vedení žádné odpůrce netoleruje. Kdo se vzepře Vladimiru Putinovi a jeho mocenským strukturám, doplatí na to. Není přitom podstatné, jestli ho někdo přímo zlikviduje, nebo ho „jen“ vystaví takovým podmínkám, že ...

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lucie Křížková a Barbora Černošková: Respektujeme se jako moderátorky i ženy

Dohromady je svedla před čtyřmi lety práce, dnes jsou z nich kamarádky, které si navzájem pomohly v nejtěžších životních situacích. Moderátorky Lucie Křížková a Barbora Černošková nejsou typem žen, které se snaží jedna druhou profesně převálcovat. Naopak, podporují se, motivují a ještě pro sebe ...

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlakem kolem Lisabonu. Nejlepší a nejlevnější způsob poznávání

Lisabon je nejzápadnější hlavní město Evropy a také jediné na pobřeží Atlantiku. Je známý svými pastelovými barvami, přímořskou atmosférou a jeho atraktivitu výrazně zvyšuje skutečnost, že je na rozdíl od jiných metropolí starého kontinentu velmi přátelský k vaší peněžence.

sobota ráno 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzorky z asteroidu Bennu možná byly součástí dávného světa pokrytého oceánem

Kosmická sonda amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) jménem OSIRIS-REx loni v září úspěšně na Zemi dopravila materiál odebraný z povrchu asteroidu Bennu. Vědci nyní zkoumají vzorky tohoto drahocenného a unikátního nákladu. Jde patrně o největší náklad z jiného „světa“, ...

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Mistr a Markétka jako jablko sváru

Román Michaila Bulgakova Mistr a Markétka se stal součástí kulturního kódu vzdělaného Čecha. Není proto třeba vyprávět, o čem je. Ještě v Sovětském svazu bylo zaznamenáno několik nepodařených pokusů o jeho zfilmování. Pak byly dva pokusy uskutečněné.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pohoda v domácí rajské zahradě

Pozvěte domů partu živých rostlin a nálada v pokoji se úplně změní. Vzduch zajiskří kyslíkem, oči zabloudí v amazonské zeleni a rázem je tu dějiště pro spokojené chvilky hygge.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražská výstava A Lot With Little ukazuje nejzajímavější nejen českou udržitelnou architekturu

Jen do 3. března je možné v Centru architektury a městského plánování v Praze navštívit výstavu A Lot With Little, na které jsou prezentovány nejzajímavější projekty a realizace staveb, které jsou ekologičtější a tím výrazně udržitelnější než běžné ...

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

„Musím si odpouštět hodně věcí.“ Inflace konečně opadla, ale Češi rekordně zchudli

Toužebně vyhlížené zpomalení tempa zdražování v Česku je po více než dvou letech tady. V lednu míra inflace oproti prvnímu měsíci loňska klesla na 2,3 procenta. Nastal očekávaný obrat, shodují se experti. Češi ovšem mezitím rekordně zchudli, takže se jejich příjmy budou na vysokou hladinu cen ...

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muže v Jeseníkách přejela sněžná rolba. Je vážně zraněný

Třicetiletého muže přejela v pátek večer v Jeseníkách sněžná rolba. Utrpěl vážná zranění a do nemocnice jej musel dopravit záchranářský vrtulník. Novinkám to sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chodec v Praze zemřel po srážce se sanitkou

Posádka pražské záchranky, která jela v pátek večer se zapnutými majáky Plzeňskou ulicí v Praze 5, srazila za zatím neznámých okolností chodce. Ten po převozu do nemocnice zemřel.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestující bez jízdenky v Německu brutálně napadl průvodčí. Škrtil ji a pomočil

S šokující brutalitou napadl muž 57letou průvodčí v regionálním vlaku v jihozápadním Německu poté, co jej přistihla bez jízdenky. Žena skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spojí nemoc královskou rodinu? Jsem vděčný, že jsem mohl letět za otcem, řekl Harry

Syn britského krále Karla III. Harry uvedl, že je vděčný, že mohl letět za nemocným otcem. V rozhovoru pro televizní stanici ABC také připustil, že by choroba mohla rodinu stmelit. Královi byla diagnostikována rakovina a jeho veřejné povinnosti přebrali ostatní členové královské rodiny, zejména ...

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brutální pomsta za nevěru. Peruánka uřízla opilému partnerovi penis

Surovou pomstu uchystala 39letá Peruánka stejně starému druhovi za jeho údajnou nevěru. Jejich spor eskaloval v pondělí večer, když muž, povoláním biolog, přišel opilý domů. Po ostré hádce šel spát, a když usnul, vzala žena, zdravotní sestra, kuchyňský nůž a uřízla mu přirození.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útočník v Brně napadl seniora na zastávce a srazil ho na zem, policie hledá svědky z videa

Přímo na zastávce autobusu v brněnské Staré osadě zůstal bezvládně ležet šestasedmdesátiletý senior, který se stal cílem zákeřného útoku agresora. Policisté už útočníka dopadli a ten čeká ve vazbě na soud, kde mu hrozí trest za těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. ...

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Scholz slíbil dlouhodobé investice do armády

Evropané se musí sami více starat o svou bezpečnost a platí to i pro Německo, které bude v příštích desetiletích ročně investovat do armády dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na Mnichovské bezpečnostní konferenci to v sobotu prohlásil německý kancléř Olaf Scholz.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlegalizované mučení. Pobyt ve věznici, kde zemřel Navalnyj, je drsný

Život ruského opozičního politika Alexeje Navalného vyhasl ve věznici nesoucí oficiální název Nápravné zařízení číslo 3 (IK-3). Jde o jednu z nejdrsnějších ruských věznic, pobyt tam mnozí popisují jako zlegalizované mučení.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Náraz v plné rychlosti, ohnivá koule a stržená střecha. Pickup u čerpací stanice v Novém Mexiku smetl dva stojany

Zřejmě zdravotní indispozice stála za děsivou dopravní nehodou, k níž došlo u benzínové pumpy v americkém státě Nové Mexiko. Pickup tady v plné rychlosti smetl dva stojany, které vzápětí explodovaly.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jaké jsou hlavní novinky v daňovém přiznání

Daňové přiznání za rok 2023 musí vyplnit nejenom osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci, za které nemůže provést zaměstnavatel roční zúčtování daně nebo daňoví poplatníci s pasivními příjmy, jako je například příjem z pronájmu.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Thajsku začali vyrábět elektrické repliky evropských klasik, některé i zmenšené

Thajský výrobce elektromobilů se pochlubil několika zajímavými modely, které kopírují styl klasických evropských automobilů. V některých případech jsou ovšem menší než originál.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakousko i Německo prodlužují kontroly na hranicích s Českem

Rakousko prodlužuje kontroly na hranicích s Českem nejméně do poloviny dubna, Německo tak učiní do poloviny června. Podle rakouského ministerstva vnitra je prodloužení nezbytné pro boj s převaděčskou mafií i s terorismem, informovala v sobotu veřejnoprávní stanice ORF.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena na Moravě dveře neuhájila. Její opilý bratr jimi ale zřejmě prošel na dlouhé roky naposledy

Známou frázi, že rodinu si člověk nevybírá, rozdýchává od uplynulé soboty žena z Novoměstska, kterou napadl vlastní bratr. Se štěstěnou za zády skončila „pouze“ v nemocnici, její sourozenec ve vazbě. A ve vězení by mohl pobýt až 12 let. Informovala o tom policejní mluvčí Michaela Lébrová.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Dva rohlíky a džus

Dva rohlíky a džus?! S vámi tu ekonomiku z červených čísel nedostaneme, kdybychom se přetrhli…

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na úzké silnici u Brna se potkal kamion s náklaďákem, oba skončily v příkopu

Co se stane, když se na úzké a zablácené silnici potkají kamion s nákladním autem? Ačkoli to zní jako začátek nějakého vtipu, do smíchu určitě nebylo řidičům zmíněných nákladních vozů. Na silnici poblíž Tetčic na Brněnsku se totiž auta nedokázala vyhnout.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Postarší muž s chatrnou pamětí. Biden se snaží zbavit nálepky, zpráva ťala do živého

Těch osm slov uštědřilo prezidentské kampani Joea Bidena těžkou ránu. „Postarší muž s dobrými úmysly a chatrnou pamětí,“ tak zdůvodnil zvláštní vyšetřovatel Robert Hur, proč šéfa Bílého domu neobviní, ačkoliv ve svém domě neoprávněně přechovával tajné dokumenty.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nebojte se vojenské porážky Putina, vyzval Zelenskyj Západ

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu na Mnichovské bezpečnostní konferenci vyzval státníky, aby se nebáli vojenské porážky ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině. Zelenskyj zdůraznil, že Putinova válka není jen bojem proti Ukrajině, ale proti všem pravidlům, protože případné ...

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krátce před Valentýnem se rozešel s přítelkyní, tři dny poté vyhrál skoro 24 milionů

S velkou pravděpodobností nejlepšího Valentýna v životě letos oslavil muž z amerického státu Illinois. Krátce před tímto svátkem se totiž rozešel s přítelkyní, ale nálada se mu zlepšila hned po třech dnech, když na losu setřel jackpot.

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na pietách za Navalného v Rusku zatkli přes sto lidí

Přes sto lidí bylo zatčeno při několika shromážděních, která se v Rusku konala na počest opozičního politika Alexeje Navalného, jehož smrt ve vězení v pátek oznámily ruské úřady. Uvedl to v sobotu specializovaný server OVD-Info, který monitoruje aktivity ruských bezpečnostních složek ...

sobota dopoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Do trestanecké kolonie, kde zemřel Navalnyj, přijela jeho matka

Matka ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného se vypravila do trestanecké kolonie, kde její syn v pátek zemřel. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na ruský list Novaja Gazeta. Agentura AP zveřejnila záběry, jež zachycují Ljudmilu Navalnou v nedalekém městě Charp.

sobota v poledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmové Berlinale odstartovali Cillian Murphy i Matt Damon

Po prvních dvou dnech signalizuje hlavní program 74. ročníku Berlinale snímky spíše pochmurnějšího rázu. Není to sice na tomto v kalendáři prvním z velkých mezinárodních filmových festivalů roku nic neobvyklého, ale tak temný film jako Takové maličkosti, se na zahájení festivalu hned tak nevidí. ...

sobota v poledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo seznámení se muž dočkal vydírání, volal mu i falešný policista

Nezávazný flirt se ženou z internetové seznamky přišel osmadvacetiletého muže na téměř 140 tisíc korun. Ve virtuálním prostředí se seznámil s údajně jednadvacetiletou ženou. Po čase psaní si vzájemně vyměnili intimní fotografie a začali se domlouvat na osobním setkání. Bezprostředně poté žena ...

sobota v poledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový kancléř Vašina: Chci, aby se o dění na Hradě mluvilo dobře

Do vedení Kanceláře prezidenta republiky v pátek usedl bývalý ředitel Aspen Institutu Milan Vašina. Ve funkci vystřídal Janu Vohralíkovou. Personální změny nechystá, ředitele odborů kanceláře pokládá za kompetentní lidi na svých místech. Za cíl si klade práci na pozitivním obrazu prezidenta ...

sobota v poledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž v Budějovicích strážníkům tvrdil, že je Karel IV.

Hlídku strážníků zaměstnal i pobavil v noci na čtvrtek na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích 60letý muž. Tvrdil, že je Karel IV., skončil na služebně státních policistů a hrozí mu pokuta.

sobota v poledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Proč ten můj Žid přežil?

Píše se květen 1945. Všichni slaví konec druhé světové války. V této atmosféře se sotva dospělý chlapec Petr vrací domů, do Prahy. Věří, že se tu setká s blízkými, které před několika týdny viděl: v Osvětimi a na pochodu smrti. To je začátek románu Nepatrná ztráta osamělosti. Velkolepý příběh ...

sobota v poledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Paroubek se stal předsedou České suverenity, jež užívá zkratku ČSSD. Na sjezd dorazil i Zeman

Předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která užívá tradiční značku sociálních demokratů ČSSD, se v sobotu stal bývalý premiér a předseda bývalé ČSSD (nyní SOCDEM) Jiří Paroubek. Jednomyslně ho zvolili delegáti mimořádného stranického sjezdu v Praze, kterého se jako host účastní ...

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prodej lístků na světový šampionát v biatlonu muži z Olomoucka nevyšel, přišel o úspory

Úmysl prodat dvě vstupenky na světový šampionát v biatlonu, který tento víkend vrcholí v Novém Městě na Moravě, nevyšel muži z Olomoucka. Nechal se napálit. Ten, kdo o lístky projevil zájem, mu „vyluxoval“ jeho bankovní účet. Novinky o tom informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Byl zavražděn, zemřel ve 14:17, uvedla Navalného mluvčí

Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj je po smrti, uvedla v sobotu jeho mluvčí Kira Jarmyšová s odkazem na informace sdělené Navalného matce Ljudmile. Ta navštívila vězeňskou kolonii IK-3, kde Navalnyj podle ruských úřadů v pátek zemřel.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kyjev bojuje jen o peníze a proti civilistům, komentuje Zacharovová ústup Ukrajinců z Avdijivky

Svérázný komentář zveřejnila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marja Zacharovová ke stažení ukrajinských sil ze zničeného města Avdijivka, k němuž Kyjev přikročil v noci na sobotu. Prohlásila, že Ukrajinci „umí bojovat jen za peníze a pouze proti civilistům“.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

I velmi rychlé milování snižuje stres a zlepšuje náladu

Dnešní hektická i ekonomicky náročná doba způsobuje, že se stále více lidí potýká s nadměrným stresem a v důsledku toho i s pocitem vyčerpání, úzkostmi i depresí. Minimalizovat stres lze přitom mnoha způsoby a jedním z těch nejpříjemnějších může být milování.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Láčkovka slupne i malou krysu, orchideje vypadají jako opice

Raritní opičí orchidej až z Ekvádoru nebo masožravá rostlina láčkovka z Asie jsou hlavními skvosty výstavy v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Pořadatelé Markéta Aubrechtová a Martin Dlouhý pracovali na přípravě rok a jezdili za sběrateli po evropských zemích. Vytvořili deštný prales ...

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při ústupu z Avdijivky padla část ukrajinských vojáků do zajetí

Při stahování ukrajinských sil z Avdijivky padl blíže neupřesněný počet vojáků do ruského zajetí. Potvrdil to velitel ukrajinské armády v oblasti generál Oleksandr Tarnavskyj s tím, že se tak stalo v závěru operace.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Letos už to vyšlo. Z Japonska do vesmíru odstartovala nová raketa H3

Z Japonska v sobotu do vesmíru odstartovala nová raketa H3, která na oběžnou dráhu vynesla model družice a dva funkční mikrosatelity. Informovaly o tom agentury Kjódó a Reuters, které připomínají, že loňský test japonské rakety skončil nezdarem.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Audi má nového šéfdesignéra, v minulosti navrhoval i nový Land Rover Defender

Novým šéfdesignérem značky Audi se stane Massimo Frascella, který v minulosti působil u automobilky Jaguar Land Rover. Stávající šéfdesignér se přesune na jinou pozici v koncernu.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sestřelili jsme ráno Rusům hned tři bojová letadla, hlásí Ukrajinci

Ukrajinské letectvo v sobotu oznámilo sestřelení tří ruských letadel na východě země. Podle něj šlo o stíhačku Su-35 a dva bombardéry Su-34.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Macron: Uznání palestinského státu není pro Francii tabu

Francie nevylučuje, že jednostranně uzná palestinský stát ve snaze napomoci takovému řešení konfliktu na Blízkém východě, které počítá s existencí dvou států - židovského a arabského. Francouzský prezident Emmanuel Macron naznačil, že Paříž by takový krok učinila i přes nevoli Izraele, pokud by ...

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf čínské diplomacie v Mnichově hájil vztahy s Ruskem

Čína chce posílit spolupráci se Spojenými státy, stejně tak stojí o užší spolupráci s Ruskem. V sobotu to na Mnichovské bezpečnostní konferenci prohlásil šéf čínské diplomacie Wang I. O ruském napadení Ukrajiny řekl, že Čína se do konfliktu nezapojuje, usiluje ale o mírové řešení.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nová plavební komora v centru Prahy nebude

Po desetiletých tahanicích v úterý zamítlo ministerstvo zemědělství, jeho vodohospodářský odbor společné povolení pro projekt nové plavební komory Staré Město, u pražského Dětského ostrova.

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko a Slovensko budou spolupracovat na opatřeních k bezpečnosti škol

České a slovenské ministerstvo školství budou víc spolupracovat na opatřeních k zajištění bezpečnosti ve školách. Týkat se mají např. nastavení bezpečnostních standardů či posílení podpory duševního zdraví. Na tiskové konferenci po jednání ministrů školství zemí V4 to v pátek řekli ministři ...

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel: Česko může Ukrajině v řádu týdnů dodat stovky tisíc kusů dělostřelecké munice

Česká republika našla v zahraničí zdroje stovek tisíc kusů dělostřelecké munice, kterou by mohla Ukrajině dodat v řádu týdnů, pokud s partnery v USA, Německu, ve Švédsku a dalších zemích zajistí financování. V sobotu to v debatě na Mnichovské bezpečnostní konferenci prohlásil český prezident ...

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Opilá žena v Brně zdemolovala posezení vinotéky, prý se bránila před satanem a upíry

Podivný souboj, a to údajně se samotným ďáblem, se odehrál v noci na pátek v Brně-Starém Lískovci. Svědek tam přivolal hlídku strážníků k osmatřicetileté ženě, která tam demolovala dřevěné posezení vinotéky. Policisté ji našli krátce po 2. hodině, jak popocházela mezi kusy rozbitého ...

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pardubický soud nechal přinést samopal přímo k hlavnímu líčení

Tříletý trest vězení s pětiletou podmínkou. Takto relativně mírně potrestal krajský soud v Pardubicích pokus vraždy, kterého se vůči svému manželovi dopustila třiapadesátiletá žena z Pardubicka. Žena se také po celou zkušební dobu musí vyvarovat požívání jak alkoholických nápojů, tak omamných ...

sobota odpoledne 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maďarsko brzy ratifikuje vstup Švédska do NATO, naznačil Orbán

Maďarský parlament by mohl už koncem února schválit žádost Švédska o vstup do Severoatlantické aliance (NATO). V sobotu to naznačil maďarský premiér Viktor Orbán. Maďarsko je poslední zemí, která švédskou žádost o členství v NATO ještě neratifikovala.

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo, aby se při přistání balonu držela, nahrávala si to na mobil. Zlomila si nohu a tvrdila, že to byla vina pilota

Téměř 200 tisíc korun požadovala po společnosti nabízející vyhlídkové lety horkovzdušným balonem šedesátnice, která si při přistání balonu zlomila holenní kost. Místo toho, aby se držela, jak ji poučil pilot, si totiž přistání nahrávala na mobil. U soudů pak tvrdila, že za její zranění může právě ...

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

OBRAZEM: Chvíli muž, chvíli žena. Hedwig a přeměny Romana Tomeše

Napůl stand-up, napůl rockový koncert. Napůl zpověď, napůl divadlo. Napůl žena, napůl muž. Napůl sešitá, napůl rozervaná. To je stručná vizitka hlavní postavy představení Hedwig a její Angry Inch, kultovního broadwayského muzikálu. V pražské Malostranské besedě se hrává před beznadějně vyprodaným ...

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kolumbijský politik přišel o práci. Sám přiznal, že nemá tušení, co dělá

Manuel Córdoba, jenž dosud působil jako náměstek pro kulturu v kolumbijském městě Medellín, se při vystoupení na veřejnosti přiznal, že vůbec nemá tušení, co vlastně ve své funkci dělá. Svůj podíl na skandálu však má podle všeho i starosta.

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Potraviny meziročně zlevňují, ceny jsou občas nižší než loni v akci

Levnější máslo, mléko i cukr. Tak to v současnosti vypadá v obchodech. Ceny vybraných potravin klesají i v únoru a jsou často nižší, než byly před rokem v akci. Vyplývá to z analýzy, kterou pro Novinky provedl nákupní rádce Kupi.cz. Pokračovat by tak mohl lednový vývoj cen, který ve čtvrtek ...

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prostě jsme ho zničili. Za krvavý lynč bezdomovce hrozí sekuriťákům z plzeňského nádraží 10 let

Vzbudil ho kopanec do zad. Když se probral, svítily mu do obličeje baterky. Vzápětí uslyšel, že má vypadnout. Jenže tempo, kterým si pětapadesátiletý bezdomovec začal balit věci, rozčílilo ochranku plzeňského vlakového nádraží natolik, že skončil zbitý, okradený a napasovaný v nákupním košíku. Za ...

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruské úřady záměrně ukrývají Navalného tělo, tvrdí jeho tým

Spolupracovníci ruského opozičního politika Alexeje Navalného obvinili úřady, že záměrně zadržují jeho tělo, aby znemožnili zjištění skutečné příčiny jeho smrti. Navalného tým je podle svých slov přesvědčen, že za úmrtím stojí ruský prezident Vladimir Putin.

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volá ředitel, nebo podvodník? Čtyři z deseti zaměstnanců to už nepoznají

Ukrást identitu nikdy nebylo lehčí, zlodějům totiž pomáhá umělá inteligence. „Podvodníkovi dnes stačí tisícikoruna a nástroje dostupné na internetu. Za hodinu má hotovo,“ uvedl Lukáš Benzl, ředitel České asociace umělé inteligence.

sobota v podvečer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kolemjdoucí objevil v křoví v Plzni mrtvé nedonošené miminko

Plzeňští kriminalisté vyšetřují od sobotního odpoledne smrt nedonošeného dítěte. Tělíčko bez známek života nalezl náhodný kolemjdoucí v křoví na louce v neobydlené části města. Zřejmě šlo u utajený předčasný porod.

sobota večer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vezměte dalekohled a hledejte explodující kometu. Nejlepší podívaná je na dohled

Na večerní i ranní obloze lze nyní v souhvězdí Ještěrky sledovat jasnou periodickou kometu 12P/Pons-Brooks. Kometa se zhruba 70 let trvající oběžnou dráhou ve Sluneční soustavě se v následujících týdnech přesune výhradně na večerní oblohu a bude pozorovatelná do konce dubna malými triedry, na ...

sobota večer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Avdijivka je celá naše, oznámilo ruské ministerstvo obrany

Ruské ministerstvo obrany v sobotu večer oznámilo, že jeho síly převzaly úplnou kontrolu nad východoukrajinským městem Avdijivka. Ministr obrany Sergej Šojgu o tom informoval prezidenta Vladimira Putina, napsala agentura TASS. Šéf Kremlu Putin ruské armádě poblahopřál a ocenil toto „důležité ...

sobota večer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Požadavky Hamásu jsou nerealistické, řekl Netanjahu, trvá na jeho zničení

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu trval na svých předchozích prohlášeních, když se vyjádřil k vývoji války v Pásmu Gazy a k jednáním s hnutím Hamás o zastavení bojů a propuštění rukojmích. Požadavky radikálů označil za odpoutané od reality poté, co lídr Hamásu vyhlásil, že kromě ...

sobota večer 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Washington zvažoval Leyenovou do čela NATO, Scholz to ale zhatil

Německý kancléř Olaf Scholz údajně zabránil tomu, aby se nástupcem Jense Stoltenberga ve funkci generálního tajemníka Severoatlantické aliance (NATO) stala nynější předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Jedním z argumentů prý je, že Leyenová je příliš kritická vůči Rusku.

sobota v noci 17/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (20.4., 19.4., 18.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru